امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۲۵    عبارت مورد جستجو: گلیم

آساره خبر: گفتگویی با مسئول کانون بانوان ازنا که از فعالیت ها و گلایه هایش از مسئولین می گوید.

كد خبر : ۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت:320 تعاونی در حوزه بانوان فعال هستند و جزء مشاغل خانگی و تعاونی های فعال به حساب می آیند؛ که در صورت حضور 7 تا 9 نفر عضو در هر تعاونی داشته باشد خود آمار توجهی می باشد.

كد خبر : ۱۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۲


دشت لاله‌های واژگون بهشت الیگودرز پذیرای مسافران نوروزی است. 
كد خبر : ۲۰۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۷


امام جمعه پلدختر گفت:تهدید ابوبکر بغدادی نسبت به انهدام خانه کعبه و گفتگوی تلفنی امیر قطر با دکترروحانی را باید برگ دیگری از پیش بینی های رهبر معظم انقلاب درباره برگشتن شر تروریست ها به حامیان آنهاست.

كد خبر : ۲۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


بعد از رفتن به دزفول عباس کم کم در گوشم حرف‌هایی خواند که قبل از آن نشنیده بودم. می‌گفت آدم مگر روی زمین نمی‌تواند بنشیند، حتما مبل می‌خواهد؟

كد خبر : ۲۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


خودش می‌گوید: «محشور شدن ما با حضرت آقا به سال 61 برمی‌گردد که ایشان رییس جمهور بودند و من مسئولیت حفاظت سپاه را برعهده داشتم.»

كد خبر : ۲۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


بار ها و بار ها از دختران در رسانه های گوناگون خواسته ایم که نیاز ها را کم کرده و با مهریه های کم به خانه بخت بیایند در عوض توقع های فراوانی را در جهزیه او داشتیم اما مشکل این جاست که یک دختر هم اکنون اگر هیچ هم نخواهد و فقط بخواهد خیلی عادی لباس بپوشد و غذا بخورد باز هم حقوق های کم این دوران کفاف نخواهد داد.

كد خبر : ۳۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


مروز، توانمندی‌های بانوان برای انجام فعالیت‌های سخت و مشکل به اثبات رسیده و زنان بسیاری در مشاغلی مشغول به کارهستند که تا کمتر از یک دهه قبل اشتغال در آنها کاملا مردانه بود ولی بانوان با غیرت مردانه خود ثابت کرده‌اند که از پس سخت‌ترین کارها هم بر می‌آیند و بدون منت گلیم‌شان را از آب بیرون می‌کشند.

كد خبر : ۵۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


وقتی این روحیه و این ویژگی‌ها در دختران جوان ما غلبه کند و تداوم یابد، پس از گسست پیوند‌های زناشویی و طلاق هم غالب آن‌ها نه احساس رضایت و خوشی دارند، نه فرصتی برای ازدواج و روابط عاطفی رسمی پیش روی خود می‌بینند.

كد خبر : ۵۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


کار آفرین نمونه لرستانی؛ رمز موفقیت من در درجه اول توکل و امید به خدا ونگاه مثبتم به زندگی و در درجه دوم صبوری و پشتکار زیاد بوده است.

كد خبر : ۵۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


مراسم افتتاح دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان در 19آبان ماه با حضور برخی اصلاح طلبان و پخش کلیپی از سخنرانی سران فتنه حاشیه ساز شد.

كد خبر : ۶۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


زیبایی دوستی، به دنبال زیبایی بودن، خودآرایی، جلوه گری، دلبری از خصوصیات بارز زنانه است که برای شوهر وظیفه ای که زن باید آن را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند اما اگر برای این علایق زنانه، مرز محسوسی با جلوه‌گری و فریبندگی قائل نباشیم آن چیز که خداوند دوستدار آن است را به نوعی دیگر به سمت حرام و ابتذال و پوچی می‌بریم.

كد خبر : ۶۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


در متون گوناگون برادران اهل سنت با احترام هرچه تمام‌تر از دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) یاد شده است، هرچند که ممکن است در مواردی با دیدگاه شیعیان یکسان نباشد.

كد خبر : ۷۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


گویا عید بر قیمتهای آرایشگاه های زنانه نیز تأثیر فوق العاده ای گذاشته است و فعالان زیبایی نیز متأثر از افزایش قیمتها نبودند ولی اینکه آیا نظارت بر آرایشگاههای زنانه صورت می گیرد یا نه سوالی است که در ذهنها متبادر شده است و قیمتهای نجومی که آرایشگران از مردم اخذ می کنند دلیل بر صحت عدم نظارتهاست.

كد خبر : ۷۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


جوان‌ترین بانوی قالیباف لرستانی از سه سال پیش با راه‌اندازی یک کارگاه برای هشت نفر از جوانان هم استانی‌اش ایجاد شغل کرد.

كد خبر : ۸۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱


چوقا در واقع این لباس ،كت دراز و بي آستيني است که در استان هاي لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختياري، کهگیلویه و بویر احمد ،گيلان و برخي از نقاط پشتكوه در استان اصفهان به صورت عبا روي لباس هاي ديگر خود مي پوشند.

كد خبر : ۸۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


بانوی بسیجی لرستانی توانسته  است با هنر دستش در زمینه گلیم بافی گامی ارزنده در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی بردارد.

كد خبر : ۸۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳


زنان سیمره در چرخه تولید و مبارزه برای پیشرفت اقتصاد کشور نقشی همپای با مردان دارند. آنها در موارد متعددی چون: کشاورزی، دامپروری، صنعت (فرش، گلیم و...)، خانه‌داری، فرهنگسازی، تربیت فرزندان و مواردی از این دست، فعالیت دارند.

كد خبر : ۸۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۲


سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی سلسله گفت: بیش از ۱۰۰۰ بافنده گلیم در سطح شهرستان سلسله به گلیم بافی اشتغال دارند.

كد خبر : ۹۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


استان لرستان بواسطه داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد و متعدد دارای ظرفیت های بی بدیلی در حوزه گردشگری است.

كد خبر : ۹۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: لرها گلیم های مرغوبی می بافند که بیشتر با رنگ های سیاه، سبز، آبی و سفید و نقوش خاص منطقه مشخص می شود.

كد خبر : ۹۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


صنایع دستی، چیزی بیش از یک سوغات است و بخش پویای دنیای امروز گردشگری به شمار می‌آید اما متأسفانه باید گفت صنایع دستی لرستان وارد زندگی روزمره نشده است و این اقلام به صورت اشیای لوکس استفاده می شود.

كد خبر : ۹۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳


در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایشان را زیاد دیده‌ایم، اما کمتر از روزمرگی‌ها و زندگی‌شان شنیده‌ایم، زنان نینجاکار می‌گویند که صبورترین و آرام‌ترین آدم‌هایی هستند که دیده‌اید!

كد خبر : ۹۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۳۱


در حالی از صنایع‌دستی لرستان به‌عنوان رتبه نخست تکنیک و فن در میان صنایع‌دستی ایران یاد می‌شود که همچنان این محصولات فرصتی برای عرضه در قالب ایجاد بازارچه‌ها پیدا نکرده‌اند.

كد خبر : ۹۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: مقرر شد امسال مرکز فروش مستقیم گلیم و جاجیم در لرستان راه‌اندازی شود.

كد خبر : ۹۷۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۱


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین