امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۹

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۵۹۶    عبارت مورد جستجو: دنیا

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، در سخنان مهمی ضمن برشمردن برخی از واقعیات جهانی به تبیین «وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی» در شرایط حساس و پیچیده کنونی پرداختند[...]

كد خبر : ۱۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۸۵/۱۰/۱۱


پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: همان‌ هایی که در سال 88 شعار تقلب در انتخابات را سردادند، امروز راهبرد «انتخابات آزاد» را در پیش گرفته‌اند.

كد خبر : ۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: برگزیده هجدهمین جشنواره‌ تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با ارائه روش جدید جراحی در لاپاراسکوپی کلیه از انجام بیش از هزار و 800 برداشت کلیه با استفاده از این روش خبر داد.

كد خبر : ۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : رقم ۵ تریلیون دلار اوراق قرضه فروخته شده به بانک های مرکزی کشورهای جهان توسط دولت فدرال آمریکا تنها قسمت کوچکی از این بدهی آمریکا به جامعه بین المللی است که دولت آمریکا سعی در مخفی کردن حجم آن در این زمینه دارد.

كد خبر : ۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۲


موج دوم:مصباح یزدی با اشاره به انتخابات آتی ریاست‌جمهوری گفت: باید مراقب باشیم چرا که باید کسانی سرکار بیایند که اولویتشان اسلام باشد نه ایرانی بودن، اینکه شعار ایران بدهند این شعار بهایی‌ها هم هست.

كد خبر : ۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم:وزیر اسبق اطلاعات که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده است،گفت: من می‌آیم، محکم هم هستم، عقب‌نشینی هم نمی‌کنم و به نفع هیچ کس هم کنار نمی‌روم.

كد خبر : ۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم:شرکت خودرو سازی ولوو خودروئی را طراحی کرده است که علاوه برداشتن کیسه هوا در داخل برای مسافران، درخارج از خودرو نیز کسیه هوایی تعبیه شده است که هنگام برخورد با عابر برای حفظ جان وی بازمی شود.

كد خبر : ۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


 موج دوم:یک روز بعد از صدور پیام رئیس جمهوری در باره مرگ هوگو چاوز حجت الاسلام قرائتی در اظهاراتی که از تلویزیون پخش شد عبارات بکار رفته در این پیام را به شدت مورد اعتراض قرار داد.

كد خبر : ۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم:هنر ورشوسازی در اواخر دوران قاجار و اوایل دوران پهلوی در ایران رواج تازه ای یافت كه هنرمندان بروجردی با استقبال از این هنر امروز پیشرو و زبانزد در این عرصه هستند.

كد خبر : ۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


کشیدن نقاشی های مختلف با استفاده از قلمو تنها برای زمانی است که نقاش حس درونش را خالی کند اما گاهی اوقات کشیدن تصاویر واقعی خیلی مهمتر از تخیلی است.

كد خبر : ۱۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم:   رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان از برگزاری ویژه برنامه های در سطح مساجد به مناسبت رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب و سالگرد قیام ۱۵ خرداد در این شهرستان خبر داد. حجت الاسلام موسوی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان، در گفت و گو با خبرنگار لکنا گفت:ایام الله ۱۴خرداد سالگرد رحلت حضرت امام(ره) و [...]

كد خبر : ۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


موج دوم: مسوول سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: رییس جمهور آینده باید برنامه جامعی برای مقابله با بحران جمعیت در کشور داشته باشد و سیاست‌های کاهش جمعیت را تغییر دهند.

كد خبر : ۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


موج دوم: هفته پیش پیامکی از سوی یکی از دوستانم رسید که بنده را به یک پاتوق فرهنگی و مراسم شعرخوانی شاعران لر با نام "چل‌سرو" دعوت کرده بود.

كد خبر : ۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


موج دوم: مشاور سیاسی استاندار گفت: انتخابات کم هزینه ترین و مجرای درست و صحیح انتقال قدرت است.

كد خبر : ۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲


موج دوم: مشاور سیاسی استاندار گفت: انتخابات کم هزینه ترین و مجرای درست و صحیح انتقال قدرت است.

كد خبر : ۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲


موج دوم: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

كد خبر : ۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: ئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رای من آقای روحانی است و نظرسنجی ها نشان می دهد ایشان از همه جلوتر هستند.

كد خبر : ۱۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: آخرین بار به پدرش گفت «بابا من رفتم خط»، وقتی خداحافظی کرد مادر مشغول کار بود که گفت «مامان من دارم می‌روم، خداحافظ»؛ مادر تا به پایین برسد او رفته بود اصلاً نفهمید علیرضا چطور پوتین‌هایش را پوشید. فقط شنید که «سه ماه دیگر بر می‌گردم».

كد خبر : ۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

كد خبر : ۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


فوبیا مشکلی است که در بسیاری از مردم دیده می شود و این روزها به یکی از بزرگترین مشکلات دنیا تبدیل شده است. افراد مبتلا به فوبیا از برخی از عجیب ترین چیزهای دنیا نیز می ترسند.

لایه جدید...
كد خبر : ۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۵


مصاحبه با مدیر مسؤول و صاحب امتیاز ماهنامه ی کودکان و نوجوانان غرب کشور، پیشوک فاطمه نیازی/ روشتا: ………………………………….. داریوش جعفری، مدیرمسؤول اولین نشریه ‏ی کودکان غرب کشور است و مدرس گرافیک. وی نزدیک دو سال است “پیشوک” را برای کودکان هدیه آورده است. همان کودکانی که «آنتوان دوسنت اگزوپری» درباره‏ شان می‏ گوید:«کودکان تنها [...]

كد خبر : ۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


“لکی” گویشوران زیادی در استان های کرمانشاه، لرستان، ایلام و دیگر مناطق ایران و حتی عراق، ترکیه و … دارد و با برخورداری از پیشینه فرهنگی بسیار قوی هنوز هم یکی از زنده ترین گویش های رایج محسوب می شود. ولی با همه این ها “گویش لکی” در عرصه نشر آثار ادبی نه تنها [...]

كد خبر : ۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


  با اینکه موسیقی اقوام وملل در اروپا به شکل آکادمیک تدریس می شود،در کشور ما متاسفانه موسیقی نواحی ومناطق مورد کم توجهی قرار گرفته ودر شهر صحنه که یکی از غنی ترین مناطق از لحاظ موسیقی است با این مقوله با بی مهری برخورد می شود واین درحالی است که شیوع طاعون فرهنگی فرنگ [...]

كد خبر : ۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹


موج دوم: رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه شنبه و يکشنبه بعد از برگزاري انتخابات دنياي ديگري بود، گفت: از دوشنبه نقطه عطفي در تاريخ کشور به تصوير کشيده شد. نقش اصلي اين نمايش بزرگ را ملت ايران ايفا کردند و البته رهنمودهاي مقام معظم رهبري از آغاز تا پايان حماسه نقش بي‌بديلي داشت.

كد خبر : ۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم:  لوازم مورد نیاز برای جهاد اقتصادی

كد خبر : ۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


موج دوم: سرمربی فولاد خوزستان درباره مسائل مختلف فوتبال ایران صحبت کرد؛ از «اشتباهات» رویانیان تا عملکرد تیم ملی و البته آسیایی شدن تیمش.

كد خبر : ۲۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳


آساره خبر: از اواخر سال گذشته بود که بحث تعریف جرم سیاسی در قانون احزاب توسط بر خی از نمایندگان مطرح شد و از همان روزها هم مخالفت‌ها با این موضوع از درون و بیرون پارلمان آغاز شد، چرا که اصولا طرح این موضوع را در شرایطی که قوانین روشن و شفافی در عرصه فعالیت های سیاسی وجود دارد به صلاح نمی دانستند.

كد خبر : ۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


آساره خبر: نماینده لاهیجان با تاکید بر اینکه باید تدبیر و عقل در نظام آموزشی جایگزین قرعه کشی شود، افزود: باید در جهتی حرکت کنیم آموزش بهینه در نظام آموزشی عمق یابد.

كد خبر : ۳۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


آساره خبر: در دنیایی پا نهاده ایم که روز به روز همگان می کوشند تا با یاری جستن از نظام های ارتباطی گسترده ، تمرکز را با عدم تمرکز در آن واحد تحقق بخشند .

كد خبر : ۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: روز قدس در پیش است. روز قدس، یک روزِ به معناى حقیقى کلمه، بین‌المللىِ اسلامى است؛ روزى است که ملت ایران می تواند با کمک ملتهاى مشتاق دیگر یک حرف حقى را فریاد کند که براى پنهان کردن آن حرف حق و خاموش کردن آن فریاد، شصت سال است که دستگاه استکبار دارد سرمایه‌گذارى می کند.

كد خبر : ۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: صدها نفر از اساتید، اعضای هیأتهای علمی و محققان دانشگاهی عصر امروز در جلسه ای با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بیان دیدگاهها و تبادل نظر درخصوص مسائل مختلف بویژه موضوعات علمی و دانشگاهی پرداختند.

كد خبر : ۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: امام سجاد(ع) با بیان بیست تعبیر زیبا در وداع با ماه رمضان، سود و بهره مندی از ماه ضیافت الله را به گونه ای توصیف می کند که هیچ تاجری در هیچ گوشه دنیا این سود را نبرده است و با اشک و آه وداع با ماه مبارک رمضان را بسیار گران و سخت می خواند و می فرماید: ناراحت از رفتن تو و چشم انتظار آمدن دوباره ‏ات هستیم.

كد خبر : ۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


كد خبر : ۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: فرماندار ازنا گفت ارتباط میان مردم و مسئولین و محقق ساختن خواسته های مردم از مهمترین وظایف خبرنگاران است.

كد خبر : ۴۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: مهم‌ترین رسالت خبرنگاران دادن امید و آگاهی به جامعه است و خبرنگار دیده‌بان هوشیار جامعه محسوب می‌شود.

كد خبر : ۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: عید بودنِ فطر به خوردن غذاهاى رنگین و دل‌خوش کردن به شادى‌هاى کودکانه نیست؛ این عید واقعى است براى کسانى که توانسته باشند...

كد خبر : ۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: صبح که به قصد محل کارت، از خانه خارج می‎شوی، تمام حواست پیش مشکلات شهر و مردم است تا به گوش مسوولین برسانی و شاید بتوانی با قلم خود، مشکلی از آنها حل کنی.

كد خبر : ۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده برای آقای زنگنه نه به‌عنوان موافق و نه به‌عنوان مخالف ثبت‌نام نکرده‌ام، اما با روی کار آمدن وی آقازاده دله‌دزد مانند مهدی هاشمی سر کار می‌آید و میدان‌دار می‌شود.

كد خبر : ۴۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده برای آقای زنگنه نه به‌عنوان موافق و نه به‌عنوان مخالف ثبت‌نام نکرده‌ام، اما با روی کار آمدن وی آقازاده دله‌دزد مانند مهدی هاشمی سر کار می‌آید و میدان‌دار می‌شود.

كد خبر : ۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: از زمانی که انسانها از زندگی غارنشینی دوری کردند و برای ادامه زندگی به فکر راههای تولیدی به مراتب پیچیده تری افتادند[...]

كد خبر : ۴۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: وزیر پیشنهادی نفت در نشستی اعلام کرده، «اگر تحریم‌ها برداشته نشود برنامه‌های بلندمدت یک خیال‌پردازی خواهد بود»؛ گویا آقای زنگنه اعتقادی به توان داخلی ندارد.

كد خبر : ۴۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: مجلس دیروز نه شباهتی به مجلس شورای اسلامی داشت و نه معارفه و رای اعتماد به وزرا بلکه بیشتر به کلاس درس کودکانه ای شباهت داشت که درآن کودکان برای خواسته ای کودکانه به جان هم افتاده بودند.

كد خبر : ۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: از زمانی که انسانها از زندگی غارنشینی دوری کردند و برای ادامه زندگی به فکر راههای تولیدی به مراتب پیچیده تری افتادند[...]

كد خبر : ۴۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: علاوه‌بر ظریف، سیدمحمود علوی و حسین دهقان هم از جمله وزرایی هستند که امتحان خود را در خدمت به انقلاب و نظام اسلامی پس داده‌اند.

كد خبر : ۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: فرار از خانه با یک تصمیم غلط آغاز می‌شود اما یک دنیا پشیمانی و حسرت را در دل جوانان و به ویژه‌ دختران جای می‌دهد.

كد خبر : ۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر:  اين روزها كه كابينه دولت در مجلس شوراي اسلامي مشغول گرفتن راي اعتمادهستند، در اين ميان لرستاني ها دركابينه پيشنهادي دولت روحاني علي رغم خواسته مردم و نمايندگان مجلس دراين ديار،بي نصيب مانده است.

كد خبر : ۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: از زمانی که انسانها از زندگی غارنشینی دوری کردند و برای ادامه زندگی به فکر راههای تولیدی به مراتب پیچیده تری افتادند[...]

كد خبر : ۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۴


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: امام جمعه موقت خرم آبادگفت: رای اعتماد نمایندگان مجلس به کابینه نشان دهنده رشد سیاسی در بخش های ساختاری و سازمانی و همچین بیانگر نظام مهندسی شده ایران است.

كد خبر : ۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: امام جمعه موقت خرم آبادگفت: رای اعتماد نمایندگان مجلس به کابینه نشان دهنده رشد سیاسی در بخش های ساختاری و سازمانی و همچین بیانگر نظام مهندسی شده ایران است.

كد خبر : ۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: تعامل بین دولت و مجمع، قطعاً به نفع مصالح و منافع نظام و حل مشکلات کشور خواهد بود، زیرا مردم با رأی به رئیس جمهور، امید بسته‌اند و انتظار داریم دولت جدید پاسخ مناسبی به امید مردم سراسر کشور بدهد.

كد خبر : ۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: با اینکه دولت میزان افزایش نرخ اجاره بها را در سال 90 بین 7 تا 9 درصد اعلام کرده بود اما در شهرستان دلفان در سال90 شاهد رشد 25 تا 30 درصدی و در سال 91 شاهد رشد 60تا 80 درصدی نرخ اجاره بها بودیم.

كد خبر : ۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: با اینکه دولت میزان افزایش نرخ اجاره بها را در سال 90 بین 7 تا 9 درصد اعلام کرده بود اما در شهرستان دلفان در سال90 شاهد رشد 25 تا 30 درصدی و در سال 91 شاهد رشد 60تا 80 درصدی نرخ اجاره بها بودیم.

كد خبر : ۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: وقتی فرسنگ‌ها از خانه و کاشانه‌ خود دور شوی به شوق زیارت خانه‌ محبوبت خدا، و آن وقت دریابی حرمت مؤمن نزد خدا از احترام کعبه نیز بالاتر است؛ و آنگاه عشق الهی مانع شود که تو پشت برادران ایمانی خود غیبت و بدگویی کنی. اگر تجربه‌ عشق و خدمت به دیگران نداشته باشی، تجربه‌ای از عبادت هم نخواهی داشت.

كد خبر : ۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: باید برای انتخاب لوازم ‏‌التحریر دانش‌آموزان دقت بیشتری کرد و از تهیه لوازم التحریری که ذهن دانش‌آموز را به سمت خیال‏ پردازی و بیراهه سوق می‌دهد خودداری شود.

كد خبر : ۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: متاسفانه توسط شکارچیان بی‌رحم یک قلاده پلنگ در منطقه هشتاد پهلو خرم‌آباد در لرستان کشته شد.

كد خبر : ۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: در نظام جمهوری اسلامی ایران نگاه به مدیریت یک نوع نگاه خدمتگذاری، روشن و شفاف است که در سایر کشورها این نوع نگاه دیده نمی شود.

كد خبر : ۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: رئيس‌جمهور سوريه گفت: کشورهای غربی نمی‌توانند ملت‌های خود درباره این دخالت نظامی راضی کنند.

كد خبر : ۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: در پی اعلام خبر کناره گیری استیو بالمر مدیر عامل شرکت مایکروسافت از سمتش، شایعات در خصوص مدیر عامل جدید قوت گرفته اما نام «جولی لارسن گرین» بعنوان گزینه شماره یک مطرح شده است.

كد خبر : ۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵


آساره خبر: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: داغ تسلیم شدن ملت ایران را بر دل دشمن گذاشته و کاری می‌کنیم که آرزوی شکست مردم ایران اسلامی را با خود به گور ببرد.

كد خبر : ۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در اولین دیدار هیأت دولت یازدهم، با قدردانی از هماهنگی دولت و مجلس برای آغاز بکار سریع دولت جدید، آقای روحانی را رئیس جمهوری مطلوب، مورد اعتماد و دارای سوابق روشن انقلابی خواندند و [...]

كد خبر : ۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷


كد خبر : ۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۹


آساره خبر: شهیده طاهره هاشمی در انشای خود نوشته است: ملتی که برای هر قطعه از این میهن خون‌ها فدا کرد، دیگر سازش با نوکران آمریکا، این دشمنان اسلام را جایز نمی‌داند؛ نگرانی ما این است که مبادا سازشی صورت گیرد اما هرگز سازشی صورت نخواهد گرفت.

كد خبر : ۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: استاندار لرستان ازعمليات اجرايي احداث 13سد بزرگ ومهم در لرستان خبرداد.

كد خبر : ۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: هر که سردار شهید عقیل پروانه را می شناخت می دانست که او در دنیای موقت ماندنی نیست و جایش در بهشت و مرقدش در کربلاست.

كد خبر : ۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


كد خبر : ۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: در دنیا انسانهایی هستند که وقتی با وسعت نگاه شان به زندگی روبرو میشوی، به تمام آنچه پیش از آن، از معنای زندگی برای خودت ساخته بودی، شک می کنی... انسان هایی هستند که تو را در برابر عظمت کلامشان، وادار به خلوت با داشته هایت می کنند[...]

كد خبر : ۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: تشبیه افسانه ی ساری گلین ترک ها با سمیه ی کردستان تشبیه دو اسطوره است که در مقابل ظلم و جهالت مردانه قد علم کرده بودند و از حیثیت شان دفاع کردند تا برای ما درسی آموزنده باشد.

كد خبر : ۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: رئیس ستاد اقامه نماز کشور، گفت: برخی از فرودگاه‌ها به علت بی‌برنامه‌گی در  پروازها نماز را قربانی می‌کنند.

كد خبر : ۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا در این دو هفته که به خود فرصت داده بداند جنگ انرژی‌ها را فعال می‌کند و روح جهاد را نزد مسلمانان گسترش می‌دهد.

كد خبر : ۶۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


كد خبر : ۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، نماز جمعه را یک شبکه مهم و ارزشمند دینی، مردمی و حکومتی دانستند و [...]

كد خبر : ۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹


آساره خبر: دکتر روحانی در اولین گفت و گوی تلویزیونی با مردم اظهار داشت: دولت در سرفصل‌های مختلف به دنبال راه‌حل‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت برای حل مشکلات است.

كد خبر : ۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰


آساره خبر: موضوع انتخاب شهردار برای اداره شهر که مهمترین تصمیم شوراهاست، در خرم‌آباد هم دستخوش اتفاقات جالبی شده است. مهمترین اتفاق اینکه، شورای چهارم تصمیم به انتشار فراخوان عمومی گرفته است.

كد خبر : ۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۱


آساره خبر: نامه ها امروز به صورت الکترونیکی شده است و تنها با زدن چند دکمه می توان در کمتر از یک ثانیه آن را به دست طرف مقصد رساند اما در گذشته سیستم های پستی وجود نداشت و ارتباط میان دونفر بسیار سخت بود.

كد خبر : ۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۳


آساره خبر: روحانی با بیان اینکه شادی و شور مردم پس از انتخابات نشان داد که اراده و تصمیم آنان در انتخابات تا چه حد برای سرنوشت ملی موثر است، گفت: این حضور و نشاط بار سنگینی را بر دوش این خادم کوچک ایران گذاشته است، ضمن اینکه می‌دانستیم در سخت‌ترین شرایط این بار را بر دوش می‌گیرم.

كد خبر : ۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۳


آساره خبر: در دنيا خانه هاي شگفت انگيز زياد است اين بار خانه هاي عجيب و غريب را ميبينيم که ديدن آنها خالي از لطف نيست از قهوه خانه اي که روي يک درخت است تا خانه درختی های زیبا و باورنکردنی .

كد خبر : ۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۳


آساره خبر: «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با تلویزیون ای‌بی‌سی نیوز گفت : با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نامه نگاری داشته است.

كد خبر : ۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


آساره خبر: اولین حضور دهمرده، در روزهایِ نخستینِ انتصابش به عنوان استاندار لرستان در نمایشگاهِ رسانه ها در محل دائمی نمایشگاه های فعلی در دامنه مدبه کوه بود؛ دامنه همان محلی که امروز کمتر کسی را می شناسی که نامی از آن را به عنوان مجتمع 14 معصوم یا بام خرم آباد نشنیده باشد.

كد خبر : ۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


آساره خبر: سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه محصول کار سپاه و نیروهای مسلح، تولید امنیت است، گفت: امنیتی که امروز شاهد آن هستیم، ریشه‌اش تصمیمات و تدابیر امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

كد خبر : ۷۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۶


آساره خبر: معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: برای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک اقدام عملی مثبتی صورت نگرفته است.

كد خبر : ۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان، پیشکسوتان و پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کارنامه درخشان سپاه را نشان دهنده عمق هویت، شخصیت و تجربیات موفق یک ملت خواندند

كد خبر : ۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: شب گذشته طی مراسمی با حضور تعدادی از نمازگزاران و خانواده‌های محله نارمک تهران از محمود احمدی‌نژاد تقدیر شد؛ در شبی که وی در سخنرانی‌اش حرف سیاسی نزد و در برابر پرسش‌های مکرر خبرنگاران، سکوت کرد، طفره رفت و لبخند زد و البته پیش‌بینی کرد که امام زمان تا چهار سال دیگر ظهور می‌کند.

كد خبر : ۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: زمانی دیپلماسی حربه ای دردست سیاست مداران برای به کرسی نشاندن خواسته های سیاسی واقتصادی کشورمطبوعشان بود.گفت وگو وبیان شفاهی دولتمردان وسیله ای است که تاکنون روال وجریان سیاست بین الملل راتداوم بخشیده است.

كد خبر : ۸۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۰


آساره خبر: آمریکایی‌ها که تلاش وافری دارند تا رهگیری اطلاعاتی نشوند، مایل نیستند که در مقابل دید یگان‌های بیگانه، شناورهای سپاه به آنها نزدیک شوند.

كد خبر : ۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۰


آساره خبر: بچه‏ هاى شهید چمران در ستاد جنگ‏هاى نامنظم جمع می شدند و هر شب عملیات می رفتند و بنده را هم گاهى با خودشان می بردند. یک شب دیدم، افسرى با من کار دارد؛ باحالت گریه آمد و گفت: شب‏ها که بچه‏ها به عملیات مى‏روند، اگر می شود من را هم ببرند.

كد خبر : ۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: رئیس‌جمهور در سخنرانی خود در مراسم رژه 31 شهریور نیروهای مسلح با تأکید بر لزوم بازخوانی پیروزی‌های انقلاب اسلامی در دفاع مقدس گفت: بازخوانی این وقایع برای خود ما نیز لازم است و باید 8 سال ایستادگی نه تنها در برابر یک متجاوز بلکه در برابر ارتش‌های ابرقدرت‌های جهانی برای خود ما نیز بازخوانی شود.

كد خبر : ۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: روز گذشته در روستای ظفرآباد یک مامور نیروی انتظامی بر اثر ضربات چاقو توسط برادر خود به قتل رسید.

كد خبر : ۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲


آساره خبر: فرهنگ هر جامعه از مهمترین ابزاری است که می تواند یک جامعه را به پیشرفت و یا به سقوط بکشاند.

كد خبر : ۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: عباس شکیبا در یادداشتی نوشت: امروز گرد شمع ولایت جمع شدیم از پرتو نورش دل خود را منور سازیم تا خفاشان ظلمت دیدگان تشخیص مارا کور نسازند.

كد خبر : ۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات آتي گروه 1+ 5 با ايران گفت: بعد از اینکه روسای‌جمهور ایران و آمریکا وزرای خارجه خود را مسئول پیگیری این موضوع کردند، نشست ژنو در سطح بالایی برگزار خواهد شد.

كد خبر : ۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


آساره خبر: «آن روزها درکنارهم جنگیدن همشهریان وهم ولایتی ها افتخاربزرگی بود. جنگ که شروع شد باوجوداینکه هنوزسازماندهی نشده بودیم رفتیم سمت جنوب.عده زیادی هم جلوی پیشروی دشمن ازسمت غرب راگرفتند.بچه های لر همیشه افتخارآفرین بودند.»

كد خبر : ۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


آساره خبر: در اتفاقی غیرمنتظره، یکی از اشیای تاریخی منحصر به فرد متعلق تمدن ایران باستان همراه با رئیس جمهور کشورمان از آمریکا به ایران بازگشت تا امیدها برای وقوع یک اتفاق بسیار مهم‌تر افزایش یابد.

كد خبر : ۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: لشگر57 حضرت ابوالفضل(ع) با چهار گردان کمیل، بعثت، یونس دریایی، و گردان محرم وارد عمل شد، گردان محرم محاسبات ارتش  دنیا را به هم زد و به فرماندهی شهید لشنی در صورتی که دشمن بر روی شاخ شمیران بود و گردان محرم از پایین به بالا حرکت می کرد موفق شدند شاخ شمیران را تصرف کند؛ این است که بزرگان فرموده اند "خدا شاخ شمیران را شکست.

كد خبر : ۹۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا در حالی صدر اخبار جهانی را از آن خود کرده که سوالات فراوانی پیرامون آن مطرح است.

كد خبر : ۹۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: حضور زنان در مشاغل سخت، آن هم پا به پای مردان، همواره مسئله‌ای قابل طرح و بحث بوده و هست. بسیارند کسانی که معتقدند زن‌ها قابلیت و توانایی انجام هر کاری را دارند و چون دارند...

كد خبر : ۹۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: وزیر کشور گفت: براساس بررسی‌های به عمل آمده ۸۰ درصد موضوعات چالش‌برانگیز در سایت‌ها و رسانه‌ها کنار رفته است چرا که رئیس‌جمهور با آرامش و اعتماد به مردم حرف می‌زند و دیگر کسی اطلاعات نابه‌جا و نادرست در رادیو تلویزیون نخواهد شنید.

كد خبر : ۹۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: معاون وزیر امور خارجه با اشاره به تماس تلفنی اوباما با روحانی تصریح کرد تاریخ پرتنش با یک گفت‌وگوی تلفنی به روابط معمول برنمی‌گردد.

كد خبر : ۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: حسین شریعتمداری نوشت: اگر درخواست مکالمه از سوی آقای روحانی بوده است، آیا نسبت دادن آن به آمریکایی‌ها با شعار «دولت راستگویان» در تناقض نیست؟! و چنانچه این درخواست از سوی آمریکایی‌ها بوده است، نشان‌دهنده آن است که دولت آمریکا حتی در حد و اندازه اعلام‌نظر درباره یک مکالمه تلفنی هم صداقت نداشته و قابل اعتماد نیست.

كد خبر : ۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: پرسیدن که عیب نیست. مخصوصا از کسانی که «دانستن را حق مردم» می‌دانند! و طی سه دهه گذشته بارها بر این «حق» اصرار ورزیده‌اند.

كد خبر : ۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: ظریف در پاسخ به سوال مجری این برنامه در مورد برخی اعتراض ها به آقای روحانی پس از بازگشت از نیویورک گفت: یکی از تشابهات ایران و آمریکا این است که هر دو جامعه و نظام، چند صدایی و تکثرگرا هستند و این بسیار خوب و نکته قوت است.

كد خبر : ۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با تقدیر از مردم شریف ایران، تصریح کرد: انتخابات ایران نگاه دنیا را به خود تغییر داده و فضای بسیار خوبی برای شنیدن پیام‌های بر حق جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و برنامه‌هایی که در این سفر دنبال شد، فرصتی برای تبیین این مواضع بود.

كد خبر : ۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: اگر چه بر این باور نیستیم که مسئله حجاب به یک مسئله پلیسی و امنیتی تبدیل شود،بلکه بیشتر کارشناسان امور فرهنگی بر این باورند که حجاب باید در حیطه دغدغه های فرهنگی اولویت داده شده و با تبلیغات و برنامه های فرهنگی در بدنه خانواده ها و آحاد جامعه نهادینه شود.

كد خبر : ۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مواضع رئیس‌جمهور در نیویورک و به‌خصوص نطقش در سازمان ملل مناسب و مقتدرانه بود، تأکید کرد: مکالمه تلفنی با اوباما باید به بعد از اقدامات عملی آمریکا موکول می‌شد.

كد خبر : ۹۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: پلهای تاریخی لرستان که لقب حیرت انگیزترین پلهای تاریخی جهان را با خود یدک می کشند هفت سال است که در فهرست موقت ثبت جهانی درجا می زنند و در حالی که آثار با قدمت کمتر ثبت جهانی شده اند ولی هنوز نوبت ثبت به این میراث ارزشمند نرسیده است.

كد خبر : ۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: جانشین معاونت سیاسی سپاه پاسداران کشور گفت: رویکرد جدید آمریکا را نه یک راهبرد استراتژیک بلکه یک تاکتیک برای گذر از بحران موجود دانست.

كد خبر : ۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۰


آساره خبر: کشورهای غربی همواره با کشف دغدغه‌های مردم کشورهای جهان سوم تلاش می‌کنند تا آنها را با خود همراه سازند، زیبایی و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های زنان امروزی است که راه حل واهی غرب برای رسیدن به این زیبایی سیگارهای لاغری است.

كد خبر : ۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


آساره خبر: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه رسم آمریکایی‌ها این است که وقتی هر کسی را می‌کشند، بلافاصله وی را به عنوان بیمار روانی معرفی می‌کنند، گفت: بیمار روانی سران کاخ سفید هستند که دم دست‌ترین اقدام برای آن‌ها کشتن انسان‌هاست

كد خبر : ۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۳


آساره خبر: خاتمی البته به دلایل کاملا روشن توضیح نمی‌دهد که چرا اولا ادعای گفت‌وگوی تمدن‌ها سر از لابی‌ها با اتاق‌فکرهای آمریکایی- صهیونیستی و ملاقات‌های مخفیانه درآورد و ثانیا چرا اساسا بی‌اعتبار شد؟

كد خبر : ۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۳


آساره خبر: هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (شنبه) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.

كد خبر : ۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴


آساره خبر: وزارت نیرو در اقدامی قابل تامل و تعجب برانگیز به دنبال قطع نان سفره لرستانی ها است.

كد خبر : ۱۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴


دولت چندی پیش با تشکیل کمیته ای به دستور رئیس جمهور تلاش کرد ضمن بازتر کردن فضا برای نقد اقدامات خود، شکایات دولت گذشته را از رسانه ها و افرادی که صرفا به نقد منصفانه دولت پرداخته اند، پس بگیرد، در این راستا 50 شکایت از 16 رسانه که توسط دولت احمدی نژاد انجام شده بود از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و با دستور دکتر حسن روحانی بازپس گرفته شد.

كد خبر : ۱۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۶


مال حرام نه تنها زندگی خوشایندی برای در دنیا برای جمع آورنده آن ندارد بلکه بعد از مرگ او نیز اثرات آن متوجه اوست به عبارتی اموال او را کسان دیگری مصرف می کنند اما او باید پاسخگو باشد.

كد خبر : ۱۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


بیش از هزار نخبه جوان برتر دانشگاهی در گفت و شنودی 2 ساعته با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود پرداختند و از زبان ایشان با ضرورتها و ظرافتهای «استمرار پیشرفت پرشتاب و درون زای علمی»، به عنوان عامل اصلی دست یابی ایران به قله های رفیع «پیشرفت و اقتدار و آبادنی» آشنا شدند.

كد خبر : ۱۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


در کتاب "امام زمان (عج) در کلام اولیای ربانی" آمده است: عارف مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی در بیانی، معنای غیبت حضرت ولی عصر(عج) را اینگونه تشریح می‌کنند:
كد خبر : ۱۰۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، درباره اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره رابطه با آمریکا از نگاه امام خمینی، اعلام کرد: اظهارات هاشمی در حذف شعار مرگ بر آمریکا حساسیت ها را برانگیخت. اظهار‌نظر شخصی ربطی به موسسه ندارد.

كد خبر : ۱۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج، فرا رسيدن موسم حج را عيد بزرگ امت اسلامي و فرصتی معجزه‌گر برای علاج آسیب‌پذیری‌های دنیای اسلام خواندند.

كد خبر : ۱۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۲


محمدجواد ظریف در صفحه 'فیس‌بوک' خود نوشت: آن چنان استوار و منطقی مذاکره کرده‌ایم که هیچ نگرانی از افشای مطالب مذاکرات نداریم. تمام مطالبی که از جزئیات طرح ایران به 1+5 در رسانه‌ها منتشر شده خیالی و حدس و گمان است. بیشترین واهمه از موفقیت مذاکرات را صهیونیست‌ها دارند.

كد خبر : ۱۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۶


مشکلات اسکلتی، دردهای نواحی مچ، گردن، عوارض بینایی و تزلزل اعتماد به نفس در کودکان گوشه‌‌های از آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای است در حالیکه براساس آمارها ایرانی‌ها ۴۰ میلیون ساعت در روز را صرف استفاده از گیم و بازی‌های رایانه‌ای می‌کنند.

كد خبر : ۱۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این مطلب که بحث ارتباط با آمریکا یک بحث ملی و از سیاست‌های در اختیار مقام معظم رهبری است، گفت: مطرح کردن این مسائل در رسانه‌ها و روزنامه‌ها نتیجه و حاصلی نخواهد داشت.

كد خبر : ۱۱۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۹


«دوستانم می‌گویند: نگاه مادرت آرامش بخش است آرزو داشتم چهره مادرم را ببینم ولی باز هم راضی‌ام به رضای خدا.»

كد خبر : ۱۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۹


در مهرماه سال 61 13هر دو  وارد سپاه شدیم. شهید بالنگ فوق العاده به لباس مقدس و آرم پر افتخار سپاه علاقه ی عجیبی داشت.

كد خبر : ۱۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری درباره معاون اولی مشایی در دولت دهم گفت: به بنده گفته شد مفاد این نامه تا کنون اجرا نشده و شما آن را با مردم در میان بگذارید و بنده هم‌‌ همان پیام را انجام دادم.

كد خبر : ۱۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳


محمد حسین بازگیر؛ مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: مهم ترین و اصلی ترین راهکار برای حفظ محیط زیست، فرهنگ سازی است. اگر باور و نگرش مردم نسبت به محیط زیست تغییر کند خود به خود آن چه را که بخواهیم اتفاق می افتد.

كد خبر : ۱۱۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


كد خبر : ۱۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


حکایت امروز سرگذشت بانوی است که دو روز عالم برزخ را تجربه کرده است و حرف های او حاوی مطالب تامل برانگیزی از عالم برزخی است.

كد خبر : ۱۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


رئیس‌جمهور با بیان اینکه ناچاریم بیش از ۷ میلیون تن گندم وارد کنیم، تأکید کرد: دولت همه توان خود را برای احیای کشاورزی بکار خواهد بست.

كد خبر : ۱۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


امروزه باید در خصوص نقل و انتقال در مسیر های ارتباطی زمینی، هوایی و دریایی تدابیر اجرایی لحاظ شود، از جمله فاکتورهای مشخص تدبیر این است که با وجود محدودیت ها، با حداقل امکانات جلوی سوانح و حوادث را بگیریم وی سپس تاکید کرد؛ ازجمله حقوق عمومی ارتقاء ضریب امنیت راه هاست.

كد خبر : ۱۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب در جمع ایرانیان مقیم آفریقای جنوبی گفت: حضور هوشمندانه مردم در انتخابات ریاست جمهوری سبب شده است که شرایط ما در دنیا به شکل قابل توجهی عوض شود.

كد خبر : ۱۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به همایش ملی «تغییرات جمعیتی و نقش آن در تحولات مختلف جامعه» با اشاره به اهمیت موضوع جمعیّت و ضرورت فرهنگ سازی برای اقناع نخبگان در ارتباط با نیاز کشور به افزایش جمعیت، خاطر نشان کردند[...]

كد خبر : ۱۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


هوشنگ بازوند؛ استاندار لرستان در پیامی واقعه سیزده آبان و سیاست استکبار ستیزی را یکی از اصول غیر قابل غیر انقلاب اسلامی دانست و افزود: سیزده آبان به عنوان نماد اعتراض ملت ایران بوده و هست؛ یعنی مقاومت مردم مسلمان در برابر زیاده خواهی و زور گویی حاکمان زمان و زیاده خواهی‌هایی که مستکبران بر آن تاکید داشته اند.

كد خبر : ۱۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


13 آبان روز استکبار جهانی، روز شناخت دشمن است، روش های دشمنی تبدیل شده و ترجمه شده را بشناسیم.

كد خبر : ۱۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


كد خبر : ۱۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموزان، با بیان تحلیلی مهم از ریشه های دشمنی استکبار با ملت ایران ضمن اعلام حمایت جدی و محکم از مسئولان پرتلاش مذاکرات جاری تأکید کردند[...]

كد خبر : ۱۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ملت ایران پرورش یافته مدرسه بزرگ انقلاب است، گفت: این خیال باطلی است که آمریکا تصور کند ملت بزرگ ایران با افزایش تحریم‌ها ایران تسلیم می‌شوند.

كد خبر : ۱۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


قاسمعلی عبدی آرایشگر است و می گوید: سر دادن شعار مرگ بر آمریکا وظیفه دینی ماست و نمی شود به آمریکا اعتماد کرد؛ آمریکا هم در دنیا و هم در بُعد انسانیت خائن است.

كد خبر : ۱۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


مقدمه‌چینی نمی‌کنم. شما امروز سالم هستید، اما به زودی جان خودتان را از دست می‌دهید.

كد خبر : ۱۲۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


یک دهه قبل از انقلاب اسلامی، شعار فرزند کم تر- زندگی بهتر با هدف کنترل جمعیت به صورت گسترده مورد تبلیغ قرار گرفت؛ اما ...

كد خبر : ۱۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» فرمودند: چرا روی سر مادرشان دست نکشیدی؟ امام حسین«سلام‌الله‌علیه» فرمودند: مادر جان! او نماز نمی‌خواند.

كد خبر : ۱۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


اگر عاشورا را صرفا یک رخداد نپنداریم و به آن بصورت یک فرهنگ متعالی نگاه کنیم، خواهیم دید که از عمق وجود این فرهنگ می توانیم به" سبک زندگی عاشورایی" برسیم سبکی که در آن شاخصه هایی چون شناخت حق از باطل، ارجح کردن مرگ با عزت بر زندگی با خفت، زیر بار حرف ناحق نرفتن، ایثار، بصیرت، حجاب و عفاف، ولایتمداری و تسلیم بودن در برابر خواست خدا، جوانمردی و اخلاص دیده می شود. سبک زندگی عاشورایی یعنی یادمان باشد "کل یوم عاشورا ".

كد خبر : ۱۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


رییس کل دادگستری استان لرستان: حداقل استفاده از دفاتر دیوان عدالت اداری در استانها رفع مشکلات قضایی مردم است.

كد خبر : ۱۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


دکتر ˈسیدعباس عراقچیˈ معاون وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکرات هسته ای ایران تاکید کرد که مذاکرات ژنو، محکی برای سنجش گروه 1+5 است.

كد خبر : ۱۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


مسیحیان و پیروان برخی از ادیان مردگان خود را درون تابوت گذاشته و دفن می کنند. این کار برای آن ها نشانه ای از احترام به مردگان است و به تابوت احترام می گذارند.

كد خبر : ۱۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸


حجت الاسلام سید احمد میر عمادی؛ در همایش خادمین عتبات عالیات ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت سیدالشهداء، گفت: برگزاری این همایش در ماه محرم معنا و مفهوم دیگری دارد چون نوکران ابا عبدالله گرد هم جمع شده اند تا ارادت خود را به آن حضرت ثابت کرده و نشان دهند.

كد خبر : ۱۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


رئیس‌جمهور با بیان اینکه به زبان و عمل به طرف‌های مذاکره کننده گفته‌ایم که به هیچ عنوان تهدید، تحریم، تحقیر و تبعیض جواب نخواهد داد، گفت: ایران در برابر تهدید هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نیاورده و نخواهد آورد.

كد خبر : ۱۲۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


معاون معاهدات مرزی و امور بین‌الملل فرماندهی مرزبانی ناجا از بسته شدن مرز بیله سوار و جلفا در پی اقدام غیر قانونی مرزبانی جمهوری آذربایجان در بستن مرز پلدشت ـ شاه‌ تختی خبر داد.

كد خبر : ۱۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت زین‌العابدین (ع) از ظهر عاشورا به ‌عنوان حجت خدا در کنار حضرت زینب (س)، میراث‌دار واقعه کربلا بودند.

كد خبر : ۱۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


متاسفانه این رسم بدی در سینمای ماست که افراد با چهره‌ای معصومانه و یا نقش‌های مثبت وارد می‌شوند و بعد از بازی قرار دادن اعتقادات و جذب آرای عمومی،‌ تغییر رنگ می‌دهند!

كد خبر : ۱۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


کا‌ترین مارگارت اشتون، بارونس اشتون اوآپهولاند معروف به «کتی اشتون» متولد ۲۰ مارس ۱۹۵۶ است.

كد خبر : ۱۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


مسئول بسیج جامعه زنان کشور در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج این سازمان از تجلیل یکصد زن اسوه در سطح ملی در همایش " طلیعه داران ایثار"خبر داد.

كد خبر : ۱۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه "عملکرد سیاستمداران با نظامیان متفاوت است"، تأکید کرد: ما هرگز اجازه نخواهیم داد آمادگی رزمی نیروهای مسلح کشورمان، تابع مذاکرات سیاسی باشد.

كد خبر : ۱۳۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


این مرد 65 ساله که «سینگ» نام دارد از سال 1974 تاکنون حمام نرفته و حتی اعضای خانواده‌اش هم از بودن در کنار او احساس ناراحتی می‌کنند. علاوه بر این، موهای این مرد حدود دو متر ارتفاع دارد.

كد خبر : ۱۳۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹


ایران از شکست برابر آمریکا با چاشنی غیرت ، پیروزی ساخت.

كد خبر : ۱۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی؛ امام جمعه خرم آباد در جلسه تفسیر و نشست تلویزیونی در رابطه با مبانی فقهی و همایش تجلیل از پیشتازان رجعت به حجاب که به همت بسیج جامعه زنان استان برگزار شد در جمع بسیجیان به تفسیر سوره مریم پرداخت و گفت: سوره مریم با 98 آیه از سوره های مکی قرآن کریم است، و موضوعات و محتوای سوره مریم را می توان به پنج قسمت تقسیم کرد.

كد خبر : ۱۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵


وزیر امورخارجه کشورمان گفت: اوایل یا اواسط دیماه وارد مذاکره خواهیم شد و ۶ ماه برای مذاکره فرصت داریم، قرار است این مذاکرات ظرف یکسال به مرحله اجرایی برسد.

كد خبر : ۱۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵


رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در آینده نقش نیروگاه‌های هسته‌ای در تولید برق بیشتر خواهد شد کمااینکه هیچ چیزی که دلالت بر توقف فعالیت‌های هسته‌ای باشد در توافقنامه وجود ندارد.

كد خبر : ۱۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷


همگان میل به شناخت زندگی بزرگان و مجاهدان کم نظیر دارند و در پی کشف عوامل ترقی و پیشرفت آنان هستند تا از تجربه آنان در رسیدن به کمالات استفاده کنند از این رو، بیان گوشه ای از فضایل و سیره عملی سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله، حضرت آیة الله العظمی خامنه ای، ذهن و جان تشنه شیفتگانش را سیراب کرده و درس بزرگی برای دوستداران فضیلتها و حقیقت هاست. در این مختصر، اشاره ای کوتاه به برخی از این فضایل خواهیم داشت .

كد خبر : ۱۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


اباصالح ما را دریاب... دنیا تاریک است، بیا و چراغانش کن.

كد خبر : ۱۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


اساس تلفن همراه برای ارتباط برقرار کردن گذاشته شده است و همه ما اولین نیاز خود را برای خرید یک تلفن همراه برقراری ارتباط می دانیم اما این روزها تلفن ها پیچیدگی بسیاری پیدا کرده اند و کارهای مختلفی انجام می دهند.

كد خبر : ۱۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


ایرج کاظمی؛ استاددانشگاه و متخصص لرستان شناسی؛ درباره پوشش های سنتی معتقد است که در هر جای دنیا هر کشوری یک پوشش و لباس سنتی دارد برای مثال هندی ها و پاکستانی یک پوشش سنتی به نام "ساری" دارند. لباس های محلی و سنتی هر منطقه، نشان دهنده فرهنگ آن منطقه اند.

كد خبر : ۱۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


آیت‌الله‌ عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید شیعیان، با توصیه به ذکر «بسم‌الله» در آغاز هر کار گفت: اینکه گفته می‌شود هر کاری که خواستید انجام دهید با نام خدا شروع کنید و سر هر سفره‌ای که نشستید «بسم الله» بگویید، اشاره به فقر انسان و نیازمندی او به خداوند دارد.

كد خبر : ۱۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


اولین گزارش صد روزه حسن روحانی از عملکرد دولت یازدهم و البته دولت دهم با واکنش‌های مختلفی مواجه شد. ضمن این که اصل پاسخ‌گویی به افکار عمومی شایسته احترام و تقدیر است اما بعضی بی‌دقتی‌های رئیس جمهور در ارائه گزارش را نباید نادیده گرفت.

كد خبر : ۱۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


توافقنامه ژنو دارای اشکالات حقوقی بسیاری است که از رئیس جمهور محترم که در مجامع گوناگون خود را «حقوقدان» معرفی می‌کند انتظار می‌رود که به دور از فضای تملق که این روزها در رسانه ملی برای ایشان فراهم آورده‌اند به مجامع علمی و دانشگاه ها بیایند و نسبت به این سوالات پاسخ‌های مناسب بدهند.

كد خبر : ۱۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


سید حسن نصر الله دبیر کل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با شبکه otv به تشریح مواضع خود در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.

كد خبر : ۱۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی؛ امام جمعه مردم خرم آباد، در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید حوزه علمیه خواهران خرم آباد گفت: حوزه های علمیه از سرچشمه جوشان و زلال وحی همواره استفاده می کنند و این یک پشتوانه قوی برای حوزه های علمیه است.

كد خبر : ۱۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۵


پیش مراسم قرعه کشی مسابقات جام جهانی فوتبال در شهر ریودوژانیرو کشور برزیل برگزار شد که نهایت تیم ملی کشورمان در گروه 6 با تیم ملی آرژانتین همگروه شد.

كد خبر : ۱۴۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۵


این مسابقات که با شرکت 66 کشتی گیر از 9 شهرستان در سالن کشتی شهید نعمتی پلدختر برگزار شد، با برتری  تیم خرم آباد پایان یافت.   

كد خبر : ۱۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مسئله اهمیت فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که مهم ترین هدف دشمن تهاجم و شبیخون فرهنگی است.

كد خبر : ۱۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


با توجه به سفر سران کشورهای مختلف به آفریقای جنوبی برای حضور در مراسم تدفین «نلسون ماندلا» نوشته است شاید این مراسم به اولین دیدار روسای‌جمهور ایران و آمریکا منجر شود.

كد خبر : ۱۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷


ارسال پیام تسلیت برای در گذشت مقامات کشورها در عرصه بین المللی یک امر دیپلماتیک و کاملا معمولی و لازم است اما ادبیات بکار گرفته شده در این کار بایستی بر پایه و اساس همان دیپلماتیک و با اصول و قوانین سیاسی و رعایت ادبیات نوشتاری و گفتاری خاص باشد. 

كد خبر : ۱۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


قبل از عملیات کربلای یک در سال ۶۵ بود یک روز پس از استراحت کوتاه که از شناسایی شب قبل برگشته بودیم، دیدم شهید خیرآبادی تنهایی به سمت سنگری که کمی از خط مقدم فاصله داشت می‌رفت و پس از ساعتی برمی‌گردد.

كد خبر : ۱۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


در نظام هستی بی‌ نهایت فرشته وجود دارد که نه نامی از آنها ذکر شده و نه کسی را یارای شمارش آنها است؛ چراکه براساس روایات با هر قطره‌ بارانی که از آسمان فرو می‌ریزد فرشته‌ای پایین می‌آید تا آن‌را در جایی که خداوند به او دستور داده قرار دهد1".

كد خبر : ۱۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


سایت سینمایی کافه سینما در یک گزارش مفصل هنری ! نوشت: در دنیای امروز، نمی‌توان اهمیت پوشش مناسب را، نادیده گرفت. خصوصا وقتی به نمایندگی از کشورتان در مراسمی رسمی ظاهر می‌شوید، نوع پوشش و برخورد شما در اذهان عمومی و به ویژه در نگاه مردم دیگر کشورها، اثرگذار خواهد بود.

كد خبر : ۱۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۱


تروريسم وزارت خزانه‌داری آمريکا هشدار داد که هرگونه سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی در ایران، با مجازات آمریکا مواجه خواهد شد.

كد خبر : ۱۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۲


مهدی کروبی پس از انداختن رأی در صندوق رأی گفت: وقتی نتایج اعلام می‌شود همه ما باید قبول کنیم و از تخریب دیگران بپرهیزیم. نباید به کسانی که درصدد ایجاد شبهه در انتخابات هستند، میدان بدهیم.

كد خبر : ۱۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


سؤالات متعدد ایرانیان از رویه نامناسب بی بی سی فارسی موجب شد مدیران این شبکه ناگزیر شدند مصاحبه تکراری رئیسشان را پخش کنند که در آن گفته بود: «حدود سی چهل سال پیش در بریتانیا بعد از این که کشورهای عربی اسم "خلیج فارس" را عوض کردند در کل بریتانیا رسانه ها از عنوان "خ ل ی ج" استفاده کردند.»

كد خبر : ۱۵۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۵


وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حل بیشتر موانع و مشکلات تولید و صنعت کشور اعم از مقرر داخلی و مصوبات دولت در دست خودمان است و باید رفع شوند، گفت: قیمت خودرو تا پایان امسال گران نمی‌شود.

كد خبر : ۱۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۵


دکتر فضل اله میردریکوندی؛ استاد دانشگاه گفت: افسردگی که اغلب به عنوان سرما خوردگی اختلالات روان مطرح است دلایل متعددی دارد، بارزترین علت آن اساس ژنتیکی و عدم تعادل هورمونی است.

كد خبر : ۱۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۶


دکتر فضل اله میردریکوندی؛ استاد دانشگاه گفت: افسردگی که اغلب به عنوان سرما خوردگی اختلالات روان مطرح است دلایل متعددی دارد، بارزترین علت آن اساس ژنتیکی و عدم تعادل هورمونی است.

كد خبر : ۱۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۶


وزیر امورخارجه کشورمان گفت: غربی‌ها می‌فهمند که باید با ایران از در احترام و تکریم وارد شوند و هر زمان احساس کنیم عهدشکنی وجود دارد برنامه به شکلی تنظیم شده است که ما می‌توانیم برگردیم و زمان زیادی نیاز ندارد.

كد خبر : ۱۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


مقام معظم رهبری فرمودند: وحدت حوزه و دانشگاه، يعنى وحدت در هدف. هدف اين است كه همه به سمت ايجاد يك جامعه‌ اسلامىِ پيشرفته‌ى مستقل، جامعه‌ى امام، جامعه‌ى پيشاهنگ، جامعه‌ى الگو، ملت شاهد - ملتى كه مردم دنيا با نگاه به او جرأت پيدا كنند، تا فكر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عملشان پياده كنند - حركت نمايند.

كد خبر : ۱۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


روزنامه های صبح امروز عناوین مهم خود را به شرح زیر آورده اند که در ادامه خواهید خواند.

كد خبر : ۱۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


کدام شهر به جای تهران بار پایتخت ایران بودن را به دوش می کشد؟ سمنان ، هشتگرد یا ساوه؟

كد خبر : ۱۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


رئیس قوه قضائیه در آستانه سالگرد «حماسه ۹ دی» این رویداد را «حادثه‌ای عظیم» توصیف و اظهار کرد حرکت مردمی ۹ دی بساط فتنه را یکجا جمع کرد.

كد خبر : ۱۵۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵


رئیس سازمان بسیج گفت: «نفر دوم فتنه» به ملاقات پادشاه سعودی در عربستان می‌رود پس بی‌شک صلاح و مشورت با سران جنایتکار وهابیت، فتنه‌گری و دشمنی با اسلام ناب را در پی خواهد شد.

كد خبر : ۱۵۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: نهم دی از ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است؛ نهم دی روز تجلی بصیرت مردم ، بیعت و میثاق امت با ولایت و رهبری است که اهمیت فراوانی دارد.

كد خبر : ۱۵۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: نهم دی از ایام الله تاریخ انقلاب اسلامی است؛ نهم دی روز تجلی بصیرت مردم ، بیعت و میثاق امت با ولایت و رهبری است که اهمیت فراوانی دارد.

كد خبر : ۱۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: حماسه نهم دی ماه یکی دیگر از اتفاقات مبارکی است که می تواند الگوی سایر ملل مسلمان برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلابی و حفظ آرمان های اسلامیشان باشد .

كد خبر : ۱۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: حماسه نهم دی ماه یکی دیگر از اتفاقات مبارکی است که می تواند الگوی سایر ملل مسلمان برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلابی و حفظ آرمان های اسلامیشان باشد.

كد خبر : ۱۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، گفت: خوشا به حال کسانی که بدون هیچ منت و چشم داشتی به نیازمندان جامعه کمک می کنند، مگر نه اینکه بایستی از مولای متقیان حضرت علی(ع) الگو گرفت، امیر المومنین تمامی وجودش را وقف جهاد فی سبیل الله نمود، کمک به نیازمندان جهادی مقدّس است.

كد خبر : ۱۶۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


مهرداد همیشه بین ما چند نفر برای این ‌که بچه‌ها را به سمت خانه‌ی خودشان سوق بدهد، پیشتاز بود. خانه‌شان پاتوق دائمی بود. مهرداد تک ‌پسر خانواده و قهرمان وزنه‌برداری بود.

كد خبر : ۱۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۳


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آمریکایی‌ها بدانند چنانچه دست از توهین و تهدید بر ندارند، ملت ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خود عقب‌نشینی نمی‌کنند.

كد خبر : ۱۶۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۳


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


کلیات سبد اهدایی رایگان دولت به برخی اقشارجامعه اعلام شد ورسانه ها هرکدام راجع به جزئیات آن قلم فرسایی کرده اند. اینکه این تصویب نامه کی اجرایی می شود ذهن خیلی ها رابه خود مشغول کرده وباعث شده هرکس باذهنیات خودش درگیرباشد.

كد خبر : ۱۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹


خداوند متعال، پاک بودن و پاک زیستن را در سرشت و نهاد بشر به ودیعت گذاشت.

كد خبر : ۱۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در مورد سیاست های خاص اخیرعربستان درقبال منطقه ونگاه دولت ایران در این باره گفت: رابطه با عربستان قرار بود جزء سیاست های خارجی دکتر روحانی باشد و قرار شد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با ملک عبدالله دیداری داشته باشد، اما قضایای اخیر مقداری وضعیت را پیچیده کرده است.

كد خبر : ۱۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


علی حیدر امیری؛ استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در مورد سیاست های خاص اخیرعربستان درقبال منطقه ونگاه دولت ایران در این باره گفت: رابطه با عربستان قرار بود جزء سیاست های خارجی دکتر روحانی باشد و قرار شد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با ملک عبدالله دیداری داشته باشد، اما قضایای اخیر مقداری وضعیت را پیچیده کرده است.

كد خبر : ۱۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


از صدور حکم جنجال برانگیز پرونده محسن قهرمانی تا پیگیری ماجرای قلیان و داوری بحث برانگیز بازی پرسپولیس و فولاد! اینها تنها بخشی از برنامه نود شب گذشته بود. برنامه‌ای که البته با پخش مراسم مرد سال فوتبال جهان آغاز شد.

كد خبر : ۱۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۴


دربی 78 پایتخت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

كد خبر : ۱۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۷


رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها همواره یک عامل تشویق‌کننده و دلخوش‌کننده در دنیای اینترنت بوده است. البته هیچ سیستم رتبه‌بندی ثابتی در دنیای وب وجود ندارد، ولی سايت "آلکسا"(alexa.com) در این مسیر، قدرت خود را به اثبات رسانده است و یک سایت رتبه‌دهنده خوب برای وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود.

كد خبر : ۱۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


معاون رییس جمهور در امور زنان در دیدار با رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مکزیک، تاکید کرد: استفاده از توانمندی‌های زنان در حل بحران‌های جامعه ضروری است.

كد خبر : ۱۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳


با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان لرستان جان چهار مادر باردار در کمتر از 24 ساعت از مرگ حتمی نجات یافت.

كد خبر : ۱۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳


شبکه انگلیسی من وتو در برنامه بفرماییید شام عدم حضور زنان ایرانی در استادیوم را فرهنگ عقب مانده ایرانیان عنوان کرد.

كد خبر : ۱۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


رئیس‌جمهمور گفت: جمهوری اسلامی ایران به طور کامل برای مذاکره و اعتمادسازی آماده است، اما نه از تهدید می‌ترسیم و نه زبان تهدید در مواجهه با ایران کارگر است.

كد خبر : ۱۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: افزایش موالید و به طور کلی نرم رشد افزایش جمعیت در کل کشور آهنگ کندی به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: افزایش موالید و به طور کلی نرم رشد افزایش جمعیت در کل کشور آهنگ کندی به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


شهیدان شمع محفل بشریت اند. آنان که هستی خود را برای وصال به دوست مهیا کرده اند از دام های منیت رهیده و شیطان را در بند کشیده و او را به یاس کشانده اند.

كد خبر : ۱۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


باراک اوباما برای پنجمین بار در دوران ریاست‌جمهوری خود به کنگره رفت و نطق سالانه خود را ایراد کرد؛ نطقی که بخش‌ عمده‌ای از آن به مسائل اقتصادی اختصاص یافت. اوباما در این سخنرانی به مسأله ایران نیز اشاره کرد و گفت که در شرایط کنونی تحریم‌های کنگره را علیه تهران وتو خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


غم عشقت بیابان پرورم کرد/ هوای عشق تو بی بال و پرم کرد/ به مو گفتی صبوری کن صبوری/ صبوری طرفه خاکی بر سرم کرد

كد خبر : ۱۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


در دولت احمدی نژاد 14 وزیر و معاون او به صورت نمادین از دریافت یارانه نقدی انصراف دادند تا راه را برای انصراف اقشار ثروتمند باز کنند اما پیش بینی احمد توکلی درست از آب در آمد که گفته بود کسی از دریافت یارانه انصراف نمی دهد.

كد خبر : ۱۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


زنگ انقلاب در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی و همزمان با لحظه تاریخی ورود امام خمینی (ره) به کشور در سطح مدارس و آموزشگاه های استان لرستان به صدا درآمد.

كد خبر : ۱۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۲


فرمانده سپاه لرستان گفت: برای تحقق جامعه اسلامی باید تمام کسانی که در ارکان دولت تصمیم می گیرند در تراز انقلاب باشند.

كد خبر : ۱۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


یکی از دلایل رواج لباسشویی های عمومی در سوئیس و کشورهای اروپایی این است که بدلیل هزینه های نگهداری و برق مصرفی این ماشین ها، عملا خرید آن صرفه اقتصادی ندارد.

كد خبر : ۱۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


كد خبر : ۱۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آمریکایی‌ها برای مصرف داخلی و جبران ناکامی‌های خود مرتباً شاخ و شانه می‌کشند. آمریکا باید بداند مذاکره کردن ایران از سر عجز نیست، مذاکره کردن ایران به‌معنی فراموش کردن جنایت‌های آمریکا در ایران نیست.

كد خبر : ۱۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


فرهاد داودوندی متولد سال  1342 از شهرستان بروجرد دارای مدرک تحصیلی دیپلم وبلاگ نویس برتر سال 1383 ایران از دیدگاه شرکت ایساکو...

كد خبر : ۱۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


فرهاد داودوندی متولد سال  1342 از شهرستان بروجرد دارای مدرک تحصیلی دیپلم وبلاگ نویس برتر سال 1383 ایران از دیدگاه شرکت ایساکو...

كد خبر : ۱۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، مقوله استقلال و مقابله با قدرتهای مداخله گر و سلطه جو را یکی از پایه های اصلی انقلاب اسلامی برشمردند...

كد خبر : ۱۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شرکت گسترده مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن سبب تقویت نظام اسلامی می‌شود و زمینه را برای حضور مقتدرانه ایران اسلامی در صحنه بین‌المللی فراهم می‌آورد

كد خبر : ۱۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


شهید نوربانو میرزایی از سال های قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم طاغوت شرکت می کرد و با شروع جنگ تحمیلی به صف زنان پشت جبهه پیوست. ایمان، صبر، استقامت و عفاف و حجاب اتز ویژگی های بارز او بود.

كد خبر : ۱۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


معاون سیاسی استاندار لرستان، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن یوم‌الله 22 بهمن و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، به فجرآفرینان به خصوص هم استانی‌ها گفت: بی شک نقش رهبری در انقلاب اسلامی و حضور پُرشور مردم، موجب پیروزی و تداوم این انقلاب در 35 سال گذشته بوده است.

كد خبر : ۱۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


رئیس‌جمهور گفت: ما آماده حضور کمپانی‌ها و شرکت‌ها و دولت‌های خارجی در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

كد خبر : ۱۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


روند خروج  اعضاء از شورای  شهر تهران ادامه دارد و شنیده‌ها حاکی از آن است که پیشنهادها به برخی از اعضای شورای شهر تهران برای حضور در مجموعه دولت ادامه دارد.

كد خبر : ۱۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۴


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: لرستان ظرفیت تولید بیش از 657 هزار تن آرد را در سال دارد.

كد خبر : ۱۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه پس از صرف شام کاری با کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: معتقدیم می شود به نتیجه رسید و با این اراده سیاسی آمده ایم که کار را به نتیجه برسانیم .

كد خبر : ۱۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار  هزاران نفر از مردم تبریز و شهرهای مختلف استان آذربایجان شرقی افزودند: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن و در پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریکایی حضوری متراکم تر و پرشورتر داشت و اعلام کرد، به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریکا نخواهد شد.

كد خبر : ۱۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تصویری با جمعی از دانشجویان دانشگاه دنور، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات ایران و گروه 1+5 تا ماه مارس به یک توافق جامع منجر شود.

كد خبر : ۱۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


در دنیای امروز که رسانه‌ها  نقش کلیدی در اتفاقات و تاثیرگذاری‌ها ایفا می‌کنند همگرایی عاملی می‌شود برای هم‌افزایی و بی‌شک چند دست بهتر از یک دستِ بی‌صداست.

كد خبر : ۱۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


جشنواره فیلم فجر امسال در لرستان حال و هوای دیگری داشت. حضور مردم در سینما استقلال خرم‌آباد با شور و شوق دیگری همراه بود. همه منتظر یک خبر بودند، خبر برگزیده‌شدن فیلم نعمت‌پور در جشنواره فیلم فجر. اختتامیه انجام شد و نعمت‌پور نه یک سیمرغ، بلکه دو سیمرغ بلورین را به خود اختصاص داد تا طبق قولی که به ما داده بود میهمان مصاحبه سفیرافلاک باشد.

كد خبر : ۱۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت:  بیش از 2300 اثر تاریخی ـ فرهنگی در لرستان به ثبت ملی رسیده و تعدادی از این آثار در شرف ثبت جهانی است.

كد خبر : ۱۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


هر کسی از جبهه می‌آمد به سراغش می‌‌رفتیم تا خبر از احمد بگیریم اما کسی از او خبر نداشت. عموهای احمد هم به پادگان دوکوهه رفتند تا ببینند آیا اسمی، نشانی از او پیدا می‌کنند، و دریغ از یک نشانی.

كد خبر : ۱۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


رئیس سازمان صداوسیما که به طور سرزده برای دلجویی از هموطنان بختیاری به شهرستان مسجدسلیمان سفر کرده بود گفت: اشتباه بزرگ دست‌اندرکاران ساخت سریال سرزمین کهن را نمی‌بخشم.

كد خبر : ۱۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


شهید محمد علی رهنمون مسئول بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد سال 1334 و معاون درمانی کل سپاه. در خانواده ای متدین و اهل تقوی در یزد دیده به جهان گشود و با تربیت اسلامی والدین رشد یافت.

كد خبر : ۱۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


هرکس زیارت کند حضرت امام رضا یا دیگر از ائمه علیهم السلام را پس در نزد آن امام به جاى آورد نماز جعفر را براى او نوشته شود به هر رکعتى ثواب کسى که هزار حجّ و هزار عمره بجا آورده باشد [...]

كد خبر : ۱۹۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه رودخانه موجودی زنده است که همواره در تعامل با محیط اطراف می باشد گفت: اگر بخواهیم با آن در یک تعامل مثبت و سازنده قرار بگیریم می بایست طوری با آن برخورد کنیم که با ما قهر نکند.

كد خبر : ۱۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه رودخانه موجودی زنده است که همواره در تعامل با محیط اطراف می باشد گفت: اگر بخواهیم با آن در یک تعامل مثبت و سازنده قرار بگیریم می بایست طوری با آن برخورد کنیم که با ما قهر نکند.

كد خبر : ۱۹۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


کار وکالت کاری جدی است که با حق الناس سروکار دارد، در برخی مناطق دنیا پرونده سازی کاذب یا به اصطلاح مشتری پیدا کردن در عرصه وکالت، عمل قبیحی است که چالشهای زیادی را بوجود می آورد.

كد خبر : ۱۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۱


منابع آبی از دیرباز به عنوان نعمت های خدادادی در جوامع محسوب می شوند که این منابع محور توسعه و پیشرفت در دنیای کنونی نیز بحساب می آیند.

كد خبر : ۱۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


مدیر قلعه فلک‌الافلاک گفت: مجموعه تاریخی قلعه فلک الافلاک و موزه های مردم شناسی و باستان شناسی برای پذیرایی از گردشگران آماده است.

كد خبر : ۱۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، در سخنان مهمی ضمن برشمردن برخی از واقعیات جهانی به تبیین «وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی» در شرایط حساس و پیچیده کنونی پرداختند

كد خبر : ۱۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


آمریکا، انگلیس و فرانسه سردمداران خشونت علیه زنان هستند، زنانی که در 15 سالگی اولین تجاوز را تجربه می‌کنند تا طعم تلخ زندگی در مدرنیته را با تمام وجود حس کنند. هشتم مارس در غرب فقط یک شعار است، شعاری بزک‌شده به نام «روز جهانی زن»!

كد خبر : ۱۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


فارغ از دسته دوم و سوم که گویا به ارزشمندی اطلاعات آگاهند و پیرو آن، می‌دانند ‌عرضه رایگان آن، بهترین کمک به کسانی است که جویای دریافت آن هستند، برای توجیه دسته نخست‌ (‌مخالفان به‌کارگیری اطلاعات افراد برای رسیدن به اطلاعاتی خاص) می‌توان پرسش‌نامه‌هایی را به یاد آورد که در مطالعات میدانی، نقش بسزایی داشته و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، شیوه‌ای شناخته شده است.

كد خبر : ۱۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


در حالی که دین مبین اسلام به عنوان کامل ترین نظام الهی، زن را بعنوان اصلی ترین کانون تربیت نیروی انسانی و محکم ترین ستون بنیان خانواده همواره مورد تکریم و تحسین قرار داده است و با توجه به شناخت عمیقی که از این دردانه ی هستی دارد برای رسیدن به اوج عزت و افتخار تمام حقوق عمومی و خصوصی وی را به بهترین وجه ارائه و معین کرده است[...]

كد خبر : ۱۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان از برپایی نمایشگاه های بهاره در سطح شهرستان های تابعه استان خبر داد.

كد خبر : ۱۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۰


دبیرخواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به کاترین اشتون گفت: تاکنون عکس های کودکان غلطان در خون را در فلسطین دیده اید یا شیون زنان فلسطینی را که اجساد کودکان معصوم خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند شنیده اید؟

كد خبر : ۲۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


پخش مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی 93» 27 اسفند آغاز می شود، این برنامه در شب چهارشنبه سوری ساعت 21 و از 28 اسفند هر شب ساعت 20 میهمان خانه مخاطبان خود می شود.

كد خبر : ۲۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شرم دارم از اینکه در بستر بمیرم، خدا می داند که شهادت آرزوی من است.

كد خبر : ۱۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


جوانی که تا دیروز در دنیای مجردی، دنیایی پر از خواسته هایی تنها برای خود داشت اکنون با وارد شدن به زندگی با نام متاهلی باید سندی را در قبال زندگی جدید خود امضا کند و  پای تمام شادی ها و غم های زندگی خود بماند.

كد خبر : ۲۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه آمیختن اقتصاد با فرهنگ یعنی تأمین دنیا و آخرت مردم، گفت: تحقق شعار امسال با عزم ملی و تلاش و مدیریت مسئولان و مردم امکان‌پذیر است. 
كد خبر : ۲۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۲


لفظ امروزی بازی، زمانی جزعی از آئین بوده است، در واقع یک آئین، یک اصالت و یک فرهنگ بوده است که در متن زندگی مردم جاری بوده است و فقط صِرف سرگرمی نبوده است.

كد خبر : ۲۰۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


لفظ امروزی بازی، زمانی جزعی از آئین بوده است، در واقع یک آئین، یک اصالت و یک فرهنگ بوده است که در متن زندگی مردم جاری بوده است و فقط صِرف سرگرمی نبوده است.

كد خبر : ۲۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


آبشار نوژیان با لقب آنجل ایران یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی لرستان است.

كد خبر : ۲۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در یادمان شهدای شرق کارون در منطقه عملیاتی دارخوین حضور یافتند.

كد خبر : ۲۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


رئیس‌جمهور در مورد برنامه سال جدید دولت یازدهم گفت: بحث اجرای یارانه را در مرحله جدید پیشِ‌رو داریم که از فروردین ماه آغاز و ان‌شاء‌الله در اردیبهشت همه مراحل آن عملیاتی و اجرایی می‌شود.

كد خبر : ۲۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


راز فرار ایرانیان در روز 13 فروردین به طبیعت از سال های گذشته نیز همین است که مردم ایران با به یادآوری آن هولوکاست ایرانیان در زمان خشایار شاه روز 13 فروردین را نوعی نحسی برای خود می پندارند و برای فرار از این نحسی به طبیعت فرار می کنند.

كد خبر : ۲۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۳


هر بازی محلی دنیایی از باورهای فرهنگی یک قوم و یک محل را در دل خود به امانت دارد، لذا با فراموشی هر یک از این بازی‌ها در زمانه‌ای که تکنولوژی مدرن در حال گسترش است علاوه بر این‌که بخشی از خاطره نیاکان ما را از بین می‌برد به آسانی ظرفیت بسیار زیاد این بازی‌ها را نیز برای ایجاد تنوع در اوقات فراغت کمرنگ می‌کند.

كد خبر : ۲۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


هر بازی محلی دنیایی از باورهای فرهنگی یک قوم و یک محل را در دل خود به امانت دارد، لذا با فراموشی هر یک از این بازی‌ها در زمانه‌ای که تکنولوژی مدرن در حال گسترش است علاوه بر این‌که بخشی از خاطره نیاکان ما را از بین می‌برد به آسانی ظرفیت بسیار زیاد این بازی‌ها را نیز برای ایجاد تنوع در اوقات فراغت کمرنگ می‌کند.

كد خبر : ۲۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، گفت: قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا، دخالت آشکار در امور داخلی کشور ما است و آنها حق دخالت در امور داخلی کشور ها را ندارند.

كد خبر : ۲۱۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۷


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز ملی فناوری هسته ای در دیدار رئیس، مدیران، متخصصان و کارشناسان سازمان انرژی اتمی، مهمترین دستاورد پیشرفتهای هسته ای کشور را تقویت اعتماد به نفس ملی عمیق در کشور و زمینه سازی برای پیشرفتهای علمی دیگر دانستند.

كد خبر : ۲۱۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۱


خانه ی نصرت خانم، دریچه و چراغ ندارد. او دلش یک مهربان می خواهد که برایش دریچه بیاورد و چراغی «که با آن به ازدحام کوچه ی خوشبختی بنگرد.

كد خبر : ۲۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


شهید خانزاده احمدی مادری دل سوخته که ثمره تام زندگی سخت اش را به همراه جان خویش در راه اعتلای توحید نثار نمود دخترانش را فاطمه گونه تقدیم بانوی اسلام نمود و جوانی بیست و یک ساله که در اولین ساعت ورودش به منزل پس از اتمام دو سال خدمت وظیفه در شدیدترین جبهه حق علیه باطل به نام مصطفی، همگی به ندای پروردگار لبیک گفته و به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۲۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: بانوی اسلام فاطمه زهرا(س) برترین زنان جهان در لسان پیامبر (ص) معرفی شده است.

كد خبر : ۲۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


مدیر کل امور بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه زنان بیشترین صدمه را از بحران معنویت در غرب خورده اند، گفت: غرب از ترویج الگوی زن ایرانی و اسلامی واهمه دارد و تلاش می کند الگوی زن غربی را جایگزین آن کند.

كد خبر : ۲۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


در خجسته سالروز ولادت با سعادت بانوی برگزیده ی دو عالم حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و فرزند برومندش امام خمینی کبیر (ره) فضای حسینیه ی امام خمینی مملو از عطر دل انگیز فضائل و مناقب فاطمی شد.

كد خبر : ۲۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


ما اگر چادر سر می کنیم، نقاش هم هستیم، خطمان هم خوب است ،حرف ها و کارهای دخترانه مان سر جایش، شوخی های دوستانه مان هم به جایش...

كد خبر : ۲۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳


نوید به دنیا آمدن پسرم محراب در خواب به من داده شد و زمان شهادتش هم او را در خواب دیدم و وقتی بیدار شدم به همسرم گفتم که محراب شهید شده است و بعد از مدتی خبر شهادتش را برایمان آوردند.

كد خبر : ۲۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


مادربزرگ آبادی را یکی از زنان آبادی همراهی می کند. پنجره ی خانه ی این زن کوچک است و سبزه ی کنار پنجره، درد خانه را همراه با زن واگویه می کند. این زن از سوءتغذیه ی شدید در منطقه می گوید: 40 روز زمستان، حتا در خانه نان خشک نداشیم و فقط با میوه ی بلوط شب ها را به صبح می رساندیم.

كد خبر : ۲۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۷


کی از سودآورترین تجارت در بین مافیا غرب تجارت پر سود فحشا می باشد که کم کم رقبای خود یعنی موادمخدر و اسلحه (یکی اجناس مهم تجارت ایالات متحده است.) را از میدان بدر می کند.

كد خبر : ۲۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


مذاکرات هیئت مذاکره‌کننده ایران و آمریکا امروز (دوشنبه) در یکی از هتل‌های شهر ژنو برگزار می‌شود.

كد خبر : ۲۲۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۹


طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی ‍پس از بررسی در کمیسیون شورا ها در نوبت بررسی در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

كد خبر : ۲۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۹


دست های منظر برای مادر یک قلب می شود؛ قلبی که گونه های مادر را می بوسد. مادر در خواب است. خوابی بیمار. چشم های منظر سرخ است؛ شبیه قلبی که تیر خورده باشد. از صبح مادرم را به بیمارستان آورده ایم و پزشک متخصصی بالای سر مادرم نیست.

كد خبر : ۲۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


در جبهه رو به روی دشمن قرار دارم و می دانم دشمن از ایمان راسخ من می ترسد. سوگند به جانم که در دست اوست تا نفس آخر در برابر دشمن به یاری خدا خواهم ایستاد.

كد خبر : ۲۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


فرماندار خرم‏ آباد گفت: احیای کارخانه‌های تعطیل لرستان نیازمند همت رئیس جمهور است.

كد خبر : ۲۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


صورتش باعث شده تا هر که او را می‌بیند هر گمانی جز واقعیت را از ذهنش عبور دهد؛ عقب ماندگی، جذام، سوختگی و ...

كد خبر : ۲۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


ایران اسلامی برای توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور مردم در همه عرصه ها است و دولت وظیفه دارد شرایط و تسهیلات لازم را برای حضور ایرانیان داخل و خارج کشور فراهم آورد.

كد خبر : ۲۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


در کشورهای قوس بحران چون دولت ها منابع و امکانات را در اختیار دارند و نیازی به مالیات ندارند، پاسخگو هم نیستند و حکومت های دموکراتیک نیز در این جوامع پایدار نشده اند.

كد خبر : ۲۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


با نگاهی به وضعیت استان لرستان می توان دریافت که سهم لرستان از سفرهای روسای جمهور دوره های قبلی از دوره سازندگی و اصلاحات  تا دوره عدالت به این استان فقط مصوباتی بوده اند که بر روی کاغذ پیاده شده اند و این سفرها ثمره ای برای مردم این دیار نداشته است.

كد خبر : ۲۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


رئیس جمهور درجمع مردم شهرستان خرم آبادکفت: اولین قدم دولت آبادانی استان و اشتغال جوانان است

كد خبر : ۲۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی داعش به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت‌ها و مزدورانشان و آدم‌کشان و تروریست‌ها اعلام می‌کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

كد خبر : ۲۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


سرمربی تیم ملی کشورمان، تیمش را آماده کرده است تا فردا آرژانتین را به دردسر بیندازند.

كد خبر : ۲۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


"سید نور خدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی است که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۶ سال است در کما به سر می برد و به لطف امام زمان(عج) هنوز نفس می کشد.

كد خبر : ۲۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


 رسانه های آلمانی در تحلیل دیدار تیم های فوتبال ایران و آرژانتین، تیم ایران را پیروز واقعی دانستند و عملکرد داور در نادیده گرفتن پنالتی مسلم برای ایران را مهمترین عامل پیروزی ضعیف آرژانتینی ها خواندند.

 

كد خبر : ۲۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۱


آیت‌الله نوری‌همدانی در پیامی تاکید کرد: پیروزی قطعی مسلمانان بر قدرت‌های استکباری و ایادی آنها و دنیای صهیونیستی قطعی است.

كد خبر : ۲۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۳


نماینده ولی فقیه در لرستان درمراسم تودیع ومعارفه فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان گفت: سپاه تربیت شده ی مکتب امام خمینی است؛مکتبی که عزت، عنایت، خدمت و ایستادگی در برابر دشمن؛ سازش ناپذیری، داشتن مواضع اصولی و اهل مسامحه نبودن از اصول اصلی آن است.

كد خبر : ۲۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۴


استاندار لرستان گفت: فرمانداری های هر شهرستان موظف اند علاوه بر تهیه یک برنامه کوتاه مدت، یک برنامه بلند مدت را در حوزه گردشگری ظرف مدت سه ماه آینده تهیه و تا پایان برنامه پنجم توسعه برای اجرایی شدن آن اقدام کنند.

كد خبر : ۲۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:شیوه های کنونی افزایش جمعیت که اخیرا اعلام شده، به هیچ وجه نمی تواند موثر باشد به همین منظور باید تغییرات اساسی در این شیوه ها انجام گیرد.

كد خبر : ۲۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بستری به وجود بیاید تا تمام نشریات، خبرگزاری ها و برنامه‌های تلویزیونی واقعیت‌های مذاکرات ایران با 5+1 را پوشش دهند.

كد خبر : ۲۳۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: بخشنامه حراست دانشگاه آزاد قیام در برابر امر به معروف و نهی از منکر است.

كد خبر : ۲۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


بازدید رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) در تهران با حاشیه هایی همراه بود.

كد خبر : ۲۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


 هیات مذاکره کننده ایران به سرپرستی محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه به منظور انجام ششمین دور از مذاکرات هسته ای با کشورهای عضو گروه 1+5 به میزبانی اتریش صبح امروز (چهارشنبه) وارد وین شد.

كد خبر : ۲۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


آندرانیک تیموریان عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل را ستود و گفت: تیم ملی ایران یکی از لایق ترین تیم این دوره از مسابقات جهت صعود به مرحله بعد بود.

كد خبر : ۲۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران با 290 نفر سرنشین در 12 تیر 67، آبروی نداشته آمریکا را در دنیا به باد داد؛ آن ها در دروغی آشکار اعلام کردند که اشتباها این هواپیما را به جای یک هواپیمای نظامی ساقط کرده اند.

كد خبر : ۲۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


تابستان از راه رسید و باز هم چگونگی پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است.

كد خبر : ۲۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


در ششمین روز مذاکرات هسته‌ای وین برای نیل به توافقنامه جامع و نهایی هسته‌ای وزیر امور خارجه ایران و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

 

كد خبر : ۲۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۶


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاههای مختلف کشوری و لشگری، ضمن بیان نکاتی بسیار مهم در زمینه مسائل داخلی و خارجی، تلاش پیچیده و چند جانبه برای ایجاد اختلال در محاسبات مسئولان و دستگاههای جمهوری اسلامی را مهمترین هدف کنونی استکبار بویژه امریکا خواندند.

كد خبر : ۲۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


دهم رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) است، نخستین بانویی که به اسلام ایمان آورد و پیامبر(ص) را در مسیر سخت رسالت الهی همواره یار و یاور بود.

كد خبر : ۲۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


آزادی یواشکی تو؛ خون های یواشکی ای که از شهیدی آرام آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند دو ساله اش می ریخت را نادیده می گیرد.

كد خبر : ۲۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


نخستین بار معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه شورای پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست موضوع ناپدید شدن 30 سال دستاورد سازمان مطبوعش در حوزه پژوهش را مطرح کرد.

 
كد خبر : ۲۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


سرمربی دروازه بان های تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه عملکرد خوب تیم ایران در جام جهانی خصوصا در خط دفاع باعث شد تا خیلی ها در ایران به این تیم افتخار کنند، گفت: بازیکنان ایران عملکرد بی نظیری در جام بیستم داشتند .

كد خبر : ۲۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان  استان لرستان

كد خبر : ۲۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: با اقدامات هدفمند بهداشتی بر کنترل بیماری های غیرواگیر باید طول عمر افراد را در کشور به 80 سال رساند.

كد خبر : ۲۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مرحوم آیت الله محمدی گیلانی در دوران حیات خود همیشه ثابت قدم بود و جزو فدائیان انقلاب اسلامی محسوب می شد.

كد خبر : ۲۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی بر پیکر آیت الله محمدی گیلانی نماز خواند.

كد خبر : ۲۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


معراج پیامبر اکرم(ع) را هرچند می توان از دیدگاه های کلامی، روایی و تاریخی مورد بررسی قرار داد ولی این عروج آسمانی و احادیث قدسی آن یکی از بهترین درس های اخلاقی برای مسلمانان است.

كد خبر : ۲۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۳


مدیر کار گروه ساماندهی مد و لباس گفت: تا پایان امسال 250 مرکز عرضه لباس ایرانی اسلامی در تهران راه اندازی خواهد شد.

كد خبر : ۲۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۳


مدیر کار گروه ساماندهی مد و لباس گفت: تا پایان امسال 250 مرکز عرضه لباس ایرانی اسلامی در تهران راه اندازی خواهد شد.

كد خبر : ۲۵۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۳


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اکنون دیپلمات های سیاسی ما در مقابل همه قدرت های جهانی در حال دفاع از منافع ملت هستند.

كد خبر : ۲۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


جام جهانی تمام شد با همه اشک ها و لبخندهایش ،با تمام فروپاشی ستارگانش اما در سوی دیگر کره خاکی، خون قرمز همچنان قرمز است.

كد خبر : ۲۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


یک کارشناس مسایل اقتصادی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی اقتصادی به عنوان اصل مهم تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: راهی که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به ما نشان می دهد، داشتن برنامه ای دقیق و بلند مدت برای کشور است.

كد خبر : ۲۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر ماه مبارک رمضان برخی از توصیه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای استفاده‌ی هرچه بهتر و کامل‌تر از این فرصت گران‌بها را مرور می‌کند.

كد خبر : ۲۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


فرمانده ناحیه سپاه بروجرد گفت: امروز دشمن به دنبال کم‌کردن ارزش‌های اسلامی در ذهن جوانان ایرانی است و سعی دارد جوانان ایرانی با ارزش‌های اسلامی فاصله بگیرند.

كد خبر : ۲۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


در روزهای اخیر، رژیم صهیونیستی بار دیگر حملات وحشیانه ی خود به مردم بیگناه غزه را آغاز کرده است به همین مناسبت، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، با توجه به بیانات بیست و پنج سال گذشته رهبر معظم انقلاب، نقشه راه مسأله فلسطین را منتشر کرد.

كد خبر : ۲۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


شب قدر به این جهت قدر نامیده شده که جمیع مقدرات بندگان در تمام سال در این شب تعیین می شود.

كد خبر : ۲۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۶


مسر شهید «علی انصاری» و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(ع) گفت: شهید انصاری همواره آرزو داشت تا در مبارزات لبنان به شهادت برسد و از شهدای لبنانی محسوب شود.

كد خبر : ۲۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


شکافی که امروز بین هیأت امناء دانشگاه آزاد لرستان و سیستم مرکزی دانشگاه آزاد بر سر مساله انتصاب یک مسئول در یک واحد دانشگاهی به وجود آمده است به خوبی بیانگر بی‌توجهی سیستم مرکزی دانشگاه آزاد نسبت به دغدغه‌ها و خواسته‌های هیأت امناء استانی است.

كد خبر : ۲۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پشتیبانی از ولایت فقیه وظیفه اصلی اقشار مختلف مردم است و این پشتیبانی موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان و عامل عزت و اقتدار نظام اسلامی است.

كد خبر : ۲۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰


شاید دلیل آمدن موضوع حجاب در این سوره، همین باشد که وقتی حجاب آمد؛ آلودگی‌‌های جنسی هم جایگاهی ندارند؛ چون حجاب یک حایل است در مقابل بی‌عفتی‌ها و هرزگی‌ها‌.

كد خبر : ۲۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


رییس ستاد برگزاری نماز عید فطر گفت: نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) تهران اقامه می شود.

 

كد خبر : ۲۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


امیرحسین شفیعی نمایش ˈفریاد غزهˈ را در تالار اندیشه حوزه هنری و هم زمان با برگزاری همایش بزرگ غزه تنها نیست اجرا می کند.

كد خبر : ۲۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۱


حدود هزار دانشجو از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه ای دیداری 2 و نیم ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه ها، مطالبات و دیدگاههای جامعه دانشجویی را با رهبر انقلاب اسلامی مطرح کنند و در سخنان و پاسخهای ایشان، به تأمل در اولویتها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.

كد خبر : ۲۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


سازمان بسیج جامعه زنان سپاه استان لرستان با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس و همچنین  ضمن تقدیر و تشکر از حضورملت قدر دان در صحنه های انقلاب روز قدس را روز همبستگی مسلمانان جهان دانست.

كد خبر : ۲۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی که به مناسبت روز جهانی قدس انجام شد اظهار داشت: صهیونیست ها تاکنون در محو مسئله فلسطین و نابودی مقاومت ناکام ماندند.

كد خبر : ۲۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۴


عضوهیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی لرستان گفت:زنگ خطربرای زاگرس وزاگرس نشینان به صدا درآمده است.

كد خبر : ۲۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵


با آغاز فرآیند تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه از اول خردادماه سال جاری زمینه تحقق بزرگ ترین رخداد اقتصادی کشور کلید خورد.

كد خبر : ۲۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جنگ غزه را آغاز و مقدمه فروپاشی اسراییل دانست.

كد خبر : ۲۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶


رهبرمعظم انقلاب اسلامی امروز سه شنبه در خطبه های نمازعید سعید فطر و نیز در دیدار جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی سخنان مهمی درباره تحولات غزه و فلسطین بیان فرمودند.

كد خبر : ۲۶۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۷


روز عید فطر روز وحدت و یکپارچگی مسلمین و روز مبارزه با طاغوت نفس است.

كد خبر : ۲۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۷


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس، سیمای زمینی آیات آسمانی و تفسیر آیه های آسمانی روی زمین و قبله گاه نصرت الهی است.

كد خبر : ۲۶۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


 نمی دانند که سازمان ملل ابزاریست در دست صهیونیسم جهانی که قبل از اقدامات وحشیانه اسرائیل خود کار مردم غزه را یکسره کرده است.

كد خبر : ۲۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


خطه‌ی کویر همواره مردان و زنانش را صبور، پرتلاش و امیدوار بار می‌آورد، فرزند واقعیِ کویر که باشی آفتاب نزده باید آستین همت را بالا بزنی و سوزش گرما را به جان بخری و برای چرخاندن چرخ زندگیت و به قولی درآوردن لقمه‌ای نان حلال عرق جبین بریزی.

كد خبر : ۲۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


رییس جمهوری با بیان اینکه سیاست خارجی امروز جمهوری اسلامی ایران با دیروز متفاوت است و دیگر تهدید و تحریم ملت بزرگ ایران تاثیرگذار نیست، گفت: همانطور که رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه ممنوع است.

كد خبر : ۲۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


افسانه بایگانˈ بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه دردآورترین فجایع تاریخ بشریت امروز در غزه رقم می خورد، گفت: امروز ساده ترین موضوع بشریت یعنی توجه به حقوق کودکان و جلوگیری از نسل کشی در غزه توسط جهانیان نادیده گرفته می شود.

كد خبر : ۲۶۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


دبیر انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با اشاره به مشکلاتی که خبرنگاران با آن دست به گریبانند، گفت: با شرایط فعلی، خبرنگاران در واقع ایثار می‌کنند.

كد خبر : ۲۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


غاده نمی تواند حرف بزند. فقط جیغ می کشد. مادرم آرامش می کند. غاده در دامان مادرم نفس نفس می زند. خاله جان! مادرم، مادرم...

كد خبر : ۲۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت آمریکا از گروه های تروریستی در سوریه، عراق و افغانستان، عملیات اخیر این کشور علیه گروه تروریستی داعش در عراق را اقدامی نمایشی توصیف کرد.

كد خبر : ۲۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰


به نظرم اسلام در کشورهای عربی کامل نبود، درحالی‌که ایران شرایط خیلی بهتری برای شناخت اسلام دارد.

كد خبر : ۲۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰


رئیس‌جمهور از «مذاکره‌هراس»ها انتقاد کرد و گفت: یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.

كد خبر : ۲۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


مسئول سازمان  بسیج جامعه زنان استان لرستان: در حال حاضر بیشترین شبکه ها ماهواره ای دنیا از کشور آمریکا مدیریت می شود.

كد خبر : ۲۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


تولیت آستان مقدس امام خمینی گفت: شرط موفقیت دیپلمات های کشورمان در عرصه خارجی پیوند آنان با مردم است.

كد خبر : ۲۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


حضرت آیت الله خامنه ای رویدادهای چندین سال اخیر در منطقه را نشان دهنده واقعیت یاد شده خواندند و خاطرنشان کردند: قدرتهایی تلاش کردند با زور و اسلحه منافع خود را تأمین کنند که ناکام ماندن

كد خبر : ۲۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


فیلم "بابل پس از میلاد" از دیگر فیلم های موج موسوم به آثار آخرالزمانی به شمار می آید که چندی است به عنوان جریان اصلی سینمای آمریکا خود را مطرح ساخته است.

كد خبر : ۲۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


دومین جراحی زنده آرتروسکوپیک (لیزری) آسیا 2014 صبح پنجشنبه در بیمارستان اختر تهران آغاز شد.

كد خبر : ۲۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


تیم ملی فوتبال ایران در جدیدترین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، با یک پله صعود نسبت به دوره گذشته در مکان چهل و هشتم دنیا قرار گرفت.

كد خبر : ۲۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت  :  اقتدار و امنیتی که در  کشورپا برجاست  مدیون خون شهدا  هست.

كد خبر : ۲۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سمن‌ها به ویژه سازمان‌های مردم نهادی که در سال‌های اخیر فعال بوده‌اند، گفت: سیاست‌های حمایتی را بررسی کردیم و قرار است شاخص‌هایی را برای حمایت سمن‌ها در نظر بگیریم که این شاخص‌ها در نخستین نشست منطقه‌ای ارائه می‌شوند

كد خبر : ۲۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


دولت آمریکا از سال ۱۹۴۵ تا امروز در سرنگونى چهل دولت مستقل که تابع آمریکا نبودند، نقش ایفا کرده و در بیست‌‏وچند مورد دخالت نظامى داشته است! این دخالتها بدون استثنا با کشتار عمومى و با فجایع بزرگ همراه بوده است.
 
كد خبر : ۲۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


كد خبر : ۲۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


محققان موسسه سرطان آمریکا فهرست مواد غذایی را که خواص ضد سرطانی دارند، اعلام کردند.

كد خبر : ۲۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹


مدیر کل سازمان اوقاف وامور  خیریه استان لرستان گفت:
محوریت اسلام مسجد و ولایت است . اگر ما از مسیر ولایت خارج شویم و کنار برویم دشمن بر  ما مستولی و قالب میشود.

كد خبر : ۲۷۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰


اسمش فوزیه است. شهرتش  شیر دل. ازدوم اردیبهشت 38 که به دنیا آمد،تا حالا که دانش آموز دبیرستانی است،گلوله ی سنگین نگرانی در سینه اش خانه کرده. نگرانی از  فقر،بیماری، نا امنی ،در به دری!

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


حلیمه صلواتی فرد مادر شهید عبدالمجید مینا گفت: شهادت عبدالمجید بزرگترین افتخار زندگی ام است و از خداوند شاکرم که این لیاقت را پیدا کردم و خوشحالم که فرزندم عاقبت بخیر شد؛ انشاالله خداوند تمام جوانان را در مسیر صحیح هدایت فرماید.

كد خبر : ۲۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


او با محاسنی خضاب شده به خون به دیدار حق شتافت. قایق آرام و بی‌صدا پیکر خسته او را با خود برد،‌ نیزارها نیز دست به آسمان بلند کردند،‌ تا غربت دل کاظم را به گوش برسانند.

كد خبر : ۲۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


رییس‌جمهور گفت: دکترین دفاعی ما بر مبنای دفاع است یعنی ما بر مبنای تجاوز هیچ سلاحی را طراحی نکرده‌ایم و نخواهیم کرد.

كد خبر : ۲۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


توسعه صادرات غیرنفتی که به عنوان یکی از راهکارهای دولت برای خروج از رکود تورمی مطرح است از جمله ارکان اصلی اقتصادی کشور شناخته می شود که این موضوع نه تنها از دیدگاه ارزآوری آن بلکه از نظر ایجاد اشتغال در داخل کشور از اولویت ویژه ای برخوردار است.

كد خبر : ۲۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: برای اولین بار طرح ترکیب ژنتیکی گوسفند سنگسری با گوسفندنژاد خارجی (رومانف) در دامغان انجام شد.

 
كد خبر : ۲۸۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


پاوه و روستاهای اطرافش هرچند در اولین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستخوش التهاباتی بودند که ضد‌انقلابیون رقم زدند

كد خبر : ۲۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


توآن عروس صدهزار چهره ای هستی که از ابتدای خلقت آدم و فرزندان آدم تا قیام قیامت خودت را به تمام فرزندان آدم عرضه کرده ای و قبل از این که به وصال تو برسندو کامی از تو بگیرند، به سینه قبرستان فرستاده ای!

كد خبر : ۲۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


وداع با شهدا ، شهدای که گمنام نیستن ، چون نامشان ، راهشان همیشه و همه جا در یاد ماست.

كد خبر : ۲۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


ظهور انقلاب اسلامی واندیشه های اصلاحی امام راحل(ره)هویتی تازه به زنان بخشید و حوزه زنان را با تحولات عظیمی روبرو ساخت بطورئیکه امروزه اراده ،تلاش،مقاومت،بویژه بیداری زنان مسلمان ایرانی الگویی ثانی برای زنان مسلمان جهان گردیده است.

كد خبر : ۲۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با انتقاد از آمارهای غیرعلمی منتشر شده در حوزه زنان گفت: باید این آمارها ساماندهی شود تا انتشار آمارهای غیرعلمی موجب سیاه نمایی در سطح جامعه نشود.

كد خبر : ۲۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


مسئول بسیج مهندسین صنعتی کشور در سفر به استان لرستان، پنج شنبه، ۲۹ مرداد با خانواده معظم شهید رادمردیان دیدار کرد.

كد خبر : ۲۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اکنون توانسته‌ایم جبهه درگیری با قدرت‌های جهانی را تا شرق مدیترانه پیش ببریم، ما نبرد را در آن‌جا هم مدیریت می‌کنیم، این نشان دهنده قدرت الهی و پوشالی بودن قدرت دشمن است.

كد خبر : ۲۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


آمرلی ها منتظرند؛ هنوز چشم در راهند؛ همچنان امید هست، اما شبح مرگ هم هست که بر سر همه ساکنان این شهر منتظر سایه انداخته است.

كد خبر : ۲۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، همه دولتمردان را به حفظ و تقویت جهت‌گیری و روحیه انقلابی رعایت خطوط قرمز ، سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه و ... توصیه کردند.

كد خبر : ۲۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان  گفت: 90 درصد رسانه ها و ماهواره ها  توسط کشور آمریکا هدایت و آن را در اختیار رژیم صهیونیست ها قرار می دهد .

كد خبر : ۲۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


یکی از آفاتی که نظام اسلامی با آغاز دوره‌ی سازندگی با آن مواجه شد، تجمل‌گرایی بود. جالب آنکه پیش از این امام راحل در مدح شهیدان رجایی و باهنر بسیار در وصف ساده‌زیستی سخن گفته‌اند.

كد خبر : ۲۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


رئیس‌کل بانک مرکزی در خرم‌آباد گفت: پرداخت تسهیلات برای بنگاه‌های لرستان هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در مورد کمبود اعتبار وجود ندارد

كد خبر : ۲۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی تاکید کرد: بعد از ۴۰ سال نرخ تورم در کشور را یک‌رقمی خواهیم کرد. همچنین امسال از رکود خارج و به رشد اقتصادی می‌رسیم.

كد خبر : ۲۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


موگرینی معتقد است که ایتالیا نقش مهمی در روابط اروپا با شمال آفریقا و خاورمیانه دارد و روابط اقتصادی و مهاجران تونسی از مسائلی هستند که پای ایتالیا را به تحولات کشورهای عربی می‌کشانند. او می‌گوید: «این یک معجزه است که پس از سه سال از جنگ داخلی سوریه، کشور همسایه یعنی لبنان همچنان آرام است.»

كد خبر : ۲۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


خودش می‌گوید: «محشور شدن ما با حضرت آقا به سال 61 برمی‌گردد که ایشان رییس جمهور بودند و من مسئولیت حفاظت سپاه را برعهده داشتم.»

كد خبر : ۲۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مأموریت بسیج مأموریتی است که در هیچ سازمان دیگری شاهد آن به لحاظ گستردگی و پراکندگی جغرافیایی نیستیم.

كد خبر : ۲۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


تبلیغات استفاده از "وایبر" بین اقشار مختلف چنان رونق دارد که می توان گفت: گاها اولین سؤال در گسترش دادن تعاملات،دوستی ها و یا حتی ارتباطات کاری و ...بین افراد به « آیا وایبر داری؟» تبدیل شده است! وایبر شبکه اجتماعی که گویی کاربران در آن سرگردان هستند.

كد خبر : ۲۹۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


فرمانده نیروی انتظامی گفت: جرائم کلان نظیر قتل، آدم ربایی، گروگان گیری، تجاوز به عنف، سرقت های بزرگ و مانند آن به شدت کاهش یافته است.

كد خبر : ۲۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ایران جزء ۱۰ کشور دنیا است که دارای مالکیت دفاعی در حوزه سایبری بوده و بر این اساس استراتژی منحصر به‌فرد و برنامه‌های جامعی نیز تدوین کرده‌ایم.

كد خبر : ۲۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


سفر وزیر امور خارجه ی ایران و هیات همراه به برخی کشورهای اروپایی و سلسله دیدارهای آنها با مقام های این کشورها از نظر بسیاری از تحلیلگران افزون بر اینکه می تواند سطح روابط دوجانبه را ارتقا دهد، زمینه مناسبی را برای دور تازه ی گفت و گوهای هسته یی ایجاد می کند.

كد خبر : ۲۹۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


بنابراین مامان و بابا دوست دارند که او نیز در انجام کارها و مراقبت کردن ها از کودک مراقبت نموده و همچون خواهر یا برادری بزرگتر، حامی کودک تازه به دنیا آمده باشد.

كد خبر : ۲۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


این کفش های بی نظیر را روزگاری بازیگر مشهور آمریکایی در اختیار داشته است و همین یکی از دلایل قیمت بالای آن است. البته بر روی این کفش یک گل ساخته شده است الماس وجود دارد و در برخی از قسمت های آن نیز کریستال استفاده شده است. این کفش در یک مزایده خیریه به قیمت 1 میلیون دلار به فروش رسید.

كد خبر : ۲۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۶


یک پژوهشگر آسیب های اجتماعی گفت: تک فرزندی نظام خویشاوندی را به هم ریخته است و در آینده ای نه چندان دور، واژه های عمو، خاله، دایی و عمه برای افراد بیگانه می شود.

كد خبر : ۲۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۶


این روزها آمار مذموم‌ترین حلال خدا در جامعه هر روز بیشتر می‌شود و طلاق به آفتی تبدیل شده است که بی‌صدا پایه‌های آرامش خانواده‌ها را می‌خورد و آنها را در مسیر سقوط قرار می‌دهد، اما چرا قبح طلاق در جامعه از بین رفته است؟

كد خبر : ۲۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: مزدوران داعش با نام اسلام کودکان را سر می‌بُرند.

كد خبر : ۲۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


هر ساله تحت عناوین و برنامه‌های مختلف مردم با برپایی تظاهرات در خیابان‌ها نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به خصوص امریکا و اسرائیل نشان می‌دهند و با کمک‌های مادی و معنوی به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بر می‌خیزند؛ اما چرا در عرصه‌های اقتصادی به این شعارها جامه عمل پوشانده نمی‌شود؟! در این مقاله سعی شده تا حدودی به این موضوع پرداخته شود.

كد خبر : ۲۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


عوامل بازدارنده از یاد خدا، بسیار است، ولی مهم‌ترین آن‌ها، اموال و اولاد است که آیه 9 سوره منافقون به آن‌ها اشاره نموده است.

كد خبر : ۲۹۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


سه گروه در پیشگاه الهی شفاعت می کنند و مورد قبول واقع می شود، پیامبران ، پس از آن علما ، و سپس شهدا

كد خبر : ۲۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


رئیس پژوهشکده بسیج زنان گفت: غلبه تماشای برنامه های رسانه های غربی و تأثیر پذیری از آموزش غیر رسمی از این طریق، موجبات کاسته شدن اعتبار مراجع سنتی تربیت فرزندان از خانواده، خویشاوندان و مدرسه را فراهم کرده است

كد خبر : ۲۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


بیایید برگردیم به سرآغاز ماجرا… آن روزی که پیشرفت های تکنولوژیکی بشر برای به خدمت گرفتن نیروی کار ارزان ، بهانه آزادی زنان را در پیش گرفت و

كد خبر : ۲۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


در دنیای که آمریکا و اسرائیل و امثال این ها در تلاش هستند که با به کار گیری شبکه های غیر اسلامی ماهواره ،ما جوانان مسلمان و ایرانی را تحت سلطه ی تمایلات شیطانی خود در آورند و ما را از خط و مشی  مقدس خود خارج کند.

كد خبر : ۲۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


65 سازمان مردم نهاد و بیش از 10200 زن فعال در عرصه اجتماعی و فرهنگی در بیانیه ای خواستار راه اندازی هر چه زودتر شبکه ملی اطلاعات شدند.

كد خبر : ۲۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


«سید عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه درباره شرکت جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین المللی ضد تروریسم پاریس گفت: مشورت ها در این زمینه ادامه دارد و به موقع در این مورد موضع گیری خواهیم کرد.

كد خبر : ۲۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


فرض را بر این بگیریم که شخصی ، جلوی دیدگان ما عمل ناشایستی انجام داده و تمام مدارک و شواهد علیه او اقرار دارند و او تحت هر شرایطی محکوم است، آیا بازهم مجاز به علنی کردن آن و ریختن آبروی او هستیم؟!

كد خبر : ۳۰۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


بارها گفته اند جنگ نرم تفنگ نمی خواهد، عفت می خواهد، چادر می خواهد، و اگر مهارت جنگیدن نداشته باشیم می شویم جانباز جنگ صفین، منتظران کم هستند، چادر ها کم هستند، ولی هستند و ایستاده اند! آنقدر کمیم مانند نمکی که در آب حل شود...

كد خبر : ۳۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


سرلشکر جعفری درخصوص توانمندی های نیروی قدس سپاه، با بیان اینکه اقرار دشمنان بهترین ارزیابی از عملکرد این نیرو است، گفت: کمک فکری و یا آموزش مردم مستضعف منطقه، توسط نیروی قدس سپاه بوده که موفق هم بوده است.

كد خبر : ۳۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


ازدواج سفید پدیده‌ای که دختر و پسر به عنوان هم‌خانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، بی آنکه میان آن‌ها پیوند زن و شوهری باشد.

كد خبر : ۳۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


آنچه از جمع‌بندی گزارش‌های حقوق بشری در مورد ایران به دست می‌آید آن است که آنها وقتی سخن از حقوق انسان‌ها در ایران به میان می‌آورند، در حقیقت از حقوق «اشرار» سخن می‌گویند و کاری به حقوق مردم عادی و میلیون‌ها ایرانی که باید از حداقل حقوق الهی و انسانی برخوردار باشند، ندارند.

كد خبر : ۳۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


نشست بررسی طرح خواهرخواندگی تهران و غزه با حضور مسئولین و مقاماتی از فلسطین در تهران برگزار شد

كد خبر : ۳۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۶


زنانی که علاقه‌ای به بچه‌دار شدن ندارند، اغلب مورد انتقاد اطرافیان هستند اما آنها معمولا دلایل خاص و منطقی برای این انتخابشان دارند.

كد خبر : ۳۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷


مروزه کودکان به جای بازی کردن با هم سن و سالانشان، سرگرم بازی با تبلت و موبایل هستند که گاهی استفاده آنها از این وسایل ساعتها زمان می‌برد و ارتباط آنها را با دنیای اطرافشان قطع می‌کند این در حالیست که استفاده زودهنگام کودکان از تکنولوژی می‌تواند تبعاتی به همراه داشته باشد که گاهی والدین به علت مشغله‌های زیاد از آنها بی‌خبرند.

كد خبر : ۳۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت های بالا در لرستان افزود: در استان لرستان ظرفیت های بالایی وجود دارد ولی به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نشده است.

كد خبر : ۳۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ائتلاف ضد داعش آمریکا یک دسیسه جدید علیه بیداری اسلامی است.

كد خبر : ۳۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


یک کارشناس اجتماعی در ایلام از بنیان خانواده به عنوان بزرگترین قربانی ماهواره نام برد.

كد خبر : ۳۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


یک محقق و پژوهشگر طب اسلامی گفت: در عصری که ما زندگی می‌کنیم مهمترین مقوله حیات جسم و روح که تغذیه است که تحت تأثیر فرهنگ غذایی غلط و کاملاً با برنامه ریزی جامع و مدون برای از بین بردن نسل صالح در ایران است.

كد خبر : ۳۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


جهاد نکاح عبارتی بود که شاید به اندازه خود لغت داعش در دوسال اخیر برای مخاطبین کنجکاوی به همراه داشته است. داعشی ها که ترفندهای رسانه ای را برای در کانون توجه بودن به خوبی آموخته اند، از ابزارهای جنسی نیز نهایت بهره را در جلب توجه جهانیان برده اند.

كد خبر : ۳۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


نخبه المپیاد ریاضی لرستانی گفت: عامل اصلی بی حجابی و بد حجابی در دنیای امروز ماهواره و چشم به چشم های در درون خانواده هاست .

كد خبر : ۳۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور تاکید کرد:‌ اگر آموزش و پرورش بتواند به طرز هنرمندانه و با زیبایی حجاب و عفاف را هم به صورت حسی و هم عقلانی مطرح کند، یقینا در تبیین و انتقال این ارزشها موفق خواهد بود

كد خبر : ۳۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


شاید نام امثال شهید مصطفی احمدی روشن برای نسل جوان امروز، از شهدای دیگر محبوب تر باشد، چرا که جوانان او را نسبت به شهدای دیروز الگویی در دسترس تر می بینند و مشتاق تر از آنان مادران امروز هستند که الگوی در دستسرسی چون «ام وهب» زمان را در مقابل خود می بینند.

كد خبر : ۳۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


درهشت سال دفاع مقدس همه ی مردم جهان شاهد بودند که کشور همیشه سر بلند ایران چگونه و با چه استقامت تمام نشدنی در برابر رژیم بعثی عراق ایستادگی کرد.

كد خبر : ۳۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


مادر،زنی فداکار، باتقوا و مدیر که حضورش در خانه، امیدبخش و اطمینان آفرین بود. تنهایی همیشگی ما، آن حیاط بزرگ و بی‌انتها که روزها قابل‌تحمل، اما شب‌هایی تاریک و ترسناک داشت، شهری دور و غریب که امید به یاری هیچ‌کس نیست، فقط دل‌شیر می‌خواست که مادر با تمام وجود معنایش می‌کرد.

كد خبر : ۳۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


رئیس انجمن علمی مامایی ایران با اعلام خبر برگزاری کلاس‌های مشاوره زایمان طبیعی رایگان، گفت: کلاس‌های روش‌های تنفسی، آرام‌سازی عضلانی و روش‌های کاهش درد غیردارویی مادر را توانمند می‌کند تا کنترل زایمان طبیعی خود را به عهده بگیرد.

كد خبر : ۳۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


"سردار امیرعلی حاجی‌زاده" فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت:سردار بزرگ ما سردار سلیمانی با 70 نفر جلوی تروریست های داعش در اربیل را گرفتند

كد خبر : ۳۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


صداقت، عدالت، رفع محرومیت، اشتغال، ریشه کنی اعتیاد و شفافیت موجب سربلندی و عزت ملت شریف ایران و شادی روح شهداء، آرامش جانبازان ،اسراء، رزمندگان و دیگر اقشار جامعه می شود.

كد خبر : ۳۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


لازمه پای‌بندی فرهنگیان به عناصر اصلی حرفه معلمی، که به تعبیر رهبر معظم انقلاب عبارتند از: «علم آموزی، یاد دادن تفکر و آموختن رفتار و اخلاق» دوری از نگاه‌های حزبی در آموزش و پرورش است.

كد خبر : ۳۱۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


هفته پیش خبر عروج سید محمود موسوی جاسمی منتشر شد. او سال‌های طولانی را در آمریکا، صرف تبلیغ مبانی اسلام کرده بود و در این راه به اتهام واهی فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با جمهوری اسلامی، چند سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

كد خبر : ۳۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


روحانی گفت: البته اعتماد یک شبه ساخته نمی‌شود بلکه یک نردبانی است که پلکان آن زیاد است اما در نهایت اگر ما پای خود را روی این نردبان بگذاریم، در نهایت به بامی می رسیم که آن بام اسمش منافع دو ملت و دو کشور است. همان‌طور که در یک مصاحبه دیگر نیز تصریح کردم، بنا نیست برای همیشه روابط با آمریکا تنش‌آلود و یا خصمانه باشد و به هر حال یک روزی بین دو کشور روابط برقرار می شود.

كد خبر : ۳۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


شما یک روسپی را می بینید، زن معتاد را می بینید اما چرا زنان خاموش آرام دیده نمی شوند؟ به آن‌ها یک عمر یاد دادند نجیب باش، با آبرو باش، با نداری شوهر بساز و آنها در سینمای ایران نیستند. این مهم‌ترین گزاره بخش دوم گفتگو با میلانی است.

كد خبر : ۳۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هفت خاطره‌ی رهبر انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس را منتشر می‌کند.

كد خبر : ۳۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


هفتم مهر سالروز شهادت سرداران اسلام فلاحی، نامجو، فکوری، کلاهدوز و جهان آرا است، آنهایی که با فداکاری و ایثار برای دفاع از مام وطن و پاسداری از ارزش های این سرزمین جان بر کف، قدم در میدان مبارزه گذاشتند و در پروازی بی بازگشت به قافله ی یاران شهید خود پیوستند.

كد خبر : ۳۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


حضور همسر در زمان زایمان اعتماد به نفس زن باردار را افزایش و ترس از درد زایمان را کمتر می‌کند، زنانی که همسرانشان در هنگام وضع حمل در کنارشان بودند،درد کمتر درد و احساس بهتری در مورد زایمان داشتند.البته گلایه‌های بیمارستانی نیز داشتند

كد خبر : ۳۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


"قوی‌ترین مأمور مخفی در خاورمیانه"، "کسی که هیچ‌کس او را نمی‌شناسد"، "باهوش از نظر سیاسی"، "قدرتمندترین مرد عراق"، "فرمانده بی‌بدیل"، "پیروز بزرگ"، "خطرناک‌ترین سردار ایرانی در نبرد با داعش"، "شخصیتی دارای جاذبه بی‌حد و حصر"، "یک متفکّر عمیق استراتژیک"، "سلاح مخفی ایران"، "نخبۀ گمنام" و... از جمله القابی است که سیاستمداران، افسران و فرماندهان ارتش یا سازمان‌های نظامی دنیا، وی را بدان‌ها نامیده‌اند.

كد خبر : ۳۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


اکبر عبدی این روزها باز هم با بازی در نقش زن آن هم دو شخصیت متفاوت در «خواب‌زده‌ها» به پرده سینما‌ها آمده است.

كد خبر : ۳۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۸


حجت‌الاسلام عباس‌ولدی گفت:بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست‌ کاهش جمعیت این بود که در تبلیغاتمان تند رفتیم و فرزند زیاد داشتن را به ضدارزش و فرزند کم داشتن را به ارزش تبدیل کردیم. حالا این فرهنگ شکل گرفته و به‌راحتی هم ترمیم نمی‌شود.

كد خبر : ۳۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۸


بايد توجه داشت كه دين فقط در امور عبادي خلاصه نمي‌شود بلكه دين شامل عقايد، احكام و اخلاق بوده و فوايد ايمان و آثار و خدمات دين را مي‌توان به طور كلي به حوزه دنيا و آخرت تقسيم كرد.

كد خبر : ۳۱۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۸


سامانتا لوت ویت، معروف به بیوه سفید، خطرناک ترین زن دنیاست که عناصر انتحاری را در سوریه آموزش می دهد و یک گروه تبلیغاتی مخصوص در جذب این عناصر انتحاری به او کمک می کنند.

كد خبر : ۳۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس با بیان اینکه صبوری ها و سعه صدری زن ایرانی در هیچ کجای دنیا دیده نشده است، گفت: زنان ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادند قوی ترین زنان جهان از نظر اعتقادی هستند.

كد خبر : ۳۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


سیزدهم مهر سالروز هجرت امام خمینی از عراق به پاریس است، سفری که زمینه ی بازگو کردن اندیشه های آزادی خواهانه ی معمار بزرگ را به جهانیان فراهم کرد و فصلی دیگر را در پیروزی انقلاب اسلامی گشود.

كد خبر : ۳۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


مهم ترین نقش زن در ظهور و موعود نقش مادری زن است. نقشی که در کنار انتخاب شایسته همسر تجلی می کند جرا که اولین گام برای تربیت نسل ولایی، انتخاب همسری ولایتمدار است که در آینده بتواند پدری موفق در تربیت نسل دوستدار ولایت باشد.

كد خبر : ۳۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تاکید بر اینکه باید مسیر توسعه خود را با سیاست‌های دوستدار کودک تنظیم کنیم، گفت: باید با حساس‌سازی مسئولان، نهادهای حاکم و جامعه مدنی بتوانیم در اعتلای وضعیت کودکان بکوشیم.

كد خبر : ۳۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


در بسیاری از کشورها، نسبت زیادی از مرگ و میر مادران به دلیل عوارض ناشی از سقط های غیرقانونی و غیر بهداشتی است.

كد خبر : ۳۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


زنان شهر کرد نشین "عین العرب" (کوبانی) سوریه، سلاح به دست گرفته و در کنار مردان در حال دفاع از شهر خود در مقابل تروریستهای داعش هستند.

كد خبر : ۳۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


آیت الله حسن‌زاده آملی می‌‌گوید: «این نکته که می‌‌گویند ازدواج باعث کامل شدن دین می‌‌شود این نیست که یک راحتی را برای انسان فراهم می‌ کند که به واسطه آن ایمانش کامل شود؛ بلکه ازدواج با درگیری‌‌ها و تکالیفی که به همراه دارد انسان را درگیر می‌‌کند چنان که وی ممکن است از وظایف معنوی خود باز بماند چون حفظ ایمان و توجه به خداوند در این شرایط سخت ‌تر است. لذا این ایمان کامل ‌تر است چرا که انسان مجرد اگر فقط دغدغه مسائل جنسی را دارد یک شخص متاهل هزاران دغدغه دیگر هم دارد.»

كد خبر : ۳۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


به یاد شهیده لرستانی ثریا بهرامی که همانند دیگر شهیدان تا ثریا پر گشودند و با خون خود درخت تنومند اسلام را آبیاری کردند تا سرزمین عزیزمان ایران همیشه سربلند و پایدار  بماند.

كد خبر : ۳۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


مصرف غذاهای سرخ کرده مضرات زیادی دارد که از جمله آن می توان به افزایش میزان چربی دریافتی از طریق غذای سرخ شده، افزایش رسوب چربی در رگ ها و افزایش وزن و سکته های قلبی و مغزی اشاره کرد.

كد خبر : ۳۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی گفت: مطمئنا اگر رسیدگی و حمایت‌هایی که از تفنگ بادی صورت گرفته در تفنگ خفیف و تراپ هم وجود داشت، شانس مدال آوری ما بیشتر می‌شد.

كد خبر : ۳۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


نزدیک به ۲ سال از حادثه غم‌انگیز روستای شین‌آباد پیرانشهر می‌گذرد اما هنوز نه داغ «سیران» و «سارینا» که در خاک سرد آذرماه شین‌آباد خفتند کهنه شده و نه زخم‌هایی که بر چهره معصوم دیگر دخترکان این روستا نقش بست، التیام یافته است.

كد خبر : ۳۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


امروز یک رنگ مد می‌شود و فردا رنگی دیگر، لباس‌ها کوتاه، آستین‌ها بریده و شلوارها پاره می‌شوند، موها به اصطلاح فشن می‌شود و...

كد خبر : ۳۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


رییس سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی با اشاره به رشد و توسعه روزافزون فناوری اطلاعات، گفت: برای افزایش بهره وری نیازمند ایجاد نظام یکپارچه بین سازمان استاندارد و وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات هستیم.

كد خبر : ۳۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


یک کارشناس مذهبی و مدرس حوزه علیمه گفت: ولی فقیه موجب می شود مردم در عصر غیبت ازحیرت و سرگردانی خارج شده و خاتمیت و جامعیت اسلام مورد تردید قرار نگیرد.

كد خبر : ۳۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


دینانی از اساتید حکمت و فلسفه می‌گوید: مناجات‌های مولا در دل شب و درددل با چاه که بسیار غم‌انگیز و دردناک است که حضرت، درددلش را با چاه می‌گفت؛ این درددل با چاه گفتن، دلیل است بر اینکه حضرت گرفتار جهل مردم زمان خودش بود.

كد خبر : ۳۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


معاون وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی سوء تغذیه را حادثه پنهانی عنوان کرد که در کودکان به دلیل فرهنگ و سطح سواد مادر،درآمد خانواده و یا عدم سلامت کودک اتفاق می افتد.

كد خبر : ۳۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


حمیده عباسعلی می گوید پس از کسب مدال طلا در بازی های آسیایی فقط خوشحال بود و گریه می کرد.

كد خبر : ۳۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


 امامت امامان در طول تاریخ مطرح و تبیین شد، حقیقتی که از امیرمؤمنان آغاز می شود و به مهدی صاحب الزّمان(ع) منتهی می گردد. مخالفان نیز این را به خوبی فهمیده اند، لذا از همان آغاز تلاش کردند (و در حدّی موفق شدند) که داستان غدیر را تأویل نمایند، چرا که اگر فقط امامت امیرمؤمنان بود. ممکن بود به نوعی آن را پذیرا شوند، ولی آنچه ترس داشتند و دارند، ادامه کار، و تداوم امامت و ولایت در طول تاریخ است که سخت مخالفان را خلع سلاح می کرده است.

كد خبر : ۳۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس با تکیه بر توان نیروهای خودی اتفاق افتاد، روحیه خودباوری را در جوانان ایجاد و تقویت کرد و به فرهنگ ما هویت بخشید.

كد خبر : ۳۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


خوشا به حال آنان که پروازشان اسیر هیچ قفسی نشد ، و هیچ بالی اسیر پروازشان نساخت ... خوشا به حال آنان که از رهایی رهیدند ، و بال و بال جانشان نشد.

كد خبر : ۳۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


بعضی از والدین غافل از این که بازی های رایانه ای غرب چون هیولایی بس اغواگر به اندرون خانه نفوذ کرده و با مهارت و تأثیرگذاری زیادی کودکان را تبدیل به انسان‌هایی ضد اجتماع، قانون‌شکن، مریض جسمی و روحی، بی‌هویت و کم عاطفه می‌کند.

كد خبر : ۳۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۶


تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی می‌شناسد، از آن‌ها تصویری در ذهن ندارد. خواسته یا ناخواسته، پشت پرده، نقش‌های سیاسی و اجتماعی‌شان را ایفا می‌کنند.

كد خبر : ۳۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


 آیت‌الله مهدوی‌کنی که 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند، صبح امروز دار فانی را وداع گفته و به ملکوت اعلی پیوستند.

كد خبر : ۳۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


مدیرکل امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم وزارت جهادکشاورزی گفت: به دنبال پیگیری‌های این وزارتخانه به زودی 50 درصد از یارانه مصوب شده برای صادرات گوشت مرغ در اختیارمان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۳۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


مدیرمسئول روزنامه جام‌جم با بیان اینکه فاصله ادعاهای رسانه‌های بیگانه با حقیقت زیاد است، گفت: سؤال اینجاست که مسئولان رسانه‌های غربی بر چه اساسی به انگیزه عامل یا عاملان بروز حادثه اسیدپاشی در اصفهان پیش از آنکه دستگیر شوند، پی برده‌اند؟

كد خبر : ۳۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۱


بعد از مرگ پدر، روزگارمان سخت می‌گذشت و مستاصل و درمانده، نمي‌دانستيم چه کنيم؟! در فقر و مسکنت دست‌وپا می‌زدیم و اداي آدم‌هاي زنده را درمی‌آوردیم! تصمیم به مهاجرت گرفتم!

كد خبر : ۳۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


ادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: اسیدپاشی‌های اخیر به جز از یک ذهن بیمار نمی‌تواند از جای دیگری منشأ داشته باشد و ارتباط دادن این موضوع با دین خنده‌دار است.

كد خبر : ۳۴۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


خانواده تعریف صحیحی از یک "با هم بودن خوب" است. جامعه خوب از خانواده‌ای خوب شکل می‌گیرد. خانواده به عنوان مدرسه‌ای بی مثال تسهیل گر تربیت و پرورش روحی و فکری هر یک از اعضای آن است.

كد خبر : ۳۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


امام رضا(ع) خطاب به صحابی خود می‌فرمایند: اگر به گونه‏‌ای بر حسین گریه کنی که اشک‌هایت بر گونه‏‌هایت جاری شود، خداوند هر گناهی که مرتکب شده باشی- چه کوچک، چه بزرگ، چه کم و چه زیاد- خواهد بخشید.

كد خبر : ۳۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


گودرزی، جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس که در ۱۹ سالگی از ناحیه دو پا جانباز شده است؛ به روایت ایام جانبازی‌اش در ماه محرم و مشکلات جانبازان هم صنف خودش می‌پردازد. او ضمن روایت‌ها و خاطرات گلایه‌هایی نیز از مسئولان دارد.

كد خبر : ۳۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


در روزی که مساجد سراسر استرالیا بر روی غیرمسلمانان گشوده شده اقدام جالب زنان مسلمان در ملبورن با استقبال زنان غیرمسلمان مواجه شده است.

كد خبر : ۳۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


آمنه بهرامی بخشش خود در مورد قصاص عامل اسیدپاشی خود را ظلمی به دیگران عنوان کرد و گفت: من بارها به مدعیان دفاع از حقوق بشر گفته‌ام که شما را باید در سطل اشغال بریزند و درش را ببندند تا بوی تعفن حقوق بشر مورد ادعای شما دنیا را نگیرد.

كد خبر : ۳۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


یک روانشناس کودک گفت: نبود حمایت عاطفی مادر در ماههای اول عامل اضطراب کودکان است. ترس مادران به کودکان منتقل می شود و والدین از بیان خاطرات تلخ خود به کودکشان پرهیز کنند.

كد خبر : ۳۳۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


اجرای حکم قصاص و اعدام ریحانه جباری که به جرم قتل عمد سالها در کش و قوس محاکم قضایی بود و پس از تاخیر بسیار قوه قضائیه برای اجرای حکم جهت جلب رضایت خانواده مقتول صورت گرفت، واکنش های مختلفی را در رسانه های داخلی و خارجی در پی داشت.

كد خبر : ۳۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز شاهد در هم تنیده شدن صلح و جنگ هستیم. چهره جنگ‌ها تغییر کرده و خیلی از کشورها هر چند در ظاهر با یکدیگر تعامل دارند اما در باطن با یکدیگر می‌جنگند.

كد خبر : ۳۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


عضو هیأت‌ علمی مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه امروزه برخی فقط به شور و برخی دیگر فقط به شعور توجه دارند در حالی که عدم تعادل میان شور و شعور و عدم تعادل میان بُعد عقلی و احساسی در عزاداری‌ها منجر به ترویج خرافات می‌شود.

كد خبر : ۳۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حضرت زینب(س) که مظهر صبر و پایداری است با خطبه های خود، انگیزه قیام سالار شهیدان را که همان احیای اهداف جد بزرگوارش و رسوایی و ننگ کشتن فرزند پیامبر(ص) است را به رخ تماشاچیان می کشد تا قیام حسینی راهگشای همه مظلومان تاریخ شود.

كد خبر : ۳۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


منافقین می‌گویند «چه کسی گفته ما با ولایت فقیه مشکل داریم؟ ما هم می‌گوییم: ولایت فقیه!». اگر این‌ طور است، پس چرا فتنه را محکوم نمی‌کنید؟ می‌گویند: ما حرّ هستیم! بدن آن شهید بزرگوار را در قبر می‌لرزانند

كد خبر : ۳۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


چه گستاخ بودند مردمانی که در برابر خدای رحمان و بر هتک حرمت پیامبر(ص) موذن عاشورا و شبیه ترین مردم به پیامبر(ص)را تکه تکه کردند....

كد خبر : ۳۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


رئیس انجمن علمی مامایی ایران با بیان دلایل چسبندگی جفت در زنان، گفت: این عارضه با عفونت‌های مقاربتی افزایش می‌یابد، همچنین چسبندگی جفت در زنانی که سزارین قبلی داشته‌اند 6 برابر بیشتر است.

كد خبر : ۳۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


بانوی ملی پوش تیم تیراندازی معلولان کشورمان گفت: اسپانسرها آنقدر دنبال رشته‌های دیگر هستند که ورزش جانبازان و معلولان را نمی‌بینند.

كد خبر : ۳۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید: آمریکایی‌ها اگر در خلیج ‌فارس به چپ، راست، جلو و عقب خود نگاه کنند، دائماً ما را در فاصله چند صدمتری خود می‌بینند.

كد خبر : ۳۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


چندی پیش ویدئویی در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک منتشر شد که تنها یکی از پست‌های اصلی منتشر کننده آن ۴۰۰۰ بار انتشار مجدد شد. زنی ۱۰ ساعت در خیابان‌های نیویورک راه می‌رود و بیش از ۱۰۰ بار هدف آزار کلامی مردان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۳۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


کم اطلاعی درباره مسائل دوران بلوغ ممکن است، باعث شود دختر نوجوان احساس کند، این تغییرات نوعی بیماری است، به ویژه در این دوران دستخوش اختلالات از قبیل بی حوصلگی و گوشه گیری شده و عصبی، بهانه جو و پرخاشگر می شوند.

كد خبر : ۳۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


مستحب است برای داشتن فرزند دختر دعا کند، حضرت ابراهیم (ع) با وجودی که فرزندان فرهیخته و بزرگواری چون حضرت اسماعیل و اسحاق (ع) داشت، برای داشتن فرزند دختر هم دعا می کرد.

كد خبر : ۳۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه‌ای در منزل شهید را تعریف می‌کند. او نقل زبان حال آقا در روز انفجار پادگان شهید مدرس را از زبان همسرشان روایت می کند.

كد خبر : ۳۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


آمریکا فهمیده که یکی از دشمنان رده اولش هستیم چون فهمیده که در مسائل فرهنگی بحمدالله به لطف سیدالشهدا (ع) تاثیرگذار بودیم می‌خواهند تخریب کنند در نواری دیگر که لطیفه می‌گفتند صدای شبیه ما را درمیاوردند آن هم دستگیر شد و مورد مواخذه قرار گرفت.

كد خبر : ۳۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


یک کارشناس فضای مجازی گفت: در شبکه ملی اطلاعات اعمال فیلترینگ با اینترنت جهانی بسیار متفاوت است، در اینترنت جهانی، یک سایت برای همه سنین باز است! اما در شبکه ملی اطلاعات فیلترینگ بر اساس سن و تحصیلات اعمال می شود.

كد خبر : ۳۴۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


همه مادرها دلشان می خواهد فرزندشان سالم و باهوش باشد اما بیشتر آنها نمی دانند چطور باید این کار را انجام دهند.

كد خبر : ۳۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


مینواصلانی گفت:«مرکز عالی زنان و خانواده، فراقوه ای است و با هدف راهبری فکری و سامان بخشی مسائل زنان و خانواده در سه حوزه نظر، فرهنگ و اجرا؛ با ثبات و هدفمند نهادهای تحقیقاتی نخبگانی، دولتی و مردمی در حوزه زنان را ساماندهی کند.»

كد خبر : ۳۵۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


هم‌زمان با بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، نشست بررسی موانع اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب و بررسی عملکرد وزارتخانه‌ها در زمینه گسترش حجاب در جامعه، در غرفه خبرگزاری فارس برگزار شد.

كد خبر : ۳۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران  از طراحی بومی نرم افزار هدایت پرواز برای پهپاد RQ170 ایرانی خبر داد.

كد خبر : ۳۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


زینب طهرانی مقدم می‌گوید: نگاه پدرم این بود که تا ما قدرتمند نشویم همه به ما زور می‌گویند و نمی‌توانیم تفکراتمان را بگوییم. اگر ابزار قدرت دستمان باشد تازه می‌توانیم حرفمان را بزنیم.

كد خبر : ۳۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


هدی پرپانچی خبرنگار و تهیه‌کننده شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در صفحه فیسبوک خود، بر خلاف روال همیشگی این شبکه، با انتشار ویدئوی «۱۰ ساعت پیاده‌روی در نیویورک با حجاب و بدون حجاب»، اذعان کرد: «حجاب مصونیت است نه محدودیت»

كد خبر : ۳۵۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲


«من زنده‌ام» حتما یکی از کتاب‌های مهم تاریخ دفاع مقدس ماست؛ چرا که بخشی از آن دوران درخشان را روایت می‌کند که شاید حتی تصورش هم برای مخاطب ممکن نباشد؛ چه برسد به تحمل چهار ساله‌اش؛ کتابی که آنقدر تازه است و روایت نویی دارد که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و رهبر انقلاب هم تقریظی بر آن نوشتند.

كد خبر : ۳۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


یک استاد دانشگاه با تشریح رصد جمعیت «زیر حد جانشینی» ۸۰ کشور جهان گفت: باید ازدواج‌ها زودتر صورت پذیرد،بنابراین سازمانها باید به فکر امکانات لازم، تربیت نسل و کیفیت جمعیت باشند،البته سیاست‌های جمعیتی را نیز باید استراتژیست‌ها بنویسند.

كد خبر : ۳۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: باید بسیج همچنان تا دوران ظهور با قدرت فعالیت‌های خود را ادامه دهد چرا که یاران امام زمان (عج) عمدتا همین بسیجیان هستند.

كد خبر : ۳۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


«آسایش و آرامش»محبوب همگان است وآنان که در وسط آرامشند،دنیایشان نیز گوشه ای از بهشت است. از این رو نوشتم «آسایش و آرامش».

كد خبر : ۳۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


آیان کورشی، پسر ۵ ساله اهل پاکستان توانست عنوان جوان‌ترین و کم‌سن ترین مهندس دنیا را به خود اختصاص دهد.

كد خبر : ۳۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


از آنجایی که در فرهنگ چین ۹ عدد مقدسی محسوب می شود, مردی در چین با خرید ۹۹ عدد آیفون ۶ که به شکل قلب چیده شده بودند از دختر مورد علاقه خود خواستگاری کرد.این مرد به مدت دوسال پولهایش را پس انداز می کرد تا بتواند آنها را بخرد نکته جالب این جا است که هنوز مشخص نیست که جواب دختر مورد علاقه اش مثبت باشد یا نه!

كد خبر : ۳۵۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


به تازگی دانشمندان دریافته اند که بوی خوش مانند بوی گل، مراکز حافظه در مغز را فعال می کند و برای داشتن حافظه ای قوی تر به انسان کمک می کند....

كد خبر : ۳۵۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۶


دکترای تخصصی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، سزارین‌ها از عوامل افزایش دیابت ایرانیان عنوان کرد و گفت: با همین روند جمعیتی پیش رویم جمعیت ایران وقتی به ۱۰۱ میلیون نفر رسید رشد آن صفر و منفی می‌شود

كد خبر : ۳۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


کارشناس امور زنان و خانواده با بیان اینکه هم‌اکنون در «دفاع مقدس دوم» قرار داریم، گفت: گوشی تلفن همراه و لوازم آرایشی، سلاح‌های دشمن در جنگ فرهنگی با جوانان است که هیچ‌وقت در لیست تحریم‌ها نیز قرار نگرفته‌اند.

كد خبر : ۳۵۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


اولین بانوی طلایی کاراته ایران با بیان اینکه حجاب اصلاً محدودیت نیست، گفت: حجاب، مشکل و مانعی برای ما در مسابقات نبود و یک جورهایی حجاب نشان دهنده غیرت ایرانی و ایرانی بودن ماست.

كد خبر : ۳۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


سرهنگ سیدکاظم فرتاش یکی از دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که روزهای بازنشستگی خود را با چاپ کتاب‌هایی پیرامون خاطرات خود در عملیات‌های مختلف از جمله عملیات حصر سوسنگرد سپری می‌کند.

كد خبر : ۳۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: مناطق جنگی به عنوان یک عقیده و ایدئولوژی و یک مکتب جا افتاده است و نیروهای انقلاب را تربیت می‌کند.

كد خبر : ۳۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


وپیروزی ملیگفت: امیدوارم نتیجه هر چه باشد چه توافق و چه ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی، روز سوم آذر ان‌شاءالله روز پیروزی ملی در رسیدن به اهدافی باشد که از این مذاکرات به دنبال آن بودیم

كد خبر : ۳۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


یک کارشناس و تحلیل‌گر فضای مجازی تأکید کرد: دلایلی که به شکل شفاهی در فضای عملیات رزمی برای توجیه برقرار ماندن روابط اینترنت ذکر می شود، این است که اینترنت یک منبع دانش و اطلاعات فید بشری است در حالی که این طور نیست و اکثر اطلاعات موجود در اینترنت اساساً غلط و منحرف کننده است.

كد خبر : ۳۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸دین ما آرایش و زینت را در معنای خاص، مجاز و پسندیده می‌داند و آن‌را هماهنگی با نظام خلقتی که خداوند آن‌را زینت داده قلمداد می‌کند، اما همواره افراط و تفریط و کج‌فهمی‌ها در این خصوص مشکل‌ساز بوده است.

كد خبر : ۳۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: دو عامل باعث رمز موفقیت در بسیج است که ما در دنیا و در هیچ قشری از دنیا پیدا نمی کنیم که این دو چیز را داشته باشند یکی عمل قرب الی الله ست، دوم ولایت مداری است.

كد خبر : ۳۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۱


اخیراً در اقدامی بی‌سابقه و بدون اطلاع و هماهنگی با مراکز قانون‌گذار و برخلاف اصول 77 و 125 قانون اساسی در حوزه زنان و خانواده به بهانه تحقق برنامه پنجم توسعه با تفاهم نامه‌ای با صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران به امضا رسیده است که مفاد پذیرفته شده با گذشت پنج ماه به اطلاع افکار عمومی نرسیده است

كد خبر : ۳۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۱


مادر یک شهید در فتنه۸۸ از فضاسازی رسانه‌ها برای عدم محاکمه سران فتنه ناراحت است. می‌گوید: ۴سال طول کشید تا ثابت شد، جانباز است. جانباز ۷۵درصد سپاه بود، اما بنیاد شهید فقط ۴۰ درصد به او داد. فراموش شدن او ظلم درحق همه شهدای فتنه است.

كد خبر : ۳۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بخش اعظم جریان نفت و گاز زیر پای سربازان امام خامنه‌ای است و اینطور نیست که بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم که کسانی تحریم می‌کنند یا نه، به جهنم که موافقت نمی‌کنند و به جهنم که تحریم می‌کنند.

كد خبر : ۳۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


با این تعریف یعنی اگر یک فرد به فرض مثال زباله ای را از روی زمین بردارد و به سطل زباله بیندازد باید او را بسیجی بداینم. چرا که با این کار خیر قدمی را برای رضای خداوند متعال برداشته است. حال می‌خواهد این فرد فرم بسیج را پر کرده باشد یا خیر.

كد خبر : ۳۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


فرمانده نمونه حوزه صدیقه کبری (س) سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: بسیجی دیروز با بسیجی امروز تفاوتی ندارد و بسیجی دیروز  راه گشا و هدایت گر بسیجی امروز است  که هردو در جنگ سخت و جنگ نرم تا کنون موفق بوده اند.

كد خبر : ۳۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴


مهدی طائب مسئول قرارگاه عمار با اشاره به الگوبرداری کشورهای مسلمان از بسیج، اظهارداشت: اگر این نیروهای بسیجی کشور عراق نبود داعش توانسته بود عراق را به آتش بکشد و پای آمریکا و اسرائیل را در منطقه باز کند.

كد خبر : ۳۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴


 نمایده ولی فقیه در استان لرستان گفت: ریشه درخت بسیج در ولایت جای گرفته است و راز ماندگاری بسیج انتصال به امر ولایت است .

كد خبر : ۳۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ دشمنان کسانی را اجیر کردند تا شعار «نه غزه نه لبنان» سر بدهند ولی نتیجه این شد که امروز جوانان ما عکس حاج‌قاسم را روی سینه‌شان قرار می‌دهند.

كد خبر : ۳۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


حضرت زهرا (س) برجسته ترین الگوی تفکر بسیجی برای زنان بسیجی هستند، گفت: جهانی شدن تفکر بسیجی و بسیج از نظر ساختاری باید در د دستور کار سازمان بسیج مستضعفین قرار گیرد.

كد خبر : ۳۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با بیان اینکه سوء استفاده‌ها در شبکه‌های اجتماعی این فضا را برای خانم‌ها آسیب‌پذیرتر کرده است، گفت: آمار استفاده از اینترنت در کشور ما به دلیل دستپاچگی کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با سایر کشورها خیلی بیشتر است.

كد خبر : ۳۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


تلاش برای زیبا شدن، اینک از حد افراط هم گذشته است. رکورددار ورود وسایل و اقلام آرایشی شده‌ایم، در اعمال جراحی زیبایی تمام دنیا را انگشت به دهان کرده‌ایم. از بینی گرفته تا لب‌ها، ابروها، گونه‌ها، برداشتن موهای زائد با لیزر ظاهرا برای بعضی از همین جویندگان زیبایی، جایی نمانده به جز انگشتان پا!

كد خبر : ۳۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


«عمّار یاسر» از اصحاب خاص پیامبر (ص) و از نخستین ایمان آورندگان، در مکه و در حدود ۴۴ سال قبل از بعثت به دنیا آمد. «عمار یاسر» در سن ۹۳ سالگی در جنگ صفین در رکاب امام علی(ع) در حالی به شهادت رسید که پیامبر درباره این یار با وفای خویش فرمود: «ای عمار! تو را گروه سرکش و نافرمان خواهند کشت».

كد خبر : ۳۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: شخصیت اجتماعی زنان غربی، و مقایسه آنها با زنان با کرامت جمهوری اسلامی درس های بسیار بزرگی را به جامعه بشری می دهد.

كد خبر : ۳۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


وزیر امور خارجه کشورمان در همایش دیپلماسی هسته‌ای گفت: تمام دنیا به این نتیجه رسیده که راه برخورد با ایران راه مذاکره است.

كد خبر : ۳۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «امروز شاهدیم برخی کشورها اقدامات داعش را محکوم می‌کنند، اما از سویی دیگر با آن‌ها تعامل دارند و به این گروه تروریستی کمک می‌کنند» به تبیین راهکارهای از بین بردن داعش پرداخت.

كد خبر : ۳۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


مال حرام از بزرگترین عوامل هلاکت انسان و مهم‌ترین موانع رسیدن به سعادت است و بیش‌تر هلاک شدگان ، هلاک شده مال حرام هستند ، و اکثر مردمی که از فیوضات و سعادات محروم مانده‌اند، به واسطه حرام بوده است.

كد خبر : ۳۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


عاشورا یعنی درست در همان لحظه که امام تو را می خواند لبیک بگویی!

كد خبر : ۳۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


گسترش فساد، انحطاط ارزش و اخلاقیات، کم رنگ شدن حس مسئولیت پذیری در برابر خود و جامعه و بی‌تفاوتی از مهم‌ترین آثار شوم رفاه زدگی و تجمل گرایی است که انسان‌ها را از هویت واقعی شان دور می‌کند وافراد را با تنهایی‌های خطرناک خو می‌دهد، این گونه، آمار جرم و بزه و خطاکاری افزایش می‌یابد، باید حواسمان را جمع کنیم، یکی از برنامه‌های تهاجم فرهنگی و محورهای اصلی جنگ نرم علیه نظام و کشورمان تغییر شکل و شمایل زندگی‌ها و رفاه زدگی و منفعت طلبی ماست.

كد خبر : ۳۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


فرزند شهید همت با اشاره به اینکه کتاب «همت»‌ نوشته محمد عزیزی کذب محض است، گفت:‌ امکان اصلاح کتاب وجود ندارد و خانواده شهید همت اجازه اصلاح و چاپ مجدد را نمی‌دهد.

كد خبر : ۳۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


شهید «مجید پازوکی» بعد از جنگ دوباره پا به میدان نبرد گذاشت؛ این بار برای پایان دادن به چشم انتظاری خانواده‌هایی که پیکر فرزنداشان در زیر خاک‌ جا مانده بود.

كد خبر : ۳۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی روش‌های کم‌تهاجمی زنان و مامایی ایران گفت: ناهنجاری‌های جنینی، سقط، زایمان زودرس، فشار خون بالا، دیابت بارداری و نازایی، در زنان چاق چند برابر است.

كد خبر : ۳۶۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


فیس‌بوک وقت زیادی از کاربرانش می‌گیرد که این جریان هم تأثیری چشم‌گیر بر شیوه و کیفیت زندگی افراد می‌گذارد.

كد خبر : ۳۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


یک روان‌شناس گفت: بی‌توجهی والدین نسبت به فرزندان باعث تحریک حس حسادت و ایجاد حس حقارت در کودک می‌شود.

كد خبر : ۳۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


گناه بزرگی که تمدن غرب در مورد جنس زن مرتکب شده است ،نه به این زودی قابل پاک  شدن و نه قابل جبران،حتما نه به آسانی قابل بیان است.

كد خبر : ۳۶۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


«پل کَشکان» مربوط به دوره ساسانی، اتصال راه باستانی شهر شاپورخواست به مناطق غرب لرستان و کرمانشاه بوده که اکنون به دلیل کارهای غیرکارشناسی در حال تخریب است.

كد خبر : ۳۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


روزهای دفاع مقدس، تعداد مجروح ها آنقدر زیاد بود که استراحت ما در حد خواندن نماز وخوردن صبحانه و ناهار بود!ده تخت بود ولی صدها مجروح می آمد و می رفت، هر تختی بیش از یک ساعت در اختیار مجروح ها قرار نمی گرفت و با مجروح بعدی جایگزین می شد.

كد خبر : ۳۷۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد که سال‌ها تعطیل و بلاتکلیف مانده بود ماه آینده افتتاح می‌شود و ازنظر اشتغال‌زایی موقعیت خوبی برای استان است.

كد خبر : ۳۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


یک جاهایی نیز طبق وظیفه عمل نکردیم؛ یک جاهایی مراقبت­ هایی که باید انجام بدهیم، انجام ندادیم؛ یک جاهایی دلبستگی­ های خودمان را زیر پا نگذاشتیم؛این ها منجر شده به اشکالاتی .

كد خبر : ۳۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


نقش این مایه حیاتی در فعالیت سلول‌های عصبی مغز انکارناپذیر است............

كد خبر : ۳۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


برای همین شک نداشتم که حتما پشت این کار یه دلیل منطقی هم هست که دانش من بهش قد نمیده .

كد خبر : ۳۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


یک کارشناس ارشد فرهنگی، در خصوص تفاهم نامه اخیر دفتر امور زنان ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل، اظهارداشت: مفاد این تفاهم نامه منفعلانه و بیانگر بی تدبیری دست اندرکاران آن بوده و بسیار ناامید کننده است.

كد خبر : ۳۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه جامعه 30 میلیونی فضای مجازی در کشور تشکیل شده است، گفت: نباید قدرت این جامعه را در انتشار شایعات نادیده گرفت و عدم اطلاع رسانی صحیح از سوی رسانه‌ها و مسئولان به گسترش این وضعیت دامن می‌زند.

كد خبر : ۳۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


رئیس پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی حرفهای زیادی درباره سرطان دارد، او می گوید: عوامل زیادی از جمله سبک زندگی مردم به خصوص تغذیه نامناسب، سموم موجود در مواد غذایی و امواج الکترومغناطیسی در بروز این بیماری نقش دارند اما مسئولان برنامه جامعی برای پیشگیری ندارند، باید مردم را علیه این بیماری بسیج کنیم.

كد خبر : ۳۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


اینجا برای ازتو نوشتن هوا کم است/ دنیا برای تو نوشتنم مراکم است اکسیر من نه این که شعر تازه نیست/ من از تو می نویسم و این کیمیا کم است.

كد خبر : ۳۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


دنیا تیره و تار شد و شهر سیاه پوش ؛ می­دانی؛ آخر  آفتاب را به خاک و خون کشیده بودند ... چهل روز، نه ؛ چهل شب از آن واقعه گذشت.

كد خبر : ۳۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


« روباه گفت: ... آدم ها برای سردرآوردن از چیزها وقت ندارند. همه چیز را همین جور حاضر و آماده از دکان‌ها می‌خرند، اما چون دکانی نیست که دوست معامله کند، آدم‌ها مانده‌اند بی‌دوست ... .»

كد خبر : ۳۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انقلاب  اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی  امام زمان (ع) است واین به برکت خون شهداست.

كد خبر : ۳۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


دبیرکل انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس بازداشت خبرنگاران در مراسم روز دانشجو و محافل رسمی را مغایر با آزادی بیان و قلم دانست و گفت: انتظار می‌رفت معاون مطبوعاتی ارشاد در این باره موضع گیری کند و واکنشی داشته باشد

كد خبر : ۳۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


«آنتوان بارا» نویسنده مسیحی کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت»گفت:مسیحیان عرب به اهل بیت (ع) احترام می‌گذارند و در بیشترخانه‌های مسیحیان عکس حضرت علی (ع) وجود دارد چون آنها معتقد هستند که شباهت زیادی به حضرت مسیح(ع) دارد...

 

كد خبر : ۳۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مادر شهید تازه تفحص شده «هاشم خلیلی» می‌گوید: صبری که خدا به مادر شهدای گمنام می‌دهد خاص است. ما در برابر این‌ها و دیگر مادران شهدا که سه چهار شهید دادند هیچ ایم. آن‌ها که چند شهید دادند از ما مقاوم‌ترند.

كد خبر : ۳۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، گفت: سالانه ۴۱۰ هزار فرصت فرزند آوری در میان زنان هرگز ازدواج نکرده ، ۱۰ هزار فرصت در اثر فوت همسر و ۲۰ هزار فرصت بر اثر طلاق از بین می رود.

كد خبر : ۳۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


«شیار 143» دومین فیلم سینمایی بلند «نرگس آبیار» است که تاکنون مورد توجه و تمجید بسیاری از مردم و منتقدان سینما واقع شده است؛ این در حالی است که برخی نیز نقاط ضعف فیلم را کم نمی دانند.

كد خبر : ۳۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


اصل همتایی فرهنگی از مسائل مهم در انتخاب همسر است و یکی از مسائلی که در دانشگاه‌های ما مشکل‌ساز شده این است که دانشجوی ما نمی‌داند باید با همتای خود ازدواج کند.

كد خبر : ۳۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


انسان‌ در زندگی ممکن است از بعضی رفتارهای اطرافیان ناراحت و دل گیر شود و راهی هم برای بیان این مسئله نداشته باشد در این مرحله بهترین کاری که انسان می‌تواند انجام بدهد صبر است.

كد خبر : ۳۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


هر چند نرخ باروری کل در اکثر کشورهای دنیا پایین آمده، اما شتاب این کاهش در ایران سریع تر است، بگونه ای که ایران دومین کشور اسلامی است که پایین ترین نرخ باروری را بعد از کشور آلبانی بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ دارا است.

كد خبر : ۳۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


ننه غلام جلو می‌آید، دست‌هایش را بالا می‌برد و شروع می‌کند به حرف زدن: سلام، به جدت من از بچگی می‌شناسمت. خانه شما می‌آمدم، پیش مادرت....

كد خبر : ۳۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.

كد خبر : ۳۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


شفاعت اهل بیت علیهم السلام در عالم برزخ شامل حال افراد گنهكار و گرفتار نمی شود و شفاعت ایشان مختص به روز قیامت است.

كد خبر : ۳۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


شما هم شاید با زوج‌های جوان بسیاری در ارتباط باشید که از بچه‌دار شدن ترس دارند و این ترس تا حدی در زندگی آنها رخنه کرده که از هر صحبتی در مورد بچه دارشدن امتناع می‌کنند.

كد خبر : ۳۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


رئیس انجمن گوارش و کبد کودکان ایران با تأکید بر نقش شیر مادر در جلوگیری از چاقی کودکان گفت: وزن کودک موقع تولد نقش زیادی در ابتلای او به چاقی دارد. کودکانی که با وزن بالا یا کمتر از حد معمول به دنیا می‌آیند زمینه ابتلا به چاقی را در آینده دارند.

كد خبر : ۳۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


گریز از خانه و استقلال طلبی، یکی از دلایل ادامه تحصیل دختران مهاجر است. این روزها شاهد رشد تعداد دختران هستیم که برای دوری از خانه، تحصیلات تکمیلی را انتخاب می کنند. بیبشتر خانواده های ایرانی معتقدند تحصیل آنها دیلی موجه دوری از خانه پدری بعد از گزینه ازدواج است و به این ترتیب، دختران را با نظارت به شهری دیگر برای ادامه تحصیل می فرستند.

كد خبر : ۳۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


فرهنگ‌های غلط در جامعه یکی از مهم‌ترین موانع ازدواج است، برای رسیدن به ازدواج آسان باید موانع سر راه ازدواج شناسایی شوند، یکی از مشکلات سر راه ازدواج آسان بالا بودن مهریه‌هاست که لازم است در زمینه پایین آوردن مهریه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

كد خبر : ۳۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


حضرت آیت الله خامنه ای بزرگترین تبلیغ برای اسلام را معرفی چهره پیامبر (ص) دانستند و افزودند: قبل از آنکه دشمنان با شیوه های فرهنگی و هنری پیچیده خود، چهره آن بزرگوار را مخدوش کنند، مسلمانان در زمینه های علمی، فرهنگی، هنری و تبلیغی کار کنند.

كد خبر : ۳۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فضای مطلوبی که در چند ماه گذشته در حوزه مد و لباس ایجاد شده، نشان از نتیجه دادن فرهنگ سازی در این حوزه است.

كد خبر : ۳۸۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


خرید از بازار لوازم خانگی یکی از سخت‌ترین عملیات خرید برای برخی افراد است! دنیایی از برندها، مارک‌ها، اصطلاحات تخصصی و فنی، آپشن‌های گیج‌کننده و تقلبات عجیب و غریب وجود دارد که در میان آنها، آپشن‌ها، مشخصات فنی و اصطلاحات تخصصی، دستاویزی شده است برای بسیاری از فروشندگان تا با بیان اعداد و ارقام نجومی و نسبت دادن آن به عملکرد وسیله مورد نظر مشتری را به خرید محصول جلب کنند یا حتی او را فریب دهند!

كد خبر : ۳۸۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


آذرماه سالروز بازگشت پیکر پاک شهید محمدجواد تندگویان، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در «دولت شهید رجائی» به میهن اسلامی است.

كد خبر : ۳۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


فصل امتحانات برای کودکان و همچنین والدین آنها همواره استرس زیادی به همراه دارد.

كد خبر : ۳۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


این بانوی ۴۸ ساله الجزایری می گوید: کوبانی را مانند میهنم الجزایر دوست دارم و حاضرم تا آخرین نفس از آن بجنگم.

كد خبر : ۳۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


یکی از فضلای حوزه علمیه قم گفت: نعمت های که خداوند به ما داده است نعمت های ناشناخته و شناخته هستند  یکی نعمت پدر و مادر و فرزند هست  و دیگری خوشنامی و محبوبیت است که خوشنامی و محبوبیت از ارزشهای نعمت خداوند است.

كد خبر : ۳۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۳۰


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR تصاویری از شهید جهاد مغنیه -فرزند سردار شهید حاج عماد مغنیه- در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را منتشر کرد.

كد خبر : ۴۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


هیچ گاه امام رضا (ع) در سخن بر کسی جفا نورزید و نیزسخن کسی را پیش از تمام شدن قطع نکرد هرگز نیازمندی را که می‌توانست نیازش را برآورده سازد رد نمی‌کرد.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


آمده بود که بِبَرد ولی بُردنش(!). عازم مشهد شده بود که برای نابودی تشیع، توشه‎ای با خود به عربستان سعودی ببرد ولی غافل از اینکه صدای نقاره‎خوان های حرم سلطان علی بن موسی ‏الرضا(ع) دلش را خواهد بُرد.

كد خبر : ۳۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


تراژدی مرگ دختر ترک‌تبار آلمانی توسط یک جوان مقابل رستوران "مک‌دونالد" مهر تأیید دیگری بر ناامنی زنان در دنیای غرب است.

كد خبر : ۳۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


زنان به دلیل نوع خاص ارتباط بین بخش‌های مختلف مغزشان از توانایی بهتری برای انجام استدلال‌های کامپیوتری برخوردار هستند.

كد خبر : ۳۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


منابع متعددی آمده است که روزی، حضرت رضا(ع) به قبه ای که در مدفن هارون بود، رفت و خطی بر زمین کشید و فرمود: « اینجا تربت من است و در آینده ای نه چندان دور، خداوند این مکان را محل اجتماع شیعیان و دوستداران ما قرار خواهد داد.» پیشگویی حضرت رضا(ع) به زودی جامه عمل پوشید و در کنار گور هارون به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۳۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه طلاق جامعه را متزلزل می‌کند، گفت: متأسفانه در جامعه ما آمار طلاق و ازدواج بسیار به هم نزدیک شده است، وظیفه داریم علت طلاق را بررسی و از آن جلوگیری کنیم.

كد خبر : ۳۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


متخصصان طب سنتی طبق آخرین تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که این مواد غذایی همه جایش برای انسان مفید است، برای معالجه های خاصی بکار می روند.

كد خبر : ۳۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


با نضج گرفتن مکاتب اجتماعی در سده‌های اخیر، توجه به منزلت زن و حفظ کرامت این مقام که نیمی از پیکره‌ی جامعه‌ی بشری را تشکیل می‌دهد، بیش‌تر گردیده است.

كد خبر : ۳۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


«امروزی بودن» که به نوعی به عنوان فرهنگ والا و برتر به جامعه معرفی می شود زندگی فرهنگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد بدون اینکه سوال شود آیا این فرهنگ، واقعا امر فرهنگی است؟

كد خبر : ۳۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


دکتر اسلامی گفت: طبق آمار، سالانه 14 هزار نوزاد در کشور به دلایل مختلف‌ از جمله عدم احیای درست فوت می‌کنند.

كد خبر : ۳۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


رئیس سازمان ثبت احوال کشور در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به نکاتی از جمله اینکه ۱۴ درصد خانواده‌های ایرانی فاقد فرزند هستند و میلی به فرزندآوری ندارند، کاهش ولادت‌ها و ازدواج‌ها در دهه کنونی و افزایش میزان طلاق و فوتی‌ها اشاره کرد.

كد خبر : ۳۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۵


سهام بنت محمد، ۴۳ سال دارد و از تونس آمده؛ می‌گوید: «وقتی وارد ایران شدم، احساس غرور کردم که روی زمینی پا می‌گذارم که روزی امام خمینی(ره) بر آن زندگی می‌کرده است.

كد خبر : ۳۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناسان برای حل این معضل راهکارهای بسیاری ارائه می دهند که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم. به قوانین اسلامی می رسیم؛ دستوراتی که در آخرین کتاب آسمانی سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) برای داشتن رابطه عاشقانه به زن و شوهر توصیه شده است.

كد خبر : ۳۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


رئیس سازمان ثبت احوال این بار در مورد تعداد اعضای خانواده هشدارهایی را مطرح کرد که دوراز واقعیت نیست و به زودی در بطن زندگی های اجتماعی رقم می خورد این درحالی است که خانواده ها از تعداد اعضای خود کاسته اند تا شاید زندگی بهتری را در پیش بگیرند.

كد خبر : ۳۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


بخشی از سخنان آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به کسانی که می گویند  حصر، بدون محاکمه قضایی و رأی قاضی مشروعیت ندارد

كد خبر : ۳۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


یک روانکاو گفت: قول‌ها و وعده‌هایی که دختر وپسر پیش از ازدواج به یکدیگر می‌دهند باید به واقعیت نزدیک باشد چون اگر برپایه و اساس درستی بیان نشود، بنیان زندگی را متزلزل می‌کند.

كد خبر : ۳۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


فضای مجازی و دنیای شبکه ای اینترنتی، شاهد رشد قارچی و تکثیر معنادار سایت های فارسی زبانی است که ابزار تبلیغ سبک زندگی هستند اما نه سبک زندگی ایرانی-اسلامی بلکه سبک زندگی غربی برای ایرانیان مسلمان! این سایت ها از 8 جناح، به سبک زندگی ایرانی-اسلامی حمله ور شده اند.

كد خبر : ۳۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تدبیر حکیمانه رهبری در به کار نگرفتن ابزارهای امنیتی برای خاتمه دادن به فتنه ۸۸ گفت: مردم خود همه چیز را فهمیدند و بهترین محاکمه برای سران فتنه در ۹ دی صورت گرفت.

كد خبر : ۳۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، با بیان اینکه فتنه 88 آسیب های روانی، اجتماعی و حتی اقتصادی زیادی را برای ملت ایران به بار آورد، گفت: زنان نقش بسزایی در خنثی کردن دسیسه های دشمن و خلق حماسه 9 دی ایفا کردند.

كد خبر : ۳۹۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


زمستان است و دوباره روزهای شاد سال نو میلادی رسیده است. مادرها و پدرها کاج شب عید را حسابی تزیین کرده‌اند. پسر بچه‌ها جوراب‌هایشان را بالای شومینه آویزان کرده‌ و فقط به یک چیز فکر می‌کنند؛ اینکه امسال پسر خوبی بوده‌اند یا نه؟

كد خبر : ۳۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


عبد الامیر تقوی برادر شهید تقوی می گوید: آخرین دیدار من با برادرم، به دو ماه پیش بر می‌گردد، از حال و هوای او می‌دانستم که این آخرین دیدار من با اوست، خیلی آرام بود و وقتی که عکس شهادتش را دیدم همان آرامش را داشت.

كد خبر : ۳۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


در آستانه فرارسیدن روز «نهم دی»، پایگاه اطلاع‌رسانی khamene.ir بیست جمله‌ برگزیده از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را درباره «نهم دی» منتشر کرد.

كد خبر : ۳۹۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


یک کارشناس امور خانواده با بیان اینکه مردم در آغاز استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب هیجان به سراغ آنها می‌روند، گفت: اما این آغاز راه است و سرانجام آن در میان نوجوانان اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و در میان متأهلین بد‌بینی است.

كد خبر : ۴۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


خدمات رسانی عراقی‌ها به زائران امامان معصوم(ع) همه ساله با صحنه‌های عجیبی و شگفت‌آوری همراه است که نمی‌توان تفسیر منطقی برای آن ارائه کرد.

كد خبر : ۴۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


مسئول بسیج جامعه زنان کشور، گفت: مجازات سران فتنه حق ملت انقلابی ایران است البته نظام با سران فتنه (موسوی و کروبی) نهایت رأفت را بکار برد این در حالی بود که جرم خیانت که باعث هزینه های زیادی برای کشور از جمله تحریم ها و ترور دانشمندان هسته ای بود کمتر از اعدام نبود.

كد خبر : ۴۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: پیشوای یازدهم در شرایط سخت محاصره نظامی بودند، ولی تقدیر و لطف خداوند به گونه‌ای رقم خورد که حضرت مهدی(عج)، پنهان از دیده بدخواهان به دنیا آید.

كد خبر : ۴۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰


آتش‌بازیهای شب سال نو در شهرهای سیدنی، لندن و نیویورک آغاز می شود، گوگل لوگوی صفحه جستجو را به این مناسبت تغییر خواهد داد، بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا در هنگام مواجهه با یکدیگر سال نو را تبریک می‌گویند و ..

كد خبر : ۴۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هرکس با شنیدن یازدهم دی ماه یاد چیزی می افتد. اما برای من یازدهم دی یعنی سید مجتبی علمدار؛ آخر یازدهم دی ماه هم روز ولادت پربرکتش بود و هم شهادت غمبارش

كد خبر : ۴۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


متأسفانه در جامعه ما تا حدی این اخلاق شکل رایج و عمومی دارد، باید آن را بپذیریم. مثلا می‌گویند از این آدم خوشم می‌آید و از فلانی خوشم نمی‌آید. این یک روحیه است. نمی‌فهمم چه می‌شود که ما از یکسری از آدم‌ها خوشمان می‌آید و از یکسری دیگر نه! به‌نظر من عادی این است که برای طیفی از افراد احساس بی‌تفاوتی کنیم. به نظرم کسانی که به هر دلیل از من خوششان نمی‌آید سوژه‌ای پیدا کردند و رهایش هم نمی‌کنند، به نظرم این مساله از جایی مدیریت می‌شود.

كد خبر : ۴۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


عباسی ولدی، کارشناس امور خانواده و جمعیت می‌گوید: اگر ما به زندگی نگاه مصرف‌گرایانه داشته باشیم هراندازه هم که از نظر اقتصادی قوی شویم، پولمان را خرج مصرف بیشتر می‌کنیم نه اینکه انگیزه‌ بیشتری برای فرزندآوری پیدا کنیم.

كد خبر : ۴۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


آیت‌الله بهجت خطاب به یکی از مخالفان وحدت: تو مطمئنی که اگر در سقیفه‌ی بنی‌ساعده بودی همان کاری را که عمر کرد، نمی‌کردی؟/ خاطره تلخ آیت‌الله مرعشی نجفی در مورد پاسخ وهابیون به مراسم عمرکشان/ تاریخ مرگ خلیفه دوم چه روزی است؟/ حدیث «رفع‌القلم» بهانه‌ای برای گناه/ بررسی شخصیت «ابولولو» و شبهات پیرامون وی/ آیا لعن در مجلس خصوصی اشکال دارد؟/ نکاتی مهم درباره «تبری و تقیه»/ نظرا مراجع تقلید درباره این مراسم چیست؟/ لینک دانلود  «نهم ربیع؛ جهالت‌‌ها و خسارت‌ها»

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


یک روان‌شناس با اشاره به اینکه کودکان در طول شبانه روز ۳۰۰ تا ۴۰۰ بار می‌خندند ولی در بزرگسالی میزان ‏خندیدن به حدود ۱۵ تا ۱۸ بار در شبانه روز کاهش می‌یابد، گفت:براساس تحقیات، یک دقیقه خنده معادل ۴۰ بار ‏تنفس عمیق است.

كد خبر : ۴۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


قبل از اینکه به خواستگاری بروید ، جلوی آینه بایستید و خوب به خودتان نگاه کنید ، چقدر این تصویر رو به رو را می شناسید؟

كد خبر : ۴۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


گزارش اخیر موسسه آمریکایی «مرکز ملی خانواده‌های بی‌خانمان» از بی‌خانمان بودن قریب به دو و نیم میلیون کودک حکایت دارد؛ کودکانی که قربانیان متغیرهایی همچون مادران بیوه، تبعیض نژادی و درآمد کم خانواده‌های خود هستند.

كد خبر : ۴۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


از جمله دستورات اسلام کسب روزی حلال است. تلاش برای کسب روزی حلال باعث می‌شود که انسان در قیامت با چهره‌ای نورانی خداوند را ملاقات کند.

كد خبر : ۴۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: کاربران شبکه های اجتماعی، غافل از این هستند که این فضا در اصل خانواده های مجازی می شوند متشکل از یک زن و یک مرد با انبوهی از شریکان احساسی و عاطفی که قرار است، جای نفر مقابل آنها را در دنیای واقعی پر کنند !!!

كد خبر : ۴۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مروز حتی تصورش هم سخت است؛ اینکه سر سفره عقد بنشینی بدون اینکه بدانی کسی که کنارت نشسته، چه شکلی است. اینکه فقط بدانی جنسش مخالف تو است و قرار است بقیه روزهای عمرت را کنارش بگذرانی؛ همین!

كد خبر : ۴۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


سالانه 160 هزار رویداد ازدواج در کشور اتفاق می افتد که یک چهارم آن به طلاق می انجامد.

كد خبر : ۴۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


یک کارشناس ارشد روان‌شناسی معتقد است: افسردگی پس از زایمان زمانی خطرناک می‌شود که فرد شروع به درمان می‌کند.

كد خبر : ۴۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


ابوذر می گوید: پرسیدم: ای رسول خدا! آیا خائفان خاضع و متواضع و یادکنندگان خدا، اینان زودتر از دیگران به بهشت می روند؟ فرمود: نه! ولی تهیدستان مسلمان، بر دیگران برای ورود به بهشت، پیشی می گیرند. نگهبانان بهشت به آنان می گویند: صبر کنید تا به حساب شما رسیدگی شود...

كد خبر : ۴۱۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


یک کارشناس امور خانواده با اشاره به آسیب‌های ابزارهای نوین ارتباطی گفت: بسیاری از این آسیب‌ها از جمله شایعه پراکنی و از بین بردن سلامت اجتماعی جامعه به دلیل استفاده شتابزده مردم از این ابزارها است.

كد خبر : ۴۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


سودابه مهیجی تازه‌ترین سروده خود درباره پیامبر اکرم(ص) را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد.

كد خبر : ۴۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


یک عضو مجمع روحانیون مبارز، مهم ترین و بارزترین پیامد عدم وحدت را بحران های کنونی منطقه دانست و گفت، نزاع تاریخی و ترورها و کشتارهای مختلف، حاصل شکسته شدن دژ شیعه و سنی است که منجر به رشد استکبار می شود.

كد خبر : ۴۱۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


رضاخان هفدهم دی‌ماه 1314 قانون کشف حجاب در ایران را تصویب کرد و زنان ایرانی باید پوشش‌هایی مثل چادر، روبند و روسری را کنار می‌گذاشتند؛ حالا بعد از 79 سال میراث‌داران رضاخان آزادی را فقط در عدم پوشش می‌بینند و نوع اعتراض خود را به هر شکل ممکن تا کسب هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایش در دنیا پیش می‌برند.

كد خبر : ۴۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


یک استاد حوزه گفت: در دنیای پیشرفته غربی، جای یک الگوی الهی، خالی است و این امتیاز مسلمین به خصوص شیعیان است که الگوی آسمانی را در دست داشته و پیشرفت در علوم مختلف را دراین مسیر منور و متعالی فرازمانی پیش ببرند.

كد خبر : ۴۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


یکی از دلایل جذابیت و زیبایی مردان، داشتن هیبت و جذبه مردانه است نه داشتن یک صورت زنانه و حتی دختران و زنان از پسرانی که خودشان را شبیه زنان می کنند بدشان می آید.

كد خبر : ۴۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


تعداد قابل توجهی از مردم دنیا به نوعی با عارضه التهاب مفاصل دست‌ به گریبان هستند و بنابراین تعجبی ندارد که برخی از روش‌های درمانی خانگی برای این عارضه با گذشت سال‌ها طرفداران بیشتری پیدا کنند.

كد خبر : ۴۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


محققان آمریکایی می گویند: ورزش کردن در دوران بارداری از کودک در برابر ابتلا به فشار خون بالا در سال های بعدی زندگی محافظت می کند.

كد خبر : ۴۱۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در ماه‌های اخیر تلاش‌های زیادی انجام‌شده و به‌زودی شعبه دانشگاه شهید محلاتی لرستان در مجتمع تربیتی آموزشی ولایت لرستان راه‌اندازی می‌شود.

كد خبر : ۴۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


شهید کاظمی را تا زمان شهادت، خیلی‌ها نمی‌شناختند، مردی که هیچ‌گاه خود را گرفتار پیچ و خم دنیا نکرد و دعای روز و شبش، شهادت بود.

كد خبر : ۴۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


موج نوگرایی در عصر ناصری موجب تغییراتی در جهان سنت شد، به طوری که ورود کالاهای خارجی، معاشرت با زنان اروپایی و نشریات همه همه دست به دست هم دادند تا زنان را وارد عرصه های جدید فعالیت های اجتماعی و حتی سیاسی کنند.

كد خبر : ۴۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به فضای دانشگاه آزاد گفت: فضای تملق و رئیس و مرئوسی در دانشگاه آزاد زیاد است.

كد خبر : ۴۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


یک کارشناس مسائل اجتماعی، گفت:نهایت تزلزل شخصیتی و هویتی فردی در فضای مجازی، زمانی است که در حقیقی با یک نام و یک نوع ویژگی ها و در دنیای مجازی با نام دیگر و ویژگی های دیگری زندگی می کند و زمانی این مسئله خطرناک می شود که خودمجازی فرد قوی تر از خودحقیقی او شود .

كد خبر : ۴۲۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


چینی‌ها بعد از تغییر چهره و رنگ مو این‌بار به سراغ تغییر صدای خود با استفاده از نوعی جراحی خطرناک رفته‌اند.

كد خبر : ۴۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


مرکز آمار ایران آخرین آمار ازدواج و طلاق را اعلام کرد که بر اساس آن، در سال ۱۳۹۰، ۳۷.۸ درصد از مردان مناطق شهری و ۳۸.۶ درصد از مردان نقاط روستایی کل کشور هرگز ازدواج نکرده بوده‌اند. این نسبت در مورد زنان مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۳۰ و ۳۰.۵ درصد بوده است.

كد خبر : ۴۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


آنچه از بیانات فقها به دست می‌آید، آن است که صرف حجاب داشتن و کامل‌بودن آن موجب جواز ورزش کردن زن در منظر نگاه نامحرم نخواهد بود. چنان‌چه در استفتایی از امام خمینی (ره) چنین آمده است: "آیا زن مى‌تواند بالباس‌های گشاد و با روسرى و شلوار در برابر نامحرمان ورزش کند؟" و ایشان در پاسخ فرموده‌اند: "از این عمل احتراز شود."

كد خبر : ۴۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


بعد از فوت پدر، مادرم و ما چهار دختر چرخه زندگی را بدست گرفتیم و بر زمینهای کشاورزی پدرم مشغول کار شدیم همین باعث شد ما زنان کوچک، سخت کوش و متبحر در کشاورزی شویم.

كد خبر : ۴۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


یک کارشناس امور اینترنتی، می گوید:«راه اندازی اینترنت ملی آنچنان که به غلط در منظر برخی کابران جا افتاده محدود کردن ارتباطات نیست. در اين ساختار دسترسي کاربران به کليه سايت‌هاي داخل کشور با سرعت بالاتر و قيمت ارزان‌تر برقرار شده و دسترسي به اينترنت بصورت فعلي باقي مي‌ماند

كد خبر : ۴۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


دوران نامزدی هرچند به عنوان بهترین دوره زندگی مشترک شناخته می شود، یکی از دوران های حساس یک رابطه است

كد خبر : ۴۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


سعی کرد بر غم توی دلش غلبه کند؛ با لبخند جوابش را داد: «مثل همیشه مواظبم تا بیایی.» اما مثل اینکه حرفش را نشنیده باشد، ادامه داد: «زهرا جان! اگه خواستی ازدواج هم کنی، مانعی نداره...»

كد خبر : ۴۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


زن از جنبه مادى نیازمند به مرد و مرد از جنبه روحى نیازمند زن آفریده شده است، زن بدون اتکاء به مرد نمى‌تواند نیازهاى فراوان مادى خود را که چندین برابر مرد است، رفع کند، از این رو اسلام همسر قانونى زن را نقطه اتکاء او معین کرده است.

كد خبر : ۴۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


وقتی سخن از قیمت، کیفیت و سرعت اینترنت در ایران به میان می‌آید نام مهم‌ترین بازیگر اصلی این عرصه در کشور یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت در صدر لیست جای می‌گیرد. شرکتی که تا چند سال قبل با برخورد لنگر کشتی‌ها به فیبرهای نوری نامش به رسانه‌ها راه می‌یافت، امروزه شبکه انتقال بزرگی را در سراسر کشور در اختیار دارد که از طریق آن پهنای باند اینترنت بین‌الملل را از شرکت‌های خارجی خریده و به شرکت‌های اینترنتی می‌فروشد.

كد خبر : ۴۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


موقعیت‌های استرس‌زا در مردان واکنش جنگ و گریز ایجاد می‌کند اما محققان نشان داده‌اند که زنان بعد از حس کردن یک تهدید، به طور غریزی واکنش تمایل یا دوستی را از خود نشان می‌دهند. این یعنی برای ایجاد اتحاد استراتژیک، از واکنش فیزیکی خودداری می‌کنند.

كد خبر : ۴۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


زمانی می گفتند انجام طولانی مدت بازی های کامپیوتری آنها را تنبل می کند. حالا نتیجه تحقیقات جدید نشان داده که انجام بازی های کامپیوتری نه تنها کودکان را تنبل نمی کند، بلکه به تقویت ذهن آن ها و هوشیاری مغزشان نیز کمک خواهد کرد

كد خبر : ۴۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


سنتی بودن جامعه از یک‌سو و عدم سازگاری شبکه‌های اجتماعی با فرهنگ ایرانی باعث شد، استفاده از شبکه‌های اجتماعی همراه با برخی رفتارهای افراطی، دردسرها و مشکلاتی باشد که شاید هیچ‌کدام از مخاطبان، خودشان را دچار چنین مشکلاتی نمی‌دیدند.

كد خبر : ۴۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


شبکه‌های اجتماعی موبایلی از جمله فرصت‌هایی هستند که در اثر پیشرفت روزافزون فناوری در اختیار ارتباطات انسان هزاره سوم قرار گرفته‌اند اما فرصت‌هایی که به باریکه یک مو قابلیت تبدیل شدن به تهدید را دارند.

كد خبر : ۴۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


مجمع زنان انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی در توهین به پیامبر گرامی اسلام(ص) را محکوم کرد که در بخشی از این بیاینه آمده است: این اقدام پلید و شیطانی تجلی کامل جاهلیت مدرن در عصر جدید است.

كد خبر : ۴۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ضرورت تقویت فلسطینیان در نوار غزه گفتند: کرانه باختری هم باید مثل غزّه مسلّح بشود و آماده دفاع باشد.

كد خبر : ۴۳۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


شما که دستتان به دست پیامبر می دهید و بیعت می کنید، دست خدا روی دست هر دوی شماست زیرا که در زمان بیعت پیامبر دست خود را بالا می گرفت و مردم دستشان را پایین می گرفتند. همیشه دست پیامبر بالا بود و دست مردم پایین قرار می گرفت.

كد خبر : ۴۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


دلیل لبخند اطفال در سنین نوزادی چیست ؟و در چه سنی خنده و لبخند آنان واقعی ست؟ علت خندیدن آنان در خواب هم از جمله سوالات رایج مادران است.

كد خبر : ۴۳۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


سرانجام سیاه نظام برده‌داری جنسی غرب، مجوز روحانی برای فروش خانه مسکونی دولتی در تهران ، تذکر دوم به «وطن امروز» و ارسال پرونده به دادگاه، توکلی: ظریف نباید به فرانسه می‌رفت و ...از جمله خبر ویژه روزنامه های سه شنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

كد خبر : ۴۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


بسیاری از متخصصان علوم تغذیه به دنبال راه های درمانی کم هزینه و مؤثر برای پیشگیری و درمان ناباوری هستند و در این میان اصلاح رژیم غذایی، دریافت کافی آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و موا معدنی را روش مناسبی برای کمک به باروری می دانند.

كد خبر : ۴۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این خطاها نشان داد که آقای ظریف نمی دانند نماینده چه ملت و نماینده چه عظمتی هستند و ایشان با این کارها توانایی خود را در دفاع از حقوق ملت ایران به شدت زیر سوال بردند.

كد خبر : ۴۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به معطوف ‌شدن همه نگاه‌ها به یک قهرمان ورزشکار، فرمودند: منش و رفتار ورزشکار، بعد از قهرمانی، معرف ملت و فرهنگ و شخصیت ملی و همچنین استقامت معنوی ملت ایران است.

كد خبر : ۴۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


رهبر معظم انقلاب، در پیامی برای جوانان اروپا و آمریکای شمالی نوشتند:حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم.

كد خبر : ۴۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


آیت الله علی خامنه ای با اطلاع از این که بهترین راه برای تماس با جوانان اروپا و آمریکای شمالی از طریق توئیتر است، از این شبکه اجتماعی برای انتشار نامه سرگشاده خود بهره گرفت.

كد خبر : ۴۳۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


قرآن کریم درباره پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: «و لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه»؛ از این رو سیره و سنت رسول امین اسلام که برخی را اشاره می کنیم، می تواند گره از بسیاری از مشکلات مادی و معنوی انسان ها باز کند.

كد خبر : ۴۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


زندگی فاصله ی بین تولد تا مرگ است که انسان با قدم گذاشتن به دنیا مراحل مختلفی را پشت سر می گذارد که یکی از مهم ترین مراحلش ازدواج است که با توجه به تصمیم خودمان شخصی را برای وارد شدن به دنیای تنهاییمان انتخاب می کنیم.

كد خبر : ۴۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


با انتشار گزارش اعلام سوء استفاده از تصاویر زنان و دختران محجبه در شبکه‌های اجتماعی یکی از کمپین‌ها تعداد قابل ملاحظه‌ای از پست‌های خود را که در آن زنان و دختران محجبه با هدف ترویج حجاب تصاویر خود را منتشر کرده بودند حذف کرد.

كد خبر : ۴۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


رئیس سازمان موزه دفاع مقدس گفت: سه ماه پیش حاج قاسم سلیمانی به من گفت فلانی من الان درست روی قبر صدام در حال جنگیدن هستم.

كد خبر : ۴۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


اگرچه تغییر موقعیت‌ زن‌ و نقش‌ وی‌ در جامعه‌ تحت عنوان رشد زنان به جامعه‌ی ما ارائه شد؛ اما‌ به‌ عقیده‌ی‌ پایه‌گذاران‌ سیاست‌های‌ جمعیتی‌، به‌ معنی‌ جدا شدن‌ زن‌ از هر گونه‌ ارزش‌های‌ اخلاقی‌ و اجتماعی‌ با‌ ریشه‌ی مذهبی‌ است و همین‌ امر یکی‌ از ابزارهایی است‌ که‌ موجب‌ می‌شود سطح‌ رشد جمعیت‌ در کشورهای‌ اسلامی‌ سیر نزولی‌ داشته‌ باشد.

كد خبر : ۴۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مسئله فلسطین را در رأس مسائل دنیای اسلام دانستند و تاکید کردند که جوانان قطعاً به ثمر نشستن آرمان فلسطین را خواهند دید.

كد خبر : ۴۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


دکتر"حسین راغفر" اقتصاددان گفت: خانوارهای مردسرپرست 38 درصد و زن سرپرست 49 درصد دچار فقر هستند و مطالعات 30 ساله در زمینه فقر نشان می دهد که از سال 63 تا 92 همواره افزایش فقر در حوزه زنان گسترش بیشتر یافته است

كد خبر : ۴۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سرطان به علائم و ضرورت‌های پیشگیری از سرطانی که فقط در بین زنان شایع است باعث مرگ آنان می‌شود،پرداخته شد، بطوریکه عنوان شد سرطان دهانه رحم در کشور از هر دو زن مبتلا به این بیماری جان یک نفر را می‌گیرد.

كد خبر : ۴۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر قرار باشد پرونده حقوق بشری آلمان بازخوانی شود کمترین جرایم آن، دو جنگ جهانی است که حاصل آنها بیش از 150 میلیون کشته و صدها میلیون آواره و معلول بوده است.

كد خبر : ۴۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه تحولات یمن را دنبال می‌کنیم، گفت: خواهان پایبندی همه طرف‌ها به موافقتنامه صلح هستیم و معتقدیم چنانچه این موافقتنامه اجرا شود راهی است برای خروج از بحران جاری.

كد خبر : ۴۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


من از شما میخواهم اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیّت، سدّ عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بیطرفانه را از شما سلب کنند.

كد خبر : ۴۴۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹


افرادی که معنویات آنها حالت طبیعی دارد و اعمالی مانند نماز مثل روزه و طهارت را انجام می‌دهند، سلامت جسمی بی‌نظیری را دارا هستند.

كد خبر : ۴۴۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹


پیری جمعیت، آسیب های اجتماعی،سیاسی و اقتصادی زیادی برای جامعه به همراه دارد اما نخستین قربانیان این پدیده کودکانی هستند که در کنار جماعتی پیر باید کودکانه هایشان را بدون همبازی، سپری کنند.

كد خبر : ۴۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۱


«آن طرفی ها برای جمع خودشان کف می زنند اما در داخل کشور ما معلوم نیست چه کار می کنند؟ برخی گاهی برای آن طرفی ها کف می زنند.» این جملات بخشی از سخنان امروز رییس جمهوری در دفاع از تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران است که به گفته دکتر روحانی این روزها شب و روز ندارند.

كد خبر : ۴۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانو در حسینیه امام خمینی(ره) به مدت «یک‌ساعت‌ و نیم» بازدید کردند و از نزدیک در جریان تلاش‌ها و پیشرفت‌های علمی دانشمندان و محققان جوان کشور در بخشهای «نانو و بیوتکنولوژی» قرار گرفتند.

كد خبر : ۴۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و آغاز ایام الله دهه فجر پیام تبریکی را صادر کرد.

كد خبر : ۴۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی و آمریکایی با تا خیربیش از 20 ساعت در رسانه های غربی منتشر شد ، استفاده از دوستان انقلابی و تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف برای انتشار این نامه مهم ظرفیتی است که نباید از آن غافل شد.

كد خبر : ۴۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


کارشناس ویژه فضای سایبری سپاه با تاکید بر اشراف اطلاعاتی کامل بر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی، به بیان جزئیات جدیدی از فعالیت‌های باند فساد در شبکه‌های اجتماعی که اخیرا دستگیر شدند پرداخت.

كد خبر : ۴۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


لاریجانی: «نمایندگان توجه کنند که عبارت رئیس جمهوری آمریکا چیست، "فشار می‌آوریم تا ایران نظر آمریکا را در بحث هسته‌ای بپذیرد." آنها می‌گویند باید تسلیم خواست ما شوید، در کجای دنیا به این رفتار مذاکره می‌گویند؟»

كد خبر : ۴۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


چه کسی زینتی را که خداوند برای بندگانش پدید آورده و روزی های پاکیزه را، حرام کرده است؟

كد خبر : ۴۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


راهپیمایی 15 دقیقه یی وزیران امور خارجه ی ایران و آمریکا در پیاده روی شهر ژنو با هیاهو و حاشیه هایی همراه بوده است. البته بسیاری از تحلیلگران این پیاده روی را نه خطای دیپلماتیک بلکه رسم و عرف دیپلماسی می دانند.

كد خبر : ۴۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


زنی که در خارج از خانه کار می کند نیمی از قوای بدنی اش صرف کارهایی می شود که ربطی به اداره منزل ندارد. بنابراین تقریباً خسته به منزل وارد می شود و در بعضی از موارد که کارش سخت تر باشد نیاز به استراحت کامل دارد.

كد خبر : ۴۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


یکی از آسیب‌هایی که ازدواج را در نسل جوان به خطر می‌اندازد، نادیده گرفتن خانواده طرفین و استفاده از روش‌های جدیدی مانند دوست‌گیری از طریق تلفن همراه، چت و در جاهایی همچون محیط کار، دانشگاه و ... است که قرآن کریم نیز در آیه ۲۵ سوره مبارکه نساء چنین آغازی برای زندگی را نهی کرده است.

كد خبر : ۴۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


رییس جهموری تاکیدکرد: وضعیت اقتصادی کشور باید به سمتی پیش برود که مردم به رفاه نسبی برسند و زندگی بدون یارانه را تجربه کنند.

كد خبر : ۴۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۵


یکی از کارشناسان مذهبی لرستان گفت: در ازدواج سنتی نقش خانواده پر رنگ بوده است

كد خبر : ۴۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: پیام 22 بهمن امسال وحدت ،تبعیت از ولایت فقیه،استقامت و ایستادگی بر اهداف انقلاب است.

كد خبر : ۴۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


می توان به جرأت گفت که بارداری و فرزندآوری، یکی از شیرین ترین تجربه های زندگی هر زنی است. این دوران آنقدر حائز اهمیت است که حتی در آموزه های دینی ما برای شروع و ورود به این دوران عمل به دستوراتی توصیه شده است که توجه به تغذیه پیش از بارداری و در دوران حاملگی، یکی از همین توصیه هاست.

كد خبر : ۴۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


در گوشه‌ای از همین حوالی شهر مشهد در روستای «قرقی» مردی زندگی می‌کند که ۳۳ سال است چشمانش «رنگ خواب» را ندیده‌اند.

كد خبر : ۴۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


از آغازین روزهای زندگی بشر در این دنیای پهناور، تا یکی - دو قرن قبل، تمایل به باروری و داشتن فرزند، یکی از خواسته های طبیعی بشر، و تمایل به مادر شدن یکی از طبیعی ترین و معقول ترین خواسته زنان بود.

كد خبر : ۴۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


زایمان یک امر طبیعی است، اما با این وجود در تمام خانم های باردار روند زایمان یکسان نمی باشد، چرا که عوامل متعددی از جمله عوامل ذاتی و اکتسابی مانند برخی از بیماری ها می تواند سیر حاملگی را تغییر داده و باعث شوند زایمان به صورت غیرطبیعی انجام شود.

كد خبر : ۴۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


در زمان نخست وزیری هویدا، زندگی و فعالیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بهائیان علنی شد دیگر مجبور نبودند دین خود را از سایر هموطنانشان پنهان کنند.

كد خبر : ۴۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


فاطمه آلیا گفت: همواره بیانات مقام معظم رهبری در زمینه مذاکرات هسته ای به خصوص در دیدار اخیر با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی، به منزله ی بیدارباش به تیم مذاکره کننده داخلی برای جلوگیری از اشتباه بوده است.

كد خبر : ۴۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب گفت: آمریکا برای مشوه کردن چهره اسلام داعش را ساخت. اینها خلبان اردنی را آتش می‌زنند، سر ژاپنی‌ها را بریدند تا به دنیا بگویند، بازگشت به اسلام موجب توحش است.

كد خبر : ۴۵۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


مادر شهید احمدی‌روشن در دیدار فعالان رسانه ای گفت:تصور نمی‌کنم که رژیم صهیونیستی جرات این حمله را داشته باشد چون ما قطعا پیروز این میدان خواهیم بود. ما آن روز را روز نابودی او می‌دانیم؛ ما جنگ طلب نیستیم و شروع کننده جنگ نخواهیم بود.

كد خبر : ۴۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


رئیس بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه بسیج باید خود را درگیر گردونه بازی غرب در رابطه فمنیسم کنند و صحنه این بازی را تغییر دهد، گفت: بسیج باید به نوع نگاه غرب به زن که بیشتر ابزاری و اشیاء گونه است بپردازد و به طور تهاجمی مطالبه کند و غرب باید پاسخ گوی حق بشری زن و نوع نگاهی که نسبت به او دارد، باشد.

كد خبر : ۴۵۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


مردم ما می‌دانند رهبر معظم انقلاب دلسوزترین فرد نسبت به انقلاب و نظام اسلامی و مردم هستند، بنابراین در تبعیت از رهنمودهای ایشان کوچک‌ترین تردیدی به خود راه نمی‌دهند.

كد خبر : ۴۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


زورمان یک عکاس اسلوونیایی است. او به کشورهای زیادی سفر داشته و گالری‌های متعددی از زندگی اجتماعی مردم جهان منتشر کرده است. او نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی را خوانده است و معتقد است این نامه دنیا را به آرامش و بیداری دعوت می‌کند.

كد خبر : ۴۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


«عماد مغنیه» در حالی به فیض شهادت نائل آمد که هنوز مردم به خوبی او را نشناخته و اسرار زیادی از او همچنان پنهان مانده است و فقط مادر این شهید بزرگوار است که می تواند گوشه ای از ویژگی های اخلاقی و روحیه شجاع او را به تصویر بکشد.

كد خبر : ۴۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


آمارها بیانگر این حقیقت است که دلیل بیشترین تمایل بانوان باردار به زایمان از طریق سزارین ترس از مراحل زایمان طبیعی به ویژه درد ناشی از آن است که کسانی که هم زایمان طبیعی و هم زایمان سزارین را تجربه کرده اند بر این نکته متفق القول هستند که اگر با زایمان طبیعی آشنایی داشتند قطعا تمایلی برای انجام سزارین پیدا نمی کردند.

كد خبر : ۴۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


دختر شهید عماد مغنیه با بیان برخی ویژگی های این شهید بزرگوار به عنوان یک پدر و یک فرمانده مقاومت، گفت: پدرم رویای آزادی فلسطین را در سر داشت.

كد خبر : ۴۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


ما _ بحمدالله _ امروز همه دست اندر کارهایمان کاخ نشین نیستند، دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم...

كد خبر : ۴۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


بیست و سومین دوره رقابت‌های جودوی قهرمانی کشور بانوان با قهرمانی استان لرستان به کار خود پایان داد.

كد خبر : ۴۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


رییس قوه قضاییه گفت: مردم ایران با اتکا به خون شهدا و راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که شکست ناپذیرند.

كد خبر : ۴۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸


آیت الله نوری همدانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با وی، گفت: مذاکره و گفت وگو بسیار لازم است، تا دنیا بداند، جمهوری اسلامی ایران اهل منطق، برهان و گفتگوست، اما باید دانست که آمریکا و غرب از طبع خباثت آمیز خود دست بر نداشته و دست برنخواهند داشت.

كد خبر : ۴۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروزه در دنیا به این نتیجه رسیده اند که نیل به توسعه پایدار بدون حفاظت از محیط زیست امکان پذیر نیست. بنابراین همه به دنبال راه حلی برای رسیدن به توسعه پایدار، رشد اقتصادی، تولید وپیشرفت درکنار حفظ محیط زیست و رعایت ملاحظات زیست محیطی هستند.

كد خبر : ۴۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


بی بی سی با اشاره بر اینکه ایران فعلا صادرات گاز به اروپا ندارد، در تحلیل سخنان رهبری مبنی بر تحریم گازی اروپا از سوی ایران می گوید: «مناقشه روسیه و غرب، ممکن است در آینده نیاز اروپا را به منابع جایگزین انرژی بیشتر کند.»

كد خبر : ۴۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


وقتی اسلام چندین آیه از قرآن را به هشدار در خصوص یک گناه کبیره جنسی اختصاص می دهد و وقتی همان گناه به وسیله قانون و رسانه غربی به شدت تبلیغ و حتی عادی و طبیعی جلوه داده می شود، آیا باید سکوت کرد؟

كد خبر : ۴۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


قرار نیست زن زندگی شما بدون نقص باشد، همین که از نظر شما کامل باشد کافی است. اما از کجا باید بدانید که او را پیدا کرده اید؟

كد خبر : ۴۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


روزی عاشق هم بودند و گرمای عشق شان زبانزد خاص و عام بود، اما امروز انگار همه جا سرد است و زن و شوهر انگار در بیگانگی دنیای یکدیگر گم شده‌اند و اعتماد دیروز جایش را به بی اعتمادی و خیانت داده است.

كد خبر : ۴۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


یک کارشناس امور زنان با انتقاد از عملی نشدن طرح‌های حوزه زنان گفت: باید طرح‌های حوزه زنان از حرف به عمل برسد و از سوی دیگر مسئولان می‌توانند الگوی خانواده سالم و پایدار ایرانی را به سایر جوامع ارائه دهند.

كد خبر : ۴۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: کمیته امداد لرستان ۲ هزار و ۱۳۵ فرصت شغلی با هزینه ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ ایجاد کرده است.

كد خبر : ۴۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


اگر چه توصیه‌های رهبر انقلاب در یک‌و‌نیم سال گذشته به مسئولین نظام در موضوعات گوناگون و متنوعی انجام شده‌اند و فهرستی طولانی را تشکیل می‌دهند، اما بی‌شک حدس زدن پربسامدترین آنها کار آسانی است: «توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و استعدادهای ملت ایران».

كد خبر : ۴۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


حضرت زینب کبری (س) دختر امیر مومنان امام علی (ع) و فاطمه زهر ا (س) است.  شجاعت پدر، عفت مادر و غیرت برادران را در وجود مطهر خویش یک جا دارد.

كد خبر : ۴۶۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


کارشناس آمریکایی معتقد است نامه رهبر انقلاب توانایی کامل مبارزه با اسلام‌هراسی را داشته و نقش مهمی در قضاوت‌های آتی درباره اسلام خواهد داشت.

كد خبر : ۴۶۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


امام خمینی(ره) در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نمی‌کردند ، هر طوری که دوست داشتم ، زندگی می‌کردم . به رفت‌وآمد با دوستانم کاری نداشتند. به احمد جان خیلی سفارش مرا کردند ، به او گفتند : خیلی مواظب مادرت باش. من نتوانستم تلافی کنم و تو تلافی کن.

كد خبر : ۴۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


در حقیقت انسان آگاه باید آب را از سرچشمه بگیرد، که آب زلال و فراوان آنجاست، نه از ظروف کوچک و مختصرى که هم محدود است و هم آلوده، و در دست این و آن مى‏باشد. ‏

كد خبر : ۴۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هدف رزمایش پیامبر اعظم (ص) برقراری امنیت در منطقه خلیج فارس است، گفت: منطقه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروی دریایی سپاه قرار دارد.

كد خبر : ۴۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


معصومه آباد می گوید: زمانی که یادداشت‌های سردار سلیمانی را دریافت کردم به صورت پاورقی در تمام فضاهای کتاب نوشته شده بود.

كد خبر : ۴۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


با آنکه حضرت فاطمه(س) در میان زنان عصر پیامبر(ص) برجسته و از نوادر دهر بوده و هست، اما هیچ نشانی از آن صاحب نشان پیشگاه خدا و پیامبر(ص)، در مدینه نیست و هیچ کسی قبر ایشان را نمی‌شناسد.

كد خبر : ۴۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


خوزستان هنوز با بحران ریزگردها دسته و پنجه نرم می‌کند. تصاویر روز یکشنبه نشان می‌دهد که ریزگردها دست از سر اهوازی‌ها بر نمی‌دارد اما در همین حین ابتکار به متینگ سیاسی می‌رود و درباره رفع حصر نه رفع ریزگردها سخن می‌گوید.

كد خبر : ۴۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


یک عضو هیات علمی گروه مامایی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد که برای ایجاد تحول در مامایی نباید منتظر انجام کارهای فوق‌العاده بود.

كد خبر : ۴۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


آیت‌الله ضیاءآبادی از اساتید اخلاق می‌گوید: زنی که با تنی خسته و روحی آشفته و احیاناً عواطفی آلوده و ناسالم بر اثر برخورد با نامحرمان به خانه بر می‌گردد، چگونه می‌تواند محیط خانه را آسایشگاه کاملی برای شوهر و آموزشگاه سالمی برای فرندانش بسازد؟

كد خبر : ۴۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


دموکراسی‌های غربی‌ می‌گویند معتقد به آزادی بیان و عقیده هستند و همه را به احترام به این اصل دعوت و حتی تهدید می‌کنند؛ اما یک خط قرمز پررنگ وجود دارد که نزدیک‌شدن به آن هم عواقب بدی دارد: اسرائیل. گروه‌های فشار صهیونیست کمین نشسته‌اند تا یک خبرنگار یا مجری دست از پا خطا کند؛ آن‌گاه کار خود را شروع می‌کنند.

كد خبر : ۴۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در اطرافمان زنانی زندگی می کنند که به دلایل زیادی همچون فقر و اعتیاد همسر و یا اعضای خانواده، مجبورند بار زندگی خود و خانواده را به دوش بکشند و شجاعانه برای تامین مخارج زندگی تلاش کنند.

كد خبر : ۴۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یک روانپزشک و استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت آموزش های مهارت زندگی قبل از ازدواج گفت: خیانت همسران در هیچ کجای دنیا پذیرفته شدنی نیست و انتخاب غلط همسر زمینه را برای بروز خیانت زوجین فراهم می کند.

كد خبر : ۴۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آمریکایی‌ها زمانی که می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند تنها چند صد متر با ما فاصله دارند.

كد خبر : ۴۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


اگر کودک به تنهایی موفق به اتمام دعوا نشد، شما می توانید با کودکی که او را کتک زده مستقیم صحبت کنید.

كد خبر : ۴۷۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


امام صادق(ع) سؤال فرمود: آیا می‌دانید تفسیر کلمه «فاطمه» چیست؟ سپس فرمود: یعنی شر و بدی در وجود او راهی ندارد و اگر برای همسری این بزرگوار علی نبود تا قیامت کسی همشأن ایشان نمی‌شد.

كد خبر : ۴۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


با مطالعه این نوشتار وضعیت‌های خطرناک را بشناسید تا هنگام مواجهه با آنها بتوانید معقولانه و منطقی، برای رفع و رجوع آنها گام بردارید. بخش های بعدی این مطلب را در روزهای بعد بخوانید.

كد خبر : ۴۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


هیچ نخلی با ریسه‌های تزیینی و دل‌فریب‌اش، نتوانسته جای نخل‌های سوخته‌ی جنوب را بگیرد و حالا مردم با «آب و آینه و قرآن» آمده بودند و ایمان داشتند به فرزندان جنگ.

كد خبر : ۴۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


هنگامی که خدا روحی را قبض می‌کند ، روح را به شکلی همانند آنچه در دنیا داشته ،به بهشت می‌فرستد.

كد خبر : ۴۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


«قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس برای مشارکت و هدایت این عملیات وارد تکریت شده است... ارتش عراق توانست دو چاه نفتی که منبع اصلی درآمد داعش بود را از چنگ تروریست ها درآورد.»

كد خبر : ۴۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


تصویری که قرآن از جهنم ترسیم می‌کند، چهره موجودی حیات‌مند و برخوردار از شعور است. جهنمی که می‌بینید، حرف می‌زند و «هل من مزید» می‌طلبد! اینک این سوال مطرح است که آیا این ویژگی‌هایی که قرآن به دوزخ نسبت داده، حقیقی است یا مجاز؟

كد خبر : ۴۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


سهل انگاری پزشکان در عدم کنترل بیماری شدید افسردگی در یک زن باردار سبب خودکشی او در کشور انگلستان شده است.

كد خبر : ۴۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه‌ای، از مخاطبان خود خواست مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۳ را انتخاب کنند.

كد خبر : ۴۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی درباره دغدغه‌های شخصی و حرفه‌ای اش پس از ازدواج، دنیای بارداری و حضورش در دو فیلم و سریال جدید سخن گفته است.

كد خبر : ۴۷۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حتما لازم نیست رییس باشم، کافی است عضو خبرگان باشم. انسان در خبرگان می‌تواند صحبت کند و نظرش را بدهد و اگر بخواهم، تاثیرگذار هم خواهم بود.

كد خبر : ۴۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


بر اساس گزارش انجمن قلب اروپا (ESC)، بیماری های قلبی عروقی (CVD) با 51 درصد بیشترین عامل مرگ و میر زنان به ویژه در اروپاست.

كد خبر : ۴۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


سالروز راهیان نور دانشجویی گرامی باد

كد خبر : ۴۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


بعد از آنکه قلب مناطق آلوده به مین در مناطق مهران تمام شد قصد کرده بود که 1 ماه به کوشک اهواز برود. در پایان یک ماه ماموریتی که در آنجا هم با مین‌های ضد نفر و ضدتانک دست و پنجه نرم کرده بود و وقتی که قرار بود به خانه برگردد، شهید شد.

كد خبر : ۴۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


خبرنگار و مستند ساز آمریکایی از اینکه بخشی از مردم ایران روش‌های غربی را در زندگی پیاده می‌کنند، ابراز تاسف کرد.

كد خبر : ۴۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


مدیرکل اداره تبلیغات لرستان گفت: تشکل‌های مذهبی تبلیغ دین در فضای مجازی با محوریت سبک زندگی اسلامی ایرانی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

كد خبر : ۴۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


زن ایرانی، زنی است که می سازد، با کمی ها و کاستی ها و حرمت نگه می دارد، حرمت خانه ی عشق را می داند که اگر آشیانه اش خراب شود، انگار کل جامعه و کشورش خراب شده.

كد خبر : ۴۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


نماینده  ولی فقیه در استان لرستان گفت: امروز قدرت آمریکا متزلزل شده است و این به برکت خون شهداست.

كد خبر : ۴۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


ماجرای تحدید نسل و کنترل جمعیت به نظر می‌رسید بعد از سخنان مقام معظم رهبری و اخیراً دکتر مرندی، وزیر بهداشت اسبق، برچیده شود اما هنوز هم کبک‌هایی هستند که در توفان دلهره‌های جمعیتی سر در برف تحدید نسل فرو می‌برند.

كد خبر : ۴۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


بهنوش بختیاری در صفحه شخصی اش با انتشار یک عکس خداحافظی کرد.

كد خبر : ۴۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


سرباز سابق ارتش آمریکا معتقد است:‌ رسانه‌های کشور من تلاش می‌کنند تا نامه رهبر ایران را کنار بگذارند چرا که نمی‌توانند آن را نابود کنند. اما این نامه، آغاز یک گفت‌وگوی دوطرفه است که «دروغ‌»های رسانه‌ها درباره ایران را از بین می‌برد.

كد خبر : ۴۸۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


نفرین به جدایی،نفرین به جنگ و ویرانی، نفرین بعث و رژیم بعثی که تمام هستی مان را گرفت و ما را برای همیشه در حسرت مهر مادری نشاند

كد خبر : ۴۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


نقش زنان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان این تکنولوژی شایان توجه است و نوع مواجهه‌ای که زنان با اینترنت دارند و استفاده‌ای که از آن می‌کنند و آسیب‌هایی که ممکن است برای آنها در این فضا به وجود آید می‌تواند مورد توجه و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

كد خبر : ۴۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


از همان آغازین ایام ورود جعبه جادو به منازل، این پرسش مطرح شد که آیا تلویزیون نقشی در تغییر ساختار خانواده داراست یا نه؟ این پرسش، پرسشی است نه راجع به محتوای تلویزیون؛ بلکه در مورد چیستی خود آن.

كد خبر : ۴۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


حضرت زهرا(س) فرمودند:چیزهاى این دنیا هر چند هم به ظاهر ارزش والائى داشته باشد؛ امّا فاسد شدنى و فناپذیر است ، بر خلاف قیامت و بهشت که هر چه در آن باشد سالم و جاوید خواهد بود.

كد خبر : ۴۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی گفت: شکاف نسلی یکی از موضوعاتی است که جوانان برای کاهش آن می‌توانند اقداماتی انجام دهند و یکی از این راهکارها خوب گوش دادن و پیدا کردن موضوعات مشترک برای گفت و گوست.

كد خبر : ۴۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


همدلى و همزمانى دولت و ملت رمز موفقیت ملت ایران اسلامى در طول قریب به چهار دهه گذشته بوده و امسال نیز با تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامى بر عمق آن افزوده خواهد شد.

كد خبر : ۴۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


نفت برای ایران و بسیاری از کشورهای نفتی به جای اینکه طلای سیاه رسیدن به توسعه و اقتصاد خودکفا شود، بلای سیاه و سبب ادامه میراث وابستگی به نفت سوزی شد.

كد خبر : ۴۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، شرایط فرهنگی، اجتماعی، نوع تغذیه و عوامل بیولوژیکی را در بروز افسردگی پس از زایمان موثر دانست و گفت: افسردگی خلقی، کاهش علاقه به فعالیت ها، تغییر اشتها، خستگی، اختلالات خواب، دشواری در مراقبت از کودک، احساس گناه، اعتماد به نفس پایین، اشکال در تمرکز، فکر کردن در مورد خودکشی و گاهی اقدام به آن از مهم ترین علایم افسردگی پس از زایمان در مادران است.

كد خبر : ۴۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


علامه جعفری تأکید می‌کردند که من دو چیز را به خانوم‌ها سفارش می‌کنم، اگر اینها را رعایت کنند من بهشت را به آن‌ها تضمین می‌کنم...

كد خبر : ۴۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


‌رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی خود در ابتدای فروردین ماه امسال، چهار نکته کلیدی را در ارتباط با مذاکرات هسته ای مطرح کردند.

كد خبر : ۴۹۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


ساره جوانمردی اهداف بلندپروازانه‌ای برای سال نو دارد. کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ را باید اصلی‌ترین هدف این تیرانداز دانست.

كد خبر : ۴۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


رئیس سازمان بسیج در پیامی تاکید کرد: محو اسرائیل موضوعی غیر قابل مذاکره است آزادی فلسطین عزیز هدف قطعی ماست، بحمدالله عالم هر روز برای تحقق این هدف آماده تر می شود، ما هم باید خود را برای ایفای نقش سرنوشت ساز در این میدان هر روز آماده تر کنیم.

كد خبر : ۴۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به توحش رژیم آل سعود در حمله به یمن و کودک‌کشی به‌وسیله بمب‌های آمریکایی گفت: تمام حوادث منطقه مخصوصاً کودک‌کشی در یمن نشانه تکرار توحش آمریکا و ایادی آن یعنی عربستان است.

كد خبر : ۵۱۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۲


مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف‌الدینی را ام‌البنین کرمان می‌خوانند، او همزمان با سالروز رحلت حضرت ام‌البنین (س)میزبان جمعی از مسئولان و جانبازان ویلچری کرمان بود.

كد خبر : ۴۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


مطالعات محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نشان می دهد که مصرف بادام زمینی در یک رژیم غذایی سالم، سبب سلامت عروق می شود.

كد خبر : ۴۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


محصولات آرایشی می‌توانند حاوی لیست ترسناک از عناصر فلزی و حتی فلزات سنگین در داخل خود باشند و آسیب جبران ناپذیری به سلامت مصرف کنندگان وارد کنند.

كد خبر : ۴۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


هر کس دو رکعت نماز بخواند و در آن اندیشه اى از امور دنیا به خود راه ندهد، خداوند از او خشنود شده و گناهانش را مى آمرزد.

كد خبر : ۴۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حجاب اسلامی یکی از مقولاتی است که در دنیای امروز توجه زیادی به آن می‏‌‏شود و وقتی ‏دلایل رعایت آن را از زبان زنان تازه مسلمان می‌شنویم، ارزش واقعی آن بیشتر مشخص ‏می‏‌‏شود.‏

كد خبر : ۴۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حسن انتخاب  شهیده سیده زهرا رحیمی  در نوشتن و یادداشت اشعار شاعران از آنجا پیداست که او اشعاری را پسندیده که در خلوت با خدای خویش میتوان زمزمه کرد.

 

كد خبر : ۴۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


یکی از شاخصه‌های هوش اجتماعی است که تطابق فرد با زندگی اجتماعی را بیشتر می‌کند و انعطاف‌ناپذیری باعث کوتاه شدن عمر زندگی مشترک می‌شود.

كد خبر : ۴۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ضرورت موشکافی بیشتر در مورد بیانیه مشترک گفت:باید به همه ابهامات موجود پاسخ داده شود و مجلس هرگونه توافقی که بخواهد منافع ملت ایران را به خطر بیندازد قطعا نمی پذیر.

كد خبر : ۴۹۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


مرکز آمار ایران اعلام کرد: ۱۴.۶ درصد جوانان در آستانه‌ ازدواج ساکن نقاط شهری و ۹.۸ درصد از جوانان نقاط روستایی طالب یک فرزند هستند.

كد خبر : ۵۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


یكی از دردسرهای شایع بارداری ویار است كه به‌خصوص در ماه‌های اول به طرز شدیدی خود را نشان می‌دهد.

كد خبر : ۵۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


در گرماگرم مذاکرات لوزان، خبر آمد که خبرنگار ایسکانیوز و مدیر روابط عمومی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی به کشور سوئیس پناهنده شده است!

كد خبر : ۵۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


دانشمندان به طور جدی به نوسانات موسمی افراد پرداختند و «اختلال افسردگی فصلی» (Seasonal Affective Disorder (SAD)) را شناسایی کردند و شاید این خود سرآغازی شد برای توجه پژوهشگران به فرایند «نوسانات و تاثیر محیط و فصل» بر رفتار و خلق وخوی موجودات.

كد خبر : ۵۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در بوستان یاس خبر داد.

كد خبر : ۵۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


همزمان با میلاد با سعادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س)، همایش جشن و سروری با همکاری بعثه مقام معظم رهبری و از سوی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی با حضور دو هزار مادر ایرانی مقیم عراق برگزار می شود.

كد خبر : ۵۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن، همایش بزرگداشت بانو خدیجه ثقفی با عنون همایش بانوی انقلاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


رئیس بسیج جامعه زنان از تهیه ۷ هزار جهیزیه به مبلغ ۳ میلیون تومان برای هر جوان در هفته زن خبر داد.

كد خبر : ۵۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


آذر سال ها است خواب به چشمش نیامده. خودسوزی یکی از اطرافیانش را به چشم دیده و کاری از دست برنیامده و خواب از چشمش رمیده.

كد خبر : ۵۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


به قدری ابعاد وجود این انسیّه‌ی حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ی نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که حقیقتاً متحیّر می‌مانیم.

كد خبر : ۵۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


جمعی از مداحان اهل بیت به‌ مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

كد خبر : ۵۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره این شهید بزرگوار را منتشر کرد.

كد خبر : ۵۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


زن و مرد به هیچ عنوان شبیه هم نیستند. هر چقدر هم که بخواهیم در مورد برابری آنها حرف بزنیم و بحث کنیم، در آخر به این می رسیم که طرز فکر زن و مرد با هم فرق دارد.

كد خبر : ۵۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


امام خامنه‌ای فرموده‌اند: اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم، درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم، بدانید که آینده این کشور تضمین شده است. یکی از مهمترین وظائف زن خانه‌داری است.

كد خبر : ۵۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: حرف های برجسته اسلام در حوزه زن و خانواده به خاطر برخورداری از غنای محتوایی، برای هدایت دنیای محروم و زنان مظلوم بسیار ضروریست.

كد خبر : ۵۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


بسیج جامعه زنان کشور در بیانیه ای به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) دولتمردان را به در پیش گرفتن رویه ای فاطمی در اداره امور و پایداری و استقامت در برابر هجوم اشرار عالم خاصه در مساله هسته ای دعوت کرد.

كد خبر : ۵۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به سبب مسئله‌ای حسابی از دست همسرتان عصبانی شده باشید.

كد خبر : ۵۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: افرادی که از لحاظ معنوی بالاتر هستند این دوران را با توکل به خدا بهتر سپری می‌کنند و استرس کمتری دارند.

كد خبر : ۵۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴


تیمی از دانشمندان نشان داده‌اند لبخندزدن، شیوه پردازش عواطف افراد دیگر توسط مغز را تغییر می‌دهد.

كد خبر : ۵۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


امروزه شرایط زندگى مشترك، گونه جدیدى از روابط زناشویى را بوجود آورده است چراکه سنت و مدرنیته در كنار هم راهى نو باز كرده اند.

كد خبر : ۵۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین گفت: زنان باید در اجرای سبک زندگی اسلامی همت لازم را داشته باشند و در این میان زنان سرپرست خانوار از نقش برجسته تری برخوردارند.

كد خبر : ۵۱۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:در روایات از آل سعود بعنوان شاخ شیطان یاد شده است و مطمئن باشید مردم یمن شاخ شیطان را خواهند شکست.

كد خبر : ۵۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


وزیربهداشت با اشاره به اینکه موفقیت کامل طرح تحول نیازمند دو دهه زمان است،نسبت به زمین ماندن ابلاغ ویژه امام خامنه ای ابراز نگرانی کردوگفت: چرا جراحی لوزه کمتر از پول آژانس یعنی ۱۸هزار تومان و عمل سزارین در بخش دولتی ۳۰هزار تومان است.

كد خبر : ۵۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مردم یمن زیر موشک های آمریکایی و قطع برق و فقدان بیشتر مواد اساسی زندگی شامل غذا و دارو محاصره شده‌اند و بندرها و فرودگاه‌ها تخریب شده است، این در حالی است که مهاجمان مدعی هستند این جنگ را برای دفاع از آن‌ها انجام می‌‌دهند.

كد خبر : ۵۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


مدیر عامل شبکه فارسی زبان فارسی وان ( farsi1 ) مهمان برنامه صدای آمریکا ( VOA ) بود. وقتی مجری برنامه از او پرسید: برنامه آینده شما چیست؟ او گفت تا سال ۲۰۲۰ کاری می کنیم که مردهای ایرانی خودشان زن هایشان را برای نمایش دادن از خانه بیرون بفرستند.

كد خبر : ۵۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


دختران معمولا در شروع زندگی از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. آنها سریعتر صحبت می کنند، اجتماعی می شوند و دانش آموز نمونه کلاس هستند.

كد خبر : ۵۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


وزیر امور خارجه استرالیا با بیان این که خوشحالیم از این که در مذاکرات ایران با 1+5 پیشرفت حاصل شد، گفت: باید مساله تحریم ها نیز حل شد.

كد خبر : ۵۱۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


 زیر بار ظلم و ستم نروید و به کسی ظلم روا مدارید. همیشه بنده خدا باشید و به غیر خدا توکل نکنید.

كد خبر : ۵۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


امام صادق(ع) در احاديث زيادی عباراتی چون «کان أبی يفعل کذا» يا «کان ابی يقول کذا» به کار می برد که اين جمله ها نشان دهنده استمرار و تداوم رفتار يا گفتار است.

كد خبر : ۵۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


تقریبا سه سال پیش بود که «لادن طباطبایی»، بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون، با دنیای بازیگری خداحافظی کرد اما فروردین امسال، اهمیت آگاهی‌بخشی درباره یک موضوع خاص باعث شد بار دیگر او را در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ببینیم. آن موضوع، اوتیسم بود؛‌ همان بیماری‌ای که دخترش «سُها» با آن درگیر بود

كد خبر : ۵۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


چقدر سخت است جدا شدن دو انسانی که از اول با صدها امید و آرزو کانونی را تشکیل داده اند باید بدانیم که در نظر دین مقدس اسلام نیز طلاق بسیار مذموم است.

كد خبر : ۵۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


طبق مطالعه جدید «دانشگاه ایالتی اورگن» آمریکا، بین سطح پایین ویتامین D و افسردگی در زنان جوان سالم ارتباط وجود دارد.

كد خبر : ۵۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


عضو جمعیت زنان مسلمان نواندیش بابیان اینکه برخی گروه ها باافراط و تفریط موکدات امام راحل را نادیده می گیرند، گفت: اینها راه به جایی نمی برند زیرا ۳۰ سال پیش راهمان را پیدا کردیم.

كد خبر : ۵۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رئیس‌جمهور با بیان اینکه مداخله در یمن با احکام اسلام سازگار نیست، گفت: امیدوارم در متن و حاشیه اجلاس سران آسیا–آفریقا بحث‌های مفیدی درباره یمن و مسائل منطقه داشته باشیم.

كد خبر : ۵۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


مادر شهید محسن کمالی می‌گوید: محسن همیشه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) بی‌قرار بود، حتی چندماه قبل از شهادت به زیارت امام حسین(ع) رفت تا از خود حضرت برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) اجازه بگیرد.

كد خبر : ۵۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رعنا رحیمی، طراح سیستم هوازدایی برای انجام تست سولفور خورنده روغن ترانسفورماتور، با بیان اینکه، خانه داری و اشتغال یک فرصت است و ما باید فرصت های را تبدیل به مزیت کنیم، گفت: کنون چهره زن در جامعه ایران در حال استیفای حقوق خود از اجتماع است و پیشرفت های زیادی را تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

كد خبر : ۵۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


تیم مذاکره کننده هسته‌ای به ریاست سید عباس عراقچی به منظور شرکت در دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای و در راستای نگارش «برنامه جامع اقدام مشترک» تهران را به مقصد وین ترک کرد.

كد خبر : ۵۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


حدود 20 سال پیش مطالعات فراوانی در این زمینه انجام شد و به این نتیجه رسیدند که اگر در زایمان دوم علل سزارین مانند ضربان قلب، قرار گرفتن جنین و... تکرار نشده بود، سزارین انجام نشود؛ در واقع وقتی هیچ ضرورتی برای سزارین وجود ندارد و تنها دلیل این است که مادر در زایمان قبلی خود سزارین شده است، این اتفاق تکرار نشود.

كد خبر : ۵۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۳


امروز صبح، ده ها بانوی بسیجی با اجتماع در مقابل درب دفتر سازمان ملل متحد در تهران، اعتراض خود را به ادامه تجاوزات رژیم سعودی به خاک یمن، اعلام کرده و ضمن انزجار از اینگونه اقدامات ضد بشری و نسل کشی مسلمانان، صدای آزادخواهی، ملل مسلمان و حمایت خود را از زنان و وکودکان یمنی به گوش سازمانی عریض و طویل اما ناکارآمد به نام ملل متحد رسانیدند.

كد خبر : ۵۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


یک استاد جامعه شناس با تأکید بر اینکه نگاه جامعه به زن باید تکریم گونه باشد و توانمندی های آنان محترم شمرده شود، گفت: زنان ثابت کرده اند می توانند دوشادوش مردان در کنار وظایفی چون مادري و همسري در عرصه های مختلف، از عهده مسئولیت ها به خوبی برآیند.

كد خبر : ۵۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


من شنیده ام یك سوره در قرآن وجود دارد که خواندنش در زندگی معجزه می كند. با خواندن متن زیر، نام این سوره را می یابید.

كد خبر : ۵۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


او ۶ پسر و چهار دختر داشت که همه پسرهایش از اعضای گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هستند؛ در این میان، ۳ پسر به نام‌های نضال، محمد و رواد شهید شده‌اند.

كد خبر : ۵۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


آمار استفاده از لوازم آرایشی در ایران، آمار قابل توجهی است. طبق آماری که یک موسسه آمارگیری سال ها قبل گرفته، زنان ایرانی سالی دو میلیارد دلار خرج لوازم آرایشی می کنند. همچنین رییس سازمان غذا و دارو می گوید ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی را در دنیا دارد.

كد خبر : ۵۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری، به جزئیات تفاهم‌نامه ایران با ترکیه در زمینه امور زنان و خانواده اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه یک بیانیه همکاری است و میزان تعهداتی که به لحاظ حقوقی در برخی تفاهم‌نامه‌ها ایجاد می‌شود وجود ندارد.

كد خبر : ۵۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


سعید نصر برای سال‌ها خلبان پروازهای رهبر انقلاب بوده و طی یک سفر با ایشان، در مورد مسئله ورود زن به هواپیمایی به عنوان خلبان سوال می‌کند که آقا پاسخ می‌دهند که منعی ندارد.

كد خبر : ۵۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


"توماس اردبرینک" خبرنگار نیویورک‌تایمز داستان عاشق شدنش در تهران و ازدواجش را با "نیوشا توکلیان" می‌گوید: "همه‌اش در یک بیابان در وسط ایران شروع شد. من یک ژورنالیست جوان بودم و عاشق نیوشا شدم، یک عکاس ایرانی، و تصمیم گرفتم به تهران نقل مکان کنم.

كد خبر : ۵۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


هر ساله مقام معظم رهبری در ایام ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، با معلمان دیدار می‌کنند.

كد خبر : ۵۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


نوزاد ۲۰ روزه که پس از شکنجه در بوستان قیطریه تهران رها شده بود، با کمک دو پسر جوان به بیمارستان انتقال و از مرگ نجات یافت.نوزاد ۲۰ روزه که پس از شکنجه در بوستان قیطریه تهران رها شده بود، با کمک دو پسر جوان به بیمارستان انتقال و از مرگ نجات یافت.

كد خبر : ۵۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


وقتی ساواک طیبه را دستگیر و به دست هایش دستبند زده بودند، گفته بود: مرا بکشید ولی چادرم را برندارید.
كد خبر : ۵۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


مدیر بخش آسیا، آفریقا و ایران نمایشگاه کتاب فرانکفورت معتقد است که شناخت مردم آلمان از ایران کامل نیست، چرا که برخی از مردم به جای مطالعات شخصی، کل روز را پای تلویزیون و رسانه‌ها نشسته و به عمق موضوعات توجه نمی‌کنند.

كد خبر : ۵۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


متأسفانه ما بعد از سه سال که مقام معظم رهبری بابت ‌کاهش رشد جمعیت مکرر تذکر دادند، هنوز در خانه‌های بهداشت، بهورزان یا کارمندانی را داریم که به‌دنبال کمتر کردن بچه‌های خانواده‌ها هستند و این مسئله اصلاً از ذهن ‌شان پاک نشده است.

كد خبر : ۵۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


محاکمه نفر دوم منافقین در فرانسه شوک سختی به مهره‌های نفاق وارد ساخته است.

كد خبر : ۵۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


الناز حبیبی چهره آشنایی دارد او نه به‌واسطه سریال سربه‌راه كه در ایام عید از شبكه پنج پخش می‌شد كه به‌خاطر سال‌ها حضورش در سینما و تلویزیون چهره شناخته شده‌ای است.

كد خبر : ۵۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


تجاوز رفتاری به حقوق خصوصی افراد در منظر و ملاءعام مزاحمت خیابانی نامیده می‌شود.

كد خبر : ۵۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


رئیس سازمان غذا دارو با اشاره به افتتاح نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران، گفت: تولید محصولات سلامت‌محور در کشور می‌تواند سهم قاچاق را کم‌تر و تولید ثروت را بیشتر کند.

كد خبر : ۵۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به این پرسش که «راه‌های رفع عاق والدین چیست؟» پاسخ داده‌اند.

كد خبر : ۵۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


اگر تعدد زوجات خوب است پس چرا پیامبرصلى الله علیه وآله و حضرت على‏علیه السلام در زمان خدیجه و حضرت زهراعلیها السلام همسر دیگرى اختیار نکردند؟ آیا حکم جواز چندهمسرى، با توجه به مخالفت خانم‏ها، با فطرى بودن احکام اسلام سازگار است؟

كد خبر : ۵۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


کتاب و فرهنگ کتابخوانی یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سال‌های متوالی بوده است. بیانات ایشان در این‌باره حکایت از دغدغه ایشان برای جا افتادن این فرهنگ در میان خانواده‌ها دارد؛ موضوعی که شاید بسیاری از مسئولان آن را اولویت ندانند.

كد خبر : ۵۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


زنان پرورش دهنده نسلی هستند که منتظر ظهور است. لذا نباید وظیفه مهم مادری را کوچک و ناچيز تصور كرد چرا كه نقش زنان در پرورش نسلي كه يار و ياور امام عصر باشد اگر نگوييم به اندازه مردان، چه بسا بسيار خطیرتر و مهم تر از آنان است.

كد خبر : ۵۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


دنیای امروز، زنان زیادی را به‌عنوان ستاره‌هایی درخشانی در دل خود جا داده است. سوپراستارهایی که گوی سبقت را از مردان ربوده اند و با فتح منظومه قدرت در کشورشان، عملاً جامعه را متقاعد کرده اند که در سياست توانمند هستند! زنان سیاستمداری این روزها در اروپا و آمریکا شمالی، حکمرانی مي‌کنند و تعدادی از آنها خوشبختانه آن‌قدر موفق و قوی هستند که شهروندان کشورشان زبان به ستایش آنها گشوده‌اند.

كد خبر : ۵۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


مجری این شبکه که ساعاتی پیش در حین اجرای برنامه دچار عارضه قلبی شده بود در وضعیت مطلوبی بسر می برد.

كد خبر : ۵۳۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


استحکام عقیده‌ و توجه به عدم استماع صوت قرآن زنان توسط نامحرم، «هاجر مهرعلیان» را بر آن داشت تا در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن، تقاضای خروج مخاطبان آقا را از سالن مسابقات داشته باشد.

كد خبر : ۵۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


اگر بگوییم برخی از دختران و زنان به نوعی وابسته لوازم آرایشی خود هستند، شاید سخنی به گزاف نگفته باشیم؛ این دسته از زنان محال است جایی بروند و آرایش را فراموش کنند!

كد خبر : ۵۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


با گذشت زمان و پیشرفت در بخش های مختلف کشور، بخش سینمایی کشور هم به پیشرفت هایی رسید اما عملا بخش حاشیه ای سینما بر متن اصلی آن چیره شد و بازیگران بیشتر به فکر کیفیت حاشیه آن شدند تا کیفیت تولیدات سینمایی.

كد خبر : ۵۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


یک فعال سیاسی گفت: در مقطع کنونی بیش از پیش نیازمند تدوین سند و منشوری جامع درباره ساز و کار فعالیت بانوان در کشور هستیم که با حفظ اصول و مبانی دینی و با توجه به ویژگی های دنیای معاصر نگاشته شود.

كد خبر : ۵۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


طرح موضوع بازرسی ها و ابعاد احتمالی نظامی در ۴ هفته باقی مانده تا ضرب الاجل نهایی مذاکرات هسته ای، فراوانی بالایی در سخنان مقامات غربی داشته است.

كد خبر : ۵۴۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


توصیه همسر شهید به تیم مذاکره کننده هسته ای:«ببینند حضرت آقا چه می گوید، در جهت و خطی که ایشان می گویند قدم بردارید. نه جلوتر، نه عقب تر»

كد خبر : ۵۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) گفت: وقت آن است که در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان، سربازی خود را به مولایمان امام زمان(عج) اعلام کنیم، چراکه تجلیل از نیمه شعبان، تجلیل از عدالت‌خواهی، امامت و ولایت است.

كد خبر : ۵۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


سردار عبدالهی با اشاره به اینکه عقب ماندگی ها در استان لرستان بسیار زیاد است گفت: من از مسئولین گذشته استان گلایه دارم چرا که در بعضی موارد صحبت هایی می شد که این استان منطقه محروم نیست و محرومیت در استان وجود ندارد. اما ما میدانیم که آمار بیکاری در این استان از سایر استانهای کشور بالاتر است .

كد خبر : ۵۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


اگر سری به متخصصان زنان و زایمان و مراکز درمان ناباروری بزنید یا نگاهی به اطرافیانتان بیندازید، حتما زوج‌هایی را می‌بینید که از نداشتن فرزند و مشکل ناباروری رنج می‌برند.

كد خبر : ۵۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


دبیر کل حزب الله لبنان امروز در سخنانی ضمن ناکام خواندن ریاض در تحقق اهداف خود در تجاوز به یمن اعلام کرد که گروه داعش همان القاعده و ساخت آمریکا، عربستان سعودی و پاکستان است.

كد خبر : ۵۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


خون بندناف یک منبع با ارزش و غنی از سلول‌های بنیادی، بلوک‌های ساختمانی خون و سیستم ایمنی است که امروزه والدین زیادی در سراسر دنیا به کمک بانک‌های خون، آن را به عنوان پشتوانه‌ سلامت فرزندان خود در آینده حفظ و نگهداری می‌کنند.

كد خبر : ۵۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


به تأخیر انداختن بریدن بند ناف نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا می‌آیند، برای آنها مفید است.

كد خبر : ۵۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


ناقض‌هایی که در رابطه با اجرای قانون مرخصی زایمان پدران وجود داشت، موجب شد دیوان عدالت اداری در تاریخ 1393/12/4 رأیی در خصوص ابطال مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان همسر صادر کند. در این رأی آمده است: شرط استفاده از مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان، اشتغال همسر آن‌هاست.

كد خبر : ۵۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


سخنگوی قوه قضائیه در هشتادمین نشست خبری خود درباره بازداشت موقت حمید بقایی معاون رئیس جمهورسابق، بازداشت پنج نفر در ارتباط با حادثه هتل مشهد و نیز سایر پرونده های مهم این قوه توضیحاتی ارائه کرد.

كد خبر : ۵۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: لرستان نباید بیکار داشته باشد.

كد خبر : ۵۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به انتشار اخباری درباره جاسوسی از محل مذاکرات هسته‌ای، خواستار تعیین محل مذاکرات از سوی تیم هسته‌ای کشورمان شد.

كد خبر : ۵۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


یکی از سؤالاتی که به صورت متداول در میان افراد متدین متعهد مطرح می‌شود این است که «اگر کسی نماز نخواند، چگونه او را نمازخوان کنیم و اینکه رفتارمان در مقابل همسر بی‌نماز چگونه باید باشد؟»

كد خبر : ۵۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


هر زنی در نقش‌های مختلف خود به عنوان یک مادر، همسر، کارمند یا یک نویسنده آزاد، انبوهی از مسئولیت‌ها را برعهده دارد و باید انجام دهد.

كد خبر : ۵۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


همایشی تحت عنوان بزرگداشت 24 خرداد، با حضور اصلاح طلبان استان لرستان در خرم آباد برگزار شد که متن کامل سخنرانی دبیرکل حزب اعتماد ملی به شرح ذیل است.

كد خبر : ۵۵۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


حضانت را نباید با ولایت یا حتی تربیت یکی دانست؛ ولایت به معنای قدرت و اختیاری است که قانون برای اداره امور کودک به پدر و جد پدری می‌دهد تا براساس مصلحت کودک عمل کنند.

كد خبر : ۵۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


لرستان تنها استانی است که از داشتن داروخانه تخصصی محروم است و با این وجود مجوزی برای راه‌اندازی آن صادر نمی‌شود.

كد خبر : ۵۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


غواصان شهید «دُرٍّهای غلتان» در دریای ملت/قیام تهران به احترام شهدای گمنام/رضایی: نگویید «آب خوردن» نداریم،با دست بسته هم تسلیم نمی شویم

كد خبر : ۵۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


دیروز در تجمع حماسی- ملی مردم تهران بار دیگر غرور ملی نمایشی مقتدرانه داشت، غروری که به دشمنان می‌فهماند اگر نمی دانید، بدانید اگر ندیده اید، ببینید اگر باور ندارید، باور کنید که ملت ایران هنوز فرهنگ شهید و شهادت، ایثار و استقامت را از یاد نبرده و همچنان مردمی انقلابی و بصیرند.

كد خبر : ۵۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


یاد کدوم مظلوم بودی که بغضاش آروم و صبورت کرد؟

كد خبر : ۵۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


روزه و رمضان برای آن است که یک ماه مرخصی ، از زمین برای سفر به ملکوت بگیریم .

كد خبر : ۵۵۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


به نکات بسیار مهم پیام امام خامنه ای در پی حضور باشکوه مردم در بدرقه شهدا، دقت کردید؟!آنجا که فرمودند:(سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را، که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید...)

كد خبر : ۵۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


وقتی دمل چرکین گناه سر باز کند، بوی گندش، نفس‌ روح را بند می‌آورد. دارویی هست که التیام‌بخش فوری درد گناه باشد؟

كد خبر : ۵۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یران در چارچوب قوانین بازرسی‌ها از مراکز هسته‌ای را می‌پذیرد نه از مراکز نظامی و موشکی لذا اگر تیم مذاکره‌کننده چنین بازرسی‌هایی را بپذیرد، این توافق مصداق یک توافق بد است.

كد خبر : ۵۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران بخشی از روایات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این الگوی ایثار و ازخودگذشتگی، تقدیم عاشقان می شود.

كد خبر : ۵۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


ایران، آمریکا را تحت عنوان قدرت امپریالیستی متخاصم می‌داند که هدف آن بهره‌برداری و تسلط بر ایران و جهان است؛ چیزی که باعث بی‌ثباتی منطقه می‌شود. این برداشت ذهنی در طول زمان تقویت شده است.

كد خبر : ۵۵۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: توانمند سازی زنان و مشارکت آن ها در امور اقتصادی می تواند تاثیر مثبتی در بهداشت و سلامت روانی جامعه داشته باشد.

كد خبر : ۵۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


شیرین؛ مشکلات را با ایمان و توکل  برخدای بزرگ و ارداه قوی  تحمل و بر سختیها و مشکلات فائق می شد.

كد خبر : ۵۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


کارشناس امور زنان و خانواده گفت: معاون رئیس‌جمهور در بیانیه خود به چه کسی و از چه چیزی شکایت دارد؟ در حقیقت این بیانیه سرپوشی بر روی ناکارآمدی آنها در حوزه زنان است.

كد خبر : ۵۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


اهالی روستا "منیر خانم" صدایش می‌کنند؛ با زن و مرد، پیر و جوان روستا دوست و صمیمی است و اهالی او را از خودشان و مایه چشم روشنی روستا می‌دانند. تنها زنی است که با تبدیل یک خانه به اولین اقامتگاه بومی در قلعه بالا، گردشگری روستایی را باب کرده است.

كد خبر : ۵۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


بعضی از نوجوانان از گرسنگی کشیدن و تشنگی در ماه رمضان می‌ترسند. ما به عنوان بزرگ‌تر وظیفه داریم بینش درست و کافی را درباره ماه رمضان و روزه گرفتن به فرزندانمان بدهیم تا روزه گرفتن آنها با فهم و ان‌شاء الله با برکت بیشتری همراه شود.

كد خبر : ۵۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


رهبر انقلاب با بیان اینکه امریکایی ها به دنبال نابود کردن صنعت هسته ای ایران هستند، تاکید کردند: همه مسئولان ایران ضمن تأکید بر خطوط قرمز، به دنبال توافقی خوب یعنی توافقی منصفانه و عزتمندانه هستند.

كد خبر : ۵۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


برای تازه عروس ها این که همسرشان روز به روز عاشق تر شود، موضوع بی اهمیتی نیست. آن ها دوست دارند با تک تک حرف ها و رفتارهای شان یک قدم به همسرشان نزدیک تر شوند اما همیشه ماجرا این طور پیش نمی رود. گاهی هر قدم رو به جلوی زن، مرد را ده ها قدم به عقب می راند.

كد خبر : ۵۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


توجه به کودکان و محبت به آنها در دوران کودکی و نوجوانی از جمله مهم ترین موارد تربیتی در فرزندان به خصوص دختران می باشد، چراکه این موضوع در بهره مندی فرزندان از اعتماد به نفس و ایمان مناسب به آنها کمک بسیاری می کند.

كد خبر : ۵۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


هنگامی که حضرت خدیجه(س) از دنیا رفتند پیامبر (ص) آن سال را « عام الحزن»   سال اندوه نامید.

كد خبر : ۵۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


«افرادی که تن به ازدواج سفید می دهند، افرادی دارای اعتماد به نفس پایین، وابسته، مسوولیت گریز، کم مهارت و اغلب فاقد شجاعت اجتماعی هستند.»

كد خبر : ۵۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


پیامبر(ص) در پاسخ به فردی گفت: غذای خود را حلال کن مستجاب‌الدعوه می‌شوی! حال چه مقدار زندگی خانوادگی امروز ما با قرآن کریم هماهنگ است که اگر اینطور است چرا این همه طلاق و اختلاف داریم؟

كد خبر : ۵۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


با برگزاری مراسم ادای سوگند نمایندگان جدید پارلمان ترکیه و چینش جدید کرسی های پارلمان ترکیه مشخص گردید.

كد خبر : ۵۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


فرزند ارشد شهید بهشتی که ۲۵ سال از دوران زندگی پدر را درک کرده، از خاطرات شهید سخن می‌گوید؛ از ماجرای درگیری‌های شهید بهشتی با "رجوی" و بنی‌صدر گرفته تا انتقامی که سرانجام از شهید مظلوم گرفته شد.

كد خبر : ۵۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


سیره عملی پدرم قاطعیت و صراحت در  پیروی کامل از ولایت فقیه بود  و در مقابل اوامر رهبر انقلاب از هیچ اطاعتی فرو گذار نمی کرد به اطاعت از ولایت فقیه اما و اگر و چرا نداشت.

كد خبر : ۵۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رسول خدا(ص) فرمود: آن موقع که من به مقام محمود مبعوث می‌شوم، برای مرتکبین به گناهان کبیره قیام می‌کنم و خدا هم شفاعت من را نسبت به آن‌ها می‌پذیرد.

كد خبر : ۵۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


وجود بیماری به معنای هر‌گونه ناخوشی و عدم رفاه در شرایط جسمی و روحی افراد است که در برخی موارد می‌تواند در زنان و مردان به شکل متفاوت بروز می‌کند.

كد خبر : ۵۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


ماه رمضان خصوصیات بسیاری دارد ماه عبادت و صیانت و روزه است بدین جهت بهترین زمان برای خودسازی و تکامل نفس می باشد، چون بسیاری از بزرگان روزه را راهی در جهت کنترل تمایلات نفسانی دانسته اند.

كد خبر : ۵۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


مشاور رئیس بنیاد شهید و عضو هیأت موسس جمعیت جانبازان می‌گوید:حضرت آقا از زمانی که رئیس جمهور بودند به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران توجه خاصی داشتند. همیشه بعد از دیدارهای آقا احساس می‌کنم همگی از نظر روحی و معنوی تغذیه شده‌ایم.

كد خبر : ۵۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: زنان بدلیل تفاوت های جسمی و روحی و گرایش بیشتر به زیبا جلوه کردن، بیشتر در معرض تجمل گرایی قرار دارند.

كد خبر : ۵۶۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد شورای عالی پیشگیری از طلاق با مدیریت و تمرکز دستگاه قضایی برای کاهش آمار طلاق در کشور ایجاد شود.

كد خبر : ۵۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


آمریکا، این تروریست با لذات دولتی است که سر تاسر جهان را به آتش کشیده. و همپیمان او صهیونیست جهانی است که برای رسیدن به مطامع  خود جنایاتی مرتکب می شود.

كد خبر : ۵۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


لرستان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی یکی از اصلی‌ترین زیستگاه‌های گیاهان دارویی کشور به شمار می‌رود اما این ظرفیت کم‌نظیر بدون استفاده مانده است.

كد خبر : ۵۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


اعلام رسمی سازمان بهزیستی مبنی بر رشد چشمگیر شمار زنان سرپرست خانوار زنگ خطر آسیبی اجتماعی را به صدا درآورد؛ موضوعی که برخی کارشناسان و مسوولان را به فکر ارایه ی راهکاری مناسب برای گریز از زنانه شدن فقر واداشته است

كد خبر : ۵۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


رهبر معظم انقلاب، دعوت به «بی طرفی شاعر در دعوای حق و باطل» را بی معنی خواندند و تأکید کردند: اگر شاعر و هنرمند نسبت به جنگ حق و باطل بی طرف باشد، در عمل استعداد و نعمت خدادادی خود را ضایع کرده است.

كد خبر : ۵۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


سال 1388 در مسابقاتی که در پیست موتورسواری پارک کوهسار تهران برگزار شد، شرکت کردم و موفق شدم قهرمان شوم. مادرم هم دوم شد. آن مسابقات تنها مسابقاتی بود که توسط یک باشگاه خصوصی برگزار شد.

كد خبر : ۵۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


زنگ خطر اجتماعی معضل اعتیاد به صدا درآمده و از یک خانواده تا یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده است.

كد خبر : ۵۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


سردبیر نشریه علمی پاسخ توجه بیشتر مراکز تاثیرگذار به ویژه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای فرهنگ سازی در زمینه رشد جمعیت را خواستار شد.

كد خبر : ۵۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


کارشناس حوزه زنان و دختران گفت: خشونت علیه زنان،فقط ضرب و شتم نیست و انتشار این گونه متن ها خشونت بزرگی است وخشونت کلامی مخرب تر از انواع خشونت ها است که همه درآن گناهکاریم.

كد خبر : ۵۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


از طرفی هرچند در گفتمان نیمه‌سنتی خواستگاری اهمیتش کم و دکانش بی‌رونق شده است، و هرچند روابط پیش از ازدواج در این رویکرد شکل‌گرفته است، همچنان هم‌راستا با گفتمان سنتی، فرزندان در این الگو نیز سنت و نماینده آن، خانواده، را ارج می‌نهند و اگر با گذر زمان اندک خال عیبی بر آنان می‌بینند، با درایت خویش مرتفع و تعدیلش می‌کنند، بی‌آنکه در این میان نه خانواده آسیب ببیند و نه سنت قوتش تضعیف شود.

كد خبر : ۵۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


در زمان خلیفه دوم، زنی در شش‌ماهگی کودکی به‌دنیا آورد و شوهرش نزد خلیفه آمد و شکایت کرد که همسر من شش ماه پس از عروسى با من، بچه آورده است؛ زن نیز پذیرفت. همگان به زن و رابطه پیش از ازدواج او شک کردند و خلیفه دستور داد سنگسارش کنند.

كد خبر : ۵۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مادر سردار سرافراز شهید مهدی نوروزی؛ شیر دلاور سامرا گفت: فرزندم مهدی از همان طفولیت فردی شجاع و نترس بود و همیشه هم خادم پدر و مادر بود و در راس همه اینها ولایتمداری و عشق به رهبری در وجودش همیشه روزافزون بود.

كد خبر : ۵۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مراکزی هستند که با وجود مجوز و فعالیت قانونی خود، فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که نتیجه آن برای جامعه ناگوار است.

كد خبر : ۵۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


 استاندار لرستان گفت: به فرموده امام (ره) روز قدس روز حیات و روز زندگی اسلام است.

كد خبر : ۵۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹


بانوی طلبه آفریقایی از کشور ساحل عاج مدیر واستاد مدرسه عالی معارف اسلامی این کشور می باشد که تحصیلات خود را در رشته علوم قرآنی و حدیث در قم و گرگان گذارنده است.

كد خبر : ۵۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰


در رده بندی برترین تیم های فوتبال زنان جهان تیم ملی بانوان ایران در مکان ۵۸ دنیا قرار گرفت.

كد خبر : ۵۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


یکی از اصلی ترین آسیب هایی که امروزه به جان جلسات روضه زنانه افتاده، مبحث قدیمی چشم و هم چشمی است که اتفاقا و بنابر اذعان اکثر کارشناسان مسایل خانواده و روان‌شناسان، این پدیده شوم اخلاقی بیشتر در بین زنان رایج است.

 

كد خبر : ۵۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: در سال ۸۹ حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز برای باغ موزه دفاع مقدس برآورد شده ولی با توجه به تورم حدود ۴۰ میلیارد تومان می‌تواند کار را تمام کند.

كد خبر : ۵۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


در یکی از کوچه ‌پس کوچه‌های محله طبرسی دوم مشهد، خانواده‌ای چهار نفره زندگی می‌کنند که مادر خانواده با وجود اینکه هنوز ۲۵ سال دارد اما با عشق و علاقه‌ای که به زندگی‌اش دارد، دست و پای همسرش هم شده است.

كد خبر : ۵۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


در حالی ممنوع‌التصویر شدن برخی از هنرمندان به دلیل انتشار تصاویر نامناسب در رسانه ملی اعلام شده بود که روابط عمومی سازمان صداوسیما این محدودیت را نکذیب کرده بود.

كد خبر : ۵۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدیر فرهنگی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان حجاب را نماد مقاومت دانست وگفت : حجاب در ملل اسلامی به عنوان نماد مقاومت ضد استعماری  است و زبان گویای فرهنگ، اجتماع و سیاست مطرح است .

كد خبر : ۵۷۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


در برهه‌ای از زمان به سر می‌بریم که مدرن شدن جامعه حقیقت تلخی را به بار آورده و آن چیزی نیست جز ایجاد فاصله مادران با فرزندانشان و متمرکز شدن تمام فکر و مشغله‌شان بر مسایل بیرون از خانواده.

كد خبر : ۵۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


 امام گم شده بود . دوستان و همراهان دنبالش می گشتند و او را پیدا نمی کردند.

كد خبر : ۵۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


5 ساله بود که ساقی پدر می شود.پدری که اعتیاد به تریاک داشت و مریم 5 ساله هم برایش از عوها تریاک می گرفت و هم بساط فراهم می کرد.به شفاف می گوید: آنقدر پای بساط پدر نشسته بود که به بوی تریاک اعتیاد پیدا کرده بود...

كد خبر : ۵۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


در پی مرگ مغزی خانم حبیبی بانوی ازنایی ، پس از انتقال به بیمارستان و تحت مراقبت های درمانی چند روزه ، پس از تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده، اعضای وی به بیماران نیازمند اهدا شد، اعضای بدن این مادر فداکار به چند نفر زندگی تازه ای بخشید.

كد خبر : ۵۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


نامزد بودم بعد از اینکه نامزدی‌ام را به هم زدم این کار را کرد. از اول می‌گفتم ما به هم نمی‌خوریم اصرار کردند نامزد کنید

كد خبر : ۵۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


دهقان با بیان اینکه مذاکرات صورت گرفته صرفاً روی موضوع هسته‌ای بوده است، گفت: مسائل گذشته PPI با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم کرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.

كد خبر : ۵۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


تمام تلاش يک جامعه‌شناس در این است که يک پدیده آسیب‌‌رسان را در متن خودش بررسی کرده و فهم دقیقی از آن به‌دست آورد تا کنترل پدیده آسیب‌‌رسان و به‌تبع آن برنامه‌‌ریزی دقیق امکان‌پذير شود.

كد خبر : ۵۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


بیشتر افراد وقت زیادی را صرف می کنند تا بتوانند «فرد ایده آل» خود را پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید توصیه می کنیم با چشمانی باز پیش روی تان را نگاه کنید.

كد خبر : ۵۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


پدیده مدگرایی در عصر حاضر از سوی بسیاری از جوانان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این نسل مدهای غربی را شیک‌پوششی می‌دانند.

كد خبر : ۵۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


اولین میزگرد  سایت آساره خبر با موضوع « راهکارهای  ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برگزار شد . و در  این میز گرد موضوعاتی مانند عملکرد رسانه و دیگر نهاد ها  و سازمانها در امر ترویج حجاب و عفاف مورد برسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یادداشتی با عنوان «نگاه کلان به مذاکرات هسته‌ای» به تحلیل موضع‌گیری این روزهای مقام معظم رهبری پرداخت.

كد خبر : ۵۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱


دبیر نخستین سمینار تومورهای سروگردن، نسبت به بروز سرطان تیروئید که معمولا زنان را بیشتر گرفتار می کند، هشدار داد و گفت: بروز گره، بافت سفت و برجستگی غیرطبیعی در گلو اولین علامت بروز این نوع سرطان است.

كد خبر : ۵۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


این کار باید از طریق NGOها و بدون دخالت حکومت صورت گیرد. زنان باید از طریق NGOها آماده‌سازی نهادی در نظام جمهوری اسلامی که یک نظام نهادی است، ایجاد کنند و امیدواریم زنان نقش برجسته‌ای داشته باشند. این کار از بطن مذهب هم استخراج می‌شود. پیامبر ما به زنان رسمیت بخشید؛ درحالی‌که قبل از آن زنان حقوق رسمی نداشتند. پیامبر بیعت با زنان را پایه‌گذاری کرد؛ درحالی‌که اروپا در نیمه دوم قرن بیستم به زنان حق رأی داد.

كد خبر : ۵۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


اولین شیر مادر، آغوز است که مواد مصونیتی آن موجب افزایش مقاومت بدن نوزاد می‌شود. توصیه می‌شود مادران برای افزایش شیر خود با پزشک مشورت کنند و فرزند خود را از این غذای کامل محروم نسازند.

كد خبر : ۵۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


از خودم می پرسم چرا؟! این همه وقت گذاشتن و وسواس داشتن برای کاری که چه بخواهم چه نخواهم نهایت موفقیتش این می شود که دلی را که متعلق به من نیست بلرزانم؟ ارزش من آیا واقعا...

كد خبر : ۵۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


مدت هاست که دسترسی آسان به اینترنت و وجود شبکه های اجتماعی واتساپ، وایبر و تانگو و ... صمیمت را از کانون گرم خانواده دور کرده و زندگی‌ها را تحت تأثیر قرار داده، حتی برای برخی از افراد از نان شب هم واجب‌تر شده است.

كد خبر : ۵۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


چه رخ داد که غرب، برای جهان نسخه منحوس تنظیم خانواده را پیچید. برای فهم این قضیه می بایست به واقعه اجتماعی بزرگی که در اوایل نیمه دوم قرن بیستم از آمریکا شروع شد و مانند طوفانی مخرب تمام کشورهای صنعتی را درنوردید، اشاره کرد و آن نیست مگر فاجعه انقلاب جنسی.

كد خبر : ۵۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


امروز امواج ماهواره بدون کنترل وارد خانه‌های ایرانیان شده و بسیاری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی را حذف کرده و ناهنجاری‌های مد نظر غرب را درخانواده‌های ایرانی جایگزین می‌کند که مدیران فرهنگی باید با راهکارهای اصولی دراین عرصه وارد عمل شوند.

كد خبر : ۵۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


مگر ازدواج هم می‌تواند آسان باشد؟ آن هم به آسانی آب خوردن؟!

كد خبر : ۵۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در یادداشت پیش‌رو از واقعیاتی علمی درخصوص آنچه «تنظیم خانواده» خوانده می‌شود، پرده برخواهیم داشت که نگاه شما را تغییر می‌دهد. با ما همراه باشید با چند نکته درباره‌ عملکرد وزارت بهداشت در حوزه جمعیت و باروری که پیش از این نمی‌دانستید!

كد خبر : ۵۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


با بچه‌هایی روبه ‌رو شده‌ام که از طریق تلفن تهدید می‌شده و او نمی‌دانسته چه کار کند درحالی ‌که تهدیدهای سایبری، جرم تلقی می‌ شود.

كد خبر : ۵۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


اینان از نسل حرمله‌اند، با آتش رفاقت دیرینه‌ای دارند، دیروز با تیر سه شعبه بر گلوی پسر، دل پدر را آتش زدند و امروز آتش می زنند خانه و کاشانه مظلومان فلسطینی را، آتش می زنند طفل شیرخواره را !!

كد خبر : ۵۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


مراسم گرامیداشت زنده یاد سارا صفالو مسئول روابط عمومی شبکه مستند سیما پنجشنبه هشتم مرداد ماه ۹۴ در مجتمع تکتا سازمان صداوسیما برگزار شد.

كد خبر : ۵۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


ماهواره باعث برهم زدن تعادل جنسی و ایجاد بلوغ جنسی زودرس در فرزندان می شود. و آنها را به سمت افراطی گری جنسی می برد واز جمله اهداف آن اباحه گری دینی و گرفتن هویت دینی وشخصی افراد است.

كد خبر : ۵۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


حجاب حق النفس نیست بلکه حجاب حق الله است؛ حجاب رفراندوم پذیر نیست چون قانون خداست؛ آیا مگر می‌شود حق خدا را به رفراندوم گذاشت؟!!!

كد خبر : ۵۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


مرد جوان زمانیكه دید همسرش بعد از به دنیا آمدن فرزندشان، سركار می رود، تصمیم به جدایی گرفت.

كد خبر : ۵۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزشکاران ما رشد کرده‌اند و باید برای ارتقای سطح مربیان داخلی کار کرد تا با دانش روز دنیا آشنا شوند.

كد خبر : ۵۹۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲


گسترش تبلیغات اینترنتی برای انجام جراحی‌های زیبایی و حتی تاتوی چشم و پوست جاهای مختلف بدن، ارائه تاتوهای سه بعدی و ... نشان دهنده اوج این حماقت در زیباتر شدن است، آیا کسی که سعی دارد با خالکوبی قلب، ستاره، ابتدای اسم فرد مورد علاقه خود در سفیدی چشمش، زیبا و متفاوت باشد؛ فردی عاقلی است و باید او را انسانی سالم پنداشت!؟

كد خبر : ۵۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور جنگ نرم را یک جنگ جهانی، نامید و اظهار کرد: «در حقیقت نمی توان با یک پدیده جهانی صرفاً مقابله ملّی کرد و منتظر نتیجه قطعی ماند، بلکه ما موظف هستیم که جهانی فکر کنیم، منطقه‌ای برنامه‌ریزی کنیم و ملی عمل کنیم.»

كد خبر : ۵۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


در یک مهمانی نشسته‌اید و صدایی از بچه‌ها بلند نمی‌شود. شاید فکر کنید که بچه‌های با ادبی هستند و یا به حرف‌های پدر و مادرشان گوش می‌دهند. حقیقت اما چیز دیگری است!

كد خبر : ۵۹۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۵۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


نویسنده آفتاب یزد بداند، مردم فهیمند و فرق کسی که برای "خدا" می‌نویسد با کسی که برای "خرما" می‌نویسد را می‌فهمند! و تو که به واسطه بی‌احترامی به یک هنرمند سایر کسبه را نیز با تازیانه بی‌ادبیت می‌نوازی از این دست افرادی هستی که فقط برایت "خرما" در زندگی مهم است نه " خدا"

كد خبر : ۵۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


در کشور من لبنان این همه مردم شهید می‌شوند، من که بهتر از آنها نیستم، من هم می‌خواهم مبارزه کنم و این راه جنگیدن من است و با توکل به خدا از چیزی نمی‌ترسم.

كد خبر : ۵۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


شهید صارمی با ایفای رسالت خود در عرصه خبرنگاری ‌برگی زرین در تاریخ تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رساند و به‌ افتخار این شهید والامقام این روز برای همیشه تاریخ به یادگار می‌ماند.

كد خبر : ۵۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


نویسنده «دختر شینا» با اشاره به دیدار خود و خانواده شهید حاج ستار ابراهیمی با رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در این دیدار فرمودند که کتاب خوبی بود. واقعاً همسران شهدا اجر فراوانی دارند و نصف اجر شهدا متعلق به همسر و خانواده آنها است.

كد خبر : ۵۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


خبرنگاری از آن شغل‌هایی است که اگر یکی از اعضای خانواده هم مشغولش باشد همگی درگیرش می‌شوند چه برسد به اینکه دو عضو اصلی خانواده هر دو مشغول دنیای خبر و خبرنگاری باشند.

كد خبر : ۵۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


 نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: هدف آمریکا از مذاکرات هسته ای  دو دستگی درجامعه است  است سپاه  نباید اجازه بدهد در داخل جامعه چند دستگی به وجو دبیاد .

كد خبر : ۵۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


یکی از سبک‌های زیبای زندگی امام جعفرصادق(ع) که امروزه باید به آن توجه خاصه نشان داد، توجه ایشان به دادن حق الزحمه کارگر در اول وقت فراغت از کارش است.

كد خبر : ۵۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت:۹۸درصد از خانم‌های تازه ازدواج کرده در تهران گوشی موبایل همسر خود را چک می‌کنند و دائما از او می‌پرسند:"کی بهت زنگ زد؟"، "به کی پیامک دادی؟" که این موضوعات متأسفانه یکی از عوامل مهم طلاق در ایران است.

كد خبر : ۵۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


متخصص جراح عمومی گفت: سالانه ۱۰ هزار نفر در ایران به سرطان پستان مبتلا می‌شوند و در حال حاضر ۶۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا هستند.

كد خبر : ۵۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


سبک زندگی از جمله مفاهیمی است که در دنیای امروز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. جست‌و‌جویی ساده در یکی از موتورهای جست‌وجوی اینترنت نشان می‌دهد که این مفهوم تا چه حد عمومیت دارد و در چه زمینه‌ گسترده‌ای از آن استفاده می‌شود.
 
كد خبر : ۵۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


با نگاهی اجمالی و رجوع به دفاتر اسناد کشور با آماری روبرو می‌شویم که زنگ خطری را به صدا در می‌آورد. منحنی رشد بی رویه طلاق و کاهش ازدواج شرایط را برای یک بحران اجتماعی جدی در جامعه فراهم می کند.

كد خبر : ۵۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


معمولاً رسانه‌های معروف جهان زمانی که می‌خواهند خبرنگارشان را برای مأموریتی سخت بفرستند، فردی را برای این کار انتخاب می‌کنند که سال‌ها در آن حوزه کار کرده باشد؛ چیزی که ما در انتخاب اخیر بی‌بی‌سی در اعزام خبرنگارش به تهران شاهد آن نیستیم.

كد خبر : ۶۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


یک دختر ۱۱ ساله که پس از تجاوز بچه‌دار شده و اجازه سقط به او داده نشده بود، روز پنجشنبه ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) نوزادی به دنیا آورد و به این ترتیب بار دیگر موضوع تعدی به کودکان در این کشور فقیر آمریکای جنوبی در کانون توجه‌ها قرار گرفت.

كد خبر : ۶۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


چندی پیش یک مادر آشتیانی در بیمارستان امام سجاد(ع) پس از به دنیا آمدن نوزاد جان خود را از دست داد، این در حالی که ماجرای فوت این مادر آشتیانی در محافل عمومی پیچیده است، خانواده متوفی قصور کادر پزشکی را دلیل اصلی فوت این مادر می دانند و از کادر پزشکی بیمارستان شکایت کردند.

كد خبر : ۶۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


«آنا ژورژولیانی» از گرجستان با فارسی دست و پا شکسته‌ای که بلد است می‌گوید: «چادر برای من تجربه‌ای خاص است. تا حالا حتی به آن دست نزده بودم و الان روی سرم انداخته‌ام».

كد خبر : ۶۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


پسر کوچک مان سه ساله بود و زمانی که علی می خواست تعلیمات رسمی دینی را شروع کند. همسرم از من پرسید که آیا دوست دارم به مسجد بیایم.

كد خبر : ۶۰۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


یک کارشناس مسائل مذهبی، گفت: خداوند برای هدایت بشر در مسیر زندگی او را همراه با یک الگو، تنها نگذاشته و در این زمینه خداوند به زنان هر عصر نگاه ویژه ای داشته است.

كد خبر : ۶۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


قائم‌مقام‌شورای‌فرهنگی‌اجتماعی‌زنان گفت: افرادی که بدون مطالعه و بحث و نظر از کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان دفاع می کنند، خائنین به کشور و جامعه زنان هستند و مشخص می‌شود بدون آگاهی و عدم اشراف به مسائل روانپزشکی از این کنوانسیون دفاع می کنند.

كد خبر : ۶۰۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


مدیر کل جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: سالانه 440 هزار فرصت فرزند آوری در کشور از دست می‌رود که 410 هزار فرصت در زنان ازدواج نکرده است و 10 هزار فرصت مربوط به افراد فوت شده و 20 هزار فرصت مربوط به افرادی است که طلاق می‌گیرند.

كد خبر : ۶۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


شاید اگر از برخی دختران حاضر در شبکه‌های اجتماعی بپرسیم حاضرید در یک جمع عمومی با حضور چند نفر اینگونه سخن بگویید و یا با این ظاهر به اصطلاح محجبه حاضر شوید قطعاً پاسخ محکم «نه» را خواهیم شنید.

كد خبر : ۶۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


عضو تیم ملی دوومیدانی بانوان کشورمان گفت: تمام هدفم از حضور در مسابقات جهانی رسیدن به مرحله نهایی ماده پرتاب وزنه است.

كد خبر : ۶۰۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


از مسائل ابتدایی که ذهن بشر را به خود مشغول ساخته است مسئله شغل و اشتغال می‌باشد. تفکر غربی، جایگاه زن در اجتماع را بر اساس فعالیت زنان در زندگی اقتصادی و اشتغال آنان می‌شناسد. در کشورهای غربی از مشکلاتی که برای زنان قلمداد می‌شود پایبندی به رکن خانواده می‌باشد.

كد خبر : ۶۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


با حاکمیت الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر، نقش تعاملی بی بدیل تربیتی فرزندان به عنوان خواهر و برادر در شکل گیری شخصیت یکدیگر کمرنگ شده و زمینه ایجاد فضائل اخلاقی نظیر گذشت، بخشش، همدلی و همراهی، فداکاری وتامین نیازهای عاطفی واجتماعی با کمک گرفتن از دیگرخواهران و برادران با نبود آن ها از بین می رود.

كد خبر : ۶۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


پس از تأسیس مؤسسه بیت‌الأحزان حضرت زهرا(س) در آنجا حفظ کل قرآن را به پایان رساند. پس از آن برای توسعه حفظ قرآن به نورآباد استان فارس مهاجرت کرد و در آنجا موفق به تربیت ۲۰ حافظ کل قرآن و چندین حافظ چند جزء قرآن کریم شد.

كد خبر : ۶۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


مسئولان پژوهشگاه رویان از اقدامات جدید برای تشخیص و درمان زود‌هنگام ناباروری خبر دادند.

كد خبر : ۶۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


جهانگیر الماسی بازیگر که چندی است با اظهارنظرهایش در فضای مجازی جنجال‌ساز می‌شود، این بار در مورد سریال‌های ماهواره‌ای نظر خود را مطرح کرده است.

كد خبر : ۶۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


با مرور اجمالی بر مواضع شخصیت‌ها و رسانه‌های وابسته به جریان اصلاحات، می‌توان به این گزاره دست پیدا کرد که درانتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی، اصلاح‌طلبان به‌ دنبال شکل‌گیری مجلسی به سبک مجلس ششم هستند تا از این طری، اقدامات ناقص و برنامه‌های گذشته خود را تکمیل کنند.

كد خبر : ۶۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


فائزه هاشمی می‌گوید درحوادث تیرماه ۷۸ به شکل خانوادگی در کوی دانشگاه حضور داشت. او همچنین می‌گوید برای آموزش زبان انگلیسی به انگلیس رفته و حضورش بر سر قبر شاه نیز در حاشیه سفر ورزشی‌اش به مصر بوده است.

كد خبر : ۶۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیه در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


مواردی بسیاری بر وزن نوزاد در هنگام تولد تاثیرگذار هستند ولی دانشمندان برای نخستین بار با استفاده از تلفیقی از تحقیقات جامعه شناسی و پزشکی موفق به کشف ارتباط وزن نوزاد در هنگام تولد شده اند.

كد خبر : ۶۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


متاسفانه محل کار برخی زوجی محلی برای درد و دل و گفتمان نامربوط با جنس مخالف شده است و هر یک به نوعی نیاز گفتمان روزمره خود را که باید با همسر قانونی خود تامین کنند متاسفانه از طریق ارتباط ناسالم پاسخ می دهند.

كد خبر : ۶۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیته در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


زمانی نه چندان دور سخن از تنش زدایی راندند و روزگاری نیز بر طبل گفت و گوی تمدن ها کوفتند اما فرسنگ ها فرهنگ میان آنچه ما می خواستیم و آنچه آنها دوختند تفاوت بود ...

كد خبر : ۶۱۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


رئیس سازمان غذا و دارو با تشریح عوارض دو قرص ضد بارداری «یاز و یاسمین» گفت: با مراجعه به فهرست رسمی داروهای ایران مشاهده می‌کنیم که داروهای حاوی دروسپیرنون بر خلاف سایر داروهای ضد بارداری خوراکی در فهرست داروهای بدون نسخه (OTC) نیستند.

كد خبر : ۶۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: استکبار جهانی با دینی که بخواهد منافعش را به هم بزند مخالف است.

كد خبر : ۶۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


تا همین چند دهه اخیر عروس و دامادها با واژه ای به نام آزمایش قبل از ازدواج آشنا نبودند اما امروزه انجام آزمایش قبل از ازدواج جزو ضروریات است.

كد خبر : ۶۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


محققان معتقدند، زنانی که قبل از بارداری و در دوران بارداری رژیم غذایی سالمی دارند، خطر ابتلا به یک مشکل قلبی در کودکان آنها کاهش می یابد.

كد خبر : ۶۱۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


روزگاری ما هم اسلامی بودیم اما با هجمه غربی‌ها و عدم مقابله متولیان فرهنگی ذهن‌ها مسموم شد و رفتارها غربی، نام بی‌غیرتی را گذاشتند روشنفکری و کودکان به جای ائمه اطهار هیولاهای غربی را به عنوان الگوی زندگی انتخاب کردند.

كد خبر : ۶۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


خانم مولاوردی نمره‌ 50 از 100 که خودتان به عملکرد دو ساله تان دادید، خیلی خیلی با ارفاق بوده است و نه تنها منتقدان اولیه بلکه کسانی هم که دو سال پیش به شعارها و رویکردها و رویه‌های شما امید و دل بسته بودند اکنون ناامید و در برخی از مواقع منتقدند.

كد خبر : ۶۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


مشاور شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: باید بودجه‌های فرهنگی را در مسیر سبک زندگی اسلامی و طبق فرمایشات رهبری قرار دهند که متأسفانه آمار بالایی از نقش و تأثیرگذاری مسئولان فرهنگی کشور در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی وجود ندارد.

كد خبر : ۶۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


گروه وسیع و مضری از مواد شیمیایی صنعتی به آسانی در شیر مادر تجمع یافته و می توانند برای نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند خطرناک باشند.

كد خبر : ۶۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


به بهانه حضور سیاسی زنان مسلمان محجبه در اروپا "ماهینور اوزدمیر" از بلژیک و "آنا استامو" دو سیاستمدار اروپایی از نقش حجاب در فعالیت های سیاسی و اسلام هراسی در اروپا سخن می‌گویند.

كد خبر : ۶۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


دانشیار و مسئول فنی مرکز فوق تخصصی مادر ساری با اشاره به اینکه به طور متوسط و براساس استاندارد جهانی بین 15 تا 20 درصد افراد جامعه دچار نازایی هستند، گفت: برخی دلایل در بروز نازایی موثر است.

كد خبر : ۶۱۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


وقتی آمریکا و کشورهای غربی غافل از اینکه خانواده های خود دچار بحران اخلاقی هستند، برای فروپاشی خانواده های ایرانی تلاش می کنند و برای جنگ نرم علیه ایران هزینه های گزافی را متحمل می شوند، راه اندازی سایت اشلی مدیسون و هک این سایت خیانت همسران متاهل، پرده از رسوایی خانواده های غربی بر میدارد و وجهه مستهجن زندگی غربی هویدا می شود.

كد خبر : ۶۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


یک مشارو خانواده گفت: آزادی بی‌حد و مرز همچون شعاری؛ لذت‌بخش و توخالی برای زنان مطرح می‌شود، این در حالیست که زنان باهوش پی به این شعار تو خالی و آسیب زننده پی‌ برده و خود را در سنگر خانه و خانواده محفوظ می‌کند.

كد خبر : ۶۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از مجموع 29 هزار و 414 فرد مبتلا به ویروس ایدز در کشور، حدود 450 نوزاد ، این ویروس را از مادر گرفته اند.

كد خبر : ۶۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


خانم مرعشی؛ قرار گرفتن فرزند در برابر قانون به خاطر خطایی که مرتکب شده سخت تر است یا قرار گرفتن پاره جگر در برابر توپ و گلوله دشمن؟ آخرت خود را با مهروزی بی جا برای فرزند خراب نکنید.

كد خبر : ۶۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


کارنامه معاونت امور زنان در دوره شهیندخت مولاوردی دارای حاشیه‌ها و کشمکش‌های فراوانی است که بیشتر این موارد به موضع جناحی و نگرش فمینیستی جریان متبوع وی باز می‌گردد.

كد خبر : ۶۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


«لب‌های سربی» به مصرف بی‌رویه لوازم آرایشی در کشور توسط بانوان انتقاد دارد؛ زیرا مواد خطرناکی مانند سرب و فلزات سنگین در این لوازم، از حساسیت‌های پوستی تا احتمال شیوع سرطان و بیماری‌های پوستی را بیشتر می‌کند.

كد خبر : ۶۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


فکر میکردی همین آبی زیبا، همین آبی ژرف، همین آبی سحرآمیز قراره نقطه پایانت باشه؟؟؟

كد خبر : ۶۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ازدواج برخی از دختران پیش از رسیدن به سن قانونی گفت: در یکی دو سال اخیر آمار نگران کننده‌ای از ازدواج دختران پیش از رسیدن به سن قانونی و ثبت آنها به دست ما رسیده است و حتی شاهد ازدواج دختران کمتر از 10 سال نیز بوده‌ایم. در این شرایط از وزارت دادگستری خواسته‌ایم گزارشی درباره ازدواج دختران در زیر سن قانونی به ما ارائه دهد.

كد خبر : ۶۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


زندگی لهوي فرد را غیرقابل‌پیش‌بینی تربیت می‌کند. از ویژگی‌هاي زندگی‌هاي جدید، تصمیم‌هاي ناگهانی است. تولید هیجان در این سبک، بسیار دلپذیر است و غالباً هیجان‌ها با تصمیم ناگهانی محقق می‌شوند. زندگی لهوي به شدت نیازمند این هیجان است، زیرا در این زندگی آرمان وجود ندارد و فاقد نقطه وصل- به‌ویژه وصل به حقیقت مطلق- است. به همین دلیل فرد به شدت در معرض ابتلا به روزمرگی است و براي فرار از این روزمرگی، به تنوع‌طلبی هیجان‌آور روي می‌آورد.

كد خبر : ۶۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


بانوی فرمانده شهرستان کوهدشت به مرگی شهادت گونه از دنیا رفته است. زیارت عاشورا می خوانند. صدای زیارت عاشورا با گریه بلندتر می شود. بانوی فرمانده دیگر نیست.

كد خبر : ۶۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


دبیرکل سازمان ملل در پیام خود به مناسبت روز جهانی سوادآموزی، از وجود بیش از ۷۵۰ میلیون بی‌سواد بزرگسال در جهان خبر داد.

كد خبر : ۶۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


اما « آیلان» ببین دریا چه زیبا تو را در آغوش گرفته است! آیا دنیا بعد مرگ تو می تواند سکوت کند!

كد خبر : ۶۲۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


به دلایل متعدد فضایی در جامعه ایجاد شده که وقتی کسی محتوای شبکه های مجازی را نقد کند معنی آن اینست که اساسا با وجود چنین شبکه هایی مخالف است و این در حالی است که همه میدانیم اگر فضایی سالم نباشد هر چقدر در آنجا مزیت وجود داشته باشد خیری در آن نیست.

كد خبر : ۶۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


رفتم مانتو بخرم سر جم نیم متر نبودا... و فاقد هر گونه چفت و بی نوار بودا و آستین تا آرنج، بلندی تا زیر ناف تازشم دکمه هم نداشت و به فروشنده گفتم آقا اینا چیه؟ فروشنده گفت: میدونین که قضیه چیه!؟ مده مد!!!

كد خبر : ۶۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


اگرچه تغییر در زندگی و اشخاص در بسیاری از موارد زیان که ندارد هیچ بلکه مفید و لازم است، مثل تغییر اذهان عمومی نسبت به پیشرفت و هدفمند کردن زمان اما در مواردی هم این مسئله بسیار تأسف برانگیز است.

كد خبر : ۶۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


یک جامعه شناس با اشاره به کاهش گرایش به ازدواج گفت: برای افزایش ازدواج، باید واسطین خود جوش محلات تقویت شوند. یعنی مثل گذشته که واسطه‌هایی در محل‌ها بودند و جوانان را شناخته و به خانواده‌ها معرفی می‌کردند هم، امروز وجود داشته باشند.

كد خبر : ۶۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی قم با اشاره به اینکه غربی‌ها ایده‌های علمی مسلمان‌ها را به نام خود ثبت می‌کنند، گفت: بشر با سر به سجده گذاشتن می‌تواند بارهای الکتریکی منفی بدن خود را تخلیه و عواملی را که باعث بروز سرطان‌ها می‌شوند، خارج کند.

كد خبر : ۶۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


ماجرا از این قرار است که در اتوبانی مرزی بین آلمان و دانمارک، یک پلیس دانمارکی با یک اتوبوس حامل پناهجویان سوری برخورد می‌کنند که بصورت غیرقانونی وارد حریم مرزی دانمارک شده‌اند.

كد خبر : ۶۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


وقتی خرج و برج زندگی با هم جور درنیاید، سرپرست خانواده مجبور می شود ساعت های بیشتری را صرف کارکردن کند و کارش به شغل دوم و گاهی سوم کشیده می شود؛ درست مثل اتفاقی که در بیشتر زندگی های امروزی افتاده و نه تنها مردخانه، که خانم خانه هم مجبور است پا به پای همسرش کار کند تا شاید بتوانند با کمک هم از پس هزینه های زندگی بربیایند.

كد خبر : ۶۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


«از هندی ها متنفرم. آن ها مردمی حیوان صفت با دین درّندگان هستند. آن ها خود مقصر قحطی بودند که مثل خرگوش توله می زاییدند.» وینستون چرچیل

كد خبر : ۶۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


یک کارشناس مسائل مذهبی در خصوص اهمیت خرید سوغات حاجیان از داخل کشور گفت: حاجی باید از خود بپرسد آیا در این شرایط جهان اسلام، یمن و سوریه...اقتضا بر این است که اقتصاد کشوری که با مسلمین به ویژه شیعه تقابل دارد تقویت شود؟!

كد خبر : ۶۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


زوجین باید باور و اطمینان داشته باشند که هرگز از هم جدا نخواهند شد و وصلت آنها دایمی است، حضرت زهرا(س) در اولین روز زندگی مشترکشان با علی(ع) به ایشان گفتند:ای علی من امروز از خانه پدرم به خانه شما منتقل شدم و روزی هم از این خانه به قبر و لحد پای خواهم گذاشت.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از جان باختن سه زائر مفقود شده ایرانی در حادثه مسجدالحرام خبر داد و گفت:اکنون شمار کشته‌های ایرانی حادثه مسجدالرام به ۱۱ تن رسید.

كد خبر : ۶۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


معاون علم و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشارکت ۱۵ درصدی زنان در شرکت های دانش بنیان گفت: این عدد همچنان پایین است و بالا بردن این میزان مشارکت نیازمند پذیرش خطرحضور نیروی انسانی خلاق و جوان و فرهنگ سازی در عرصه کارآفرینی است.

كد خبر : ۶۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. چهار کلمه است که هرکدام از این چهار کلمه یک عمقی دارد، یک مغزی دارد، یک شرحی دارد .... «سپاه»، «پاسداری»، «انقلاب» و «اسلام». اینها چهار کلمه است که اسم شما و عنوان شما از اینها تشکیل شده

كد خبر : ۶۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


خرم آباد - یک سال و چهار ماه است که از تصویب طرح پسماند زباله ها در لرستان می گذرد ولی همچنان خبری از بازیافت زباله ها نیست تا این استان در زیر آوار زباله ها مدفون شود.

كد خبر : ۶۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


اسلام حجاب را برای محدودیّت و حبس زن نیاورده، بلکه برای مصونیّت او توصیه کرده است، زیرا اسلام راضی به حبس، رکود و سرکوبی استعدادهای زن نیست، بلکه ...

كد خبر : ۶۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه باید در برابر اقدامات دشمن ابتکار عمل به خرج دهیم، گفت: برای اثر گذار بودن در برابر همجه های استکبار باید همه در کنار هم بوده و با زبان مشترک این مهم را به سرانجام برسانیم.

كد خبر : ۶۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


چه بگویم که نگفته درد شرمند بودنم بروز کرده، درد و  غم این غفلت همیشگی که بدجور در نگاه و وجودم خونه کرده.

كد خبر : ۶۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


رئیس دانشکده اهل بیت دانشگاه اصفهان گفت: ارائه جذاب عقیده غربی با رسوخ پر شتاب سبک زندگی هدف اصلی شمشیر استکبار جهانی است و صیانت از سبک زندگی اسلامی مانع سرعت نفوذ فرهنگ غرب به جامعه می شود.

كد خبر : ۶۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


 معاون هماهنگ کننده در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از اجرای 100 برنامه ویژه دفاع مقدس در استان لرستان خبر داد.

كد خبر : ۶۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، زنان ایرانی را مایه افتخار کشور دانست و گفت: زنان ایرانی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن، مقاومت خوبی از خود نشان دادند که این نشات گرفته از الگوی دفاع مقدس است.

كد خبر : ۶۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


اگر این کودک از دنیا برود می ترسیم امام (ع) را آن گونه  بیننیم که نمی خواهیم در آن حال باشد .

كد خبر : ۶۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


کارشناسان می‌گویند: بیش از 80 درصد دانش‌آموزان دختر ایرانی بعلت کمبود حرکت‌های بدنی به اختلالات ساختار قامتی مبتلا هستند.

كد خبر : ۶۳۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


ی‌حجابی معضل جامعه امروز است که پیامدهایی مانند کاهش ازدواج و افزایش طلاق را به دنبال دارد.

كد خبر : ۶۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


پادشاه عربستان که تمام توجهش به بمباران مردم یمن بود با چالشی جدی در مراسم حج امسال مواجه شد: قربانی کردن حدود 2000 انسان بیگناه در یک لحظه. پس از انتشار خبر فاجعه مصیبت‌بار منا، رسانه‌های فارسی زبان متعلق به دولت‌های غربی، حمایتشان از پادشاهی عربستان را به نمایش گذاشتند.

كد خبر : ۶۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


سرهنگ پازدار گفت:تعلل و کوتاهی و سومدیریت و بی کفایتی مسولان سعودی که اعتقادی به میزبانی خوب ودرست از حجاج ندارند، باعث می شود شاهد اینگونه حوادث تلخ در سال های اخیر مخصوصا امسال باشیم.

كد خبر : ۶۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


در نشست تخصصی زن و دفاع مقدس، زنان رزمنده و فعال در هشت سال دفاع مقدس بیان کردند: فعالیت های هنری در خصوص انعکاس حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، راضی کننده نیست، چرا که ناگفته های زیادی از زنان در 8 سال دفاع مقدس باقی مانده است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


در بیانیه 64 سازمان غیر دولتی زنان در پی حادثه مِنا آمده است:ماهیت این حوادث هر چه باشد، چه تلاش آل‌سعود برای ارائه یک تصویر زشت و خشن از اسلام در دنیا، چه تلاش برای جلوگیری از اعلام برائت حجاج از شیطان بزرگ و چه به تعطیل کشاندن حج، این یک جنایت فراموش نشدنی است.

كد خبر : ۶۳۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


رئیس فراکسیون تعاون مجلس گفت: حداقل مجازات برای عربستان در خصوص سلب مسئولیت برای اداره حج است چرا که امنیت حج به دنیای اسلام ارتباط دارد و این رویداد آبرو و عزت مسلمانان مورد هجمه قرار گرفته است.

كد خبر : ۶۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


کارولین کراسکری شرق‌شناس و محقق دانشگاه یو‌،‌ سی ال آمریکا است که تاکنون بیش از ۱۵ عنوان کتاب از نویسندگان ایرانی را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است‌. آخرین ترجمه او مجموعه داستان «احمد دهقان» در حوزه دفاع مقدس است.

كد خبر : ۶۳۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


بدون شک این روزها اغلب مسلمانان در سراسر دنیا روزهای تلخی را می‌گذرانند، باورش سخت است که در میان شادباش‌های عید قربان، خبر دل‌خراش و تأسف‌بار حادثه منا به گوش رسید؛ حادثه خونینی که پنج‌شنبه دوم مهرماه در خیابان شماره 204 که یکی از دو محل اصلی ورودی از منا به‌طرف جمرات است، رخ داد.

كد خبر : ۶۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


وعده‌های اقتصادی روحانی به سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه آمریکایی در حالی است که این کشور در طول سی سال گذشته همواره با سیاست تحریم و بلوکه کردن اموال و دارایی‌های ایران، همچنین با وارد کردن فشار به سایر کشورها فشارهای اقتصادی زیادی را به ایران آورد.

كد خبر : ۶۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


معمولا سادات و بزرگان در این روز پول نو عیدی می دهند، در حالیکه بهتر است در این روز برای کودکان هدیه های ماندگار تهیه شود.

كد خبر : ۶۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


«دولت عربستان در انتقال ابدان مطهر جان‌باختگان به وظایف خود عمل نمی‌کند و جمهوری اسلامی ایران نیز تاکنون با خویشتنداری و ادب اسلامی، حرمت برادری را در دنیای اسلام نگه داشته است.»

كد خبر : ۶۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


دامنه واکنش ها به اقدام جنجالی وزیر امورخارجه کشورمان به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز کشیده شد. و چهرهای سیاسی و فرهنگی کشورمان با انتقاد از کم کاری ظریف در پیگیری فاجعه منا این اقدام وی را به شدت مورد تقبیح و شماتت قرار دادند.

كد خبر : ۶۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


پزشکان به برندن و بریتنی بوئل، والدین پسرک با قطعیت گفته بودند که حتی اگر نخواهند طفل شان را سقط کنند به هر حال در لحظه تولد، او خواهد مرد.

كد خبر : ۶۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


رئیس انجمن سکته مغزی با اشاره به اینکه روزانه ۲۰۰ سکته مغزی در تهران و ۸۰۰ سکته در کشور می‌شود، گفت: ۹۰درصد این افراد نمی‌میرند ولی آنها باید در یک ساعت اول پس از سکته به بخش‌ مراقبتی و درمانی منتقل شوند که برای ایجاد چنین مراکزی اقدامی نشده است.

كد خبر : ۶۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


از چشم‌هایش می‌توان خواند، چشم‌های پر از پرسش و اضطراب، می‌شود این پیام را به‌وضوح شنید از لب‌هایی که خشک شده از استرس بی‌خبری، می‌توان کلمات را شنید که در سکوت پژواک می‌شود؛ حاجی سلام، حجکم مقبول، خوش آمدی به وطن، قدم بر چشم گذاشتی، اما کو همراهت، هم‌کاروانت، شما که از ابتدا با هم ذوق پرواز به خانه خدا را داشتید.

كد خبر : ۶۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


10 روز از فاجعه منا گذشته است، عربستان هنوز نتایج بررسی‌های خود از چگونگی این رخداد تلخ را اعلام نکرده است. مسؤولان جمهوری اسلامی ایران نیز به وطن بازنگشته‌اند تا نتایج علل وقوع این فاجعه را تشریح کنند.

كد خبر : ۶۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت:  جمهوری اسلامی در حوزه دیپلماسی تلاش می‌کند مشکلات حل شود و اگر حل نشود از روش‌های مختلف دیگر استفاده می‌کند

كد خبر : ۶۴۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳


با قرار دادن یک یا دو وعده اسفناج درغذای روزانه، میزان کلسترول خود را کاهش دهید.

كد خبر : ۶۴۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


رهبر انقلاب گفتند: مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بیشماری نیز دارد.
 شرایط کنونی از لحاظ فعالیت ها و تلاشهای دشمنان جمهوری اسلامی که ما بر آنها احاطه اطلاعاتی نیز داریم، مقطع مهمی است زیرا آنها به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم درخصوص مسائل انقلابی، دینی و مصالح ملی کشور هستند.

كد خبر : ۶۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


باید گفت خانواده گر چه از شدت حمله‌هایی که به آن می‌شود، زخمی و لرزان است، سرسختانه به بقای خود ادامه می دهد. علت این امر نیز مخدوش بودن مواضع نظری و عملی دشمنان آن است اما فقط بقای خانواده با این وضعیت، برای حفظ جامعه‌ای زنده و پویا کافی نیست،

كد خبر : ۶۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


یک روانشناس با اشاره به دنیای زیبا، مهربان، بدور از کنیه و غل و غش کودکان گفت: والدین باید از این ویژگی زیبا و منحصر به فرد دوران کودکی فرزندانشان الگوبگیرند و تا در زندگی زناشویی کمتر شاهد بروز اختلافات منجر به طلاق باشیم.

كد خبر : ۶۴۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به شعار سازمان برای ماه محرم سال جاری با عنوان «نذر خون؛ تصمیم آگاهانه، اهدای مسئولانه»؛ تاکید کرد: باید با برنامه ریزی برای نوبت دهی نذر خون در ایام محرم، اهدای خون هیجانی به سمت اهدای خون با برنامه هدایت شود.

كد خبر : ۶۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


حجت‌الاسلام والمسلمین زائری که اظهارنظرهای چند وقت اخیرش درباره برخی موضوعات نظیر حجاب، موافقان و مخالفان زیادی پیدا کرده بود، حالا درباره خاطره جنجالی اکبر عبدی در یک برنامه زنده تلویزیونی، یادداشتی منتشر کرده است.

كد خبر : ۶۴۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه از میزان پیشرفت فکر و بنیان مهم اقتصاد مقاومتی در کشور خیلی خشنود نیستم، فرمودند: یکی از هشدارهایی که واقعا باید وزرای محترم توجه کنند مسئله مقابله با عناصر متدین و انقلابی در دانشگاه‌ها از طرف برخی مسئولان و اساتید است.

كد خبر : ۶۴۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


تصویر وصیتنامه کوتاه «سردار شهید حسین همدانی» منتشر شد.

كد خبر : ۶۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


خبر شهادت سرداران مدافع حرم، حاج همدانی و یارانش که به گوشمان رسید، دوباره دلمان هوایی شد، انگار دلمان هوای کاروان حسین(ع) را کرد، که مدافع زینب(س) و رقیه(س) باشیم. دلمان خواست که دوباره مدافع حرم باشیم.

كد خبر : ۶۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


عصاره لیمو نه تنها سلول های سرطانی را نابود می کند بلکه سلول های سالم را نیز آلوده نمی نماید.

كد خبر : ۶۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


مسئله انتخاب همسر و اینکه فرد انتخاب شده از جانب دختر و پسر مقبول واقع شود نقش مهمی در زندگی آینده زوجین خواهد داشت.

كد خبر : ۶۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


امام صادق(ع) فرموده‌اند: هر کس نمازهایش را در اول وقت بگزارد، ملک‌الموت وعده داده خودش شهادتین را به او تلقین کرده و شیطان را از او دور می‌کند.

كد خبر : ۶۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


محمد مهدی عسگرپور کارگردان سریال «نفس گرم» گفت: تجربه فضای این سریال برای خودم خاص بود، چون کاری است که قصه‌های محور اصلی آن مربوط به زنان می شود و بیشتر یک کار زنانه است تا مردانه.

كد خبر : ۶۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: اجرای برجام تأکیدی بر حقانیت گفتمان ، منطق نظام و دولت ما در جهان است.

كد خبر : ۶۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸


جعفر داروئیان مدیر ثابت هتل سلطان الانبیا در کربلا است، هتلی که در حال حاضر میزبان زائران دانشگاهی است. داروئیان خاطره‌اش از یک عکس خاص با رهبر انقلاب را تعریف کرده است.

كد خبر : ۶۵۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸


عضو هیئت علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی MS گفت: در زنانی که دیر ازدواج می‌کنند، دیر باردار می‌شوند، کمتر صاحب فرزند و یا اصلاً صاحب فرزند نمی‌شوند، خطر ابتلا به بیماری MS بیشتر است.

كد خبر : ۶۵۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسیهای دقیق و مسئولانه برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای‌عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را در خصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه کشور صادر کردند.

كد خبر : ۶۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


برخی از مواد آرایشی که به دلیل داشتن سرب زیاد به لوازم آرایشی 24 ساعته معروف هستند و به خاطر ماندگاری زیاد مورد توجه بانوان قرار دارند از عوامل مهم در ابتلای زنان به سرطان و نازایی محسوب می‌شوند.

كد خبر : ۶۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


حضور رهبر انقلاب در منزل شهید همدانی با حاشیه هایی همراه بود کافی است چند نفر از بچه‌های زبل هیئت مسجد بو ببرند که آقا قرار است بیایند اینجا تا کار بکلی از روند خودش خارج شود.

كد خبر : ۶۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


«مشکل جهنمی ها در اون دنیا، ندونستن نیس. هیچ وقت برای اینکه کسی یه چیزیو نمی دونست، بازخواستش نمی کنن… بلکه مشکل اونا اینه که اهل فکر نبودن و در دونسته هاشون غفلت کردند. مولا علی(ع) می فرماید: شما به عمل به آنچه می دانید، محتاج ترید تا به یادگیری آنچه نمی دانید.

كد خبر : ۶۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


رئیس حوزه علمیه کمالیه خرم آباد گفت: قرآن و ابا عبدالله  الحسین (ع ) هردو از آثار و برکات عاشوراهستند .

كد خبر : ۶۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


مقوله زنان خیابانی با آرایش‌های عجیب وغریب که جلوه‌گرانی حرفه‌ای و حتی تأثیرگذار بر افکار عمومی هستند یکی از بارزترین نمادهای نفوذ فرهنگ مبتذل و شکسته خورده غربی در حوزه زنان است که اینکه با دسیسه رسانه‌های