نسخه تلکس آساره خبر
:: برگزاری همایش «نقش کار آفرینی زنان در اقتصاد مقاومتی» چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷

همایش «نقش کار آفرینی زنان در اقتصاد مقاومتی» با حضور وزیر کشور و  همچنین دكتر فرهمندپور مشاور وزيركشور در امور بانوان و خانواده درلرستان برگزار می شود.


:: بیمه 500 قالیباف غیر فعال در بروجرد قطع شد چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹

رئیس تامین اجتماعی بروجرد گفت:  بیمه 500 قالباف غیر فعال در بروجرد به دلیل این که شغل اصلی این افراد قالیبافی نبوده قطع شده است.


:: خطر افزایش پدیده کودک فروشی و راهکارهای مقابله با آن چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸

کودک‌فروشی یکی از پدیده‌های شومی است که اخیراً به‌دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی به یکی از معضلات و مسائل شایان توجه تبدیل شده است.


:: نقش مادران در بزه‌دیدگی و بزهکاری دختران چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱

یک کارشناس ارشد حقوق جزا معتقد است: بزه‌کاری و بزه‌دیدگی هرچند می‌تواند به عوامل بسیار وابسته باشد اما در مرحله نخست این خانواده و مادران هستند که کودک را به مسیر صحیح و ناصحیح هدایت می‌کنند.


:: کشف جسد زن جوان خرم آبادی در منزل چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم آباد گفت: جسد زن جوان خرم آبادی در حمام منزل مسکونی وی، توسط امدادگران سازمان آتش نشانی کشف شد.


:: هر چادر عشایر یک کارگاه تولیدی است سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۹

رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: هر چادر عشایری  یک کارگاه تولیدی و یک خواستگاه فرهنگی و  همچنین یک خواستگاه پدافندی  است.


:: عبور طلاق از مرز هشدار/ افزایش 100 درصدی آمار طلاق در کشور سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۲

در سالهای اخیر نرخ طلاق در کشور از مرز هشدار عبور کرده و با افزایش نگران کننده‌ایی همراه بوده است به گونه‌ایی که نرخ طلاق در سال 95 نسبت به سال 85 بیش از 100 درصد افزایش یافته است.


:: هیرسوتسم ، موهای زائد یا ناخواسته ، تعریف ، علت ها ، و درمان سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱

یک جراح و متخصص زنان و زایمان، فلوشیب نازایی ترشح سطوح هورمون جنسی مردانه در زنان را دلیل رویش موهای زائد در صورت،...دانست گفت: اختلال در تخمدان های، تخمدان پلی کیستیک، عدم تخمک گذاری در سن باروری و عادات ماهیانه نامنظم، منجر به افزایش سطح هرمون مردانه در زنان می شود.


:: ماجرای شراکت میلیاردی سرمایه‌گذاران جوان با آقازاده «ابتکار» + سند سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

وقتی صحبت از سرمایه گذاری‌ در طرح‌های نفتی و بنزینی به میان می‌آید اولین شخصی که نامش به ذهن می‌رسد همسر معاون رئیس جمهور و رئیس محیط زیست کشور است، اما این بار سرمایه‌گذاری همسر و البته پسر خانم معاون دردسرهایی برای سرمایه‌گذارانش ایجاد کرده است!


:: تحکیم بنیان خانواده در برنامه ششم توسعه به تصویب رسیده و نیاز به بودجه دارد سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه برای تحکیم بنیان خانواده موادی به تصویب رسیده است که امیدواریم درباره بودجه نیز بتوانیم مبالغی را برای تقویت بنیه خانواده اختصاص دهیم.


:: کمک‌های سبز مردم لرستان برای تپش دوباره قلب "مهتاب" سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱

سیده مهتاب ۹ ساله بیمار قلبی که به دلیل ضعف مالی خانواده نتوانسته بود برای درمان و پیوند قلب اقدام کند اکنون با کمک‌های انسان دوستانه مردم لرستان برای درمان بیماری‌اش اقدام کرده است.


:: تامین جهیزیه هزار و 300 نوعروس نیازمند لرستانی دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶

معاونت  آماد و پشتیبانی  سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت : سپاه پاسداران و کمیته امداد امام خمینی(ره)  در اقدامی مشترک جهیزیه 1300  نوع عروس لرستانی  به مبلغ 60 میلیارد ریال تامین کردند.


:: ورود خبرنگاران منتقد ممنوع! دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۳

اداره ارشاد اسلامی بروجرد برای برگزاری جلسه شورای فرهنگی عمومی اقدام به دعوت گزینشی خبرنگاران کرد، ترابی رئیس ارشاد کمبود صندلی در سالن جلسه را بهانه قرار داد و گفت که تنها تعدادی از خبرنگاران می توانند در این جلسه حضور داشته باشند.


:: سفره مردم در پسابرجام به‌مراتب کوچک‌تر شد+ سند دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۱

مقایسه گزارش رسمی بانک مرکزی از رشد قیمت ۱۱ گروه غذایی در یک سال منتهی به اجرای برجام با یک سال قبل برجام از تنگ‌تر و کوچک‌تر شدن سفره‌های مردم با شتاب بیشتر خبر می‌دهد.


:: زینت دادن اعمال ناپسند از دام های شیطان دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸

شیاطین هم انسان های کافر را تحریک می کنند، اما حق مداخله کردن در امور را ندارند و این گونه است که اگر در درون انسان زمینه هایی وجود دارد این زمینه ها مکتوم نماند و بروز پیدا کند.


:: دفتر پهلوی ها برای همیشه بسته شد+ تصاویر یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۸

26 دي ماه 57 سالروز فرار شاه  و فرح از ايران است؛فراري که دفتر سلطنت پهلوی ها را برای همیشه در ایران بست.


:: نمایشگاه «دستاوردهای اقتصادی زنان و ترویج کالای ایرانی» برپا می شود یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان از برپایی نمایشگاه  «دستاوردهای اقتصادی زنان و ترویج کالای ایرانی» در ایام دهه فجر امسال خبر داد.


:: عدم مهارت زوج ها برای گفتمان درست، عامل مهم در اختلافات خانوادگی یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸

یک روان درمانگر گفت: متاسفانه هنوز زن و شوهر یاد نگرفته اند در محیط خانواده چگونه با هم صحبت کنند و تا آقا از محل کار به خانه می‌آید عبارات کلیشه ای خسته ام، امروز تو اداره چه گذشت، قسط‌هایمان عقب افتاده و خانم هم در مقابل عبارات نظافت خانه، خرج زندگی و مشکلات آن.. رد و بدل می‌شود و ما کمتر شاهد گفتمان مثبت و آرامبخش در بین گفت وگوهای زوج ها هستیم.


:: بي رحمي با جسم در طوفان نيهليسم یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷

عدم آموزش مهارتهاي زندگي و برخورد با مشکلات،عدم اعتماد به نفس، مشکل يادگيري، عدم خودباوري، دوستی نادرست، پوچي گرايي، افسردگي و اضطراب، خشونت رواني و فيزيکي در خانه و مدرسه، ارتباط با جنس مخالف از مهمترين مواردي است که دانش آموزان را به سمت و سوي خودآزاري و حتي در مراحل پيشرفته خودکشي مي کشاند.


:: تا اشتغال مردان حل نشود نمی‌توان به رفع معضلات زنان جامعه امیدوار بود یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا زمانی که مسئله اشتغال در جامعه به خصوص برای مردان حل نشود، نمی‌توان به حل و رفع معضلات و چالش‌هایی نظیر طلاق، اعتیاد، کارتن خوابی، کودکان کار و یا زنان روسپی امیدوار بود.


:: 370 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد اهدا شد یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴

رئیس کمیته امداد بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون370 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به200 مددجوی کمیته امداد بروجرد اهدا شده است.


:: مهدی هاشمی کِی به زندان باز می‌گردد؟ یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲

با انقضاء مهلت قانونی مرخصی هاشمی، مردم درپی مشاهده خبر «مهدی به زندان بازگشت» هستند.


:: آرایش غلیظ در هیچ جای دنیا پسندیده و رایج نیست/ ساده آرایی، خواسته بانوان در آراسته بودن را براورده می کند شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

یک کارآفرین و مدرس گریم گفت: امروزه متاسفانه خیلی از خانم‌ها برای داشتن اعتماد به نفس بالا به سمت آرایش غلیظ گرایش پیدا می‌کنند! در حالی که مبحث ساده آرایی و در صورت وجود مشکل در صورت گریم با حفظ حجاب می‌تواند خواسته‌های یک خانم را در برازنده بودن، برآورده کند.


:: بیکاری مهمترین عامل بالا رفتن سن ازدواج و افزایش ارتباطات نامشروع در جوانان شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱

کمبود شغل و بالا بودن نرخ بیکاری از مهمترین مشکلات در جوامع مختلف بشما می‌رود چرا که این معضل به تنهایی می‌تواند منشاء مشکلات اجتماعی زیادی باشد که هر یک از آنها به تنهایی می‌تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی بوده و جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.


:: سخت‌گیری خانواده‌ها و گرایش به فرهنگ غرب عامل افزایش سن ازدواج است شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

کارشناس مسائل مذهبی و اجتماعی گفت: تقلیدهای بی‌حساب و کتاب و کورکوانه از فرهنگ غرب، تبعات زیادی را به دنبال دارد که از جمله آنها می‌توان به مشکلات موجود در عرصه ازدواج اشاره کرد.


:: سلامت مردم بازیچه آرایشگاه ها/ارائه خدمات غیر مجاز در 80 درصد آرایشگاه های بروجرد شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷

بسیاری از آرایشگاه ها خدماتی ممنوع و غیر مجاز مانند تاتو، پاک سازی پوست، تجویز لاغری، لیزر، برداشتن خال، رفع چین و چروک را انجام می دهند که این خدمات در آرایشگاه ها تخلف است و متاسفانه 80 درصد آرایشگاه های بروجرداین خدمات ممنوع را ارائه داده و تهدیدی برای سلامتی هستند.


:: همسر آینده خود را با کمک مزاج ها می توانید انتخاب کنید شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶

کارشناس طلب سنتی گفت: مسئله مزاج یکی از مسائلی است که در تعیین انتخاب همسر باید درکنار مسائل دیگر مانند ایمان، شرایط خانوادگی و... نظر گرفته شود.


:: قصد عذرخواهی از مادران شهدا را ندارد جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷

مدیرکل حاشیه ساز لرستانی، با گذشت بیش از سه ماه از اجرای نمایش موهن به خانواده های شهدا قصد عذرخواهی  از مادران شهدا را ندارد.


:: همایش «عفاف و حجاب» در لرستان برگزار می‌شود جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱

معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از برگزاری همایش عفاف و حجاب در این استان خبر داد.


:: هاشمی رفسنجانی ؛ در تمام مشکلات یار دیرین رهبری بود چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹

مدیر کل امور بانوان  استانداری لرستان درمراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی سیاستمدار و با درایت بود؛ و در تمام مشکلات یار دیرین رهبری بود .


:: فاطمه معصومه (س) شفیعه روز محشر دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

حضرت فاطمه معصومه علیهاالسّلام،  بعد از حضرت زهرا سلام الله علیها از جهت گستردگی شفاعت، هیچ بانویی به شفیعه محشر کریمه اهل بیت نمی‎رسد.


:: دیدار با رهبری /مسئولین فرزندان شهدا را فراموش نکنند دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱

همسر شهید سید رحمان نور الحسینی گفت: از دست اندرکاران می خواهم  که یک دیدار رهبری برای ما مهیا کنند تا انشالله  آرزوی 25 ساله ما را برآورده کنند.


:: گرامیداشت سی امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج در لرستان از دریچه دوربین یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

سی امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج با حضور فرمانده سپاه استان کرمان در تیپ57 لرستان برگزار شد.


:: اشک های فرمانده سپاه کرمان در مقابل مادر و فرزندان شهدای تیپ 57لرستان + تصاویر یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

اشک های سردار نوری در مقابل مادر و فرزندان شهدای تیپ57  لرستانی که  در سی امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج ریخته شد ستودنی بود.


:: همایش روز بسیج رسانه در لرستان برگزار شد+ تصاویر شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

همایش روز بسیج رسانه با حضور  جانشین فرماندهی سپاه استان و همچنین مدیر کل صدا و سیما لرستان در خرم آباد برگزار شد.


:: حماسه 9 دی از زبان بانوان خبرنگار لرستان+ تصاویر پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱

حماسه 9 دی، اوج ولایت پذیری ملت ایران را به رخ جهانیان کشید و به برکت نام امام حسین (ع) و با بصیرت افزایی مقام عظمای ولایت، فتنه 88  در نطفه خاموش شد.


:: همایش 9 دی در لرستان برگزار شد + تصاویر پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵

همایش 9 دی همزمان با سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم  و جمعی از مسئولین استان درخرم آباد برگزار شد.


:: بصیرت مردم در حماسه 9 دی معادلات دشمنان را بر هم زد دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳

مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: خلق حماسه  9 دی تمامی توطئه های دشمنان قسم خورده  و معادلاتی که ساعت های برای براندازی نظام  طراحی کرده بودند بر هم زد.


:: جانباز دفاع مقدس لرستانی به خیل شهدا پیوست یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹

یکی دیگراز فرماندهان لرستان  که در دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی نائل آمد  پس از سالها تحمل  و رنج ناشی از درد  به جمع یاران شهیدش پیوست.


:: شهیدی که امام را قلب خود می دانست پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱

پاسدار علی چوبتراش یکی از شهدای لرستان است  که در پانزدهم فروردین 1346 در خانواده مذهبی متولد ، و در دوم دی ماه 1362 به فیض شهادت نایل آمد شهید پدر و مادر را چشمان خود و امام را قلب خود،می داند.