امروز: شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۰

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۳۷۷    عبارت مورد جستجو: فقر

موج دوم:نماینده مردم ازنا و دورود گفت: طبق آمار رسمی اعلام شده نرخ بیکاری در لرستان20.6است و لرستان از نظر محرومیت در رتبه نخست کشور قرار دارد.

كد خبر : ۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم:حجت الاسلام قرائتی با انتقاد از برخی رفتارها و صحبت‌های نسنجیده مسئولان گفت: چگونه می‌شود برای درگذشت یک رئیس‌جمهور غیر مسلمان واژه مقدس "شهید" را به کار برد.

كد خبر : ۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم: سید عزت‌ا... ضرغامی اعلام کرد که مناظره‌های انتخاباتی امسال به صورت دسته‌جمعی برگزار می‌شود ليكن به گزارش يك منبع غير معتبر با توجه به لو رفتن سوالات مورد نظر در اين نشستها كه قرار است با همراهي هر هشت كانديداي انجام شود گويا مناظره ها بعد از انتخابات انجام خواهد شد. به گزارش روابط عمومي...

كد خبر : ۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


كد خبر : ۱۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


موج دوم: مناظره فرهنگي و اجتماعي نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري بر صحنه سيما برگزار مي شود.

كد خبر : ۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


مصاحبه با مدیر مسؤول و صاحب امتیاز ماهنامه ی کودکان و نوجوانان غرب کشور، پیشوک فاطمه نیازی/ روشتا: ………………………………….. داریوش جعفری، مدیرمسؤول اولین نشریه ‏ی کودکان غرب کشور است و مدرس گرافیک. وی نزدیک دو سال است “پیشوک” را برای کودکان هدیه آورده است. همان کودکانی که «آنتوان دوسنت اگزوپری» درباره‏ شان می‏ گوید:«کودکان تنها [...]

كد خبر : ۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


موج دوم: روستای قلایی ازجمله روستاهای شهرستان سلسله است که با وجود گذشت سالهای متمادی و وعده و وعید مسئولان، هنوز در فقر بسر می برد.

كد خبر : ۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۸


آساره خبر: بر اساس اعلام رسمی سازمان ثبت احوال کشور، هر ساعت ۱۶ طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که این رقم از آنجا نگران‌کننده است که در سال ۹۱ هم آمار طلاق نسبت به سال گذشته‌اش بیش از ۷ درصد رشد داشته است.

كد خبر : ۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: صدها نفر از اساتید، اعضای هیأتهای علمی و محققان دانشگاهی عصر امروز در جلسه ای با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بیان دیدگاهها و تبادل نظر درخصوص مسائل مختلف بویژه موضوعات علمی و دانشگاهی پرداختند.

كد خبر : ۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: فرار از خانه با یک تصمیم غلط آغاز می‌شود اما یک دنیا پشیمانی و حسرت را در دل جوانان و به ویژه‌ دختران جای می‌دهد.

كد خبر : ۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: تنوع غذاهای عجیب و غریب در آلمان، کشوری که به پیشرفت صنعتی معروف است، می‌تواند برای هر کسی جالب باشد.

كد خبر : ۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: خشكي و خستگي چشم، دردهاي عضلاني، درد مچ دست، درد شانه و بازوها، درد گردن، كمردرد و خميدگي پشت از عوارض كار زياد و طولاني مدت و نادرست با رايانه است.

كد خبر : ۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: انواری رئیس کمیته امام خمینی(ره)در بیست و دومین اجلاس سراسری نماز گفت: ما در بحث زکات غفلت کردیم؛ کلمه زکات 27 بار در قرآن همراه با نماز آمده است، این دو فریضه با هم و مکمل هم هستند.

كد خبر : ۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان لرستان گفت: علت حادثه رخ داده برای اتوبوس زائران عراقی در محور اراک - بروجرد  توسط کارشناسان پلیس راه در حال بررسی است.

كد خبر : ۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان، پیشکسوتان و پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کارنامه درخشان سپاه را نشان دهنده عمق هویت، شخصیت و تجربیات موفق یک ملت خواندند

كد خبر : ۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: شب گذشته طی مراسمی با حضور تعدادی از نمازگزاران و خانواده‌های محله نارمک تهران از محمود احمدی‌نژاد تقدیر شد؛ در شبی که وی در سخنرانی‌اش حرف سیاسی نزد و در برابر پرسش‌های مکرر خبرنگاران، سکوت کرد، طفره رفت و لبخند زد و البته پیش‌بینی کرد که امام زمان تا چهار سال دیگر ظهور می‌کند.

كد خبر : ۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: شاهد آن هستيم که برخي، از سخنان مفصل مقام معظم رهبري، فقط به بحث 'نرمش قهرمانانه' پرداخته و آن را شاهدي بر مسأله صلح امام حسن عليه‌السلام مي‌گيرند و تصور مي‌کنند که از اين طريق، رهبر معظم انقلاب در لفافه بيان کرده‌اند که اوضاع کشور ما مانند زمان صلح امام حسن عليه‌السلام است.

كد خبر : ۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸


آساره خبر: جنگ که شروع شد ایرانیان از هر گروه و حزب و صنفی، سلاح همت دست گرفتند و به دفاع از مام وطن، مردانه جلوی هجوم دشمن را گرفتند.

كد خبر : ۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: کميسيون اصل 90 قانون اساسي مجلس در گزارشي عدم رعايت ابلاغ قوانين مجلس و دستور انتشار آنها در روزنامه رسمي در صحن علني مجلس قرائت شد.

كد خبر : ۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲


آساره خبر: روحانی تأکید کرد: در صورت عزم سیاسی رهبران آمریکا و خودداری از دنبال کردن منافع گروه‌های فشار جنگ‌طلب، می‌توان به چارچوبی برای مدیریت اختلافات رسید.

كد خبر : ۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: عباس شکیبا در یادداشتی نوشت: امروز گرد شمع ولایت جمع شدیم از پرتو نورش دل خود را منور سازیم تا خفاشان ظلمت دیدگان تشخیص مارا کور نسازند.

كد خبر : ۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: فرماندهی نیروی انتظامی ازنا گفت:سارق کابل های برق شهرستان ازنا به دام پلیس افتاد.

كد خبر : ۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: از آنجا که كودكان آينده سازان جامعه هستند و دوران کودکی دوران شخصیت سازی و سرنوشت سازی هر فرد است، گاهی عواملي از قبیل فقر اقتصادي و كاستي هاي فرهنگي و اجتماعي مانع از تحصيل و پرورش صحيح آن ها می شود که این خود آينده فرهنگی- اجتماعی جامعه را به خطر می اندازد. پديده كار كودكان به مرز خاصي مربوط نيست و بيشتر كشورهاي در حال توسعه با اين مشكل دست به گريبان اند.

كد خبر : ۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۰


آساره خبر: فائزه هاشمی  در مجمع زنان اصلاح‌طلبان مشهد مقدس که در محل دفتر این مجمع برگزار شد، اظهار کرد: از یک مسئله اظهار تاسف دارم که زنان حزب کارگزاران در مشهد مقدس فعال نیستند.

كد خبر : ۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۳


رئیس کل دادگستری لرستان در بازدید از زندان های مرکزی، بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت شهرستان خرّم آباد: مسئله فقر بدترین درد جامعه است.

كد خبر : ۱۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


مشکلات اسکلتی، دردهای نواحی مچ، گردن، عوارض بینایی و تزلزل اعتماد به نفس در کودکان گوشه‌‌های از آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای است در حالیکه براساس آمارها ایرانی‌ها ۴۰ میلیون ساعت در روز را صرف استفاده از گیم و بازی‌های رایانه‌ای می‌کنند.

كد خبر : ۱۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


استاندار لرستان گفت: با توجه به نرخ بالای بیکاری استان و بروز مشکلات ناشی از آن برای مردم، ضروری است هر چه سریعتر روند برنامه ها و فعالیت های مرتبط با اشتغالزایی در سطح استان ساماندهی و به صورت کاملا کارشناسی اجرا شوند.

كد خبر : ۱۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


دانش آموزان امروزی ایران دانش آموزانی اند که تلاش شده برایشان آنچه که نیاز است فراهم شود. از مطالبه گری برای آموزش تا دغدغه های رفاهی  و تعیین وزیر با صلاحیت.

كد خبر : ۱۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


یک دهه قبل از انقلاب اسلامی، شعار فرزند کم تر- زندگی بهتر با هدف کنترل جمعیت به صورت گسترده مورد تبلیغ قرار گرفت؛ اما ...

كد خبر : ۱۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر نقش فرهنگ به عنوان توانمند ساز و محرک برنامه توسعه براى دوران پس از سال ٢٠١٥، ایده "هم افزایى فرهنگى" را مطرح کرد.

كد خبر : ۱۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح روز چهارشنبه در اجتماع پر شکوه دهها هزار نفر از فرماندهان بسيج، بسيج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامي برشمردند

كد خبر : ۱۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹


فرمانده سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: فرهنگ بسیجی دستاورد علمی کشور را رقم زد و ورود این نیروی مردمی به عرصه های علمی و فناوری های جدید موجب شده که امروز ایران در سطح جهانی و بین المللی بدرخشد .

كد خبر : ۱۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


رییس کل دادگستری لرستان در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان، اظهار داشت: دو عامل از جمله حمایت از مالکیت های معنوی و موانع خارجی منجر به کاهش رتبه کسب و کار در کشور و به ویژه در استان لرستان شده است.

كد خبر : ۱۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


آیت‌الله‌ عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید شیعیان، با توصیه به ذکر «بسم‌الله» در آغاز هر کار گفت: اینکه گفته می‌شود هر کاری که خواستید انجام دهید با نام خدا شروع کنید و سر هر سفره‌ای که نشستید «بسم الله» بگویید، اشاره به فقر انسان و نیازمندی او به خداوند دارد.

كد خبر : ۱۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


در بدن انسان مکانیسم‌هایی برای خارج کردن مواد زائد از مفاصل وجود دارد که این فرآیند در شب‌ها کند‌تر صورت می‌گیرد و...

كد خبر : ۱۴۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


فرمانده انتظامي لرستان از دستگيري کلاهبردار 20 میلیاردی در لرستان خبر داد.

كد خبر : ۱۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


مشاوررییس جمهور پیشنهاد داد که یک میلیون شغل زنانه در کشور ایجاد شود و از شهرداری‌ها خواسته شود که به مشاغل خانگی پروانه دهند.

كد خبر : ۱۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹


سامان دهی به وضعیت امام زاده زیدبن علی یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان خرم آباد است. مردم این شهرستان خواستار رسیدگی هرچه سریعتر یه وضعیت این امام زاده هستند.

كد خبر : ۱۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸


امان دهی به وضعیت امام زاده زیدبن علی یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان خرم آباد است. مردم این شهرستان خواستار رسیدگی هرچه سریعتر یه وضعیت این امام زاده هستند.

كد خبر : ۱۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸


چگونه شهری که از دو کلمه "خرم" و "آباد"تشکیل شده  در خود میتواند این  همه خرابی ها را جای دهد؟

كد خبر : ۱۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


مادر در اتاقی تاریک و سنگی با سقفی چوبی دراز کشیده است؛ موهایش را بریده و به دستانش بسته است. به دلیل دیر اطلاع دادن به هلال احمر برای کمک، جنینش را از دست داده بود.

كد خبر : ۱۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


رئیس جمهور گفت: اجلاس داووس و مصاحبه‌هایی که با تلویزیون سوئیس، سی‌ان‌ان و یورو نیوز داشتم و انعکاس اخبار و به طور کلی خود اجلاس بر ژنو ۲ سایه انداخت.

كد خبر : ۱۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


رئیس جمهور گفت: اجلاس داووس و مصاحبه‌هایی که با تلویزیون سوئیس، سی‌ان‌ان و یورو نیوز داشتم و انعکاس اخبار و به طور کلی خود اجلاس بر ژنو ۲ سایه انداخت.

كد خبر : ۱۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


رئیس‌جمهور گفت: ما آماده حضور کمپانی‌ها و شرکت‌ها و دولت‌های خارجی در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

كد خبر : ۱۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: امسال بیش از ۴ هزار نفر از مددجویان لرستان برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

كد خبر : ۱۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳


جشنواره فیلم فجر امسال در لرستان حال و هوای دیگری داشت. حضور مردم در سینما استقلال خرم‌آباد با شور و شوق دیگری همراه بود. همه منتظر یک خبر بودند، خبر برگزیده‌شدن فیلم نعمت‌پور در جشنواره فیلم فجر. اختتامیه انجام شد و نعمت‌پور نه یک سیمرغ، بلکه دو سیمرغ بلورین را به خود اختصاص داد تا طبق قولی که به ما داده بود میهمان مصاحبه سفیرافلاک باشد.

كد خبر : ۱۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


دومین همایش سراسری جامعه سالم با حضور اندیشمندان و پژوهشگران از سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی لرستان روز سه شنبه آغاز به کار کرد.

كد خبر : ۱۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۷


شاید شنیدن نام معلم، تخته سیاه و گچ هر کسی را به خاطرات دوران دانش آموزیش ببرد؛ یاد روزگار خوش مدرسه.

كد خبر : ۱۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


چند وقتی است که بسیاری از مردم "یعقوب " و" آپو" 2 کودک 7 و 9 ساله ساکن روستای تازه یاب مانه و سملقان را که علاقه بسیاری به خوردن بنزین دارند را می شناسند اما اعتیاد به بنزین تنها مشکل این خانواده نیست و فقر و ناداری این خانواده را در تنگنا قرار داده است.

كد خبر : ۱۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام گفت: 177متخلف در حوزه محیط زیست استان دستگیر شده است.

كد خبر : ۱۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹


مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان لرستان گفت: همزمان با پیش فروش اینترنتی بلیط اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی استان از 11 اسفندماه جاری، یک هزار و 800 فقره بلیط تاکنون به صورت اینترنتی رزرو و به فروش رسیده است.

كد خبر : ۲۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


چشم های فریبا روی پسرش می افتد. نگاهش تر می شود. دیوار است که او را در آغوش می گیرد. این مادر می گوید: هزینه ی درمان پسرم در ماهی نزدیک پانصدهزار تومان است و من به سختی داروهای او را تهیه می کنم.

كد خبر : ۲۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


رییس شورای قضایی لرستان در شورای حقوق شهروندی با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان حق عمومی بیان داشت: طبیعت احساس دارد، درآموزه های دینی ما، به مردم توصیه شده از ظلم و ستیز با طبیعت و تغییرات مخرب بر محیط زیست دوری کنند، چرا که بی اعتنایی و دشمنی با طبیعت موجب قهر آن می گردد؛ خشکسالی، طغیان رودخانه ها، زلزله و رانش زمین نتیجه دشمنی با طبیعت است.

كد خبر : ۲۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


خانه ی نصرت خانم، دریچه و چراغ ندارد. او دلش یک مهربان می خواهد که برایش دریچه بیاورد و چراغی «که با آن به ازدحام کوچه ی خوشبختی بنگرد.

كد خبر : ۲۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۶


مادربزرگ آبادی را یکی از زنان آبادی همراهی می کند. پنجره ی خانه ی این زن کوچک است و سبزه ی کنار پنجره، درد خانه را همراه با زن واگویه می کند. این زن از سوءتغذیه ی شدید در منطقه می گوید: 40 روز زمستان، حتا در خانه نان خشک نداشیم و فقط با میوه ی بلوط شب ها را به صبح می رساندیم.

كد خبر : ۲۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۷


اعتدال واژه ای است که از دوران انتخابات و بعد از آن زیاد به گوش رسیده است. اما این مهم از قبل به عنوان یک اصل در موازین اسلام وجود داشته است و مصداق بیرونی آن هم عملکرد حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری می باشد. اعتدال در لغت از ریشه ی " عدل" به معنای میانه گرفته شده است.

كد خبر : ۲۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۳


جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری کلاهبرداری که با جعل چک مبادرت به کلاهبرداری 3 میلیاردی آهن آلات کرده بود، خبر داد.

كد خبر : ۲۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


با وجود وعده مسئولان برای دادن سبد امنیت غذایی هر دو ماه یکبار در سال ۹۳، اکنون در آستانه چهارمین ماه سال و دو هفته مانده به ماه مبارک رمضان، هنوز خبری از سبد کالای حمایتی دولت نیست.

كد خبر : ۲۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


در کشورهای قوس بحران چون دولت ها منابع و امکانات را در اختیار دارند و نیازی به مالیات ندارند، پاسخگو هم نیستند و حکومت های دموکراتیک نیز در این جوامع پایدار نشده اند.

كد خبر : ۲۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


یک فعال روزنامه نگاری با بیان اینکه ضرورت تغییر مدیران ستادی، یک پاسخ سیاسی به تغییر وضعیت سیاسی کشور تلقی خواهد شد؛ تصریح کرد: اگر مدیران کل تغییر نکنند؛ صدای دولت جدید به گوش نخواهد رسید.

كد خبر : ۲۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۱


رئیس کمیته امداد خرم آباد گفت: کمیته امداد شهرستان خرم آباد در خردادماه امسال بیش از ۹ میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت حمایت خود پرداخت کرده است.

كد خبر : ۲۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: ۳۰ هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد بر اثر چند فقره آتش سوزی از بین رفت و خسارات زیست محیطی زیادی را بر جای گذاشت.

كد خبر : ۲۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اکنون دیپلمات های سیاسی ما در مقابل همه قدرت های جهانی در حال دفاع از منافع ملت هستند.

كد خبر : ۲۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر ماه مبارک رمضان برخی از توصیه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای استفاده‌ی هرچه بهتر و کامل‌تر از این فرصت گران‌بها را مرور می‌کند.

كد خبر : ۲۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در ایام ماه مبارک رمضان «10 توصیه رهبر معظم انقلاب درباره آداب نماز» را منتشر کرد.

كد خبر : ۲۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


عضوهیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی لرستان گفت:زنگ خطربرای زاگرس وزاگرس نشینان به صدا درآمده است.

كد خبر : ۲۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵


رییس جمهوری با بیان اینکه سیاست خارجی امروز جمهوری اسلامی ایران با دیروز متفاوت است و دیگر تهدید و تحریم ملت بزرگ ایران تاثیرگذار نیست، گفت: همانطور که رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه ممنوع است.

كد خبر : ۲۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


ازدواج های نوجوانان و خردسالان، مساله ای است که کارشناسان و قانونگذاران نظرها و دیدگاه های گوناگونی در مورد آن ارایه کرده اند.

كد خبر : ۲۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرایی شدن آیین نامه رتبه بندی خبرنگاران در آینده نزدیک خبر داد.

كد خبر : ۲۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


شما اینجا هستید: حجاب برتر » متن » حجاب در گذر تاریخ

كد خبر : ۲۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سمن‌ها به ویژه سازمان‌های مردم نهادی که در سال‌های اخیر فعال بوده‌اند، گفت: سیاست‌های حمایتی را بررسی کردیم و قرار است شاخص‌هایی را برای حمایت سمن‌ها در نظر بگیریم که این شاخص‌ها در نخستین نشست منطقه‌ای ارائه می‌شوند

كد خبر : ۲۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۶


معضل پیری جمعیت و کمبود نیروی جوان از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که جوامع امروزی به آن دچار شده‌اند.

كد خبر : ۲۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


وزیر امور خارجه و تجارت بین الملل جمهوری کنیا گفت: این کشور همچنان از حق مسلم ایران برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای در جامعه جهانی حمایت می کند.

كد خبر : ۲۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹


اسمش فوزیه است. شهرتش  شیر دل. ازدوم اردیبهشت 38 که به دنیا آمد،تا حالا که دانش آموز دبیرستانی است،گلوله ی سنگین نگرانی در سینه اش خانه کرده. نگرانی از  فقر،بیماری، نا امنی ،در به دری!

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


پاوه و روستاهای اطرافش هرچند در اولین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستخوش التهاباتی بودند که ضد‌انقلابیون رقم زدند

كد خبر : ۲۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


وقتی پای صحبت های زوج جوانی که سال های پیش تک فرزندی را برای زندگی انتخاب کرده اند و اکنون در میانسالی هستند می نشینی، یا نظر زوج های جوان را برای داشتن بیش از یک فرزند جویا می شوی، دلایل بسیاری برای نخواستن بچه بیشتر می آورند که نمی دانی بهانه است یا حقیقتا مانعی بر سر فرزند آوری؟

كد خبر : ۲۸۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


رئیس‌کل بانک مرکزی در خرم‌آباد گفت: پرداخت تسهیلات برای بنگاه‌های لرستان هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در مورد کمبود اعتبار وجود ندارد

كد خبر : ۲۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) از مجلس و دولت خواست تا با اختصاص بسته حمایتی برای ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار مقدمات کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم کنند.

كد خبر : ۲۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


فرمانده نیروی انتظامی گفت: جرائم کلان نظیر قتل، آدم ربایی، گروگان گیری، تجاوز به عنف، سرقت های بزرگ و مانند آن به شدت کاهش یافته است.

كد خبر : ۲۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش فصلی خود با موضوع برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرد.

كد خبر : ۲۹۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


این روزها آمار مذموم‌ترین حلال خدا در جامعه هر روز بیشتر می‌شود و طلاق به آفتی تبدیل شده است که بی‌صدا پایه‌های آرامش خانواده‌ها را می‌خورد و آنها را در مسیر سقوط قرار می‌دهد، اما چرا قبح طلاق در جامعه از بین رفته است؟

كد خبر : ۲۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


بررسی‌ها حاکی از آن است که کافئین موجود در قهوه با ایجاد تغییراتی در جنین و زنان باردار شانس ایجاد تغییرات خطرناک را افزایش می دهد.

كد خبر : ۳۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


بايد توجه داشت كه دين فقط در امور عبادي خلاصه نمي‌شود بلكه دين شامل عقايد، احكام و اخلاق بوده و فوايد ايمان و آثار و خدمات دين را مي‌توان به طور كلي به حوزه دنيا و آخرت تقسيم كرد.

كد خبر : ۳۱۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۸


اعتیاد بلای خانمان سوزی است که جان و مال و ناموس سرش نمي‌شود. همچنان پيش مي‌رود و خانواده‌ها را به آتش مي‌كشد. جان مي‌گيرد و همه را يك‌جا به باد مي‌دهد. تلفات موادمخدر به مصرف‌كنندگان محدود نمي‌شود. جوانان بسياري در مبارزه با ورود آن به كشور جان خود را از دست داده‌اند.

كد خبر : ۳۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


درد پشت شکایت شایعی است که هر فرد حد اقل یکبار در طول زندگی خود آنرا تجربه می کند.

كد خبر : ۳۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


در غدیر خم پیامبر خدا(ص) مرا چنین معرفی کرد: ای مردم، آیا می دانید که خداوند ولی و سرپرست من است و من ولی و سرپرست شما مؤمنان هستم; و من نسبت به جان های شما از خودتان سزاوارترم؟ همگی پاسخ دادند: چنین است ای پیامبر خدا.

كد خبر : ۳۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


بعد از مرگ پدر، روزگارمان سخت می‌گذشت و مستاصل و درمانده، نمي‌دانستيم چه کنيم؟! در فقر و مسکنت دست‌وپا می‌زدیم و اداي آدم‌هاي زنده را درمی‌آوردیم! تصمیم به مهاجرت گرفتم!

كد خبر : ۳۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


بهرام بیرانوند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از تدوین نشدن الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت تدوین نشده و معاونت راهبردی چند جمله را آوردند و گفتند این الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است، اینکه مشخصه هایی معین شده باشد، نداشت و این الگو باید تدوین شود تا برنامه ششم نیز از آب و گل در بیاید.

كد خبر : ۳۴۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


رئیس ثبت احوال بروجرد گفت: امسال ۳ هزار و ۱۶۸ نوزاد در بروجرد متولد شده که این آمار نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۳۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


مستحب است برای داشتن فرزند دختر دعا کند، حضرت ابراهیم (ع) با وجودی که فرزندان فرهیخته و بزرگواری چون حضرت اسماعیل و اسحاق (ع) داشت، برای داشتن فرزند دختر هم دعا می کرد.

كد خبر : ۳۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


بنا بر مصوبه هیات دولت به منظور احیاء و نوسازی و بهسازی مسکن در بافتهای فرسوده و ناکارآمد و سکونتگاههای غیر رسمی و تامین مسکن گروههای کم درآمد و زوج های جوان تا سقف 1.8 میلیون واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم حمایت های لازم صورت می گیرد.

كد خبر : ۳۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


معاون قضایی دیوان عدالت اداری معتقد است مصوبه افزایش مرخصی زایمان به ۹ماه، مصوبه‌ای غیرکارشناسی است که تبعات آن بر سر دیوان عدالت داری خراب می شود.

كد خبر : ۳۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


«آسایش و آرامش»محبوب همگان است وآنان که در وسط آرامشند،دنیایشان نیز گوشه ای از بهشت است. از این رو نوشتم «آسایش و آرامش».

كد خبر : ۳۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


مال حرام از بزرگترین عوامل هلاکت انسان و مهم‌ترین موانع رسیدن به سعادت است و بیش‌تر هلاک شدگان ، هلاک شده مال حرام هستند ، و اکثر مردمی که از فیوضات و سعادات محروم مانده‌اند، به واسطه حرام بوده است.

كد خبر : ۳۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


یک فیزیوتراپ بهترین حالت برای درس خواندن و مطالعه را حالت درازکش و خوابیده دانست.

كد خبر : ۳۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


یک جاهایی نیز طبق وظیفه عمل نکردیم؛ یک جاهایی مراقبت­ هایی که باید انجام بدهیم، انجام ندادیم؛ یک جاهایی دلبستگی­ های خودمان را زیر پا نگذاشتیم؛این ها منجر شده به اشکالاتی .

كد خبر : ۳۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


اصل همتایی فرهنگی از مسائل مهم در انتخاب همسر است و یکی از مسائلی که در دانشگاه‌های ما مشکل‌ساز شده این است که دانشجوی ما نمی‌داند باید با همتای خود ازدواج کند.

كد خبر : ۳۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


گندم به عنوان یکی از کالاهای اساسی با یک میلیارد و 299 میلیون دلار و به سهم ارزشی 3.79 درصد لقب عمده‌ترین کالای وارداتی کشور را به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۳۸۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


فرهنگ‌های غلط در جامعه یکی از مهم‌ترین موانع ازدواج است، برای رسیدن به ازدواج آسان باید موانع سر راه ازدواج شناسایی شوند، یکی از مشکلات سر راه ازدواج آسان بالا بودن مهریه‌هاست که لازم است در زمینه پایین آوردن مهریه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

كد خبر : ۳۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


هیچ گاه امام رضا (ع) در سخن بر کسی جفا نورزید و نیزسخن کسی را پیش از تمام شدن قطع نکرد هرگز نیازمندی را که می‌توانست نیازش را برآورده سازد رد نمی‌کرد.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


باید دعا کنیم همه مردم ما و همه بزرگان ما حرمت ولایت را پاس بدارند، نظر ولی را بر نظر خود مقدم دارند، تلخ و شیرین او را و سرد و گرمش را رحمت و حکمت و نور بدانند تا به عاقبتی نیکو نائل آیند.

كد خبر : ۳۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


خدمات رسانی عراقی‌ها به زائران امامان معصوم(ع) همه ساله با صحنه‌های عجیبی و شگفت‌آوری همراه است که نمی‌توان تفسیر منطقی برای آن ارائه کرد.

كد خبر : ۴۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


هر کس در ابتدای صبح ۱۱ مرتبه سوره توحید را قرائت کند، در آن روز ...

كد خبر : ۴۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هنگامی که کودکان بتوانند با اطمینان نظرات خود را بیان کنند، بیشتر احساس اعتماد به نفس می‌کنند

كد خبر : ۴۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


کارشناس مشاوره خانواده گفت: به دلیل رشد سریع جسمی و تغییرات مشهود در اندام های بدن نوجوان در دوران بلوغ بعضی از رفتارهای هیجانی و عدم کنترل او طبیعی است.

كد خبر : ۴۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


عباسی ولدی، کارشناس امور خانواده و جمعیت می‌گوید: اگر ما به زندگی نگاه مصرف‌گرایانه داشته باشیم هراندازه هم که از نظر اقتصادی قوی شویم، پولمان را خرج مصرف بیشتر می‌کنیم نه اینکه انگیزه‌ بیشتری برای فرزندآوری پیدا کنیم.

كد خبر : ۴۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


باید بدانید که برخی از مواد غذایی که روزانه مصرف می‌کنیم در صورت افراط می‌توانند باعث بروز سنگ کلیه شده و مانع از فعالیت درست کلیه‌ها شوند.

كد خبر : ۴۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


 مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: یک میلیون و 20 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

كد خبر : ۴۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


گزارش اخیر موسسه آمریکایی «مرکز ملی خانواده‌های بی‌خانمان» از بی‌خانمان بودن قریب به دو و نیم میلیون کودک حکایت دارد؛ کودکانی که قربانیان متغیرهایی همچون مادران بیوه، تبعیض نژادی و درآمد کم خانواده‌های خود هستند.

كد خبر : ۴۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره گزارش ایران به کمیسیون مقام زن گفت: این گزارش با مشارکت همه دستگاه‌ها نوشته و به سازمان ملل داده شده است. اکنون در حال آماده‌سازی کتاب و نسخه چند رسانه‌ای آن هستیم و در آستانه برگزاری اجلاس کمیسیون مقام زن در اسفندماه منتشر می‌شود.

كد خبر : ۴۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: به افرادی که در ایام هفته وحدت ازدواج می‌کنند به صورت خارج از نوبت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت می‌شود.

كد خبر : ۴۱۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


علیرغم اینکه در کشورهای توسعه یافته نرخ مشارکت زنان در بازار کار رقم بالایی است اما درکشور ما این رقم 10 درصد بوده و امید آن می رود که این رقم به زودی به طور قابل توجهی افزایش یابد.

كد خبر : ۴۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


رضاخان هفدهم دی‌ماه 1314 قانون کشف حجاب در ایران را تصویب کرد و زنان ایرانی باید پوشش‌هایی مثل چادر، روبند و روسری را کنار می‌گذاشتند؛ حالا بعد از 79 سال میراث‌داران رضاخان آزادی را فقط در عدم پوشش می‌بینند و نوع اعتراض خود را به هر شکل ممکن تا کسب هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایش در دنیا پیش می‌برند.

كد خبر : ۴۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


امیرالمومنین می فرماید:« یکی از چهار چیزی که نظام ها و حکومت ها و دولت ها را نابود می کند، این است که به مسائل حاشیه ای و کوچک مشغول شوی»

كد خبر : ۴۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


یک جامعه‌شناس با اشاره به آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی مانند وایبر و واتس آپ به عدم نظارت بر محتوای پیام‌های منتشر شده در این فضا اشاره کرد و گفت: فقدان نظارت بر شبکه‌های اجتماعی اتاق‌های امنی را برای شایعه‌سازان ایجاد کرده است.

كد خبر : ۴۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


یک کارشناس ارشد مامایی گفت: کم‎خونی فقر آهن، شایع‎ترین گونه کم‎خونی در زنان است.

كد خبر : ۴۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


رییس سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: امروز 80 درصد هزینه های بستری در شهرستان ها و 75 درصد هزینه های بستری را سازمان های بیمه گر پرداخت می کنند.

كد خبر : ۴۲۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


یک متخصص آنکولوژیست به خانم‌ها توصیه کرد برای جذب بیشتر، قرص آهن را آخر شب مصرف کنند.

كد خبر : ۴۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


مطالعات محققان مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد آمریکا نشان می دهد که کفش پاشنه بلند منجر به آرتروز زانو می شود.

كد خبر : ۴۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


فکر می‌کنید چرا بیشتر مبتلایان به کمردرد را افراد پشت میز نشین و کارمندان ادارات تشکیل می‌دهند؟

كد خبر : ۴۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


مسئول  دفتر هماهنگ کننده عفاف و حجاب استان لرستان گفت: در کشور متاسفانه  ساختار شغلی  فرزند آوری تعریف نشده است.

كد خبر : ۴۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


قرآن کریم درباره پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: «و لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه»؛ از این رو سیره و سنت رسول امین اسلام که برخی را اشاره می کنیم، می تواند گره از بسیاری از مشکلات مادی و معنوی انسان ها باز کند.

كد خبر : ۴۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


اگرچه تغییر موقعیت‌ زن‌ و نقش‌ وی‌ در جامعه‌ تحت عنوان رشد زنان به جامعه‌ی ما ارائه شد؛ اما‌ به‌ عقیده‌ی‌ پایه‌گذاران‌ سیاست‌های‌ جمعیتی‌، به‌ معنی‌ جدا شدن‌ زن‌ از هر گونه‌ ارزش‌های‌ اخلاقی‌ و اجتماعی‌ با‌ ریشه‌ی مذهبی‌ است و همین‌ امر یکی‌ از ابزارهایی است‌ که‌ موجب‌ می‌شود سطح‌ رشد جمعیت‌ در کشورهای‌ اسلامی‌ سیر نزولی‌ داشته‌ باشد.

كد خبر : ۴۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


دکتر"حسین راغفر" اقتصاددان گفت: خانوارهای مردسرپرست 38 درصد و زن سرپرست 49 درصد دچار فقر هستند و مطالعات 30 ساله در زمینه فقر نشان می دهد که از سال 63 تا 92 همواره افزایش فقر در حوزه زنان گسترش بیشتر یافته است

كد خبر : ۴۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


یکی از آسیب‌هایی که ازدواج را در نسل جوان به خطر می‌اندازد، نادیده گرفتن خانواده طرفین و استفاده از روش‌های جدیدی مانند دوست‌گیری از طریق تلفن همراه، چت و در جاهایی همچون محیط کار، دانشگاه و ... است که قرآن کریم نیز در آیه ۲۵ سوره مبارکه نساء چنین آغازی برای زندگی را نهی کرده است.

كد خبر : ۴۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


مطابق با خاطرات برخی خلبانان بازنشسته که یکی از آن‌ها مستقیما برای شخص بنده تعریف می‌کرد هر بار که مهمانی در "دربار" برگزار می‌شد، هواپیمای سلطنتی صبح زود زنان دربار را برای آرایش به فرانسه می‌برد تا خود را برای مهمانی شب آماده کنند.

كد خبر : ۴۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


یک کارشناس بهداشت خانواده با بیان این که آمار سقط جنین در جوانان مجرد افزایش پیدا کرده گفت : متاسفانه روزانه شاهد مراجعه کنندگانی هستیم که با مشکل بارداری ناخواسته مواجه اند و راحت ترین کار را سقط جنین می دانند.

كد خبر : ۴۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یک مدیرکل 177 میلیون تومان از بیت‌المال برای تزئین آشپزخانه منزل خود هزینه کرده است.

كد خبر : ۴۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


ما _ بحمدالله _ امروز همه دست اندر کارهایمان کاخ نشین نیستند، دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم...

كد خبر : ۴۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان آنکه از 70 میلیون جمعیتی که یارانه می گیرند حداقل 40 میلیون نفر واجد شرایط نیستند، گفت: تهیه لیست یارانه بگیران نیز کار شواری نیست به طوری که می توان پس از انجام اقدامات لازم حدود 30 میلیون نفر را شناسایی و حذف کرد.

كد خبر : ۴۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: کمیته امداد لرستان ۲ هزار و ۱۳۵ فرصت شغلی با هزینه ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ ایجاد کرده است.

كد خبر : ۴۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


اگر چه توصیه‌های رهبر انقلاب در یک‌و‌نیم سال گذشته به مسئولین نظام در موضوعات گوناگون و متنوعی انجام شده‌اند و فهرستی طولانی را تشکیل می‌دهند، اما بی‌شک حدس زدن پربسامدترین آنها کار آسانی است: «توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و استعدادهای ملت ایران».

كد خبر : ۴۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


بخش عمده این تسهیلات، ال‌سی بوده به طوری که فقط در یک مرحله بانک برای او 600 میلیون یورو ال‌سی باز کرده بود. با توجه به نرخ حدود 4 هزار تومانی یورو در بازار، تنها 2400 میلیارد تومان از آن مختص این یک فقره ال‌سی است. این تسهیلات در حدود سال‌های 80 پرداخت شده است.

كد خبر : ۴۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


در اطرافمان زنانی زندگی می کنند که به دلایل زیادی همچون فقر و اعتیاد همسر و یا اعضای خانواده، مجبورند بار زندگی خود و خانواده را به دوش بکشند و شجاعانه برای تامین مخارج زندگی تلاش کنند.

كد خبر : ۴۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


ملاک همسرداری در درجه اول، امور معنوی انسانها است.

كد خبر : ۴۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


تهدیدات خانه تکانیک عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه‌الله(عج) با اشاره به تهدیدات خانه تکانی و آسیب‌های نخاعی پایان سال گفت:‌ ۸۰ درصد آمار تروماها به مردها و ۲۰ درصد به زنان اختصاص دارد.ی‌ و آسیب‌های نخاعی پایان سال

كد خبر : ۴۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


یکی از سبزی‌های اصلی برای تهیه سالاد‌های خوشمزه می‌تواند بشدت برای تامین انواع ویتامین‌ها و حتی رفع کم خونی در افراد موثر باشد.

كد خبر : ۴۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


هیچ نخلی با ریسه‌های تزیینی و دل‌فریب‌اش، نتوانسته جای نخل‌های سوخته‌ی جنوب را بگیرد و حالا مردم با «آب و آینه و قرآن» آمده بودند و ایمان داشتند به فرزندان جنگ.

كد خبر : ۴۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه‌ای، از مخاطبان خود خواست مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۳ را انتخاب کنند.

كد خبر : ۴۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


حجت الاسلام قرائتی در پیامی نوروزی با عنوان تبریک عملی به هموطنان گرامی،آورده است: این رسیدگی و کمک به فامیل، قلب و مغز این دید و بازدیدها است. راستی اگر در این دید وبازدیدها به مشکلات یکدیگر نرسیم از بسیاری از برکات محروم خواهیم شد.

كد خبر : ۴۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


اي علي، زنا شش پيامد دارد: سه پيامد در دنيا و سه ديگر در آخرت. پيامدهاي دنيايش اينست كه آبرو را مي برد، مرگ را شتاب مي بخشد و روزي را مي بُرد.

كد خبر : ۴۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


کارشناس امور زنان کشورمان دغدغه‌های موجود در پکن+۲۰ را مطرح کرد.

كد خبر : ۴۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


کمیسیون مقام زن یکی از اولین نهادهایی است که توسط شورای اقتصاد اجتماعی ملل متحد از سال 1946 شکل گرفته است و یکی از کمیسیون های فرعی کمیسیون حقوق بشر می باشد. در سال 1947 به عنوان یک کمیسیون مستقل کار خود را در سازمان ملل آغاز کرد و پیشنهادات خود را به شورای اقتصادی اجتماعی ارائه می‌دهد.

كد خبر : ۴۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شکست عملیات اخیرعربستان دریمن قابل پیش بینی است، به مواضع اخیر دولت ترکیه نسبت به ایران اشاره کردوگفت: امیدواریم این دولت از کج راهه بیرون بیاید

كد خبر : ۴۹۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


یک کارآگاه جنایی یکی از ماموریت‌های ضمن خدمتش را به عنوان یک خاطره بازگو کرد.

كد خبر : ۴۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


هر کس دو رکعت نماز بخواند و در آن اندیشه اى از امور دنیا به خود راه ندهد، خداوند از او خشنود شده و گناهانش را مى آمرزد.

كد خبر : ۴۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


علاوه بر عادات نادرست نظیر نشستن، ایستادن و خوابیدن غیر اصولی، پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند نیز موجب گودی بیش از اندازه کمر می‌شود.

كد خبر : ۵۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


یک متخصص طب سنتی گفت: حجامت یک روش دینی برای درمان و پیشگیری بیماری‌هاست و از سنت‌های پیامبران به شمار می‌‏آید.

كد خبر : ۵۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


به قدری ابعاد وجود این انسیّه‌ی حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ی نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که حقیقتاً متحیّر می‌مانیم.

كد خبر : ۵۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


بیشتر کسانی که موفقیت هایی در صحنه اجتماع و حتی در صحنه علمی داشتند، مرهون خانم هایشان که با آنها همکاری کردند هستند. در واقع مردان موفق، مرهون بانوان خود هستند.

كد خبر : ۵۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


ریزش مو ناشی از کم‌کاری تیروئید علائم خاص خود را دارد. معمولا منتشر است، یعنی کل  و حتی ناحیه ابرو نیز دچار ریزش می‌شود. موها بسیار شکننده، نازک و ظریف هستند. این نوع از ریزش مو زیاد قابل‌برگشت نیست.

كد خبر : ۵۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:در روایات از آل سعود بعنوان شاخ شیطان یاد شده است و مطمئن باشید مردم یمن شاخ شیطان را خواهند شکست.

كد خبر : ۵۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مردم یمن زیر موشک های آمریکایی و قطع برق و فقدان بیشتر مواد اساسی زندگی شامل غذا و دارو محاصره شده‌اند و بندرها و فرودگاه‌ها تخریب شده است، این در حالی است که مهاجمان مدعی هستند این جنگ را برای دفاع از آن‌ها انجام می‌‌دهند.

كد خبر : ۵۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


بانوان ایرانی با استعدادی که دارند به حق توانسته‌اند اثبات کنند که از پس هر کاری بر می‌آیند.

كد خبر : ۵۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


آرزوهای سوخته ی دختران لرستان در پس آسیب های اجتماعی به یادگار می ماند و آن ها را به ققنوس هایی تبدیل می کند که بعد از مرگ خود هیچ زندگی و زایشی دوباره را فریاد نخواهد کشید.

كد خبر : ۵۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


همیشه سرعت و سبقت غیرمجاز در جاده‌ها و تلفات ناشی از آن به سوژه اول رسانه‌ها تبدیل می‌شود اما این بار باید زنگ هشدار سبقت و سرعت غیرمجاز خانواده‌ها در رسیدن به زندگی تجملاتی به صدا درآید؛ سرعتی که تلفات آن تزلزل خانواده‌هاست.

كد خبر : ۵۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از کارگران گفتند: کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست.

كد خبر : ۵۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


من شنیده ام یك سوره در قرآن وجود دارد که خواندنش در زندگی معجزه می كند. با خواندن متن زیر، نام این سوره را می یابید.

كد خبر : ۵۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: ۳۱۰ سند مالکیت موقوفات انتفاعی و منفعتی از سال گذشته تاکنون در لرستان ثبت شد.

كد خبر : ۵۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


امام خامنه ای پاسخ به درخواست رئیس قوه قضاییه به مناسبت ولادت حضرت مولی‌الموحدین امیرالمومنین علی‌علیه‌السلام با شرایط عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان موافقت کردند.

كد خبر : ۵۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


کارشناسان حوزه اجتماعی عوامل زیادی را به عنوان دلایل تغییر ذائقه و سبک زندگی مردم برمی‌شمرند اما یکی از مهمترین آنها بحث اشتغال زنان است. بحثی که طی سالیان اخیر نظریه های زیادی را به خود معطوف کرده و بعضا حتی چالش های گوناگونی را نیز به بار آورده است.

كد خبر : ۵۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


فرد كلاهبردار و شیادی كه با اغفال زنان و دختران مبلغ 400 میلیون ریال از آنان اخاذی كرده بود، در شهرستان "فسا" استان فارس شناسایی و دستگیر شد.

كد خبر : ۵۳۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


تجاوز رفتاری به حقوق خصوصی افراد در منظر و ملاءعام مزاحمت خیابانی نامیده می‌شود.

كد خبر : ۵۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


اگر تعدد زوجات خوب است پس چرا پیامبرصلى الله علیه وآله و حضرت على‏علیه السلام در زمان خدیجه و حضرت زهراعلیها السلام همسر دیگرى اختیار نکردند؟ آیا حکم جواز چندهمسرى، با توجه به مخالفت خانم‏ها، با فطرى بودن احکام اسلام سازگار است؟

كد خبر : ۵۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


طی دهه گذشته محققان دلایل زیاد و کاملا متقاعد کننده ای برای وزنه زدن بانوان و افراد بالای 40 سال یافته اند،اما متاسفانه هنوز تعداد خانم هایی که این توصیه ها را جدی بگیرند.

كد خبر : ۵۳۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: آمریکاها وسلطه گرایان سه سیاست داشتند  یکی اختلاف افکنی  دوم جنگ افروزی و سوم فقر آفرینی است که سیاست آمریکا بر این سه اصل استوار است.

كد خبر : ۵۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۲


افزایش آمار طلاق، فوت همسر،کاهش سن بیوه شدن و. .. ،از جمله دلایلی است که باعث افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار شده و افزایش نرخ بیکاری زنان بر مشکلات و آسیب این قشر افزوده است.

كد خبر : ۵۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


طلاق؛ منفورترین حلال خداست. حلالی که باید به عنوان آخرین راه پیش روی زن و مرد متاهل قرار بگیرد اما این روزها اخبار خوشی از این حلال منفور به گوش نمی رسد.

كد خبر : ۵۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


تیام در زبان محلی لری به چشم گفته می شود که نگاه  لرها  به  سختیها و مشکلات  توام با غیرت صلابت و ایستادگی است.

كد خبر : ۵۴۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸


معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: لرستان نباید بیکار داشته باشد.

كد خبر : ۵۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تولید را ستون فقرات اقتصاد مقاومتی دانست و شاه بیت تولید در ایران را به کار انداختن ظرفیت های بلااستفاده عنوان کرد.

كد خبر : ۵۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


رئیس دانشگاه الزهرا گفت: راحت‌طلبی زنان باعث کاهش فرزندآوری شده است.

كد خبر : ۵۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


يك روز كه خسته و كوفته از مدرسه به خانه آمدم، سرم را گذاشتم روي ميز تحرير. در حالت خواب و بيداري شنيدم كه همسايه مان با شوهرش در حال دعوا و مشاجره است. بر سر چه چيز؟ بر سر اينكه پول ندارد به عنوان كادوي عيد لباسي براي مادرش بخرد. چرتم كه پاره شد، غم عجيبي دلم را گرفت. چرا زن و شوهر به خاطر بي پولي بايد در مقابل هم بايستند؟ چرا خداي ناكرده يك خانواده به دليل بيكاري و بي پولي بايد از هم بپاشد؟ تصميم گرفتم به زن همسايه مان قالي بافي آموزش دهم.

كد خبر : ۵۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


فرمانده یگان امداد پایتخت از دستگیری زورگیری خبر داد که توسط یک دستگاه خودروی پراید از طعمه‌های خود سرقت می‌کرد.

 

كد خبر : ۵۵۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


شبکه‌های مختلف سیما برای ماه مبارک رمضان سریال‌های متنوعی را در نظر گرفته‌اند که از این میان ۲ سریال از فضای مفرح برخوردار است.

كد خبر : ۵۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


سینمای امروزی، دیگر بر سر گذاشتن چادر را نوعی عقب افتادگی می‌داند و همین امر را جلوه می‌دهد، حتی این بی عفتی به تدریج در ادبیات گفتاری این افراد به اصطلاح الگو، تاثیر زیادی گذاشته است .

كد خبر : ۵۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


طرح موضوع ورود زنان در ورزشگاه ها،اظهارنظرهایی خارج از چارچوب مصالح عمومی و عرف مذهبی است که جز حاشیه‌سازی و درگیر شدن دولت در موضوعات کم اهمیت و البته بی سرانجام، نتیجه دیگری در پی ندارد.

كد خبر : ۵۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


مشاورعالی وزیر ورزش و جوانان همایش نخبگان ورزشی بانوان کشور را مصداق بارزی برای همدلی و همزبانی توصیف کرد و گفت: امروز در سالگرد حماسه مردمی 24 خرداد و دومین سال انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور خوشحالیم از برگزاری همایشی که مصداق بارز همدلی است.

كد خبر : ۵۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


مسوول برنامه تغذیه زنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زنان نیازهای تغذیه ای ویژه ای در ماه مبارک رمضان دارند که این نیازهای تغذیه ای در طول ساعات بعد از افطار تا سحر باید تامین شود.

كد خبر : ۵۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: توانمند سازی زنان و مشارکت آن ها در امور اقتصادی می تواند تاثیر مثبتی در بهداشت و سلامت روانی جامعه داشته باشد.

كد خبر : ۵۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


فرمانده انتظامي استان لرستان از دستگيري باند چهار نفره كلاهبردار كه با ارائه اعلاميه فوت بستگان اقدام به كلاهبرداري يك ميليارد و 500 ميليون ريالي از شهروندان كرده بودند، خبر داد.

كد خبر : ۵۶۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


جواني 24 ساله در شهرستان اليگودرز لرستان هنگام شنا در تالابي غرق شد و جان باخت.

كد خبر : ۵۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


مدیر شورای همکاری‌های زنان با اشاره به اینکه معتادان زن، قربانی سوء مدیریت زنان در کشور هستند، گفت: عدم توجه به پیشرفت زنان و تولیدات فرهنگی نامنطبق با واقعیت جامعه باعث بروز اعتیاد در آنان می‌شود.

كد خبر : ۵۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که با پرتاب چاقو به سمت سینه همسرش اقدام به قتل وی کرده بود، خبر داد.

كد خبر : ۵۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


وجود بیماری به معنای هر‌گونه ناخوشی و عدم رفاه در شرایط جسمی و روحی افراد است که در برخی موارد می‌تواند در زنان و مردان به شکل متفاوت بروز می‌کند.

كد خبر : ۵۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


فلسفه آزمودن بشر و قرار دادن او در مسير كمال، بالاترين فلسفه جعل همه تكاليف و دستورات دين از جمله محرمات روزه است.

كد خبر : ۵۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


آیا به راستی حضور بانوان در فضای غیراخلاقی ورزشگاه‌ها خواست اکثریت قریب به اتفاق زنان ایرانی است؟ اگر به حوزه ورزشی هم نگاه کنیم آیا می‌توانیم بگوییم حضور زنان در ورزشگاه‌ها اولویت اصلی به حساب می‌آید؟

كد خبر : ۵۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


اعلام رسمی سازمان بهزیستی مبنی بر رشد چشمگیر شمار زنان سرپرست خانوار زنگ خطر آسیبی اجتماعی را به صدا درآورد؛ موضوعی که برخی کارشناسان و مسوولان را به فکر ارایه ی راهکاری مناسب برای گریز از زنانه شدن فقر واداشته است

كد خبر : ۵۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


رئیس سابق سازمان بهزیستی پارسال در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که متوسط سن دختران فراری کاهش یافته است؛ حالا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با پذیرش جدی بودن موضوع فرار دختران از خانه، از راه‌اندازی مرکزی برای پذیرش و نگهداری از این دختران در تهران خبر داده است.

كد خبر : ۵۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


مسئول سازمان مردم‌نهاد خیریه آبشار عاطفه‌های امام رضا (ع) لرستان گفت: درماه مبارک رمضان 2 تن برنج از طرف سازمان آبشار عاطفه های امام رضا(ع) کشور اهداء شد و در بین نمایندگی آبشار عاطفه ها ی شهرستانهای استان توزیع شد.

كد خبر : ۵۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


دبیر کارگروه تعمیق باورهای دینی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: زنان می‌توانند در اشاعه ابعاد مختلف ماه رمضان از جمله ارتباط با قرآن، رسیدگی به فقرا، صله رحم موثرعمل کنند. در واقع ابتدا باید این موارد را از روایات و خطبه پیامبراکرم (ص) درباره ماه مبارک رمضان احصا و برای اجرای آن بسیج عمومی کنیم.

كد خبر : ۵۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


سردبیر نشریه علمی پاسخ توجه بیشتر مراکز تاثیرگذار به ویژه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای فرهنگ سازی در زمینه رشد جمعیت را خواستار شد.

كد خبر : ۵۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


پدیده تلخ و رایج طلاق افزون بر اینکه معلول چندین آسیب اجتماعی است، به خودی خود ماهیت علت شدن در چرخه آسیب های اجتماعی دیگر را نیز دارد.

كد خبر : ۵۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


تنوع گرایی و تحول در پوشش خوب است، نوگرایی زیباست به شرط آن‌که متأثر از فرهنگ وارداتی غرب، به عنوان قبله نمای مُدگرایی نباشد

كد خبر : ۵۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده در دولت دهم با بیان اینکه اعتقادی به زنانه شدن فقر ندارم در عین حال گفت: البته تاثیراتی که زنان از کاهش درآمد و تبعیض در بازار کار می‌پذیرند به مراتب بیشتر از مردان است.

كد خبر : ۵۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


5 ساله بود که ساقی پدر می شود.پدری که اعتیاد به تریاک داشت و مریم 5 ساله هم برایش از عوها تریاک می گرفت و هم بساط فراهم می کرد.به شفاف می گوید: آنقدر پای بساط پدر نشسته بود که به بوی تریاک اعتیاد پیدا کرده بود...

كد خبر : ۵۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


طراح طرح مشاغل خانگی در مجلس هفتم با تأکید بر اهمیت موضوع کارآفرینی در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: متاسفانه مقوله کارآفرینی آنگونه که باید در جامعه برای ما جا نیفتاده و حتی در مواردی به صورت دم دستی به آن نگاه می شود.

كد خبر : ۵۷۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


رییس بسیج جامعه زنان کشور از امضای تفاهم نامه مشترک این سازمان با انتقال خون استان تهران خبر داد و گفت: زنان در ترویج فرهنگ اهدای خون نقشی مهم دارند.

كد خبر : ۵۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت مردی را که برای تامین هزینه مواد مخدر، یک زن ۳۹ ساله را مقابل چشمان فرزندانش به قتل رسانده بود، دستگیر کردند.

كد خبر : ۵۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


یک استاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه زنجان گفت: متاسفانه در حوزه انتخاب حجاب صحیح دینی دچار فقر رنگی شده‎ایم؛ در حالی ‌که یکی از مهم‌ترین مسیرهای جذب جوانان و افراد جامعه به حجاب عمل به مرزهای دین اسلام است.

كد خبر : ۵۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


امروز امواج ماهواره بدون کنترل وارد خانه‌های ایرانیان شده و بسیاری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی را حذف کرده و ناهنجاری‌های مد نظر غرب را درخانواده‌های ایرانی جایگزین می‌کند که مدیران فرهنگی باید با راهکارهای اصولی دراین عرصه وارد عمل شوند.

كد خبر : ۵۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


با بچه‌هایی روبه ‌رو شده‌ام که از طریق تلفن تهدید می‌شده و او نمی‌دانسته چه کار کند درحالی ‌که تهدیدهای سایبری، جرم تلقی می‌ شود.

كد خبر : ۵۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


در کشور من لبنان این همه مردم شهید می‌شوند، من که بهتر از آنها نیستم، من هم می‌خواهم مبارزه کنم و این راه جنگیدن من است و با توکل به خدا از چیزی نمی‌ترسم.

كد خبر : ۵۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


یکی از سبک‌های زیبای زندگی امام جعفرصادق(ع) که امروزه باید به آن توجه خاصه نشان داد، توجه ایشان به دادن حق الزحمه کارگر در اول وقت فراغت از کارش است.

كد خبر : ۵۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


نشانه دیگر اینكه وقتی با فرد خسیس به گردش می‌روید یا در رفت و آمدهای دوران نامزدی هستید، او معمولا كم‌هزینه‌ترین محل‌ها را انتخاب می‌كند و سعی دارد قانع‌تان كند كه این صرفه‌جویی لازم است.

كد خبر : ۵۹۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی گفت: راحت طلبی و سست شدن اعتقادات خانواده ها در تربیت فرزندان موجب شده است بیشتر خانواده ها به جای فرزندآوری به فرزند گریزی روی آورند.

كد خبر : ۵۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


اوایل تابستان سال 90 اتفاقی افتاد که خون مردم مومن را به جوش آورد تا جایی که مجلس شورای اسلامی را مجبور کرد قانون حمایت از ناهیان امر به معروف و نهی از منکر در کشور تصویب شود.

كد خبر : ۶۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


با حاکمیت الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر، نقش تعاملی بی بدیل تربیتی فرزندان به عنوان خواهر و برادر در شکل گیری شخصیت یکدیگر کمرنگ شده و زمینه ایجاد فضائل اخلاقی نظیر گذشت، بخشش، همدلی و همراهی، فداکاری وتامین نیازهای عاطفی واجتماعی با کمک گرفتن از دیگرخواهران و برادران با نبود آن ها از بین می رود.

كد خبر : ۶۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


اما سوال اساسی شاید آن باشد چه شده که مقامات ایرانی به این نتیجه رسیدند که روابط خود با انگلستان را دوباره بهبود ببخشند؟ آیا در نوع برخورد و مواجهه خصمانه و دیرینه این کشور در قبال ملت ایران چرخشی حاصل شده است که مردم از آن بی خبرند؟!

كد خبر : ۶۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


رسانه‌ها با توجه به برنامه‌های دولت، مطالبات و نیازهای جامعه می‌توانند کمک زیادی به جریان سازی در ارتقای جایگاه اجتماعی زنان داشته کنند.

كد خبر : ۶۰۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


مدیر کل آبشار عاطفه ها کشور  گفت: موسسه آبشار عاطفه ها  امسال در سه گام 8 هزار جهیزیه به نوعروسان لرستانی اهدا خواهدکرد.

كد خبر : ۶۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


تا همین چند دهه اخیر عروس و دامادها با واژه ای به نام آزمایش قبل از ازدواج آشنا نبودند اما امروزه انجام آزمایش قبل از ازدواج جزو ضروریات است.

كد خبر : ۶۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


هنگام خرید کفش به پنجه کفش دقت کنيد، پنجه کفش نبايد باريک و تيز باشد.

كد خبر : ۶۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


به بهانه حضور سیاسی زنان مسلمان محجبه در اروپا "ماهینور اوزدمیر" از بلژیک و "آنا استامو" دو سیاستمدار اروپایی از نقش حجاب در فعالیت های سیاسی و اسلام هراسی در اروپا سخن می‌گویند.

كد خبر : ۶۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


این روزنامه بریتانیایی با انتشار عکس هایی از کمک های داعشی ها به نیازمندان برای جلب حمایت آنان و افزایش اعضای خود می نویسد:"این کمک ها پس از شکایت مردم موصل درباره کمبود مواد غذایی صورت گرفته است. داعش عکس هایی از دفترچه هایی منتشر کرده که در آن ها نام افراد و میزان کمک دریافتی ثبت می شود. این روزنامه اشاره می کند که داعش با انتشار چنین تصاویری قصد دارد تا مخاطبان را متقاعد کند که به فقرا پول می دهد.

كد خبر : ۶۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ازدواج برخی از دختران پیش از رسیدن به سن قانونی گفت: در یکی دو سال اخیر آمار نگران کننده‌ای از ازدواج دختران پیش از رسیدن به سن قانونی و ثبت آنها به دست ما رسیده است و حتی شاهد ازدواج دختران کمتر از 10 سال نیز بوده‌ایم. در این شرایط از وزارت دادگستری خواسته‌ایم گزارشی درباره ازدواج دختران در زیر سن قانونی به ما ارائه دهد.

كد خبر : ۶۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


زندگی لهوي فرد را غیرقابل‌پیش‌بینی تربیت می‌کند. از ویژگی‌هاي زندگی‌هاي جدید، تصمیم‌هاي ناگهانی است. تولید هیجان در این سبک، بسیار دلپذیر است و غالباً هیجان‌ها با تصمیم ناگهانی محقق می‌شوند. زندگی لهوي به شدت نیازمند این هیجان است، زیرا در این زندگی آرمان وجود ندارد و فاقد نقطه وصل- به‌ویژه وصل به حقیقت مطلق- است. به همین دلیل فرد به شدت در معرض ابتلا به روزمرگی است و براي فرار از این روزمرگی، به تنوع‌طلبی هیجان‌آور روي می‌آورد.

كد خبر : ۶۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


دبیرکل سازمان ملل در پیام خود به مناسبت روز جهانی سوادآموزی، از وجود بیش از ۷۵۰ میلیون بی‌سواد بزرگسال در جهان خبر داد.

كد خبر : ۶۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


طی روزهای اخیر انتشار تصویری از جسد یک کودک سوری که امواج آب او را به ساحل شهر "بدروم" ترکیه آورده بود بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان یافت و افکار عمومی را در شوک فروبرد.

كد خبر : ۶۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


موشکافی و نگاه عمیق در سرنوشت کشورهای اروپایی و آسیایی که روزگاری از توانمندی بالای اقتصادی برخوردار بودند ولی در اثر اعتماد بی‌جا به سیاست‌های اقتصادی دول غربی امروز به ورشکستگی اقتصادی گرفتار شده‌اند، می‌تواند الگوی خوبی در مقابل دیدگان ما باشد که به عنوان نمونه می‌توان به کشورهایی چون یونان و ایتالیا اشاره کرد.

كد خبر : ۶۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


یک جامعه شناس با اشاره به کاهش گرایش به ازدواج گفت: برای افزایش ازدواج، باید واسطین خود جوش محلات تقویت شوند. یعنی مثل گذشته که واسطه‌هایی در محل‌ها بودند و جوانان را شناخته و به خانواده‌ها معرفی می‌کردند هم، امروز وجود داشته باشند.

كد خبر : ۶۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


در حالی که میلیون‌ها نفر از مردم کشورهای عربی به دلیل حمایت‌های امارات از گروهک‌های تروریستی و حمله به یمن در فقر و آوارگی به سر می‌برند، یک خانواده اماراتی کیک تولدی را به قیمت ۷۷ میلیون دلار خریداری کرده است.

كد خبر : ۶۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


یک استاد قرآن با استناد به آیه 27 سوره قصص، گفت: در کشور ما رسم است که خانواده پسر به خواستگاری دختر می‌روند در حالیکه فرهنگ قرآن راهکار دیگری برای ازدواج موفق بیان کرده که اگر شما به پسر خوبی برخوردید که می‌تواند داماد شما شود، از او این درخواست را بکنید.

كد خبر : ۶۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


متخصص طب فیزیکی گفت: وقتی فشار روی استخوان‌ها وارد نشود، نوعی سلول‌های تخرب کننده فعال‌تر شده و پوکی استخوان را ایجاد می‌کند بنابراین تحرک بسیار می‌تواند در پیشگیری از پوکی از استخوان موثر باشد که بهترین نوع تحرک پیاده‌روی 20الی 30 دقیقه در روز است.

كد خبر : ۶۲۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


حجم زیادی از زنان که تصمیم گرفته اند شاغل شوند و چون جایی برای کار پیدا نکردند و شدند" فروشنده" فروشندگانی با اصطلاح با روابط عمومی بالا و مزایای اندک، شغلی که نیازمند نظارت و توجه جدی در حیطه امور بانوان است.

كد خبر : ۶۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


کارشناسان می‌گویند: بیش از 80 درصد دانش‌آموزان دختر ایرانی بعلت کمبود حرکت‌های بدنی به اختلالات ساختار قامتی مبتلا هستند.

كد خبر : ۶۳۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


رئیس کمیته امداد طلاق، زندانی شدن سرپرست خانواده و اعتیاد، تورم و مشکلات اقتصادی و خشکسالی را از دلایل افزایش افراد تحت پوشش کمیته امداد عنوان کرد و گفت: بهتر است قضات نگاه وسیع‌تری داشته باشند و در موارد خاص جایگزین دیگری به جای زندان در نظر بگیرند.

كد خبر : ۶۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


یک ذره جلو رفتیم با تیربار ما را زدند «محمدرضا مبارز درجا شهید شد، حتی یک آخ هم نگفت. مغزش روی لباس من پاشید و تکه بزرگی از مغزش روی لباس من افتاد.» در آن درگیری شدید بدن شهید"محمدرضا مبارز" مانند سپر جلوی گلوله ‌ها را می گرفت و خدا می‌خواست ما زنده بمانیم.

كد خبر : ۶۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان  ؛  قطعنا مه ای را به منظور حادثه تلخ و قربانی شدن جمع کثیری از  حجاج در منا را صادر کرد.

كد خبر : ۶۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


بدون شک این روزها اغلب مسلمانان در سراسر دنیا روزهای تلخی را می‌گذرانند، باورش سخت است که در میان شادباش‌های عید قربان، خبر دل‌خراش و تأسف‌بار حادثه منا به گوش رسید؛ حادثه خونینی که پنج‌شنبه دوم مهرماه در خیابان شماره 204 که یکی از دو محل اصلی ورودی از منا به‌طرف جمرات است، رخ داد.

كد خبر : ۶۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


به مواد مخدر، الکل، سیگار. بیکاری، فقر و ناکامی در زندگ و روش نادرست همسرگزینی، هم تراز نبودن زوجین از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و ازدواج های اجباری، زودهنگام، نابجا و نداشتن سازگاری و رضایت زناشویی از مهم ترین دلایل خشونت علیه زنان است.

كد خبر : ۶۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


بنابر آمار اعلام شده هزینه یک سال حج ایران برابر ۲۳۹ میلیون دلار است در حالیکه در همین یکسال هزینه واردات لوازم آرایش به ایران برابر ۱/۵ میلیارد دلار است. یعنی ۶ برابر هزینه حج.

كد خبر : ۶۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


روز به روز سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است و عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا جوانان رغبت کمتری به ازدواج داشته باشند اما در این میان زوج‌هایی دیده می‌شوند که زندگی خود را از صفر آغاز و به صد رسیدند.

كد خبر : ۶۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


یک کارشناس امور زنان با بیان اینکه چند درصد خانم‌ها دغدغه رفتن به خارج از کشور را دارند که برای آن دغدغه اجازه همسر را داشته باشند؟، گفت: اعتراض به قانون «خروج زنان از کشور» بخش دیگری از سریال فرافکنی‌های معاونت امور زنان است.

كد خبر : ۶۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


امام صادق(ع) فرموده‌اند: هر کس نمازهایش را در اول وقت بگزارد، ملک‌الموت وعده داده خودش شهادتین را به او تلقین کرده و شیطان را از او دور می‌کند.

كد خبر : ۶۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


بی بندوباری دریایی با عمق بسیار است که هر چه در آن غور کنی بیشتر تو را از ساحل امنیت دور می‌کند! ساحلی که ابتدا از آن به اندازه یک تن به آب زدن، دور شده‌ای و اما در طولانی مدت امواج سهمگینش تو را به ورطه نابودی و غرق شدن در فساد می‌کشاند و در این بین زنان مجرد و متأهل هر دو به یک اندازه قربانی هستند.

كد خبر : ۶۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


سیدهاشم میرلوحی نویسنده «یوسرائیل و صهیوناکراسی»،«آمریکا بدون نقاب»و«آمریکا در معرض نمایش»،« گشت ارشاد در آمریکا»با حضور در طنین یاس، ماهیت آمریکا از بدو تأسیس، سیاست های جاه طلبانه و خطرات نفوذ این کشور را بررسی کرد که بخشی از این گفت وگو در پی می آید.

كد خبر : ۶۵۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


منتجب‌نیا ماجرای «ربط آب خوردن به تحریم‌ها» را باور کرد؟! و القای فسادزدگی نظام علیرغم هشدار مقام معظم رهبری از جمله مطالب امروز بسته گزارش تحلیلی خبرگزاری فارس هستند.

كد خبر : ۶۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


اگر عروسی را به معنای برگزاری جشنی همراه با ارگ و موسیقی و اختلاط زن و مرد و شکستن حریم محرم و نامحرم هاست، چنین مراسمی در غیر محرم و صفر نیز حرام است.

كد خبر : ۶۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


یک متخصص طب فیزیکی با بیان اینکه پوکی استخوان بیماری خاموش قرن است، گفت: پوکی استخوان در خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر است به این دلیل که هورمون‌‎های مردانه به محکم‌تر شدن استخوان‌های آن‌ها کمک می‌کند اما این مسئله در خانم‌ها به دلیل هورمون‌ها حالت عکس دارد و در دوران یائسگی نیز همانطور که گفته شد تشدید تر نیز می‌شود.

كد خبر : ۶۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰


در حال حاضر شاهد اشتغال فراوان تعداد کثیری از زنان و فروشندگی در مغازه‌های مختلف هستیم که این امر ممکن است به دلیل مشکل اقتصادی و یا بهانه حضور در عرصه فعالیت‌های اجتماعی باشد.

كد خبر : ۶۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


زنی در حصار دیوارهای کاه گلی یک روستا در استان البرز زندگی میکند که میتواند مانند یک استاد متبحر، اقتصاد مقاومتی را تدریس کند.

كد خبر : ۶۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


این روزها بحث بر سر افزایش اعتیاد زنان، افزایش زنان کارتون‌خواب، افزایش خیانت زنان، روسپی‌گری، داغ است، این افراد برای رسیدن به چنین مرحله‌ای یک گام برنداشته‌اند بلکه اولین گام را اشتباه بر داشته‌اند و در اکثر مواقع اولین گام در تأثیرپذیری از برنامه‌های ماهواره و با حضور در فضای مجازی بوده است.

كد خبر : ۶۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


توجه و التزام شیعه به احترام و پاسداشت ائمه اطهار و جاری کردن سبک زندگی آن حضرات در تمام مراحل و ابعاد زندگی‌شان است. این پاسداشت چه با حزن و اندوه مصیبت شهادت آن بزرگواران باشد و چه در شادی میلاد وجود مبارکشان؛ مهم شناخت و تأسی از مکتب آن بزرگواران است از آنجایی که ماه صفر در نزد شیعیان ماه اندوه آل الله است، پس نگه داشت این سنت یک عرف مهم محسوب می شود.

كد خبر : ۶۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


 حاشیه‌نشینی پدیده‌ای که با اسکان غیررسمی و بدون مجوّز گروه بزرگی از مردم در مکانی در کناره شهرها ایجاد می‌شود.

كد خبر : ۶۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸


معاون رئیس‌جمهور گفت: توسعه پایدار مهمترین مولفه‌ای که نیاز دارد "امنیت" است و بدون برقراری امنیت نمی‌توان زمینه توسعه پایدار را در کشور فراهم کرد.

كد خبر : ۶۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


خانواده متزلزل، خانواده ای نابسامان و نامتعادل است که در آن هدف اصلی زندگی بازمانده و آرامش را از دست داده است،خانواده‌ متزلزل با تمام مشکلات قابل ترمیم است و با بهره‌گیری از شیوه‌های درمانی توانایی افراد برای غلبه بر مشکلات افزایش می‌یابد و به تدریج به الگوی خانواده سالم نزدیک می‌شود.

كد خبر : ۶۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه 55 درصد علت طلاق‌ها ناشی از اعتیاد است، گفت: در قانون پنجم توسعه نیز به موضوع توجه به آسیب‌های اجتماعی مطرح شده بود اما در حال حاضر حتی پیش‌نویس آن‌ هم نوشته‌ نشده است.

كد خبر : ۶۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


دولت یازدهم در اقتصاد، اصولی که در دوران سازندگی، دولت به آن ایمان داشته و برای آن تلاش می‌کردند را در حال پیگیری است و قطعاً طبیعی است که منتج به نتایجی چون کشیدن بخیه‌های کودک بی‌بضاعت اصفهانی شود و یا هزاران تن سیب‌زمینی را مدفون کنند تا اقتصاد را به توسعه رسانند ولی فکری به حال مستمندان و گرسنگان جامعه نداشته باشند.

كد خبر : ۶۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۰


مردم فکر می‌کنند شاید دست کسانی که می‌گفتند شرایط کشور شبیه شعب ابوطالب است با آنها که همه چیز را به «برجام» ربط می‌دهند اما از گذاشتن مرهمی که دارند هم بر صورت یک کودک دریغ می‌کنند؛ در یک کاسه است.

كد خبر : ۶۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


این بزرگترین زنگ خطر و انحراف است که جریاناتی که در فتنه ۸۸ جزء بازیگردانان اصلی بودند و تبر به ریشه انقلابی می زدند که خمینی کبیر آن را انفجار نوری در سراسر عالم هستی می نامید امروز در قامت دوست، شما را به عنوان بزرگترین سهامدار انقلاب اسلامی معرفی می کنند!!

كد خبر : ۶۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


در سال های گذشته، ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری، و به عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی، جنسی و افزایش جمعیت محسوب می شود، در کشور ما دستخوش تحولات چشمگیری شده است.
كد خبر : ۶۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: 9دی نقطه اوج معرفت و بصیرت ملت نسبت به آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با رهبرو مقتدایمان امام خامنه ای مدظله العالی ) است .

كد خبر : ۶۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


زنان فقرزده،زمان و انرژی بیشتری را صرف تولید و یافتن غذا می‌کنند آنها در صورت داشتن کار در آمدزا ساعات بیشتری کار می‌کنند یا زمان بیشتری را در بازار به کسب می پردازند،زنان معمولا به دلیل نداشتن آموزش ومهارت لازم ناگزیر از پذیرش هر کاری هستند این کارها اغلب خطرناکترین،کمرشکن ترین و نامطلوب‌ترین کارها هستند و پیامد چنین کارهایی برای سلامت زنان و خانواده‌های آنها ممکن است فاجعه آمیز باشد.

كد خبر : ۷۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


در سه سال گذشته سالانه بین 35 تا 40 ازدواج در دفترخانه من ثبت می‌شود و با کاهش آمار ازدواج دائم مواجه‌ایم، همچنین ماهانه حدود 10 ازدواج موقت (بدون ثبت) انجام می‌شود؛ درحالی‌که در طول چهار سالی که دفتر تأسیس شده، بالاترین آمار ازدواج دائم، هشت ازدواج در ماه بوده است.

كد خبر : ۷۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


فقر آهن مشکلی عادی در ورزشکاران زن محسوب می‌شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که اکثر ورزشکاران، خصوصاً ورزشکاران زن دچار فقر آهن می‌باشند.

كد خبر : ۷۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۰


سال ۵۸ در خدمت شهید بهشتى بودیم، عدّه‌‏اى از مهمانان خارجى هم حضور داشتند و با وی گرم صحبت بودند. تا صداى اذان بلند شد، شهید بهشتى از حضّار معذرت‌خواهى کرد و گوشه‌‏اى سجّاده‌‏اش را انداخت و مشغول نماز شد.

كد خبر : ۷۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


دفن نعمات الهی که معلوم نیست محصول کم‌کاری کدام یک از مسئولان دولتی است، با گذر زمان دارد تبدیل به یک رویه عادی می‌شود و دولتی‌ها که تاکنون درثبات بخشیدن به اوضاع اقتصادی کشور ناموفق بوده‌اند با اعدام نعمات الهی به دنبال بازگرداندن ثبات به بازار مواد غذایی هستند.

كد خبر : ۷۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۶


فاطمه رهبر گفت: در مورد تفاهمنامه‌ای که معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد امضا شد بسیاری از اطلاعات در مورد جامعه زنان کشور فروخته شد در صورتی که مجلس از امضای این تفاهمنامه خبر نداشت.

كد خبر : ۷۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


اگر زنان مسلمان سعی می کنند در کنار پوشش و حجاب خود بین فرهنگ اسلامی و مدهای پسندیده شده در جامعه، ارتباط و تعادل برقرار کنند و ببن پوشش و سلیقه های جدید با معیارهای دینی، توازن ایجاد کنند، آنگاه تولید کنندگان پوشاک زنان در داخل و خارح از کشور آن را در عرضه تولیدات خود رعایت می کنند.

كد خبر : ۷۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


کرباسچی از سوی قاضی غلامحسین محسنی اژه‌ای به اتهام جرایم مالی محاکمه و به 3 سال حبس و 10 سال محرومیت از مشاغل دولتی و جزای نقدی محکوم شد؛ وی از جمله متهم به استفاده از امکانات شهرداری تهران در جهت حمایت از کاندیدای خاص در انتخابات هفتم ریاست جمهوری بود که پیش از محاکمه به اتهام اختلاس مدتی را در بازداشت گذراند.

كد خبر : ۷۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


انتخابات امسال حضور حداکثری،حفظ هوشیاری، بصیرت و در نهایت انتخاب اصلح از ساز وکارهای تعیین‌کننده می‌باشند رهبر انقلاب به همگان توصیه نمودند به فهرست های ارائه شده توسط متدینین و انقلابیون اعتماد کنند برای این مهم سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از اهمیت ویژه ای برخوردارا ست.

كد خبر : ۷۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


بی‌جهت نیست که در آن نیمه‌شب ساکت و آرام و در برابر یاران محزون و غریب، علی علیه‌السلام مبهوت می‌شود و سر بر دیوار می‌گذارد و آن‌گونه می‌نالد... این‌همه حمایت و این‌همه گذشت و این‌قدر شرم حضور و تمکین و تسلیم و خضوع و تواضع....

كد خبر : ۷۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


عضو ائتلاف بزرگ اصولگرایان تصریح کرد: اقتصاد را باید جدی گرفت و نباید مردم بگذارند مفسدان اقتصادی در خانه ملت نفوذ کنند.

كد خبر : ۷۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


مسئول امور شعب موسسه آبشار عاطفه های استان مازندران گفت: 150 میلیون تومان کمک هزینه غیر نقدی به محرومان لرستانی که تحت پوشش آبشار عاطفه ها هستند پرداخت خواهد شد.

كد خبر : ۷۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


بوی بهار که می آید، حرکت و تکاپو در سراسر این سرزمین کهن آغار می شود، خریدهای عید، آماده شدن برای سفر و خانه تکانی؛ سنتی دوست داشتنی که با همه سختی ها و دردسرهایش، کمتر ایرانی است که به آن پایبند نباشد.

كد خبر : ۷۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


محافل حقوق بشری اظهارات مولاوردی در حالی تبدیل به تیترهای خبری گسترده در خبرگزاری‌های غربی شده است که اگر بر اساس خوشبینانه‌ترین فرض علت این صحبت‌های معاون رییس‌جمهور را تلاش برای مقایسه دولت‌های دهم و یازدهم و تأکید بر تمایز این دو دولت، و نیز اقناع مخاطب در زمینه اهمیت موضوع خانواده‌های معدومین بدانیم، نه القائات حقوق بشری.

كد خبر : ۷۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


نماینده ولی فقیه در استان گفت:یکی از راهکارهای  مبارزه با فقر مسئله ترویج اقتصاد مقاومتی  است، و  راه علاج بیکاری و معیشت مردم تحقق اقتصاد مقاومتی است که  اگر آن را جدی بگیریم هر کس می‌تواند نیازمندی خود را رفع کند.

كد خبر : ۷۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳


مدیرکل کمیته امداد استان لرستان؛ امروز در مجموعه امداد با بیش از 154 هزار نفر مددجویی که تحت چتر حمایتی کمیته امداد قرار گرفتند غریب به 500 نفر دانشجوی ارشد و دکترا در مجموعه حضور دارند که نشان از بالا بردن سطح تحصیلات  در استان دارد.

كد خبر : ۷۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: رهبری عزیز ما آنگونه که ما شناختیم مثل امام راحل زندگی شخصی خود را به شکلی تنظیم کرده‌اند که به فقرا نزدیک شده‌اند.

كد خبر : ۷۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


امنیت در فضاهای عمومی از موضوعاتی است که به شدت با میزان رضایت از زندگی در میان اقشار مختلف به ویژه زنان و حس امنیت کلی جامعه مرتبط است.

كد خبر : ۷۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


فرمانده انتظامي شهرستان خرم آباد، گفت: حجاب و عفاف ، بنيان جامعه سالم و اجتماع به دور از ناهنجاري هاست.

كد خبر : ۷۴۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت:امروز 140 نفر از بانوان آسیب دیده فرهنگی به سفر زیارتی و آموزشی قم جمکران اعزام شدند.

كد خبر : ۷۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۷


در معارف اسلامی آمده است هر روزی که در آن گناه صورت نگیرد، عید است چنان که حضرت علی(ع) می‌فرماید: “کل یوم لا یعصی الله فیه فهو یوم عید.”

كد خبر : ۷۵۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶


اساس مستندات مرکز آمار ایران ضریب جینی در دولت روحانی افزایش یافت که نشان از افزایش بی‌عدالتی و فاصله طبقاتی در این دولت و بدتر شدن وضعیت فقرا به‌خصوص در روستاها است.

كد خبر : ۷۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵


قاتل نامرئي در شهرستان دورود، باعث مرگ دو نفر از اعضاي يك خانواده شد.

كد خبر : ۷۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷


با انتشار گزارش آسوبان، پیرامون اقدام یک مادر برای فروش کلیه و کمک به درمان فرزند یک و نیم ساله اش، دست های نیکوکار به سمت این خانواده دراز شد.

كد خبر : ۷۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: زکات باید صرف فقرا شود چراکه زکات سهم فقرا و مال آن‌ها است و  60 درصد سهم زکات را به فقرا پرداخت کنیم و  نباید برای کارهای دیگر از سهم فقرا استفاده کنیم .

كد خبر : ۷۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: اقداماتی عملیاتی در باب اقتصاد مقاومتی که سبب کاهش فقر و رسیدن به عدالت اجتماعی شود، انجام دهیم.

كد خبر : ۷۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


چرا زنان دست به خیانت می زنند و مهم ترین علت ها یا انجام این کار توسط آنان چیست.

كد خبر : ۷۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


«آیلا» دخترک آذری همانند نامش «هاله ماه»؛ در سوسوی روشنایی سحرگاه از میان مه و سکوتی مهیب، وارد سه گنبدی می‌شود که نمادیست برای زنان «اجاق کور» که آرزوی فرزندی را بر دل دارند، نماد دستی که بر دیوار ۸قرنی مقبره‌ای، درد بی‌اولادی را به رخ می‌کشاند.

كد خبر : ۷۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


نامزد انتخابات ریاست جمهوری  گفت: 500 هزار جوان آماده دریافت وام در نوبت هستند اگر یکی از بدهکاران بانکی وام هایش را برگرداند مشکل وام جوانان حل خواهد شد.

كد خبر : ۹۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


استاندار لرستان گفت: فتیله سیاسی را  پایین بکشیم و از توان افراد از هر جناح و گروهی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان باید استفاده بکنیم.

كد خبر : ۷۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


همسر شهید خبرنگار ایل بیگی گفت: شهید ایل بیگی به سبک زندگی بسیار اهمیت می داد و همیشه به من و فرزندان توصیه می کرد که فراموش نکنید رفتارهای شبانه روزتان را چه در زندگی شخصی چه اجتماعی بررسی کنید و آن را بر پایه و اساس قرآن تنظیم کنید که ماه مبارک رمضان ماه تغییر سبک زندگی انسانهاست.

كد خبر : ۸۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


نماینده ولی‌فقیه در  لرستان گفت: از توصیفات ماه مبارک رمضان که کمتر شنیده‌ شده ماه خیر است و از نعمت های مهم در این ماه خدمت به مردم می باشد لذا در این زمینه افراد  به‌سوی خیرات باید سبقت گرفت.

كد خبر : ۸۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴


خواهرها هیچ وقت نمی خندند.  میان مرگ و زندگی خانه را آب و جارو می کنند. مادر و پدر تمام زندگی را در اعتیاد، دود کرده اند.

كد خبر : ۸۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴


از 22 روز گذشته مردم لرستان و شهرستان کوهدشت، آسمانی با گرد و غبار را تجربه کرده اند. میزان آلودگی هوا در روز گذشته در شهرستان کوهدشت، معادل 22 برار حد مجاز گزارش شد تا این شهرستان دارای  بالاترین میزان آلودگی هوا در طی 48 ساعت گذشته باشد.

كد خبر : ۸۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: در سه‌ماهه نخست سال دو هزار و 940 فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شده و طبق برنامه‌ریزی که صورت گرفته است حدود 10 هزار فقره تسهیلات ازدواج را تا پایان شهریورماه پرداخت  خواهیم کرد.

كد خبر : ۸۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


تجمع زنان در قسمتی از میدان شهر برای پیدا کردن کار، چیزی نیست که هر وجدان بیداری به سادگی بتواند از کنار آن عبور کند.

كد خبر : ۸۰۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


رئیس دادگستری پلدختر گفت:علت اصلی تشکیل پرونده های قضایی در دادگستری پلدختر،بدهی های بانکی،تصادفات و اختلافات خانوادگی است که از این تعداد پرونده های ورودی هم 25درصد به صلح و سازش ختم می شود.

كد خبر : ۸۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: فروپاشی نظام خانواده، طلاق،فقر، بیکاری و خشونت های اجتماعی از مضرات پرخطر اعتیاد است که لازم است همه مردم به ضرر مواد مخدر آگاهی  پیدا کنند.

كد خبر : ۹۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵


زنان لر طبق آئین دیرینه در روزهای عزاداری و شب‌های قدر، حلوای نذری می‌پزند و م‍ق‍د‌ار‌ی‌ ‌از این ح‍ل‍و‌ا‌ی‌ ن‍ذر‌ی‌ را به‌عنوان شیرینی عید فطر در جای خنک نگهداری می کنند، شیر زنان لر بر این باور هستند که  این حلوا مقدس است.

كد خبر : ۸۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴


امروزه تکدی‌گری در جامعه ما به‌عنوان یک معضل شناخته می‌شود. این معضل بویژه در شهرهای بزرگ، بیشتر نمود دارد.

كد خبر : ۸۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷


فقر و نداری همواره به آسیب های اجتماعی منجر نمی شود، گاه بزرگ زنان و مردانی دیده می شوند که کرامت و عزتشان را در اوج نداری حفظ می کنند و تن به ذلت نمی دهند.

كد خبر : ۸۱۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه در طی چند دهه گذشته نهاد خانواده تغییرات چشمگیری داشته است گفت: فقر و نابرابری تنها عوامل تاثیر گذار در طلاق نیستند.

كد خبر : ۸۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


نبود امکانات ورزشی مناسب برای بانوان شهرستان کوهدشت، دغدغه بسیاری از فعالان و قهرمانان مختلف رشته های ورزشی زن در این شهرستان شده است.

كد خبر : ۸۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


 

پیروی از رویه‌های به دور از سبک زندگی اسلامی، نه تنها کمکی به اهداف و فلسفه اسلامی ازدواج نخواهد کرد بلکه آثار مخرب و غیرسازنده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

كد خبر : ۸۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


سبک مدیریت کشور ما که بر اساس اسلام ناب بنا نهاده شده و آرمان‌های والای آن بر دستورات قرآنی و آموزه‌های دینی استوار است، تجمل‌گرایی و دریافت حقوق و مزایای نجومی را نمی‌پذیرد

كد خبر : ۸۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰


با استمرار آتش سوزی ها در شهرستان کوهدشت، داغ بلوطستان و نیروهای مردمی برای خاکسترنشینی جنگل ها تازه شده و فداکار مرد کهنسالی در حین مهار آتش سوزی مراتع از شهرستان کوهدشت بر اثر شدت جراحات سوختگی ناشی از مهار آتش از دنیا رفت.

كد خبر : ۸۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


معی از پزشکان با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت تاکید کردند: در وزارتخانه شما نام کنترل جمعیت به سلامت باروری تغییر کرده است و تشویق‌ها برای تحدید نسل، همچنان پابرجاست.

كد خبر : ۸۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹


هنگامی صفحه حوادث جراید و مطبوعات را رصد می کنیم بیشتر شاهد خودکشی افراد مجردی هستیم که بخاطر بیکاری و افسردگی دست به این عمل وحشتناک می‌زنند.

كد خبر : ۸۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲


یک جامعه شناس، مقوله های ضدفرهنگی چون بازار آزاد رابطه جنسی، همباشی های سیاه، طلاق و چشم و هم چشمی را از عوامل ضدفرهنگی تأخیر در ازدواج دانست و گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد، بیش از 94% پسرانی که با دختران رابطه جنسی داشتند بر این عقیده بودند« با دخترانی که با آنها روابط جنسی دارند، ازدواج نخواهند کرد.»

كد خبر : ۸۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


جهیزیه کابوس ازدواج های امروزی برای خانواده دختر است، این مقوله که در ابتدا یک هدیه از جانب بزرگترها برای آغاز زندگی جوان ها بود اکنون یک بار سنگین بر دوش پدر و مادر دختر شده است. اما به راستی برای حل این بدعت اجتماعی نقش مسئولان فرهنگی، وزارت ورزش و جوانان، دانشگاه ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، صدا وسیما و از همه مهم تر ان جی او ها و سازمان های مردم نهاد چیست و چه میزان توانسته اند در این زمینه مؤثر واقع شوند.

كد خبر : ۸۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


مسئول مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های سلسله گفت: ۲۸ جهیزیه به نوعروسان توسط خیرین مردمی مؤسسه آبشار عاطفه‌ها به نیازمندان اهدا شد.

كد خبر : ۸۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


برای تک‌تک لحظه‌های زندگی‌ام خط قرمز داشتم؛ حتی وقتی وارد فضای اجرا شدم با این‌که برایم فضایی به‌شدت دوست‌داشتنی بود، همان‌جا برای خودم خط قرمز تعریف کردم که مثلاً پوششم و اخلاقم و منشم چیست و چه مواردی برایم مهم هستند.

كد خبر : ۸۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۹


حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی گفت: اصل معنویت در خانواده‌ها کم‌رنگ شده است به خاطر همین هم از هر چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۸۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۰


آمارها حاکی از آن است که نرخ رشد جمعیت در استان لرستان رو به کاهش و هشدار پیری جمعیت را نشان می‌دهند.

كد خبر : ۸۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی می‌گوید: گردشگری منافع بسیاری برای زنان دارد به طوری که فرصت‌های کارآفرینی بسیاری در صنایع دستی، تولید محصولات غذایی و راهنمایی تور ایجاد می‌نماید.

كد خبر : ۸۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۸


زنی را میشناسم من،زنی که با فقر می سازد، زنی که با اۺک می خواند، زنی که با حسرت و حیرت، گناهش را نمی داند، زنی که واریس پایش را، زنی که درد های نهانش را ز مردم می کند مخفی که یک باره نگویندش چه بدبختی چه بدبختی.

كد خبر : ۸۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۹


جانشین بسیج جامعه زنان کشور گفت: آنچه تاکنون توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح و پیگیری شده است، مطالبات دسته دوم و کم اهمیتی بوده است.

كد خبر : ۸۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۹


نقش زنان در پیشگیری از نفوذ اعتیاد به خانواده، به مراتب بیشتر از مردان است، زیرا مادر نه تنها شریک زندگی و حامی پدر خانواده است؛ بلکه تنها پناهگاه فرزندان به خصوص فرزندانی است که دارای پدر معتاد هستند.

كد خبر : ۸۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱


سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد گفت: همایش زینبی با هدف ترویج فرهنگ حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نقش حضرت زینب(س)  در دفاع از ولایت برگزار  می شود.

 

كد خبر : ۸۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


مشاور مقام معظم رهبری ‌با بیان اینکه تحریم‌ها هنوز ادامه دارد، گفت: می‌گویند همه چیز درست شده اما فقط روابط بانکی درست نشده ‌در حالی که این به معنای همه چیز است و تحریم‌ها ادامه دارد.

كد خبر : ۸۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵


مادر شهید دهه کرامت گفت: زیبایی سجاد طوری بود که همه به او می گفتند یوزارسیف؛واکنون دیگر یوزارسیف من شهید شده و به نزد پروردگارش برگشت انالله و انا الیه راجعون.

كد خبر : ۸۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶


در میان گستره آسیب های اجتماعی، آسیب های مربوط به زنان و خانواده بسیار پرخطر و البته با اهمیت است چراکه در صورت بروز این آسیب ها اقشار مختلف و رده های سنی متفاوت در جامعه از آن متضرر می شوند.

كد خبر : ۸۶۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲


طی ماههای اخیر اخبار و در پی آن شایعات بسیار و متفاوتی مبنی بر وقوع چندین فقره قتل و درگیری در خرم آباد منتشر شد که تا حدودی امنیت روانی شهروندان را دچار اختلال کرده است.

كد خبر : ۸۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹


دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با بیان اینکه معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در نشستی خود را قائل به ارائه گزارش به نهادهای بین‌المللی دانسته است گفت: دستگاه‌های نظارتی باید مراقبت کنند سیاه نمایی‌های دوران اصلاحات تکرار نشود.

كد خبر : ۸۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲


مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در شش ماه نخست سال جاری 818 فقره پرونده همسر آزاری اعم از زن آزاری و شوهر آزاری در پزشکی قانونی لرستان تشکیل شد

كد خبر : ۸۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶


هیچ چیز برای یک خانم رنج‌ آورتر از این نیست که ببیند موهایش روز به روز کمتر میشود، اما تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می‌کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده‌اند.

كد خبر : ۸۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶


یک متخصص طب سنتی گفت: مادران باردار می‌توانند با رعایت برخی نکات ساده زایمان راحتی را پشت سر بگذارند.

كد خبر : ۸۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱


به جز حاکمیت اسلام و قوانین و آموزه های آن در نظام حقوقی، اجتماعی و سیاسی و .. جامعه و بعلاوه درخشش الگوهای بی نظیر اسلامی برای زنان جامعه و فعالیت زنان فرهیخته نه شرقی نه غربی در کشور ما، صاحبان افکار فمینیست ایرانی باید توجه داشته باشند که علت شکست افکار التقاطی شان از درون خود آنهاست چیزی که غرب یک بار آن را در نوعی دیگر تجربه کرده و اینکه آنها تجربه تلخ غربیان را مزه مزه می کنند.

كد خبر : ۸۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴


افزایش دو برابری آمار زنان معتاد در کشور در ظرف مدت زمان کوتاه واقعا یک هشدار جدی و زنگ خطری است که احتیاج دارد سریعتر به این معضل اجتماعی رسیدگی شود و علل و عوامل و انگیزه های آن شناخته شود و آنگاه راه کارهای مناسب ارائه شود .

كد خبر : ۸۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


اگر درد مادر قبل از ولادت در جلوی بدن و به سوی شکم باشد, زایمان راحت است و اگر درد به سمت پشت و ستون فقرات باشد, زایمان سخت است.

كد خبر : ۸۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳


فضای مجازی هم فرصت است هم تهدید، اما خطر فضای مجازی در کمین دانش آموزانی است که وابستگی بیش از اندازه به شبکه های اجتماعی دارند که پرخاشگری یکی از پیامدهای این اعتیاد است که این اعتیاد خطرناک تر از مواد مخدر است.

كد خبر : ۸۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳


عدم آموزش مهارتهاي زندگي و برخورد با مشکلات،عدم اعتماد به نفس، مشکل يادگيري، عدم خودباوري، دوستی نادرست، پوچي گرايي، افسردگي و اضطراب، خشونت رواني و فيزيکي در خانه و مدرسه، ارتباط با جنس مخالف از مهمترين مواردي است که دانش آموزان را به سمت و سوي خودآزاري و حتي در مراحل پيشرفته خودکشي مي کشاند.

كد خبر : ۸۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


وقتی صحبت از سرمایه گذاری‌ در طرح‌های نفتی و بنزینی به میان می‌آید اولین شخصی که نامش به ذهن می‌رسد همسر معاون رئیس جمهور و رئیس محیط زیست کشور است، اما این بار سرمایه‌گذاری همسر و البته پسر خانم معاون دردسرهایی برای سرمایه‌گذارانش ایجاد کرده است!

كد خبر : ۹۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸


یک کارشناس ارشد حقوق جزا معتقد است: بزه‌کاری و بزه‌دیدگی هرچند می‌تواند به عوامل بسیار وابسته باشد اما در مرحله نخست این خانواده و مادران هستند که کودک را به مسیر صحیح و ناصحیح هدایت می‌کنند.

كد خبر : ۹۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹


کودک‌فروشی یکی از پدیده‌های شومی است که اخیراً به‌دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی به یکی از معضلات و مسائل شایان توجه تبدیل شده است.

كد خبر : ۹۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) الیگودرز  از اهدای 251 فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در 9 ماهه سال جاری خبرداد.

كد خبر : ۹۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


بنای اصلی زوجین بر پاکی و تقوا نهاده شده است. این پاکی شامل رفتارها و گفتارهای نیکو، برکناری از عوامل ریا و فریب و سایر اصول اخلاقی و انسانی است. باید توجه داشت که تقوا برای یک زن شرافتمند امری ضروری است; زیرا زن و شوهر سرمایه اصلی شان اسلام است و اساس اسلام نیز تقوا و خودنگه داری،

كد خبر : ۹۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی  گفت: مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی 20 ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان است که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند. 

كد خبر : ۹۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در کشور ما مشکلات عدیده‌ای پیش روی زنان جوان است که مهم‌ترین مشکلات کشور در این حوزه بیکاری، تورم، فقر و مشکلات اقتصادی، اعتیاد و تحقق نیافتن عدالت اجتماعی است.

كد خبر : ۹۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


شهرستان بروجرد به گواه آمار ارائه داده‌شده از سوی دادگستری استان لرستان صدرنشین آمار طلاق در این استان است به‌گونه‌ای که ماهانه ۶۴ طلاق در این شهرستان ثبت می‌شود.

كد خبر : ۹۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶


الزامات اقتصاد مقاومتی،حمایت از تولید ملی،افزایش بهره‌وری،ترجیح فعالیت تولیدی بردسایر فعالیت ها و همچنین مصرف تولیدات داخلی به جای تولیدات خارجی از مولفه های اقتصاد مقاومتی است.‌      

كد خبر : ۹۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹


مدیرعامل موسسه افلاك انديشان آينده سبزخرم آباد گفت: كارگاه توليدي خياطي زنان بدسرپرست و بي سرپرست در یکی از مناطق محروم استان با سرمايه 60 میلیون ریال در خرم آبادراه اندازی شده است.

كد خبر : ۹۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰


یک کارشناس بیمه ای با اشاره به مصوبه بازنشستگی ۲۰ ساله زنان بدون شرط سنی، گفت: اجرای این مصوبه باعث می‌شود نرخ مشارکت زنان در جامعه کاهش یابد.

كد خبر : ۹۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱


در مراسمی با حضور امام جمعه،نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس و جمعی از مسئولان محلی مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۹۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱


وام ۸۰ میلیونی ازدواج به شرط سپرده گذاری و کسب امتیاز لازم مهمترین خبری بود که هفته گذشته از سوی مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام شد و واکنش های جالب و متعددی از سوی مردم به همراه داشت.

كد خبر : ۹۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


فروردین ماه 95، مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی را مکلف به افزایش و پرداخت وام ازدواج به مبلغ ۱۰ میلیون تومان کرد.

كد خبر : ۹۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


قدر مسلم این است تمام زنان کارتن خواب، معتاد یا تن فروش نیستند بلکه ممکن است بنابر دلایلی، زنی مجبور شود کارتن خواب شود. بازدید از کمپ­های شهرداری که مخصوص افراد کارتن خواب آماده شده این را ثابت می­کند. چرا معاونت زنان ریاست جمهوری بررسی این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است؛ در حالیکه مشکلات و مسائل دیگری در این حوزه نیاز به تحلیل و پیگیری و قانونگذاری و اجرای دقیق دارد که مغفول مانده است.

كد خبر : ۹۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰


پدر، به این روزها که فکر می‌کند ناگهان می‌گوید: الان هم در خانه‌ای موقت ساکن هستیم، اگر صاحب‌خانه، خانه‌اش را بخواهد، تکلیف مهتاب چه می‌شود؟

كد خبر : ۹۱۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲


در طی چند دهۀ اخیر برخی تغییرات امکاناتی را در اختیار زنان گذاشته‌اند که نسل‌های گذشتۀ آنان هرگز از آن بهره‌مند نبوده‌اند؛ از جمله تغییر دیدگاهشان در تصمیم‌گیری برای ازدواج‌کردن یا نکردن. نائاما شنهاو، دانشجوی دکتری در دانشگاه یو.سی.دِیویس، در پژوهشی این موضوع را بررسی کرده است. به عقیدۀ او امروز ازدواج‌کردن دیگر به‌اندازۀ سابق فرصتی برای بهبود وضع اقتصادی نیست.

 

كد خبر : ۹۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰


نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی‌از اهداف  مقدس انقلاب اسلامی ایران رفع محرومیت و حمایت از نیازمندان بود.

كد خبر : ۹۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضاییه، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و فرا رسیدن عید نوروز با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان موافقت کردند.

كد خبر : ۹۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴


متن کامل مرام‌نامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با جمع‌بندی نظرات و انجام کار کارشناسی در چهار بند منتشر شد.

كد خبر : ۹۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۰


تولد مبارك امام جواد (ع) نه تنها پايان بخش دلهره هاي شيعيان وافشاي نيت فرصت طلبان و سود جوياني چون فرقه واقفيه بود، بلكه آغاز فصل نويني از تاريخ ائمه اطهار است .

كد خبر : ۹۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


امروزه به علت تجمل گرایی و اشراف گری در بعضی از خانواده ها آمار ازدواج تنزل کرده است چون عده ای از ازدواج کردن گریزان شده اند و به همین دلیل سن ازدواج بالا رفته است از سوی دیگر آمار طلاق بیشتر شده که یکی از دلایل آن چشم و هم چشمی و بالا رفتن توقع زوجین از یگدیکر است.

كد خبر : ۹۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


به نظر می رسد که معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یازدهم ، با با تمرکز بر مسائل غيرضروري و حاشيه اي، نامشخص باقي گذاشتن سياست هاي کلان، نقشه راه و وضعيت مطلوب؛ تلاش کرد با اولويت بندي کردن هاي مطالبات و خواسته هاي زنان بر اساس جدول فمينيستي، زن مسلمان ايرااني را با نسخه فرسوده و باطل غربي به قهقهراي زن اروپايي بکشاند! و همین امر باعث تذکر اخیر مقام معظم رهبری در این خصوص شد.

كد خبر : ۹۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳


برای آسیب‌های اجتماعی زنان سمینار برگزار می‌شود، اما این مسأله چه تأثیری بر کاهش این چالش‌ها داشته است؟ هر مسئولی که در نشست و مناسبتی ادعا می‌کند کاری برای بهبود وضعیت سلامت زنان به هر شکل انجام دادیم، تنها به مسایلی اشاره می‌کند که روی کاغذ نوشته شده است.

كد خبر : ۹۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴


نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: 500 هزار جوان آماده دریافت وام در نوبت هستند اگر یکی از بدهکاران بانکی وام هایش را برگرداند مشکل وام جوانان حل خواهد شد.

كد خبر : ۹۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳


گزارشهای مرکز آمار نشان می دهد اقشار بسیار برخوردار سالانه چند صد برابر فقرا برای تفریحشان هزینه می کنند.

كد خبر : ۹۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷


نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برخی با «سایه جنگ» هم تجارت می‌کنند، گفت: در دولت کار و کرامت وزیر زن هم خواهیم داشت.

كد خبر : ۹۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه طبق قانون باید مستمری مددجویان ۳ برابر می‌شد، گفت: امیدواریم دولت این روند را اصلاح کند.

كد خبر : ۹۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹


وجود کودکان کار چه در عرصه تولید به عنوان فعالان اقتصادی کوچک و چه در عرصه خیابان ها همانند گل فروش و آدامس فروش این روزها به حقیقت تلخ و انکار ناپذیر شهرهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است؛ کودکانی که به جای چشیدن طعم شیرین زندگی روانه خیابان ها و کارگاه های سختی می شوند که گویی قرار است ره صد ساله مرد شدن را یک شبه بچشند.

كد خبر : ۹۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۰


دشمن به فکر خدشه‌دار کردن از راه زر و زور، تزویر، نفاق و هجمه فرهنگی است و تنها راه مقابله با هجمه دشمن ، بصیرت و تربیت فرهنگی است.

كد خبر : ۹۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳


معاون تدوین رصد و پایش شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده پذیرش سند ۲۰۳۰ را باعث خدشه‌دار شدن اقتدار ایران در منطقه دانست و گفت: با قبول این سند باید ریز گزارش فعالیت‌هایمان را به سازمان ملل بدهیم و طبق خط و مشی آن‌ حرکت کنیم.

كد خبر : ۹۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴


زهرا دختر بیمار دلفانی به دلیل بیماری و نداشتن هزینه‌های درمان این روزها خوراکی فروشی می‌کند و پس از ماه‌ها درد و رنج همچنان منتظر عملی شدن وعده مسئولان برای درمان بیماری‌اش است.

كد خبر : ۹۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶


 کارشناس مسائل فرهنگی گفت: سند 2030 با ارزش‌های فرهنگی ما هم خوانی ندارد و اجرای آن مغایر با فرهنگ ایرانی- اسلامی است.

كد خبر : ۹۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۷


مدیر موسسه آبشار عاطفه های لرستان گفت:موسسه آبشار عاطفه ها بعنوان بزرگترین سازمان مردم نهادکشور بعد از حمایت های دولتی با  بیش از 320 شعبه در سطح کشور است.

كد خبر : ۹۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۲


فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری یک کلاهبرداری هشت میلیارد ریالی درخرم‌آباد خبر داد.

كد خبر : ۹۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹


مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان لرستان گفت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۹۱ فقره ازدواج و سه هزار و ۵۱۳ فقره طلاق ثبت شد که متاسفانه ما نسبت به سال قبل کاهش ازدواج و افزایش طلاق داشتیم.

كد خبر : ۹۵۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۳۱


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: فروپاشی نظام خانواده، طلاق،فقر، بیکاری و خشونت های اجتماعی از مضرات پرخطر اعتیاد است که لازم است همه مردم به ضرر مواد مخدر آگاهی  پیدا کنند.

كد خبر : ۹۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۵


فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری  کلاهبردار ۷ میلیارد ریالی در شهرستان دورود خبر داد.

كد خبر : ۹۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱


فرمانده انتظامی استان لرستان ازدستگیری ۲ کلاهبردار ۳ میلیارد ریالی در خرم‌آباد خبر داد.

كد خبر : ۹۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴


اهمیت فرزندآوری آنقدر زیاد است که بخش مهمی از کتابهای معتبر روایی را به خود اختصاص داده است. صدها روایت مخصوص اهمیت فرزندآوری، نام گذاری، تربیت، عقیقه، حقوق، دعاها و... در کتب روایی از معصومین (ع) نقل شده است. با نگاهی به این روایات ضرورت توجه بیشتر به موضوع «فرزند» روشن می گردد

كد خبر : ۹۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴


گویا حکم مسجل مراجع تقلید در خصوص قبح عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها به مذاق برخی روشنفکرنماها خوش نیامده است و همچنان دنبال ادامه ابراز این مطالبه هستند.

كد خبر : ۹۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


امروزه دیگر خبری از کرسی که مادربزرگ آن را با پارچه های رنگ به رنگ تزیین می کرد و ظرفی از تخمه و بادام و کشمش و دیگر تنقلاتی که از تابستان در انبار برای شب یلدا مخفی کرده بود نیست.

كد خبر : ۹۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۳۰


عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور در خصوص موظف بودن مسئولین به پاسخگویی گفت: اگر در مورد نبود امکانات و آینده روشنی برای جوانان در مباحث خانواده، ازدوام، اشتغال و... قوانینی اجرایی نشده سوالی هست باید از معاونت امور زنان ریاست جمهوری که شماره آن را به راحتی می توان از 118 هم دریافت کرد، پرسیده شود.

كد خبر : ۹۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹


مدیرکل پزشکی قانونی لرستان از بررسی هزار و ۱۵۶ مورد پرونده همسر آزاری در این استان خبر داد.

كد خبر : ۹۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴


 امروزه بسیاری از زنان جامعه بنا به دلایلی از جمله فوت همسر ، طلاق ، اعتیاد همسر و یا در زندان بودن همسر، سرپرست خانواده ای را به عهده دارند که توانمندسازی آنها نقش مهمی بر سلامت کودکان و استحکام این خانواده ها خواهد داشت.

كد خبر : ۹۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۶


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین