امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۱

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۸۹۳    عبارت مورد جستجو: شهادت

پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه به نظر می‌رسد انتخابات آرام و خوبی با حضور همه‌مردم داشته باشیم، گفت: ما احساس مشکل خاصی نداریم که نیاز به برنامه‌ریزی متفاوتی داشته باشیم.

كد خبر : ۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: در تمام اغتشاشات کمتر از 10 درصد از بازداشت‌شدگان دانشگاهی بودند که این نشان می‌دهد دانشجویان اغتشاشگران را همراهی نکردند.

كد خبر : ۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۰


موج دوم امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: بقای انقلاب، ابهت نظام مقدس جمهوری اسلامی و الگو شدن انقلاب در جهان به برکت خون شهدا است.

كد خبر : ۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم: انتشار پوستر برای تبلیغات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، از همان دوره اول در ایران اغاز شد. شیوه ای که تا الان هم قدیمی نشده است.

كد خبر : ۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: مناظره فرهنگي و اجتماعي نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري بر صحنه سيما برگزار مي شود.

كد خبر : ۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


موج دوم: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

كد خبر : ۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: آخرین بار به پدرش گفت «بابا من رفتم خط»، وقتی خداحافظی کرد مادر مشغول کار بود که گفت «مامان من دارم می‌روم، خداحافظ»؛ مادر تا به پایین برسد او رفته بود اصلاً نفهمید علیرضا چطور پوتین‌هایش را پوشید. فقط شنید که «سه ماه دیگر بر می‌گردم».

كد خبر : ۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

كد خبر : ۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


كد خبر : ۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۵


اینجانب خیرالنساء تقی زاده  فرزند غلام حسین متولد سال 1315 مادر دو شهید عباس و علیرضا فرقانی هستم.فرزندانم یکی در درگیری با رژیم منفور پهلوی، 12 دی ماه سال 1357، درشهر گالیکش در سن 19 سالگی بر اثر اصابت گلوله به پهلو، به درجه رفیع شهدت نائل شد [...]

كد خبر : ۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


موج دوم: نماینده ازناودورود در مجلس شورای اسلامی گفت: دكتر روحاني به انتخاب مردم از بقيه موثرتر بود و ما اين انتخاب را با امضاي بيانيه اي به وي تبريك گفتيم و خواستار تعامل هرچه بيشتر مجلس ودولت هستيم/درحال حاضر شوراها،شوراي شهرداري هستند نه شوراي شهر و اين يك اشكال است به دنبال حل اين مشكل هستيم.

كد خبر : ۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


كد خبر : ۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: مدير حج و زيارت استان ايلام گفت: اعزام زائران با رواديد انفرادي به مقصد عتبات عاليات عراق ‏همچنان ممنوع است. ‏

كد خبر : ۳۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: خطیب جمعه خرم آباد در خطبه های نمازجمعه به مناسبت روز قدس گفت: تاریخ تا کنون نشان داده است که سازش و مذاکره جوابگوی حل مسئله فلسطین نیست و استقامت تنها راه نجات است.

كد خبر : ۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: خطیب جمعه خرم آباد در خطبه های نمازجمعه به مناسبت

روز قدس گفت: تاریخ تا کنون نشان داده است که سازش و مذاکره

جوابگوی حل مسئله فلسطین نیست و استقامت تنها راه نجات است.

كد خبر : ۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: فرماندار پلدختر گفت: خبرنگاران زبان گوياي مردم در بيان مشكلات و مطالبات و پل ارتباطي بين مسئولين هستند.

كد خبر : ۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۳


آساره خبر: نماينده ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پلدختر گفت:روز ﺧﺒﺮﻧﮕﺎر روز ﭘﺮدازش ﺣﻘﯿﻘﺖ، روز ﭘﺮواز ﺑﻪ ﺳﻮی داﻧﺎﯾﯽ و ﻣﻌﺮﻓﺖ و روز ﺗﺠﻠﯿﻞ ازاﻧﺴﺎنھﺎی ارزﺷﻤﻨﺪ اﺳﺖ.

كد خبر : ۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: مهم‌ترین رسالت خبرنگاران دادن امید و آگاهی به جامعه است و خبرنگار دیده‌بان هوشیار جامعه محسوب می‌شود.

كد خبر : ۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: نماینده ولی فقیه در لرستان از روز 17 مرداد به عنوان سالروز تجلی خون و قلم یاد کرد و بیان داشت: 17 مرداد روزی است که مرکب سرخ با مرکب سیاه آمیخته شد و جلوه ای از حق گویی و حق جویی را در تاریخ مملکت ما رقم زد.

كد خبر : ۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد لرستان گفت: جشنواره مطبوعات لرستان به زودی برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضعف کشور در این زمینه را نبود برنامه راهبردی در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: در طول سالیان گذشته تصمیمات ضد و نقیض در این زمینه اتخاذ شده است.

كد خبر : ۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضعف کشور در این زمینه را نبود برنامه راهبردی در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: در طول سالیان گذشته تصمیمات ضد و نقیض در این زمینه اتخاذ شده است.

كد خبر : ۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان الشتر گفت: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

كد خبر : ۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


كد خبر : ۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۹


آساره خبر: شهیده طاهره هاشمی در انشای خود نوشته است: ملتی که برای هر قطعه از این میهن خون‌ها فدا کرد، دیگر سازش با نوکران آمریکا، این دشمنان اسلام را جایز نمی‌داند؛ نگرانی ما این است که مبادا سازشی صورت گیرد اما هرگز سازشی صورت نخواهد گرفت.

كد خبر : ۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: حضرت صادق(عليه السلام ) درماه شوال سال يکصد و چهل وهشت به سبب انگور زهرآلوده که منصور خلیفه عباسی به آن حضرت خورانيده بود، وفات کرد و به شهادت رسید.

كد خبر : ۶۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: هر که سردار شهید عقیل پروانه را می شناخت می دانست که او در دنیای موقت ماندنی نیست و جایش در بهشت و مرقدش در کربلاست.

كد خبر : ۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


كد خبر : ۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: در دنیا انسانهایی هستند که وقتی با وسعت نگاه شان به زندگی روبرو میشوی، به تمام آنچه پیش از آن، از معنای زندگی برای خودت ساخته بودی، شک می کنی... انسان هایی هستند که تو را در برابر عظمت کلامشان، وادار به خلوت با داشته هایت می کنند[...]

كد خبر : ۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: رييس ستاد اقامه نماز كشور گفت: برنامه ريزي دقيق و سرمايه گذاري هدفمند و مشخص در راستاي توسعه و ترويج آموزه هاي ديني و ارزش هاي اصيل اسلامي، نقش قابل توجهي در كاهش مشكلات و آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي موجود در جامعه دارد.

كد خبر : ۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


كد خبر : ۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: تشبیه افسانه ی ساری گلین ترک ها با سمیه ی کردستان تشبیه دو اسطوره است که در مقابل ظلم و جهالت مردانه قد علم کرده بودند و از حیثیت شان دفاع کردند تا برای ما درسی آموزنده باشد.

كد خبر : ۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: اعضای مجلس خبرگان رهبرى به آمریکا، اسرائیل و برخى دول اروپایى هشدار دادند تا آغازگر فاجعه‏اى جدید در خاورمیانه نباشند و بیش از پیش دست خود را به خون مردم بی ‏گناه آلوده نکنند.

كد خبر : ۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: منافقین به اندازه قتل عام های هسته ای هیروشیما و کازاکی از ایران و عراق کشته گرفته اند اما امریکا و غرب واکنشی نشان ندادند ولی امروز که 52 نفر جانی در سزای جنایاتشان در دادگاه مردمی کشته شده اند غرب آنر ا به عنوان فاجعه تلقی می کند.

كد خبر : ۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷


آساره خبر: "پرويز فتاح "وزير نيرو دولت نهم با حضور در برنامه «شناسنامه» اين هفته به بيان خاطرات خود از دوران 8 سال دفاع مقدس و بعد از آن پرداخت.

كد خبر : ۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۳


آساره خبر: فرمانده کل سپاه گفت: شکست طرح حمله نظامی دشمنان به سوریه، آخرین مورد ناکامی آنان در مقابل انقلاب اسلامی است.

كد خبر : ۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان، پیشکسوتان و پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کارنامه درخشان سپاه را نشان دهنده عمق هویت، شخصیت و تجربیات موفق یک ملت خواندند

كد خبر : ۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: جنگ که شروع شد ایرانیان از هر گروه و حزب و صنفی، سلاح همت دست گرفتند و به دفاع از مام وطن، مردانه جلوی هجوم دشمن را گرفتند.

كد خبر : ۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: فتانه سلاحورزی؛ مسئول سابق بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از فعالان ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس خاطرات خود را این گونه  برایمان بیان می کند.

كد خبر : ۸۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: بچه‏ هاى شهید چمران در ستاد جنگ‏هاى نامنظم جمع می شدند و هر شب عملیات می رفتند و بنده را هم گاهى با خودشان می بردند. یک شب دیدم، افسرى با من کار دارد؛ باحالت گریه آمد و گفت: شب‏ها که بچه‏ها به عملیات مى‏روند، اگر می شود من را هم ببرند.

كد خبر : ۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: براي نابودي کامل گروهکهاي ضدانقلاب از همان ابتدا زنان کرد دوشادوش مردانشان براي دفاع از ارزش هاي انقلاب اسلامي به ميدان آمده بودند. «ناهيد فاتحي کرجو» که از فعالان انقلابي در غائله کردستان به شمار مي رفت با برادران سپاه در سنندج همکاري داشت و در شناسايي چند تن از اعضاي «کومله» نقش مهمي ايفا کرد.

كد خبر : ۸۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: یادواره شهدای بسیج دانشجویی کوهدشت با حضور حجت الاسلام و المسلمین جمیاری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزار شد.

كد خبر : ۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲


آساره خبر: سید کرم موسوی یکی از رزمندگان وپدر شهدایی در شهرستان پلدخترکه با اهدای یک شهید وسه فرزند جانباز خوددر دوران دفاع مقدس حماسه آفرید.

كد خبر : ۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: اگر زنها از شهادت فرزندانشان استقبال کنند و با آغوش باز شهادت آنها را پذیرا باشند از ورود ضعف و سستی به وجود رزمندگان جلوگیری می کنند.

كد خبر : ۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: عباس شکیبا در یادداشتی نوشت: امروز گرد شمع ولایت جمع شدیم از پرتو نورش دل خود را منور سازیم تا خفاشان ظلمت دیدگان تشخیص مارا کور نسازند.

كد خبر : ۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: لشگر57 حضرت ابوالفضل(ع) با چهار گردان کمیل، بعثت، یونس دریایی، و گردان محرم وارد عمل شد، گردان محرم محاسبات ارتش  دنیا را به هم زد و به فرماندهی شهید لشنی در صورتی که دشمن بر روی شاخ شمیران بود و گردان محرم از پایین به بالا حرکت می کرد موفق شدند شاخ شمیران را تصرف کند؛ این است که بزرگان فرموده اند "خدا شاخ شمیران را شکست.

كد خبر : ۹۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: فرمانده سپاه ناحیه دلفان در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت  به اهمیت شادابی و نشاط بخصوص در نزد پیشکسوتان پرداخت.

كد خبر : ۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: عرشیان و فرشیان در شب شهادت جوادالائمه(ع) به بارگاه ملکوتی پدر بزرگوارش سرازیر می‌شوند زیرا همگان بر این باورند که ابن‌الرضا(ع) به حجره، غریبانه جان سپرد.

كد خبر : ۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴


صدامی‌ها مرا تا گردن زیر خاک کردند؛ آن روز باران هم می‌بارید و 4 ساعت اسیر گِل بودم؛ بعثی‌ها مشروب می‌خوردند، سر مرا نشانه می‌گرفتند و می‌خندید.

كد خبر : ۱۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


در عملیات مسلم‌بن عقیل شهید چراغی مسئولیت تیپ‌های ۲۷ را بر عهده داشت، او به خاطر جراحات قبلی پایش در گچ بود و ناراحتی زیادی داشت و در حالی که سُرُم به دستش وصل بود، از داخل آمبولانس عملیات را هدایت می‌کرد.

كد خبر : ۱۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


در ۱۴ سالگی با کمک برادر رشید خود «شهید مهدی فرهانیان» خود را مجهز به سلاح معرفت و بصیرت الهی کرد و با درک صحیح از وضعیت حاکم بر کشور و نیز ماهیت استکبار جهانی امپریالیسم،مبارزات خود را علیه ظلم های رژیم پهلوی آغاز کرد .

كد خبر : ۱۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


حاجیه خانم شمس نورانی، طلبه علوم دینی و کارمند کمیته امداد کاشان که با حقوق ناچیز خود زندگی چهار فرزند یتیمش را اداره می‌کرد، پس از شهادت یکی از پسرانش دستبند طلای خویش و حقوق یک ماهه‌اش را همراه با نامه‌ای تقدیم امام امت کرد.

كد خبر : ۱۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، درباره اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره رابطه با آمریکا از نگاه امام خمینی، اعلام کرد: اظهارات هاشمی در حذف شعار مرگ بر آمریکا حساسیت ها را برانگیخت. اظهار‌نظر شخصی ربطی به موسسه ندارد.

كد خبر : ۱۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


كد خبر : ۱۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


اشتهای سیری ناپذیر سرمایه داران در احیای زمین برای احداث هتل 5 ستاره در مجاورت گلزار شهدا، ورودی گلزار را مسدود و آرامگاه آینده والدین شهداء را تهدید می کند.

كد خبر : ۱۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۳


حجت الاسلام قاسم متقي نيا در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: عيد غدیر روز زنده نگه داشتن اسلام و روشن شدن نقشه راه مسلمانان در آينده از سوي پيامبر عظيم الشان اسلام است.

كد خبر : ۱۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۶


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:نقل شد که طی نامه‌ای به امام چندین مطلب منجمله مطالبی راجع به آمریکا ذکر شده بود و امام هم در این موضوع اقدامی نکردند. سؤال این است طرح این مسئله در رسانه‌ها که مربوط به سال‌ها قبل است و رهبری زمان نیز درباره آن تصمیم خود را گرفته بود چه خاصیتی دارد.

كد خبر : ۱۰۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۸


رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این مطلب که بحث ارتباط با آمریکا یک بحث ملی و از سیاست‌های در اختیار مقام معظم رهبری است، گفت: مطرح کردن این مسائل در رسانه‌ها و روزنامه‌ها نتیجه و حاصلی نخواهد داشت.

كد خبر : ۱۱۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۹


در مهرماه سال 61 13هر دو  وارد سپاه شدیم. شهید بالنگ فوق العاده به لباس مقدس و آرم پر افتخار سپاه علاقه ی عجیبی داشت.

كد خبر : ۱۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


پیکر سید مصطفی را در آب فرات غسل دادند و در ایوان طلای مرقد حضرت امیر (ع) دفن نمودند. نقل است که امام پس از شهادت وی به همسر بزرگوارشان فرمودند:...

كد خبر : ۱۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


حجت الاسلام قاسم متقی نیا با اشاره به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده گفت: دشمن از حسین فهمیده‌ های ما هراس دارد زیرا ایران اسلامی حسین فهمیده‌ های زیادی را تربیت کرده است.

كد خبر : ۱۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


بر اساس اطلاع منابع آگاه، در حادثه درگیری مرزبانان با اشرار در مجموع 17 نفر شهید، پنج نفر زخمی و چهار تن نیز به گروگان گرفته شده‌اند.

كد خبر : ۱۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


هسمر شهید محمد منتظر القائم اگر چه دل ما از جهالت برخی یاران و منتسبان به جماران خون است و شکایت این غافلان آگاه یا ناآگاه را به شما می بریم، اما ارادت و عشق و محبت ما به مقام شامخ شما روز افزون است و تحریف سخنان یا کجروی از مرام و مسلک بر این ملت هوشیار و بصیر ، چون روز روشن و آشکار است.

كد خبر : ۱۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


در گوشه ای از شهر خرم آباد زیر پل انقلاب سنگری دیگر برای شهدا بر پا شده است. به داخل آن که قدم می گذاری آرامشی وصف ناشدنی وجودت را فرا می گیرد چه شکوهی! شهدا نظاره گرت شده اند؛ با استکانی چایی و صلواتی به یاد شهدا و معصومین با "داریوش علمدار" کسی که شش سال است قاب عکس شهدا میهمان مغازه جوشکاری اش هستند هم کلام می شوم.

كد خبر : ۱۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


دادگستری سیستان و بلوچستان اسامی محکومان حوادث تروریستی اخیر در این استان که در پاسخ به جنایت تروریستی سراوان و شهادت 14مرزبان کشورمان در زندان مرکزی زاهدان به دار مجازات آویخته شدند را اعلام کرد.

كد خبر : ۱۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


شهید سید محمدحسین امامی‌ الطریق می‌گوید: عزیزان! شهدا سه امانت بزرگ امام، اسلام و انقلاب را به دست شما سپرده‌اند؛ امانت‌هایی که خود تا سرحد شهادت از آن پاسداری نموده‌اند.

كد خبر : ۱۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


شنبه این هفته، اخبار رسانه ها بوی خون به خود گرفته بود و مردم ایران بار دیگر در شهادت ۱۴نفر مرزبان بسیار متاثر شدند. ۱۴ نفری که فقط قربانی دفاع از امنیت کشور خود شدند. حدود ۳۰ ساعت بعد، گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل» با انتشار بیانیه ای در صفحه اینترنتی خود، مسئولیت این عملیات تروریستی را برعهده گرفت.

كد خبر : ۱۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


مادر شهید ابوطالبی گفت: از زمانی که مجید به شهادت رسید، یک روز نبود که منتظر او نباشم. وقتی به خوابم آمد، در عالم خواب اتاقکی را به من نشان داد و گله‌مند بود که من در این اتاقک هستم؛ چرا به من سر نمی‌زنید.

كد خبر : ۱۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


این گزارش نگاهی است به مواضعی که مقامات آمریکایی از اوان شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا کنون در قبال دولت و ملت ایران اتخاذ کرده‌اند.

كد خبر : ۱۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


13 آبان روز استکبار جهانی، روز شناخت دشمن است، روش های دشمنی تبدیل شده و ترجمه شده را بشناسیم.

كد خبر : ۱۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


بیشتر اوقات در پایگاه ایستگاه صلواتی بر پا می کردیم. در این ایستگاه ها چه رزمندگانی که می آمدن و وقتی  بدرقه شان می کردیم و پس از مدتی خبر شهادتشان را می شنیدیم. گاهی نوجوانانی که هنوز به سن تکلیف هم نرسیده بودند از این ایستگاه ها عبور می کردند با اینکه سن کم داشتند ولی دلشان بزرگ بود.

كد خبر : ۱۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۲


آقا روح الله شبانه در خانه مسکونی خود در قم دستگیر و پس از انتقال به تهران، به ترکیه تبعید شدند.

كد خبر : ۱۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


استشمام بوی سیب از حرم امام حسین(ع)، ویژگی عجیبی است که چند کتاب معتبر به آن اشاره کرده اند.

كد خبر : ۱۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» فرمودند: چرا روی سر مادرشان دست نکشیدی؟ امام حسین«سلام‌الله‌علیه» فرمودند: مادر جان! او نماز نمی‌خواند.

كد خبر : ۱۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


سید احمد میر عمادی در خطبه های نماز جمعه گفت: باید عزاداری سید‌الشهدا (ع) با شکوه‌ تر از گذشته برگزار شود چرا که این عزادار‌ی‌ ها مایع بقای اسلام است.

كد خبر : ۱۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۷


در لرستان دو بافت عزاداری وجود داشته است و عزاداری یک عزاداری خاص بوده است.

كد خبر : ۱۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۲


یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت زین‌العابدین (ع) از ظهر عاشورا به ‌عنوان حجت خدا در کنار حضرت زینب (س)، میراث‌دار واقعه کربلا بودند.

كد خبر : ۱۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


چرا امر به معروف و نهی از منکر کنیم؟!

كد خبر : ۱۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


زهرا دختر کوچکمان پشت در اتاق عمل ایستاد و با مشت به شیشه می‌زد و مدام می‌گفت: «بابایم را کجا می‌برید؟»

كد خبر : ۱۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


در اولین روز از هفته بسیج؛ جمعی از فرماندهان، مسئولین و بسیجیان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان با نماینده ولی فقیه درلرستان دیدار کردند.

كد خبر : ۱۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۳۰


مراسم اختتامیه نخستین کاروان " میثاق زنان اهل قلم با شهدا" دیشب در آبادان برگزار شد.

كد خبر : ۱۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه: یکی از علل ماندگاری نهضت عاشورا ایثار و فداکاری امام حسین (ع) و یارانش بود.

كد خبر : ۱۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


امروزه مداحی وارد فاز جدیدی شده است. مداحی اهل بیت که زمانی سبک خاص خود را داشت و شاعران مداح خود مرثیه خوان هم بودند، اینک تبدیل شده است به سیستم و دستگاه پیچیده ای. یکی باسبک و سیاق خودش شعر و ترانه می آفریند. دیگری با سبک و روش خویش به تصنیفی موزون تبدیلش می کند و یکی دیگر با صدای تصنعی اش آن را ادا می کند.

كد خبر : ۱۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


هفته بسيج، بزرگداشت جان‏فشانى ‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‏هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‏الله علیه و عدالت‏ خواهى ميليون‏ها انسان با ايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بوده است.

كد خبر : ۱۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


هفته بسيج، بزرگداشت جان‏فشانى ‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‏هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‏الله علیه و عدالت‏ خواهى ميليون‏ها انسان با ايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بوده است.

كد خبر : ۱۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


اباصالح ما را دریاب... دنیا تاریک است، بیا و چراغانش کن.

كد خبر : ۱۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نمایندگانی که به دنبال عزل و نصب مدیران هستند آیا همین اندازه که برای عزل و نصب مدیران وقت می گذارند برای تصویب قوانین، وقت می گذارند که مشکلی از مردم را حل کنند.

كد خبر : ۱۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


فرمانده سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: فرهنگ بسیجی دستاورد علمی کشور را رقم زد و ورود این نیروی مردمی به عرصه های علمی و فناوری های جدید موجب شده که امروز ایران در سطح جهانی و بین المللی بدرخشد .

كد خبر : ۱۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


جعفربدري؛ رئيس كل دادگستري و رئيس هيات نظارت و بازرسي حقوق شهروندي استان لرستان، ديدگاهها و دغدغه هاي خود در خصوص حقوق شهروندي را با پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه هيات مركزي نظارت بر حفظ حقوق شهروندي به شرح ذیل در میان گذاشته است:

كد خبر : ۱۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۱


حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مسئله اهمیت فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که مهم ترین هدف دشمن تهاجم و شبیخون فرهنگی است.

كد خبر : ۱۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


قبل از عملیات کربلای یک در سال ۶۵ بود یک روز پس از استراحت کوتاه که از شناسایی شب قبل برگشته بودیم، دیدم شهید خیرآبادی تنهایی به سمت سنگری که کمی از خط مقدم فاصله داشت می‌رفت و پس از ساعتی برمی‌گردد.

كد خبر : ۱۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


مهدی کروبی پس از انداختن رأی در صندوق رأی گفت: وقتی نتایج اعلام می‌شود همه ما باید قبول کنیم و از تخریب دیگران بپرهیزیم. نباید به کسانی که درصدد ایجاد شبهه در انتخابات هستند، میدان بدهیم.

كد خبر : ۱۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


صبح روز سه شنبه در اثر برخورد یکی از خودرو‌های عبوری حامل نیروهای نظامی با یک تله انفجاری در منطقه مرزی سراوان سه نفر از نیروهای مستقر در این منطقه به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۱۵۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


مقام معظم رهبری فرمودند: وحدت حوزه و دانشگاه، يعنى وحدت در هدف. هدف اين است كه همه به سمت ايجاد يك جامعه‌ اسلامىِ پيشرفته‌ى مستقل، جامعه‌ى امام، جامعه‌ى پيشاهنگ، جامعه‌ى الگو، ملت شاهد - ملتى كه مردم دنيا با نگاه به او جرأت پيدا كنند، تا فكر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عملشان پياده كنند - حركت نمايند.

كد خبر : ۱۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


در تقارن ایام اربعین حسینی و سنت شب نشینی طولانی ترین شب سال، آموزش عملی نگه داشتن حرمت این ایام در کنار برگزاری مراسم سنتی، از فعالیت هایی که باید برای کودکان این آینده سازان جامعه اسلامی انجام شود.

كد خبر : ۱۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰


من یک درخواست از تو دارم، برو روستای خانوک، من آنجا به اسم "حسین اکبر عرب نژاد" مشهورم، از قول من به پدر و مادرم بگو من دیروز در تهران، در اینجا (قبر سوم) دفن شده ام...

كد خبر : ۱۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۱


در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان، با عزاداری هیاتهای دانشجویی از سراسر كشور در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسینیه امام خمینی(ره) یكپارچه احساس و شور و شعور حسینی بود.

كد خبر : ۱۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۲


آقای من، می بینی محبت تو با دل های ما چه کرده و چگونه آن را تسخیر کرده است. می بینی یاد تو، چگونه قلب های ما را تکان می دهد، می بینی مولای من یاد محرم و عاشورایت چگونه جانمان را می سوزاند و اشکمان را جاری می کند.

كد خبر : ۱۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


رئیس سازمان بسیج گفت: «نفر دوم فتنه» به ملاقات پادشاه سعودی در عربستان می‌رود پس بی‌شک صلاح و مشورت با سران جنایتکار وهابیت، فتنه‌گری و دشمنی با اسلام ناب را در پی خواهد شد.

كد خبر : ۱۵۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: نهم دی از ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است؛ نهم دی روز تجلی بصیرت مردم ، بیعت و میثاق امت با ولایت و رهبری است که اهمیت فراوانی دارد.

كد خبر : ۱۵۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: نهم دی از ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است؛ نهم دی روز تجلی بصیرت مردم ، بیعت و میثاق امت با ولایت و رهبری است که اهمیت فراوانی دارد.

كد خبر : ۱۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


می‌دانم که کار تمام شد؛ می‌دانم که با پنجه های قساوت، تو را از آغوش قلبم خواهند کشید. این دشمنی که پای جهالت بر زمین می‌کوبد و قلب دختران پیامبر را می‌لرزاند، دست از تو نخواهد شست و تشنگی‌اش جز به خون تو فرو نخواهد نشست.

كد خبر : ۱۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: حماسه نهم دی ماه یکی دیگر از اتفاقات مبارکی است که می تواند الگوی سایر ملل مسلمان برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلابی و حفظ آرمان های اسلامیشان باشد .

كد خبر : ۱۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: حماسه نهم دی ماه یکی دیگر از اتفاقات مبارکی است که می تواند الگوی سایر ملل مسلمان برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلابی و حفظ آرمان های اسلامیشان باشد.

كد خبر : ۱۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


صفر داغدار محرم و واقعه کربلا است که چهلم روز عاشورا را با خود دارد و سپس 28 صفر داغ رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) بر دل تازه می شود و آخرین سوگ این ماه شهادت امام رضا (ع) «پیشوای غریب» است

كد خبر : ۱۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


اون روز موقع نماز ظهر و عصر کنار هم نشسته بودیم که بعد از سلام دادن نماز و وقت تقبل الله، تا دستم رو دراز کردم او دستم را به سختی فشرد که ناله‌ام بلند شد. اما به خنده گفت: نشکست که اینقدر سرو صدا می‌کنی.

كد خبر : ۱۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


سالروز شهادت دانشمندبسیجی شهید مصطفی احمدی روشن در 21 دی ماه 1390 را گرامی می داریم.، روح و یادش گرامی باد...

كد خبر : ۱۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


مسئول بسیج رسانه استان گفت: عرصه بسیج رسانه، عرصه ای باز و تعدیل پذیر و انتقاد پذیر است و بالاترین قدرت را در بین اقشار بسیج دارد ولی ابزاری که اصحاب رسانه در دست دارند ابزاری منحصر به فرد و بسیار قدرتمند است و همه افراد با همه سلایق را مورد استفاده قرار می دهد.

كد خبر : ۱۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۱


استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در مورد سیاست های خاص اخیرعربستان درقبال منطقه ونگاه دولت ایران در این باره گفت: رابطه با عربستان قرار بود جزء سیاست های خارجی دکتر روحانی باشد و قرار شد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با ملک عبدالله دیداری داشته باشد، اما قضایای اخیر مقداری وضعیت را پیچیده کرده است.

كد خبر : ۱۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


علی حیدر امیری؛ استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در مورد سیاست های خاص اخیرعربستان درقبال منطقه ونگاه دولت ایران در این باره گفت: رابطه با عربستان قرار بود جزء سیاست های خارجی دکتر روحانی باشد و قرار شد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با ملک عبدالله دیداری داشته باشد، اما قضایای اخیر مقداری وضعیت را پیچیده کرده است.

كد خبر : ۱۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


امام معصوم حجت و خلیفه خداوند بر روی زمین است. او مانند پيامبر از سوي پروردگار برگزيده مي‌شود. امام تمام مسؤوليت‌هاي رسول گرامي اسلام صل الله عليه و آله و سلام به جز دريافت وحي تشريعي را بر عهده دارد....

كد خبر : ۱۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


شهیدان شمع محفل بشریت اند. آنان که هستی خود را برای وصال به دوست مهیا کرده اند از دام های منیت رهیده و شیطان را در بند کشیده و او را به یاس کشانده اند.

كد خبر : ۱۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با بیان اینکه سبک زندگی شهید سیده طاهره هاشمی بر گرفته از فرهنگ عاشورا است، فرهنگی که راه آرمان های اسلامی و دفاع از ولایت جان می بازد، گفت: همه نسل ها به وجود چنین نوجوانی می بالد می تواند به او تکیه کند و راست قامت بایستد.

كد خبر : ۱۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


نگرانی من و تو ای خواهرم این است که مبادا سازشی صورت گیرد و خون‌های شهیدان به هدر رود و نتوانیم ندای امام را به گوش جهانیان برسانیم که ندای امام همان ندای اسلام است.

كد خبر : ۱۷۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۲


سید علیرضا ستاری که در عاشورای سال 88 مورد حمله قرار گرفت و به شدت مجروح شده بود، دیروز به جمع قافله شهدای انقلاب اسلامی پیوست.

كد خبر : ۱۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷


با تعدادی از دوستان و چند نفر از هم ‏محله ای‏ هایمان قرار گذاشتیم که شب برای شرکت در مراسم سخنرانی ضد حکومتی سیدفخرالدین رحیمی  و تعدادی از روحانیون  به مسجد علوی خرم آباد برویم...

كد خبر : ۱۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


شهید نوربانو میرزایی از سال های قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم طاغوت شرکت می کرد و با شروع جنگ تحمیلی به صف زنان پشت جبهه پیوست. ایمان، صبر، استقامت و عفاف و حجاب اتز ویژگی های بارز او بود.

كد خبر : ۱۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


هر کسی از جبهه می‌آمد به سراغش می‌‌رفتیم تا خبر از احمد بگیریم اما کسی از او خبر نداشت. عموهای احمد هم به پادگان دوکوهه رفتند تا ببینند آیا اسمی، نشانی از او پیدا می‌کنند، و دریغ از یک نشانی.

كد خبر : ۱۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


اگرچه 10 ساله بود ولی آنقدر روح بزرگ و استعداد عمیقی داشت که به قدر یک جوان در نشر عقاید و آموخته هایش تلاش می کرد و اینگونه بود که طاهره ی سیده در 14 سالگی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


اگرچه 10 ساله بود ولی آنقدر روح بزرگ و استعداد عمیقی داشت که به قدر یک جوان در نشر عقاید و آموخته هایش تلاش می کرد و اینگونه بود که طاهره ی سیده در 14 سالگی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


وزارت اطلاعات برخی تصاویر و اسناد منتشر نشده از تروریست معدوم عبدالمالک ریگی را منتشر کرد.

كد خبر : ۱۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


وزارت اطلاعات برخی تصاویر و اسناد منتشر نشده از تروریست معدوم عبدالمالک ریگی را منتشر کرد.

كد خبر : ۱۹۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


شهید محمد علی رهنمون مسئول بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد سال 1334 و معاون درمانی کل سپاه. در خانواده ای متدین و اهل تقوی در یزد دیده به جهان گشود و با تربیت اسلامی والدین رشد یافت.

كد خبر : ۱۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


پیکر مطهر شهید ˈنوربخش دهقانیˈ رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان، روز شنبه با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در لرستان و مردم مومن و شهیدپرور خرم آباد تشییع و به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۱۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۱


به مناسبت هفتمين سالگرد شهادت سردار رشيد اسلام شهيد محمدحنيفه درستي به ديدار خانواده آن سردار رفته و با آنها به گفت و گو نشستيم.

كد خبر : ۱۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


در درگیری شب گذشته یگان تکاور با 3 نفر در روستای ذرات منطقه فرمشکان از توابع شهرستان کوار یک سرباز نیروی انتظامی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


معاون فرهنگی اوقاف لرستان گفت: عزاداری در ایام فاطمیه حرمت نهادن به دین اسلام است .

كد خبر : ۱۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


دبیرخواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به کاترین اشتون گفت: تاکنون عکس های کودکان غلطان در خون را در فلسطین دیده اید یا شیون زنان فلسطینی را که اجساد کودکان معصوم خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند شنیده اید؟

كد خبر : ۲۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


نماینده ولی فقیه درلرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: اقتصاد مقاومتی لازمه پیشرفت است و باید برای ادامه روند روبه جلوی نظام جمهوری اسلامی اقتصاد خود را مقاوم سازی کنیم.

كد خبر : ۲۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۳


نماینده ولی فقیه درلرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: اقتصاد مقاومتی لازمه پیشرفت است و باید برای ادامه روند روبه جلوی نظام جمهوری اسلامی اقتصاد خود را مقاوم سازی کنیم.

كد خبر : ۲۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۳


مسئول معراج شهدای مرکز اعلام کرد: زائران می‌توانند از 24 اسفند تا 14 فروردین برای زیارت شش شهید مهمان در این مرکز به معراج مراجعه کنند.

كد خبر : ۲۰۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان بخصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مجاهدان راه اسلام و ایران، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.

كد خبر : ۲۰۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شرم دارم از اینکه در بستر بمیرم، خدا می داند که شهادت آرزوی من است.

كد خبر : ۱۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سال آینده نمایشگاه نقض حقوق بشر دولت‌های اروپایی را برگزار خواهیم کرد، گفت: تریبون می‌دهیم تا اگر سیاستمداران اروپایی توانستند، از اقدامات ضدحقوق بشری خود دفاع کنند.

كد خبر : ۲۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


محمدرضا فاضلی‌دوست در ایام شهادت حضرت زهرا(س) و رجعت شهدای دفاع مقدس شعری تقدیم به این شهدای فاطمی کرده است. 
كد خبر : ۲۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان بخصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مجاهدان راه اسلام و ایران، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.

كد خبر : ۲۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۲


گزیده بیانات رهبر انقلاب در جمع كاوران‌های راهیان نور در برخی مناطق عملیاتی دفاع مقدس.

كد خبر : ۲۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


امام جمعه خرم آباد گفت: توجه به اقتصاد و فرهنگ یک ضرورت است.

كد خبر : ۲۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸


معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون بیش از پنج هزار مسافر و گردشگر نوروزی در زایرسرای بقاع متبرکه استان، اسکان داده شده است.

كد خبر : ۲۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۱


امام جمعه موقت خرم آباد گفت: با توجه به نامگذاری سال 93 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، سران سه قوه باید تمام تلاش خود را برای تحقق مطالبات اقتصادی و فرهنگی مردم بکار گیرند.

كد خبر : ۲۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵


یک مقام آگاه امنیتی از تحویل مرزبانان ربوده‌شده به مقام‌های ایرانی در پاکستان خبر داد.

كد خبر : ۲۰۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


مادر سه شهید واضحی فرد گفت: هر سه پسرم در ایام فاطمیه به شهادت رسیده اند، آن هم در عملیات هایی که رمز آنها «یا زهرا» بوده است.

كد خبر : ۲۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


شهیده زهرا آسترکی در تقوا و پرهیزگاری سرآمد خانواده بود؛ با اینکه سواد نداشت در محافل نورانی قرآن شرکت می کرد و توانست روخوانی قرآن را یاد بگیرد. آرزویش این بود پسری داشته باشد تا برای دفاع از دین و میهن به جبهه بفرستد و در راه اعتلای دین حق، جانش را فدا نماید.

كد خبر : ۲۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹


شهید خانزاده احمدی مادری دل سوخته که ثمره تام زندگی سخت اش را به همراه جان خویش در راه اعتلای توحید نثار نمود دخترانش را فاطمه گونه تقدیم بانوی اسلام نمود و جوانی بیست و یک ساله که در اولین ساعت ورودش به منزل پس از اتمام دو سال خدمت وظیفه در شدیدترین جبهه حق علیه باطل به نام مصطفی، همگی به ندای پروردگار لبیک گفته و به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۲۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


«دا» نخستین کتاب از خاطرات دفاع مقدس است که با عنوان "(One Woman’s War (Da" قرار است توسط انتشارات مزدا تا پایان شهریور ماه سال جاری به چاپ برسد.

كد خبر : ۲۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۷


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


زندگی خود را در کنار مزار شهدا آغاز کردیم  تا به برکت شهدا زندگی پر برکتی داشته باشیم.

كد خبر : ۲۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


امروز سه شنبه برابر با دوم اردیبهشت 1393 هجری خورشیدی، بیست و سوم جمادی الثانی 1435 هجری قمری و بیست و سوم آوریل 2014 میلادی است. 34 سال پیش در چنین روزی، با حمایت و فرمان امام خمینی انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها شکل گرفت.

كد خبر : ۲۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۲


یکی از پرسشنامه هایی که در مراحل تحقیقاتی داوطلبان سپاه باید آن را پر کنند در مورد وضع مالی داوطلب سوال می کند و اینکه چه مقدار هزینه ماهانه دارد و اوضاع خانوادگی اش چگونه است و چقدر بدهی دارد و حداقل نیازش در ماه چقدر است.

كد خبر : ۲۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


سوار بر موتور تریل به امامزاده عباس رفتم؛ عناصر لشکر 10 زرهی دشمن در روز اول عملیات بعد از تصرف مجدد امامزاده عباس تعدادی از بسیجی‌های ما را که اسیر گرفته و به روش سفاکانه‌ای به شهادت رسانده بودند.

كد خبر : ۲۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


نوید به دنیا آمدن پسرم محراب در خواب به من داده شد و زمان شهادتش هم او را در خواب دیدم و وقتی بیدار شدم به همسرم گفتم که محراب شهید شده است و بعد از مدتی خبر شهادتش را برایمان آوردند.

كد خبر : ۲۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


قرآن روح و ریحان و مایه آرامش جان پیامبر و مردم است و امام حسین نیز همان گونه که در روایات آمده گل سر سبد بوستان محمد (ص) و سبب آسایش و راحتی مردن با ایمان است.

كد خبر : ۲۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


باقر روزهای پرنشاط کودکی را در میان مردم مهربان زادگاهش سپری کرد و در کنار آنان آموختن علم را تجربه نمود.

كد خبر : ۲۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۳


سردار سرتیپ حسین سلامی گفت: دشمن می خواهند در صورت امکان، شکاف ایجاد کرده و سپاه را نهادی قدرت طلب معرفی کنند؛ در حالی که سپاه فقط دغدغه پیشرفت، اعتلا و سرافرازی و سربلندی اسلام و انقلاب و نظام را دارد.

كد خبر : ۲۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


هم‌وطن! اگر خواستیم بخندیم، به جای به هم خندیدن، با هم خندیدن را تجربه کنیم که “اتحاد” از ارکان مهم‌ پیشرفت هر کشوری است.

كد خبر : ۲۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان استان لرستان

كد خبر : ۲۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


برای رفتن به جبهه می خواهی اینقدر خسارت وارد کنی؟ حجت الله در جواب گفت: هنوز ندیدی به خاطر اینکه به شما ثابت کنم در کار خدا دخالت نکنید خودم را می اندازم زیر ماشین تا گوشت چرخ کرده برایتان بیاورند!

كد خبر : ۲۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


در جبهه رو به روی دشمن قرار دارم و می دانم دشمن از ایمان راسخ من می ترسد. سوگند به جانم که در دست اوست تا نفس آخر در برابر دشمن به یاری خدا خواهم ایستاد.

كد خبر : ۲۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


اینجا سرزمین مادران صبوری است که سالها چشم انتظار دیدن فرزندانی را داشتند که برای دفاع از میهن و ناموس این کشور پاک، جانانه راهی جبهه ها شده بودند اما فقط چند قطعه استخوان شکسته را دیدند.

كد خبر : ۲۳۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


امروز شنبه برابر با سی و یکم خرداد 1393 هجری خورشیدی، بیست و سوم شعبان 1435 هجری قمری و بیست و یکم ژوئن 2014 میلادی است. 24 سال پیش در چنین روزی، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3(هفت و سه دهم درصد) در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) استان های گیلان و زنجان را به لرزه درآورد.

كد خبر : ۲۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


"سید نور خدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی است که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۶ سال است در کما به سر می برد و به لطف امام زمان(عج) هنوز نفس می کشد.

كد خبر : ۲۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


نماینده ولی فقیه در لرستان درمراسم تودیع ومعارفه فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان گفت: سپاه تربیت شده ی مکتب امام خمینی است؛مکتبی که عزت، عنایت، خدمت و ایستادگی در برابر دشمن؛ سازش ناپذیری، داشتن مواضع اصولی و اهل مسامحه نبودن از اصول اصلی آن است.

كد خبر : ۲۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۴


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بر لزوم برخورد جدی با دانه درشت‌ها در زمینه کالا و ارز در این استان تأکید کرد.

كد خبر : ۲۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۵


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بر لزوم برخورد جدی با دانه درشت‌ها در زمینه کالا و ارز در این استان تأکید کرد.

كد خبر : ۲۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۵


هنگام خداحافظی گفتند آخرین روز عمرم است/ پس از شهادت شهید بهشتی بنی‌صدر پیام داد زنش را هم می‌ کشم/ شایعه کرده بودند من آلمانی هستم.

كد خبر : ۲۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


در گذشته به دلیل نبود امکاناتی نظیر  ساعت، رادیو و تلویزیون مردم برای آگاهی از زمان افطار و سحر از طریق کسانی که به عنوان بلدی بودند آگاه می شدند به این صورت که این افراد از طریق ماه و ستاره و آفتاب این زمان ها را تشخیص می دادند و قبل از افطار و سحر مانند جارچیان با صدای و دهل و شعرخوانی مردم را آگاه می کردند.

كد خبر : ۲۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


پیکرهای مطهر سه شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) که به تازگی توسط گروههای تروریستی در سوریه به شهادت رسیده اند روز پنجشنبه در مشهد تشییع شد.

كد خبر : ۲۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران با 290 نفر سرنشین در 12 تیر 67، آبروی نداشته آمریکا را در دنیا به باد داد؛ آن ها در دروغی آشکار اعلام کردند که اشتباها این هواپیما را به جای یک هواپیمای نظامی ساقط کرده اند.

كد خبر : ۲۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه‌گیر... زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق مى‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى‌کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود."

كد خبر : ۲۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان  استان لرستان

كد خبر : ۲۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


روز دوم جنگ علیه نوار غزه در حالی تمام شد که ˈدیموناˈ، ˈصحرای نقبˈ و ˈحیفاˈ و حتی آن سوی تل آویو در دایره آتش نیروهای مقاومت فلسطین قرار گرفتند که ترس و شگفتی همزمان فرماندهان نظامی و مسؤولان سیاسی را برانگیخت و درهای همه پناهگاه ها باز شد.

كد خبر : ۲۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اکنون دیپلمات های سیاسی ما در مقابل همه قدرت های جهانی در حال دفاع از منافع ملت هستند.

كد خبر : ۲۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


پیکر شهید "یاسر محمدیان" خلبان لرستانی فردا در گلزار شهدای شهرستان خرم آباد تشیع می شود.

كد خبر : ۲۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری وفوریت های پزشکی پلدختر در بیانیه ای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرد.

كد خبر : ۲۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۶


گروه حماس با درخواست سازمان ملل برای آتش‌بس ۵ ساعته با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

كد خبر : ۲۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۶


مسر شهید «علی انصاری» و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(ع) گفت: شهید انصاری همواره آرزو داشت تا در مبارزات لبنان به شهادت برسد و از شهدای لبنانی محسوب شود.

كد خبر : ۲۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


كد خبر : ۲۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی ادامه سکوت مجامع بین المللی در برابر حملات وحشیانه علیه فلسطینیان ساکن غزه و همراهی کشورهای هم پیمان تل آویو با این حملات، از حمایت های بی دریغ باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا برای حمله به غزه تشکر کرد.

كد خبر : ۲۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پشتیبانی از ولایت فقیه وظیفه اصلی اقشار مختلف مردم است و این پشتیبانی موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان و عامل عزت و اقتدار نظام اسلامی است.

كد خبر : ۲۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰


پدر شهیدˈعلیرضا ترکˈ گفت: عملیات کربلای 4 و خاک شلمچه فرزندم را کربلایی کرد.

كد خبر : ۲۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


«اشرف القدرة» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: از زمان آغاز تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، تاکنون 631 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از چهار هزار و 10 تن دیگر زخمی شده اند.

كد خبر : ۲۵۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۱


گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) بامداد شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ اطلاعی درباره سرباز مفقود شده اسرائیلی ندارد.

كد خبر : ۲۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


17 مرداد یادآور شهادت غریبانه و مظلومانه خبرنگاری است که در اجرای رسالت خود و نشان دادن چهره پلید طالبان تا پای جان ایستاد و توسط این گروه متحجر به فیض شهادت نائل شد.

كد خبر : ۲۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


مسئول بسیج جامعه زنان استان لرستان : تاریخچه بسیج خواهران در  انقلاب یک پدیده بی سابقه ؛و یکی از الطاف؛ مولایمان امام زمان (عج) است .

كد خبر : ۲۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۳


رییس جمهوری با بیان اینکه سیاست خارجی امروز جمهوری اسلامی ایران با دیروز متفاوت است و دیگر تهدید و تحریم ملت بزرگ ایران تاثیرگذار نیست، گفت: همانطور که رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه ممنوع است.

كد خبر : ۲۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


خبرنگاری شغلی سخت و پر استرس و اگر نبود عشق نوشتن و رفع مشکلات مردم شاید بسیاری از افرادی که اکنون در این حرفه حضور دارند هرگز این شغل پر دغدغه را انتخاب نمی کردند.

كد خبر : ۲۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


همسر شهید «محمود صارمی» می گوید یک هفته قبل از شهادت محمود، سرودی از تلویزیون پخش شد که درباره فراق از شهادت و پایان جهاد بود؛ یک لحظه اشک در چشم های محمود حلقه زد و با افسوس گفت: «قطعاً جنگ خوب نیست اما حیف که با تمام شدن جنگ، درهای شهادت هم بسته شد».

كد خبر : ۲۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


معاون رییس جمهوری گفت: خبرنگاران باید فارغ از مسایل جناحی و سیاسی فعالیت کنند و بدانند که مقام معظم رهبری، ترسیم کننده برنامه ها در کشور هستند.

 

كد خبر : ۲۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه گفت: در سایه توکل، مقاومت و پایداری و الگوگیری از راه روشن شهدا، قدم در مسیر نبرد دیپلماتیک پرتلاطم و پرفراز و نشیب بین المللی گذاشته ایم.

 

كد خبر : ۲۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


منابع خبری عراق عصر دوشنبه گزارش کردند که فواد معصوم رئیس جمهوری عراق حیدر العبادی معاون اول رئیس پارلمان را مامور تشکیل کابینه جدید این کشور کرده است

كد خبر : ۲۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


شما اینجا هستید: حجاب برتر » متن » حجاب در گذر تاریخ

كد خبر : ۲۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


هدف اصلی گروفرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گفت: هدف اصلی گروه تروریستی داعش اختلاف افکنی بین شیعه و سنی در جهان اسلام است تا بدین طریق اهداف استکبار تامین شود.ه تروریستی داعش اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است

كد خبر : ۲۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


در صحبت‌های کارکنان نیروی هوایی اکثر واژه‌های تخصصی به زبان انگلیسی بود. شهید چمران به دقت به نظرات و صحبت‌ها گوش می‌داد، اما از چهره نمایندگان حاضر مشخص بود که واژه‌های تخصصی انگلیسی را متوجه نمی‌شوند.

كد خبر : ۲۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


شهید دفاع مقدس مربوط به عملیات های آفندی سال67، تک دشمن در سال 67، خیبر، کربلای 5 و والفجر8 همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) در 22 استان و و 38 نقطه کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

كد خبر : ۲۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


بعد از انتشار کتابی برای شاعر ضددین و حمایت از کارگردان تئاتر ضدانقلاب، ‌این‌بار همراهی معنادار وزیر ارشاد با خواننده حامی فتنه!

كد خبر : ۲۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷


مدیرکل حوزه هنری لرستان گفت: سه دوره جشنواره خنیاگران موسیقی در لرستان برگزار شده که امسال نیاز برای چهارمین دوره میزبانی این جشنواره سراسری به لرستان واگذار شده است.

 
كد خبر : ۲۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان کشور عصر سه شنبه با تجمع مقابل سازمان ملل انزجار خود را از جنایات ر‍ژیم صهیونیستی اعلام کردند.

كد خبر : ۲۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹


جانشین فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد فرهنگ  ایثار و شهادت را این طور بیان کرد:
     شهدا از خود  گذشتن و به معبود رسیدن  پا  در هوای نفس گذاشتن و با خدا معامله کردن و به سعادت ابدی که شهادت است نایل آمدن

كد خبر : ۲۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰


اسمش فوزیه است. شهرتش  شیر دل. ازدوم اردیبهشت 38 که به دنیا آمد،تا حالا که دانش آموز دبیرستانی است،گلوله ی سنگین نگرانی در سینه اش خانه کرده. نگرانی از  فقر،بیماری، نا امنی ،در به دری!

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


حلیمه صلواتی فرد مادر شهید عبدالمجید مینا گفت: شهادت عبدالمجید بزرگترین افتخار زندگی ام است و از خداوند شاکرم که این لیاقت را پیدا کردم و خوشحالم که فرزندم عاقبت بخیر شد؛ انشاالله خداوند تمام جوانان را در مسیر صحیح هدایت فرماید.

كد خبر : ۲۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


او با محاسنی خضاب شده به خون به دیدار حق شتافت. قایق آرام و بی‌صدا پیکر خسته او را با خود برد،‌ نیزارها نیز دست به آسمان بلند کردند،‌ تا غربت دل کاظم را به گوش برسانند.

كد خبر : ۲۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


رییس‌جمهوربا گرامیداشت یاد شهیدان بزرگوار دولت به وی‍ژه شهیدان رجایی و باهنر که از شخصیت‌های انقلابی، ایثارگر، مردمی، اندیشمند و صبور بودند، فیض شهادت را جزای اخلاص، پاکی و ایثار این عزیزان و خدمات ارزشمند آنان به اسلام و انقلاب و کشور در قبل و بعد از انقلاب دانست

كد خبر : ۲۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


پاوه و روستاهای اطرافش هرچند در اولین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستخوش التهاباتی بودند که ضد‌انقلابیون رقم زدند

كد خبر : ۲۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


ظهور انقلاب اسلامی واندیشه های اصلاحی امام راحل(ره)هویتی تازه به زنان بخشید و حوزه زنان را با تحولات عظیمی روبرو ساخت بطورئیکه امروزه اراده ،تلاش،مقاومت،بویژه بیداری زنان مسلمان ایرانی الگویی ثانی برای زنان مسلمان جهان گردیده است.

كد خبر : ۲۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


مسئول بسیج مهندسین صنعتی کشور در سفر به استان لرستان، پنج شنبه، ۲۹ مرداد با خانواده معظم شهید رادمردیان دیدار کرد.

كد خبر : ۲۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


بار دیگر دست فیض الهی کریمه ای را به جهان عرضه کرد تا از این فیض کشور ایران زمین هم بهره ای ببرد آمد تا خط سبز امامت را استمرار ببخشد و با خود بهشت را به ارمغان آورد.ای بانو با آمدنت، عطر آشنای یاس، در نفس نسیم دوید و بغض دلتنگی‏مان در فراق مادرت زهرا (س)، در تازگی حضور تو ترک برداشت.

كد خبر : ۲۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


یکی از آفاتی که نظام اسلامی با آغاز دوره‌ی سازندگی با آن مواجه شد، تجمل‌گرایی بود. جالب آنکه پیش از این امام راحل در مدح شهیدان رجایی و باهنر بسیار در وصف ساده‌زیستی سخن گفته‌اند.

كد خبر : ۲۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


رئیس ستاد معراج شهدای مرکز گفت:هویت پیکر مطهر دو شهید تازه تفحص شده اعزامی از لشکر ۳۱ عاشورا که پیکرشان در تبادل اخیر از کردستان عراق وارد کشور شده، شناسایی شد.

كد خبر : ۲۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


خودش می‌گوید: «محشور شدن ما با حضرت آقا به سال 61 برمی‌گردد که ایشان رییس جمهور بودند و من مسئولیت حفاظت سپاه را برعهده داشتم.»

كد خبر : ۲۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته است تاثیرگذار اصلی در منطقه غرب آسیا باشد و آمریکایی‌ها مجبور هستند به ایران قدرتمند امتیاز بدهند، چرا که دست برتر با ایران است.

كد خبر : ۲۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


شهادت، رهایی انسان از حیات مادی و یک تولد تازه است... شهادت مثل رهایی یک پرنده است از قفس... دوست دارم در برابر تمام عمرم، یک لحظه به عمر امام عزیز اضافه بشود چون امام با هر لحظه از عمر خودش می‌تونه جامعه‌ای رو هدایت کنه

كد خبر : ۲۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


بگذار جاودانگی شهیدان عشق را که در قربانگاهها به شهادت ایستادند ، ما نیز شاهد شویم .که شهیدان پیام خویش را سرخ سرخ در سینه های ما نگاشتند ، تا که مرگ بی ثمر و بی رنگ را به جاودانگی شهادت بدل کنیم

كد خبر : ۲۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


مادر شهید "حسین علی رضوانی" گفت: وقتی به سختی مریض شده بودم، یک شب حسین به خوابم آمد و گفت بلند شو...

كد خبر : ۲۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


مادر شهید سمیه فلاحی زاده : چه زیبا سمیه من می دانست که قرار است پرواز کند، پرواز تا عرش. دخترم روز قبل به دلیل قطع بودن آب گرم مجتمع آموزشی به دوستانش گفته بود که قصد دارد با آب سرد غسل شهادت نماید

كد خبر : ۲۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در پرندک با او آشنا شدم، سرشار از دلتنگی و لبریز از احساسات مادرانه. سال‌هاست که گوش به زنگ آمدن فرزند شهیدش است. مادری که هر روز برای او به سختی و درازی شب‌های عملیات است.

كد خبر : ۲۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


صبح روز دوشنبه خبر عمل جراحی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در رسانه‌ها منتشر شد.

كد خبر : ۲۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


شفیع‌خانی( پادگان گمنامان) پر از خاطره‌ها و آرامش‌بخش روزگار دل تنگی‌ها رزمندگان لرستان است.

كد خبر : ۳۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


آنچه از جمع‌بندی گزارش‌های حقوق بشری در مورد ایران به دست می‌آید آن است که آنها وقتی سخن از حقوق انسان‌ها در ایران به میان می‌آورند، در حقیقت از حقوق «اشرار» سخن می‌گویند و کاری به حقوق مردم عادی و میلیون‌ها ایرانی که باید از حداقل حقوق الهی و انسانی برخوردار باشند، ندارند.

كد خبر : ۳۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


دبیر ستاد هفته دفاع مقدس سازمان بسیج جامعه پزشکی از نخستین یادواره شهدای زن جامعه پزشکی در هفته دفاع مقدس خبر داد.

كد خبر : ۳۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷


نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ائتلاف ضد داعش آمریکا یک دسیسه جدید علیه بیداری اسلامی است.

كد خبر : ۳۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


گاهی توجه به ابعاد جنگاوری و اخلاقی شهدا ما را از پرداختن به ابعاد دیگر شخصیت آن‌ها غافل می‌کند و همین غفلت است که باعث بی‌مهری‌هایی دربارهٔ این وجه وجودی آن‌ها شده است.

كد خبر : ۳۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


شاید نام امثال شهید مصطفی احمدی روشن برای نسل جوان امروز، از شهدای دیگر محبوب تر باشد، چرا که جوانان او را نسبت به شهدای دیروز الگویی در دسترس تر می بینند و مشتاق تر از آنان مادران امروز هستند که الگوی در دستسرسی چون «ام وهب» زمان را در مقابل خود می بینند.

كد خبر : ۳۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


نماینده ولی فقیه استان لرستان گفت: راهبردی دفاع مقدس ایمان،توکل به خدا و قدرت لایزال الهی و اطاعت از رهبری وهمچنین وحدت و انسجام نیروهای مسلح بوده است.

كد خبر : ۳۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۱


درهشت سال دفاع مقدس همه ی مردم جهان شاهد بودند که کشور همیشه سر بلند ایران چگونه و با چه استقامت تمام نشدنی در برابر رژیم بعثی عراق ایستادگی کرد.

كد خبر : ۳۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


زنان جنگ زده در نوعی نوستالژی شریک هستند که دور هم بودن اعضای خانواده خانواده های جنگ زده تعدادی از عزیزان خود را در طی جنگ از دست می دهند.

كد خبر : ۳۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری معتقد است، وقتی می گوییم دفاع مقدس فقط یاد مردان مرور می شود در صورتی که زنان نیز نقش به سزایی داشتند با همسرم در خدمت محیط کاری در جبهه با آشنا شدم و هردو در عملیات فتح المبین در جبهه بودیم .

كد خبر : ۳۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


"سردار امیرعلی حاجی‌زاده" فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت:سردار بزرگ ما سردار سلیمانی با 70 نفر جلوی تروریست های داعش در اربیل را گرفتند

كد خبر : ۳۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: هفته دفاع مقدس فرصت ارزشمندی برای بیان مجاهدت و رشادت‌های رزمندگان و نقش‌آفرینان آن دوران طلایی است.

كد خبر : ۳۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


مادران شجاع خرمشهر شبانه و زیر نور شمع جگر گوشه های خود را که در اثر بمباران شهید می شدند را به خاک می سپردند، زنان خرمشهری خود شاهد شهادت فرزندان و همسرانشان بودند اما خم به ابرو نیاورده و دفاع کردند در حالیکه در خلوت خود اشک می ریختند

كد خبر : ۳۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


هفته پیش خبر عروج سید محمود موسوی جاسمی منتشر شد. او سال‌های طولانی را در آمریکا، صرف تبلیغ مبانی اسلام کرده بود و در این راه به اتهام واهی فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با جمهوری اسلامی، چند سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

كد خبر : ۳۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


فاطمه رهبر نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش بیشتر هنر و رسانه در انتقال فرهنگ دفاع مقدس، گفت: باید با جوان های امروز الفت، همدلی و ارتباط دقیق و بهتری برقرار کنیم تا انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت های دفاع مقدس یک انتقال معنوی باشد نه اینکه صرفا یک انتقال اطلاعاتی باشد.

كد خبر : ۳۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در يادواره شهداي 20 شهيد منطقه ی آزادبخت گفت: جنگ قدسی رزمندگان باعث مقدس شدن جنگ می شود.

كد خبر : ۳۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هفت خاطره‌ی رهبر انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس را منتشر می‌کند.

كد خبر : ۳۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


هفتم مهر سالروز شهادت سرداران اسلام فلاحی، نامجو، فکوری، کلاهدوز و جهان آرا است، آنهایی که با فداکاری و ایثار برای دفاع از مام وطن و پاسداری از ارزش های این سرزمین جان بر کف، قدم در میدان مبارزه گذاشتند و در پروازی بی بازگشت به قافله ی یاران شهید خود پیوستند.

كد خبر : ۳۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


مراسم رونمایی از کتاب«کمال کورسل» شهید اروپایی دفاع مقدس با حضور سید محمدصادق حسینی نویسنده، شفیع آقا محمدیان کارگردان و همکلاس شهید در فرانسه و جمعی دیگر از همرزمان وی در فرهنگسرای ملل برگزار شد.

كد خبر : ۳۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


عرفات، نام منطقه وسیعى است با مساحت حدود 18 كیلومتر مربع در شرق مكه معظمه، اندكى متمایل به جنوب كه در میان راه طائف و مكه قرار گرفته است. زائران بیت‏الله الحرام در روز عرفه - نهم ذى حجّه - از ظهر تا غروب در این منطقه حضور دارند. در نقلى آمده است كه آدم و حوّا(علیه السلام) پس از هبوط از بهشت و آمدن به كره خاكى، در این سرزمین همدیگر را یافتند و به همین دلیل، این منطقه «عرفات» و این روز «عرفه» نام گرفته است.

كد خبر : ۳۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


امروز 12 مهر ماه، سی و چهارمین سالگرد شهید سرلشکر غلامرضا چاغروند است. نیروهای هوانیروز اصفهان برای گلباران میدان شهید چاغروند مهمان شهرستان شهید پرور خرم آباد  بودند.

كد خبر : ۳۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


یک زشک ایتالیایی که از تخصص کم نظیری در زمینه کلیه برخوردار است در مؤسسه آموزشی بانو مجتهده امین به اسلام مشرف و پس از آن در‌‌ همان محل به عقد یک تازه مسلمان درآمد.

كد خبر : ۳۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


اطفال خود را به خاطر گریه‌هایشان نزنید، زیرا گریه تا مدتی شهادت به وحدانیت خدا و شهادت به نبی اکرم (ص) و دعا برای والدین است. همچنین، فرزندان خود را ببوسید. پس همانا برای هر بوسیدن درجه‌ای است در بهشت.

كد خبر : ۳۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


چنگایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: قطع نخاع‌‌های گردنی با آنها که از ناحیه کمر قطع نخاع شده‌اند یک فرق بزرگ دارند، ما گردنی‌ها درد را نمی‌فهمیم مثلاً اگر پا یا کمرم که حسی ندارد، درد بگیرد این درد را به‌صورت تعرق و لرز می‌فهمم.

كد خبر : ۳۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


به یاد شهیده لرستانی ثریا بهرامی که همانند دیگر شهیدان تا ثریا پر گشودند و با خون خود درخت تنومند اسلام را آبیاری کردند تا سرزمین عزیزمان ایران همیشه سربلند و پایدار  بماند.

كد خبر : ۳۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


دینانی از اساتید حکمت و فلسفه می‌گوید: مناجات‌های مولا در دل شب و درددل با چاه که بسیار غم‌انگیز و دردناک است که حضرت، درددلش را با چاه می‌گفت؛ این درددل با چاه گفتن، دلیل است بر اینکه حضرت گرفتار جهل مردم زمان خودش بود.

كد خبر : ۳۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


 امامت امامان در طول تاریخ مطرح و تبیین شد، حقیقتی که از امیرمؤمنان آغاز می شود و به مهدی صاحب الزّمان(ع) منتهی می گردد. مخالفان نیز این را به خوبی فهمیده اند، لذا از همان آغاز تلاش کردند (و در حدّی موفق شدند) که داستان غدیر را تأویل نمایند، چرا که اگر فقط امامت امیرمؤمنان بود. ممکن بود به نوعی آن را پذیرا شوند، ولی آنچه ترس داشتند و دارند، ادامه کار، و تداوم امامت و ولایت در طول تاریخ است که سخت مخالفان را خلع سلاح می کرده است.

كد خبر : ۳۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس با تکیه بر توان نیروهای خودی اتفاق افتاد، روحیه خودباوری را در جوانان ایجاد و تقویت کرد و به فرهنگ ما هویت بخشید.

كد خبر : ۳۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


خوشا به حال آنان که پروازشان اسیر هیچ قفسی نشد ، و هیچ بالی اسیر پروازشان نساخت ... خوشا به حال آنان که از رهایی رهیدند ، و بال و بال جانشان نشد.

كد خبر : ۳۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران لرستان گفت: پیکر مطهر خلبان شهید سرتیپ دوم ستاد علی احمد فرخی فردا چهارشنبه تشییع و خاکسپاری می شود.

كد خبر : ۳۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی می‌شناسد، از آن‌ها تصویری در ذهن ندارد. خواسته یا ناخواسته، پشت پرده، نقش‌های سیاسی و اجتماعی‌شان را ایفا می‌کنند.

كد خبر : ۳۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


حرف پدرم در مورد شهادت این بود که با دعا خواندن و پشت میز نشستن  انسان شهید نمی شود برای شهادت باید هجرت کرد و دل از خانه و مال و فرزندان کند و به مناطق محروم رفت.

كد خبر : ۳۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


امام رضا(ع) خطاب به صحابی خود می‌فرمایند: اگر به گونه‏‌ای بر حسین گریه کنی که اشک‌هایت بر گونه‏‌هایت جاری شود، خداوند هر گناهی که مرتکب شده باشی- چه کوچک، چه بزرگ، چه کم و چه زیاد- خواهد بخشید.

كد خبر : ۳۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


گودرزی، جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس که در ۱۹ سالگی از ناحیه دو پا جانباز شده است؛ به روایت ایام جانبازی‌اش در ماه محرم و مشکلات جانبازان هم صنف خودش می‌پردازد. او ضمن روایت‌ها و خاطرات گلایه‌هایی نیز از مسئولان دارد.

كد خبر : ۳۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفت:‌ ایران با پشتوانه آثار ارزشمند شهید تهرانی‌مقدم دائما مسیر پبشرفت دفاعی و توان بازدارندگی خود را دنبال می‌کند.

كد خبر : ۳۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


این اسلام از زن می خواهد که با کسب آموزش های لازم آگاهی و شناخت؛ تحلیل درست از مسایل اجتماع داشته باشد و آن را در خانواده و اجتماع پیرامون خود نشر دهد تا هم خود عنصری فعال در عرصه حیات سیاسی و اجتماعی جامعه باشد و هم منشأ پرورش فکری مردان و زنان متفکر و آزادی خواه و حق طلب گردد.

كد خبر : ۳۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


"رباب بنت امرء القیس" یکی از شیر زنان شاعری است که با سرودن اشعار و فداکردن فرزند 6 ماهه اش در قیام عاشورا حماسه خلق کرد.

كد خبر : ۳۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


وهب و هانیه کاروان امام حسین(ع) را در حالی همراهی کردند که تنها 9 روز از ازدواجشان می گذشت در حقیقت وهب و هانیه ماه عسل خود را در کربلا کنار اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان ارجمندشان گذراندند؛هانیه یگانه زنی بود که در کربلا در راه دفاع از حریم امام حسین‏ (ع) به شهادت رسید.

كد خبر : ۳۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


عضو هیأت‌ علمی مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه امروزه برخی فقط به شور و برخی دیگر فقط به شعور توجه دارند در حالی که عدم تعادل میان شور و شعور و عدم تعادل میان بُعد عقلی و احساسی در عزاداری‌ها منجر به ترویج خرافات می‌شود.

كد خبر : ۳۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حضرت زینب(س) که مظهر صبر و پایداری است با خطبه های خود، انگیزه قیام سالار شهیدان را که همان احیای اهداف جد بزرگوارش و رسوایی و ننگ کشتن فرزند پیامبر(ص) است را به رخ تماشاچیان می کشد تا قیام حسینی راهگشای همه مظلومان تاریخ شود.

كد خبر : ۳۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


مرکز اسلامی ثقلین مدتی است که توسط سیاه‌پوستان مسلمان واشنگتن تاسیس شده است و این روزها مراسم عزاداری امام حسین(ع) در آن مرکز در حال برگزاری است.

كد خبر : ۳۳۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


 رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: دشمن برای شکستن قانون امر به معروف سرمایه گذاری کرده است که نمونه آن قضیه اسید پاشی در کشور.مشاهده می کنید.

كد خبر : ۳۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


هیأت ها نوین ساختار دو گانه واعظ / مداح در اجرای سنتی عزاداری محرم تغییر یافته است و این تغییر با پررنگ شدن نقش مداح یا ذاکر و در حاشیه قرار گرفتن واعظ یا روحانی قابل مشاهده است.

كد خبر : ۳۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


حضور بانویی به اسم "ام کلثوم"در کاروان حسینی امری قطعی و روشن است، اما مورخان درباره اینکه آیا "ام کلثوم" حاضر در صحنه کربلا دختر امام علی(ع) است یا یکی از بانوان حرم ایشان حرف و حدیث بسیاری دارند.

كد خبر : ۳۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۳۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


مهدیه مهدوی‌کنی به زاویه سیاسی آیت‌الله مهدوی کنی با آقای منتظری اشاره کرد و گفت: پدرم زمان مسئولیت وزارت کشور، سفری به اصفهان داشتند اما هیچ مقام رسمی به استقبال ایشان نیامد، در حالی که به عنوان وزیر باید استاندار یا فرماندار بیاید، اما به خاطر اینکه این‌ها می‌دانستند نظر پدرم مخالف با آیت‌الله منتظری است، نیامدند.

 
 

 

كد خبر : ۳۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


منافقین می‌گویند «چه کسی گفته ما با ولایت فقیه مشکل داریم؟ ما هم می‌گوییم: ولایت فقیه!». اگر این‌ طور است، پس چرا فتنه را محکوم نمی‌کنید؟ می‌گویند: ما حرّ هستیم! بدن آن شهید بزرگوار را در قبر می‌لرزانند

كد خبر : ۳۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


چه گستاخ بودند مردمانی که در برابر خدای رحمان و بر هتک حرمت پیامبر(ص) موذن عاشورا و شبیه ترین مردم به پیامبر(ص)را تکه تکه کردند....

كد خبر : ۳۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


کانون تربیت اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:‌طی سال‌های اخیر، گسترش فرهنگ عاشورا شتابی حیرت‌انگیز یافته و نه تنها در کشورهای اسلامی که در عرصه بین‌المللی هم نگاه استکبار ستیزان و مظلومان جهان را به خویش معطوف ساخته‌است.

كد خبر : ۳۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


مراسم چهل منبر آئین سنتی در بین لرستان که هر ساله با فرا رسیدن شهادت حضرت عباس به یاد بانوی صبر و استقامت حضرت زینب کبری (س) بر گزار می شود.

كد خبر : ۳۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۲


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:بررسی نحوه مواجهه آمریکا با ملت ایران و نظام اسلامی، نشان می‌دهد حاکمان آمریکا در سیاست‌های خود در قبال کشورمان رویکرد تعرض و تجاوز به حقوق ملت ایران را به طور مشهودی همواره در دستور کار داشته‌اند.

كد خبر : ۳۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۴


درگیری‌ها در قدس اشغالی در خلال شبانه‌روز گذشته ادامه یافت و ده‌ها نفر از اهالی قدس در این درگیری‌ها زخمی شدند.

كد خبر : ۳۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید: آمریکایی‌ها اگر در خلیج ‌فارس به چپ، راست، جلو و عقب خود نگاه کنند، دائماً ما را در فاصله چند صدمتری خود می‌بینند.

كد خبر : ۳۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


مردها به محبوبه گفته بودند: «شما برو اینجا نمان.» محبوبه به آنها جواب داده بود: «اگر کار درستی است که زن و مرد ندارد. اگر کار غلطی است که شما هم نباید بروید.»

 

 

كد خبر : ۳۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه‌ای در منزل شهید را تعریف می‌کند. او نقل زبان حال آقا در روز انفجار پادگان شهید مدرس را از زبان همسرشان روایت می کند.

كد خبر : ۳۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


آمریکا فهمیده که یکی از دشمنان رده اولش هستیم چون فهمیده که در مسائل فرهنگی بحمدالله به لطف سیدالشهدا (ع) تاثیرگذار بودیم می‌خواهند تخریب کنند در نواری دیگر که لطیفه می‌گفتند صدای شبیه ما را درمیاوردند آن هم دستگیر شد و مورد مواخذه قرار گرفت.

كد خبر : ۳۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


فاطمه محمدعلی‌ گفت: خواهرم خواب دیده بود از قطعه‌ای که علیرضا در آن دفن می‌شود ندای "عند ملک مقتدر" می‌آید. وقتی از آیت الله جوادی آملی تفسیر آن را پرسیدیم گفت که افراد خاصی عند ملک مقتدر می‌شود.

كد خبر : ۳۵۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


زینب طهرانی مقدم می‌گوید: نگاه پدرم این بود که تا ما قدرتمند نشویم همه به ما زور می‌گویند و نمی‌توانیم تفکراتمان را بگوییم. اگر ابزار قدرت دستمان باشد تازه می‌توانیم حرفمان را بزنیم.

كد خبر : ۳۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


مسیر جاده، مرهم پاهای تاول زده و رنجور زائری است که طی مسیر با عشق می کند. زائری که  از راه دل به پابوس آقا و دیار توس رفته تا حریم دلش را به پنجره فولاد گره بزند و از آن جا با پای پیاده به خدمت امام حسین(ع) برسد

كد خبر : ۳۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


«فاطمه خوئینی» مادر سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی ساعتی پیش در سن ۸۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به سوی فرزند شهیدش پرکشید.

كد خبر : ۳۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


برادر شهید بابایی گفت: مادرم همیشه می‌گفت «تکلیف نمی‌کنم پرچمی که پدرتان برای عزای امام حسین برافراشته است، نگه دارید اما تا آنجا که توان دارید این پرچم را با افتخار بالای خانه شهید بابایی حفظ کنید».

كد خبر : ۳۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


در کنار لوح‌ها، یادبودها و تندیس‌های افتخار که متعلق به شهید حسن طهرانی مقدم است دفتری قرار گرفته که نگهدارنده دست نوشته ها و یادگاری‌های مکتوبی برای دانشمند و پارسای بی ادعا سردار شهید حسن طهرانی مقدم نگاشته شده است.

كد خبر : ۳۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۶


سرهنگ سیدکاظم فرتاش یکی از دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که روزهای بازنشستگی خود را با چاپ کتاب‌هایی پیرامون خاطرات خود در عملیات‌های مختلف از جمله عملیات حصر سوسنگرد سپری می‌کند.

كد خبر : ۳۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


مادر، واژه ای ماندگار و ستودنی است که برای همه ی مادران چنین است، اما وقتی با واژه شهادت عجین می شود معنایی دگر می یابد. معنایی که پهلو به پهلوی فرشتگان مقرب درگاه خداوندی می ماند. معنایی که نام و یاد زهرا (س) و زینب (س) را زنده می کند.

كد خبر : ۳۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابولفضل (ع) گفت: حضرت زینب (س)  عالمه ی غیر معلم بود و کسی به او درس نداده است و  در سن هفت سالگی در کوفه به درخواست اغنیان کوفه نسبت به آموزش تفسیر قرآن در کوفه تدریس کرد

كد خبر : ۳۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


مادر یک شهید در فتنه۸۸ از فضاسازی رسانه‌ها برای عدم محاکمه سران فتنه ناراحت است. می‌گوید: ۴سال طول کشید تا ثابت شد، جانباز است. جانباز ۷۵درصد سپاه بود، اما بنیاد شهید فقط ۴۰ درصد به او داد. فراموش شدن او ظلم درحق همه شهدای فتنه است.

كد خبر : ۳۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


مسئول بسیج جامعه زنان استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه جنگ نرم دشمن، بیشتر قشر زنان را نشانه گرفته است، اظهار داشت: زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه می توانند پرچمدار این جنگ در برابر دشمن باشند؛ همچنین وظیفه ما بسیجیان در این عرصه بسیار سنگین تر و خطیر است.

كد خبر : ۳۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴


«عمّار یاسر» از اصحاب خاص پیامبر (ص) و از نخستین ایمان آورندگان، در مکه و در حدود ۴۴ سال قبل از بعثت به دنیا آمد. «عمار یاسر» در سن ۹۳ سالگی در جنگ صفین در رکاب امام علی(ع) در حالی به شهادت رسید که پیامبر درباره این یار با وفای خویش فرمود: «ای عمار! تو را گروه سرکش و نافرمان خواهند کشت».

كد خبر : ۳۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


شهید «مجید پازوکی» بعد از جنگ دوباره پا به میدان نبرد گذاشت؛ این بار برای پایان دادن به چشم انتظاری خانواده‌هایی که پیکر فرزنداشان در زیر خاک‌ جا مانده بود.

كد خبر : ۳۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


مادر شهید «ساجد هشام حمد» با کنیه "عباس جواد" در مراسم تشییع پیکر پسرش تفنگ فرزند شهیدش را به گردن «حسن» دیگر فرزند خود انداخت و با مقاومت عهد کرد که در مسیر مقاومت و شهادت باقی بمانند. قطعاً اگر کار زینبی این مادران نبود اکنون نامی از مقاومت اسلامی باقی نمی‌ماند.

كد خبر : ۳۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


یک جاهایی نیز طبق وظیفه عمل نکردیم؛ یک جاهایی مراقبت­ هایی که باید انجام بدهیم، انجام ندادیم؛ یک جاهایی دلبستگی­ های خودمان را زیر پا نگذاشتیم؛این ها منجر شده به اشکالاتی .

كد خبر : ۳۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


اینجا برای ازتو نوشتن هوا کم است/ دنیا برای تو نوشتنم مراکم است اکسیر من نه این که شعر تازه نیست/ من از تو می نویسم و این کیمیا کم است.

كد خبر : ۳۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


دنیا تیره و تار شد و شهر سیاه پوش ؛ می­دانی؛ آخر  آفتاب را به خاک و خون کشیده بودند ... چهل روز، نه ؛ چهل شب از آن واقعه گذشت.

كد خبر : ۳۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انقلاب  اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی  امام زمان (ع) است واین به برکت خون شهداست.

كد خبر : ۳۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


«آنتوان بارا» نویسنده مسیحی کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت»گفت:مسیحیان عرب به اهل بیت (ع) احترام می‌گذارند و در بیشترخانه‌های مسیحیان عکس حضرت علی (ع) وجود دارد چون آنها معتقد هستند که شباهت زیادی به حضرت مسیح(ع) دارد...

 

كد خبر : ۳۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مادر شهید تازه تفحص شده «هاشم خلیلی» می‌گوید: صبری که خدا به مادر شهدای گمنام می‌دهد خاص است. ما در برابر این‌ها و دیگر مادران شهدا که سه چهار شهید دادند هیچ ایم. آن‌ها که چند شهید دادند از ما مقاوم‌ترند.

كد خبر : ۳۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مرجع تقلید شیعیان جهان با تاکید بر اینکه ایران مهد پرورش هزاران «قاسم سلیمانی» است، گفت: امروز شاهدیم که آمریکا و اروپا در آرزوی یکبار دیدن «قاسم سلیمانی» هستند.

كد خبر : ۳۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: نباید در زمان ما برخی عمامه‌ به سرها و سیاسیون با این طرف ارتباط داشته باشند و از طرف دیگر فتنه‌گران را نوازش کنند.

كد خبر : ۳۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۲


روزنامه اشپیگل است بعد از مرگ «توگسی آلبایراک» در آلمان می‌نویسد: «اشتباه است که بگوییم نشان دادن شهامت مدنی (امر به معروف و نهی از منکر) کار غلطی است؛ ارزش کارهای خوب نباید به خاطر کردار انسان‌های بد از بین برود».

كد خبر : ۳۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


«شیار 143» دومین فیلم سینمایی بلند «نرگس آبیار» است که تاکنون مورد توجه و تمجید بسیاری از مردم و منتقدان سینما واقع شده است؛ این در حالی است که برخی نیز نقاط ضعف فیلم را کم نمی دانند.

كد خبر : ۳۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


ننه غلام جلو می‌آید، دست‌هایش را بالا می‌برد و شروع می‌کند به حرف زدن: سلام، به جدت من از بچگی می‌شناسمت. خانه شما می‌آمدم، پیش مادرت....

كد خبر : ۳۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن این حرکت بی رحمانه به دست گروه تروریسمی داعش، سنت تاریخ را بار دیگر به گوش کر آنان می خواند که راستی خون های به ناحق ریخته شده این زنان و دختران بی گناه بزودی دامن سرکردگان، آموزش دهندگان، حامیان و به وجودآورندگان آنان را خواهد گرفت

كد خبر : ۳۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


یک دکترای جامعه شناسی گفت:شب یلدا فرصت مغتنمی است برای بهبود روابط مخدوش شده بین اعضای خانواده و فامیل که قطعا این امر مورد پسند و رضایت خداوند باری تعالی و اهل بیتش است

كد خبر : ۳۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR تصاویری از شهید جهاد مغنیه -فرزند سردار شهید حاج عماد مغنیه- در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را منتشر کرد.

كد خبر : ۴۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


اجتماع بزرگ  عزاداران خرم آبادی  به مناسبت رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله به روایت تصویر.

كد خبر : ۳۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


هیچ گاه امام رضا (ع) در سخن بر کسی جفا نورزید و نیزسخن کسی را پیش از تمام شدن قطع نکرد هرگز نیازمندی را که می‌توانست نیازش را برآورده سازد رد نمی‌کرد.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


آمده بود که بِبَرد ولی بُردنش(!). عازم مشهد شده بود که برای نابودی تشیع، توشه‎ای با خود به عربستان سعودی ببرد ولی غافل از اینکه صدای نقاره‎خوان های حرم سلطان علی بن موسی ‏الرضا(ع) دلش را خواهد بُرد.

كد خبر : ۳۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


فردا؛ ۱۶ شهید گمنام در ۴ استان کشور به خاک سپرده می‌شوند.

كد خبر : ۳۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


تراژدی مرگ دختر ترک‌تبار آلمانی توسط یک جوان مقابل رستوران "مک‌دونالد" مهر تأیید دیگری بر ناامنی زنان در دنیای غرب است.

كد خبر : ۳۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


منابع متعددی آمده است که روزی، حضرت رضا(ع) به قبه ای که در مدفن هارون بود، رفت و خطی بر زمین کشید و فرمود: « اینجا تربت من است و در آینده ای نه چندان دور، خداوند این مکان را محل اجتماع شیعیان و دوستداران ما قرار خواهد داد.» پیشگویی حضرت رضا(ع) به زودی جامه عمل پوشید و در کنار گور هارون به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۳۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) اولین همایش باشکوه  پیاده روی «حرم تا حرم »در  خرم آبادبر گزار شد.

كد خبر : ۳۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


بخشی از سخنان آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به کسانی که می گویند  حصر، بدون محاکمه قضایی و رأی قاضی مشروعیت ندارد

كد خبر : ۳۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


معاون انتشارات بروج از تولید کتاب صوتی «من زنده‌ام» با صدای معصومه آباد، نویسنده کتاب و صبا راد، مجری تلویزیون خبر داد و گفت: عرضه این محصول به زودی آغاز خواهد شد.

كد خبر : ۳۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


در درگیری مسلحانه سارقان با ماموران نیروی انتظامی، سه مامور از جمله محمد هاشمی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۳۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


تجمع ۷۰۰۰ نفری طلاب، اساتید و روحانیون استان تهران در سالروز حماسه نهم دی ماه 88 با سخنرانی آیت‌الله سیداحمدخاتمی امام جمعه موقت شهر تهران برگزار می‌شود.

كد خبر : ۳۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


عبد الامیر تقوی برادر شهید تقوی می گوید: آخرین دیدار من با برادرم، به دو ماه پیش بر می‌گردد، از حال و هوای او می‌دانستم که این آخرین دیدار من با اوست، خیلی آرام بود و وقتی که عکس شهادتش را دیدم همان آرامش را داشت.

كد خبر : ۳۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


شیخ عبدالقادر موایا از رهبران شیعی اوگاندا به ضرب گلوله افراد ناشناس به شهادت رسید. پیکر این عالم دینی با حضور گسترده مردم تشییع و خاکسپاری شد.

كد خبر : ۴۰۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


مادرم زمانی که خبر شهادتم را شنیدی گریه نکن! زمان تشییع و تدفینم گریه نکن! زمان خواندن وصیت نامه‌ ام گریه نکن… فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می‌ کنند و زنان ما عفت را…

كد خبر : ۴۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


بسیج جامعه زنان کشور طی بیانیه ای به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی این روز را نقطه عطف دهه چهارم انقلاب اسلامی دانست، که در آن روز خواب خوش بر دشمنان خارجی و منافقان داخلی، حرام شد و فتنه 88 را خط قرمز نظام و رهبری و برائت از سران آن را محک انقلابی یا ضد انقلابی بودن قرار داد؛ تا جایی که رأی اعتماد مردم برای خدمت به نظام، محکوم کردن فتنه و دشمنی با سران فتنه است.

كد خبر : ۴۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


خدمات رسانی عراقی‌ها به زائران امامان معصوم(ع) همه ساله با صحنه‌های عجیبی و شگفت‌آوری همراه است که نمی‌توان تفسیر منطقی برای آن ارائه کرد.

كد خبر : ۴۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: پیشوای یازدهم در شرایط سخت محاصره نظامی بودند، ولی تقدیر و لطف خداوند به گونه‌ای رقم خورد که حضرت مهدی(عج)، پنهان از دیده بدخواهان به دنیا آید.

كد خبر : ۴۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰


جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای یاری رساندن به دولت مرکزی عراق در حفظ یکپارچگی، امنیت ملی، ثبات و تعادل اجتماعی عراق از هیچ کمک آموزشی، مستشاری و انتقال دانش و تجربه فروگذار نمی‌کند.

كد خبر : ۴۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هرکس با شنیدن یازدهم دی ماه یاد چیزی می افتد. اما برای من یازدهم دی یعنی سید مجتبی علمدار؛ آخر یازدهم دی ماه هم روز ولادت پربرکتش بود و هم شهادت غمبارش

كد خبر : ۴۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


9 دی برای همیشه در تاریخ پرافتخار این ملّت، ثبت شد و برای چندمین بار، ثابت گردید که تا نور ولایت در دل‌های این مردم، شعله می‌کشد هیچ خطری نمی‌تواند نظام مبارک جمهوری اسلامی را تهدید کند
كد خبر : ۴۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


آیت‌الله بهجت خطاب به یکی از مخالفان وحدت: تو مطمئنی که اگر در سقیفه‌ی بنی‌ساعده بودی همان کاری را که عمر کرد، نمی‌کردی؟/ خاطره تلخ آیت‌الله مرعشی نجفی در مورد پاسخ وهابیون به مراسم عمرکشان/ تاریخ مرگ خلیفه دوم چه روزی است؟/ حدیث «رفع‌القلم» بهانه‌ای برای گناه/ بررسی شخصیت «ابولولو» و شبهات پیرامون وی/ آیا لعن در مجلس خصوصی اشکال دارد؟/ نکاتی مهم درباره «تبری و تقیه»/ نظرا مراجع تقلید درباره این مراسم چیست؟/ لینک دانلود  «نهم ربیع؛ جهالت‌‌ها و خسارت‌ها»

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


ما با شما از نظر فرهنگ دینی فاصله داریم، در روضه‌هایتان شرکت می‌کنیم، ولی خیلی مواقع داخل نمی‌آییم.

كد خبر : ۴۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


سال ۲۰۱۴ میلادی در حالی به پایان رسید که گروه های تروریستی و در راس آنها داعش متحمل شکست های سنگین در سوریه و عراق شدند و نشانه هایی مبنی بر فروپاشی قریب الوقوع و نابودی نهایی جبهه تروریستی تکفیری صهیونیستی آشکار شد.

كد خبر : ۴۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


می‌ خواستم چیزی که بیانگر عمق علاقه‌ ام باشد به شما هدیه بکنم، در میان امور مادی، عزیزترین چیزم همین گردنبند بود. این گردنبند یادبود شب ازدواجم است که به شما هدیه می کنم

كد خبر : ۴۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


جمعی از جهادگران بسیجی و اصحاب رسانه بمناسبت سال نو میلادی با خانواده شهید واهیک باغداساریان دیدار کردند.

كد خبر : ۴۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


فرمانده کل سپاه پاسداران در پیامی به مجمع عالی بسیج پیشکسوتان عنوان کرد: پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت باید در همه عصره‌ها حارض باشند و از مکر جهانخواران غافل نماند.

كد خبر : ۴۱۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: انقلابی های قلابی که برای خدا کار نکرده‌اند و امروز با از دست دادن شور جوانی و به نام عقلانیت و خردگرایی، حرف از تعطیلی مبارزه می‌زنند، بی‌خرد هستند چراکه جوانی خود را از بین برده‌اند.

كد خبر : ۴۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان گفت: طی بهمن و اسفند ماه امسال 11 هزار نفر دانشجو و اقشار مختلف مردم عادی به مناطق جنگی اعزام می‌شوند.

كد خبر : ۴۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، بهره مندی از انرژی هسته ای را خواسته مهم، آرمان ملی و نمادی برای مقابله با زیاده خواهی های آمریکا دانست و گفت:مطرح کردن بحث رفراندوم بی احترامی و نادیده گرفتن خواست ملت است، چرا که مردم ما بارها و بارها با حضور در صحنه های مختلف و تجمعات بزرگ خواسته خود را اعلام کرده اند.

كد خبر : ۴۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


شهید کاظمی را تا زمان شهادت، خیلی‌ها نمی‌شناختند، مردی که هیچ‌گاه خود را گرفتار پیچ و خم دنیا نکرد و دعای روز و شبش، شهادت بود.

كد خبر : ۴۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در سلسله نشست های هم اندیشی سازمان با دستگاه های اجرایی اظهار داشت: برای تثبیت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادتباید لایحه ای تصویب شود که در کنار هر کار فرهنگی پیوست فرهنگی دفاع مقدس داشته باشیم.

كد خبر : ۴۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شهید سعید دوروزی به عنوان یکی از شهدای عکاس کشور و شهیدی از دیار همدان است که پدر و برادرش نیز به شهادت رسیده اند و خبرنگار یزدبانو با مادر این شهید که در زمان برگزاری کنگره شهدای عکاس به یزد سفر کرده بود گفتگویی خواندنی را تهیه کرده است.

كد خبر : ۴۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شهر مقدس سامراء روز پنج شنبه هدف حملات خمپاره‌ای و ۵ انفجار تروریستی قرار گرفت که منجر به شهادت و زخمی شدن ۴۴ نفر شد.

كد خبر : ۴۲۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


تاکنون چند اثر درباره زندگی و خاطرات شهید احمدی روشن نوشته شده‌اند. در لابه‌لای سطرهای هر یک از این آثار، ویژگی‌های مختلفی از شهید روایت می‌شود

كد خبر : ۴۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در رایزنی فرهنگی ایران در سنگال، امسال با تشرف یک دانمارکی به دین مبین اسلام و ازدواج وی با دختر ایرانی، همراه بود.

كد خبر : ۴۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


این اولین بار نیست که می‌شنوم پدر یا مادری به شهادت فرزندشان افتخار می‌کنند، به قول مادر شهیدی که فرزند شهیدش را "حاج حسن آقا" صدا می‌زد: « من به شهادت فرزندم افتخار می‌کنم.»

كد خبر : ۴۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شرکت نتانیاهو در راهپیمایی ضد تروریسم پاریس را "نمایشی ابلهانه برای فریب افکار عمومی" توصیف کرد.

كد خبر : ۴۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


چند سال پیش دست تقدیر مرا برای مصاحبه تاریخ شفاهی جلوی بانوی رزمنده ای نشاند که بزرگ بود و به نظر نمی رسید از اهالی این روزگار باشد. اهالی روزگاری که گاه فراموش می کنند آیه های ایمان و ایثار این مملکت را!

كد خبر : ۴۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


سعی کرد بر غم توی دلش غلبه کند؛ با لبخند جوابش را داد: «مثل همیشه مواظبم تا بیایی.» اما مثل اینکه حرفش را نشنیده باشد، ادامه داد: «زهرا جان! اگه خواستی ازدواج هم کنی، مانعی نداره...»

كد خبر : ۴۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


مراسم نخستین سالگرد شهادت مدافعان حرم حضرت زینب(س) ،شهید «اکبر شهریاری» و شهید «محمودرضا بیضایی» برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۳۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


وزارت امور خارجه کشورمان حمله تروریستی بالگردهای رژیم صهیونیستی به خودروهای حامل جمعی از فرماندهان و رزمندگان حزب‌الله در منطقه قنیطره در جولان سوریه را محکوم کرد.

كد خبر : ۴۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


کیفر شایعه، دنیوی و اخروی است. کیفر دنیوی، حد و مذمت و نکوهش است و کیفر اخروی عذاب قبر در برزخ و دخول در آتش قیامت است.

كد خبر : ۴۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


واکنش فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان، با بازتاب در رسانه های معاند فارسی زبان مواجه شد.

كد خبر : ۴۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


روزنامه صهیونیستی در تیتر یک خود نوشت: منابع نظامی خبر دادند که فرمانده ایرانی، هدف بالگرد ارتش اسرائیل نبوده است.

كد خبر : ۴۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: دهکده مقاومت در لرستان راه‎اندازی می‏‌شود.

كد خبر : ۴۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


این پیرزن هر آنچه داشت فدا کرد برای آن خالقی که ذره ای در دستگاهش گم نخواهد شد. جهاد، فواد، عماد و باز هم جهاد؛ چهار نگین درخشانی بودند که دل کندن از هر کدامشان جگر شیر می‌خواهد.

كد خبر : ۴۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


سپاه پاسداران در پیامی تاکید کرد: سپاه حمایت از آرمان قدس شریف و مقاومت اسلامی منطقه علیه رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی را برخاسته از رسالت ذاتی و مأموریت های خطیر و مقدس خود در دفاع از انقلاب اسلامی دانسته و در تمامی آوردگاه‌های مقابله با صهیونیست های جنایتکار در کنار رزمندگان مقاومت اسلامی خواهد بود.

كد خبر : ۴۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه تحولات یمن را دنبال می‌کنیم، گفت: خواهان پایبندی همه طرف‌ها به موافقتنامه صلح هستیم و معتقدیم چنانچه این موافقتنامه اجرا شود راهی است برای خروج از بحران جاری.

كد خبر : ۴۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


جانشین قرارگاه امام حسین(ع) با اشاره به پاسخ نیروهای مقاومت به جنایت رژیم صهیونیستی در قنیطره سوریه گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت از مبارزان و مجاهدان را فدای هیچ مصلحتی نمی‌کند و در این خصوص بر سر هیچ میزی به معامله نمی‌نشیند.

كد خبر : ۴۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه هنوز عامل اسیدپاشی شناسایی نشده است، گفت: قضیه متواری شدن عامل اسیدپاشی صحت ندارد.

كد خبر : ۴۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


استاندار لرستان با حضور در منزل شهیدان فضل الله وحجت الله قلایی ،تک فرزند ذکور شهید فضل‌الله یاراحمدی وخانواده شهید انوشیروان‌رضایی‌دیدار کرد.

كد خبر : ۴۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


بیش از بیست و پنج سال بود امریکا و اسرائیل به خون عماد مغنیه تشنه بودند و هیچ چیزی به اندازه ی ترور و شهادت آن بزرگ مرد، سیا و موسادیان را خوشحال نمی کرد از اینرو آنها بارها جلسه گذاشتند و توطئه چیدند و نقشه کشیدند تا حاج رضوان را از سیدحسن نصرالله جدا کنند.

كد خبر : ۴۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


حاح علی رضا قاسم پورفردی بسیار شجاع و دلسوز بود و از ساواک هیچ واهمه ای نداشت.

كد خبر : ۴۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


مادر شهید احمدی‌روشن در دیدار فعالان رسانه ای گفت:تصور نمی‌کنم که رژیم صهیونیستی جرات این حمله را داشته باشد چون ما قطعا پیروز این میدان خواهیم بود. ما آن روز را روز نابودی او می‌دانیم؛ ما جنگ طلب نیستیم و شروع کننده جنگ نخواهیم بود.

كد خبر : ۴۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


«عماد مغنیه» در حالی به فیض شهادت نائل آمد که هنوز مردم به خوبی او را نشناخته و اسرار زیادی از او همچنان پنهان مانده است و فقط مادر این شهید بزرگوار است که می تواند گوشه ای از ویژگی های اخلاقی و روحیه شجاع او را به تصویر بکشد.

كد خبر : ۴۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


دختر شهید عماد مغنیه با بیان برخی ویژگی های این شهید بزرگوار به عنوان یک پدر و یک فرمانده مقاومت، گفت: پدرم رویای آزادی فلسطین را در سر داشت.

كد خبر : ۴۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


رییس قوه قضاییه گفت: مردم ایران با اتکا به خون شهدا و راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که شکست ناپذیرند.

كد خبر : ۴۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸


پایش را که از ماشین پایین گذاشت، چشمش افتاد به حجله‌ رسول، درست سر خیابان. بغض کرد. عروس را از ماشین پیاده کرد. همه کف میزدند. کل می‌ کشیدند اما...

كد خبر : ۴۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که زنان در اجتماع همراه مردان تاریخ ساز به فعالیت پرداخته‌ و ماندگارشده‌اند گفت: رشادت حضرت زینب(س) در کربلا، نمایان‌گر نقش جهادی زن از دیدگاه اسلام است.

كد خبر : ۴۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


شهیده لرستانی لعبت نادی کانون محبت خانواده بود، و با کما ل احترام از بزرگان دین یاد می کرد.

كد خبر : ۴۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


هنوز بعضی از همکاراش تو بیمارستان بی حجاب بودن؛ همینطور بعضی از زن های فامیل، ولی مهین همیشه حجابش رو حفظ می کرد...

كد خبر : ۴۶۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


در 97 درصد از وصیتنامه‌های شهدا حداقل سه مرتبه به قیام عاشورا و حضرت سیدالشهدا(ع) اشاره شده است و این نشان از پیوند ناگسستنی قیام حضرت امام حسین(ع) و دفاع مقدس دارد.

كد خبر : ۴۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


مسئول کمیته مفقودین در لرستان گفت: پیکر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه در لرستان تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.

كد خبر : ۴۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


با آنکه حضرت فاطمه(س) در میان زنان عصر پیامبر(ص) برجسته و از نوادر دهر بوده و هست، اما هیچ نشانی از آن صاحب نشان پیشگاه خدا و پیامبر(ص)، در مدینه نیست و هیچ کسی قبر ایشان را نمی‌شناسد.

كد خبر : ۴۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


خبر رسید شهیدی در جزیره مجنون تفحص شده که در جیبش یک عکس است. دو نفر در آن عکس بودند که هر دو شهید و از هم محله ای های امرالله بودند اما تصویر نفر سوم مشخص نبود.

كد خبر : ۴۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


روزنامه دیواری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) جهت استفاده دوستان و همسنگران عزیز طراحی کردم که امیدوارم مورد پسندتان باشد.

كد خبر : ۴۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


آیت‌الله ضیاءآبادی از اساتید اخلاق می‌گوید: زنی که با تنی خسته و روحی آشفته و احیاناً عواطفی آلوده و ناسالم بر اثر برخورد با نامحرمان به خانه بر می‌گردد، چگونه می‌تواند محیط خانه را آسایشگاه کاملی برای شوهر و آموزشگاه سالمی برای فرندانش بسازد؟

كد خبر : ۴۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


دموکراسی‌های غربی‌ می‌گویند معتقد به آزادی بیان و عقیده هستند و همه را به احترام به این اصل دعوت و حتی تهدید می‌کنند؛ اما یک خط قرمز پررنگ وجود دارد که نزدیک‌شدن به آن هم عواقب بدی دارد: اسرائیل. گروه‌های فشار صهیونیست کمین نشسته‌اند تا یک خبرنگار یا مجری دست از پا خطا کند؛ آن‌گاه کار خود را شروع می‌کنند.

كد خبر : ۴۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


ایام فاطمیه را با توجه به روز رحلت پیامبر(ص) در نظر می‌گیرند، چون بنا به روایات رسیده حضرت فاطمه(س) 75 یا 95 روز بعد از رحلت پدرشان به لقاءالله پیوستند و محبان فاطمی این روزها سیاه‌پوش می‌شوند.

كد خبر : ۴۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یک عضو جامعه مدرسین گفت: ایام فاطمیه فرصتی برای معرفی و تبیین فضائل شخصیتی بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) برای عموم مردم بویژه نسل جوان است.

كد خبر : ۴۷۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح لرستان گفت: امروز ساعت ۱۶ در ورودی شهرستان کوهدشت مراسم استقبال شهدای گمنام انجام می‌شود.

كد خبر : ۴۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پیکر مطهر ۳۶ شهید گمنام در ۱۷ استان و در ۲۱ نقطه کشور به خاک سپرده می‌شوند.

كد خبر : ۴۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


پایگاه خبری المانیتور در گزارشی در باره نقش زنان در جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نوشت: زنان حضور پررنگی درفعالیت های سیاسی و اجتماعی، بسیج عمومی، جذب نیروهای جدید و برگزاری انتخابات دارند.

كد خبر : ۴۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


«پادگان شفیع خانی» که میعادگاه رزمندگان لرستان در دوران ۸ سال دفاع مقدس است و به دوکوهه لرستان معروف است به دلیل بی‌توجه‌های مسئولان تخریب و به فراموشی سپرده شده است.

كد خبر : ۴۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


حاج ابراهیم همت ! سرت را گذاشتی، مجنون بماند که دل ما ، تا ابد، در حسرت دوباره دیدن چشم هایت بسوزد؟

كد خبر : ۴۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


اخلاق و رفتار و کردار نیک وی موجب محبوبیت  در میان خانواده، اقوام و آشنایان  شده بود برای اقوام و خانواده مشاور و راهنمایی بسیار خوب بود ،فردی بسیار پر تلاش و فعال و دلسوز بودند.

كد خبر : ۴۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


حجت الاسلام قرائتی در پیامی نوروزی با عنوان تبریک عملی به هموطنان گرامی،آورده است: این رسیدگی و کمک به فامیل، قلب و مغز این دید و بازدیدها است. راستی اگر در این دید وبازدیدها به مشکلات یکدیگر نرسیم از بسیاری از برکات محروم خواهیم شد.

كد خبر : ۴۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


اي علي، زنا شش پيامد دارد: سه پيامد در دنيا و سه ديگر در آخرت. پيامدهاي دنيايش اينست كه آبرو را مي برد، مرگ را شتاب مي بخشد و روزي را مي بُرد.

كد خبر : ۴۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


با توجه به فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) ، پایگاه گرافیکی سایبری عمارها با همکاری مرکز فرهنگی صالحون تصمیم به طراحی و انتشار مجموعه قالب های شهادت حضرت زهرا (س) گرفته است که علاقه مندان می توانند با مراجعه به ادامه مطلب آن را دریافت کنند.

كد خبر : ۴۸۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


بعد از آنکه قلب مناطق آلوده به مین در مناطق مهران تمام شد قصد کرده بود که 1 ماه به کوشک اهواز برود. در پایان یک ماه ماموریتی که در آنجا هم با مین‌های ضد نفر و ضدتانک دست و پنجه نرم کرده بود و وقتی که قرار بود به خانه برگردد، شهید شد.

كد خبر : ۴۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


در بخشی از پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: حرکت بی‌بدیل انقلابی و معنوی میلیون‌ها جوان در بستر عملیات فرهنگی راهیان نور برای حفظ هویت اسلامی ایرانی دفاع مقدس، فتح الفتوح دیگری از معجزه‌ انقلاب و رهبری ولایت فقیه است.

كد خبر : ۴۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


در کدام لحظه ، زن به خدا نزدیک تر است؟ پاسخ مناسبی مطرح نشد، تا اینکه حضرت زهرا (علیها السلام) سئوال پدر را شنید و پاسخ داد...

كد خبر : ۴۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


نماینده  ولی فقیه در استان لرستان گفت: امروز قدرت آمریکا متزلزل شده است و این به برکت خون شهداست.

كد خبر : ۴۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


نفرین به جدایی،نفرین به جنگ و ویرانی، نفرین بعث و رژیم بعثی که تمام هستی مان را گرفت و ما را برای همیشه در حسرت مهر مادری نشاند

كد خبر : ۴۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا(س) طبق روال همه‌ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۸۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


شهید علی اکبر ابراهیمی از معدود شهدایی است که در روز ولادتش به شهادت رسیده است.

كد خبر : ۴۸۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


همسر شهید مصطفی احمدی روشن گفت: ایشان ملاک هایی داشت؛ مثلا من موافق سادگی زیاد زندگی نبودم و فکر می کردم ایشان خلاف من نظر دارند اما بعد که صحبت کردیم متوجه شدم اشتباه است و ایشان هم گفتند هیچ وقت اسلام دنبال سادگی بیش از حد نیست.

كد خبر : ۴۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ایران و عراق و چند کشور اسلامی دیگر با هم برادر هستند و توطئه استکبار در پدید اوردن تکفیری‌ها سبب بیداری ملت‌ها شده است.

كد خبر : ۴۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: انتظار ما از مسئولان این است که آمران به معروف و ناهیان از منکر را در جامعه حمایت  و پشتیبانی کنند.

كد خبر : ۴۸۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶


امسال عید نوروز با ایام شهادت حضرت زهرا(س) تقارن یافته است به این مناسبت شعری با مضمون هفت سین فاطمی را برای دلباختگان به حضرتش در نظر گرفته ایم تا هفت سین امسالمان فاطمی باشد.

كد خبر : ۴۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


مراسم اجتماع عزداران بانوی بی نشان در استان لرستان با حضور عاشقان و شیفتگان آن حضرت بر گزار شد.

كد خبر : ۴۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۴


آخرین شب مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها شب گذشته با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

كد خبر : ۴۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


یک مقام آگاه در وزارت بهداشت یمن روز پنجشنبه اعلام کرد بر اثر حملات هوایی عربستان به یمن، تاکنون 35 نفر کشته و 50 تن دیگر زخمی شده اند.

كد خبر : ۴۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


مهندس شهید «علی یزدانی» از مجاهدان و مدافعان حرم آل الله همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) طی عملیاتی در تکریت عراق در مبارزه با عوامل تکفیری بر اثر اصابت موشک به شهادت رسید.

كد خبر : ۴۹۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


گفت: «مي خوام خونمون بشه حسينيه تا هيچ وقت شهدا رو فراموش نكنيم» گفت: «چطوري مي خواي يادشون رو زنده كني؟»

كد خبر : ۴۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


فرمانده کل نیروی انتظامی کشور گفت: این نیرو برنامه‌های جدیدی برای سال ۹۴ خواهد داشت که متقابلاً اعلام می‌شود.

كد خبر : ۴۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


رئیس سازمان بسیج در پیامی تاکید کرد: محو اسرائیل موضوعی غیر قابل مذاکره است آزادی فلسطین عزیز هدف قطعی ماست، بحمدالله عالم هر روز برای تحقق این هدف آماده تر می شود، ما هم باید خود را برای ایفای نقش سرنوشت ساز در این میدان هر روز آماده تر کنیم.

كد خبر : ۴۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


شاید نخستین زائر مزار شهید علی یزدانی بود که ساعاتی پس از پایان آیین خاکسپاری، در گلزار شهدای یافت آباد حاضر شد.

كد خبر : ۴۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف‌الدینی را ام‌البنین کرمان می‌خوانند، او همزمان با سالروز رحلت حضرت ام‌البنین (س)میزبان جمعی از مسئولان و جانبازان ویلچری کرمان بود.

كد خبر : ۴۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حجاب اسلامی یکی از مقولاتی است که در دنیای امروز توجه زیادی به آن می‏‌‏شود و وقتی ‏دلایل رعایت آن را از زبان زنان تازه مسلمان می‌شنویم، ارزش واقعی آن بیشتر مشخص ‏می‏‌‏شود.‏

كد خبر : ۴۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


شهید از روحیۀ بالایی برخوردار بود و اعتقاد شدیدی به حضرت امام (ره) داشت و در تمام امور تابع امر ایشان بود.

كد خبر : ۵۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


محمد، برایم آغاز مردانگی بودی همان طور که پایانش از جان شیرین تر، چیزی نداشتی که در کف بگیری و برای معشوقت، آیینت، سرزمینت ارزانی کنی.

كد خبر : ۵۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


سالروز ولادت حضرت زهرا (س) فرصت مغتنمی است در جهت ترویج معارف فاطمی در جامعه و حرکت کار ساز در سراسر جهان است.

كد خبر : ۵۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن، همایش بزرگداشت بانو خدیجه ثقفی با عنون همایش بانوی انقلاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره این شهید بزرگوار را منتشر کرد.

كد خبر : ۵۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


دختران عزیزم : وحیده ، منصوره ، سیده زهرا و فرزند پسرم سید محمد امین ، باید تا آخرین لحظات حیات  مبارزه و دشمنی با نظامهای فاسد و پوسیده به اشکال گوناگون بر خیزید.

كد خبر : ۵۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


مهمترین چیزی که از اسلام دوست دارم حجاب داشتن است. من حجاب دارم و در حقیقت از داشتن آن لذت می برم؛ مخصوصا در لاس وگاس که مردان به زنان به طرز ناخوشایندی نگاه می کنند، احساس امنیت می کنم.

كد خبر : ۵۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


بانوی تازه مسلمان‌شده آمریکایی گفت: من عاشق امام حسین (ع) هستم و به نظر من هر خارجی با هر زبانی داستان کربلا را بخواند، متأثر می‎شود، من هر روز با زبان آمریکایی با امام رضا (ع) حرف می‌زنم و خادم افتخاری ایشان هم هستم.

كد خبر : ۵۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان سمنان ولایت‌مداری،را شاخص‌ترین وصیت شهدا عنوان کرد.

كد خبر : ۵۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


 زیر بار ظلم و ستم نروید و به کسی ظلم روا مدارید. همیشه بنده خدا باشید و به غیر خدا توکل نکنید.

كد خبر : ۵۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


خبر شهادت فرزند می تواند سخت ترین خبری باشد که به یک پدر داده می شود. اما حاج اسماعیل رضایی در یک روز خبر شهادت دو فرزند خود را دریافت کرد.

كد خبر : ۵۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


سالها مقاومت کردیم و شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست را سر دادیم و گزینه های روی میز امریکا را به تمسخر گرفتیم تا این که امریکا و دیگر زورگویان و ظالمان عالم به تحریممان روی آوردند و مستانه گفتند همین تحریم ها باعث خواهد شد ایرانیان به خیابان ها بریزند و با دست خودشان انقلاب نوپا را کفن کنند و پرچم جمهوری اسلامی به زیر خواهند کشید!

كد خبر : ۵۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


مادر شهید محسن کمالی می‌گوید: محسن همیشه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) بی‌قرار بود، حتی چندماه قبل از شهادت به زیارت امام حسین(ع) رفت تا از خود حضرت برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) اجازه بگیرد.

كد خبر : ۵۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


کشورهای عضو ائتلاف متجاوزانه علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی در بیانیه‌ای پایان حملات خود در یمن پس از ۲۷ روز تجاوز را اعلام کردند.

كد خبر : ۵۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


امروز صبح، ده ها بانوی بسیجی با اجتماع در مقابل درب دفتر سازمان ملل متحد در تهران، اعتراض خود را به ادامه تجاوزات رژیم سعودی به خاک یمن، اعلام کرده و ضمن انزجار از اینگونه اقدامات ضد بشری و نسل کشی مسلمانان، صدای آزادخواهی، ملل مسلمان و حمایت خود را از زنان و وکودکان یمنی به گوش سازمانی عریض و طویل اما ناکارآمد به نام ملل متحد رسانیدند.

كد خبر : ۵۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


موضوع و سرفصل حجاب و پوشش و نقش آن در پایداری جامعه ایرانی، تاریخی دیرینه دارد.

كد خبر : ۵۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


یازده سال به امید بازگشت منتظر بودم و امید داشتم چشمانت را به رویم باز نمایی اما دریغ ازنیم  نگاهی.

 

كد خبر : ۵۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۸


او ۶ پسر و چهار دختر داشت که همه پسرهایش از اعضای گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هستند؛ در این میان، ۳ پسر به نام‌های نضال، محمد و رواد شهید شده‌اند.

كد خبر : ۵۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


"توماس اردبرینک" خبرنگار نیویورک‌تایمز داستان عاشق شدنش در تهران و ازدواجش را با "نیوشا توکلیان" می‌گوید: "همه‌اش در یک بیابان در وسط ایران شروع شد. من یک ژورنالیست جوان بودم و عاشق نیوشا شدم، یک عکاس ایرانی، و تصمیم گرفتم به تهران نقل مکان کنم.

كد خبر : ۵۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


هر ساله مقام معظم رهبری در ایام ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، با معلمان دیدار می‌کنند.

كد خبر : ۵۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


دیگه وقتش شده بود که براش آستین بالا بزنیم خیلی دلمون می خواست داماد شدنش را ببینیم.

كد خبر : ۵۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


عضو کمسیون فرهنگی مجلس با تاكيد بر اينكه مسئولان بايد در فعاليت هاي بين المللي مراقب باشيم تا خون شهدا پايمال نشود، گفت: بايد بدانيم كه پشتوانه عظيم مذاكرات هسته ايران خون شهدايي است كه از كشور دفاع كردند كه ما هم اكنون با اقتدار در جهان پيش برويم.

كد خبر : ۵۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


وقتی ساواک طیبه را دستگیر و به دست هایش دستبند زده بودند، گفته بود: مرا بکشید ولی چادرم را برندارید.
كد خبر : ۵۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) روز ۲۴ اردیبهشت ماه، پیکر پاک و نورانی ۱۳ شهید شناسایی شده و پیکر ۴۲ شهید گمنام در ۱۵ استان و ۲۱ نقطه تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

كد خبر : ۵۳۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


مراسم اربعین جواد جهانی فیضی، شهید مدافع حرم شامگاه سه شنبه در مسجد جوادالائمه خرم‌آباد برگزار شد.

كد خبر : ۵۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


آنچه از پی می‌آید خاطرات بابایی از کردستان و حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای است که پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای آن را منتشر کرده است.

كد خبر : ۵۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


مسئول دفتر گفت:" این سرباز تازه از مرخصی برگشته ولی دوباره تقاضای مرخصی داره". فرمانده گفت:" خب! پسر جان تو تازه از مرخصی آمدی نمیشه دوباره بری".

كد خبر : ۵۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱


عضو کمیسیون امنیت گفت: عربستان در سرکوب شیعیان علنی‌تر اقدامات ظالمانه خود را از سرگرفته است، مخالفت با شیعیان و سرکوب آنها در عربستان قبلا در سکوت خبری انجام می شود اما امروز با بمب به جان شیعیان افتاده اند.

كد خبر : ۵۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


توصیه همسر شهید به تیم مذاکره کننده هسته ای:«ببینند حضرت آقا چه می گوید، در جهت و خطی که ایشان می گویند قدم بردارید. نه جلوتر، نه عقب تر»

كد خبر : ۵۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


عراقی‌ها هیچ‌وقت به حضرت زهرا(س) قسم نمی‌خوردند. تا نام مبارک حضرت فاطمه(س) را برد، طاقت نیاوردم. سرم را برگرداندم و دیدم که اشکش جاری است و می‌گوید: «بیا آب را ببر! این دفعه با دفعات قبل فرق می‌کند».

كد خبر : ۵۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


شهید خیلی سفر به خانه خدا را دوست داشت ، یکی از آرزوهایش این بود که من و مادرش به خانه خدا برویم.

كد خبر : ۵۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


تیام در زبان محلی لری به چشم گفته می شود که نگاه  لرها  به  سختیها و مشکلات  توام با غیرت صلابت و ایستادگی است.

كد خبر : ۵۴۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸


شبکه‌های مختلف سیما برای ماه مبارک رمضان سریال‌های متنوعی را در نظر گرفته‌اند که از این میان ۲ سریال از فضای مفرح برخوردار است.

كد خبر : ۵۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س)، کسانی که چندی پیش در کنار فرزندان کوچکشان حضور داشتند و طعم محبت یک پدر را برایشان معنا می‌کردند اما امسال با حضور آسمانی خود پیام‌آور حقانیت اسلام در تمام تاریخ هستند.

كد خبر : ۵۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


همسر شهید مجید شهریاری گفت: خیلی اوقات صبح‌های جمعه با اینکه بُعد مسافت هم داشتیم، دکتر مقید بود نماز صبح جمعه را در امام‌زاده صالح(ع) تجریش به‌جماعت اقامه کند.

كد خبر : ۵۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


 حامی ولایت فقیه باشید صبر پیشه کنید و زینب وار زندگی کنید و راه  سعادت بخش حسینی  را ادامه دهید و مرگ در راه خدا ماتم و زاری ندارد .

كد خبر : ۵۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


دیروز در تجمع حماسی- ملی مردم تهران بار دیگر غرور ملی نمایشی مقتدرانه داشت، غروری که به دشمنان می‌فهماند اگر نمی دانید، بدانید اگر ندیده اید، ببینید اگر باور ندارید، باور کنید که ملت ایران هنوز فرهنگ شهید و شهادت، ایثار و استقامت را از یاد نبرده و همچنان مردمی انقلابی و بصیرند.

كد خبر : ۵۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج جامعه زنان  سپاه حضرت ابوالفضل(ع)  استان لرستان  گفت:  به منظور ترویج  فرهنگ  ایثار و شهادت ،  و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و  ایثار گر ان  آثار شهدای زن و زنان ایثار گر لرستان گرد آوری می شوند.

كد خبر : ۵۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸


به نکات بسیار مهم پیام امام خامنه ای در پی حضور باشکوه مردم در بدرقه شهدا، دقت کردید؟!آنجا که فرمودند:(سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را، که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید...)

كد خبر : ۵۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران بخشی از روایات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این الگوی ایثار و ازخودگذشتگی، تقدیم عاشقان می شود.

كد خبر : ۵۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


ایران، آمریکا را تحت عنوان قدرت امپریالیستی متخاصم می‌داند که هدف آن بهره‌برداری و تسلط بر ایران و جهان است؛ چیزی که باعث بی‌ثباتی منطقه می‌شود. این برداشت ذهنی در طول زمان تقویت شده است.

كد خبر : ۵۵۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


شیرین؛ مشکلات را با ایمان و توکل  برخدای بزرگ و ارداه قوی  تحمل و بر سختیها و مشکلات فائق می شد.

كد خبر : ۵۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به مناسبت فرارسیدن 31 خرداد سالروز شهادت مصطفی چمران، با همسر وی دیدار و گفت وگو کرد.

كد خبر : ۵۶۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


از طرف صدا و سیما آمده بودند و می‌خواستند با شهید محمد بروجردی مصاحبه کنند ...

كد خبر : ۵۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


مادر زندانی ایرانی در آمریکا که ۲۲ سال است برای آزادی پسرش که به اتهام ساختگی در انتظار مرگ به سر می‌برد، تلاش می‌کند، می‌گوید: فرزندم خواهان ترحم و دلسوزی نیست، او به دنبال عدالتی گمشده است.

كد خبر : ۵۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


 

شهید رحیمی؛ ذخایر گرانقدر معنوی و حماسی مردم شهید پرور لرستان محسوب شده است.

كد خبر : ۵۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


به مناسبت هفت تیر سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران ایشان از سند هویتی شهدای هفت تیر استان لرستان رونمایی می گردد.

كد خبر : ۵۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


تعدادی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر و جمعی از خانواده‌های شهدای استان تهران با رهبر انقلاب دیدار کردند.

كد خبر : ۵۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


فرزند ارشد شهید بهشتی که ۲۵ سال از دوران زندگی پدر را درک کرده، از خاطرات شهید سخن می‌گوید؛ از ماجرای درگیری‌های شهید بهشتی با "رجوی" و بنی‌صدر گرفته تا انتقامی که سرانجام از شهید مظلوم گرفته شد.

كد خبر : ۵۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


سیره عملی پدرم قاطعیت و صراحت در  پیروی کامل از ولایت فقیه بود  و در مقابل اوامر رهبر انقلاب از هیچ اطاعتی فرو گذار نمی کرد به اطاعت از ولایت فقیه اما و اگر و چرا نداشت.

كد خبر : ۵۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رهبرانقلاب «اقتدار» را از عوامل استقلال دستگاه قضایی برشمردند و بیان داشتند: اقتدار طلبی قوه قضاییه، قدرت طلبی متعارف سیاسی و جناحی نیست بلکه به معنای قاطعیت و ایستادگی بر سر حرف حق است.

كد خبر : ۵۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


اسامی شهدا و مجروحین ایرانی حادثه تروریستی مسجد امام صادق(ع) کویت اعلام شد که در آن یکی از شهدا اهل لرستان است.

كد خبر : ۵۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


فرناز؛ مدرسه ای که تحصیل می کرد درمسائل مذهبی ، سیاسی  فردی بسیار کوشا اما در عین حال بسیار کم توقع و ایثارگر بود.

كد خبر : ۵۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


مشاور رئیس بنیاد شهید و عضو هیأت موسس جمعیت جانبازان می‌گوید:حضرت آقا از زمانی که رئیس جمهور بودند به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران توجه خاصی داشتند. همیشه بعد از دیدارهای آقا احساس می‌کنم همگی از نظر روحی و معنوی تغذیه شده‌ایم.

كد خبر : ۵۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


مراسم ترحیم شهید علی امرائی که دوم تیرماه سال جاری در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و نبرد با تروریسم تکفیری در کشور سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد در شهرستان بروجرد برگزار می شود.

كد خبر : ۵۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


یک کارشناس ارشد علوم قرآنی با بیان اینکه آنچه از امام حسن (ع) کمتر به سخن آمده شجاعت بسیار زیاد ایشان است، گفت: امام (ع) با تربیت الهی خود توانستند 72 یار عاشورا را تربیت کنند که تا پاس جان در راه اسلام و امانت بایستند و از دین دفاع کنند.

كد خبر : ۵۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


فرزند شهید؛  نامه پدر قبل از اینکه به حرم  امام حسین (ع) برسد به دست خود امام حسین (ع) رسید و پدرم را به سعادتش که شهادت بود رساند.

كد خبر : ۵۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


آیین معنوی نخستین شب ازشب های قدر همزمان با شب ضربت خوردن مولای متقیان امیر المومنین حضرت علی (ع) با حضورگسترده مردم متدین و ولایتمدار در جای جای  استان لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۵۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مادر سردار سرافراز شهید مهدی نوروزی؛ شیر دلاور سامرا گفت: فرزندم مهدی از همان طفولیت فردی شجاع و نترس بود و همیشه هم خادم پدر و مادر بود و در راس همه اینها ولایتمداری و عشق به رهبری در وجودش همیشه روزافزون بود.

كد خبر : ۵۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


دومین شب قدر در استان لرستان در حالی برگزار شد که همه مساجد، حسینیه‌ها  و مصلی های  مملو از مردمی بود که به نیت استجابت دعا آمده  بودند.

كد خبر : ۵۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۸


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


فرزند شهید؛ پدرم خیلی آرزوی رفتن به خانه خدا را داشت وگفت گویا پدرم دیدن خداوند را درخانه  ابدی خودش  ترجیح داد.

كد خبر : ۵۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


یکی از اصلی ترین آسیب هایی که امروزه به جان جلسات روضه زنانه افتاده، مبحث قدیمی چشم و هم چشمی است که اتفاقا و بنابر اذعان اکثر کارشناسان مسایل خانواده و روان‌شناسان، این پدیده شوم اخلاقی بیشتر در بین زنان رایج است.

 

كد خبر : ۵۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: برگزاری یادواره شهدای کارگر و رونمایی از این کتاب در جهت تجلیل از خانواده شهدا و جایگاه شهدای کارگر در نیم سال نخست امسال برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ستاد نظریه پردازی و تولید ایدئولوژی داعش، «حیفا» و قرارگاه میدانی عملیاتی داعش در منطقه سفارت آمریکا در بغداد است

كد خبر : ۵۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


منصوره؛ با وجود سن کمی که داشت دارای خصلتهای والایی بود،از لحاظ اخلاقی و روحیات معنوی نسبت به همسالان خود سر آمد بود.

كد خبر : ۵۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


خانواده مظفر از شش برادر حاضر در عملیات مرصاد، سه شهید را تقدیم انقلاب کردند تا برگ زرین دیگری از کتاب فرزندان خمینی رقم بخورد.

كد خبر : ۵۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


فاطمه ؛ خوشا به سعادتت حاجی چقدر دلم می خواست من نیز همانند تو در جنگ مبارزه می کردم  و مانند شهدا که باده شهادت را نوشیده اند من نیز شهید شوم.

كد خبر : ۵۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


در بیانیه بسیج جامعه زنان در محکومیت جنایت سوزاندن نوزاد فلسطینی آمده است: سال‌هاست به اشغال و اشغال‌گری عادت کرده است، صاحب ادعای حقی نداشته شده است، نسل‌کُشی می‌کنند و کسی معترضشان نمی‌شود، کودک‌کشی شیوه‌شان شده و به آن شناخته شده‌ است، چشم دیده‌بان حقوق بشر در برابر جنایاتش همیشه کور است!.

كد خبر : ۵۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


فلسطینیان جنازه نوزادی که در حمله شهرک نشینان افراطی به منزلشان در آتش سوخت را تشییع کردند.

كد خبر : ۵۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج جامعه زنان لرستان از همایش تبیین  الگوی سوم مبانی تفکر بسیجی، نهضت من زنده ام  با هدف ترویج  فرهنگ افزایش جمعیت ، و آگاه سازی خانواده ها خصوصا زنان به عنوان پرچمداران مقابله با جنک نرم خبر داد.

كد خبر : ۵۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: نام‌گذاری اماکن مهم و پروژه‌های استانی و ملی لرستان به نام شهدا پیگیری و اجرایی شود.

كد خبر : ۵۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲


نماینده ولی فقیه در تیپ 57 ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر بانوان می خواهند عاشق و پایبند به خانواده باشند و مشکل ازدواج را حل کنند تنها راه حل این است که حجاب و عفاف را سرلوحه زندگیشان قراربدهند.

كد خبر : ۵۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


به مناسبت  روز قشر بسیج جامعه زنان  «همایش  دختران زهرایی »در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۵۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


پدر نوزاد شیرخوار فلسطینی که هفته گذشته به دست شهرک نشینان صهیونیست زنده زنده سوزانده شده بود، بر اثر شدت جراحت به شهادت رسید.

كد خبر : ۵۹۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


شهید صارمی با ایفای رسالت خود در عرصه خبرنگاری ‌برگی زرین در تاریخ تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رساند و به‌ افتخار این شهید والامقام این روز برای همیشه تاریخ به یادگار می‌ماند.

كد خبر : ۵۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


در پیام تبریک بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت روز خبرنگار آمده است:خبرنگاران طلایه دار در راه رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم از طریق اطلاعات دقیق و وثیق تلاش می نمایند و در راه دست یابی به اطلاعات حقیقی و موثق همسو با وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای اهتمام می ورزند.

كد خبر : ۵۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


نویسنده «دختر شینا» با اشاره به دیدار خود و خانواده شهید حاج ستار ابراهیمی با رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در این دیدار فرمودند که کتاب خوبی بود. واقعاً همسران شهدا اجر فراوانی دارند و نصف اجر شهدا متعلق به همسر و خانواده آنها است.

كد خبر : ۵۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


خانواده شهدای دیپلمات مزارشریف ضمن گلایه از بی‌توجهی وزارت خارجه نوشتند: یکی از مهم‌ترین دلایل این بی‌توجهی، به واقعیت‌های فاجعه مزارشریف و چگونگی شهادت مظلومانه و غریبانه دیپلمات‌ها مربوط است.

كد خبر : ۵۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


پدر سمیه؛  مادر سمیه بعد از 6 ماه که از بیمارستان  به خاطرمجروح شدن بمباران  هوایی مرخص شد وبه خانه بازگشت و فهمید که سمیه شهید شده  بار دیگر راهی بیمارستان شد.

كد خبر : ۵۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


روحانی شهید شیخ شعاعی در دلنوشته ای خطاب به دختر و همسرش اینچنین نوشته است:به دخترم دروغ نگویید! نگویید من به سفر رفته ام، نگویید از سفر باز خواهم گشت، نگویید زیباترین هدیه را برایش به ارمغان خواهم آورد، به دخترم واقعیت را بگویید، بگویید بخاطر آزادی تو هزاران خمپاره دشمن سینۀ پدرت را نشانه رفته اند.

كد خبر : ۵۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


یکی از سبک‌های زیبای زندگی امام جعفرصادق(ع) که امروزه باید به آن توجه خاصه نشان داد، توجه ایشان به دادن حق الزحمه کارگر در اول وقت فراغت از کارش است.

كد خبر : ۵۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


رضا اسماعیلی اخیراً همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، سروده‌های جدید خود را با محتوای معارف شیعی در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است

كد خبر : ۵۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) همایش پیاده روی جمعی از عزادران خرم آبادی از مسجد صاحب زمان (عج)ماسور تاامامزاده عبدالله برگزارشد.

كد خبر : ۵۹۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


شهر به شهر و روستا به روستای استان مازندران در شب و روز شهادت امام صادق(ع) میزبان پیکرهای شهدای غواصی بودند که در شهرت بی نامی و قدرت نهان در دستان بسته، بار دیگر فضای نگین سبز ایران را با نام و یاد ایثار و ایستادگی بهاری کردند.

كد خبر : ۶۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


ديرزمانى است كه بحث از حقوق زنان در كانون توجه انديشمندان، حقوق دانان، سياست مداران، به خصوص طرف داران جنبش زنان قرار گرفته است.

كد خبر : ۶۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


ستاندار لرستان بر لزوم تقویت و انتقال فرهنگ مقاومت ایثارگران و آزادگان بین جوانان تاکید کرد.

كد خبر : ۶۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


اما سوال اساسی شاید آن باشد چه شده که مقامات ایرانی به این نتیجه رسیدند که روابط خود با انگلستان را دوباره بهبود ببخشند؟ آیا در نوع برخورد و مواجهه خصمانه و دیرینه این کشور در قبال ملت ایران چرخشی حاصل شده است که مردم از آن بی خبرند؟!

كد خبر : ۶۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


شهید محمد علی رجایی از جمله شهدای ترور بود که پیش از انقلاب نیز فعالیت های موثری در روند پیروزی نهضت امام خمینی(ره) داشت و مدت ها در زندان رژیم ستم شاهی محبوس بود.

كد خبر : ۶۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


رییس جهاد دانشگاهی همدان گفت: در کتاب «دختر شینا» توکل و ایمان به خدا موج می‌زند.این کتاب بیانگر عبادت و ایمان به خدا، نجابت، پایبندی به خانواده، از خود گذشتگی، تربیت صحیح فرزندان در شرایط سخت و همچنین صرفه‌جویی بوده که متاسفانه در خانواده‌های امروز به ندرت یافت می‌شود.

كد خبر : ۶۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


شهیده  زمانی ، دارای اخلاقی نیکو و پسندیده و با گذشت بود و در تمام امور تا آن جا که می توانست به خانواده و اهالی روستا کمک می نمود .

كد خبر : ۶۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


پیکر 80 شهید دوران دفاع مقدس که طی عملیات تفحص در مناطق عملیاتی فاو، شرق دجله و زبیدات در کشور عراق و در عملیات‌های والفجر یک، خیبر و بدر و در حین تک دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌ بودند، در میان استقبال مسئولان محلی و استانی، مقامات لشکری و کشوری، نیروهای مسلح، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم در شرایط نامناسب جوی و بالا بودن میزان ذرات گرد وغبارهوا از مرز شلمچه به آغوش میهن بازگشتند.

كد خبر : ۶۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج یابد و نسل جوان جامعه را با این فرهنگ آشنا کنیم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب زنده ماندن باورهای انقلابی می‌شود.

كد خبر : ۶۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


فرمانده بسیج خواهران ناحیه  کوهدشت ظهر امروز در سانحه‌ای که حین انجام ماموریت اتفاق افتاد  به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

كد خبر : ۶۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


بانوی فرمانده شهرستان کوهدشت به مرگی شهادت گونه از دنیا رفته است. زیارت عاشورا می خوانند. صدای زیارت عاشورا با گریه بلندتر می شود. بانوی فرمانده دیگر نیست.

كد خبر : ۶۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


مادر این روزها با قاب عکسی ازعلمدار که همیشه همراه اوست به یاد روزهای حضور پسرش هم صحبت می شود.

كد خبر : ۶۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


سازمان بسیج  جامعه زنان کشور شهادت مژگان مردانی فرمانده بسیج خواهرن کوهدشت  را تسلیت گفت.

كد خبر : ۶۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


خداوند به من و همسرم لطف کردند و خطبه عقدمان را مقام معظم رهبری قرائت کردند، جزو بهترین لحظات زندگی من است. حضرت آقا، چند دقیقه‌ای ما را نصیحت کردند به خصوص من را...

كد خبر : ۶۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


زوجین باید باور و اطمینان داشته باشند که هرگز از هم جدا نخواهند شد و وصلت آنها دایمی است، حضرت زهرا(س) در اولین روز زندگی مشترکشان با علی(ع) به ایشان گفتند:ای علی من امروز از خانه پدرم به خانه شما منتقل شدم و روزی هم از این خانه به قبر و لحد پای خواهم گذاشت.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.

كد خبر : ۶۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


بهناز ضرابی‌زاده معتقد است که «دختر شینا» یکی از هزاران روایت ناگفته از مردانگی زنان در جنگ است؛ زنانی که جنگ به خانه‌های آنها رسید، اما «زندگی» را حفظ کردند. 

كد خبر : ۶۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


این روزها برگزاری مراسم جشن عروسی، با توجه به نزدیک شدن ماه محرم به اوج خود رسیده است ، مراسمی که زمانی نماد ، فرهنگ عامیانه قوم لک بود ، پا به پای تحولات فرهنگی و اجتماعی جامعه ، متحول شده و به سمت مدرنیته شدن پیش رفته است .

كد خبر : ۶۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. چهار کلمه است که هرکدام از این چهار کلمه یک عمقی دارد، یک مغزی دارد، یک شرحی دارد .... «سپاه»، «پاسداری»، «انقلاب» و «اسلام». اینها چهار کلمه است که اسم شما و عنوان شما از اینها تشکیل شده

كد خبر : ۶۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


نام مبارک امام پنجم، محمد بود . لقب آن حضرت باقر یا باقر العلوم  است، بدین جهت که دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت .

كد خبر : ۶۳۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


یک ذره جلو رفتیم با تیربار ما را زدند «محمدرضا مبارز درجا شهید شد، حتی یک آخ هم نگفت. مغزش روی لباس من پاشید و تکه بزرگی از مغزش روی لباس من افتاد.» در آن درگیری شدید بدن شهید"محمدرضا مبارز" مانند سپر جلوی گلوله ‌ها را می گرفت و خدا می‌خواست ما زنده بمانیم.

كد خبر : ۶۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


روز عرفه (نهم ذي‌الحجه) سال 60 هجري «مسلم بن عقيل» فرستاده امام حسين (ع) به كوفه به شهادت رسيد.

كد خبر : ۶۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


یک عضو کمیسیون عمران مجلس نهم شورای اسلامی، گفت: عربستان با این کارها حتی روی رژیم صهیونیستی و امریکا را نیز سفید کرده است چرا که به هیچ یک از قواعد بشری پایبند نیست و ضد تمامی آنها عمل نموده است .

كد خبر : ۶۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


مادر سردار شهید محمود شیرمحمدی و شهید مسعود شیرمحمدی 35 سال است که هر جمعه صبحانه هایی را که نذر سلامتی امام زمان(عج) کرده است بر سر مزار شهدای گمنام می برد و چون مادری مهربان از زائران این شهدا با صبحانه های متبرک پذیرایی می کند

كد خبر : ۶۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


العجل غریب آشنا   کربلا شده، منا

كد خبر : ۶۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


یکی از مصادیق زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، رفتن به سراغ خانواده هایشان و شنیدن سخنان ایشان است.

كد خبر : ۶۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


10 روز از فاجعه منا گذشته است، عربستان هنوز نتایج بررسی‌های خود از چگونگی این رخداد تلخ را اعلام نکرده است. مسؤولان جمهوری اسلامی ایران نیز به وطن بازنگشته‌اند تا نتایج علل وقوع این فاجعه را تشریح کنند.

كد خبر : ۶۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


اگرچه پرچم «خوش، آمدی پدر» مشکی است

لباس احرامت پرچم و نشانه ی ماست

كد خبر : ۶۴۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳


مریم کاتبی از جمله بانوان امدادگر دوران دفاع مقدس است که به توصیه شهید فیاض‌بخش به غرب کشور اعزام شد و به پیشنهاد متوسلیان مأموریت یافت تا به بازرسی بدنی از زنان کومله و دموکرات بپردازد.

كد خبر : ۶۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


و چه زیبا در وصیتنامه ات نوشتی که « دشمنان نمی دانند و نمی فهمند که ما برای شهادت مسابقه می دهیم و وابستگی نداریم و اعتقاد ما این است ما از سوی خدا آمده ایم و به سوی او می رویم....»

كد خبر : ۶۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار حسین همدانی تاکید کردند: این رزمنده قدیمی در جبهه پر افتخار دفاع از حریم اهل بیت(ع) به آرزوی خود نائل آمد.

كد خبر : ۶۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


همسر شهید سردار همدانی با بیان اینکه روز آخری که سردار عازم سوریه بودند از ایشان قول گرفتم که شهید شدند مرا شفاعت کنند، گفت: شهید همدانی در وصیت نامه خود چندین صفحه ولایت پذیری و اطلاعت از رهبری را گوشزد کردند و همیشه تابع رهبری و عاشق ایشان بودند.

كد خبر : ۶۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


منابع پزشکی از شهادت یک زن باردار فلسطینی و دختر خردسال دو ساله وی در حمله هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه، خبر دادند.

كد خبر : ۶۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


سردار سرلشکر محسن رضایی گفت: سردار همدانی با تهاجم ظالمانه استکبار به سوریه از سال 90 به این کشور رفت، دفاع وطنی را آنجا تشکیل داد و در 80 عملیات حضور داشت.

كد خبر : ۶۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


رئیس سابق سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس گفت: ایشان وقتی دوشنبه بعد از دیدار با مقام معظم رهبری از بین ما می‌رفتند که به سوریه برگردند، انگار که نور از صورتشان فوران می‌کرد...

كد خبر : ۶۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


«عذرا خدادادی» همسر جانباز 70 درصد «محمدجواد وفائی‌فرد» یکی از اهالی این شهر است که می‌توان او را اسوه زنان مقاومت دانست. او در اوج جوانی با جانبازی از دیار خود ازدواج کرد.

كد خبر : ۶۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


شهید همدانی گفت: «آقای حمیدزاده من همه کسانی را که در طی این سال‏ها همکار و یا همنشین‌‏ام بودند حلال کردم و کینه و کدورتی از کسی به دل ندارم، وقت تنگ است و فرصتی برای این کینه کدورت ها نیست.»

كد خبر : ۶۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


خواهر شهیدان موسوی با اشاره به اینکه همه تلاش رزمندگان و شهدا در جهت رسیدن به استقلال، زندگی با عزت و رسیدگی بیشتر به قشر ضعیف بود، گفتد: همه ما از مسئولین خواستار توجه بیشتر و دلسوزانه در راه خدمت به مردم به ویژه قشر آسیب پذیر هستیم .

كد خبر : ۶۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


خبر شهادت سرداران مدافع حرم، حاج همدانی و یارانش که به گوشمان رسید، دوباره دلمان هوایی شد، انگار دلمان هوای کاروان حسین(ع) را کرد، که مدافع زینب(س) و رقیه(س) باشیم. دلمان خواست که دوباره مدافع حرم باشیم.

كد خبر : ۶۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۶۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۶۴۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


امام صادق(ع) فرموده‌اند: هر کس نمازهایش را در اول وقت بگزارد، ملک‌الموت وعده داده خودش شهادتین را به او تلقین کرده و شیطان را از او دور می‌کند.

كد خبر : ۶۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


محمد مهدی عسگرپور کارگردان سریال «نفس گرم» گفت: تجربه فضای این سریال برای خودم خاص بود، چون کاری است که قصه‌های محور اصلی آن مربوط به زنان می شود و بیشتر یک کار زنانه است تا مردانه.

كد خبر : ۶۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


آسیب‌هایی که مجالس حسینی را مورد تهدید قرار داده و می توانند اهداف قیام امام حسین(ع) را به انحراف کشیده و مسیر عزاداری را تغییر دهند را می توان به سه دسته تقسیم کرد؛ آسیب های اغراضی، آسیب های گفتاری و آسیب های کرداری

كد خبر : ۶۵۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در منزل سردار شهید همدانی، ضمن تفقد از خانواده وی شهادت این سردار سرافراز را تبریک و تسلیت گفتند.

كد خبر : ۶۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


مردم استان لرستان برای عرض ارادت به امام حسین(ع)، در روز عاشورا سرتاپای خود را آغشته به گِل کرده خاکی‌ترین آیین عاشورایی جهان را به نام "گل مالی" در استان لرستان به وجود آورده‌اند و این آیین چند صد ساله مردم لرستان است.

كد خبر : ۶۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث گفت: مقتل‌خوانی فوائل فراوانی دارد از جمله اینکه بسیاری از انحرافات کنار زده می‌شود

كد خبر : ۶۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


فاطمه غفارزاده مادرشهیدان، محمد رضا ومحمدمحسن فطرس پس ازسالها تحمل فراق فرزندانش دعوت حق را لبیک وبه دیدارمعبود شتافت .

كد خبر : ۶۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰


امروز زنان و دختران لرستان به یاد اسارت حضرت زینب (س)با پای برهنه و نقابی بر صورت به عزا داری پرداختند.

كد خبر : ۶۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱


بانوان لرستانی گفتند ؛  صبر و استقامت بانوی کربلا  برای  زنان مسلمان جهان  الگو باشد.

كد خبر : ۶۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


حضور رهبر انقلاب در منزل شهید همدانی با حاشیه هایی همراه بود کافی است چند نفر از بچه‌های زبل هیئت مسجد بو ببرند که آقا قرار است بیایند اینجا تا کار بکلی از روند خودش خارج شود.

كد خبر : ۶۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


شایان توجه اینکه مداحی اهل بیت (ع) مسئولیت بسیار بزرگ است که شئون و ابعاد مختلفی دارد، ذکر مصیبت و ستاندن اشک برای مرحله آخر است و از لحاظ اهمیت پس از شناخت و معرفت قرار دارد چرا که اگر ممدوح خود را نشناسید، حتی در گریه بر ایشان نیز حق مطلب را ادا نخواهید کرد.

كد خبر : ۶۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


مسئول بسیج دانش آموزی لرستان: اولین کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهرستان بروجرد به مناطق عملیاتی جنوب کشوراعزام می شوند.

كد خبر : ۶۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


بانویی مهربان بود و در میان صحبت هایش لبخند بر لب داشت. گفت من از این قافله عقب ماندم. با شهیده "مریم فرهانیان" دوره آموزش نظامی و کمک های اولیه را دیدیم، او به منطقه جنگی رفت و شهید شد، اما من حسرت رفتن به جبهه در دلم ماند.

كد خبر : ۶۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


معصومه ابراهیمی فرزند دختر شینا، گفت: کتاب دختر شینا سرشار از زندگی عاشقانه مادر و پدرم است، این کتاب می تواند برای زوج های جوان آموزنده باشد که با عشق و علاقه به یکدیگر می توانند مشکلات زندگی را پشت سر بگذارند.

كد خبر : ۶۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


پسرم که شهید شد نمی­دانستم کجاست؟کجا دفن شده؟خیلی بی تاب بودم. چند وقت پیش خوابش را دیدم. لباس دامادی تنش بود. گفتم:پسرم داماد شدی؟.گفت:آره من با شهید حاجیه ساعد ازدواج کردم. قبرم کنار قبر حاجیه است. رفتم بهشت زهرا، خیلی سئوال کردم. گشتم دیدم پسرم قطعه 24دفن است کنار قبر دختر شما. نزدیک شهید چمران.

كد خبر : ۶۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


رئیس آموزش وپروش شهرستان گفت :  820 نفر از دانش‌آموزان دختر شهرستان الیگودرز در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

كد خبر : ۶۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


ای کاش بودی تا حسینیه غریب و خاموش جماران باز هم از تکبیرها و فریاد علیه مستکبران و شعار حیاتبخش مرگ بر آمریکا پر می شد.

كد خبر : ۶۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


اگر عروسی را به معنای برگزاری جشنی همراه با ارگ و موسیقی و اختلاط زن و مرد و شکستن حریم محرم و نامحرم هاست، چنین مراسمی در غیر محرم و صفر نیز حرام است.

كد خبر : ۶۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


فرزند یکی از شهدای منطقه شیعه نشین قطیف عربستان در نامه‌ای خطاب به تروریست‌های تکفیری وهابی چنین گفت : ما خداوند را می‌پرستیم، چرا ما را می‌کُشید.

كد خبر : ۶۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


سید حسن نصر الله قرآنی را به فرزند سردار همدانی که در خط مقدم جبهه مقاومت در سوریه به شهادت رسید هدیه کرده بود و پس از 3 سال امام خامنه ای بر حاشیه این قرآن نوشت رحمت و فضل الهی بر شما و بر سید عزیز نصر الله و بر شهید همدانی.

كد خبر : ۶۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


در تازه‌ترین واکنش در حمایت از اکران فیلم سینمایی «خاکستر و برف»، بیش از یکصد تن از مادران‌ و خانواده‌شهدا به سردارنقدى نامه نوشتند.

كد خبر : ۶۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


 کارشناس سیاسی گفت: آمریکا و انگلیس در حال نقشه کشیدن برای برگشتن به ایران هستند و عده ای  به دنبال  این هستند که می خواهند چهره زشت آمریکا را به عنوان ناجی و کد خدا معرفی کنند.

كد خبر : ۶۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۹


ستاره فتوحی همسر شهید دشتبان زاده می‌گوید: مهدی به من می‌گفت با توجه به جانبازی‌ام می‌توانم در خانه کنار شما و بچه‌ها باشم. ولی در عین حال من به او می‌گفتم باید زکات این علم و تجربه‌ای که آموختی را هم بدهی و حیف است که فقط در یک شرکت معمولی کار کنی.

كد خبر : ۶۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


هر چند که همه‌ی ما در ضمیر ناخودآگاه‌مان بارها به "مرگ" اندیشیده‌ایم، اما بی‌گمان از شنیدن اين واژه، احساس ناخوشایندی داریم و تمایل آن‌چنانی برای بحث در مورد لحطظه‌ي پايان زندگي خويش نداريم.

كد خبر : ۶۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


همایش بزرگ سه  ساله های حسینی  به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۶۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


توجه و التزام شیعه به احترام و پاسداشت ائمه اطهار و جاری کردن سبک زندگی آن حضرات در تمام مراحل و ابعاد زندگی‌شان است. این پاسداشت چه با حزن و اندوه مصیبت شهادت آن بزرگواران باشد و چه در شادی میلاد وجود مبارکشان؛ مهم شناخت و تأسی از مکتب آن بزرگواران است از آنجایی که ماه صفر در نزد شیعیان ماه اندوه آل الله است، پس نگه داشت این سنت یک عرف مهم محسوب می شود.

كد خبر : ۶۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


فرمانده سپاه استان  خمیر مایه بسیج را استکبار ستیزی مطرح کرد و گفت: ما باید روحیه استکبار ستیزی را  را به عنوان یک هنجار بسیجی و پاسداری حفظ کنیم و راه نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن را ببندیم.

كد خبر : ۶۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰


مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان لرستان گفت: فکر بسیجی تفکری که به دنبال پاکسازی جهان از منشور ظلم و ستم و سلطه است،

كد خبر : ۶۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت:  دشمن امروز با تمام ابلیس‌های در کنار خود به جنگ فرهنگی با نظام جمهوری اسلامی وارد شده و در هر زمینه به جنگ با ایران می‌پردازد

كد خبر : ۶۷۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳


مسئول بسیج جامعه زنان استان؛ گفت: هفته بسیج  فرصت مغتنمی است تا بار دیگر هویت زن مسلمان بسیجی که محور خانواده اسلامی است به عنوان الگوی جهانی معرفی شود.

كد خبر : ۶۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳


 

این منبع آگاه با بیان اینکه حاج قاسم در سلامت کامل به سر می برد، عنوان کرد: نباید به اخباری که از سوی رسانه های صهیونیستی منتشر می شود توجه کرد. حاج قاسم در صحت و سلامت کامل به سر می برد و اخبار منتشر شده درباره زخمی شدن ایشان صحت ندارد

كد خبر : ۶۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳


«این مقام امنیتی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که ژنرال سلیمانی چند روز پیش در تهاجمی در منطقه جنوب غربی استان حلب مجروح شده است...»

كد خبر : ۶۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


«اگر بنده خدا سرما هم بخورد و برای معالجه به بیمارستان مراجعه کند از تیر و ترکش خوردن تا سرطان و سکته قلبی و… را به وی می‌بندند ...»

كد خبر : ۶۷۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶


مادرم قرآن را بوسید و به طوری که اشک در چشمانش حلقه زده بود داوود را در آغوش گرفت و گفت که هر چه خدا بخواهد همان می شود و اگر من جلوی تو را بگیرم، نمی توانم جوابگوی ائمه معصومین و حضرت زینب(س) باشم. ان شاء لله شهادتت مبارک باشد.

 

كد خبر : ۶۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


مراسم اربعین حسینی در سالهای گذشته و در کنار هم قرار گرفتن میلیون‌ها انسان با هدفی مشترک، باعث گردید که دوست و دشمن بر بی نظیر بودن این حرکت اعتراف و بر عظمت آن تعظیم نمایند.

كد خبر : ۶۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


آقای رکن آبادی یک پایان افتخارآمیز داشت؛ وی با جهاد در راه خدا، به دیپلماسی رنگ وبوی دیگری بخشیده بود.

كد خبر : ۶۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


موج بازگشت زائران اربعین حسینی (ع) از روز گذشته (سه‌شنبه) شدت گرفته اما بارش شدید باران و ترافیک سنگین خودروها در ورودی شهر مهران، موجب سردرگمی زائران شده است.

كد خبر : ۶۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱


یک پژوهشگر دینی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) بعد از شهادت امام حسین(ع) قیام امام حسین(ع) را مشارکت کرد، گفت:حضرت زینب(س) بعد از شهادت امام حسین(ع) قیام وی را مدیریت کرد تا به هدف نهایی یعنی بیدار کردن افکار عمومی برسد.

كد خبر : ۶۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱


پدرم می‌گفت «قبل از تیراندازی دو آیه می‌خواندم، یکی آیه "وجعلنا من بین ایدیهم.. و یکی دیگر آیه "ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رما " است».

كد خبر : ۶۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


زنان شهدای حرم، ایثارگری را به نحوی متفاوت به تصویر کشیده‌اند، زنانی که از عزیزان خود برای حفظ جان و خاک ملت مسلمان دیگری می گذرند و آنها را زمانی فدای حریم اهل بیت می‌کنند که دستگاه‌های کفر و ظلم به هر صورتی در صدد پایمال کردن خون و بزرگی عمل آنها هستند.

كد خبر : ۶۸۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


لاله افتخاری در نامه سرگشاده به همسر رئیس جمهور ترکیه نوشت:آنگاه که عکس یادگاری فرزندتان را به همراه سرکردگان داعش و سکوت جنابعالی را دیدم شگفت‌زده شدم.

كد خبر : ۶۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


حضرت آیت الله نوری همدانی از بی توجهی های صورت گرفته در دوره های مختلف نسبت به برخی احکام دینی انتقاد کرد و گفت: در این کشور 34 سال است در زمینه عفاف و حجاب، ربا و دیرکرد بحث می شود اما اتفاق خاصی رخ نداده است.

كد خبر : ۶۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


استاد حوزه علمیه قم گفت: مخلوق خداوند و آنچه که در عالم قابل مشاهده است به برکت وجود قدسی پیامبر است و این عالی ترین جلوه رحمت خداوند است.

كد خبر : ۶۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹


جای جای  لرستان در سالروز رحلت پیامبر (ع) و امام حسن المجتبی (ع) و همچنین امام رضا (ع) غرق ماتم شد.

كد خبر : ۶۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹


به مناسبت سالروز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین امام رضا(ع) مراسم عزاداری در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۶۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹


حاجیه گوهر تاج عباسی گراوند، مادر شهید والامقام محمد علیم عباسی درگذشت.

كد خبر : ۶۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۰


مادر 75 ساله یکی از شهدای شهرستان نهاوند باهدف اثبات عشق مادرانه وصیت‌نامه فرزند شهیدش را بر روی قالیچه می‌بافد.

كد خبر : ۶۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۱


لادن طباطبایی گفت: «ولایت عشق» برای من مثل یک معجزه بود، وقتی که برای صحبت درباره این سریال رفتم هیچ اشاره ای به بیماری ام نکردم.

كد خبر : ۶۸۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۱


طی 10 سال گذشته 20 میلیون نفر را در نیجریه شیعه کرد و امسال هم مراسم اربعین باشکوهی در نیجریه برگزار کرد که بالغ بر پنج میلیون نفر در آن شرکت کرده بودند. و دیروز صبح بالاخره حکومت باطل نتوانست حق بودن این عالم مجاهد را دوام آورد و در هجوم وحشیانه به خانه اش او را ربود و همسر و فرزندش را به شهادت رساند. و او کسی نبود جز حجت الاسلام ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه

كد خبر : ۶۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳


از جمله کارهای ایشان در لبنان ایجاد ارتباط با طوایف و جمعیت‌های لبنانی چون حزب‌اله ، حزب امل و سنی‌ها و شیعه‌ها و مسیحیان بود. به طوری که در اولین ماه ورودشان به لبنان بیش از 1700 ملاقات انجام دادند که بنابر قول کارمندان محلی سفارت ایران قبلا هیچ سابقه‌ای نداشته است.

كد خبر : ۶۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


«معتمد عباسی» که در حل مسأله درمانده بود، بناچار به دنبال امام حسن عسکری علیه ‏السلام فرستاد و آن گرامی را از زندان به دربار خلیفه آوردند...

كد خبر : ۶۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹


فاطمیون یکی از نیروهای فعال شیعه و مبارز افغانستانی است که برای دفاع از حرم قهرمان کربلا عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری و حضرت رقیه سلام الله علیهما در مقابل نیروهای داعش در سوریه حضور دارند.

كد خبر : ۶۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: 9دی نقطه اوج معرفت و بصیرت ملت نسبت به آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با رهبرو مقتدایمان امام خامنه ای مدظله العالی ) است .

كد خبر : ۶۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


پرسش اساسی آن است که مدعیان آزادی بیان و حقوق بشر جهانی چه واکنشی در برابر این اقدام نشان خواهند داد ؟! آیا دوباره مهر سکوت بر لب زده و خاموشی خفت بار خود را ادامه خواهند داد؟!بدون شک اعدام این عالم انقلابی به سفارش استکبار جهانی دیکته شده و توسط رژیمی که بارها خوش خدمتی خود را به استکبار جهانی ثابت کرده اجرایی شده است.

كد خبر : ۶۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


همسر شهید حیدری: ارتباط حاجی با مردم سوریه آنقدر صمیمی شده بود که پیرهای محله می خواستند دست های حاجی را ببوسند، حتی یک زن سنی که در آن روستا زایمان کرد اسم پسرش را به نام اسم حاجی " اسماعیل" گذاشت.

كد خبر : ۶۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


سپاه پاسدارن حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در بیانیه‎ای جنایت آل سعود در خصوص اعدام عالم برجسته شیعه، شیخ نمر النمر را محکوم کرد.

كد خبر : ۶۹۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳


بسته گرافیکی پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،با موضوع شهادت شیخ نمر منتشر شد.

كد خبر : ۶۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳


پرسش اساسی آن است که مدعیان آزادی بیان و حقوق بشر جهانی چه واکنشی در برابر این اقدام نشان خواهند داد ؟! آیا دوباره مهر سکوت بر لب زده و خاموشی خفت بار خود را ادامه خواهند داد؟!بدون شک اعدام این عالم انقلابی به سفارش استکبار جهانی دیکته شده و توسط رژیمی که بارها خوش خدمتی خود را به استکبار جهانی ثابت کرده اجرایی شده است.

كد خبر : ۶۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳


بانوان لرستان در اقدامی خود جوش اعدام شیخ نمر توسط آل سعود را محکوم کردند.

كد خبر : ۶۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴


آیا انچه که دیروز در حدفاصل پیاده راه علم الهدی تا خانه فرهنگ و هنر اجرا شد، معرفی ظرفیت های شهر رشت بود؟

كد خبر : ۶۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵


مدیر کل دفتر امور اجتماعی استاندار ی لرستان گفت: اعدام شیخ نمرالنمر اقدامی دردمنشانه توسط وهابیون افراطی بوده محکوم  است وخود به نوعی نقص حقوق شهروندی است .

كد خبر : ۶۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی از قاتل شیخ نمر باقر النمر منتشر کرده اند که این جلاد بی‌رحم با شمشیر سر این شهید مبارز را جدا کرده است.

كد خبر : ۷۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


رئیس بسیج جامعه زنان کشور، گفت: به شهادت رساندن شیخ نمر توسط آل سعود حاصل سکوت کشورهای اسلامی است.

كد خبر : ۷۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


 مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت:  عوامل جریان حمله به سفارت عربستان این اقدام را  بدون هماهنگی و خود سر انه انجام داده و ما نیز این اقدام را محکوم می کنیم.

كد خبر : ۷۰۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


امت ولایتمدار لرستان پس از اقامه نماز دشمن شکن جمعه بر علیه اقدامات خبیثانه آل سعود و محکومیت به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر تظاهرات کردند.

كد خبر : ۷۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


یکی از روایت‌های جالب در مورد شهادت امیر این است که آیت الله محمدعلی اراکی بازگو می‌کند ومی گوید که در خواب امیرکبیر را دیده است که جایگاه رفیعی در عالم برزخ داشته است.

كد خبر : ۷۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۰


دیشب را به یاد روزهای آشنایی از لحظه های شروع همسفری با تو نخوابیدم، چشم هایم را بستم تا چهره مهربان و با حجب و حیایت را در شب خواستگاری تجسم کنم، یادم نمی رود بعد چند ساعت حرف زدن و به توافق رسیدن شرط آخر زندگی را گفتی و مهر خاموشی بردهانم زدی...

كد خبر : ۷۰۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


افتخاری گفت: بسیج باید واقعیتها، خدمات و ظرفیت های خود را به جامعه نشان دهد چرا که دشمن در آستانه انتخابات با تخریب بسیج و سپاه در صدد این است که مهره ها و نیروهای نفوذی خود را به مجلس هدایت کند.

كد خبر : ۷۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


سال ۵۸ در خدمت شهید بهشتى بودیم، عدّه‌‏اى از مهمانان خارجى هم حضور داشتند و با وی گرم صحبت بودند. تا صداى اذان بلند شد، شهید بهشتى از حضّار معذرت‌خواهى کرد و گوشه‌‏اى سجّاده‌‏اش را انداخت و مشغول نماز شد.

كد خبر : ۷۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


زنان همواره در طول تحولات مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس، نقش ویژه ای داشته اند، و کتابهای کفش های سرگردان، از چنده لا تا جنگ، دیدار زخم ها، کنار رود خین و پوتین های مریم، خاطران این قشر را روایت می کند

كد خبر : ۷۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


مادر شهید احمدی روشن، گفت: ما برای بدست آوردن اورانیوم غنی شده خون دادیم و در روز 21 دی ماه همزمان با روز شهادت مصطفی بار دیگر قلب ما جریحه دار شد چرا که راکتور اراک تعطیل شد و به جای آن بوتن ریختند.

كد خبر : ۷۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


زمان حضرت رضا و حضرت جواد و حضرت هادی و حضرت عسکری، ارتباطات شیعه از همیشه گسترده‌تر بوده است. در هیچ زمانی ارتباط شیعه و گسترش تشکیلاتی شیعه در سرتاسر دنیای اسلام، مثل زمان حضرت جواد و حضرت هادی و حضرت عسکری نبوده است
كد خبر : ۷۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


پرویز پرستویی بازیگر کشورمان با انتشار تصویری از خودش در کنار شهید مدافع حرم سردار «سعید سیاح طاهری» در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت...

كد خبر : ۷۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


«این زن بزرگوار به جده معروف شد؛ ولی تنها «جده بودن» سبب شهرتش نشد، مقامی دارد، عظمتی دارد، جلالتی دارد، شخصیتی دارد که نوشته‌اند بعد از امام عسکری علیه‌السلام «مَفْزَعُ الشّیعه» بود؛ یعنی ملجأ شیعه، این بزرگوار بود.

كد خبر : ۷۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


همسر شهید مدافع حرم "علی اکبر سیاح"، گفت: شهید سیاح در دیدار با رهبر مقام معظم انقلاب نیز از ایشان خواسته بودند که برایشان دعا کنند که شهید شوند.

كد خبر : ۷۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


آنچه می بینید، پیکر شهید عنایت الله بازگیر، فرمانده گردان حضرت زینب (س) لشکر 19 فجر است که دوستانش بر گرد آن حلقه زده اند.

كد خبر : ۷۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


شهید رضاکرم زمانی در نخستین روز  بهمن سال ۶۶ در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

كد خبر : ۷۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱


هیچ وقت فکر نمی کردم بوسه بر یک سنگ، این قدر آرامم کند! باورتون می شه؟! نشد بر پای مادر شهیدان حسین و علی اصغر بصیر بوسه بزنم، بر سنگ مزارش بوسه زدم و آرامش گرفتم.

كد خبر : ۷۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


مادر شهید سبحانی فرد گفت: مسئولین  در راه رضای خدا قدم بردارند  همان طوری که شهدای ما در راه رضای خدا قدم برداشتند.

كد خبر : ۷۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


برنامه هم اندیشی کافه نقد ویژه فصل زمستان فرهنگسرای رسانه اصفهان شب گذشته با حضور نویسنده مجموعه کیمیا و استاد جامعه شناسی دانشگاه اصفهان به منظور نقد و بررسی سریال تلویزیونی کیمیا برگزار شد.

كد خبر : ۷۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


محمد رضا زمانی گفت: حکم محکومیت سه سال و پنج ماه حبس برای موکلم را دریافت کردم.

كد خبر : ۷۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


یک تکه پیراهن تنها اثر به جای مانده از پیکر شهیدان «هادی و مهدی مخلصی» در بمباران هوایی خرم آباد توسط هواپیماهای دشمن بعثی بود.

كد خبر : ۷۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


همسر شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی تبعیت از ولایت فقیه را بارزترین ویژگی شهید اسداللهی دانست و گفت: در تمام امور زندگی به این نکته بسیار اهمیت می دادند که باید تمام امورات به نیت نصرت امام زمان(عج) باشد.

كد خبر : ۷۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


دختر اولین شهید مدافع حرم «محرم ترک» دلنوشته‌ای را در مراسم چهارمین سالگرد شهادت پدرش قرائت کرد.

كد خبر : ۷۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


استاندار لرستان گفت: نمودار ازدواج ما نسبت به طلاق علیرغم مشکلات اقتصادی بالا یا نرخ بیکاری بالا در کشور رتبه ششم است  که در 9 ماه اول سال 94 نرخ ازدواج در کشور رتبه هفتم راداریم.

كد خبر : ۷۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


زهره نجفی همسر شهید میثم نجفی می‌گوید: یک دفعه گفتم: «آقا میثم در این موقعیت می‌خواهی بروی؟ اجازه بده بچه به دنیا بیاید.» که گفت: «زهره! دلت می‌آید این حرف را بزنی؟ دلت می‌آید حضرت زینب(س) دوباره اسیری بکشد؟» بعد از این حرفش دیگر هیچ چیز نگفتم.

كد خبر : ۷۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


واقعا از پخش شدن این عکس ها خجالت کشیدم. خدا گواه است اصلا بلد نیستم عکس بگیرم بفرستم، یعنی نخواستم یاد بگیرم. به جان بچه هایم و به خاک پای رزمندگان راضی نبودم پخش شود.

كد خبر : ۷۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


شهردار خرم‌آباد گفت: پارک‌های خوبی در دست احداث است و نزدیک به 120 هکتار فضای سبز در شهر خرم‌آباد طراحی و جانمایی شده وانشالله برای سال آینده این پروژه‌ها به نتیجه می‌رسند.

كد خبر : ۷۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


رئیس اداره مراسمات بنیاد شهید کشور گفت:  لرستان ششمین استان میزبان  نمایشگاه قاب سرخ است،  این  نمایشگاه  در سطح ملی انجام شد و درفراخوان ارسال شده حدود سه هزار و 300 عکس برای دبیرخانه ارسال شد .

كد خبر : ۷۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


مدیرکل استاندارد لرستان با شهید زنده "سیدنورخدا موسوی" و همسر وی دیدار کرد.

كد خبر : ۷۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران لرستان گفت: قاب سرخ به‌عنوان یک حرکت نوآورانه و مبتکرانه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است،

كد خبر : ۷۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


فرزند شهیدگفت:ده سال پیش اسم پدر شهید من در درب یکی از ادارات نصب شده بود که به خاطر سیاسی کاری تابلو را پایین اوردند.

كد خبر : ۷۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


معاون  بانوان در  وزارت ورزش گفت: حوزه معاون  بانوان در  وزارت ورزش در مباحث فرهنگی سال گذشته برنامه سرا سری داشتیم،و  طرح نهضت ما زنده‌ایم با همکاری بسیج در ماه محرم و صفر را انجام دادیم و برای امسال نیز در شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، میلاد کوثر و 14 تا 18 فروردین برنامه عملیاتی برگزار می‌کنیم.

كد خبر : ۷۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱


روح افزا همسر دانشمند شهید احمد حاتمی در واکنش به سخنان ظریف که در نشست امنیتی مونیخ عربستان را "برادران سعودی "خوانده بود،گفت:آقای ظریف، نماینده هئیت دولتی هستند که ما به آن رأی دادیم، حداقل انتظار ما این است که در صحنه‌های بین المللی حقوق ما را ضایع نکند.

كد خبر : ۷۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


اما دلم برای دختر خردسال با آن موهای دم‌خرگوشی‌‌اش سوخت. تقلای این طفلک معصوم برای دیدن آقا دیدنی بود. قبل از آغاز مراسم خود را به صندلی آقا رساند و مدتی روی آن نشست.

كد خبر : ۷۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


کارشناس پرستاری گفت: مردی بعد از 9 ساعت که مرگ او را اعلام کردیم زنده شد، نزدیک به 9 ساعت از خانواده بیمار خبری نشد من هم درحالی‌که برای گرفتن جواز فوت او نزد پزشک رفتیم یکی از کارآموزان با کنجکاوی بالای سر جسد رفته بود و همان‌جا گفت که فرد زنده است.

كد خبر : ۷۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


ما در قبال شهدا کوتاهی کردیم ، فکر می کردیم اگر از آنها نگوییم بر مقامشان اضافه می شود اما امروز به این باور رسیدیم که ما فقیریم و نیازمند آنها ، پس وظیفه داریم از شهدا سخن بگوییم.

كد خبر : ۷۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


مسئول عملیات سپاه استان لرستان گفت: رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس‌ با حضور گردان‌های بیت المقدس و کوثر  با هدف ارتقا توان نظامی بسیجیان  و ایستادگی لازم جهت مقابله با هر گونه تهدیدات  در سراسر لرستان عملیاتی خواهد شد.

كد خبر : ۷۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۷


مادر شهید جمال‌الدین محمدی گفت: چهار پسر دارم که یکی به شهادت رسید و فدای سر حضرت زینب(س) شد و راضی ام که بقیه آنها را نیز در همین راه فدا کنم.

كد خبر : ۷۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


حمید داودآبادی نویسنده ارزشمند کشورمان در صفحه اینستاگرامش تصویری از همسر شهید «محسن تقی زاده» منتشر کرد.

كد خبر : ۷۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


درشب شهادت بی بی دوعالم حضرت زهرای مرضیه (س) برخی از کاروان های کاندیداهای مجلس در پلدختر حرمت این ایام را شکستند.

كد خبر : ۷۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


بی‌جهت نیست که در آن نیمه‌شب ساکت و آرام و در برابر یاران محزون و غریب، علی علیه‌السلام مبهوت می‌شود و سر بر دیوار می‌گذارد و آن‌گونه می‌نالد... این‌همه حمایت و این‌همه گذشت و این‌قدر شرم حضور و تمکین و تسلیم و خضوع و تواضع....

كد خبر : ۷۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


شهر من  خرم آباد در آخرین روز رقابت‌های انتخاباتی حال و هوای دیگری به خود گرفته و کاروان‎های انتخاباتی رقبا به تبلیغ کاندیدای خود می‌پردازند.

كد خبر : ۷۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


یک پژوهشگر و محقق علوم انسانی با تأکید بر اهمیت ایام فاطمیه آن را یک فرصت برای شناخت هر چه بیشتر سبک زندگی فاطمی دانست و افزود:با نهادنیه شدن نگاه فاطمی به زندگی می‌توان آمار طلاق را کاهش داد.

كد خبر : ۷۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


بدون شک فصل «انقلاب اسلامی» یکی از خواندنی‌ترین و درخشان‌ترین فصلهاست. و در این عرصه، هستند مردان و زنانی که دلهایشان، گنجینه شنیدنی‌ترین قصه‌هاست. روایتی که می‌خوانید، روایتی زنده از انقلاب است. روایتی زنده از روزهای مبارزه و التهاب، قصه‌ای از زبان مردی که سرنوستش را با سرنوشت روزهای خون و قیام، گره زده بود.این گفتگو با آیه ا... واعظ طبسی است مردی که هر چند در سحرگاه روز جمعه به دیار باقی شتافت اما برگی با ارزش در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

كد خبر : ۷۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


پسر دوم حاج ناصر نوريان، يكي از جوانان نمونه محله رستم‌آباد بود كه سال 1364 در عمليات والفجر 8 در منطقه فاو به شهادت رسيد.

كد خبر : ۷۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


نماینده ولی فقیه در استان گفت: شهدا کسانی هستند که در یک معامله پرسود با خدای متعال معامله کردند،که در  میدان مسابقه و رزم پیروز می‌شوند وبندگان برگزیده خدا باشند و خدا این ها را گلچین و انتخاب کرده باشد.

كد خبر : ۷۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


معاون فرهنگی سپاه استان گفت: انتظار  که شهدا  از ما دارند عمل به احکام و تکلیفی که  دین به ما داده است  و ما نیز پیرو آرمان های شهدا باشیم.

 

كد خبر : ۷۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


استاندار تهران حضور بانوان در مجلس را ارزشمند برشمرد و گفت: برای نخستین بار است که در مرحله اول انتخابات 14 نفر از نمایندگان مجلس را بانوان تشکیل می دهند که فرصت ارزشمندی برای ارایه خواسته های بانوان به حساب می آید.

كد خبر : ۷۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


به فرمان امام خمینی (ره) و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در آذر ماه سال 58 ، 22 اسفند ماه روز شهید نام گذاری شد.

كد خبر : ۷۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


مدیر مدرسه علمیه صدر خواجو گفت: طبق وصیت حضرت زهرا(س) به امیرالمومنین مبنی بر دفن شبانه، اعلام نوعی مبارزه با کودتاگران و قاصبین ولایت امیرالمومنین بود.

كد خبر : ۷۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


مادر شهید زاهدین خیر اللهی گفت:  از مسئولین هیچگونه انتظاری ندارم ولی از آنها می خوام که شهدا را فراموش نکنند و  یاد و خاطراتشان را زنده نگه دارند.

كد خبر : ۷۵۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳


مراسم تشییع سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس صبح امروز  در خرم آباد  برگزار شد.

كد خبر : ۷۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳


مراسم عزاداری شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س)، با حضور مسئولین استانی در حوزه کمالیه خرم آباد  برگزار شد.

كد خبر : ۷۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳


«عماد آرزو داشت برای زیارت امام رضا(ع) به ایران برود و در حال پس‌انداز برای زیارت عتبات عالیات بود. او یک فرشته پاک بود و خداوند پاداش او را با شهادت داد».

كد خبر : ۷۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


وقتی نزدیک‌های منزل‌شان رسیدیم، مادرش جارویی را که در دست داشت، بالا آورد و با صدای بلند و به زبان محلی گفت «پسر! خوش آمدی، پسرم! خوش آمدی.»

كد خبر : ۷۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


برای تو می‌نویسم، برای تو که حاضر نیستی چادرت را با لذت ظاهریِ خوش تیپ شدن، با لذت دیده شدن و با لذت پوشیدن لباس‌های تنگ و کوتاه و رنگارنگ عوض کنی.

كد خبر : ۷۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴


مسئله دفاع از حرم اهل بیت(ع) موضوع بهانه‌ای برای شاعران دغدغه‌مند انقلاب است تا اشعاری در این زمینه را در تاریخ ثبت کنند. منصور نظری در این راستا در کنار دیگر شاعرانی که ابیات متعددی را به ساحت مقدس این شهدا تقدیم می‌کند.

كد خبر : ۷۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


پایگاه المهدی بودیم. لباس های رزمنده ها را می شستیم. یک روز خبر شهادت پسر یکی از خانم ها را آوردند. دیده بودیمش که گه گاه برای سر زدن به مادرش می آید...

كد خبر : ۷۶۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸


یک مرد چینی بیش از ده سال است که درون غاری به تنهایی زندگی می‌کند. این مرد پس از طلاق از همسرش به این غار فرار کرد؛ چون که طاقت روبه‌رو شدن با واقعیت را نداشت!

كد خبر : ۷۶۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹


همسر شهید هسته‌ای رضایی‌نژاد می‌گوید: من قبل از به دنیا آمدن آرمیتا فکر می‌کردم کارم ارجحیت دارد، واقعاً تصورم این بود، اما الآن اولویت اولم آرمیتا و آرامش روانی او است. آدم ایده‌آل‌گرا و مادر سختگیری هستم.

كد خبر : ۷۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


شهیدان صفر و قربان جعفرزاده از شهدای شهرستان شهیدپرور نور، طی وصیتنامه و نامه‌های خود به مادر و همسرشان از فریب مردم توسط دشمنان نظام ابراز نگرانی کرده و سفارش‌هایی را به بانوان داشتند.

كد خبر : ۷۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


امام جمعه بروجرد گفت:  امروز مدافعان حرم سینه خود را سپر کرده اند تا از اسلام و قرآن دفاع کنند که بسیاری از مدافعان حرم در این راه به شهادت می رسند.

كد خبر : ۷۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: شهید "ماشااله شمسه" اولین شهید مدافع حرم استان لرستان در بروجرد تشییع می شود.

كد خبر : ۷۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


پیکر نخستین شهید لرستانی مدافع حرم دقایقی پیش با استقبال رسمی مردم و مسئولان وارد شهرستان بروجرد شد.

كد خبر : ۷۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


پیکر پاک شهید مدافع حرم"ماشااله شمسه" در سراب زارم بروجرد زادگاه شهید به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۷۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸


امروز نوزده فروردین سالروز شهادت عالمی است که با فعالیت های مستمر خود خدمات بزرگی را به اسلام و انقلاب کرده است.

كد خبر : ۷۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹


شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم بروجردی همیشه می گفتند من سرباز ولایتم، شما نیز سرباز ولایت باقی بمانید و همیشه به رعایت حفظ حجاب و خواندن نماز اول وقت تاکید زیادی داشتند.

كد خبر : ۷۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


بعد از شهادت شهید سامانلو، محمد حسین به تصور اینکه هنوز هم پدرش از سوریه با او تماس می گیرد به محض اینکه تلفن خانه زنگ می خورد گوشی را برمی دارد و مدام بابا بابا می کند وقتی می بیند که فرد دیگری است گوشی را تحویل می دهد.

كد خبر : ۷۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


شهید جعفر اسدی  یکی از دانش آموزان  لرستانی بود که کلاس درس را رها کرد و در کلاس عشق،
«جبهه »  ثبت نام کرد.

كد خبر : ۷۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


سوم رجب مصادف است با سالروز شهادت امام علی النقی ـ علیه‌السّلام ـ امام دهم شیعیان جهان است که در نیمه ذی حجه سال 212 هـ. ق در شهر صریا (حومه مدینه) به دنیا آمد. پدرش امام جواد ـ علیه‌السّلام ـ و مادر گرامی‌اش سمانه نام دارد.

كد خبر : ۷۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


عزت و کرامت زن در سایه عفاف او تأمین می شود، حجاب و لزوم پوشیدگی در برابر مرد بیگانه یکی از احکام دینی است که برای ارج نهادن به حریت زن و نیز حفظ جامعه از آلودگی های اخلاقی تشریع و در قرآن کریم نیز بدان تصریح شده است.

كد خبر : ۷۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


ابوزهرا از جنایت داعشی ها سخن گفت و ماجرای مردی را که در راه آزاد کردن زن و دخترش از دست حرامیان داعش شهید شد برایمان تعریف کرد.

كد خبر : ۷۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


حضرت رسول اکرم(ص) که همواره مهربانی با کودکان از عادتشان بود به طرق زیر برای کودکان شخصیت و احترام قائل بودند.

كد خبر : ۷۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: دشمن به ادعای خود گزینه نظامی را برای همیشه  خودشان حفظ کردند و یقینا اگر این اتحاد و همبستگی که بین نیروهای مسلح  حاکم است نبود  دشمن یک لحظه از حمله نظامی درنگ نخواهد کرد.

كد خبر : ۷۷۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹


یکی از کاربران صفحات اجتماعی در اقدامی از معرفی جالب شهید آوینی در فضای مجازی خبر داد.

كد خبر : ۷۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


ایشان موقع ورود به خانه اصلاً معلوم نبود شام خورده یا نه؟ و اگر خورده، کجا خورده؟! مثلاً وقتی ساعت دو یا سه برایش شام می‌آوردم، می‌گفت : «برو ببین از قبل چی مانده، آن را برایم بیاور!»

كد خبر : ۷۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با برشمردن ویژگیهای اصلاح طلبان واقعی گفت: اصلاح طلب واقعی کسی است که آرمان امام راحل و رهبر انقلاب را زنده نگه دارد.

كد خبر : ۷۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹


حول و حوش ساعت یک بعداز ظهر، حلیمه خانم خود را برای اقامه نماز ظهر آماده می کرد که ناگهان وضعیت قرمز شد. منزل آنها در مجیدیه شمالی بود و سطح بلند تپه های عباس آباد به آنها اجازه اشراف به منطقه را می داد، نه تنها صدای انفجار نزدیک بود که حتی از پنجره می شد تشخیص داد دود و آتش از محل خانه پدری بلند شده است.

كد خبر : ۷۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


ناهید احمدی مقدم از معلمین شهدای لرستان  است که درس ایثار و فداکاری را تدریس  کرد و این شهید بزرگوار  تعلیم ملائک را بدست گرفت .

كد خبر : ۷۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


 امام موسی کاظم علیه السلام: نیز چراغی است که نور هدایت او، همواره روشنی بخش دل های مؤمنان بوده وخواهد بود.

كد خبر : ۷۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


یک مدیر نمنونه مدرسه شهرستان پاکدشت که از خیرین موفق ازدواج است، گفت: من از سال 1378 این کار را شروع کردم و حاصل اولین ازدواجی که من بانی آن بودم دو فرزند با سنین هشت و پانزده سال بوده است و خوشبختانه هیچکدام از مواردی که تا به حال معرفی کرده‌ام منجر به طلاق نشده است.

كد خبر : ۷۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


"محرم ترک" اولین ایرانی شهید در دفاع از حرم حضرت زینب(س) بود.

كد خبر : ۷۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: چندین سال است کلمه اقتصاد در شعار سال به‌کاررفته ولی شاید هرساله در مقام عمل نبوده است.

كد خبر : ۷۸۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵


وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: شهدای ما مرزهای جغرافیایی را درنوردیدند که دشمن جرات و جسارت نکند که به مرزهای ما وارد شوند، ما باید دشمن را به چالش بکشیم و در مسائل فکری و فرهنگی نیز ما باید دشمن را مورد هجمه قرار دهیم.

كد خبر : ۷۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶


بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت،ومهمترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌گردد.

كد خبر : ۷۸۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶


محرم ترک یکی از فرماندهان ایرانی است که در همان روزهای اول درگیری به سوریه رفت و نامش بعنوان اولین شهید مدافع حرم ایرانی ثبت شد. 

كد خبر : ۷۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹


پرواز بر بال تهجد، داستان زندگی سربازی در مسیر معرفت وایمان است، پدری مهریان، همسر وظیفه شناس، فرزندی دُردانه که برای دفاع از حریم اهل بیت، پرستویی مهاجر شد و قربانگاه نبل و الزهراء سوریه به وصال حق دست یافت.

كد خبر : ۷۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


سردار قاسم مدهنی فرمانده محور عملیاتی تیپ 57 حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان بود که در تاریخ 27/3/67 در ارتفاعات قمیش به شهادت می رسد این شهید والا مقام  به عنوان شهید شاخص سال 94 سازمان بسیج عشایری کشور شناخته شد .

كد خبر : ۷۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲


مسئول بسیج جامعه عشایری کشور از برگزاری کنگره 10 هزارشهید عشایری کشور خبر داد.

كد خبر : ۷۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸


شهیندخت ملاوردی معاون امور زنان و خانواده ریئس جمهوری، در پاسخ به این سوال که از دیدگاه های قرآنی تا چه میزان در برنامه ریزی‌های کلان جامعه زنان استفاده می‌کند، گفتکه تا جایی که امکان داشته باشند به ویژه در برنامه ریزی هایی که معطوف به بازنگری قوانین و مقررات است تلاش کردیم،این هدف را دنبال کنیم.

كد خبر : ۷۹۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱


شهیده رقیه رضایی لایه؛ شهیده شاخص سال 95 است که توسط عوامل رژیم سعودی در مراسم برائت از مشرکین به جرم گفتن الله اکبر در مرداد ماه ۱۳۶۶ به در جه رفیع شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۷۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


گمانه‌زنی‌ها در مورد زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش در حالی این روزها قوت گرفته است که مادر این سردار رشید 10 روزی است در بیمارستان آریا بستری است. مادری که به گفته همرزمان حاج احمد از زنده بودن فرزندش قطع امید کرده است.

كد خبر : ۷۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


من همیشه نیمه پُر لیوان را می بینم از اینکه فرزندانی سالم دارم، مشکلاتم طوری است که به مقداری پول حل می شود، خدا را سپاس گذارم، معتقدم که خدا دستم را گرفته و به او توکل دارم او مرا تنها نمی گذارد و آبرویم را حفظ کرده است من حتی برای خواهرم هم درد و دل نمی کنم چون کسی شرایط ما را درک نمی کند.

كد خبر : ۷۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


چراغعلی غلامی از شهدای لرستان است که در  سال 1338درروستای فین از توابع شهرستان ازنا ی لرستان در خانواده ای کشاورز و متدین متولد و در سال 1366 در جاده سقز به فیض شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۷۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲


بازیگر کشورمان عنوان کرد: نمی‌دانستم تا این حد مردان باغیرت کشورم از ناموسشان دفاع می‌کنند، من دست خانواده‌های شما عزیزان را می‌بوسم، خدا به همراهتان.

كد خبر : ۷۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


فرمانده سپاه لرستان گفت: وقتی خبر موافقت شهید  را برای دفاع از حرم به او دادند شیرنی در بین دوستان پخش کرد.

كد خبر : ۷۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


یکی دیگر از سرداران رشید اسلام به نام "رضا رستمی مقدم (مدهنی)" از دیار لرستان به خیل شهیدان مدافع حرم پیوست.

كد خبر : ۷۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


فرمانده سپاه استان گفت: شهید رضا رستمی مقدم پاسداری خوش اخلاق ، مردم دار، خیر  و انقلابی بودند که خصیصه عمومی همه شهدا است و همه شهدا همین گونه هستند.

كد خبر : ۷۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


آناهیتا نعمتی اخیراً در دو پست متوالی نسبت به جایگاه شهدای مدافع حرم ارادت قلبی خود را ابراز نمود. اتفاق زیبا و در خور شأنی که نگاه های مخاطبینش را به این موضوع متمرکز نمود.

كد خبر : ۸۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷


اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی فردا تشیع  خواهد شد.

كد خبر : ۸۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


فرمانده سپاه ولی عصر خوزستان گفت: فرمانده دلیر خرم آباد ی در دوران دفاع مقدس در مقابل متجاوزین جانانه ایستاد و امروز هم در مقابل تکفیری های  مردانه جنگید و جان عزیز خودش   را در این راه فدا کرد.

كد خبر : ۸۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹


قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:  شهید مدافع حرم خرم آباد  ثابت کرد که دفاع از جمهوری اسلامی محدود به جغرافیای ایران نیست و اگر لازم باشد برای دفاع از مظلومان در هر نقطه‌ای حاضر می‌شوند.

كد خبر : ۸۰۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹


خواهر اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی گفت: تنها آروزی برادرم رضا در زندگی شهادت بود لذا زمانی که خبر شهادت رضا را به ما دادند ما خوشحال شدیم چرا که به آرزویش رسید.

كد خبر : ۸۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۰


همرزم اولین شهید مدافع حرم خرم آبادگفت: شهدای ما و در مقابل کفر می ایستند و خواهند ایستاد و این ایستادگی در نقطه ای که امام حسین (ع) در مقابل کفر ایستاد و فرمودند: آیا کسی هست که از حریم پیغمبر(ع) دفاع کند.

كد خبر : ۸۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲


شهید غلام عباس ولیان از شهدای  دانشجوی لرستان است  که در 8 آذر ماه سال 44  چشم به جهان گشود و در تاریخ 19 تیرماه 67  در عملیات سود کوه غرب کشور به  فیض شهادت نایل آمدند.

كد خبر : ۸۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵


بانوی روسی که مربی غواصی و ورزش های زیر آبی تیم ملی "مراکش" است، با قرائت قرآن و مشاهده جامعیت آن، به دین اسلام گروید.

كد خبر : ۸۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶


مردم لرستان با آداب و رسوم خاصی که برگرفته از تاریخ کهن این دیار است؛ زیبایی فرهنگ خود را با آیین هایی همچون پختن حلوای شب 21 ماه رمضان و سنت کاسم سادر ماه مهمانی خدا جلوه گر می کنند.

كد خبر : ۸۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸


چمران، باعزت زیست، مردانه جنگید و عارفانه شهید شد و مصداق کامل شیران روز و زاهدان شب و نمونه‌ی کامل از خودگذشتگی و ایثار بود و روحی لطیف داشت، عارفی وارسته و عابدی متعبد بود؛ دست نگاشته‌ها و مناجات‌هایش گواه این مدعاست. این عارف رسته از حصار تنگ نفسانیات و قیودات مادی رزمنده‌ای بود در خط مقدم نبرد و فرماندهی توانا که با تدابیر جنگی عملیات‌های بزرگی را رهبری می‌نمود.

كد خبر : ۸۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


علیرضا مزعلی از ورزشکاران باستانی لرستان بود که در فروردين ماه ۱۳۴4،در شهرستان بروجردچشم به جهان گشود و در بيست و يكم تير ۱۳۶۷، با سمت تكاوری که در جبهه داشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۸۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱


يکي از اهداف کارآفريني؛ رفع هميشگي نيازمندي نيازمندان و محروميت زدايي از اين قشر است و بنابرگفته مولاي متقيان، سستي و بي کاري عامل محروميت است و مهم ترين راه اکرام محرومان و اقشار کم برخوردار، بي نياز سازي هميشگي آنها از کمک هاي ديگران است چه اينکه پُر کردن دست خالي نيازمندان در اشتغال و کسب و کار آنهاست .

كد خبر : ۸۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵


«هدف اصلی از راه‌اندازی گروه‌های تروریستی تکفیری و اقدامات آنها در عراق و سوریه حمله به ایران بود اما قدرت نظام جمهوری اسلامی موجب شد آنها در همان عراق و سوریه زمین‌گیر شوند».

كد خبر : ۸۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶


منوچهر کرمی از شهدای نیروی انتظامی لرستان است که در درگیری ها با اشرار جنوب کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۸۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۸


فرمانده نیروی انتظامی استان گفت: : شهید "منوچهر کرمی" سینه خود را سپر گلوله اشرار کرد تا این گلوله به سمت جامعه اصابت نکند.

كد خبر : ۸۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۸


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: در خدمت مادر فرمانده جواد  افتخاری بزرگ است و الگوی صبر هستند و این صبر و استقامت را از بانوی کربلا درس گرفتند و الان این صبر در مادر فرمانده جواد به وضوح دیده می شود.

كد خبر : ۸۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹


مادر فرمانده جواد گفت: فرزندم جواد در عید سعید فطر پارسال   بعد از اتمام نماز دستانش را به آسمان بلند گرد و گفت یا رب العالمین عید سال بعد من به شهادت رسیده باشم انشالله .

كد خبر : ۸۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰


درحین عملیات درمنطقه قمیش شهید رضائی می گفت: براساس وعده خداوند که درعالم خواب به من الهام شده قبل از تولد فرزندم مجتبی شهید می شوم

كد خبر : ۸۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳


زنان لر طبق آئین دیرینه در روزهای عزاداری و شب‌های قدر، حلوای نذری می‌پزند و م‍ق‍د‌ار‌ی‌ ‌از این ح‍ل‍و‌ا‌ی‌ ن‍ذر‌ی‌ را به‌عنوان شیرینی عید فطر در جای خنک نگهداری می کنند، شیر زنان لر بر این باور هستند که  این حلوا مقدس است.

كد خبر : ۸۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴


معاون اداره بهزيستي پلدخترگفت: گفت: توسعه علمي-فرهنگي جامعه  يكي از اهداف مهم مجموعه بهزيستي است  با این امید که تعامل مناسبي  بين دو اداره بهزيستي و كتابخانه هاي عمومي بوجود آمده است و انشاالله شاهد اجراي طرح هاي فرهنگي مناسب باشیم.

كد خبر : ۸۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴


فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به صبر زینب گونه همسر شهید زنده سید نور خدا موسوی گفت:اجر و پاداش  سرکار خانم حافظی در محضر پروردگار اگر بیش‌تر از جانبازی سید نباشد کم‌تر هم نیست.

كد خبر : ۸۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹


مسعود رجوی به درک واصل شد، "مسعود رجوی در پاریس به خاک سپرده شد" این جملاتی بود که در یک ساعت اخیر توجه رسانه ها و فضای مجازی را به خود جلب کرد. شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان ساعتی پیش در سخنرانی خود در اجتماع سالانه حامیان گروهک منافقین در "پاریس"، چندین بار از لفظ «فقید» و «درگذشته» برای اشاره به رجوی استفاده کرد. پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر فرار سرکرده منافقین از عراق به عربستان، پس از حمله آمریکا به این کشور، منتشر شده بود

كد خبر : ۸۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰


شهید رضا رستمی مقدم اولین شهید مدافع حرم خرم آباد در درگیر با عوامل تروریستی داعش  چهل روز پیش به فیض شهادت نایل آمد.

كد خبر : ۸۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴


 فرزند اولین شهید مدافع حرم خرم آبادگفت : پدرهمیشه مارا به اسلام سفارش می کرد و مدام به ما می گفت که در راه  اسلام قدم بردارید  و راه شهدا را ادمه بدهید .

كد خبر : ۸۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴


فاطمه جلالی، مادری است که پنج نفر از نزدیکان خانواده اش را تقدیم به نظام جمهوری اسلامی می‌کند، لحظه‌ای است که قطعاً تحمل این درد و سختی و دوری و داغ او برای هر شخصی قابل تحمل نیست؛ و حال اینکه یکی از فرزندان او نیز هنوز مفقود است و چشم انتظار آمدن پسر دیگر خویش است.

كد خبر : ۸۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


عملیات مرصاد پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری اشغال شده انجام گرفت  این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد.

كد خبر : ۸۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴


عملیات مرصاد با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد  این عملیات در پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین نجام گرفت .

كد خبر : ۸۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵


هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، پیکر مطهر دوشهیدگمنام در لرستان تشییع و خاک‌سپاری شد.

كد خبر : ۸۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۹


همسر اولین شهید مدافع حرم خرم آباد گفت: همسرم در ولایتمداری زبانزد عام و خاص  بود رضا در زمان امام (ره) و همچنین در زمان مقام معظم رهبری سینه چاک این دو بزرگواران بود.

كد خبر : ۸۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: خانواده ی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ستارگان درخشان جامعه هستند ومردم باید قدر دان این خانواده ها باشند.

كد خبر : ۸۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال 173 هـ ق،  25 سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.

كد خبر : ۸۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


دلنوشته های ی دختر شهید به خانم فاطمه حسینی نماینده مجلس که گفته بود حقوق های نجومی پدرش سهم او از سفره انقلاب است .

كد خبر : ۸۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


«بابا رجب» در زندگی‌اش ۲ آرزو داشت، یکی اینکه به دیدار با مقام معظم رهبری نائل شود که محقق شد، اما آرزوی دیگرش فراهم‌کردن سرپناهی برای خانواده‌اش بود که... نشد.

كد خبر : ۸۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۵


بانوی شیعه انگلیسی، پس از آنکه برای دیدن خانواده اش به پاکستان سفر کرد، به اتهام شیعه بودن، توسط یکی از اعضای خانواده خود مورد سوء قصد قرار گرفت و به شهادت رسید.

كد خبر : ۸۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۵


بازیگر زن کشورمان گفت: آقای حاج رجب محمدزاده شما زیباترین صورتی بودید که می شناختم، حاجی لطفاً آنجا که رسیدی بگو که از تو و رفقایت تنها چند نام روی اتوبان‌ها گذاشته ایم، حاجی حلالمان کن برای فیش‌های شرم‌آور مدیران.

كد خبر : ۸۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


خواهر شهید محمود صارمی و اولین خانم خبرنگار بروجرد گفت: نقشه راه  در عرصه خبرنگاری خون برادر شهیدم بود و 18 سال است راه برادرم را با با توکل به خدا  ادامه داده ام تا بتوانم در این عرصه اطلاع رسانی نقش خود را ایفا کنم.

كد خبر : ۸۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


خبرنگار و عکاس بروجردی که در آستانه روز خبرنگار به دیدار رهبری رفت گفت: سالها بود آرزوی دیدار با رهبر معظم انقلاب را داشتم که این دیدار دقیقا در آستانه روز خبرنگار صورت گرفت و لحظه ای که رهبری را در بیت دیدم، آرامشی عجیب همه وجودم را فرا گرفت.

كد خبر : ۸۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۷


"مهر انگیز" حیدریان  مادر شهیدان  علیرضا و غلامرضا  که از نخستین خبرنگاران جبهه و جنگ بودند در مراسم روز خبرنگار که در تالار شهید آوینی فرهنگ و ارشاد خرم اباد برگزار شد با دل های مادرانه خود با قاب عکس فرزند شهیدش شک همه حضار را در آورد.

كد خبر : ۸۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


دوست و داماد خانواده شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی گفت: وقتی که به ازدواج شهید ابراهمی پور می پردازم، سریال شوق پرواز در ذهنم تداعی می شد! حالا نمی خواهم بگویم؛ زندگی عاشقانه حسین و همسرش کپی زندگی شهید بابایی و همسرش است ولی واقعا در مدت زمانی که با هم بودند، عاشقانه زندگی کردند.

كد خبر : ۸۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


نعمت الله سعیدی فرمانده گروهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) دردوران دفاع مقدس بود که قبل از شهادتش نام فرزندش را خود انتخاب کرد.

كد خبر : ۸۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


اللهیار ملکشاهی، نماینده مردم کوهدشت و رومشکان خاطرنشان کرد: در سال 94 بخش وسیعی از مراتع و عرصه های جنگلی شهرستان کوهدشت دچار حریق شده و امسال نیز این روند ادامه دارد.

كد خبر : ۸۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


روزهایی که عباس در سوریه از اسلام دفاع میکرد، مادر مشغول تدارک مراسم جشن عقد او بود. همه ی خریدها را انجام داده و حتی نقل را برای پاشیدن بر سر عروس و داماد مهیا کرده بود . نقلی که نثار پیکر عباس شد.

كد خبر : ۸۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


"امام رضا (ع)  از آن روی رضا خوانده شد که در آسمان خوشایند و در زمین مورد خشنودی خدا و  پیامبران و امامان پس از او بود .

كد خبر : ۸۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۴


 26 مرداد ماه سال 1369 میهن اسلامی شاهد حضورعزیزانی بود که پس از سالها اسارت در زندانهای مخوف رژیم بعثی صدام،که  سرود آزادی را نواختند  به وطن  بازگشتند.

كد خبر : ۸۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طبق گزارشات به دست آمده از مقامات لبنان به این نتجیه رسیدیم که به احتمالی قوی حاج احمد و سه دیپلمات ربوده شده ایران به درجه رفیع شهادت نایل گشتند.

كد خبر : ۸۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷


زمانی که احمد شاه مسعود مشغول مبارزه بود ابوحامد هم کنارش می‌جنگید و حتی در یک عملیات فرمانده شد. شاه مسعود وقتی از منطقه تحت فرماندهی او که موفق شده بود دیدن کرد پرسید فرمانده این منطقه چه کسی است؟

كد خبر : ۸۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


عربستان سعودی از بیش از یک سال پیش وارد جنگ سختی بر ضد ملت یمن شده و مصیبت‌های زیادی به اهالی یمن تحمیل کرده است، این جنگ برای عربستان فقط بدنامی به دنبال داشته و باعث ورود این کشور به درگیری‌های دیگر نیز شده است...

كد خبر : ۸۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به دلایل تعیین روز زیارتی مخصوص برای امام رضا(ع) گفت: بعد از روایت‌های ثواب زیارتی حضرت سیدالشهدا(ع)، روایت‌های ثواب زیارتی امام رضا(ع) نسبت به دیگر ائمه(ع) در جایگاه دوم قرار دارد.

كد خبر : ۸۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۵


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: تروریست یکی از اساسی‌ترین معظلات جامعه جهانی است .

كد خبر : ۸۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۵


مادر شهیدان حیدریان گفت: از اینکه بارها به بنیاد شهید برای ساماندهی مزار فرزندانم مراجعه کردم و جوابی نگرفتم خسته شدم؛ مزار فرزندانم را با هزینه شخصی درست کردم.

كد خبر : ۸۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


چند نام آشنا و خبرساز، روی وایت برد اتاق دکتر منافی 70 ساله، عضو هفت دوره دولتهای اول انقلاب، نقش بسته است که خودش می گوید: از برخی از این ها خوشم نمی اید، نوشته ام تا مبادا فراموششان کنم.

كد خبر : ۸۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


عملکرد به شدت منفی احمد شهید در قبال ایران که محصول اتکای او به منابعی چون منافقین و گروه‌های تجزیه‌طلب بوده، به شدت اعتبار گزارش‌های او را زیر سوال برده است، اما برحسب قراین موجود، قرار نیست این روند تعدیل شود و جایگزین او روندی منصفانه‌تر را در پیش بگیرد.

كد خبر : ۸۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


امام جمعه موقت خرم‌آباد رسیدگی به موضوع حقوق‌های نجومی را از مطالبات مقام معظم رهبری و مردم عنوان کرد و گفت:قوای 3 گانه باید در این زمینه هماهنگی داشته باشند.

كد خبر : ۸۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


خطیب جمعه الشتر گفت: فرهنگ ازدواج آسان باید در جامعه ترویج شود چرا که بالا رفتن سن ازدواج موجب افزایش فساد در جامعه خواهد شد.

كد خبر : ۸۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


همسر شهید دانشمند ایرانی در فاجعه منا گفت: کشورهای غربی در ماجرای 11 سپتامبر سه هزار کشته دادند و هنوز پس از 15 سال این ماجرا را تکرار می کنند و درصدد گرفتن انتقام از کشورهای دیگر هستند و به کشورهای افغانستان و عراق حمله می کنند و عروسی ها را تبدیل به عزا می کنند ولی دولت ایران فقط سکوت اختیار کرد.

كد خبر : ۸۴۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷


در بخشی از پیام حج رهبر انقلاب در توصیف آل‌سعود، از اصطلاح «شجره‌ی ملعونه» استفاده شده است

كد خبر : ۸۴۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۸


 امام محمد باقر (ع) در هفتم ذيحجه سال 114  هجری در سن 57 سالگی در مدينه با توطئه هشام مسموم شد و به شهادت رسید .

كد خبر : ۸۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۹


خطیب نماز جمعه خرم‌آباد پذیرش fatf را به منزله پذیرش کاپیتولاسیون در عصر حاضر دانست و گفت:پیوستن به fatf منجر به خود تحریمی خواهد شد.

كد خبر : ۸۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۹


حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی گفت: اصل معنویت در خانواده‌ها کم‌رنگ شده است به خاطر همین هم از هر چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۸۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ نماینده ولی فقیه در استان گفت: آل سعود انسان های گمراه، قصی القلب و قاتل هستند چرا که مسلمانان را کشتند .

كد خبر : ۸۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۲


برگزاری مراسم عروسی در شب شهادت ائمه اطهار (ع) در الیگودرز سبب نارضایتی مسئولین و مردم شده است و بیشتر مردم چشم انتظار اقدام متولیان فرهنگی در این خصوص هستند.

كد خبر : ۸۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳


مادر شهید حسین غلام‌کبیری با بیان اینکه سران فتنه باید به اشتباهات خود اعتراف کنند، تاکید کرد: ما هرگز از سران فتنه نمی‌گذریم و از حق خود در قبال فتنه‌گران کوتاه نمی‌آییم.

كد خبر : ۸۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵


بانوی جهادگر دوران دفاع مقدس گفت: واقعا در زمان جنگ، پشت جبهه با خط مقدم تفاوتی نداشت همه چه زن و چه مرد از دل و جان برای میهن اسلامی شان مایه می‌گذاشتند. بیشتر مجروحینی که به عقب آورده می‌شد توسط خانم‌های بسیجی و امدادگر درمان و پرستاری می‌شدند و زنان دیگری هم در امور فرهنگی و خیاطی و آشپزی به رزمندگان اسلام کمک می‌کردند که نقش اصلی و بسیار پررنگی را زنان در دوران جنگ ایفاء کردند.

كد خبر : ۸۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: هدف از برگزاری   همایش «زنان، حماسه، ایثار» را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و  معرفی زنان در عرصه دفاع مقدس  است.

كد خبر : ۸۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵


چه سخت است برای ما خانواده شهدا دیدن مسئولین فرهنگی و تربیتی کشور در جبهه دشمنان! قصد افترا و توهین و تهمت نداریم اما حذف درسی که شهامت و ایثار یک نوجوان را برای جوانان نه تنها روایت بلکه تبیین می کرد، در حقیقت کمکی به دشمن در حذف فرهنگ ایثار و شهادت است!

كد خبر : ۸۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶


سرپرست ناحیه مقاومت بسیج پلدختر گفت:هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی های،مردانی که توانستند جلوی دنیا بایستند.

كد خبر : ۸۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ایران در برجام به تعهدات خود عمل کرد ولی آمریکا به تعهدات خود  در این زمینه عمل نکرد.

كد خبر : ۸۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۹


خطبه عقدشان توسط امام (ره)خوانده شد. وقتی که امام(ره) به فاطمه گفتند من وکیلم که تو را به عقد همسرت در بیاورم، فاطمه گفت: به شرط اینکه برایم دعا کنید شهید شوم و امام فرمودند دعا می کنم اجر شهید را ببرید.

كد خبر : ۸۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰


اقدام یک مادر عراقی در به هلاکت رساندن چند تروریست داعشی که چند عضو خانواده‌اش را به شهادت رسانده بودند، خشم شدید رسانه‌های سعودی را به دنبال داشت و آنها را به دروغ‌پردازی و وارونه‌کردن حقایق وادار کرد.

كد خبر : ۸۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲


حاج منصور ارضی در جمع عزاداران امام حسین(ع) گفت: گریه بر امام حسین(ع) به صورت تصنعی و یا سنتی نیست بلکه به شکل فطری است. چرا که وقتی ما در این دنیا نبودیم ولی جزو مخلوقات بودیم بر امام حسین علیه السلام گریسته ایم.

كد خبر : ۸۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳


سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد گفت: همایش زینبی با هدف ترویج فرهنگ حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نقش حضرت زینب(س)  در دفاع از ولایت برگزار  می شود.

 

كد خبر : ۸۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هویت زنان اسلامی تجلی یافته از مکتب حضرت زهرا(س) است گفت: زنان ایرانی و تمام زنان دنیا از مکتب حضرت زهرا(س) درس بگیرند تا به کمال و سعادت برسند.

كد خبر : ۸۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: بد عهدی، دروغگویی و نفاق آمریکا بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه عده ای هنوز باور ندارند آمریکا  جنایتکار، خبیث و شیطان است.

كد خبر : ۸۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۶


مادران لرستانی در همایش شیر خوارگان حسینی که به مناسبت شهادت کوچکترین سرباز کربلا برگزار شد با حضرت رباب همنوایی کردند.

كد خبر : ۸۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۶


همایش دانش آموزان عاشورایی با عنوان "سوگواره احلی من العسل" صبح امروز در شهرهای لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۸۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷


مردمان یمن در کربلای سال 1438 با دیکتاتوری بنی امیه ای رو به رو هستند که هیچ زبانی جز ز بان خونریزی و آدم کشی و تروریستم پروری نمی دانند و در این مواجه فقط ایمان، استقامت، ایثار، ولایتمداری، حفظ روحیه شهادت طلبی مردمان مسلمان یمن است که آنها را کمک می کند و باید بدانند که صدای مظلومیت حسین و شیعیان و رهروان حسین در هر کربلایی که باشد در هر قرن و زمانی که باشد، تا مادام تاریخ به گوش می رسد و ظالمان را رسوا می کند.

كد خبر : ۸۵۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۹


مراسم عزاداری تاسوعای حسینی صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور بانوان لرستانی در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۰


بانوان لرستان همراه با بانوان سراسر کشور در عاشورای سرور سالار شهیدان ابا عبد الحسین با غم حضرت زینب (س) به سوگ نشستند .

كد خبر : ۸۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۱


امروز سراسر لرستان از پیر و جوان زن، مرد،کودک و نوجوان، مهندس، دکتر، فقیر، ثروتمند همه  به یاد یاران حسین در کربلا خاک ماتم بر سر گرفتند.

كد خبر : ۸۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۱


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: یادواره ششمین سالگرد شهدای دهه کرامت استان لرستان در خرم‎آباد برگزارخواهد شد.

كد خبر : ۸۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲


امام‌ جمعه موقت خرم‌آباد با تأکید بر برخورد با ولنگاری فرهنگی در لرستان گفت:کوتاهی در برابر مسائل فرهنگی، ولنگاری، سهل‌انگاری، بی‌توجهی، روزمرگی، ندانم‌کاری و توجیهاتی با الفاظ زیبای وزن‌دار و سجع‌دار سبب نمی‌شود برخی از مسئولیت خود فرار کنند چرا که باید با صراحت با مصادیق رخنه و نفوذ فرهنگی مبارزه کرد.

كد خبر : ۸۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۳


بازیگر سینما و تلویزیون گفت: با تمام سختی های راهی که انتخاب کردم از پا نخواهم نشست تا شاید بتوانم در برابر برخی از دختران شیعه که تحت عنوان هنرمند و بازیگر به خارج از کشور می روند و عریان می شوند الگویی برای مردم شوم.

كد خبر : ۸۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۴


سایت فارسی دویچه وله ی آلمان که معمولا اخبار و عکس های سیاهی از جامعه دینی و علی الخوص زنان در ایران منتشر می کند این بار اقدام به لیست کردن به قول خودش"20 ممنوعیت عجیب و غریب برای زنان در ایران" کرده است.
كد خبر : ۸۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


مادر شهید دهه کرامت گفت: زیبایی سجاد طوری بود که همه به او می گفتند یوزارسیف؛واکنون دیگر یوزارسیف من شهید شده و به نزد پروردگارش برگشت انالله و انا الیه راجعون.

كد خبر : ۸۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶


 به مناسبت ششمین سالگرد شهدای دهه کرامت یادواره ای در حسینیه ثارالله خرم آباد به همت سپاه استان در خرم آباد برگزارشد.

كد خبر : ۸۶۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶


در پایان مراسم یادواره شهدای دهه کرامت فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد با مادر شهید امانی دیدار کرد.

كد خبر : ۸۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد رقابت انتخاباتی در آمریکا را سقوط اخلاق دانست و گفت: در غرب و آمریکا هیچگونه انسانیت و ادبی در بین کاندیداها وجود ندارد

كد خبر : ۸۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰


یکم آبان سالگرد شهادت حاج سید مصطفی خمینی است، «مرگ مشکوکی» که انقلابیون آن را شهادت نامیدند و مراسم چهلم آن زنجیره‌ای از اعتراضات را رقم زد که به انقلاب بهمن 1357 انجامید.

كد خبر : ۸۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱


پیکر مطهر شهید لرستانی که در حادثه تروریستی عراق به شهادت رسید سوم آبان ماه بر دوش مردم شهرستان ازنا  تشییع و در زادگاهش  به خاک سپرده خواهد شد.

كد خبر : ۸۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲


سازمان بسيج دانش آموزي استان لرستان در  روز برگزاری طرح نهضت ما زنده ایم، بیانیه اي را صادر كرد.

كد خبر : ۸۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴


مسئول شورای راهبردی بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور، با بیان اینکه خانم‌ها تلاش کنند بیشتر به صورت گروهی و کاروانی در پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کنند تا امنیت بیشتری را داشته باشند، گفت: زائران آخرین اخبار و اطلاعات موردنیاز پیاده‌روی اربعین در حوزه‌های خاص بانوان به همراه مباحث معرفتی از کانال رسمی «شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور» دریافت کنند.

كد خبر : ۸۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴


بانی مجلس عزاداری امام حسین(ع) با اشاره به برگزاری مراسم های خاص در ختم روضه اش می گوید: در یک مراسم خاص به نام گلریزان به حضرت علی اصغر(ع) متوسل می شویم.

كد خبر : ۸۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


انتقادها، کنش ها؛ واکنش ها، مجادله و تحلیل های مختلف در رابطه با نمایش "لیلی نام تمام دختران ایران زمین است" همچنان فضای نسبتا ملتهبی در جو فرهنگی و حتی سیاسی استان ایجاد کرده تا جایی که 8 تن از نماینده های 9گانه لرستان در مجلس خواستار عزل "حجت الاسلام حنان" مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان شده اند.

كد خبر : ۸۶۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


با رسیدن فصل سرما پویش مردمی «بافت لباس گرم برای مدافعان حرم» هم شروع به کار کرده است. این گزارش روایتی از حال و هوای مسجد ولیعصر (عج) در منطقه ۱۱ تهران است.

كد خبر : ۸۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۷


« لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل اختیاری کنوانسیون حقوق کودک در مورد به کارگیری کودکان در منازعه مسلحانه» نقشه خطرناکی است که مستقیماً بسیج دانش آموزی را نشانه گرفته است.

كد خبر : ۸۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۳


در آستانه اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) مراسم خطبه خوانی حضرت زینب (س) در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵


همایش سه ساله های حسینی(ع)  همزمان  با سراسر کشور در حسینیه عاشقان ثار الله خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵


جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان گفت: تا مبارزه هست مردان انقلابی و مردان مجاهد هم باید در سنگر باشند چرا که انقلابی بودن یعنی همیشه در سنگر بودن و ماندن است.

كد خبر : ۸۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


همسر شهید محسن خزایی گفت: شهادت آرزوی همسرم بود و همیشه می‌گفت برایم دعا کنید شهید شوم.
كد خبر : ۸۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۳


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: آمریکا و اروپا باید بدانند ملت ایران به آمریکا و اتحادیه اروپا اجازه تأسیس لانه جاسوسی و مرکز اختلاف‌افکنی در داخل کشور را نخواهند داد.

كد خبر : ۸۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸


به همت بسیج جامعه پزشکی لرستان مراسم خطبه خوانی حضرت زینب (س) فردا همزمان با فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان برگزار می شود.

كد خبر : ۸۷۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹


مدبر کل بنیاد شهید استان از بهره برداری مجتمع فرهنگی توان‌بخشی ایثارگران استان لرستان که با 15 هزار متر زیربنا با  بیش از 20 هزار متر به‌صورت 100 درصد ساخته‌شده است  از  آذرماه امسال  خبر داد.

كد خبر : ۸۷۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امروز حرکت اقتصادی به پشتوانه بسیج است و اقتصاد کشور را  باید به بسیج واگذارکرد لذا  امید تحقق اقتصادی مقاومتی در کشور به بسیج است .

كد خبر : ۸۷۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱


همزمان با هفته بسیج 10  مهد قرآن و پیش دبستانی به همت بسیج جامعه زنان در سطح استان لرستان افتتاح شد.

كد خبر : ۸۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲


سخن گفتن از بسیج جامعه زنان کشور با بیش از 9 میلیون عضو در سراسر کشور متشکل از بانوانی فرهیخته، فرهنگی، توانمند در عرصه اقتصاد مقاومتی، ورزش، هنر و... نقل فعالیت‌هایی است که مسیر را برای پیشبرد اهداف نظام به ویژه در زمینه خانه و خانواده هموار می‌کند.

كد خبر : ۸۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: راه نجات کشور در جذب شدن به آمریکا نیست بلکه راه نجات کشور تکیه بر تفکر بسیجی است.

كد خبر : ۸۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵


مدیر کل تامین اجتماعی لرستان گفت: بسیجیان همیشه برای نظام جمهوری اسلامی مایه دلگرمی بودند وانشالله که با تداوم و حضور آنها در همه عرصه های روزی ریشه های  فساد و ضد بشریت  از روی زمین برداشته شود.

كد خبر : ۸۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵


عضو شورای شهر می‌گوید: به یاشار سلطانی گفتم "نه مالک این پلاک ثبتی هستم نه بهره‌بردار."، فهمید دروغ است؛ ولی گفت "من اسامی را می‌زنم شما تکذیب کن!"،حکیمی‌پور و اصلاح‌طلبان به‌دروغ گفتند یاشار سلطانی را نمی‌شناسند. همه اصلاح‌طلبان پشت ماجرا بودند.

كد خبر : ۸۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶


امروز همزمان با سالروز رحلت جانگداز  پیامبراکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)  و شهادت امام رضا (ع) سراسر استان  غرق در و ماتم اعزا شد.

كد خبر : ۸۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۸


به مناسبت سالروز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین امام رضا(ع) مراسم عزاداری با حضور بانوان لرستانی در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۸


استاد حوزه علمیه قم گفت: آمار رشد طلاق کشور به6/4 دهم درصد و رشد ازدواج به 5/6 دهم  درصد رسیده است و این نشان دهنده این است که طلاق از ازدواج سبقت گرفته است.

كد خبر : ۸۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳


یادواره شهدای مدافع حرم به مناسبت روز دانشجو با حضور خانوداه شهید رستمی در دانشکده فنی و حرفه ای پسران برگزار شد.

كد خبر : ۸۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۵


اولین همسر شهیدمدافع حرم خرم آبادگفت: ما انتظار خاصی از مسئولین نداریم ولی از آنها می خواهیم که شهدا را به فراموشی نسپارند و با رسیدگی به درد مردم، خانوداه های شهدا را خوشحال کنند.

كد خبر : ۸۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶


مسئول بسیج دانش آموزی استان لرستان گفت: در طی دو نوبت 760 نفز از دانش آموز دختر به مناطق عملیات جنوب اعزام شدند.

كد خبر : ۸۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷


شاید گفتن این درد دل ها پس از سال ها دیر باشد اما این جملات را می نویسم تا شاید مرهمی بر دلی باشد که سال‌هاست که شکسته شده است.

كد خبر : ۸۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲


معاون فرهنگی  بنیاد شهید و امور ایثارگران ازنا گفت: علی فریدونی جانباز شهید لرستانی  دربیست و هفتم مهر ماه سال 1359 به درجه جانبازی نائل  و سرانجام پس از 36 سال تحمل  درد و رنج حاصل از مجروحیت امروز به همسنگران شهید پیوست.

كد خبر : ۸۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۴


پاسدار علی چوبتراش یکی از شهدای لرستان است  که در پانزدهم فروردین 1346 در خانواده مذهبی متولد ، و در دوم دی ماه 1362 به فیض شهادت نایل آمد شهید پدر و مادر را چشمان خود و امام را قلب خود،می داند.

كد خبر : ۸۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۲


همسر شهید مدافع حرم محمد شالیکار گفت: ۴۵ روز پیش یک مشکلی برایم پیش آمد و بعد از ظهر داخل اتاق حاج محمد خوابم برد که خواب دیدم ایشان به منزل ما آمد و یک زیارت عاشورا در دست دارد و گفت این زیارت عاشورا را چهل روز بخوان حاجتت برآورده می‌شود.

كد خبر : ۸۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۳


مادر شهید حسین غلام کبیری می گوید: « من تا جایی که توانسته ام در راهپیمایی ها چه قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردم، اما روز 9 دی من با قاب عکسی که از حسینم در دست داشتم اولین نفر در صف اول راهپیمایی بودم، بعد از شهادت فرزندم، بچه های محل همه عضو بسیج شدند. این یعنی راه حسین همچنان ادامه دارد...

كد خبر : ۸۹۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷


امام موقت جمعه خرم آباد گفت: ۹ دی معجزه گری ایمان مردم به منصه ظهور گذاشت  و قوی ترین و آخرین ضربه محکمی را به دشمنان نظام اسلام وارد کرد.

كد خبر : ۸۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰


کارگردان مستند «یک خانم محترم» در جشنواره عمار گفت: برای ما غنیمت بود با کسی صحبت کنیم که در جریان کشف حجاب رضا خان شاهد شهادت یکی از بانوان مذهبی ایران بود.

كد خبر : ۸۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰


این همه گستاخی و بی پروایی، این همه جسارت بین المللی برای به خون کشیدن خیابان ها و معابر کشورهای مسلمان یا مسلمانان در سایر کشورها به خاطر بی توجهی مدافعان حقوق بشر است. اسرائیل وسایر کشورهای تروریسم پرور واقفند که قدرت های غربی بهترین حامی و سهامدار در این جنایات هستند! آنها با کشار و نسل کشی مسلمانان در اقصی نقاط جهان به دنبال ایجاد هولوکاستی واقعی علیه اسلام هستند.

كد خبر : ۸۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۱


همسر شهید سید رحمان نور الحسینی گفت: از دست اندرکاران می خواهم  که یک دیدار رهبری برای ما مهیا کنند تا انشالله  آرزوی 25 ساله ما را برآورده کنند.

كد خبر : ۸۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰


حضرت فاطمه معصومه علیهاالسّلام،  بعد از حضرت زهرا سلام الله علیها از جهت گستردگی شفاعت، هیچ بانویی به شفیعه محشر کریمه اهل بیت نمی‎رسد.

كد خبر : ۸۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰


مصطفی پس از چندی به سازمان انرژی اتمی رفت تا خدمت به کشور و نظام را ادامه دهد، همیشه دعا می کرد که با شهادت از دنیا برود، حتی با همسرش و حین خواستگاری شرط کرد که اگر خواست برای مبارزه با اسرائیل برود، او مانع نشود، او در حقیقت همیشه به نابودی اسرائیل فکر می کرد.

كد خبر : ۸۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱


شهید رحیم علی لشنی در آخرین عملیات خود که اطفای حریق ساختمانی مسکونی در منطقه منوچهری بود، هنگام نجات مادر و فرزند محبوس شده در خانه جانش را از دست داد و به درجه شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۹۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۱


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:شهامت و فداکاری آتش نشان ها بوده است که این آتش نشان های عزیز با فداکاری و ایثار جان شان را در خطر انداختند تا مردم کاسب آن ساختمان آسیب نبینند و لذا  این فداکاری و شهامت قابل تحسین است.

كد خبر : ۹۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۱


در زمان قوم لوط، شیطان به صورت یک جوان زیباروی به پیش قوم لوط رفت و از آنان خواست که با او لواط کنند( چون اگر شیطان می خواست با آنان لواط کند، قبول نمی کردند.) ایشان هم این عمل را با او انجام دادند طبق قوانین شرع مقدس اسلام اگر لواط با مردی قبل از ازدواج صورت بگیرد خواهر، مادر ودختر…لواط دهنده بر لواط کننده حرمت ابدی پیدا می کنند.

كد خبر : ۹۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: بانوان از ابتدای شروع کمک های مردمی برای بازسازی قبور مطهر ائمه اطهار در خط مقدم بودندو هستند.

كد خبر : ۹۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۷


مهربانی، رأفت و رحمت از خصایص فاطمه (س) در زندگی بود، چه آن زمان که در شکم خدیجه برایش همدمی دلسوز و یاری غار برای تنهایی اش محسوب می شد و چه آن زمان که ام ابیهای پدر لقب گرفت و چه زمانی که در کسوت همسری مهربان و دلسوز برای علی علیه السلام عاشقانه زیست و ولاتمدارانه جان فشانی کرد و چه در روز قیامت که بهای اشک بر حسینش را شفاعت شیعیان قرار می دهد. فاطمه رأفتی که مایه رحمت الهی است.

كد خبر : ۹۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰


دومین یادواره شهدای ورزشکار استان با حضورجعی از مسئولیت استان و خانوده شهدای ورزشکار استان در خرم آباد بر گزار شد.

كد خبر : ۹۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰


دختر شهید ورزشکار لرستانی گفت: وقتی مجری من را به عنوان یک فرزند شهید صدا زد حس کردم که این بهترین هدیه ای است که پدرم در روز تولدم به من داد.

كد خبر : ۹۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲


فرمانده تیپ 57 سپاه حضرت ابوالفضل(ع)گفت:مادران  شهدا می خواهیم که راه فرزندان خود را زینب گونه ادامه بدهند و همانند بانوی کربلا حضرت زینب صبر را پیشه راه خودشان کنند.

كد خبر : ۹۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳


مراسم تشییع شهید قاسم نظری و جانباز شهید علی رضا ابراهیمی با حضور مسئولان و جمع گسترده ای از مردم ولایتمدار در استان لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۹۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳


دختر شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم استان لرستان از دیار بروجرد گفت: یک سال از آخرین دیدار با پدر مهربانم می گذرد، پدری که همیشه می گفت کاش در روز عاشورا بودم و به امام حسین(ع) خدمت می کردم اما پدرم راه حسین(ع) را ادامه داد و در دفاع از حرم عمه سادت به آرزویش که شهادت بود، رسید.

كد خبر : ۹۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:  سوگواری ایام فاطمیه در استان باید با عظمت برگزار شود ما تا امروز جشن و چراغانی به مناسبت پیروزی انقلاب داشته ایم و از فردا باید برای حضرت فاطمه(س) سوگواری کنیم.

كد خبر : ۹۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲


یک بانوی مبارز انقلابی گفت: نسل بعد از انقلاب گوش به فرمان ولایت فقیه باشند تا هیچ وقت شکست نخورند و همینطور ادامه دهنده راه شهیدان  گلگون کفن باشند تا ارزش های انقلاب اسلامی مان حفظ گردد.

كد خبر : ۹۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲


مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: ما مادران شهدای داریم که با شجاعت می گویند که من فرزندم را با وزن 80 کیلو راهی جبهه کردم از این فرزند 5 کیلو استخوان تحویل گرفتم حالا دشمن ما را از تهدید تحریم می ترسانند هرگز.

كد خبر : ۹۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷


معاون سپاه استان لرستان گفت: برنامه "فصل شیدایی" توسط سپاه استان در استان لرستان اجرایی می‌شود.

كد خبر : ۹۱۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۵


شهید زینب کمالی از شهدای دانش آموز خطه اصفهان است که در آخرین روزهای اسفند ماه سال 1360 بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد در مسیر برگشت به خانه توسط منافقین با همان چادری که به سر داشت به شهادت رسید! جسد این شهید بزرگوار دو روز بعد توسط خانواده پیدا شد در حالی که بنابر گفته پزشک قانونی او به خاطر چثه ضعیفش با همان فشار اول بر ناحیه گلو به شهادت رسیده بود.

كد خبر : ۹۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷


تجمع بزرگ فاطمی با حضور بانوان و خانواده معزز شهدای منطقه جنوب استان  همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) برگزار می شود.

كد خبر : ۹۲۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۱


کارشناس مذهبی گفت:حضرت زهرا (س) در مقابل تمام تفکرات انحرافی  که به اسلام نسبت دادند ایستاد، و تمام هستی اش را فدا کرد تا دین اسلام و ولایت زنده بماند.

كد خبر : ۹۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۲


شانزدهم اسفند ماه روز بسیج جامعه زنان و ابلاغ پیام تاریخی مقام معظم رهبری در این روز به هفت هزار شهیده زن کشور است .

كد خبر : ۹۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶


معاون پژوهشی موسسه سیره شهدای کشور گفت: زنان به عنوان مجاهد انقلابی در راهپیمایی ها حضور پیدا کردند و کسانی بودند که به عنوان همسر، خواهر و مادرآرامش می دادند و خواستند که مسیر انقلاب ادامه پیدا کند لذا اگر زنان نبودند قطعا انقلاب اسلامی به نتیجه نمی رسید.

كد خبر : ۹۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۲


ئیس بنیاد شهید شهرستان خرم‌آباد گفت: مادر شهیدان حجت‌الله و فضل‌الله قلایی به دیار باقی شتافت.

كد خبر : ۹۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸


هر لحظه برای دیدن حضرت آقا لحظه‌شماری می‌کردم و گاهی نیز تصویر می‌کردم که خواب می‌بینم، دیدار مقام معظم رهبری برایم معجزه بود.

كد خبر : ۹۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱


همسر شهید زنده لرستانی گفت: به مناسبت سالروز مجروحیت همسرم مراسم کوهپیمایی خانوادگی به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و ورزش جوانان استان در خرم آباد بر گزار می شود.

كد خبر : ۹۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱


استان لرستان بواسطه داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد و متعدد دارای ظرفیت های بی بدیلی در حوزه گردشگری است.

كد خبر : ۹۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


مسئول اردوی راهیان نور ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: 300 نفر از خواهران بروجردی صبح امروز شنبه به اردوی سه روزه راهیان نور اعزام شدند.

كد خبر : ۹۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۵


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: :نام‌گذاری سال که  نیاز اصلی کشور یعنی اقتصاد، اشتغال و رفع بیکاری در جامعه است لذا تحقق شعار سال با انتخاب فرد اصلح در انتخابات اتفاق می افتد.

كد خبر : ۹۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۱


شهید "ماشاالله شمسه" نخستین شهید مدافع حرم که افتخار بروجرد شد، امروز اولین سالگرد شهادت شهید شمسه است که پس از 2 ماه نبرد با دشمنان و دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسید.

كد خبر : ۹۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۳


تولد مبارك امام جواد (ع) نه تنها پايان بخش دلهره هاي شيعيان وافشاي نيت فرصت طلبان و سود جوياني چون فرقه واقفيه بود، بلكه آغاز فصل نويني از تاريخ ائمه اطهار است .

كد خبر : ۹۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


مسئول اردویی سپاه ناحیه خرم آباد از اعزام 400 بانوی لرستانی به راهیان نور خبر دادو گفت: هدف از  اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان دفاع مقدس به نسل جوان است.

كد خبر : ۹۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۰


میلاد حضرت علی(ع) روز پدر است، روزی برای تشکر از زحمات پدران اما در این میان فرزندان شهدا بیشتر از همیشه دلتنگ پدران خود هستند و با حضور بر سر مزار پدر شهید این روز را به پدران خود تبریک می گویند.

كد خبر : ۹۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲


يكي از عوامل اساسي و اثرگذار كه باعث شد ملت ايران از جنگ هشت ساله تحميلي، سرافراز بيرون بيايد، رهبري و مديريت قاطعانه همراه با اطمينان قلبي حضرت امام خميني (رحمه الله) , و همچنین ولایت پذیری رزمندگان بود.

كد خبر : ۹۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۳


راهیان نور لرستان سبب شد تا خواهرشهید لرستانی که در گلزار شهدای آبادان دفن شده بود پس از حسرت ۶ سال قبر برادر شهیدخود را زیارت کرد.

كد خبر : ۹۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴


حضرت زینب(س) پیام آور نهضت عاشورا و اسوه صبر و بردیاری است که پس از واقعه عاشورا ندای مظلومیت کاروان کربلا را به همه دنیا رساند و با سخنرانی ها خود در واقع به بیدارگری پرداخت، نام کربلا با نام حضرت زینب(س) عجین شده است.

كد خبر : ۹۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴


مسئول سازمان و گردشگری راهیان نور سپاه استان گفت: استقبال خواهران نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر بوده است و ما به حمد الله توانستیم تعدا د 9 هزار وسیصد و پنجاه نفر خواهر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام کنیم.

كد خبر : ۹۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴


مراسم پرفیض دعای کمیل و عزاداری حضرت زینب(س) با نوای گرم حاج صادق آهنگران در حسینیه ثارالله خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۹۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵


مستند "ما تا ابد سربازیم" روایتی از زندگی سراسر حماسه سردار شهید مدافع حرم "رضا رستمی مقدم" است که  در خرم آباد تولید می شود.

كد خبر : ۹۳۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶


مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که بحران هویت مهم‌ترین چالشی است که جوانان و نوجوان را تهدید می‌کند، گفت: والدین، زبان، دین و عقیده، فرهنگ، آداب و رسوم جزیی از هویت جوانان است.

كد خبر : ۹۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷


بانوان لرستانی بعد از بازدید مناطق عملیاتی جنوب در مورد حس و حالشان نسبت به شهدا معتقدند ما زندگی را مدیون شهدا می دانیم چرا که اگر شهدا نبودند ما هم الان نبودیم و این اردوهای راهیان نور است که سبب می شود فرهنگ ایثار و شهادت زنده بماند و هیچ گاه به فراموشی سپرده نمی شود.

كد خبر : ۹۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷


فرزند شهید سردار رستمی مقدم اولین شهید مدافع حرم خرم آباد گفت:در پیرامون جسارت غلامحسین کرباسچی نسبت به شهدای مدافعان حرم خیلی از شنیدن چنین صحبت‌هایی ناراحت شدم عده‌ای عافیت‌طلب برای جذب رأی به مدافعان حرم می‌تازند.

كد خبر : ۹۴۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶


امام جمعه موقت تهران گفت: مردمی که در زمان جنگ از نظر معیشتی گرفتار بودند قلک بچه خود را شکستند، بانوان زینت خود را به جبهه دادند ولی ۸ سال عزت مملکت را حفظ کردند.

كد خبر : ۹۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷


مسئول روابط عمومی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان گفت: مراسم اولین سالگرد شهادت دو سردار لرستانی مدافع حرم، با حضور قشر مردم و مسئولین استانی و نظامی برگزار می‌شود.

كد خبر : ۹۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲


نورالدین مدهنی از مدافعان حرم گفت: امروز به پشتوانه ایستادگی مدافعان حرم است که توانستیم تا کنون در مذاکرات بین المللی در مقابل استکبار ایستادیم  و به حمد الله  امنیت کشور ما در منطقه به واسطه رزمندگان مدافعین حرم تامین شده است.

 

كد خبر : ۹۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۶


چرا از ۲۹۰ نماینده مردم در خانه ملت، فقط حدود ۱۰نفر درباره این سند موضع گیری کردند؟ چرا بقیه نمایندگان نظرشان را به صورت شفاف بیان نمی کنند؟ مردم با چه تضمینی کودک خود را به مدارسی بسپرند که شنیع ترین رفتارها در آن عادی سازی می شود؟ آیا این نشان دهنده همان نفوذ فرهنگی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، نیست؟!

كد خبر : ۹۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۰


دشمن به فکر خدشه‌دار کردن از راه زر و زور، تزویر، نفاق و هجمه فرهنگی است و تنها راه مقابله با هجمه دشمن ، بصیرت و تربیت فرهنگی است.

كد خبر : ۹۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳


اعلام توقف اجرای سند 2030 از سوی معاون آموزش و پرورش تنها کافی نیست و باید ضمانتی بالاتر به مردم به ویژه معلمان و والدین داده شود که جلوی اجرای ان سند گرفته شده است

كد خبر : ۹۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳


مادر دو سردار شهید لرستانی به نام سید مصطفی و سید جواد میر شاکی به فرزندان شهیدش پیوست.

كد خبر : ۹۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۵


یک بانوی لرستانی در حادثه تروریستی امروز مجلس به فیض شهادت نائل آمد.

كد خبر : ۹۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۷


نماینده خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تایید شهادت یکی دیگر از بانوان لرستانی گفت: یکی دیگر از بانوان لرستانی به نام مهدیه هراتی به جمع شهدای تروریستی داعش در تهران پیوست.

كد خبر : ۹۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که یکی از تروریست‌ها زنده دستگیر شده و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است.

كد خبر : ۹۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸


مدیر کل آموزش و پرورش لرستان طی پیامی شهادت آموزشیار بانوی نهضت سواد آموزی لرستانی حادثه تروریستی داعش در مجلس شورای تهران را تسلئیت گفت.

كد خبر : ۹۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸


مراسم تشییع پیکر ۲ شهیده لرستانی حادثه تروریستی تهران با حضورمسئولین استانی و نظامی در استان برگزار شد.

كد خبر : ۹۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰


پدر شهیده لرستانی درحادثه تروریستی تهران گفت: مهدیه آرزوی دفاع از حرمین شریفین را داشت حتی برای اعزام به سوریه به سپاه مراجعه کرد و گفته بود که اگر امکانش هست خانم‌ها را هم برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه بفرستند.

كد خبر : ۹۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰


مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: مقابله با انقلاب اسلامی هدف اصلی تروریست‌ها است.

كد خبر : ۹۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۱


چه در عرصه فرهنگی و چه در عرصه ی امنیتی و نظامی، کشور نیازمند صدای واحد است، نیازمند اقتدار و مقاومت است، اقتداری بر خواسته از اسلام علوی و به تعبیر حضرت امام اسلام ناب محمدی(ص). در سایه ی این اسلام است که استکبار و فرزندانش- التقاط و التحاد- نابود می شود و گرنه با خوانش هایی مانند اسلام رحمانی و اسلام مذاکره چیزی جز خسارت محض نصیب مان نمی شود.

كد خبر : ۹۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۴


امیر سرتیپ تقی دریکوند  فرمانده لشگر۸۴ لرستان  به همراه هئتی از خانواده  معظم شهید والامقام "اردشیر زاهدی نیا  "در روستای بهرامی  دیدار کرد.

كد خبر : ۹۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲


نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در لرستان گفت: همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) 6شهید گمنام دوران دفاع مقدس در چهار نقطه استان لرستان تشییع و خاک سپاری می شوند.

كد خبر : ۹۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۷


پیکر مطهر یک شهید گمنام دفاع مقدس بر سر دستان مردم و مسئولین لرستان در پادگان لشگر 84 لرستان تشیع و به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۹۶۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۹


امام جمعه موقت خرم آباد گفت: گرامیداشت راه شهدا فقط به تجلیل از اسم شهدا نیست بلکه ادامه دادن آرمان و راه شهداست، راه شهدا و زندگی کردن دراه شهدا همان اسلام است و زنده نگه داشتن اسلام به عملکرد درست ماست.

كد خبر : ۹۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: به مناسبت سالروز حضرت معصومه (س) و روز دختر در سراسر استان همایشی تحت عنوان همایش گوهر علم و عفاف برگزار می شود.

كد خبر : ۹۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲


خدام حرم امام رضا (ع) از اول دهه کرامت سفر خودشان را در سراسر ایران اسلامی آغاز کردند و لطف و عنایت امام رئوف حضرت رضا (ع) به استان ما هم ماموران خودش را به خرم آباد فرستاد و خدا را شاکریم که امام رضا (ع) نگاهش را از ما دریغ نکرد.

كد خبر : ۹۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴


«فاطمه خمیس» معتقد است غلبه بر داعش، نقشه آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ را به شکست کشاند و توصیه‌های امام خامنه‌ای تاثیر بسیاری در کسب این پیروزی در سوریه و عراق داشت.

كد خبر : ۹۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۵


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پل‌دختر گفت: 350 دانش‌آموز دختر بسیجی این شهرستان به مناطق جنوب کشور اعزام شدند .

كد خبر : ۹۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۵


کارشناسان در همایش امنیت زنان در فضای عمومی با محوریت آزار خیابانی به تحلیل وضعیت آزار خیابانی زنان از دیدگاه جامعه‌شناختی، روان‌شناختی، حقوقی، اجتماعی و ارائه راه‌حل‌هایی بر بهبود وضعیت آن پرداختند.

كد خبر : ۹۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۸


این شهید گرانقدر ولایت مدار بود و عاشقانه به رهبر کبیر عشق می ورزید و حضرت امام(ره) را قلب خود می دانست.

كد خبر : ۹۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲


در بیستم دیماه سال 65 در حمله موشکی دشمن به 2 مدرسه بروجرد 68 دانش آموز به شهادت رسیدند، غنچه های مدرسه مظلومانه شهید شدند و با شهادت خود از مدرسه به دیدار خدا شتافتند.

كد خبر : ۹۷۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹


وقتی از خشونت علیه زنان صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود، خشونت فیزیکی است. در صورتی که خشونت در این بحث محدود به آسیب جسمی نمی شود، بلکه دربرگیرنده کلیه آسیب ها اعم از جسمی، روانی، جنسی، محرومیت از حقوق قانونی و اجتماعی است.

كد خبر : ۹۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰


همسر شهید مدافع حرم بروجردی گفت: سالروز ولادت حضرت زینب(س) حال و هوای دیگری داریم و عشق به حضرت زینب(س) سبب شد تا همسرم جان خود را تقدیم کند و امروز افتخار می کنم که همسر مدافع حرم هستم.

كد خبر : ۹۷۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین