امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۹۳    عبارت مورد جستجو: میراث فرهنگی

موج دوم:اسفندیار رحیم مشایی گفت: در آینده جایی برای امپراطور و حاکم نمی‌ماند. آنها که ماندنشان براساس زور و سلطه است نمی‌مانند، آنان که خط ظلم و ستم را ادامه می‌دهند خلاف جهت آب حرکت می‌کنند.

كد خبر : ۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم: مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم آباد گفت: با توجه به گشت میدانی که در سطح شهر انجام شد به خاطر وجود دوگانگی در نامگذاری کوچه به نام شهید و آدرس پستی به مسئول کمیته زیباسازی شهرداری تذکر داده شده است و در اسرا وقت این دوگانگی حل خواهد شد.

كد خبر : ۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم:معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشكری از تداوم اجرای طرح آزادسازی حریم قلعه فلك الافلاك براساس توافق انجام شده با استاندار لرستان و برنامه پیش بینی شده خبر داد.

كد خبر : ۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۰


موج دوم: هر زمان که از میدان بسیج شهرمان می گذرم چشمم می افتد به در بسته ای که قرار است بر روی همه باز باشد. گاهی گدایان و معتادان در کنار آن، درعالم خودشان اند وگاهی راننده های تاکسی درسایه ساختمانش منتظر مسافراند.

كد خبر : ۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: هفته پیش پیامکی از سوی یکی از دوستانم رسید که بنده را به یک پاتوق فرهنگی و مراسم شعرخوانی شاعران لر با نام "چل‌سرو" دعوت کرده بود.

كد خبر : ۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


  با اینکه موسیقی اقوام وملل در اروپا به شکل آکادمیک تدریس می شود،در کشور ما متاسفانه موسیقی نواحی ومناطق مورد کم توجهی قرار گرفته ودر شهر صحنه که یکی از غنی ترین مناطق از لحاظ موسیقی است با این مقوله با بی مهری برخورد می شود واین درحالی است که شیوع طاعون فرهنگی فرنگ [...]

كد خبر : ۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


آساره خبر: رییس‌جمهور پرکار، رییس‌جمهور مردمی، رییس‌جمهور ساده‌زیست و.... ؛ همه این‌ها به جای خود، اما گاهی حاشیه‌ها آن‌قدر پررنگ شدند که بعضاً این ویژگی‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار دادند.

كد خبر : ۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


آساره خبر: اعضای کابینه یازدهم در حالیکه چند روز تا استقرار رسمی این دولت بیشتر باقی نمانده است، یک گام تا نهایی شدن فاصله دارد، به طوریکه اکثر وزارتخانه ها وزرای پیشنهادی خود به مجلس را شناخته و به احتمال خیلی زیاد در روز تحلیف از سوی رئیس جمهور منتخب به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهند شد.

كد خبر : ۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


آساره خبر: ابراهیم آقامحمدی با انتقاد شدید از مسئولان سازمان میراث فرهنگی گفت: در طول دوره‌های مختلف و طیف‌های سیاسی که رئیس جمهور بوده‌اند، متاسفانه هیچ‌کدام گامی در خور میراث فرهنگی لرستان بر نداشته‌اند.

كد خبر : ۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: با تلاش شبانه روزی شرکت آب و فاضلاب در انتقال تلمبه خانه شماره یک، این پروژه مراحل نهایی خود را طی می کند و با پایان یافتن فاز اول پروژه در چند روز آینده این بخش از حریم قلعه آزاد خواهد شد.

كد خبر : ۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: فرمانده ناجا با بیان اینکه به جای برخورد با افراد باید به سراغ مقصران اصلی و باندها برویم گفت: باید روی برخی باندها که در راستای ایجاد فساد در جامعه اقدام می‌کنند تمرکز کنیم به گونه‌ای که اخیرا در اینترنت بلیت فروخته شد و آدرس یک مدرسه را دادند که در آنجا مهمانی با عقاید انحرافی و شیطان‌پرستی قرار بود برگزار شود.

كد خبر : ۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۴


آساره خبر: معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: برای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک اقدام عملی مثبتی صورت نگرفته است.

كد خبر : ۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۶


آساره خبر: رئیس‌جمهور دقایقی پیش به منظور شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.

كد خبر : ۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهر ماه به منظور شرکت در شصت‌ و هشتمين اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل، تهران را به مقصد نيويورک ترک کرد.

كد خبر : ۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲


آساره خبر: مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: 2450 اثر تاریخی لرستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

كد خبر : ۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


آساره خبر: در اتفاقی غیرمنتظره، یکی از اشیای تاریخی منحصر به فرد متعلق تمدن ایران باستان همراه با رئیس جمهور کشورمان از آمریکا به ایران بازگشت تا امیدها برای وقوع یک اتفاق بسیار مهم‌تر افزایش یابد.

كد خبر : ۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: پلهای تاریخی لرستان که لقب حیرت انگیزترین پلهای تاریخی جهان را با خود یدک می کشند هفت سال است که در فهرست موقت ثبت جهانی درجا می زنند و در حالی که آثار با قدمت کمتر ثبت جهانی شده اند ولی هنوز نوبت ثبت به این میراث ارزشمند نرسیده است.

كد خبر : ۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، دیانوش چراغی را به عنوان معاون گردشگری و سرمایه گذاری این اداره کل منصوب کرد.

كد خبر : ۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: ظرف شش ماه گذشته 50 اثر تاریخی و فرهنگی در لرستان مرمت شده است.

كد خبر : ۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان خواستار توجه جدی به اجرایی شدن قانون آزادسازی حریم قلعه فلک‎الافلاک و ثبت دائمی آن در فهرست جهانی شد.

كد خبر : ۱۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: هیچ‌گونه شواهد فرهنگی ـ تاریخی در غار کشف شده خرم‌آباد وجود ندارد.

كد خبر : ۱۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر نقش فرهنگ به عنوان توانمند ساز و محرک برنامه توسعه براى دوران پس از سال ٢٠١٥، ایده "هم افزایى فرهنگى" را مطرح کرد.

كد خبر : ۱۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


در دو سالگی به مریضی سخت دچار شدم و تب و لرز شدیدی داشتم، در یک روز زمستانی و برفی که مصادف با عاشورا بود مادرم مرا به دوش کشید و  به میدان پشت بازار خرم آباد برد و مرا به گِلی که برای عزای امام حسین (ع) آماده کرده بودند انداخت و از آن زمان تا به حال خدا رو شکر یک بار هم مریض نشده ام .من ارادت خاصی به امام حسین(ع) دارم.

كد خبر : ۱۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری لرستان گفت: هرگونه تصمیم گیری در مورد سنگ نبشته و نصب حفاظ برای آن توسط کارشناسان فنی سازمان در دست بررسی است.

كد خبر : ۱۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷


مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری لرستان گفت: پیش بینی می شود که بازدید سرمایه گذار عربستانی از اماکن گردشگری استان و سرمایه گذاری در این راستا مثمر ثمر باشد.

كد خبر : ۱۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


رئیس کمیسیون «میراث فرهنگی و گردشگری» اتاق خرم‌آباد گفت: در جلسات قبلی کمیسیون، بعد از تقسیم حوزه‌ کاری به چهار کمیته‌ جداگانه، اولویت‌های کاری این کمیته‌ها مشخص شده بود.

كد خبر : ۱۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۱


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: بازسازی و ترمیم آثاری چون سنگ نبشته، پل شکسته و گرداب سنگی نیاز به اعتبارات استانی و ملی دارد که هنوز در این زمینه اعتباری تخصیص  داده نشده است.

كد خبر : ۱۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری لرستان گفت: در یک پروسه سه ساله می‎توان طرح گردشگری بیشه را به سرانجام رساند.

كد خبر : ۱۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


کدام شهر به جای تهران بار پایتخت ایران بودن را به دوش می کشد؟ سمنان ، هشتگرد یا ساوه؟

كد خبر : ۱۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


کاروانسرای میرزا سیدرضا یا همان بازارچه طلا فروشان خرم آباد؛ در دوره قاجار توسط میرزا سید رضا اهل تفرش و در سالهای 1250تا 1259 هجری قمری بنا شده؛ مساحت این بنا 300 متر مربع و زیر بنای 2130 متر مربع،  دارای یک سبک معماری از آجر، گچ و سنگ می باشد.

كد خبر : ۱۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


 کاروانسرای میرزا سیدرضا یا همان بازارچه طلا فروشان خرم آباد؛ در دوره قاجار توسط میرزا سید رضا اهل تفرش و در سالهای 1250تا 1259 هجری قمری بنا شده؛ مساحت این بنا 300 متر مربع و زیر بنای 2130 متر مربع،  دارای یک سبک معماری از آجر، گچ و سنگ می باشد.

كد خبر : ۱۵۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


كد خبر : ۱۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 113 میلیون تومان اعتبار با تخصیص 6 درصد برای پلدختر اختصاص یافته است که با این اعتبار هیچ کاری نمی‌توان در جهت حفظ آثار باستانی این منطقه انجام داد.

كد خبر : ۱۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۷


معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت: امسال خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی با توجه به تغییر وضعیت هوا و احتمال سرما باید از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار باشد.

كد خبر : ۱۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


روند خروج  اعضاء از شورای  شهر تهران ادامه دارد و شنیده‌ها حاکی از آن است که پیشنهادها به برخی از اعضای شورای شهر تهران برای حضور در مجموعه دولت ادامه دارد.

كد خبر : ۱۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۴


مشاور عالی استاندار لرستان گفت: حفاظت از محیط زیست و جنگلهای استان به یک ارزش برای همگان تبدیل شود.

كد خبر : ۱۸۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت:  بیش از 2300 اثر تاریخی ـ فرهنگی در لرستان به ثبت ملی رسیده و تعدادی از این آثار در شرف ثبت جهانی است.

كد خبر : ۱۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


ادامه سرقت میراث فرهنگی ایران، بعد از چوگان

كد خبر : ۱۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


محمدرضا امانی؛ طی حکمی از سوی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به عنوان سرپرست جدید این سازمان در استان لرستان معرفی و منصوب شد.

كد خبر : ۱۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


آبشار نوژیان با لقب آنجل ایران یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی لرستان است.

كد خبر : ۲۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 51 هزارو 943 قلم شی تاریخی اصل و یا بدل طی سال 92 در این استان کشف و ضبط شده است.

كد خبر : ۲۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


استان لرستان مادر پل های تاریخی ایران میزبان مسافران نوروزی است.

كد خبر : ۲۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 411 هزار و 517 مسافر نوروزی در 13 روز تعطیلات در این استان اقامت و اسکان یافتند.

كد خبر : ۲۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۴


شبانگاه دیشب بشقاب پرنده ای حوالی اشترانکوه رویت شد که از قرار معلوم سرنشینان آن در سطح شهر تردد نموده اند،چراکه در هنگام برخاستن دفترچه ای از آنان بجای مانده که نشان می دهد آنها انسانهای فضایی بوده اند وبه قصد بررسی و آنالیز مردمان سیاره زمین به ازنا آمده اند.

كد خبر : ۲۲۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


در کشورهای قوس بحران چون دولت ها منابع و امکانات را در اختیار دارند و نیازی به مالیات ندارند، پاسخگو هم نیستند و حکومت های دموکراتیک نیز در این جوامع پایدار نشده اند.

كد خبر : ۲۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی داعش به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت‌ها و مزدورانشان و آدم‌کشان و تروریست‌ها اعلام می‌کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

كد خبر : ۲۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


استاندار لرستان گفت: 80 درصد از طرح ها و مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان نهایی شده و 20 درصد مابقی ظرف 10 روز آینده نهایی خواهد شد.

كد خبر : ۲۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


استاندار لرستان گفت: فرمانداری های هر شهرستان موظف اند علاوه بر تهیه یک برنامه کوتاه مدت، یک برنامه بلند مدت را در حوزه گردشگری ظرف مدت سه ماه آینده تهیه و تا پایان برنامه پنجم توسعه برای اجرایی شدن آن اقدام کنند.

كد خبر : ۲۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


شهردار خرم‌آباد در بازدید از منطقه ماسور از ایجاد فضای سبز در تپه باستانی این منطقه خبر داد.

كد خبر : ۲۶۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶


رییس جمهوری با بیان اینکه سیاست خارجی امروز جمهوری اسلامی ایران با دیروز متفاوت است و دیگر تهدید و تحریم ملت بزرگ ایران تاثیرگذار نیست، گفت: همانطور که رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه ممنوع است.

كد خبر : ۲۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


در شهرستان خرم‎آباد بالغ بر 63 پروژه آماده بهره‎برداری در هفته دولت است.

كد خبر : ۲۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


رئیس دانشگاه لرستان گفت: برای شناسایی لرستانی‌های مقیم خارج از کشور می‌توان از پتانسیل های دانشگاه کمک گرفت یا در صورتی که این افرادعضو هئیت علمی دانشگاهی باشند کار راحت‌تر پیش می‌رود.

كد خبر : ۳۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷


استاندار لرستان گفت: با توجه به پتانسلیها و ظرفیتهای گردشگری لرستان، صنعت گردشگری این استان نیازمند شکوفایی و پویایی است.

كد خبر : ۳۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


«پل کَشکان» مربوط به دوره ساسانی، اتصال راه باستانی شهر شاپورخواست به مناطق غرب لرستان و کرمانشاه بوده که اکنون به دلیل کارهای غیرکارشناسی در حال تخریب است.

كد خبر : ۳۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در سلسله نشست های هم اندیشی سازمان با دستگاه های اجرایی اظهار داشت: برای تثبیت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادتباید لایحه ای تصویب شود که در کنار هر کار فرهنگی پیوست فرهنگی دفاع مقدس داشته باشیم.

كد خبر : ۴۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


مدیر آموزش‌و‌پرورش بروجرد گفت: ۲ هزار خانوار از مسافران نوروزی وارد شده به این شهرستان از تسهیلات در نظر گرفته شده توسط آموزش‌و‌پرورش بروجرد بهره‌مند شدند.

كد خبر : ۵۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: حدود ۳۰۰‌ میلیون تومان برای احداث نمایشگاه صنایع‌دستی پیش‌بینی‌شده که به‌محض انجام موافقت‌نامه مبادله و گرفتن اعتبار، سازه‌های آن آماده می‌شود.

كد خبر : ۵۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


رئیس شورای شهر خرم‌آباد گفت: شهرداری نواحی ۵ و۷ خرم‌آباد با رأی موافق اعضای شورای شهر منحل شد.

كد خبر : ۵۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: : در نخستین  جلسه شورای راهبردی نقش بانوان  در دفاع مقدس و دیگر عرصه ها مطرح شد.

كد خبر : ۵۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸


مسوول اجرایی گروه خیرین فرهنگی، از تشکیل مجمع خیرین فرهنگی خبر داد و گفت: با حرکت جهادی اعضای گروه خیرین فرهنگی حدود 3500جلد کتاب برای یک از روستاها که مرکزیت 16 روستای دیگر را دارد؛ جمع آوری وکتابخانه ای در این مرکز راه اندازی شد.

كد خبر : ۶۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


نخستین فستیوال کویرنوردی دانشجویان دختر خراسان جنوبی در کویر همت آباد در حالی برگزارشد که حاشیه های قابل تاملی داشت.

كد خبر : ۶۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث گفت: مقتل‌خوانی فوائل فراوانی دارد از جمله اینکه بسیاری از انحرافات کنار زده می‌شود

كد خبر : ۶۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


مشکل اصلی سیاست خارجی آمریکا جاه‌طلبی، زورگویی و افزون‌خواهی سردمداران آن کشور است و زمانی که صداقتی در گفتار و اعتدالی در رفتار مقامات آمریکایی دیده نمی‌شود چگونه می توانند از ملت‌ ایران می‌توان انتظار داشته باشند که به آنان اعتماد مجدد نماید؟

كد خبر : ۶۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور از دستگیری قاچاقچی اموال تاریخی و کشف 24 قلم طلا و جواهرت ارزشمند مربوط به ادوار تاریخی سلوکی و ساسانی خبر داد.

كد خبر : ۶۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱


بیش از 20 سال از آغاز تصمیم و اراداه ملی جهت آزادسازی عرصه قلعه فلک الافلاک و تحویل آن به سازمان میراث فرهنگی می گذرد و تاکنون تنها 20 درصد از عرصه قلعه آزاد شده است که نسبت به روند اداری طولانی مدت آن مقدار بسیار اندکی است.

كد خبر : ۶۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


بدون شک فصل «انقلاب اسلامی» یکی از خواندنی‌ترین و درخشان‌ترین فصلهاست. و در این عرصه، هستند مردان و زنانی که دلهایشان، گنجینه شنیدنی‌ترین قصه‌هاست. روایتی که می‌خوانید، روایتی زنده از انقلاب است. روایتی زنده از روزهای مبارزه و التهاب، قصه‌ای از زبان مردی که سرنوستش را با سرنوشت روزهای خون و قیام، گره زده بود.این گفتگو با آیه ا... واعظ طبسی است مردی که هر چند در سحرگاه روز جمعه به دیار باقی شتافت اما برگی با ارزش در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

كد خبر : ۷۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


از 28 اسفند 1394 تا 3فروردین 1395 حدود 500 هزار نفر از قلعه فلک الافلاک و اماکن تاریخی لرستان بازدید کردند.

كد خبر : ۷۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از بازرسی مستمر از روند فعالیت هتل ها و مراکز اقامتی این استان در ایام نوروز خبر داد.

كد خبر : ۷۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


بشار بیشه که برای خود شهرتی ملی دست و پا کرده یکی از زیباترین آبشارهای ایران در قلب زاگرس است، جایی که این روزها میزبان طبیعت گردان داخلی و خارجی است.

كد خبر : ۷۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


خلیج فارس در واقع محور ارتباط بین اروپا، آفریقا، آسیای جنوبی و جنوب شرقی است. از نظر راهبردی در منطقه خاورمیانه، به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مرکز ارتباطی بین این سه قاره‌است و بخشی از یک سیستم ارتباطی شامل اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه، دریای سرخ و اقیانوس هند می‌باشد. به همین دلیل از دیرباز مورد توجه قدرت‌های جهانی و هم چنین بازرگانان و تجار دنیا بوده‌است.

كد خبر : ۷۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


«آیلا» دخترک آذری همانند نامش «هاله ماه»؛ در سوسوی روشنایی سحرگاه از میان مه و سکوتی مهیب، وارد سه گنبدی می‌شود که نمادیست برای زنان «اجاق کور» که آرزوی فرزندی را بر دل دارند، نماد دستی که بر دیوار ۸قرنی مقبره‌ای، درد بی‌اولادی را به رخ می‌کشاند.

كد خبر : ۷۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


خبر ریزش طاق پل کشکان موجب شد تا تعدادی از دوستداران فرهنگ و تاریخ لرستان بر خود واجب دانسته و با حضور در کنار این اثر مراسم سوگواری را به صورت نمادین برگزار کنند.

كد خبر : ۷۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار لرستان، گفت: حساس مشترکی که بین همه اقشار به وجود آمده پیش‌نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی است و همه ماتحت مدیریت و فرماندهی استاندار مصممیم لرستان به‌عنوان نگین اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

 

كد خبر : ۷۹۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳


مردم لرستان با آداب و رسوم خاصی که برگرفته از تاریخ کهن این دیار است؛ زیبایی فرهنگ خود را با آیین هایی همچون پختن حلوای شب 21 ماه رمضان و سنت کاسم سادر ماه مهمانی خدا جلوه گر می کنند.

كد خبر : ۸۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان گفت:سپاه همواره موافق واگذاری حریم قلعه بوده است اما دولت های مختلف هرگز به وعده های خود در این زمینه عمل نکرده اند.

كد خبر : ۸۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳


کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی می‌گوید: گردشگری منافع بسیاری برای زنان دارد به طوری که فرصت‌های کارآفرینی بسیاری در صنایع دستی، تولید محصولات غذایی و راهنمایی تور ایجاد می‌نماید.

كد خبر : ۸۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۸


واگذاری سربازخانه خرم‌آباد به بخش خصوصی برای ایجاد هتل در حالی مطرح شده است که این افکار عمومی با این مضوع مخالف بوده و هیئات مذهبی نیز خواستار جلوگیری ار این اقدام هستند چرا که این محل بعنوان جایگاه ولایت و آیین گل مالی لرستان ثبت ملی شده است.

كد خبر : ۸۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


چوقا در واقع این لباس ،كت دراز و بي آستيني است که در استان هاي لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختياري، کهگیلویه و بویر احمد ،گيلان و برخي از نقاط پشتكوه در استان اصفهان به صورت عبا روي لباس هاي ديگر خود مي پوشند.

كد خبر : ۸۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


اولین همایش نقش بسیج در محیط زیست با حضور پدر بلوط ایران در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۷


در گزارش قبلی از جایگاه زن در انقلاب اسلامی و نهاد خانواده سخن به میان رفت و در ادامه عملکرد دولت های سازندگی و اصلاحات درباره رویکردشان به مساله زنان و خانواده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در این شماره قصد داریم پرونده 8ساله دولت احمدی نژاد را در این حوزه مورد کنکاش قرار دهیم.

كد خبر : ۸۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: لرستان از جمله چهار استانی است که در جشنواره‌ «سفره‌ی ایرانی، فرهنگ گردشگری» در شیراز شرکت کرده است.

كد خبر : ۸۸۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۶


زمانی که اهمیت کافی به صنایع دستی بومی در لرستان داده نشود آن‌ها به سمت کلیشه‌های بی‌معنا، نمونه‌های ارزان قیمت یا تقلیدی حرکت می‌کنند.

كد خبر : ۸۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی سلسله گفت: بیش از ۱۰۰۰ بافنده گلیم در سطح شهرستان سلسله به گلیم بافی اشتغال دارند.

كد خبر : ۹۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به همراه هوشنگ بازوند استاندار لرستان، محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا سلیمانی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان، احسان جهانیان فرماندار الیگودرز و جمعی از مسئولان استان و شهرستان الیگودرز از ستاد هماهنگی خدمات سفر در الیگودرز بازدید کردند.

كد خبر : ۹۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸


استان لرستان بواسطه داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد و متعدد دارای ظرفیت های بی بدیلی در حوزه گردشگری است.

كد خبر : ۹۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: لرها گلیم های مرغوبی می بافند که بیشتر با رنگ های سیاه، سبز، آبی و سفید و نقوش خاص منطقه مشخص می شود.

كد خبر : ۹۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


بروجرد- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد بازدید کرد.

كد خبر : ۹۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


استاندار لرستان گفت: اگر ما می گوییم تولید اشتغال ، در استان گردشگری ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال هست و این  می تواند تحقق  شعار امسال را در پی داشته باشد.

كد خبر : ۹۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۸


با وجود اینکه بیش از یک سال است که موضوع ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی لرستان در دستور کار قرار گرفته، اما مسئولان به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند و شاهد بلاتکلیفی این موضوع هستیم.

كد خبر : ۹۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰


صنایع دستی، چیزی بیش از یک سوغات است و بخش پویای دنیای امروز گردشگری به شمار می‌آید اما متأسفانه باید گفت صنایع دستی لرستان وارد زندگی روزمره نشده است و این اقلام به صورت اشیای لوکس استفاده می شود.

كد خبر : ۹۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳


خانواده "حسین زاده" قریب سه دهه است در حوزه هنر طراحی و مد و پوشاک اسلامی در قالب مؤسسه پژوهشی - فرهنگی « شمس نهان اصفهان» فعالیت می کنند. آنها توانسته اند در این زمینه به موفقیت های زیاد داخلی و بین المللی دست پیدا کنند. آقای "حسین زاده" معتقد است مُدبومی، مُدی است که از منابع و رفرنس های تاریخی و قومی کشور خودمان الهام گرفته و ازلباس اقوام و تاریخ پوشش ایرانی – اسلامی نشأت می گیرد و این مهم نیاز به حمایت جدی دستگاه ها و هم افزایی آنها دارد.

كد خبر : ۹۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶


معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات ایام تابستان به فصل زمستان خبر داد و گفت: ما موافقت سازمانی را برای تایید دو روز تعطیلی در آخر هفته‌ها را اعلام کردیم.

كد خبر : ۹۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳


در حالی از صنایع‌دستی لرستان به‌عنوان رتبه نخست تکنیک و فن در میان صنایع‌دستی ایران یاد می‌شود که همچنان این محصولات فرصتی برای عرضه در قالب ایجاد بازارچه‌ها پیدا نکرده‌اند.

كد خبر : ۹۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین