امروز: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۳۵۵    عبارت مورد جستجو: زندان

موج دوم:اسفندیار رحیم مشایی گفت: در آینده جایی برای امپراطور و حاکم نمی‌ماند. آنها که ماندنشان براساس زور و سلطه است نمی‌مانند، آنان که خط ظلم و ستم را ادامه می‌دهند خلاف جهت آب حرکت می‌کنند.

كد خبر : ۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: بقای انقلاب، ابهت نظام مقدس جمهوری اسلامی و الگو شدن انقلاب در جهان به برکت خون شهدا است.

كد خبر : ۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم:نماینده خرمآباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است 250 میلیارد تومان از محل فروش سهام کارخانه فولاد خوزستان به پروژه راهآهن استان اختصاص یابد.

كد خبر : ۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


كد خبر : ۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


بر اساس يک گزارش عبدالله بن عبدالعزيز، پادشاه عربستان، که به تازگي در انظار عمومي ظاهر نمی‌شود به لحاظ باليني مرده است.

كد خبر : ۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: حول و حوش سال 46در روزهایی که اوضاع سیاسی مشهد پر از تنش و خفقان بود، آیت الله خامنه ای برای سومین بار به خاطر فعالیت‌های سیاسی‌شان دستگیر شدند. در همان زمان بود که شبی خواب امام خمینی(ره) را دیدند که پیامی را به ایشان می‌رساند. سال‌ها بعد، مرکز اسناد انقلاب اسلامی در خاطرات زندان ها و بازداشت های آیت الله خامنه‌ای ماجرای این خواب را منتشر کرد. هدایت الله بهبودی در کتاب «شرح اسم» می‌نویسد:

كد خبر : ۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


موج دوم: انجمن حمایت از اسرای فلسطینی اعلام کرد این اسیر فلسطینی نیاز مبرم به عمل جراحی چشم دارد.اما بدلیل هزینه بالای جراحی مقامات اسارتگاه از انجام آن طفره میروند.

كد خبر : ۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: بنای فوق بر روی تپه ای باستانی و طبيعی واقع شده است و ...

كد خبر : ۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


اینجانب خیرالنساء تقی زاده  فرزند غلام حسین متولد سال 1315 مادر دو شهید عباس و علیرضا فرقانی هستم.فرزندانم یکی در درگیری با رژیم منفور پهلوی، 12 دی ماه سال 1357، درشهر گالیکش در سن 19 سالگی بر اثر اصابت گلوله به پهلو، به درجه رفیع شهدت نائل شد [...]

كد خبر : ۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


موج دوم: مسئول کانون خانواده های پاسدار گفت:اجرایی نمودن تدابیر و منویات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) مبنی بر توجه ویژه به همسران و تربیت فرزندان صالح از مهمترین اهداف اجرای این برنامه ها می باشد.

كد خبر : ۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۶


موج دوم: مسئول کانون خانواده های پاسدار گفت:اجرایی نمودن تدابیر و منویات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) مبنی بر توجه ویژه به همسران و تربیت فرزندان صالح از مهمترین اهداف اجرای این برنامه ها می باشد.

كد خبر : ۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۶


آساره خبر: یک کارشناس حقوقی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد در صورتی که اتهامات مرسی اثبات شود وی به اعدام محکوم می‌شود.

كد خبر : ۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


آساره خبر: رئيس دستگاه قضا با صدور بخشنامه‌اي گفت: به مناسبت فرا رسيدن ليالي قدر و عيد سعيد فطر 15 روز مرخصي به زندانيان واجد شرايط اعطا خواهد شد.

كد خبر : ۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


آساره خبر: روز قدس یادآور فریاد بلند امام خمینی (ره) در برابر آمریکا و مولود نامشروع آمریکا و انگلیس یعنی رژیم جعلی صهیونیستی است

كد خبر : ۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: بر اساس اعلام رسمی سازمان ثبت احوال کشور، هر ساعت ۱۶ طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که این رقم از آنجا نگران‌کننده است که در سال ۹۱ هم آمار طلاق نسبت به سال گذشته‌اش بیش از ۷ درصد رشد داشته است.

كد خبر : ۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: روز قدس در پیش است. روز قدس، یک روزِ به معناى حقیقى کلمه، بین‌المللىِ اسلامى است؛ روزى است که ملت ایران می تواند با کمک ملتهاى مشتاق دیگر یک حرف حقى را فریاد کند که براى پنهان کردن آن حرف حق و خاموش کردن آن فریاد، شصت سال است که دستگاه استکبار دارد سرمایه‌گذارى می کند.

كد خبر : ۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به خطراتی که آرمان فلسطین را تهدید می کند از کشورهای اسلامی و عربی خواست آزادی فلسطین را اولویت نخست خود بدانند.

كد خبر : ۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: رئیس‌جمهور در نامه‌ای تغییرات پدید آمده در اموال خود، در مدت هشت سال ریاست جمهوری را به رئیس قوه قضائیه اعلام کرد.

كد خبر : ۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان محاکم عمومی، انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح سراسر کشور موافقت فرمودند.

كد خبر : ۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: یک منبع آگاه از بازداشت و دادگاهی شدن نعمت الله پوستین دوز مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد.

كد خبر : ۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: فرار از خانه با یک تصمیم غلط آغاز می‌شود اما یک دنیا پشیمانی و حسرت را در دل جوانان و به ویژه‌ دختران جای می‌دهد.

كد خبر : ۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: وقتى خانواده‌ها مى‌فهميدند كه ما مخاطب هستيم، نامه‌ها را مى‌آوردند و به ما مى‌دادند. من هم براى خيلى از اين نامه‌ها جواب مى‌نوشتم. مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد.

كد خبر : ۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: وزارت كشور مصر اعلام كرد كه محمد بديع دبير كل اخوان المسلمين توسط نيروهاي امنيتي اين كشور در منطقه رابعه العدويه بازداشت شد .

كد خبر : ۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: وزارت كشور مصر اعلام كرد كه محمد بديع دبير كل اخوان المسلمين توسط نيروهاي امنيتي اين كشور در منطقه رابعه العدويه بازداشت شد .

كد خبر : ۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: وقتی فرسنگ‌ها از خانه و کاشانه‌ خود دور شوی به شوق زیارت خانه‌ محبوبت خدا، و آن وقت دریابی حرمت مؤمن نزد خدا از احترام کعبه نیز بالاتر است؛ و آنگاه عشق الهی مانع شود که تو پشت برادران ایمانی خود غیبت و بدگویی کنی. اگر تجربه‌ عشق و خدمت به دیگران نداشته باشی، تجربه‌ای از عبادت هم نخواهی داشت.

كد خبر : ۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: باید برای انتخاب لوازم ‏‌التحریر دانش‌آموزان دقت بیشتری کرد و از تهیه لوازم التحریری که ذهن دانش‌آموز را به سمت خیال‏ پردازی و بیراهه سوق می‌دهد خودداری شود.

كد خبر : ۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: متاسفانه توسط شکارچیان بی‌رحم یک قلاده پلنگ در منطقه هشتاد پهلو خرم‌آباد در لرستان کشته شد.

كد خبر : ۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: در صورت عدم تامین مکان آموزشی مرکز آموزش عالی شهرستان دلفان این مرکز منحل می‌شود.

كد خبر : ۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: ترس طبیعی یا به طور مختصر «ترس» به واکنشی گفته می‌شود که در موقعیت‌هایی نشان داده می‌شود که برای بیشتر افراد، ترسناک تلقی می‌شود. مثلا ترسیدن هنگام گذشتن از پرتگاهی در ارتفاعات کوهستان یا ترس از صدای مهیب انفجار در‌ آشپزخانه. اما ترس مرضی یا فوبیا نوع خاصی از ترس است که در درجه اول افراطی، غیر منطقی و ناموجه است. اگر فوبیا از یک چیز خاص (مثلا آمپول)، از حیوانی خاص (مثل گربه) یا موقعیتی خاص (مثلا پرواز با هواپیما) باشد به آن فوبیای خاص می‌گویند و اگر ترس از موقعیت‌های اجتماعی (مثل سخنرانی) باشد به آن فوبیای اجتماعی گفته می‌شود.

كد خبر : ۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: داغ تسلیم شدن ملت ایران را بر دل دشمن گذاشته و کاری می‌کنیم که آرزوی شکست مردم ایران اسلامی را با خود به گور ببرد.

كد خبر : ۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در اولین دیدار هیأت دولت یازدهم، با قدردانی از هماهنگی دولت و مجلس برای آغاز بکار سریع دولت جدید، آقای روحانی را رئیس جمهوری مطلوب، مورد اعتماد و دارای سوابق روشن انقلابی خواندند و [...]

كد خبر : ۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷


آساره خبر: آبایومی آزیکیوه گفت: کودتای نظامی در مصر و احتمال وقوع یک جنگ گسترده در سوریه، تنها امپریالیسم آمریکا و اسرائیل را در منطقه تقویت خواهد کرد.

كد خبر : ۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۹


آساره خبر: حضرت صادق(عليه السلام ) درماه شوال سال يکصد و چهل وهشت به سبب انگور زهرآلوده که منصور خلیفه عباسی به آن حضرت خورانيده بود، وفات کرد و به شهادت رسید.

كد خبر : ۶۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: بررسی رفتار سیاسی و اجتماعی آیت الله هاشمی رفسنجانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و سرانجام انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ اشتباهات بزرگ ایشان را نمایان‌تر ساخته است.

كد خبر : ۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


كد خبر : ۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: در دنیا انسانهایی هستند که وقتی با وسعت نگاه شان به زندگی روبرو میشوی، به تمام آنچه پیش از آن، از معنای زندگی برای خودت ساخته بودی، شک می کنی... انسان هایی هستند که تو را در برابر عظمت کلامشان، وادار به خلوت با داشته هایت می کنند[...]

كد خبر : ۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: همزمان با اولین روز برگزاری اجلاس، دستگاه ها و نهادهای فعال در حوزه نماز با حضور مسئولان تجلیل بعمل آمد.

كد خبر : ۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی‏ با تسلیت درگذشت عالم مجاهد آیت الله آقای حاج سیّد حسن طاهری خرم‌آبادی‏، ضمن تجلیل از نقش این عالم بزرگوار در نهضت امام خمینی(ره) و همچنین حضور اثرگذار و وفادارانه ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کردند: تقوا و اخلاص همراه با هوشمندی و متانت از شاخصه‌های برجسته‌ی این روحانی مجاهد و مبارز بود.

كد خبر : ۷۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷


آساره خبر: آيت الله هاشمي رفسنجاني، با محكوم كردن شديد تهديدات اخير آمريكا و برخي كشورهاي غربي عليه كشور سوريه گفت: متأسفانه مردم سوريه كه حدود دو سال است درگير جنگ داخلي و انواع رنج ها وآوارگي كم سابقه هستند در حال حاضر نيز مورد تهديد خارجي به بهانه‌هاي هنوز اثبات نشده استفاده از سلاح شيميايي قرار گرفته‌اند.

كد خبر : ۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷


آساره خبر: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: منافقین به اندازه قتل عام های هسته ای هیروشیما و کازاکی از ایران و عراق کشته گرفته اند اما امریکا و غرب واکنشی نشان ندادند ولی امروز که 52 نفر جانی در سزای جنایاتشان در دادگاه مردمی کشته شده اند غرب آنر ا به عنوان فاجعه تلقی می کند.

كد خبر : ۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷


آساره خبر: رئیس دانشگاه آزاد واحد زرند گفت: ارتباط دانشگاه و پلیس زمینه‌ساز جامعه‌ای آرام و با ثبات است.

كد خبر : ۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹


آساره خبر: "پرويز فتاح "وزير نيرو دولت نهم با حضور در برنامه «شناسنامه» اين هفته به بيان خاطرات خود از دوران 8 سال دفاع مقدس و بعد از آن پرداخت.

كد خبر : ۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۳


آساره خبر: یک منبع آگاه در سازمان زندان‌ها از آزادی ۱۰ نفر از محکومان فتنه ۸۸ خبر داد.

كد خبر : ۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸


آساره خبر: فرماندار شهرستان ازنا گفت: کارخانه داروسازی دامی بایر افلاک شهرستان ازنا در صورت تامین سرمایه در گردش آماده تولید چهار قلم داروی دامی است.

كد خبر : ۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸


آساره خبر: باز هم مشخص نیست... هنوز ابلاغ نشده است... مسئولان هم هنوز خبری درستی ندارند... احتمالا مانند سال گذشته برگزار می شود... شاید شاهد تغییراتی باشیم ... به موقع اطلاع رسانی خواهیم کردو .... این جملات عبارات هر ساله مقاماتی است که درباره آزمون دکترای دانشگاه ها تصمیم گیر هستند.

كد خبر : ۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۹


آساره خبر: جنگ که شروع شد ایرانیان از هر گروه و حزب و صنفی، سلاح همت دست گرفتند و به دفاع از مام وطن، مردانه جلوی هجوم دشمن را گرفتند.

كد خبر : ۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: فتانه سلاحورزی؛ مسئول سابق بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از فعالان ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس خاطرات خود را این گونه  برایمان بیان می کند.

كد خبر : ۸۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: جاده الشتر - فیروزآباد یکی از غیر استاندارترین و نا امن ترین جادهای استان لرستان به لحاظ مشکلات تردد و ترافیک است به گونه ای که تعلل در تکمیل این محور 15 کیلومتری باعث شده سالانه شاهد تلف شدن انسانهای زیادی در این محور به دلیل تصادفات جاده ای باشیم.

كد خبر : ۸۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: مدیر آموزش و پرورش ازنا گفت: نظام آموزشی ما بر پایه مکتب اهل بیت(س) است، والدین از ماهواره ها اجتناب کنند که تاثیر آن در مدارس به وضوح دیده می شود.

كد خبر : ۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: براي نابودي کامل گروهکهاي ضدانقلاب از همان ابتدا زنان کرد دوشادوش مردانشان براي دفاع از ارزش هاي انقلاب اسلامي به ميدان آمده بودند. «ناهيد فاتحي کرجو» که از فعالان انقلابي در غائله کردستان به شمار مي رفت با برادران سپاه در سنندج همکاري داشت و در شناسايي چند تن از اعضاي «کومله» نقش مهمي ايفا کرد.

كد خبر : ۸۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: فرهنگ هر جامعه از مهمترین ابزاری است که می تواند یک جامعه را به پیشرفت و یا به سقوط بکشاند.

كد خبر : ۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: اگر زنها از شهادت فرزندانشان استقبال کنند و با آغوش باز شهادت آنها را پذیرا باشند از ورود ضعف و سستی به وجود رزمندگان جلوگیری می کنند.

كد خبر : ۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: عباس شکیبا در یادداشتی نوشت: امروز گرد شمع ولایت جمع شدیم از پرتو نورش دل خود را منور سازیم تا خفاشان ظلمت دیدگان تشخیص مارا کور نسازند.

كد خبر : ۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: کشورهای غربی همواره با کشف دغدغه‌های مردم کشورهای جهان سوم تلاش می‌کنند تا آنها را با خود همراه سازند، زیبایی و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های زنان امروزی است که راه حل واهی غرب برای رسیدن به این زیبایی سیگارهای لاغری است.

كد خبر : ۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


آساره خبر: فائزه هاشمی  در مجمع زنان اصلاح‌طلبان مشهد مقدس که در محل دفتر این مجمع برگزار شد، اظهار کرد: از یک مسئله اظهار تاسف دارم که زنان حزب کارگزاران در مشهد مقدس فعال نیستند.

كد خبر : ۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۳


رئیس کل دادگستری لرستان در بازدید از زندان های مرکزی، بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت شهرستان خرّم آباد: مسئله فقر بدترین درد جامعه است.

كد خبر : ۱۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


حاجیه خانم شمس نورانی، طلبه علوم دینی و کارمند کمیته امداد کاشان که با حقوق ناچیز خود زندگی چهار فرزند یتیمش را اداره می‌کرد، پس از شهادت یکی از پسرانش دستبند طلای خویش و حقوق یک ماهه‌اش را همراه با نامه‌ای تقدیم امام امت کرد.

كد خبر : ۱۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


مشکلات اسکلتی، دردهای نواحی مچ، گردن، عوارض بینایی و تزلزل اعتماد به نفس در کودکان گوشه‌‌های از آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای است در حالیکه براساس آمارها ایرانی‌ها ۴۰ میلیون ساعت در روز را صرف استفاده از گیم و بازی‌های رایانه‌ای می‌کنند.

كد خبر : ۱۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


رئيس سازمان بازرسي کل کشور گفت: حکم قطعی در خصوص پرونده 3 هزار ميلياردي صادر شده و ماموريت من در این پرونده به پايان رسيده است.

كد خبر : ۱۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۹


رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این مطلب که بحث ارتباط با آمریکا یک بحث ملی و از سیاست‌های در اختیار مقام معظم رهبری است، گفت: مطرح کردن این مسائل در رسانه‌ها و روزنامه‌ها نتیجه و حاصلی نخواهد داشت.

كد خبر : ۱۱۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۹


مهمترين فلسفه حج همان دگرگونى اخلاقى است كه در انسانها به وجود مى آورد، تلاش در حفظ اخلاق اسلامي و استمرار بر تهذيب نفس و حفظ خودسازيِ حاصله از مسائلي است كه يك زن حج گزارده بايد به آن توجه داشته باشد.

كد خبر : ۱۱۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


محمدصالح فراهانی، پژوهشگر و کارشناس مسائل مذهبی گفت: غدیر خم از دو جهت حائز اهمیت است، یک به سبب ضرورت وجود امام و ولی در هدایت و تعالی جامعه اسلامی و دیگری به خاطر مشخص شدن ویژگی هایی است که یک امام و رهبر جامعه اسلامی باید داشته باشد.

كد خبر : ۱۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


پیکر سید مصطفی را در آب فرات غسل دادند و در ایوان طلای مرقد حضرت امیر (ع) دفن نمودند. نقل است که امام پس از شهادت وی به همسر بزرگوارشان فرمودند:...

كد خبر : ۱۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری درباره معاون اولی مشایی در دولت دهم گفت: به بنده گفته شد مفاد این نامه تا کنون اجرا نشده و شما آن را با مردم در میان بگذارید و بنده هم‌‌ همان پیام را انجام دادم.

كد خبر : ۱۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳


حجت الاسلام قاسم متقی نیا با اشاره به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده گفت: دشمن از حسین فهمیده‌ های ما هراس دارد زیرا ایران اسلامی حسین فهمیده‌ های زیادی را تربیت کرده است.

كد خبر : ۱۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


هسمر شهید محمد منتظر القائم اگر چه دل ما از جهالت برخی یاران و منتسبان به جماران خون است و شکایت این غافلان آگاه یا ناآگاه را به شما می بریم، اما ارادت و عشق و محبت ما به مقام شامخ شما روز افزون است و تحریف سخنان یا کجروی از مرام و مسلک بر این ملت هوشیار و بصیر ، چون روز روشن و آشکار است.

كد خبر : ۱۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


 جلسه هماهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با رابطین آموزش و پرورش شهرستان ها و بخش های استان لرستان با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معاون تربیتی و سلامت آموزش و پرورش استان، و کارشناسان دادگستری به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان در سالن جلسات آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

كد خبر : ۱۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


عرضه و استفاده از قلیان که در سال های اخیر مورد توجه و اقبال جوانان قرار گرفته مسئله ای است که عواملی چون کم هزینه و در دسترس بودن، نبود قوانین کافی و ضمانت اجرایی لازم این قوانین و همچنین سیاست های یک بام و دوهوای مسئولان آن را رونق داده است. حال انتظار ما از مسئولان این که با اظهار نظرهای غیر مسئولانه آتشی را که نمی توانند خاموش کنند شعله ور تر نسازند.

كد خبر : ۱۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


دادگستری سیستان و بلوچستان اسامی محکومان حوادث تروریستی اخیر در این استان که در پاسخ به جنایت تروریستی سراوان و شهادت 14مرزبان کشورمان در زندان مرکزی زاهدان به دار مجازات آویخته شدند را اعلام کرد.

كد خبر : ۱۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


اعلام اموال رؤسای جمهوری، معاونین، وزرا و اقوام درجه یک آنها، یکی از اصول قانون اساسی است که بر اساس آن مسئولان در برابر این علامت سوال قرار می‌گیرند که «از کجا آورده‌اید؟»

كد خبر : ۱۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


قدیمی ترین معلم شهرستان دلفان معتقد است که دانش آموزان امروزی با وجود امکانات بسیار زیاد رغبت چندانی به درس نداشته و مسئولین باید فکری به حال این معضل بکنند.

كد خبر : ۱۱۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


مادر شهید ابوطالبی گفت: از زمانی که مجید به شهادت رسید، یک روز نبود که منتظر او نباشم. وقتی به خوابم آمد، در عالم خواب اتاقکی را به من نشان داد و گله‌مند بود که من در این اتاقک هستم؛ چرا به من سر نمی‌زنید.

كد خبر : ۱۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


13 آبان روز استکبار جهانی، روز شناخت دشمن است، روش های دشمنی تبدیل شده و ترجمه شده را بشناسیم.

كد خبر : ۱۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان، با بیان تحلیلی مهم از ریشه های دشمنی استکبار با ملت ایران ضمن اعلام حمایت جدی و محکم از مسئولان پرتلاش مذاکرات جاری تأکید کردند[...]

كد خبر : ۱۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ملت ایران پرورش یافته مدرسه بزرگ انقلاب است، گفت: این خیال باطلی است که آمریکا تصور کند ملت بزرگ ایران با افزایش تحریم‌ها ایران تسلیم می‌شوند.

كد خبر : ۱۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


یک دهه قبل از انقلاب اسلامی، شعار فرزند کم تر- زندگی بهتر با هدف کنترل جمعیت به صورت گسترده مورد تبلیغ قرار گرفت؛ اما ...

كد خبر : ۱۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی در گذشت مجاهد صادق و یار وفادار و معتمد امام راحل آقای حاج حبیب الله عسگراولادی را تسلیت گفتند.

كد خبر : ۱۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» فرمودند: چرا روی سر مادرشان دست نکشیدی؟ امام حسین«سلام‌الله‌علیه» فرمودند: مادر جان! او نماز نمی‌خواند.

كد خبر : ۱۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


در دو سالگی به مریضی سخت دچار شدم و تب و لرز شدیدی داشتم، در یک روز زمستانی و برفی که مصادف با عاشورا بود مادرم مرا به دوش کشید و  به میدان پشت بازار خرم آباد برد و مرا به گِلی که برای عزای امام حسین (ع) آماده کرده بودند انداخت و از آن زمان تا به حال خدا رو شکر یک بار هم مریض نشده ام .من ارادت خاصی به امام حسین(ع) دارم.

كد خبر : ۱۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


سید احمد میر عمادی در خطبه های نماز جمعه گفت: باید عزاداری سید‌الشهدا (ع) با شکوه‌ تر از گذشته برگزار شود چرا که این عزادار‌ی‌ ها مایع بقای اسلام است.

كد خبر : ۱۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۷


زهرا دختر کوچکمان پشت در اتاق عمل ایستاد و با مشت به شیشه می‌زد و مدام می‌گفت: «بابایم را کجا می‌برید؟»

كد خبر : ۱۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


خبری که چندی پیش همه افکار عمومی را در ایران و حتی خارج از مرزها متوجه خود کرد، زنده شدن یک اعدامی در شهر بجنورد پس از اجرای مراحل مجازات و احراز مرگ بود، ولی اکنون او نفس می کشد و مانند همه ما زندگی می کند.

كد خبر : ۱۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروزی بشر، مسئله حجاب است. حجابي كه در هجوم تجددگرايي و غرب‌زدگي نيمي از اصالت آن از بين رفته و نيم ديگر هم در ميان فلسفه ‌بافي‌ها و تعاريف جديد، مدام رنگ عوض كرده و هر روز غريب‌تر و مهجورتر مي‌شود. اما واقعا حجاب چيست؟ 

كد خبر : ۱۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروزی بشر، مسئله حجاب است. حجابي كه در هجوم تجددگرايي و غرب‌زدگي نيمي از اصالت آن از بين رفته و نيم ديگر هم در ميان فلسفه ‌بافي‌ها و تعاريف جديد، مدام رنگ عوض كرده و هر روز غريب‌تر و مهجورتر مي‌شود. اما واقعا حجاب چيست؟

كد خبر : ۱۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


این مرد 65 ساله که «سینگ» نام دارد از سال 1974 تاکنون حمام نرفته و حتی اعضای خانواده‌اش هم از بودن در کنار او احساس ناراحتی می‌کنند. علاوه بر این، موهای این مرد حدود دو متر ارتفاع دارد.

كد خبر : ۱۳۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹


محبوبه قویدل حیدری یکی از بانوان اسوه همایش "طلایه داران ایثار" با اشاره به تنوع موجود در برنامه های بسیج اظهار داشت: در بسیج برای هر قشری برنامه های بسیار مفید و متنوعی پیش بینی شده است و با استفاده از پتانسیل های موجود در این نهاد می توان پله های ترقی را راحت تر پیمود وی مهم دلیل موفقیت خود را استحکام اراده و تلاش خستگی ناپذیر دانست .

كد خبر : ۱۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه: یکی از علل ماندگاری نهضت عاشورا ایثار و فداکاری امام حسین (ع) و یارانش بود.

كد خبر : ۱۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


رئیس‌جمهور با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری، دستاوردهای قطعی توافق اولیه ایران با گروه ۱+۵ را به محضر ایشان و ملت شریف ایران تبریک گفت.

كد خبر : ۱۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۳


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی؛ امام جمعه خرم آباد در جلسه تفسیر و نشست تلویزیونی در رابطه با مبانی فقهی و همایش تجلیل از پیشتازان رجعت به حجاب که به همت بسیج جامعه زنان استان برگزار شد در جمع بسیجیان به تفسیر سوره مریم پرداخت و گفت: سوره مریم با 98 آیه از سوره های مکی قرآن کریم است، و موضوعات و محتوای سوره مریم را می توان به پنج قسمت تقسیم کرد.

كد خبر : ۱۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵


وزیر امورخارجه کشورمان گفت: اوایل یا اواسط دیماه وارد مذاکره خواهیم شد و ۶ ماه برای مذاکره فرصت داریم، قرار است این مذاکرات ظرف یکسال به مرحله اجرایی برسد.

كد خبر : ۱۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵


هفته بسيج، بزرگداشت جان‏فشانى ‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‏هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‏الله علیه و عدالت‏ خواهى ميليون‏ها انسان با ايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بوده است.

كد خبر : ۱۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


عصر چهارشنبه هرمز نصیری با کسب 4 رای به عنوان منتخب شورای شهر برای شهرداری ازنا معرفی شد این درحالی است که وی  کمتر از 24 ساعت بعد استعفا داد هم اکنون پیکان انتقادات مردم  عملکرد شورای شهر را نشانه رفته است.

كد خبر : ۱۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


هفته بسيج، بزرگداشت جان‏فشانى ‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است كه با ظهور اسلام تولد يافته و در ملت‏هاى مسلمان رشد كرده است. هوشمندى حضرت امام خمينى رحمت ‏الله علیه و عدالت‏ خواهى ميليون‏ها انسان با ايمان، تنها، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بوده است.

كد خبر : ۱۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


اولین گزارش صد روزه حسن روحانی از عملکرد دولت یازدهم و البته دولت دهم با واکنش‌های مختلفی مواجه شد. ضمن این که اصل پاسخ‌گویی به افکار عمومی شایسته احترام و تقدیر است اما بعضی بی‌دقتی‌های رئیس جمهور در ارائه گزارش را نباید نادیده گرفت.

كد خبر : ۱۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


جعفربدري؛ رئيس كل دادگستري و رئيس هيات نظارت و بازرسي حقوق شهروندي استان لرستان، ديدگاهها و دغدغه هاي خود در خصوص حقوق شهروندي را با پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه هيات مركزي نظارت بر حفظ حقوق شهروندي به شرح ذیل در میان گذاشته است:

كد خبر : ۱۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۱


بچه‌ها از ابتدا یاد می‌گیرند: بابا نان داد! این جمله چنان در مغز آنها فرو می‌رود که انگار بابا باید تا آخرین قطره خون خود سرپا بایستد و به هر قیمتی شده است

كد خبر : ۱۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مسئله اهمیت فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که مهم ترین هدف دشمن تهاجم و شبیخون فرهنگی است.

كد خبر : ۱۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


ارسال پیام تسلیت برای در گذشت مقامات کشورها در عرصه بین المللی یک امر دیپلماتیک و کاملا معمولی و لازم است اما ادبیات بکار گرفته شده در این کار بایستی بر پایه و اساس همان دیپلماتیک و با اصول و قوانین سیاسی و رعایت ادبیات نوشتاری و گفتاری خاص باشد. 

كد خبر : ۱۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


آموزش و پرورش، به عنوان بزرگترین سیستم و دستگاه اداری، اجرایی کشور وظیفه بسیار خطیری را به عهده دارد و معلمین وظیفه خطیر آموزش و پرورش در کلاس درس و صحن و سرای مدرسه را برعهده دارند.

كد خبر : ۱۵۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


کانون خانواده مهمترین رکن در جامعه برای شکل گیری و یا عدم شکل گیری آسیب‌های اجتماعی است.

كد خبر : ۱۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا گفت که مذاکرات هسته‌ای از مسیر خارج شده اما هنوز نمرده است.

كد خبر : ۱۵۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۵


وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا گفت که مذاکرات هسته‌ای از مسیر خارج شده اما هنوز نمرده است.

كد خبر : ۱۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۵


اوباما (در این تماس) درخواستش را برای آزادی لوینسون تکرار کرد.

كد خبر : ۱۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۵


مقام معظم رهبری فرمودند: وحدت حوزه و دانشگاه، يعنى وحدت در هدف. هدف اين است كه همه به سمت ايجاد يك جامعه‌ اسلامىِ پيشرفته‌ى مستقل، جامعه‌ى امام، جامعه‌ى پيشاهنگ، جامعه‌ى الگو، ملت شاهد - ملتى كه مردم دنيا با نگاه به او جرأت پيدا كنند، تا فكر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عملشان پياده كنند - حركت نمايند.

كد خبر : ۱۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


در تقارن ایام اربعین حسینی و سنت شب نشینی طولانی ترین شب سال، آموزش عملی نگه داشتن حرمت این ایام در کنار برگزاری مراسم سنتی، از فعالیت هایی که باید برای کودکان این آینده سازان جامعه اسلامی انجام شود.

كد خبر : ۱۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰


یک منبع نزدیک به خانواده رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که «باراک اوباما» و «میشل» در حال آماده شدن برای طلاق از یکدیگرند.

كد خبر : ۱۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵


امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: نهم دی از ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است؛ نهم دی روز تجلی بصیرت مردم ، بیعت و میثاق امت با ولایت و رهبری است که اهمیت فراوانی دارد.

كد خبر : ۱۵۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: نهم دی از ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است؛ نهم دی روز تجلی بصیرت مردم ، بیعت و میثاق امت با ولایت و رهبری است که اهمیت فراوانی دارد.

كد خبر : ۱۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


می‌دانم که کار تمام شد؛ می‌دانم که با پنجه های قساوت، تو را از آغوش قلبم خواهند کشید. این دشمنی که پای جهالت بر زمین می‌کوبد و قلب دختران پیامبر را می‌لرزاند، دست از تو نخواهد شست و تشنگی‌اش جز به خون تو فرو نخواهد نشست.

كد خبر : ۱۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


نهمین روز دی‌ماه سال هشتاد و اشک از حنجره‌مان به صراحت فریاد زدیم، اگر 22 بهمن 57 روز پیروزی جمهوری اسلامی است اما 9 دی 88 که در آن نمایان شد انقلاب اسلامی شکست ناپذیر است روز مهم‌تری است. 22 ‌بهمن مظهر ولایت‌پذیری ما و 9 آینه برائت ما از سران کفر و فتنه و نفاق و نشانه حرب ما با غریبه‌ها بود که شعار خود را از حلقوم بریده‌ها سر می‌داد.

كد خبر : ۱۶۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


نهمین روز دی‌ماه سال هشتاد و اشک از حنجره‌مان به صراحت فریاد زدیم، اگر 22 بهمن 57 روز پیروزی جمهوری اسلامی است اما 9 دی 88 که در آن نمایان شد انقلاب اسلامی شکست ناپذیر است روز مهم‌تری است. 22 ‌بهمن مظهر ولایت‌پذیری ما و 9 آینه برائت ما از سران کفر و فتنه و نفاق و نشانه حرب ما با غریبه‌ها بود که شعار خود را از حلقوم بریده‌ها سر می‌داد.

كد خبر : ۱۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: اصول اصلی اصلاح و تربیت مددجویان آشنایی آنها به باورهای دینی و مذهبی است.

كد خبر : ۱۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


فرمانده انتظامي لرستان از دستگيري کلاهبردار 20 میلیاردی در لرستان خبر داد.

كد خبر : ۱۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی خرم‌آباد گفت: مسئولان نباید حجاب را سلیقه‌ای تعریف کنند.

كد خبر : ۱۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


کلیات سبد اهدایی رایگان دولت به برخی اقشارجامعه اعلام شد ورسانه ها هرکدام راجع به جزئیات آن قلم فرسایی کرده اند. اینکه این تصویب نامه کی اجرایی می شود ذهن خیلی ها رابه خود مشغول کرده وباعث شده هرکس باذهنیات خودش درگیرباشد.

كد خبر : ۱۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به چهل و هشتمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید کردند: فرزندان ملّت ایران که در دانشگاههای مختلف جهان به کسب دانش مشغولند، همچون نهال ارزشمند ریشه در خاک  کشور سرافراز خود دارند و ثمرات ارزشمندی را تقدیم میهن و ملّت خود خواهند کرد.

كد خبر : ۱۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸


رئیس‌جمهمور گفت: جمهوری اسلامی ایران به طور کامل برای مذاکره و اعتمادسازی آماده است، اما نه از تهدید می‌ترسیم و نه زبان تهدید در مواجهه با ایران کارگر است.

كد خبر : ۱۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با بیان اینکه سبک زندگی شهید سیده طاهره هاشمی بر گرفته از فرهنگ عاشورا است، فرهنگی که راه آرمان های اسلامی و دفاع از ولایت جان می بازد، گفت: همه نسل ها به وجود چنین نوجوانی می بالد می تواند به او تکیه کند و راست قامت بایستد.

كد خبر : ۱۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


در این تصاویر که توسط روزنامه دیلی میل منتشر شده، اوضاع آشفته زندان زنان در ایالت آریزونا آمریکا، نقض آشکار حقوق بشر در کشور داعیه‌دار این حقوق، به وضوح مشاهده می‌شود.

كد خبر : ۱۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


باراک اوباما برای پنجمین بار در دوران ریاست‌جمهوری خود به کنگره رفت و نطق سالانه خود را ایراد کرد؛ نطقی که بخش‌ عمده‌ای از آن به مسائل اقتصادی اختصاص یافت. اوباما در این سخنرانی به مسأله ایران نیز اشاره کرد و گفت که در شرایط کنونی تحریم‌های کنگره را علیه تهران وتو خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


دادگستری بخش کاکاوند با حضور رئیس کل دادگستری لرستان افتتاح شد.

كد خبر : ۱۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


بازار قدیم خرم آباد را "دوازده برجی" می گویند. وجه تسمیه این بازاربه دلیل تعداد برج وباروهای قلعه فلک الافلاک بوده که بازار را در انحصار خود داشته اند. امروزه از برج و باروهای قلعه اثری نمانده اما بازار همچنان سرپاست.

كد خبر : ۱۸۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۳


كد خبر : ۱۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شکوه و عظمتی وصف ناشدنی برگزار و مردم سراسر کشور بغض و نفرت خود از ظلم و استکبار را به گوش جهانیان رساندند.

كد خبر : ۱۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۲


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: دهه فجر، از ده قرن هم پربارتر است و 22 بهمن اوج آن موج های خونین و موج آن شط های خروشان است.

كد خبر : ۱۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۲


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: دهه فجر، از ده قرن هم پربارتر است و 22 بهمن اوج آن موج های خونین و موج آن شط های خروشان است.

كد خبر : ۱۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۳


سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شکوه و عظمتی وصف ناشدنی برگزار و مردم سراسر کشور بغض و نفرت خود از ظلم و استکبار را به گوش جهانیان رساندند.

كد خبر : ۱۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۳


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار  هزاران نفر از مردم تبریز و شهرهای مختلف استان آذربایجان شرقی افزودند: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن و در پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریکایی حضوری متراکم تر و پرشورتر داشت و اعلام کرد، به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریکا نخواهد شد.

كد خبر : ۱۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


ولنتاین افسانه ای جعلی و ساختگی است که توسط غربی ها ساخته شده است و اکثر جوان ها بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط می دانند که در روز ولنتاین باید برای کسانی که دوست دارند هدیه بخرند...

كد خبر : ۱۸۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


ولنتاین افسانه ای جعلی و ساختگی است که توسط غربی ها ساخته شده است و اکثر جوان ها بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط می دانند که در روز ولنتاین باید برای کسانی که دوست دارند هدیه بخرند...

كد خبر : ۱۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


وزارت اطلاعات برخی تصاویر و اسناد منتشر نشده از تروریست معدوم عبدالمالک ریگی را منتشر کرد.

كد خبر : ۱۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


وزارت اطلاعات برخی تصاویر و اسناد منتشر نشده از تروریست معدوم عبدالمالک ریگی را منتشر کرد.

كد خبر : ۱۹۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


از اسفند تا آخرين دقايق تحويل سال نو، همه در تلاش هستند تا با چيدمان و خريد وسايل نو سال جديد را زيبا آغاز کنند. بايد در کنار خانه تکاني هاي ظاهري به فکر خانه تکاني قلب مان از کينه ها و ناراحتي ها باشيم. با شروع مستحکم تر روابط انساني و خانوادگي قلب و دل خود را با انواع مکارم اخلاقي و زيبايي هاي عاطفي مزين کنيم.

كد خبر : ۱۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۷


رييس سازمان بسيج مستعضفين با اشاره به انفجارهای اخير در نزديکی سفارت کشورمان در لبنان گفت: عامل اصلی انفجارهای مکرر در لبنان،‌ پاکستان و حرکتهای تروريستی در مرز ايران عليه مرزبانانمان آمريکا است. در همين مدتی که مذاکرات شروع شده است آمريکايی‌ها موج ترور خود را آغاز کرده‌اند.

كد خبر : ۱۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۷


شما همکار عزیز در طول سال به کارهای تربیتی رسمی و شناخته شده مشغولید، می‌توانید از این فرصت‌ها کارهای غیر رسمی ولی گاهی عمیق‌تر از رسمی در لابلای تفریح و دید و بازدید انجام دهیم.

كد خبر : ۱۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


رئیس پلیس راهور لرستان گفت: تصادفات مرگبار و منجر به فوت در استان لرستان امسال ۲۷ درصد کاهش یافته است.

كد خبر : ۱۹۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


چند وقتی است که بسیاری از مردم "یعقوب " و" آپو" 2 کودک 7 و 9 ساله ساکن روستای تازه یاب مانه و سملقان را که علاقه بسیاری به خوردن بنزین دارند را می شناسند اما اعتیاد به بنزین تنها مشکل این خانواده نیست و فقر و ناداری این خانواده را در تنگنا قرار داده است.

كد خبر : ۱۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


در حالی که دین مبین اسلام به عنوان کامل ترین نظام الهی، زن را بعنوان اصلی ترین کانون تربیت نیروی انسانی و محکم ترین ستون بنیان خانواده همواره مورد تکریم و تحسین قرار داده است و با توجه به شناخت عمیقی که از این دردانه ی هستی دارد برای رسیدن به اوج عزت و افتخار تمام حقوق عمومی و خصوصی وی را به بهترین وجه ارائه و معین کرده است[...]

كد خبر : ۱۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


این روزها اگر از بازار شهر گذری داشته باشی شلوغی و ازدحام بازار را می بینی که شاید در روزهای دیگر سال چنین جمعیتی به خود ندیده باشد؛ همه با شور وشوق و هیاهوی خاص، خود را برای آغاز سال نو  و جشن نوروز مهیا می کنند.

كد خبر : ۱۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه وزارت خارجه باید پاسخگوی دیدار اشتون با محکوم فتنه باشد افزود: این موضوع را در اولین جلسه کمیسیون بررسی خواهیم کرد.

كد خبر : ۱۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹


دبیرخواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به کاترین اشتون گفت: تاکنون عکس های کودکان غلطان در خون را در فلسطین دیده اید یا شیون زنان فلسطینی را که اجساد کودکان معصوم خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند شنیده اید؟

كد خبر : ۲۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


دشت لاله‌های واژگون بهشت الیگودرز پذیرای مسافران نوروزی است. 
كد خبر : ۲۰۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۷


اینجا بهار می‌آید به میهمانی حماسه، به سرزمین ستره‌داران، دیار رزم‌آوران لر... دایه‌دایه وقت جنگه...
كد خبر : ۲۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


پدرو مادری که در خانه دائم در حال مشاجره ، جدال و پرخاشگری و به مسائل شرعی مقید نیستند فرزندانشان از لحاظ تربیتی داری نقض هستند .

كد خبر : ۲۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


جوانی که تا دیروز در دنیای مجردی، دنیایی پر از خواسته هایی تنها برای خود داشت اکنون با وارد شدن به زندگی با نام متاهلی باید سندی را در قبال زندگی جدید خود امضا کند و  پای تمام شادی ها و غم های زندگی خود بماند.

كد خبر : ۲۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


رئیس‌جمهور در مورد برنامه سال جدید دولت یازدهم گفت: بحث اجرای یارانه را در مرحله جدید پیشِ‌رو داریم که از فروردین ماه آغاز و ان‌شاء‌الله در اردیبهشت همه مراحل آن عملیاتی و اجرایی می‌شود.

كد خبر : ۲۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


آنچه بیش از همه لرستان را گل سرسبد گلستان تاریخ ایران کرده است، وجود آثار باستانی و تاریخی و به خصوص ماقبل تاریخ است که نشان از قدمت تمدن در این دیار را دارد.

كد خبر : ۲۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰


چشم های فریبا روی پسرش می افتد. نگاهش تر می شود. دیوار است که او را در آغوش می گیرد. این مادر می گوید: هزینه ی درمان پسرم در ماهی نزدیک پانصدهزار تومان است و من به سختی داروهای او را تهیه می کنم.

كد خبر : ۲۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


استاندار سیستان و بلوچستان با بیان "دیپلماسی سیاسی فعالی در این زمینه صورت گرفت، اما متأسفانه نشانی از عدم‌حضور تأثیرگذار پاکستان در زمینه آزادی این مرزبانان داشتیم" گفت: آزادی ۴ مرزبان ربوده‌شده بدون مشارکت پاکستان انجام شده است.

كد خبر : ۲۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۷


مادر سه شهید واضحی فرد گفت: هر سه پسرم در ایام فاطمیه به شهادت رسیده اند، آن هم در عملیات هایی که رمز آنها «یا زهرا» بوده است.

كد خبر : ۲۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


بسیاری از دختران و پسرانی که امروز اسیر ارتباطات نابهنجار و نامتعارف می شوند در جریان هویت جویی خود یا از الگوی صحیحی برخوردار نبوده اند و یا نتوانسته اند در برابر پرسش های فطری خود در مورد هویت و چرایی وجودشان پاسخ های درستی از منابع مطمئن دریافت نمایند و متاسفانه با دریافت اطلاعات غلط، درک اشتباهی از وجود، ماهیت و جنسیت، عشق، عاطفه خود پیدا کرده اند .

كد خبر : ۲۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


تحلیلگران معتقدند که جنگ احتمالی نوادگان آل‌سعود بر سر تصاحب قدرت عربستان را به‌سمت تقسیم خاک این کشور پیش می‌برد.

كد خبر : ۲۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۳


اتفاقات شرم آور فتنه گران در به آتش کشیدن خیمه اباعبدالله در روز عاشورا، پاره کردن تمثال امام راحل تنها بخشی از این اقدامات است که به رغم تلاش های اخیر برخی سیاسیون، به راحتی از افکار عمومی پاک نخواهد شد.

كد خبر : ۲۱۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


خانه ی نصرت خانم، دریچه و چراغ ندارد. او دلش یک مهربان می خواهد که برایش دریچه بیاورد و چراغی «که با آن به ازدحام کوچه ی خوشبختی بنگرد.

كد خبر : ۲۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: فعالیت‌‎های زندان‎های استان در سال گذشته موجب ایجاد زمینه نظم، امنیت و کاهش آسیب‎های  اجتماعی زندانیان شده است.

كد خبر : ۲۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


برنامه‌های بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر، هدیه ویژه به زنان ایرانی همزمان با آغاز هفته زن، ارائه لایحه بیمه زنان خانه دار به دولت، برداشتن سهمیه بندی جنسیتی در کنکور امسال، بررسی راهکارهای جایگزین برای حضور بیشتر زنان در محل کار پس از زایمان، بررسی وضعیت یارانه زنان بدسرپرست از مهمترین محورهای نشست خبری معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده است.

كد خبر : ۲۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


شهید خانزاده احمدی مادری دل سوخته که ثمره تام زندگی سخت اش را به همراه جان خویش در راه اعتلای توحید نثار نمود دخترانش را فاطمه گونه تقدیم بانوی اسلام نمود و جوانی بیست و یک ساله که در اولین ساعت ورودش به منزل پس از اتمام دو سال خدمت وظیفه در شدیدترین جبهه حق علیه باطل به نام مصطفی، همگی به ندای پروردگار لبیک گفته و به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۲۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: بانوی اسلام فاطمه زهرا(س) برترین زنان جهان در لسان پیامبر (ص) معرفی شده است.

كد خبر : ۲۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


رئیس جمهور با اشاره به حضور زنان در عرصه های مختلف از قبیل نهضت تنباکو و نهضت اسلامی گفت: نقش زنان در نهضت اسلامی کمتر از مردان نبود.

كد خبر : ۲۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


علی لاریجانی، بی خانمانی را از مشکلات جدید تفکر غرب نیست به زن و خانواده دانست و افزود: شهید مطهری با رد برخی سنت های متحجرانه در سلب امتیازاتی از زن و همچنین نگاه مدرن امروزی غرب، می گوید: این افراط و تفریط جایگاهی در تفکر اسلامی ندارد و موضع اسلام، موضع اعتدالی است.

كد خبر : ۲۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


زنان معتاد، افراد زیر 18 سال، زندانیان ترخیص شده و معتادین مبتلا به HIV در اولویت پوشش 70 درصدی هزینه درمان هستند.

كد خبر : ۲۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


سردار بهمن کارگر در نخستین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت گفت: در بحث حضور و تأثیرگذاری زنان در دفاع مقدس خود زنان باید وارد کار شوند و ترسیم کننده طرح ها و برنامه ها و سپس اجرای آن ها باشند

كد خبر : ۲۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


امروز سه شنبه برابر با دوم اردیبهشت 1393 هجری خورشیدی، بیست و سوم جمادی الثانی 1435 هجری قمری و بیست و سوم آوریل 2014 میلادی است. 34 سال پیش در چنین روزی، با حمایت و فرمان امام خمینی انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها شکل گرفت.

كد خبر : ۲۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۲


یکی از پرسشنامه هایی که در مراحل تحقیقاتی داوطلبان سپاه باید آن را پر کنند در مورد وضع مالی داوطلب سوال می کند و اینکه چه مقدار هزینه ماهانه دارد و اوضاع خانوادگی اش چگونه است و چقدر بدهی دارد و حداقل نیازش در ماه چقدر است.

كد خبر : ۲۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


نوید به دنیا آمدن پسرم محراب در خواب به من داده شد و زمان شهادتش هم او را در خواب دیدم و وقتی بیدار شدم به همسرم گفتم که محراب شهید شده است و بعد از مدتی خبر شهادتش را برایمان آوردند.

كد خبر : ۲۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


امروزه بسیاری از خانواده ها معتقدند خانواده ای با یک فرزند می تواند در تمام جهات موفق به نظر برسد و داشتن بیشتر از یک فرزند سطح رفاه و تربیت کودک را کاهش می دهد.

كد خبر : ۲۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۸


صدای دار قالی بلند و بلندتر می شود. تار و پودهای رنگارنگ و نقش ها زندگی زنان قالیباف را به هم می بافد. نور اتاق کم است. مرضیه کنار پنجره ایستاده است. فرشی که پای دارش نشسته؛ دوازده متری است و او هر روز رج هایش را گره می زند.

كد خبر : ۲۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


جانباز لرستانی در خصوص رسالت جانبازان در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمن گفت : ما نباید امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کنیم .

كد خبر : ۲۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


دست های منظر برای مادر یک قلب می شود؛ قلبی که گونه های مادر را می بوسد. مادر در خواب است. خوابی بیمار. چشم های منظر سرخ است؛ شبیه قلبی که تیر خورده باشد. از صبح مادرم را به بیمارستان آورده ایم و پزشک متخصصی بالای سر مادرم نیست.

كد خبر : ۲۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


برای رفتن به جبهه می خواهی اینقدر خسارت وارد کنی؟ حجت الله در جواب گفت: هنوز ندیدی به خاطر اینکه به شما ثابت کنم در کار خدا دخالت نکنید خودم را می اندازم زیر ماشین تا گوشت چرخ کرده برایتان بیاورند!

كد خبر : ۲۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


صورتش باعث شده تا هر که او را می‌بیند هر گمانی جز واقعیت را از ذهنش عبور دهد؛ عقب ماندگی، جذام، سوختگی و ...

كد خبر : ۲۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


اینجا سرزمین مادران صبوری است که سالها چشم انتظار دیدن فرزندانی را داشتند که برای دفاع از میهن و ناموس این کشور پاک، جانانه راهی جبهه ها شده بودند اما فقط چند قطعه استخوان شکسته را دیدند.

كد خبر : ۲۳۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


"سید نور خدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی است که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۶ سال است در کما به سر می برد و به لطف امام زمان(عج) هنوز نفس می کشد.

كد خبر : ۲۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


دولت اسلامی عراق و شام، عملیات تروریستی علیه سفارت ایران در بیروت را در سال گذشته انجام داد و تروریستهای این گروه بر شهر فلوجه عراق از اواخر دسامبر ۲۰۱۳ مسلط شدند که همچنان به سیطره خود بر این شهر ادامه می دهند.

كد خبر : ۲۳۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:شیوه های کنونی افزایش جمعیت که اخیرا اعلام شده، به هیچ وجه نمی تواند موثر باشد به همین منظور باید تغییرات اساسی در این شیوه ها انجام گیرد.

كد خبر : ۲۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


مشاور اجرائی مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: همایش استانی "من یک شهروند هستم" برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نسبت به حقوق شهروندی در لرستان برگزار می شود.

كد خبر : ۲۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


هاشمی رفسنجانی می‌گوید، باید ماهواره و اینترنت را موکول کنیم به عقل و تصور مردم

كد خبر : ۲۴۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


رئیس فنی و حرفه ای خرم آباد گفت: پس از ارزیابی مراکز فنی و حرفه ای در سطح کشور سازمان فنی و حرفه ای خرم آباد توانست رتبه برتر را در بین مراکز استان‌ها به خود اختصاص دهد.

كد خبر : ۲۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


افزایش چشمگیر شمار دانشجویان ستاره دار طی سال های گذشته که بیش از هر چیز نمود روشنی از دخالت سلیقه های سیاسی- جناحی در اداره ی نهادهای علمی بود، بسیاری از دانشجویان را از حق طبیعی و قانونی خود یعنی ادامه ی تحصیل محروم کرد.

كد خبر : ۲۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


رئیس کمیته امداد خرم آباد گفت: کمیته امداد شهرستان خرم آباد در خردادماه امسال بیش از ۹ میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت حمایت خود پرداخت کرده است.

كد خبر : ۲۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


تابستان از راه رسید و باز هم چگونگی پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است.

كد خبر : ۲۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند تمام روستاییان و عشایری را که در سن بازنشستگی هستند در صورت تقاضا و داشتن سابقه و پرداخت حق بیمه به مدت 9 سال بازنشسته کند.

 
كد خبر : ۲۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه‌گیر... زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق مى‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى‌کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود."

كد خبر : ۲۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


برگزاری اولین نماز جمعه خلافت خودخوانده داعش، هفته گذشته در موصل با حاشیه های زیادی همراه بود.گروهک تروریستی داعش شنبه این هفته تصاویری از نماز جمعه شهر موصل منتشر کرد که در آن مدعی حضور « ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه شد. تروریستی که گفته می‌شود آن قدر فوتبالیست ماهری بوده که با مسی مقایسه می‌شود.

كد خبر : ۲۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


آزادی یواشکی تو؛ خون های یواشکی ای که از شهیدی آرام آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند دو ساله اش می ریخت را نادیده می گیرد.

كد خبر : ۲۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهادی بالادستی در سال 1384 مصوبه ای را درباره گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تصویب کرد که اگر به بندهای مختلف آن توجه لازم شده بود، شاید امروز پدیده بدحجابی باعث کارت زرد مجلس به وزیر کشور درباره عدم برخورد با آنها نمی شد.

كد خبر : ۲۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری وفوریت های پزشکی پلدختر در بیانیه ای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرد.

كد خبر : ۲۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۶


شاید دلیل آمدن موضوع حجاب در این سوره، همین باشد که وقتی حجاب آمد؛ آلودگی‌‌های جنسی هم جایگاهی ندارند؛ چون حجاب یک حایل است در مقابل بی‌عفتی‌ها و هرزگی‌ها‌.

كد خبر : ۲۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در ایام ماه مبارک رمضان «10 توصیه رهبر معظم انقلاب درباره آداب نماز» را منتشر کرد.

كد خبر : ۲۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد: باید روز قدس را به روز تنفر عمومی از خشونت و افراطی گری تبدیل کنیم.

كد خبر : ۲۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

كد خبر : ۲۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵


خطه‌ی کویر همواره مردان و زنانش را صبور، پرتلاش و امیدوار بار می‌آورد، فرزند واقعیِ کویر که باشی آفتاب نزده باید آستین همت را بالا بزنی و سوزش گرما را به جان بخری و برای چرخاندن چرخ زندگیت و به قولی درآوردن لقمه‌ای نان حلال عرق جبین بریزی.

كد خبر : ۲۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جدول دقیق زمانی و مکانی برای دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 هنوز مشخص نشده است اما در عین حال ادامه مذاکرات قطعی است، ممکن است زودتر از ماه سپتامبر مذاکراتی داشته باشیم.

كد خبر : ۲۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


رییس جمهوری با بیان اینکه عده ای دولت را به رانت خوری متهم می کنند، گفت: مگر بعضی ها می توانند این دولت پاک را لکه دار کنند. فساد سال های گذشته را با سروصدا نمی توان شست.

كد خبر : ۲۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


سخنان تازه ی وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید مبنی بر اینکه دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا فرزندان نظام هستند و شمشیر وزارت اطلاعات به روی خودی ها کشیده نخواهد شد، می تواند پاسخی به برخی تلاش های دامنه دار برای یکدست کردن فضای سیاسی در کشور و حذف جریان های رقیب ارزیابی شود.

كد خبر : ۲۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: آقای اوباما برای پرت کردن حواس ملت‌ها از وقایع فلسطین راه دیگری پیدا کند؛ شاید هالیوود در این زمینه کمک بیشتری به آمریکا کند تا فرستادن چند هواپیما برای بمباران اربیل.

كد خبر : ۲۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


در سایت رسمی رهبرمعظم انقلاب، جدیدترین فتاوای ایشان در خصوص مسائل مختلف درج شده است که برخی از آنها بدین شرح است:

كد خبر : ۲۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


منابع خبری عراق عصر دوشنبه گزارش کردند که فواد معصوم رئیس جمهوری عراق حیدر العبادی معاون اول رئیس پارلمان را مامور تشکیل کابینه جدید این کشور کرده است

كد خبر : ۲۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


حجت‌الاسلام والمسلمین غرویان با تأکید بر این‌که باید نهضت ملی برای ازدواج آسان در کشور ایجاد شود، گفت: بنده از طریق رسانه شما به  قرائتی که شخصیت مناسبی در کشور است پیشنهاده می‌کنم همانگونه که نهضت ملی نماز و سواد آموزی را به راه انداختند درباره ازدواج آسان نیز جلودار شده و آن را پیگیری کنند.

كد خبر : ۲۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


شبکه های فارسی وان و من و تو به صورت غیر مستقیم متلاشی کردن خانواده ها را امری عادی می پندارند.و نتیجه فیلم های مستهجن آنها خیانت به همسر و فرزندان می باشد.

كد خبر : ۲۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


مسئول سازمان  بسیج جامعه زنان استان لرستان: در حال حاضر بیشترین شبکه ها ماهواره ای دنیا از کشور آمریکا مدیریت می شود.

كد خبر : ۲۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


 استاندار لرستان گفت: پرواز عسلویه به خرم آباد مهر ماه امسال دایر می شود.

كد خبر : ۲۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


فیلم "بابل پس از میلاد" از دیگر فیلم های موج موسوم به آثار آخرالزمانی به شمار می آید که چندی است به عنوان جریان اصلی سینمای آمریکا خود را مطرح ساخته است.

كد خبر : ۲۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


درِ آسایشگاه باز شد و اسم‌ها خوانده شد و ما به سوی سرنوشتی نامعلوم فراخوانده شدیم. اما وقت برگشتن فرا رسیده بود و اعلام شد که شما به وطنتان برمی‌گردید. باورمان نمی‌شد. بعد از گذشت 10 سال، حالا آزادی بال‌های خود را گشوده بود.
كد خبر : ۲۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با تاکید بر توجه دولت یازدهم بر ترویج عفاف و حجاب در برنامه کاری خود، گفت: از طرح‌های مد و لباس که منطبق با موازین اسلامی باشد، حمایت می‌کنیم.

كد خبر : ۲۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۶


بعد از انتشار کتابی برای شاعر ضددین و حمایت از کارگردان تئاتر ضدانقلاب، ‌این‌بار همراهی معنادار وزیر ارشاد با خواننده حامی فتنه!

كد خبر : ۲۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷


معضل پیری جمعیت و کمبود نیروی جوان از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که جوامع امروزی به آن دچار شده‌اند.

كد خبر : ۲۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان کشور عصر سه شنبه با تجمع مقابل سازمان ملل انزجار خود را از جنایات ر‍ژیم صهیونیستی اعلام کردند.

كد خبر : ۲۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹


«روزهای غمگینی داشتیم. چند روز پیش سیمین عزیز از بین ما رفت و حالا اکبر خواجویی دیگر در کنارمان نیست؛ آمدیم تا او را به خانه ابدی‌اش بدرقه کنیم.»این جملات بخشی از گفته‌های حسن فتحی در حیاط خانه سینما بود که در میان غم و اندوه و گریه‌های جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون ادا شد.

كد خبر : ۲۸۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


انتقاد و استیضاح حق مجلس است اما برخورد با متخلف با آرامی و طرح مسائل اخلاقی بهتر رفع اختلاف می‌کند تا با الفاظ نیش‌دار و مقابله کردن با یکدیگر.

كد خبر : ۲۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


محتوای برنامه های ماهواره ایی آنقدر نسل جوان را تحت تاثیرات منفی قرار می دهد که یکی از مضرات آن بی احترامی و بی حیایی فرزندان نسبت به والدین خود است.

كد خبر : ۲۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


دانش آموز اسفراینی دارنده رتبه یک گروه زبان های خارجی منطقه 3، آرامش و تلاش را اساسی ترین رمز موفقیت خود در آزمون ورودی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عنوان کرد.

كد خبر : ۲۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


شبکه های فارسی وان و من و تو به صورت غیر مستقیم متلاشی کردن خانواده ها را امری عادی می پندارند.و نتیجه فیلم های مستهجن آنها خیانت به همسر و فرزندان می باشد.

كد خبر : ۲۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


توآن عروس صدهزار چهره ای هستی که از ابتدای خلقت آدم و فرزندان آدم تا قیام قیامت خودت را به تمام فرزندان آدم عرضه کرده ای و قبل از این که به وصال تو برسندو کامی از تو بگیرند، به سینه قبرستان فرستاده ای!

كد خبر : ۲۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امشب در گفت‌وگو با شبکه خبر به بررسی آخرین تحولات غزه خواهد پرداخت.

كد خبر : ۲۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


ظهور انقلاب اسلامی واندیشه های اصلاحی امام راحل(ره)هویتی تازه به زنان بخشید و حوزه زنان را با تحولات عظیمی روبرو ساخت بطورئیکه امروزه اراده ،تلاش،مقاومت،بویژه بیداری زنان مسلمان ایرانی الگویی ثانی برای زنان مسلمان جهان گردیده است.

كد خبر : ۲۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


بار دیگر دست فیض الهی کریمه ای را به جهان عرضه کرد تا از این فیض کشور ایران زمین هم بهره ای ببرد آمد تا خط سبز امامت را استمرار ببخشد و با خود بهشت را به ارمغان آورد.ای بانو با آمدنت، عطر آشنای یاس، در نفس نسیم دوید و بغض دلتنگی‏مان در فراق مادرت زهرا (س)، در تازگی حضور تو ترک برداشت.

كد خبر : ۲۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


وقتی پای صحبت های زوج جوانی که سال های پیش تک فرزندی را برای زندگی انتخاب کرده اند و اکنون در میانسالی هستند می نشینی، یا نظر زوج های جوان را برای داشتن بیش از یک فرزند جویا می شوی، دلایل بسیاری برای نخواستن بچه بیشتر می آورند که نمی دانی بهانه است یا حقیقتا مانعی بر سر فرزند آوری؟

كد خبر : ۲۸۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


یک کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه تب مدرک گرایی در جامعه بالا رفته است، گفت: بسیاری از زوجین برای کسب مدارک تحصیلی فرزندآوری را به تأخیر می اندازند؛ امروزه تک فرزندی به عنوان یک کلاس اجتماعی و خانوادگی محسوب می شود.

كد خبر : ۲۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


نامشخص بودن سرنوشت کسانی که طی یک درگیری نظامی یا خشونت‌های داخلـی مفقـود مـی‌شوند، حقیقتی تلخ و ناخوشایند برای خانواده‌های بی‌شماری در سراسر جهان به شمار می‌رود کـه به مراتب دشوارتر از کشته‌شدن در جنگ‌هاست.

كد خبر : ۲۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


سلسله نشست های تخصصی دیدبان امریکا با موضوع وضعیت سیاه پوستان امریکا و نگاه موشکافانه به حوادث فرگوسن با حضور اصحاب رسانه و کارشناسان حوزه امریکا و مجری پرس تی وی برگزار شد.

كد خبر : ۲۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه طی دهه‌های گذشته دشمنان برای تمام جنبه‌ها از جمله غذای ما نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: هم‌اکنون بسیاری از محصولات کشاورزی که ما مصرف می‌کنیم منجر به عقیم‌سازی و ناباروری می‌شود.

كد خبر : ۲۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


خودش می‌گوید: «محشور شدن ما با حضرت آقا به سال 61 برمی‌گردد که ایشان رییس جمهور بودند و من مسئولیت حفاظت سپاه را برعهده داشتم.»

كد خبر : ۲۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


حجت السلام دهنوی با اشاره به رواج شبکه‌های اجتماعی در فضای اینترنت و تلفن همراه این امر را تهدیدی برای بنیان خانواده دانست.

كد خبر : ۲۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


مدیرکل لرستان دادگستری گفت: امسال حدود ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در لرستان کشف شده است که کشف این مواد سبب ناامنی عرصه برای عاملان آن شده است.

كد خبر : ۲۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


بنابراین مامان و بابا دوست دارند که او نیز در انجام کارها و مراقبت کردن ها از کودک مراقبت نموده و همچون خواهر یا برادری بزرگتر، حامی کودک تازه به دنیا آمده باشد.

كد خبر : ۲۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


یک پژوهشگر آسیب های اجتماعی گفت: تک فرزندی نظام خویشاوندی را به هم ریخته است و در آینده ای نه چندان دور، واژه های عمو، خاله، دایی و عمه برای افراد بیگانه می شود.

كد خبر : ۲۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۶


جانشين فرمانده انتظامي لرستان از کشف هزار سکه تقلبي و دستگيري دو کلاهبردار در استان خبر داد.

كد خبر : ۲۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


کارشناس و درمانگر مسائل خانواده با بیان اینکه امروزه استعمال سیگار از سوی زنان و دختران در حال افزایش است، گفت: متأسفانه در سطح شهر و بیشتر در مناطق مرفه نشین این مسئله مشهود است.

كد خبر : ۲۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


این روزها آمار مذموم‌ترین حلال خدا در جامعه هر روز بیشتر می‌شود و طلاق به آفتی تبدیل شده است که بی‌صدا پایه‌های آرامش خانواده‌ها را می‌خورد و آنها را در مسیر سقوط قرار می‌دهد، اما چرا قبح طلاق در جامعه از بین رفته است؟

كد خبر : ۲۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


مادر شهید "حسین علی رضوانی" گفت: وقتی به سختی مریض شده بودم، یک شب حسین به خوابم آمد و گفت بلند شو...

كد خبر : ۲۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


دیدن صحنه های جنسی و شنیدن داستان های مربوط به آن نوع مسائل و تبلیغات انواع رسانه ها دوران کودکی فرزندان را کوتاه می کند.

كد خبر : ۲۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


قبل از طلوع آفتاب از خواب برمی‌خیزد، خانه را تمیز می‌کند، شیر گاو را می‌دوشد، به حیوانات موجود در طویله آب و غذا می‌دهد، به خانه برمی‌گردد صبحانه اهل خانه را آماده می‌کند، بعد از خوردن صبحانه بار و بندیلش را می‌بندد و راهی مزرعه یا باغ می‌شود...

كد خبر : ۲۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


رئیس پژوهشکده بسیج زنان گفت: غلبه تماشای برنامه های رسانه های غربی و تأثیر پذیری از آموزش غیر رسمی از این طریق، موجبات کاسته شدن اعتبار مراجع سنتی تربیت فرزندان از خانواده، خویشاوندان و مدرسه را فراهم کرده است

كد خبر : ۲۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


بیایید برگردیم به سرآغاز ماجرا… آن روزی که پیشرفت های تکنولوژیکی بشر برای به خدمت گرفتن نیروی کار ارزان ، بهانه آزادی زنان را در پیش گرفت و

كد خبر : ۲۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


اگر بخواهم از شهیدان سخن بگویم لازم است که اول نام سالار شهیدان امام حسین (ع)را بیاورم .

كد خبر : ۲۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


مشاور وزیر کشور در امور بانوان گفت: در جهان امروز تلاش ما برای صلح و دوستی و تبادل فرهنگی است و نسبت به استقلال و تمامیت ارضی خود به شدت حساس هستیم.

كد خبر : ۲۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


عارف واصل مرحوم میرزا جواد ملکی تبریزی می فرماید: مرا شیخی بود بزرگوار عامل عارف کامل که مانند او را در مراتبی که گفته شد ندیده ام.

كد خبر : ۲۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


فرض را بر این بگیریم که شخصی ، جلوی دیدگان ما عمل ناشایستی انجام داده و تمام مدارک و شواهد علیه او اقرار دارند و او تحت هر شرایطی محکوم است، آیا بازهم مجاز به علنی کردن آن و ریختن آبروی او هستیم؟!

كد خبر : ۳۰۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


کودکان در برخی مقاطع سنی در برابر تأثیرات مخرب طلاق آسیب پذیرترند؛ مثلاً پیش دبستانی ها و نوجوانان بیش از دبستانی ها مشکل پیدا می کنند...

كد خبر : ۳۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


شفیع‌خانی( پادگان گمنامان) پر از خاطره‌ها و آرامش‌بخش روزگار دل تنگی‌ها رزمندگان لرستان است.

كد خبر : ۳۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


ازدواج سفید پدیده‌ای که دختر و پسر به عنوان هم‌خانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، بی آنکه میان آن‌ها پیوند زن و شوهری باشد.

كد خبر : ۳۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


زنانی که علاقه‌ای به بچه‌دار شدن ندارند، اغلب مورد انتقاد اطرافیان هستند اما آنها معمولا دلایل خاص و منطقی برای این انتخابشان دارند.

كد خبر : ۳۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷


مروزه کودکان به جای بازی کردن با هم سن و سالانشان، سرگرم بازی با تبلت و موبایل هستند که گاهی استفاده آنها از این وسایل ساعتها زمان می‌برد و ارتباط آنها را با دنیای اطرافشان قطع می‌کند این در حالیست که استفاده زودهنگام کودکان از تکنولوژی می‌تواند تبعاتی به همراه داشته باشد که گاهی والدین به علت مشغله‌های زیاد از آنها بی‌خبرند.

كد خبر : ۳۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


یک کارشناس اجتماعی در ایلام از بنیان خانواده به عنوان بزرگترین قربانی ماهواره نام برد.

كد خبر : ۳۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


رئيس جمهوري ايران به آمريکا مي‌رود. اين سفر که هرساله به منظور شرکت در مجمع عمومي سازمان ملل متحد انجام مي‌شود؛ با روي کار آمدن حجت الاسلام حسن روحاني شکل تازه اي به خود گرف

كد خبر : ۳۰۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


فروتن با اشاره به اینکه ۱۲درصد از لوازم آرایشی موجود در کشور از سوی مرد‌ها مصرف می‌شود، ادامه داد: بر اساس آمار هفت‌درصد از مردان کشور از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند.

كد خبر : ۳۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


جهاد نکاح عبارتی بود که شاید به اندازه خود لغت داعش در دوسال اخیر برای مخاطبین کنجکاوی به همراه داشته است. داعشی ها که ترفندهای رسانه ای را برای در کانون توجه بودن به خوبی آموخته اند، از ابزارهای جنسی نیز نهایت بهره را در جلب توجه جهانیان برده اند.

كد خبر : ۳۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


شاید نام امثال شهید مصطفی احمدی روشن برای نسل جوان امروز، از شهدای دیگر محبوب تر باشد، چرا که جوانان او را نسبت به شهدای دیروز الگویی در دسترس تر می بینند و مشتاق تر از آنان مادران امروز هستند که الگوی در دستسرسی چون «ام وهب» زمان را در مقابل خود می بینند.

كد خبر : ۳۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حماسه مقاومت دوران دفاع مقدس پر افتخار ترین مقطع دوران کشوربود.

كد خبر : ۳۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۱


درهشت سال دفاع مقدس همه ی مردم جهان شاهد بودند که کشور همیشه سر بلند ایران چگونه و با چه استقامت تمام نشدنی در برابر رژیم بعثی عراق ایستادگی کرد.

كد خبر : ۳۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


مادر،زنی فداکار، باتقوا و مدیر که حضورش در خانه، امیدبخش و اطمینان آفرین بود. تنهایی همیشگی ما، آن حیاط بزرگ و بی‌انتها که روزها قابل‌تحمل، اما شب‌هایی تاریک و ترسناک داشت، شهری دور و غریب که امید به یاری هیچ‌کس نیست، فقط دل‌شیر می‌خواست که مادر با تمام وجود معنایش می‌کرد.

كد خبر : ۳۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


مادرانی که چندین و چند سال ،هوای چشمانشان بارانی و هوای دلشان ابریست.

كد خبر : ۳۰۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری معتقد است، وقتی می گوییم دفاع مقدس فقط یاد مردان مرور می شود در صورتی که زنان نیز نقش به سزایی داشتند با همسرم در خدمت محیط کاری در جبهه با آشنا شدم و هردو در عملیات فتح المبین در جبهه بودیم .

كد خبر : ۳۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


رئیس بسیج جامعه زنان گفت: تاکنون بارها از دستگاه قضا خواسته شده است جایگاه چادر را با استفاده از آن برای زنان زندانی خدشه دار نکنند و امیدواریم آقای لاریجانی مانند رؤسای قبل به این موضوع نگاه نکنند و با جدیت آن را در دستور کار خود قرار دهند.

كد خبر : ۳۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش بانوان در شکل گیری انقلاب اسلامی و حفظ و تداوم ارزش های هشت سال دفاع مقدس بسیار تأثیرگذار بوده و هست،بر ضرورت مجموعه سازی حضور زنان در 8 سال دفاع مقدس تأکید کرد.

كد خبر : ۳۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان با انتقاد از استفاده پوشش چادر برای زنان زندانی گفت: فرهنگ پوشش عفیفانه و استفاده از چادر یک پدیده مقدس است و نباید این فرهنگ را در هر جا و هر راهی هزینه کنیم.

كد خبر : ۳۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


حقیقت این است که نمی توان جلوی تکنولوزی را گرفت اگر بیائیم و از ماهواره در خانه استفاده نکنیم خانه عمو و عمه ، خاله و دایی را چه کنیم ؟!

كد خبر : ۳۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


مادران شجاع خرمشهر شبانه و زیر نور شمع جگر گوشه های خود را که در اثر بمباران شهید می شدند را به خاک می سپردند، زنان خرمشهری خود شاهد شهادت فرزندان و همسرانشان بودند اما خم به ابرو نیاورده و دفاع کردند در حالیکه در خلوت خود اشک می ریختند

كد خبر : ۳۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


هفته پیش خبر عروج سید محمود موسوی جاسمی منتشر شد. او سال‌های طولانی را در آمریکا، صرف تبلیغ مبانی اسلام کرده بود و در این راه به اتهام واهی فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با جمهوری اسلامی، چند سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

كد خبر : ۳۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


سال تحصیلی "مهدقرآن و پیش دبستانی های قرآنی" سراسر کشور، امروز با حضور کودکان 4 تا 6 سال در 2200 مهد قرآن آغاز شد.

كد خبر : ۳۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


فاطمه رهبر نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش بیشتر هنر و رسانه در انتقال فرهنگ دفاع مقدس، گفت: باید با جوان های امروز الفت، همدلی و ارتباط دقیق و بهتری برقرار کنیم تا انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت های دفاع مقدس یک انتقال معنوی باشد نه اینکه صرفا یک انتقال اطلاعاتی باشد.

كد خبر : ۳۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


روحانی گفت: البته اعتماد یک شبه ساخته نمی‌شود بلکه یک نردبانی است که پلکان آن زیاد است اما در نهایت اگر ما پای خود را روی این نردبان بگذاریم، در نهایت به بامی می رسیم که آن بام اسمش منافع دو ملت و دو کشور است. همان‌طور که در یک مصاحبه دیگر نیز تصریح کردم، بنا نیست برای همیشه روابط با آمریکا تنش‌آلود و یا خصمانه باشد و به هر حال یک روزی بین دو کشور روابط برقرار می شود.

كد خبر : ۳۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


اگر پس فردا آقای احمد شهید گزارشی مبنی بر جلوگیری از ورود دانشجویان بهایی به دانشگاههای کشور و یا برخورد با دراویش گنابادی و نعمت اللهی و بستگان شان بنویسند، جنابعالی نخستین مقام مسئول نظام خواهید بود که با سخیف ترین ادبیات به او و گزارشش حمله ور می شوید

كد خبر : ۳۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


شما یک روسپی را می بینید، زن معتاد را می بینید اما چرا زنان خاموش آرام دیده نمی شوند؟ به آن‌ها یک عمر یاد دادند نجیب باش، با آبرو باش، با نداری شوهر بساز و آنها در سینمای ایران نیستند. این مهم‌ترین گزاره بخش دوم گفتگو با میلانی است.

كد خبر : ۳۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


کبری خزعلی با بیان اینکه تمایل مردم به فرزندآوری نیازمند سیاست‌های تشویقی مشخصی است، افزود: مشکلات اقتصادی و ضعف برهنگی خانواده هایی که برنامه ریزی نشده صاحب چند فرزند می‌شوند آنها را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو می کند.

كد خبر : ۳۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


این روز‎ها خاطرات زیادی از مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی نقل می‎شود، اما برخی از آن‎ها را با ادبیات خود ایشان خواندن، طعم دیگری دارد.

كد خبر : ۳۳۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس با بیان اینکه صبوری ها و سعه صدری زن ایرانی در هیچ کجای دنیا دیده نشده است، گفت: زنان ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادند قوی ترین زنان جهان از نظر اعتقادی هستند.

كد خبر : ۳۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


یکم اکتبر به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است، توجه به این دوره که انسان با قدم هایی آرام و آهسته، با کوله باری از تلاش و تجربه به آن گام می گذارد از اهمیت فراوانی برخوردار است.

كد خبر : ۳۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


زندگی بهتر با فرزند کمتر، شعاری که یک دهه بر در و دیوار شهر سابه افکنده بود، شاید کسی فکر نمی کرد سیر صعودی هرم جمعیتی به سمت سالمندی، علاوه بر ایجاد پدیده سالمند تنها، جای خالی فرزندان را نه تنها در قاب عکس که در حاشیه خیابان نیز ثبت می کند!

كد خبر : ۳۱۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۰


کمتر مساله ای است که بتواند به اندازه لقمه حرام یا شبهه ناک، انسان را از درک سعادت محروم کند و در عین حال-و متاسّفانه- در این روزها، شاید کمتر مساله شرعی باشد که به این اندازه مورد غفلت واقع شده باشد.

كد خبر : ۳۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


عرفات، نام منطقه وسیعى است با مساحت حدود 18 كیلومتر مربع در شرق مكه معظمه، اندكى متمایل به جنوب كه در میان راه طائف و مكه قرار گرفته است. زائران بیت‏الله الحرام در روز عرفه - نهم ذى حجّه - از ظهر تا غروب در این منطقه حضور دارند. در نقلى آمده است كه آدم و حوّا(علیه السلام) پس از هبوط از بهشت و آمدن به كره خاكى، در این سرزمین همدیگر را یافتند و به همین دلیل، این منطقه «عرفات» و این روز «عرفه» نام گرفته است.

كد خبر : ۳۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


وزارت کشور رژیم صهیونیستی در گزارش خود، رایج‌ترین و محبوبترین نامی‌ که صهیونیستها برای دختران انتخاب می کنند را «تامار» معرفی کرد.

كد خبر : ۳۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، در تشریح سیاستهای جمعیتی این وزارتخانه به تامین خدمات باروری سالم و افزایش بارداری های ارادی و برنامه ریزی شده اشاره کرد.

كد خبر : ۳۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


سیزدهم مهر سالروز هجرت امام خمینی از عراق به پاریس است، سفری که زمینه ی بازگو کردن اندیشه های آزادی خواهانه ی معمار بزرگ را به جهانیان فراهم کرد و فصلی دیگر را در پیروزی انقلاب اسلامی گشود.

كد خبر : ۳۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


مهم ترین نقش زن در ظهور و موعود نقش مادری زن است. نقشی که در کنار انتخاب شایسته همسر تجلی می کند جرا که اولین گام برای تربیت نسل ولایی، انتخاب همسری ولایتمدار است که در آینده بتواند پدری موفق در تربیت نسل دوستدار ولایت باشد.

كد خبر : ۳۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


مهم ترین وظیفه زن در دوران انتظار اولویت بخشی به وظایف مادری و همسری در قبال سایر وظایف اجتماعی است.

كد خبر : ۳۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


نحوه زندگي هر فرد با ديگري متفاوت است و هنگامي که شما به عنوان عروس وارد خانواده همسرتان مي شويد طبيعي است که تفاوت هاي زيادي را مشاهده کنيد.

كد خبر : ۳۲۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


در غدیر خم پیامبر خدا(ص) مرا چنین معرفی کرد: ای مردم، آیا می دانید که خداوند ولی و سرپرست من است و من ولی و سرپرست شما مؤمنان هستم; و من نسبت به جان های شما از خودتان سزاوارترم؟ همگی پاسخ دادند: چنین است ای پیامبر خدا.

كد خبر : ۳۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


در بسیاری از کشورها، نسبت زیادی از مرگ و میر مادران به دلیل عوارض ناشی از سقط های غیرقانونی و غیر بهداشتی است.

كد خبر : ۳۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


اطفال خود را به خاطر گریه‌هایشان نزنید، زیرا گریه تا مدتی شهادت به وحدانیت خدا و شهادت به نبی اکرم (ص) و دعا برای والدین است. همچنین، فرزندان خود را ببوسید. پس همانا برای هر بوسیدن درجه‌ای است در بهشت.

كد خبر : ۳۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


آیت الله حسن‌زاده آملی می‌‌گوید: «این نکته که می‌‌گویند ازدواج باعث کامل شدن دین می‌‌شود این نیست که یک راحتی را برای انسان فراهم می‌ کند که به واسطه آن ایمانش کامل شود؛ بلکه ازدواج با درگیری‌‌ها و تکالیفی که به همراه دارد انسان را درگیر می‌‌کند چنان که وی ممکن است از وظایف معنوی خود باز بماند چون حفظ ایمان و توجه به خداوند در این شرایط سخت ‌تر است. لذا این ایمان کامل ‌تر است چرا که انسان مجرد اگر فقط دغدغه مسائل جنسی را دارد یک شخص متاهل هزاران دغدغه دیگر هم دارد.»

كد خبر : ۳۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


امروز یکی از معضلات اجتماعی در جامعه ایران موضوع بی حجابی و یا بدحجابی توسط زنان در سطح جامعه است موضوعی که امروز کم کم به یک معضل اجتماعی بدل شده و بسیاری از نهادهای فرهنگی را برای حل آن به تکاپو واداشته است.

كد خبر : ۳۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


افزایش آمار اعتیاد در جامعه بانوان، حاکی از وضعیت نگران‌کننده و بغرنجی است که پیش روی ماست و چون مادران و زنان نقطه پرگار سلامت اجتماع و خانواده هستند، اگر چاره‌ای اساسی بر رفع آن نیندیشیم، نسل‌های بعد وضعیت غم‌انگیز و نابسامانی خواهند داشت.

كد خبر : ۳۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


افزایش آمار اعتیاد در جامعه بانوان، حاکی از وضعیت نگران‌کننده و بغرنجی است که پیش روی ماست و چون مادران و زنان نقطه پرگار سلامت اجتماع و خانواده هستند، اگر چاره‌ای اساسی بر رفع آن نیندیشیم، نسل‌های بعد وضعیت غم‌انگیز و نابسامانی خواهند داشت.

كد خبر : ۳۲۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


افزایش آمار اعتیاد در جامعه بانوان، حاکی از وضعیت نگران‌کننده و بغرنجی است که پیش روی ماست و چون مادران و زنان نقطه پرگار سلامت اجتماع و خانواده هستند، اگر چاره‌ای اساسی بر رفع آن نیندیشیم، نسل‌های بعد وضعیت غم‌انگیز و نابسامانی خواهند داشت.

كد خبر : ۳۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


امروز یک رنگ مد می‌شود و فردا رنگی دیگر، لباس‌ها کوتاه، آستین‌ها بریده و شلوارها پاره می‌شوند، موها به اصطلاح فشن می‌شود و...

كد خبر : ۳۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


زن که باشی، از پله های مترو که پایین می روی، در انتظار تاکسی که ایستاده یی، از کنار مغازه و معابر عمومی که می گذری، صداهایی گوشخراش همانند روح های سرگردان و بی هدف تعقیبت می کنند.

كد خبر : ۳۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


بانوی فعال قرآنی: تشکیل خانه قرآن را من امر به معروف می دانم خود این تابلو یعنی امر به قرآن همان طور که مقام معظم رهبری می گوید اگر 10 نفر به فرد متخلف تذکر دهند آن فرد به خود می آید

كد خبر : ۳۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


 امامت امامان در طول تاریخ مطرح و تبیین شد، حقیقتی که از امیرمؤمنان آغاز می شود و به مهدی صاحب الزّمان(ع) منتهی می گردد. مخالفان نیز این را به خوبی فهمیده اند، لذا از همان آغاز تلاش کردند (و در حدّی موفق شدند) که داستان غدیر را تأویل نمایند، چرا که اگر فقط امامت امیرمؤمنان بود. ممکن بود به نوعی آن را پذیرا شوند، ولی آنچه ترس داشتند و دارند، ادامه کار، و تداوم امامت و ولایت در طول تاریخ است که سخت مخالفان را خلع سلاح می کرده است.

كد خبر : ۳۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


محبت و نیکی چون ریسمانی است که دل ها را به یکدیگر پیوند می زند و قلب های سخت را نرم و مطمئن می سازد.

كد خبر : ۳۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۲


بعضی از والدین غافل از این که بازی های رایانه ای غرب چون هیولایی بس اغواگر به اندرون خانه نفوذ کرده و با مهارت و تأثیرگذاری زیادی کودکان را تبدیل به انسان‌هایی ضد اجتماع، قانون‌شکن، مریض جسمی و روحی، بی‌هویت و کم عاطفه می‌کند.

كد خبر : ۳۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۶


تنهایی کابوس خانواده های تک فرزند است. کابوسی که می تواند با گسترش این پدیده، هسته اولیه تشکیل جامعه را به از خانواده به "خانواده تنها" تبدیل کند و این تغییر و تحول هم والدین و هم فرزندان دچار هزار دردسر می شوند.

كد خبر : ۳۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۶


تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی می‌شناسد، از آن‌ها تصویری در ذهن ندارد. خواسته یا ناخواسته، پشت پرده، نقش‌های سیاسی و اجتماعی‌شان را ایفا می‌کنند.

كد خبر : ۳۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


لاله افتخاری، در نشست زنان و توازن مشارکت های اقتصادی و استراتژی های جمعیتی،گفت: فرهنگ سازی و آموزش به خانواده ها مؤثرترین راه جلوگیری از کاهش جمعیت است و باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا اشتباهات وجود آمده در بحث جمعیت را جبران کنیم.

كد خبر : ۳۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


برنامه های ماهواره ای با گسترش فساد و رواج بی بندوباری، ترویج آیین و مذاهب شیطان پرستی، موسیقی های نامناسب..به تخریب نظام خانواده می پردازند؛ تماشای این گونه سریال ها و فیلم ها در زمان اوقات فراغت فرزندان، بر ذهن آنها تاثیرات مخربی بگذارد.

كد خبر : ۳۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


حرف پدرم در مورد شهادت این بود که با دعا خواندن و پشت میز نشستن  انسان شهید نمی شود برای شهادت باید هجرت کرد و دل از خانه و مال و فرزندان کند و به مناطق محروم رفت.

كد خبر : ۳۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


 آیت‌الله مهدوی‌کنی که 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند، صبح امروز دار فانی را وداع گفته و به ملکوت اعلی پیوستند.

كد خبر : ۳۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


یک جامعه شناس گفت: نبود الگو در خانواده سبب بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

كد خبر : ۳۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


بعد از مرگ پدر، روزگارمان سخت می‌گذشت و مستاصل و درمانده، نمي‌دانستيم چه کنيم؟! در فقر و مسکنت دست‌وپا می‌زدیم و اداي آدم‌هاي زنده را درمی‌آوردیم! تصمیم به مهاجرت گرفتم!

كد خبر : ۳۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


 مسئول تحلیل و بررسی حوزه صدیقه کبری (س) شهرستان خرم آباد گفت:  زنان و دختران نقش تربیتی زیادی در بنیان خانوداه دارند اگر توجه ویژه ای به سمت خانواده ها خصوصآ فرزندان را نداشته باشند از دست خواهند رفت.

كد خبر : ۳۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


مدیر کل اموربانوان استانداری لرستان گفت: کار گروه بانوان و خانواده تنها کار گروهی است در سطح استان که مسائل مربوط به بانوان استان را با حضور اعضاء به بحث گذاشته برنامه های اجرایی در خصوص بانوان تدوین و در قالب مصوبه به دستگاههای اجرایی ارسال می گردد.

كد خبر : ۳۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


خانواده تعریف صحیحی از یک "با هم بودن خوب" است. جامعه خوب از خانواده‌ای خوب شکل می‌گیرد. خانواده به عنوان مدرسه‌ای بی مثال تسهیل گر تربیت و پرورش روحی و فکری هر یک از اعضای آن است.

كد خبر : ۳۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


مطالعات کارشناسی و تجارب افراد نشان می‌دهد که بسیاری از ما در مورد زندگی زناشویی، شناخت صحیحی نداریم در حالی که حساسیت ازدواج و انتخاب همسر بسیار بیشتر از تصور اغلب جوان‌هاست.

كد خبر : ۳۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


آمنه بهرامی بخشش خود در مورد قصاص عامل اسیدپاشی خود را ظلمی به دیگران عنوان کرد و گفت: من بارها به مدعیان دفاع از حقوق بشر گفته‌ام که شما را باید در سطل اشغال بریزند و درش را ببندند تا بوی تعفن حقوق بشر مورد ادعای شما دنیا را نگیرد.

كد خبر : ۳۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


این روز‎ها خاطرات زیادی از مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی نقل می‎شود، اما برخی از آن‎ها را با ادبیات خود ایشان خواندن، طعم دیگری دارد .

كد خبر : ۳۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


این اسلام از زن می خواهد که با کسب آموزش های لازم آگاهی و شناخت؛ تحلیل درست از مسایل اجتماع داشته باشد و آن را در خانواده و اجتماع پیرامون خود نشر دهد تا هم خود عنصری فعال در عرصه حیات سیاسی و اجتماعی جامعه باشد و هم منشأ پرورش فکری مردان و زنان متفکر و آزادی خواه و حق طلب گردد.

كد خبر : ۳۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


یک کارشناس حوزه خانواده گفت: در برخی استان‌ها از هر سه ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۳۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۳۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


شاید روزی که جایزه صلح نوبل را دریافت کرد، برخی ردای حمایت از حقوق بشر را تنها برازنده او که یک حقوق‌دان بود، می‌دانستند‌ ولی خیلی زود رویای شیرین صلح‌طلبی عبادی راه پایان را در پیش گرفت.

كد خبر : ۳۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


منافقین می‌گویند «چه کسی گفته ما با ولایت فقیه مشکل داریم؟ ما هم می‌گوییم: ولایت فقیه!». اگر این‌ طور است، پس چرا فتنه را محکوم نمی‌کنید؟ می‌گویند: ما حرّ هستیم! بدن آن شهید بزرگوار را در قبر می‌لرزانند

كد خبر : ۳۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


مدیر واحد خواهران سازمان بسیج مداحان با بیان اینکه مهم ترین تأثیر مداحی ایجاد محبت دینی در بین مردم است، اظهار داشت: برای دین سه بخش عمل دینی، علم دینی و علایق دینی در نظر گرفته شده است و عمل، فرع محبت است.

كد خبر : ۳۴۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


رئیس انجمن علمی مامایی ایران با بیان دلایل چسبندگی جفت در زنان، گفت: این عارضه با عفونت‌های مقاربتی افزایش می‌یابد، همچنین چسبندگی جفت در زنانی که سزارین قبلی داشته‌اند 6 برابر بیشتر است.

كد خبر : ۳۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی از سوی مجلس خبرگان را تبلور پاسداری از رای مردم در یک جامعه مردم‌سالار توصیف کرد.

كد خبر : ۳۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


کم اطلاعی درباره مسائل دوران بلوغ ممکن است، باعث شود دختر نوجوان احساس کند، این تغییرات نوعی بیماری است، به ویژه در این دوران دستخوش اختلالات از قبیل بی حوصلگی و گوشه گیری شده و عصبی، بهانه جو و پرخاشگر می شوند.

كد خبر : ۳۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


مستحب است برای داشتن فرزند دختر دعا کند، حضرت ابراهیم (ع) با وجودی که فرزندان فرهیخته و بزرگواری چون حضرت اسماعیل و اسحاق (ع) داشت، برای داشتن فرزند دختر هم دعا می کرد.

كد خبر : ۳۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


همه مادرها دلشان می خواهد فرزندشان سالم و باهوش باشد اما بیشتر آنها نمی دانند چطور باید این کار را انجام دهند.

كد خبر : ۳۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


هم‌زمان با بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، نشست بررسی موانع اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب و بررسی عملکرد وزارتخانه‌ها در زمینه گسترش حجاب در جامعه، در غرفه خبرگزاری فارس برگزار شد.

كد خبر : ۳۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


داشتن خانه ای تمیز و مرتب وظیفه سختی است. به نظر می رسد به محض آن که خانه را تمیز می کنید، همسر و فرزندانتان آن را دوباره به هم می ریزند.

كد خبر : ۳۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲


اگر خانمی زیباییش را به رخ دیگران کشید و دل مردی را ربود و خانواده ای را به سردی گرایش و سوق داد، بداند در آینده نزدیک زن زیباتر از او پیدا خواهد شد، دل شوهر و فرزند جوانش را می‌رباید و زندگی او را سرد خواهد کرد و با شعله شهوت و هوا و هوس زندگی او را آتش خواهد زد.

كد خبر : ۳۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲


«من زنده‌ام» حتما یکی از کتاب‌های مهم تاریخ دفاع مقدس ماست؛ چرا که بخشی از آن دوران درخشان را روایت می‌کند که شاید حتی تصورش هم برای مخاطب ممکن نباشد؛ چه برسد به تحمل چهار ساله‌اش؛ کتابی که آنقدر تازه است و روایت نویی دارد که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و رهبر انقلاب هم تقریظی بر آن نوشتند.

كد خبر : ۳۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


یک استاد دانشگاه با تشریح رصد جمعیت «زیر حد جانشینی» ۸۰ کشور جهان گفت: باید ازدواج‌ها زودتر صورت پذیرد،بنابراین سازمانها باید به فکر امکانات لازم، تربیت نسل و کیفیت جمعیت باشند،البته سیاست‌های جمعیتی را نیز باید استراتژیست‌ها بنویسند.

كد خبر : ۳۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


«آسایش و آرامش»محبوب همگان است وآنان که در وسط آرامشند،دنیایشان نیز گوشه ای از بهشت است. از این رو نوشتم «آسایش و آرامش».

كد خبر : ۳۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


برادر شهید بابایی گفت: مادرم همیشه می‌گفت «تکلیف نمی‌کنم پرچمی که پدرتان برای عزای امام حسین برافراشته است، نگه دارید اما تا آنجا که توان دارید این پرچم را با افتخار بالای خانه شهید بابایی حفظ کنید».

كد خبر : ۳۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


اگرچه تلویزیون را نمی توان یک ابزار مناسب برای تربیت فرزندان در نظر گرفت، اما آموزش هنجارهای اجتماعی و آموزش های ابتدایی به کودکان و همچنین سرگرم کردن آنها برای مدتی کوتاه می تواند توسط برنامه های کودک و نوجوان صورت بگیرد.

كد خبر : ۳۵۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


دکترای تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، سزارین‌ها از عوامل افزایش دیابت ایرانیان عنوان کرد و گفت: با همین روند جمعیتی پیش رویم جمعیت ایران وقتی به ۱۰۱ میلیون نفر رسید رشد آن صفر و منفی می‌شود

كد خبر : ۳۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


سرهنگ سیدکاظم فرتاش یکی از دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که روزهای بازنشستگی خود را با چاپ کتاب‌هایی پیرامون خاطرات خود در عملیات‌های مختلف از جمله عملیات حصر سوسنگرد سپری می‌کند.

كد خبر : ۳۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


رئیس اداره آموزش و پروش عشایری لرستان گفت: معلم فداکار لرستانی، رسالت معلمی را به زیباترین شکل به جامعه عرضه کرد.

كد خبر : ۳۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


مادران بارداری که به بیماری ایدز مبتلا هستند، باید فرزندان آن‌ها بلافاصله پس از تولد تحت درمان قرار بگیرند.

كد خبر : ۳۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


زینب مختاری همسر کاظم صفرزاده معلم فداکار لرستانی از روزهایی که همسرش شغل معلمی را با عشق انتخاب کرد این‌گونه می‌گوید: 20 سال قبل وقتی از طریق یکی از اقوام با کاظم آشنا شدم او در تربیت معلم مشغول تحصیل بود. همیشه می‌گفت معلمی را به خاطر آنکه شغل انبیا است دوست دارم و می‌خواهم به دانش‌آموزان محروم شهر و استان لرستان خدمت کنم.
كد خبر : ۳۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


مادر، واژه ای ماندگار و ستودنی است که برای همه ی مادران چنین است، اما وقتی با واژه شهادت عجین می شود معنایی دگر می یابد. معنایی که پهلو به پهلوی فرشتگان مقرب درگاه خداوندی می ماند. معنایی که نام و یاد زهرا (س) و زینب (س) را زنده می کند.

كد خبر : ۳۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل ( ع)  استان لرستان  گفت : 69 درصد سریال ها  ماهواره ای فارسی زبان نقش   کلیدی را به زن می دهند و این برای  جامعه  اسلام خطر آفرین  است.

كد خبر : ۳۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابولفضل (ع) گفت: حضرت زینب (س)  عالمه ی غیر معلم بود و کسی به او درس نداده است و  در سن هفت سالگی در کوفه به درخواست اغنیان کوفه نسبت به آموزش تفسیر قرآن در کوفه تدریس کرد

كد خبر : ۳۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


والدین نقش مهمی در رشد و هدایت فرزندان خود دارند و در حقیقت اصلی‌ترین وظیفه پدر و مادر، تعلیم و تربیت و تامین نیازهای جسمی و روحی فرزندان است.

كد خبر : ۳۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با بیان اینکه سوء استفاده‌ها در شبکه‌های اجتماعی این فضا را برای خانم‌ها آسیب‌پذیرتر کرده است، گفت: آمار استفاده از اینترنت در کشور ما به دلیل دستپاچگی کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با سایر کشورها خیلی بیشتر است.

كد خبر : ۳۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


«همباشى» یا «ازدواج سفید» چگونه پا در رسانه‏‌هاى ایران نهاد؟ این ‏بار نیز پاى رسانه‏‌هاى ضددین و ضدانقلاب در میان است. تابوشکنى و حرمت‏‌زدایى از اذهان جامعه مسلمان نسبت به این سبک زندگى مشترک، هدف اصلى چنین رسانه‏‌هایى است.

كد خبر : ۳۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


معاون حقوقی رئیس‌جمهور به موضوع اسیدپاشی اشاره کرد و گفت: در حال رایزنی با قوه قضائیه جهت تشدید جرایم مربوط به اسیدپاشی هستیم تا در قالب ماده 286 قابل مجازات باشد.

كد خبر : ۳۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


مال حرام از بزرگترین عوامل هلاکت انسان و مهم‌ترین موانع رسیدن به سعادت است و بیش‌تر هلاک شدگان ، هلاک شده مال حرام هستند ، و اکثر مردمی که از فیوضات و سعادات محروم مانده‌اند، به واسطه حرام بوده است.

كد خبر : ۳۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


۱۵ آذر ۹۳ دختران شین آباد وارد دومین سال زندگی جدید خود می‌شوند،‌ حادثه‌ای که با آتش گرفتن بخاری نفتی کلاس درس آینده آنها را تحت الشعاع قرار داد اما حادثه شین آباد تلنگری است نسبت به وضعیت غیراستاندارد سیستم گرمایشی ۱۵۰هزار کلاس درس.

كد خبر : ۳۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


مدیر کمیته امداد شهرستان خرم‌آباد از سرپرستی 25 نفر از ایتام توسط یکی از حامیان منطقه یک و همچنین اهدا بیش از مبلغ 60 میلیون ریال توسط حامیان و خیرین خبر داد. 

 
كد خبر : ۳۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


شهید «مجید پازوکی» بعد از جنگ دوباره پا به میدان نبرد گذاشت؛ این بار برای پایان دادن به چشم انتظاری خانواده‌هایی که پیکر فرزنداشان در زیر خاک‌ جا مانده بود.

كد خبر : ۳۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


در اتاقش نشسته، لپ تاپش را روی پایش گذاشته و با ورود به شبکه‌های اجتماعی، شروع به گفتن حرف‌های قشنگ می‌کند، این هم نوعی دلبری از نوع مدرن است.

كد خبر : ۳۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


یک روان‌شناس گفت: بی‌توجهی والدین نسبت به فرزندان باعث تحریک حس حسادت و ایجاد حس حقارت در کودک می‌شود.

كد خبر : ۳۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


برای همین شک نداشتم که حتما پشت این کار یه دلیل منطقی هم هست که دانش من بهش قد نمیده .

كد خبر : ۳۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


تولیت حسینیه آیت‌الله العظمی سید جواد خامنه‌ای در گفت‌وگویی متفاوت به تشریح رابطه میان امام خامنه‌ای و پدرشان پرداخت.

كد خبر : ۳۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


بگذارید فرزند شما عادت کند که «حرف آخر» را شما می‌زنید.

كد خبر : ۳۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه جامعه 30 میلیونی فضای مجازی در کشور تشکیل شده است، گفت: نباید قدرت این جامعه را در انتشار شایعات نادیده گرفت و عدم اطلاع رسانی صحیح از سوی رسانه‌ها و مسئولان به گسترش این وضعیت دامن می‌زند.

كد خبر : ۳۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور از تمامی افرادی که قصد سفر و زیارت به کشور عراق را دارند خواست تا حتما گذرنامه به همراه داشته باشند

كد خبر : ۳۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


«آنتوان بارا» نویسنده مسیحی کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت»گفت:مسیحیان عرب به اهل بیت (ع) احترام می‌گذارند و در بیشترخانه‌های مسیحیان عکس حضرت علی (ع) وجود دارد چون آنها معتقد هستند که شباهت زیادی به حضرت مسیح(ع) دارد...

 

كد خبر : ۳۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، گفت: سالانه ۴۱۰ هزار فرصت فرزند آوری در میان زنان هرگز ازدواج نکرده ، ۱۰ هزار فرصت در اثر فوت همسر و ۲۰ هزار فرصت بر اثر طلاق از بین می رود.

كد خبر : ۳۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


پایگاه های خبری غربی نوشتند: کاخ سفید تاکید کرده است که گزارش سنا آمریکا اعتبار اخلاقی ایالات متحده در جهان را خدشه دار کرده است.

كد خبر : ۳۷۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


یک جامعه‌شناس گفت: ریشه بسیاری از ‏اختلافات و مشکلات درون خانواده‌ها بر اثر پخش برنامه‌ها و تاثیرات مخرب ماهواره‌های غربی و شبکه‌های فارسی زبان است که جوانان از این برنامه‌ها الگوگیری می‌کنند.

كد خبر : ۳۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


رئیس ستاد انتخابات ۸۸ در مورد دیدار نمایندگان کاندیداها با رهبر انقلاب گفت: عباس آخوندی نماینده ستاد موسوی گفت که من معاون سیاسی بودم، مکانیزم انتخابات را می‌شناسم و در مکانیزم انتخابات ایران تقلب نمی‌تواند صورت بگیرد.

كد خبر : ۳۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۲


ننه غلام جلو می‌آید، دست‌هایش را بالا می‌برد و شروع می‌کند به حرف زدن: سلام، به جدت من از بچگی می‌شناسمت. خانه شما می‌آمدم، پیش مادرت....

كد خبر : ۳۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


وزارت حقوق بشر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که "ابوانس اللیبی" یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش، ۱۵۰ زن عراقی از جمله دختران جوان و زنان باردار را به قتل رسانده است.

كد خبر : ۳۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


تصور می‌کنید میز صبحانه‌تان تکراری شده یا فرزندان‌تان مثل سابق رغبتی به خوردن این وعده ندارند؛ وقت آن است که فکری برای این موضوع کنید. شما می‌توانید پیشنهادهای ما را عملی کنید.

كد خبر : ۳۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


یک کارشناس تغذیه، گفت: عدم تحرک و فعالیت بدنی مناسب زنان نسبت به مردان، مصرف هورمون پروژسترون و استروژن، حاملگی پیاپی و نداشتن تحرک و و رزش کامل پس از هر زایمان، این بیماری را در زنان شایع تر کرده است

كد خبر : ۳۸۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


امروزه برای بسیاری از مخاطبان صدا و سیما این مهم غیر قابل انکار است که اغلب تبلیغات صدا و سیما در راستای تبلیغ یک وسیله یا ماده خوراکی حیاتی نیست.

كد خبر : ۳۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


پیرزن 80 ساله‌ای در شهرستان کوهدشت شوهر 81 ساله‌اش را کشت.

كد خبر : ۳۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


تک فرزندی 19 درصد خانواده های ایرانی،پیامدهای ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، کمک دو میلیاری بهزیستی به ۴ میلیون مراجعه کننده و ... ازجمله اخبار حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی در این هفته بوده است.

كد خبر : ۳۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


فصل امتحانات برای کودکان و همچنین والدین آنها همواره استرس زیادی به همراه دارد.

كد خبر : ۳۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید، با اشاره به سقط جنین از سوی برخی از افراد گفت: سقط جنین نوعی آدم کشی مؤدبانه در قرن ۲۱ است.

كد خبر : ۳۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


هیچ گاه امام رضا (ع) در سخن بر کسی جفا نورزید و نیزسخن کسی را پیش از تمام شدن قطع نکرد هرگز نیازمندی را که می‌توانست نیازش را برآورده سازد رد نمی‌کرد.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بکارگیری و اشتغال بانوان اتباع خارجی بعنوان خدمه و یا عناوین دیگر در منازل، غیر قانونی است.

كد خبر : ۳۸۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


انار از جمله میوه‌های بهشتی است که در قرآن کریم از آن یاد شده است.

كد خبر : ۳۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


تراژدی مرگ دختر ترک‌تبار آلمانی توسط یک جوان مقابل رستوران "مک‌دونالد" مهر تأیید دیگری بر ناامنی زنان در دنیای غرب است.

كد خبر : ۳۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


تامین اجتماعی به بیمه شده زن در مدت استراحت ایام بارداری، در صورتی که حائز شرایط قانونی لازم باشد، کمک هزینه بارداری پرداخت می‌کند.

كد خبر : ۳۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


منابع متعددی آمده است که روزی، حضرت رضا(ع) به قبه ای که در مدفن هارون بود، رفت و خطی بر زمین کشید و فرمود: « اینجا تربت من است و در آینده ای نه چندان دور، خداوند این مکان را محل اجتماع شیعیان و دوستداران ما قرار خواهد داد.» پیشگویی حضرت رضا(ع) به زودی جامه عمل پوشید و در کنار گور هارون به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۳۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: کمک هزینه بارداری بابت فرزندان چهارم و به بعد نیز پرداخت می شود.

كد خبر : ۳۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس دلیل سرعت انتشار شایعات در شبکه‌های اجتماعی مانند وایبر را نادیده گرفتن ارزش‌های اخلاقی دانست و گفت: اگر سرعت آن کنترل نشود عاقبت غم‌انگیزی در انتظار جامعه خواهد بود.

كد خبر : ۳۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


«امروزی بودن» که به نوعی به عنوان فرهنگ والا و برتر به جامعه معرفی می شود زندگی فرهنگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد بدون اینکه سوال شود آیا این فرهنگ، واقعا امر فرهنگی است؟

كد خبر : ۳۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


بـاتـوجه به خونریزی‌های ماهانه، همه خانم‌ها در سنین باروری که دوره‌های قاعدگی دارند باید از نظر دریافت آهن و نیز احتمال کم خونی بررسی شوند.

كد خبر : ۳۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


خانم و آقا احتیاج به روابط عاطفی دارند.

كد خبر : ۳۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۴


ازدواج یک شراکت همه جانبه است.دو نفر که با هم ازدواج می کنند ،باید در تمام شرایط از هم حمایت کنند.

كد خبر : ۳۹۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۴


یکی از مواردی که باید رعایت شود این است که زوج‌‌‌‌‌ها زمانی که صاحب فرزند می‌شوند باید نسبت به گذشته در رفتار و نگرش خود تغییر ایجاد کنند.

كد خبر : ۳۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناسان برای حل این معضل راهکارهای بسیاری ارائه می دهند که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم. به قوانین اسلامی می رسیم؛ دستوراتی که در آخرین کتاب آسمانی سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) برای داشتن رابطه عاشقانه به زن و شوهر توصیه شده است.

كد خبر : ۳۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


به طور کلی نصایح والدین به فرزندان و تذکر به اعمال و رفتار نامناسب آنها مسئله ای است بسیار مهم که باید به صورت خاصی و با تدبیر مخصوصی انجام پذیرد وگرنه به طور عادی نصایح والدین با عکس العمل منفی مواجه خواهند شد.

كد خبر : ۳۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


وضعیت و جایگاه لرزان زنان قجری در خانواده و اجتماع، به ضعف و انفعالشان دامن می زد و به سبب نداشتن چشم اندازی برای تغییر به وضعیتی بهتر، محیط و شرایط زندگی شخصی و اجتماعی خود را سرنوشتی محتوم بشمار می آوردند.

كد خبر : ۳۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


رئیس سازمان ثبت احوال این بار در مورد تعداد اعضای خانواده هشدارهایی را مطرح کرد که دوراز واقعیت نیست و به زودی در بطن زندگی های اجتماعی رقم می خورد این درحالی است که خانواده ها از تعداد اعضای خود کاسته اند تا شاید زندگی بهتری را در پیش بگیرند.

كد خبر : ۳۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


یک استاد دانشگاه با بیان اینکه مجازات سران فتنه خط قرمز نظام است، گفت: مجازات سران فتنه موجب بقای نظام و دلگرمی مردم خواهد شد همچنین به قانونمند شدن کشور کمک می کند.

كد خبر : ۳۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


بخشی از سخنان آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به کسانی که می گویند  حصر، بدون محاکمه قضایی و رأی قاضی مشروعیت ندارد

كد خبر : ۳۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


معاون انتشارات بروج از تولید کتاب صوتی «من زنده‌ام» با صدای معصومه آباد، نویسنده کتاب و صبا راد، مجری تلویزیون خبر داد و گفت: عرضه این محصول به زودی آغاز خواهد شد.

كد خبر : ۳۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: زمان سکوت تمام شده است و مطالبه مردم محاکمه سران فتنه است.

كد خبر : ۳۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


یکی از مهم ترین مواد مغذی برای سلامت جنین اسید فولیک است.

كد خبر : ۳۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


در سیستم آموزش و پرورش همسانی بسیاری در برخورد با دختر و پسر وجود دارد در صورتی که آنها با یکدیگر تفاوتهایی دارند که باید دیده شود و هر کدام در کانالی جداگانه قرار گیرند.

كد خبر : ۳۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


گاهی برخی از انسان‌ها در برداشت از مفاهیمی در گذر زمان دچار مشکل می‌شوند. یکی از آن مفاهیم تأمل ‌برانگیز ارث در جهان امروز است.

كد خبر : ۳۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


استاد حوزه و دانشگاه به ریشه‌های بدحجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: بی‌حجابی نخست از محیط خانواده شروع می‌شود و فرزندان از رفتار و اعمال پدر و مادرشان الگو می‌گیرند و در گام بعد محیط بیرونی، دوستان، همسالان و همکاران بر فرد تأثیر می‌گذارند و چه بسا دختری با چادر وارد دانشگاه شده و در ترم‌های آخر، چادر را کنار می‌گذارد.

كد خبر : ۴۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


شیخ عبدالقادر موایا از رهبران شیعی اوگاندا به ضرب گلوله افراد ناشناس به شهادت رسید. پیکر این عالم دینی با حضور گسترده مردم تشییع و خاکسپاری شد.

كد خبر : ۴۰۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


بسیج جامعه زنان کشور طی بیانیه ای به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی این روز را نقطه عطف دهه چهارم انقلاب اسلامی دانست، که در آن روز خواب خوش بر دشمنان خارجی و منافقان داخلی، حرام شد و فتنه 88 را خط قرمز نظام و رهبری و برائت از سران آن را محک انقلابی یا ضد انقلابی بودن قرار داد؛ تا جایی که رأی اعتماد مردم برای خدمت به نظام، محکوم کردن فتنه و دشمنی با سران فتنه است.

كد خبر : ۴۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


خدمات رسانی عراقی‌ها به زائران امامان معصوم(ع) همه ساله با صحنه‌های عجیبی و شگفت‌آوری همراه است که نمی‌توان تفسیر منطقی برای آن ارائه کرد.

كد خبر : ۴۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


آتش‌بازیهای شب سال نو در شهرهای سیدنی، لندن و نیویورک آغاز می شود، گوگل لوگوی صفحه جستجو را به این مناسبت تغییر خواهد داد، بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا در هنگام مواجهه با یکدیگر سال نو را تبریک می‌گویند و ..

كد خبر : ۴۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


مصرف یک لیوان شیر گرم قبل از خواب می‌تواند استرس دانش‌آموزان را کم کند.

كد خبر : ۴۰۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


سال 2014 مملو از تحولات گسترده و پیچیده در عرصه سیاست داخلی و خارجی آمریکا بود. سیطره جمهوری­‌خواهان بر کنگره آمریکا، انتشار گزارش شکنجه‌­های وحشیانه سیا، افزایش بی‌­سابقه تنش میان مسکو و واشنگتن تا شکل‌دهی به ائتلاف مبارزه با داعش بخشی از این تحولات را تشکیل می­دهد.

كد خبر : ۴۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هنگامی که کودکان بتوانند با اطمینان نظرات خود را بیان کنند، بیشتر احساس اعتماد به نفس می‌کنند

كد خبر : ۴۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


یک جامعه ‎شناس با بیان اینکه هنگامی که نوزاد توانایی انتخاب اسم نداشته پدر و مادر باید متناسب با ویژگی‎های فرهنگی و اعتقادی جامعه‎ای که فرزند در آن بزرگ می‎شود، نامی برای او برگزینند، گفت: در جامعه ما انتخاب اسامی اسلامی و ایرانی و نام‎هایی که معانی زیبا را به ذهن القا می‎کنند، مناسب است.

كد خبر : ۴۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


روانشناس تربیتی گفت: بدبینی یک نوع اختلال شخصیتی است که در نتیجه آن، فرد بطور بیمارگونه‏ نسبت به مسایل مختلف سوءظن پیدا می کند.

كد خبر : ۴۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه پیروی از سیره این بزرگوار ،درمانگر بسیاری از دردها و مشکلات زندگی است، گفت: هفته وحدت با عنوان تجلی اخلاق محمدی فرصت مناسبی برای ترویج اخلاق نیکو و ایجاد محبت و همدلی بین مسلمین خواهد بود

كد خبر : ۴۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


متأسفانه در جامعه ما تا حدی این اخلاق شکل رایج و عمومی دارد، باید آن را بپذیریم. مثلا می‌گویند از این آدم خوشم می‌آید و از فلانی خوشم نمی‌آید. این یک روحیه است. نمی‌فهمم چه می‌شود که ما از یکسری از آدم‌ها خوشمان می‌آید و از یکسری دیگر نه! به‌نظر من عادی این است که برای طیفی از افراد احساس بی‌تفاوتی کنیم. به نظرم کسانی که به هر دلیل از من خوششان نمی‌آید سوژه‌ای پیدا کردند و رهایش هم نمی‌کنند، به نظرم این مساله از جایی مدیریت می‌شود.

كد خبر : ۴۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


عباسی ولدی، کارشناس امور خانواده و جمعیت می‌گوید: اگر ما به زندگی نگاه مصرف‌گرایانه داشته باشیم هراندازه هم که از نظر اقتصادی قوی شویم، پولمان را خرج مصرف بیشتر می‌کنیم نه اینکه انگیزه‌ بیشتری برای فرزندآوری پیدا کنیم.

كد خبر : ۴۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در حالی برپا شده است که یکی از بخش‌های این جشنواره که به نظر از دید کارشناسان مغفول مانده، بخش بین‌الملل آن است.

كد خبر : ۴۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


آیت‌الله بهجت خطاب به یکی از مخالفان وحدت: تو مطمئنی که اگر در سقیفه‌ی بنی‌ساعده بودی همان کاری را که عمر کرد، نمی‌کردی؟/ خاطره تلخ آیت‌الله مرعشی نجفی در مورد پاسخ وهابیون به مراسم عمرکشان/ تاریخ مرگ خلیفه دوم چه روزی است؟/ حدیث «رفع‌القلم» بهانه‌ای برای گناه/ بررسی شخصیت «ابولولو» و شبهات پیرامون وی/ آیا لعن در مجلس خصوصی اشکال دارد؟/ نکاتی مهم درباره «تبری و تقیه»/ نظرا مراجع تقلید درباره این مراسم چیست؟/ لینک دانلود  «نهم ربیع؛ جهالت‌‌ها و خسارت‌ها»

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


نمیدانم این چگونه حصری است که میتوانند به راحتی با بیرون تماس برقرار کرده و بیانیه و نظره صادر کنند و صبح به صبح نان داغ و تازه را از دست نگهبانان خود بگیرند.

كد خبر : ۴۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


احساس تنهایی از پیامدهای گرایش به تک فرزندی است. شاید بتوان گفت: تنهایی و بی همزبانی از مصائب دوران کودکی و بزرگسالی فرزندان تک اولاد خانواده ها است.

كد خبر : ۴۰۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


می‌ خواستم چیزی که بیانگر عمق علاقه‌ ام باشد به شما هدیه بکنم، در میان امور مادی، عزیزترین چیزم همین گردنبند بود. این گردنبند یادبود شب ازدواجم است که به شما هدیه می کنم

كد خبر : ۴۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


 مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: یک میلیون و 20 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

كد خبر : ۴۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


گزارش اخیر موسسه آمریکایی «مرکز ملی خانواده‌های بی‌خانمان» از بی‌خانمان بودن قریب به دو و نیم میلیون کودک حکایت دارد؛ کودکانی که قربانیان متغیرهایی همچون مادران بیوه، تبعیض نژادی و درآمد کم خانواده‌های خود هستند.

كد خبر : ۴۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مروز حتی تصورش هم سخت است؛ اینکه سر سفره عقد بنشینی بدون اینکه بدانی کسی که کنارت نشسته، چه شکلی است. اینکه فقط بدانی جنسش مخالف تو است و قرار است بقیه روزهای عمرت را کنارش بگذرانی؛ همین!

كد خبر : ۴۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


یک جامعه ‎شناس با بیان اینکه هنگامی که نوزاد توانایی انتخاب اسم نداشته پدر و مادر باید متناسب با ویژگی‎های فرهنگی و اعتقادی جامعه‎ای که فرزند در آن بزرگ می‎شود، نامی برای او برگزینند، گفت: در جامعه ما انتخاب اسامی اسلامی و ایرانی و نام‎هایی که معانی زیبا را به ذهن القا می‎کنند، مناسب است.

كد خبر : ۴۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


یک عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون عملا هیچ لایحه‌ای از طرف معاونت امور زنان ریاست جمهوری در جهت حل مشکلات حوزه زنان و مسائل رفاهی به مجلس ارسال نشده است.

كد خبر : ۴۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: متاسفانه سن ازدواج در زوج‌های جوان به نسبت دهه 60 حدود 10 سال افزایش یاقته است.

كد خبر : ۴۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: اگر رضاخان چادر را به یکباره از سر زنان و دختران ایرانی برداشت اما شبکه های ماهواره ای این عمل را به آرامی و بدون سر و صدا در ابعاد وسیعتر انجام داده است.

كد خبر : ۴۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


یک کارشناس امور خانواده با اشاره به آسیب‌های ابزارهای نوین ارتباطی گفت: بسیاری از این آسیب‌ها از جمله شایعه پراکنی و از بین بردن سلامت اجتماعی جامعه به دلیل استفاده شتابزده مردم از این ابزارها است.

كد خبر : ۴۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


کارشناس امور زنان و خانواده با بیان اهمیت رعایت عفاف و حجاب در جامعه گفت: رعایت حجاب باعث نهادینه شدن اعتماد بین زوجین می‌شود که در این صورت سلامت روانی خانواده‌ها تضمین خواهد شد.

كد خبر : ۴۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


یک استاد حوزه گفت: در دنیای پیشرفته غربی، جای یک الگوی الهی، خالی است و این امتیاز مسلمین به خصوص شیعیان است که الگوی آسمانی را در دست داشته و پیشرفت در علوم مختلف را دراین مسیر منور و متعالی فرازمانی پیش ببرند.

كد خبر : ۴۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


یکی از دلایل جذابیت و زیبایی مردان، داشتن هیبت و جذبه مردانه است نه داشتن یک صورت زنانه و حتی دختران و زنان از پسرانی که خودشان را شبیه زنان می کنند بدشان می آید.

كد خبر : ۴۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


همسایه‌های زنی ١٧ساله به‌نام بهار، آذر یک‌سال قبل به اورژانس خبر دادند بهار دچار آسیب‌دیدگی شده و وضعیت خوبی ندارد. وقتی تکنیسین‌های اورژانس به محل رسیدند اعلام کردند این زن جانش را از دست داده ‌است.

كد خبر : ۴۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: خوشبختانه در سال گذشته در بروجرد علاوه بر افزایش نرخ موالید با افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق مواجه بوده ایم.

كد خبر : ۴۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


شهید کاظمی را تا زمان شهادت، خیلی‌ها نمی‌شناختند، مردی که هیچ‌گاه خود را گرفتار پیچ و خم دنیا نکرد و دعای روز و شبش، شهادت بود.

كد خبر : ۴۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان آخرین آمار از تماس‌های برقرار شده با «صدای یارا» در آذرماه سال جاری را اعلام و تشریح کرد.

كد خبر : ۴۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


عروسک فولا طوری طراحی شده است که بر خلاف باربی نماد یک زن مسلمان باشد که زندگی اش بر محور خانه و خانواده می چرخد اما برخی معتقدند فولا تنها یک باربی محجبه است.

كد خبر : ۴۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


«اختلاف»، بخش جدایی‌ناپذیر زندگی زناشویی است و به خودی خود برای زندگی زناشویی، خطرناک نیست.

كد خبر : ۴۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


زن از جنبه مادى نیازمند به مرد و مرد از جنبه روحى نیازمند زن آفریده شده است، زن بدون اتکاء به مرد نمى‌تواند نیازهاى فراوان مادى خود را که چندین برابر مرد است، رفع کند، از این رو اسلام همسر قانونى زن را نقطه اتکاء او معین کرده است.

كد خبر : ۴۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


رئیس مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی دانش‌آموزان استان‌ مرکزی گفت: مقابله‌ی درست با تمسخر و دست انداخته شدن را باید از همان کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم.

كد خبر : ۴۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


زمانی می گفتند انجام طولانی مدت بازی های کامپیوتری آنها را تنبل می کند. حالا نتیجه تحقیقات جدید نشان داده که انجام بازی های کامپیوتری نه تنها کودکان را تنبل نمی کند، بلکه به تقویت ذهن آن ها و هوشیاری مغزشان نیز کمک خواهد کرد

كد خبر : ۴۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


مبحث پیر شدن تدریجی نفوس کشور را نمی توان از مبحث کاهش آمارازدواج ، افزایش آمار طلاق و افزایش سن ازدواج جدا دانست .

كد خبر : ۴۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


یک درمانگر آسیب های اجتماعی، با بیان اینکه 95 درصد از داروهای لاغری که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود دارای آمفتامین و مشتقات آن است، گفت: درحال حاضر با محدودیت مراکز ترک اعتیاد برای زنان مواجه هستیم که باید این محدودیت ها برطرف شود.

كد خبر : ۴۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


گاهی اوقات والدین از حرف‌هایی که به فرزندشان می‌زنند، پشیمان می‌شوند پس باید در انتخاب جملات و واژه‌هایی که به کودکانمان می‌گوییم خیلی بیشتر دقت کنیم.

كد خبر : ۴۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


رییس کمیسیون توسعه توان اقتصادی و بازرگانی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: نرخ مشارکت بانوان در فعالیت های اقتصادی همچنان پایین تر از 13درصد و با سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی تفاوت چندانی نکرده است.

كد خبر : ۴۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


همانگونه که ازدواج سفید را رابطه مشترک دختر و پسر بدون ازدواج تعریف کرده اند، نکاح معاطاتی هم به ازدواج بدون بیان صیغه عقد گفته می شود.

كد خبر : ۴۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


رویکرد عوامل تربیتی به آدمی رویکردی کیفی است نه کمی، یعنی به سن بستگی ندارد بلکه خردسال بیشتر مستعد یادگیری عوامل تربیتی صحیح است، و در این میان نقش عامل تربیتی اصلی یعنی مادر بسیار پر رنگ تر و اثرگذار تر می باشد.

كد خبر : ۴۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


دوست دارید بدانید تا چه میزان ابراز عشق و محبت به همدیگر در حضور فرزندانتان بی‌اشکال است؟

كد خبر : ۴۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


 

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابو الفضل (ع) استان لرستان اظهار داشت: ازدواج حلال و به موقع و فرزند آوری از عوامل با اهمیت  سنت رسول الله (ص)است.

كد خبر : ۴۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


زندگی فاصله ی بین تولد تا مرگ است که انسان با قدم گذاشتن به دنیا مراحل مختلفی را پشت سر می گذارد که یکی از مهم ترین مراحلش ازدواج است که با توجه به تصمیم خودمان شخصی را برای وارد شدن به دنیای تنهاییمان انتخاب می کنیم.

كد خبر : ۴۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


اگرچه تغییر موقعیت‌ زن‌ و نقش‌ وی‌ در جامعه‌ تحت عنوان رشد زنان به جامعه‌ی ما ارائه شد؛ اما‌ به‌ عقیده‌ی‌ پایه‌گذاران‌ سیاست‌های‌ جمعیتی‌، به‌ معنی‌ جدا شدن‌ زن‌ از هر گونه‌ ارزش‌های‌ اخلاقی‌ و اجتماعی‌ با‌ ریشه‌ی مذهبی‌ است و همین‌ امر یکی‌ از ابزارهایی است‌ که‌ موجب‌ می‌شود سطح‌ رشد جمعیت‌ در کشورهای‌ اسلامی‌ سیر نزولی‌ داشته‌ باشد.

كد خبر : ۴۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


خیلی خوشحال هستم که شهداء ما رادعوت کردند.

كد خبر : ۴۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰


«آن طرفی ها برای جمع خودشان کف می زنند اما در داخل کشور ما معلوم نیست چه کار می کنند؟ برخی گاهی برای آن طرفی ها کف می زنند.» این جملات بخشی از سخنان امروز رییس جمهوری در دفاع از تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران است که به گفته دکتر روحانی این روزها شب و روز ندارند.

كد خبر : ۴۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و آغاز ایام الله دهه فجر پیام تبریکی را صادر کرد.

كد خبر : ۴۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


حجت الاسلام ملک محمدی، عضو کمسیون فرهنگی مجلس هشتم، گفت: چنانچه شکل گیری زندگی مشترک از جنبه های قانونی لزوم مشاوره را مبنای خود قرار دهد و متون آموزشی تغییراتی متناسب با شرایط جامعه داشته باشد در کم شدن اختلافات بسیار مؤثر خواهد بود.

كد خبر : ۴۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


«انتشار اطلاعات شخصی و بیوگرافی فرزندان نتانیاهو، به دنبال حمله هوایی هفته گذشته اسراییل که موجب کشته شدن چند تن از رهبران برجسته حزب الله و یک فرمانده ایرانی شد، صورت گرفت.»

كد خبر : ۴۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


کارشناس ویژه فضای سایبری سپاه با تاکید بر اشراف اطلاعاتی کامل بر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی، به بیان جزئیات جدیدی از فعالیت‌های باند فساد در شبکه‌های اجتماعی که اخیرا دستگیر شدند پرداخت.

كد خبر : ۴۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


والدين همواره حامي و پشتيبان فرزندان هستند و در بسياري از موارد خود را سپر بلاي فرزندانشان مي‌كنند؛ اما همه ما مي‌دانيم گاهي زخم‌هايي كه به دل مي‌نشيند از زخم خنجر نيز كاري‌تر است و براي يك عمر بر دل و جان باقي مي‌ماند.

كد خبر : ۴۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


یک روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: سبک زندگی ایرانی به دور از تمام بی بندوباری ها است و افراد در سایه چنین زندگی می توانند به آرامش و سعادت دست یابند.

كد خبر : ۴۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


برخی از جوانان از دعا کردن به درگاه الهی و توسل به اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین در مورد امر ازدواج غفلت می کنند.

كد خبر : ۴۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


نگاهی به آمار اخیر منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حکایت از وضعیت نامناسب حضور زنان در بازار کار دارد به طوری که در بسیاری از استانها نرخ بیکاری زنان جوان بیش از 50 درصد و این نرخ در استان ایلام برابر با 87.7 درصد است.

كد خبر : ۴۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


زنی که در خارج از خانه کار می کند نیمی از قوای بدنی اش صرف کارهایی می شود که ربطی به اداره منزل ندارد. بنابراین تقریباً خسته به منزل وارد می شود و در بعضی از موارد که کارش سخت تر باشد نیاز به استراحت کامل دارد.

كد خبر : ۴۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت، بدون شعار دادن جوانمردی را به مخاطب یادآوری می‌کند. به ما توجه می‌دهد که به اطرافمان نگاه کنیم و تا آنجا که می‌توانیم، دست دیگران را بگیریم. فیلم می‌تواند سمبل و نمادی از یارانه‌های اعطایی دولت نیز تلقی شود. زیرا مدیران این طرح نمی‌توانند و نتوانسته‌اند نیازمند واقعی را از غیر آن تشخیص دهند.

كد خبر : ۴۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


اردن سحرگاه امروز در پی اقدام گروه داعش در سوزاندن معاذ الکساسبه خلبان اسیر اردنی، دو نفر از تروریست های زندانی را اعدام کرد.

كد خبر : ۴۴۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۵


از آغازین روزهای زندگی بشر در این دنیای پهناور، تا یکی - دو قرن قبل، تمایل به باروری و داشتن فرزند، یکی از خواسته های طبیعی بشر، و تمایل به مادر شدن یکی از طبیعی ترین و معقول ترین خواسته زنان بود.

كد خبر : ۴۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


یک کارشناس بهداشت خانواده با بیان این که آمار سقط جنین در جوانان مجرد افزایش پیدا کرده گفت : متاسفانه روزانه شاهد مراجعه کنندگانی هستیم که با مشکل بارداری ناخواسته مواجه اند و راحت ترین کار را سقط جنین می دانند.

كد خبر : ۴۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


مرگ ماهی فیلمی پر بازیگر است که بازیگران حرفه ای اگر چه بازی های زیبایی را رقم زده اما کوچکترین کمکی به پیشبرد هدف اصلی فیلم که همانا انتقال پیام کمرنگ شدن محبت بین اعضای خانواده است، نداشته اند. گویی در این فیلم کارگردان پیاز داغ رخنه مدرنیته در بدنه خانواده ایرانی را کمی زیاد کرده است!

كد خبر : ۴۵۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


مادر شهید احمدی‌روشن در دیدار فعالان رسانه ای گفت:تصور نمی‌کنم که رژیم صهیونیستی جرات این حمله را داشته باشد چون ما قطعا پیروز این میدان خواهیم بود. ما آن روز را روز نابودی او می‌دانیم؛ ما جنگ طلب نیستیم و شروع کننده جنگ نخواهیم بود.

كد خبر : ۴۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


زورمان یک عکاس اسلوونیایی است. او به کشورهای زیادی سفر داشته و گالری‌های متعددی از زندگی اجتماعی مردم جهان منتشر کرده است. او نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی را خوانده است و معتقد است این نامه دنیا را به آرامش و بیداری دعوت می‌کند.

كد خبر : ۴۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


«عماد مغنیه» در حالی به فیض شهادت نائل آمد که هنوز مردم به خوبی او را نشناخته و اسرار زیادی از او همچنان پنهان مانده است و فقط مادر این شهید بزرگوار است که می تواند گوشه ای از ویژگی های اخلاقی و روحیه شجاع او را به تصویر بکشد.

كد خبر : ۴۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


کودکانی که محبت کافی از مادرانشان دریافت کرده بودند استرس کمتری دارند و این نوع محبت موجب کاهش فشارهای روحی و بهبود مهارت های زندگی و روابط اجتماعی در آنها می گردد.

كد خبر : ۴۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


یکی بود و آن یکی خدا بود. قصه از زمانی شروع شد که ریاضی نماها (ترکیبی جدید بر وزن تماشاچی نما) یک تساوی جدید کشف کردند...

كد خبر : ۴۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


اگر در تشیع جنازه مرحوم پاشایی چند هزار نفر شرکت کند ، تحلیلشان این است که مردم از انقلاب اسلامی خسته و دلزده شده اند! ولی وقتی راهپیمایی میلیونی چون 22بهمن برگزار می شود و اقیانوسی از توده های مردم به خیابان ها می آیند (و ارادت و علاقه خود را به نظام نشان می دهند)کر و کور و لال می شوند !

كد خبر : ۴۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


ما _ بحمدالله _ امروز همه دست اندر کارهایمان کاخ نشین نیستند، دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم...

كد خبر : ۴۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


«جناح اصولگرا که در حال حاضر به دو طیف تقسیم شده‎اند، با به میدان آمدن احمدی نژاد به احتمال قریب به یقین سه گروه خواهند شد و اختلاف مزبور جبهه پایداری را نیز در برخواهد گرفت»

كد خبر : ۴۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : فسادهای اقتصادی ، اعتماد مردم را کاهش می دهد و باید تلاش کرد که جلوی چنین فسادها و جرم هایی در کشور گرفته شود .

كد خبر : ۴۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۳۰


«ای پیامبر! به همسران و دختران خویش و بانوان با ایمان بگو که روپوش خود را برگیرند تا به عفاف و حُریّت شناخته شوند و مورد آزار و تعرّض هوسرانان قرار نگیرند و خداوند، آمرزنده و مهربان است»

كد خبر : ۴۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


وقتی اسلام چندین آیه از قرآن را به هشدار در خصوص یک گناه کبیره جنسی اختصاص می دهد و وقتی همان گناه به وسیله قانون و رسانه غربی به شدت تبلیغ و حتی عادی و طبیعی جلوه داده می شود، آیا باید سکوت کرد؟

كد خبر : ۴۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


حضرت امیر المومنین (ع)منقول است که نافع ترین و مبارک ترین شیرها برای فرزند شیر مادر است.

كد خبر : ۴۵۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


عبارت "ازدواج سفید" را که جستجو می‌کنیم، متوجه می‎شویم که عبارت مزبور ابتدا توسط رسانه‌های بیگانه و دین‎ستیز مورد استفاده قرار گرفته است.

كد خبر : ۴۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


«مادر» قلب خانه و مظهر مهر ،عاطفه، محبت،  صفا است.

كد خبر : ۴۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


دوره میانسالی به سنین بین 40 تا 59 سالگی گفته می شود. بیشتر کسانی که در این سنین قرار گرفته اند، افراد فعال و شاغل جامعه هستند و هنوز می توانند تولیدمثل داشته باشند و بچه دار شوند بنابراین سوءتغذیه آنها می تواند به فرزندانشان هم لطمه بزند.

كد خبر : ۴۶۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


اسفند برای بیشتر ما ایرانی‌ها مترادف است با آماده شدن برای عید و این آماده شدن را بیشتر و پیشتر از هر چیز دیگری می‌شود در خانه تکانی‌هایمان دید.

كد خبر : ۴۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


امام خمینی(ره) در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نمی‌کردند ، هر طوری که دوست داشتم ، زندگی می‌کردم . به رفت‌وآمد با دوستانم کاری نداشتند. به احمد جان خیلی سفارش مرا کردند ، به او گفتند : خیلی مواظب مادرت باش. من نتوانستم تلافی کنم و تو تلافی کن.

كد خبر : ۴۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


در حقیقت انسان آگاه باید آب را از سرچشمه بگیرد، که آب زلال و فراوان آنجاست، نه از ظروف کوچک و مختصرى که هم محدود است و هم آلوده، و در دست این و آن مى‏باشد. ‏

كد خبر : ۴۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


بچه شاداب ترین میوه خوشِ زندگی است؛ و عالی ترین ثمرة زندگی و معطر ترین گل از گلستان بشریت است.

كد خبر : ۴۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


چنانچه‌ والدين‌ از روش‌هاي‌ غير قابل‌ قبول‌ دست‌ بردارند و در مورد فرزندان‌ خود قوانين‌ تربيتي‌ درستي‌ را اعمال‌ كنند، و به‌ شرط‌ آن‌ كه‌ روش‌هاي‌ جديد ثابت‌ و مستمر باشد، مي‌ توان‌ اميد داشت‌ كه‌ اين‌ روش‌ها به تدريج‌ مؤثر واقع‌ شوند.

كد خبر : ۴۶۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


دادستان عمومی شهرستان خرم آباد از اعدام مفسد اقتصادی که بسیاری از مردم خرم آباد را فریب داده بود خبر داد.

كد خبر : ۴۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


کم‌کم به هفته‌های آخر سال نزدیک می‌شویم و این روزها با تمام زیبایی که به خاطر آمدن بهار با خود به همراه دارد، با حس و حال عجیبی آمیخته است که نمی‌توان منکر رگه‌های پنهان اضطراب در آن شد.

كد خبر : ۴۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


در زندگی مهارت هایی هستند که والدین باید از دوران کودکی به آنان آموزش دهند.

كد خبر : ۴۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


یک دکترای فقه و حقوق مبانی اسلامی توانمندسازي زنان‌ را ايجاد زمينه‌هاي عدالت اجتماعي در جامعه دانست و گفت:تواناسازی نه به معنای تفوق و برتري جنسيتي‌است،زيرا چه مرد سالاري و يا زن سالاري و يا تفوق يکي بر ديگري آثاری نامطلوب در پی دارد.

كد خبر : ۴۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: پیوست فرهنگی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای شبکه‌های مجازی به منظور تحکیم بنیان خانواده باید از تمام دستگاه‌ها مطالبه شود.

كد خبر : ۴۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


فائزه هاشمی‌رفسنجانی گفت: مجله فیگارو صحبت‌هایم را تلفیق کرده است.

كد خبر : ۴۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


معصومه آباد می گوید: زمانی که یادداشت‌های سردار سلیمانی را دریافت کردم به صورت پاورقی در تمام فضاهای کتاب نوشته شده بود.

كد خبر : ۴۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


با آنکه حضرت فاطمه(س) در میان زنان عصر پیامبر(ص) برجسته و از نوادر دهر بوده و هست، اما هیچ نشانی از آن صاحب نشان پیشگاه خدا و پیامبر(ص)، در مدینه نیست و هیچ کسی قبر ایشان را نمی‌شناسد.

كد خبر : ۴۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


آیت‌الله ضیاءآبادی از اساتید اخلاق می‌گوید: زنی که با تنی خسته و روحی آشفته و احیاناً عواطفی آلوده و ناسالم بر اثر برخورد با نامحرمان به خانه بر می‌گردد، چگونه می‌تواند محیط خانه را آسایشگاه کاملی برای شوهر و آموزشگاه سالمی برای فرندانش بسازد؟

كد خبر : ۴۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


امیر المؤمنین علی (ع):«داشتن فرزند ،موجب آسایش روحی و فکری انسان می گردد و انسان را از دغدغه درونی و افسردگی روحی نجات می دهد.»

كد خبر : ۴۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


آيا نامزدتان به محض اينکه کلمه «احساس» را مي‌شنود، خودش را به کوچه معروف علي چپ مي‌زند؟

كد خبر : ۴۶۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری از ورود و فروش لاک ناخن از جنس طلا در کشور خبر داد و گفت: تغییر سبک زندگی و گرایش به زندگی اشرافی گری از دلایل استفاده غیر منطقی از برخی اقلام است.

كد خبر : ۴۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در اطرافمان زنانی زندگی می کنند که به دلایل زیادی همچون فقر و اعتیاد همسر و یا اعضای خانواده، مجبورند بار زندگی خود و خانواده را به دوش بکشند و شجاعانه برای تامین مخارج زندگی تلاش کنند.

كد خبر : ۴۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از مسئولان و دولتمردان را به فکر انداخته و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان هم در زمینه حرفه‌ای خود آن را بررسی و پژوهش می‌کند، افزایش میانگین سن ازدواج و بی‌رغبتی جوانان ایرانی برای تشکیل خانواده است.

كد خبر : ۴۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


آتنا فرقدانی که از وی به عنوان تنها یک "هنرمند" در رسانه‌های ضد انقلاب نام برده می‌شود در جریان فتنه ۸۸ به صورت آشکارا به اراذل و اوباشی پیوست که تعداد زیادی از هم‌وطنان را کشته و به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

كد خبر : ۴۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یک منبع قضایی بلند پایه آمریکایی روز دوشنبه اعلام کرد حکم اعدام شانزدهمین زن اعدامی در آمریکا در طول چهل سال گذشته، قرار است شامگاه دوشنبه اجرا شود.

كد خبر : ۴۷۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


استاندار لرستان به دیدار خانوداه شهید زنده سیدنور خدا موسوی رفت و از ایثارگری‌های این جانباز سرافراز و همسر این جانباز تجلیل کرد.

كد خبر : ۴۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


امام صادق(ع) سؤال فرمود: آیا می‌دانید تفسیر کلمه «فاطمه» چیست؟ سپس فرمود: یعنی شر و بدی در وجود او راهی ندارد و اگر برای همسری این بزرگوار علی نبود تا قیامت کسی همشأن ایشان نمی‌شد.

كد خبر : ۴۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


با وجود تردیدهای فراوانی که در مورد نقش آموزش در ثروت افراد وجود دارد، ولی هنوز راه ثروتمند شدن از تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان می‌گذرد.

كد خبر : ۴۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


هیچ نخلی با ریسه‌های تزیینی و دل‌فریب‌اش، نتوانسته جای نخل‌های سوخته‌ی جنوب را بگیرد و حالا مردم با «آب و آینه و قرآن» آمده بودند و ایمان داشتند به فرزندان جنگ.

كد خبر : ۴۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز به همت کادر جوان و انقلابی و بومی کشورمان دقت موشک‌های ساحل به دریا صفر شده و وقتی شلیک می‌شوند پاشنه ناو را مدنظر قرار خواهند داد.

كد خبر : ۴۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


موضوع ایجاد اعتماد به نفس در کودک، یکی از دغدغه‌های مهم اغلب والدین است.

كد خبر : ۴۷۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


قطعا هنوز عاشق هم هستید! اما شاید کافی نیست. برای اینکه همسرتان به یک رابطه پنهانی وارد شود، نه‌تنها عشق میان شما، بلکه وجود فرزندان یا داشتن یک زندگی به ظاهر آرام هم کافی نیست.

كد خبر : ۴۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


سه سال از سرنوشت اسرارآمیز این زن می‌گذرد و همسر و دخترانش چشم انتظار مانده‌اند.

كد خبر : ۴۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


شرایط کاری یا موادی که فرد روزانه با آن سر و کار دارد، می تواند به پوست آسیب برساند و خطر ابتلا به مشکلات پوستی را افزایش دهد.

كد خبر : ۴۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


حاج ابراهیم همت ! سرت را گذاشتی، مجنون بماند که دل ما ، تا ابد، در حسرت دوباره دیدن چشم هایت بسوزد؟

كد خبر : ۴۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


اخلاق و رفتار و کردار نیک وی موجب محبوبیت  در میان خانواده، اقوام و آشنایان  شده بود برای اقوام و خانواده مشاور و راهنمایی بسیار خوب بود ،فردی بسیار پر تلاش و فعال و دلسوز بودند.

كد خبر : ۴۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


حجت الاسلام قرائتی در پیامی نوروزی با عنوان تبریک عملی به هموطنان گرامی،آورده است: این رسیدگی و کمک به فامیل، قلب و مغز این دید و بازدیدها است. راستی اگر در این دید وبازدیدها به مشکلات یکدیگر نرسیم از بسیاری از برکات محروم خواهیم شد.

كد خبر : ۴۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


مدیر گروه فقه حقوق پزشکی جامعه المصطفی(ص) گفت: قرآن مومنان را به فرزندآوری به منظور تقویت نسل و پرورش انسان‌های صالح و سالم در جامعه تشویق کرده است.

كد خبر : ۴۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


اي علي، زنا شش پيامد دارد: سه پيامد در دنيا و سه ديگر در آخرت. پيامدهاي دنيايش اينست كه آبرو را مي برد، مرگ را شتاب مي بخشد و روزي را مي بُرد.

كد خبر : ۴۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


خبرنگار و مستند ساز آمریکایی از اینکه بخشی از مردم ایران روش‌های غربی را در زندگی پیاده می‌کنند، ابراز تاسف کرد.

كد خبر : ۴۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


زن ایرانی، زنی است که می سازد، با کمی ها و کاستی ها و حرمت نگه می دارد، حرمت خانه ی عشق را می داند که اگر آشیانه اش خراب شود، انگار کل جامعه و کشورش خراب شده.

كد خبر : ۴۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


ماجرای تحدید نسل و کنترل جمعیت به نظر می‌رسید بعد از سخنان مقام معظم رهبری و اخیراً دکتر مرندی، وزیر بهداشت اسبق، برچیده شود اما هنوز هم کبک‌هایی هستند که در توفان دلهره‌های جمعیتی سر در برف تحدید نسل فرو می‌برند.

كد خبر : ۴۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت : ایران به عملکرد غیرمنصفانه و غیر علمی گزارشگر ویژه حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به لحاظ رعایت نکردن اصول و موازین بین‌المللی با تردید جدی می‌نگرد.

كد خبر : ۴۸۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


 ازدواج در ایران به معنی پیوند دو فرد نیست؛ پیوند دو خانواده است. به همین دلیل باید قبل از ازدواج درخصوص خانواده شریک انتخابی‌تان حساسیت به خرج دهید.

كد خبر : ۴۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


نفرین به جدایی،نفرین به جنگ و ویرانی، نفرین بعث و رژیم بعثی که تمام هستی مان را گرفت و ما را برای همیشه در حسرت مهر مادری نشاند

كد خبر : ۴۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


نقش زنان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان این تکنولوژی شایان توجه است و نوع مواجهه‌ای که زنان با اینترنت دارند و استفاده‌ای که از آن می‌کنند و آسیب‌هایی که ممکن است برای آنها در این فضا به وجود آید می‌تواند مورد توجه و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

كد خبر : ۴۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


یک پژوهشگر نظر اسلام درباره شادی را تشریح کرد.

كد خبر : ۴۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


نتیجه عمل به سیاست های غربی و پذیرفتن فرهنگ غربی، سرازیر شدن میلیون ها زن و دختر به بازار کار بود که نتیجه آن تزلزل شدید در نهاد مقدس خانواده، به ویژه تربیت فرزند و از آثار شوم آن کاهش شدید و نگران کننده جمعیت بود.

كد خبر : ۴۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


علامه جعفری تأکید می‌کردند که من دو چیز را به خانوم‌ها سفارش می‌کنم، اگر اینها را رعایت کنند من بهشت را به آن‌ها تضمین می‌کنم...

كد خبر : ۴۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


مدرس دانشگاه لرستان اظهار کرد: خانواده‎ها و مدارس باید سعی کنند که از افراط و تفریط تربیتی و آموزشی به‌دور باشند و رسانه‎ها نیز باید جهت جلوگیری از بروز خشونت بین نوجوانان، الگوسازی فرهنگی کنند.

كد خبر : ۴۹۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


محمد‌بن حسن(ع) از فرزندان امام حسن‌ مجتبی(ع) و جزو شاخصترین امامزادههای استان لرستان به‌شمار میرود. این امامزاده بعد از امامزاده محمد درب‌گنبد شهرستان کوهدشت مهم‌ترین بقعه متبرکه در استان لرستان به‌شمار میآید

كد خبر : ۴۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


یک روانشناس گفت: با ازدواج کردن فرزند کوچک‌تر موقعیت‌های بهتری برای فرزند بزرگ‌تر فراهم می‌شود اما در غیر این صورت، فرزند کوچک‌تر هم موقعیت‌های ازدواجش را از دست خواهد داد.

كد خبر : ۴۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


مشاور استاندار و دبیر ستاد اقامه نماز استان سمنان با اشاره به ضرورت انجام فعالیت های نرم افزاری و سخت افزاری در مسائل مربوط به نماز گفت: تبیین عملی جایگاه واقعی نماز وظیفه مسئولان است.

كد خبر : ۴۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


امروز شاهد آن هستیم که در دولت یازدهم نزدیک به سه زن در کابینه حضور دارند و اداره چهار فرماندهی بر عهده این قشر از جامعه قرار گرفته است. در واقع در هر یازده دولت جمهوری اسلامی زمینه برای حضور زنان در کابینه بیش از پیش مهیا شده است.

كد خبر : ۴۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


ساره جوانمردی اهداف بلندپروازانه‌ای برای سال نو دارد. کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ را باید اصلی‌ترین هدف این تیرانداز دانست.

كد خبر : ۴۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف‌الدینی را ام‌البنین کرمان می‌خوانند، او همزمان با سالروز رحلت حضرت ام‌البنین (س)میزبان جمعی از مسئولان و جانبازان ویلچری کرمان بود.

كد خبر : ۴۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


پرفسور باهر، با بیان اینکه ازدواج یک حق خصوصی و طلاق یک حق عمومی است، گفت: شما می توانید مادامی که به گناه نیفتید، ازدواج نکنید اما اگر ازدواج کردید، تصمیمتان برای طلاق دیگر فقط به خود شما بستگی ندارد؛ چون خانواده یک نهاد اجتماعی کوچک است و به هم ریختن آن نیاز به نظر تخصصی دارد و به همین دلیل یک حق عمومی است.

كد خبر : ۴۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حجاب اسلامی یکی از مقولاتی است که در دنیای امروز توجه زیادی به آن می‏‌‏شود و وقتی ‏دلایل رعایت آن را از زبان زنان تازه مسلمان می‌شنویم، ارزش واقعی آن بیشتر مشخص ‏می‏‌‏شود.‏

كد خبر : ۴۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


ما جامعه مهربانی بودیم در روزگارهای درخشان اوج زندگی معنوی، اما امروز بر کوه هایی از ترفندهای شیطان زندگی می کنیم باید جنگید،باید روش های نو را بدست آورد، نمی شود با ملاحظه نگاه جهانی از فرهنگ اسلامی پاسداری نمود. باید حرکت کرد و ایمان داشت که خداوند راه های جهاد را در متن جهاد یاد می دهد. آری باید به ساحل دشمن زد و قایق ها را شکست. اما چیزی که از همه مسئولین محترم انتظارمی رود، روش های اداره این جنگ است و اینکه سختی این چنگ را باید عمیقا درک نمود.

كد خبر : ۴۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


مرکز آمار ایران اعلام کرد: ۱۴.۶ درصد جوانان در آستانه‌ ازدواج ساکن نقاط شهری و ۹.۸ درصد از جوانان نقاط روستایی طالب یک فرزند هستند.

كد خبر : ۵۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


معاون ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به برخی تهدیدات و زیاده‌خواهی‌های رژیم‌های سلطه گفت: امور دفاعی ایران هرگز قابل مذاکره نمی‌باشد و تحت هیچ شرایطی اجازه دخالت دیگران در آن را نمی‌دهیم.

كد خبر : ۵۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


در گرماگرم مذاکرات لوزان، خبر آمد که خبرنگار ایسکانیوز و مدیر روابط عمومی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی به کشور سوئیس پناهنده شده است!

كد خبر : ۵۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


محمد، برایم آغاز مردانگی بودی همان طور که پایانش از جان شیرین تر، چیزی نداشتی که در کف بگیری و برای معشوقت، آیینت، سرزمینت ارزانی کنی.

كد خبر : ۵۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


تربیت صحیح فرزندان از ضروری‌ترین وظایف والدین به شمارمی آید. معصومان در همه ابعاد هدایتی و تربیتی، الگوهایی کامل به شمار می‌آیند و تکیه بر رفتارهای تربیتی آنان برای تربیت فرزندان، بهترین ره توشه است.

كد خبر : ۵۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


دانشمندان به طور جدی به نوسانات موسمی افراد پرداختند و «اختلال افسردگی فصلی» (Seasonal Affective Disorder (SAD)) را شناسایی کردند و شاید این خود سرآغازی شد برای توجه پژوهشگران به فرایند «نوسانات و تاثیر محیط و فصل» بر رفتار و خلق وخوی موجودات.

كد خبر : ۵۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


مدیرعامل ستاددیه کشور گفت: به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر تعدادی از زنان زندانی آزاد خواهند شد.

كد خبر : ۵۰۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


حدود۳۱ درصد جوانان اعتقاد دارند که اگر بیش از دو فرزند بیاورند مردم آنها را سرزنش می‌کنند و یا حدود ۲۹ درصد از آنها بر این باورند که بچه دار شدن سخت است.

كد خبر : ۵۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


دريكى‌ از روزها ، صبحگاهان‌ امام‌ على‌ (ع‌) فرمود : فاطمه‌ جان‌ آيا غذايى‌ دارى‌ تا از گرسنگى‌ بيرون‌ آيم‌؟

كد خبر : ۵۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: خانواده ای موفق است که این سه مولفه  یعنی آرامش، مودت و رحمت  را داشته باشد.

كد خبر : ۵۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


به قدری ابعاد وجود این انسیّه‌ی حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ی نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که حقیقتاً متحیّر می‌مانیم.

كد خبر : ۵۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت: عمده دلیل سرپرست خانوار شدن زنان در استان مرکزی، طلاق است.

كد خبر : ۵۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


امام خامنه‌ای فرموده‌اند: اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم، درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم، بدانید که آینده این کشور تضمین شده است. یکی از مهمترین وظائف زن خانه‌داری است.

كد خبر : ۵۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده گفت: قرار است با همکاری نهادهای مسوول پوشاک مناسب بانوان با قیمت های خوب و ارزان تولید و به راحتی در دسترس متقاضیان قرار گیرد.

كد خبر : ۵۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


دختران عزیزم : وحیده ، منصوره ، سیده زهرا و فرزند پسرم سید محمد امین ، باید تا آخرین لحظات حیات  مبارزه و دشمنی با نظامهای فاسد و پوسیده به اشکال گوناگون بر خیزید.

كد خبر : ۵۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


رئیس بنیاد فرهنگی اجتماعی زنان گفت: اگر بخواهیم با نگاه جنسیتی سهمیه بندی را به زنان تحمیل کنیم این ظلم به زنان است لذا با تفکر شایسته سالاری می‌توانیم به تفکر جنسیتی خاتمه دهیم.

كد خبر : ۵۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


خاطره خواندنی یک زوج جوان فرانسوی از حضور در بین داعشیان و نحوه فرارشان.

كد خبر : ۵۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


شخصیت سیاسی امام خمینی (ره) در سال های مختلف حیات ایشان بویژه پس از انقلاب سبب شده بود وجهه بارز شخصیت اجتماعی و رفتارهای خانوادگی رهبر فقید جمهوری اسلامی کمتر معرفی شود.

كد خبر : ۵۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


مشاور امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زنان مدیریت ایجاد همدلی و همزبانی را در خانواده بر عهده دارند، محبت و مودت را لازمه رشد معنوی و کسب معرفت در بین اعضای خانواده دانست.

كد خبر : ۵۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:در روایات از آل سعود بعنوان شاخ شیطان یاد شده است و مطمئن باشید مردم یمن شاخ شیطان را خواهند شکست.

كد خبر : ۵۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مردم یمن زیر موشک های آمریکایی و قطع برق و فقدان بیشتر مواد اساسی زندگی شامل غذا و دارو محاصره شده‌اند و بندرها و فرودگاه‌ها تخریب شده است، این در حالی است که مهاجمان مدعی هستند این جنگ را برای دفاع از آن‌ها انجام می‌‌دهند.

كد خبر : ۵۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مدیر عامل شبکه فارسی زبان فارسی وان ( farsi1 ) مهمان برنامه صدای آمریکا ( VOA ) بود. وقتی مجری برنامه از او پرسید: برنامه آینده شما چیست؟ او گفت تا سال ۲۰۲۰ کاری می کنیم که مردهای ایرانی خودشان زن هایشان را برای نمایش دادن از خانه بیرون بفرستند.

كد خبر : ۵۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


راز ناپدید شدن پسربچه ۳ساله پس از گذشت ۳۰ساعت با دستگیری زوج کودک ربا فاش شد.

كد خبر : ۵۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای روایتی از عیادت رهبر معظم انقلاب اسلامی از والدین شهدا در بخش آی.سی.یو بیمارستان خاتم الانبیا را در سالروز این حضور به نقل از مدیر بیمارستان منتشر کرد.

كد خبر : ۵۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


بانوان ایرانی با استعدادی که دارند به حق توانسته‌اند اثبات کنند که از پس هر کاری بر می‌آیند.

كد خبر : ۵۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


تقریبا سه سال پیش بود که «لادن طباطبایی»، بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون، با دنیای بازیگری خداحافظی کرد اما فروردین امسال، اهمیت آگاهی‌بخشی درباره یک موضوع خاص باعث شد بار دیگر او را در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ببینیم. آن موضوع، اوتیسم بود؛‌ همان بیماری‌ای که دخترش «سُها» با آن درگیر بود

كد خبر : ۵۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ما به ابزارهای مناسب دفاعی نیز مجهز شده‌ایم و تلفیق نیروی ایمانی و اعتقادی و اداوات و ابزارهای قدرتمند دفاعی و بعضا بومی شده، قدرت قابل اتکا و قابل اعتنایی را در سطح منطقه‌ای و جهانی فراهم آورده است.

كد خبر : ۵۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


خبر شهادت فرزند می تواند سخت ترین خبری باشد که به یک پدر داده می شود. اما حاج اسماعیل رضایی در یک روز خبر شهادت دو فرزند خود را دریافت کرد.

كد خبر : ۵۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با استناد به سرشماری‌های سال 90 گفت: از 21 میلیون خانوار ایرانی 12.5 درصد زن سرپرست بوده و در حال حاضر در میان خانوارهای تحت پوشش این نهاد نیز حدود 190 هزار خانوار، زن سرپرست هستند.

كد خبر : ۵۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


اعتیاد پدیده ای است که هر گوشه ای از زمین برای خود جا باز کند زندگی خفقان می گیرد. ایران نیز مجزا از این زمین نیست و اعتیاد سایه سنگینش را بر زندگی زنانی که با آن درگیر شده اند گسترانده است و هر از چندی مرگی را در خاموشی برای آنها رقم می زند.

كد خبر : ۵۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رعنا رحیمی، طراح سیستم هوازدایی برای انجام تست سولفور خورنده روغن ترانسفورماتور، با بیان اینکه، خانه داری و اشتغال یک فرصت است و ما باید فرصت های را تبدیل به مزیت کنیم، گفت: کنون چهره زن در جامعه ایران در حال استیفای حقوق خود از اجتماع است و پیشرفت های زیادی را تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

كد خبر : ۵۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


مقام معظم رهبری در مورد مسئله حجاب می فرمایند: «مساله حجاب یک مساله ی ارزشی است . حفظ حجاب به زن کمک می کند تا بتواند به آن رتبه ی معنوی عالی خود برسد».

كد خبر : ۵۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


حدود 20 سال پیش مطالعات فراوانی در این زمینه انجام شد و به این نتیجه رسیدند که اگر در زایمان دوم علل سزارین مانند ضربان قلب، قرار گرفتن جنین و... تکرار نشده بود، سزارین انجام نشود؛ در واقع وقتی هیچ ضرورتی برای سزارین وجود ندارد و تنها دلیل این است که مادر در زایمان قبلی خود سزارین شده است، این اتفاق تکرار نشود.

كد خبر : ۵۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۳


عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری با بیان اینکه برای حضوز زنان در جامعه اسلامی، حفظ حریم ها مطرح است، گفت: زن و مرد در کنار یکدیگر با حفظ حریم ها می توانند به فعالیت بپردازند و در سازندگی جامعه کوشا باشند .

كد خبر : ۵۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


پیغمبر اکرم (ص) فرمودند:   دختران فرزندان خوبی هستند ، آن ها مهربان و کمک کار زندگی خانوادگی و برکت زندگی شما و دلسوز شما  می باشند.

كد خبر : ۵۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


همیشه سرعت و سبقت غیرمجاز در جاده‌ها و تلفات ناشی از آن به سوژه اول رسانه‌ها تبدیل می‌شود اما این بار باید زنگ هشدار سبقت و سرعت غیرمجاز خانواده‌ها در رسیدن به زندگی تجملاتی به صدا درآید؛ سرعتی که تلفات آن تزلزل خانواده‌هاست.

كد خبر : ۵۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


او ۶ پسر و چهار دختر داشت که همه پسرهایش از اعضای گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هستند؛ در این میان، ۳ پسر به نام‌های نضال، محمد و رواد شهید شده‌اند.

كد خبر : ۵۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: این ستاد مردمی بنا دارد در طرحی ویژه به مناسبت گرامی‌داشت روز معلم زمینه آزادی ۶۶ معلم زندانی محکوم به جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری را فراهم کند.

كد خبر : ۵۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


هوس بارداری می‌تواند عوارض بسیار خطرناکی بر سلامت مادر بویژه جنین بگزارد و حتی این عوارض در سال‌های آتی نیز مشکلاتی جدی برای کودک ایجاد کند.

كد خبر : ۵۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


"توماس اردبرینک" خبرنگار نیویورک‌تایمز داستان عاشق شدنش در تهران و ازدواجش را با "نیوشا توکلیان" می‌گوید: "همه‌اش در یک بیابان در وسط ایران شروع شد. من یک ژورنالیست جوان بودم و عاشق نیوشا شدم، یک عکاس ایرانی، و تصمیم گرفتم به تهران نقل مکان کنم.

كد خبر : ۵۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


هر ساله مقام معظم رهبری در ایام ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، با معلمان دیدار می‌کنند.

كد خبر : ۵۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


همواره در تربیت فرزندان این موضوع که والدین به چه میزان امکانات را برای رشد و بالندگی آنها فراهم کنند، به عنوان یک دغدغه اصلی مطرح بوده است.

كد خبر : ۵۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


امام خامنه ای پاسخ به درخواست رئیس قوه قضاییه به مناسبت ولادت حضرت مولی‌الموحدین امیرالمومنین علی‌علیه‌السلام با شرایط عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان موافقت کردند.

كد خبر : ۵۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


کارشناسان حوزه اجتماعی عوامل زیادی را به عنوان دلایل تغییر ذائقه و سبک زندگی مردم برمی‌شمرند اما یکی از مهمترین آنها بحث اشتغال زنان است. بحثی که طی سالیان اخیر نظریه های زیادی را به خود معطوف کرده و بعضا حتی چالش های گوناگونی را نیز به بار آورده است.

كد خبر : ۵۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نباید رویه سونوگرافی‌های بی‌رویه عمومیت پیدا کند که متاسفانه در برخی موارد این چنین است، از اقدام برخی خانواده‌ها برای تهیه آلبوم‌های دوره جنینی فرزندانشان انتقاد کرد.

كد خبر : ۵۲۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰


سونوگرافی برای متخصصان زنان مانند دستگاه فشار خون برای پزشکان است که در قبال استفاده از آن موقع ویزیت نباید وجهی از مراجعان دریافت شود.

كد خبر : ۵۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰


متأسفانه ما بعد از سه سال که مقام معظم رهبری بابت ‌کاهش رشد جمعیت مکرر تذکر دادند، هنوز در خانه‌های بهداشت، بهورزان یا کارمندانی را داریم که به‌دنبال کمتر کردن بچه‌های خانواده‌ها هستند و این مسئله اصلاً از ذهن ‌شان پاک نشده است.

كد خبر : ۵۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به این پرسش که «راه‌های رفع عاق والدین چیست؟» پاسخ داده‌اند.

كد خبر : ۵۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


به مناسبت برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، تصاویری قدیمی از دیدار رهبر معظم انقلاب با فرزندان شهدا در قالب پوستر برای اولین بار در فضای نمایشگاه کتاب نصب و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

كد خبر : ۵۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


قسم به سختی های روزگار و تمام روزهای سرد و گرم زندگی که برای فردای بهتر فرزندان جانفشانی کردید ای پدر،فداکاری هایتان را بایستی در آینه وجودمان همیشه زنده نگهداریم

كد خبر : ۵۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


اگر تعدد زوجات خوب است پس چرا پیامبرصلى الله علیه وآله و حضرت على‏علیه السلام در زمان خدیجه و حضرت زهراعلیها السلام همسر دیگرى اختیار نکردند؟ آیا حکم جواز چندهمسرى، با توجه به مخالفت خانم‏ها، با فطرى بودن احکام اسلام سازگار است؟

كد خبر : ۵۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


تحصن بزرگ همبستگی لبنانی ها با ملت مظلوم یمن در رویارویی با تجاوز آل سعود ،عصر سه شنبه در مرکز بیروت پایتخت لبنان برگزار شد.

كد خبر : ۵۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


مسئله خانواده، مسئله بسيار مهمي است؛ پايه اصلي در جامعه است، سلول اصلي در جامعه است.

كد خبر : ۵۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


زنان پرورش دهنده نسلی هستند که منتظر ظهور است. لذا نباید وظیفه مهم مادری را کوچک و ناچيز تصور كرد چرا كه نقش زنان در پرورش نسلي كه يار و ياور امام عصر باشد اگر نگوييم به اندازه مردان، چه بسا بسيار خطیرتر و مهم تر از آنان است.

كد خبر : ۵۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


یک مشاور خانواده گفت: سازگاری و آستانه تحمل زنان امروز کمتر شده است.

كد خبر : ۵۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


عاشق شدن هم اصول و قواعد و خطوط قرمزی دارد. در این مقاله با خطوط قرمز عاشقی آشنا شوید.

كد خبر : ۵۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


«آیت الله خامنه ای به این موضوع اشاره کرده که آمریکایی ها در حال افزایش دادن خواسته هایشان هستند مبنی بر اینکه بازرسی از سایت های نظامی ایران و مصاحبه با دانشمندان هسته ای این کشور در توافق نهایی هسته ای قرار گیرد ...».

كد خبر : ۵۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱


دولت آمریکا که هر از چند گاهی بر خود لازم می‌داند با انتشار گزارشی یا خبری، وضعیت زنان در زندان‌های ایران را بررسی ‌کند؛ چرا هرگز تصویری روشن از وضعیت نابهنجار و اسفناک زنان در زندان‌های آمریکا را گزارش نمی دهد!!

كد خبر : ۵۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۲


طلاق عاطفی به سردی رابطه میان زن و شوهر گفته می‌شود که در این رابطه، ضعف ارتباط عاطفی زن و شوهر منجر می‌شود به سردی تمامی روابطی که یک زوج می‌توانند با هم داشته باشند، مانند رابطه روحی، جسمی، عاطفی و حتی گفتاری.

كد خبر : ۵۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


افزایش آمار طلاق، فوت همسر،کاهش سن بیوه شدن و. .. ،از جمله دلایلی است که باعث افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار شده و افزایش نرخ بیکاری زنان بر مشکلات و آسیب این قشر افزوده است.

كد خبر : ۵۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


استحکام عقیده‌ و توجه به عدم استماع صوت قرآن زنان توسط نامحرم، «هاجر مهرعلیان» را بر آن داشت تا در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن، تقاضای خروج مخاطبان آقا را از سالن مسابقات داشته باشد.

كد خبر : ۵۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


اشتغال زنان باعث افزایش چشم و هم چشمی در خانواده ها و تحمیل هزینه های سنگین به خانواده شده که این امر باعث می شود…

كد خبر : ۵۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


با گذشت زمان و پیشرفت در بخش های مختلف کشور، بخش سینمایی کشور هم به پیشرفت هایی رسید اما عملا بخش حاشیه ای سینما بر متن اصلی آن چیره شد و بازیگران بیشتر به فکر کیفیت حاشیه آن شدند تا کیفیت تولیدات سینمایی.

كد خبر : ۵۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی و اجتماعی گفت: متاسفانه پس از طلاق در بین زنان، فقط 10 درصد آنان به ازدواج مجدد روی می آورند.

كد خبر : ۵۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


ارزش‌های فرهنگی سهم معناداری در پیش‌بینی تمام ملاک‌های انتخاب همسر زنان به‌استثنای ملاک ثبات هیجانی و پختگی عاطفی دارند. بیشترین ضریب تعیین مربوط به ملاک‌های آینده مالی خوب، تحصیلات و هوش، موقعیت اجتماعی خوب و نداشتن رابطه جنسی قبلی است.

كد خبر : ۵۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


یک کارشناس ارشد علوم قرآنی با بیان اینکه مادران نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ‌ حجاب و عفاف در فرزندان خود دارند، گفت: در این زمینه نظارت بر طراحی و دوخت لباس‌های عرضه شده در بازار به انتخاب مناسب خانواده‌ها کمک می‌کند.

كد خبر : ۵۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


فرمانده انتظامی بروجرد گفت: امروزه افراد اطلاعات و جزییات زیادی از زندگی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند لذا تعیین محدوده و مرز برای این اشتراک گذاری در میان خویشاوندان، دوستان و افراد ناشناس ضروری است.

كد خبر : ۵۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


کارگردان فیلم سینمایی «سیب و سلما» بهترین خاطره‌اش را اقامه نماز در مسجد با دوستان شهیدش توصیف کرد و گفت: متأسفانه مسجد به عنوان یک نمادی از واقعیت جامعه مذهبی، در سینما هم فراموش شده است

كد خبر : ۵۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


در این بیانیه آمده است: بی شک شش اصل کلیدی «گزاره برگ ملی» خواسته برحق ملت ایران است که تیم مذاکره کننده هسته ای باید آن را نصب العین خود قرار داده و هرگز به مذاکره زیر شبه تهدید تن ندهند.

كد خبر : ۵۴۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۱


طلاق؛ منفورترین حلال خداست. حلالی که باید به عنوان آخرین راه پیش روی زن و مرد متاهل قرار بگیرد اما این روزها اخبار خوشی از این حلال منفور به گوش نمی رسد.

كد خبر : ۵۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


عراقی‌ها هیچ‌وقت به حضرت زهرا(س) قسم نمی‌خوردند. تا نام مبارک حضرت فاطمه(س) را برد، طاقت نیاوردم. سرم را برگرداندم و دیدم که اشکش جاری است و می‌گوید: «بیا آب را ببر! این دفعه با دفعات قبل فرق می‌کند».

كد خبر : ۵۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


همان‌طور که روایاتی داریم که مردانی برای یاری حضرت (عج) زنده می‌شوند، روایتی هم داریم که نشان می‌دهد زنانی از طول تاریخ، برای یاری ایشان زنده می‌شوند؛ مثلاً آرایشگر خانواده فرعون که در دوران بنی‌اسراییل است یا زنانی مانند نسیبه، ام‌ایمن، دختر رشید قجری؛ یعنی بانوانی که در طول تاریخ مجاهدت‌های عجیبی داشته‌اند، در روایات آمده است که زنده می‌شوند و رجعت می‌کنند.

كد خبر : ۵۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


جهاد، جنبه‌هاي مختلفي دارد كه همگان - مرد و زن و متاهل و مجرّد - مي‌توانند دست كم بخشي از آن‌را انجام دهند؛ مانند جهاد اكبر كه مقصود از آن در روايات، مبارزه با هواها و هوس‌هاي نفس اماره است. اما در روايات انجام برخي از كارها از سوي بانوان پاداش جهاد را دارد.

كد خبر : ۵۴۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


مدیرگروه مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: سواد و تحصیلات مادران منجر به افزایش نرخ سلامت و بهداشت خانوار، ارتقاء سطح تغذیه خانواده و همچنین افزایش سطح تحصیلات و وضعیت تربیتی فرزندان می‌شود. بنابراین بی‌سوادی در بین مادران نه تنها بر بعد تربیتی فرزندان بلکه بر ابعاد مهمتری همچون سلامت و بهداشت فرزندان و آینده آموزشی آنان تاثیرگذار است.

كد خبر : ۵۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


عدم پذیرش مردان جهت ازدواج با زن مطلقه، علل عاطفی شکست در ازدواج و عدم روحیه مناسب برای آغاز زندگی جدید از مهم‌ترین عوامل ازدواج نکردن زنان مطلقه است.

كد خبر : ۵۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس برای کاهش ساعت کاری زنان شاغل دارای شرایط خاص با هم توافق دارند، گفت: این موضوع لایحه است و به لحاظ اعتبارات محل اشکال نیست چون این موارد قبلا دیده شده است.

كد خبر : ۵۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


خون بندناف یک منبع با ارزش و غنی از سلول‌های بنیادی، بلوک‌های ساختمانی خون و سیستم ایمنی است که امروزه والدین زیادی در سراسر دنیا به کمک بانک‌های خون، آن را به عنوان پشتوانه‌ سلامت فرزندان خود در آینده حفظ و نگهداری می‌کنند.

كد خبر : ۵۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


برنامه های ماهواره‌ای در تغییر الگوی حجاب زن مسلمان ایرانی، نقش مهمی دارند که این امر باید توسط خانواده ها کنترل و پیشگیری شود.

كد خبر : ۵۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


جایگاه پدر و مادر حفظ شود. فرزندسالاری باعث طغیان کودکان در برابر تصمیم والدین می‌شود.

كد خبر : ۵۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


دستور کار جدید جلسات دورهمی زنانه جریان ضد انقلاب که با محوریت محمد نوری‌زاد برگزار می‌شود به آتنا فرقدانی اختصاص پیدا کرده است و در این جلسات که پیش از این برای برگزاری مراسمات ختم و چگونگی بهره برداری از کشته‌سازی‌ها برنامه‌ریزی شده است، آتنا فرقدانی به عنوان جدیدترین سوژه مورد بررسی قرار گرفته است.

كد خبر : ۵۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


ناقض‌هایی که در رابطه با اجرای قانون مرخصی زایمان پدران وجود داشت، موجب شد دیوان عدالت اداری در تاریخ 1393/12/4 رأیی در خصوص ابطال مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان همسر صادر کند. در این رأی آمده است: شرط استفاده از مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان، اشتغال همسر آن‌هاست.

كد خبر : ۵۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


برخي از آموزه‌‌هاي ديني ما درباره تفكيك جنسيتي نقش‌ها حساس بوده و در بسياري موارد زنان را به فراگيري نقش‌‌هاي خانگي و مردان را به فراگيري نقش‌‌هاي بيرون از خانه تشويق مي‌كند، اما آموزه‌های دینی بسیاری نیز بر همکاری مردان در خانه به صورت عاطفی و مادی تأکید دارد.

كد خبر : ۵۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


یک فعال حوزه زنان گفت: دولت‌ها برای کاهش بی‌سوادی می‌توانند ضمن فرهنگسازی، امتیازات ویژه‌ای به باسوادان اختصاص دهند که امروزه علت بی‌سوادی زنان کافی نبودن مشوق‌های سوادآموزی است.

كد خبر : ۵۴۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به وضعیت موجود، اکنون نرخ بیکاری زنان تقریبا دو برابر مردان است.

كد خبر : ۵۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


پوشش نامتعارف نمانیده زن پارلمان اروپا، جز بی‌ادبی به ساحت رئیس مجلس شورای اسلامی نیست!قطعاً دستور‌العملی که به نماینده پارلمان اروپا یاد می‌دهد، روسری حداقل‌ترین پوشش زن مسلمان است از قبال نحوه حضور زنان در کشورهای اسلامی ساده‌لوحانه عبور نکرده‌ است.

كد خبر : ۵۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸


خانواده محترم شهدا با امضاء طوماری حمایت خود را از گزاره برگ ملی هسته ای اعلام کردند.

كد خبر : ۵۴۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸


سخنگوی قوه قضائیه در هشتادمین نشست خبری خود درباره بازداشت موقت حمید بقایی معاون رئیس جمهورسابق، بازداشت پنج نفر در ارتباط با حادثه هتل مشهد و نیز سایر پرونده های مهم این قوه توضیحاتی ارائه کرد.

كد خبر : ۵۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


پسر کم سواد در سایت‌های همسریابی به اغفال دختران و زنان ساده‌لوح می‌پرداخت و به کلاهبرداری‌های میلیونی دست می‌زد.

كد خبر : ۵۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: لرستان نباید بیکار داشته باشد.

كد خبر : ۵۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


رئیس دانشگاه الزهرا گفت: راحت‌طلبی زنان باعث کاهش فرزندآوری شده است.

كد خبر : ۵۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


يك روز كه خسته و كوفته از مدرسه به خانه آمدم، سرم را گذاشتم روي ميز تحرير. در حالت خواب و بيداري شنيدم كه همسايه مان با شوهرش در حال دعوا و مشاجره است. بر سر چه چيز؟ بر سر اينكه پول ندارد به عنوان كادوي عيد لباسي براي مادرش بخرد. چرتم كه پاره شد، غم عجيبي دلم را گرفت. چرا زن و شوهر به خاطر بي پولي بايد در مقابل هم بايستند؟ چرا خداي ناكرده يك خانواده به دليل بيكاري و بي پولي بايد از هم بپاشد؟ تصميم گرفتم به زن همسايه مان قالي بافي آموزش دهم.

كد خبر : ۵۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


آگهی های بازرگانی فارغ از تبلیغ کالا یا خدمات خاص، تولید «انگاره» و «الگو» هم می کنند؛ همین جاست که بسیاری نسبت به تصویرسازی از زن ایرانی در تبلیغات بازرگانی که او را بیشتر در خانه و آشپزخانه و به دور از فعالیت های اجتماعی نشان می دهد، ابراز نگرانی می کنند.

كد خبر : ۵۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


در جامعه امروزی، متاسفانه اینکه یک زن یا دختر مانتویی بدحجاب باشد چندان عجیب نیست، اما حساسیتها زمانی برانگیخته می‌شود که طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که موج بدحجابی‌ها، به جامعه دختران و زنان چادری رسیده است.

كد خبر : ۵۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س)، کسانی که چندی پیش در کنار فرزندان کوچکشان حضور داشتند و طعم محبت یک پدر را برایشان معنا می‌کردند اما امسال با حضور آسمانی خود پیام‌آور حقانیت اسلام در تمام تاریخ هستند.

كد خبر : ۵۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


گزارش میدانی از یک روز حضور در کنار کودکان کار تهرانی گویای سوء استفاده تمام قد از کودکان است که این اواخر به دلالی مواد مخدر نیز پرداخته و یا جاساز مواد بوده اند.

كد خبر : ۵۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


یک کارشناس آموزش ابتدایی گفت: باید دید چرا خانواه‌ها این‌قدر برای تحصیل فرزندانشان خرج می‌کنند و برخی تمایل دارند تا فرزندان خود را در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کنند.

كد خبر : ۵۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


همسر شهید مجید شهریاری گفت: خیلی اوقات صبح‌های جمعه با اینکه بُعد مسافت هم داشتیم، دکتر مقید بود نماز صبح جمعه را در امام‌زاده صالح(ع) تجریش به‌جماعت اقامه کند.

كد خبر : ۵۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


انتخاب واژگان می تواند از اهمیت بسزایی برخوردار باشد. مذاکرات می تواند باعث از هم گسستن دور باطل رویارویی شود و از به ورطه انحطاط غلطیدن به سمت و سوی وحشیانه ترین شیوه اعمال قدرت مردانه یعنی جنگ جلوگیری کند.

كد خبر : ۵۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


یکی از سؤالاتی که به صورت متداول در میان افراد متدین متعهد مطرح می‌شود این است که «اگر کسی نماز نخواند، چگونه او را نمازخوان کنیم و اینکه رفتارمان در مقابل همسر بی‌نماز چگونه باید باشد؟»

كد خبر : ۵۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


همایش گرامیداشت 24 خرداد همزمان با سالروز انتخاب حجت الاسلام حسن روحانی به عنوان رییس جمهور با حضور جمع کثیری از اصلاح طلبان در سالن جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد که با حواشی به شرح ذیل روبه رو شد.

كد خبر : ۵۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


همایشی تحت عنوان بزرگداشت 24 خرداد، با حضور اصلاح طلبان استان لرستان در خرم آباد برگزار شد که متن کامل سخنرانی دبیرکل حزب اعتماد ملی به شرح ذیل است.

كد خبر : ۵۵۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


در بعضي از سيستم هاي خانواده ديده مي شود والدين بخصوص مادران براي افزايش قدرت خود، کودکانشان را يارکشي مي کنند.

كد خبر : ۵۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


حضانت را نباید با ولایت یا حتی تربیت یکی دانست؛ ولایت به معنای قدرت و اختیاری است که قانون برای اداره امور کودک به پدر و جد پدری می‌دهد تا براساس مصلحت کودک عمل کنند.

كد خبر : ۵۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


لجبازی و یکدندگی خصوصیتی آزاردهنده است که می تواند از کودکی همراه انسان باشد و در بزرگسالی نه تنها خانواده و دوستان را آزار دهد، بلکه زندگی مشترک را هم با مشکل جدی مواجه سازد.

كد خبر : ۵۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


فرار از خانه به رفتاری اطلاق می‌شود که طی آن نوجوانان بدون اجازه والدین خانه را ترک می‌کند این پدیده در قانون جرم‌انگاری نشده و نمی‌توان برایش مجازات تعیین کرد، این عمل نوعی انحراف است که اغلب منجر به جرایم دیگر می‌‌شود.

كد خبر : ۵۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


تحقیقاسرویس های امنیتی انگلیس تحقیقاتی را در مورد ۳ زن که به همراه ۷ کودک خود ناپدید شده اند، با فرضیه پیوستن آنها به گروهک داعش در سوریه آغاز کرده اند.

كد خبر : ۵۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


غواصان شهید «دُرٍّهای غلتان» در دریای ملت/قیام تهران به احترام شهدای گمنام/رضایی: نگویید «آب خوردن» نداریم،با دست بسته هم تسلیم نمی شویم

كد خبر : ۵۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


دیروز در تجمع حماسی- ملی مردم تهران بار دیگر غرور ملی نمایشی مقتدرانه داشت، غروری که به دشمنان می‌فهماند اگر نمی دانید، بدانید اگر ندیده اید، ببینید اگر باور ندارید، باور کنید که ملت ایران هنوز فرهنگ شهید و شهادت، ایثار و استقامت را از یاد نبرده و همچنان مردمی انقلابی و بصیرند.

كد خبر : ۵۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


به نکات بسیار مهم پیام امام خامنه ای در پی حضور باشکوه مردم در بدرقه شهدا، دقت کردید؟!آنجا که فرمودند:(سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را، که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید...)

كد خبر : ۵۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالبه زنان حضورشان در ورزشگاه به عنوان یک ورزشکار است نه تماشاچی، گفت:دغدغه امروز زنان ما تأمین سند امنیت زنان است.

كد خبر : ۵۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


سخنگوی قوه قضاییه جزئیات نحوه صدور حکم بدوی برای مهدی هاشمی و همچنین رأی دادگاه تجدید نظر و افزایش ۱۰ ساله محکومیت این مجرم را تشریح کرد

كد خبر : ۵۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


بحث برسر بایدها و نبایدهای اشتغال بانوان، مزایا و معایب اشتغال بانوان و حتی نوع اشتغال آنان بین جامعه شناسان بازاری گرم دارد. به هر حال همیشه نمی‌توان نیمه خالی لیوان را دید و قطعا این حضور اجتماعی برای زنان با برنامه‌‌ریزی دقیق می‌تواند مزایایی را به همراه داشته باشد.

كد خبر : ۵۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: توانمند سازی زنان و مشارکت آن ها در امور اقتصادی می تواند تاثیر مثبتی در بهداشت و سلامت روانی جامعه داشته باشد.

كد خبر : ۵۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ، از برگزاری یازدهمین برنامه ملی «همای رحمت» با دو رویکرد توزیع سبدهای غذایی و برپایی سفره های مهربانی (افطار) همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

كد خبر : ۵۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


اهالی روستا "منیر خانم" صدایش می‌کنند؛ با زن و مرد، پیر و جوان روستا دوست و صمیمی است و اهالی او را از خودشان و مایه چشم روشنی روستا می‌دانند. تنها زنی است که با تبدیل یک خانه به اولین اقامتگاه بومی در قلعه بالا، گردشگری روستایی را باب کرده است.

كد خبر : ۵۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


يکی ديگر از کارکردهای مثبت شبکه های خويشاوندی مجازی، فراهم شدن ارتباطات و تعاملات بسيار با افراد فاميلی است که قبلا به دليل محدوديت زمانی و مکانی امکان ارتباط و تعامل با آنها هموار نبود يا افرادی از فاميل که معمولاً تنها تعامل با آنها در حد ديد و بازديد عيد و مراسم محدود شده بود.

كد خبر : ۵۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


از شما خانم عفت مرعشی که همسر پیر سیاست ایران زمین هستید توقع می رود به فکر عذرخواهی از ملت، قوه قضایه و وجدان خود باشید در حالت خشم و غضب خود را کنترل کرده و سیاستمدارانه با مشکلات و حقایق برخورد کنید که همه کار شما زیر ذره بین نگاه و قضاوت ملت است.

كد خبر : ۵۶۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


نادیده گرفتن خطوط قرمز در حالی که دستگاه های نظارتی به خصوص وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی نظارتی ندارند

كد خبر : ۵۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


بعضی از نوجوانان از گرسنگی کشیدن و تشنگی در ماه رمضان می‌ترسند. ما به عنوان بزرگ‌تر وظیفه داریم بینش درست و کافی را درباره ماه رمضان و روزه گرفتن به فرزندانمان بدهیم تا روزه گرفتن آنها با فهم و ان‌شاء الله با برکت بیشتری همراه شود.

كد خبر : ۵۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص در حوزه زنان معضلی نیست که بتوان از کنار آن به‌راحتی گذشت، مقوله‌ای که گریبان خانواده را نیز می گیرد.

كد خبر : ۵۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


برای تازه عروس ها این که همسرشان روز به روز عاشق تر شود، موضوع بی اهمیتی نیست. آن ها دوست دارند با تک تک حرف ها و رفتارهای شان یک قدم به همسرشان نزدیک تر شوند اما همیشه ماجرا این طور پیش نمی رود. گاهی هر قدم رو به جلوی زن، مرد را ده ها قدم به عقب می راند.

كد خبر : ۵۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


توجه به کودکان و محبت به آنها در دوران کودکی و نوجوانی از جمله مهم ترین موارد تربیتی در فرزندان به خصوص دختران می باشد، چراکه این موضوع در بهره مندی فرزندان از اعتماد به نفس و ایمان مناسب به آنها کمک بسیاری می کند.

كد خبر : ۵۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


«افرادی که تن به ازدواج سفید می دهند، افرادی دارای اعتماد به نفس پایین، وابسته، مسوولیت گریز، کم مهارت و اغلب فاقد شجاعت اجتماعی هستند.»

كد خبر : ۵۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


جواني 24 ساله در شهرستان اليگودرز لرستان هنگام شنا در تالابي غرق شد و جان باخت.

كد خبر : ۵۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


مادر زندانی ایرانی در آمریکا که ۲۲ سال است برای آزادی پسرش که به اتهام ساختگی در انتظار مرگ به سر می‌برد، تلاش می‌کند، می‌گوید: فرزندم خواهان ترحم و دلسوزی نیست، او به دنبال عدالتی گمشده است.

كد خبر : ۵۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


فرزند ارشد شهید بهشتی که ۲۵ سال از دوران زندگی پدر را درک کرده، از خاطرات شهید سخن می‌گوید؛ از ماجرای درگیری‌های شهید بهشتی با "رجوی" و بنی‌صدر گرفته تا انتقامی که سرانجام از شهید مظلوم گرفته شد.

كد خبر : ۵۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


یک جامعه شناس گفت: یکی از خلاءهای اصلی در روابط خانوادگی، نبود آموزش مهارت‌های زندگی با توجه به زندگی نوین و تغییرات زندگی شهری است.

كد خبر : ۵۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


سیره عملی پدرم قاطعیت و صراحت در  پیروی کامل از ولایت فقیه بود  و در مقابل اوامر رهبر انقلاب از هیچ اطاعتی فرو گذار نمی کرد به اطاعت از ولایت فقیه اما و اگر و چرا نداشت.

كد خبر : ۵۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رهبرانقلاب «اقتدار» را از عوامل استقلال دستگاه قضایی برشمردند و بیان داشتند: اقتدار طلبی قوه قضاییه، قدرت طلبی متعارف سیاسی و جناحی نیست بلکه به معنای قاطعیت و ایستادگی بر سر حرف حق است.

كد خبر : ۵۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رسول خدا(ص) فرمود: آن موقع که من به مقام محمود مبعوث می‌شوم، برای مرتکبین به گناهان کبیره قیام می‌کنم و خدا هم شفاعت من را نسبت به آن‌ها می‌پذیرد.

كد خبر : ۵۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


یک کارشناس فرهنگی، خانواده را بهترین راهکار برای مقابله با هجمه های فرهنگی عنوان کرد و گفت: اگر هر خانواده ای بتواند فرزندان خود را در مقابل هجمه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دشمن حفظ کند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

كد خبر : ۵۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر شناخت دشمن  و پیشنهاد معظم له برای هفتم تیر تا دوازدهم تیر با عنوان  "هفته حقوق بشر آمریکایی" سایت "حرف تو" موج سایبری در همین راستا برگزار مینماید.

كد خبر : ۵۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


یک استاد دانشگاه "ازدواج زودهنگام" را از پیامدهای اصلی محرومیت‌های تحصیلی دختران و از مهم‌ترین دلایل فحشا، روسپیگری، اعتیاد، ترک تحصیل و... در بین زنان و دختران دانست و وضعیت اشتغال و تحصیل زنان و دختران در جامعه و سیاست‌های کلان جامعه در این خصوص را تشریح کرد.

كد خبر : ۵۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


مشاور رئیس بنیاد شهید و عضو هیأت موسس جمعیت جانبازان می‌گوید:حضرت آقا از زمانی که رئیس جمهور بودند به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران توجه خاصی داشتند. همیشه بعد از دیدارهای آقا احساس می‌کنم همگی از نظر روحی و معنوی تغذیه شده‌ایم.

كد خبر : ۵۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: زنان بدلیل تفاوت های جسمی و روحی و گرایش بیشتر به زیبا جلوه کردن، بیشتر در معرض تجمل گرایی قرار دارند.

كد خبر : ۵۶۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد شورای عالی پیشگیری از طلاق با مدیریت و تمرکز دستگاه قضایی برای کاهش آمار طلاق در کشور ایجاد شود.

كد خبر : ۵۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


روستاهایی که طلاب و مبلغان ما از سر زدن به آنها خودداری می‌کنند، مورد طمع وهابیون واقع می‌شوند. فکر نکنید که طلاب وهابی فقط در مناطق مرزی مثل سیستان و بلوچستان و کردستان فعال هستند، به هیچ وجه این طور نیست. طمع آنها به 30 کیلومتری تهران رسیده است.

كد خبر : ۵۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


پزشک ماما که در مطب زیرزمینی خود اقدام به سقط جنین می‌کرد در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

كد خبر : ۵۷۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


"احسان علیخانی" امسال، استارت برنامه‌اش را خوب نزد (منظورم همان زوجی است که برای اثبات عشق، کاری ناسنجیده کرده بود) درست مانند یک دونده که اگر استارت را خوب نزند هر چند هم قدرتمند و تیزهوش باشد باز هم از حریفان عقب خواهد افتاد و جبران عقب افتادگی‌اش سخت است...

كد خبر : ۵۷۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


اعلام رسمی سازمان بهزیستی مبنی بر رشد چشمگیر شمار زنان سرپرست خانوار زنگ خطر آسیبی اجتماعی را به صدا درآورد؛ موضوعی که برخی کارشناسان و مسوولان را به فکر ارایه ی راهکاری مناسب برای گریز از زنانه شدن فقر واداشته است

كد خبر : ۵۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


دیگر خوشحالی همیشگی در چهره اش دیده نمی شود، دو ماه از طلاقش می گذرد اما چهره اش نشان می دهد که روزهای سختی را گذرانده. انگار همین دیروز بود که خبر ازدواجش را به من می داد و می گفت که چقد خوشحال است.

كد خبر : ۵۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


یک کارشناس حوزه زنان گفت: اگر به زنان در اجتماع ظلم نشود و بانوان آرامش روانی داشته باشند یقینا کل جامعه از این موضوع سود برده و به تعالی می رسد.

كد خبر : ۵۷۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


زنگ خطر اجتماعی معضل اعتیاد به صدا درآمده و از یک خانواده تا یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده است.

كد خبر : ۵۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


کارشناس حوزه زنان و دختران گفت: خشونت علیه زنان،فقط ضرب و شتم نیست و انتشار این گونه متن ها خشونت بزرگی است وخشونت کلامی مخرب تر از انواع خشونت ها است که همه درآن گناهکاریم.

كد خبر : ۵۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


از طرفی هرچند در گفتمان نیمه‌سنتی خواستگاری اهمیتش کم و دکانش بی‌رونق شده است، و هرچند روابط پیش از ازدواج در این رویکرد شکل‌گرفته است، همچنان هم‌راستا با گفتمان سنتی، فرزندان در این الگو نیز سنت و نماینده آن، خانواده، را ارج می‌نهند و اگر با گذر زمان اندک خال عیبی بر آنان می‌بینند، با درایت خویش مرتفع و تعدیلش می‌کنند، بی‌آنکه در این میان نه خانواده آسیب ببیند و نه سنت قوتش تضعیف شود.

كد خبر : ۵۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


در زمان خلیفه دوم، زنی در شش‌ماهگی کودکی به‌دنیا آورد و شوهرش نزد خلیفه آمد و شکایت کرد که همسر من شش ماه پس از عروسى با من، بچه آورده است؛ زن نیز پذیرفت. همگان به زن و رابطه پیش از ازدواج او شک کردند و خلیفه دستور داد سنگسارش کنند.

كد خبر : ۵۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مادر سردار سرافراز شهید مهدی نوروزی؛ شیر دلاور سامرا گفت: فرزندم مهدی از همان طفولیت فردی شجاع و نترس بود و همیشه هم خادم پدر و مادر بود و در راس همه اینها ولایتمداری و عشق به رهبری در وجودش همیشه روزافزون بود.

كد خبر : ۵۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


پدیده تلخ و رایج طلاق افزون بر اینکه معلول چندین آسیب اجتماعی است، به خودی خود ماهیت علت شدن در چرخه آسیب های اجتماعی دیگر را نیز دارد.

كد خبر : ۵۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


یک دکترای روانشناسی تربیتی با تاکید بر اینکه جهشی درس خواندن برای دانش آموزان توصیه نمی‌شود، به خانواده‌ها توصیه کرد تا بر جهشی درس خواندن فرزندانشان اصرار نکنند.

كد خبر : ۵۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


تنوع گرایی و تحول در پوشش خوب است، نوگرایی زیباست به شرط آن‌که متأثر از فرهنگ وارداتی غرب، به عنوان قبله نمای مُدگرایی نباشد

كد خبر : ۵۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدرس حوزه و دانشگاه گفت: با رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان و به ویژه بانوان در زمینه حفظ حجاب، جامعه از بسیاری خطرات حفظ خواهد شد و مهم​تر از همه اینکه با حفظ حجاب، کیان خانواده به عنوان اصلی​ترین نهاد اجتماع، در معرض خطر قرار نمی​گیرد.

كد خبر : ۵۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


در یکی از کوچه ‌پس کوچه‌های محله طبرسی دوم مشهد، خانواده‌ای چهار نفره زندگی می‌کنند که مادر خانواده با وجود اینکه هنوز ۲۵ سال دارد اما با عشق و علاقه‌ای که به زندگی‌اش دارد، دست و پای همسرش هم شده است.

كد خبر : ۵۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


متاسفانه برخلاف تاکید و سفارش دین اسلام افزایش مهریه در جامعه ما رونق زیادی پیدا کرده است و جالب اینکه این افزایش در تمام طبقات اقتصادی از طبقات پائین گرفته تا متوسط و بالا یک روند صعودی دارد.

كد خبر : ۵۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


در برهه‌ای از زمان به سر می‌بریم که مدرن شدن جامعه حقیقت تلخی را به بار آورده و آن چیزی نیست جز ایجاد فاصله مادران با فرزندانشان و متمرکز شدن تمام فکر و مشغله‌شان بر مسایل بیرون از خانواده.

كد خبر : ۵۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


یک روانشناس با تاکید بر اینکه ناهماهنگی و نبود تعادل در خانواده، شادابی و پویایی را نیز از جامعه می‌گیرد و بی توجهی به بهداشت روانی خانواده از مشکلات مهم زندگی امروزی است، گفت: پژوهشگران، بالا رفتن آمار افسردگی را از پیامدهای نوع سبک زندگی قرن حاضر می‌دانند.

كد خبر : ۵۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


ماجرای آشنایی یک دختر و پسر واتس آپی که به گروگانگیری برای اخاذی ۷۰۰ میلیون تومانی تبدیل شد.

كد خبر : ۵۷۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


رئیس دانشکده حضرت زینب(س) گفت: موضوع حجاب مسئله‌ای تک عاملی نیست و یکی از عوامل مهم بیدحجابی در جامعه ما تغییر ذائقه آقایان در انتخاب دختران برای ازدواج است.

كد خبر : ۵۷۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


مدیر گروه مطالعات زنان دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه متأسفانه خانواده‌ها نسبت به فرزندان ازدواج‌کرده خود بی‌تفاوت شد‌ند، راهکار جلوگیری از ایجاد زمزمه‌های طلاق توافقی بین همسران را مطرح کرد.

كد خبر : ۵۷۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


نامزد بودم بعد از اینکه نامزدی‌ام را به هم زدم این کار را کرد. از اول می‌گفتم ما به هم نمی‌خوریم اصرار کردند نامزد کنید

كد خبر : ۵۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


تمام تلاش يک جامعه‌شناس در این است که يک پدیده آسیب‌‌رسان را در متن خودش بررسی کرده و فهم دقیقی از آن به‌دست آورد تا کنترل پدیده آسیب‌‌رسان و به‌تبع آن برنامه‌‌ریزی دقیق امکان‌پذير شود.

كد خبر : ۵۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


افزایش تمایل برخی زنان و دختران به زندگی مجردی در طول سال های اخیر به دلیل زیر سوال بردن نهاد خانواده و مغایرت با ارزش های فرهنگی و اجتماعی چندان مورد پذیرش عرف جامعه نیست.

كد خبر : ۵۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


اولین میزگرد  سایت آساره خبر با موضوع « راهکارهای  ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برگزار شد . و در  این میز گرد موضوعاتی مانند عملکرد رسانه و دیگر نهاد ها  و سازمانها در امر ترویج حجاب و عفاف مورد برسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱


این کار باید از طریق NGOها و بدون دخالت حکومت صورت گیرد. زنان باید از طریق NGOها آماده‌سازی نهادی در نظام جمهوری اسلامی که یک نظام نهادی است، ایجاد کنند و امیدواریم زنان نقش برجسته‌ای داشته باشند. این کار از بطن مذهب هم استخراج می‌شود. پیامبر ما به زنان رسمیت بخشید؛ درحالی‌که قبل از آن زنان حقوق رسمی نداشتند. پیامبر بیعت با زنان را پایه‌گذاری کرد؛ درحالی‌که اروپا در نیمه دوم قرن بیستم به زنان حق رأی داد.

كد خبر : ۵۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت مردی را که برای تامین هزینه مواد مخدر، یک زن ۳۹ ساله را مقابل چشمان فرزندانش به قتل رسانده بود، دستگیر کردند.

كد خبر : ۵۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با تاکید بر اینکه باید عوامل مشکل‌ساز رفتارهای ناسازگارانه فرزندان را شناسایی و در جهت رفع آنها تلاش کنیم، گفت: بهتر است به نیازهای جسمی، عاطفی، روانی، اجتماعی و اقتصادی فرزندان بیشتر توجه کرد.

كد خبر : ۵۸۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


مدت هاست که دسترسی آسان به اینترنت و وجود شبکه های اجتماعی واتساپ، وایبر و تانگو و ... صمیمت را از کانون گرم خانواده دور کرده و زندگی‌ها را تحت تأثیر قرار داده، حتی برای برخی از افراد از نان شب هم واجب‌تر شده است.

كد خبر : ۵۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که به ازای هر ۴/۴ ازدواج، یک مورد به طلاق می انجامد افزود: حدود ۵۰ درصد از طلاق‌ها در جامعه طی ۵ سال نخست ازدواج اتفاق می‌افتد.

كد خبر : ۵۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


مبتکر حوزه علوم چندتخصصی سلامت خانواده با تشریح مقوله زوج‌درمانی از پنهان‌ترین مشکل زوجین و اقداماتی که یک زوج درمانگر برای رفع مشکل می‌کند، سخن گفت.

كد خبر : ۵۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


چه رخ داد که غرب، برای جهان نسخه منحوس تنظیم خانواده را پیچید. برای فهم این قضیه می بایست به واقعه اجتماعی بزرگی که در اوایل نیمه دوم قرن بیستم از آمریکا شروع شد و مانند طوفانی مخرب تمام کشورهای صنعتی را درنوردید، اشاره کرد و آن نیست مگر فاجعه انقلاب جنسی.

كد خبر : ۵۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


صفحات شخصی اینستاگرام در حالیکه می‌تواند راهی برای نشر فرهنگ ایرانی اسلامی به سراسر جهان باشد اما این روزها پر شده است از عکس‌هایی از جشن تولد و سنگ قبر سگ‌های بازیگرانی که سگ‌بازی را به عنوان یک پز اجتماعی انتخاب کرده‌اند.

كد خبر : ۵۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


سیلاب یکشنبه هفته گذشته در منطقه کن سولقان یکی از حوادثی بود که شاید با اطلاع رسانی‌ها و هشدارها می‌شد تلفات این حادثه را کم کرد اما متأسفانه کوتاهی‌ها باعث شد که مادری با گذشت 9 روز از وقوع سیلاب هنوز چشم به راه آمدن پسرش باشد.

كد خبر : ۵۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


امروز امواج ماهواره بدون کنترل وارد خانه‌های ایرانیان شده و بسیاری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی را حذف کرده و ناهنجاری‌های مد نظر غرب را درخانواده‌های ایرانی جایگزین می‌کند که مدیران فرهنگی باید با راهکارهای اصولی دراین عرصه وارد عمل شوند.

كد خبر : ۵۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


خانواده مظفر از شش برادر حاضر در عملیات مرصاد، سه شهید را تقدیم انقلاب کردند تا برگ زرین دیگری از کتاب فرزندان خمینی رقم بخورد.

كد خبر : ۵۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در حالی که ادعا می شد با اتمام ماه مبارک رمضان مهدی هاشمی برای اجرای حکم خود به زندان می‌رود، در حال حاضر ماه رمضان هم به اتمام رسیده و 1031 روز از شروع محاکمه مهدی هاشمه گذشته است اما همچنان انتظارها برای اجرای حکم وی وجود داشته و امید است دستگاه قضایی هرچه سریعتر این حکم را اجرا کند.

كد خبر : ۵۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: ملت ایران خاطره خوشی از فابیوس ندارند چرا که هنوز تجربه تلخ ارسال خون‌های آلوده از فرانسه به ایران و گرفتار شدن بسیاری از فرزندان این سرزمین به ویروس ایدز را فراموش نکردند.

كد خبر : ۵۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در یادداشت پیش‌رو از واقعیاتی علمی درخصوص آنچه «تنظیم خانواده» خوانده می‌شود، پرده برخواهیم داشت که نگاه شما را تغییر می‌دهد. با ما همراه باشید با چند نکته درباره‌ عملکرد وزارت بهداشت در حوزه جمعیت و باروری که پیش از این نمی‌دانستید!

كد خبر : ۵۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: اگرمادران غیرتمند فرزندانشان را راهی جبهه نمی کردند حماسه ها خلق نمی شد چرا که آنها با خدا معامله کردند.

كد خبر : ۵۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸


فاطمه ؛ خوشا به سعادتت حاجی چقدر دلم می خواست من نیز همانند تو در جنگ مبارزه می کردم  و مانند شهدا که باده شهادت را نوشیده اند من نیز شهید شوم.

كد خبر : ۵۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


ماهواره باعث برهم زدن تعادل جنسی و ایجاد بلوغ جنسی زودرس در فرزندان می شود. و آنها را به سمت افراطی گری جنسی می برد واز جمله اهداف آن اباحه گری دینی و گرفتن هویت دینی وشخصی افراد است.

كد خبر : ۵۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


حجاب حق النفس نیست بلکه حجاب حق الله است؛ حجاب رفراندوم پذیر نیست چون قانون خداست؛ آیا مگر می‌شود حق خدا را به رفراندوم گذاشت؟!!!

كد خبر : ۵۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


کار آفرین نمونه لرستانی؛ رمز موفقیت من در درجه اول توکل و امید به خدا ونگاه مثبتم به زندگی و در درجه دوم صبوری و پشتکار زیاد بوده است.

كد خبر : ۵۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


نماینده ولی فقیه در تیپ 57 ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر بانوان می خواهند عاشق و پایبند به خانواده باشند و مشکل ازدواج را حل کنند تنها راه حل این است که حجاب و عفاف را سرلوحه زندگیشان قراربدهند.

كد خبر : ۵۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


شهید صارمی با ایفای رسالت خود در عرصه خبرنگاری ‌برگی زرین در تاریخ تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رساند و به‌ افتخار این شهید والامقام این روز برای همیشه تاریخ به یادگار می‌ماند.

كد خبر : ۵۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


پدر سمیه؛  مادر سمیه بعد از 6 ماه که از بیمارستان  به خاطرمجروح شدن بمباران  هوایی مرخص شد وبه خانه بازگشت و فهمید که سمیه شهید شده  بار دیگر راهی بیمارستان شد.

كد خبر : ۵۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


خبرنگاری از آن شغل‌هایی است که اگر یکی از اعضای خانواده هم مشغولش باشد همگی درگیرش می‌شوند چه برسد به اینکه دو عضو اصلی خانواده هر دو مشغول دنیای خبر و خبرنگاری باشند.

كد خبر : ۵۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


کارشناس ارشد روانشناسی گفت: وجود باورهایی مانند کراهت طلاق در خانواده، ترس از تنهایی، ترس از دست دادن فرزندان، ترس از بی‌احترامی جامعه یا حتی امید به بهبود زندگی از جمله موانع فکری بر سر راه طلاق قانونی خواهند بود.

كد خبر : ۵۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


یک روانشناس بالینی گفت، متاسفانه پدیده پنهان کاری در رابطه زن و شوهر‌ها بسیار شیوع پیدا کرده و این به یک آسیب اجتماعی تبدیل شده است که اگر با این روند پیش برود شاهد آسیب‌های بسیاری از جمله طلاق و حتی قتل در جامعه خواهیم بود.

كد خبر : ۵۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


نشانه دیگر اینكه وقتی با فرد خسیس به گردش می‌روید یا در رفت و آمدهای دوران نامزدی هستید، او معمولا كم‌هزینه‌ترین محل‌ها را انتخاب می‌كند و سعی دارد قانع‌تان كند كه این صرفه‌جویی لازم است.

كد خبر : ۵۹۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


آموزش رقص و موسیقی و آرایشگری و حالا هم نوبت به برگزاری برنامه‌های آموزشی آشنایی با حیواناتی مثل سگ و گربه در دستور کار برخی از مهدکودک‌ها قرار گرفته است، که عملا مجاری انتقال ارزش های غربی به کودکان ایرانی است.

كد خبر : ۵۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


اولین عامل شروع هر زندگي مشترك وجود بلوغ جسمي و جنسي و بلوغ عقلي و فكري است و افراد خواهان ازدواج باید به سنی برسند که بتوانند صميميت عاطفي و جنسي را در يك رابطه مبتني بر تعهد تجربه كنند.

كد خبر : ۵۹۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


میرمحمدی گفت: تصمیم گیری بانوان کشور برای استفاده از محصولات داخلی برای منزل از مهمترین اقداماتی است که ازعهده هیچ قشری جز خود بانوان برنمی آید.

كد خبر : ۵۹۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی گفت: راحت طلبی و سست شدن اعتقادات خانواده ها در تربیت فرزندان موجب شده است بیشتر خانواده ها به جای فرزندآوری به فرزند گریزی روی آورند.

كد خبر : ۵۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


آلزایمری که این روزها فضای خانواده هاشمی را فرا گرفته است مانع از آن شده که این خانواده گذشته خود را به یاد بیاورند؛ به طوری که این خاندان هرچه تا کنون از قدرت و ثروت به دست آورده اند، از برکت انقلاب اسلامی بوده است.

كد خبر : ۵۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


با نگاهی اجمالی و رجوع به دفاتر اسناد کشور با آماری روبرو می‌شویم که زنگ خطری را به صدا در می‌آورد. منحنی رشد بی رویه طلاق و کاهش ازدواج شرایط را برای یک بحران اجتماعی جدی در جامعه فراهم می کند.

كد خبر : ۵۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


رسانه اصلاح طلب نوزاد دار شدن مهناز افشار را ربط داده به کمپین طنازانه خویش و البته به واسطه ادعاهای ایشان و همسرشان در علاقه به اصلاح طلبی به خود اجازه داده که با وی شوخی کند.

كد خبر : ۶۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


صرف بهترین سال‌های عمر برای ثمربخش‌بودن، نیاز به استفاده از مهارت‌های آموخته‌شده دارد، اما مشکل آن‌جاست که ساختار اشتغال در کشور ما و در بسیاری از دیگر کشورها کورجنس است. در این وضعیت زنان و مسایل خاصی که فقط و فقط به آن‌ها مربوط است، در نظر گرفت نمی‌شود. بارداری از آن جمله است.

كد خبر : ۶۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


ديرزمانى است كه بحث از حقوق زنان در كانون توجه انديشمندان، حقوق دانان، سياست مداران، به خصوص طرف داران جنبش زنان قرار گرفته است.

كد خبر : ۶۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


وقتی بخواهید پرواز کنید، می‌توانید بیکرانه‌هایی را ببینید که حتی در تصویر بصری این مردم هم نمی‌گنجد. بال، لازمه پرواز است، همچون «ظرافت» که الزامی است برای وجود «دخترانه» هر دختر.

كد خبر : ۶۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


یک استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه دین گفت: قرآن به صورت تدریجی و در مراحل گوناگون و با نشان دادن نمونه‌ها نحوه کرامت به دختران را نشان داده است و در شش سال ابتدایی بعثت پیامبر اکرم(ص) نگاه جاهلیت مردم آن زمان را مذمت کرده است.

كد خبر : ۶۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


محمد سلطانی، یکی آزادگان و از همرزمان شهدای غواص در مورد روز ورودش به کشور گفت: به نظر من آن روز، روزی بود که مرده‌ها زنده شدند! واقعا همین بود و بچه‌‎ها با سنگ‌های قبرشان عکس یادگاری می‌گرفتند در حالی که خانواده‌هایشان برای آن‌ها مراسم ختم گرفته بودند.

كد خبر : ۶۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


یک استاد دانشگاه گفت: نتخاب‌های احساسی و یا انتخاب هایی که امروزه در شبکه‌های مجازی باب شده است و از شکل دوستی نهایتا به ازدواج ختم می‌شود همه و همه از جمله موارد اختلاف‌زا در بعد از ازدواج محسوب می‌شود .

كد خبر : ۶۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


عضو بسیج جامعه پزشکی اصفهان از پیشرفت علمی کشور در زمنیه اصلاح ژنتیکی نسل آینده به روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی هستیم.

كد خبر : ۶۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی بر لزوم آگاهی‌دهی در حوزه آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها تاکید کرد.

كد خبر : ۶۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


از مسائل ابتدایی که ذهن بشر را به خود مشغول ساخته است مسئله شغل و اشتغال می‌باشد. تفکر غربی، جایگاه زن در اجتماع را بر اساس فعالیت زنان در زندگی اقتصادی و اشتغال آنان می‌شناسد. در کشورهای غربی از مشکلاتی که برای زنان قلمداد می‌شود پایبندی به رکن خانواده می‌باشد.

كد خبر : ۶۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


مراسم تودیع ومعارفه  مسئول بسیج جامعه زنان استان لرستان در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۶۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


شاید باورتان نشود مردی که روزهای اول زندگی مان ابراز عشق و علاقه می کرد، خیلی راحت سعی داشت کارهای خودش را مانند آن چه از فیلم های کثیف یاد گرفته بود عادی نشان دهد.

كد خبر : ۶۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


با حاکمیت الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر، نقش تعاملی بی بدیل تربیتی فرزندان به عنوان خواهر و برادر در شکل گیری شخصیت یکدیگر کمرنگ شده و زمینه ایجاد فضائل اخلاقی نظیر گذشت، بخشش، همدلی و همراهی، فداکاری وتامین نیازهای عاطفی واجتماعی با کمک گرفتن از دیگرخواهران و برادران با نبود آن ها از بین می رود.

كد خبر : ۶۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


فرد بايد قلبا به مواردى متقاعد شود تا تمايلات درونى نسبت به آن پيدا کند. به بيان ديگر عادت به انجام کارهاى صحيح پيدا کند چه اينکه کسى او را در حال انجام آنها ببيند يا نبيند...

كد خبر : ۶۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، حاکم کردن فضای معنوی و اخلاقی در خانواده را رسالت مادران عنوان کرد و گفت: بانوان علاوه‌بر حضور بانشاط و تأثیرگذار در جامعه باید در زمینه فراهم کردن کانونی گرم در خانواده تلاش کنند.

كد خبر : ۶۰۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیه در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


مواردی بسیاری بر وزن نوزاد در هنگام تولد تاثیرگذار هستند ولی دانشمندان برای نخستین بار با استفاده از تلفیقی از تحقیقات جامعه شناسی و پزشکی موفق به کشف ارتباط وزن نوزاد در هنگام تولد شده اند.

كد خبر : ۶۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


مسئول دفتر هماهنگی  بین المللی بنیاد ملی حجاب و عفاف استان لرستان گفت: سکوی پرتاپ جامعه در خانواده زن و مرد هستند و بین زن و مرد، نقش زن مهمتر است و زنان  عامل تغییر فرهنگ  یک جامعه هستند

كد خبر : ۶۱۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


هر‌چند اسلام حق کار برای زنان را به رسمیت شناخته و در کنار آن استقلال مالی و دستمزد عادلانه را نیز مورد تأکید قرار داده است، اما با توجه به ضرورت حفظ بنیاد خانواده، اهمیت کار زنان در خانه و سازگاری طبیعت و ویژگی‌های زیستی زنان با آن، ترجیح می‌دهد در تقسیم کار، زنان کارهای خانه و تربیت اولاد را به عهده گیرند

كد خبر : ۶۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیته در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی از محکم ترین و متداول ترین پیوندهی اجتماعی  زندگی زناشوئی است.

كد خبر : ۶۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


مرد افیونی به دلیل مصرف پنهانی مواد، زن جوان را زیر مشت و لگد گرفته و او را به آغوش مرگ فرستاد.

كد خبر : ۶۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


یک پژوهشگر خانواده گفت: اختلالات روانی و رفتاری بواسطه ی فاصله گرفتن از خانواده و حضور در فضاهای مجازی در حال افزایش است ضمن اینکه این گونه فضاها علاوه بر مشکلات روحی روانی مشکلات جسمانی متعددی نیز خواهند شد.

كد خبر : ۶۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


یکی از مسائلی که به شدت بنا به دلایل گوناگون شاهد رشد روزافزون آن در جامعه می باشیم آمار طلاق می باشد که مشکلات عدیده ای برای جامعه ایجاد کرده است.

كد خبر : ۶۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


مشاور شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: باید بودجه‌های فرهنگی را در مسیر سبک زندگی اسلامی و طبق فرمایشات رهبری قرار دهند که متأسفانه آمار بالایی از نقش و تأثیرگذاری مسئولان فرهنگی کشور در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی وجود ندارد.

كد خبر : ۶۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


شهید محمد علی رجایی از جمله شهدای ترور بود که پیش از انقلاب نیز فعالیت های موثری در روند پیروزی نهضت امام خمینی(ره) داشت و مدت ها در زندان رژیم ستم شاهی محبوس بود.

كد خبر : ۶۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


گروه وسیع و مضری از مواد شیمیایی صنعتی به آسانی در شیر مادر تجمع یافته و می توانند برای نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند خطرناک باشند.

كد خبر : ۶۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


یک جامعه شناس، علت اصلی آرایش‌های نامتعارف زنان را از خود بیگانگی فرهنگی دانست و گفت: از خود ریختگی فرهنگی، کم شدن نظام ارزش‌های سنتی ، تهاجم فرهنگی و هجوم شبکه‌های ماهواره‌ای از مهم‌ترین دلایل روایج اینگونه آرایش ها در جامعه است.

كد خبر : ۶۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


برقراری رابطه ی موازی خارج از چارچوب زندگی زناشویی یا به عبارت دیگر خیانت، یکی از دلایل شایع طلاق در ایران مطرح شده است که بنابر نظر کارشناسان به کمک آموزش، مشاوره و ایجاد فضای صمیمی، می توان از گسسته شدن زندگی جلوگیری کرد و اعتماد از دست رفته میان زوج را بازگرداند.

كد خبر : ۶۱۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


یک جامعه شناس به عوارض ناشی از اعتیاد به شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از عوارض اعتیاد به این شبکه‌ها، خیانت خانوادگی است که گاهی بر اثر به وجود آمدن عشق‌های کاذب، منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۶۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


وقتی آمریکا و کشورهای غربی غافل از اینکه خانواده های خود دچار بحران اخلاقی هستند، برای فروپاشی خانواده های ایرانی تلاش می کنند و برای جنگ نرم علیه ایران هزینه های گزافی را متحمل می شوند، راه اندازی سایت اشلی مدیسون و هک این سایت خیانت همسران متاهل، پرده از رسوایی خانواده های غربی بر میدارد و وجهه مستهجن زندگی غربی هویدا می شود.

كد خبر : ۶۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


یک مشارو خانواده گفت: آزادی بی‌حد و مرز همچون شعاری؛ لذت‌بخش و توخالی برای زنان مطرح می‌شود، این در حالیست که زنان باهوش پی به این شعار تو خالی و آسیب زننده پی‌ برده و خود را در سنگر خانه و خانواده محفوظ می‌کند.

كد خبر : ۶۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


رییس جهاد دانشگاهی همدان گفت: در کتاب «دختر شینا» توکل و ایمان به خدا موج می‌زند.این کتاب بیانگر عبادت و ایمان به خدا، نجابت، پایبندی به خانواده، از خود گذشتگی، تربیت صحیح فرزندان در شرایط سخت و همچنین صرفه‌جویی بوده که متاسفانه در خانواده‌های امروز به ندرت یافت می‌شود.

كد خبر : ۶۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


تلاش هاي گروه جهادي ثامن الحجج(ع) با برگزاري كلاسهاي صنايع دستي و اصول خانه داري موجب وحدت بيشتر بانوان مسلمان تشيع و تسنن روستاي بجد در خراسان جنوبي شد.

كد خبر : ۶۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


یک حقوقدان و استاد دانشگاه گفت:در صورت کشف وجوه نقدی و اوراق بهادار چنانچه زندانی، از وجه نقد استفاده های نامشروع، از قبیل قماربازی و دادن رشوه کند، وجوه مذکور توقیف و مراتب طی گزارشی به مراجع قضایی ارسال می شود.

كد خبر : ۶۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانیم دوست داشتن و عشق نیاز مداوم به تمرین و بازآموزی دارد. عشق بین زن و مرد، مانند نهالی است که اگر از آن مراقبت نشود، خشک خواهد شد پس به این اکتفا نکنید که یک بار ابراز علاقه برای همیشه کافی است. باید روزانه به این نهال رسیدگی شود.

كد خبر : ۶۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


خانم مرعشی؛ قرار گرفتن فرزند در برابر قانون به خاطر خطایی که مرتکب شده سخت تر است یا قرار گرفتن پاره جگر در برابر توپ و گلوله دشمن؟ آخرت خود را با مهروزی بی جا برای فرزند خراب نکنید.

كد خبر : ۶۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


کارنامه معاونت امور زنان در دوره شهیندخت مولاوردی دارای حاشیه‌ها و کشمکش‌های فراوانی است که بیشتر این موارد به موضع جناحی و نگرش فمینیستی جریان متبوع وی باز می‌گردد.

كد خبر : ۶۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


بتول روزبهانی مادر شهیدان "نورعلی، فتح علی و رستگار مومنی خطاب به عفت مرعشی، گفت:از تهمت هایی که به نظام می زنید خجالت بکشید اینکه جرم پسرتان را انکار می کنید و نظام را زیر سوال می برید در حقیقت خیانت به شهدا است.

كد خبر : ۶۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


وزارت کشور سعودی از عضویت ۴۶ زن سعودی در گروه تروریستی داعش در سوریه خبر داد.

كد خبر : ۶۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


به آیت ا... هاشمی توصیه می شود از سرنوشت افرادی همچون زبیر در صدر اسلام که علیرغم سوابق درخشان مبارزاتی فراوان در سنین بالا گرفتار انحرافات فرزند خود شده و از امام و مولای خود جدا شدند و حتی در برابر او قرار گرفته اند، عبرت بگیرند.

كد خبر : ۶۱۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ازدواج برخی از دختران پیش از رسیدن به سن قانونی گفت: در یکی دو سال اخیر آمار نگران کننده‌ای از ازدواج دختران پیش از رسیدن به سن قانونی و ثبت آنها به دست ما رسیده است و حتی شاهد ازدواج دختران کمتر از 10 سال نیز بوده‌ایم. در این شرایط از وزارت دادگستری خواسته‌ایم گزارشی درباره ازدواج دختران در زیر سن قانونی به ما ارائه دهد.

كد خبر : ۶۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


مراسم تشییع جنازه کودک سه ساله سوری که در روزهای اخیر انتشار تصاویر وی بازتاب بین المللی داشت درعین العرب برگزارشد.

كد خبر : ۶۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


یک جامعه‌شناس با بیان اینکه ازدواج‌هایی که با چانه‌زنی شروع شود به طلاق می‌انجامد، گفت: معیارهای ازدواج دختران و پسران تغییر کرده و امروز بیشتر به دنبال مادیات هستند.

كد خبر : ۶۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


«آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟»، پاسخ این پرسش نوستالژیک که ذهن ها را به یاد موضوعات زنگ انشا دوران دبستان ارجاع می دهد، می توان اکنون در زندگی مشترک یوسف و آمنه جست.

كد خبر : ۶۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


طی روزهای اخیر انتشار تصویری از جسد یک کودک سوری که امواج آب او را به ساحل شهر "بدروم" ترکیه آورده بود بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان یافت و افکار عمومی را در شوک فروبرد.

كد خبر : ۶۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


معاون اجتماعی پلیس خراسان شمالی سرگذشت یک دختر فراری که مهمان خانه مجردی بود را تشریح کرد.

كد خبر : ۶۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


فائزه هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با سایت ضد انقلاب ایران وایر،نسبت به نظامی مقدس جمهوری اسلامی توهین کرد و آن را با رژیم پهلوی مقایسه کرد.

كد خبر : ۶۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


معاون رییس جمهور با اشاره به پیشنهاد کارت منزلت مادرانه،گفت: مادران دارای کودک زیر ۵ سال دارنده این کارت می توانند از تخفیف ویژه در وسایل ایاب و ذهاب عمومی و خرید خوار بار و وسایل کودک برخوردار شوند.

كد خبر : ۶۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


اگرچه تغییر در زندگی و اشخاص در بسیاری از موارد زیان که ندارد هیچ بلکه مفید و لازم است، مثل تغییر اذهان عمومی نسبت به پیشرفت و هدفمند کردن زمان اما در مواردی هم این مسئله بسیار تأسف برانگیز است.

كد خبر : ۶۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


در مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) خانواده و فرزندان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

كد خبر : ۶۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


دانشمندان دانشگاه کمبریج روبات مادری ساخته اند که قادر به ساخت و ارزیابی عملکرد فرزندان خود است.

كد خبر : ۶۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


خداوند به من و همسرم لطف کردند و خطبه عقدمان را مقام معظم رهبری قرائت کردند، جزو بهترین لحظات زندگی من است. حضرت آقا، چند دقیقه‌ای ما را نصیحت کردند به خصوص من را...

كد خبر : ۶۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


مروز ایران اسلامی با پرچم «آرمیتا» میدان جدیدی از مبارزه با توحش مدرن غربی و حق طلبی اسلام ناب محمدی (ص) را آغاز نموده است.

كد خبر : ۶۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


در چند سال اخیر حضور دختران آقای هاشمی در رسانه‌ها چند برابر شده است و اظهارنظرهای جنجالی رنگارنگی از سوی این دو خواهر، نسبت به موضوعات مختلف مطرح‌شده است؛ از تهمت‌های متنوع به جمهوری اسلامی ایران گرفته تا آشنایی با بهائیان و منافقین و تعریف و تمجید از آنها.

كد خبر : ۶۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


یک عضو گروه تخصصی آموزشی علوم انسانی جهاددانشگاهی گفت: از 90 بند مطرح شده در گزارش عملکرد معاونت امور زنان، حدود 41 بند تحقق درصد نیافته است و این میزان نزدیک به 46 درصد کل برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد.

كد خبر : ۶۲۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


کنترل گوشی همسر شفافیت است یا عدم امنیت؟ چه کنیم تا تاکسی دربست زندگی‌ مان به بن بست طلاق نرسد؟

كد خبر : ۶۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در فعالیت های مسجدی و اجتماعی نباید آنان را از خانواده و وظایف آن بازدارد.

كد خبر : ۶۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


نشست مجمع عمومی «انجمن بین المللی زنان مدافع ارزش‌های انسانی جنگ» با حضور فاطمه مباشری نماینده سرلشکر فیروزآبادی در سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و فاطمه قربان، مدیر برنامه ریزی، مالی و اداری سازمان برگزار شد.

كد خبر : ۶۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


«از هندی ها متنفرم. آن ها مردمی حیوان صفت با دین درّندگان هستند. آن ها خود مقصر قحطی بودند که مثل خرگوش توله می زاییدند.» وینستون چرچیل

كد خبر : ۶۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


زوجین باید باور و اطمینان داشته باشند که هرگز از هم جدا نخواهند شد و وصلت آنها دایمی است، حضرت زهرا(س) در اولین روز زندگی مشترکشان با علی(ع) به ایشان گفتند:ای علی من امروز از خانه پدرم به خانه شما منتقل شدم و روزی هم از این خانه به قبر و لحد پای خواهم گذاشت.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


یک کارشناس زنان گفت: با توجه به جنگ اقتصادی دشمن ما باید الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم و به داشته های خود اتکا و برای آبادانی آن تلاش کنیم؛ اصلاح الگوی مصرف ابتدا باید از خانواده شروع شود که بتوان آن را برای جامعه فرهنگ سازی کرد از این رو زنان به عنوان مدیران اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارند.

كد خبر : ۶۲۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


دادستان تهران با اعلام اینکه وضعیت ظاهری شهر تهران مناسب نیست به رئیس بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی برای جمع‌آوری زنان تن فروش با یک طرح برنامه ریزی شده اقدام نموده و آنان را تحت پوشش قرار دهد.

كد خبر : ۶۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


یک استاد قرآن با استناد به آیه 27 سوره قصص، گفت: در کشور ما رسم است که خانواده پسر به خواستگاری دختر می‌روند در حالیکه فرهنگ قرآن راهکار دیگری برای ازدواج موفق بیان کرده که اگر شما به پسر خوبی برخوردید که می‌تواند داماد شما شود، از او این درخواست را بکنید.

كد خبر : ۶۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


آلاينده‌هاي زيست محيطي تبديل به يكي از بحران‌هاي مهم قرن بيست و يكم شده‌اند كه مانند وصله ناجوري سيماي اين قرن را بر هم زده‌اند. آمار ترسناكي كه از رشد روز افزون اين آلاينده‌ها ارائه مي‌شود، مي‌تواند برق را از سر هر شهروند معمولي بپراند، اما از سوي ديگر هشدارها و تذكرهايي كه درباره تاثير منفي اين آلاينده‌ها بر سلامت افراد داده مي‌شود، گاهي چنان نگران‌كننده هستند، كه مي‌توانند از نظر رواني براي جامعه آزار‌دهنده باشند.

كد خبر : ۶۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


آماده‌سازی کلاس اولی‌ها برای تجربه کردن نخستین حضور در مدرسه، نقش بسیار مهمی را در کاهش اضطراب آنها دارد. روش‌های مختلفی وجود دارد که مادران می‌توانند در فرصت باقی مانده تا بازگشایی مدارس با به کارگیری آنها، ترس کودک از مدرسه را کاهش دهند.

كد خبر : ۶۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


بهناز ضرابی‌زاده معتقد است که «دختر شینا» یکی از هزاران روایت ناگفته از مردانگی زنان در جنگ است؛ زنانی که جنگ به خانه‌های آنها رسید، اما «زندگی» را حفظ کردند. 

كد خبر : ۶۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


ماجرای تعقیب و گریز دو جاسوس انگلیسی و آلمانی به صورت داستان جذاب و کوتاه توسط خانم پروین نخعی مقدم از نویسندگان و شاعر از خطه خراسان جنوبی به رشته تحریر در آمده است. کتاب"رد پای روباه، مأموران MI6 در ایران" حکایت از روحیه عجیب و تلاش این جاسوس انگلیسی برای رسیدن به اهداف شوم دولت بریتانیاست.

كد خبر : ۶۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. چهار کلمه است که هرکدام از این چهار کلمه یک عمقی دارد، یک مغزی دارد، یک شرحی دارد .... «سپاه»، «پاسداری»، «انقلاب» و «اسلام». اینها چهار کلمه است که اسم شما و عنوان شما از اینها تشکیل شده

كد خبر : ۶۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


من آزاد شدم، از لوازم آرایشی که پوست مرا خراب می کرد، به چشمانم حساسیت می داد.

كد خبر : ۶۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


رئیس کمیته امداد الیگودرز گفت: کمیته امداد امام خمینی الیگودرز به 19 نفر از عروس و دامادهای الیگودرزی جهیزیه اهدا کرد.

كد خبر : ۶۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


رئیس دانشکده اهل بیت دانشگاه اصفهان گفت: ارائه جذاب عقیده غربی با رسوخ پر شتاب سبک زندگی هدف اصلی شمشیر استکبار جهانی است و صیانت از سبک زندگی اسلامی مانع سرعت نفوذ فرهنگ غرب به جامعه می شود.

كد خبر : ۶۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


حجت الاسلام مرادی گفت: حضرت موسی(ع) در یک صحنه کاملا طبیعی و در شرایطی عادی به دور از تصنّع و تملّق، برخورد عفیفانه و توانایی و امانت داری خود را بروز داد و این خود ملاکی در شناسایی خصوصیات و روحیات و بلکه عادات رفتاری همسر آینده است.

كد خبر : ۶۳۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


اگر این کودک از دنیا برود می ترسیم امام (ع) را آن گونه  بیننیم که نمی خواهیم در آن حال باشد .

كد خبر : ۶۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: در 6 ماهه اول سال دومیلیارد و نهصد و هفتاد میلیون تومان به اقتصاد مقاومتی اختصاص داده شد.

كد خبر : ۶۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


کارشناسان می‌گویند: بیش از 80 درصد دانش‌آموزان دختر ایرانی بعلت کمبود حرکت‌های بدنی به اختلالات ساختار قامتی مبتلا هستند.

كد خبر : ۶۳۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


رقاصه های آینده ایران در مراکز آموزشی همین کشور رشد می‌کنند و عجیب نیست کودکی که از سنین پایین آموزش رقص ببیند و با جنس مخالف خود به رقص های غربی بپردازد در آینده نگهدارنده ی حجاب فاطمی نباشند و رفتارشان رنگی از حیا نداشته باشد.

كد خبر : ۶۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


رئیس کمیته امداد طلاق، زندانی شدن سرپرست خانواده و اعتیاد، تورم و مشکلات اقتصادی و خشکسالی را از دلایل افزایش افراد تحت پوشش کمیته امداد عنوان کرد و گفت: بهتر است قضات نگاه وسیع‌تری داشته باشند و در موارد خاص جایگزین دیگری به جای زندان در نظر بگیرند.

كد خبر : ۶۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


روز عرفه (نهم ذي‌الحجه) سال 60 هجري «مسلم بن عقيل» فرستاده امام حسين (ع) به كوفه به شهادت رسيد.

كد خبر : ۶۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


ی‌حجابی معضل جامعه امروز است که پیامدهایی مانند کاهش ازدواج و افزایش طلاق را به دنبال دارد.

كد خبر : ۶۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


جانباز بالای 70 درصد دفاع مقدس : ماهر کاری را می کنیم برای رضای خدا باشد و اگر هم رنج می کشیم چون این رنج در راه خدابوده اما شیرین است
كد خبر : ۶۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲


در نشست تخصصی زن و دفاع مقدس، زنان رزمنده و فعال در هشت سال دفاع مقدس بیان کردند: فعالیت های هنری در خصوص انعکاس حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، راضی کننده نیست، چرا که ناگفته های زیادی از زنان در 8 سال دفاع مقدس باقی مانده است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


معاون هماهنگ سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: نقش زنان در دفاع مقدس یک نقش بی بدیل و ارزشمند بود که  این نقش  در سرنوشت انقلاب هم نقش تعیین کننده ای بود.

كد خبر : ۶۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


رییس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: همسران آزادگان به عنوان الگو و اسوه در سطح جهان مطرح هستند زیرا ایستادگی و مقاومت زیادی از خود نشان دادند.

كد خبر : ۶۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


مادر سردار شهید محمود شیرمحمدی و شهید مسعود شیرمحمدی 35 سال است که هر جمعه صبحانه هایی را که نذر سلامتی امام زمان(عج) کرده است بر سر مزار شهدای گمنام می برد و چون مادری مهربان از زائران این شهدا با صبحانه های متبرک پذیرایی می کند

كد خبر : ۶۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


معمولا سادات و بزرگان در این روز پول نو عیدی می دهند، در حالیکه بهتر است در این روز برای کودکان هدیه های ماندگار تهیه شود.

كد خبر : ۶۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


چرا انسان بيشتر به دنبال امور دنيوي مي‌رود تا اين‌كه به‌ سوي معنويت و خداوند؟

كد خبر : ۶۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


نویسنده کتاب «دختر شینا» با اشاره به اینکه تا پیش از این در عرصه داستان بیشتر مشغول بوده گفت: «قدم‌خیر»، قدم خیر و پربرکتی برای من داشت که موجب شد وارد این عرصه شوم.

كد خبر : ۶۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


یک جامعه شناس با بیان اینکه در حال حاضر سن بیوه شدن در کشور ما به ۱۶ سال رسیده است، گفت: سنت‌های غلط جوانان را از ازدواج دور کرده است.

كد خبر : ۶۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


راه یافتن ماهواره به ضرر زندگی روستایی است، دختران و پسران جوان روستایی وقتی تصاویر جذاب و زندگی پر زرق و برق شهری را در رسانه‌ها می‌بینند، هوس زندگی شهری آنان را مجذوب ساخته و تشویق به فرار می‌شوند.

كد خبر : ۶۴۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


مشاور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس گروه برنامه ریزی بانوان گفت: زندگی آگاهانه و اشراف بر احساسات،‌ شناخت فردی، اجتماعی و اشراف داشتن به ارزش‌ها، اعتقادات و اصول زندگی سالم ما را در حل بسیاری از معضلات یاری خواهد بخشید.

كد خبر : ۶۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


باید گفت خانواده گر چه از شدت حمله‌هایی که به آن می‌شود، زخمی و لرزان است، سرسختانه به بقای خود ادامه می دهد. علت این امر نیز مخدوش بودن مواضع نظری و عملی دشمنان آن است اما فقط بقای خانواده با این وضعیت، برای حفظ جامعه‌ای زنده و پویا کافی نیست،

كد خبر : ۶۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


یک روانشناس با اشاره به دنیای زیبا، مهربان، بدور از کنیه و غل و غش کودکان گفت: والدین باید از این ویژگی زیبا و منحصر به فرد دوران کودکی فرزندانشان الگوبگیرند و تا در زندگی زناشویی کمتر شاهد بروز اختلافات منجر به طلاق باشیم.

كد خبر : ۶۴۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


خواهر شهید جهان آرا گفت: ارتباط با آمریکا بستر نفوذ به کشور را فراهم می سازد البته ما مردم ایران و خانواده شهدا به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که آمریکا به این راحتی با ایران وارد مذاکره شود.

كد خبر : ۶۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


دبیر همایش بین‌المللی «سازمان و خانواده، ضرورت‌ها و اولویت‌ها» از عملیاتی کردن گواهی CFR برای مسئولیت پذیری سازمان‌ها نسبت به خانواده در ایران خبر داد و گفت: پیام‌های بازرگانی خانواده محور نیستند و به ارزش‌های تحکیم خانواده در جامعه نمی‌پردازند.

كد خبر : ۶۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


روز به روز سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است و عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا جوانان رغبت کمتری به ازدواج داشته باشند اما در این میان زوج‌هایی دیده می‌شوند که زندگی خود را از صفر آغاز و به صد رسیدند.

كد خبر : ۶۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


اگر می خواهید با فرزندان خود بیرون بروید بهتر است حداقل یک ساعت زودتر از آنها بخواهید خود را آماده کنند.

كد خبر : ۶۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


«عذرا خدادادی» همسر جانباز 70 درصد «محمدجواد وفائی‌فرد» یکی از اهالی این شهر است که می‌توان او را اسوه زنان مقاومت دانست. او در اوج جوانی با جانبازی از دیار خود ازدواج کرد.

كد خبر : ۶۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


یک روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه با تأکید بر اینکه تشویق رفتارهای درست فرزندان بهترین راه تربیت آنهاست، گفت: والدین از تحقیرکلامی، ضرب و شتم و گرفتن حق انتخاب کودکان خود برهیزکنند که باعث از بین رفتن عزت نفس در آنها می‌شود.

كد خبر : ۶۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


تصویر وصیتنامه کوتاه «سردار شهید حسین همدانی» منتشر شد.

كد خبر : ۶۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۶۴۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


مسئله انتخاب همسر و اینکه فرد انتخاب شده از جانب دختر و پسر مقبول واقع شود نقش مهمی در زندگی آینده زوجین خواهد داشت.

كد خبر : ۶۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


یک استاد جامعه شناسی نتایج تکان‌دهنده تحقیقی که درخصوص تن فروشی زنان صورت گرفته است را ارائه کرد.

كد خبر : ۶۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


فاطمه غفارزاده مادرشهیدان، محمد رضا ومحمدمحسن فطرس پس ازسالها تحمل فراق فرزندانش دعوت حق را لبیک وبه دیدارمعبود شتافت .

كد خبر : ۶۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰


مقوله زنان خیابانی با آرایش‌های عجیب وغریب که جلوه‌گرانی حرفه‌ای و حتی تأثیرگذار بر افکار عمومی هستند یکی از بارزترین نمادهای نفوذ فرهنگ مبتذل و شکسته خورده غربی در حوزه زنان است که اینکه با دسیسه رسانه‌های غربی به عنوان الگوی آزادی و پیشرفت زنان در جامعه ما رخنه کرده است

كد خبر : ۶۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


عضو انجمن روانشناسان ایران گفت: ماهواره مار خوش  خط خالی که  سمش فلج کننده زندگی است  و  باعث  می شود که طلاق عاطفی اتفاق بیفتد.

كد خبر : ۶۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


زن نگران به اطراف نگاه می کند. صورتش را با یک عینک آفتابی بزرگ پوشانده و به بهانه آفتاب، روسری اش را جلو آورده است که شناخته نشود. چشمان نگرانش را به درب خانه ای دوخته که به او گفته شده همسرش در کنار زنی جوان تر در آن به سر می برد.

كد خبر : ۶۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


یک زن تبعه روسیه از جمهوری اینگوش که بر اثر تبلیغات اینترنتی مبلغان داعش خانواده خود را ترک کرده و از مسیر ترکیه به این گروه تروریستی پیوسته بود، پس از فرار، از وجود اردوگاه ویژه ازدواج برای تروریست ها با حضور صدها زن خارجی خبر داده است.

كد خبر : ۶۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


یا احداث سد شفارود که متوقف شده بود در دولت جدید قرارداد فاینانس خارجی آن منعقد نگردید و ساخت آن آغاز نشد؟ آیا سدهای لاسک و عزیز کیان با حجم تخریبی وسیع جنگل‌های هیرکانی بدون مجوز محیط زیست در حال تجهیز کارگاه نیستند؟

كد خبر : ۶۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


انتظار و توقع بیش از حد از کودکان و مقایسه آنها با دوستان و همسالان در زمینه‌های گوناگون یکی از علت‌های دروغگویی، خودکمتر‌بینی کودک و سرخوردگی و فرار آنها از والدینشان می‌شود.

كد خبر : ۶۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


تكرار  بي تدبيري و سهل انگاري باز در لرستان حادثه آفريد تا این بار شهرستان کوهدشت در داغ بلوط های چنگری برای سیلاب مرثیه سر بدهد.

كد خبر : ۶۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


منتجب‌نیا ماجرای «ربط آب خوردن به تحریم‌ها» را باور کرد؟! و القای فسادزدگی نظام علیرغم هشدار مقام معظم رهبری از جمله مطالب امروز بسته گزارش تحلیلی خبرگزاری فارس هستند.

كد خبر : ۶۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


هماخاکپاش،گفت:زن بودن بسیار حس زیبا و سراسر آرامش است،متاسفانه برخی از خانم‌ها ارزش زن بودن و آن حیا و مقاومتی که یک زن باید در جامعه داشته باشد را فراموش کرده‌اند.

كد خبر : ۶۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


معصومه ابراهیمی فرزند دختر شینا، گفت: کتاب دختر شینا سرشار از زندگی عاشقانه مادر و پدرم است، این کتاب می تواند برای زوج های جوان آموزنده باشد که با عشق و علاقه به یکدیگر می توانند مشکلات زندگی را پشت سر بگذارند.

كد خبر : ۶۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


کارگردان مستند "ملتِ دِرِد اسکات" می‌گوید: سیاه‌پوستان در آمریکا هیچ‌گاه شاهد عدالت نبوده‌اند. ساختار دولت آمریکا یا حتی طرز تفکر خیلی از سیاه‌پوستان این‌گونه است که فکر می‌کنند نسبت به سیاه‌پوستان برتر هستند.

كد خبر : ۶۵۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


یک عضو هیات علمی دانشگاه‌ اردبیل گفت: بیشترین هجمه دشمن به سبک زندگی اسلامی - ایرانی است و سعی دارد با تبلیغ تنوع طلبی در ازدواج، باعث افزایش طلاق درجامعه شوند.

كد خبر : ۶۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


معاون ظریف گفت: شرط اول رهبری که در نامه ایشان مبنی بر تضمین کتبی از طرف‌های مقابل برای اجرای برجام بوده است از نظر ما محقق شده و می‌توانیم اقدامات خود را آغاز کنیم.

كد خبر : ۶۶۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


پایگاه اینترنتی آلترنت در مطلبی با عنوان چرا آمریکا بیشترین زندانی را دربین کشورها دارد با طرح این سوال که چرا آمریکا بیش از هر کشور دیگری زندانی دارد، می نویسد کشور آمریکا که ظاهرا باید چراغ راه آزادی و دموکراسی باشد به کشور زندانی ها تبدیل شده است.

كد خبر : ۶۶۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


با تلاش سربازان گم نام امام زمان (عج) و دستور مقام قضایی پنج نفر از عوامل مرتبط با پروژه نفوذ دشمن در کشور که در مطبوعات فعال بودند، بازداشت شدند.

كد خبر : ۶۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


سال های پیش، دختران و پسران بعد از رفتن به خانه بخت با تمام بدی ها و سختی های پیش رو می ساختند و به ندرت کسی بعد از ازدواج به طلاق فکر می کرد. آن روزها بود که خانواده ها به فرزندانشان گوشزد می کردند که با لباس سفید به خانه بخت خواهی رفت و با کفن سفید هم بر می گردی! اما حالا...

كد خبر : ۶۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص کاهش میانگین سن اعتیاد در بین دختران هشدار داد.

كد خبر : ۶۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵


استاد میرلوحی نویسنده کتاب " گشت ارشاد در آمریکا " گفت:اگر زنی به قصدشنا کردن به دریا می‌رفت،حق نداشت که با یک پوشش دو تکه ظاهرشود و دامن او نیزحداکثر می‌توانست تا 15 سانتی‌متر، بالاتر از زانویش باشد.درغیر این صورت، گشت ارشاد که آنها را «پاسداران اصول اخلاقی» می‌نامیدند، با آنها برخورد می‌کردند.

كد خبر : ۶۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


رئیس سازمان حج و زیارت کشورگفت: بیشترین آمار قربانیان فاجعه منا مربوط به نیشابور بود که در این حادثه  53 زن  شوهر خود را از دست دادند هر کدام از این افراد فرزندانی داشته اند که واقعا ناراحت کننده است.

كد خبر : ۶۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


باید به درگاه خدا توبه و استغفار کنیم که چرا تابه‌حال درباره آقای هاشمی با مردم حرف نزده‌ایم و بنده تصمیم دارم از این به بعد با مردم درباره وی حرف بزنم. اظهارات متناقض و نادرست هاشمی مثل بمب اتم بیانگر این است که وی هوش و حواسش را از دست داده است.

كد خبر : ۶۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸


مدیرکل امور نمایش سیما گفت: تولید و پخش مجموعه «کلاه قرمزی» در ایام نوروز سال آینده هنوز قطعی نشده و اگر عوامل طرح و ایده خوب و جذابی را ارائه دهند آن را می‌پذیریم و برای پخش در نوروز اقدام می‌کنیم.

كد خبر : ۶۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱


یک روانشناس گفت: کودکان امروز دچار یک بی‌پدر و مادری مدرن شده‌اند، زیرا والدین با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی صرفا به دنبال تامین مسائل رفاهی هستند و این در حالیست که فقط 25 درصد از نیازهای کودک مسائل رفاهی بوده و 75 درصد نیازمند توجه، آرامش و امنیت است.

كد خبر : ۶۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱


وقتی زوج ها بدون رضایت والدین وارد زندگی مشترک می شوند مشکلی برای شان پیش می آید که به آن «پیله زناشویی» می گویند.

كد خبر : ۶۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


هر چند که همه‌ی ما در ضمیر ناخودآگاه‌مان بارها به "مرگ" اندیشیده‌ایم، اما بی‌گمان از شنیدن اين واژه، احساس ناخوشایندی داریم و تمایل آن‌چنانی برای بحث در مورد لحطظه‌ي پايان زندگي خويش نداريم.

كد خبر : ۶۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


همایش بزرگ سه  ساله های حسینی  به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۶۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


یک زن مسلمان آمریکایی گفت: زنان مسلمان در آمریکا به راحتی نمی توانند شغل داشته باشند و باید در این راه سختی های زیادی را تحمل کنند، وضعیت زنان خصوصا زنان مسلمانان در آمریکا به دلیل حجاب مناسب نیست، تبعیض بسیار زیاد است.

كد خبر : ۶۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


توجه و التزام شیعه به احترام و پاسداشت ائمه اطهار و جاری کردن سبک زندگی آن حضرات در تمام مراحل و ابعاد زندگی‌شان است. این پاسداشت چه با حزن و اندوه مصیبت شهادت آن بزرگواران باشد و چه در شادی میلاد وجود مبارکشان؛ مهم شناخت و تأسی از مکتب آن بزرگواران است از آنجایی که ماه صفر در نزد شیعیان ماه اندوه آل الله است، پس نگه داشت این سنت یک عرف مهم محسوب می شود.

كد خبر : ۶۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


سر و وضعی مناسب ندارد با قبول اینکه اسمش را نیاوریم داستان زندگی اش را برایمان می گوید، قصه اعتیاد والدین، آزار جنسی در نوجوانی و ازدواج های ناموفق، گویی همه این اشارات برایم تازگی ندارند! اما به راستی فرار از خانه و کارتن خوابی به عنوان کوتاه ترین راه برای دور شدن از مشکلات برای این زن 18 ساله ایمن تر راه بود است؟!

كد خبر : ۶۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


یک روانشناس عمومی با بیان اینکه حرکات و رفتار والدین می‌تواند در ایجاد انگیزه و علاقه کودکان برای مطالعه کتاب مؤثر باشد، گفت: اگر والدین می‌خواهند فرزندانشان عادت‌های خوب را بیاموزند، باید الگوی کتابخوانی را با حرکات رفتاری از سنین 3 تا 4 سال به طور مستمر در خانواده اجرا کنند.

كد خبر : ۶۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: برخی کسانی که حرف ازدواج ساده را مطرح می کنند، برای فرزندانشان در هتل های مجلل و شیخ نشین های خلیج فارس مراسم های ازدواج میلیاردی برگزار می کنند.

كد خبر : ۶۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


براساس اطلس جامعی که معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری منتشر کرده است، شهرستان اشنویه بیشترین آمار بیسوادی زنان آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده و جزء بیستم از 40 شهر برتر کشور از لحاظ آمار بیسوادی زنان است.

كد خبر : ۶۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


کودک از طریق نقاشی، نفرت، عصبانیت و حرف‌های خود را به شکل نمادین عنوان خواهد کرد.

كد خبر : ۶۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴


مدیر عامل بنیاد آیه های ایثاربا اشاره به توطئه جنگ نرم دشمن علیه انقلاب اسلامی، گفت: جنگ نرم از دیگر ترفند های دشمنان برای انقلاب اسلامی است و در این خصوص روشنگری برای زنان از مهمترین زوایای بررسی این حمله به شمار می رود.

كد خبر : ۶۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴


مادرم قرآن را بوسید و به طوری که اشک در چشمانش حلقه زده بود داوود را در آغوش گرفت و گفت که هر چه خدا بخواهد همان می شود و اگر من جلوی تو را بگیرم، نمی توانم جوابگوی ائمه معصومین و حضرت زینب(س) باشم. ان شاء لله شهادتت مبارک باشد.

 

كد خبر : ۶۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


استاد حوزه و مشاور استاندار و دفتر امور زنان و خانواده، گفت: آگاهی و شناخت بانوان در حوزه نفوذ دشمن چون سد و مانعی مستحکم عمل می کند
كد خبر : ۶۷۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


تقدیم کردن " نشان ملی" روسیه به خانواده های پر جمعیت، در کاخ کرملین آن هم از سوی پوتین، رییس جمهور روسیه نشان از اهمیت فوق العاده ای است که این کشور برای افزایش جمعیت آن هم در دل خانواده های سالم قایل است.

كد خبر : ۶۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸


خانواده متزلزل، خانواده ای نابسامان و نامتعادل است که در آن هدف اصلی زندگی بازمانده و آرامش را از دست داده است،خانواده‌ متزلزل با تمام مشکلات قابل ترمیم است و با بهره‌گیری از شیوه‌های درمانی توانایی افراد برای غلبه بر مشکلات افزایش می‌یابد و به تدریج به الگوی خانواده سالم نزدیک می‌شود.

كد خبر : ۶۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


یک کارشناس امور مهدویت و خانواده، حضور زنان آگاه در هر جامعه را از جمله برکات آن جامعه دانست و گفت: امروز با وجود شبکه های ماهواره‌،شبکه‌های مجازی دشمن با به دام انداختن اندیشه زنان و دختران سعی در گمراه نمودن فکری آنان دارد و زنان آگاه می توانند با عملکرد درست خود، دشمنان را در اهداف خود ناکام بگذارند.

كد خبر : ۶۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري لرستان، حجاب را از ضروريات دين و متعلق به همه زمان ها و مكان ها دانست و گفت: حجاب و عفاف تقويت كننده امنيت است.

كد خبر : ۶۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


مسیر غلط همان قدر که برای تبدیل شدن یک خانواده "مستحکم" به خانواده از هم "گسیخته" کوتاه هست به همان اندازه پیوند و تبدیل خانواده "از هم گسیخته "به خانواده" مستحکم" سخت و طاقت فرسا خواهد بود. طلاق و جدایی عاطفی، غیبت اجباری یکی از زوجین و بحث های مکرر بر سر جدایی از مهم ترین علل گسیختگی خانواده است.

كد خبر : ۶۷۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


گاهی زن و شوهرها به خاطر چند اختلاف نظر ساده، دست به کارهایی می زنند که همه پل های پشت سرشان را خراب می کنند.

كد خبر : ۶۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


زنان شهدای حرم، ایثارگری را به نحوی متفاوت به تصویر کشیده‌اند، زنانی که از عزیزان خود برای حفظ جان و خاک ملت مسلمان دیگری می گذرند و آنها را زمانی فدای حریم اهل بیت می‌کنند که دستگاه‌های کفر و ظلم به هر صورتی در صدد پایمال کردن خون و بزرگی عمل آنها هستند.

كد خبر : ۶۸۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


متأسفانه مشکلات اقتصادی و چند شیفته کار کردن پدران، تغییر سبک زندگی از ارتباط چهره به چهره به ارتباطات مجازی را به دنبال داشته، تا جایی که برخی از پدران به این نتیجه رسیده اند که برای خانواده‌هایشان به عنوان یک منبع درآمد و نزدیک ترین باجه بانکی تعریف شده‌اند!

كد خبر : ۶۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


اگرزنان کارتون خواب به مرور زمان با اعتیادی که گریبانگیر آنهاست،جزفحشا راهی رابرای ارتزاق پیدا نکنند،خواه ناخواه به پدیده فرزندان زنان و مردان کارتون خواب می‌رسیم که بخش اعظمی از آنها به گروه‌های سازمان یافته تکدی گر به قیمت‌های نازل فروخته می‌شوند وراحت‌ ترین راه برای کنترل واستفاده ازاین نوزادان آرام کردن آنهاباموادمخدراست،موادی که برخی از این کودکن شکم مادر به آن ها اعتیاد دارند.

كد خبر : ۶۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


 اجلاس سالانه مجمع قشر بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با حضور اقشار استان برگزار شد.

كد خبر : ۶۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸


مادر 75 ساله یکی از شهدای شهرستان نهاوند باهدف اثبات عشق مادرانه وصیت‌نامه فرزند شهیدش را بر روی قالیچه می‌بافد.

كد خبر : ۶۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۱


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ بیمه ازدواج جوانان به زودی رونمایی می‌شود. مشاوره و آموزش پیش از ازدواج، حمایت‌های اقتصادی برای خرید جهزیه و مهریه بخشهایی از این بیمه است و ۸۰ درصد خانواده‌ها به راحتی می‌‌توانند آن را تهیه کنند.

كد خبر : ۶۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


طی 10 سال گذشته 20 میلیون نفر را در نیجریه شیعه کرد و امسال هم مراسم اربعین باشکوهی در نیجریه برگزار کرد که بالغ بر پنج میلیون نفر در آن شرکت کرده بودند. و دیروز صبح بالاخره حکومت باطل نتوانست حق بودن این عالم مجاهد را دوام آورد و در هجوم وحشیانه به خانه اش او را ربود و همسر و فرزندش را به شهادت رساند. و او کسی نبود جز حجت الاسلام ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه

كد خبر : ۶۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳


زنان به دلیل تمایل بیشتر به صحبت کردن و ارتباط‌گیری با دیگران، استقبال بهتری از شبکه های اجتماعی داشته‌اند، فارغ از جنبه‌های مثبت و منفی حضور مردم ایران در شبکه‌‌های موبایلی، در این گزارش قصد داریم امنیت زنان ایرانی در این نرم‌افزارها به ویژه تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

كد خبر : ۶۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


یک روانشناس گفت:متاسفانه برخی والدین به غلط تصور می کنند که در انتخاب خواستگار برای دخترشان باید تمامی نقش‌ها را به عهده بگیرند در حالی که این یک اقدام غلط از سوی والدین است و والدین باید یک مشاور و ناظرخوب برای دختر دم بختشان باشند.

كد خبر : ۶۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


استفاده از پلوپز، آرام‌پز و زودپز می تواند كيفيت مطلوب با زمان كمتر را برايمان به همراه داشته باشد.

كد خبر : ۶۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


کارشناس مسائل اجتماعی گفت: جلوه دیگری از پدیده شوم طلاق که برگرفته از فرهنگ غلط غربی بوده و امروز بیشتر در بین زوجین جوان رواج پیدا کرده، طلاقی است که به عنوان طلاق توافقی تعریف شده است و طلاق عاطفی نیز دستاورد موبایل و تبلت برای خانواده‌هاست

كد خبر : ۶۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


 مخارج زندگی بانوی بروجردی که از طریق فروش ترشیجات میلیونی شد.

كد خبر : ۶۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


در سال های گذشته، ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری، و به عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی، جنسی و افزایش جمعیت محسوب می شود، در کشور ما دستخوش تحولات چشمگیری شده است.
كد خبر : ۶۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


طرح ازدواج سبز یکی از چندین طرحی است که وزارت ورزش و جوانان ارایه داده است. این طرح نه به دلیل اهمیت ازدواج و تلاش برای تشویق جوانان، بلکه به دلیل تفاهم‌نامه با معاونت محیط زیست، سبز نامیده می‌شود و هدف آن اصلاح الگوهای اجتماعی و محیط زیستی پیشنهاد شده است.

كد خبر : ۶۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


«معتمد عباسی» که در حل مسأله درمانده بود، بناچار به دنبال امام حسن عسکری علیه ‏السلام فرستاد و آن گرامی را از زندان به دربار خلیفه آوردند...

كد خبر : ۶۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹


مسئول حوزه علمیه خواهران لرستان گفت: نقش یک زن در خانواده به عنوان ستون خیمه تربیتی خانواده  نباید نادیده گرفت و همین مسئله وظایف مسئولین درجامعه را دو چندان می کند.

كد خبر : ۶۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰


سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از کاهش ۶/۲ درصدی ازدواج در نقاط شهری و افزایش ۱۱ درصدی آن در نقاط روستایی خبر داد.

كد خبر : ۶۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


معاون سابق وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اعطای وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو گفت: وام ۲۵ میلیونی خودرو فقدان بصیرت مسئولان را آشکار کرد چرا که قطعاً فرزندان ما از آهن‌پاره‌هایی که در انبارها هستند ارزش بالاتری دارند.

كد خبر : ۶۹۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


همایش نماز و آموزه‌های مهدویت با حضور رئیس مرکز تخصصی نماز کشور در خرم‌آباد برگزار شد.

كد خبر : ۶۹۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


میان‌ کارتون‌خواب‌های بوستان محله حقانی، زنان ودختران و پسران جوانی به چشم می‌خورند که دغدغه درس و دانشگاه ندارند و کار با آبرو و خانه برایشان بی معنی است.اما وقتی چشمانشان به دوربین می‌افتد با چشمانی از حدقه بیرون زده، توبیخت می‌کنند که از چه عکس می‌گیری، ما آبرو داریم،ما زن و بچه یا شوهرداریم.

كد خبر : ۶۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵


فاطمیون یکی از نیروهای فعال شیعه و مبارز افغانستانی است که برای دفاع از حرم قهرمان کربلا عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری و حضرت رقیه سلام الله علیهما در مقابل نیروهای داعش در سوریه حضور دارند.

كد خبر : ۶۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


در انتخابات پیش رو باید به چهره‌های داوطلب خوب نگریست؛ نکند در پس برخی از چهره‌ها، پرونده زندان سیاسی و آشوب طلبی باشد باید دید چه کسانی برای اسلام کار می‌کنند و چه کسانی به نام اسلام کار خود را پیش می‌برند! چه کسانی سهم و دِین خود را به انقلاب ادا کرده و با انگیزه خدمت وارد می‌شوند و چه کسانی به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند.

كد خبر : ۶۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان لرستان گفت: حدود 64 درصد از بی سواد های استان خانم ها هستند  مابقی آنها اقایان هستند.

كد خبر : ۶۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


 معاون سواد آموزی آموزش و پرورش لرستان، گفت: در سال جاری 11هزار بی سواد و 11 هزار نفر کم سواد  که در کل 22 هزار نفر در سطح استان را شناسایی و جذب نهضت سواد آموزی شدند.

كد خبر : ۶۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۷


آمارهای موجود در دفاتر ثبت اسناد و جمعیت کیفری زندان‌ها نشان می‌دهد که مهریه زیاد نه تنها عامل خوشبختی و استحکام زندگی نشده، بلکه عامل مهمی در تزلزل زندگی زوج‌های جوان است.

كد خبر : ۶۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


در انتخابات پیش رو باید به چهره‌های داوطلب خوب نگریست؛ نکند در پس برخی از چهره‌ها، پرونده زندان سیاسی و آشوب طلبی باشد باید دید چه کسانی برای اسلام کار می‌کنند و چه کسانی به نام اسلام کار خود را پیش می‌برند! چه کسانی سهم و دِین خود را به انقلاب ادا کرده و با انگیزه خدمت وارد می‌شوند و چه کسانی به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند.

كد خبر : ۶۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


رفتار مهرآميز پيامبر با زنان خود تا بدان حد است که در منابع آمده است: وقتي انجشه؛ ساربان، هنگام بازگشت كاروان به مدينه، شترهاي حامل زنان را با شتاب به جلو مي‌راند، آن حضرت خود را به ساربان رساند و فرمود: «اي انجشه! در حركت‌دادن اين شيشه‌هاي شكننده احتياط را رعايت كن!»

كد خبر : ۶۹۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


مجری جوان دهه ۶۰، حالا دختری ۲۹ ساله دارد که ازدواج کرده و پسر ۲۷ ساله‌اش، دانشجوست. الهه رضایی، مجری محبوب دهه شصتی‌ها، چندان به شهرت فکر نمی‌کند برای همین تلاش نمی‌کند به هر قیمتی شده، آنتن داشته باشد.

كد خبر : ۶۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۰


فرماندار خرم آبادگفت: توافق هسته اي كشور  را از مسير جنگ و خشونت به سمت صلح و آرامش و امنيت رهنمون ساخت.

كد خبر : ۶۹۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


در انتخابات پیش رو باید به چهره‌های داوطلب خوب نگریست؛ نکند در پس برخی از چهره‌ها، پرونده زندان سیاسی و آشوب طلبی باشد باید دید چه کسانی برای اسلام کار می‌کنند و چه کسانی به نام اسلام کار خود را پیش می‌برند! چه کسانی سهم و دِین خود را به انقلاب ادا کرده و با انگیزه خدمت وارد می‌شوند و چه کسانی به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند.

كد خبر : ۶۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


زنان در شبکه‌های ماهواره‌ای که اهداف نظام‌های غربی را دنبال می‌کنند؛ فقط جسم‌اند و تن و باید مصرف‌کننده و مصرف شونده باشند و این«باید» است که شکل لباس، آنان را تعیین می‌کند این رسانه‌ها با تبلیغ لباس‌های مستهجن، وسایل آرایشی تحریک کنند وگنجاندن استعمال مواد مخدر و الکل در سریال‌ها باعث ترویج ناهنجاری‌ها در قشر آسیب پذیر جوامع می‌گردند.

كد خبر : ۶۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴


این همه تاکید و قلم فرسایی برای داوطلبی که به لحاظ قانونی با 531 داوطلب ثبت نام شده دیگر هیچ تفاوتی ندارد برای چیست؟! چرا باید برای ایشان اتاقی اختصاصی در نظر گرفته شود در حالیکه در منش خمینی بزرگ هیچ کس حتی فرزندان و منتسبان به وی نباید از نظر قانون نظام جمهوری اسلامی هیچ تمایز و تفاوتی با دیگران داشته باشند.

كد خبر : ۶۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


با ظهور اینترنت برخی از جرایم علیه عفت عمومی از محیط فیزیکی به محیط مجازی راه یافت. یکی از این موارد اعتیاد جنسی اینترنتی است. مجرم در این گونه جرایم از رایانه بعنوان ابزار بهره گرفته و کار خود را تسهیل می نماید. اینترنت از جمله ابزارهایی است که در صورت استفاده نادرست می تواند در بزرگسالان و کودکان اعتیاد جنسی ایجاد نماید.

كد خبر : ۷۰۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


دختر با لباس سفید عروسی می‌رود خانه بخت و با لباس سفید مرگ هم بیرون می‌آید» این ضرب المثلی است که قدیمی ها بیشتر و بهتر به آن اعتقاد داشتند تا جوانان امروزی! کسانی که با وجود محرومیت و امکانات کم، سطح توقعات خود را متناسب با نگاه واقع بینانه تنظیم کرده و همراه با شریک زندگی خود، دنیایی از مهر و صفا را زیر یک سقف بوجود آورده و یار و مونس هم در غم‌ها و شادی‌ها می‌شدند.

كد خبر : ۷۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


فاطمه هاشمی فرزند آیت الله در صحبت های قابل تاملی برای شورای نگهبان خط ونشان کشید.

كد خبر : ۷۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


دقت به برخی از خصوصیات در خواستگار مهم بوده و بی‌توجهی به آن موجب تخریب زندگی مشترک می‌شود.

كد خبر : ۷۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


سوال مهم اینجاست آیا می شود از این قضیه بهره‌بردای سیاسی کرد و با عنوان اینکه پسر خانواده هاشمی در زندان آن هم بدون تقصیر و بی گناه! به چین امراضی مبتلا شده است حال ملت به برادر و خواهرش رای دهید!! این خانواده مظلوم در هنگام بیماری فرزند نیز باید از او با یک گروهی از محافظان به ویژه یک محافظ در داخل اتاق، دیدار و ملاقات کنند.

كد خبر : ۷۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


کیوان آشتیانی، کارشناس ارشد روانشناسی، و عضو انجمن روانشناسان بالینی با بیان اینکه رفتار‌های افراطی از سوی والدین را در برخی موارد عامل بروز معضلات اجتماعی در جوانان است، گفت:طبق پرونده‌ها و شواهد علت برخی از مشکلات جوانان مثل اعتیاد، دزدی، فرار از خانه، و ...فشار‌ها و رفتارهای افراطی برخی از والدین بوده است.

كد خبر : ۷۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


یکی از بهترین راه‌های دستیابی به صمیمیت و نزدیکی در رابطه زناشویی خلاقیت و جست‌وجوی راه‌های تازه است.

كد خبر : ۷۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


بررسی استراتژی‌های گروه اصلاح‌طلب جهت بسترسازی حضور سیاسی زنان را می‌توان در دو قالب پیش‌گفته بررسی کرد، اما به جهت درهم‌آمیختگی این دو، این امر در یک مقوله و به عنوان بررسی‌های ساخت‌های قالبی صورت گرفته و معرفی افراد نیز در بررسی محتوای همان قالب انجام خواهد شد.

كد خبر : ۷۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


زنی اروپایی که با کودک ۴ ساله‌اش به داعش پیوسته بود، ۱۰ روز پس از پیوستن به این گروه تروریستی پی‌برد که بزرگ‌ترین اشتباه زندگی خود را مرتکب شده است.

كد خبر : ۷۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


برای آموزش، ترویج، گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف، به بهره‌گیری از همه توانایی‌ها و امکانات موجود در نهادهای مختلف کشور نیازمندیم.

كد خبر : ۷۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


بانوی لرستانی، با وجود سختی ها و از کار افتادگی شوهرش، از تلاش برای زندگی دست بر نداشته و با فروش ترشی، زندگی را نقش می زند.

كد خبر : ۷۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۶


نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه از آزادی شهروندان آمریکایی توسط ایران استقبال کرد ولی خواستار اعمال تحریم‌های جدیدی علیه تهران به خاطر برنامه آزمایش موشک‌های بالستیک شد.

كد خبر : ۷۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷


کارشناسان بر این باورند که راز افزایش طول عمر زنان می‌تواند در داشتن تعداد فرزندان بیشتر نهفته باشد

كد خبر : ۷۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


کودکان شما در سنین پایین نیازی به فضای کاملا خصوصی و بزرگ ندارند.

كد خبر : ۷۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


پدر برای دختر نوعی «تایید» است و روابط بین آن دو برای هر دو طرف اهمیت و برتری خاصی دارد.

كد خبر : ۷۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


یک روانشناس گفت: والدین به‌علت اجتناب از برخورد احتمالی با فرزندشان، ناامید نکردن وی و ایجاد امید در او وعده‌هایی به فرزندان خود می‌دهند که شکستن قول و عهد با آن‌ها در واقع اعتماد فرزند به والدین را از میان می‌برد.

كد خبر : ۷۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


یک روان شناس گفت: امروزه تعریف خانواده درمقایسه با گذشته تفاوت بسیاری یافته زیرا در گذشته خانواده متشکل از پدر، مادر، خواهر، برادر و نهایتا پدر بزرگ و مادر بزرگ بود اما امروزه یک مهمان ناخوانده به نام «تکنولوژی مدرن» نیز به نهاد خانواده‌ ورود کرده است.

كد خبر : ۷۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


بسیاری از جوانان برای حفظ آبروی خود اقدام به ازدواج می کنند که دلایل این مساله عجیب است

كد خبر : ۷۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


هیچ وقت فکر نمی کردم بوسه بر یک سنگ، این قدر آرامم کند! باورتون می شه؟! نشد بر پای مادر شهیدان حسین و علی اصغر بصیر بوسه بزنم، بر سنگ مزارش بوسه زدم و آرامش گرفتم.

كد خبر : ۷۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


رفتار سعودی‌ها با توجه به پایین آوردن تابلوی نمایندگی این سازمان در مکه، صرفا یک ادعا است و با عملکردشان تناقض دارد.

كد خبر : ۷۱۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


لایک ها و استیکرها در فضای مجازی بین زن و مرد تبادل می شود، مردی که برای سفره آرایی و دست پخت هم گروهی اش در فضای مجازی لایک ها و نظرات زیبایی می گذارد از کنار سفره واقعی چیده شده در خانه اش بدون ابراز نظری می گذرد و این می شود که زن می گوید: شوهرم مثل سابق دوستم ندارد.

كد خبر : ۷۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


مادر شهید سبحانی فرد گفت: مسئولین  در راه رضای خدا قدم بردارند  همان طوری که شهدای ما در راه رضای خدا قدم برداشتند.

كد خبر : ۷۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


برنامه هم اندیشی کافه نقد ویژه فصل زمستان فرهنگسرای رسانه اصفهان شب گذشته با حضور نویسنده مجموعه کیمیا و استاد جامعه شناسی دانشگاه اصفهان به منظور نقد و بررسی سریال تلویزیونی کیمیا برگزار شد.

كد خبر : ۷۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


به گفته یکی از مقامات زندان فوق امنیتی کالیفرنیا، این اولین بار ظرف دست کم ۲۰ سال اخیر است که زندانیان موفق می شوند از این زندان فرار کنند.

كد خبر : ۷۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


درحالی که آمارها و نمودارهای جمعیت شناسی همگی خبر از پیری قریب الوقوع جمعیت کشور ایران می دهند و سیاست های نظام جمهوری اسلامی برپایه تشویق مردم بر افزایش جمعیت قرار گرفته است، اما هنوز اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته است.
كد خبر : ۷۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸


یک روانشناس با بیان اینکه نباید کودک را به خاطر دروغگویی‌اش ملامت و سرزنش کرد یا در مقابل دیگران با اعمال خشونت به او اتهام دروغگویی زد، گفت: دریغ کردن محبت از کودکان، سلب اطمینان از کودک، رها کردن او به حال خود؛ از دیگر شیوه های تربیتی نادرست است که می تواند به تربیت کودک اسیب برساند.

كد خبر : ۷۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


یک تکه پیراهن تنها اثر به جای مانده از پیکر شهیدان «هادی و مهدی مخلصی» در بمباران هوایی خرم آباد توسط هواپیماهای دشمن بعثی بود.

كد خبر : ۷۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


همسر شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی تبعیت از ولایت فقیه را بارزترین ویژگی شهید اسداللهی دانست و گفت: در تمام امور زندگی به این نکته بسیار اهمیت می دادند که باید تمام امورات به نیت نصرت امام زمان(عج) باشد.

كد خبر : ۷۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


کیمیا گرچه بازنمودی از شخصیت یک زن مسلمان ایرانی است، اما نمی توان او را شخصیت تراز زن انقلابی دانست. چه اینکه، حداقل انتظاری که از یک زن انقلابی می توان داشت، تأثیرگذاری و جریان سازی در زندگی خود و محیط پیرامون خویشتن است. این درحالی است که کیمیا یک زن منفعل و صرفا تأثیرپذیر است.

كد خبر : ۷۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


اگر نمایندگان ما بر مسائل به خوبی نظارت داشته باشند و قانون‌های درستی را وضع کنند، مشکلات در جامعه حل خواهد شد.

كد خبر : ۷۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


دود دست دوم سیگار والدین در کنار فرزندان شان می تواند موجب چاقی و قدرت درک پایین آنها شود.

كد خبر : ۷۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


اگرچه برخی از فرزندان هاشمی علیه انقلاب و نهادهای قانونی اظهارات خلافی از خود نشان داده‌اند، ولی هاشمی رفسنجانی آن‌ها را مخلص انقلاب و مظلوم خطاب می‌کند.

كد خبر : ۷۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


یک خانم وسواسی در زندگی مشترک خود ممکن است دچار وسواس فکری، شک و خیانت باشد که باعث از هم پاشیدگی کانون خانواده می‌شود.

كد خبر : ۷۲۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


 مشاور وزير كشور در امور بانوان وخانواده گفت: آموزش‌وپرورش ظرفیت بی‌نظیری است چراکه بسیاری از بانوان هستند که جز با مدارس فرزندان خود با هیچ مجموعه اجتماعی دیگری ارتباط ندارد ما نیز باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم تا مادران بیاموزند فرزندان توانمندی تربیت کنند.

كد خبر : ۷۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


استاندار لرستان گفت: نمودار ازدواج ما نسبت به طلاق علیرغم مشکلات اقتصادی بالا یا نرخ بیکاری بالا در کشور رتبه ششم است  که در 9 ماه اول سال 94 نرخ ازدواج در کشور رتبه هفتم راداریم.

كد خبر : ۷۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


در روزهای گذشته در یکی از شهرستانهای استان یکی از فرهنگیان سعی در تهیه طومار جهت آزاد سازی معلمان مسئله دار کرده است.

كد خبر : ۷۲۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


با وجود اینکه در آن‌ زمان دور تا دور خانه ما در محاصره عوامل ساواک بود، باز هم جمعیت فراوانی در مجلس شرکت می کردند. تمام خانم‌های اهواز برای شرکت در جلسه به خانه ما می‌آمدند. درست دو ماه بعد از این جلسات، امام خمینی آزاد شدند.

كد خبر : ۷۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


وقتی مادر برای فرزند خود لالایی می‌خواند به طور ناخودآگاه او را با ریتم و کلام آشنا می‌کند.

كد خبر : ۷۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:  حضور زنان در مسائل سیاسی مانند انتخابات بسیار نقش تعیین کننده است، و هم‌سانی رأی زنان و مردان در انتخابات یکی‌از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران است.

كد خبر : ۷۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


بانوان فعال سیاسی و اجتماعی با صدور بیانیه ای در اعتراض به سخنان هاشمی مبنی بر رد صلاحیت سیدحسن مصطفوی، با بیان اینکه کار شورای نگهبان قضاوت بر پایه قوم و خویشی نیست، مسیر بررسی ها و قضاوتش مُّر قانون است.

كد خبر : ۷۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری لرستان گفت: انتخابات ‌به‌عنوان یک مسئله مهم در کشور ما در بُعد سیاست داخلی دست‌ کمی از مذاکرات هسته‌ای در بُعد سیاست خارجی ندارد، اهمیت انتخابات به‌عنوان یکی‌از مؤلفه‌هایی که مردم ما با مشارکت  حضور خودشان در تعیین و تغییر سرنوشتشان سهیم هستند.

كد خبر : ۷۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


به کوکان خود نشان دهید که آنها را در هر شرایطی دوست دارید و حمایت‌شان می کنید.

كد خبر : ۷۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران گفت: براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390، بیش از 60 درصد خانوارهای معمولی در کشور ساختار هسته‏ای (سرپرست و همسر و فرزندان ازدواج نکرده) دارند.

كد خبر : ۷۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


برای آرایش موهایم به یکی از مشهورترین آرایشگاه های تهران رفتم اما در آنجا آرایشگر...

كد خبر : ۷۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


رحیم پور ازغدی با بیان اینکه حجاب قبل از اینکه تکلیف زن باشد، حق زن است، گفت:کم شدن حضور زن در خانه و فرزندان زمینه ساز بسیاری از مشکلات خواهد شد.
كد خبر : ۷۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹


را درمان نمی کند و تنها تریبون در اختیار افرادی قرار داده که تفکرات مغایر با روح انقلاب و اندیشه های امام خمینی (ره) و امام خامنه ای را در بحث زن و خانواده ترویج کنند.

كد خبر : ۷۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


شهید به اتفاق چند نفر دیگر به بالای مجسمه رفتند و طناب را به گردن مجسمه انداختند.در این لحظه مأمورین سر رسیدند و در اثر تیراندازی او را مجروح کردند

كد خبر : ۷۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱


سوره نساء چون احکام ازدواج با زنان و حقوق آنان، در آن آمده است، سوره زنان نامیده شده است.

كد خبر : ۷۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


اما دلم برای دختر خردسال با آن موهای دم‌خرگوشی‌‌اش سوخت. تقلای این طفلک معصوم برای دیدن آقا دیدنی بود. قبل از آغاز مراسم خود را به صندلی آقا رساند و مدتی روی آن نشست.

كد خبر : ۷۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


مدیرعامل کانون همیاری همسران جانبازان اعصاب و روان گفت:در کشور ما پرستاران به صورت شیفتی در مراکز درمانی کار می‌کنند و ساعت خواب و شیفت‌های تعویضی دارند،اما پرستار جانباز اعصاب و روان شیف تعویض و استراحت چند ساعته ندارد و این همان عشق به همسر و خانواده و احساس تکلیف و دینی است که همسر این عزیزان به آن‌ها دارند.

كد خبر : ۷۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


کارشناس پرستاری گفت: مردی بعد از 9 ساعت که مرگ او را اعلام کردیم زنده شد، نزدیک به 9 ساعت از خانواده بیمار خبری نشد من هم درحالی‌که برای گرفتن جواز فوت او نزد پزشک رفتیم یکی از کارآموزان با کنجکاوی بالای سر جسد رفته بود و همان‌جا گفت که فرد زنده است.

كد خبر : ۷۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


دادگاه بدوی شعبه ۱۴۰۲، غلامحسین کرباسچی، شهردار کارگزار و حامی دولت تازه پیروز شده دوم خرداد، به پنج اتهام کلی تحت رسیدگی قرار گرفت.

كد خبر : ۷۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۷


شهین تسلیمی بازیگر سریال تلویزیونی« غیرعلنی » در پاسخ به این سوال که از نقش مادر مهربان در سریال و فیلم‌ها خسته نشده اید گفت: اگر من خسته شده باشم اما مردم این نقش را دوست دارند و وقتی من را در بیرون می‌بینند به من می‌گویند شما خیلی مادر «مهربونی» هستید.

كد خبر : ۷۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۷


سرپرست گروه بررسی مسائل زنان ـ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: زنان خانه‌دار بزرگ‌ترین گروه زنان جامعه هستند اما در سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری حداقل توجه به این گروه کلان کشوری می‌شود.

كد خبر : ۷۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


مهارت هاي زندگي مهارت هايي هستند که به ما کمک مي کنند تا در موقعيت هاي مختلف عاقلانه و صحيح رفتار نموده و بدون ناراحتي و عصبانيت ،مشکلات پيش آمده را حل کنيم و از اين طربق موفقيت هاي بيشتري را در زندگي به دست بياوريم.

كد خبر : ۷۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۴


در خانواده هاشمی رفسنجانی، معمولا وظیفه‌ها میان افراد تقسیم می‌شود. این گفته مهدی هاشمی است. سفر فائزه هاشمی به ایالات متحده، درست در زمان انتخابات می‌تواند معنای ویژه‌ای داشته باشد.

كد خبر : ۷۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۴


بی‌جهت نیست که در آن نیمه‌شب ساکت و آرام و در برابر یاران محزون و غریب، علی علیه‌السلام مبهوت می‌شود و سر بر دیوار می‌گذارد و آن‌گونه می‌نالد... این‌همه حمایت و این‌همه گذشت و این‌قدر شرم حضور و تمکین و تسلیم و خضوع و تواضع....

كد خبر : ۷۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


تغییر مداوم نمایندگان و عدم ثبات در معرفی نمایندگان مردم به این نهاد عالی قانونگذاری، انتخاب نمایندگان ضعیف و فاقد شرایط لازم و کافی برای نمایندگی سبب شده است که سطح تأثیرگذاری نمایندگان این خطه در روند تصویب قوانین در مجلس شورای اسلامی بسیار پایین باشد.

كد خبر : ۷۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


یکی از کاندیدای زن خرم آباد مجلس دهم شورای اسلامی با وقاهت تمام احکام و دستورات الهی را زیر سوال برده فقط صرف بالا بردن آراء خود.

كد خبر : ۷۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


مردان و زنان  شهید پرور لرستان با حضورشان در پای صندوق های رای  نشان دادند که هنوز پایبند به  ولایت و نظام  و انقلاب هستند.

كد خبر : ۷۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۷


محافل حقوق بشری اظهارات مولاوردی در حالی تبدیل به تیترهای خبری گسترده در خبرگزاری‌های غربی شده است که اگر بر اساس خوشبینانه‌ترین فرض علت این صحبت‌های معاون رییس‌جمهور را تلاش برای مقایسه دولت‌های دهم و یازدهم و تأکید بر تمایز این دو دولت، و نیز اقناع مخاطب در زمینه اهمیت موضوع خانواده‌های معدومین بدانیم، نه القائات حقوق بشری.

كد خبر : ۷۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


خانواده یکی از استوار‌ترین و مهم ترین بناها در اسلام و محبوب‌ترین‌ نهاد نزد خدای متعال است، اما چه بسا به سبب عدم رعایت حق الناس موجب سلب اعتماد و تنفر از یکدیگر شده و بنیان آن متلاشی شود.

كد خبر : ۷۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


بدون شک فصل «انقلاب اسلامی» یکی از خواندنی‌ترین و درخشان‌ترین فصلهاست. و در این عرصه، هستند مردان و زنانی که دلهایشان، گنجینه شنیدنی‌ترین قصه‌هاست. روایتی که می‌خوانید، روایتی زنده از انقلاب است. روایتی زنده از روزهای مبارزه و التهاب، قصه‌ای از زبان مردی که سرنوستش را با سرنوشت روزهای خون و قیام، گره زده بود.این گفتگو با آیه ا... واعظ طبسی است مردی که هر چند در سحرگاه روز جمعه به دیار باقی شتافت اما برگی با ارزش در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

كد خبر : ۷۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


هنگام سرقت تغییر جنسیت می‌دهند. زن که باشند مرد می‌شوند و مرد باشند زن. زنان مردنما بیشتر جیب‌بری می‌کنند و اتوبوس‌های شهری و قطارهای مترو پاتوق آنهاست.

كد خبر : ۷۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت:امروز 140 نفر از بانوان آسیب دیده فرهنگی به سفر زیارتی و آموزشی قم جمکران اعزام شدند.

كد خبر : ۷۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۷


حجاب اسلامی هرگز نمی گوید که زن باید درخانه حبس باشد وجلوی بروز استعدادهایش گرفته شود درصورتی که حدودی که اسلام برای پوشش زنان تعیین کرده که فقط برای احترام وشخصیت دادن به زن است.
كد خبر : ۷۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۷


در بخش اول این مقاله به بررسی قوانین حقوقی کودکان خارج از نکاح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پرداختیم و در این مقاله نظام حقوقی حقوق کودکان نامشروع در کشورهای انگلستان، ایتالیا و فرانسه را مورد بررسی قرار می دهیم، قوانینی که از جهاتی باعث شده است تا تعداد کودکان حرام زاده در این کشورها زیاد باشد.

كد خبر : ۷۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹


روند بيدارگری زنان مسلمان در طول تاريخ پرفراز و نشيب اسلام ادامه يافت تا به دوران استعمار غرب رسيد. در اين زمان نيز تاريخ اسلام شاهد زنان مبارزی بود که محرّک مردان در مبارزه با استعمارگران بودند. برای مثال مي‌توان از زنان ايران، عراق، ليبي، الجزاير، اندونزی و ... نام برد.

كد خبر : ۷۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


در متون گوناگون برادران اهل سنت با احترام هرچه تمام‌تر از دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) یاد شده است، هرچند که ممکن است در مواردی با دیدگاه شیعیان یکسان نباشد.

كد خبر : ۷۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


انجمن حمایت از خانواده زندانیان در طرح جدیدی نیازهای خانواده زندانیان را از طریق پایگاه اطلاع رسانی اعلام و نتیجه کمکها را منتشر می کند و تمامی کمکها آن لاین است.

كد خبر : ۷۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


به فرمان امام خمینی (ره) و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در آذر ماه سال 58 ، 22 اسفند ماه روز شهید نام گذاری شد.

كد خبر : ۷۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


از طریق یکی از اقوام که همکار این آقاست با ایشان آشنا شده ام. در طی چند ماهی که با ایشان صحبت کردم از اخلاق، طرز بیان، مسئولیت پذیری و آرامش بسیار خوشم آمده است.

كد خبر : ۷۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


مرد خانواری که در یاسوج زندگی می‌کند، برای کار به عسلویه می‌رود و بیشتر مدت سال را در عسلویه است و ممکن است ماهی یکی دو روز به خانواده‌اش سر بزند، در عسلویه فهرست‌برداری و سرشماری می‌شود، اما خانواده او در یاسوج سرشماری می‌شوند و این خانوار جزو خانوارهایی قرار می‌گیرد که زن‌سرپرست هستند. پس نباید فکر کنیم در خانوارهای زن‌سرپرست، همسر فوت شده یا زن طلاق گرفته است.

كد خبر : ۷۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


با گشت و گذار در بازار پر طمطراق جهیزیه در پایتخت و محاسبه سر انگشتی قیمتها می توان گفت که باید ۱۲ میلیون در جیب داشته باشی تا بشود یک جهیزیه آبرومندانه و حداقلی تهیه کرد.

كد خبر : ۷۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


ازدواج فاميلي علاوه بر مزايايي كه دارد معايب متفاتي را ممكن است به صورت نهفته درخود داشته باشد اما نكته اين است تا چه حد ميتوان به اين اما و اگرها مطمئن بود؟!

كد خبر : ۷۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


در روزهای پایانی سال ۹۴ که اکثر خانواده‌ها به فکر خرید لباس و وسائل سال تحویل بودند، در موسسه خیریه سروش آسمانی امام علی (ع) بسته‌بندی سبد کالای نوروزی برای نیازمندان، از هرچیزی مهمتر بود.

كد خبر : ۷۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


شب گذشته جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون با مقام معظم رهبری در حرم رضوی دیدار کردند؛ در پایان این جلسه رهبر معظم انقلاب به خانواده شهدای مدافع حرم قرآنی را به یادگار هدیه دادند.

كد خبر : ۷۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ولادت حضرت زهرا (س) سرفصل نگاه معرفتی به مقام زن و خانواده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است.

كد خبر : ۷۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


اظهارات و فعالیت های سیاسی مولاوردی در طول سال 94 کم نبودند و همین دلیلی شد تا فعالیت برای بهبود شرایط زنان در جامعه نادیده گرفته و نیاز های اصلی زنان در مجموعه کل کشور گم شود.

كد خبر : ۷۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


امروزه متاسفانه بحث ازدواج به نوعی تجارت تبدیل شده است و تا بگومگویی پیش می‌آید زوج‌ها گزینه طلاق را انتخاب می‌کنند

كد خبر : ۷۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


روزنامه‌های زنجیره‌ای چنان در ماموریت خود برای تخریب رقیب غرق شده‌اند که عمدتا بدون دقت کافی که لازمه کار حرفه‌ای مطبوعات است، مطالب کذبی را به رقیب نسبت می‌دهند که پس از مدت نه چندان طولانی به عنوان گاف و دروغ، فاش می‌شود.

كد خبر : ۷۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


همسر شهید هسته‌ای رضایی‌نژاد می‌گوید: من قبل از به دنیا آمدن آرمیتا فکر می‌کردم کارم ارجحیت دارد، واقعاً تصورم این بود، اما الآن اولویت اولم آرمیتا و آرامش روانی او است. آدم ایده‌آل‌گرا و مادر سختگیری هستم.

كد خبر : ۷۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


شهیدان صفر و قربان جعفرزاده از شهدای شهرستان شهیدپرور نور، طی وصیتنامه و نامه‌های خود به مادر و همسرشان از فریب مردم توسط دشمنان نظام ابراز نگرانی کرده و سفارش‌هایی را به بانوان داشتند.

كد خبر : ۷۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


تعدادی از خانواده‌های شهدا در نامه‌ای سرگشاده حمایت خود را از بیانات اخیر مقام معظم رهبری اعلام کردند، در بخشی از این نامه آمده است: قدرت دینی همراه با قدرت نظامی و توان دفاعی بالا و پیشرفت‌های علمی در کنار اقتصادی خودکفا عناصر مهم دفاع همه جانبه از کیان نظام است و هرکس که با آن مخالف بوده یا چون و چرایی برایش بیاورد قطعا خائن است.

كد خبر : ۷۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


امروز نوزده فروردین سالروز شهادت عالمی است که با فعالیت های مستمر خود خدمات بزرگی را به اسلام و انقلاب کرده است.

كد خبر : ۷۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹


عصر دیروز مراسمی جهت تجلیل از بانوان کارمند شهرداری خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۷۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹


شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم بروجردی همیشه می گفتند من سرباز ولایتم، شما نیز سرباز ولایت باقی بمانید و همیشه به رعایت حفظ حجاب و خواندن نماز اول وقت تاکید زیادی داشتند.

كد خبر : ۷۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


بعد از شهادت شهید سامانلو، محمد حسین به تصور اینکه هنوز هم پدرش از سوریه با او تماس می گیرد به محض اینکه تلفن خانه زنگ می خورد گوشی را برمی دارد و مدام بابا بابا می کند وقتی می بیند که فرد دیگری است گوشی را تحویل می دهد.

كد خبر : ۷۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


سوم رجب مصادف است با سالروز شهادت امام علی النقی ـ علیه‌السّلام ـ امام دهم شیعیان جهان است که در نیمه ذی حجه سال 212 هـ. ق در شهر صریا (حومه مدینه) به دنیا آمد. پدرش امام جواد ـ علیه‌السّلام ـ و مادر گرامی‌اش سمانه نام دارد.

كد خبر : ۷۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


عزت و کرامت زن در سایه عفاف او تأمین می شود، حجاب و لزوم پوشیدگی در برابر مرد بیگانه یکی از احکام دینی است که برای ارج نهادن به حریت زن و نیز حفظ جامعه از آلودگی های اخلاقی تشریع و در قرآن کریم نیز بدان تصریح شده است.

كد خبر : ۷۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


فائزه هاشمی در شرایطی اجرای قانون را از ملزومات جلوگیری از فساد اقتصادی در کشور می‌داند که این خانواده به حکم قانون بر علیه مهدی هاشمی تمکین نمی‌کردند و عفت مرعشی مادر مهدی هاشمی، حکم وی را پدر سوخته بازی می‌دانست.

كد خبر : ۷۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


تزریق نطفه مرد به رحم زن نامحرم چه حکمی دارد؟ فرزندی که از رحم اجاره‌ای زاده می‌شود، مشروعیت دارد؟ اینها سئوالاتی هستند که تأمل در آنها بسیار راهگشا می نماید.

كد خبر : ۷۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


با انتشار گزارش آسوبان، پیرامون اقدام یک مادر برای فروش کلیه و کمک به درمان فرزند یک و نیم ساله اش، دست های نیکوکار به سمت این خانواده دراز شد.

كد خبر : ۷۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


حضرت رسول اکرم(ص) که همواره مهربانی با کودکان از عادتشان بود به طرق زیر برای کودکان شخصیت و احترام قائل بودند.

كد خبر : ۷۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


حربه وضع تحریم ها و فشارها علیه ایران و سایر کشورهایی که زیر سلطه آمریکا نرفته و شیطان بزرگ توان مبارزه رو در رو نظامی و لشکر کشی به خاک این کشورها را ندارد آن هم به بهانه نقض « حقوق بشر» دغلبازی و ریاکاری غربی - آمریکایی در برخورد با این مقوله است.

كد خبر : ۷۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


یک جامعه شناس با بیان اینکه کشیدن قلیان توسط دختران در انزار عمومی و مکان‌های تفریحی یک آسیب اجتماعی محسوب می‌شود که به شکل یک هنجار اجتماعی درآمده است، گفت: متأسفانه استعمال دخانیات ابتدا تفریحی و بعد به شکل عادت تبدیل شده به اعتیاد ختم می شود.

كد خبر : ۷۷۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


تاریخ تجاوز و نقض حقوق بشر در آمریکا امروزی نیست، بلکه مادرزادی است!بلافاصله بعد از اعلام استقلال، جنگ‌هایی را علیه ملت‌های مختلف شروع کردند. از سال1776 تا الان یعنی در 239 سال، ارتش آمریکا به 70 ملت حمله کرده است و فقط 21 سال استراحت کرده و جنگ اساسی (Major War) نداشته است.

كد خبر : ۷۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد کشور، برای یک روز آینده هم نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد و این وضعیت برای خانواده‌ها تنش‌زا است.

كد خبر : ۷۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه اقدامات انجام شده برای ساماندهی زنان کارتن‌خواب کم بوده است، گفت: سازمان‌هایی مانند بهزیستی، شهرداری و استانداری تهران سازمان‌های اصلی متولی این موضوع هستند.

كد خبر : ۷۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


گچکار جوان قمی آنگاه که دریافت ماهواره با بنیان خانواده و جامعه چه می کند، خودجوش دست به کار شد و بی هیچ ادعایی، عامل جمع آوری 177 دستگاه ماهواره در یکی از مناطق محروم شهر قم شد.

كد خبر : ۷۷۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌آباد گفت: ۴۴ مسجد در شهرستان خرم‌آباد به مراسم معنوی اعتکاف اختصاص‌یافته است.

كد خبر : ۷۷۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱


امام خامنه‌ای با اشاره به لزوم ریشه‌یابی ناامنی‌های اخلاقی، می‌فرمایند: اما آنجا که (بی‌اخلاقی‌ها) جلوی چشم قرار می‌گیرد و موجب عدم امنیت اخلاقی جامعه می‌شود، آن‌که باید وارد میدان بشود، نیروی انتظامی است.

كد خبر : ۷۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳


طرح امنیت اخلاقی نامحسوس با توجه گستردگی آن که بنابر گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، فقط در موضوع پوشش خلاصه نمی شود بلکه در همه موضوعات و آسیب های اجتماعی ست، قابل تقدیر است. به نظر می رسد ناراحتی اکثر منتقدان از کم شدن و توبیخ شدن افرادی با شکل و شمایل خارج از عرف نظام اسلامی و مردان و زنانی است که چون مانکن در خیابان رژه می روند.

كد خبر : ۷۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵


بعد از جنجال آفرینی مولاوردی در خصوص اعدام همه مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان و احضارش به دادسرا، این بار او با انتقاد از گشت نامحسوس پلیس برای رسانه‌های غربی خوراک تهیه کرده است.

كد خبر : ۷۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵


چرا زنان دست به خیانت می زنند و مهم ترین علت ها یا انجام این کار توسط آنان چیست.

كد خبر : ۷۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


کاندایدای مجلس شورای اسلامی خرم آباد و دوره چگنی گفت: برای زنان سرپرست خانوار باید قوانینی را تدوین و تصویب بکنیم که مجلس را متقاعد بکند که زنان بی سرپرست را تحت پوشش و حمایت دولت قرار بگیرد.

كد خبر : ۷۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


طی روزهای اخیر یکی از مسئولان از ورود مد و لباس ایتالیایی به کشور ایران خبر داد که این مساله بر خلاف قانون مصوبه مجلس است و هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی و اسلامی ندارد.بر اساس سند چشم‌انداز باید کارگروه مد و لباس کشور مطابق آرمان و اهداف انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی چند دهه‌ای داشته باشد تا در عرصه پوشاک قالب مد و لباس روز دنیا در جامعه ما رخ‌نمایی نکند.

كد خبر : ۷۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


مدیر کل حفظ آثار استان گفت: ما باید قدر دان مادران شهدا باشیم هر چند این قدر دانی نمی تواند ایثارگری ها آنها را جبران بکند و این تنها خدا است که قدر ایثارگری های مادران شهدا را می داند.

كد خبر : ۷۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با برشمردن ویژگیهای اصلاح طلبان واقعی گفت: اصلاح طلب واقعی کسی است که آرمان امام راحل و رهبر انقلاب را زنده نگه دارد.

كد خبر : ۷۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹


به حرف‌های کودک خود به دقت گوش کنید و به آنها جواب دهید.

كد خبر : ۷۸۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱


حول و حوش ساعت یک بعداز ظهر، حلیمه خانم خود را برای اقامه نماز ظهر آماده می کرد که ناگهان وضعیت قرمز شد. منزل آنها در مجیدیه شمالی بود و سطح بلند تپه های عباس آباد به آنها اجازه اشراف به منطقه را می داد، نه تنها صدای انفجار نزدیک بود که حتی از پنجره می شد تشخیص داد دود و آتش از محل خانه پدری بلند شده است.

كد خبر : ۷۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


خبر ریزش طاق پل کشکان موجب شد تا تعدادی از دوستداران فرهنگ و تاریخ لرستان بر خود واجب دانسته و با حضور در کنار این اثر مراسم سوگواری را به صورت نمادین برگزار کنند.

كد خبر : ۷۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


ناهید احمدی مقدم از معلمین شهدای لرستان  است که درس ایثار و فداکاری را تدریس  کرد و این شهید بزرگوار  تعلیم ملائک را بدست گرفت .

كد خبر : ۷۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


 امام موسی کاظم علیه السلام: نیز چراغی است که نور هدایت او، همواره روشنی بخش دل های مؤمنان بوده وخواهد بود.

كد خبر : ۷۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


یک مدیر نمنونه مدرسه شهرستان پاکدشت که از خیرین موفق ازدواج است، گفت: من از سال 1378 این کار را شروع کردم و حاصل اولین ازدواجی که من بانی آن بودم دو فرزند با سنین هشت و پانزده سال بوده است و خوشبختانه هیچکدام از مواردی که تا به حال معرفی کرده‌ام منجر به طلاق نشده است.

كد خبر : ۷۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


نامزد انتخابات ریاست جمهوری  گفت: 500 هزار جوان آماده دریافت وام در نوبت هستند اگر یکی از بدهکاران بانکی وام هایش را برگرداند مشکل وام جوانان حل خواهد شد.

كد خبر : ۹۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


همسر شهید مدافع حرم کجباف گفت:در اثنایی که منظر تمام شدن سخنرانی فائزه هاشمی و طرح سوال خود از وی بودم، یکی از محافظان او ناگهانی از پشت با تمام قوا مرا هل داد گویی که قصد پایین انداختن مرا از سن داشت!

كد خبر : ۷۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: شهدای ما مرزهای جغرافیایی را درنوردیدند که دشمن جرات و جسارت نکند که به مرزهای ما وارد شوند، ما باید دشمن را به چالش بکشیم و در مسائل فکری و فرهنگی نیز ما باید دشمن را مورد هجمه قرار دهیم.

كد خبر : ۷۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶


مدیر کل بنیادشهید استان به سخن امام اشاره کرد و گفت: حضرت امام فرمودند: شهدا امام زادگان عشق هستند و مزار آنها زیارتگاه اهل یقین است و خود توفیقی است که ما امروزه در این مسیر هستیم.

كد خبر : ۷۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷


افتتاحیه مرحله استانی بیست و هشتمین مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر لرستان ین  در سالن اجتماعات مرکز مدیریت برنامه‌ریزی استانداری لرستان برگزار  شد.

كد خبر : ۷۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷


گسترش شبکه‌های اجتماعی در میان جوامع امروزی به‌گونه‌ای است که اصلا امکان کنترل سبک زندگی با این رسانه‌های جدید وجود ندارد، یعنی سبک زندگی‌ای که در یک جامعه آرمانی و مطلوب چه دینی و چه غیردینی تصور می‌کنید، قابلیت سازگار شدن با شبکه‌های اجتماعی که فراگیر است و هیچ‌گونه کنترل و محدودیتی بر آن نیست را ندارد.

كد خبر : ۷۸۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


خانواده پنج‎ نفره‌ای که تنها یک عضو سالم در خانواده دارد، مادر ستون خانواده و با مشکل اعصاب در حال مبارزه است

كد خبر : ۷۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


ساخت و گسترش پارک هایی مختص بانوان از جمله برنامه های تفریحی ،سرگرمی و ورزشی از سوی شهرداری و شورای شهر برای بانوان بوده که از سال های پیش استارت این کار در بسیاری از استان ها و شهرها کلید خورده است.

كد خبر : ۷۸۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


یک کارشناس آسیب‌های اجتماعی، گفت: امیر حسین -قاتل- سنی قرار گرفته است که هر لحظه با دیدن تصاویر و فیلم‌های مستهجن و مراوده با دوستان ناباب در معرض خطر قرار دارد در چنین سنی، وظیفه والدین این است که بیشتر مراقب دوستان و نزدیکان فرزندان خود باشند که متاسفانه در رابطه با این پرونده چنین نظارتی صورت نگرفته است.

كد خبر : ۷۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


رئیس اداره  شاهد و ایثارگر آموزش و پروش لرستان،  از آغاز  ثبت نام اینترتی مدارس شاهد از خبر داد.

كد خبر : ۷۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹


نحوه بازنمایی الگوهای روابط مدرن در رسانه ملی همیشه صورتی هدفمند داشته اند، به طوری که هیچ وقت با بازنمایی مثبت و خوب نمایی همراه نبوده اند و بر خلاف گفتمان سنتی، ایماژ غالب آن به شدت منفی و ویرانگرانه به تصویر کشیده شده است.

كد خبر : ۷۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


پرواز بر بال تهجد، داستان زندگی سربازی در مسیر معرفت وایمان است، پدری مهریان، همسر وظیفه شناس، فرزندی دُردانه که برای دفاع از حریم اهل بیت، پرستویی مهاجر شد و قربانگاه نبل و الزهراء سوریه به وصال حق دست یافت.

كد خبر : ۷۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


 شاید نام " پدر بلوط ایران" را بسیار شنیده باشید؛ فردی که بیش از 30 سال از عمر خود را بدون هیچ چشم داشتی برای حفاظت از جنگل ها و درختان بلوط صرف کرده است.

كد خبر : ۷۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


وقتی مادرشوهرتان کاری برای‌تان انجام می‌دهد، تشکر کنید و همواره سپاسگزار رفتارهای خوب او باشید.

كد خبر : ۷۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


مِهر خداوندى از آنِ كسى بادكه فرزند خود را در نيكو شدنش يارى دهد، بدين گونه كه از خطايش درگذرد و براى او دعا كند تا رابطه‏ اش با خدا برقرار باشد.

كد خبر : ۷۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


مسئول بسیج دانشجویی لرستان گفت: دیدار فائزه هاشمی با عناصر فرقه ضاله بهائیت، دهن کجی به نظام اسلامی بود.

كد خبر : ۷۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷


دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملیا اشاره به دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیت ایران گفت: بهائیت یک فرقه ضاله و یک گروه منحرفی است که ساخته دست استعمار و استکبار است و جمهوری اسلامی این فرقه ضاله را به رسمیت نمی‌شناسد.
كد خبر : ۷۹۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۲


مدیر حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، مهمترین نقش زن همسر و مادر بودن است که با حضور اجتماعی او در تضاد یا تناقض نیست اگر که روش درست هماهنگی این موارد را پیدا کند.

كد خبر : ۷۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴


مژده لواسانی تازه ترین پست اینستاگرام خود را به تصویری از خود در کنار همسر شهید بابایی که روز گذشته به رحمت خدا رفت، اختصاص داد.

كد خبر : ۷۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴


 جوانان انقلابی مجمع مدافعین - غرب کشور  شهرستان بروجرد در واکنش به عملکرد های اخیر خانواده  آیت الله هاشمی رفسنجانی بیانیه صادر کردند.

كد خبر : ۷۹۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


اگر خودتان در خانه آب لیموترش را می گیرید شربت آب لیمو برای فرزندتان درست می کنید.

كد خبر : ۷۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


هر چهار دقیقه یک طلاق! باورش سخت است، اما این حقیقتی است که این روزها جامعه ایرانی را درگیر کرده است.

كد خبر : ۷۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


حامیان و چهره‌های برجسته اصلاحات در طول تاریخ فعالیت این جریان سیاسی توهین‌های بی‌شرمانه بسیاری نسبت به مقدسات داشته اند که می‌توان اوج آن‌ها را حرمت‌شکنی در عاشورای حسینی سال 88 دانست، اقداماتی که هرچند از سوی مردم به شدت محکوم شده است اما جز موارد انگشت‌شماری، برخورد قانونی قاطع و مناسبی با آ‌ن‌ها نشده است.

كد خبر : ۷۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


شهنار دانستی مادر حامد ولیزاده، منتخب نخست سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، گفت: وقتی پسرم قرائت قرآن داشت فضای منزل را برای او طوری محیا می‌کردم که کسی مزاحم او نشود، از همان ابتدا تا امروز گاهی که پسرم قرآن را قرائت می‌کند اشک از چشمان من جاری می‌شود چرا که قرائت قرآن او برای من بسیار لذت بخش است.

كد خبر : ۷۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


گمانه‌زنی‌ها در مورد زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش در حالی این روزها قوت گرفته است که مادر این سردار رشید 10 روزی است در بیمارستان آریا بستری است. مادری که به گفته همرزمان حاج احمد از زنده بودن فرزندش قطع امید کرده است.

كد خبر : ۷۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


من همیشه نیمه پُر لیوان را می بینم از اینکه فرزندانی سالم دارم، مشکلاتم طوری است که به مقداری پول حل می شود، خدا را سپاس گذارم، معتقدم که خدا دستم را گرفته و به او توکل دارم او مرا تنها نمی گذارد و آبرویم را حفظ کرده است من حتی برای خواهرم هم درد و دل نمی کنم چون کسی شرایط ما را درک نمی کند.

كد خبر : ۷۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


مینواصلانی گفت: زن در وراي نگاه ابزاري که غرب توانسته بود، بدون معارض در بيش از يک قرن با یکه تازي آن را به کرسي بنشاند و هويتش را در حد يک ابزار، يک موجود بي خاصيت و صرفا در خدمت سودجويان و منافع مادي شهوت پرستان ، پايين بياورد با نگاه توحيدي امام خميني(ره) توانست هويت خود را بازيافته و آن را پرورش دهد.

كد خبر : ۷۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲


تعداد فرزندانی که برای امام موسی‌کاظم علیه‌السلام ذکر کرده‌اند بین 27 تا 56 فرزند است. به روایت تاریخ، در میان دختران ایشان، که شمارشان کم هم نیست؛ نه‌تنها حضرت فاطمه‌معصومه سلام‌الله‌علیها، که سایر دخترانشان نیز ازدواج ‌نکرده‌اند. در حقیقت باید گفت که ادامه نسل امام کاظم علیه‌السلام از پسران ایشان است.

كد خبر : ۷۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵


یک فعال بین المللی حوزه زنان و خانواده، شبكه‌های اجتماعی را چالشى بسیار بزرگ براى خانواده و جوانان دانست.

كد خبر : ۷۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷


معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان از هجمه نفوذ فرهنگی در حوزه زنان خبر داد و گفت: همنوایی برخی افراد با بهائیان و از سوی دیگر تبلیغ سقط جنین توسط یک بازیگر کشورمان مواردی است که نشان‌دهنده هجمه نفوذ فرهنگی به کشور است.

كد خبر : ۸۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


امام خمینی تاکید زیادی بر مبارزه با صهیونیسم و همچنین آزادی فلسطین داشت. چرا مسئله فلسطین دارای چنین اهمیتی در اندیشه های ایشان است؟ فلسطین چه جایگاهی در نظام فکری بنیانگذار جمهوری اسلامی داشت؟

كد خبر : ۸۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


امروزه تولید بازی های رایانه ای به حدود 3 تا 4 هزار نسخه می رسد. بیش از سی ملیون نفر در جهان، اوقات فراغت خود را پای این بازی ها می گذرانند و ده درصد این عده، روزانه بین 4 تا 7 ساعت وقت خود را پای آن صرف می کنند

كد خبر : ۸۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


یک متخصص روانشناختی طب روان با بیان اینکه 90 درصد خانواده های ایرانی، روش تربیتی باز دارنده را بر کودکان خود اعمال می کنند، گفت:بهترین روش تربیتی، "تربیت هدایتی" است که در این روش به جای امر یا نهی کر دن، باید کودک را به سمت کاری جایگزین هدایت کرد و برای افعال امری مانند « نکن» گزینه مناسبی قرار داد.

كد خبر : ۸۰۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲


عضو بیت امام در نوفل لوشاتو با اشاره به جعل سند بی‌بی‌سی‌ علیه امام گفت امام خمینی (ره) امریکا را جز به «شیطان بزرگ» و «دشمن اصلی اسلام» خطاب نمی‌کردند و دیدگاه ایشان نسبت به امریکا «اظهرمن‌الشمس» است.

كد خبر : ۸۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


همسر شهید خبرنگار ایل بیگی گفت: شهید ایل بیگی به سبک زندگی بسیار اهمیت می داد و همیشه به من و فرزندان توصیه می کرد که فراموش نکنید رفتارهای شبانه روزتان را چه در زندگی شخصی چه اجتماعی بررسی کنید و آن را بر پایه و اساس قرآن تنظیم کنید که ماه مبارک رمضان ماه تغییر سبک زندگی انسانهاست.

كد خبر : ۸۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


سرزمین لرستان از دیرباز تاکنون مهد پرورش مردان و زنان بزرگی بوده است و صفاتی نظیر جنگاوری ، شجاعت و سخاوت از ويژگی های بارز آنها است.

كد خبر : ۸۰۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


نازنین زاغری یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی درراستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، توسط سپاه کرمان شناسایی و دستگیر شد.

كد خبر : ۸۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶


سلام بر ام البنین های نهضت خمینی (ره)، که عباس های خود را فدای اسلام کردند.

كد خبر : ۸۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹


رییس کل دادگستری لرستان گفت: با توجه به آمار های موجود، اضافه شدن  4 هزار 300 خانم مطلقه در هر سال یک فاجعه استانی است.

كد خبر : ۸۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


یکی از اصلی ترین تهدیدات نفوذ می تواند نفوذ فرهنگی باشد که با تحت‌الشعاع قرار دادن تفکرات فرهنگی نسل جوان و نوجوان ضمن تغییر باورهای دینی و اعتقادی آنها، سبک زندگی و آداب و رسوم سنتی آنها را نیز به حراج بگذارد.؛ماجرای نفوذ فرهنگی داستان دنباله داری است که اگر جامعه سیاسی ما هوشیار نباشد آسیب های جبران ناپذیری به جامعه وارد خواهد کرد.

كد خبر : ۸۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


چمران، باعزت زیست، مردانه جنگید و عارفانه شهید شد و مصداق کامل شیران روز و زاهدان شب و نمونه‌ی کامل از خودگذشتگی و ایثار بود و روحی لطیف داشت، عارفی وارسته و عابدی متعبد بود؛ دست نگاشته‌ها و مناجات‌هایش گواه این مدعاست. این عارف رسته از حصار تنگ نفسانیات و قیودات مادی رزمنده‌ای بود در خط مقدم نبرد و فرماندهی توانا که با تدابیر جنگی عملیات‌های بزرگی را رهبری می‌نمود.

كد خبر : ۸۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


برنامه هایی که هر کدام با استفاده از صاویری که در راستای ترویج بی بند و باری، بی حجابی، تغییر افکار و اعتقادات مذهبی و دینی ساخته شده که در نهایت تغییر رفتارها از مهمترین پیامدهای برنامه های شبکه ها ماهواره هاست

كد خبر : ۸۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲


فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در پی سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین هشدار داد که در صورت هرگونه تعدی به شیخ عیسی قاسم با مقاومت مسلحانه بی‌سابقه‌ای روبرو می‌شود که اسقاط رژیم بحرین گوشه‌ای از تبعات آن خواهد بود.

كد خبر : ۸۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲


تجمع زنان در قسمتی از میدان شهر برای پیدا کردن کار، چیزی نیست که هر وجدان بیداری به سادگی بتواند از کنار آن عبور کند.

كد خبر : ۸۰۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


کارشناس مسائل سیاسی منطقه  گفت: اگر رژیم بحرین از این اقدام خود کوتاه بیاید پیروزی برای جامعه انقلابی شیعی بحرین و قطعا تحولات به نفع بیداری اسلامی رقم می خورد.

كد خبر : ۸۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


يکي از اهداف کارآفريني؛ رفع هميشگي نيازمندي نيازمندان و محروميت زدايي از اين قشر است و بنابرگفته مولاي متقيان، سستي و بي کاري عامل محروميت است و مهم ترين راه اکرام محرومان و اقشار کم برخوردار، بي نياز سازي هميشگي آنها از کمک هاي ديگران است چه اينکه پُر کردن دست خالي نيازمندان در اشتغال و کسب و کار آنهاست .

كد خبر : ۸۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵


مادر فرمانده جواد گفت: فرزندم جواد در عید سعید فطر پارسال   بعد از اتمام نماز دستانش را به آسمان بلند گرد و گفت یا رب العالمین عید سال بعد من به شهادت رسیده باشم انشالله .

كد خبر : ۸۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰


یک کارشناس ارشد روانشناسی با تاکید بر اینکه اکثر تک فرزندان قبل از آنکه به سن بلوغ برسند با مشکلات خود ارضایی روبه رو می شوند، گفت: کودکانی که تک فرزند نیستند می توانند از خواهر و برادر بزرگتر مهارت های لازم را برای برخورد با مشکلات بلوغ زو رس کسب نمایند در صورتی که تک فرزندان نه دوست و نه خواهر و نه برادری دارند که از آنها مهارت کسب کنند و همین امر نوجوان را با مشکلاتی روبرو کند.

كد خبر : ۸۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲


ویتا براون ( شاعر و دانشمند آمریکایی) می گوید: « زنان پاکدامن مانند گنج هایی پنهان در امنیت اند.»

كد خبر : ۸۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹


حجاب احساس ارزشمند و موقعیتی بلند مرتبه برای زن است که واقعا بعضی مواقع توسط زنان جامع ما نادیده گرفته میشود وکمترین اهمیتی به آن داده نمیشود.

كد خبر : ۸۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰


مسعود رجوی به درک واصل شد، "مسعود رجوی در پاریس به خاک سپرده شد" این جملاتی بود که در یک ساعت اخیر توجه رسانه ها و فضای مجازی را به خود جلب کرد. شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان ساعتی پیش در سخنرانی خود در اجتماع سالانه حامیان گروهک منافقین در "پاریس"، چندین بار از لفظ «فقید» و «درگذشته» برای اشاره به رجوی استفاده کرد. پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر فرار سرکرده منافقین از عراق به عربستان، پس از حمله آمریکا به این کشور، منتشر شده بود

كد خبر : ۸۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰


دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: همانگونه که انجام سایر دستورات اسلام همچون نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر ضروری است رعایت عفاف و حجاب نیز امری واجب است.

كد خبر : ۸۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱


کارگردان مستند" بی مرز با حجاب"، گفت: هدف من از این برنامه این است که بچه های جامعه متدین را از انحراف نجات دهیم، من نمی خواهم غیرمححبه را محجبه کنم، من می خواهم محجبه ها حجابشان را کنار نگذارند و این کف هدف برنامه من است.

كد خبر : ۸۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: زن در نگرش اسلام برای تامین معاش زندگی مسئولیت ندارد، اما در عین حال اشتغال به کار زنان از دیدگاه اسلام حرام نیست.

كد خبر : ۸۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶


فاطمه جلالی، مادری است که پنج نفر از نزدیکان خانواده اش را تقدیم به نظام جمهوری اسلامی می‌کند، لحظه‌ای است که قطعاً تحمل این درد و سختی و دوری و داغ او برای هر شخصی قابل تحمل نیست؛ و حال اینکه یکی از فرزندان او نیز هنوز مفقود است و چشم انتظار آمدن پسر دیگر خویش است.

كد خبر : ۸۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


جریان اصلاحات بستر فعالیت آقازادگی در فضای سیاسی کشور است؛ فروپاشی پدیده آقازادگی را زمانی شاهد هستیم که جریان اصلاحات از حمایت لابی‌های قدرت و ثروت که در ساختار سیاسی این نهاد رشد کرده است؛ دست بکشد.

كد خبر : ۸۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


پریسا ممتحنی فرزند حسین ممتحنی (حمید سبزواری) به مناسبت چهلمین روز درگذشت این شاعر متعهد گفت:ما همه دسته جمعی برای شرکت در مراسمات حضرت امام حاضر بودیم به پدر گفتیم با ما نمی آیید؟ او گفت نه، شما بروید من کار مهمی دارم. وقتی ما در مراسم بودیم شعر «ای دریغا» از رادیو پخش شد که متوجه شدیم پدر آن زمان که ما برای شرکت در مراسم آماده می شدیم در حال سرودن این شعر بوده است.

كد خبر : ۸۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


بر اساس یک پژوهش از نظر فنی در 159 مدار تلویزیونی در کل جهان در مجموع 203 ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد 80 دریافت کننده در ایران، 100 ماهواره تلویزیونی ( یعنی نیمی از ماهواره‌های جهان) قرار دارد. این تعداد ماهواره‌ها، امکان تماشای حدود 18000 شبکه تلویزیونی را در ایران فراهم می آورد.

كد خبر : ۸۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


کارشناس مذهبی گفت: سبک به معنی یک روش خاص یک  مفهوم است و برای پیاده  کردن زندگی ایرانی اسلامی،  زنان ما باید حضرت زهرا(س)  را  الگو قرار دهند.

كد خبر : ۸۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


عملیات مرصاد پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری اشغال شده انجام گرفت  این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد.

كد خبر : ۸۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴


عملیات مرصاد با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد  این عملیات در پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین نجام گرفت .

كد خبر : ۸۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵


«تحلیل محتوای سریال‌هاي ماهواره‌اي نشان مي‌دهد كه اهداف و نتایج عملكرد اين شبكه‌ها در رابطه با روابط زن و شوهر بدین ترتیب است: نمایش تعارض میان عشق و ازدواج، سرد و بی روح نشان دادن روابط زن و مرد پس از عقد ازدواج، نمایش مشکلات متعدد در رابطه زن و مرد بواسطه ازدواج و انتظارات ناشی از آن، ایجاد شک و بدبینی نسبت به همسر و رواج آن در مخاطبان، عادی سازی و رواج خیانت به ویژه از ناحیه زن نسبت به شوهر، عادی سازی طلاق و قبح زدایی از آن.»

كد خبر : ۸۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵


گويي فائزه هاشمي نمي خواهد دست از لجاجت مغرضانه خود عليه نظام جمهوري اسلامي ايران بردارد. اينبار دختر آيت الله نه در کسوت وکيل بند زنان بهايي زندان اوين! نه در قامت ليدر فتنه گران دي 88 با دست بندي سبز عربده کشان کف خيابان! نه بعنوان مهمان ويژه سران فرقه بهائيت! خبرساز شده؛ بلکه با افشاگري مفتضحانه از افکار التقاطي خود حکومت ديني را مستقيم مورد هدف قرار داده است.

كد خبر : ۸۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶


همسر اولین شهید مدافع حرم خرم آباد گفت: همسرم در ولایتمداری زبانزد عام و خاص  بود رضا در زمان امام (ره) و همچنین در زمان مقام معظم رهبری سینه چاک این دو بزرگواران بود.

كد خبر : ۸۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: خانواده ی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ستارگان درخشان جامعه هستند ومردم باید قدر دان این خانواده ها باشند.

كد خبر : ۸۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


یک دختر لرستانی احساس خود را در یک دل نوشته نسبت به شهدای ایران زمین و همچنین مادرانشان بیان کرد.

كد خبر : ۸۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲


متأسفانه در بسیاری از مهدکودک ها از انواع موسیقی، رقص و پایکوبی های دختران و پسران با لباسهاش نامناسب به جای آموزش‌ها و بازی‌های مفید استفاده می کنند و هیچ ارگان و سازمانی هم به این موضوع رسیدگی نمی‌کند.

كد خبر : ۸۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲


چیزی که امروزه دختران ما به آن احتیاج دارند بسته های کادو و هدیه های نقدی نیست! امروزه دختران ما گمشده ای به نام هویت دارند که متأسفانه این کالا در هیچ مغازه ای حتی با گران ترین قمیت ها هم یافت نمی شود! هویت، هدیه ای است که والدین با تربیت و نوع رفتار خود برای فرزندانشان به ودیعه می گذارند و به طور قطعی در این هویت یابی نقش پدران مغفول مانده است

كد خبر : ۸۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳


حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال 173 هـ ق،  25 سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.

كد خبر : ۸۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


خواهر شهید محمود صارمی و اولین خانم خبرنگار بروجرد گفت: نقشه راه  در عرصه خبرنگاری خون برادر شهیدم بود و 18 سال است راه برادرم را با با توکل به خدا  ادامه داده ام تا بتوانم در این عرصه اطلاع رسانی نقش خود را ایفا کنم.

كد خبر : ۸۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


آمارها می گوید روزانه ۵ازدواج میان اتباع خارجی با ایرانی ثبت قانونی می شود اما آمارهای غیررسمی عددی بیش از این را نشان می دهد که متاسفانه فرزندان حاصل از این ازدواج قربانیان این اتفاق هستند.

كد خبر : ۸۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


بارها از سوی مقام معظم رهبری تأکید شده است که بحث جمعیت و خانواده مهم است اما دولت به آن بی‌اعتنایی می‌کند و افزایش مرخصی زایمان یک مطالبه ملی است که دولت باید خود را مکلف بداند که به مطالبات زنان جامعه اهمیت دهد.

كد خبر : ۸۲۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹


معی از پزشکان با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت تاکید کردند: در وزارتخانه شما نام کنترل جمعیت به سلامت باروری تغییر کرده است و تشویق‌ها برای تحدید نسل، همچنان پابرجاست.

كد خبر : ۸۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹


دوست و داماد خانواده شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی گفت: وقتی که به ازدواج شهید ابراهمی پور می پردازم، سریال شوق پرواز در ذهنم تداعی می شد! حالا نمی خواهم بگویم؛ زندگی عاشقانه حسین و همسرش کپی زندگی شهید بابایی و همسرش است ولی واقعا در مدت زمانی که با هم بودند، عاشقانه زندگی کردند.

كد خبر : ۸۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


نعمت الله سعیدی فرمانده گروهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) دردوران دفاع مقدس بود که قبل از شهادتش نام فرزندش را خود انتخاب کرد.

كد خبر : ۸۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


روزهایی که عباس در سوریه از اسلام دفاع میکرد، مادر مشغول تدارک مراسم جشن عقد او بود. همه ی خریدها را انجام داده و حتی نقل را برای پاشیدن بر سر عروس و داماد مهیا کرده بود . نقلی که نثار پیکر عباس شد.

كد خبر : ۸۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


 26 مرداد ماه سال 1369 میهن اسلامی شاهد حضورعزیزانی بود که پس از سالها اسارت در زندانهای مخوف رژیم بعثی صدام،که  سرود آزادی را نواختند  به وطن  بازگشتند.

كد خبر : ۸۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶


بي شك يكي از مهم ترين نقاط عطف در تاريخ معاصر ايران شيوه نصب و عزل دكتر محمدمصدق دركرسي نخست وزيري ايران است .

كد خبر : ۸۲۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


زمانی که احمد شاه مسعود مشغول مبارزه بود ابوحامد هم کنارش می‌جنگید و حتی در یک عملیات فرمانده شد. شاه مسعود وقتی از منطقه تحت فرماندهی او که موفق شده بود دیدن کرد پرسید فرمانده این منطقه چه کسی است؟

كد خبر : ۸۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


عربستان سعودی از بیش از یک سال پیش وارد جنگ سختی بر ضد ملت یمن شده و مصیبت‌های زیادی به اهالی یمن تحمیل کرده است، این جنگ برای عربستان فقط بدنامی به دنبال داشته و باعث ورود این کشور به درگیری‌های دیگر نیز شده است...

كد خبر : ۸۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


معاون مؤسسه تحقیقات حجامت ایران با اشاره به اثبات اثرات درمانی «حجامت» در طب نوین گفت: علت اینکه مردم به حجامت و روشهای طب سنتی روی آورده‌اند، خسته شدن آنها از عوارض دارویی و اثبات قدرت درمان حجامت برای خود بیماران و عموم مردم بوده است.

كد خبر : ۸۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱


بخشی از فیلم ازدواج بسرعت در فضای مجازی پخش می‌شود. ازدواج مرد 80 ساله با دختر 19 ساله. یکی دو تا عکس هم هست. بینندگان نچ نچ می‌کنند و ابروها را با تعجب بالا می‌اندازند.

كد خبر : ۸۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱


یک واقعیت تلخ و پررنگ در جامعه، وجود شرایطی است که اغلب برای جوانان حتی پس از ازدواج و تشکیل خانواده امکان استقلال فراهم نمی کند.

كد خبر : ۸۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱


پرخاشگري به عنوان يك آسيب اخلاقي اگر كنترل نشود مي تواند عواقب زيانباري داشته باشد. برای کنترل پرخاشگری در ابتدا باید بدانیم دقيقا پرخاشگري چيست. برخی پرخاشگري را رفتاري مي دانند كه به ديگران ، حیوانات، اشیاء .. به صورت مستقیم یا بالقوه آسيب می رساند و بعضی افراد بین پرخاشگری و شجاعت و جرأت تمایزی قائل نیستند.

كد خبر : ۸۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲