امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۳۲۷    عبارت مورد جستجو: شهید

پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: بی وضو زائر این خاک نباید چه کسی/ گفته این قوم نجس را که زیارت، آزاد؟/ الغرض معنی آزادی اگر این باشد/ وقت آن است بگوییم اسارت، آزاد ...

كد خبر : ۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: برگزیده هجدهمین جشنواره‌ تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با ارائه روش جدید جراحی در لاپاراسکوپی کلیه از انجام بیش از هزار و 800 برداشت کلیه با استفاده از این روش خبر داد.

كد خبر : ۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: در تمام اغتشاشات کمتر از 10 درصد از بازداشت‌شدگان دانشگاهی بودند که این نشان می‌دهد دانشجویان اغتشاشگران را همراهی نکردند.

كد خبر : ۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۰


موج دوم امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: بقای انقلاب، ابهت نظام مقدس جمهوری اسلامی و الگو شدن انقلاب در جهان به برکت خون شهدا است.

كد خبر : ۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم:حجت الاسلام قرائتی با انتقاد از برخی رفتارها و صحبت‌های نسنجیده مسئولان گفت: چگونه می‌شود برای درگذشت یک رئیس‌جمهور غیر مسلمان واژه مقدس "شهید" را به کار برد.

كد خبر : ۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم: مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم آباد گفت: با توجه به گشت میدانی که در سطح شهر انجام شد به خاطر وجود دوگانگی در نامگذاری کوچه به نام شهید و آدرس پستی به مسئول کمیته زیباسازی شهرداری تذکر داده شده است و در اسرا وقت این دوگانگی حل خواهد شد.

كد خبر : ۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم: هر زمان که از میدان بسیج شهرمان می گذرم چشمم می افتد به در بسته ای که قرار است بر روی همه باز باشد. گاهی گدایان و معتادان در کنار آن، درعالم خودشان اند وگاهی راننده های تاکسی درسایه ساختمانش منتظر مسافراند.

كد خبر : ۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: دکتر عبدی در واکنش به عدم حضور نمایندگان خرم آباد در برنامه سفر رئیس جمهور به لرستان گفت: پیگیری بحث بودجه در مجلس موثر تر از گذراندن یک روز بی فایده با هیئت دولت است چرا که در این سفر منفعتی به مردم لرستان نرسید.

كد خبر : ۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: انتشار پوستر برای تبلیغات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، از همان دوره اول در ایران اغاز شد. شیوه ای که تا الان هم قدیمی نشده است.

كد خبر : ۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: آخرین بار به پدرش گفت «بابا من رفتم خط»، وقتی خداحافظی کرد مادر مشغول کار بود که گفت «مامان من دارم می‌روم، خداحافظ»؛ مادر تا به پایین برسد او رفته بود اصلاً نفهمید علیرضا چطور پوتین‌هایش را پوشید. فقط شنید که «سه ماه دیگر بر می‌گردم».

كد خبر : ۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: آخرین همایش انتخاباتی ولایتی عصر دیروز در سالن شهید افراسیابی و با حضور تعدادی کثیری حامیان این کاندیدای ریاست جمهوری برگزار شد.

كد خبر : ۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: نظرسنجی های صورت گرفته تا کنون حکایت از آن دارد که نتیجه انتخابات در این دوره، در مرحله دوم مشخص خواهد شد. اتفاقی...

كد خبر : ۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۵


  با اینکه موسیقی اقوام وملل در اروپا به شکل آکادمیک تدریس می شود،در کشور ما متاسفانه موسیقی نواحی ومناطق مورد کم توجهی قرار گرفته ودر شهر صحنه که یکی از غنی ترین مناطق از لحاظ موسیقی است با این مقوله با بی مهری برخورد می شود واین درحالی است که شیوع طاعون فرهنگی فرنگ [...]

كد خبر : ۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


كد خبر : ۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


اینجانب خیرالنساء تقی زاده  فرزند غلام حسین متولد سال 1315 مادر دو شهید عباس و علیرضا فرقانی هستم.فرزندانم یکی در درگیری با رژیم منفور پهلوی، 12 دی ماه سال 1357، درشهر گالیکش در سن 19 سالگی بر اثر اصابت گلوله به پهلو، به درجه رفیع شهدت نائل شد [...]

كد خبر : ۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


موج دوم: رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه شنبه و يکشنبه بعد از برگزاري انتخابات دنياي ديگري بود، گفت: از دوشنبه نقطه عطفي در تاريخ کشور به تصوير کشيده شد. نقش اصلي اين نمايش بزرگ را ملت ايران ايفا کردند و البته رهنمودهاي مقام معظم رهبري از آغاز تا پايان حماسه نقش بي‌بديلي داشت.

كد خبر : ۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


آساره خبر: اعضای کابینه یازدهم در حالیکه چند روز تا استقرار رسمی این دولت بیشتر باقی نمانده است، یک گام تا نهایی شدن فاصله دارد، به طوریکه اکثر وزارتخانه ها وزرای پیشنهادی خود به مجلس را شناخته و به احتمال خیلی زیاد در روز تحلیف از سوی رئیس جمهور منتخب به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهند شد.

كد خبر : ۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: معاون تربیت بدنی ازنا گفت: در لرستان انتخاب اشخاص بر اساس شایستگی نیست، برخی جایگزین افراد متخصص شده اند، سیاسی کاری نباید در ورزش ورود کند.

كد خبر : ۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: خطیب جمعه خرم آباد در خطبه های نمازجمعه به مناسبت روز قدس گفت: تاریخ تا کنون نشان داده است که سازش و مذاکره جوابگوی حل مسئله فلسطین نیست و استقامت تنها راه نجات است.

كد خبر : ۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به خطراتی که آرمان فلسطین را تهدید می کند از کشورهای اسلامی و عربی خواست آزادی فلسطین را اولویت نخست خود بدانند.

كد خبر : ۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: خطیب جمعه خرم آباد در خطبه های نمازجمعه به مناسبت

روز قدس گفت: تاریخ تا کنون نشان داده است که سازش و مذاکره

جوابگوی حل مسئله فلسطین نیست و استقامت تنها راه نجات است.

كد خبر : ۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: سپهوند؛ کارشناس فرهنگی بسیج جامعه زنان سپاه استان گفت: هدف از اجرای این همایش معرفی توانمندی های زنان در عرصه های مختلف و نقش بسیج جامعه زنان در کارآمدی نظام اسلامی، فراخوان عضویت بسیج و معرفی شهیده شاخص سال سیده طاهره هاشمی می باشد.

كد خبر : ۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۳


آساره خبر: سپهوند؛ کارشناس فرهنگی بسیج جامعه زنان سپاه استان گفت: هدف از اجرای این همایش معرفی توانمندی های زنان در عرصه های مختلف و نقش بسیج جامعه زنان در کارآمدی نظام اسلامی، فراخوان عضویت بسیج و معرفی شهیده شاخص سال سیده طاهره هاشمی می باشد.

كد خبر : ۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۳


آساره خبر: صدها نفر از اساتید، اعضای هیأتهای علمی و محققان دانشگاهی عصر امروز در جلسه ای با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بیان دیدگاهها و تبادل نظر درخصوص مسائل مختلف بویژه موضوعات علمی و دانشگاهی پرداختند.

كد خبر : ۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: مهم‌ترین رسالت خبرنگاران دادن امید و آگاهی به جامعه است و خبرنگار دیده‌بان هوشیار جامعه محسوب می‌شود.

كد خبر : ۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: نماینده ولی فقیه در لرستان از روز 17 مرداد به عنوان سالروز تجلی خون و قلم یاد کرد و بیان داشت: 17 مرداد روزی است که مرکب سرخ با مرکب سیاه آمیخته شد و جلوه ای از حق گویی و حق جویی را در تاریخ مملکت ما رقم زد.

كد خبر : ۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد لرستان گفت: جشنواره مطبوعات لرستان به زودی برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: رئیس مرکز فنی حرفه ای ازنا گفت: تقوای الهی مهمترین سلاح خبرنگاری است.

كد خبر : ۴۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: صبح که به قصد محل کارت، از خانه خارج می‎شوی، تمام حواست پیش مشکلات شهر و مردم است تا به گوش مسوولین برسانی و شاید بتوانی با قلم خود، مشکلی از آنها حل کنی.

كد خبر : ۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: فرماندار شهرستان خرم‌آباد گفت: هفته دفاع مقدس در خرم‌آباد باید باشکوه برگزار شود.

كد خبر : ۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: گفتگویی با مسئول کانون بانوان ازنا که از فعالیت ها و گلایه هایش از مسئولین می گوید.

كد خبر : ۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضعف کشور در این زمینه را نبود برنامه راهبردی در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: در طول سالیان گذشته تصمیمات ضد و نقیض در این زمینه اتخاذ شده است.

كد خبر : ۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: آیین افتتاحیه بیستمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه خواهران بسیجی صبح امروز با حضور مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور، حاجی زاده مسئول بسیج جامعه زنان استان البرز و حجت الاسلام موحدی نماینده ولی فقیه سپاه امام حسن مجتبی(ع) در اردوگاه شهید رجایی برگزار شد.

كد خبر : ۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضعف کشور در این زمینه را نبود برنامه راهبردی در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: در طول سالیان گذشته تصمیمات ضد و نقیض در این زمینه اتخاذ شده است.

كد خبر : ۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: فرار از خانه با یک تصمیم غلط آغاز می‌شود اما یک دنیا پشیمانی و حسرت را در دل جوانان و به ویژه‌ دختران جای می‌دهد.

كد خبر : ۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایت ارتش مصر در کشتار مردم معترض این کشور آورده است: مصر صحنه به تاراج خون رفتن شهیدانی است که برای انقلاب جانشان را بر کف دست گرفتند.

كد خبر : ۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان الشتر گفت: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

كد خبر : ۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: فرماندار ازنا از جلسات متعدد با شهرداری، شورای شهر و اعضای تنظیم بازار برای احداث بازار دائم میوه و تره بار خبر داد و از تعلل شهرداری و عدم تصویب شورای شهر در اجرای این طرح ابراز ناخرسندی کرد.

كد خبر : ۵۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: داغ تسلیم شدن ملت ایران را بر دل دشمن گذاشته و کاری می‌کنیم که آرزوی شکست مردم ایران اسلامی را با خود به گور ببرد.

كد خبر : ۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در اولین دیدار هیأت دولت یازدهم، با قدردانی از هماهنگی دولت و مجلس برای آغاز بکار سریع دولت جدید، آقای روحانی را رئیس جمهوری مطلوب، مورد اعتماد و دارای سوابق روشن انقلابی خواندند و [...]

كد خبر : ۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷


كد خبر : ۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۹


آساره خبر: شهیده طاهره هاشمی در انشای خود نوشته است: ملتی که برای هر قطعه از این میهن خون‌ها فدا کرد، دیگر سازش با نوکران آمریکا، این دشمنان اسلام را جایز نمی‌داند؛ نگرانی ما این است که مبادا سازشی صورت گیرد اما هرگز سازشی صورت نخواهد گرفت.

كد خبر : ۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: هر که سردار شهید عقیل پروانه را می شناخت می دانست که او در دنیای موقت ماندنی نیست و جایش در بهشت و مرقدش در کربلاست.

كد خبر : ۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: با تلاش شبانه روزی شرکت آب و فاضلاب در انتقال تلمبه خانه شماره یک، این پروژه مراحل نهایی خود را طی می کند و با پایان یافتن فاز اول پروژه در چند روز آینده این بخش از حریم قلعه آزاد خواهد شد.

كد خبر : ۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


كد خبر : ۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: در دنیا انسانهایی هستند که وقتی با وسعت نگاه شان به زندگی روبرو میشوی، به تمام آنچه پیش از آن، از معنای زندگی برای خودت ساخته بودی، شک می کنی... انسان هایی هستند که تو را در برابر عظمت کلامشان، وادار به خلوت با داشته هایت می کنند[...]

كد خبر : ۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


كد خبر : ۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


كد خبر : ۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: تشبیه افسانه ی ساری گلین ترک ها با سمیه ی کردستان تشبیه دو اسطوره است که در مقابل ظلم و جهالت مردانه قد علم کرده بودند و از حیثیت شان دفاع کردند تا برای ما درسی آموزنده باشد.

كد خبر : ۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: به موجب پروژه مهمی که از اواخر اسفندماه سال گذشته آغاز شد، مدارس همچنان در روزهای پنج شنبه تعطیل است، اما تیمی مامور شده تا در راستای فعال کردن مدارس در جهت برنامه‌های فوق برنامه و پرورشی بررسی‌های لازم را انجام و پس از آن نتایج را اعلام کند.

 

كد خبر : ۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: اعضای مجلس خبرگان رهبرى به آمریکا، اسرائیل و برخى دول اروپایى هشدار دادند تا آغازگر فاجعه‏اى جدید در خاورمیانه نباشند و بیش از پیش دست خود را به خون مردم بی ‏گناه آلوده نکنند.

كد خبر : ۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: همزمان با اولین روز برگزاری اجلاس، دستگاه ها و نهادهای فعال در حوزه نماز با حضور مسئولان تجلیل بعمل آمد.

كد خبر : ۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: منافقین به اندازه قتل عام های هسته ای هیروشیما و کازاکی از ایران و عراق کشته گرفته اند اما امریکا و غرب واکنشی نشان ندادند ولی امروز که 52 نفر جانی در سزای جنایاتشان در دادگاه مردمی کشته شده اند غرب آنر ا به عنوان فاجعه تلقی می کند.

كد خبر : ۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷


آساره خبر: قرار است مجلس بزرگداشتی نیز روز یکشنبه 24 شهریور ماه از ساعت 16 در مسجد امام صادق(ع) واقع در میدان فلسطین تهران برگزار شود.

كد خبر : ۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۱


آساره خبر: سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان لرستان گفت: علت حادثه رخ داده برای اتوبوس زائران عراقی در محور اراک - بروجرد  توسط کارشناسان پلیس راه در حال بررسی است.

كد خبر : ۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۶


آساره خبر: مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان گفت: 17 نفر از مجروحان حادثه محور اراک - بروجرد، به خرم آباد و تهران منتقل شدند.

كد خبر : ۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان، پیشکسوتان و پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کارنامه درخشان سپاه را نشان دهنده عمق هویت، شخصیت و تجربیات موفق یک ملت خواندند

كد خبر : ۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: اواخر تابستان 59 همراه با یک گروه 45 نفری در پادگان امام علی(سعدآباد) دوره چریکی می‌دیدیم. در همان روزهای آموزش بود که اولین حمله هوایی عراق به ایران شروع شد و بعد از آن مرتب شاهد حملات وحشیانه مزدوران بعثی بودیم.

كد خبر : ۸۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۰


آساره خبر: جنگ که شروع شد ایرانیان از هر گروه و حزب و صنفی، سلاح همت دست گرفتند و به دفاع از مام وطن، مردانه جلوی هجوم دشمن را گرفتند.

كد خبر : ۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: فتانه سلاحورزی؛ مسئول سابق بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از فعالان ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس خاطرات خود را این گونه  برایمان بیان می کند.

كد خبر : ۸۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: بچه‏ هاى شهید چمران در ستاد جنگ‏هاى نامنظم جمع می شدند و هر شب عملیات می رفتند و بنده را هم گاهى با خودشان می بردند. یک شب دیدم، افسرى با من کار دارد؛ باحالت گریه آمد و گفت: شب‏ها که بچه‏ها به عملیات مى‏روند، اگر می شود من را هم ببرند.

كد خبر : ۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: رئیس‌جمهور در سخنرانی خود در مراسم رژه 31 شهریور نیروهای مسلح با تأکید بر لزوم بازخوانی پیروزی‌های انقلاب اسلامی در دفاع مقدس گفت: بازخوانی این وقایع برای خود ما نیز لازم است و باید 8 سال ایستادگی نه تنها در برابر یک متجاوز بلکه در برابر ارتش‌های ابرقدرت‌های جهانی برای خود ما نیز بازخوانی شود.

كد خبر : ۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: رئیس‌جمهور دقایقی پیش به منظور شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.

كد خبر : ۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: عضو هیئت امنای مسجد شهید مدنی میدان بسیج خرم آباد گفت: عملیات بازسازی مسجد شهید مدنی میدان بسیج آغاز شده و تاکنون یکی از دیوارهای تخریب شده را بازسازی کرده ایم.

كد خبر : ۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: سید کرم موسوی یکی از رزمندگان وپدر شهدایی در شهرستان پلدخترکه با اهدای یک شهید وسه فرزند جانباز خوددر دوران دفاع مقدس حماسه آفرید.

كد خبر : ۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: اين فداكاري هاى بزرگ در كنار حضور مستمر رزمندگان ملت ما در جبهه‏هاى گوناگون كارزار انقلابى، توانسته است اسلام را سربلند، و دست بيگانگان را از ميهن كوتاه، و ايران را بلندآوازه و آبرومند سازد. اين مجاهدت ها توانسته است راه ملت ايران را به سوى هدف هاى متعالى اسلام بگشايد و در دنياى تاريك و اسير ماديت و شهوت، دريچه ا ‏يى به معنويت به روى او باز كند و به او عزت و شخصيت ببخشد.

كد خبر : ۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان در نامه ای از استاندار لرستان خواست فارغ از هرگونه سیاسی کاری و جناح بندی به خدمت خالصانه و انقلابی به مردم لرستان مشغول شود

كد خبر : ۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: عباس شکیبا در یادداشتی نوشت: امروز گرد شمع ولایت جمع شدیم از پرتو نورش دل خود را منور سازیم تا خفاشان ظلمت دیدگان تشخیص مارا کور نسازند.

كد خبر : ۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: روی صحبتم با کسانی نیست که در ایام هفته دفاع‌ مقدس و یا روز جانباز به دیدار ایثارگران عزیز می‌روند اما به شدت دلگیرم از کسانی که به جانباز به عنوان نماد تبلیغاتی برای عکس یادگاری نگاه می‌کنند و اهداف سیاسی‌شان.

كد خبر : ۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: لشگر57 حضرت ابوالفضل(ع) با چهار گردان کمیل، بعثت، یونس دریایی، و گردان محرم وارد عمل شد، گردان محرم محاسبات ارتش  دنیا را به هم زد و به فرماندهی شهید لشنی در صورتی که دشمن بر روی شاخ شمیران بود و گردان محرم از پایین به بالا حرکت می کرد موفق شدند شاخ شمیران را تصرف کند؛ این است که بزرگان فرموده اند "خدا شاخ شمیران را شکست.

كد خبر : ۹۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: جلسه هماهنگی استقبال از طالب نعمت پور قهرمان نامدار کشتی فرنگی جهان برای استقبال با شکوه از این افتخار ورزشی استان لرستان و کشور برگزار شد

كد خبر : ۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: علیرضا بیات نفر برتر انجمن های اسلامی کشور  ضمن اعلام خبر موفقیتش در سطح ملی اظهار داشت: مسئولین استان و شهرستان ما هیچگونه حمایتی از ما نکرده اند و این باعث دل سردی ما می شود.

كد خبر : ۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: قصد آمریکا از این گفتگوها نشان دادن جلوه ای دوستدارِ دموکراسی در منطقه است؛ در حالی که رفتارشان نه تنها نشان دهنده دموکراسی نیست بلکه نوعی زورگویی است.

كد خبر : ۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: بر اساس هماهنگی‌ها، اولین نشست مشترک دولت یازدهم و مجلس ساعت ۱۹ امشب در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.

كد خبر : ۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: کشورهای غربی همواره با کشف دغدغه‌های مردم کشورهای جهان سوم تلاش می‌کنند تا آنها را با خود همراه سازند، زیبایی و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های زنان امروزی است که راه حل واهی غرب برای رسیدن به این زیبایی سیگارهای لاغری است.

كد خبر : ۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


آساره خبر: بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان در نامه ای از استاندار لرستان خواست فارغ از هرگونه سیاسی کاری و جناح بندی به خدمت خالصانه و انقلابی به مردم لرستان مشغول شود.

كد خبر : ۹۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


آساره خبر: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه رسم آمریکایی‌ها این است که وقتی هر کسی را می‌کشند، بلافاصله وی را به عنوان بیمار روانی معرفی می‌کنند، گفت: بیمار روانی سران کاخ سفید هستند که دم دست‌ترین اقدام برای آن‌ها کشتن انسان‌هاست

كد خبر : ۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۳


آساره خبر: هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (شنبه) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.

كد خبر : ۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴


سال ۱۳۶۷ پس از عملیات مرصاد، زمزمه‌هایی در لشکر ۳۱ عاشورا به‌وجود آمد که احتمال دارد آقای خامنه‌ای رئیس‌جمهور وقت به پادگان لشکر بیایند.

كد خبر : ۱۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۶


در عملیات مسلم‌بن عقیل شهید چراغی مسئولیت تیپ‌های ۲۷ را بر عهده داشت، او به خاطر جراحات قبلی پایش در گچ بود و ناراحتی زیادی داشت و در حالی که سُرُم به دستش وصل بود، از داخل آمبولانس عملیات را هدایت می‌کرد.

كد خبر : ۱۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


استاندار لرستان گفت: حفظ نظام و اطاعت از مقام معظم رهبری و تلاش در جهت تامین امنیت، رفاه و آرامش مردم، مهم ترین خواست و پیام شهدا در طول انقلاب اسلامی بوده است.

كد خبر : ۱۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


در ۱۴ سالگی با کمک برادر رشید خود «شهید مهدی فرهانیان» خود را مجهز به سلاح معرفت و بصیرت الهی کرد و با درک صحیح از وضعیت حاکم بر کشور و نیز ماهیت استکبار جهانی امپریالیسم،مبارزات خود را علیه ظلم های رژیم پهلوی آغاز کرد .

كد خبر : ۱۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


حاجیه خانم شمس نورانی، طلبه علوم دینی و کارمند کمیته امداد کاشان که با حقوق ناچیز خود زندگی چهار فرزند یتیمش را اداره می‌کرد، پس از شهادت یکی از پسرانش دستبند طلای خویش و حقوق یک ماهه‌اش را همراه با نامه‌ای تقدیم امام امت کرد.

كد خبر : ۱۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


حتی در آن دوران سخت هم دلم از امید زیارت كعبه و بوسه زدن بر جای پای پیامبر(ص) در مكه و مدینه، خالی نمانده بود ... و این امید، اگرچه با حج ده روزه‌ی سال 58 كه به فضل شهید محلاتی قسمتم شد، برآورده گشت، اما آتش آن شوق سوزنده‌تر و مشتعل‌تر شد ...

كد خبر : ۱۰۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: شهدای زن، می توان به عنوان الگوی سوم زن مسلمان به جهان معرفی کرد ضمن اینکه تقویت هویت بخشی به جوانان باید در رأس برنامه های حلقه های صالحین قرار گیرد.

كد خبر : ۱۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


دختر دانشجو وقتي زندگينامه شهيد زين‌الدين را خواند قول داد تا با رعايت حجاب خود خون شهدا را پاس بدارد.

كد خبر : ۱۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


اشتهای سیری ناپذیر سرمایه داران در احیای زمین برای احداث هتل 5 ستاره در مجاورت گلزار شهدا، ورودی گلزار را مسدود و آرامگاه آینده والدین شهداء را تهدید می کند.

كد خبر : ۱۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۳


كد خبر : ۱۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۶


رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه مانعی نمی‌بیند، تاکید کرد که افراط گرایی از چند دهه پیش در سوریه وجود داشت اما پس از حمله آمریکا به افغانستان و عراق، بیش از پیش شدت گرفت.

كد خبر : ۱۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


در مهرماه سال 61 13هر دو  وارد سپاه شدیم. شهید بالنگ فوق العاده به لباس مقدس و آرم پر افتخار سپاه علاقه ی عجیبی داشت.

كد خبر : ۱۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


پیکر سید مصطفی را در آب فرات غسل دادند و در ایوان طلای مرقد حضرت امیر (ع) دفن نمودند. نقل است که امام پس از شهادت وی به همسر بزرگوارشان فرمودند:...

كد خبر : ۱۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


حجت الاسلام قاسم متقی نیا با اشاره به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده گفت: دشمن از حسین فهمیده‌ های ما هراس دارد زیرا ایران اسلامی حسین فهمیده‌ های زیادی را تربیت کرده است.

كد خبر : ۱۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


فرزند شهید دستواره با بیان اینکه ‌امام خمینی(ره) همانگونه که در موضوعات مختلف صحبت کرده‌اند درباره خانواده شهدا نیز فرمودند «خانواده شهدا چشم و چراغ ملتند»، گفت: ‌سیدحسن خمینی باید از خانواده شهدا دلجویی می‌کرد.

كد خبر : ۱۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


بر اساس اطلاع منابع آگاه، در حادثه درگیری مرزبانان با اشرار در مجموع 17 نفر شهید، پنج نفر زخمی و چهار تن نیز به گروگان گرفته شده‌اند.

كد خبر : ۱۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


هسمر شهید محمد منتظر القائم اگر چه دل ما از جهالت برخی یاران و منتسبان به جماران خون است و شکایت این غافلان آگاه یا ناآگاه را به شما می بریم، اما ارادت و عشق و محبت ما به مقام شامخ شما روز افزون است و تحریف سخنان یا کجروی از مرام و مسلک بر این ملت هوشیار و بصیر ، چون روز روشن و آشکار است.

كد خبر : ۱۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


در گوشه ای از شهر خرم آباد زیر پل انقلاب سنگری دیگر برای شهدا بر پا شده است. به داخل آن که قدم می گذاری آرامشی وصف ناشدنی وجودت را فرا می گیرد چه شکوهی! شهدا نظاره گرت شده اند؛ با استکانی چایی و صلواتی به یاد شهدا و معصومین با "داریوش علمدار" کسی که شش سال است قاب عکس شهدا میهمان مغازه جوشکاری اش هستند هم کلام می شوم.

كد خبر : ۱۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


رئیس‌جمهور با بیان اینکه ناچاریم بیش از ۷ میلیون تن گندم وارد کنیم، تأکید کرد: دولت همه توان خود را برای احیای کشاورزی بکار خواهد بست.

كد خبر : ۱۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


شهید سید محمدحسین امامی‌ الطریق می‌گوید: عزیزان! شهدا سه امانت بزرگ امام، اسلام و انقلاب را به دست شما سپرده‌اند؛ امانت‌هایی که خود تا سرحد شهادت از آن پاسداری نموده‌اند.

كد خبر : ۱۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


مادر شهید ابوطالبی گفت: از زمانی که مجید به شهادت رسید، یک روز نبود که منتظر او نباشم. وقتی به خوابم آمد، در عالم خواب اتاقکی را به من نشان داد و گله‌مند بود که من در این اتاقک هستم؛ چرا به من سر نمی‌زنید.

كد خبر : ۱۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


این گزارش نگاهی است به مواضعی که مقامات آمریکایی از اوان شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا کنون در قبال دولت و ملت ایران اتخاذ کرده‌اند.

كد خبر : ۱۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه گفت: بسیج دریایی باید با همکاری نیروی دریایی سپاه و سازمان بسیج به سرعت سازماندهی شود.

كد خبر : ۱۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


13 آبان روز استکبار جهانی، روز شناخت دشمن است، روش های دشمنی تبدیل شده و ترجمه شده را بشناسیم.

كد خبر : ۱۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


بیشتر اوقات در پایگاه ایستگاه صلواتی بر پا می کردیم. در این ایستگاه ها چه رزمندگانی که می آمدن و وقتی  بدرقه شان می کردیم و پس از مدتی خبر شهادتشان را می شنیدیم. گاهی نوجوانانی که هنوز به سن تکلیف هم نرسیده بودند از این ایستگاه ها عبور می کردند با اینکه سن کم داشتند ولی دلشان بزرگ بود.

كد خبر : ۱۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۲


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان، با بیان تحلیلی مهم از ریشه های دشمنی استکبار با ملت ایران ضمن اعلام حمایت جدی و محکم از مسئولان پرتلاش مذاکرات جاری تأکید کردند[...]

كد خبر : ۱۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


امام خميني(ره) در بخشي از بيانات خود در برخورد با آمريکا مي‌فرمايند: آمريكا دشمن شماره يك مردم محروم و مستضعف جهان است. آمريكا براي سيطره سياسي و اقتصادي و فرهنگي و نظامي خويش بر جهان زير سلطه، از هيچ جنايتي خودداري نمي‌نمايد. او مردم مظلوم جهان را با تبليغات وسيعش كه به وسيله صهيونيسم بين‌الملل سازماندهي مي‌گردد، استثمار مي‌نمايد

كد خبر : ۱۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


سردار عزیز جعفری در کتاب «کالک‌های خاکی» به جریان تسخیر لانه جاسوسی اشاره می‌کند و می‌نویسد: مهمتر از این‌ها تعبیری بود که امام خمینی از حرکت ما داشت. ایشان از تسخیر لانه جاسوسی امریکا با عنوان «انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول» یاد کرد.

كد خبر : ۱۲۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


استشمام بوی سیب از حرم امام حسین(ع)، ویژگی عجیبی است که چند کتاب معتبر به آن اشاره کرده اند.

كد خبر : ۱۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


آمریکا در رأس هرم نظم فعلی جهانی است، نظمی که جماعت صدر نشین آن ظلم و سلطه‌گری را حق خود و ملت‌ های ذیل نشین قاعده هرم سلطه پذیری را وظیفه خود می‌دانند؛ اما انقلاب اسلامی ماهیتی ظلم ستیز و استکبار ستیز داشته، دارد و خواهد داشت.

كد خبر : ۱۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


سید احمد میر عمادی در خطبه های نماز جمعه گفت: باید عزاداری سید‌الشهدا (ع) با شکوه‌ تر از گذشته برگزار شود چرا که این عزادار‌ی‌ ها مایع بقای اسلام است.

كد خبر : ۱۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۷


رئیس‌جمهور با بیان اینکه به زبان و عمل به طرف‌های مذاکره کننده گفته‌ایم که به هیچ عنوان تهدید، تحریم، تحقیر و تبعیض جواب نخواهد داد، گفت: ایران در برابر تهدید هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نیاورده و نخواهد آورد.

كد خبر : ۱۲۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


چهل منبر فرهنگی است که در طول قرن گذشته وارد فرهنگ عزاداری لرستان شده است البته نه به شکل امروزی، این آیین برگرفته از سقاخانه هایی بوده که در استانهای هم جوار گرفته شده چرا که بروجردیها با استانهای هم جوار ( همدان، تهران، اصفهان و...) ارتباط داشته اند.

كد خبر : ۱۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۱


زهرا دختر کوچکمان پشت در اتاق عمل ایستاد و با مشت به شیشه می‌زد و مدام می‌گفت: «بابایم را کجا می‌برید؟»

كد خبر : ۱۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


بی‌بی‌سی فارسی که در ایام فتنه88، به تریبون رسمی فتنه‌گران و بدخواهان جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده بود تا با شعله‌ ور کردن آتش فتنه، اهداف تجزیه‌ طلبانه و فتنه‌ انگیزی خود را دنبال کند، دوباره تمام‌ امکانات رسانه‌ای خود را برای حمایت از فتنه‌گران بسیج کرده است.

كد خبر : ۱۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان: به لطف خداوند امروزه بسیج در گستره آحاد ملت است در عرصه هایی هم که حضور پیدا می کند منشاء خیر و برکت است به صورت جهادی به صورت انقلابی وارد عمل می شود، اقدام می کند، بن بست ها را می شکند و سد ها را از پیش پای بر می دارد تا امید در ملت ایجاد کند و این فرهنگ بسیجی نقطه ایی است که اگر به صورت عملی در دستور کار همه قرار بگیرد.

كد خبر : ۱۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۳۰


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان: به لطف خداوند امروزه بسیج در گستره آحاد ملت است در عرصه هایی هم که حضور پیدا می کند منشاء خیر و برکت است به صورت جهادی به صورت انقلابی وارد عمل می شود، اقدام می کند، بن بست ها را می شکند و سد ها را از پیش پای بر می دارد تا امید در ملت ایجاد کند و این فرهنگ بسیجی نقطه ایی است که اگر به صورت عملی در دستور کار همه قرار بگیرد.

كد خبر : ۱۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


مراسم اختتامیه نخستین کاروان " میثاق زنان اهل قلم با شهدا" دیشب در آبادان برگزار شد.

كد خبر : ۱۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


رئیس‌جمهور با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری، دستاوردهای قطعی توافق اولیه ایران با گروه ۱+۵ را به محضر ایشان و ملت شریف ایران تبریک گفت.

كد خبر : ۱۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۳


كد خبر : ۱۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۴


حمله حسن روحانی به دولت دهم البته با تاییدات مجریان صدا و سیما نیز همراه شد تاجایی که محمدرضا شهیدی فر درباره بازگشایی خانه سینما به رییس جمهور خاطرنشان کرد: به جز خانه سینما خانه‌های دیگری هم هستند که مرم منتظر بازشدن در آن‌ها هستند!

كد خبر : ۱۳۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


سازمان بسیج مستضعفین در پی حضور پربرکت مقام معظم رهبری در مجمع سراسری فرماندهان بسیج پیام تشکری صادر کرد.

كد خبر : ۱۳۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷


همگان میل به شناخت زندگی بزرگان و مجاهدان کم نظیر دارند و در پی کشف عوامل ترقی و پیشرفت آنان هستند تا از تجربه آنان در رسیدن به کمالات استفاده کنند از این رو، بیان گوشه ای از فضایل و سیره عملی سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله، حضرت آیة الله العظمی خامنه ای، ذهن و جان تشنه شیفتگانش را سیراب کرده و درس بزرگی برای دوستداران فضیلتها و حقیقت هاست. در این مختصر، اشاره ای کوتاه به برخی از این فضایل خواهیم داشت .

كد خبر : ۱۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نمایندگانی که به دنبال عزل و نصب مدیران هستند آیا همین اندازه که برای عزل و نصب مدیران وقت می گذارند برای تصویب قوانین، وقت می گذارند که مشکلی از مردم را حل کنند.

كد خبر : ۱۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


فرمانده سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: فرهنگ بسیجی دستاورد علمی کشور را رقم زد و ورود این نیروی مردمی به عرصه های علمی و فناوری های جدید موجب شده که امروز ایران در سطح جهانی و بین المللی بدرخشد .

كد خبر : ۱۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


"سید عباس عراقچی" معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما  که شب گذشته ( 9 آذرماه) حضور داشت، به تشریح مذاکرات ژنو 3 و توافق صورت گرفته در این مذاکرات پرداخت.

كد خبر : ۱۳۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


رفع حصر موسوی و کروبی از یک سو می تواند مهر پایانی بر پرونده انتخابات 88 بزند و عملا این پرونده را به تاریخ بسپارد و از طرف دیگر رفع حصر می تواند، دوره جدیدی از تنش سیاسی را در کشور ایجاد کند...

كد خبر : ۱۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


نخست وزیر عراق هنگام ورود به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بر گسترش و توسعه همکاری ها بین آستان مقدس امام رضا (ع) و عتبات عالیات در عراق تاکید کرد.

كد خبر : ۱۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


این مسابقات که با شرکت 66 کشتی گیر از 9 شهرستان در سالن کشتی شهید نعمتی پلدختر برگزار شد، با برتری  تیم خرم آباد پایان یافت.   

كد خبر : ۱۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مسئله اهمیت فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که مهم ترین هدف دشمن تهاجم و شبیخون فرهنگی است.

كد خبر : ۱۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: سطح علمی دانشگاه‌ها نسبت به گذشته پیشرفت بسیاری داشته است و امروز شاهد تولیدات علمی در عرصه سلول های بنیادین و انرژی هسته ای هستیم.

كد خبر : ۱۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷


ارسال پیام تسلیت برای در گذشت مقامات کشورها در عرصه بین المللی یک امر دیپلماتیک و کاملا معمولی و لازم است اما ادبیات بکار گرفته شده در این کار بایستی بر پایه و اساس همان دیپلماتیک و با اصول و قوانین سیاسی و رعایت ادبیات نوشتاری و گفتاری خاص باشد. 

كد خبر : ۱۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


قبل از عملیات کربلای یک در سال ۶۵ بود یک روز پس از استراحت کوتاه که از شناسایی شب قبل برگشته بودیم، دیدم شهید خیرآبادی تنهایی به سمت سنگری که کمی از خط مقدم فاصله داشت می‌رفت و پس از ساعتی برمی‌گردد.

كد خبر : ۱۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


زنی در دادگاه خانواده مدعی شد شوهرش دائم پای اینترنت و فیس‌بوک بوده و او را فراموش کرده است و فیس‌بوک مانند هوو برایش شده چرا که انگار شوهرش با فیس بوک ازدواج کرده است.

كد خبر : ۱۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۹


پیکر ۶ نفر از شهدای ایرانی حادثه تروریستی عراق بعد از طی مراحل قانونی از مرز خسروی وارد کشور شدند.

كد خبر : ۱۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۵


مقام معظم رهبری فرمودند: وحدت حوزه و دانشگاه، يعنى وحدت در هدف. هدف اين است كه همه به سمت ايجاد يك جامعه‌ اسلامىِ پيشرفته‌ى مستقل، جامعه‌ى امام، جامعه‌ى پيشاهنگ، جامعه‌ى الگو، ملت شاهد - ملتى كه مردم دنيا با نگاه به او جرأت پيدا كنند، تا فكر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عملشان پياده كنند - حركت نمايند.

كد خبر : ۱۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


من یک درخواست از تو دارم، برو روستای خانوک، من آنجا به اسم "حسین اکبر عرب نژاد" مشهورم، از قول من به پدر و مادرم بگو من دیروز در تهران، در اینجا (قبر سوم) دفن شده ام...

كد خبر : ۱۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۱


در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان، با عزاداری هیاتهای دانشجویی از سراسر كشور در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسینیه امام خمینی(ره) یكپارچه احساس و شور و شعور حسینی بود.

كد خبر : ۱۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۲


در لشگر امام حسین گردانی بود به نام یا زهرا، فرماندهی اش را او به عهده داشت. محمد بر دل های بسیجیان فرماندهی می کرد. رزمندگان عاشقش بودند. در سخت ترین ماموریت ها و عملیات ها حاضر می شد.

كد خبر : ۱۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


رئیس سازمان بسیج گفت: «نفر دوم فتنه» به ملاقات پادشاه سعودی در عربستان می‌رود پس بی‌شک صلاح و مشورت با سران جنایتکار وهابیت، فتنه‌گری و دشمنی با اسلام ناب را در پی خواهد شد.

كد خبر : ۱۵۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


می‌دانم که کار تمام شد؛ می‌دانم که با پنجه های قساوت، تو را از آغوش قلبم خواهند کشید. این دشمنی که پای جهالت بر زمین می‌کوبد و قلب دختران پیامبر را می‌لرزاند، دست از تو نخواهد شست و تشنگی‌اش جز به خون تو فرو نخواهد نشست.

كد خبر : ۱۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


معاونت فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف لرستان گفت: نهم دی یوم اللهی که با همت ملت بزرگ، رشید و سرافراز ایران باعث تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی شد و روز بصیرت و آگاهی و ولایت مداری ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی است.

كد خبر : ۱۶۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


معاونت فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف لرستان گفت: نهم دی یوم اللهی که با همت ملت بزرگ، رشید و سرافراز ایران باعث تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی شد و روز بصیرت و آگاهی و ولایت مداری ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی است.

كد خبر : ۱۶۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


صفر داغدار محرم و واقعه کربلا است که چهلم روز عاشورا را با خود دارد و سپس 28 صفر داغ رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) بر دل تازه می شود و آخرین سوگ این ماه شهادت امام رضا (ع) «پیشوای غریب» است

كد خبر : ۱۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


متن بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران که در تاریخ 1392/9/25 برگزار شده بود، در مصلای شهرستان ساری منتشر شد.

كد خبر : ۱۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


مهرداد همیشه بین ما چند نفر برای این ‌که بچه‌ها را به سمت خانه‌ی خودشان سوق بدهد، پیشتاز بود. خانه‌شان پاتوق دائمی بود. مهرداد تک ‌پسر خانواده و قهرمان وزنه‌برداری بود.

كد خبر : ۱۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۳


کرسی آزاد اندیشی «سبک زندگی، سبک عبادی» ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۱۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اون روز موقع نماز ظهر و عصر کنار هم نشسته بودیم که بعد از سلام دادن نماز و وقت تقبل الله، تا دستم رو دراز کردم او دستم را به سختی فشرد که ناله‌ام بلند شد. اما به خنده گفت: نشکست که اینقدر سرو صدا می‌کنی.

كد خبر : ۱۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


سالروز شهادت دانشمندبسیجی شهید مصطفی احمدی روشن در 21 دی ماه 1390 را گرامی می داریم.، روح و یادش گرامی باد...

كد خبر : ۱۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


مسئول بسیج رسانه استان گفت: عرصه بسیج رسانه، عرصه ای باز و تعدیل پذیر و انتقاد پذیر است و بالاترین قدرت را در بین اقشار بسیج دارد ولی ابزاری که اصحاب رسانه در دست دارند ابزاری منحصر به فرد و بسیار قدرتمند است و همه افراد با همه سلایق را مورد استفاده قرار می دهد.

كد خبر : ۱۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۱


امام نعمتی است که خداوند به ملت ایران عطا کرده قدر این نعمت را بدانید...

كد خبر : ۱۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۷


پنجمین جشنواره سرودهای انقلابی به مناسبت دهه فجر توسط کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان لرستان برگزار می‌شود.

كد خبر : ۱۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به رفتار بان‌‌کی‌مون در خصوص ممانعت از ورود ایران به ژنو ۲ گفت: هدف ژنو 2 براندازی دولت سوریه بود.

كد خبر : ۱۷۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


گریه علیرضا احمدی روشن؛ در حال تماشای مستند پدر شهیدش مصطفی احمدی روشن...

كد خبر : ۱۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


خاطره ای از سردار شهید اسدمراد بالنگ به نقل از " سیدعلی نظریان "...

كد خبر : ۱۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


شهیدان شمع محفل بشریت اند. آنان که هستی خود را برای وصال به دوست مهیا کرده اند از دام های منیت رهیده و شیطان را در بند کشیده و او را به یاس کشانده اند.

كد خبر : ۱۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با بیان اینکه سبک زندگی شهید سیده طاهره هاشمی بر گرفته از فرهنگ عاشورا است، فرهنگی که راه آرمان های اسلامی و دفاع از ولایت جان می بازد، گفت: همه نسل ها به وجود چنین نوجوانی می بالد می تواند به او تکیه کند و راست قامت بایستد.

كد خبر : ۱۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


در دولت احمدی نژاد 14 وزیر و معاون او به صورت نمادین از دریافت یارانه نقدی انصراف دادند تا راه را برای انصراف اقشار ثروتمند باز کنند اما پیش بینی احمد توکلی درست از آب در آمد که گفته بود کسی از دریافت یارانه انصراف نمی دهد.

كد خبر : ۱۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


نگرانی من و تو ای خواهرم این است که مبادا سازشی صورت گیرد و خون‌های شهیدان به هدر رود و نتوانیم ندای امام را به گوش جهانیان برسانیم که ندای امام همان ندای اسلام است.

كد خبر : ۱۷۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۲


سید علیرضا ستاری که در عاشورای سال 88 مورد حمله قرار گرفت و به شدت مجروح شده بود، دیروز به جمع قافله شهدای انقلاب اسلامی پیوست.

كد خبر : ۱۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷


با تعدادی از دوستان و چند نفر از هم ‏محله ای‏ هایمان قرار گذاشتیم که شب برای شرکت در مراسم سخنرانی ضد حکومتی سیدفخرالدین رحیمی  و تعدادی از روحانیون  به مسجد علوی خرم آباد برویم...

كد خبر : ۱۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آمریکایی‌ها برای مصرف داخلی و جبران ناکامی‌های خود مرتباً شاخ و شانه می‌کشند. آمریکا باید بداند مذاکره کردن ایران از سر عجز نیست، مذاکره کردن ایران به‌معنی فراموش کردن جنایت‌های آمریکا در ایران نیست.

كد خبر : ۱۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شرکت گسترده مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن سبب تقویت نظام اسلامی می‌شود و زمینه را برای حضور مقتدرانه ایران اسلامی در صحنه بین‌المللی فراهم می‌آورد

كد خبر : ۱۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


شهید نوربانو میرزایی از سال های قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم طاغوت شرکت می کرد و با شروع جنگ تحمیلی به صف زنان پشت جبهه پیوست. ایمان، صبر، استقامت و عفاف و حجاب اتز ویژگی های بارز او بود.

كد خبر : ۱۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در بیانه ای تاکید کرد: حضور مردم مومن و همیشه در صحنه نشان دهنده عزت و افتخار ایران اسلامی در برابر تمام زورگویان و قدرت و عزم و ارده ملی برای دستیابی به حقوق ملت ایران است.

كد خبر : ۱۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


معاون سیاسی استاندار لرستان، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن یوم‌الله 22 بهمن و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، به فجرآفرینان به خصوص هم استانی‌ها گفت: بی شک نقش رهبری در انقلاب اسلامی و حضور پُرشور مردم، موجب پیروزی و تداوم این انقلاب در 35 سال گذشته بوده است.

كد خبر : ۱۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


روز 22 بهمن بسیاری از نیروهای انقلابی  شهر خرم آباد در بالای پارک صخره ای مستقر شده بودند و با تیر اندازی هوایی نیروهای ژاندارمری را وادار به تسلیم شدن می کردند و...

كد خبر : ۱۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


جشنواره سی و دوم نیز با تمام جوش و خروش خود و با همه خاطراتش به پایان رسید اما در این جشنواره نکاتی از قلم نویسندگان بر صفحه کاغذ نیامد که شاید اگر کمترین توجهی به این نکات می‌شد بهترین دستاورد‌های فرهنگی را می‌توانستیم از این جشنواره استخراج کنیم.

كد خبر : ۱۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


به گزارش آساره خبر؛ به نقل از ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از اختصاص بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار جهت هوشمندسازی مدارس لرستان خبر داد.

كد خبر : ۱۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳


حجت الاسلام والمسلمین متقی نیا؛ امام جمعه موقت خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه به پیامدهای منفی اسراف در جامعه اشاره کرد و گفت: یکی از پیامدهای منفی و مُضر اسراف این است که در جامعه به عنوان یک فرهنگ پذیرفته می شود.

كد خبر : ۱۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳


هر کسی از جبهه می‌آمد به سراغش می‌‌رفتیم تا خبر از احمد بگیریم اما کسی از او خبر نداشت. عموهای احمد هم به پادگان دوکوهه رفتند تا ببینند آیا اسمی، نشانی از او پیدا می‌کنند، و دریغ از یک نشانی.

كد خبر : ۱۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


اگرچه 10 ساله بود ولی آنقدر روح بزرگ و استعداد عمیقی داشت که به قدر یک جوان در نشر عقاید و آموخته هایش تلاش می کرد و اینگونه بود که طاهره ی سیده در 14 سالگی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


اگرچه 10 ساله بود ولی آنقدر روح بزرگ و استعداد عمیقی داشت که به قدر یک جوان در نشر عقاید و آموخته هایش تلاش می کرد و اینگونه بود که طاهره ی سیده در 14 سالگی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


رئیس سازمان صداوسیما که به طور سرزده برای دلجویی از هموطنان بختیاری به شهرستان مسجدسلیمان سفر کرده بود گفت: اشتباه بزرگ دست‌اندرکاران ساخت سریال سرزمین کهن را نمی‌بخشم.

كد خبر : ۱۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


شهید محمد علی رهنمون مسئول بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد سال 1334 و معاون درمانی کل سپاه. در خانواده ای متدین و اهل تقوی در یزد دیده به جهان گشود و با تربیت اسلامی والدین رشد یافت.

كد خبر : ۱۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


هرکس زیارت کند حضرت امام رضا یا دیگر از ائمه علیهم السلام را پس در نزد آن امام به جاى آورد نماز جعفر را براى او نوشته شود به هر رکعتى ثواب کسى که هزار حجّ و هزار عمره بجا آورده باشد [...]

كد خبر : ۱۹۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


پیکر مطهر شهید ˈنوربخش دهقانیˈ رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان، روز شنبه با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در لرستان و مردم مومن و شهیدپرور خرم آباد تشییع و به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۱۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۱


شما همکار عزیز در طول سال به کارهای تربیتی رسمی و شناخته شده مشغولید، می‌توانید از این فرصت‌ها کارهای غیر رسمی ولی گاهی عمیق‌تر از رسمی در لابلای تفریح و دید و بازدید انجام دهیم.

كد خبر : ۱۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


امینه وهاب‌زاده جانباز ۷۰ درصد شیمیایی جنگ تحمیلی خواستار دیدار با کاترین اشتون و بیان مواردی درباره مسائل مربوط به حقوق بشر شد.
كد خبر : ۱۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۰


دبیرخواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به کاترین اشتون گفت: تاکنون عکس های کودکان غلطان در خون را در فلسطین دیده اید یا شیون زنان فلسطینی را که اجساد کودکان معصوم خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند شنیده اید؟

كد خبر : ۲۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


مسئول معراج شهدای مرکز اعلام کرد: زائران می‌توانند از 24 اسفند تا 14 فروردین برای زیارت شش شهید مهمان در این مرکز به معراج مراجعه کنند.

كد خبر : ۲۰۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


اینجا بهار می‌آید به میهمانی حماسه، به سرزمین ستره‌داران، دیار رزم‌آوران لر... دایه‌دایه وقت جنگه...
كد خبر : ۲۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شرم دارم از اینکه در بستر بمیرم، خدا می داند که شهادت آرزوی من است.

كد خبر : ۱۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سال آینده نمایشگاه نقض حقوق بشر دولت‌های اروپایی را برگزار خواهیم کرد، گفت: تریبون می‌دهیم تا اگر سیاستمداران اروپایی توانستند، از اقدامات ضدحقوق بشری خود دفاع کنند.

كد خبر : ۲۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


رئیس‌جمهور در مورد برنامه سال جدید دولت یازدهم گفت: بحث اجرای یارانه را در مرحله جدید پیشِ‌رو داریم که از فروردین ماه آغاز و ان‌شاء‌الله در اردیبهشت همه مراحل آن عملیاتی و اجرایی می‌شود.

كد خبر : ۲۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


امام جمعه خرم آباد گفت: توجه به اقتصاد و فرهنگ یک ضرورت است.

كد خبر : ۲۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸


به خاک شلمچه که می رسی؛ کفش ها بیرون می آیند. کفش هایی که تو را یاد «فَاخْلَعْ نَعْلَيْكَ إِنَّكَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى» می اندازد و سرزمینی که می گویند؛ شبیه طور است.

كد خبر : ۲۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


آنچه بیش از همه لرستان را گل سرسبد گلستان تاریخ ایران کرده است، وجود آثار باستانی و تاریخی و به خصوص ماقبل تاریخ است که نشان از قدمت تمدن در این دیار را دارد.

كد خبر : ۲۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰


امام جمعه موقت خرم آباد گفت: با توجه به نامگذاری سال 93 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، سران سه قوه باید تمام تلاش خود را برای تحقق مطالبات اقتصادی و فرهنگی مردم بکار گیرند.

كد خبر : ۲۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵


با توجه به اتفاقاتی نظیر پیامک های میلیونی رئیس جمهور و همچنین افزایش 20درصدی قیمت حامل های انرژی به ویژه گاز در ابتدای سال 93 چگونه می توان از مردم انتظار داشت تا از دریافت یارانه ها انصراف بدهند؟

كد خبر : ۲۰۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، گفت: قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا، دخالت آشکار در امور داخلی کشور ما است و آنها حق دخالت در امور داخلی کشور ها را ندارند.

كد خبر : ۲۱۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۷


مادر سه شهید واضحی فرد گفت: هر سه پسرم در ایام فاطمیه به شهادت رسیده اند، آن هم در عملیات هایی که رمز آنها «یا زهرا» بوده است.

كد خبر : ۲۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


شهیده زهرا آسترکی در تقوا و پرهیزگاری سرآمد خانواده بود؛ با اینکه سواد نداشت در محافل نورانی قرآن شرکت می کرد و توانست روخوانی قرآن را یاد بگیرد. آرزویش این بود پسری داشته باشد تا برای دفاع از دین و میهن به جبهه بفرستد و در راه اعتلای دین حق، جانش را فدا نماید.

كد خبر : ۲۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹


فرمانده کل سپاه با بیان اینکه متاسفانه دولت تاکنون از پیشنهادها و اقدامات بسیج برای اقتصاد مقاومتی استقبال نکرده است، گفت: امیدواریم دولت از توان موفق بسیج و سپاه و ظرفیت عظیم مردم در این عرصه‌ها استفاده کند.

كد خبر : ۲۱۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


شهید خانزاده احمدی مادری دل سوخته که ثمره تام زندگی سخت اش را به همراه جان خویش در راه اعتلای توحید نثار نمود دخترانش را فاطمه گونه تقدیم بانوی اسلام نمود و جوانی بیست و یک ساله که در اولین ساعت ورودش به منزل پس از اتمام دو سال خدمت وظیفه در شدیدترین جبهه حق علیه باطل به نام مصطفی، همگی به ندای پروردگار لبیک گفته و به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۲۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: کسب اعتماد به نفس ملی و تقویت روحیه خودباوری، مهمترین دستاورد موفقیت های علمی در بحث بومی سازی فناوری هسته ای ایران است و به همین دلیل این فناوری در کشور اسلامی ما تعطیل بردار نیست.

كد خبر : ۲۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۹


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


علی لاریجانی، بی خانمانی را از مشکلات جدید تفکر غرب نیست به زن و خانواده دانست و افزود: شهید مطهری با رد برخی سنت های متحجرانه در سلب امتیازاتی از زن و همچنین نگاه مدرن امروزی غرب، می گوید: این افراط و تفریط جایگاهی در تفکر اسلامی ندارد و موضع اسلام، موضع اعتدالی است.

كد خبر : ۲۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


زندگی خود را در کنار مزار شهدا آغاز کردیم  تا به برکت شهدا زندگی پر برکتی داشته باشیم.

كد خبر : ۲۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


یکی از پرسشنامه هایی که در مراحل تحقیقاتی داوطلبان سپاه باید آن را پر کنند در مورد وضع مالی داوطلب سوال می کند و اینکه چه مقدار هزینه ماهانه دارد و اوضاع خانوادگی اش چگونه است و چقدر بدهی دارد و حداقل نیازش در ماه چقدر است.

كد خبر : ۲۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


نوید به دنیا آمدن پسرم محراب در خواب به من داده شد و زمان شهادتش هم او را در خواب دیدم و وقتی بیدار شدم به همسرم گفتم که محراب شهید شده است و بعد از مدتی خبر شهادتش را برایمان آوردند.

كد خبر : ۲۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


جانباز لرستانی در خصوص رسالت جانبازان در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمن گفت : ما نباید امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کنیم .

كد خبر : ۲۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: امسال تعدادی از سینماگران بروجردی مراسمات ویژه ارتحال امام (ره) را در بروجرد و تهران ثبت کنند.

كد خبر : ۲۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۳


باقر روزهای پرنشاط کودکی را در میان مردم مهربان زادگاهش سپری کرد و در کنار آنان آموختن علم را تجربه نمود.

كد خبر : ۲۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۳


علی‌نژاد در دوران فعالیت مطبوعاتی خود همواره جنجال آفرین بود به طوری که همسرش به شدت با کارهای او مخالفت میکرد و زمانی که اختلاف آنها شدت گرفت از وی جدا شد. علی نژاد بعد از وقایع سال 88 به همراه پسرش از ایران خارج شد.

كد خبر : ۲۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


برای رفتن به جبهه می خواهی اینقدر خسارت وارد کنی؟ حجت الله در جواب گفت: هنوز ندیدی به خاطر اینکه به شما ثابت کنم در کار خدا دخالت نکنید خودم را می اندازم زیر ماشین تا گوشت چرخ کرده برایتان بیاورند!

كد خبر : ۲۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


در جبهه رو به روی دشمن قرار دارم و می دانم دشمن از ایمان راسخ من می ترسد. سوگند به جانم که در دست اوست تا نفس آخر در برابر دشمن به یاری خدا خواهم ایستاد.

كد خبر : ۲۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


مرضیه جهان آرا با اشاره به بی اطلاعی کامل خود و خانوادۀ جهان آرا از پروژۀ تلویزیونی «کیمیا»، گفت: من و دیگر اعضای خانواده جهان آرا به طور اتفاقی و از طریق رسانه ها از آغاز به کار این پروژۀ تلوزیونی که گویا بخشی از آن به زندگی شهید محمد جهان آرا می پردازد، با خبر شدیم."

كد خبر : ۲۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


صورتش باعث شده تا هر که او را می‌بیند هر گمانی جز واقعیت را از ذهنش عبور دهد؛ عقب ماندگی، جذام، سوختگی و ...

كد خبر : ۲۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


"سید نور خدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی است که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۶ سال است در کما به سر می برد و به لطف امام زمان(عج) هنوز نفس می کشد.

كد خبر : ۲۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


رهبر معظم انقلاب درباره تحولات اخیر عراق تاکید کردند ایران ضمن مخالفت شدید با هر گونه دخالت آمریکا در مسائل داخلی عراق، معتقد است مردم و دولت و مرجعیت دینی این کشور توانایی پایان دادن به این آتش افروزی را دارند.

كد خبر : ۲۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


نتایج آزمون ورودی مدارس دوره‌هاي اول و دوم متوسطه استعداهای درخشان اعلام شد.

كد خبر : ۲۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


مسوول ورزش بسیج خواهران گفت: نیمی از خواهران بسیجی کشور در عرصه ورزش فعال هستند که این نشان از اهمیت و اثرگذاری ورزش بر سلامت افراد و جامعه است.

كد خبر : ۲۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۳


امام جمعه  شهرستان خرم آباد در دیدار جمع کارکنان دادگستری که امروز صبح در بیت امام جمعه برگزار شد گفت: کار دستگاه قضا مبارزه با ظلم و ناحقی است و این دستگاه برای مبارزه با ظلم و ستم تشکیل شده تا جلوی ناحقی را بگیرد.

كد خبر : ۲۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۵


هنگام خداحافظی گفتند آخرین روز عمرم است/ پس از شهادت شهید بهشتی بنی‌صدر پیام داد زنش را هم می‌ کشم/ شایعه کرده بودند من آلمانی هستم.

كد خبر : ۲۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


بازدید رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) در تهران با حاشیه هایی همراه بود.

كد خبر : ۲۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


بانوان فعال در 40 تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه ضمن دفاع از دستورالعمل اخیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی درباره حجاب و عفاف، خواستار تداوم این نگاه فرهنگی و اثربخش در محیط دانشگاه شدند.

كد خبر : ۲۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


رئیس فنی و حرفه ای خرم آباد گفت: پس از ارزیابی مراکز فنی و حرفه ای در سطح کشور سازمان فنی و حرفه ای خرم آباد توانست رتبه برتر را در بین مراکز استان‌ها به خود اختصاص دهد.

كد خبر : ۲۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


«شهدا» در اندیشه بلند و تابناک بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردارند، تا جاییکه حضرت امام خمینی(ره) آنان را شمع محفل بشریت توصیف کردند.

كد خبر : ۲۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


پیکرهای مطهر سه شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) که به تازگی توسط گروههای تروریستی در سوریه به شهادت رسیده اند روز پنجشنبه در مشهد تشییع شد.

كد خبر : ۲۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه‌گیر... زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق مى‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى‌کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود."

كد خبر : ۲۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


یادوراه سردار جاوید نشان حاج احمد متوسلیان و شهدای زن شهرستان پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۲۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۶


متاسفانه در طول ماه های اخیر و به لطف برخی مسئولین فرهنگی کشور که رسما اعلام کردند خوانندگی زنان مشکلی ندارد بشدت این اقدام ضد فرهنگی را در سطح کشور شاهد بوده ایم .

كد خبر : ۲۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


آزادی یواشکی تو؛ خون های یواشکی ای که از شهیدی آرام آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند دو ساله اش می ریخت را نادیده می گیرد.

كد خبر : ۲۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


آمریکا به دلیل ترس از حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطینی به شهرهای مختلف در فلسطین اشغالی، از جمله تل آویو، سفارت خود را تخلیه کرد.

كد خبر : ۲۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان  استان لرستان

كد خبر : ۲۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


روز دوم جنگ علیه نوار غزه در حالی تمام شد که ˈدیموناˈ، ˈصحرای نقبˈ و ˈحیفاˈ و حتی آن سوی تل آویو در دایره آتش نیروهای مقاومت فلسطین قرار گرفتند که ترس و شگفتی همزمان فرماندهان نظامی و مسؤولان سیاسی را برانگیخت و درهای همه پناهگاه ها باز شد.

كد خبر : ۲۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مرحوم آیت الله محمدی گیلانی در دوران حیات خود همیشه ثابت قدم بود و جزو فدائیان انقلاب اسلامی محسوب می شد.

كد خبر : ۲۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی بر پیکر آیت الله محمدی گیلانی نماز خواند.

كد خبر : ۲۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


منابع آگاه در نوار غزه گفتند: رژیم صهیونیستی 767 بار از آغاز حملات اخیر خود تاکنون، نوار غزه را بمباران کرده است که بر اثر آن 106 باب منزل ویران، 76 تن شهید و 525 تن زخمی شده اند.

كد خبر : ۲۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری خطاب به برگزارکنندگان همایش خط قرمز گفت: کار شما به عنوان یک صدای جدید و حرف ناهماهنگ با رهبری نباشد. وقتی رهبر معظم انقلاب می گویند اصل مذاکرات هسته ای را قبول دارند باید این موضوع را قبول کنیم.

 
كد خبر : ۲۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۳


رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه روزه داری برای بیماران مبتلا به کبد چرب مفید است گفت : به این توصیه می شود رژیم بگیرند و وزن خود را کاهش دهندبنابراین روزه داری برای آنها مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد.

كد خبر : ۲۵۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


فرمانده ناحیه سپاه بروجرد گفت: امروز دشمن به دنبال کم‌کردن ارزش‌های اسلامی در ذهن جوانان ایرانی است و سعی دارد جوانان ایرانی با ارزش‌های اسلامی فاصله بگیرند.

كد خبر : ۲۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


پیکر شهید "یاسر محمدیان" خلبان لرستانی فردا در گلزار شهدای شهرستان خرم آباد تشیع می شود.

كد خبر : ۲۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


گروه حماس با درخواست سازمان ملل برای آتش‌بس ۵ ساعته با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

كد خبر : ۲۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۶


مسر شهید «علی انصاری» و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(ع) گفت: شهید انصاری همواره آرزو داشت تا در مبارزات لبنان به شهادت برسد و از شهدای لبنانی محسوب شود.

كد خبر : ۲۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


پدر شهیدˈعلیرضا ترکˈ گفت: عملیات کربلای 4 و خاک شلمچه فرزندم را کربلایی کرد.

كد خبر : ۲۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


شبکه 10 تلویزیون رژیم اشغالگر قدس از به هلاکت رسیدن یکی از فرماندهان تیپ زرهی این رژیم از سوی مبارزان گردان های قسام خبر داد.

كد خبر : ۲۵۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


عضو هیات موسس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت :با تلاشهای صورت گرفته در جهان هنوز واکسن موثری برای پیشگیری از هپاتیت Cدر دسترس نیست و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است .

كد خبر : ۲۶۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶


گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) بامداد شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ اطلاعی درباره سرباز مفقود شده اسرائیلی ندارد.

كد خبر : ۲۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


17 مرداد یادآور شهادت غریبانه و مظلومانه خبرنگاری است که در اجرای رسالت خود و نشان دادن چهره پلید طالبان تا پای جان ایستاد و توسط این گروه متحجر به فیض شهادت نائل شد.

كد خبر : ۲۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


مسئول بسیج جامعه زنان استان لرستان : تاریخچه بسیج خواهران در  انقلاب یک پدیده بی سابقه ؛و یکی از الطاف؛ مولایمان امام زمان (عج) است .

كد خبر : ۲۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۳


ستاد مبارزه با مواد مخدر در اطلاعیه ای، ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار اعلام کرد: 17 مرداد روز یادآوری خاطره بزرگ مرد عرصه اطلاع رسانی شهید «محمود صارمی» است.

كد خبر : ۲۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


خبرنگاری شغلی سخت و پر استرس و اگر نبود عشق نوشتن و رفع مشکلات مردم شاید بسیاری از افرادی که اکنون در این حرفه حضور دارند هرگز این شغل پر دغدغه را انتخاب نمی کردند.

كد خبر : ۲۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


همسر شهید «محمود صارمی» می گوید یک هفته قبل از شهادت محمود، سرودی از تلویزیون پخش شد که درباره فراق از شهادت و پایان جهاد بود؛ یک لحظه اشک در چشم های محمود حلقه زد و با افسوس گفت: «قطعاً جنگ خوب نیست اما حیف که با تمام شدن جنگ، درهای شهادت هم بسته شد».

كد خبر : ۲۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


استاندار لرستان گفت : روز خبرنگار روز پاسداشت اصحاب قلم و اندیشه و تجلیل از مشعلداران آگاهی است .

كد خبر : ۲۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


با شروع موج جدیدی از حملات نظامی رژیم صهیونیستی در فلسطین جمعی از برندگان جایزه صلح نوبل، دانشمندان و پزشکان در نامه ای با محکوم کردن جنایات غزه، خواستار تحریم فوری نظامی رژیم صهیونیستی شدند.

كد خبر : ۲۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


معاون رییس جمهوری گفت: خبرنگاران باید فارغ از مسایل جناحی و سیاسی فعالیت کنند و بدانند که مقام معظم رهبری، ترسیم کننده برنامه ها در کشور هستند.

 

كد خبر : ۲۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه گفت: در سایه توکل، مقاومت و پایداری و الگوگیری از راه روشن شهدا، قدم در مسیر نبرد دیپلماتیک پرتلاطم و پرفراز و نشیب بین المللی گذاشته ایم.

 

كد خبر : ۲۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرایی شدن آیین نامه رتبه بندی خبرنگاران در آینده نزدیک خبر داد.

كد خبر : ۲۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


شما اینجا هستید: حجاب برتر » متن » حجاب در گذر تاریخ

كد خبر : ۲۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


در صحبت‌های کارکنان نیروی هوایی اکثر واژه‌های تخصصی به زبان انگلیسی بود. شهید چمران به دقت به نظرات و صحبت‌ها گوش می‌داد، اما از چهره نمایندگان حاضر مشخص بود که واژه‌های تخصصی انگلیسی را متوجه نمی‌شوند.

كد خبر : ۲۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


شهید دفاع مقدس مربوط به عملیات های آفندی سال67، تک دشمن در سال 67، خیبر، کربلای 5 و والفجر8 همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) در 22 استان و و 38 نقطه کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

كد خبر : ۲۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: افزایش سن بازنشستگی باید به صورت تدریجی انجام شود، تجربه اصلاحات موفق در دیگر کشورها نشان داده که روند اصلاحات تدریجی صورت گرفته است.

كد خبر : ۲۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


بعد از رفتن به دزفول عباس کم کم در گوشم حرف‌هایی خواند که قبل از آن نشنیده بودم. می‌گفت آدم مگر روی زمین نمی‌تواند بنشیند، حتما مبل می‌خواهد؟

كد خبر : ۲۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


دومین جراحی زنده آرتروسکوپیک (لیزری) آسیا 2014 صبح پنجشنبه در بیمارستان اختر تهران آغاز شد.

كد خبر : ۲۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: دوران ۸ سال دفاع مقدس برای ما تجارب زیادی به همراه داشت، تجارب گرانبهایی که امروز مسئولان ما با بهره‌گیری از آنها می‌توانند بسیاری از مشکلات را برطرف سازند.

كد خبر : ۲۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت:  خونی که در راه خدا ریخته می شود پاک و مطهر است و شهداء مقام بسیار بزرگ  و والایی دارند و این در سایه مغفرت خدای باری تعالی است.

كد خبر : ۲۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت  :  اقتدار و امنیتی که در  کشورپا برجاست  مدیون خون شهدا  هست.

كد خبر : ۲۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


بعد از انتشار کتابی برای شاعر ضددین و حمایت از کارگردان تئاتر ضدانقلاب، ‌این‌بار همراهی معنادار وزیر ارشاد با خواننده حامی فتنه!

كد خبر : ۲۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷


هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان کشور عصر سه شنبه با تجمع مقابل سازمان ملل انزجار خود را از جنایات ر‍ژیم صهیونیستی اعلام کردند.

كد خبر : ۲۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹


به گزارش آساره خبر روز جهانی مساجد  در حسینیه عاشقان ثار الله شهرستان خرم آباد  در کنار 2 شهید گمنام به روایت تصویر

 

كد خبر : ۲۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰


شهر ما میهمان دو شهید 19 و 20 ساله گمنام است،شهدایی که قرار است در معمولا تشیع و به خاک سپرده شوند.

كد خبر : ۲۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰


جانشین فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد فرهنگ  ایثار و شهادت را این طور بیان کرد:
     شهدا از خود  گذشتن و به معبود رسیدن  پا  در هوای نفس گذاشتن و با خدا معامله کردن و به سعادت ابدی که شهادت است نایل آمدن

كد خبر : ۲۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰


اسمش فوزیه است. شهرتش  شیر دل. ازدوم اردیبهشت 38 که به دنیا آمد،تا حالا که دانش آموز دبیرستانی است،گلوله ی سنگین نگرانی در سینه اش خانه کرده. نگرانی از  فقر،بیماری، نا امنی ،در به دری!

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


حلیمه صلواتی فرد مادر شهید عبدالمجید مینا گفت: شهادت عبدالمجید بزرگترین افتخار زندگی ام است و از خداوند شاکرم که این لیاقت را پیدا کردم و خوشحالم که فرزندم عاقبت بخیر شد؛ انشاالله خداوند تمام جوانان را در مسیر صحیح هدایت فرماید.

كد خبر : ۲۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


او با محاسنی خضاب شده به خون به دیدار حق شتافت. قایق آرام و بی‌صدا پیکر خسته او را با خود برد،‌ نیزارها نیز دست به آسمان بلند کردند،‌ تا غربت دل کاظم را به گوش برسانند.

كد خبر : ۲۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


رییس‌جمهور گفت: دکترین دفاعی ما بر مبنای دفاع است یعنی ما بر مبنای تجاوز هیچ سلاحی را طراحی نکرده‌ایم و نخواهیم کرد.

كد خبر : ۲۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


رییس‌جمهوربا گرامیداشت یاد شهیدان بزرگوار دولت به وی‍ژه شهیدان رجایی و باهنر که از شخصیت‌های انقلابی، ایثارگر، مردمی، اندیشمند و صبور بودند، فیض شهادت را جزای اخلاص، پاکی و ایثار این عزیزان و خدمات ارزشمند آنان به اسلام و انقلاب و کشور در قبل و بعد از انقلاب دانست

كد خبر : ۲۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


همزمان با آغاز هفته سالن ورزش علی آباد خرم آباد در مساحت ۱۱۱۲ مترمربع و به اعتبار ۶ میلیارد ر یال به بهره برداری رسید

كد خبر : ۲۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بحث حجاب و عفاف به جای سرزنش مرتب جوانان باید الگوی رفتار درست و پوشش مناسب را به آنها ارائه کنیم تا این سرمایه های اصلی کشور از الگوهای ضد ارزشی غرب، نمونه برداری نکنند.

كد خبر : ۲۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


پاوه و روستاهای اطرافش هرچند در اولین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستخوش التهاباتی بودند که ضد‌انقلابیون رقم زدند

كد خبر : ۲۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امشب در گفت‌وگو با شبکه خبر به بررسی آخرین تحولات غزه خواهد پرداخت.

كد خبر : ۲۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


گزارش تصویری از تشیع دو شهید گمنام درمعمولان،همراه با سفرنامه مختصر.

كد خبر : ۲۸۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه بسیاری از شهدای برجسته اصناف و بازار شناخته‌شده نیستند، تصریح کردند: برگزاری کنگره شهدای اصناف و بازار یقیناً به احیای نام این آبرومندان نظام اسلامی و انقلاب اسلامی کمک خواهد کرد.

كد خبر : ۲۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


مقاومت فلسطین اعلام کرد: در حمله راکتی گردان های شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به پایگاه ناحل عوز، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده است.

كد خبر : ۲۸۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


ظهور انقلاب اسلامی واندیشه های اصلاحی امام راحل(ره)هویتی تازه به زنان بخشید و حوزه زنان را با تحولات عظیمی روبرو ساخت بطورئیکه امروزه اراده ،تلاش،مقاومت،بویژه بیداری زنان مسلمان ایرانی الگویی ثانی برای زنان مسلمان جهان گردیده است.

كد خبر : ۲۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


مسئول بسیج مهندسین صنعتی کشور در سفر به استان لرستان، پنج شنبه، ۲۹ مرداد با خانواده معظم شهید رادمردیان دیدار کرد.

كد خبر : ۲۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان غربی از ورود پیکرهای 30 شهید تازه تفحص شده به میهن اسلامی عزیزمان از مرز تمرچین این استان خبر داد.

كد خبر : ۲۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، همه دولتمردان را به حفظ و تقویت جهت‌گیری و روحیه انقلابی رعایت خطوط قرمز ، سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه و ... توصیه کردند.

كد خبر : ۲۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


یکی از آفاتی که نظام اسلامی با آغاز دوره‌ی سازندگی با آن مواجه شد، تجمل‌گرایی بود. جالب آنکه پیش از این امام راحل در مدح شهیدان رجایی و باهنر بسیار در وصف ساده‌زیستی سخن گفته‌اند.

كد خبر : ۲۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


آیت الله محمود هاشمی شاهرودی رییس هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه گفت: دولت یازدهم با روسای قوای مقننه و قضاییه هماهنگ است و هیچ شکایت یا نامه ای از سوی این سه قوه به رهبر معظم انقلاب و هیات عالی حل اختلاف نرسیده است.

كد خبر : ۲۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


سردار سرلشکر محمدعلی جعفری گفت: آمادگی بسیجیان در عرصه‌های مختلف تهدیدات دشمن علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته است و دشمن جرأت نگاه چپ به مرزهای ایران اسلامی را ندارد.

كد خبر : ۲۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


رئیس ستاد معراج شهدای مرکز گفت:هویت پیکر مطهر دو شهید تازه تفحص شده اعزامی از لشکر ۳۱ عاشورا که پیکرشان در تبادل اخیر از کردستان عراق وارد کشور شده، شناسایی شد.

كد خبر : ۲۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


خودش می‌گوید: «محشور شدن ما با حضرت آقا به سال 61 برمی‌گردد که ایشان رییس جمهور بودند و من مسئولیت حفاظت سپاه را برعهده داشتم.»

كد خبر : ۲۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته است تاثیرگذار اصلی در منطقه غرب آسیا باشد و آمریکایی‌ها مجبور هستند به ایران قدرتمند امتیاز بدهند، چرا که دست برتر با ایران است.

كد خبر : ۲۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مأموریت بسیج مأموریتی است که در هیچ سازمان دیگری شاهد آن به لحاظ گستردگی و پراکندگی جغرافیایی نیستیم.

كد خبر : ۲۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


شهادت، رهایی انسان از حیات مادی و یک تولد تازه است... شهادت مثل رهایی یک پرنده است از قفس... دوست دارم در برابر تمام عمرم، یک لحظه به عمر امام عزیز اضافه بشود چون امام با هر لحظه از عمر خودش می‌تونه جامعه‌ای رو هدایت کنه

كد خبر : ۲۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


بگذار جاودانگی شهیدان عشق را که در قربانگاهها به شهادت ایستادند ، ما نیز شاهد شویم .که شهیدان پیام خویش را سرخ سرخ در سینه های ما نگاشتند ، تا که مرگ بی ثمر و بی رنگ را به جاودانگی شهادت بدل کنیم

كد خبر : ۲۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


در حالی که مقام معظم رهبری بر فاصله گذاری اعضای دولت با فتنه تأکید دارند برخی از دولتی ها با حضور خود در مجالس مرتبط با افراد فتنه‌گر توصیه های رهبری را نادیده گرفتند.

كد خبر : ۲۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۶


مادر شهید "حسین علی رضوانی" گفت: وقتی به سختی مریض شده بودم، یک شب حسین به خوابم آمد و گفت بلند شو...

كد خبر : ۲۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


سه گروه در پیشگاه الهی شفاعت می کنند و مورد قبول واقع می شود، پیامبران ، پس از آن علما ، و سپس شهدا

كد خبر : ۲۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


مادر شهید سمیه فلاحی زاده : چه زیبا سمیه من می دانست که قرار است پرواز کند، پرواز تا عرش. دخترم روز قبل به دلیل قطع بودن آب گرم مجتمع آموزشی به دوستانش گفته بود که قصد دارد با آب سرد غسل شهادت نماید

كد خبر : ۲۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


۴۵ درصد جمعیت ایران به چاقی دچار هستند. ۳۰ درصد جمعیت کودکان ایران چاق هستند. در ۱۵ سال آینده با توجه به روند روز افزون چاقی، کم تحرکی و استفاده از غذاهای آماده، جمعیتی بیمار خواهیم داشت.

كد خبر : ۲۹۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در پرندک با او آشنا شدم، سرشار از دلتنگی و لبریز از احساسات مادرانه. سال‌هاست که گوش به زنگ آمدن فرزند شهیدش است. مادری که هر روز برای او به سختی و درازی شب‌های عملیات است.

كد خبر : ۲۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


اگر بخواهم از شهیدان سخن بگویم لازم است که اول نام سالار شهیدان امام حسین (ع)را بیاورم .

كد خبر : ۲۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


درست است که جامعه ما بیمار نیست؛ اما باید عمق تلاش‌های ویرانگر دشمن در ترویج مستقیم و غیرمستقیم نابهنجاری‌های اخلاقی با ابزار «مانکن‌های سیار» و «سایت‌های مسموم» را مشاهده کرد و افزون بر کار فرهنگی و اقناعی، به هنگام ضرورت از ابزار قهریه همچون ون و فیلتر هم غافل نشد.

كد خبر : ۲۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


بارها گفته اند جنگ نرم تفنگ نمی خواهد، عفت می خواهد، چادر می خواهد، و اگر مهارت جنگیدن نداشته باشیم می شویم جانباز جنگ صفین، منتظران کم هستند، چادر ها کم هستند، ولی هستند و ایستاده اند! آنقدر کمیم مانند نمکی که در آب حل شود...

كد خبر : ۳۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


شفیع‌خانی( پادگان گمنامان) پر از خاطره‌ها و آرامش‌بخش روزگار دل تنگی‌ها رزمندگان لرستان است.

كد خبر : ۳۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


بیست و یکمین دوره مسابقات قرآنی خواهران بسیجی سراسر کشور با معرفی نفرات برتر در سه رشته حفظ ، قرائت و مفاهیم به پایان رسید.

كد خبر : ۳۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


گاهی توجه به ابعاد جنگاوری و اخلاقی شهدا ما را از پرداختن به ابعاد دیگر شخصیت آن‌ها غافل می‌کند و همین غفلت است که باعث بی‌مهری‌هایی دربارهٔ این وجه وجودی آن‌ها شده است.

كد خبر : ۳۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


شاید نام امثال شهید مصطفی احمدی روشن برای نسل جوان امروز، از شهدای دیگر محبوب تر باشد، چرا که جوانان او را نسبت به شهدای دیروز الگویی در دسترس تر می بینند و مشتاق تر از آنان مادران امروز هستند که الگوی در دستسرسی چون «ام وهب» زمان را در مقابل خود می بینند.

كد خبر : ۳۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


درهشت سال دفاع مقدس همه ی مردم جهان شاهد بودند که کشور همیشه سر بلند ایران چگونه و با چه استقامت تمام نشدنی در برابر رژیم بعثی عراق ایستادگی کرد.

كد خبر : ۳۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


مادرانی که چندین و چند سال ،هوای چشمانشان بارانی و هوای دلشان ابریست.

كد خبر : ۳۰۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری معتقد است، وقتی می گوییم دفاع مقدس فقط یاد مردان مرور می شود در صورتی که زنان نیز نقش به سزایی داشتند با همسرم در خدمت محیط کاری در جبهه با آشنا شدم و هردو در عملیات فتح المبین در جبهه بودیم .

كد خبر : ۳۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


رئیس انجمن علمی مامایی ایران با اعلام خبر برگزاری کلاس‌های مشاوره زایمان طبیعی رایگان، گفت: کلاس‌های روش‌های تنفسی، آرام‌سازی عضلانی و روش‌های کاهش درد غیردارویی مادر را توانمند می‌کند تا کنترل زایمان طبیعی خود را به عهده بگیرد.

كد خبر : ۳۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


"سردار امیرعلی حاجی‌زاده" فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت:سردار بزرگ ما سردار سلیمانی با 70 نفر جلوی تروریست های داعش در اربیل را گرفتند

كد خبر : ۳۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


گزیده ای از وصیت نامه های شهدای کوهدشت در مورد حجاب و عفاف

كد خبر : ۳۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


صبح امروز با حضور فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان ،  نمایشگاه هفته دفاع که در اداره کل شرکت گاز لرستان برپاشده است افتتاح شد.

كد خبر : ۳۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان با انتقاد از استفاده پوشش چادر برای زنان زندانی گفت: فرهنگ پوشش عفیفانه و استفاده از چادر یک پدیده مقدس است و نباید این فرهنگ را در هر جا و هر راهی هزینه کنیم.

كد خبر : ۳۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


صداقت، عدالت، رفع محرومیت، اشتغال، ریشه کنی اعتیاد و شفافیت موجب سربلندی و عزت ملت شریف ایران و شادی روح شهداء، آرامش جانبازان ،اسراء، رزمندگان و دیگر اقشار جامعه می شود.

كد خبر : ۳۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


استاندار لرستان گفت: فرودگاه خرم‎آباد به نام خلبان شهید غلامرضا چاغروند و آزادراه خرم‎آباد به اراک به نام سردار شهید محمد بروجردی نام‏گذاری شدند.

كد خبر : ۳۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


زنان در طول جنگ تحمیلی تجربیاتی را کسب کرده اند. یکی از این تجربیات " زمان تعلیق یا چشم انتظاری " تجربه ای که سال هاست ملت ایران آن را از نگاه اشکبار و چشم منتظر مادران و همسران شهدای جاوید الاثر دیده اند.

كد خبر : ۳۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


مادران شجاع خرمشهر شبانه و زیر نور شمع جگر گوشه های خود را که در اثر بمباران شهید می شدند را به خاک می سپردند، زنان خرمشهری خود شاهد شهادت فرزندان و همسرانشان بودند اما خم به ابرو نیاورده و دفاع کردند در حالیکه در خلوت خود اشک می ریختند

كد خبر : ۳۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


هفته پیش خبر عروج سید محمود موسوی جاسمی منتشر شد. او سال‌های طولانی را در آمریکا، صرف تبلیغ مبانی اسلام کرده بود و در این راه به اتهام واهی فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با جمهوری اسلامی، چند سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

كد خبر : ۳۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


اگر پس فردا آقای احمد شهید گزارشی مبنی بر جلوگیری از ورود دانشجویان بهایی به دانشگاههای کشور و یا برخورد با دراویش گنابادی و نعمت اللهی و بستگان شان بنویسند، جنابعالی نخستین مقام مسئول نظام خواهید بود که با سخیف ترین ادبیات به او و گزارشش حمله ور می شوید

كد خبر : ۳۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


معاون بهداشت وزارت بهداشت، تقویت نظام مراقبت مادران را یکی از برنامه های طرح تحول سلامت بیان کرد و گفت: جلوگیری از سزارین های بی مورد و رسیدن به شاخص مطلوب 25 تا 30 درصد، یکی از اهداف این طرح است.

كد خبر : ۳۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هفت خاطره‌ی رهبر انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس را منتشر می‌کند.

كد خبر : ۳۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


هفتم مهر سالروز شهادت سرداران اسلام فلاحی، نامجو، فکوری، کلاهدوز و جهان آرا است، آنهایی که با فداکاری و ایثار برای دفاع از مام وطن و پاسداری از ارزش های این سرزمین جان بر کف، قدم در میدان مبارزه گذاشتند و در پروازی بی بازگشت به قافله ی یاران شهید خود پیوستند.

كد خبر : ۳۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


مراسم رونمایی از کتاب«کمال کورسل» شهید اروپایی دفاع مقدس با حضور سید محمدصادق حسینی نویسنده، شفیع آقا محمدیان کارگردان و همکلاس شهید در فرانسه و جمعی دیگر از همرزمان وی در فرهنگسرای ملل برگزار شد.

كد خبر : ۳۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


معاون سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشارکت زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه باید برای کشورهای مسلمان الگویی از زن دفاع مقدس ارائه شود، گفت: وظیفه ماست که به سراغ آنها برویم و با ثبت و ضبط خاطرات آنها برای نسل های بعدی الگوسازی کنیم ضمن اینکه فرصت کم است چرا که مادران و همسران شهدا در حال پیرشدن هستند و خطر فراموشی خاطرات شهیدان در کمین سالمندی خانواده های شهدا است.

كد خبر : ۳۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


"قوی‌ترین مأمور مخفی در خاورمیانه"، "کسی که هیچ‌کس او را نمی‌شناسد"، "باهوش از نظر سیاسی"، "قدرتمندترین مرد عراق"، "فرمانده بی‌بدیل"، "پیروز بزرگ"، "خطرناک‌ترین سردار ایرانی در نبرد با داعش"، "شخصیتی دارای جاذبه بی‌حد و حصر"، "یک متفکّر عمیق استراتژیک"، "سلاح مخفی ایران"، "نخبۀ گمنام" و... از جمله القابی است که سیاستمداران، افسران و فرماندهان ارتش یا سازمان‌های نظامی دنیا، وی را بدان‌ها نامیده‌اند.

كد خبر : ۳۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نقش مردم در مقابله با جنگ نرم «سرنوشت‌ساز» است، گفت: تشخیص پیچیدگی‌های دشمن «بصیرت» می‌خواه

كد خبر : ۳۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


یک جراح سینه روش‌های تشخیص زودرس سرطان سینه و همچنین، توصیه‌های لازم و حیاتی در این زمینه را تشریح کرد.

كد خبر : ۳۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


عرفات، نام منطقه وسیعى است با مساحت حدود 18 كیلومتر مربع در شرق مكه معظمه، اندكى متمایل به جنوب كه در میان راه طائف و مكه قرار گرفته است. زائران بیت‏الله الحرام در روز عرفه - نهم ذى حجّه - از ظهر تا غروب در این منطقه حضور دارند. در نقلى آمده است كه آدم و حوّا(علیه السلام) پس از هبوط از بهشت و آمدن به كره خاكى، در این سرزمین همدیگر را یافتند و به همین دلیل، این منطقه «عرفات» و این روز «عرفه» نام گرفته است.

كد خبر : ۳۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


امروز 12 مهر ماه، سی و چهارمین سالگرد شهید سرلشکر غلامرضا چاغروند است. نیروهای هوانیروز اصفهان برای گلباران میدان شهید چاغروند مهمان شهرستان شهید پرور خرم آباد  بودند.

كد خبر : ۳۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: ما جانبازان از نظر مادی شاید مشکل چندانی نداشته باشیم اما برای ما مشکلات روحی زیادی وجود دارد من پرتوقع نیستم همیشه به داشته‌هایم قانعم اما از مسئولان بنیاد می‌خواهم به مسائل روحی جانبازان رسیدگی کنند.

كد خبر : ۳۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


این تصاویر مربوط به مهمانی‌ها و اصطلاحاً دورهمی‌هایی است که در آنها خبری از عفت، حدود شرعی و انسانی نبوده و به شدت هر نوع حربم اخلاقی را دریده‌اند، به قدری که علیرغم افکت‌های تصویری به کار گرفته شده در این گزارش، همچنان از انتشار برخی از این تصاویر که هر روز آزادانه در صفحات اجتماعی موبایلی انتشار می‌یابند، معذوریم.

كد خبر : ۳۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


یکی از شکایت‌های شایع خانم‌ها در این دوران تورم بینی، صورت، پاها و همچنین افزایش لک و جوش صورت است و بعضی‌ها هم از واریس پا، پرمویی و خط تیره روی شکم شکایت دارند.

كد خبر : ۳۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


چنگایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: قطع نخاع‌‌های گردنی با آنها که از ناحیه کمر قطع نخاع شده‌اند یک فرق بزرگ دارند، ما گردنی‌ها درد را نمی‌فهمیم مثلاً اگر پا یا کمرم که حسی ندارد، درد بگیرد این درد را به‌صورت تعرق و لرز می‌فهمم.

كد خبر : ۳۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


به یاد شهیده لرستانی ثریا بهرامی که همانند دیگر شهیدان تا ثریا پر گشودند و با خون خود درخت تنومند اسلام را آبیاری کردند تا سرزمین عزیزمان ایران همیشه سربلند و پایدار  بماند.

كد خبر : ۳۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


تصمیم بسیار مهمی بود و با راه انداختن گروه‌های مختلف در سپاه، تا روز آخر، راهبری آن‌ها را خودش به عهده گرفت که نتیجه آن را امروز در بومی شدن صنعت موشکی در انواع بردها از ۳۰۰ کیلومتر تا ۲ هزار کیلومتر می‌بینیم.

كد خبر : ۳۲۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


خوشا به حال آنان که پروازشان اسیر هیچ قفسی نشد ، و هیچ بالی اسیر پروازشان نساخت ... خوشا به حال آنان که از رهایی رهیدند ، و بال و بال جانشان نشد.

كد خبر : ۳۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


خانواده شهید عباسعلی مختاری، شهید تازه شناسایی شده، پس از 32 سال غربت و گمنامی مزار فرزندشان را در آغوش کشیدند.

كد خبر : ۳۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران لرستان گفت: پیکر مطهر خلبان شهید سرتیپ دوم ستاد علی احمد فرخی فردا چهارشنبه تشییع و خاکسپاری می شود.

كد خبر : ۳۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی می‌شناسد، از آن‌ها تصویری در ذهن ندارد. خواسته یا ناخواسته، پشت پرده، نقش‌های سیاسی و اجتماعی‌شان را ایفا می‌کنند.

كد خبر : ۳۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


حرف پدرم در مورد شهادت این بود که با دعا خواندن و پشت میز نشستن  انسان شهید نمی شود برای شهادت باید هجرت کرد و دل از خانه و مال و فرزندان کند و به مناطق محروم رفت.

كد خبر : ۳۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


 آیت‌الله مهدوی‌کنی که 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند، صبح امروز دار فانی را وداع گفته و به ملکوت اعلی پیوستند.

كد خبر : ۳۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


آیت الله مهدوی کنی صبح امروز پس از گذراندن دوره بیماری طولانی مدت در بیمارستان شهید رجایی دار فانی را وداع گفت.

كد خبر : ۳۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


صبح امروز (سه شنبه ۲۹ مهر ماه) متن بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف آباد که در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۱۰ برگزار شده بود، در این کنگره منتشر شد.

كد خبر : ۳۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


به گفته مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه امام صادق(ع) مراسم تشییع پیکر آیت الله مهدوی کنی صبح روز پنج شنبه از دانشگاه امام صادق (ع) به سمت حرم عبدالعظیم انجام خواهد شد.

 

كد خبر : ۳۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


با نزدیک شدن ایام محرم و ایام سو گواری قافله سالار شهیدان ابا عبدالله حسین (ع) بازار شهر خرم آباد حال و هوای محرمی به خود گرفته و عاشقان حسین (ع) برای تهیه وسایل عزادری محرم الاحرام به تکاپو افتادن.

كد خبر : ۳۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۱


امام رضا(ع) خطاب به صحابی خود می‌فرمایند: اگر به گونه‏‌ای بر حسین گریه کنی که اشک‌هایت بر گونه‏‌هایت جاری شود، خداوند هر گناهی که مرتکب شده باشی- چه کوچک، چه بزرگ، چه کم و چه زیاد- خواهد بخشید.

كد خبر : ۳۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


حوادث دلخراش اخیر در اصفهان و پروژه رسانه‌ای جریان ضدانقلاب علیه آمرین معروف و ناهیان از منکر، باعث جرات پیدا کردن اراذل و اوباش شده است؛ تا جایی که چند روز پیش مجددا این افراد به یک طلبه خرم‌آبادی حمله و وی را مجروح کردند.

كد خبر : ۳۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


گودرزی، جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس که در ۱۹ سالگی از ناحیه دو پا جانباز شده است؛ به روایت ایام جانبازی‌اش در ماه محرم و مشکلات جانبازان هم صنف خودش می‌پردازد. او ضمن روایت‌ها و خاطرات گلایه‌هایی نیز از مسئولان دارد.

كد خبر : ۳۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفت:‌ ایران با پشتوانه آثار ارزشمند شهید تهرانی‌مقدم دائما مسیر پبشرفت دفاعی و توان بازدارندگی خود را دنبال می‌کند.

كد خبر : ۳۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


در حالی که علی‌رغم هیاهوی بسیار آمریکا درباره ائتلاف ضد داعش، این ائتلاف تاکنون کاری علیه تروریست‌ها انجام نداده، سردار سلیمانی با هدایت نیروهای در صحنه عراق موفق به آزادسازی شهر استراتژیک جرف الصخر از اشغال تکفیری‌های ضدداعش شد.

كد خبر : ۳۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


آمنه بهرامی بخشش خود در مورد قصاص عامل اسیدپاشی خود را ظلمی به دیگران عنوان کرد و گفت: من بارها به مدعیان دفاع از حقوق بشر گفته‌ام که شما را باید در سطل اشغال بریزند و درش را ببندند تا بوی تعفن حقوق بشر مورد ادعای شما دنیا را نگیرد.

كد خبر : ۳۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


اجرای حکم قصاص و اعدام ریحانه جباری که به جرم قتل عمد سالها در کش و قوس محاکم قضایی بود و پس از تاخیر بسیار قوه قضائیه برای اجرای حکم جهت جلب رضایت خانواده مقتول صورت گرفت، واکنش های مختلفی را در رسانه های داخلی و خارجی در پی داشت.

كد خبر : ۳۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


"رباب بنت امرء القیس" یکی از شیر زنان شاعری است که با سرودن اشعار و فداکردن فرزند 6 ماهه اش در قیام عاشورا حماسه خلق کرد.

كد خبر : ۳۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) از برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در بیش از ۲۳۰ نقطه جهان و ۲۵۰۰ نقطه در ۳۲ استان کشور خبرداد وگفت: هدف از راه‌اندازی آن پرسش قرآنی «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» درباره کوچکترین شهید حماسه کربلاست.

كد خبر : ۳۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


وهب و هانیه کاروان امام حسین(ع) را در حالی همراهی کردند که تنها 9 روز از ازدواجشان می گذشت در حقیقت وهب و هانیه ماه عسل خود را در کربلا کنار اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان ارجمندشان گذراندند؛هانیه یگانه زنی بود که در کربلا در راه دفاع از حریم امام حسین‏ (ع) به شهادت رسید.

كد خبر : ۳۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حضرت زینب(س) که مظهر صبر و پایداری است با خطبه های خود، انگیزه قیام سالار شهیدان را که همان احیای اهداف جد بزرگوارش و رسوایی و ننگ کشتن فرزند پیامبر(ص) است را به رخ تماشاچیان می کشد تا قیام حسینی راهگشای همه مظلومان تاریخ شود.

كد خبر : ۳۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


عزاداری و سوگواری، تسلی دل داغدار است و ما در این روزها برای تسلی‌خاطر خود و امام غائبان به سوگ نشسته‌ایم، اما گاه این سوگواره‌ها، نه تنها تسلی‌خاطری برای آن امام عزیز نیست که خود حرامی ‌است آزاردهنده و گاه بدعتی است نادرست.

كد خبر : ۳۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


رباب دخترامرءالقیس مادر حضرت سکینه(س) است و این مادر و دختر در کربلا حضور داشتند تا جایی که در پیشبرد نهضت اباعبدالله الحسین(ع) نقش مهم ایفا کردند.

كد خبر : ۳۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


مهدیه مهدوی‌کنی به زاویه سیاسی آیت‌الله مهدوی کنی با آقای منتظری اشاره کرد و گفت: پدرم زمان مسئولیت وزارت کشور، سفری به اصفهان داشتند اما هیچ مقام رسمی به استقبال ایشان نیامد، در حالی که به عنوان وزیر باید استاندار یا فرماندار بیاید، اما به خاطر اینکه این‌ها می‌دانستند نظر پدرم مخالف با آیت‌الله منتظری است، نیامدند.

 
 

 

كد خبر : ۳۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


روز تاسوعا، منطقه شرهانی؛ پنج شهید گمنام.یکی بی سر بود ، دیدن نامش بیشتر شبیه معجزه بود!!!

كد خبر : ۳۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


چندی قبل دکتر زهره طبیب زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه پزشکی شهید بهشتی  میهمان رجانیوز بود و به سوالات ما پاسخ داد.

كد خبر : ۳۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


شاید روزی که جایزه صلح نوبل را دریافت کرد، برخی ردای حمایت از حقوق بشر را تنها برازنده او که یک حقوق‌دان بود، می‌دانستند‌ ولی خیلی زود رویای شیرین صلح‌طلبی عبادی راه پایان را در پیش گرفت.

كد خبر : ۳۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


منافقین می‌گویند «چه کسی گفته ما با ولایت فقیه مشکل داریم؟ ما هم می‌گوییم: ولایت فقیه!». اگر این‌ طور است، پس چرا فتنه را محکوم نمی‌کنید؟ می‌گویند: ما حرّ هستیم! بدن آن شهید بزرگوار را در قبر می‌لرزانند

كد خبر : ۳۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


رئیس انجمن علمی مامایی ایران با بیان دلایل چسبندگی جفت در زنان، گفت: این عارضه با عفونت‌های مقاربتی افزایش می‌یابد، همچنین چسبندگی جفت در زنانی که سزارین قبلی داشته‌اند 6 برابر بیشتر است.

كد خبر : ۳۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید: آمریکایی‌ها اگر در خلیج ‌فارس به چپ، راست، جلو و عقب خود نگاه کنند، دائماً ما را در فاصله چند صدمتری خود می‌بینند.

كد خبر : ۳۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: ۱۲ پروژه مدرسه سازی در بروجرد برای کامل شدن به ۸۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

كد خبر : ۳۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


مردها به محبوبه گفته بودند: «شما برو اینجا نمان.» محبوبه به آنها جواب داده بود: «اگر کار درستی است که زن و مرد ندارد. اگر کار غلطی است که شما هم نباید بروید.»

 

 

كد خبر : ۳۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


بازیگر سینما و تلویزیون در حال بازی در نقش شهید طاهره هاشمی است. این فیلم در سکوت خبری کامل فیلمبرداری می‌شود

كد خبر : ۳۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه‌ای در منزل شهید را تعریف می‌کند. او نقل زبان حال آقا در روز انفجار پادگان شهید مدرس را از زبان همسرشان روایت می کند.

كد خبر : ۳۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


آمریکا فهمیده که یکی از دشمنان رده اولش هستیم چون فهمیده که در مسائل فرهنگی بحمدالله به لطف سیدالشهدا (ع) تاثیرگذار بودیم می‌خواهند تخریب کنند در نواری دیگر که لطیفه می‌گفتند صدای شبیه ما را درمیاوردند آن هم دستگیر شد و مورد مواخذه قرار گرفت.

كد خبر : ۳۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


فاطمه محمدعلی‌ گفت: خواهرم خواب دیده بود از قطعه‌ای که علیرضا در آن دفن می‌شود ندای "عند ملک مقتدر" می‌آید. وقتی از آیت الله جوادی آملی تفسیر آن را پرسیدیم گفت که افراد خاصی عند ملک مقتدر می‌شود.

كد خبر : ۳۵۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


زینب طهرانی مقدم می‌گوید: نگاه پدرم این بود که تا ما قدرتمند نشویم همه به ما زور می‌گویند و نمی‌توانیم تفکراتمان را بگوییم. اگر ابزار قدرت دستمان باشد تازه می‌توانیم حرفمان را بزنیم.

كد خبر : ۳۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


«من زنده‌ام» حتما یکی از کتاب‌های مهم تاریخ دفاع مقدس ماست؛ چرا که بخشی از آن دوران درخشان را روایت می‌کند که شاید حتی تصورش هم برای مخاطب ممکن نباشد؛ چه برسد به تحمل چهار ساله‌اش؛ کتابی که آنقدر تازه است و روایت نویی دارد که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و رهبر انقلاب هم تقریظی بر آن نوشتند.

كد خبر : ۳۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


«فاطمه خوئینی» مادر سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی ساعتی پیش در سن ۸۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به سوی فرزند شهیدش پرکشید.

كد خبر : ۳۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


برادر شهید بابایی گفت: مادرم همیشه می‌گفت «تکلیف نمی‌کنم پرچمی که پدرتان برای عزای امام حسین برافراشته است، نگه دارید اما تا آنجا که توان دارید این پرچم را با افتخار بالای خانه شهید بابایی حفظ کنید».

كد خبر : ۳۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


در کنار لوح‌ها، یادبودها و تندیس‌های افتخار که متعلق به شهید حسن طهرانی مقدم است دفتری قرار گرفته که نگهدارنده دست نوشته ها و یادگاری‌های مکتوبی برای دانشمند و پارسای بی ادعا سردار شهید حسن طهرانی مقدم نگاشته شده است.

كد خبر : ۳۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۶


اولین بانوی طلایی کاراته ایران با بیان اینکه حجاب اصلاً محدودیت نیست، گفت: حجاب، مشکل و مانعی برای ما در مسابقات نبود و یک جورهایی حجاب نشان دهنده غیرت ایرانی و ایرانی بودن ماست.

كد خبر : ۳۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


سرهنگ سیدکاظم فرتاش یکی از دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که روزهای بازنشستگی خود را با چاپ کتاب‌هایی پیرامون خاطرات خود در عملیات‌های مختلف از جمله عملیات حصر سوسنگرد سپری می‌کند.

كد خبر : ۳۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: مناطق جنگی به عنوان یک عقیده و ایدئولوژی و یک مکتب جا افتاده است و نیروهای انقلاب را تربیت می‌کند.

كد خبر : ۳۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


زینب مختاری همسر کاظم صفرزاده معلم فداکار لرستانی از روزهایی که همسرش شغل معلمی را با عشق انتخاب کرد این‌گونه می‌گوید: 20 سال قبل وقتی از طریق یکی از اقوام با کاظم آشنا شدم او در تربیت معلم مشغول تحصیل بود. همیشه می‌گفت معلمی را به خاطر آنکه شغل انبیا است دوست دارم و می‌خواهم به دانش‌آموزان محروم شهر و استان لرستان خدمت کنم.
كد خبر : ۳۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


مادر، واژه ای ماندگار و ستودنی است که برای همه ی مادران چنین است، اما وقتی با واژه شهادت عجین می شود معنایی دگر می یابد. معنایی که پهلو به پهلوی فرشتگان مقرب درگاه خداوندی می ماند. معنایی که نام و یاد زهرا (س) و زینب (س) را زنده می کند.

كد خبر : ۳۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل ( ع)  استان لرستان  گفت : 69 درصد سریال ها  ماهواره ای فارسی زبان نقش   کلیدی را به زن می دهند و این برای  جامعه  اسلام خطر آفرین  است.

كد خبر : ۳۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


مادر یک شهید در فتنه۸۸ از فضاسازی رسانه‌ها برای عدم محاکمه سران فتنه ناراحت است. می‌گوید: ۴سال طول کشید تا ثابت شد، جانباز است. جانباز ۷۵درصد سپاه بود، اما بنیاد شهید فقط ۴۰ درصد به او داد. فراموش شدن او ظلم درحق همه شهدای فتنه است.

كد خبر : ۳۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


یک محقق طب سنتی با بیان اینکه بوی بد دهان به عنوان علایمی برای ماندگاری سینوزیت است، تاکید کرد: وجود بوی بد دهان در اکثر مواقع ناشی از عوامل بیماری‌زاست که باید شناسایی و درمان شود.

كد خبر : ۳۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بخش اعظم جریان نفت و گاز زیر پای سربازان امام خامنه‌ای است و اینطور نیست که بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم که کسانی تحریم می‌کنند یا نه، به جهنم که موافقت نمی‌کنند و به جهنم که تحریم می‌کنند.

كد خبر : ۳۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ترس را در وجود آمریکا و رفتارهای سیاسی نظامی و مذاکراتش حس می‌کنیم، گفت: تسلیم شدن آمریکا مقابل ما در تمام رفتارهایش معلوم است.

كد خبر : ۳۶۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


مسئول بسیج جامعه زنان استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه جنگ نرم دشمن، بیشتر قشر زنان را نشانه گرفته است، اظهار داشت: زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه می توانند پرچمدار این جنگ در برابر دشمن باشند؛ همچنین وظیفه ما بسیجیان در این عرصه بسیار سنگین تر و خطیر است.

كد خبر : ۳۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴


حضرت زهرا (س) برجسته ترین الگوی تفکر بسیجی برای زنان بسیجی هستند، گفت: جهانی شدن تفکر بسیجی و بسیج از نظر ساختاری باید در د دستور کار سازمان بسیج مستضعفین قرار گیرد.

كد خبر : ۳۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


«عمّار یاسر» از اصحاب خاص پیامبر (ص) و از نخستین ایمان آورندگان، در مکه و در حدود ۴۴ سال قبل از بعثت به دنیا آمد. «عمار یاسر» در سن ۹۳ سالگی در جنگ صفین در رکاب امام علی(ع) در حالی به شهادت رسید که پیامبر درباره این یار با وفای خویش فرمود: «ای عمار! تو را گروه سرکش و نافرمان خواهند کشت».

كد خبر : ۳۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: شخصیت اجتماعی زنان غربی، و مقایسه آنها با زنان با کرامت جمهوری اسلامی درس های بسیار بزرگی را به جامعه بشری می دهد.

كد خبر : ۳۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


طبق مستندات تاریخی و روایت های معتبر؛ حضرت زهرا (س) و عده ای از زنان جزو کسانی بودند که در جنگ ها حضور داشته و وظیفه رسیدگی به مجروحان جنگی را داشتند و زخم هایشان را درمان می کردند، از اینرو می توان گفت: اصل وجود زنان و حضورشان در جنگ ها بوده اما کیفیت این حضور با مردان مطمئنا متفاوت است.

كد خبر : ۳۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


فرزند شهید همت با اشاره به اینکه کتاب «همت»‌ نوشته محمد عزیزی کذب محض است، گفت:‌ امکان اصلاح کتاب وجود ندارد و خانواده شهید همت اجازه اصلاح و چاپ مجدد را نمی‌دهد.

كد خبر : ۳۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


شهید «مجید پازوکی» بعد از جنگ دوباره پا به میدان نبرد گذاشت؛ این بار برای پایان دادن به چشم انتظاری خانواده‌هایی که پیکر فرزنداشان در زیر خاک‌ جا مانده بود.

كد خبر : ۳۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


گناه بزرگی که تمدن غرب در مورد جنس زن مرتکب شده است ،نه به این زودی قابل پاک  شدن و نه قابل جبران،حتما نه به آسانی قابل بیان است.

كد خبر : ۳۶۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


مادر شهید «ساجد هشام حمد» با کنیه "عباس جواد" در مراسم تشییع پیکر پسرش تفنگ فرزند شهیدش را به گردن «حسن» دیگر فرزند خود انداخت و با مقاومت عهد کرد که در مسیر مقاومت و شهادت باقی بمانند. قطعاً اگر کار زینبی این مادران نبود اکنون نامی از مقاومت اسلامی باقی نمی‌ماند.

كد خبر : ۳۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


یک جاهایی نیز طبق وظیفه عمل نکردیم؛ یک جاهایی مراقبت­ هایی که باید انجام بدهیم، انجام ندادیم؛ یک جاهایی دلبستگی­ های خودمان را زیر پا نگذاشتیم؛این ها منجر شده به اشکالاتی .

كد خبر : ۳۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


دانشجویان با ورود رئیس‌جمهور به محل برگزاری مراسم روز دانشجو، شعار «موسوی قاتل است، محاکمه‌اش واجب است» را سر دادند.

كد خبر : ۳۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


اینجا برای ازتو نوشتن هوا کم است/ دنیا برای تو نوشتنم مراکم است اکسیر من نه این که شعر تازه نیست/ من از تو می نویسم و این کیمیا کم است.

كد خبر : ۳۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انقلاب  اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی  امام زمان (ع) است واین به برکت خون شهداست.

كد خبر : ۳۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مادر شهید تازه تفحص شده «هاشم خلیلی» می‌گوید: صبری که خدا به مادر شهدای گمنام می‌دهد خاص است. ما در برابر این‌ها و دیگر مادران شهدا که سه چهار شهید دادند هیچ ایم. آن‌ها که چند شهید دادند از ما مقاوم‌ترند.

كد خبر : ۳۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


اولین کنگره 110 شهید دانشجوی لرستان باحضور جمعی ازمسئولین کشوری ، استانی و همچنین جمعی از  خانواده شهدا و دانشجویان در دانشگاه لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۳۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


روزنامه اشپیگل است بعد از مرگ «توگسی آلبایراک» در آلمان می‌نویسد: «اشتباه است که بگوییم نشان دادن شهامت مدنی (امر به معروف و نهی از منکر) کار غلطی است؛ ارزش کارهای خوب نباید به خاطر کردار انسان‌های بد از بین برود».

كد خبر : ۳۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


محسن صادقی، پخش کننده فیلم «زیباتر از زندگی» از وضعیت نمایش این فیلم ابراز گلایه کرد وگفت: به تمامی فیلمسازان در حوزه دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنم از ساخت فیلم ارزشی منصرف شوند زیرا این فیلم‌ها در گلوگاه اکران دچار مشکل می‌شوند.

كد خبر : ۳۸۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


«شیار 143» دومین فیلم سینمایی بلند «نرگس آبیار» است که تاکنون مورد توجه و تمجید بسیاری از مردم و منتقدان سینما واقع شده است؛ این در حالی است که برخی نیز نقاط ضعف فیلم را کم نمی دانند.

كد خبر : ۳۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


هر چند نرخ باروری کل در اکثر کشورهای دنیا پایین آمده، اما شتاب این کاهش در ایران سریع تر است، بگونه ای که ایران دومین کشور اسلامی است که پایین ترین نرخ باروری را بعد از کشور آلبانی بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ دارا است.

كد خبر : ۳۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


ننه غلام جلو می‌آید، دست‌هایش را بالا می‌برد و شروع می‌کند به حرف زدن: سلام، به جدت من از بچگی می‌شناسمت. خانه شما می‌آمدم، پیش مادرت....

كد خبر : ۳۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن این حرکت بی رحمانه به دست گروه تروریسمی داعش، سنت تاریخ را بار دیگر به گوش کر آنان می خواند که راستی خون های به ناحق ریخته شده این زنان و دختران بی گناه بزودی دامن سرکردگان، آموزش دهندگان، حامیان و به وجودآورندگان آنان را خواهد گرفت

كد خبر : ۳۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


تشکل های دانشجویی دانشگاههای لرستان با صدور بیانیه ای اظهارات اهانت آمیز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نسبت به آیت الله علم الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد و مجلس را که در همایش اطلاح طلبان کوهدشت مطرح شده است را محکوم کردند.

كد خبر : ۳۸۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


آذرماه سالروز بازگشت پیکر پاک شهید محمدجواد تندگویان، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در «دولت شهید رجائی» به میهن اسلامی است.

كد خبر : ۳۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR تصاویری از شهید جهاد مغنیه -فرزند سردار شهید حاج عماد مغنیه- در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را منتشر کرد.

كد خبر : ۴۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


هیچ گاه امام رضا (ع) در سخن بر کسی جفا نورزید و نیزسخن کسی را پیش از تمام شدن قطع نکرد هرگز نیازمندی را که می‌توانست نیازش را برآورده سازد رد نمی‌کرد.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


فردا؛ ۱۶ شهید گمنام در ۴ استان کشور به خاک سپرده می‌شوند.

كد خبر : ۳۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


منابع متعددی آمده است که روزی، حضرت رضا(ع) به قبه ای که در مدفن هارون بود، رفت و خطی بر زمین کشید و فرمود: « اینجا تربت من است و در آینده ای نه چندان دور، خداوند این مکان را محل اجتماع شیعیان و دوستداران ما قرار خواهد داد.» پیشگویی حضرت رضا(ع) به زودی جامه عمل پوشید و در کنار گور هارون به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۳۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


با نضج گرفتن مکاتب اجتماعی در سده‌های اخیر، توجه به منزلت زن و حفظ کرامت این مقام که نیمی از پیکره‌ی جامعه‌ی بشری را تشکیل می‌دهد، بیش‌تر گردیده است.

كد خبر : ۳۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


«امروزی بودن» که به نوعی به عنوان فرهنگ والا و برتر به جامعه معرفی می شود زندگی فرهنگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد بدون اینکه سوال شود آیا این فرهنگ، واقعا امر فرهنگی است؟

كد خبر : ۳۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


سهام بنت محمد، ۴۳ سال دارد و از تونس آمده؛ می‌گوید: «وقتی وارد ایران شدم، احساس غرور کردم که روی زمینی پا می‌گذارم که روزی امام خمینی(ره) بر آن زندگی می‌کرده است.

كد خبر : ۳۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناسان برای حل این معضل راهکارهای بسیاری ارائه می دهند که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم. به قوانین اسلامی می رسیم؛ دستوراتی که در آخرین کتاب آسمانی سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) برای داشتن رابطه عاشقانه به زن و شوهر توصیه شده است.

كد خبر : ۳۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


بخشی از سخنان آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به کسانی که می گویند  حصر، بدون محاکمه قضایی و رأی قاضی مشروعیت ندارد

كد خبر : ۳۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


هفته اول سوپرلیگ کاراته بانوان در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار و تیم علمدار کربلا در صدر جدول ایستاد.

كد خبر : ۳۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


مسئول بسیج جامعه زنان استان لرستان گفت: همواره زنان تشجیع کننده مردان در پیشبرد انقلاب اسلامی می باشند.

كد خبر : ۳۹۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


باید دعا کنیم همه مردم ما و همه بزرگان ما حرمت ولایت را پاس بدارند، نظر ولی را بر نظر خود مقدم دارند، تلخ و شیرین او را و سرد و گرمش را رحمت و حکمت و نور بدانند تا به عاقبتی نیکو نائل آیند.

كد خبر : ۳۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تدبیر حکیمانه رهبری در به کار نگرفتن ابزارهای امنیتی برای خاتمه دادن به فتنه ۸۸ گفت: مردم خود همه چیز را فهمیدند و بهترین محاکمه برای سران فتنه در ۹ دی صورت گرفت.

كد خبر : ۳۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


گزیده گفتار‌ها و گفتگوهای اساتید و فعالان فرهنگی و سیاسی در تحلیل فتنه ۸۸ توسط نشر معارف منتشر شد.

كد خبر : ۳۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


عبد الامیر تقوی برادر شهید تقوی می گوید: آخرین دیدار من با برادرم، به دو ماه پیش بر می‌گردد، از حال و هوای او می‌دانستم که این آخرین دیدار من با اوست، خیلی آرام بود و وقتی که عکس شهادتش را دیدم همان آرامش را داشت.

كد خبر : ۳۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


در سیستم آموزش و پرورش همسانی بسیاری در برخورد با دختر و پسر وجود دارد در صورتی که آنها با یکدیگر تفاوتهایی دارند که باید دیده شود و هر کدام در کانالی جداگانه قرار گیرند.

كد خبر : ۳۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


نخستین اجرای زنده حجاب و پوشش اسلامی، ایرانی مازندران با حضور مدیرکل دفترامور بانوان و خانواده استانداری مازندران در سالن شهید رجایی این شهرستان برگزار شد.

كد خبر : ۴۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


مادرم زمانی که خبر شهادتم را شنیدی گریه نکن! زمان تشییع و تدفینم گریه نکن! زمان خواندن وصیت نامه‌ ام گریه نکن… فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می‌ کنند و زنان ما عفت را…

كد خبر : ۴۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


رئیس انجمن علوم اعصاب ایران با بیان اینکه شیوع میگرن در زنان ۴ برابر مردان است، گفت: فردی که سردرد میگرنی دارد باید از استرس، بیخوابی، گرسنگی، مصرف قرص‌های ضدبارداری، شکلات، هوای آلوده، دود سیگار، الکل، صدا، نور و حتی ادکلن پرهیز کند.

كد خبر : ۴۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


افراد مبتلا به صرع باید از عواملی که موجب تسریع در ایجاد حمله صرع می شود اجتناب کرده.

كد خبر : ۴۰۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰


خواهرم این قدر طنازی نکن/ با اصول شرع لجبازی نکن

كد خبر : ۴۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هرکس با شنیدن یازدهم دی ماه یاد چیزی می افتد. اما برای من یازدهم دی یعنی سید مجتبی علمدار؛ آخر یازدهم دی ماه هم روز ولادت پربرکتش بود و هم شهادت غمبارش

كد خبر : ۴۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


متأسفانه در جامعه ما تا حدی این اخلاق شکل رایج و عمومی دارد، باید آن را بپذیریم. مثلا می‌گویند از این آدم خوشم می‌آید و از فلانی خوشم نمی‌آید. این یک روحیه است. نمی‌فهمم چه می‌شود که ما از یکسری از آدم‌ها خوشمان می‌آید و از یکسری دیگر نه! به‌نظر من عادی این است که برای طیفی از افراد احساس بی‌تفاوتی کنیم. به نظرم کسانی که به هر دلیل از من خوششان نمی‌آید سوژه‌ای پیدا کردند و رهایش هم نمی‌کنند، به نظرم این مساله از جایی مدیریت می‌شود.

كد خبر : ۴۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


9 دی برای همیشه در تاریخ پرافتخار این ملّت، ثبت شد و برای چندمین بار، ثابت گردید که تا نور ولایت در دل‌های این مردم، شعله می‌کشد هیچ خطری نمی‌تواند نظام مبارک جمهوری اسلامی را تهدید کند
كد خبر : ۴۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


نمیدانم این چگونه حصری است که میتوانند به راحتی با بیرون تماس برقرار کرده و بیانیه و نظره صادر کنند و صبح به صبح نان داغ و تازه را از دست نگهبانان خود بگیرند.

كد خبر : ۴۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


ما با شما از نظر فرهنگ دینی فاصله داریم، در روضه‌هایتان شرکت می‌کنیم، ولی خیلی مواقع داخل نمی‌آییم.

كد خبر : ۴۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


هفته نخست رقابتهای پنجمین دوره لیگ بانوان جودو که از صبح امروز آغاز شده بود دقایقی پیش با صدرنشینی نیروی مقاومت بسیج به پایان رسید.

كد خبر : ۴۰۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


می‌ خواستم چیزی که بیانگر عمق علاقه‌ ام باشد به شما هدیه بکنم، در میان امور مادی، عزیزترین چیزم همین گردنبند بود. این گردنبند یادبود شب ازدواجم است که به شما هدیه می کنم

كد خبر : ۴۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در لرستان شامگاه شنبه با اکران در منزل شهیدان «محمد و محمدرضا فطرس» آغاز شد.

كد خبر : ۴۱۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


جمعی از جهادگران بسیجی و اصحاب رسانه بمناسبت سال نو میلادی با خانواده شهید واهیک باغداساریان دیدار کردند.

كد خبر : ۴۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


شيرينی باسواد شدن را فقط كسی درك می كند كه مدت مديدی در ظلمت بی سوادی سپری كرده باشد و حالا نادر نجفی شهروند موفق زنجانی و چهره موفق سواد آموزی با تمام وجود زيبايی و لذت آن را لمس می كند.

كد خبر : ۴۱۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در ماه‌های اخیر تلاش‌های زیادی انجام‌شده و به‌زودی شعبه دانشگاه شهید محلاتی لرستان در مجتمع تربیتی آموزشی ولایت لرستان راه‌اندازی می‌شود.

كد خبر : ۴۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


متن نامه ای که شهیده مظلوم سیده زهرا رحیمی در زمان ریاست محترم جمهوری مقام معظم رهبری نوشتند ومنتظر جواب آن بودند.

كد خبر : ۴۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شهید کاظمی را تا زمان شهادت، خیلی‌ها نمی‌شناختند، مردی که هیچ‌گاه خود را گرفتار پیچ و خم دنیا نکرد و دعای روز و شبش، شهادت بود.

كد خبر : ۴۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


قوانین سخت گیرانه رانندگی و جرایم سنگین بدون اقناع افراد، موجب نفرت و بروز رفتارهای خشونت‌آمیز می‌شود.افزایش جرایم رانندگی ظاهراً در کوتاه مدت آثار مثبتی دارد ولی عواقب روانی و اجتماعی بسیاری دارد, علی‌الخصوص از دیدگاه احکام حق الناس.

كد خبر : ۴۱۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به فضای دانشگاه آزاد گفت: فضای تملق و رئیس و مرئوسی در دانشگاه آزاد زیاد است.

كد خبر : ۴۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شهید سعید دوروزی به عنوان یکی از شهدای عکاس کشور و شهیدی از دیار همدان است که پدر و برادرش نیز به شهادت رسیده اند و خبرنگار یزدبانو با مادر این شهید که در زمان برگزاری کنگره شهدای عکاس به یزد سفر کرده بود گفتگویی خواندنی را تهیه کرده است.

كد خبر : ۴۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


اینکه از قدیم الایام، مردان به عنوان خواستگارى نزد زنان مى‌رفته‌اند و از آن‌ها تقاضاى همسرى مى‌کرده‌اند، از بزرگترین عوامل احترام زن بوده، طبیعت، مرد را مظهر طلب و عشق آفریده و زن را مظهر مطلوب بودن و معشوق بودن قرار داده است.

كد خبر : ۴۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شهر مقدس سامراء روز پنج شنبه هدف حملات خمپاره‌ای و ۵ انفجار تروریستی قرار گرفت که منجر به شهادت و زخمی شدن ۴۴ نفر شد.

كد خبر : ۴۲۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


من و حمید به کمترین چیزها راضی بودیم؛ به همین خاطر بود که خریدمان، از یک دست آینه وشمعدان و حلقه ازدواج بالاتر نرفت! برای مراسم، پیشنهاد کردم غذا طبق رسم معمول تهیه شود که به شدت مخالفت کرد!

كد خبر : ۴۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


از حضرت رسول (ص) منقول است فرزند صالح گلی است از گلهای بهشت .

كد خبر : ۴۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


تاکنون چند اثر درباره زندگی و خاطرات شهید احمدی روشن نوشته شده‌اند. در لابه‌لای سطرهای هر یک از این آثار، ویژگی‌های مختلفی از شهید روایت می‌شود

كد خبر : ۴۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


این اولین بار نیست که می‌شنوم پدر یا مادری به شهادت فرزندشان افتخار می‌کنند، به قول مادر شهیدی که فرزند شهیدش را "حاج حسن آقا" صدا می‌زد: « من به شهادت فرزندم افتخار می‌کنم.»

كد خبر : ۴۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


از اینجا تا گلزار بهشت زهرا راهی نیست. پس از زیارت این عزیزان، سئوالی که به ذهن می‌رسد این است که چرا پیکر‌های مطهر دو شهید گمنام مدفون در بیابان‌های این واحد دانشگاهی، برای پیش‌گیری از بی‌حرمتی به مقبره‌ آنان به بهشت‌ زهرا انتقال داده نشد؟ دانشگاه آزاد شهرری میزبان خوبی برای شهدای گمنام نیست. کجایند مسئولان بی‌ادعا ...

كد خبر : ۴۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


3 هزار و 260 زن فعال در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی طی بیانیه ای خواستار برخورد جدی مجلس با علی مطهری نماینده مردم تهران و عذرخواهی وی از ملت شدند.

كد خبر : ۴۲۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


بعد از فوت پدر، مادرم و ما چهار دختر چرخه زندگی را بدست گرفتیم و بر زمینهای کشاورزی پدرم مشغول کار شدیم همین باعث شد ما زنان کوچک، سخت کوش و متبحر در کشاورزی شویم.

كد خبر : ۴۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


فاطمه هبر خطاب به مولاوردی گفت: بر اساس این تفاهم نامه در ۱۲ بند تعهد ایجاد شده و شما می‌فرمایید من یک صفحه مطلب به آنها ندادم، با این حال هم شما طبق نص تفاهم‌نامه، خلاف تفاهم‌نامه عمل کرده‌اید. بنابراین تفاهم‌نامه‌ای که تعهد ایجاد کند باید به تایید مجلس برسد .

كد خبر : ۴۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


اساساً حصر سران فتنه مرتبط با فتنه ۸۸ نیست تا گفته شود به دلیل مجازات ایشان این حصر صورت گرفته است؛ چرا که این حصر یک سال بعد از پایان فتنه ۸۸ اتفاق افتاده است.

كد خبر : ۴۲۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


سعی کرد بر غم توی دلش غلبه کند؛ با لبخند جوابش را داد: «مثل همیشه مواظبم تا بیایی.» اما مثل اینکه حرفش را نشنیده باشد، ادامه داد: «زهرا جان! اگه خواستی ازدواج هم کنی، مانعی نداره...»

كد خبر : ۴۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


زن از جنبه مادى نیازمند به مرد و مرد از جنبه روحى نیازمند زن آفریده شده است، زن بدون اتکاء به مرد نمى‌تواند نیازهاى فراوان مادى خود را که چندین برابر مرد است، رفع کند، از این رو اسلام همسر قانونى زن را نقطه اتکاء او معین کرده است.

كد خبر : ۴۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


سلاحورزی از اجرای یک‌هزار و ۷۰۰ برنامه در حوزه بانوان طی دهه فجر در لرستان خبر داد.

كد خبر : ۴۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


رئیس موسسه فرهنگی روایت از فروش تمامی نسخه‌های ترجمه عربی زندگی‌نامه شهید همت و شهید متوسلیان طی دو ماه پس از توزیع در دانشگاه‌های لبنان و سوریه خبر داد و گفت:‌ در زمینه توزیع ترجمه انگلیسی با مشکل نبود نمایندگی مواجه هستیم.

كد خبر : ۴۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


تازه عقد کرده بود که برای شرکت در عملیات راهی جبهه شد. با اینکه عضو رسمی سپاه بود ولی هیچ وقت لباس فرم سپاه را نمی پوشید...

كد خبر : ۴۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


مراسم نخستین سالگرد شهادت مدافعان حرم حضرت زینب(س) ،شهید «اکبر شهریاری» و شهید «محمودرضا بیضایی» برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۳۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


وزارت امور خارجه کشورمان حمله تروریستی بالگردهای رژیم صهیونیستی به خودروهای حامل جمعی از فرماندهان و رزمندگان حزب‌الله در منطقه قنیطره در جولان سوریه را محکوم کرد.

كد خبر : ۴۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


رئیس سازمان موزه دفاع مقدس گفت: سه ماه پیش حاج قاسم سلیمانی به من گفت فلانی من الان درست روی قبر صدام در حال جنگیدن هستم.

كد خبر : ۴۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سرطان به علائم و ضرورت‌های پیشگیری از سرطانی که فقط در بین زنان شایع است باعث مرگ آنان می‌شود،پرداخته شد، بطوریکه عنوان شد سرطان دهانه رحم در کشور از هر دو زن مبتلا به این بیماری جان یک نفر را می‌گیرد.

كد خبر : ۴۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


سپاه پاسداران در پیامی تاکید کرد: سپاه حمایت از آرمان قدس شریف و مقاومت اسلامی منطقه علیه رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی را برخاسته از رسالت ذاتی و مأموریت های خطیر و مقدس خود در دفاع از انقلاب اسلامی دانسته و در تمامی آوردگاه‌های مقابله با صهیونیست های جنایتکار در کنار رزمندگان مقاومت اسلامی خواهد بود.

كد خبر : ۴۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه تحولات یمن را دنبال می‌کنیم، گفت: خواهان پایبندی همه طرف‌ها به موافقتنامه صلح هستیم و معتقدیم چنانچه این موافقتنامه اجرا شود راهی است برای خروج از بحران جاری.

كد خبر : ۴۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


افرادی که معنویات آنها حالت طبیعی دارد و اعمالی مانند نماز مثل روزه و طهارت را انجام می‌دهند، سلامت جسمی بی‌نظیری را دارا هستند.

كد خبر : ۴۴۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹


خیلی خوشحال هستم که شهداء ما رادعوت کردند.

كد خبر : ۴۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰


مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و آغاز ایام الله دهه فجر پیام تبریکی را صادر کرد.

كد خبر : ۴۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


راهپیمایی 15 دقیقه یی وزیران امور خارجه ی ایران و آمریکا در پیاده روی شهر ژنو با هیاهو و حاشیه هایی همراه بوده است. البته بسیاری از تحلیلگران این پیاده روی را نه خطای دیپلماتیک بلکه رسم و عرف دیپلماسی می دانند.

كد خبر : ۴۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


44زوج ایثارگر الیگودرزی درروز15بهمن 93 مراسم جشن ازدواجشان را همزمان با یادواره 8شهید گلگون کفن این شهرستان برگزار می کنند.

كد خبر : ۴۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


استاندار لرستان با حضور در منزل شهیدان فضل الله وحجت الله قلایی ،تک فرزند ذکور شهید فضل‌الله یاراحمدی وخانواده شهید انوشیروان‌رضایی‌دیدار کرد.

كد خبر : ۴۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت، بدون شعار دادن جوانمردی را به مخاطب یادآوری می‌کند. به ما توجه می‌دهد که به اطرافمان نگاه کنیم و تا آنجا که می‌توانیم، دست دیگران را بگیریم. فیلم می‌تواند سمبل و نمادی از یارانه‌های اعطایی دولت نیز تلقی شود. زیرا مدیران این طرح نمی‌توانند و نتوانسته‌اند نیازمند واقعی را از غیر آن تشخیص دهند.

كد خبر : ۴۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


بیش از بیست و پنج سال بود امریکا و اسرائیل به خون عماد مغنیه تشنه بودند و هیچ چیزی به اندازه ی ترور و شهادت آن بزرگ مرد، سیا و موسادیان را خوشحال نمی کرد از اینرو آنها بارها جلسه گذاشتند و توطئه چیدند و نقشه کشیدند تا حاج رضوان را از سیدحسن نصرالله جدا کنند.

كد خبر : ۴۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


حاح علی رضا قاسم پورفردی بسیار شجاع و دلسوز بود و از ساواک هیچ واهمه ای نداشت.

كد خبر : ۴۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قانون جدید مصوب مجلس شورای اسلامی، ناهیان از منکر را در صورت آسیب دیدگی به عنوان ایثارگر می شناسد.

كد خبر : ۴۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


در گوشه‌ای از همین حوالی شهر مشهد در روستای «قرقی» مردی زندگی می‌کند که ۳۳ سال است چشمانش «رنگ خواب» را ندیده‌اند.

كد خبر : ۴۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه به خاطر اعتقاداتم از سینما کنارم گذاشتند، گفت: سؤالم این است که سینمای ما جای چگونه بانوانی است؟

كد خبر : ۴۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


رئیس دانشگاه امام حسین (ع) گفت: یکی از عوامل که باعث شد  انقلاب اسلامی ایران پیروز شود نقش اساسی و ویژه ای زنان بود .

كد خبر : ۴۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۹


مادر شهید احمدی‌روشن در دیدار فعالان رسانه ای گفت:تصور نمی‌کنم که رژیم صهیونیستی جرات این حمله را داشته باشد چون ما قطعا پیروز این میدان خواهیم بود. ما آن روز را روز نابودی او می‌دانیم؛ ما جنگ طلب نیستیم و شروع کننده جنگ نخواهیم بود.

كد خبر : ۴۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ایران به کمک ملت عراق برای نابودی داعش شتافت تا جایی که جهان حتی خود اوباما مات و مبهوت ماندند از این که داعش با برنامه ریزی چند ساله ای که داشت در عراق شکست خورده است و ایران بلای جان داعش در عراق شد.

كد خبر : ۴۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


مردم ما می‌دانند رهبر معظم انقلاب دلسوزترین فرد نسبت به انقلاب و نظام اسلامی و مردم هستند، بنابراین در تبعیت از رهنمودهای ایشان کوچک‌ترین تردیدی به خود راه نمی‌دهند.

كد خبر : ۴۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


«عماد مغنیه» در حالی به فیض شهادت نائل آمد که هنوز مردم به خوبی او را نشناخته و اسرار زیادی از او همچنان پنهان مانده است و فقط مادر این شهید بزرگوار است که می تواند گوشه ای از ویژگی های اخلاقی و روحیه شجاع او را به تصویر بکشد.

كد خبر : ۴۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


دختر شهید عماد مغنیه با بیان برخی ویژگی های این شهید بزرگوار به عنوان یک پدر و یک فرمانده مقاومت، گفت: پدرم رویای آزادی فلسطین را در سر داشت.

كد خبر : ۴۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


ما _ بحمدالله _ امروز همه دست اندر کارهایمان کاخ نشین نیستند، دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم...

كد خبر : ۴۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


دختری که برای رسیدن به راه صحیح، مجاهدت کرد و برای نگه داشتن گنج درستی، هجرت را بر قرار ترجیح داد. وقت برگشتن، از او خواهش کردم که برایم بنویسد؛ از آنچه دیده و شنیده و اندیشیده...

كد خبر : ۴۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


معاون فرهنگی دادگستری لرستان گفت: رئیس قوه‌قضائیه فردا به لرستان سفر می‌کند.

كد خبر : ۴۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


رییس قوه قضاییه گفت: مردم ایران با اتکا به خون شهدا و راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که شکست ناپذیرند.

كد خبر : ۴۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸


نماینده ولی فقیه درلرستان درکنگره استانی فخر نور گفت: شهید رحیمی  فردی شجاع  با شهامت ، باقاطعیت و دارای تعهد و تقوی الهی ، با اخلاق و با اخلاص بود.

كد خبر : ۴۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : فسادهای اقتصادی ، اعتماد مردم را کاهش می دهد و باید تلاش کرد که جلوی چنین فسادها و جرم هایی در کشور گرفته شود .

كد خبر : ۴۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۳۰


بی بی سی با اشاره بر اینکه ایران فعلا صادرات گاز به اروپا ندارد، در تحلیل سخنان رهبری مبنی بر تحریم گازی اروپا از سوی ایران می گوید: «مناقشه روسیه و غرب، ممکن است در آینده نیاز اروپا را به منابع جایگزین انرژی بیشتر کند.»

كد خبر : ۴۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


روز پنجشنبه طبق روال همیشه بر سر مزار پدر رفتم و دیداری تازه کردم ،البته دلم خواست که مدت زیادی آنجا بمانم و یا بهتر بگویم دوست دارم منزلگاهم برای همیشه هر چه زودتر به آنجا نزد قبر مطهر پدرم انتقال یابد.

كد خبر : ۴۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


پرفسور باهر بنیانگذار مکتب رفتارشناسی با اشاره به اهمیت هم کفو بودن زوج های جوان برای ادامه زندگی گفت: هرگز بر پایه تغییر شخصیت کسی با او ازدواج نکنید چرا که هیچ فردی تغییر نمی کند مگر خودش بخواهد.

كد خبر : ۴۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


پایش را که از ماشین پایین گذاشت، چشمش افتاد به حجله‌ رسول، درست سر خیابان. بغض کرد. عروس را از ماشین پیاده کرد. همه کف میزدند. کل می‌ کشیدند اما...

كد خبر : ۴۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


شهیده لرستانی لعبت نادی کانون محبت خانواده بود، و با کما ل احترام از بزرگان دین یاد می کرد.

كد خبر : ۴۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


هنوز بعضی از همکاراش تو بیمارستان بی حجاب بودن؛ همینطور بعضی از زن های فامیل، ولی مهین همیشه حجابش رو حفظ می کرد...

كد خبر : ۴۶۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


در 97 درصد از وصیتنامه‌های شهدا حداقل سه مرتبه به قیام عاشورا و حضرت سیدالشهدا(ع) اشاره شده است و این نشان از پیوند ناگسستنی قیام حضرت امام حسین(ع) و دفاع مقدس دارد.

كد خبر : ۴۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


رئیس اداره بیمه سلامت دورود گفت: ۶۱ درصد از ساکنان شهرستان دورود که جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود تا پایان دی‌ماه امسال تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

كد خبر : ۴۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


مسئول کمیته مفقودین در لرستان گفت: پیکر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه در لرستان تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.

كد خبر : ۴۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


رئیس انجمن علمی مامایی ایران، با اعلام اینکه ۵۷ درصد زایمان های کشور در سال گذشته به روش سزارین بوده است، تاکید کرد: مسائل مالی به تنهایی در بحث ترویج زایمان، تاثیر گذار نیست.

كد خبر : ۴۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


معصومه آباد می گوید: زمانی که یادداشت‌های سردار سلیمانی را دریافت کردم به صورت پاورقی در تمام فضاهای کتاب نوشته شده بود.

كد خبر : ۴۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


خبر رسید شهیدی در جزیره مجنون تفحص شده که در جیبش یک عکس است. دو نفر در آن عکس بودند که هر دو شهید و از هم محله ای های امرالله بودند اما تصویر نفر سوم مشخص نبود.

كد خبر : ۴۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


امام علی (ع) به دریافت کنندگان مالیات حیوانات سفارش کرد حیوانات را به انسانی خیرخواه و  مهربان و امین بسپار ،تا برحیوانات سخت نگیرد ،آنها را تند نراند و نرنجاند و خسته نکند، وقتی حیوانات این همه محترمند تکلیف جایگاه انسان و حقوقش از منظر اسلام بی نیاز از بیان است.

كد خبر : ۴۶۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


بیش از 100 استاد و پژوهشگر اقتصادی کشور طی بیانیه مشترکی در سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، توصیه های علمی خود برای تحقق اهداف این سیاست ها را مطرح کردند.

كد خبر : ۴۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


آتنا فرقدانی که از وی به عنوان تنها یک "هنرمند" در رسانه‌های ضد انقلاب نام برده می‌شود در جریان فتنه ۸۸ به صورت آشکارا به اراذل و اوباشی پیوست که تعداد زیادی از هم‌وطنان را کشته و به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

كد خبر : ۴۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


ما از طرف دولت مأموریت داشتیم به صورت منظم به جبهه ها رفته و با رزمندگان دیدار کنیم و بگوییم دولت حامی و پشتیبان شما در جنگ خواهد بود.

كد خبر : ۴۷۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


استاندار لرستان به دیدار خانوداه شهید زنده سیدنور خدا موسوی رفت و از ایثارگری‌های این جانباز سرافراز و همسر این جانباز تجلیل کرد.

كد خبر : ۴۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح لرستان گفت: امروز ساعت ۱۶ در ورودی شهرستان کوهدشت مراسم استقبال شهدای گمنام انجام می‌شود.

كد خبر : ۴۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پیکر مطهر ۳۶ شهید گمنام در ۱۷ استان و در ۲۱ نقطه کشور به خاک سپرده می‌شوند.

كد خبر : ۴۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


هیچ نخلی با ریسه‌های تزیینی و دل‌فریب‌اش، نتوانسته جای نخل‌های سوخته‌ی جنوب را بگیرد و حالا مردم با «آب و آینه و قرآن» آمده بودند و ایمان داشتند به فرزندان جنگ.

كد خبر : ۴۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


مسئول آماد و پشتیبانی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: دومین یادواره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه لرستان با حضور جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا در سالن جهادکشاورزی خرم آباد برگزار می شود.

كد خبر : ۴۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


زنی شهید می شود ،زنی به اسم فاطمه

كد خبر : ۴۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه‌ای، از مخاطبان خود خواست مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۳ را انتخاب کنند.

كد خبر : ۴۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


نایب‌ رئیس بانوان فدراسیون کاراته گفت: هفته اول دور برگشت سوپر لیگ بانوان جمعه برگزار می‌شود و با افرادی که در بحث‌های اخیر مشارکت داشتند برخورد مناسبی خواهیم داشت.

كد خبر : ۴۷۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


مدیرکل بیناد شهید لرستان گفت:برنامه "میثاق با شهدا " در گلزار شهدای شهر خرم‌آباد برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


«پادگان شفیع خانی» که میعادگاه رزمندگان لرستان در دوران ۸ سال دفاع مقدس است و به دوکوهه لرستان معروف است به دلیل بی‌توجه‌های مسئولان تخریب و به فراموشی سپرده شده است.

كد خبر : ۴۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


وجود افراد مجهول در سلسله راویان یک حدیث، به میزان اعتبار آن ضربه می زند به همین دلیل برخی در این حدیث و سند آن اشکال کرده اند اما نفس توجه علماء و بزرگان وحتی توصیه به خواندن آن دلیلی بر اعتبار این حدیث به شمار می رود.

 

 

كد خبر : ۴۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


حاج ابراهیم همت ! سرت را گذاشتی، مجنون بماند که دل ما ، تا ابد، در حسرت دوباره دیدن چشم هایت بسوزد؟

كد خبر : ۴۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


اخلاق و رفتار و کردار نیک وی موجب محبوبیت  در میان خانواده، اقوام و آشنایان  شده بود برای اقوام و خانواده مشاور و راهنمایی بسیار خوب بود ،فردی بسیار پر تلاش و فعال و دلسوز بودند.

كد خبر : ۴۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


سلامی که از اعماق قلبم  سر چشمه می گیرد پذیرا باش برادر عزیزم به خدا دلم برایت یک زره شده و آرزوی دیدارت را دارم.

كد خبر : ۴۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


کارشناس امور زنان کشورمان دغدغه‌های موجود در پکن+۲۰ را مطرح کرد.

كد خبر : ۴۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


سالروز راهیان نور دانشجویی گرامی باد

كد خبر : ۴۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


بعد از آنکه قلب مناطق آلوده به مین در مناطق مهران تمام شد قصد کرده بود که 1 ماه به کوشک اهواز برود. در پایان یک ماه ماموریتی که در آنجا هم با مین‌های ضد نفر و ضدتانک دست و پنجه نرم کرده بود و وقتی که قرار بود به خانه برگردد، شهید شد.

كد خبر : ۴۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


شهیده لرستانی مقاله ای را با موضوع نگرشی به گذشتۀ انقلاب، آغاز کرد ولی دست اجل هرگز به وی  اجازه نداد آن را به پایان برساند.

كد خبر : ۴۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


در بخشی از پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: حرکت بی‌بدیل انقلابی و معنوی میلیون‌ها جوان در بستر عملیات فرهنگی راهیان نور برای حفظ هویت اسلامی ایرانی دفاع مقدس، فتح الفتوح دیگری از معجزه‌ انقلاب و رهبری ولایت فقیه است.

كد خبر : ۴۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


در کدام لحظه ، زن به خدا نزدیک تر است؟ پاسخ مناسبی مطرح نشد، تا اینکه حضرت زهرا (علیها السلام) سئوال پدر را شنید و پاسخ داد...

كد خبر : ۴۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


نماینده  ولی فقیه در استان لرستان گفت: امروز قدرت آمریکا متزلزل شده است و این به برکت خون شهداست.

كد خبر : ۴۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


دومین یادواره سر داران و 122 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در خرم آباد برگزارشد.

 

كد خبر : ۴۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


کمیسیون مقام زن یکی از اولین نهادهایی است که توسط شورای اقتصاد اجتماعی ملل متحد از سال 1946 شکل گرفته است و یکی از کمیسیون های فرعی کمیسیون حقوق بشر می باشد. در سال 1947 به عنوان یک کمیسیون مستقل کار خود را در سازمان ملل آغاز کرد و پیشنهادات خود را به شورای اقتصادی اجتماعی ارائه می‌دهد.

كد خبر : ۴۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان داشت: در  8 سال دفاع مقدس، جهان غرب و اعراب،۸۰ میلیارد دلار،  به عراق کمک کردند جهت تجهیز و کمک های تدارکاتی و همواره درصدد بودند لجستیک ایران را ضعیف کنند.

كد خبر : ۴۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۲


شب بر کوچه های کوفه پرده افکنده بود، سوز گداز غمی در دامان زمین نشسته، آسمان چه بی تاب اما دلش گرفته.

كد خبر : ۴۸۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت : ایران به عملکرد غیرمنصفانه و غیر علمی گزارشگر ویژه حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به لحاظ رعایت نکردن اصول و موازین بین‌المللی با تردید جدی می‌نگرد.

كد خبر : ۴۸۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


وقتی بعثی‌های خواب‌زده دیدند بسیجی‌های خمینی بالای سرشان ایستاده‌اند و حتی ژنرال‌ها فرصت نکردند درجه‌های‌شان را بزنند روی دوش‌‌های لرزان‌‌شان٬ عده‌ی زیادی از بعثی‌ها راه جزیره‌ بوبیان را پیش گرفتند...

كد خبر : ۴۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


نفرین به جدایی،نفرین به جنگ و ویرانی، نفرین بعث و رژیم بعثی که تمام هستی مان را گرفت و ما را برای همیشه در حسرت مهر مادری نشاند

كد خبر : ۴۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


شهید علی اکبر ابراهیمی از معدود شهدایی است که در روز ولادتش به شهادت رسیده است.

كد خبر : ۴۸۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


همسر شهید مصطفی احمدی روشن گفت: ایشان ملاک هایی داشت؛ مثلا من موافق سادگی زیاد زندگی نبودم و فکر می کردم ایشان خلاف من نظر دارند اما بعد که صحبت کردیم متوجه شدم اشتباه است و ایشان هم گفتند هیچ وقت اسلام دنبال سادگی بیش از حد نیست.

كد خبر : ۴۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


من این سرزمین را یک سرزمین مقدس می دانم. این‌جا نقطه‌ای است که ملائکه‌ الهی که شاهد فداکاری مخلصانه‌ این شهدای عزیز بودن، به آن تبرک می جویند. این‌جا متعلق به هر کسی است که دلش برای اسلام و برای قرآن می تپد.

كد خبر : ۴۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


مهندس شهید «علی یزدانی» از مجاهدان و مدافعان حرم آل الله همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) طی عملیاتی در تکریت عراق در مبارزه با عوامل تکفیری بر اثر اصابت موشک به شهادت رسید.

كد خبر : ۴۹۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


همدلى و همزمانى دولت و ملت رمز موفقیت ملت ایران اسلامى در طول قریب به چهار دهه گذشته بوده و امسال نیز با تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامى بر عمق آن افزوده خواهد شد.

كد خبر : ۴۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


خانواده دبیر شورای نگهبان از شخصیت های حقیقی و حقوقی و مردم درخواست کردند از ارسال تاج گل و پارچه نوشته های تسلیت برای مجلس ترحیم مرحومه صدیقه مظاهری همسر آیت الله احمد جنتی خودداری کنند.

كد خبر : ۴۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


فرمانده کل نیروی انتظامی کشور گفت: این نیرو برنامه‌های جدیدی برای سال ۹۴ خواهد داشت که متقابلاً اعلام می‌شود.

كد خبر : ۴۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


رئیس سازمان بسیج در پیامی تاکید کرد: محو اسرائیل موضوعی غیر قابل مذاکره است آزادی فلسطین عزیز هدف قطعی ماست، بحمدالله عالم هر روز برای تحقق این هدف آماده تر می شود، ما هم باید خود را برای ایفای نقش سرنوشت ساز در این میدان هر روز آماده تر کنیم.

كد خبر : ۴۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


شاید نخستین زائر مزار شهید علی یزدانی بود که ساعاتی پس از پایان آیین خاکسپاری، در گلزار شهدای یافت آباد حاضر شد.

كد خبر : ۴۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف‌الدینی را ام‌البنین کرمان می‌خوانند، او همزمان با سالروز رحلت حضرت ام‌البنین (س)میزبان جمعی از مسئولان و جانبازان ویلچری کرمان بود.

كد خبر : ۴۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


پرفسور باهر، با بیان اینکه ازدواج یک حق خصوصی و طلاق یک حق عمومی است، گفت: شما می توانید مادامی که به گناه نیفتید، ازدواج نکنید اما اگر ازدواج کردید، تصمیمتان برای طلاق دیگر فقط به خود شما بستگی ندارد؛ چون خانواده یک نهاد اجتماعی کوچک است و به هم ریختن آن نیاز به نظر تخصصی دارد و به همین دلیل یک حق عمومی است.

كد خبر : ۴۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


هر کس دو رکعت نماز بخواند و در آن اندیشه اى از امور دنیا به خود راه ندهد، خداوند از او خشنود شده و گناهانش را مى آمرزد.

كد خبر : ۴۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حجاب اسلامی یکی از مقولاتی است که در دنیای امروز توجه زیادی به آن می‏‌‏شود و وقتی ‏دلایل رعایت آن را از زبان زنان تازه مسلمان می‌شنویم، ارزش واقعی آن بیشتر مشخص ‏می‏‌‏شود.‏

كد خبر : ۴۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


ما جامعه مهربانی بودیم در روزگارهای درخشان اوج زندگی معنوی، اما امروز بر کوه هایی از ترفندهای شیطان زندگی می کنیم باید جنگید،باید روش های نو را بدست آورد، نمی شود با ملاحظه نگاه جهانی از فرهنگ اسلامی پاسداری نمود. باید حرکت کرد و ایمان داشت که خداوند راه های جهاد را در متن جهاد یاد می دهد. آری باید به ساحل دشمن زد و قایق ها را شکست. اما چیزی که از همه مسئولین محترم انتظارمی رود، روش های اداره این جنگ است و اینکه سختی این چنگ را باید عمیقا درک نمود.

كد خبر : ۴۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حسن انتخاب  شهیده سیده زهرا رحیمی  در نوشتن و یادداشت اشعار شاعران از آنجا پیداست که او اشعاری را پسندیده که در خلوت با خدای خویش میتوان زمزمه کرد.

 

كد خبر : ۴۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


کارهای تحقیقاتیش رو به خاطر بعضی مسائل محرمانه، نمی تونست بیرون از خونه پرینت بگیره و چون خودمون چاپگر نداشتیم مجبور بود از چاپگر محل کارش استفاده کنه.

كد خبر : ۵۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


شهید از روحیۀ بالایی برخوردار بود و اعتقاد شدیدی به حضرت امام (ره) داشت و در تمام امور تابع امر ایشان بود.

كد خبر : ۵۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


محمد، برایم آغاز مردانگی بودی همان طور که پایانش از جان شیرین تر، چیزی نداشتی که در کف بگیری و برای معشوقت، آیینت، سرزمینت ارزانی کنی.

كد خبر : ۵۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در بوستان یاس خبر داد.

كد خبر : ۵۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن، همایش بزرگداشت بانو خدیجه ثقفی با عنون همایش بانوی انقلاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


زمستون بود و نزدیک عملیات خیبر. شب که اومد خونه، اول به چشماش نگاه کردم. سرخِ سرخ بود. داد می زد که چند شبه خواب به این چشم ها نیومده...

 

كد خبر : ۵۰۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


رئیس بسیج جامعه زنان از تهیه ۷ هزار جهیزیه به مبلغ ۳ میلیون تومان برای هر جوان در هفته زن خبر داد.

كد خبر : ۵۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: خانواده ای موفق است که این سه مولفه  یعنی آرامش، مودت و رحمت  را داشته باشد.

كد خبر : ۵۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره این شهید بزرگوار را منتشر کرد.

كد خبر : ۵۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمن در مذاکرات هسته ای به دنبال این است که مقاومت ملّت ایران را بشکند و بتواند با کمک چند کشور غربی، با این بهانه اجماعی را علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده و آن را اجماع جهانی اعلام و القا کند.

كد خبر : ۵۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


دختران عزیزم : وحیده ، منصوره ، سیده زهرا و فرزند پسرم سید محمد امین ، باید تا آخرین لحظات حیات  مبارزه و دشمنی با نظامهای فاسد و پوسیده به اشکال گوناگون بر خیزید.

كد خبر : ۵۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


همسر جانباز شهید عطالله غیاثوند و مادر شهیدان علی و رضا غیاثوند در بیان خاطراتش به دیدار به یادماندنی با مقام معظم رهبری اشاره می‌کند و از روزی می‌گوید که رهبر معظم انقلاب مهمان خانه آن‌ها شد.

كد خبر : ۵۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اجازه دادن به این که یک بازرس بتواند به پادگان ما سربزند همچون اشغال سرزمین است به همین منظور بیان این موضوعات حتی در سطح گفتگو نیز به معنای تحقیر ملی خواهد بود.

كد خبر : ۵۱۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای روایتی از عیادت رهبر معظم انقلاب اسلامی از والدین شهدا در بخش آی.سی.یو بیمارستان خاتم الانبیا را در سالروز این حضور به نقل از مدیر بیمارستان منتشر کرد.

كد خبر : ۵۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


 زیر بار ظلم و ستم نروید و به کسی ظلم روا مدارید. همیشه بنده خدا باشید و به غیر خدا توکل نکنید.

كد خبر : ۵۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


خبر شهادت فرزند می تواند سخت ترین خبری باشد که به یک پدر داده می شود. اما حاج اسماعیل رضایی در یک روز خبر شهادت دو فرزند خود را دریافت کرد.

كد خبر : ۵۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


مادر شهید محسن کمالی می‌گوید: محسن همیشه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) بی‌قرار بود، حتی چندماه قبل از شهادت به زیارت امام حسین(ع) رفت تا از خود حضرت برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) اجازه بگیرد.

كد خبر : ۵۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


بوستان جنگلی یاس به وسعت ۱۴۰۰ هکتار که پیرو منویات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع فعالان محیط زیست، احداث آن در دستور کار شهرداری قرار گرفت، ظرف مدت ۲۲ روز آماده بهره‌برداری شد.

كد خبر : ۵۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


او ۶ پسر و چهار دختر داشت که همه پسرهایش از اعضای گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هستند؛ در این میان، ۳ پسر به نام‌های نضال، محمد و رواد شهید شده‌اند.

كد خبر : ۵۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


سعید نصر برای سال‌ها خلبان پروازهای رهبر انقلاب بوده و طی یک سفر با ایشان، در مورد مسئله ورود زن به هواپیمایی به عنوان خلبان سوال می‌کند که آقا پاسخ می‌دهند که منعی ندارد.

كد خبر : ۵۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


"توماس اردبرینک" خبرنگار نیویورک‌تایمز داستان عاشق شدنش در تهران و ازدواجش را با "نیوشا توکلیان" می‌گوید: "همه‌اش در یک بیابان در وسط ایران شروع شد. من یک ژورنالیست جوان بودم و عاشق نیوشا شدم، یک عکاس ایرانی، و تصمیم گرفتم به تهران نقل مکان کنم.

كد خبر : ۵۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


هر ساله مقام معظم رهبری در ایام ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، با معلمان دیدار می‌کنند.

كد خبر : ۵۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


دیگه وقتش شده بود که براش آستین بالا بزنیم خیلی دلمون می خواست داماد شدنش را ببینیم.

كد خبر : ۵۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


عضو کمسیون فرهنگی مجلس با تاكيد بر اينكه مسئولان بايد در فعاليت هاي بين المللي مراقب باشيم تا خون شهدا پايمال نشود، گفت: بايد بدانيم كه پشتوانه عظيم مذاكرات هسته ايران خون شهدايي است كه از كشور دفاع كردند كه ما هم اكنون با اقتدار در جهان پيش برويم.

كد خبر : ۵۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) روز ۲۴ اردیبهشت ماه، پیکر پاک و نورانی ۱۳ شهید شناسایی شده و پیکر ۴۲ شهید گمنام در ۱۵ استان و ۲۱ نقطه تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

كد خبر : ۵۳۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


هفته دوم یه کاغذ آورد خونه و چسبوند به دیوار اتاق. برنامه خودسازی بود که امام سفارش می کردند. مهدی گفت: «از همین امروز شروع می کنیم».

كد خبر : ۵۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


مراسم اربعین جواد جهانی فیضی، شهید مدافع حرم شامگاه سه شنبه در مسجد جوادالائمه خرم‌آباد برگزار شد.

كد خبر : ۵۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


آنچه از پی می‌آید خاطرات بابایی از کردستان و حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای است که پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای آن را منتشر کرده است.

كد خبر : ۵۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


در این چند روز مصیبت می توانم به جرات بگویم که حتی یک قطره اشک نریختم و در برابر سخت ترین فاجعه های منقلب کننده، با اینکه در درون خود گریه می کردم ولی در ظاهر قدرت خود را به شدت حفظ می نمودم...

كد خبر : ۵۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱


مسئول دفتر گفت:" این سرباز تازه از مرخصی برگشته ولی دوباره تقاضای مرخصی داره". فرمانده گفت:" خب! پسر جان تو تازه از مرخصی آمدی نمیشه دوباره بری".

كد خبر : ۵۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱


سردار نقدی به مناسبت گرامی داشت یادواره شهدای شهرستان دلفان لرستان و سالروز عملیات حاج عمران پیامی صادر کرد.

كد خبر : ۵۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱


بازرسان که هنوز نتوانسته اند به موارد مشکوکی از فعالیت های هسته ای ایران دست یابند، اکنون سناریو بازدید از مراکز نظامی را طرحی کرده اند.

 

كد خبر : ۵۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


ارزش‌های فرهنگی سهم معناداری در پیش‌بینی تمام ملاک‌های انتخاب همسر زنان به‌استثنای ملاک ثبات هیجانی و پختگی عاطفی دارند. بیشترین ضریب تعیین مربوط به ملاک‌های آینده مالی خوب، تحصیلات و هوش، موقعیت اجتماعی خوب و نداشتن رابطه جنسی قبلی است.

كد خبر : ۵۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر ملتی برای حفظ استقلال خود انقلاب کرده است ، تفکری که مذاکره با آمریکا را برای خود افتخار می داند، مردود است.

كد خبر : ۵۴۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


توصیه همسر شهید به تیم مذاکره کننده هسته ای:«ببینند حضرت آقا چه می گوید، در جهت و خطی که ایشان می گویند قدم بردارید. نه جلوتر، نه عقب تر»

كد خبر : ۵۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


کارگردان فیلم سینمایی «سیب و سلما» بهترین خاطره‌اش را اقامه نماز در مسجد با دوستان شهیدش توصیف کرد و گفت: متأسفانه مسجد به عنوان یک نمادی از واقعیت جامعه مذهبی، در سینما هم فراموش شده است

كد خبر : ۵۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه گزاره برگ ملی مورد تأیید است چرا که برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است، گفت: برای رسیدن به این نقطه خون هزاران شهید ریخته شده است.

كد خبر : ۵۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابولفضل (ع) استان لرستان گفت : 10 هزار زائر لرستانی در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به تهران اعزام می شوند.

كد خبر : ۵۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


دبیر کل حزب الله لبنان امروز در سخنانی ضمن ناکام خواندن ریاض در تحقق اهداف خود در تجاوز به یمن اعلام کرد که گروه داعش همان القاعده و ساخت آمریکا، عربستان سعودی و پاکستان است.

كد خبر : ۵۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


شهید خیلی سفر به خانه خدا را دوست داشت ، یکی از آرزوهایش این بود که من و مادرش به خانه خدا برویم.

كد خبر : ۵۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


تیام در زبان محلی لری به چشم گفته می شود که نگاه  لرها  به  سختیها و مشکلات  توام با غیرت صلابت و ایستادگی است.

كد خبر : ۵۴۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸


فرمانده یگان امداد پایتخت از دستگیری زورگیری خبر داد که توسط یک دستگاه خودروی پراید از طعمه‌های خود سرقت می‌کرد.

 

كد خبر : ۵۵۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س)، کسانی که چندی پیش در کنار فرزندان کوچکشان حضور داشتند و طعم محبت یک پدر را برایشان معنا می‌کردند اما امسال با حضور آسمانی خود پیام‌آور حقانیت اسلام در تمام تاریخ هستند.

كد خبر : ۵۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


همسر شهید مجید شهریاری گفت: خیلی اوقات صبح‌های جمعه با اینکه بُعد مسافت هم داشتیم، دکتر مقید بود نماز صبح جمعه را در امام‌زاده صالح(ع) تجریش به‌جماعت اقامه کند.

كد خبر : ۵۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


 حامی ولایت فقیه باشید صبر پیشه کنید و زینب وار زندگی کنید و راه  سعادت بخش حسینی  را ادامه دهید و مرگ در راه خدا ماتم و زاری ندارد .

كد خبر : ۵۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


غواصان شهید «دُرٍّهای غلتان» در دریای ملت/قیام تهران به احترام شهدای گمنام/رضایی: نگویید «آب خوردن» نداریم،با دست بسته هم تسلیم نمی شویم

كد خبر : ۵۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


دیروز در تجمع حماسی- ملی مردم تهران بار دیگر غرور ملی نمایشی مقتدرانه داشت، غروری که به دشمنان می‌فهماند اگر نمی دانید، بدانید اگر ندیده اید، ببینید اگر باور ندارید، باور کنید که ملت ایران هنوز فرهنگ شهید و شهادت، ایثار و استقامت را از یاد نبرده و همچنان مردمی انقلابی و بصیرند.

كد خبر : ۵۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می فرماید و غبارها را می زداید.

كد خبر : ۵۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج جامعه زنان  سپاه حضرت ابوالفضل(ع)  استان لرستان  گفت:  به منظور ترویج  فرهنگ  ایثار و شهادت ،  و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و  ایثار گر ان  آثار شهدای زن و زنان ایثار گر لرستان گرد آوری می شوند.

كد خبر : ۵۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸


به نکات بسیار مهم پیام امام خامنه ای در پی حضور باشکوه مردم در بدرقه شهدا، دقت کردید؟!آنجا که فرمودند:(سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را، که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید...)

كد خبر : ۵۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور گفت: یکی از رسالت های مجموعه بنیاد شهید، صیانت از جایگاه و کرامت شهدا و حفاظت از ارزش های انقلاب است، اما در برابر توهین نشریه "آرمان امروز" به شهیدان، سکوت کرده و این موضوع جای سوال دارد.

كد خبر : ۵۵۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران بخشی از روایات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این الگوی ایثار و ازخودگذشتگی، تقدیم عاشقان می شود.

كد خبر : ۵۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


شیرین؛ مشکلات را با ایمان و توکل  برخدای بزرگ و ارداه قوی  تحمل و بر سختیها و مشکلات فائق می شد.

كد خبر : ۵۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


سیزدهمین شماره ماهنامه «سرآمد» بنیاد ملی نخبگان دستخطی از رهبر فرزانه انقلاب خطاب به شهید ستاری را منتشر کرد.

كد خبر : ۵۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به مناسبت فرارسیدن 31 خرداد سالروز شهادت مصطفی چمران، با همسر وی دیدار و گفت وگو کرد.

كد خبر : ۵۶۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


 مرضیه واعظی شهیده شاخص سال 94  شناخته شده است

كد خبر : ۵۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


از طرف صدا و سیما آمده بودند و می‌خواستند با شهید محمد بروجردی مصاحبه کنند ...

كد خبر : ۵۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


تهیه کننده «تا آمدن احمد» گفت: وضعیت زندگی همسران شهدا درکلمه نمی گنجد باید داخل زندگی این افراد شد و تلاش های آنان را در جهت ارتقا سطح کیفی زندگی خود مشاهده کرد، زندگی همین زنان به دور از شعارنمایی به راحتی می تواند سرمشق زندگی دختران این سرزمین شود.

كد خبر : ۵۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


«افرادی که تن به ازدواج سفید می دهند، افرادی دارای اعتماد به نفس پایین، وابسته، مسوولیت گریز، کم مهارت و اغلب فاقد شجاعت اجتماعی هستند.»

كد خبر : ۵۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


انگار خدا می خواست تو را برای ما نگاه دارد، ذخیره ای برای سرنوشت این ملت در لحظه های طوفانی...

كد خبر : ۵۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


 

شهید رحیمی؛ ذخایر گرانقدر معنوی و حماسی مردم شهید پرور لرستان محسوب شده است.

كد خبر : ۵۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


به مناسبت هفت تیر سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران ایشان از سند هویتی شهدای هفت تیر استان لرستان رونمایی می گردد.

كد خبر : ۵۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


تعدادی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر و جمعی از خانواده‌های شهدای استان تهران با رهبر انقلاب دیدار کردند.

كد خبر : ۵۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


فرزند ارشد شهید بهشتی که ۲۵ سال از دوران زندگی پدر را درک کرده، از خاطرات شهید سخن می‌گوید؛ از ماجرای درگیری‌های شهید بهشتی با "رجوی" و بنی‌صدر گرفته تا انتقامی که سرانجام از شهید مظلوم گرفته شد.

كد خبر : ۵۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


سران فتنه سال 88 که همواره توسط رسانه های غربی و معاند خارجی و همچنین برخی افراد معلوم الحال در داخل کشور در حال حمایت شدن هستند و از آنها با تعبیر "سید مظلوم " یاد میشود همواره جزو ظالمان بزرگ به آحاد مردم و همچنین نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

كد خبر : ۵۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


سیره عملی پدرم قاطعیت و صراحت در  پیروی کامل از ولایت فقیه بود  و در مقابل اوامر رهبر انقلاب از هیچ اطاعتی فرو گذار نمی کرد به اطاعت از ولایت فقیه اما و اگر و چرا نداشت.

كد خبر : ۵۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رهبرانقلاب «اقتدار» را از عوامل استقلال دستگاه قضایی برشمردند و بیان داشتند: اقتدار طلبی قوه قضاییه، قدرت طلبی متعارف سیاسی و جناحی نیست بلکه به معنای قاطعیت و ایستادگی بر سر حرف حق است.

كد خبر : ۵۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


از دیدگاه اسلام حجاب سبب تحکیم روابط افراد خانواده و برقراری صمیمیت و همچنین موجب سلامتی اجتماع می گردد و آرامش روانی در برابر هیجانات و التهابات بنیان کن ایجاد می کند. حجاب و نقش آن در استحکام پیوند خانوادگی از جمله اهداف متعالی اسلام است که بایستی در کانون خانواده ایجاد شود.

كد خبر : ۵۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


اسامی شهدا و مجروحین ایرانی حادثه تروریستی مسجد امام صادق(ع) کویت اعلام شد که در آن یکی از شهدا اهل لرستان است.

كد خبر : ۵۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


عامل اسیدپاشی به مادر و دختر ۸ ساله در کوهدشت تصور می‌کرد زن برادرش عامل اصلی طلاق وی از همسرش است. این مرد کینه‌جو در حالی که ظرف اسیدی در دست داشت، مخفیانه وارد خانه برادرش شد و به جنایتی اسیدی دست زد.

كد خبر : ۵۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر شناخت دشمن  و پیشنهاد معظم له برای هفتم تیر تا دوازدهم تیر با عنوان  "هفته حقوق بشر آمریکایی" سایت "حرف تو" موج سایبری در همین راستا برگزار مینماید.

كد خبر : ۵۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


صبح امروز مراسم رونمایی از طومار میلیونی مردم در حمایت از گزاره برگ ملی با حضور جمعی از اقشار مختلف مردم و اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران خارجی در میدان آزادی برگزار شد.

كد خبر : ۵۶۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


فرناز؛ مدرسه ای که تحصیل می کرد درمسائل مذهبی ، سیاسی  فردی بسیار کوشا اما در عین حال بسیار کم توقع و ایثارگر بود.

كد خبر : ۵۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


مشاور رئیس بنیاد شهید و عضو هیأت موسس جمعیت جانبازان می‌گوید:حضرت آقا از زمانی که رئیس جمهور بودند به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران توجه خاصی داشتند. همیشه بعد از دیدارهای آقا احساس می‌کنم همگی از نظر روحی و معنوی تغذیه شده‌ایم.

كد خبر : ۵۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


محجبه واقعی ؛حجابش را در شبکه های اجتماعی محکم میگیرد !

 

كد خبر : ۵۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


فعالان عرصه عفاف و حجاب امسال نیز به رسم ماه‌های رمضان سال‌های گذشته گرد هم آمدند تا با ارائه برترین محصولات عفاف و حجاب گامی در جهت ترویج فرهنگ حجاب در جامعه بردارند.

كد خبر : ۵۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


مراسم ترحیم شهید علی امرائی که دوم تیرماه سال جاری در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و نبرد با تروریسم تکفیری در کشور سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد در شهرستان بروجرد برگزار می شود.

كد خبر : ۵۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


فرزند شهید؛  نامه پدر قبل از اینکه به حرم  امام حسین (ع) برسد به دست خود امام حسین (ع) رسید و پدرم را به سعادتش که شهادت بود رساند.

كد خبر : ۵۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


یک کارشناس حوزه زنان گفت: اگر به زنان در اجتماع ظلم نشود و بانوان آرامش روانی داشته باشند یقینا کل جامعه از این موضوع سود برده و به تعالی می رسد.

كد خبر : ۵۷۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


روزی از روزها ماه مبارک رمضان بود وطبق معمول عباس صبح قبل از رفتن به محل کار به خانه ما آمد، چهره‌اش را غم و اندوه پوشانده بود و ناراحت به نظر می‌رسید. وقتی دلیل آن را جویا شدم، با افسردگی گفت: نمی‌دانم چه کار کنم؟ به من دستور داده‌اند که امروز را روزه نگیرم!

كد خبر : ۵۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


مسئول سازمان مردم‌نهاد خیریه آبشار عاطفه‌های امام رضا (ع) لرستان گفت: درماه مبارک رمضان 2 تن برنج از طرف سازمان آبشار عاطفه های امام رضا(ع) کشور اهداء شد و در بین نمایندگی آبشار عاطفه ها ی شهرستانهای استان توزیع شد.

كد خبر : ۵۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


یک مشاور خانواده با اشاره به راهکارهای انتخاب درست و پیامدهای انتخاب نادرست در ازدواج گفت: یک انسان با انتخاب صحیح می‌تواند در نهایت به سکون و آرامش مورد نظر قرآن دست پیدا کند.

كد خبر : ۵۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


مادر سردار سرافراز شهید مهدی نوروزی؛ شیر دلاور سامرا گفت: فرزندم مهدی از همان طفولیت فردی شجاع و نترس بود و همیشه هم خادم پدر و مادر بود و در راس همه اینها ولایتمداری و عشق به رهبری در وجودش همیشه روزافزون بود.

كد خبر : ۵۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


فرزند شهید؛ پدرم خیلی آرزوی رفتن به خانه خدا را داشت وگفت گویا پدرم دیدن خداوند را درخانه  ابدی خودش  ترجیح داد.

كد خبر : ۵۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: برگزاری یادواره شهدای کارگر و رونمایی از این کتاب در جهت تجلیل از خانواده شهدا و جایگاه شهدای کارگر در نیم سال نخست امسال برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


منابع عراقی از انهدام بزرگترین مرکز اطلاعاتی داعش و هلاکت افسران بعثی و عرب، پاکسازی مناطق البوحمدان و البوعیسی در شمال فلوجه و انهدام هفت خودرو بمب گذاری شده داعش در الرمادی خبر دادند.

كد خبر : ۵۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


ماجرای آشنایی یک دختر و پسر واتس آپی که به گروگانگیری برای اخاذی ۷۰۰ میلیون تومانی تبدیل شد.

كد خبر : ۵۷۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


حضرت آیت الله جوادی آملی گفت: ماه رمضان همه ما مهمان خداوند متعال بودیم و در مابقی ماه ها خداوند منان مهمان ما است.

كد خبر : ۵۸۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


پدیده مدگرایی در عصر حاضر از سوی بسیاری از جوانان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این نسل مدهای غربی را شیک‌پوششی می‌دانند.

كد خبر : ۵۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


دبیر نخستین سمینار تومورهای سروگردن، نسبت به بروز سرطان تیروئید که معمولا زنان را بیشتر گرفتار می کند، هشدار داد و گفت: بروز گره، بافت سفت و برجستگی غیرطبیعی در گلو اولین علامت بروز این نوع سرطان است.

كد خبر : ۵۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ستاد نظریه پردازی و تولید ایدئولوژی داعش، «حیفا» و قرارگاه میدانی عملیاتی داعش در منطقه سفارت آمریکا در بغداد است

كد خبر : ۵۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


از خودم می پرسم چرا؟! این همه وقت گذاشتن و وسواس داشتن برای کاری که چه بخواهم چه نخواهم نهایت موفقیتش این می شود که دلی را که متعلق به من نیست بلرزانم؟ ارزش من آیا واقعا...

كد خبر : ۵۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


منصوره؛ با وجود سن کمی که داشت دارای خصلتهای والایی بود،از لحاظ اخلاقی و روحیات معنوی نسبت به همسالان خود سر آمد بود.

كد خبر : ۵۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


حجت الاسلام عباس زاده، داماد امام جمعه سابق تبریز اظهار داشت: مرداد ماه سال ۱۳۷۲ که قرار بود رهبر انقلاب اسلامی به تبریز تشریف بیاورند، من در بیت مرحوم آیت الله ملکوتی بودم. چند روز قبل از تشریف ‌فرمایی ایشان، هیئتی به تبریز آمد و مقرر شد محل اقامت ایشان، بیت حضرت آیت الله ملکوتی، نماینده امام و رهبری در استان و امام جمعه تبریز باشد.

كد خبر : ۵۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


خانواده مظفر از شش برادر حاضر در عملیات مرصاد، سه شهید را تقدیم انقلاب کردند تا برگ زرین دیگری از کتاب فرزندان خمینی رقم بخورد.

كد خبر : ۵۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در یادداشت پیش‌رو از واقعیاتی علمی درخصوص آنچه «تنظیم خانواده» خوانده می‌شود، پرده برخواهیم داشت که نگاه شما را تغییر می‌دهد. با ما همراه باشید با چند نکته درباره‌ عملکرد وزارت بهداشت در حوزه جمعیت و باروری که پیش از این نمی‌دانستید!

كد خبر : ۵۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: : در نخستین  جلسه شورای راهبردی نقش بانوان  در دفاع مقدس و دیگر عرصه ها مطرح شد.

كد خبر : ۵۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸


فاطمه ؛ خوشا به سعادتت حاجی چقدر دلم می خواست من نیز همانند تو در جنگ مبارزه می کردم  و مانند شهدا که باده شهادت را نوشیده اند من نیز شهید شوم.

كد خبر : ۵۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


مراسم گرامیداشت زنده یاد سارا صفالو مسئول روابط عمومی شبکه مستند سیما پنجشنبه هشتم مرداد ماه ۹۴ در مجتمع تکتا سازمان صداوسیما برگزار شد.

كد خبر : ۵۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


در بیانیه بسیج جامعه زنان در محکومیت جنایت سوزاندن نوزاد فلسطینی آمده است: سال‌هاست به اشغال و اشغال‌گری عادت کرده است، صاحب ادعای حقی نداشته شده است، نسل‌کُشی می‌کنند و کسی معترضشان نمی‌شود، کودک‌کشی شیوه‌شان شده و به آن شناخته شده‌ است، چشم دیده‌بان حقوق بشر در برابر جنایاتش همیشه کور است!.

كد خبر : ۵۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


برنامه نظارت بر مطب‌های مامایی و زنان به دو صورت انجام می‌شود. بازدیدهای دارای تقویم و برنامه که حداقل در طی سال دوبار بر مطب‌های مرتبط با حوزه زنان و زایمان توسط ناظرین دانشگاه انجام می‌شود و بازدیدهای سرزده که معمولاً در ساعات پایانی روز یا میانی شب به‌ویژه در محلات خلوت‌تر که مطب با وجود پایان یافتن ساعت فعالیتش، باز است، صورت می‌گیرد.

كد خبر : ۵۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: نام‌گذاری اماکن مهم و پروژه‌های استانی و ملی لرستان به نام شهدا پیگیری و اجرایی شود.

كد خبر : ۵۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲


نماینده ولی فقیه در تیپ 57 ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر بانوان می خواهند عاشق و پایبند به خانواده باشند و مشکل ازدواج را حل کنند تنها راه حل این است که حجاب و عفاف را سرلوحه زندگیشان قراربدهند.

كد خبر : ۵۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


به مناسبت  روز قشر بسیج جامعه زنان  «همایش  دختران زهرایی »در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۵۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


در کشور من لبنان این همه مردم شهید می‌شوند، من که بهتر از آنها نیستم، من هم می‌خواهم مبارزه کنم و این راه جنگیدن من است و با توکل به خدا از چیزی نمی‌ترسم.

كد خبر : ۵۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


شهید صارمی با ایفای رسالت خود در عرصه خبرنگاری ‌برگی زرین در تاریخ تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رساند و به‌ افتخار این شهید والامقام این روز برای همیشه تاریخ به یادگار می‌ماند.

كد خبر : ۵۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


رقابت‌های انتخابی کاتای بانوان برگزار شد و تیم و نفرات اعزامی به رقابت‌های آسیایی بزرگسالان و مسابقات قهرمانی جهان در رده‌های پایه معرفی شدند.

كد خبر : ۵۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


من زبان بسیار نرم و مردمی دارم و سعی کرده ام تا با زبان عامیانه اما واقعی و اصولی به مردم آگاهی بدهم و با توجه به این که یک پزشک هستم باید دقت و مراقبت بیشتری در کارم داشته باشم و این کارمن را حساس تر می کند.

كد خبر : ۵۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


در پیام تبریک بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت روز خبرنگار آمده است:خبرنگاران طلایه دار در راه رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم از طریق اطلاعات دقیق و وثیق تلاش می نمایند و در راه دست یابی به اطلاعات حقیقی و موثق همسو با وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای اهتمام می ورزند.

كد خبر : ۵۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


نویسنده «دختر شینا» با اشاره به دیدار خود و خانواده شهید حاج ستار ابراهیمی با رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در این دیدار فرمودند که کتاب خوبی بود. واقعاً همسران شهدا اجر فراوانی دارند و نصف اجر شهدا متعلق به همسر و خانواده آنها است.

كد خبر : ۵۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


خانواده شهدای دیپلمات مزارشریف ضمن گلایه از بی‌توجهی وزارت خارجه نوشتند: یکی از مهم‌ترین دلایل این بی‌توجهی، به واقعیت‌های فاجعه مزارشریف و چگونگی شهادت مظلومانه و غریبانه دیپلمات‌ها مربوط است.

كد خبر : ۵۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


پدر سمیه؛  مادر سمیه بعد از 6 ماه که از بیمارستان  به خاطرمجروح شدن بمباران  هوایی مرخص شد وبه خانه بازگشت و فهمید که سمیه شهید شده  بار دیگر راهی بیمارستان شد.

كد خبر : ۵۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


روحانی شهید شیخ شعاعی در دلنوشته ای خطاب به دختر و همسرش اینچنین نوشته است:به دخترم دروغ نگویید! نگویید من به سفر رفته ام، نگویید از سفر باز خواهم گشت، نگویید زیباترین هدیه را برایش به ارمغان خواهم آورد، به دخترم واقعیت را بگویید، بگویید بخاطر آزادی تو هزاران خمپاره دشمن سینۀ پدرت را نشانه رفته اند.

كد خبر : ۵۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


نماینده ولی فقیه در سپاه لرستان گفت: 85 سالن ورزشی، ساخت چند استخر شنا، واحداث دهکده مقاومت در شهر خرم‌آباد ازجمله  کارهای عمرانی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در لرستان بوده است.

كد خبر : ۵۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


آلزایمری که این روزها فضای خانواده هاشمی را فرا گرفته است مانع از آن شده که این خانواده گذشته خود را به یاد بیاورند؛ به طوری که این خاندان هرچه تا کنون از قدرت و ثروت به دست آورده اند، از برکت انقلاب اسلامی بوده است.

كد خبر : ۵۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


آنچه داشته ام تو داده ای و آنچه کرده ام تو میسرنمودی، همه استعدادهای من، همه قدرتهای من، همه وجود من زاده اراده تو است، من از خود چیزی ندارم که ارائه دهم، از خود کاری نکرده ام که پاداشی بخواهم.

كد خبر : ۵۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


اوایل تابستان سال 90 اتفاقی افتاد که خون مردم مومن را به جوش آورد تا جایی که مجلس شورای اسلامی را مجبور کرد قانون حمایت از ناهیان امر به معروف و نهی از منکر در کشور تصویب شود.

كد خبر : ۶۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


شهر به شهر و روستا به روستای استان مازندران در شب و روز شهادت امام صادق(ع) میزبان پیکرهای شهدای غواصی بودند که در شهرت بی نامی و قدرت نهان در دستان بسته، بار دیگر فضای نگین سبز ایران را با نام و یاد ایثار و ایستادگی بهاری کردند.

كد خبر : ۶۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


ستاندار لرستان با تاکید بر ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی این استان از راه‎اندازی مرکز لرستان‎شناسی در استان خبر داد.

كد خبر : ۶۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


«آنا ژورژولیانی» از گرجستان با فارسی دست و پا شکسته‌ای که بلد است می‌گوید: «چادر برای من تجربه‌ای خاص است. تا حالا حتی به آن دست نزده بودم و الان روی سرم انداخته‌ام».

كد خبر : ۶۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


محمد سلطانی، یکی آزادگان و از همرزمان شهدای غواص در مورد روز ورودش به کشور گفت: به نظر من آن روز، روزی بود که مرده‌ها زنده شدند! واقعا همین بود و بچه‌‎ها با سنگ‌های قبرشان عکس یادگاری می‌گرفتند در حالی که خانواده‌هایشان برای آن‌ها مراسم ختم گرفته بودند.

كد خبر : ۶۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


پروین مرادی همسر شهید حاج حمید تقوی فر یکی از شهدای مدافع حرم، گفت: حمایت از کمپین "ما هم اجازه نمی دهیم" در حقیقت پیروی از شهدا است که در این راستا زنان جامعه به عنوان نیمی از پیکره جامعه می توانند نقش مهم و تأثیرگذاری را در این خصوص داشته باشند.

كد خبر : ۶۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


مسوول اجرایی گروه خیرین فرهنگی، از تشکیل مجمع خیرین فرهنگی خبر داد و گفت: با حرکت جهادی اعضای گروه خیرین فرهنگی حدود 3500جلد کتاب برای یک از روستاها که مرکزیت 16 روستای دیگر را دارد؛ جمع آوری وکتابخانه ای در این مرکز راه اندازی شد.

كد خبر : ۶۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته دولت به لرستان سفر می‌کند.

كد خبر : ۶۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


از مسائل ابتدایی که ذهن بشر را به خود مشغول ساخته است مسئله شغل و اشتغال می‌باشد. تفکر غربی، جایگاه زن در اجتماع را بر اساس فعالیت زنان در زندگی اقتصادی و اشتغال آنان می‌شناسد. در کشورهای غربی از مشکلاتی که برای زنان قلمداد می‌شود پایبندی به رکن خانواده می‌باشد.

كد خبر : ۶۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


همایش آب یا سراب باموضوع اقتصاد مقاومتی یا اقتصاد عاریتی و با حضور فرهیختگان و روشنفکران سراسر کشور برگزار می‌شود.

كد خبر : ۶۰۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


گروه هنر: عصر چهارشنبه، ۲۸ مردادماه خادمان امام رضا(ع) در قالب کاروان «زیرسایه خورشید» وارد لرستان شدند.

كد خبر : ۶۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


مراسم تودیع ومعارفه  مسئول بسیج جامعه زنان استان لرستان در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۶۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


با توجه به افزایش مشارکت های اجتماعی بانوان؛ وجود سلیقه های مختلف در نسل جوان؛ جهت ترویج و ارائه الگوهای برتر و تسهیل در تهیه حجاب برتر آدرس و اطلاعات برخی از فروشگاه های حجاب در تهران و شهرستانها در زیر ارائه شده است.

كد خبر : ۶۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


شهید محمد علی رجایی از جمله شهدای ترور بود که پیش از انقلاب نیز فعالیت های موثری در روند پیروزی نهضت امام خمینی(ره) داشت و مدت ها در زندان رژیم ستم شاهی محبوس بود.

كد خبر : ۶۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


علی رغم شعار دولت تدبیر مبنی بر «همدلی دولت با مردم» همواره شاهد تحرکاتی هستیم که شکاف بین مسئولین و مردم را بیشترمی‌کند و مسئولین در راستای نگاه جناحی_سیاسی خود بر خلاف نظر مردم تحرکاتی را انجام می‌دهند تا هر چه بیشتر بر توخالی و تبلیغاتی بودن شعارهای خود را آشکار سازند.

كد خبر : ۶۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


رییس جهاد دانشگاهی همدان گفت: در کتاب «دختر شینا» توکل و ایمان به خدا موج می‌زند.این کتاب بیانگر عبادت و ایمان به خدا، نجابت، پایبندی به خانواده، از خود گذشتگی، تربیت صحیح فرزندان در شرایط سخت و همچنین صرفه‌جویی بوده که متاسفانه در خانواده‌های امروز به ندرت یافت می‌شود.

كد خبر : ۶۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور در سالن اجلاس سران برگزار شد. دختر شهید رضایی نژاد به همراهش مادرش یکی از میهمانان این کنگره بودند.

كد خبر : ۶۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


خدام حرم رضوی با حضور در بالین شهید زنده سید نورخدا موسوی از نور وجودی جانباز 100 درصد خرم آبادی منور شدند.

كد خبر : ۶۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


شهیده  زمانی ، دارای اخلاقی نیکو و پسندیده و با گذشت بود و در تمام امور تا آن جا که می توانست به خانواده و اهالی روستا کمک می نمود .

كد خبر : ۶۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


خانم مرعشی؛ قرار گرفتن فرزند در برابر قانون به خاطر خطایی که مرتکب شده سخت تر است یا قرار گرفتن پاره جگر در برابر توپ و گلوله دشمن؟ آخرت خود را با مهروزی بی جا برای فرزند خراب نکنید.

كد خبر : ۶۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


بتول روزبهانی مادر شهیدان "نورعلی، فتح علی و رستگار مومنی خطاب به عفت مرعشی، گفت:از تهمت هایی که به نظام می زنید خجالت بکشید اینکه جرم پسرتان را انکار می کنید و نظام را زیر سوال می برید در حقیقت خیانت به شهدا است.

كد خبر : ۶۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


«لب‌های سربی» به مصرف بی‌رویه لوازم آرایشی در کشور توسط بانوان انتقاد دارد؛ زیرا مواد خطرناکی مانند سرب و فلزات سنگین در این لوازم، از حساسیت‌های پوستی تا احتمال شیوع سرطان و بیماری‌های پوستی را بیشتر می‌کند.

كد خبر : ۶۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


پیکر 80 شهید دوران دفاع مقدس که طی عملیات تفحص در مناطق عملیاتی فاو، شرق دجله و زبیدات در کشور عراق و در عملیات‌های والفجر یک، خیبر و بدر و در حین تک دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌ بودند، در میان استقبال مسئولان محلی و استانی، مقامات لشکری و کشوری، نیروهای مسلح، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم در شرایط نامناسب جوی و بالا بودن میزان ذرات گرد وغبارهوا از مرز شلمچه به آغوش میهن بازگشتند.

كد خبر : ۶۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج یابد و نسل جوان جامعه را با این فرهنگ آشنا کنیم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب زنده ماندن باورهای انقلابی می‌شود.

كد خبر : ۶۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


به آیت ا... هاشمی توصیه می شود از سرنوشت افرادی همچون زبیر در صدر اسلام که علیرغم سوابق درخشان مبارزاتی فراوان در سنین بالا گرفتار انحرافات فرزند خود شده و از امام و مولای خود جدا شدند و حتی در برابر او قرار گرفته اند، عبرت بگیرند.

كد خبر : ۶۱۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


بانوی فرمانده شهرستان کوهدشت به مرگی شهادت گونه از دنیا رفته است. زیارت عاشورا می خوانند. صدای زیارت عاشورا با گریه بلندتر می شود. بانوی فرمانده دیگر نیست.

كد خبر : ۶۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


مادر این روزها با قاب عکسی ازعلمدار که همیشه همراه اوست به یاد روزهای حضور پسرش هم صحبت می شود.

كد خبر : ۶۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


 به اکثر کشورهای جهان رفته‌ام و حتی به زنان مسیحی و یهودی گفته‌ام که آیا شما دوست دارید شوهرانتان 98 درصد شما را دوست داشته باشند و 2 درصد زنی دیگر را؟ و تمام آنها ...

كد خبر : ۶۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


سازمان بسیج  جامعه زنان کشور شهادت مژگان مردانی فرمانده بسیج خواهرن کوهدشت  را تسلیت گفت.

كد خبر : ۶۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


خداوند به من و همسرم لطف کردند و خطبه عقدمان را مقام معظم رهبری قرائت کردند، جزو بهترین لحظات زندگی من است. حضرت آقا، چند دقیقه‌ای ما را نصیحت کردند به خصوص من را...

كد خبر : ۶۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


مروز ایران اسلامی با پرچم «آرمیتا» میدان جدیدی از مبارزه با توحش مدرن غربی و حق طلبی اسلام ناب محمدی (ص) را آغاز نموده است.

كد خبر : ۶۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، تلاش برای اشاعه فرهنگ ایثار و آشنا کردن دانش‎آموزان با زندگی شهدا و آرمان‎ها و اهداف آنها را از برنامه‎های این نهاد در سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

كد خبر : ۶۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت: متاسفانه سونوگرافی متعدد از زنان باردار در کشور ما به یک تجارت تبدیل شده و تعدد آزمایشات غیر ضرروی در آن دیده می‌شود.

كد خبر : ۶۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


بهناز ضرابی‌زاده معتقد است که «دختر شینا» یکی از هزاران روایت ناگفته از مردانگی زنان در جنگ است؛ زنانی که جنگ به خانه‌های آنها رسید، اما «زندگی» را حفظ کردند. 

كد خبر : ۶۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


ماجرای تعقیب و گریز دو جاسوس انگلیسی و آلمانی به صورت داستان جذاب و کوتاه توسط خانم پروین نخعی مقدم از نویسندگان و شاعر از خطه خراسان جنوبی به رشته تحریر در آمده است. کتاب"رد پای روباه، مأموران MI6 در ایران" حکایت از روحیه عجیب و تلاش این جاسوس انگلیسی برای رسیدن به اهداف شوم دولت بریتانیاست.

كد خبر : ۶۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


خانواده اش مخالفت کردند و بیشتر از همه خودش؛ می گفت: «مهریه را باید پرداخت کرد و اگر در حد توان من نباشد، اساسا این ازدواج درست نیست.»

كد خبر : ۶۲۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ارج نهادن به خانواده شهدا وظیفه ما است و باید دیدار با خانواده شهدا را در رأس برنامه‌ها قرار دهیم.

كد خبر : ۶۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


گروه اجتماعی: جانشین فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد از اجرای طرح «آبروی محله» به‌مناسبت هفته دفاع مقدس خبرداد و گفت: طی این طرح در منزل شهدا، یادواره شهدا برگزار می‌شود.

كد خبر : ۶۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


رئیس دانشکده اهل بیت دانشگاه اصفهان گفت: ارائه جذاب عقیده غربی با رسوخ پر شتاب سبک زندگی هدف اصلی شمشیر استکبار جهانی است و صیانت از سبک زندگی اسلامی مانع سرعت نفوذ فرهنگ غرب به جامعه می شود.

كد خبر : ۶۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


نکند رفتار ما با بازماندگان شهدای در راه خدا، همان رفتاری باشد که با بازماندگان شهدای کربلا شد؟!

كد خبر : ۶۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، زنان ایرانی را مایه افتخار کشور دانست و گفت: زنان ایرانی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن، مقاومت خوبی از خود نشان دادند که این نشات گرفته از الگوی دفاع مقدس است.

كد خبر : ۶۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


به دلیل هم‌زاد پنداری با دوره‌ی کودکی‌ام از او خوشم آمد. وقتی گوش‌فیل و بامیه می‌فروختیم، همیشه با قلدرهای محله دعوا داشتیم، آن‌ها با یک ریال که برای دوتا گوش‌فیل می‌دادند، می‌خواستند همه‌ی شیره‌ی سینی را جمع کنند!

كد خبر : ۶۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


یک ذره جلو رفتیم با تیربار ما را زدند «محمدرضا مبارز درجا شهید شد، حتی یک آخ هم نگفت. مغزش روی لباس من پاشید و تکه بزرگی از مغزش روی لباس من افتاد.» در آن درگیری شدید بدن شهید"محمدرضا مبارز" مانند سپر جلوی گلوله ‌ها را می گرفت و خدا می‌خواست ما زنده بمانیم.

كد خبر : ۶۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


جانباز بالای 70 درصد دفاع مقدس : ماهر کاری را می کنیم برای رضای خدا باشد و اگر هم رنج می کشیم چون این رنج در راه خدابوده اما شیرین است
كد خبر : ۶۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲


گاهی وقت ها ساعت ها زل می زند به مادر شهیدی که بر سر مزار پسرش نشسته است. دلش طاقت نمی آورد و مثل همیشه بغض سی ساله اش دوباره در کنار مزار شهدای گمنام می شکند.

كد خبر : ۶۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


در نشست تخصصی زن و دفاع مقدس، زنان رزمنده و فعال در هشت سال دفاع مقدس بیان کردند: فعالیت های هنری در خصوص انعکاس حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، راضی کننده نیست، چرا که ناگفته های زیادی از زنان در 8 سال دفاع مقدس باقی مانده است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


مرد روحانى گفت: «من که از پدر شهید بودن شما خبر نداشتم؛ اسم شهیدتان را هم نمى دانستم. شهید شما به خوابم آمد و گفت اسم من عباس فخارنیاست...»

كد خبر : ۶۳۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


مادر سردار شهید محمود شیرمحمدی و شهید مسعود شیرمحمدی 35 سال است که هر جمعه صبحانه هایی را که نذر سلامتی امام زمان(عج) کرده است بر سر مزار شهدای گمنام می برد و چون مادری مهربان از زائران این شهدا با صبحانه های متبرک پذیرایی می کند

كد خبر : ۶۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


در این گزارش تلاش شده است تا با جمع آوری تصاویری از سرداران بزرگ لرستانی در دوران دفاع مقدس یاد آنها را زنده نگه داریم، در این تصاویر سردار مرتضی کشکولی فرمانده فعلی سپاه لرستان و سردار حاج روح الله نوری از سرداران و اولین فرماندهان سپاه لرستان که ازنایی می باشد نیز دیده می شود.

كد خبر : ۶۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


یادواره ۱۷۶ شهید کارگر استان لرستان امروز برگزار شد.

كد خبر : ۶۳۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۷


یادواره شهدای زن حوزه مقاومت بسیج صدیقه کبری (س)  سپاه ناحیه خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۶۳۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۷


معاون حج و زیارت استان لرستان گفت: دو نفر از جانباختگان حادثه منا مربوط به خرم آباد هستند.

كد خبر : ۶۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۸


همسرسردار شهید منصور عابدی، ضمن تأکید بر عذرخواهی ظریف از رهبر معظم انقلاب و ملت ایران، به خاطر دست دادن به اوباما، گفت: دست دادن به چنین شخصی نه تنها خطایی ذلت بار بلکه پایمال کردن خون شهدا است.

كد خبر : ۶۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


یکی از مصادیق زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، رفتن به سراغ خانواده هایشان و شنیدن سخنان ایشان است.

كد خبر : ۶۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


وزیر اطلاعات با اشاره به بررسی کارشناسانه حادثه منا در کشور، گفت: عربستان با روش نابخردانه و غیرعادلانه‌ای که در پیش گرفت، صورت حادثه را به جنایت تغییر داد.

كد خبر : ۶۳۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


از چشم‌هایش می‌توان خواند، چشم‌های پر از پرسش و اضطراب، می‌شود این پیام را به‌وضوح شنید از لب‌هایی که خشک شده از استرس بی‌خبری، می‌توان کلمات را شنید که در سکوت پژواک می‌شود؛ حاجی سلام، حجکم مقبول، خوش آمدی به وطن، قدم بر چشم گذاشتی، اما کو همراهت، هم‌کاروانت، شما که از ابتدا با هم ذوق پرواز به خانه خدا را داشتید.

كد خبر : ۶۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


اگرچه پرچم «خوش، آمدی پدر» مشکی است

لباس احرامت پرچم و نشانه ی ماست

كد خبر : ۶۴۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳


مریم کاتبی از جمله بانوان امدادگر دوران دفاع مقدس است که به توصیه شهید فیاض‌بخش به غرب کشور اعزام شد و به پیشنهاد متوسلیان مأموریت یافت تا به بازرسی بدنی از زنان کومله و دموکرات بپردازد.

كد خبر : ۶۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


نویسنده کتاب «دختر شینا» با اشاره به اینکه تا پیش از این در عرصه داستان بیشتر مشغول بوده گفت: «قدم‌خیر»، قدم خیر و پربرکتی برای من داشت که موجب شد وارد این عرصه شوم.

كد خبر : ۶۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


رهبر انقلاب گفتند: مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بیشماری نیز دارد.
 شرایط کنونی از لحاظ فعالیت ها و تلاشهای دشمنان جمهوری اسلامی که ما بر آنها احاطه اطلاعاتی نیز داریم، مقطع مهمی است زیرا آنها به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم درخصوص مسائل انقلابی، دینی و مصالح ملی کشور هستند.

كد خبر : ۶۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی قابل تبدیل شدن به جمهوری اسلامی نیست، گفت: باید مراقب نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن باشیم.

كد خبر : ۶۴۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


و چه زیبا در وصیتنامه ات نوشتی که « دشمنان نمی دانند و نمی فهمند که ما برای شهادت مسابقه می دهیم و وابستگی نداریم و اعتقاد ما این است ما از سوی خدا آمده ایم و به سوی او می رویم....»

كد خبر : ۶۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار حسین همدانی تاکید کردند: این رزمنده قدیمی در جبهه پر افتخار دفاع از حریم اهل بیت(ع) به آرزوی خود نائل آمد.

كد خبر : ۶۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


خواهر شهید جهان آرا گفت: ارتباط با آمریکا بستر نفوذ به کشور را فراهم می سازد البته ما مردم ایران و خانواده شهدا به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که آمریکا به این راحتی با ایران وارد مذاکره شود.

كد خبر : ۶۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


خانواده سردار شهید «حسین همدانی» و همرزمان وی عصر امروز با حضور در معراج شهدای تهران به زیارت پیکر این شهید رفتند.

كد خبر : ۶۴۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


همسر شهید سردار همدانی با بیان اینکه روز آخری که سردار عازم سوریه بودند از ایشان قول گرفتم که شهید شدند مرا شفاعت کنند، گفت: شهید همدانی در وصیت نامه خود چندین صفحه ولایت پذیری و اطلاعت از رهبری را گوشزد کردند و همیشه تابع رهبری و عاشق ایشان بودند.

كد خبر : ۶۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به شعار سازمان برای ماه محرم سال جاری با عنوان «نذر خون؛ تصمیم آگاهانه، اهدای مسئولانه»؛ تاکید کرد: باید با برنامه ریزی برای نوبت دهی نذر خون در ایام محرم، اهدای خون هیجانی به سمت اهدای خون با برنامه هدایت شود.

كد خبر : ۶۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


سردار سرلشکر محسن رضایی گفت: سردار همدانی با تهاجم ظالمانه استکبار به سوریه از سال 90 به این کشور رفت، دفاع وطنی را آنجا تشکیل داد و در 80 عملیات حضور داشت.

كد خبر : ۶۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


رئیس سابق سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس گفت: ایشان وقتی دوشنبه بعد از دیدار با مقام معظم رهبری از بین ما می‌رفتند که به سوریه برگردند، انگار که نور از صورتشان فوران می‌کرد...

كد خبر : ۶۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


برخی مسؤولان «متهم ردیف اول» قدم زدن و خندیدن با آمریکا هستند و امروز تمام ابهت ابرقدرتی «دشمن» شکسته شده، اما با یکسری از کارها این ابهت در حال بازگشت است.

كد خبر : ۶۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


داود کریمی، مهدی همت، مهدی باقری و مهدی دستواره می‌آیند، همه به تازه وارد سلام می کنند و به آغوشش می‌کشند. محمد همدانی حالا فرزند شهید جدید جمع است. مهدی دستواره تا که می‌گوید خدا صبر بدهد، مهدی همت تلخ می‌خندد: مگر سی سال صبر داد که امروز بدهد؟

كد خبر : ۶۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


«عذرا خدادادی» همسر جانباز 70 درصد «محمدجواد وفائی‌فرد» یکی از اهالی این شهر است که می‌توان او را اسوه زنان مقاومت دانست. او در اوج جوانی با جانبازی از دیار خود ازدواج کرد.

كد خبر : ۶۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


شهید همدانی گفت: «آقای حمیدزاده من همه کسانی را که در طی این سال‏ها همکار و یا همنشین‌‏ام بودند حلال کردم و کینه و کدورتی از کسی به دل ندارم، وقت تنگ است و فرصتی برای این کینه کدورت ها نیست.»

كد خبر : ۶۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه از میزان پیشرفت فکر و بنیان مهم اقتصاد مقاومتی در کشور خیلی خشنود نیستم، فرمودند: یکی از هشدارهایی که واقعا باید وزرای محترم توجه کنند مسئله مقابله با عناصر متدین و انقلابی در دانشگاه‌ها از طرف برخی مسئولان و اساتید است.

كد خبر : ۶۴۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


خواهر شهیدان موسوی با اشاره به اینکه همه تلاش رزمندگان و شهدا در جهت رسیدن به استقلال، زندگی با عزت و رسیدگی بیشتر به قشر ضعیف بود، گفتد: همه ما از مسئولین خواستار توجه بیشتر و دلسوزانه در راه خدمت به مردم به ویژه قشر آسیب پذیر هستیم .

كد خبر : ۶۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


تصویر وصیتنامه کوتاه «سردار شهید حسین همدانی» منتشر شد.

كد خبر : ۶۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: زنان غربی از ایستادگی زنان و دختران ایرانی در مقابل هجوم فرهنگی دشمن درس گرفته اند.

كد خبر : ۶۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


مراسم عزاداری مردم لرستان با صدای ساز، دهل و آهنگ حزن‌انگیز "چمرونه" آغاز می‌شود و مردم این دیار در روز عاشورا به نشانه عزا خود را آغشته به گل می‌کنند.

كد خبر : ۶۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


امام صادق(ع) فرموده‌اند: هر کس نمازهایش را در اول وقت بگزارد، ملک‌الموت وعده داده خودش شهادتین را به او تلقین کرده و شیطان را از او دور می‌کند.

كد خبر : ۶۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


یک استاد جامعه شناسی نتایج تکان‌دهنده تحقیقی که درخصوص تن فروشی زنان صورت گرفته است را ارائه کرد.

كد خبر : ۶۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


آسیب‌هایی که مجالس حسینی را مورد تهدید قرار داده و می توانند اهداف قیام امام حسین(ع) را به انحراف کشیده و مسیر عزاداری را تغییر دهند را می توان به سه دسته تقسیم کرد؛ آسیب های اغراضی، آسیب های گفتاری و آسیب های کرداری

كد خبر : ۶۵۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


یک کارشناس مسائل فرهنگی گفت: تک خوانی یک زن در ارکستر «اپرای عاشورا» در تالار وحدت آغازگر حرکتی است که ابتذال بسیاری را به دنبال دارد؛ این تک خوانی ضربه سهمگینی را به فرهنگ عاشورا وارد می کند.

كد خبر : ۶۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در منزل سردار شهید همدانی، ضمن تفقد از خانواده وی شهادت این سردار سرافراز را تبریک و تسلیت گفتند.

كد خبر : ۶۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


جعفر داروئیان مدیر ثابت هتل سلطان الانبیا در کربلا است، هتلی که در حال حاضر میزبان زائران دانشگاهی است. داروئیان خاطره‌اش از یک عکس خاص با رهبر انقلاب را تعریف کرده است.

كد خبر : ۶۵۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸


مردم استان لرستان برای عرض ارادت به امام حسین(ع)، در روز عاشورا سرتاپای خود را آغشته به گِل کرده خاکی‌ترین آیین عاشورایی جهان را به نام "گل مالی" در استان لرستان به وجود آورده‌اند و این آیین چند صد ساله مردم لرستان است.

كد خبر : ۶۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


 مادرشهیدان، محمد رضا ومحمدمحسن فطرس عصر امروز تشیع و به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۶۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰


فاطمه غفارزاده مادرشهیدان، محمد رضا ومحمدمحسن فطرس پس ازسالها تحمل فراق فرزندانش دعوت حق را لبیک وبه دیدارمعبود شتافت .

كد خبر : ۶۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰


امروز زنان و دختران لرستان به یاد اسارت حضرت زینب (س)با پای برهنه و نقابی بر صورت به عزا داری پرداختند.

كد خبر : ۶۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱


حضور رهبر انقلاب در منزل شهید همدانی با حاشیه هایی همراه بود کافی است چند نفر از بچه‌های زبل هیئت مسجد بو ببرند که آقا قرار است بیایند اینجا تا کار بکلی از روند خودش خارج شود.

كد خبر : ۶۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


کتاب ناهید و عروسک ویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان در زمینه زندگی ناهید فاتحی کرجو شهید شاخص سال های گذشته بسیج جامعه زنان کشور به چاپ رسید.

كد خبر : ۶۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


یک کارشناس ارشد شیعه شناسی گفت: زنانی که درعاشورا حضور داشتند از بهترین زنان عصر خویش بودند، حضرت زینب (س) و بانوان حرم که با نقش حمایتی همه جانبه خود به بهترین نحو امام حسین علیه السلام را در هدف خود یاری نمودند .

كد خبر : ۶۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


بانویی مهربان بود و در میان صحبت هایش لبخند بر لب داشت. گفت من از این قافله عقب ماندم. با شهیده "مریم فرهانیان" دوره آموزش نظامی و کمک های اولیه را دیدیم، او به منطقه جنگی رفت و شهید شد، اما من حسرت رفتن به جبهه در دلم ماند.

كد خبر : ۶۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


معصومه ابراهیمی فرزند دختر شینا، گفت: کتاب دختر شینا سرشار از زندگی عاشقانه مادر و پدرم است، این کتاب می تواند برای زوج های جوان آموزنده باشد که با عشق و علاقه به یکدیگر می توانند مشکلات زندگی را پشت سر بگذارند.

كد خبر : ۶۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


پسرم که شهید شد نمی­دانستم کجاست؟کجا دفن شده؟خیلی بی تاب بودم. چند وقت پیش خوابش را دیدم. لباس دامادی تنش بود. گفتم:پسرم داماد شدی؟.گفت:آره من با شهید حاجیه ساعد ازدواج کردم. قبرم کنار قبر حاجیه است. رفتم بهشت زهرا، خیلی سئوال کردم. گشتم دیدم پسرم قطعه 24دفن است کنار قبر دختر شما. نزدیک شهید چمران.

كد خبر : ۶۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


ای کاش بودی تا حسینیه غریب و خاموش جماران باز هم از تکبیرها و فریاد علیه مستکبران و شعار حیاتبخش مرگ بر آمریکا پر می شد.

كد خبر : ۶۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


اگر عروسی را به معنای برگزاری جشنی همراه با ارگ و موسیقی و اختلاط زن و مرد و شکستن حریم محرم و نامحرم هاست، چنین مراسمی در غیر محرم و صفر نیز حرام است.

كد خبر : ۶۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


فرزند یکی از شهدای منطقه شیعه نشین قطیف عربستان در نامه‌ای خطاب به تروریست‌های تکفیری وهابی چنین گفت : ما خداوند را می‌پرستیم، چرا ما را می‌کُشید.

كد خبر : ۶۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


با تلاش سربازان گم نام امام زمان (عج) و دستور مقام قضایی پنج نفر از عوامل مرتبط با پروژه نفوذ دشمن در کشور که در مطبوعات فعال بودند، بازداشت شدند.

كد خبر : ۶۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


امرروز دانش آموزان، دانشجویا ن و  ملت شهید پرور لرستان  از زن و مرد به صحنه آمده اند تا با  فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل، سر بدهند.

 

كد خبر : ۶۶۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۳


سید حسن نصر الله قرآنی را به فرزند سردار همدانی که در خط مقدم جبهه مقاومت در سوریه به شهادت رسید هدیه کرده بود و پس از 3 سال امام خامنه ای بر حاشیه این قرآن نوشت رحمت و فضل الهی بر شما و بر سید عزیز نصر الله و بر شهید همدانی.

كد خبر : ۶۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


عباس سلامی جانباز بسیجی از فرهنگیان بازنشسته استان مازندران که برای دومین بار به کربلا عزیمت می کند.

كد خبر : ۶۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


در تازه‌ترین واکنش در حمایت از اکران فیلم سینمایی «خاکستر و برف»، بیش از یکصد تن از مادران‌ و خانواده‌شهدا به سردارنقدى نامه نوشتند.

كد خبر : ۶۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


دختر شهید رحیمیان ثابت ، داغ و فاجعه منا تک‌تک اعضای خانواده من هر کدام پیری زود‌رس گرفتند و 10 سال از عمر این عزیزان کم شد.

كد خبر : ۶۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


ستاره فتوحی همسر شهید دشتبان زاده می‌گوید: مهدی به من می‌گفت با توجه به جانبازی‌ام می‌توانم در خانه کنار شما و بچه‌ها باشم. ولی در عین حال من به او می‌گفتم باید زکات این علم و تجربه‌ای که آموختی را هم بدهی و حیف است که فقط در یک شرکت معمولی کار کنی.

كد خبر : ۶۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


«مصطفی صدرزاده» از بسیجیان «شهریار» بود که علی رغم مخالفت ها و ممانعت های فراوان، با زحمت و سختی بسیار به یگان های مدافع حرم در «سوریه» ملحق شد و سرانجام بال در بال ملائک گشود.

كد خبر : ۶۶۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


هر چند که همه‌ی ما در ضمیر ناخودآگاه‌مان بارها به "مرگ" اندیشیده‌ایم، اما بی‌گمان از شنیدن اين واژه، احساس ناخوشایندی داریم و تمایل آن‌چنانی برای بحث در مورد لحطظه‌ي پايان زندگي خويش نداريم.

كد خبر : ۶۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: برنامه های شاخص هفته بسیج در سال جاری روز جمعه 29 آبانماه با شعار محوری بسیج دست قدرت خدا است  آغاز و تا 5  آذر ادامه خواهد داشت.

كد خبر : ۶۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵


استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروزه در برخی از ازدواج‌های آسان و مذهبی خانم‌ها مهریه طلب نمی‌کنند و این درست نیست چرا که مهریه حق زن است و در حد متعارف باید طلب شود.

كد خبر : ۶۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی کشور : بحث الزامات الگوی تعالی دختران در دست طراحی و مباحثه است و به‌زودی نتیجه آن در قالب کتابی به چاپ رسیده و در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۶۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان بیان داشت: دانش بنیان پایه اساسی اقتصاد مقاومتی است  یعنی ما چاره ای نداریم برای اینکه بخواهیم نگاه مان به ظرفیت ها باشد و سعی کنیم ظرفیت های داخلی را فعال کنیم.

كد خبر : ۶۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان لرستان گفت: فکر بسیجی تفکری که به دنبال پاکسازی جهان از منشور ظلم و ستم و سلطه است،

كد خبر : ۶۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


جشنواره جهاد علمی سازمان بسیج علمی پژوهشی لرستان و جشنواره خلاقیت و ابتکارات سازمان بسیج محلات و محلات لرستان و اختتامیه نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج در تالار ابن سینای شهید رحیمی لرستان برگزارشد.

كد خبر : ۶۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


جشنواره جهاد علمی سازمان بسیج علمی پژوهشی لرستان و جشنواره خلاقیت و ابتکارات سازمان بسیج محلات و محلات لرستان و اختتامیه نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج در تالار ابن سینای شهید رحیمی لرستان برگزارشد.

كد خبر : ۶۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: دعوای مستکبران با ما فقط جنگ سیاسی نیست بلکه جنگ علمی نیز هست  چرا که دشمن همیشه به دنبال نفوذ کردن بوده و نخبگان ما را فراری دادند.

كد خبر : ۶۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


دبیر ستاد اقامه نماز لرستان؛ امام علی (ع ) بسیجی نمونه‌ای بودند که  همیشه در همه لحظه‌ها و مکان‌ها و در عرصه‌های مختلف در رکاب پیامبر(ص) بودند.

كد خبر : ۶۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


مسئول بسیج جامعه زنان استان؛ گفت: هفته بسیج  فرصت مغتنمی است تا بار دیگر هویت زن مسلمان بسیجی که محور خانواده اسلامی است به عنوان الگوی جهانی معرفی شود.

كد خبر : ۶۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳


من از کودکی دختر لجباز و کنجکاوی بودم. از دوران نوجوانی تا جایی که به یاد دارم پوشش اسلامی را رعایت نمی‌کردم. مادرم اما همیشه سعی می‌کرد تا مرا متقاعد به داشتن حجاب برتر کند اما دوست داشتم خودم مسیر زندگی‌ام را انتخاب کنم.

كد خبر : ۶۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


صبح زود بود. دو سه نفر آمده بودند برای بازدید. فکر کردیم از فرماندهان ارتش هستند. جبهه دُب حردان در اهواز، خط مقدم ما به حساب می آمد و نقطه ای حساس و پر خطر بود....

كد خبر : ۶۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


معاون علمی پژوهشی ناحیه شهیدباهنرتهران گفت: اهداف من ازپژوهش سربلندی استان به‌عنوان یک لرستانی  وبسیج راحامی معنوی خودمی‌دانم.

كد خبر : ۶۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


مادرم قرآن را بوسید و به طوری که اشک در چشمانش حلقه زده بود داوود را در آغوش گرفت و گفت که هر چه خدا بخواهد همان می شود و اگر من جلوی تو را بگیرم، نمی توانم جوابگوی ائمه معصومین و حضرت زینب(س) باشم. ان شاء لله شهادتت مبارک باشد.

 

كد خبر : ۶۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


نماینده کارفرمای برج‌های تجاری مسکونی کیو ، گفت : پیش‌فروش واحدهای این برج با دستور استاندار و دادستانی کل استان تا حدود یک تا سه ماه آینده انجام می‌شود.

كد خبر : ۶۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸


فرماندار خرم آبادگفت: همدلی و هم زبانی در بین ارگان ها و ملت  وجود دارو همه در راستای خدمت به جامعه همدل و هم زبان تلاش کنند .

كد خبر : ۶۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


مدیرکل امور اجتماعی استانداری ،گفت: سازمان های مردم نهاد هیچ گاه نباید فکر خود را به شهرستان محدود کنند یک سازمان ندم نهادما اگر بین المللی شود میتواند برای ما نتایج مثبتی را داشته باشد.

كد خبر : ۶۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


معاون سیاسی – امنیتی استاندار لرستان ؛ مردم با رأی دادن به دولت تدبیر و امید، مسیر جدید را برای اداره کشور ترسیم کردند و آن هم انتخاب مسیر عقلانیت، صداقت و شفافیت بود .

كد خبر : ۶۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


یک کارشناس امور مهدویت و خانواده، حضور زنان آگاه در هر جامعه را از جمله برکات آن جامعه دانست و گفت: امروز با وجود شبکه های ماهواره‌،شبکه‌های مجازی دشمن با به دام انداختن اندیشه زنان و دختران سعی در گمراه نمودن فکری آنان دارد و زنان آگاه می توانند با عملکرد درست خود، دشمنان را در اهداف خود ناکام بگذارند.

كد خبر : ۶۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


مراسم اربعین حسینی در سالهای گذشته و در کنار هم قرار گرفتن میلیون‌ها انسان با هدفی مشترک، باعث گردید که دوست و دشمن بر بی نظیر بودن این حرکت اعتراف و بر عظمت آن تعظیم نمایند.

كد خبر : ۶۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


مشاور بشار اسد رئیس جمهور سوریه با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب از ایشان به عنوان رهبری فراتر از مرزهای جغرافیایی توصیف کرد و گفت: رهبر ایران به دنیا به دیده یک خانواده انسانی می‌نگرد.

كد خبر : ۶۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


معاون پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کشور گفت: مردم به‌طور مستقیم تصمیم‌گیر نیستند ولی تصمیم‌ساز هستند و در تصمیم‌گیری‌ها نقش دارند و تشکل‌های مردمی می‌تواند مانع از متمرکز شدن قدرت باشد.

كد خبر : ۶۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


آقای رکن آبادی یک پایان افتخارآمیز داشت؛ وی با جهاد در راه خدا، به دیپلماسی رنگ وبوی دیگری بخشیده بود.

كد خبر : ۶۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


پدرم می‌گفت «قبل از تیراندازی دو آیه می‌خواندم، یکی آیه "وجعلنا من بین ایدیهم.. و یکی دیگر آیه "ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رما " است».

كد خبر : ۶۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


کارشناس مسایل سیاسی گفت: دانشجویان مراقب نفوذ فرهنگی دشمنان، فرهنگ، تمدن و ایدئولوژیک باشند  چراکه آن‌ها علیرغم شکست سخت‌افزاری از جمهوری اسلامی و مردم  شهیدپرور ایران به دنبال نفوذ فرهنگی و نرم‌افزاری به‌ویژه در مراکز علمی و دانشگاهی می‌باشند.

كد خبر : ۶۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶


دانشجوی فعال سیاسی گفت: جنبش دانشجویی ادامه دهنده راه حیات فکری ،علمی، خود سازی، مسائل معرفتی،فرهنگی ،سیاسی شهدای دانشجو باشد  و تا زمانی که استکبار بگوید مبارزه هست ما هم می گوییم ما هستیم.

كد خبر : ۶۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


درخواست دیدن اندام زن از طرف خواستگار به شیوه های گاها نامتعارف یکی از معضلات و موانع در امر ازدواج است، چیزی که عرف و شرع نیز به دلیل اهمیت موضوعی به آن پرداخته است. در این مطلب میزان جواز نگاه مردان به زنی که با او قصد ازدواج را دارد از دریچه شرع پرداخته ایم.

كد خبر : ۶۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸


حاجیه گوهر تاج عباسی گراوند، مادر شهید والامقام محمد علیم عباسی درگذشت.

كد خبر : ۶۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۰


مادر 75 ساله یکی از شهدای شهرستان نهاوند باهدف اثبات عشق مادرانه وصیت‌نامه فرزند شهیدش را بر روی قالیچه می‌بافد.

كد خبر : ۶۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۱


زیبایی دوستی، به دنبال زیبایی بودن، خودآرایی، جلوه گری، دلبری از خصوصیات بارز زنانه است که برای شوهر وظیفه ای که زن باید آن را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند اما اگر برای این علایق زنانه، مرز محسوسی با جلوه‌گری و فریبندگی قائل نباشیم آن چیز که خداوند دوستدار آن است را به نوعی دیگر به سمت حرام و ابتذال و پوچی می‌بریم.

كد خبر : ۶۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


طی 10 سال گذشته 20 میلیون نفر را در نیجریه شیعه کرد و امسال هم مراسم اربعین باشکوهی در نیجریه برگزار کرد که بالغ بر پنج میلیون نفر در آن شرکت کرده بودند. و دیروز صبح بالاخره حکومت باطل نتوانست حق بودن این عالم مجاهد را دوام آورد و در هجوم وحشیانه به خانه اش او را ربود و همسر و فرزندش را به شهادت رساند. و او کسی نبود جز حجت الاسلام ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه

كد خبر : ۶۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳


این بزرگترین زنگ خطر و انحراف است که جریاناتی که در فتنه ۸۸ جزء بازیگردانان اصلی بودند و تبر به ریشه انقلابی می زدند که خمینی کبیر آن را انفجار نوری در سراسر عالم هستی می نامید امروز در قامت دوست، شما را به عنوان بزرگترین سهامدار انقلاب اسلامی معرفی می کنند!!

كد خبر : ۶۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


مدیر شبکه جهانی ولایت عنوان کرد: خون  ۸۰۰ شهید، مردم ۱۹۰ میلیونی نیجریه را به حرکت درمی‌آورد و پایه‌های وهابیت تکفیری را در ۴۹ کشور آفریقا به لرزه درمی‌آید.

كد خبر : ۶۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


دبیر بنیاد بین المللی غدیرگفت: دنیا از نقش‌آفرینی برجسته و بی‌نظیر جمهوری اسلامی درصحنه معادلات جهانی هراس دارد چراکه در این زمینه بیشترین نقش را پرچم‌داران انقلاب اسلامی و در رأس آن مقام معظم رهبری دارند.

كد خبر : ۶۸۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


مدیر کل سازمان آموزش و پرورش استان گفت:  بنیاد غدیر، در 24 شهرستان و منطقه استان لرستان با محوریت دستگاه آموزش‌وپرورش ،راه اندازی شده است.

كد خبر : ۶۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


از جمله کارهای ایشان در لبنان ایجاد ارتباط با طوایف و جمعیت‌های لبنانی چون حزب‌اله ، حزب امل و سنی‌ها و شیعه‌ها و مسیحیان بود. به طوری که در اولین ماه ورودشان به لبنان بیش از 1700 ملاقات انجام دادند که بنابر قول کارمندان محلی سفارت ایران قبلا هیچ سابقه‌ای نداشته است.

كد خبر : ۶۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شیوه ناصحیح زندگی و تبعات آن از قبیل چاقی و اضافه وزن را در ابتلا به کبد چرب در بین سنین مختلف دخیل دانست .

كد خبر : ۶۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰


مسئول حوزه علمیه خواهران لرستان گفت: نقش یک زن در خانواده به عنوان ستون خیمه تربیتی خانواده  نباید نادیده گرفت و همین مسئله وظایف مسئولین درجامعه را دو چندان می کند.

كد خبر : ۶۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰


در روستای محل زندگی‌مان رسم بر اين بود که عروس را تا چند روز روي تختي کنار داماد می‌نشاندند و زنان و دختران روستا به ديدن آنها می‌آمدند.

كد خبر : ۶۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


مادر شهید «سید مصطفی آقامیر» و سردار «سید محمد آقامیر» صبح امروز به فرزند شهیدش پیوست.

كد خبر : ۶۹۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳


میان‌ کارتون‌خواب‌های بوستان محله حقانی، زنان ودختران و پسران جوانی به چشم می‌خورند که دغدغه درس و دانشگاه ندارند و کار با آبرو و خانه برایشان بی معنی است.اما وقتی چشمانشان به دوربین می‌افتد با چشمانی از حدقه بیرون زده، توبیخت می‌کنند که از چه عکس می‌گیری، ما آبرو داریم،ما زن و بچه یا شوهرداریم.

كد خبر : ۶۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵


فاطمیون یکی از نیروهای فعال شیعه و مبارز افغانستانی است که برای دفاع از حرم قهرمان کربلا عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری و حضرت رقیه سلام الله علیهما در مقابل نیروهای داعش در سوریه حضور دارند.

كد خبر : ۶۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


در انتخابات پیش رو باید به چهره‌های داوطلب خوب نگریست؛ نکند در پس برخی از چهره‌ها، پرونده زندان سیاسی و آشوب طلبی باشد باید دید چه کسانی برای اسلام کار می‌کنند و چه کسانی به نام اسلام کار خود را پیش می‌برند! چه کسانی سهم و دِین خود را به انقلاب ادا کرده و با انگیزه خدمت وارد می‌شوند و چه کسانی به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند.

كد خبر : ۶۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


 معاون سواد آموزی آموزش و پرورش لرستان، گفت: در سال جاری 11هزار بی سواد و 11 هزار نفر کم سواد  که در کل 22 هزار نفر در سطح استان را شناسایی و جذب نهضت سواد آموزی شدند.

كد خبر : ۶۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


دبیر علمی اولین کنگره چالش های بالینی در زنان، مامایی و نازایی گفت: سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری است و می توان با تمهیداتی از بروز آن به سادگی پیشگیری کرد.

كد خبر : ۶۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


پرسش اساسی آن است که مدعیان آزادی بیان و حقوق بشر جهانی چه واکنشی در برابر این اقدام نشان خواهند داد ؟! آیا دوباره مهر سکوت بر لب زده و خاموشی خفت بار خود را ادامه خواهند داد؟!بدون شک اعدام این عالم انقلابی به سفارش استکبار جهانی دیکته شده و توسط رژیمی که بارها خوش خدمتی خود را به استکبار جهانی ثابت کرده اجرایی شده است.

كد خبر : ۶۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


همسر شهید حیدری: ارتباط حاجی با مردم سوریه آنقدر صمیمی شده بود که پیرهای محله می خواستند دست های حاجی را ببوسند، حتی یک زن سنی که در آن روستا زایمان کرد اسم پسرش را به نام اسم حاجی " اسماعیل" گذاشت.

كد خبر : ۶۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


به مناسبت گرامی داشت یاد شهید، حاج مجید صانعی، سلسله خاطرات این شهید گرانقدر در ویژه نامه ای منتشر خواهد شد که بخش دوم آن را در ادامه می خوانید.

كد خبر : ۶۹۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


پرسش اساسی آن است که مدعیان آزادی بیان و حقوق بشر جهانی چه واکنشی در برابر این اقدام نشان خواهند داد ؟! آیا دوباره مهر سکوت بر لب زده و خاموشی خفت بار خود را ادامه خواهند داد؟!بدون شک اعدام این عالم انقلابی به سفارش استکبار جهانی دیکته شده و توسط رژیمی که بارها خوش خدمتی خود را به استکبار جهانی ثابت کرده اجرایی شده است.

كد خبر : ۶۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳


آیا انچه که دیروز در حدفاصل پیاده راه علم الهدی تا خانه فرهنگ و هنر اجرا شد، معرفی ظرفیت های شهر رشت بود؟

كد خبر : ۶۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵


طی مراسمی از سوی جبهه جهادی منتظران خورشید، نخستین مجمع خیرین جهادی با هدف تقویت وتوسعه خدمت رسانی به هموطنان در روستاهای دور افتاده افتتاح شد.

كد خبر : ۶۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵


بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در بیانیه‎ای جنایت آل سعود در خصوص اعدام عالم برجسته شیعه، شیخ نمر النمر را محکوم کرد.

كد خبر : ۶۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵


مدیر کل دفتر امور اجتماعی استاندار ی لرستان گفت: اعدام شیخ نمرالنمر اقدامی دردمنشانه توسط وهابیون افراطی بوده محکوم  است وخود به نوعی نقص حقوق شهروندی است .

كد خبر : ۶۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی از قاتل شیخ نمر باقر النمر منتشر کرده اند که این جلاد بی‌رحم با شمشیر سر این شهید مبارز را جدا کرده است.

كد خبر : ۷۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


رئیس بسیج جامعه زنان کشور، گفت: به شهادت رساندن شیخ نمر توسط آل سعود حاصل سکوت کشورهای اسلامی است.

كد خبر : ۷۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


افتخاری گفت: بسیج باید واقعیتها، خدمات و ظرفیت های خود را به جامعه نشان دهد چرا که دشمن در آستانه انتخابات با تخریب بسیج و سپاه در صدد این است که مهره ها و نیروهای نفوذی خود را به مجلس هدایت کند.

كد خبر : ۷۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


سال ۵۸ در خدمت شهید بهشتى بودیم، عدّه‌‏اى از مهمانان خارجى هم حضور داشتند و با وی گرم صحبت بودند. تا صداى اذان بلند شد، شهید بهشتى از حضّار معذرت‌خواهى کرد و گوشه‌‏اى سجّاده‌‏اش را انداخت و مشغول نماز شد.

كد خبر : ۷۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از اینکه مسائل اصلی جامعه را فراموش کرد‌ه‌ایم، گفت: مشکلات زنان غربی را به عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم.

كد خبر : ۷۰۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


زنان همواره در طول تحولات مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس، نقش ویژه ای داشته اند، و کتابهای کفش های سرگردان، از چنده لا تا جنگ، دیدار زخم ها، کنار رود خین و پوتین های مریم، خاطران این قشر را روایت می کند

كد خبر : ۷۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


مادر شهید احمدی روشن، گفت: ما برای بدست آوردن اورانیوم غنی شده خون دادیم و در روز 21 دی ماه همزمان با روز شهادت مصطفی بار دیگر قلب ما جریحه دار شد چرا که راکتور اراک تعطیل شد و به جای آن بوتن ریختند.

كد خبر : ۷۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


بررسی استراتژی‌های گروه اصلاح‌طلب جهت بسترسازی حضور سیاسی زنان را می‌توان در دو قالب پیش‌گفته بررسی کرد، اما به جهت درهم‌آمیختگی این دو، این امر در یک مقوله و به عنوان بررسی‌های ساخت‌های قالبی صورت گرفته و معرفی افراد نیز در بررسی محتوای همان قالب انجام خواهد شد.

كد خبر : ۷۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


رئیس اولین کنگره چالش‌های بالینی زنان با اشاره به اینکه بر اساس آمار جهانی، میزان شیوع سقط مکرر ۳ تا ۴ درصد کل بارداری‌ها است، گفت: عوامل ژنتیکی دلیل ۶۰ تا ۷۰ درصد سقط در زنان محسوب می‌شود.

كد خبر : ۷۰۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


زمان حضرت رضا و حضرت جواد و حضرت هادی و حضرت عسکری، ارتباطات شیعه از همیشه گسترده‌تر بوده است. در هیچ زمانی ارتباط شیعه و گسترش تشکیلاتی شیعه در سرتاسر دنیای اسلام، مثل زمان حضرت جواد و حضرت هادی و حضرت عسکری نبوده است
كد خبر : ۷۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


پرویز پرستویی بازیگر کشورمان با انتشار تصویری از خودش در کنار شهید مدافع حرم سردار «سعید سیاح طاهری» در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت...

كد خبر : ۷۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


«این زن بزرگوار به جده معروف شد؛ ولی تنها «جده بودن» سبب شهرتش نشد، مقامی دارد، عظمتی دارد، جلالتی دارد، شخصیتی دارد که نوشته‌اند بعد از امام عسکری علیه‌السلام «مَفْزَعُ الشّیعه» بود؛ یعنی ملجأ شیعه، این بزرگوار بود.

كد خبر : ۷۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


مسوول روابط عمومی و سخنگوی خانه مطبوعات لرستان از انتخاب بازرسان خانه مطبوعات و خبرگزاری‎های استان لرستان خبر داد.

كد خبر : ۷۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


همسر شهید مدافع حرم "علی اکبر سیاح"، گفت: شهید سیاح در دیدار با رهبر مقام معظم انقلاب نیز از ایشان خواسته بودند که برایشان دعا کنند که شهید شوند.

كد خبر : ۷۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


آنچه می بینید، پیکر شهید عنایت الله بازگیر، فرمانده گردان حضرت زینب (س) لشکر 19 فجر است که دوستانش بر گرد آن حلقه زده اند.

كد خبر : ۷۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


وزیر بهداشت در سفری دو روزه به استان لرستان سفر می‌کند.

كد خبر : ۷۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


شهید رضاکرم زمانی در نخستین روز  بهمن سال ۶۶ در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

كد خبر : ۷۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱


هیچ وقت فکر نمی کردم بوسه بر یک سنگ، این قدر آرامم کند! باورتون می شه؟! نشد بر پای مادر شهیدان حسین و علی اصغر بصیر بوسه بزنم، بر سنگ مزارش بوسه زدم و آرامش گرفتم.

كد خبر : ۷۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


رفتار سعودی‌ها با توجه به پایین آوردن تابلوی نمایندگی این سازمان در مکه، صرفا یک ادعا است و با عملکردشان تناقض دارد.

كد خبر : ۷۱۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


کوی علی آباد، محله ای قدیمی با مردم اصیل ، مهربان و بسیار خون گرم در دل شهر خرم آباد ، که سال هاست از یاد مسئولین این شهر رفته است، این محله قدیمی که بافتی قدیمی هم دارد شهدای زیادی تقدیم این اتقلاب کرده است و همیشه ایام مردمانش در صحنه های انقلاب حضور پر رنگی داشته اند.

كد خبر : ۷۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


مادر شهید سبحانی فرد گفت: مسئولین  در راه رضای خدا قدم بردارند  همان طوری که شهدای ما در راه رضای خدا قدم برداشتند.

كد خبر : ۷۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


در واپسین ساعات دیشب، توفیق یافتم به عیادت اولین شهید زنده کشور و دیدار با خانواده ای در استان لرستان بروم؛ که هشت سال است رنج ناشی از ترورریسم را به جان خریده اند.

كد خبر : ۷۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


محمد رضا زمانی گفت: حکم محکومیت سه سال و پنج ماه حبس برای موکلم را دریافت کردم.

كد خبر : ۷۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: دو انتخابات مهم در سطح کشور، در پیش رو است که از این جمعیت فرهیخته  زنان استان انتظار می‌رود که مردم به‌ویژه قشر بانوان را به حضور پُرشور در انتخابات دعوت کنید.

كد خبر : ۷۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


در این گزارش به بیان احادیث و روایات در خصوص رجعت زنان هنگام ظهور حضرت حجت(عج) و نقش آنان در حکومت مهدوی می‌پردازیم.

كد خبر : ۷۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


ما بانوان حاضر در عرصه های گوناگون این نظام برخواسته از اراده مردم و جان گرفته از عطر شهیدان وطن، شورای نگهبان را از هر گونه اغماض و چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می داریم و هر گونه تبعیض در احراز صلاحیت ها، من جمله عدم توجه به شرط شرکت در آزمون علمی را برای افراد،مطلوب آینده نظام و ملت نمی دانیم.

كد خبر : ۷۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


یک تکه پیراهن تنها اثر به جای مانده از پیکر شهیدان «هادی و مهدی مخلصی» در بمباران هوایی خرم آباد توسط هواپیماهای دشمن بعثی بود.

كد خبر : ۷۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


همسر شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی تبعیت از ولایت فقیه را بارزترین ویژگی شهید اسداللهی دانست و گفت: در تمام امور زندگی به این نکته بسیار اهمیت می دادند که باید تمام امورات به نیت نصرت امام زمان(عج) باشد.

كد خبر : ۷۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


دختر اولین شهید مدافع حرم «محرم ترک» دلنوشته‌ای را در مراسم چهارمین سالگرد شهادت پدرش قرائت کرد.

كد خبر : ۷۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


استاندار لرستان گفت: نمودار ازدواج ما نسبت به طلاق علیرغم مشکلات اقتصادی بالا یا نرخ بیکاری بالا در کشور رتبه ششم است  که در 9 ماه اول سال 94 نرخ ازدواج در کشور رتبه هفتم راداریم.

كد خبر : ۷۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


با وجود اینکه در آن‌ زمان دور تا دور خانه ما در محاصره عوامل ساواک بود، باز هم جمعیت فراوانی در مجلس شرکت می کردند. تمام خانم‌های اهواز برای شرکت در جلسه به خانه ما می‌آمدند. درست دو ماه بعد از این جلسات، امام خمینی آزاد شدند.

كد خبر : ۷۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


زهره نجفی همسر شهید میثم نجفی می‌گوید: یک دفعه گفتم: «آقا میثم در این موقعیت می‌خواهی بروی؟ اجازه بده بچه به دنیا بیاید.» که گفت: «زهره! دلت می‌آید این حرف را بزنی؟ دلت می‌آید حضرت زینب(س) دوباره اسیری بکشد؟» بعد از این حرفش دیگر هیچ چیز نگفتم.

كد خبر : ۷۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


واقعا از پخش شدن این عکس ها خجالت کشیدم. خدا گواه است اصلا بلد نیستم عکس بگیرم بفرستم، یعنی نخواستم یاد بگیرم. به جان بچه هایم و به خاک پای رزمندگان راضی نبودم پخش شود.

كد خبر : ۷۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت:  انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که پیش و رو است  حضور گسترده و کوبنده مردم می رساند  و افزایش حضور حداکثری در انتخابات همان پیام شهدا است که با این حضور پوزه دشمن از این امر مهم به خاک مالیده می‌شود.

كد خبر : ۷۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


به مناسبت دهه فجر گلزار شهدای خرم آباد عطر افشانی شدند.

كد خبر : ۷۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۶


رئیس اداره مراسمات بنیاد شهید کشور گفت:  لرستان ششمین استان میزبان  نمایشگاه قاب سرخ است،  این  نمایشگاه  در سطح ملی انجام شد و درفراخوان ارسال شده حدود سه هزار و 300 عکس برای دبیرخانه ارسال شد .

كد خبر : ۷۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: رژیم آل‌سعود ادعا کرده نیروی مستقیم به سوریه می‌فرستد، اما فکر نمی‌کنم جرات این کار را داشته باشد و اگر این کار را کنند تیر خلاص به خود زده‌اند.

كد خبر : ۷۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


مدیرکل استاندارد لرستان با شهید زنده "سیدنورخدا موسوی" و همسر وی دیدار کرد.

كد خبر : ۷۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران لرستان گفت: قاب سرخ به‌عنوان یک حرکت نوآورانه و مبتکرانه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است،

كد خبر : ۷۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


فرزند شهیدگفت:ده سال پیش اسم پدر شهید من در درب یکی از ادارات نصب شده بود که به خاطر سیاسی کاری تابلو را پایین اوردند.

كد خبر : ۷۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


شهید به اتفاق چند نفر دیگر به بالای مجسمه رفتند و طناب را به گردن مجسمه انداختند.در این لحظه مأمورین سر رسیدند و در اثر تیراندازی او را مجروح کردند

كد خبر : ۷۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱


بانوان لرستانی: این انقلاب به آسانی به دست نیامده است ، خون هزاران شهید پای این انقلا ب ریخته شده است و تا خون در رگهایمان جاری است انقلاب را حفظ خواهیم کرد.

كد خبر : ۷۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲


بین جمعیت انبوه زائران پاکستانی امام رضا(ع)، تعداد زیادی دختران و زنانی ایرانی نشسته بودند با آرایش غلیظ و پوشش حد‌اقلی خو‌دنمایی می‌کردند! مسلمانان، به ویژه شیعیان جهان انتظار ویژه‌ای از زنان جمهوری اسلامی ایران دارند و با دیدن این واقعیت‌ها اگر انگشت حیرت به دهان نبرند، حد‌اقل آزرده خاطر میشوند و این در نگاه‌هایشان کاملاً مشهود بود.

كد خبر : ۷۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


در تقسیم وظایف خانه دغدغه اصلی باید هماهنگی و مشارکت باشد.

كد خبر : ۷۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


روح افزا همسر دانشمند شهید احمد حاتمی در واکنش به سخنان ظریف که در نشست امنیتی مونیخ عربستان را "برادران سعودی "خوانده بود،گفت:آقای ظریف، نماینده هئیت دولتی هستند که ما به آن رأی دادیم، حداقل انتظار ما این است که در صحنه‌های بین المللی حقوق ما را ضایع نکند.

كد خبر : ۷۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


اما دلم برای دختر خردسال با آن موهای دم‌خرگوشی‌‌اش سوخت. تقلای این طفلک معصوم برای دیدن آقا دیدنی بود. قبل از آغاز مراسم خود را به صندلی آقا رساند و مدتی روی آن نشست.

كد خبر : ۷۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


شعری از قاسم نعمتی در وصف حضرت زینب کبری سلام الله علیها که در آستانه ولادت فرخنده آن حضرت تقدیم می شود

كد خبر : ۷۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


«حشد الشعبی»، «فاطمیون»، «حوثی‌ها»، «زینبیون»،‌«کتائب اهل‌الحق»، «حزب الله» «کتائب سیدالشهدا» و ... تنها بخشی از گروه‌هایی است که با لبیک به ندای خمینی راه او را در کنار نائبش خامنه‌ای پیش گرفته‌اند.

كد خبر : ۷۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


ما در قبال شهدا کوتاهی کردیم ، فکر می کردیم اگر از آنها نگوییم بر مقامشان اضافه می شود اما امروز به این باور رسیدیم که ما فقیریم و نیازمند آنها ، پس وظیفه داریم از شهدا سخن بگوییم.

كد خبر : ۷۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


«فرشته روح افزا» همسر دانشمند شهید «احمد حاتمی» بتازگی دل‌نوشته‌، خاطرات جالب و تصاویری از زوایای مختلف زندگی همسر خود را منتشر می‌کند.

كد خبر : ۷۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: منشأ 25 درصد از گرد و خاک موجود کشور از تالاب جازموریان است که بحث احیای این تالاب در دستورکار محیط زیست قرار گرفته است.

كد خبر : ۷۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حمایت مفسدان اقتصادی از لیست یا شخص کاندیدای مجلس را نشان از وام دار بودن به مفسدان خواند.

كد خبر : ۷۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


مادر شهید جمال‌الدین محمدی گفت: چهار پسر دارم که یکی به شهادت رسید و فدای سر حضرت زینب(س) شد و راضی ام که بقیه آنها را نیز در همین راه فدا کنم.

كد خبر : ۷۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


حمید داودآبادی نویسنده ارزشمند کشورمان در صفحه اینستاگرامش تصویری از همسر شهید «محسن تقی زاده» منتشر کرد.

كد خبر : ۷۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


سوالی که مدافعان حقوق زنان در ایران باید پاسخگو باشند این است که معیارهای مشارکت اجتماعی در معاهده «توسعه هزاره» با چه مقیاسی برآورد شده است؟ هماهنگ با تمدن ایران اسلامی یا تمدن غرب؟

كد خبر : ۷۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


مردان و زنان  شهید پرور لرستان با حضورشان در پای صندوق های رای  نشان دادند که هنوز پایبند به  ولایت و نظام  و انقلاب هستند.

كد خبر : ۷۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۷


وسط میدان مین بودیم. اینجا را بارها گشته بودیم، اما امروز حس دیگری داشتم. گفتم: «بچه ها امروز بیشتر دقت کنید. مثل اینکه قراره خبری بشه.»...
كد خبر : ۷۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


شهره پیرانی همسر شهید «داریوش رضایی نژاد» تصویری از نقاشی دخترش آرمیتا را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

كد خبر : ۷۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


بدون شک فصل «انقلاب اسلامی» یکی از خواندنی‌ترین و درخشان‌ترین فصلهاست. و در این عرصه، هستند مردان و زنانی که دلهایشان، گنجینه شنیدنی‌ترین قصه‌هاست. روایتی که می‌خوانید، روایتی زنده از انقلاب است. روایتی زنده از روزهای مبارزه و التهاب، قصه‌ای از زبان مردی که سرنوستش را با سرنوشت روزهای خون و قیام، گره زده بود.این گفتگو با آیه ا... واعظ طبسی است مردی که هر چند در سحرگاه روز جمعه به دیار باقی شتافت اما برگی با ارزش در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

كد خبر : ۷۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


جهیزیه ی فاطمه حاضر شده بود. یک عکس قاب گرفته از بابای شهیدش را هم آوردم. دادم دست فاطمه. گفتم: بیا مادر! اینو بگذار روی وسایلت..

كد خبر : ۷۴۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به صبحت‌های معاون زنان ریاست جمهوری درخصوص وجود یک روستا در سیستان و بلوچستان که تمام مردان آن اعدام شده‌اند گفت: من فکر می‌کنم موضوع مطرح شده توسط خانم مولاوردی دروغ است و نمی‌شود در داخل نظام بود و به عنوان اپوزیسیون نظام برای احمد شهید خوراک تبلیغاتی برعلیه نظام فراهم کرد.

كد خبر : ۷۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


در متون گوناگون برادران اهل سنت با احترام هرچه تمام‌تر از دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) یاد شده است، هرچند که ممکن است در مواردی با دیدگاه شیعیان یکسان نباشد.

كد خبر : ۷۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت:  شهدا سند وفاداری  ملت ایران هستند و امنیت امروز را مدیون خون این شهدا هستیم.

كد خبر : ۷۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


معاون فرهنگی سپاه استان گفت: انتظار  که شهدا  از ما دارند عمل به احکام و تکلیفی که  دین به ما داده است  و ما نیز پیرو آرمان های شهدا باشیم.

 

كد خبر : ۷۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲خواهر شهید  زاهدین خیر اللهی گفت: جوانان ما تا  می توانند راه شهدا را ادامه دهند و مسئولان نیز تامی توانند خانواده شهدا را از لحاظ معنوی حمایت کنند .

كد خبر : ۷۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


به فرمان امام خمینی (ره) و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در آذر ماه سال 58 ، 22 اسفند ماه روز شهید نام گذاری شد.

كد خبر : ۷۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


مدیر مدرسه علمیه صدر خواجو گفت: طبق وصیت حضرت زهرا(س) به امیرالمومنین مبنی بر دفن شبانه، اعلام نوعی مبارزه با کودتاگران و قاصبین ولایت امیرالمومنین بود.

كد خبر : ۷۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


مادر شهید زاهدین خیر اللهی گفت:  از مسئولین هیچگونه انتظاری ندارم ولی از آنها می خوام که شهدا را فراموش نکنند و  یاد و خاطراتشان را زنده نگه دارند.

كد خبر : ۷۵۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳


مراسم تشییع سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس صبح امروز  در خرم آباد  برگزار شد.

كد خبر : ۷۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳


جمله فاخر «من انقلابی‌ام»، به مردان انقلابی می‌آید، به «خمینی» و به «خامنه‌ای» و به آن بسیجی شهید جبهه شام، این کشته راه وطن، این مانع کشیده شدن جنگ در داخل، این بیرون نگهدارنده دشمن در همان دورها، این مرد بی‌ادعا، این مظلوم، که حتی پیکرش هم برنگشت، بلکه سندی محکم باشد برای این ادعایی که داشت؛ «من حتی برای یک تشییع جنازه هم حاضر نیستم به انقلاب زحمت بدهم

كد خبر : ۷۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶


بهنوش بختیاری تازه ترین پست اینستاگرام خود را به حضور بر سر مزار شهدا اختصاص داد.

كد خبر : ۷۵۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۱


«عماد آرزو داشت برای زیارت امام رضا(ع) به ایران برود و در حال پس‌انداز برای زیارت عتبات عالیات بود. او یک فرشته پاک بود و خداوند پاداش او را با شهادت داد».

كد خبر : ۷۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


وقتی نزدیک‌های منزل‌شان رسیدیم، مادرش جارویی را که در دست داشت، بالا آورد و با صدای بلند و به زبان محلی گفت «پسر! خوش آمدی، پسرم! خوش آمدی.»

كد خبر : ۷۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


در روزهای پایانی سال ۹۴ که اکثر خانواده‌ها به فکر خرید لباس و وسائل سال تحویل بودند، در موسسه خیریه سروش آسمانی امام علی (ع) بسته‌بندی سبد کالای نوروزی برای نیازمندان، از هرچیزی مهمتر بود.

كد خبر : ۷۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


خاطرات هاشمی نشان می‌دهد که مهدی هاشمی از سن 18 سالگی مسلح شده بوده است که این امر باعث ارائه توصیه‌هایی از سوی تیم محافظت هاشمی به او شده است.

كد خبر : ۷۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


استاندار سیستان و بلوچستان درسفرنوروزی اش به استان لرستان باخانواده شهیدزنده لرستانی دیدار کرد.

كد خبر : ۷۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


وحید کشاورز دبیر بخش گرافیک و کاریکاتور ازناخبر اولین کاریکاتور سال جدید خود را به موضوع در آرزوی آزادی اختصاص داده است.

كد خبر : ۷۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳


چند عنوان کتاب جدید در حوزه کتاب‌های چند رسانه‌ای در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

كد خبر : ۷۵۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳


ماشین جلوی ساختمانی قدیمی توقف کرد. گفتند: اینجا چای خانه است، پایگاه پشتیبانی جبهه ها. وارد ساختمان که شدیم دهانمان از تعجب بازماند...

كد خبر : ۷۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیشنهادم این است که جوانان ایران و عراق یک اردوی مشترک برای بیابان زدایی برگزار کنند و پس از آن به زیارت کربلا اعزام شوند.

كد خبر : ۷۵۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴


یک متخصص زنان و زایمان گفت: مرغ های صنعتی که با هورمون رشد پیدا می‌کنند دارای مقادیر زیادی چربی به‌خصوص در قسمت بال هستند، لذا توصیه می‌شود همه افراد، به خصوص خانم‌ها از مرغ‌های هورمونی و قسمت بال مرغ استفاده نکنند زیرا چربی مرغ‌های هورمونی در تحریک رشد کیست‌های پستان تاثیرگذار هستند.

كد خبر : ۷۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


حسن شمشادی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در صفحه اینستاگرامش تصویری از دختر شهید مدافع حرم «مجتبی کرمی» در کنار مرقد مطهر حضرت رقیه(س) منتشر کرد.

كد خبر : ۷۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


مسئله دفاع از حرم اهل بیت(ع) موضوع بهانه‌ای برای شاعران دغدغه‌مند انقلاب است تا اشعاری در این زمینه را در تاریخ ثبت کنند. منصور نظری در این راستا در کنار دیگر شاعرانی که ابیات متعددی را به ساحت مقدس این شهدا تقدیم می‌کند.

كد خبر : ۷۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به عنوان شخصیتی پر نفوذ در منطقه شناخته شده است.

كد خبر : ۷۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷


شب گذشته جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون با مقام معظم رهبری در حرم رضوی دیدار کردند؛ در پایان این جلسه رهبر معظم انقلاب به خانواده شهدای مدافع حرم قرآنی را به یادگار هدیه دادند.

كد خبر : ۷۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹


اظهارات و فعالیت های سیاسی مولاوردی در طول سال 94 کم نبودند و همین دلیلی شد تا فعالیت برای بهبود شرایط زنان در جامعه نادیده گرفته و نیاز های اصلی زنان در مجموعه کل کشور گم شود.

كد خبر : ۷۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، در پیامی به مناسبت آغاز سال 1395، امسال را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

كد خبر : ۷۶۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


همسر شهید هسته‌ای رضایی‌نژاد می‌گوید: من قبل از به دنیا آمدن آرمیتا فکر می‌کردم کارم ارجحیت دارد، واقعاً تصورم این بود، اما الآن اولویت اولم آرمیتا و آرامش روانی او است. آدم ایده‌آل‌گرا و مادر سختگیری هستم.

كد خبر : ۷۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


شهیدان صفر و قربان جعفرزاده از شهدای شهرستان شهیدپرور نور، طی وصیتنامه و نامه‌های خود به مادر و همسرشان از فریب مردم توسط دشمنان نظام ابراز نگرانی کرده و سفارش‌هایی را به بانوان داشتند.

كد خبر : ۷۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


امام جمعه بروجرد گفت:  امروز مدافعان حرم سینه خود را سپر کرده اند تا از اسلام و قرآن دفاع کنند که بسیاری از مدافعان حرم در این راه به شهادت می رسند.

كد خبر : ۷۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: شهید "ماشااله شمسه" اولین شهید مدافع حرم استان لرستان در بروجرد تشییع می شود.

كد خبر : ۷۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


پیکر نخستین شهید لرستانی مدافع حرم دقایقی پیش با استقبال رسمی مردم و مسئولان وارد شهرستان بروجرد شد.

كد خبر : ۷۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


مقام معظم رهبری چهارسالی است که از واژه «اقتصاد مقاومتی» به عنوان شاه‌بیت کلام خود در بیشتر بیاناتشان بهره می‌برند، اما امسال تاکید در بُعد «اقدام و عمل» در کنار این شعار خبر از این مهم می‌دهد که دیگر وقت گفت‌و‌گو و مقاله‌نویسی و برگزاری همایش در توصیف و تعریف این الگوی اقتصادی سرآمده است

كد خبر : ۷۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


انسانی که معلمی را فقط در سر کلاس رفتن، حقوق ماهیانه گرفتن و درس گفتن خلاصه نکرد، بلکه درس مهربانی و ایثار را با از دست دادن جان خویش تعلیم داد. آن هم نه فقط برای چند دانش آموز محروم روستای نوکجوی سیستان و بلوچستان، بلکه با نجات جان سه دانش آموز، در کلاسی به وسعت انسانیت معلمی کرد و بهترین درس ها را آموخت.

كد خبر : ۷۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با خلاء جدی مواجه هستیم و این معضل شیوع این آسیب‌ها را در جامعه افزایش می‌دهد.

كد خبر : ۷۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸


فرمانده سپاه حضرت ابالفضل(ع) گفت: مدافعان حرم، مدافع ارزشها و دین هستند و پاسدارانی هستند که با صداقت به تعهدشان عمل کردند.

كد خبر : ۷۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸


پیکر پاک شهید مدافع حرم"ماشااله شمسه" در سراب زارم بروجرد زادگاه شهید به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۷۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸


امروز نوزده فروردین سالروز شهادت عالمی است که با فعالیت های مستمر خود خدمات بزرگی را به اسلام و انقلاب کرده است.

كد خبر : ۷۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: یاد و نام شهدا  را در برنامه‌های معنوی و قرآنی  همچون مراسم معنوی اعتکاف مد نظر داشته باشیم.

كد خبر : ۷۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹


دولتمردان و سیاستمدارانی که بر طبل گفتمان می‌کوبند سال پیش رو را با تکیه‌بر توان داخلی سر کنند و قدرت اقدام و عمل خویش را در میدان اقتصادی ثابت کنند.

كد خبر : ۷۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم بروجردی همیشه می گفتند من سرباز ولایتم، شما نیز سرباز ولایت باقی بمانید و همیشه به رعایت حفظ حجاب و خواندن نماز اول وقت تاکید زیادی داشتند.

كد خبر : ۷۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


بعد از شهادت شهید سامانلو، محمد حسین به تصور اینکه هنوز هم پدرش از سوریه با او تماس می گیرد به محض اینکه تلفن خانه زنگ می خورد گوشی را برمی دارد و مدام بابا بابا می کند وقتی می بیند که فرد دیگری است گوشی را تحویل می دهد.

كد خبر : ۷۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


حسن شمشادی در صفحه اینستاگرامش تصویری از مراسم استقبال از پیکر شهدای مدافع حرم منتشر کرد.

كد خبر : ۷۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


شهید جعفر اسدی  یکی از دانش آموزان  لرستانی بود که کلاس درس را رها کرد و در کلاس عشق،
«جبهه »  ثبت نام کرد.

كد خبر : ۷۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


احادیث دینی به ما گزارش داده اند که روابط اجتماعی در واپسین سال های پیش از ظهور امام زمان(عج) شکل ویژه ای به خود خواهد گرفت، سمت و سوی روابط در آن روزگار به گونه ای خواهد بود که افزون بر تأمین نکردن منافع و مصالح اخروی انسان ها، با منافع زندگی دنیایی و اجتماعی اسنان نیز ناسازگار است.

كد خبر : ۷۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


شهید منوچهر رضایی؛  یکی از شهدای استان لرستان  که با از جان گذشتن خود با رشادت های  خوددر  جبهه های حق علیه باطل برگ زرینی را در 8 دفاع مقدس  برجای گذاشت.

 

كد خبر : ۷۶۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


عزت و کرامت زن در سایه عفاف او تأمین می شود، حجاب و لزوم پوشیدگی در برابر مرد بیگانه یکی از احکام دینی است که برای ارج نهادن به حریت زن و نیز حفظ جامعه از آلودگی های اخلاقی تشریع و در قرآن کریم نیز بدان تصریح شده است.

كد خبر : ۷۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


ابوزهرا از جنایت داعشی ها سخن گفت و ماجرای مردی را که در راه آزاد کردن زن و دخترش از دست حرامیان داعش شهید شد برایمان تعریف کرد.

كد خبر : ۷۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


مدیر انتشارات واحه از چاپ مقالات شهید آوینی در قالبی جدید برای عرضه در بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

كد خبر : ۷۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


حضرت رسول اکرم(ص) که همواره مهربانی با کودکان از عادتشان بود به طرق زیر برای کودکان شخصیت و احترام قائل بودند.

كد خبر : ۷۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


مینی بوس حامل معلمان ودانش آموزان برتر شهرستان ازنا در راه بازگشت از خرم آباد دچار واژگونی می شود و متاسافانه خانم یاری مدیر هنرستان عصمت شهرستان ازنا در دم فوت و خانم مرادی از معلمین مدرسه علوی ازنا نیز به کما می رود.

كد خبر : ۷۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


در رابطه زناشویی هر یک از طرفین برای خود هویت و شخصیت مستقل و جداگانه ای دارند.

كد خبر : ۷۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: دشمن به ادعای خود گزینه نظامی را برای همیشه  خودشان حفظ کردند و یقینا اگر این اتحاد و همبستگی که بین نیروهای مسلح  حاکم است نبود  دشمن یک لحظه از حمله نظامی درنگ نخواهد کرد.

كد خبر : ۷۷۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹


شهره پیرانی همسر شهید هسته ای «داریوش رضایی نژاد» در صفحه اینستاگرامش تصویری از دیدار آرمیتا با رهبر معظم انقلاب منتشر کرد.

كد خبر : ۷۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


یکی از کاربران صفحات اجتماعی در اقدامی از معرفی جالب شهید آوینی در فضای مجازی خبر داد.

كد خبر : ۷۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


گچکار جوان قمی آنگاه که دریافت ماهواره با بنیان خانواده و جامعه چه می کند، خودجوش دست به کار شد و بی هیچ ادعایی، عامل جمع آوری 177 دستگاه ماهواره در یکی از مناطق محروم شهر قم شد.

كد خبر : ۷۷۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱


یادواره شهید قاسم مدهنی و گرامیداشت 10 هزار شهید بسیج جامعه عشایری کشور باحضور سردار نقدی و فرماندهان لشگری و کشوری در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۷۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳


همسر سردار شهید منصور عابدی با اشاره به نقض آشکار برجام از سوی آمریکا گفت: شاهد دست کردن آمریکا در جیب ملت ایران هستیم آن هم در مقابل چشم مسئولین کشور! باز هم روح برجام سالم است و نقض نشده! با این همه عهد شکنی باید پرسید آیا برجام اصلا روحی هم دارد ؟

كد خبر : ۷۷۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴


ایشان موقع ورود به خانه اصلاً معلوم نبود شام خورده یا نه؟ و اگر خورده، کجا خورده؟! مثلاً وقتی ساعت دو یا سه برایش شام می‌آوردم، می‌گفت : «برو ببین از قبل چی مانده، آن را برایم بیاور!»

كد خبر : ۷۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


مدیر کل حفظ آثار استان گفت: ما باید قدر دان مادران شهدا باشیم هر چند این قدر دانی نمی تواند ایثارگری ها آنها را جبران بکند و این تنها خدا است که قدر ایثارگری های مادران شهدا را می داند.

كد خبر : ۷۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با برشمردن ویژگیهای اصلاح طلبان واقعی گفت: اصلاح طلب واقعی کسی است که آرمان امام راحل و رهبر انقلاب را زنده نگه دارد.

كد خبر : ۷۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹


سردار اسماعیل موسوی یکی از رزمندگان لرستانی بود که در جبهه حق علیه باطل جانفشانی های بسیار کرد و به درجه جانبازی نائل آمد. او پس از سال ها رنج و سختی ناشی از ترکش های جنگ در سال 85 دعوت حق را لبیگ گفت و به هم قطاران شهیدش پیوست.

كد خبر : ۷۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


حول و حوش ساعت یک بعداز ظهر، حلیمه خانم خود را برای اقامه نماز ظهر آماده می کرد که ناگهان وضعیت قرمز شد. منزل آنها در مجیدیه شمالی بود و سطح بلند تپه های عباس آباد به آنها اجازه اشراف به منطقه را می داد، نه تنها صدای انفجار نزدیک بود که حتی از پنجره می شد تشخیص داد دود و آتش از محل خانه پدری بلند شده است.

كد خبر : ۷۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


ناهید احمدی مقدم از معلمین شهدای لرستان  است که درس ایثار و فداکاری را تدریس  کرد و این شهید بزرگوار  تعلیم ملائک را بدست گرفت .

كد خبر : ۷۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


همسر شهید مدافع حرم کجباف گفت:در اثنایی که منظر تمام شدن سخنرانی فائزه هاشمی و طرح سوال خود از وی بودم، یکی از محافظان او ناگهانی از پشت با تمام قوا مرا هل داد گویی که قصد پایین انداختن مرا از سن داشت!

كد خبر : ۷۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


"محرم ترک" اولین ایرانی شهید در دفاع از حرم حضرت زینب(س) بود.

كد خبر : ۷۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: شهدای ما مرزهای جغرافیایی را درنوردیدند که دشمن جرات و جسارت نکند که به مرزهای ما وارد شوند، ما باید دشمن را به چالش بکشیم و در مسائل فکری و فرهنگی نیز ما باید دشمن را مورد هجمه قرار دهیم.

كد خبر : ۷۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶


مدیر کل بنیادشهید استان به سخن امام اشاره کرد و گفت: حضرت امام فرمودند: شهدا امام زادگان عشق هستند و مزار آنها زیارتگاه اهل یقین است و خود توفیقی است که ما امروزه در این مسیر هستیم.

كد خبر : ۷۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷


افتتاحیه مرحله استانی بیست و هشتمین مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر لرستان ین  در سالن اجتماعات مرکز مدیریت برنامه‌ریزی استانداری لرستان برگزار  شد.

كد خبر : ۷۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷


محرم ترک یکی از فرماندهان ایرانی است که در همان روزهای اول درگیری به سوریه رفت و نامش بعنوان اولین شهید مدافع حرم ایرانی ثبت شد. 

كد خبر : ۷۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹


رئیس اداره  شاهد و ایثارگر آموزش و پروش لرستان،  از آغاز  ثبت نام اینترتی مدارس شاهد از خبر داد.

كد خبر : ۷۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹


بازیگر زن سینما و تلویزیون عنوان کرد: ای خاک برسر من که یادم میرود اگر هستم بخاطر وجود شهدا و کسانی است که برای من و شما جانشان را فدا کردند.

كد خبر : ۷۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹


پرواز بر بال تهجد، داستان زندگی سربازی در مسیر معرفت وایمان است، پدری مهریان، همسر وظیفه شناس، فرزندی دُردانه که برای دفاع از حریم اهل بیت، پرستویی مهاجر شد و قربانگاه نبل و الزهراء سوریه به وصال حق دست یافت.

كد خبر : ۷۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان گفت: در داخل کشور  درگیری نداریم ولی در بیرون از مرزها باید پاسداری بکنیم و راه شهدا ادامه دارد و شهدای ما از سوریه و عراق به وطن می آیند.

كد خبر : ۷۸۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲


سردار قاسم مدهنی فرمانده محور عملیاتی تیپ 57 حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان بود که در تاریخ 27/3/67 در ارتفاعات قمیش به شهادت می رسد این شهید والا مقام  به عنوان شهید شاخص سال 94 سازمان بسیج عشایری کشور شناخته شد .

كد خبر : ۷۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲


دیدار جمعی از فرماندهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان با خانواده شهید سردار مدهنی در آستانه یادواره شهید  و 10 هزار شهیدجامعه عشایری کشور 

كد خبر : ۷۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳


آنچه امروزه در بیشتر عروسی‌های ما ایرانی‌ها مشاهده می‌شود در کنار هزینه‌های سرسام آور این سنت حسنه، موارد آلوده به گناه و مزاحمت‌های آن‌هاست که ناراحت کننده‌تر است. این در صورتی است که ازدواج امر مقدسی است که بر اساس آن، زن و مرد به آرامش می‌رسند.

كد خبر : ۷۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


شما ﺧﺎﻧﻢ ﺧﻮﺵ ﺗﯿﭙﯽﮐﻪ ﺗﻮ خیابون ﻣﻨﻮ ﭼﭗ ﭼﭗ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﯽ!ﺑﺒﯿﻦ ﻋﺰﯾﺰﻡ … ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﻣﻦ ﮐﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮَﻣﻪ ﻋﻘﻠﻢ ﻧﻤﯿﺮﺳﻪ ﮐﻪ ﺁﺩﻡ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ ﻭ ﺁﺯﺍﺩ ﺗﺮِ! ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﮐﻮﻟﺮ ﮔﺎﺯﯼ ﺭﻭﺷﻦ ِ… ﺧﯿﻠﯽ ﻫﻢ ﮔﺮﻣﻪ! ﺍﺻﻦ ﺩﺍﻏﻪ !

كد خبر : ۷۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان  گفت: یادواره سردار شهید قاسم مدهنی در تاریخ 30 اردیبهشت سال جاری در پادگان سپاه حضرت ابوالفضل استان با حضور مقامات کشوری و لشگری و سران طوایف کشور برگزار می‌شود.

 

كد خبر : ۷۸۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷


مسئول بسیج جامعه عشایری کشور از برگزاری کنگره 10 هزارشهید عشایری کشور خبر داد.

كد خبر : ۷۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸


نشست خبری یادواره شهید قاسم مدهنی و گرامیداشت 10 هزار شهید بسیج جامعه عشایری با حضور سردار علی پاشا  محمدی  رئیس بسیج جامعه عشایری کشور برگزار شد.

كد خبر : ۷۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اقدام و عمل مسئله‌ای مهم است و عشایر ما فقط در جبهه و جنگ سلحشور نبودند و امروز نیز کشور مرهون اقدام و عمل عشایر است.

كد خبر : ۷۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰


وزیر کشور گفت: بسیج بهترین الگو برای رسیدن به اقتصادمقاومتی است و  ما با لطف خداوند دستمان را به‌طرف مردم، بسیج و شهدا دراز می‌کنیم و می‌توانیم این مسیر را طی کنیم.

كد خبر : ۷۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان گفت: شهدای مدافع ‌‌حرم ادامه دهنده راه شهدای عشایر و شهدای دفاع مقدس هستند و با سلطه و استکبار مبارزه می‌کنند و این می‌تواند زمینه‌ساز حکومت مهدوی باشد.

كد خبر : ۷۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰


رئیس سازمان بسیج جامعه عشایری در گفت: تقدیم 7 هزار زن شهیده در دوران مبارزه و بعد از انقلاب و همچنین دوره دفاع مقدس گواه صادقی بر حضور زنان قهرمان ما در عرصه های مختلف است.

كد خبر : ۷۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱


دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: حجاب از ارزشهای انقلاب اسلامی است  و وظیفه ما این است که باید کار زینبی بکنیم چرا که عاشورا در جهان اسلام ادامه دارد.

كد خبر : ۷۹۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳


پیکر همسر شهید بابایی روز چهارشنبه 5 خرداد در تهران و روز پنجشنبه 6 خرداد در قزوین تشییع خواهد شد.

كد خبر : ۷۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴


از دل نوشته ام ساده نگذر به یاد داشته باش این دل نوشته را یک دل نوشته ..به  نام شما می نویسم ، به  نام  یادگار قاسم مدهنی و قاسم مدهنی های دیگر.

كد خبر : ۷۹۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴


مژده لواسانی تازه ترین پست اینستاگرام خود را به تصویری از خود در کنار همسر شهید بابایی که روز گذشته به رحمت خدا رفت، اختصاص داد.

كد خبر : ۷۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴


کسانیکه برای پیشرفت و موفقیت به دنبال کلید می گردند، بدانند کلید آن مقاومت و ایستادگی است نه چیز دیگر

كد خبر : ۷۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


شهیده رقیه رضایی لایه؛ شهیده شاخص سال 95 است که توسط عوامل رژیم سعودی در مراسم برائت از مشرکین به جرم گفتن الله اکبر در مرداد ماه ۱۳۶۶ به در جه رفیع شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۷۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


گمانه‌زنی‌ها در مورد زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش در حالی این روزها قوت گرفته است که مادر این سردار رشید 10 روزی است در بیمارستان آریا بستری است. مادری که به گفته همرزمان حاج احمد از زنده بودن فرزندش قطع امید کرده است.

كد خبر : ۷۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


استاندار لرستان گفت:   ۱۹۸ میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی به پروژه نیروگاه خرم‌آباد اختصاص داده‌شده، است  و  تا یک ماه آینده این پروژه آغاز به کار  خواهد کرد.

كد خبر : ۷۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۰


رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشورگفت: در همه حوزه‌های کشور بانوان اول هستند و در بخش حفظ قرآن نیز حدود 50 هزار نفرحافط قرآن که در کشور ثبت‌شده است، نزدیک به 83 درصد آن‌ها بانوان هستند و این می توانددر  تربیت نسل قرآنی مؤثر باشد.

كد خبر : ۷۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


من همیشه نیمه پُر لیوان را می بینم از اینکه فرزندانی سالم دارم، مشکلاتم طوری است که به مقداری پول حل می شود، خدا را سپاس گذارم، معتقدم که خدا دستم را گرفته و به او توکل دارم او مرا تنها نمی گذارد و آبرویم را حفظ کرده است من حتی برای خواهرم هم درد و دل نمی کنم چون کسی شرایط ما را درک نمی کند.

كد خبر : ۷۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


چراغعلی غلامی از شهدای لرستان است که در  سال 1338درروستای فین از توابع شهرستان ازنا ی لرستان در خانواده ای کشاورز و متدین متولد و در سال 1366 در جاده سقز به فیض شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۷۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲


بازیگر کشورمان عنوان کرد: نمی‌دانستم تا این حد مردان باغیرت کشورم از ناموسشان دفاع می‌کنند، من دست خانواده‌های شما عزیزان را می‌بوسم، خدا به همراهتان.

كد خبر : ۷۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


فرمانده سپاه لرستان گفت: وقتی خبر موافقت شهید  را برای دفاع از حرم به او دادند شیرنی در بین دوستان پخش کرد.

كد خبر : ۷۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


یکی دیگر از سرداران رشید اسلام به نام "رضا رستمی مقدم (مدهنی)" از دیار لرستان به خیل شهیدان مدافع حرم پیوست.

كد خبر : ۷۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


فرمانده سپاه استان گفت: شهید رضا رستمی مقدم پاسداری خوش اخلاق ، مردم دار، خیر  و انقلابی بودند که خصیصه عمومی همه شهدا است و همه شهدا همین گونه هستند.

كد خبر : ۷۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


بازیگر نقش جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان در فیلم «ایستاده در غبار» از مادر حاج این شهید عیادت کرد.

كد خبر : ۷۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷


كد خبر : ۷۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷


اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی فردا تشیع  خواهد شد.

كد خبر : ۸۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


حضور باشکوه بانوان لرستان در مراسم تشیع  اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی رضا رستمی مقدم

كد خبر : ۸۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹


فرمانده سپاه ولی عصر خوزستان گفت: فرمانده دلیر خرم آباد ی در دوران دفاع مقدس در مقابل متجاوزین جانانه ایستاد و امروز هم در مقابل تکفیری های  مردانه جنگید و جان عزیز خودش   را در این راه فدا کرد.

كد خبر : ۸۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹


قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:  شهید مدافع حرم خرم آباد  ثابت کرد که دفاع از جمهوری اسلامی محدود به جغرافیای ایران نیست و اگر لازم باشد برای دفاع از مظلومان در هر نقطه‌ای حاضر می‌شوند.

كد خبر : ۸۰۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹


خواهر اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی گفت: تنها آروزی برادرم رضا در زندگی شهادت بود لذا زمانی که خبر شهادت رضا را به ما دادند ما خوشحال شدیم چرا که به آرزویش رسید.

كد خبر : ۸۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۰


حضور مسئولین و مردم ولایتمدار خرم آباد در مراسم تشیع اولین شهید مدافع حرم خرم آباد 

كد خبر : ۸۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۰


همرزم اولین شهید مدافع حرم خرم آبادگفت: شهدای ما و در مقابل کفر می ایستند و خواهند ایستاد و این ایستادگی در نقطه ای که امام حسین (ع) در مقابل کفر ایستاد و فرمودند: آیا کسی هست که از حریم پیغمبر(ع) دفاع کند.

كد خبر : ۸۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲


همسر شهید خبرنگار ایل بیگی گفت: شهید ایل بیگی به سبک زندگی بسیار اهمیت می داد و همیشه به من و فرزندان توصیه می کرد که فراموش نکنید رفتارهای شبانه روزتان را چه در زندگی شخصی چه اجتماعی بررسی کنید و آن را بر پایه و اساس قرآن تنظیم کنید که ماه مبارک رمضان ماه تغییر سبک زندگی انسانهاست.

كد خبر : ۸۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


نبود پزشک متخصص سونوگرافی و تعطیلی تنها مرکز خصوصی در این شهرستان سبب نارضایتی وسرگردانی زنان باردار و بیماران در الیگودرز شده است.

كد خبر : ۸۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴


شهید غلام عباس ولیان از شهدای  دانشجوی لرستان است  که در 8 آذر ماه سال 44  چشم به جهان گشود و در تاریخ 19 تیرماه 67  در عملیات سود کوه غرب کشور به  فیض شهادت نایل آمدند.

كد خبر : ۸۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵


مسئول دفتر هماهنگی بنیاد ملی حجاب و عفاف استان لرستان گفت: طبق آمار رسمی کشوراستان لرستان  از لحاظ رعایت عفاف وحجاب وجزء سه استان برتر معرفی شده است و لذا این استان در حوزه  عفاف و حجاب  مشکل حادی ندارد .

كد خبر : ۸۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹


رییس کل دادگستری لرستان گفت: با توجه به آمار های موجود، اضافه شدن  4 هزار 300 خانم مطلقه در هر سال یک فاجعه استانی است.

كد خبر : ۸۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


یکی از اصلی ترین تهدیدات نفوذ می تواند نفوذ فرهنگی باشد که با تحت‌الشعاع قرار دادن تفکرات فرهنگی نسل جوان و نوجوان ضمن تغییر باورهای دینی و اعتقادی آنها، سبک زندگی و آداب و رسوم سنتی آنها را نیز به حراج بگذارد.؛ماجرای نفوذ فرهنگی داستان دنباله داری است که اگر جامعه سیاسی ما هوشیار نباشد آسیب های جبران ناپذیری به جامعه وارد خواهد کرد.

كد خبر : ۸۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در استرالیا گفت: خارج کردن کشور عربستان از لیست ناقضان حقوق بشر کورس رسوایی دیگری برای سازمان ملل متحد و نشان‌دهند این است که مبنای سازمان ملل متحد بر اساس قانون جنگل است.

كد خبر : ۸۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


چمران، باعزت زیست، مردانه جنگید و عارفانه شهید شد و مصداق کامل شیران روز و زاهدان شب و نمونه‌ی کامل از خودگذشتگی و ایثار بود و روحی لطیف داشت، عارفی وارسته و عابدی متعبد بود؛ دست نگاشته‌ها و مناجات‌هایش گواه این مدعاست. این عارف رسته از حصار تنگ نفسانیات و قیودات مادی رزمنده‌ای بود در خط مقدم نبرد و فرماندهی توانا که با تدابیر جنگی عملیات‌های بزرگی را رهبری می‌نمود.

كد خبر : ۸۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


علیرضا مزعلی از ورزشکاران باستانی لرستان بود که در فروردين ماه ۱۳۴4،در شهرستان بروجردچشم به جهان گشود و در بيست و يكم تير ۱۳۶۷، با سمت تكاوری که در جبهه داشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۸۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱


سیده زهرا موسوی فرزند شهید زنده نورخدا موسوی به همراه یاسمن زواره ای  موفق به کسب مقام اول خوارزمی استان شدند  و به مرحله کشوری راه یافتند.

كد خبر : ۸۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲


مسئول سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی لرستان گفت:اردوهای جهادی  در ماه مبارک رمضان امسال همزمان با شبهای قدر در چند روستای محروم باحضور دانشجویان بسیجی جهادگربرگزار می شود.

كد خبر : ۸۰۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴


«هدف اصلی از راه‌اندازی گروه‌های تروریستی تکفیری و اقدامات آنها در عراق و سوریه حمله به ایران بود اما قدرت نظام جمهوری اسلامی موجب شد آنها در همان عراق و سوریه زمین‌گیر شوند».

كد خبر : ۸۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶


منوچهر کرمی از شهدای نیروی انتظامی لرستان است که در درگیری ها با اشرار جنوب کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۸۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۸


فرمانده نیروی انتظامی استان گفت: : شهید "منوچهر کرمی" سینه خود را سپر گلوله اشرار کرد تا این گلوله به سمت جامعه اصابت نکند.

كد خبر : ۸۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۸


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: در خدمت مادر فرمانده جواد  افتخاری بزرگ است و الگوی صبر هستند و این صبر و استقامت را از بانوی کربلا درس گرفتند و الان این صبر در مادر فرمانده جواد به وضوح دیده می شود.

كد خبر : ۸۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹


مادر فرمانده جواد گفت: فرزندم جواد در عید سعید فطر پارسال   بعد از اتمام نماز دستانش را به آسمان بلند گرد و گفت یا رب العالمین عید سال بعد من به شهادت رسیده باشم انشالله .

كد خبر : ۸۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰


درحین عملیات درمنطقه قمیش شهید رضائی می گفت: براساس وعده خداوند که درعالم خواب به من الهام شده قبل از تولد فرزندم مجتبی شهید می شوم

كد خبر : ۸۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳


مسئول روابط عمومی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت:مراسم چهلم سردار رستمی مقدم شهیدمدافع حرم در خرم آباد برگزار می شود.
كد خبر : ۸۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹


فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به صبر زینب گونه همسر شهید زنده سید نور خدا موسوی گفت:اجر و پاداش  سرکار خانم حافظی در محضر پروردگار اگر بیش‌تر از جانبازی سید نباشد کم‌تر هم نیست.

كد خبر : ۸۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹


شهید رضا رستمی مقدم اولین شهید مدافع حرم خرم آباد در درگیر با عوامل تروریستی داعش  چهل روز پیش به فیض شهادت نایل آمد.

كد خبر : ۸۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴


 فرزند اولین شهید مدافع حرم خرم آبادگفت : پدرهمیشه مارا به اسلام سفارش می کرد و مدام به ما می گفت که در راه  اسلام قدم بردارید  و راه شهدا را ادمه بدهید .

كد خبر : ۸۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴


رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم‎آباد گفت: در شرایطی که برداشت‎های متفاوتی در دنیای رسانه‌ به خصوص در فضای مجازی در خصوص نامگذاری یکی از پل‎های شهر خرم‎آباد ایجاد شده و متاسفانه دستمایه برخی بحث‌های غیرمنطقی شده است، لازم می‎دانم تمام ماجرا عنوان و قضاوت به مردم سپرده شود.

كد خبر : ۸۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷


پیامی از طرف مقام معظم رهبری برای کتاب که توسط همسر شهیده زنده خرم آبادی نگاشته شد صادر گردید.

كد خبر : ۸۱۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷


زهره سادات لاجوردی فرزند شهیدترور اسدالله لاجوردی گفت: برخورد قاطع با پناه دهندگان به منافقین و حامیان آنها و کسانی که اسم این گروه را از لیست تروریسم خارج کردن، خواست همگانی ملت است ولی صدای مردم به جایی نمی رسد!

كد خبر : ۸۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۸


کبری حافظی همسر شهید زنده لرستانی ازبرگزار کنندگان همایش الگوی زن ایرانی که به مناسبت هفته حجاب و عفاف برگزار شد گلایه کرد.
كد خبر : ۸۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹


مسئولین استانی و لشکری لرستان پیام شهیدان را وحدت،پشتیبان ولایت و مبارزه با استکبار جهانی عنوان کردند.

كد خبر : ۹۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹


فاطمه جلالی، مادری است که پنج نفر از نزدیکان خانواده اش را تقدیم به نظام جمهوری اسلامی می‌کند، لحظه‌ای است که قطعاً تحمل این درد و سختی و دوری و داغ او برای هر شخصی قابل تحمل نیست؛ و حال اینکه یکی از فرزندان او نیز هنوز مفقود است و چشم انتظار آمدن پسر دیگر خویش است.

كد خبر : ۸۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


 علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، با خانواده سردار رضا رستمی مقدم شهید لرستانی مدافع حرم دیدار کرد.

كد خبر : ۸۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۱


کتاب «دلنوشته های بابا زهرا» به قلم مادرش کبری حافظی چندین پیش به چاپ رسیده است و مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت.

كد خبر : ۸۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


پریسا ممتحنی فرزند حسین ممتحنی (حمید سبزواری) به مناسبت چهلمین روز درگذشت این شاعر متعهد گفت:ما همه دسته جمعی برای شرکت در مراسمات حضرت امام حاضر بودیم به پدر گفتیم با ما نمی آیید؟ او گفت نه، شما بروید من کار مهمی دارم. وقتی ما در مراسم بودیم شعر «ای دریغا» از رادیو پخش شد که متوجه شدیم پدر آن زمان که ما برای شرکت در مراسم آماده می شدیم در حال سرودن این شعر بوده است.

كد خبر : ۸۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


کارشناس مذهبی گفت: سبک به معنی یک روش خاص یک  مفهوم است و برای پیاده  کردن زندگی ایرانی اسلامی،  زنان ما باید حضرت زهرا(س)  را  الگو قرار دهند.

كد خبر : ۸۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه سفرش به استان  لرستان به دیدار شهید زنده لرستانی رفت و از جان فشانی سید نور خدا و فداکاری خانوداه اش نوشت.

كد خبر : ۸۱۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴


عملیات مرصاد پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری اشغال شده انجام گرفت  این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد.

كد خبر : ۸۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴


عملیات مرصاد با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد  این عملیات در پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین نجام گرفت .

كد خبر : ۸۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵


شهیدی که پس از 30سال چشم انتظاری، به آغوش پدر و مادر پیرش بازگشت.
كد خبر : ۸۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۸


هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، پیکر مطهر دوشهیدگمنام در لرستان تشییع و خاک‌سپاری شد.

كد خبر : ۸۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۹


همسر اولین شهید مدافع حرم خرم آباد گفت: همسرم در ولایتمداری زبانزد عام و خاص  بود رضا در زمان امام (ره) و همچنین در زمان مقام معظم رهبری سینه چاک این دو بزرگواران بود.

كد خبر : ۸۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: خانواده ی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ستارگان درخشان جامعه هستند ومردم باید قدر دان این خانواده ها باشند.

كد خبر : ۸۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


یک دختر لرستانی احساس خود را در یک دل نوشته نسبت به شهدای ایران زمین و همچنین مادرانشان بیان کرد.

كد خبر : ۸۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان گفت:سپاه همواره موافق واگذاری حریم قلعه بوده است اما دولت های مختلف هرگز به وعده های خود در این زمینه عمل نکرده اند.

كد خبر : ۸۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳


دلنوشته های ی دختر شهید به خانم فاطمه حسینی نماینده مجلس که گفته بود حقوق های نجومی پدرش سهم او از سفره انقلاب است .

كد خبر : ۸۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


بانوی شیعه انگلیسی، پس از آنکه برای دیدن خانواده اش به پاکستان سفر کرد، به اتهام شیعه بودن، توسط یکی از اعضای خانواده خود مورد سوء قصد قرار گرفت و به شهادت رسید.

كد خبر : ۸۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۵


بازیگر زن کشورمان گفت: آقای حاج رجب محمدزاده شما زیباترین صورتی بودید که می شناختم، حاجی لطفاً آنجا که رسیدی بگو که از تو و رفقایت تنها چند نام روی اتوبان‌ها گذاشته ایم، حاجی حلالمان کن برای فیش‌های شرم‌آور مدیران.

كد خبر : ۸۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


خواهر شهید محمود صارمی و اولین خانم خبرنگار بروجرد گفت: نقشه راه  در عرصه خبرنگاری خون برادر شهیدم بود و 18 سال است راه برادرم را با با توکل به خدا  ادامه داده ام تا بتوانم در این عرصه اطلاع رسانی نقش خود را ایفا کنم.

كد خبر : ۸۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


مطابق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال 2008 تعداد 373372 مورد زایمان سزارین غیر ضروری با هزینه ی برآوردی به میزان بیش از 108 میلیون دلار آمریکا در ایران اتفاق افتاده است. در کشور ایران میزان شیوع زایمان به روش سزارین از دهه ی 60 تا کنون باروند افزایشی همراه بوده و به خصوص سزارین های تکراری رشد صعودی داشته است.

كد خبر : ۸۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


مراسم روز خبرنگار با حضور مادران شهدای رسانه ملی  در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۷


"مهر انگیز" حیدریان  مادر شهیدان  علیرضا و غلامرضا  که از نخستین خبرنگاران جبهه و جنگ بودند در مراسم روز خبرنگار که در تالار شهید آوینی فرهنگ و ارشاد خرم اباد برگزار شد با دل های مادرانه خود با قاب عکس فرزند شهیدش شک همه حضار را در آورد.

كد خبر : ۸۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت:  حضرت زینب (س) در رساندن پیام عاشورا الگو همه هست  و رسالت پیام این بانو    الگوی خبرنگاری است

كد خبر : ۸۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹


مدیر موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها در لرستان گفت: به مناسبت ولادت باسعادت امام رضا (ع) در دهه کرامت  مراسم جشن اهدا جهیزیه به 50 نوعروس لرستانی در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


دوست و داماد خانواده شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی گفت: وقتی که به ازدواج شهید ابراهمی پور می پردازم، سریال شوق پرواز در ذهنم تداعی می شد! حالا نمی خواهم بگویم؛ زندگی عاشقانه حسین و همسرش کپی زندگی شهید بابایی و همسرش است ولی واقعا در مدت زمانی که با هم بودند، عاشقانه زندگی کردند.

كد خبر : ۸۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: الگوی مصرف انرژی در کشور ایران 5 برابر کشورهای اروپایی است.

كد خبر : ۸۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


نعمت الله سعیدی فرمانده گروهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) دردوران دفاع مقدس بود که قبل از شهادتش نام فرزندش را خود انتخاب کرد.

كد خبر : ۸۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


مسابقات كيوكوشين کای UFK بانوان كشور به ميزباني لرستان در مجموعه ورزشی تختی خرم آباد برگزار و لرستان مقام نخست این دوره از مسابقات را کسب کرد.

كد خبر : ۸۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


روزهایی که عباس در سوریه از اسلام دفاع میکرد، مادر مشغول تدارک مراسم جشن عقد او بود. همه ی خریدها را انجام داده و حتی نقل را برای پاشیدن بر سر عروس و داماد مهیا کرده بود . نقلی که نثار پیکر عباس شد.

كد خبر : ۸۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


موسسه آبشار عاطفه های لرستان به همراه خادمین حرم امام رضا (ع) با شهید زنده لرستانی دیدار کردند.

كد خبر : ۸۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵


 26 مرداد ماه سال 1369 میهن اسلامی شاهد حضورعزیزانی بود که پس از سالها اسارت در زندانهای مخوف رژیم بعثی صدام،که  سرود آزادی را نواختند  به وطن  بازگشتند.

كد خبر : ۸۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶


به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی مراسم گرامیداشتی در دهکده مقاومت خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶


 سیده زهرا موسوی فرزند شهید زنده  نورخدا موسوی  به همراه  یاسمن زواره ای  موفق به کسب مقام دوم جشنواره نوجوان خوارزمی کشور  شدند .

كد خبر : ۸۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


زمانی که احمد شاه مسعود مشغول مبارزه بود ابوحامد هم کنارش می‌جنگید و حتی در یک عملیات فرمانده شد. شاه مسعود وقتی از منطقه تحت فرماندهی او که موفق شده بود دیدن کرد پرسید فرمانده این منطقه چه کسی است؟

كد خبر : ۸۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: تروریست یکی از اساسی‌ترین معظلات جامعه جهانی است .

كد خبر : ۸۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۵


مادر شهیدان حیدریان گفت: از اینکه بارها به بنیاد شهید برای ساماندهی مزار فرزندانم مراجعه کردم و جوابی نگرفتم خسته شدم؛ مزار فرزندانم را با هزینه شخصی درست کردم.

كد خبر : ۸۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


چند نام آشنا و خبرساز، روی وایت برد اتاق دکتر منافی 70 ساله، عضو هفت دوره دولتهای اول انقلاب، نقش بسته است که خودش می گوید: از برخی از این ها خوشم نمی اید، نوشته ام تا مبادا فراموششان کنم.

كد خبر : ۸۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


کیمیا علیزاده نماینده ۱۸ ساله کاروان المپیک، مدال خود را به شهید گمنام ۱۸ ساله‌ای که در محل فدراسیون تکواندو آرام گرفته است، تقدیم کرد.

كد خبر : ۸۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۹


رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کم شدن زمان گفت‌وگو در خانواده و صنعتی شدن سبک زندگی سبب رشد آسیب‌ها در جهان شده و یکی از مهم‌ترین اهداف ما پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌ها و کاهش معلولیت‌ها در جامعه است.

كد خبر : ۸۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


ازدواج سفید و ازدواجهای موقت بدون فکر همه و همه خطری است که هرچه جامعه شناسان و روانشناسان از آن می گویند نتیجه کمتری حاصل می شود عده ای این اظهارات را دون شان جامعه می دانند و برخی هم معتقدند جاذبه های زندگی و روابط آزاد مانع از تاثیر گذاری این مباحث می شود

كد خبر : ۸۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


رئیس شورای روستای بهرامی از توابع شهرستان خرم آباد گفت: از اساسی ترین مشکلاتی که روستای بهرامی توان نام برد  آب و آسفالت های معابر این روستا است.

كد خبر : ۸۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


عملکرد به شدت منفی احمد شهید در قبال ایران که محصول اتکای او به منابعی چون منافقین و گروه‌های تجزیه‌طلب بوده، به شدت اعتبار گزارش‌های او را زیر سوال برده است، اما برحسب قراین موجود، قرار نیست این روند تعدیل شود و جایگزین او روندی منصفانه‌تر را در پیش بگیرد.

كد خبر : ۸۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


امام جمعه موقت خرم‌آباد رسیدگی به موضوع حقوق‌های نجومی را از مطالبات مقام معظم رهبری و مردم عنوان کرد و گفت:قوای 3 گانه باید در این زمینه هماهنگی داشته باشند.

كد خبر : ۸۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


شهریور هم، که امروز ما اینجا مجتمع هستیم، آن 17 شهریور سال گذشته «مِنْ ایّام اللَّه» آن هم از ایام خدایى بود که یک ملت، زن و مردش، جوان و غیر جوانش، بایستند و خون بدهند براى احقاق حق. این روز خداست. 17 شهریور «مِنْ ایام اللَّه» است، باید متذکر باشید. باید یادآورى کنید این «ایّام اللَّه» را. چنانچه کردید، از یاد نباید برود این «ایّام اللَّه» براى اینکه این ایام اند که آدم سازند.

كد خبر : ۸۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷


همسر شهید دانشمند ایرانی در فاجعه منا گفت: کشورهای غربی در ماجرای 11 سپتامبر سه هزار کشته دادند و هنوز پس از 15 سال این ماجرا را تکرار می کنند و درصدد گرفتن انتقام از کشورهای دیگر هستند و به کشورهای افغانستان و عراق حمله می کنند و عروسی ها را تبدیل به عزا می کنند ولی دولت ایران فقط سکوت اختیار کرد.

كد خبر : ۸۴۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷


خطیب نماز جمعه خرم‌آباد پذیرش fatf را به منزله پذیرش کاپیتولاسیون در عصر حاضر دانست و گفت:پیوستن به fatf منجر به خود تحریمی خواهد شد.

كد خبر : ۸۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۹


لرستان در نهمین دوره مسابقات کشوری کیوکوشین کان به میزبانی خرم آباد با کسب 40 طلا، 37 نقره و 40 برنز مقام نخست کشوری و تیمی این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد.

كد خبر : ۸۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۰


حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی گفت: اصل معنویت در خانواده‌ها کم‌رنگ شده است به خاطر همین هم از هر چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۸۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۰


حضور بانوان لرستانی در مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه همزمان با سراسر کشور در خرم آبادستودنی بود.

كد خبر : ۸۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۲


فرزند شهید منا گفت: خواهرم که همراه پدر و مادرم به مکه رفته بود در هنگام برگشت گفت با دیدن فاجعه منا با تمام وجودم حضرت زینب را در ک کردم و در آن لحظه منا مانند کربلا شده بود.

كد خبر : ۸۴۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۲


انتخاب « عاصمه جهانگیر» زن فعال حقوق بشری، به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران تنها ویترین زیبایی از ماجراست، آنچه که در پشت چهره این زن خودنمایی می کند، حقیقتی تلخ و ناگوار کننده است که حکایت از ضدیت وی با قوانین مسلم اسلام در حوزه «زنان و خانواده» و حمایت بی چون و چرای وی از فرقه ضاله «بهائیت» در ایران دارد که عواقب نگران کننده ای را به دنبال خواهد داشت.

كد خبر : ۸۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴


مادر شهید حسین غلام‌کبیری با بیان اینکه سران فتنه باید به اشتباهات خود اعتراف کنند، تاکید کرد: ما هرگز از سران فتنه نمی‌گذریم و از حق خود در قبال فتنه‌گران کوتاه نمی‌آییم.

كد خبر : ۸۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵


 حد اقل کاری که می شود برای مادران انجام داد خدمات رسانی فرهنگی و اجتماعی  به عده ی از  مادران استان  است که این خدمات رسانی موجب محکم شدن بنیان خانواده  و آرامش آنها می شود.

كد خبر : ۸۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: اگر جامعه امروز زنان را با آن الگوی بینش، رفتار و سبک زندگی، زنان در دوران دفاع مقدس آشنا کنیم موفقیت‌های خوبی را به دست می‌آوریم.

كد خبر : ۸۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


مسئول تربیت بدنی سپاه ناحیه خرم آباد گفت:همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

كد خبر : ۸۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۰


رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پیامی از افتخار آفرینی ورزشکاران ایرانی در پارالمپیک تشکر و قدردانی کردند.

كد خبر : ۸۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۰


نماینده ولی فقیه در استان گفت : هشت سال دفاع مقدس گنجینه ارزشمند و بی بدیلی است که باید به نسل های که  آینده این مرز وبوم را می سازند  منتقل کرد.

كد خبر : ۸۴۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


"سردار رضا رستمی مقدم" از پاسداران تیپ ابوالفضل العباس"ع" لرستان و فرمانده گردان فاطمیون در سوریه مشخص شد.

كد خبر : ۸۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


بانوی جهادگر دوران دفاع مقدس گفت: واقعا در زمان جنگ، پشت جبهه با خط مقدم تفاوتی نداشت همه چه زن و چه مرد از دل و جان برای میهن اسلامی شان مایه می‌گذاشتند. بیشتر مجروحینی که به عقب آورده می‌شد توسط خانم‌های بسیجی و امدادگر درمان و پرستاری می‌شدند و زنان دیگری هم در امور فرهنگی و خیاطی و آشپزی به رزمندگان اسلام کمک می‌کردند که نقش اصلی و بسیار پررنگی را زنان در دوران جنگ ایفاء کردند.

كد خبر : ۸۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


 استاندارلرستان در سومین  روز از مهر ماه در هنرستان دخترانه  آفرینش خرم آباد حضور یافت و از دختر شهید زنده لرستانی تجلیل کرد.

كد خبر : ۸۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳


دختر شهید زنده لرستانی برنده جشنواره نوجوان خوارزمی کشور نمونه ای از دهان شویه اختراعی خود را به پدر بلوط ایران اهدا کرد.

كد خبر : ۸۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳


مجمع خیرین سلامت استان لرستان هر روزه از این مهمانان دارد، مهمانانی که خود را صاحب خانه می دانند؛ خانه ای که پایه های آن را معرفت و انسان دوستی بنیان نهاده است.

كد خبر : ۸۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴