امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۶    عبارت مورد جستجو: میراث فرهنگی لرستان

آساره خبر: ابراهیم آقامحمدی با انتقاد شدید از مسئولان سازمان میراث فرهنگی گفت: در طول دوره‌های مختلف و طیف‌های سیاسی که رئیس جمهور بوده‌اند، متاسفانه هیچ‌کدام گامی در خور میراث فرهنگی لرستان بر نداشته‌اند.

كد خبر : ۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: 2450 اثر تاریخی لرستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

كد خبر : ۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


آساره خبر: پلهای تاریخی لرستان که لقب حیرت انگیزترین پلهای تاریخی جهان را با خود یدک می کشند هفت سال است که در فهرست موقت ثبت جهانی درجا می زنند و در حالی که آثار با قدمت کمتر ثبت جهانی شده اند ولی هنوز نوبت ثبت به این میراث ارزشمند نرسیده است.

كد خبر : ۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، دیانوش چراغی را به عنوان معاون گردشگری و سرمایه گذاری این اداره کل منصوب کرد.

كد خبر : ۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: ظرف شش ماه گذشته 50 اثر تاریخی و فرهنگی در لرستان مرمت شده است.

كد خبر : ۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 113 میلیون تومان اعتبار با تخصیص 6 درصد برای پلدختر اختصاص یافته است که با این اعتبار هیچ کاری نمی‌توان در جهت حفظ آثار باستانی این منطقه انجام داد.

كد خبر : ۱۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۷


معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت: امسال خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی با توجه به تغییر وضعیت هوا و احتمال سرما باید از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار باشد.

كد خبر : ۱۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


استان لرستان مادر پل های تاریخی ایران میزبان مسافران نوروزی است.

كد خبر : ۲۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


رئیس دانشگاه لرستان گفت: برای شناسایی لرستانی‌های مقیم خارج از کشور می‌توان از پتانسیل های دانشگاه کمک گرفت یا در صورتی که این افرادعضو هئیت علمی دانشگاهی باشند کار راحت‌تر پیش می‌رود.

كد خبر : ۳۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷


«پل کَشکان» مربوط به دوره ساسانی، اتصال راه باستانی شهر شاپورخواست به مناطق غرب لرستان و کرمانشاه بوده که اکنون به دلیل کارهای غیرکارشناسی در حال تخریب است.

كد خبر : ۳۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: حدود ۳۰۰‌ میلیون تومان برای احداث نمایشگاه صنایع‌دستی پیش‌بینی‌شده که به‌محض انجام موافقت‌نامه مبادله و گرفتن اعتبار، سازه‌های آن آماده می‌شود.

كد خبر : ۵۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از بازرسی مستمر از روند فعالیت هتل ها و مراکز اقامتی این استان در ایام نوروز خبر داد.

كد خبر : ۷۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


مردم لرستان با آداب و رسوم خاصی که برگرفته از تاریخ کهن این دیار است؛ زیبایی فرهنگ خود را با آیین هایی همچون پختن حلوای شب 21 ماه رمضان و سنت کاسم سادر ماه مهمانی خدا جلوه گر می کنند.

كد خبر : ۸۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸


واگذاری سربازخانه خرم‌آباد به بخش خصوصی برای ایجاد هتل در حالی مطرح شده است که این افکار عمومی با این مضوع مخالف بوده و هیئات مذهبی نیز خواستار جلوگیری ار این اقدام هستند چرا که این محل بعنوان جایگاه ولایت و آیین گل مالی لرستان ثبت ملی شده است.

كد خبر : ۸۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: لرها گلیم های مرغوبی می بافند که بیشتر با رنگ های سیاه، سبز، آبی و سفید و نقوش خاص منطقه مشخص می شود.

كد خبر : ۹۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


با وجود اینکه بیش از یک سال است که موضوع ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی لرستان در دستور کار قرار گرفته، اما مسئولان به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند و شاهد بلاتکلیفی این موضوع هستیم.

كد خبر : ۹۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین