امروز: پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۶۲۶    عبارت مورد جستجو: دختر

موج دوم: هفته پیش پیامکی از سوی یکی از دوستانم رسید که بنده را به یک پاتوق فرهنگی و مراسم شعرخوانی شاعران لر با نام "چل‌سرو" دعوت کرده بود.

كد خبر : ۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


موج دوم: مناظره فرهنگي و اجتماعي نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري بر صحنه سيما برگزار مي شود.

كد خبر : ۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


موج دوم: نتایج شمارش آراء چهارمین دوره شورای شهر پلدختر اعلام شد.

كد خبر : ۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۵


موج دوم: رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه شنبه و يکشنبه بعد از برگزاري انتخابات دنياي ديگري بود، گفت: از دوشنبه نقطه عطفي در تاريخ کشور به تصوير کشيده شد. نقش اصلي اين نمايش بزرگ را ملت ايران ايفا کردند و البته رهنمودهاي مقام معظم رهبري از آغاز تا پايان حماسه نقش بي‌بديلي داشت.

كد خبر : ۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم: پارک کیو یکی از بزرگترین پارک های شهر خرم آباد که روزانه هزاران نفر را در ایام سال پذیرا میباشد با شروع شدن تعطیلات تابستان و اوقات فراغت ،خانواده ها بیشتر وقت خود را در این پارک میگذرانندتا بتوانند ساعات خوشی داشته باشند.

كد خبر : ۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم: پارک کیو یکی از بزرگترین پارک های شهر خرم آباد که روزانه هزاران نفر را در ایام سال پذیرا میباشد با شروع شدن تعطیلات تابستان و اوقات فراغت ،خانواده ها بیشتر وقت خود را در این پارک میگذرانندتا بتوانند ساعات خوشی داشته باشند.

كد خبر : ۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم: بخشدار معمولان گفت: سالن ورزشی شهر معمولان به حال خود رها شده و به محل استعمال مواد مخدر معتادان تبدیل شده است.

كد خبر : ۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم: بخشدار معمولان گفت: سالن ورزشی شهر معمولان به حال خود رها شده و به محل استعمال مواد مخدر معتادان تبدیل شده است.

كد خبر : ۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم: جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کارگاه اجتماعی و فرهنگی در پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


موج دوم: جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کارگاه اجتماعی و فرهنگی در پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


موج دوم: معاون پرورشي و فرهنگي لرستان از برگزاری مراسم اعتكاف رمضانيه دانش آموزي در 50 مسجد استان لرستان خبر داد.

كد خبر : ۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


موج دوم: يم كاراته شهرستان پلدختر با وجود استعدادهاي خوب دراين رشته همچنان مورد نا مهرباني هاي مسئولين قرار مي گيرد .

كد خبر : ۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۸


آساره خبر: مديركل ثبت احوال استان لرستان گفت: براساس آمارهاي موجود، در سال ۹۱ به طور متوسط روزانه ۶۱ واقعه ازدواج و طي هر ساعت سه ازدواج در سطح اين استان به ثبت رسيده است.

كد خبر : ۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


آساره خبر: آبدهي رودخانه هاي شهرستان پلدختر در وضعت نگران کننده و بحراني به سر مي برند.

كد خبر : ۳۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


آساره خبر: در دنیایی پا نهاده ایم که روز به روز همگان می کوشند تا با یاری جستن از نظام های ارتباطی گسترده ، تمرکز را با عدم تمرکز در آن واحد تحقق بخشند .

كد خبر : ۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: بر اساس اعلام رسمی سازمان ثبت احوال کشور، هر ساعت ۱۶ طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که این رقم از آنجا نگران‌کننده است که در سال ۹۱ هم آمار طلاق نسبت به سال گذشته‌اش بیش از ۷ درصد رشد داشته است.

كد خبر : ۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: سرپرست نمایندگی اوقاف خیریه شهرستان پلدختر در این مراسم گفت: برگزاری محافل قرآنی در سطح شهرستان باعث شکوفایی استعدادهای قرآنی می شود.

كد خبر : ۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: در کنار عدم تامین اعتبار هنوز برخی زیرساخت های لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده شهری و روستایی در استان لرستان به طور کامل مهیا نشده است.

كد خبر : ۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: عيسي فرهادي روشن دل پلدختري كه از ناحيه هردوچشم نابينا است ولي با وجود اين محدوديت به صورت استثنايي فعاليت هاي فني را به خوبي انجام مي دهد.

كد خبر : ۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: زيارت بهترين راه تقويت معنويت و ايجاد ارتباط با واسطه با پروردگار است. درزیارت، انسان علاوه برکسب آسایش روحی با دیدن مناظرجذاب و سیروسیاحت درمکان زیارتی به رشد وتوسعه صنعت گردشگری مذهبی کمک می کند

كد خبر : ۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: سرپرست نمایندگی اوقاف خیریه شهرستان پلدختر در این مراسم گفت: برگزاری محافل قرآنی در سطح شهرستان باعث شکوفایی استعدادهای قرآنی می شود.

كد خبر : ۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: فرماندار پلدختر گفت: خبرنگاران زبان گوياي مردم در بيان مشكلات و مطالبات و پل ارتباطي بين مسئولين هستند.

كد خبر : ۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۳


كد خبر : ۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


آساره خبر: آمارهای نهادهای ناظر بین‌المللی می‌گوید ایران، دومین مصرف‌کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین واردکننده لوازم آرایشی در جهان است و 1/2 میلیارد دلار صرف خرید لوازم آرایشی در کشور می‌شود که این میزان رقم پایینی نیست.

كد خبر : ۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


آساره خبر: در این کارگروه از همه اقشار زنان فعال دعوت شده بود؛ چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا؛ از مینو مرتاضی لنگرودی گرفته تا انسیه خزعلی، و حالا حسن روحانی است که باید نسبت به لیست انتخاب شده توسط کارگروه زنان نظر دهد و یکی از گزینه‌ها را به عنوان معاون امور زنان انتخاب کرده و کلید ساختمان نوفل لوشاتو را به او تحویل دهد.

كد خبر : ۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: نماينده ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پلدختر گفت:روز ﺧﺒﺮﻧﮕﺎر روز ﭘﺮدازش ﺣﻘﯿﻘﺖ، روز ﭘﺮواز ﺑﻪ ﺳﻮی داﻧﺎﯾﯽ و ﻣﻌﺮﻓﺖ و روز ﺗﺠﻠﯿﻞ ازاﻧﺴﺎنھﺎی ارزﺷﻤﻨﺪ اﺳﺖ.

كد خبر : ۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: مدير آموزش وپرورش شهرستان پلدختر گفت: با همكاري اداره كل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش مدرسه مجازي قرآني در  كشور فعال شد.

كد خبر : ۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: رئیس دانشگاه لرستان از اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار به مراکز اقماری این دانشگاه در بودجه سال 92 خبر داد.

كد خبر : ۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: گفتگویی با مسئول کانون بانوان ازنا که از فعالیت ها و گلایه هایش از مسئولین می گوید.

كد خبر : ۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: امام جمعه پلدختر گفت :بيشترصحبت هاي بزرگواري در بيان فتنه گران خوب بود فقط يك قسمت حرفهاي وي مورد رضايت نبود كه آن هم به خاطر محروميت ها وكم توجهي دولت قبل بيان شد.

كد خبر : ۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


آساره خبر: فرار از خانه با یک تصمیم غلط آغاز می‌شود اما یک دنیا پشیمانی و حسرت را در دل جوانان و به ویژه‌ دختران جای می‌دهد.

كد خبر : ۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر از برگزاری چهارمین جشنواره استانی شعر بومی رضوی در پلدختر خبر داد.

كد خبر : ۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان الشتر گفت: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

كد خبر : ۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: باید برای انتخاب لوازم ‏‌التحریر دانش‌آموزان دقت بیشتری کرد و از تهیه لوازم التحریری که ذهن دانش‌آموز را به سمت خیال‏ پردازی و بیراهه سوق می‌دهد خودداری شود.

كد خبر : ۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: معاون عمراني استاندار لرستان گفت:بقعه متبرکه امامزاده سیدعلی منطقه دره سید پلدختر به‌ خاطر قرار گرفتن در یک منطقه جنگلی داراي ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک قطب مذهبی، توریستی و گردشگری دراستان رادارد.

كد خبر : ۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت:بیش‎ترین میزان تولید گوجه فرهنگي در استان باعملكرد 20هزارتن  مربوط به شهرستان پلدختر  بوده است.

كد خبر : ۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: پزشکان یکی از بیمارستان های کشور چین اعلام کردند در این بیمارستان نوزادی متولد شده که خون او به رنگ صورتی است.

كد خبر : ۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: باورها و ايمان‏ های راسخ نقش بسزايی در بالندگی زندگی جامعه ايفا می‏ کنند و زمانی که ايمان به سستی گرايد، نفوذ دشمن و به انحراف کشيدن آن جامعه به راحتی صورت می‏ پذيرد.

كد خبر : ۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵


آساره خبر: مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان لرستان از جانمایی 500 هزار هکتار از اراضی ملی استان در سیستم جامع املاک خبر داد.

كد خبر : ۶۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵


كد خبر : ۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۹


آساره خبر: شهیده طاهره هاشمی در انشای خود نوشته است: ملتی که برای هر قطعه از این میهن خون‌ها فدا کرد، دیگر سازش با نوکران آمریکا، این دشمنان اسلام را جایز نمی‌داند؛ نگرانی ما این است که مبادا سازشی صورت گیرد اما هرگز سازشی صورت نخواهد گرفت.

كد خبر : ۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


كد خبر : ۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: تشبیه افسانه ی ساری گلین ترک ها با سمیه ی کردستان تشبیه دو اسطوره است که در مقابل ظلم و جهالت مردانه قد علم کرده بودند و از حیثیت شان دفاع کردند تا برای ما درسی آموزنده باشد.

كد خبر : ۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


كد خبر : ۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۴


آساره خبر: شهردار پلدختر با بيان اينكه يك رأي مخالف شوراي شهربه من، بعدا باعث تنش و اختلال در فعاليت ها خواهد شد تاكيد كرد و گقت: پس بايد شوراي شهر در انتخاب شهردار با اكثريت عمل كند و اجازه ندهد اختلاف نظر ها در شوراي شهر براي آينده شهرداري مشكل ساز شود.

كد خبر : ۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹


آساره خبر: اولین حضور دهمرده، در روزهایِ نخستینِ انتصابش به عنوان استاندار لرستان در نمایشگاهِ رسانه ها در محل دائمی نمایشگاه های فعلی در دامنه مدبه کوه بود؛ دامنه همان محلی که امروز کمتر کسی را می شناسی که نامی از آن را به عنوان مجتمع 14 معصوم یا بام خرم آباد نشنیده باشد.

كد خبر : ۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


آساره خبر: مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان پلدختر گفت: انشعابات غیر مجاز در مصرف آب باعث مشکلاتی ازقبیل افت فشار آب وقطعی می شود.

كد خبر : ۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۰


آساره خبر: جنگ که شروع شد ایرانیان از هر گروه و حزب و صنفی، سلاح همت دست گرفتند و به دفاع از مام وطن، مردانه جلوی هجوم دشمن را گرفتند.

كد خبر : ۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: فتانه سلاحورزی؛ مسئول سابق بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از فعالان ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس خاطرات خود را این گونه  برایمان بیان می کند.

كد خبر : ۸۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: دانشگاه لرستان برای تامین هزینه‌های تحصیل، تسهیلات مالی را به دانشجویان به ویژه ورودی‌های جدید اعطا می‌کند، که بخشی از این تسهیلات ...

كد خبر : ۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: براي نابودي کامل گروهکهاي ضدانقلاب از همان ابتدا زنان کرد دوشادوش مردانشان براي دفاع از ارزش هاي انقلاب اسلامي به ميدان آمده بودند. «ناهيد فاتحي کرجو» که از فعالان انقلابي در غائله کردستان به شمار مي رفت با برادران سپاه در سنندج همکاري داشت و در شناسايي چند تن از اعضاي «کومله» نقش مهمي ايفا کرد.

كد خبر : ۸۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۱


آساره خبر: خانم رحمانپور مسئول بسیج خواهران ناحیه مقاومت بسیج پلدختر گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه حجاب و عفاف تا 12مهرماه در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد پلدختر آماده استقبال علاقه مندان است.

كد خبر : ۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲


آساره خبر: فرهنگ هر جامعه از مهمترین ابزاری است که می تواند یک جامعه را به پیشرفت و یا به سقوط بکشاند.

كد خبر : ۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان از برداشت یک‎هزار تن زیتون از باغات استان خبر داد.

كد خبر : ۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: سید کرم موسوی یکی از رزمندگان وپدر شهدایی در شهرستان پلدخترکه با اهدای یک شهید وسه فرزند جانباز خوددر دوران دفاع مقدس حماسه آفرید.

كد خبر : ۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: اگر زنها از شهادت فرزندانشان استقبال کنند و با آغوش باز شهادت آنها را پذیرا باشند از ورود ضعف و سستی به وجود رزمندگان جلوگیری می کنند.

كد خبر : ۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: «آن روزها درکنارهم جنگیدن همشهریان وهم ولایتی ها افتخاربزرگی بود. جنگ که شروع شد باوجوداینکه هنوزسازماندهی نشده بودیم رفتیم سمت جنوب.عده زیادی هم جلوی پیشروی دشمن ازسمت غرب راگرفتند.بچه های لر همیشه افتخارآفرین بودند.»

كد خبر : ۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


آساره خبر: اگر چه بر این باور نیستیم که مسئله حجاب به یک مسئله پلیسی و امنیتی تبدیل شود،بلکه بیشتر کارشناسان امور فرهنگی بر این باورند که حجاب باید در حیطه دغدغه های فرهنگی اولویت داده شده و با تبلیغات و برنامه های فرهنگی در بدنه خانواده ها و آحاد جامعه نهادینه شود.

كد خبر : ۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان گفت: بیش از 11 هزار هکتار از باغات استان تحت تأثیر شدید خشکسالی است.

كد خبر : ۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


كد خبر : ۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: پلهای تاریخی لرستان که لقب حیرت انگیزترین پلهای تاریخی جهان را با خود یدک می کشند هفت سال است که در فهرست موقت ثبت جهانی درجا می زنند و در حالی که آثار با قدمت کمتر ثبت جهانی شده اند ولی هنوز نوبت ثبت به این میراث ارزشمند نرسیده است.

كد خبر : ۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: ایرج عبدی گفت: اگر در روند سدسازی مناطق زاگرس نشین وقفه ای ایجاد شود، وزیر نیرو قطعا استیضاح خواهد شد.

كد خبر : ۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۰


آساره خبر: کشورهای غربی همواره با کشف دغدغه‌های مردم کشورهای جهان سوم تلاش می‌کنند تا آنها را با خود همراه سازند، زیبایی و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های زنان امروزی است که راه حل واهی غرب برای رسیدن به این زیبایی سیگارهای لاغری است.

كد خبر : ۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


آساره خبر: فائزه هاشمی  در مجمع زنان اصلاح‌طلبان مشهد مقدس که در محل دفتر این مجمع برگزار شد، اظهار کرد: از یک مسئله اظهار تاسف دارم که زنان حزب کارگزاران در مشهد مقدس فعال نیستند.

كد خبر : ۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۳


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


استاندار لرستان گفت: حفظ نظام و اطاعت از مقام معظم رهبری و تلاش در جهت تامین امنیت، رفاه و آرامش مردم، مهم ترین خواست و پیام شهدا در طول انقلاب اسلامی بوده است.

كد خبر : ۱۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: شهدای زن، می توان به عنوان الگوی سوم زن مسلمان به جهان معرفی کرد ضمن اینکه تقویت هویت بخشی به جوانان باید در رأس برنامه های حلقه های صالحین قرار گیرد.

كد خبر : ۱۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


وام ازدواج یکی  از تسهیلات دولت برای تشویق جوانان به امر ازدواج است. اما این طرح نیز در یکی دو سال گذشته با بن بست مواجه شد و بسیاری از زوج های جوان همچنان در صف انتظار برای دریافت وام ازدواج هستند.

كد خبر : ۱۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


دختر دانشجو وقتي زندگينامه شهيد زين‌الدين را خواند قول داد تا با رعايت حجاب خود خون شهدا را پاس بدارد.

كد خبر : ۱۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


مسئول دفتر ترجمه حوزه هنری از انتشار ترجمه انگلیسی کتاب «دا» در آمریکا توسط انتشارات مزدا خبر داد و گفت: بنا بر گفته‌های مترجم گمان می‌رود که این اثر تا پایان سال به دست مخاطبان آمریکایی برسد.

كد خبر : ۱۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۳


باربي يكي از سلاح هاي موثر تهاجم فرهنگي استعمار براي كودكان و حتي بزرگسالان است كه بسياري از اهداف استعمار نوين با اين اسلحه پيش مي رود كه فقط يك نمونه اش الگو سازي در ناخودآگاه ذهن كودكان است.

كد خبر : ۱۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۳


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان؛ عفاف و حجاب، تجلی کرامت است، امروز آسیب های خطرناکی در کمین جوانان آینده ساز کشور وجود دارد.

كد خبر : ۱۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


كد خبر : ۱۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۸


«دوستانم می‌گویند: نگاه مادرت آرامش بخش است آرزو داشتم چهره مادرم را ببینم ولی باز هم راضی‌ام به رضای خدا.»

كد خبر : ۱۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۹


پیکر سید مصطفی را در آب فرات غسل دادند و در ایوان طلای مرقد حضرت امیر (ع) دفن نمودند. نقل است که امام پس از شهادت وی به همسر بزرگوارشان فرمودند:...

كد خبر : ۱۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


در گوشه ای از شهر خرم آباد زیر پل انقلاب سنگری دیگر برای شهدا بر پا شده است. به داخل آن که قدم می گذاری آرامشی وصف ناشدنی وجودت را فرا می گیرد چه شکوهی! شهدا نظاره گرت شده اند؛ با استکانی چایی و صلواتی به یاد شهدا و معصومین با "داریوش علمدار" کسی که شش سال است قاب عکس شهدا میهمان مغازه جوشکاری اش هستند هم کلام می شوم.

كد خبر : ۱۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


عرضه و استفاده از قلیان که در سال های اخیر مورد توجه و اقبال جوانان قرار گرفته مسئله ای است که عواملی چون کم هزینه و در دسترس بودن، نبود قوانین کافی و ضمانت اجرایی لازم این قوانین و همچنین سیاست های یک بام و دوهوای مسئولان آن را رونق داده است. حال انتظار ما از مسئولان این که با اظهار نظرهای غیر مسئولانه آتشی را که نمی توانند خاموش کنند شعله ور تر نسازند.

كد خبر : ۱۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


.

كد خبر : ۱۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


امام خمینی (ره) داری دو پسر و سه دختر به نام‌های مصطفی، احمد، زهرا، فرید و صدیقه می‌باشد.

كد خبر : ۱۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


با ابلاغ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌ سرپرست و بدسرپرست توسط روحانی، ازدواج سرپرست و فرزندخوانده ممنوع است مگر به یک شرط.

كد خبر : ۱۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


مادر شهید ابوطالبی گفت: از زمانی که مجید به شهادت رسید، یک روز نبود که منتظر او نباشم. وقتی به خوابم آمد، در عالم خواب اتاقکی را به من نشان داد و گله‌مند بود که من در این اتاقک هستم؛ چرا به من سر نمی‌زنید.

كد خبر : ۱۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام‌ نور لرستان از برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور تا دی ماه امسال خبر داد.

كد خبر : ۱۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


دانش آموزان امروزی ایران دانش آموزانی اند که تلاش شده برایشان آنچه که نیاز است فراهم شود. از مطالبه گری برای آموزش تا دغدغه های رفاهی  و تعیین وزیر با صلاحیت.

كد خبر : ۱۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» فرمودند: چرا روی سر مادرشان دست نکشیدی؟ امام حسین«سلام‌الله‌علیه» فرمودند: مادر جان! او نماز نمی‌خواند.

كد خبر : ۱۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


اگر عاشورا را صرفا یک رخداد نپنداریم و به آن بصورت یک فرهنگ متعالی نگاه کنیم، خواهیم دید که از عمق وجود این فرهنگ می توانیم به" سبک زندگی عاشورایی" برسیم سبکی که در آن شاخصه هایی چون شناخت حق از باطل، ارجح کردن مرگ با عزت بر زندگی با خفت، زیر بار حرف ناحق نرفتن، ایثار، بصیرت، حجاب و عفاف، ولایتمداری و تسلیم بودن در برابر خواست خدا، جوانمردی و اخلاص دیده می شود. سبک زندگی عاشورایی یعنی یادمان باشد "کل یوم عاشورا ".

كد خبر : ۱۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


در دو سالگی به مریضی سخت دچار شدم و تب و لرز شدیدی داشتم، در یک روز زمستانی و برفی که مصادف با عاشورا بود مادرم مرا به دوش کشید و  به میدان پشت بازار خرم آباد برد و مرا به گِلی که برای عزای امام حسین (ع) آماده کرده بودند انداخت و از آن زمان تا به حال خدا رو شکر یک بار هم مریض نشده ام .من ارادت خاصی به امام حسین(ع) دارم.

كد خبر : ۱۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


رئیس‌جمهور با بیان اینکه به زبان و عمل به طرف‌های مذاکره کننده گفته‌ایم که به هیچ عنوان تهدید، تحریم، تحقیر و تبعیض جواب نخواهد داد، گفت: ایران در برابر تهدید هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نیاورده و نخواهد آورد.

كد خبر : ۱۲۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


چهل منبر از رسومات خاص و منحصر بفرد مردم خرم آباد است. این مراسم، ویژه روز تاسوعا می باشد.

كد خبر : ۱۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰


چهل منبر فرهنگی است که در طول قرن گذشته وارد فرهنگ عزاداری لرستان شده است البته نه به شکل امروزی، این آیین برگرفته از سقاخانه هایی بوده که در استانهای هم جوار گرفته شده چرا که بروجردیها با استانهای هم جوار ( همدان، تهران، اصفهان و...) ارتباط داشته اند.

كد خبر : ۱۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۱


وقتی صحبت از آسیب شناسی می شود نواقص و مزایای یک تابو یا رسم و آیین را به بوته نقد و بررسی می کشانند. آسیب شناسی رسوم، آیین ها و مناسک کار هر کسی نیست....

كد خبر : ۱۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


چرا امر به معروف و نهی از منکر کنیم؟!

كد خبر : ۱۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


زهرا دختر کوچکمان پشت در اتاق عمل ایستاد و با مشت به شیشه می‌زد و مدام می‌گفت: «بابایم را کجا می‌برید؟»

كد خبر : ۱۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروزی بشر، مسئله حجاب است. حجابي كه در هجوم تجددگرايي و غرب‌زدگي نيمي از اصالت آن از بين رفته و نيم ديگر هم در ميان فلسفه ‌بافي‌ها و تعاريف جديد، مدام رنگ عوض كرده و هر روز غريب‌تر و مهجورتر مي‌شود. اما واقعا حجاب چيست؟ 

كد خبر : ۱۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


كد خبر : ۱۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروزی بشر، مسئله حجاب است. حجابي كه در هجوم تجددگرايي و غرب‌زدگي نيمي از اصالت آن از بين رفته و نيم ديگر هم در ميان فلسفه ‌بافي‌ها و تعاريف جديد، مدام رنگ عوض كرده و هر روز غريب‌تر و مهجورتر مي‌شود. اما واقعا حجاب چيست؟

كد خبر : ۱۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


مسئول بسیج جامعه زنان کشور در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج این سازمان از تجلیل یکصد زن اسوه در سطح ملی در همایش " طلیعه داران ایثار"خبر داد.

كد خبر : ۱۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش "طلایه داران ایثار" با تأکید بر نقش بسیج جامعه زنان کشور در رفع معضلات و آسیب های اجتماعی گفت: 90 درصد از زنان ایرانی معتقد به حیا حجاب و شئونات زن اسلامی هستند از این رو باید در تقویت و عمق بخشی به ارزش های اسلامی تلاش کنیم که تحقق این امر حضور گسترده زنان مردم را می طلبد.

كد خبر : ۱۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۴


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی؛ امام جمعه خرم آباد در جلسه تفسیر و نشست تلویزیونی در رابطه با مبانی فقهی و همایش تجلیل از پیشتازان رجعت به حجاب که به همت بسیج جامعه زنان استان برگزار شد در جمع بسیجیان به تفسیر سوره مریم پرداخت و گفت: سوره مریم با 98 آیه از سوره های مکی قرآن کریم است، و موضوعات و محتوای سوره مریم را می توان به پنج قسمت تقسیم کرد.

كد خبر : ۱۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵


بیانیه پیشتازان رجعت به حجاب برتر، بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان.

كد خبر : ۱۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


همگان میل به شناخت زندگی بزرگان و مجاهدان کم نظیر دارند و در پی کشف عوامل ترقی و پیشرفت آنان هستند تا از تجربه آنان در رسیدن به کمالات استفاده کنند از این رو، بیان گوشه ای از فضایل و سیره عملی سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله، حضرت آیة الله العظمی خامنه ای، ذهن و جان تشنه شیفتگانش را سیراب کرده و درس بزرگی برای دوستداران فضیلتها و حقیقت هاست. در این مختصر، اشاره ای کوتاه به برخی از این فضایل خواهیم داشت .

كد خبر : ۱۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


فرمانده سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: فرهنگ بسیجی دستاورد علمی کشور را رقم زد و ورود این نیروی مردمی به عرصه های علمی و فناوری های جدید موجب شده که امروز ایران در سطح جهانی و بین المللی بدرخشد .

كد خبر : ۱۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


ایرج کاظمی؛ استاددانشگاه و متخصص لرستان شناسی؛ درباره پوشش های سنتی معتقد است که در هر جای دنیا هر کشوری یک پوشش و لباس سنتی دارد برای مثال هندی ها و پاکستانی یک پوشش سنتی به نام "ساری" دارند. لباس های محلی و سنتی هر منطقه، نشان دهنده فرهنگ آن منطقه اند.

كد خبر : ۱۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


بچه‌ها از ابتدا یاد می‌گیرند: بابا نان داد! این جمله چنان در مغز آنها فرو می‌رود که انگار بابا باید تا آخرین قطره خون خود سرپا بایستد و به هر قیمتی شده است

كد خبر : ۱۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


یک عروس جوان در اندونزی درست در زمان عقد متوجه شد که شوهرش در واقع یک زن است.

كد خبر : ۱۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


اغراق نیست اگر بگوییم كل اتفاقات دوران دفاع حادثه ها و حماسه ها رسالت اهل قلم است كه به تشریح جزء به جزء آن وقایع بپردازند.

كد خبر : ۱۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


اغراق نیست اگر بگوییم كل اتفاقات دوران دفاع حادثه ها و حماسه ها رسالت اهل قلم است كه به تشریح جزء به جزء آن وقایع بپردازند.

كد خبر : ۱۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


این مسابقات که با شرکت 66 کشتی گیر از 9 شهرستان در سالن کشتی شهید نعمتی پلدختر برگزار شد، با برتری  تیم خرم آباد پایان یافت.   

كد خبر : ۱۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


در گردهمایی ائمه جمعه اهل قلم کشور که روز شنبه 16 آذر برگزار شد، مقاله  امام جمعه پلدختر تحت عنوان "سبک زندگی غربی و معایب آن " جز سه مقاله برتر شناخته شد.

كد خبر : ۱۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


به مناسبت میلاد امام محمد باقر (ع)  آیین رونمایی از کتاب "کشکول" تالیف امام جمعه پلدختر، روز شنبه 16 آذر با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان در پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۱۴۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶


دختر 10 ساله تنها به دلیل گریه کردن یک کودک 2 ساله، او را از طبقه 25 برج مسکونی به پائین پرتاب کرد.

كد خبر : ۱۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷


سردار محمد قنبری؛ فرمانده نیروی انتظامی استان از افتتاح پروژه های نیروی انتظامی در راستای ایجاد امنیت شهری در روزهای آینده خبر داد.

كد خبر : ۱۴۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


سردار محمد قنبری؛ فرمانده نیروی انتظامی استان از افتتاح پروژه های نیروی انتظامی در راستای ایجاد امنیت شهری در روزهای آینده خبر داد.

كد خبر : ۱۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


«نامه فرناندا لیما به عزت‌الله ضرغامی» عنوان مطلب طنزی است که به قلم امیر وفایی در روزنامه قانون روز دوشنبه منتشر شده است.

كد خبر : ۱۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


«نامه فرناندا لیما به عزت‌الله ضرغامی» عنوان مطلب طنزی است که به قلم امیر وفایی در روزنامه قانون روز دوشنبه منتشر شده است.

كد خبر : ۱۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


زنی در دادگاه خانواده مدعی شد شوهرش دائم پای اینترنت و فیس‌بوک بوده و او را فراموش کرده است و فیس‌بوک مانند هوو برایش شده چرا که انگار شوهرش با فیس بوک ازدواج کرده است.

كد خبر : ۱۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۹


گودرز کریمی فر؛ از سوی وزیر آموزش و پرورش، به عنوان مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان لرستان منصوب شد.

كد خبر : ۱۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۲


مهدی کروبی پس از انداختن رأی در صندوق رأی گفت: وقتی نتایج اعلام می‌شود همه ما باید قبول کنیم و از تخریب دیگران بپرهیزیم. نباید به کسانی که درصدد ایجاد شبهه در انتخابات هستند، میدان بدهیم.

كد خبر : ۱۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


وارد سالن می شوم. همراه با ورود من زن جوانی نیز وارد می شود. هنوز متوجه اوضاع سالن نشدم؛ می بینم خانم جوان دست برسینه سلام می دهد. رد نگاهش را که می گیرم می رسم به نمایشگاه کوچکی که نمونه اش را بارها در محافل مذهبی دیده بودم اما نه در یک سالن آرایشگاه زنانه....!

كد خبر : ۱۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۲


سعیدی؛ مسئول اداره محیط زیست پلدختر خبر داد: در پی گشت و کنترل یگان اجرایی محیط زیست پلدختر در مناطق تحت مدیریت این اداره 6متخلف شکار غیر مجاز به دام محیط بانان هوشیار این اداره گرفتار شدند

كد خبر : ۱۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۶


می‌دانم که کار تمام شد؛ می‌دانم که با پنجه های قساوت، تو را از آغوش قلبم خواهند کشید. این دشمنی که پای جهالت بر زمین می‌کوبد و قلب دختران پیامبر را می‌لرزاند، دست از تو نخواهد شست و تشنگی‌اش جز به خون تو فرو نخواهد نشست.

كد خبر : ۱۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


بازگیر؛ مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: صبح روز پنج شنبه در پی تماس یکی از همیاران طبیعت (معلمی از شهر سپیددشت) با اداره کل محیط زیست لرستان، مبنی بر زخمی شدن یک قلاده پلنگ از سمت جاده سپیددشت به شول آباد، مسئول اداره محیط زیست خرم آباد به همراه محیط بانان خود را به منطقه مورد نظر که منطقه ای صعب العبور است می رسانند.

كد خبر : ۱۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور خرم آباد-پل زال 31 مجروح برجای گذاشت.

كد خبر : ۱۶۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۱


طی مراسمی از کشتی گیران قهرمان پلدختر تجلیل شد.

كد خبر : ۱۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


فرماندار پلدختر بر صدور مجوز بهره برداری از  معادن شهرستان تاکید کرد.

كد خبر : ۱۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


حجت الاسلام علی محمد لروند؛ امام جمعه پلدختر، گفت: تربیت نسلی دانشمند، متدین,متعهد و عامل به احکام الهی باید خروجی آموزش و پرورش باشند.

كد خبر : ۱۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


رییس اداره ثبت احوال شهرستان پلدختر از صدور گواهی فوت و تولد در یک ساعت در این اداره خبرداد.

كد خبر : ۱۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


"فرشاد بلفکه" کشتی گیر جوان از خطه پهلوان پرور پلدختر که در مدت کوتاهی با کسب مدال های پی در پی؛ توانست درکشور مطرح و برای استان و شهرستان پلدختر افتخار آفرین باشد، از ناداوری ها گلایه دارد.   

كد خبر : ۱۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


فرماندار شهرستان پلدختر از اختصاص یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار توسط بنیاد برکت به منظور حمایت از فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در لرستان خبرداد.   

كد خبر : ۱۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: باتوجه به سرد شدن هوای تمام نقاط کشور؛ شهرستان پلدختر به عنوان اولین خط تولید سبزی در بین نقاط سردسیر و گرمسیر قرار دارد.

كد خبر : ۱۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


شکوفه ها از امتداد انگشتان تو پا گرفتند و جویبارها در هر قدمت شکفتند تا عدالت و رحمت و مهربانی ات جهان را سرشار از خوبی، صلح و دوستی و مهربانی کند.

كد خبر : ۱۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۹


شکوفه ها از امتداد انگشتان تو پا گرفتند و جویبارها در هر قدمت شکفتند تا عدالت و رحمت و مهربانی ات جهان را سرشار از خوبی، صلح و دوستی و مهربانی کند.

كد خبر : ۱۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۹


در نگاه اول خجالت کشید فکر کرد مامورم آمد فرار کند که به اصرارم ایستاد. حلقه چشمش می‌لرزید انگار تا حالا چند سالی می‌شد با کسی حرف نزده بود، خلاصه کمی جلوتر رفتم، خودش را کمی جمع و جور کرد، البته لباس و روسری کاملا پوشیده‌ای بر تن داشت.

كد خبر : ۱۷۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها همواره یک عامل تشویق‌کننده و دلخوش‌کننده در دنیای اینترنت بوده است. البته هیچ سیستم رتبه‌بندی ثابتی در دنیای وب وجود ندارد، ولی سايت "آلکسا"(alexa.com) در این مسیر، قدرت خود را به اثبات رسانده است و یک سایت رتبه‌دهنده خوب برای وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود.

كد خبر : ۱۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


سریال آوای باران مدتی است از شبکه سوم سیما، مهمان خانه‌‎های مردم شده است که داستان یک پدر و دختری را به تصویر می‌کشد که بیست سال پیش در یک اتفاق از هم جدا شدند و علاقه‌مندان فراوانی را در طی سی و دو قسمت پخش شده به خود جذب کرده است.

كد خبر : ۱۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۱


مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: در دهه فجر امسال 11 طرح آبرسانی و زیرساختی در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

كد خبر : ۱۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳


شبکه انگلیسی من وتو در برنامه بفرماییید شام عدم حضور زنان ایرانی در استادیوم را فرهنگ عقب مانده ایرانیان عنوان کرد.

كد خبر : ۱۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


مادر در اتاقی تاریک و سنگی با سقفی چوبی دراز کشیده است؛ موهایش را بریده و به دستانش بسته است. به دلیل دیر اطلاع دادن به هلال احمر برای کمک، جنینش را از دست داده بود.

كد خبر : ۱۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: افزایش موالید و به طور کلی نرم رشد افزایش جمعیت در کل کشور آهنگ کندی به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان از کشت بیش از 5 هزار هکتار کلزا در استان خبر داد.

كد خبر : ۱۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: افزایش موالید و به طور کلی نرم رشد افزایش جمعیت در کل کشور آهنگ کندی به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


رئيس پليس راه لرستان از مسدود بودن محور پلدختر - خرم‎آباد از هفتم تا بیست و هفتم بهمن خبر داد.

كد خبر : ۱۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 113 میلیون تومان اعتبار با تخصیص 6 درصد برای پلدختر اختصاص یافته است که با این اعتبار هیچ کاری نمی‌توان در جهت حفظ آثار باستانی این منطقه انجام داد.

كد خبر : ۱۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۷


معاون فنی و اجرایی راه و شهر سازی لرستان گفت : 35 کیلومتر از چهار خطه خرم آباد - پلدختر به بهره برداری رسیده است .

كد خبر : ۱۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با بیان اینکه سبک زندگی شهید سیده طاهره هاشمی بر گرفته از فرهنگ عاشورا است، فرهنگی که راه آرمان های اسلامی و دفاع از ولایت جان می بازد، گفت: همه نسل ها به وجود چنین نوجوانی می بالد می تواند به او تکیه کند و راست قامت بایستد.

كد خبر : ۱۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


رئیس جمعیت هلال احمر لرستان گفت: اهالی روستای هومیه الیگودرز با مشکل آذوقه مواجه شده‌اند که توسط بالگرد به آن‌ها آذوقه‌رسانی می‌شود.

كد خبر : ۱۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


باراک اوباما برای پنجمین بار در دوران ریاست‌جمهوری خود به کنگره رفت و نطق سالانه خود را ایراد کرد؛ نطقی که بخش‌ عمده‌ای از آن به مسائل اقتصادی اختصاص یافت. اوباما در این سخنرانی به مسأله ایران نیز اشاره کرد و گفت که در شرایط کنونی تحریم‌های کنگره را علیه تهران وتو خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


یک پژوهشگر علوم قرآنی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری در بینش سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زنان به وجود آمد ضمن اینکه جهاد در عرصه انقلاب اسلامی از افتخارات زنان جامعه ما به شمار می رود.

كد خبر : ۱۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۴


یک پژوهشگر علوم قرآنی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری در بینش سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زنان به وجود آمد ضمن اینکه جهاد در عرصه انقلاب اسلامی از افتخارات زنان جامعه ما به شمار می رود.

كد خبر : ۱۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۴


سید علیرضا ستاری که در عاشورای سال 88 مورد حمله قرار گرفت و به شدت مجروح شده بود، دیروز به جمع قافله شهدای انقلاب اسلامی پیوست.

كد خبر : ۱۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۷


شهید نوربانو میرزایی از سال های قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم طاغوت شرکت می کرد و با شروع جنگ تحمیلی به صف زنان پشت جبهه پیوست. ایمان، صبر، استقامت و عفاف و حجاب اتز ویژگی های بارز او بود.

كد خبر : ۱۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


روز 22 بهمن بسیاری از نیروهای انقلابی  شهر خرم آباد در بالای پارک صخره ای مستقر شده بودند و با تیر اندازی هوایی نیروهای ژاندارمری را وادار به تسلیم شدن می کردند و...

كد خبر : ۱۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


دخترک کوچک مدام به ساعت اتاق نگاه می کرد و راه می رفت و دستان سفیدش رو بهم می زد تا اینکه...

كد خبر : ۱۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۲


در پی گشت و کنترل یگان اجرایی محیط زیست پلدختر در مناطق شکار و صید ممنوع تالابهای لفانه و تکانه  3 اکیپ حرفه ای شکار و صید به دام محیط بانان این اداره افتا دند.

كد خبر : ۱۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۷


معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: امروزه زنان و دختران ایرانی آگاه‌تر و اندیشمندتر از گذشته شده و آماده ایفای نقش اساسی در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

كد خبر : ۱۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در امور زنان و خانواده از اجرای طرح شیوع‌شناسی اعتیاد زنان در سال 93 خبر داد و گفت: این طرح شامل تمام گروه‌های زنان از جمله صنف کارگری، کارمندی و سایر گروه‌های زنان می‌شود که در این میان برنامه شیوع شناسی قشر کارگری سریعتر کلید می‌خورد.

كد خبر : ۱۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۱


هر کسی از جبهه می‌آمد به سراغش می‌‌رفتیم تا خبر از احمد بگیریم اما کسی از او خبر نداشت. عموهای احمد هم به پادگان دوکوهه رفتند تا ببینند آیا اسمی، نشانی از او پیدا می‌کنند، و دریغ از یک نشانی.

كد خبر : ۱۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


اگرچه 10 ساله بود ولی آنقدر روح بزرگ و استعداد عمیقی داشت که به قدر یک جوان در نشر عقاید و آموخته هایش تلاش می کرد و اینگونه بود که طاهره ی سیده در 14 سالگی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


اگرچه 10 ساله بود ولی آنقدر روح بزرگ و استعداد عمیقی داشت که به قدر یک جوان در نشر عقاید و آموخته هایش تلاش می کرد و اینگونه بود که طاهره ی سیده در 14 سالگی به شهادت رسید.

كد خبر : ۱۹۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


رييس سازمان بسيج مستعضفين با اشاره به انفجارهای اخير در نزديکی سفارت کشورمان در لبنان گفت: عامل اصلی انفجارهای مکرر در لبنان،‌ پاکستان و حرکتهای تروريستی در مرز ايران عليه مرزبانانمان آمريکا است. در همين مدتی که مذاکرات شروع شده است آمريکايی‌ها موج ترور خود را آغاز کرده‌اند.

كد خبر : ۱۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۷


شهید محمد علی رهنمون مسئول بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد سال 1334 و معاون درمانی کل سپاه. در خانواده ای متدین و اهل تقوی در یزد دیده به جهان گشود و با تربیت اسلامی والدین رشد یافت.

كد خبر : ۱۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


به مناسبت هفتمين سالگرد شهادت سردار رشيد اسلام شهيد محمدحنيفه درستي به ديدار خانواده آن سردار رفته و با آنها به گفت و گو نشستيم.

كد خبر : ۱۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


پروژه استخر شنا یکی از پروژه های نیمه کاره شهرستان پلدختر که باگذشت 8سال هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

كد خبر : ۱۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


شاید شنیدن نام معلم، تخته سیاه و گچ هر کسی را به خاطرات دوران دانش آموزیش ببرد؛ یاد روزگار خوش مدرسه.

كد خبر : ۱۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


یک روانشناس لرستانی معتقد است: کسی می تواند ازدواج کند که بتواند علاوه بر خود، دیگری را نیز ببیند. افراد خود محور و خود شیفته قادر به خوشبخت کردن دیگران نیستند، باید از خود گذشتگی داشت تا به خوشبختی مشترک رسید.

كد خبر : ۱۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


یک روانشناس لرستانی معتقد است: کسی می تواند ازدواج کند که بتواند علاوه بر خود، دیگری را نیز ببیند. افراد خود محور و خود شیفته قادر به خوشبخت کردن دیگران نیستند، باید از خود گذشتگی داشت تا به خوشبختی مشترک رسید.

كد خبر : ۱۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


آمریکا، انگلیس و فرانسه سردمداران خشونت علیه زنان هستند، زنانی که در 15 سالگی اولین تجاوز را تجربه می‌کنند تا طعم تلخ زندگی در مدرنیته را با تمام وجود حس کنند. هشتم مارس در غرب فقط یک شعار است، شعاری بزک‌شده به نام «روز جهانی زن»!

كد خبر : ۱۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


معاون فرهنگی اوقاف لرستان گفت: عزاداری در ایام فاطمیه حرمت نهادن به دین اسلام است .

كد خبر : ۱۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


مدیر کل دامپزشکی لرستان گفت : دومین کشتارگاه صنعتی دام در شهر ستان خرم آباد در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

كد خبر : ۱۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹


کتاب فرهنگ لغات لری توسط محمد رضا نجفوند جوان پلدختری تدوین شد.

كد خبر : ۱۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹


دبیرخواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به کاترین اشتون گفت: تاکنون عکس های کودکان غلطان در خون را در فلسطین دیده اید یا شیون زنان فلسطینی را که اجساد کودکان معصوم خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند شنیده اید؟

كد خبر : ۲۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از ورود رشادت‌های زنان در 8 سال دفاع مقدس به محتوای کتاب‌های درسی خبر داد و گفت: دانش‌آموزان دختر باید از هویت دختر بودن خود اظهار رضایت کنند و بتوانند به زنان قهرمان آن دوران افتخار کنند.

كد خبر : ۲۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۲


اولین جشنواره استانی تجلیل از برترین های صالحین لرستان در مکان سالن همایش های جهاد کشاورزی خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۲۰۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۴


پخش مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی 93» 27 اسفند آغاز می شود، این برنامه در شب چهارشنبه سوری ساعت 21 و از 28 اسفند هر شب ساعت 20 میهمان خانه مخاطبان خود می شود.

كد خبر : ۲۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


بهار همه‌چيز را فراموش مي‌كرد. بوي عود و اسكناس لاي قرآن. بوي تُنگي كه گاه بيرون مي‌زد از بازي‌گوشي ماهي كم‌حوصله. آن‌وقت من دست‌هايم را قلاب مي‌كردم و از پولك‌هايش، تنم ليز مي‌خورد.

كد خبر : ۲۰۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


جوانی که تا دیروز در دنیای مجردی، دنیایی پر از خواسته هایی تنها برای خود داشت اکنون با وارد شدن به زندگی با نام متاهلی باید سندی را در قبال زندگی جدید خود امضا کند و  پای تمام شادی ها و غم های زندگی خود بماند.

كد خبر : ۲۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


كاروانسراي چمشك در منطقه چمشك از توابع شهرستان پلدختر و در مسير راه باستاني شاپورخواست به خوزستان قرار گرفته است.

كد خبر : ۲۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


امام جمعه خرم آباد گفت: توجه به اقتصاد و فرهنگ یک ضرورت است.

كد خبر : ۲۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸


به خاک شلمچه که می رسی؛ کفش ها بیرون می آیند. کفش هایی که تو را یاد «فَاخْلَعْ نَعْلَيْكَ إِنَّكَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى» می اندازد و سرزمینی که می گویند؛ شبیه طور است.

كد خبر : ۲۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


استان لرستان مادر پل های تاریخی ایران میزبان مسافران نوروزی است.

كد خبر : ۲۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


آنچه بیش از همه لرستان را گل سرسبد گلستان تاریخ ایران کرده است، وجود آثار باستانی و تاریخی و به خصوص ماقبل تاریخ است که نشان از قدمت تمدن در این دیار را دارد.

كد خبر : ۲۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰


پارک جنگلی شوراب با درختان انبوه بلوط و آب و هوای معتدل در خرم آباد هر ساله پذیرای مسافران نوروزی است.

كد خبر : ۲۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۲


راز فرار ایرانیان در روز 13 فروردین به طبیعت از سال های گذشته نیز همین است که مردم ایران با به یادآوری آن هولوکاست ایرانیان در زمان خشایار شاه روز 13 فروردین را نوعی نحسی برای خود می پندارند و برای فرار از این نحسی به طبیعت فرار می کنند.

كد خبر : ۲۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۳


مادر سه شهید واضحی فرد گفت: هر سه پسرم در ایام فاطمیه به شهادت رسیده اند، آن هم در عملیات هایی که رمز آنها «یا زهرا» بوده است.

كد خبر : ۲۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


بسیاری از دختران و پسرانی که امروز اسیر ارتباطات نابهنجار و نامتعارف می شوند در جریان هویت جویی خود یا از الگوی صحیحی برخوردار نبوده اند و یا نتوانسته اند در برابر پرسش های فطری خود در مورد هویت و چرایی وجودشان پاسخ های درستی از منابع مطمئن دریافت نمایند و متاسفانه با دریافت اطلاعات غلط، درک اشتباهی از وجود، ماهیت و جنسیت، عشق، عاطفه خود پیدا کرده اند .

كد خبر : ۲۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


شهیده زهرا آسترکی در تقوا و پرهیزگاری سرآمد خانواده بود؛ با اینکه سواد نداشت در محافل نورانی قرآن شرکت می کرد و توانست روخوانی قرآن را یاد بگیرد. آرزویش این بود پسری داشته باشد تا برای دفاع از دین و میهن به جبهه بفرستد و در راه اعتلای دین حق، جانش را فدا نماید.

كد خبر : ۲۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹


بر اساس یک ایده، به همت جمعی از دختران خرم‌آبادی، روز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ به عنوان روز روسری لُری  «گُلوَنی» نام‌گذاری شده است.

كد خبر : ۲۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۰


مدیرکل هواشناسی لرستان از افزایش 22 درصدی بارندگی در استان خبر داد.

كد خبر : ۲۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۱


مردم یک روستای لرستان از چشمه بنزین محدوده روستای خود چند روزی درآمد کسب کردند.

كد خبر : ۲۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۳


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: جایگاه مادری،استادی و مربی گری زن از هرجایگاه ریاست و مسئولیتی بالاتر است و مادران چهره های ماندگار فرهنگی جامعه هستند.

كد خبر : ۲۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۳


خانه ی نصرت خانم، دریچه و چراغ ندارد. او دلش یک مهربان می خواهد که برایش دریچه بیاورد و چراغی «که با آن به ازدحام کوچه ی خوشبختی بنگرد.

كد خبر : ۲۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


شهید خانزاده احمدی مادری دل سوخته که ثمره تام زندگی سخت اش را به همراه جان خویش در راه اعتلای توحید نثار نمود دخترانش را فاطمه گونه تقدیم بانوی اسلام نمود و جوانی بیست و یک ساله که در اولین ساعت ورودش به منزل پس از اتمام دو سال خدمت وظیفه در شدیدترین جبهه حق علیه باطل به نام مصطفی، همگی به ندای پروردگار لبیک گفته و به شهادت رسیدند.

كد خبر : ۲۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


ورزشکار لرستانی به مرحله سوم اردوی آمادگی تیم ملی والیبال جوانان دختر برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا دعوت شد.

كد خبر : ۲۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


«دا» نخستین کتاب از خاطرات دفاع مقدس است که با عنوان "(One Woman’s War (Da" قرار است توسط انتشارات مزدا تا پایان شهریور ماه سال جاری به چاپ برسد.

كد خبر : ۲۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۷


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: بانوی اسلام فاطمه زهرا(س) برترین زنان جهان در لسان پیامبر (ص) معرفی شده است.

كد خبر : ۲۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


رئیس شورای اسلامی پلدختر گفت: درآمد شهرداری در سال 92 نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 درصد افزایش داشته است.

كد خبر : ۲۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


یک کارشناس دخانیات با اشاره به اینکه دلایل مختلفی باعث مصرف سیگار در زنان شده، گفت: دیدن تصاویر سیگار کشیدن بازیگران در فیلم‌های سینمایی، توصیه دوستان، کاهش وزن و نشان دادن خود به عنوان افرادی مستقل و جذاب از دلایل مصرف سیگار در زنان است.

كد خبر : ۲۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


رئیس جمهور با اشاره به حضور زنان در عرصه های مختلف از قبیل نهضت تنباکو و نهضت اسلامی گفت: نقش زنان در نهضت اسلامی کمتر از مردان نبود.

كد خبر : ۲۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


شش تفاهم نامه با شش وزارتخانه در مباحث مختلف از جمله حمایت از زنان سرپرست خانوار، زنان بهبود یافته و توزیع بسته های بهداشتی میان دختران دانش آموز در مناطق محروم به امضاء رساندیم. این تفاهم نامه ها ملی است و در سطح ملی نتیجه خواهد داد و سازمان های مردم نهاد را در حوزه خانواده شناسایی و با آنها ارتباط برقرار می کنیم و لایحه بیمه زنان خانه دار در حال تدوین است و پیش نویس این لایحه برای ارائه به دولت آماده شده است.

كد خبر : ۲۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


تالار حافظیه کاخ سعدآباد شب گذشته محل برپایی جشن همسر رئیس جمهور برای همسران وزرا، سفرا و زنان دولت بود، مهمانی زنانه همراه با رقص و شوی لباس.

كد خبر : ۲۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


در خجسته سالروز ولادت با سعادت بانوی برگزیده ی دو عالم حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و فرزند برومندش امام خمینی کبیر (ره) فضای حسینیه ی امام خمینی مملو از عطر دل انگیز فضائل و مناقب فاطمی شد.

كد خبر : ۲۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: سطح زیر کشت خیار در پلدختر 7هزار هکتار می باشد.

كد خبر : ۲۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


زندگی خود را در کنار مزار شهدا آغاز کردیم  تا به برکت شهدا زندگی پر برکتی داشته باشیم.

كد خبر : ۲۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


ما اگر چادر سر می کنیم، نقاش هم هستیم، خطمان هم خوب است ،حرف ها و کارهای دخترانه مان سر جایش، شوخی های دوستانه مان هم به جایش...

كد خبر : ۲۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳


یکی از پرسشنامه هایی که در مراحل تحقیقاتی داوطلبان سپاه باید آن را پر کنند در مورد وضع مالی داوطلب سوال می کند و اینکه چه مقدار هزینه ماهانه دارد و اوضاع خانوادگی اش چگونه است و چقدر بدهی دارد و حداقل نیازش در ماه چقدر است.

كد خبر : ۲۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


نوید به دنیا آمدن پسرم محراب در خواب به من داده شد و زمان شهادتش هم او را در خواب دیدم و وقتی بیدار شدم به همسرم گفتم که محراب شهید شده است و بعد از مدتی خبر شهادتش را برایمان آوردند.

كد خبر : ۲۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۶


مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان گفت: 198 پروژه مخابراتی هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات در مناطق مختلف استان به بهره‌برداری می‌رسد.

كد خبر : ۲۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۸


شبانگاه دیشب بشقاب پرنده ای حوالی اشترانکوه رویت شد که از قرار معلوم سرنشینان آن در سطح شهر تردد نموده اند،چراکه در هنگام برخاستن دفترچه ای از آنان بجای مانده که نشان می دهد آنها انسانهای فضایی بوده اند وبه قصد بررسی و آنالیز مردمان سیاره زمین به ازنا آمده اند.

كد خبر : ۲۲۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


صدای دار قالی بلند و بلندتر می شود. تار و پودهای رنگارنگ و نقش ها زندگی زنان قالیباف را به هم می بافد. نور اتاق کم است. مرضیه کنار پنجره ایستاده است. فرشی که پای دارش نشسته؛ دوازده متری است و او هر روز رج هایش را گره می زند.

كد خبر : ۲۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


قرآن روح و ریحان و مایه آرامش جان پیامبر و مردم است و امام حسین نیز همان گونه که در روایات آمده گل سر سبد بوستان محمد (ص) و سبب آسایش و راحتی مردن با ایمان است.

كد خبر : ۲۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


کی از سودآورترین تجارت در بین مافیا غرب تجارت پر سود فحشا می باشد که کم کم رقبای خود یعنی موادمخدر و اسلحه (یکی اجناس مهم تجارت ایالات متحده است.) را از میدان بدر می کند.

كد خبر : ۲۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


دفتر خبرگزاری تسنیم در استان لرستان با حضور جمعی از مدیران کشوری و استانی افتتاح شد.

كد خبر : ۲۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان استان لرستان

كد خبر : ۲۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


دست های منظر برای مادر یک قلب می شود؛ قلبی که گونه های مادر را می بوسد. مادر در خواب است. خوابی بیمار. چشم های منظر سرخ است؛ شبیه قلبی که تیر خورده باشد. از صبح مادرم را به بیمارستان آورده ایم و پزشک متخصصی بالای سر مادرم نیست.

كد خبر : ۲۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


همین که مادری باردار می شود، گمانه زنی ها برای داشتن دختر یا پسر شروع می شود به خصوص اگر خانمی فرزند اولش را باردار باشد.

كد خبر : ۲۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


مرضیه جهان آرا با اشاره به بی اطلاعی کامل خود و خانوادۀ جهان آرا از پروژۀ تلویزیونی «کیمیا»، گفت: من و دیگر اعضای خانواده جهان آرا به طور اتفاقی و از طریق رسانه ها از آغاز به کار این پروژۀ تلوزیونی که گویا بخشی از آن به زندگی شهید محمد جهان آرا می پردازد، با خبر شدیم."

كد خبر : ۲۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در جلسه هیات دولت نسبت به عدم حضور زنان در سالن مسابقات والیبال در دولت تدبیر و امید اعتراض کرد.

كد خبر : ۲۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


صورتش باعث شده تا هر که او را می‌بیند هر گمانی جز واقعیت را از ذهنش عبور دهد؛ عقب ماندگی، جذام، سوختگی و ...

كد خبر : ۲۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


در کشورهای قوس بحران چون دولت ها منابع و امکانات را در اختیار دارند و نیازی به مالیات ندارند، پاسخگو هم نیستند و حکومت های دموکراتیک نیز در این جوامع پایدار نشده اند.

كد خبر : ۲۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی داعش به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت‌ها و مزدورانشان و آدم‌کشان و تروریست‌ها اعلام می‌کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

كد خبر : ۲۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


گرچه اخباررسمی به نقل ازاستاندارلرستان،نماینده کوهدشت ورومشگان درمجلس شورای اسلامی وبرخی مسئولین ذیربط درامورآب حاکی ازنهایی شدن سدمعشوره وموافقت قطعی وزارت نیروباایجادسدمعشوره درکوهدشت است امامتاسفانه کمترین توجهی به حق مسلم مردم پلدخترنشده است.

كد خبر : ۲۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


معاون رییس جمهوری در امورزنان گفت :در اجلاس آتی کمیسیون مقام زن، بررسی عملکرد دولت ها در این حوزه در دستور کار قرار دارد که این خود بیانگر اهمیت این حوزه ها و نگاه جهانی به این موضوعات است.

كد خبر : ۲۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۱


نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در بیان و ابراز سخنان خود آزادند؛ به ویژه هنگامی که در مورد مطالبات موكلان‌شان زبان به سخن می‌گشایند.

كد خبر : ۲۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


نتایج آزمون ورودی مدارس دوره‌هاي اول و دوم متوسطه استعداهای درخشان اعلام شد.

كد خبر : ۲۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


از بین بردن حیا، عفت  و پاکدامنیِ نسل‌جوان ایران اسلامی، هدف اصلی دشمنان است؛ آن هایی که با به کارگیری امکانات مختلف و انواع و اقسام روش ها، صرف هزینه‌های بسیارسنگین، تلاش می کنند که فرهنگ بی هویت غربی را به جای فرهنگ ناب اسلامی ایرانی جایگزین کنند.

كد خبر : ۲۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۳


بازدید رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) در تهران با حاشیه هایی همراه بود.

كد خبر : ۲۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


امام جمعه پلدختر گفت:تهدید ابوبکر بغدادی نسبت به انهدام خانه کعبه و گفتگوی تلفنی امیر قطر با دکترروحانی را باید برگ دیگری از پیش بینی های رهبر معظم انقلاب درباره برگشتن شر تروریست ها به حامیان آنهاست.

كد خبر : ۲۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه‌گیر... زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق مى‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى‌کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود."

كد خبر : ۲۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


یادوراه سردار جاوید نشان حاج احمد متوسلیان و شهدای زن شهرستان پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۲۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۶


دهم رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) است، نخستین بانویی که به اسلام ایمان آورد و پیامبر(ص) را در مسیر سخت رسالت الهی همواره یار و یاور بود.

كد خبر : ۲۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


آزادی یواشکی تو؛ خون های یواشکی ای که از شهیدی آرام آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند دو ساله اش می ریخت را نادیده می گیرد.

كد خبر : ۲۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهادی بالادستی در سال 1384 مصوبه ای را درباره گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تصویب کرد که اگر به بندهای مختلف آن توجه لازم شده بود، شاید امروز پدیده بدحجابی باعث کارت زرد مجلس به وزیر کشور درباره عدم برخورد با آنها نمی شد.

كد خبر : ۲۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


معراج پیامبر اکرم(ع) را هرچند می توان از دیدگاه های کلامی، روایی و تاریخی مورد بررسی قرار داد ولی این عروج آسمانی و احادیث قدسی آن یکی از بهترین درس های اخلاقی برای مسلمانان است.

كد خبر : ۲۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۳


بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری وفوریت های پزشکی پلدختر در بیانیه ای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرد.

كد خبر : ۲۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۶


مسر شهید «علی انصاری» و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(ع) گفت: شهید انصاری همواره آرزو داشت تا در مبارزات لبنان به شهادت برسد و از شهدای لبنانی محسوب شود.

كد خبر : ۲۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید کرد: باید روز قدس را به روز تنفر عمومی از خشونت و افراطی گری تبدیل کنیم.

كد خبر : ۲۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


حدود هزار دانشجو از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه ای دیداری 2 و نیم ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه ها، مطالبات و دیدگاههای جامعه دانشجویی را با رهبر انقلاب اسلامی مطرح کنند و در سخنان و پاسخهای ایشان، به تأمل در اولویتها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.

كد خبر : ۲۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


سرپرست نایب رییسی فدراسیون کاراته در امور بانوان، ایران را یکی از قدرت های اول این ورزش در آسیا دانست و گفت که به رغم اعمال نفوذ برخی داوران در رقابت های بین المللی به ضرر تیم ایران، تیم های کشورمان قدرت خود را در این رقابت ها نشان می دهند.

كد خبر : ۲۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


ازدواج های نوجوانان و خردسالان، مساله ای است که کارشناسان و قانونگذاران نظرها و دیدگاه های گوناگونی در مورد آن ارایه کرده اند.

كد خبر : ۲۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


اکرم محمدی گفت: آنقدر کارهایی که در سینما و تلویزیون ساخته می‌شود، ضعیف است که ترجیح می‌دهم فعالیت بازیگری نداشته باشم.

كد خبر : ۲۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


یک فروند هواپیمای ایران 140 (آنتونوف 140) صبح یکشنبه ساعت 9 و 18 دقیقه، در محوطه درخت کاری شده یک منطقه غیرمسکونی در نزدیکی فرودگاه مهرآباد سقوط کرد.

كد خبر : ۲۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


در شهرستان خرم‎آباد بالغ بر 63 پروژه آماده بهره‎برداری در هفته دولت است.

كد خبر : ۲۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


به نظرم اسلام در کشورهای عربی کامل نبود، درحالی‌که ایران شرایط خیلی بهتری برای شناخت اسلام دارد.

كد خبر : ۲۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰


در سایت رسمی رهبرمعظم انقلاب، جدیدترین فتاوای ایشان در خصوص مسائل مختلف درج شده است که برخی از آنها بدین شرح است:

كد خبر : ۲۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


مسئول سازمان  بسیج جامعه زنان استان لرستان: در حال حاضر بیشترین شبکه ها ماهواره ای دنیا از کشور آمریکا مدیریت می شود.

كد خبر : ۲۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


شهید دفاع مقدس مربوط به عملیات های آفندی سال67، تک دشمن در سال 67، خیبر، کربلای 5 و والفجر8 همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) در 22 استان و و 38 نقطه کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

كد خبر : ۲۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


فیلم "بابل پس از میلاد" از دیگر فیلم های موج موسوم به آثار آخرالزمانی به شمار می آید که چندی است به عنوان جریان اصلی سینمای آمریکا خود را مطرح ساخته است.

كد خبر : ۲۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۶


 مدیر کل ستاد بحران استان لرستان گفت: سه دستگاه تانکر آبرسان شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر مورموری به استان ایلام اعزام شدند.

كد خبر : ۲۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷


خسارت 70 درصدی به مناطق زلزله زده/ تعداد زخمی‌ها به 260 نفر رسید/ مورموری80 بار لرزید

كد خبر : ۲۷۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۷


مدیر کل ستاد بحران استان لرستان گفت: یک محموله امدادی از این استان، شامل سه هزار تخته پتو به منظور کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده شهرستان آبدانان در استان ایلام ارسال شد.

كد خبر : ۲۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


فرمانده سپاه  ابوالفضل (ع) ناحیه خرم آباد گفت: بسیج دارای دو رکن است یکی دین و دیگری بصیرت است که اگر این دو را نداشته باشد با دیگر   افراد فرقی ندارد

كد خبر : ۲۷۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰


اسمش فوزیه است. شهرتش  شیر دل. ازدوم اردیبهشت 38 که به دنیا آمد،تا حالا که دانش آموز دبیرستانی است،گلوله ی سنگین نگرانی در سینه اش خانه کرده. نگرانی از  فقر،بیماری، نا امنی ،در به دری!

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


حلیمه صلواتی فرد مادر شهید عبدالمجید مینا گفت: شهادت عبدالمجید بزرگترین افتخار زندگی ام است و از خداوند شاکرم که این لیاقت را پیدا کردم و خوشحالم که فرزندم عاقبت بخیر شد؛ انشاالله خداوند تمام جوانان را در مسیر صحیح هدایت فرماید.

كد خبر : ۲۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


استاندار لرستان گفت: به مناسبت هفته دولت 514 پروژه با اعتباری بالغ بر 417 میلیاردتومان به بهره‌برداری می‌رس

كد خبر : ۲۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


دانش آموز اسفراینی دارنده رتبه یک گروه زبان های خارجی منطقه 3، آرامش و تلاش را اساسی ترین رمز موفقیت خود در آزمون ورودی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عنوان کرد.

كد خبر : ۲۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


ظهور انقلاب اسلامی واندیشه های اصلاحی امام راحل(ره)هویتی تازه به زنان بخشید و حوزه زنان را با تحولات عظیمی روبرو ساخت بطورئیکه امروزه اراده ،تلاش،مقاومت،بویژه بیداری زنان مسلمان ایرانی الگویی ثانی برای زنان مسلمان جهان گردیده است.

كد خبر : ۲۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با انتقاد از آمارهای غیرعلمی منتشر شده در حوزه زنان گفت: باید این آمارها ساماندهی شود تا انتشار آمارهای غیرعلمی موجب سیاه نمایی در سطح جامعه نشود.

كد خبر : ۲۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


جشن میلاد حضرت معصومه(س) به همت بسیج جامعه زنان کشور در حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج سراسر کشور برگزار خواهد شد.

كد خبر : ۲۸۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


بار دیگر دست فیض الهی کریمه ای را به جهان عرضه کرد تا از این فیض کشور ایران زمین هم بهره ای ببرد آمد تا خط سبز امامت را استمرار ببخشد و با خود بهشت را به ارمغان آورد.ای بانو با آمدنت، عطر آشنای یاس، در نفس نسیم دوید و بغض دلتنگی‏مان در فراق مادرت زهرا (س)، در تازگی حضور تو ترک برداشت.

كد خبر : ۲۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان  گفت: حضرت معصومه (س) بانوی نمونه صبر و عفاف  در زمان خود بودو امروزه اسلام است که به زن هویت می دهد .

كد خبر : ۲۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


وضعیت ورزش بانوان در ایران رو به نابودی است و هیچ کس برای نجاتش فعالیتی نمی کند.

كد خبر : ۲۸۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


همایش «نقش دختران در تحکیم بنیان خانواده» به‌مناسبت گرامیداشت دهه کرامت عصر سه‌شنبه، یازدهم شهریور درامامزاده زیدبن علی(ع) خرم‌آباد برگزار شد.

كد خبر : ۲۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


همه دختران و پسرانی که سر سفره عقد می نشینند، تصمیم می گیرند که یک زندگی رویایی را شروع کنند

كد خبر : ۲۹۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۶


کارشناس و درمانگر مسائل خانواده با بیان اینکه امروزه استعمال سیگار از سوی زنان و دختران در حال افزایش است، گفت: متأسفانه در سطح شهر و بیشتر در مناطق مرفه نشین این مسئله مشهود است.

كد خبر : ۲۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


این روزها آمار مذموم‌ترین حلال خدا در جامعه هر روز بیشتر می‌شود و طلاق به آفتی تبدیل شده است که بی‌صدا پایه‌های آرامش خانواده‌ها را می‌خورد و آنها را در مسیر سقوط قرار می‌دهد، اما چرا قبح طلاق در جامعه از بین رفته است؟

كد خبر : ۲۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


مادر شهید "حسین علی رضوانی" گفت: وقتی به سختی مریض شده بودم، یک شب حسین به خوابم آمد و گفت بلند شو...

كد خبر : ۲۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


حجت‌الاسلام قرائتی گفت: دولت و ملت باید کمک کنند تا بحث نماز و ازدواج حل شود. اگر این دو مقوله حل شود همه چیز درست می شود.

كد خبر : ۲۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


یک دکترای جامعه شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به اینکه برخی افراد سعی دارند با مجهز شدن به ابزارها نظیر آرایش های غلیظ ، تیپ های نامتعارف و به دست گرفتن سیگار و .. پایگاه اجتماعی خود را بالا ببرند، گفت: متاسفانه بعضی زنان امروزی مانند مردان سیگار می کشند.

كد خبر : ۲۹۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


مادر شهید سمیه فلاحی زاده : چه زیبا سمیه من می دانست که قرار است پرواز کند، پرواز تا عرش. دخترم روز قبل به دلیل قطع بودن آب گرم مجتمع آموزشی به دوستانش گفته بود که قصد دارد با آب سرد غسل شهادت نماید

كد خبر : ۲۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


قبل از طلوع آفتاب از خواب برمی‌خیزد، خانه را تمیز می‌کند، شیر گاو را می‌دوشد، به حیوانات موجود در طویله آب و غذا می‌دهد، به خانه برمی‌گردد صبحانه اهل خانه را آماده می‌کند، بعد از خوردن صبحانه بار و بندیلش را می‌بندد و راهی مزرعه یا باغ می‌شود...

كد خبر : ۲۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


بیایید برگردیم به سرآغاز ماجرا… آن روزی که پیشرفت های تکنولوژیکی بشر برای به خدمت گرفتن نیروی کار ارزان ، بهانه آزادی زنان را در پیش گرفت و

كد خبر : ۲۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


مشاور وزیر کشور در امور بانوان گفت: در جهان امروز تلاش ما برای صلح و دوستی و تبادل فرهنگی است و نسبت به استقلال و تمامیت ارضی خود به شدت حساس هستیم.

كد خبر : ۲۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


درست است که جامعه ما بیمار نیست؛ اما باید عمق تلاش‌های ویرانگر دشمن در ترویج مستقیم و غیرمستقیم نابهنجاری‌های اخلاقی با ابزار «مانکن‌های سیار» و «سایت‌های مسموم» را مشاهده کرد و افزون بر کار فرهنگی و اقناعی، به هنگام ضرورت از ابزار قهریه همچون ون و فیلتر هم غافل نشد.

كد خبر : ۲۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


مدیر کل دفتر اطلاعات آمار با جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال به آمار وقایع حیاتی طی پنج ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت آمار ولادت نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 3.8 درصد رشد، آمار وفات یک درصد کاهش و آمار ازدواج نیز 4.6 درصد کاهش داشته است.همچنین استان البرز بیشترین و خراسان شمالی کمترین آمار ولادت را به خود اختصاص داده اند.

كد خبر : ۳۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


بارها گفته اند جنگ نرم تفنگ نمی خواهد، عفت می خواهد، چادر می خواهد، و اگر مهارت جنگیدن نداشته باشیم می شویم جانباز جنگ صفین، منتظران کم هستند، چادر ها کم هستند، ولی هستند و ایستاده اند! آنقدر کمیم مانند نمکی که در آب حل شود...

كد خبر : ۳۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


کودکان در برخی مقاطع سنی در برابر تأثیرات مخرب طلاق آسیب پذیرترند؛ مثلاً پیش دبستانی ها و نوجوانان بیش از دبستانی ها مشکل پیدا می کنند...

كد خبر : ۳۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


شفیع‌خانی( پادگان گمنامان) پر از خاطره‌ها و آرامش‌بخش روزگار دل تنگی‌ها رزمندگان لرستان است.

كد خبر : ۳۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


باور کنید مثل اون شهدا و اون رزمندگان دیگه گیرمون نمیاد ، اگر هم پیدا بشن که تعدادشون اندکه ، اونا هم برا لباس مناسب پیدا کردن دردسر دارن ، تازه مورد تمسخر این مد جدیدی ها هم قرار میگیرن!!

كد خبر : ۳۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


ازدواج سفید پدیده‌ای که دختر و پسر به عنوان هم‌خانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، بی آنکه میان آن‌ها پیوند زن و شوهری باشد.

كد خبر : ۳۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


توصيه اکيد دارم که خانم‌ها و دخترخانم‌ها ايستاده حمام کنند و اگر زمان حمام طولاني است يا به دلايلي مي‌خواهند بنشينند، صندلي يا چهار پايه‌اي داشته باشند و قبل از نشستن حتما ابتدا آن را با آب جوش بشويند.

كد خبر : ۳۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


یک پژوهشگر و درمانگر آسیب های اجتماعی با بیان اینکه اعتیاد به سیگار به عنوان یکی از سرگرمی های بعضی از زنان و دختران جوان به شمار می رود، گفت: بعضی از زنان کشیدن سیگار یک پوزیشن است که روز به روز دامنه آن گسترده تر می شود.

كد خبر : ۳۰۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷


جهاد نکاح عبارتی بود که شاید به اندازه خود لغت داعش در دوسال اخیر برای مخاطبین کنجکاوی به همراه داشته است. داعشی ها که ترفندهای رسانه ای را برای در کانون توجه بودن به خوبی آموخته اند، از ابزارهای جنسی نیز نهایت بهره را در جلب توجه جهانیان برده اند.

كد خبر : ۳۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


رئیس بسیج جامعه زنان کشور خطاب به بان کی مون: وارد جبهه خطرناک غرب در جنگ "علیه هویت زن" نشوید و تعریف متعفن «حقوق زن در اندیشه های غربی» را به رخ «حقوق و جایگاه متعالی زن مسلمان ایرانی» نکشید. چشمان خود را باز کنید، چرا که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به یمن نگاه و اندیشه های متعالی امام خمینی (ره) هر روز شاهد حضور پرنگ زن ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و کسب کرسی های علمی هستیم و آنچه که عیان است، چه حاجت به بیان است؟

كد خبر : ۳۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


نخبه المپیاد ریاضی لرستانی گفت: عامل اصلی بی حجابی و بد حجابی در دنیای امروز ماهواره و چشم به چشم های در درون خانواده هاست .

كد خبر : ۳۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور تاکید کرد:‌ اگر آموزش و پرورش بتواند به طرز هنرمندانه و با زیبایی حجاب و عفاف را هم به صورت حسی و هم عقلانی مطرح کند، یقینا در تبیین و انتقال این ارزشها موفق خواهد بود

كد خبر : ۳۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


محققان متوجه شدند که مهارت های ریاضی در دوران جنینی شکل می گیرد.

كد خبر : ۳۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


علاقه برای استفاده از لوازم آرایشی توسط کودکان به ویژه دختران زیر هفت سال از جمله نگرانی خانوده‌هاست؛ دغدغه اصلی زمانی بوجود می‌آید که والدین نمی‌دانند در مقابل این خواسته و کنجکاوی کودکان چه پاسخی باید داد و چگونه باید با آنها برخورد کرد.

كد خبر : ۳۰۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


شاید نام امثال شهید مصطفی احمدی روشن برای نسل جوان امروز، از شهدای دیگر محبوب تر باشد، چرا که جوانان او را نسبت به شهدای دیروز الگویی در دسترس تر می بینند و مشتاق تر از آنان مادران امروز هستند که الگوی در دستسرسی چون «ام وهب» زمان را در مقابل خود می بینند.

كد خبر : ۳۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


زنان جنگ زده در نوعی نوستالژی شریک هستند که دور هم بودن اعضای خانواده خانواده های جنگ زده تعدادی از عزیزان خود را در طی جنگ از دست می دهند.

كد خبر : ۳۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


در نجمه خدمتی معتقد است استان‌هایی مثل خراسان جنوبی محروم نیستند بلکه مظلوم هستند و کمتر به آنها توجه می‌شود و قبل از دستیابی نجمه به مقام قهرمانی کشور کمتر کسی به حضور و درخشش وی در مسابقات آسیایی اعتماد می‌کرد.

كد خبر : ۳۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


بانوان اسکیت هنری کشورمان به مقام دوم ومدال نقره شانزدهمین دوره مسابقات رولر اسکیت قهرمانی آسیا دست یافتند.

كد خبر : ۳۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


حقیقت این است که نمی توان جلوی تکنولوزی را گرفت اگر بیائیم و از ماهواره در خانه استفاده نکنیم خانه عمو و عمه ، خاله و دایی را چه کنیم ؟!

كد خبر : ۳۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


مادران شجاع خرمشهر شبانه و زیر نور شمع جگر گوشه های خود را که در اثر بمباران شهید می شدند را به خاک می سپردند، زنان خرمشهری خود شاهد شهادت فرزندان و همسرانشان بودند اما خم به ابرو نیاورده و دفاع کردند در حالیکه در خلوت خود اشک می ریختند

كد خبر : ۳۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


هفته پیش خبر عروج سید محمود موسوی جاسمی منتشر شد. او سال‌های طولانی را در آمریکا، صرف تبلیغ مبانی اسلام کرده بود و در این راه به اتهام واهی فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با جمهوری اسلامی، چند سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

كد خبر : ۳۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


سال تحصیلی "مهدقرآن و پیش دبستانی های قرآنی" سراسر کشور، امروز با حضور کودکان 4 تا 6 سال در 2200 مهد قرآن آغاز شد.

كد خبر : ۳۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


شما یک روسپی را می بینید، زن معتاد را می بینید اما چرا زنان خاموش آرام دیده نمی شوند؟ به آن‌ها یک عمر یاد دادند نجیب باش، با آبرو باش، با نداری شوهر بساز و آنها در سینمای ایران نیستند. این مهم‌ترین گزاره بخش دوم گفتگو با میلانی است.

كد خبر : ۳۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هفت خاطره‌ی رهبر انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس را منتشر می‌کند.

كد خبر : ۳۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


کبری خزعلی با بیان اینکه تمایل مردم به فرزندآوری نیازمند سیاست‌های تشویقی مشخصی است، افزود: مشکلات اقتصادی و ضعف برهنگی خانواده هایی که برنامه ریزی نشده صاحب چند فرزند می‌شوند آنها را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو می کند.

كد خبر : ۳۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


دکتر مهدی فیض ، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی رسانه ها را در بحث سطح توقعات دختران دخیل می داند و می گوید: رسانه ها به طور جدی بحث ازدواج آسان و کم توقع را تبلیغ نمی کنند ؛در حقیقت تبلیغ مستقیم از زوایایی لازم است اما قطعا کافی نیست

كد خبر : ۳۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


مجلس رقصی که از نظر مکاتب و مذاهب مختلف فقهی حرام و غیر شرعی به شمار می رود اما نیروهای داعش بدون کمترین توجه به احکام اسلامی، چنین مجالسی برگزار کرده و به عیاشی و لهو و لعب می پردازند.

كد خبر : ۳۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۸


بار ها و بار ها از دختران در رسانه های گوناگون خواسته ایم که نیاز ها را کم کرده و با مهریه های کم به خانه بخت بیایند در عوض توقع های فراوانی را در جهزیه او داشتیم اما مشکل این جاست که یک دختر هم اکنون اگر هیچ هم نخواهد و فقط بخواهد خیلی عادی لباس بپوشد و غذا بخورد باز هم حقوق های کم این دوران کفاف نخواهد داد.

كد خبر : ۳۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پدیده نو ظهور زنانه شدن سالمندی در معاونت امور زنان ریاست جمهوری بررسی می‌شود و امیدوار هستیم هرچه زودتر بتوانیم برنامه‌های اجرایی مناسبی را تدوین کنیم.

كد خبر : ۳۱۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


وزارت کشور رژیم صهیونیستی در گزارش خود، رایج‌ترین و محبوبترین نامی‌ که صهیونیستها برای دختران انتخاب می کنند را «تامار» معرفی کرد.

كد خبر : ۳۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


امروز 12 مهر ماه، سی و چهارمین سالگرد شهید سرلشکر غلامرضا چاغروند است. نیروهای هوانیروز اصفهان برای گلباران میدان شهید چاغروند مهمان شهرستان شهید پرور خرم آباد  بودند.

كد خبر : ۳۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


یک زن 28 ساله که بر اثر حسودی دوست خود با یک ماده شیمیایی سوزانده شده بود بعد از دو سال ماسک سوختگی خود را برای اولین بار برداشت.

كد خبر : ۳۱۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


مهم ترین نقش زن در ظهور و موعود نقش مادری زن است. نقشی که در کنار انتخاب شایسته همسر تجلی می کند جرا که اولین گام برای تربیت نسل ولایی، انتخاب همسری ولایتمدار است که در آینده بتواند پدری موفق در تربیت نسل دوستدار ولایت باشد.

كد خبر : ۳۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


این تصاویر مربوط به مهمانی‌ها و اصطلاحاً دورهمی‌هایی است که در آنها خبری از عفت، حدود شرعی و انسانی نبوده و به شدت هر نوع حربم اخلاقی را دریده‌اند، به قدری که علیرغم افکت‌های تصویری به کار گرفته شده در این گزارش، همچنان از انتشار برخی از این تصاویر که هر روز آزادانه در صفحات اجتماعی موبایلی انتشار می‌یابند، معذوریم.

كد خبر : ۳۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


یکی از شکایت‌های شایع خانم‌ها در این دوران تورم بینی، صورت، پاها و همچنین افزایش لک و جوش صورت است و بعضی‌ها هم از واریس پا، پرمویی و خط تیره روی شکم شکایت دارند.

كد خبر : ۳۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


ثریا آقایی تنها دختری است که در بدمینتون جواز حضور در بازی‌های آسیایی را گرفت.

كد خبر : ۳۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


در غدیر خم پیامبر خدا(ص) مرا چنین معرفی کرد: ای مردم، آیا می دانید که خداوند ولی و سرپرست من است و من ولی و سرپرست شما مؤمنان هستم; و من نسبت به جان های شما از خودتان سزاوارترم؟ همگی پاسخ دادند: چنین است ای پیامبر خدا.

كد خبر : ۳۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


اطفال خود را به خاطر گریه‌هایشان نزنید، زیرا گریه تا مدتی شهادت به وحدانیت خدا و شهادت به نبی اکرم (ص) و دعا برای والدین است. همچنین، فرزندان خود را ببوسید. پس همانا برای هر بوسیدن درجه‌ای است در بهشت.

كد خبر : ۳۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


چنگایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: قطع نخاع‌‌های گردنی با آنها که از ناحیه کمر قطع نخاع شده‌اند یک فرق بزرگ دارند، ما گردنی‌ها درد را نمی‌فهمیم مثلاً اگر پا یا کمرم که حسی ندارد، درد بگیرد این درد را به‌صورت تعرق و لرز می‌فهمم.

كد خبر : ۳۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


آیت الله حسن‌زاده آملی می‌‌گوید: «این نکته که می‌‌گویند ازدواج باعث کامل شدن دین می‌‌شود این نیست که یک راحتی را برای انسان فراهم می‌ کند که به واسطه آن ایمانش کامل شود؛ بلکه ازدواج با درگیری‌‌ها و تکالیفی که به همراه دارد انسان را درگیر می‌‌کند چنان که وی ممکن است از وظایف معنوی خود باز بماند چون حفظ ایمان و توجه به خداوند در این شرایط سخت ‌تر است. لذا این ایمان کامل ‌تر است چرا که انسان مجرد اگر فقط دغدغه مسائل جنسی را دارد یک شخص متاهل هزاران دغدغه دیگر هم دارد.»

كد خبر : ۳۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


امروز یکی از معضلات اجتماعی در جامعه ایران موضوع بی حجابی و یا بدحجابی توسط زنان در سطح جامعه است موضوعی که امروز کم کم به یک معضل اجتماعی بدل شده و بسیاری از نهادهای فرهنگی را برای حل آن به تکاپو واداشته است.

كد خبر : ۳۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


افزایش آمار اعتیاد در جامعه بانوان، حاکی از وضعیت نگران‌کننده و بغرنجی است که پیش روی ماست و چون مادران و زنان نقطه پرگار سلامت اجتماع و خانواده هستند، اگر چاره‌ای اساسی بر رفع آن نیندیشیم، نسل‌های بعد وضعیت غم‌انگیز و نابسامانی خواهند داشت.

كد خبر : ۳۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


افزایش آمار اعتیاد در جامعه بانوان، حاکی از وضعیت نگران‌کننده و بغرنجی است که پیش روی ماست و چون مادران و زنان نقطه پرگار سلامت اجتماع و خانواده هستند، اگر چاره‌ای اساسی بر رفع آن نیندیشیم، نسل‌های بعد وضعیت غم‌انگیز و نابسامانی خواهند داشت.

كد خبر : ۳۲۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


افزایش آمار اعتیاد در جامعه بانوان، حاکی از وضعیت نگران‌کننده و بغرنجی است که پیش روی ماست و چون مادران و زنان نقطه پرگار سلامت اجتماع و خانواده هستند، اگر چاره‌ای اساسی بر رفع آن نیندیشیم، نسل‌های بعد وضعیت غم‌انگیز و نابسامانی خواهند داشت.

كد خبر : ۳۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


نزدیک به ۲ سال از حادثه غم‌انگیز روستای شین‌آباد پیرانشهر می‌گذرد اما هنوز نه داغ «سیران» و «سارینا» که در خاک سرد آذرماه شین‌آباد خفتند کهنه شده و نه زخم‌هایی که بر چهره معصوم دیگر دخترکان این روستا نقش بست، التیام یافته است.

كد خبر : ۳۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


امروز یک رنگ مد می‌شود و فردا رنگی دیگر، لباس‌ها کوتاه، آستین‌ها بریده و شلوارها پاره می‌شوند، موها به اصطلاح فشن می‌شود و...

كد خبر : ۳۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


زن که باشی، از پله های مترو که پایین می روی، در انتظار تاکسی که ایستاده یی، از کنار مغازه و معابر عمومی که می گذری، صداهایی گوشخراش همانند روح های سرگردان و بی هدف تعقیبت می کنند.

كد خبر : ۳۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


معاون وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی سوء تغذیه را حادثه پنهانی عنوان کرد که در کودکان به دلیل فرهنگ و سطح سواد مادر،درآمد خانواده و یا عدم سلامت کودک اتفاق می افتد.

كد خبر : ۳۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


این دو دختر 15 و 17 ساله هم اکنون در شهر رقه سوریه که کنترل آن به دست داعش افتاده زندگی می کنند. آنها در قالب جهاد نکاح به ازدواج تروریست هایی از چچن در آمده و حامله شده اند.

كد خبر : ۳۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


حمیده عباسعلی می گوید پس از کسب مدال طلا در بازی های آسیایی فقط خوشحال بود و گریه می کرد.

كد خبر : ۳۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


وبسایت شبکه الجزیره تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به رغم چند دهه دشمنی غرب، جزیره ثبات در منطقه است و اکنون سکان مقابله با افراط‌گرایی را به دست گرفته است.

كد خبر : ۳۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


یک روانشناس گفت: تحقیقات نشان می دهد افرادی که دوست دختر یا پسر های بیشتری داشته اند، بعد ازدواج رضایت کمتری از زندگی شان دارند و مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد . این تجربه برخلاف تصور بیشتر جوانان ماست.

كد خبر : ۳۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


باید این واقعیت را پذیرفت که در کشور ما هم موضوع دوست‌یابی و ازدواج‌ اینترنتی چندی است که در بین عموم مطرح شده است، تا جایی که چندین سایت نیز در این رابطه با عنوان همسریابی ‌اینترنتی بوجود آمده است و اقدام به عضو‌یابی می‌کنند.

كد خبر : ۳۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


 فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهراءشهرستان پلدختر  گفت: در انجام همه کارها  اول رضای خدا را جلب کنیم دوم اینکه پشتیبان محکم ولایت فقیه باشیم تا در پیشبرد کارها و وظیفه ی محوله موفق عمل کنیم.

كد خبر : ۳۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۲


رییس مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام با بیان اینکه زنانی که سیگار مصرف می کنند نشاط و شادابی پوست خود را از بین می برند، گفت: استفاده بی رویه از لوازم آرایش از عوامل بیماری زا پوستی در زنان به شمار می رود.

كد خبر : ۳۲۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


 یكی از دغدغه‌های خانم‌ها، بایدها و نبایدهای ورزشی در دوران قاعدگی است؛ اینکه آیا انجام همه ورزش‌ها در این دوره خطرناك است یا اینكه فقط تعداد خاصی از ورزش‌ها را نباید انجام داد؟ معمولا در دوران …

كد خبر : ۳۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


آیا مردمی پیدا می شوند که صداقتی کودکانه داشته باشند ودر مقابل جهانی که برهنگی را لباس می داند جرأت کنند وفریاد برآورند؟ چرا آن مردم ، مانباشیم؟

كد خبر : ۳۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


امروزه عمر متوسط بشر ۷۸ سال و ۹ ماه و ۱۵ روز گزارش شده است که به‌طور میانگین مردان معمولاً ۵ سال کمتر از زنان عمر می‌کنند. مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه کلمبیا دلایل عمر طولانی تر زنان در مقایسه با مردان را بدست آورده است.

كد خبر : ۳۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۶


تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی می‌شناسد، از آن‌ها تصویری در ذهن ندارد. خواسته یا ناخواسته، پشت پرده، نقش‌های سیاسی و اجتماعی‌شان را ایفا می‌کنند.

كد خبر : ۳۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


هفته پیش رونمایی ترجمه انگلیسی «دا» با چند حاشیه همراه بود؛ از انتقاد به حذف نام نویسنده گرفته تا پاسخ‌های ضد و نقیض مترجم. هرچند این انتقادات از ارزش اثر نمی‌کاهد، اما بالأخره این ماجرا کی ختم به خیر خواهد شد؟

كد خبر : ۳۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نمایندگان مجلس در خصوص حمایت مالی معاون امور زنان ریاست جمهوری برای حمایت از نشریه‌ای که احکام اسلام را زیر سؤال برده است به رئیس جمهور تذکر کتبی دادند.

كد خبر : ۳۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۱


بعد از مرگ پدر، روزگارمان سخت می‌گذشت و مستاصل و درمانده، نمي‌دانستيم چه کنيم؟! در فقر و مسکنت دست‌وپا می‌زدیم و اداي آدم‌هاي زنده را درمی‌آوردیم! تصمیم به مهاجرت گرفتم!

كد خبر : ۳۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


ادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: اسیدپاشی‌های اخیر به جز از یک ذهن بیمار نمی‌تواند از جای دیگری منشأ داشته باشد و ارتباط دادن این موضوع با دین خنده‌دار است.

كد خبر : ۳۴۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


 مسئول تحلیل و بررسی حوزه صدیقه کبری (س) شهرستان خرم آباد گفت:  زنان و دختران نقش تربیتی زیادی در بنیان خانوداه دارند اگر توجه ویژه ای به سمت خانواده ها خصوصآ فرزندان را نداشته باشند از دست خواهند رفت.

كد خبر : ۳۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


یک روانشناس گفت: هدف اصلی ازدواج، عشق ورزی و در نهایت رسیدن به آرامش است، این در حالیست که در حال حاضر برخی افراد اهداف دیگری را از ازدواج دنبال می‌کنند و برخی از آنها به دنبال فرار از واقعیت‌های زندگی خود با ازدواج هستند. به عنوان نمونه‌ فردی معتاد ازدواج می‌کند تا به این وسیله برای ترک اعتیاد خود ترغیب شود. بنابراین هدف اصلی ازدواج کمرنگ شده است.

كد خبر : ۳۳۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در تحقیقاتی که انجام دادند پاسخ‌هایی در مورد چگونگی رشد مغز کودک به‌ دست آوردند.

كد خبر : ۳۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


مطالعات کارشناسی و تجارب افراد نشان می‌دهد که بسیاری از ما در مورد زندگی زناشویی، شناخت صحیحی نداریم در حالی که حساسیت ازدواج و انتخاب همسر بسیار بیشتر از تصور اغلب جوان‌هاست.

كد خبر : ۳۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


گودرزی، جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس که در ۱۹ سالگی از ناحیه دو پا جانباز شده است؛ به روایت ایام جانبازی‌اش در ماه محرم و مشکلات جانبازان هم صنف خودش می‌پردازد. او ضمن روایت‌ها و خاطرات گلایه‌هایی نیز از مسئولان دارد.

كد خبر : ۳۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


یک دکترای جامعه شناسی عادی سازی بچه دار شدن از طریق نامشروع را از دیگر پیامدهای ناگوار سریال های ماهوارهای دانست و گفت: تلاش این سریال ها برای از بین بردن تعهدات زناشویی است.

كد خبر : ۳۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


آمنه بهرامی بخشش خود در مورد قصاص عامل اسیدپاشی خود را ظلمی به دیگران عنوان کرد و گفت: من بارها به مدعیان دفاع از حقوق بشر گفته‌ام که شما را باید در سطل اشغال بریزند و درش را ببندند تا بوی تعفن حقوق بشر مورد ادعای شما دنیا را نگیرد.

كد خبر : ۳۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


اجرای حکم قصاص و اعدام ریحانه جباری که به جرم قتل عمد سالها در کش و قوس محاکم قضایی بود و پس از تاخیر بسیار قوه قضائیه برای اجرای حکم جهت جلب رضایت خانواده مقتول صورت گرفت، واکنش های مختلفی را در رسانه های داخلی و خارجی در پی داشت.

كد خبر : ۳۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


این اسلام از زن می خواهد که با کسب آموزش های لازم آگاهی و شناخت؛ تحلیل درست از مسایل اجتماع داشته باشد و آن را در خانواده و اجتماع پیرامون خود نشر دهد تا هم خود عنصری فعال در عرصه حیات سیاسی و اجتماعی جامعه باشد و هم منشأ پرورش فکری مردان و زنان متفکر و آزادی خواه و حق طلب گردد.

كد خبر : ۳۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


"رباب بنت امرء القیس" یکی از شیر زنان شاعری است که با سرودن اشعار و فداکردن فرزند 6 ماهه اش در قیام عاشورا حماسه خلق کرد.

كد خبر : ۳۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


وهب و هانیه کاروان امام حسین(ع) را در حالی همراهی کردند که تنها 9 روز از ازدواجشان می گذشت در حقیقت وهب و هانیه ماه عسل خود را در کربلا کنار اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان ارجمندشان گذراندند؛هانیه یگانه زنی بود که در کربلا در راه دفاع از حریم امام حسین‏ (ع) به شهادت رسید.

كد خبر : ۳۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حضرت زینب(س) که مظهر صبر و پایداری است با خطبه های خود، انگیزه قیام سالار شهیدان را که همان احیای اهداف جد بزرگوارش و رسوایی و ننگ کشتن فرزند پیامبر(ص) است را به رخ تماشاچیان می کشد تا قیام حسینی راهگشای همه مظلومان تاریخ شود.

كد خبر : ۳۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


رباب دخترامرءالقیس مادر حضرت سکینه(س) است و این مادر و دختر در کربلا حضور داشتند تا جایی که در پیشبرد نهضت اباعبدالله الحسین(ع) نقش مهم ایفا کردند.

كد خبر : ۳۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


گسترش و عادی سازی روابط دختر و پسر، پیام هایی است که برنامه ها ماهواره ای به درون رگ های غیرت و عزت نفس پیکره خانواده ها تزریق می کنند تا جایی که بمب هیجانات و التهابات جنسی در کاغذ کادویی زیبا به اسم همکلاسی، همکار و دوست اینترنتی، بر چهره عفت و حیای خانواده می ترکد.

كد خبر : ۳۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


حضور بانویی به اسم "ام کلثوم"در کاروان حسینی امری قطعی و روشن است، اما مورخان درباره اینکه آیا "ام کلثوم" حاضر در صحنه کربلا دختر امام علی(ع) است یا یکی از بانوان حرم ایشان حرف و حدیث بسیاری دارند.

كد خبر : ۳۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


ملاله یوسف زای" دختر 17 ساله پاکستانی پس از دریافت جایزه جهانی کودک ، آن را برای بازسازی مدرسه ای در غزه اهدا کرد.

كد خبر : ۳۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


یک کارشناس حوزه خانواده گفت: در برخی استان‌ها از هر سه ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۳۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۳۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


مهدیه مهدوی‌کنی به زاویه سیاسی آیت‌الله مهدوی کنی با آقای منتظری اشاره کرد و گفت: پدرم زمان مسئولیت وزارت کشور، سفری به اصفهان داشتند اما هیچ مقام رسمی به استقبال ایشان نیامد، در حالی که به عنوان وزیر باید استاندار یا فرماندار بیاید، اما به خاطر اینکه این‌ها می‌دانستند نظر پدرم مخالف با آیت‌الله منتظری است، نیامدند.

 
 

 

كد خبر : ۳۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


مراسم چهل منبر آئین سنتی در بین لرستان که هر ساله با فرا رسیدن شهادت حضرت عباس به یاد بانوی صبر و استقامت حضرت زینب کبری (س) بر گزار می شود.

كد خبر : ۳۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۲


مراسم رهروان زینبی در روز دوازدهم محرم الاحرام در امامزاده زیدابن علی(ع)  با همکاری بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در شهرستان خرم آباد با حضور جمع کثیری از بانوان برگزار شد.

كد خبر : ۳۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۵


پزشکان با بررسی وضعیت یک دختر دوساله آمریکایی که به دلیل واکنش های آلرژیک به پرتقال تا سرحد مرگ رفت ، اعلام کردند : حساسیت غذایی به پرتقال برای کودکان خردسال خطرناک و می تواند حتی کشنده باشد.

كد خبر : ۳۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


بانوی ملی پوش تیم تیراندازی معلولان کشورمان گفت: اسپانسرها آنقدر دنبال رشته‌های دیگر هستند که ورزش جانبازان و معلولان را نمی‌بینند.

كد خبر : ۳۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


رئیس ثبت احوال بروجرد گفت: امسال ۳ هزار و ۱۶۸ نوزاد در بروجرد متولد شده که این آمار نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۳۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


محمدرضا داورزنی می گوید رئیس فدراسیون جهانی والیبال به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نامه زده و خواهان آزادی دختری شده است که غربی ها اصرار دارند شایعه کنند در سالن والیبال بازداشت شده است. فدراسیون جهانی همین اتفاق را بهانه کرده و میزبانی بازی های جهانی نوجوان را از ایران پس گرفته است.

كد خبر : ۳۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


چندی پیش ویدئویی در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک منتشر شد که تنها یکی از پست‌های اصلی منتشر کننده آن ۴۰۰۰ بار انتشار مجدد شد. زنی ۱۰ ساعت در خیابان‌های نیویورک راه می‌رود و بیش از ۱۰۰ بار هدف آزار کلامی مردان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۳۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


می‌گویند زمانی در یکی از همین خانه‌های قدیمی در کلانشهر تهران، امام زمان (عج) را دیده‌اند. در ایام ماه محرم وارد بلوار قیام که می‌شوید، تعداد بسیاری زنان چادر به سر را می‌بینید که از زیارت "خانه‌ سیدها" برمی‌گردند.وارد کوچه منفرد عادل که می‌شوید، سراسر کوچه را پارچه‌های سیاه کشیده‌اند و تنها زنان چادری در آن ایستاده‌اند. دست‌فروشان بساط‌شان را در ابتدای کوچه پهن کرده‌اند. در میان دست‌فروشان زن، دو مرد هم دیده می‌شوند.

كد خبر : ۳۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


مردها به محبوبه گفته بودند: «شما برو اینجا نمان.» محبوبه به آنها جواب داده بود: «اگر کار درستی است که زن و مرد ندارد. اگر کار غلطی است که شما هم نباید بروید.»

 

 

كد خبر : ۳۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


کم اطلاعی درباره مسائل دوران بلوغ ممکن است، باعث شود دختر نوجوان احساس کند، این تغییرات نوعی بیماری است، به ویژه در این دوران دستخوش اختلالات از قبیل بی حوصلگی و گوشه گیری شده و عصبی، بهانه جو و پرخاشگر می شوند.

كد خبر : ۳۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


«چندین بار است که پادشاه عربستان  هاشمی را دعوت کرده و ایشان هنوز نپذیرفتند که بخواهند تاریخی برای سفر تعیین کنند".

كد خبر : ۳۴۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


مستحب است برای داشتن فرزند دختر دعا کند، حضرت ابراهیم (ع) با وجودی که فرزندان فرهیخته و بزرگواری چون حضرت اسماعیل و اسحاق (ع) داشت، برای داشتن فرزند دختر هم دعا می کرد.

كد خبر : ۳۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه‌ای در منزل شهید را تعریف می‌کند. او نقل زبان حال آقا در روز انفجار پادگان شهید مدرس را از زبان همسرشان روایت می کند.

كد خبر : ۳۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


آمریکا فهمیده که یکی از دشمنان رده اولش هستیم چون فهمیده که در مسائل فرهنگی بحمدالله به لطف سیدالشهدا (ع) تاثیرگذار بودیم می‌خواهند تخریب کنند در نواری دیگر که لطیفه می‌گفتند صدای شبیه ما را درمیاوردند آن هم دستگیر شد و مورد مواخذه قرار گرفت.

كد خبر : ۳۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


آیات وجوب حجاب این را می رساند که زنان مؤمن اجازه خروج از منزل را دارند. در حقیقت این آیات مفهومش این است که: اگر زنان می خواهند مانند دوران جاهلیت ظاهر شوند نباید از منزل خارج شوند.

كد خبر : ۳۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


گستردگی این عمل ناپسند به گونه ای بود که علاوه بر تجمع بسیاری در آن محوطه و اعتراض به موضوع مذکور، بسیاری از نمایندگان رسانه های مکتوب، مجازی و حتی تصوری نیز در صحنه حضور یافتند، به تهیه گزارش و انجام مصاحبه با شاهدان عینی پرداختند و با محکومیت این رفتار ناپسند مواجه شدند.

 

كد خبر : ۳۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


فاطمه محمدعلی‌ گفت: خواهرم خواب دیده بود از قطعه‌ای که علیرضا در آن دفن می‌شود ندای "عند ملک مقتدر" می‌آید. وقتی از آیت الله جوادی آملی تفسیر آن را پرسیدیم گفت که افراد خاصی عند ملک مقتدر می‌شود.

كد خبر : ۳۵۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


یک جامعه‌شناس نسبت به افزایش میزان طلاق‌های صوری در کشور هشدار داد.

كد خبر : ۳۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


هم‌زمان با بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، نشست بررسی موانع اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب و بررسی عملکرد وزارتخانه‌ها در زمینه گسترش حجاب در جامعه، در غرفه خبرگزاری فارس برگزار شد.

كد خبر : ۳۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


زینب طهرانی مقدم می‌گوید: نگاه پدرم این بود که تا ما قدرتمند نشویم همه به ما زور می‌گویند و نمی‌توانیم تفکراتمان را بگوییم. اگر ابزار قدرت دستمان باشد تازه می‌توانیم حرفمان را بزنیم.

كد خبر : ۳۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


اگر خانمی زیباییش را به رخ دیگران کشید و دل مردی را ربود و خانواده ای را به سردی گرایش و سوق داد، بداند در آینده نزدیک زن زیباتر از او پیدا خواهد شد، دل شوهر و فرزند جوانش را می‌رباید و زندگی او را سرد خواهد کرد و با شعله شهوت و هوا و هوس زندگی او را آتش خواهد زد.

كد خبر : ۳۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲


«من زنده‌ام» حتما یکی از کتاب‌های مهم تاریخ دفاع مقدس ماست؛ چرا که بخشی از آن دوران درخشان را روایت می‌کند که شاید حتی تصورش هم برای مخاطب ممکن نباشد؛ چه برسد به تحمل چهار ساله‌اش؛ کتابی که آنقدر تازه است و روایت نویی دارد که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و رهبر انقلاب هم تقریظی بر آن نوشتند.

كد خبر : ۳۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


«آسایش و آرامش»محبوب همگان است وآنان که در وسط آرامشند،دنیایشان نیز گوشه ای از بهشت است. از این رو نوشتم «آسایش و آرامش».

كد خبر : ۳۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


اگر شرایطی را که خداوند از زنان برای حضور در اجتماع خواسته است را مو به مو اجرا کنیم دیگر نباید نگران مزاحمت های گوناگون باشیم و از فعالیت های اجتماعی بهراسیم. کسی باید هراس به دل راه دهد که موارد را رعایت نمی کند و در اجتماع به گونه ای ظاهر می شود تا عمداً یا سهواً جلب توجه کند.

كد خبر : ۳۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


از آنجایی که در فرهنگ چین ۹ عدد مقدسی محسوب می شود, مردی در چین با خرید ۹۹ عدد آیفون ۶ که به شکل قلب چیده شده بودند از دختر مورد علاقه خود خواستگاری کرد.این مرد به مدت دوسال پولهایش را پس انداز می کرد تا بتواند آنها را بخرد نکته جالب این جا است که هنوز مشخص نیست که جواب دختر مورد علاقه اش مثبت باشد یا نه!

كد خبر : ۳۵۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


اکثر دخترانی که مورد تعرض تروریست ها قرار گرفتند آنچه برای آنان اتفاق افتاد را برای غریبه ها مطرح نمی کنند. این اتفاقات باعث شد حدود 150 دختر ایزدی دست به خودکشی بزنند.

كد خبر : ۳۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


اولین بانوی طلایی کاراته ایران با بیان اینکه حجاب اصلاً محدودیت نیست، گفت: حجاب، مشکل و مانعی برای ما در مسابقات نبود و یک جورهایی حجاب نشان دهنده غیرت ایرانی و ایرانی بودن ماست.

كد خبر : ۳۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


زینب مختاری همسر کاظم صفرزاده معلم فداکار لرستانی از روزهایی که همسرش شغل معلمی را با عشق انتخاب کرد این‌گونه می‌گوید: 20 سال قبل وقتی از طریق یکی از اقوام با کاظم آشنا شدم او در تربیت معلم مشغول تحصیل بود. همیشه می‌گفت معلمی را به خاطر آنکه شغل انبیا است دوست دارم و می‌خواهم به دانش‌آموزان محروم شهر و استان لرستان خدمت کنم.
كد خبر : ۳۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل ( ع)  استان لرستان  گفت : 69 درصد سریال ها  ماهواره ای فارسی زبان نقش   کلیدی را به زن می دهند و این برای  جامعه  اسلام خطر آفرین  است.

كد خبر : ۳۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹دین ما آرایش و زینت را در معنای خاص، مجاز و پسندیده می‌داند و آن‌را هماهنگی با نظام خلقتی که خداوند آن‌را زینت داده قلمداد می‌کند، اما همواره افراط و تفریط و کج‌فهمی‌ها در این خصوص مشکل‌ساز بوده است.

كد خبر : ۳۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


اخیراً در اقدامی بی‌سابقه و بدون اطلاع و هماهنگی با مراکز قانون‌گذار و برخلاف اصول 77 و 125 قانون اساسی در حوزه زنان و خانواده به بهانه تحقق برنامه پنجم توسعه با تفاهم نامه‌ای با صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران به امضا رسیده است که مفاد پذیرفته شده با گذشت پنج ماه به اطلاع افکار عمومی نرسیده است

كد خبر : ۳۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۱


مادر یک شهید در فتنه۸۸ از فضاسازی رسانه‌ها برای عدم محاکمه سران فتنه ناراحت است. می‌گوید: ۴سال طول کشید تا ثابت شد، جانباز است. جانباز ۷۵درصد سپاه بود، اما بنیاد شهید فقط ۴۰ درصد به او داد. فراموش شدن او ظلم درحق همه شهدای فتنه است.

كد خبر : ۳۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


بالا رفتن سن ازدواج پدیده ای است که امروزه صدای همگان را درآورده است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که اکثر بزهکاری های اجتماعی و فساد ها، ناشی از عدم ازدواج جوانان و یا ازدواج های ناموفق است.

كد خبر : ۳۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


حضرت زهرا (س) برجسته ترین الگوی تفکر بسیجی برای زنان بسیجی هستند، گفت: جهانی شدن تفکر بسیجی و بسیج از نظر ساختاری باید در د دستور کار سازمان بسیج مستضعفین قرار گیرد.

كد خبر : ۳۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با بیان اینکه سوء استفاده‌ها در شبکه‌های اجتماعی این فضا را برای خانم‌ها آسیب‌پذیرتر کرده است، گفت: آمار استفاده از اینترنت در کشور ما به دلیل دستپاچگی کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با سایر کشورها خیلی بیشتر است.

كد خبر : ۳۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


تلاش برای زیبا شدن، اینک از حد افراط هم گذشته است. رکورددار ورود وسایل و اقلام آرایشی شده‌ایم، در اعمال جراحی زیبایی تمام دنیا را انگشت به دهان کرده‌ایم. از بینی گرفته تا لب‌ها، ابروها، گونه‌ها، برداشتن موهای زائد با لیزر ظاهرا برای بعضی از همین جویندگان زیبایی، جایی نمانده به جز انگشتان پا!

كد خبر : ۳۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


«همباشى» یا «ازدواج سفید» چگونه پا در رسانه‏‌هاى ایران نهاد؟ این ‏بار نیز پاى رسانه‏‌هاى ضددین و ضدانقلاب در میان است. تابوشکنى و حرمت‏‌زدایى از اذهان جامعه مسلمان نسبت به این سبک زندگى مشترک، هدف اصلى چنین رسانه‏‌هایى است.

كد خبر : ۳۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


۱۵ آذر ۹۳ دختران شین آباد وارد دومین سال زندگی جدید خود می‌شوند،‌ حادثه‌ای که با آتش گرفتن بخاری نفتی کلاس درس آینده آنها را تحت الشعاع قرار داد اما حادثه شین آباد تلنگری است نسبت به وضعیت غیراستاندارد سیستم گرمایشی ۱۵۰هزار کلاس درس.

كد خبر : ۳۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


با بیان اینکه شبکه های اجتماعی و ماهواره ای پایگاهی برای حیازدایی و عفاف زدایی شدند، گفت:عفاف زدایی و حیازدایی بر افزایش طلاق، بی بندوباری، پاشیدگی بنیان خانواده تاثیرات مستقیم دارد.

كد خبر : ۳۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


ساره جوانمردی معتقد است که ورزش برای او به منزله وسیله ای برای اثبات توان مندی هایش به جامعه و همین طور تغییر نگرش اطرافیان نسبت به افراد دارای معلولیت به شمار می رود و حالا خوشحال است که توانسته از این ابزار برای دست یابی به هدفش استفاده کند.

كد خبر : ۳۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


طبق مستندات تاریخی و روایت های معتبر؛ حضرت زهرا (س) و عده ای از زنان جزو کسانی بودند که در جنگ ها حضور داشته و وظیفه رسیدگی به مجروحان جنگی را داشتند و زخم هایشان را درمان می کردند، از اینرو می توان گفت: اصل وجود زنان و حضورشان در جنگ ها بوده اما کیفیت این حضور با مردان مطمئنا متفاوت است.

كد خبر : ۳۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


«پل کَشکان» مربوط به دوره ساسانی، اتصال راه باستانی شهر شاپورخواست به مناطق غرب لرستان و کرمانشاه بوده که اکنون به دلیل کارهای غیرکارشناسی در حال تخریب است.

كد خبر : ۳۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده به خوبی اقتدار نظام اسلامی ایران را حفظ و به جهانیان ثابت کرد.

كد خبر : ۳۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


روزهای دفاع مقدس، تعداد مجروح ها آنقدر زیاد بود که استراحت ما در حد خواندن نماز وخوردن صبحانه و ناهار بود!ده تخت بود ولی صدها مجروح می آمد و می رفت، هر تختی بیش از یک ساعت در اختیار مجروح ها قرار نمی گرفت و با مجروح بعدی جایگزین می شد.

كد خبر : ۳۷۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


سفر به کربلا در اربعین حسینی تنها سفری است که کسی از سوغاتی‌های مادی یادی نمی‌کند و همه انتظارات خود را در یک درخواست خلاصه می‌کنند؛ «التماس دعا».

كد خبر : ۳۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


بازیگر سینما و تلویزیون که چند وقتی است خودش چادری شده با حضور در محافل مختلف زنان ایرانی را به استفاده از حجاب «چادر» تشویق می‌کند که در آخرین اقدامش موفق شد شهربانو و سهیلا منصوریان، خواهران قهرمان ووشو را چادری کند.

كد خبر : ۳۷۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


یک دختر جوان ۲۳ ساله در جریان کمک کردن به ۲ دختر نوجوانی که در دستشویی رستوران مشهور ” مک دونالدز” مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند، توسط یکی از متجاوزین سرش به زمین اصابت کرد و کشته شد، صدها تن به خاطر ادای احترام برای فداکاری دختر جوان در شهر برلین و در دانشگاه او تجمع کردند تا یاد و خاطره او را زنده کنند. آنها از دولت آلمان برای “توگسی آلبایراک ” کشته شده درخواست نشان افتخار ملی را داشتند.

كد خبر : ۳۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


برای همین شک نداشتم که حتما پشت این کار یه دلیل منطقی هم هست که دانش من بهش قد نمیده .

كد خبر : ۳۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


داعش تصمیم دارد تا ضرب سکه و اسکناس را در مناطق تحت سیطره جهت توجیه اقدام خود در اشغال مناطق شمال عراق توسعه دهد و از این طریق نوعی رسمیت به خلافت بدهد.

كد خبر : ۳۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


معاون اجتماعي نيروي انتظامي افرادي را که تن به "ازدواج سفيد" مي دهند، را افرادي "داراي اعتماد به نفس پايين"، "وابسته"، "مسئوليت گريز"، "كم مهارت" و اغلب "فاقد شجاعت اجتماعي" مي داند.

كد خبر : ۳۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت‌وگویی تشریح کرد بودجه ۸ میلیاردی معاونت امور زنان ریاست جمهوری صرف چه اموری شده است.

 

كد خبر : ۳۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


قائم مقام انجمن شاعران ایران در متنی که در اختیار ایسنا قرار داده است به پخش مستندی با عنوان «ازدواج سفید» از شبکه بی‌. بی‌. سی. انتقاد کرد

كد خبر : ۳۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


یک جامعه‌شناس گفت: ریشه بسیاری از ‏اختلافات و مشکلات درون خانواده‌ها بر اثر پخش برنامه‌ها و تاثیرات مخرب ماهواره‌های غربی و شبکه‌های فارسی زبان است که جوانان از این برنامه‌ها الگوگیری می‌کنند.

كد خبر : ۳۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


دختری که در فیس بوک و اینستاگرامش عکس مستهجن به نمایش می گذارد و از لایک های پسران، تعریف و تمجید هایشان به وجد می آید، یک بیمار است و باید درمان شود . او اعتماد به نفس کاذبی پیدا می کند و با همین اعتماد به نفس نیز پیش می رود حرف های دروغین دیگران را برای خود دروغینش به راحتی باور می کند و در پایان چنان می شود که نباید بشود.

كد خبر : ۳۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


روزنامه اشپیگل است بعد از مرگ «توگسی آلبایراک» در آلمان می‌نویسد: «اشتباه است که بگوییم نشان دادن شهامت مدنی (امر به معروف و نهی از منکر) کار غلطی است؛ ارزش کارهای خوب نباید به خاطر کردار انسان‌های بد از بین برود».

كد خبر : ۳۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


مدیرکل ثبت احوال استان لرستان از ثبت 673 مورد چند قلوزایی در این استان خبر داد.

كد خبر : ۳۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


اصل همتایی فرهنگی از مسائل مهم در انتخاب همسر است و یکی از مسائلی که در دانشگاه‌های ما مشکل‌ساز شده این است که دانشجوی ما نمی‌داند باید با همتای خود ازدواج کند.

كد خبر : ۳۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


هر چند نرخ باروری کل در اکثر کشورهای دنیا پایین آمده، اما شتاب این کاهش در ایران سریع تر است، بگونه ای که ایران دومین کشور اسلامی است که پایین ترین نرخ باروری را بعد از کشور آلبانی بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ دارا است.

كد خبر : ۳۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


ننه غلام جلو می‌آید، دست‌هایش را بالا می‌برد و شروع می‌کند به حرف زدن: سلام، به جدت من از بچگی می‌شناسمت. خانه شما می‌آمدم، پیش مادرت....

كد خبر : ۳۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.

كد خبر : ۳۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


وزارت حقوق بشر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که "ابوانس اللیبی" یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش، ۱۵۰ زن عراقی از جمله دختران جوان و زنان باردار را به قتل رسانده است.

كد خبر : ۳۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


شما هم شاید با زوج‌های جوان بسیاری در ارتباط باشید که از بچه‌دار شدن ترس دارند و این ترس تا حدی در زندگی آنها رخنه کرده که از هر صحبتی در مورد بچه دارشدن امتناع می‌کنند.

كد خبر : ۳۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


امروزه برای بسیاری از مخاطبان صدا و سیما این مهم غیر قابل انکار است که اغلب تبلیغات صدا و سیما در راستای تبلیغ یک وسیله یا ماده خوراکی حیاتی نیست.

كد خبر : ۳۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


گریز از خانه و استقلال طلبی، یکی از دلایل ادامه تحصیل دختران مهاجر است. این روزها شاهد رشد تعداد دختران هستیم که برای دوری از خانه، تحصیلات تکمیلی را انتخاب می کنند. بیبشتر خانواده های ایرانی معتقدند تحصیل آنها دیلی موجه دوری از خانه پدری بعد از گزینه ازدواج است و به این ترتیب، دختران را با نظارت به شهری دیگر برای ادامه تحصیل می فرستند.

كد خبر : ۳۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


این روزها در برخی از مراکز توزیع سبدکالا، مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در پلدختر مشغول دریافت اقلامی از قبیل مرغ منجمد هستند این درحالی است که برخی از شهروندان نسبت به تاریخ مندرج بر این مرغ ها و نحوه مصرف آنها گلایه هایی دارن

كد خبر : ۳۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


یک شبکه تلویزیونی روسی گفت: صدها نفر از زنان اروپایی به گروه تروریستی داعش پیوسته اند و دلیل عمده این مساله بحران اخلاقی و ضعف مردان اروپایی است که زنان این قاره را به داعش متمایل کرده است.

كد خبر : ۳۸۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن این حرکت بی رحمانه به دست گروه تروریسمی داعش، سنت تاریخ را بار دیگر به گوش کر آنان می خواند که راستی خون های به ناحق ریخته شده این زنان و دختران بی گناه بزودی دامن سرکردگان، آموزش دهندگان، حامیان و به وجودآورندگان آنان را خواهد گرفت

كد خبر : ۳۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


فرهنگ‌های غلط در جامعه یکی از مهم‌ترین موانع ازدواج است، برای رسیدن به ازدواج آسان باید موانع سر راه ازدواج شناسایی شوند، یکی از مشکلات سر راه ازدواج آسان بالا بودن مهریه‌هاست که لازم است در زمینه پایین آوردن مهریه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

كد خبر : ۳۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


تشکل های دانشجویی دانشگاههای لرستان با صدور بیانیه ای اظهارات اهانت آمیز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نسبت به آیت الله علم الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد و مجلس را که در همایش اطلاح طلبان کوهدشت مطرح شده است را محکوم کردند.

كد خبر : ۳۸۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


یک زن استرالیایی مظنون به قتل ۸ کودک، که روز گذشته بر اثر وارد شدن ضربات چاقو به قتل رسیدند، توسط پلیس دستگیر شده است.

كد خبر : ۳۸۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


این بانوی ۴۸ ساله الجزایری می گوید: کوبانی را مانند میهنم الجزایر دوست دارم و حاضرم تا آخرین نفس از آن بجنگم.

كد خبر : ۳۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


دانشگاه برای برخی بیش از زندگی علمی و پژوهشی بار زندگی مجردی را به همراه دارد.

كد خبر : ۳۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


دختر قلابی با ریختن طرح دوستی با پسران و مردان در شبکه‌های اجتماعی از آنان اخاذی می‌کرد.

كد خبر : ۳۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


تراژدی مرگ دختر ترک‌تبار آلمانی توسط یک جوان مقابل رستوران "مک‌دونالد" مهر تأیید دیگری بر ناامنی زنان در دنیای غرب است.

كد خبر : ۳۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


زنان به دلیل نوع خاص ارتباط بین بخش‌های مختلف مغزشان از توانایی بهتری برای انجام استدلال‌های کامپیوتری برخوردار هستند.

كد خبر : ۳۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


با نضج گرفتن مکاتب اجتماعی در سده‌های اخیر، توجه به منزلت زن و حفظ کرامت این مقام که نیمی از پیکره‌ی جامعه‌ی بشری را تشکیل می‌دهد، بیش‌تر گردیده است.

كد خبر : ۳۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر شاهد تغییراتی در الگوی مصرف و افزایش و شیوع مصرف در بین کودکان زیر 18 سال هستیم.

كد خبر : ۳۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


یک پژوهشگر روانکاوی گفت: فردی که تصمیم می‌گیرد خود را به خاطر ازدواج با دیگری کاملا عوض کند،عزت نفس پایینی دارد و خود را بی‌ارزش می‌داند. این وضعیت یک اختلال است و چنین فردی گزینه مناسبی برای ازدواج نیست

كد خبر : ۳۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


با مرور متن تعدادی از این آگهی ها که کم هم نیستند؛ به وضوح می بینیم برخی شهروندان به صراحت از دختران و زنان جوان می خواهند با آنها همخانه شوند.

كد خبر : ۳۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


بـاتـوجه به خونریزی‌های ماهانه، همه خانم‌ها در سنین باروری که دوره‌های قاعدگی دارند باید از نظر دریافت آهن و نیز احتمال کم خونی بررسی شوند.

كد خبر : ۳۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


نمي شود به هر کس که آرايش مي کند برچسب بيمار رواني زد؛ اما زماني که آرايش کردن و نکردن سبب ايجاد اضطراب و افسردگي يا رفع آن شود و احساس نياز به آرايش فرد را اندوهگين کند و اختلال کارکرد شغلي، تحصيلي، يا روزانه به وجود آيد، مي توان به عنوان نوعي مشکل رواني آن را بررسي کرد.

كد خبر : ۳۹۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


به طور کلی نصایح والدین به فرزندان و تذکر به اعمال و رفتار نامناسب آنها مسئله ای است بسیار مهم که باید به صورت خاصی و با تدبیر مخصوصی انجام پذیرد وگرنه به طور عادی نصایح والدین با عکس العمل منفی مواجه خواهند شد.

كد خبر : ۳۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


وضعیت و جایگاه لرزان زنان قجری در خانواده و اجتماع، به ضعف و انفعالشان دامن می زد و به سبب نداشتن چشم اندازی برای تغییر به وضعیتی بهتر، محیط و شرایط زندگی شخصی و اجتماعی خود را سرنوشتی محتوم بشمار می آوردند.

كد خبر : ۳۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


یک روانکاو گفت: قول‌ها و وعده‌هایی که دختر وپسر پیش از ازدواج به یکدیگر می‌دهند باید به واقعیت نزدیک باشد چون اگر برپایه و اساس درستی بیان نشود، بنیان زندگی را متزلزل می‌کند.

كد خبر : ۳۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناس مذهبی رابطه­ ای از جمله ازدواج پنهانی دختر و پسر در دانشگاه و خیابان، را غلط خواند و گفت: چرا که این نوع ازدواج‌­ها سه آفت را در پی خواهد داشت که یکی از آن­ها از بین بردن آرامش است.

كد خبر : ۳۹۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


فضای مجازی و دنیای شبکه ای اینترنتی، شاهد رشد قارچی و تکثیر معنادار سایت های فارسی زبانی است که ابزار تبلیغ سبک زندگی هستند اما نه سبک زندگی ایرانی-اسلامی بلکه سبک زندگی غربی برای ایرانیان مسلمان! این سایت ها از 8 جناح، به سبک زندگی ایرانی-اسلامی حمله ور شده اند.

كد خبر : ۳۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


باید دعا کنیم همه مردم ما و همه بزرگان ما حرمت ولایت را پاس بدارند، نظر ولی را بر نظر خود مقدم دارند، تلخ و شیرین او را و سرد و گرمش را رحمت و حکمت و نور بدانند تا به عاقبتی نیکو نائل آیند.

كد خبر : ۳۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تدبیر حکیمانه رهبری در به کار نگرفتن ابزارهای امنیتی برای خاتمه دادن به فتنه ۸۸ گفت: مردم خود همه چیز را فهمیدند و بهترین محاکمه برای سران فتنه در ۹ دی صورت گرفت.

كد خبر : ۳۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: زمان سکوت تمام شده است و مطالبه مردم محاکمه سران فتنه است.

كد خبر : ۳۹۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


در سیستم آموزش و پرورش همسانی بسیاری در برخورد با دختر و پسر وجود دارد در صورتی که آنها با یکدیگر تفاوتهایی دارند که باید دیده شود و هر کدام در کانالی جداگانه قرار گیرند.

كد خبر : ۳۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


مرد شيادي که از طريق فضاي مجازي با فريب دادن و اغفال دختران جواني که در شرف ازدواج بودند اقدام به انتشار عکس‌ها و فيلم‌هاي خصوصي آنها کرده و از اين طريق از طعمه هاي خود کلاهبرداري مي کرد شناسايي و دستگير شد.

كد خبر : ۳۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


استاد حوزه و دانشگاه به ریشه‌های بدحجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: بی‌حجابی نخست از محیط خانواده شروع می‌شود و فرزندان از رفتار و اعمال پدر و مادرشان الگو می‌گیرند و در گام بعد محیط بیرونی، دوستان، همسالان و همکاران بر فرد تأثیر می‌گذارند و چه بسا دختری با چادر وارد دانشگاه شده و در ترم‌های آخر، چادر را کنار می‌گذارد.

كد خبر : ۴۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


پدر علم روانشناسی ایران با بیان اینکه بیشتر کسانی که وارد مقوله مصرف مواد مخدر می‌شوند، از خانواده‌های ناسالم هستند که مرکزیت عاطفه در آن‌ها وجود ندارد، گفت: کمک به بهبود روابط خانواده جهت کاهش گرایش به مواد مخدر لازم است.

كد خبر : ۴۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


ایران یک کشور اسلامی است و بر اساس قانون، مردان می‎توانند با چهار زن ازدواج کنند. اما در حقیقت، در ایران 99 درصد مردان تنها یک همسر دارند.

كد خبر : ۴۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


یک کارشناس امور خانواده با بیان اینکه مردم در آغاز استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب هیجان به سراغ آنها می‌روند، گفت: اما این آغاز راه است و سرانجام آن در میان نوجوانان اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و در میان متأهلین بد‌بینی است.

كد خبر : ۴۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: خواص بی بصیرت در روند فتنه نقش داشتند و در واقع با بی تدبیری در آن شرایط تلاش کردند تا مردم را نسبت به شرایط موجود بدبین کنند.

كد خبر : ۴۰۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


مدیرکل ثبت‌احوال لرستان گفت: واقعه ولادت در خرم‌آباد ۶.۴ درصد افزایش داشته درصورتی‌که این آمار در استان ۴.۹ افزایش داشته است.

كد خبر : ۴۰۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


آتش‌بازیهای شب سال نو در شهرهای سیدنی، لندن و نیویورک آغاز می شود، گوگل لوگوی صفحه جستجو را به این مناسبت تغییر خواهد داد، بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا در هنگام مواجهه با یکدیگر سال نو را تبریک می‌گویند و ..

كد خبر : ۴۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


خواهرم این قدر طنازی نکن/ با اصول شرع لجبازی نکن

كد خبر : ۴۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


سال 2014 مملو از تحولات گسترده و پیچیده در عرصه سیاست داخلی و خارجی آمریکا بود. سیطره جمهوری­‌خواهان بر کنگره آمریکا، انتشار گزارش شکنجه‌­های وحشیانه سیا، افزایش بی‌­سابقه تنش میان مسکو و واشنگتن تا شکل‌دهی به ائتلاف مبارزه با داعش بخشی از این تحولات را تشکیل می­دهد.

كد خبر : ۴۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هرکس با شنیدن یازدهم دی ماه یاد چیزی می افتد. اما برای من یازدهم دی یعنی سید مجتبی علمدار؛ آخر یازدهم دی ماه هم روز ولادت پربرکتش بود و هم شهادت غمبارش

كد خبر : ۴۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


متأسفانه در جامعه ما تا حدی این اخلاق شکل رایج و عمومی دارد، باید آن را بپذیریم. مثلا می‌گویند از این آدم خوشم می‌آید و از فلانی خوشم نمی‌آید. این یک روحیه است. نمی‌فهمم چه می‌شود که ما از یکسری از آدم‌ها خوشمان می‌آید و از یکسری دیگر نه! به‌نظر من عادی این است که برای طیفی از افراد احساس بی‌تفاوتی کنیم. به نظرم کسانی که به هر دلیل از من خوششان نمی‌آید سوژه‌ای پیدا کردند و رهایش هم نمی‌کنند، به نظرم این مساله از جایی مدیریت می‌شود.

كد خبر : ۴۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


آیت‌الله بهجت خطاب به یکی از مخالفان وحدت: تو مطمئنی که اگر در سقیفه‌ی بنی‌ساعده بودی همان کاری را که عمر کرد، نمی‌کردی؟/ خاطره تلخ آیت‌الله مرعشی نجفی در مورد پاسخ وهابیون به مراسم عمرکشان/ تاریخ مرگ خلیفه دوم چه روزی است؟/ حدیث «رفع‌القلم» بهانه‌ای برای گناه/ بررسی شخصیت «ابولولو» و شبهات پیرامون وی/ آیا لعن در مجلس خصوصی اشکال دارد؟/ نکاتی مهم درباره «تبری و تقیه»/ نظرا مراجع تقلید درباره این مراسم چیست؟/ لینک دانلود  «نهم ربیع؛ جهالت‌‌ها و خسارت‌ها»

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


ما با شما از نظر فرهنگ دینی فاصله داریم، در روضه‌هایتان شرکت می‌کنیم، ولی خیلی مواقع داخل نمی‌آییم.

كد خبر : ۴۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


نمی توان منکر موفقیت و محبوبیت باربی به عنوان یک عروسک مدل شد. تمام تلاش های انجام گرفته برای جایگزینی آن نیز یا به شکست انجامیده و یا در نهایت به تولید محصولات مشابه منجر شده است.

كد خبر : ۴۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


شك كردن‌هاي همسرتان به‌خاطر عشق زيادش به شماست يا اشتباه‌هایی كه خودتان هر روز مرتكب مي‌شويد.

كد خبر : ۴۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


قبل از اینکه به خواستگاری بروید ، جلوی آینه بایستید و خوب به خودتان نگاه کنید ، چقدر این تصویر رو به رو را می شناسید؟

كد خبر : ۴۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


بنی صدر گفت که من اصولا عادت ندارم به زنم بگویم که شما برو در اتاق دیگر بنشین و یا جدا از ما غذا بخور و نمی‌توانم او را مجبور کنم که تو حتما باید یک نوع حجاب خاصی را داشته باشی.

كد خبر : ۴۰۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


می‌ خواستم چیزی که بیانگر عمق علاقه‌ ام باشد به شما هدیه بکنم، در میان امور مادی، عزیزترین چیزم همین گردنبند بود. این گردنبند یادبود شب ازدواجم است که به شما هدیه می کنم

كد خبر : ۴۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


 مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: یک میلیون و 20 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

كد خبر : ۴۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره گزارش ایران به کمیسیون مقام زن گفت: این گزارش با مشارکت همه دستگاه‌ها نوشته و به سازمان ملل داده شده است. اکنون در حال آماده‌سازی کتاب و نسخه چند رسانه‌ای آن هستیم و در آستانه برگزاری اجلاس کمیسیون مقام زن در اسفندماه منتشر می‌شود.

كد خبر : ۴۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


بنا به گفته پزشکان، این حالت بسیار نادر است و کمتر کسی را می توان دید که در کمتر از سه سال سه بار قلبش را عوض کند. بدن وی حالتی دارد که دریچه های قلب را به سرعت مسدود می کند ولی در مورد قلب سوم تا به الان اینگونه نبوده است.

كد خبر : ۴۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مصرف بی رویه برخی مواد غذایی در زنان و دختران جوان باعث بروز بیماری‌های زنان و دردهای دوران‌ قاعدگی می‌شود، به گفته برخی از متخصصان طب سنتی مصرف بیش از حد مواد ترش خود عاملی برای بروز ناباروری در زنان است.

كد خبر : ۴۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


یک متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه درد شکمی که از مشکلات دستگاه تناسلی زنان است با دردهای شکمی دختران فرق می کند، تأکید کرد: گرم کردن موضع درد و یا آرام کردن آن با مسکن ها همیشه پاسخ گو نیست چرا که درد از علایم مهم تشخیص بیماری است و اگر بیمار با خوردن مسکن آن را ساکت کند، مشکلش از چشم پزشکان مخفی می ماند.

كد خبر : ۴۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


گر بخواهیم ام المسایل و ام الموانع ازدواج را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم «ارتباط دختر و پسر» بیشترین آسیب را به ازدواج می زند.

كد خبر : ۴۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


مولاوردی معاون امور زنان و خانوده رئیس جمهور در بازدید از جشنواره تسنیم با محوریت سبک زندگی اسلامی حضور پیدا کرده و ضمن ابراز خرسندی از جشنواره گفت: باید به دختران در ایران حق انتخاب پوشش بدهیم، اما گویامولاوردی بدون درنظر گرفتن اصول اولیه حجاب که همان رعایت سادگی و آراستگی است حرف از زیبایی شناختی زده و بانوان را به سمت رنگ های شاد هدایت می کند . باید در نظر داشت که حجاب فارغ از پوشیدگی اصل سادگی را نیز محترم می شمارد.

كد خبر : ۴۱۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


کارشناس امور زنان و خانواده با انتقاد از سلیقه‌ای برخورد کردن مسئولان در حوزه زنان و خانواده گفت: لازم است در برنامه ششم توسعه آسیب‌های نو پدید در حوزه زنان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

كد خبر : ۴۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: اگر رضاخان چادر را به یکباره از سر زنان و دختران ایرانی برداشت اما شبکه های ماهواره ای این عمل را به آرامی و بدون سر و صدا در ابعاد وسیعتر انجام داده است.

كد خبر : ۴۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


«همه چیز آن جا است» سریال پربیننده این شب های تلویزیون است. یک مشخصه بارز هم دارد و آن شباهت روایی با سریال های فارسی زبان ماهواره است. این تاثیر پاشنه آشیل است یا مزیت؟ روایت شهرام شاه حسینی ، کارگردان «همه چیز آن جا است» را بخوانید.

كد خبر : ۴۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


معاون هماهنگ کننده در سپاه استان لر ستان گفت: انقلاب و دهه فجر میراث امام و شهداست و انشالله ما بتوانیم از آن خوب پاسداری کنیم.

كد خبر : ۴۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


کارشناس امور زنان و خانواده با بیان اهمیت رعایت عفاف و حجاب در جامعه گفت: رعایت حجاب باعث نهادینه شدن اعتماد بین زوجین می‌شود که در این صورت سلامت روانی خانواده‌ها تضمین خواهد شد.

كد خبر : ۴۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


رضاخان هفدهم دی‌ماه 1314 قانون کشف حجاب در ایران را تصویب کرد و زنان ایرانی باید پوشش‌هایی مثل چادر، روبند و روسری را کنار می‌گذاشتند؛ حالا بعد از 79 سال میراث‌داران رضاخان آزادی را فقط در عدم پوشش می‌بینند و نوع اعتراض خود را به هر شکل ممکن تا کسب هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایش در دنیا پیش می‌برند.

كد خبر : ۴۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


یکی از دلایل جذابیت و زیبایی مردان، داشتن هیبت و جذبه مردانه است نه داشتن یک صورت زنانه و حتی دختران و زنان از پسرانی که خودشان را شبیه زنان می کنند بدشان می آید.

كد خبر : ۴۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


امیرالمومنین می فرماید:« یکی از چهار چیزی که نظام ها و حکومت ها و دولت ها را نابود می کند، این است که به مسائل حاشیه ای و کوچک مشغول شوی»

كد خبر : ۴۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


موج نوگرایی در عصر ناصری موجب تغییراتی در جهان سنت شد، به طوری که ورود کالاهای خارجی، معاشرت با زنان اروپایی و نشریات همه همه دست به دست هم دادند تا زنان را وارد عرصه های جدید فعالیت های اجتماعی و حتی سیاسی کنند.

كد خبر : ۴۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


حجاب، مسئله اى فطرى است که از دیرباز در فرهنگ ملى و باستانى ما وجود داشته است. بى حجابى و کشف حجاب، از سال هاى بسیار دور مورد توجه استعمار جهانى بود؛ زیرا آنها فرهنگ ریشه دار ملت هاى اسلامى را هدف قرار داده بودند.

كد خبر : ۴۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


اینکه از قدیم الایام، مردان به عنوان خواستگارى نزد زنان مى‌رفته‌اند و از آن‌ها تقاضاى همسرى مى‌کرده‌اند، از بزرگترین عوامل احترام زن بوده، طبیعت، مرد را مظهر طلب و عشق آفریده و زن را مظهر مطلوب بودن و معشوق بودن قرار داده است.

كد خبر : ۴۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


یک کارشناس ارشد علوم تربیتی گفت: رشد جسمانی کودکان در سال‌های اولیه زندگی بسیار اهمیت دارد، نکته مهم این است که همه اعضای بدن به یک اندازه رشد نمی‌کند بلکه میزان رشد در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است.

كد خبر : ۴۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


آیت‌الله سیدجواد شهرستانی از اجازه آیت‌الله العظمی سیستانی در خصوص استفاده نیمی از سهم امام و سادات برای هزینه در اموری چون خیریه ازدواج خبر داد.

كد خبر : ۴۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در رایزنی فرهنگی ایران در سنگال، امسال با تشرف یک دانمارکی به دین مبین اسلام و ازدواج وی با دختر ایرانی، همراه بود.

كد خبر : ۴۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


این اولین بار نیست که می‌شنوم پدر یا مادری به شهادت فرزندشان افتخار می‌کنند، به قول مادر شهیدی که فرزند شهیدش را "حاج حسن آقا" صدا می‌زد: « من به شهادت فرزندم افتخار می‌کنم.»

كد خبر : ۴۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


 کارشناس علوم تربیتی گفت: با توجه به جنگ نرم به ازای هر یک میلیون نفر دشمن گودالهای را ایجاد کرده که خودمان آن را نمی بینیم.

كد خبر : ۴۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


ماجرای سعید پورحیدر که اخیراً بی‌بی‌سی وی را روزنامه‌نگار منتقد جمهوری اسلامی خوانده و مدعی بازداشت وی شده است، حقایقی عجیب را درباره ضدانقلاب، بی‌بی‌سی و ... آشکار می‌کند.

 

كد خبر : ۴۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


یک کارشناس ارشد مامایی گفت: کم‎خونی فقر آهن، شایع‎ترین گونه کم‎خونی در زنان است.

كد خبر : ۴۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


چینی‌ها بعد از تغییر چهره و رنگ مو این‌بار به سراغ تغییر صدای خود با استفاده از نوعی جراحی خطرناک رفته‌اند.

كد خبر : ۴۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


باید مهریه رو یه جوری سنگین بگیرَن که واقعا ضمانتی بشه برایِ حفظ زندگی ، روش های قبلی که دخترخانما اتخاذ کرده بودند متاسفانه جواب نداده ، ولی من به فکر یه راه حل تازه افتادم که انشاالله جواب میده ، دختر خانم ها بیائید از امروز مهریه ها رو سنگین بگیرید اما نه سنگین مادی که سنگین معنوی

كد خبر : ۴۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


آنچه از بیانات فقها به دست می‌آید، آن است که صرف حجاب داشتن و کامل‌بودن آن موجب جواز ورزش کردن زن در منظر نگاه نامحرم نخواهد بود. چنان‌چه در استفتایی از امام خمینی (ره) چنین آمده است: "آیا زن مى‌تواند بالباس‌های گشاد و با روسرى و شلوار در برابر نامحرمان ورزش کند؟" و ایشان در پاسخ فرموده‌اند: "از این عمل احتراز شود."

كد خبر : ۴۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


بعد از فوت پدر، مادرم و ما چهار دختر چرخه زندگی را بدست گرفتیم و بر زمینهای کشاورزی پدرم مشغول کار شدیم همین باعث شد ما زنان کوچک، سخت کوش و متبحر در کشاورزی شویم.

كد خبر : ۴۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


عروسک فولا طوری طراحی شده است که بر خلاف باربی نماد یک زن مسلمان باشد که زندگی اش بر محور خانه و خانواده می چرخد اما برخی معتقدند فولا تنها یک باربی محجبه است.

كد خبر : ۴۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


سعی کرد بر غم توی دلش غلبه کند؛ با لبخند جوابش را داد: «مثل همیشه مواظبم تا بیایی.» اما مثل اینکه حرفش را نشنیده باشد، ادامه داد: «زهرا جان! اگه خواستی ازدواج هم کنی، مانعی نداره...»

كد خبر : ۴۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی گفت: یکی از علت‌های مهم جوان‌تر شدن سن طلاق و زنان آسیب‌دیده اجتماعی، استفاده از برنامه‌های ماهواره است.

كد خبر : ۴۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


مسابقه های اسکواش قهرمانی دختران کشور جمعه شب با معرفی نفرات برتر به میزبانی هیات اسکواش استان قم پایان یافت.

كد خبر : ۴۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


یک متخصص آنکولوژیست به خانم‌ها توصیه کرد برای جذب بیشتر، قرص آهن را آخر شب مصرف کنند.

كد خبر : ۴۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


سنتی بودن جامعه از یک‌سو و عدم سازگاری شبکه‌های اجتماعی با فرهنگ ایرانی باعث شد، استفاده از شبکه‌های اجتماعی همراه با برخی رفتارهای افراطی، دردسرها و مشکلاتی باشد که شاید هیچ‌کدام از مخاطبان، خودشان را دچار چنین مشکلاتی نمی‌دیدند.

كد خبر : ۴۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


مبحث پیر شدن تدریجی نفوس کشور را نمی توان از مبحث کاهش آمارازدواج ، افزایش آمار طلاق و افزایش سن ازدواج جدا دانست .

كد خبر : ۴۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


یک کارشناس ارشد روانشناسی با بیان اینکه در بسیاری از موارد قاچاقچیان از زنان معتاد برای حمل و نقل مواد مخدر استفاده می کنند، گفت: در حال حاضر اعتیاد زنان و دختران جوان به قلیان بسیار مشهود است؛ مصرف قلیان توسط زنان زمینه ساز گرایش آنها به دیگر مواد اعتیادآور خواهد شد.

كد خبر : ۴۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


«ترانه شکیل» دختر ایرانی الاصلی که در انگلستان زندگی می کرد، چند ماه پیش بدون اینکه به کسی بگوید به همراه فرزند نوزاد خود انگلستان را به مقصد سوریه ترک کرد.

كد خبر : ۴۳۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


یک درمانگر آسیب های اجتماعی، با بیان اینکه 95 درصد از داروهای لاغری که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود دارای آمفتامین و مشتقات آن است، گفت: درحال حاضر با محدودیت مراکز ترک اعتیاد برای زنان مواجه هستیم که باید این محدودیت ها برطرف شود.

كد خبر : ۴۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


یکی از شدیدترین و بدترین تشنج های شیرخواران ، به نام " سندرم اسپاسم شیرخواران"، علامتی شبیه به دل درد، همراه با بی قراری و پرش های طبیعی هنگام خواب دارد.

كد خبر : ۴۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


همانگونه که ازدواج سفید را رابطه مشترک دختر و پسر بدون ازدواج تعریف کرده اند، نکاح معاطاتی هم به ازدواج بدون بیان صیغه عقد گفته می شود.

كد خبر : ۴۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


یک روانپزشک گفت: اعتقاد به عوض کردن، افراد بعد از ازدواج از بزرگترین اشتباهات رایج در بین جوانان و آغاز بسیاری از مشکلات و کشمکش هاست، چرا که هیچ گاه نمی توان رفتار شخص را تغییر داد بلکه تنها شاید بتوان برخی از خلقیات او را تلطیف کرد.

كد خبر : ۴۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


با این مایع رنگی می‌توانید جنسیت جنین تان را انتخاب کنید.

كد خبر : ۴۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: دهکده مقاومت در لرستان راه‎اندازی می‏‌شود.

كد خبر : ۴۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


یک استاد دانشگاه با بیان اینکه امروزه سیگار به دست گرفتن زنان و دختران نه تنها زننده نیست بلکه به یک ژست اجتماعی و کلاس در آمده است. گفت: این رفتار زمینه ساز رفتارهای نابه هنجار دیگر خواهد شد چرا که عموما درمان اعتیاد در زنان تخصصی نیست.

كد خبر : ۴۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


با انتشار گزارش اعلام سوء استفاده از تصاویر زنان و دختران محجبه در شبکه‌های اجتماعی یکی از کمپین‌ها تعداد قابل ملاحظه‌ای از پست‌های خود را که در آن زنان و دختران محجبه با هدف ترویج حجاب تصاویر خود را منتشر کرده بودند حذف کرد.

كد خبر : ۴۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


اگرچه تغییر موقعیت‌ زن‌ و نقش‌ وی‌ در جامعه‌ تحت عنوان رشد زنان به جامعه‌ی ما ارائه شد؛ اما‌ به‌ عقیده‌ی‌ پایه‌گذاران‌ سیاست‌های‌ جمعیتی‌، به‌ معنی‌ جدا شدن‌ زن‌ از هر گونه‌ ارزش‌های‌ اخلاقی‌ و اجتماعی‌ با‌ ریشه‌ی مذهبی‌ است و همین‌ امر یکی‌ از ابزارهایی است‌ که‌ موجب‌ می‌شود سطح‌ رشد جمعیت‌ در کشورهای‌ اسلامی‌ سیر نزولی‌ داشته‌ باشد.

كد خبر : ۴۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


این نوع دوست‌ها دوست ندارند غم، نگرانی، سختی‌ها و تعهّدات خانوادگی را تحمّل کنند و فقط فکر لذّت‌اند، زندگی مشترک هم آمیزه‌ای از غم‌ها و شادی‌هاست.

كد خبر : ۴۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سرطان به علائم و ضرورت‌های پیشگیری از سرطانی که فقط در بین زنان شایع است باعث مرگ آنان می‌شود،پرداخته شد، بطوریکه عنوان شد سرطان دهانه رحم در کشور از هر دو زن مبتلا به این بیماری جان یک نفر را می‌گیرد.

كد خبر : ۴۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که باید پیش از پوشاندن لباس‌خواب به بچه‌ها در نظر بگیرید، درجه حرارت هوای اتاق خواب آنهاست. اگر اتاق خواب فرزند شما در فصل پاییز و زمستان به اندازه کافی گرم و در فصل بهار و تابستان به اندازه کافی خنک است.

كد خبر : ۴۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹


در جامعه ای که اکنون در آن زندگی می کنیم نیاز به داشتن درآمد امری ضروری قلمداد می شود و قشر تحصیل کرده جامعه که بسیاری از آن ها را خانم ها تشکیل می دهند؛ انتظار دارند بعد از فراغت از تحصیل به کاری شایسته و مناسب با تحصیل خود مشغول شوند.

كد خبر : ۴۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


مدیر پروژه طرح همسان‌گزینی از رونمایی از سایت همسان‌گزینی در یک ماه آینده خبر داد.

كد خبر : ۴۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


به نظر می‌رسد که این روزها وقتی اخبار مربوط به طلاق گرفتن بعضی و ازدواج یا نامزد کردن بعضی دیگر را می‌شنوید، تعجب می کنید. واقعیت این است که ازدواج برای همه آدم ها مناسب نیست.

كد خبر : ۴۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


کارشناس ویژه فضای سایبری سپاه با تاکید بر اشراف اطلاعاتی کامل بر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی، به بیان جزئیات جدیدی از فعالیت‌های باند فساد در شبکه‌های اجتماعی که اخیرا دستگیر شدند پرداخت.

كد خبر : ۴۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: سندروم تخمدان پلی‌کیستیک اختلالی متابولیکی است و تشخیص زودهنگام آن می‌تواند به پیشگیری از عوارضی مانند دیابت، سکته‌های قلبی و سرطان رحم کمک کند.

كد خبر : ۴۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


این اجساد در جریان جست‌وجو در منطقه سینونی در استان نینوا برای یافتن مهمات رهاشده و مین‌های کارگذاری شده داعش پیدا شده است.

كد خبر : ۴۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


نگاهی به آمار اخیر منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حکایت از وضعیت نامناسب حضور زنان در بازار کار دارد به طوری که در بسیاری از استانها نرخ بیکاری زنان جوان بیش از 50 درصد و این نرخ در استان ایلام برابر با 87.7 درصد است.

كد خبر : ۴۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


یکی از آسیب‌هایی که ازدواج را در نسل جوان به خطر می‌اندازد، نادیده گرفتن خانواده طرفین و استفاده از روش‌های جدیدی مانند دوست‌گیری از طریق تلفن همراه، چت و در جاهایی همچون محیط کار، دانشگاه و ... است که قرآن کریم نیز در آیه ۲۵ سوره مبارکه نساء چنین آغازی برای زندگی را نهی کرده است.

كد خبر : ۴۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت، بدون شعار دادن جوانمردی را به مخاطب یادآوری می‌کند. به ما توجه می‌دهد که به اطرافمان نگاه کنیم و تا آنجا که می‌توانیم، دست دیگران را بگیریم. فیلم می‌تواند سمبل و نمادی از یارانه‌های اعطایی دولت نیز تلقی شود. زیرا مدیران این طرح نمی‌توانند و نتوانسته‌اند نیازمند واقعی را از غیر آن تشخیص دهند.

كد خبر : ۴۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


تا روی صندلی جاگیر شدم دیدم عوامل فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» روی صحنه آمده اند. دختری چادری نظرم را جلب کرد. صدای خنده تمسخر آمیز چند نفر که پشت سرم نشسته بودند، نظرم را جلب کرد.

كد خبر : ۴۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۵


یکی از کارشناسان مذهبی لرستان گفت: در ازدواج سنتی نقش خانواده پر رنگ بوده است

كد خبر : ۴۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


می توان به جرأت گفت که بارداری و فرزندآوری، یکی از شیرین ترین تجربه های زندگی هر زنی است. این دوران آنقدر حائز اهمیت است که حتی در آموزه های دینی ما برای شروع و ورود به این دوران عمل به دستوراتی توصیه شده است که توجه به تغذیه پیش از بارداری و در دوران حاملگی، یکی از همین توصیه هاست.

كد خبر : ۴۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


در گوشه‌ای از همین حوالی شهر مشهد در روستای «قرقی» مردی زندگی می‌کند که ۳۳ سال است چشمانش «رنگ خواب» را ندیده‌اند.

كد خبر : ۴۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


از آغازین روزهای زندگی بشر در این دنیای پهناور، تا یکی - دو قرن قبل، تمایل به باروری و داشتن فرزند، یکی از خواسته های طبیعی بشر، و تمایل به مادر شدن یکی از طبیعی ترین و معقول ترین خواسته زنان بود.

كد خبر : ۴۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


یک کارشناس بهداشت خانواده با بیان این که آمار سقط جنین در جوانان مجرد افزایش پیدا کرده گفت : متاسفانه روزانه شاهد مراجعه کنندگانی هستیم که با مشکل بارداری ناخواسته مواجه اند و راحت ترین کار را سقط جنین می دانند.

كد خبر : ۴۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


مشعل نخستین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی، ورزشی کارگران کشور، روز شنبه در میان استقبال، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی و مردم وارد حوزه استحفاظی شهرستان پلدختر شد و از این شهرستان عبور داده شد.

كد خبر : ۴۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


مرگ ماهی فیلمی پر بازیگر است که بازیگران حرفه ای اگر چه بازی های زیبایی را رقم زده اما کوچکترین کمکی به پیشبرد هدف اصلی فیلم که همانا انتقال پیام کمرنگ شدن محبت بین اعضای خانواده است، نداشته اند. گویی در این فیلم کارگردان پیاز داغ رخنه مدرنیته در بدنه خانواده ایرانی را کمی زیاد کرده است!

كد خبر : ۴۵۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


در زمان نخست وزیری هویدا، زندگی و فعالیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بهائیان علنی شد دیگر مجبور نبودند دین خود را از سایر هموطنانشان پنهان کنند.

كد خبر : ۴۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


رعایت حیا به منزله روح پوشش است و پوشش بدون حیا کالبد بدون روحی است که زن را از دست یابی به کمالی که قرار است با رعایت حجاب اسلامی به آن برسد وامی‌دارد.

كد خبر : ۴۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


با توجه به این پیشینه، آنچه رخ داده، ادامه تلاش های شهاب مرادی برای احیای نام مبارک حضرت خدیجه(س) در میان جامعه اسلامی است.

كد خبر : ۴۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


یک متخصص زنان و زایمان از «اندومتریوز» یا کیست، تنبلی تخمدان و چاقی به عنوان مهم ترین دلایل عدم باروری در بانوان نام برد و گفت: علاوه بر درمان های رایج برای این بیماری ها بهتر است بانوان با بارداری در زمان های مناسبت، تغییر در سبک زندگی، تغذیه و رژیم های درست غذایی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

كد خبر : ۴۵۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ایران به کمک ملت عراق برای نابودی داعش شتافت تا جایی که جهان حتی خود اوباما مات و مبهوت ماندند از این که داعش با برنامه ریزی چند ساله ای که داشت در عراق شکست خورده است و ایران بلای جان داعش در عراق شد.

كد خبر : ۴۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


مینو اصلانی رئیس بسج جامعه زنان کشور در حاشیه حاشیه سومین دوره توانمند سازی مسئولین بسیج جامعه زنان نواحی و اقشار گفت: راهپیمایی 22 بهمن امسال مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی بود که می گفتند ملت مسلمان ایران از وضعیت موجود کشور خود خسته شده اند.

كد خبر : ۴۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


«عماد مغنیه» در حالی به فیض شهادت نائل آمد که هنوز مردم به خوبی او را نشناخته و اسرار زیادی از او همچنان پنهان مانده است و فقط مادر این شهید بزرگوار است که می تواند گوشه ای از ویژگی های اخلاقی و روحیه شجاع او را به تصویر بکشد.

كد خبر : ۴۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


فقط یادتان باشد که این پول نیست که باعث می‌شود بتوانید دختری را به دست آورید. این اعتماد به ‌نفس، آرامش، اخلاق و زبان بدن شماست که شما را خواستنی می‌کند.

كد خبر : ۴۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


دختر شهید عماد مغنیه با بیان برخی ویژگی های این شهید بزرگوار به عنوان یک پدر و یک فرمانده مقاومت، گفت: پدرم رویای آزادی فلسطین را در سر داشت.

كد خبر : ۴۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


دختری که برای رسیدن به راه صحیح، مجاهدت کرد و برای نگه داشتن گنج درستی، هجرت را بر قرار ترجیح داد. وقت برگشتن، از او خواهش کردم که برایم بنویسد؛ از آنچه دیده و شنیده و اندیشیده...

كد خبر : ۴۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


كد خبر : ۴۵۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


«ای پیامبر! به همسران و دختران خویش و بانوان با ایمان بگو که روپوش خود را برگیرند تا به عفاف و حُریّت شناخته شوند و مورد آزار و تعرّض هوسرانان قرار نگیرند و خداوند، آمرزنده و مهربان است»

كد خبر : ۴۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


یک روانشناس گفت: گاهی محیط خانوادگی و تماشای برخی فیلم‌ها موجب می‌شود تا کودک برای تامین حس زیبایی خود از لوازم آرایشی استفاده کند. بهترین واکنش والدین این است که به جای تنبیه با فرزند خود صحبت و او را در کلاس نمایش ثبت‌نام کنند.

كد خبر : ۴۵۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


یک زن انگلیسی که به همراه نوزادش پس از سفر به سوریه به اجبار به ازدواج تروریست‌ های داعش درآمده بود، پس از بازگشت در لندن دستگیر شد.

كد خبر : ۴۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


قرار نیست زن زندگی شما بدون نقص باشد، همین که از نظر شما کامل باشد کافی است. اما از کجا باید بدانید که او را پیدا کرده اید؟

كد خبر : ۴۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


روز پنجشنبه طبق روال همیشه بر سر مزار پدر رفتم و دیداری تازه کردم ،البته دلم خواست که مدت زیادی آنجا بمانم و یا بهتر بگویم دوست دارم منزلگاهم برای همیشه هر چه زودتر به آنجا نزد قبر مطهر پدرم انتقال یابد.

كد خبر : ۴۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


یک کارشناس امور زنان با انتقاد از عملی نشدن طرح‌های حوزه زنان گفت: باید طرح‌های حوزه زنان از حرف به عمل برسد و از سوی دیگر مسئولان می‌توانند الگوی خانواده سالم و پایدار ایرانی را به سایر جوامع ارائه دهند.

كد خبر : ۴۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


پرفسور باهر بنیانگذار مکتب رفتارشناسی با اشاره به اهمیت هم کفو بودن زوج های جوان برای ادامه زندگی گفت: هرگز بر پایه تغییر شخصیت کسی با او ازدواج نکنید چرا که هیچ فردی تغییر نمی کند مگر خودش بخواهد.

كد خبر : ۴۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


دخترم، فاطمه جان! هركس نماز را سبك شمارد و به شرايط و دستورات آن بى اعتنايي نمايد، خداوند او را به پانزده نوع عقاب، مجازات مى گرداند.

كد خبر : ۴۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


پایش را که از ماشین پایین گذاشت، چشمش افتاد به حجله‌ رسول، درست سر خیابان. بغض کرد. عروس را از ماشین پیاده کرد. همه کف میزدند. کل می‌ کشیدند اما...

كد خبر : ۴۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


شانزدهمین کتاب سال دفاع مقدس دقایقی پیش در باغ موزه دفاع مقدس آغاز و برگزیدگان خود را معرفی کرد. «دختر شینا»،‌ «رُنج»،‌ «من زنده‌ام» و «درد» از جمله برگزیدگان و شایستگان تقدیر این جایزه هستند.

كد خبر : ۴۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: کمیته امداد لرستان ۲ هزار و ۱۳۵ فرصت شغلی با هزینه ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ ایجاد کرده است.

كد خبر : ۴۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


دکتر محمد علی نیلفروش زاده متخصص پوست می گوید بارداری، شیردهی، آلرژی، عفونت فعال و ضعف سیستم ایمنی از مهمترین موارد ممنوعیت بوتاکس هستند.

كد خبر : ۴۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


این که انسان، یک کودک زیبا داشته باشد، شاید آرزوی هر مادر و پدری باشد.

كد خبر : ۴۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، وضعیت زن ایرانی را در برخی عرصه‌ها "مثال‌زدنی" توصیف کرد و لزوم تلاش بیشتر برای معرفی الگوی اسلامی-ایرانی زن به جهان را مورد تاکید قرار داد.

كد خبر : ۴۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


حضرت زینب کبری (س) دختر امیر مومنان امام علی (ع) و فاطمه زهر ا (س) است.  شجاعت پدر، عفت مادر و غیرت برادران را در وجود مطهر خویش یک جا دارد.

كد خبر : ۴۶۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


امام خمینی(ره) در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نمی‌کردند ، هر طوری که دوست داشتم ، زندگی می‌کردم . به رفت‌وآمد با دوستانم کاری نداشتند. به احمد جان خیلی سفارش مرا کردند ، به او گفتند : خیلی مواظب مادرت باش. من نتوانستم تلافی کنم و تو تلافی کن.

كد خبر : ۴۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


پوشش سر باید تمام موی سر را بپوشاند و آرایشی که باعث جلب توجه دیگران گردد گناه بسیار بزرگی است.

كد خبر : ۴۶۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


یک دکترای فقه و حقوق مبانی اسلامی توانمندسازي زنان‌ را ايجاد زمينه‌هاي عدالت اجتماعي در جامعه دانست و گفت:تواناسازی نه به معنای تفوق و برتري جنسيتي‌است،زيرا چه مرد سالاري و يا زن سالاري و يا تفوق يکي بر ديگري آثاری نامطلوب در پی دارد.

كد خبر : ۴۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


ازدواج مهم ترین بخش از زندگی هر دختر و پسری است.

كد خبر : ۴۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: پیوست فرهنگی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای شبکه‌های مجازی به منظور تحکیم بنیان خانواده باید از تمام دستگاه‌ها مطالبه شود.

كد خبر : ۴۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


معصومه آباد می گوید: زمانی که یادداشت‌های سردار سلیمانی را دریافت کردم به صورت پاورقی در تمام فضاهای کتاب نوشته شده بود.

كد خبر : ۴۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


علل تاخیر و یا گریز جوانان به خصوص دختران جوان از ازدواج را مى توان دلایل عدیده ای دانست .

كد خبر : ۴۶۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


با آنکه حضرت فاطمه(س) در میان زنان عصر پیامبر(ص) برجسته و از نوادر دهر بوده و هست، اما هیچ نشانی از آن صاحب نشان پیشگاه خدا و پیامبر(ص)، در مدینه نیست و هیچ کسی قبر ایشان را نمی‌شناسد.

كد خبر : ۴۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


آیت‌الله ضیاءآبادی از اساتید اخلاق می‌گوید: زنی که با تنی خسته و روحی آشفته و احیاناً عواطفی آلوده و ناسالم بر اثر برخورد با نامحرمان به خانه بر می‌گردد، چگونه می‌تواند محیط خانه را آسایشگاه کاملی برای شوهر و آموزشگاه سالمی برای فرندانش بسازد؟

كد خبر : ۴۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


چند روز دیگر به برگزاری نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک مانده است اما مسافران این همایش بین‌المللی از کشورمان بیش از ۱۰۰ نفرند که حضور این افراد در این نشست ابهام‌برانگیز است.

كد خبر : ۴۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری از ورود و فروش لاک ناخن از جنس طلا در کشور خبر داد و گفت: تغییر سبک زندگی و گرایش به زندگی اشرافی گری از دلایل استفاده غیر منطقی از برخی اقلام است.

كد خبر : ۴۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در اطرافمان زنانی زندگی می کنند که به دلایل زیادی همچون فقر و اعتیاد همسر و یا اعضای خانواده، مجبورند بار زندگی خود و خانواده را به دوش بکشند و شجاعانه برای تامین مخارج زندگی تلاش کنند.

كد خبر : ۴۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از مسئولان و دولتمردان را به فکر انداخته و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان هم در زمینه حرفه‌ای خود آن را بررسی و پژوهش می‌کند، افزایش میانگین سن ازدواج و بی‌رغبتی جوانان ایرانی برای تشکیل خانواده است.

كد خبر : ۴۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


آتنا فرقدانی که از وی به عنوان تنها یک "هنرمند" در رسانه‌های ضد انقلاب نام برده می‌شود در جریان فتنه ۸۸ به صورت آشکارا به اراذل و اوباشی پیوست که تعداد زیادی از هم‌وطنان را کشته و به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

كد خبر : ۴۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


ملاک همسرداری در درجه اول، امور معنوی انسانها است.

كد خبر : ۴۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در نشستی که با عنوان «زنان پس از پیروزی انقلاب» برگزار شد؛ الهه کولایی استاد دانشگاه و عضو بنیاد باران و فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس در مورد وضعیت زنان در کشور و همچنین دلایل نپوستن ایران به کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان به مناظره پرداختند

كد خبر : ۴۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


عضو اسبق کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسیاری از ناهنجاری های رفتاری و اجتماعی الگو برداری شده از برنامه های ماهواره ای است، گفت:در بسیاری از برنامه های ماهواره ای روابط غلط و خارج از عرف بین زن و مر د به عنوان تمدن و پیشرفت مطرح می شود.

كد خبر : ۴۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: امسال بیش از ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحب در استان لرستان جمع آوری شده است.

كد خبر : ۴۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


امام صادق(ع) سؤال فرمود: آیا می‌دانید تفسیر کلمه «فاطمه» چیست؟ سپس فرمود: یعنی شر و بدی در وجود او راهی ندارد و اگر برای همسری این بزرگوار علی نبود تا قیامت کسی همشأن ایشان نمی‌شد.

كد خبر : ۴۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


با مطالعه این نوشتار وضعیت‌های خطرناک را بشناسید تا هنگام مواجهه با آنها بتوانید معقولانه و منطقی، برای رفع و رجوع آنها گام بردارید. بخش های بعدی این مطلب را در روزهای بعد بخوانید.

كد خبر : ۴۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


زنانی که در دوران بارداری سیگار می کشند و به آن اعتیاد دارند بدانند که فرزندشان در آینده دچار سرطان خواهند شد.

كد خبر : ۴۷۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


سه سال از سرنوشت اسرارآمیز این زن می‌گذرد و همسر و دخترانش چشم انتظار مانده‌اند.

كد خبر : ۴۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


سهل انگاری پزشکان در عدم کنترل بیماری شدید افسردگی در یک زن باردار سبب خودکشی او در کشور انگلستان شده است.

كد خبر : ۴۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم کفو بودن خانواده ها شرط لازم و نه کافی برای ازدواج است چر ا که همطرازی شخصیت فرهنگی و اجتماعی خانواده ها، همگرایی بیشتری را در زندگی مشترک ایجاد خواهد کرد.

كد خبر : ۴۷۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


گوش سپردن کودکان به درخواست های والدین اغلب به نوع درخواست و چگونگی مطرح کردن آن بستگی درد.

كد خبر : ۴۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی درباره دغدغه‌های شخصی و حرفه‌ای اش پس از ازدواج، دنیای بارداری و حضورش در دو فیلم و سریال جدید سخن گفته است.

كد خبر : ۴۷۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


زن جوان که نمی‌توانست تحمل کند شوهرش با همکارهای دخترش در ارتباط باشد تصمیم به جدایی گرفت.

كد خبر : ۴۸۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


کارشناس امور زنان کشورمان دغدغه‌های موجود در پکن+۲۰ را مطرح کرد.

كد خبر : ۴۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


بعد از آنکه قلب مناطق آلوده به مین در مناطق مهران تمام شد قصد کرده بود که 1 ماه به کوشک اهواز برود. در پایان یک ماه ماموریتی که در آنجا هم با مین‌های ضد نفر و ضدتانک دست و پنجه نرم کرده بود و وقتی که قرار بود به خانه برگردد، شهید شد.

كد خبر : ۴۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


خبرنگار و مستند ساز آمریکایی از اینکه بخشی از مردم ایران روش‌های غربی را در زندگی پیاده می‌کنند، ابراز تاسف کرد.

كد خبر : ۴۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


مدیرکل اطلاعات و آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۴ میلیون و ۷۸۱ هزار جوان تحصیلکرده در کشور هرگز ازدواج نکرده اند، گفت: ۷۹۱ هزار نفر آنان از سن ازدواج گذشته اند.

كد خبر : ۴۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


در کدام لحظه ، زن به خدا نزدیک تر است؟ پاسخ مناسبی مطرح نشد، تا اینکه حضرت زهرا (علیها السلام) سئوال پدر را شنید و پاسخ داد...

كد خبر : ۴۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


کمیسیون مقام زن یکی از اولین نهادهایی است که توسط شورای اقتصاد اجتماعی ملل متحد از سال 1946 شکل گرفته است و یکی از کمیسیون های فرعی کمیسیون حقوق بشر می باشد. در سال 1947 به عنوان یک کمیسیون مستقل کار خود را در سازمان ملل آغاز کرد و پیشنهادات خود را به شورای اقتصادی اجتماعی ارائه می‌دهد.

كد خبر : ۴۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


بهنوش بختیاری در صفحه شخصی اش با انتشار یک عکس خداحافظی کرد.

كد خبر : ۴۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


نفرین به جدایی،نفرین به جنگ و ویرانی، نفرین بعث و رژیم بعثی که تمام هستی مان را گرفت و ما را برای همیشه در حسرت مهر مادری نشاند

كد خبر : ۴۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


کارشناسان اعلام کردند در نتیجه عواملی به ویژه مشکلات اقتصادی و بیکاری سن ازدواج در بین جوانان عربستانی بالا رفته و طی دو دهه گذشته تعداد دختران مجرد در این کشور ۱۵ برابر شده است.

كد خبر : ۴۸۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


یک پژوهشگر نظر اسلام درباره شادی را تشریح کرد.

كد خبر : ۴۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


نتیجه عمل به سیاست های غربی و پذیرفتن فرهنگ غربی، سرازیر شدن میلیون ها زن و دختر به بازار کار بود که نتیجه آن تزلزل شدید در نهاد مقدس خانواده، به ویژه تربیت فرزند و از آثار شوم آن کاهش شدید و نگران کننده جمعیت بود.

كد خبر : ۴۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


با روش هایی بسیار ساده می‌توان مصرف لبنیات روزانه را افزایش داد.

كد خبر : ۴۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


خیلی وقت است که به ازدواج فکر می‌کنی. ازدواج دیگر یک رویا یا یک امید نیست، برای تو حالا یک کابوس است. انگار بختکی است که افتاده است روی زندگی‌ات و دارد فرصت همه کار را از تو می‌گیرد.

كد خبر : ۴۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


علامه جعفری تأکید می‌کردند که من دو چیز را به خانوم‌ها سفارش می‌کنم، اگر اینها را رعایت کنند من بهشت را به آن‌ها تضمین می‌کنم...

كد خبر : ۴۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


مدرس دانشگاه لرستان اظهار کرد: خانواده‎ها و مدارس باید سعی کنند که از افراط و تفریط تربیتی و آموزشی به‌دور باشند و رسانه‎ها نیز باید جهت جلوگیری از بروز خشونت بین نوجوانان، الگوسازی فرهنگی کنند.

كد خبر : ۴۹۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


گفت: «مي خوام خونمون بشه حسينيه تا هيچ وقت شهدا رو فراموش نكنيم» گفت: «چطوري مي خواي يادشون رو زنده كني؟»

كد خبر : ۴۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


پرفسور باهر، با بیان اینکه ازدواج یک حق خصوصی و طلاق یک حق عمومی است، گفت: شما می توانید مادامی که به گناه نیفتید، ازدواج نکنید اما اگر ازدواج کردید، تصمیمتان برای طلاق دیگر فقط به خود شما بستگی ندارد؛ چون خانواده یک نهاد اجتماعی کوچک است و به هم ریختن آن نیاز به نظر تخصصی دارد و به همین دلیل یک حق عمومی است.

كد خبر : ۴۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حجاب اسلامی یکی از مقولاتی است که در دنیای امروز توجه زیادی به آن می‏‌‏شود و وقتی ‏دلایل رعایت آن را از زبان زنان تازه مسلمان می‌شنویم، ارزش واقعی آن بیشتر مشخص ‏می‏‌‏شود.‏

كد خبر : ۴۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


شب تولد خورشید آسمان لرزید،بهشت از وسط دست کهکشان رویید.

كد خبر : ۵۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


مرکز آمار ایران اعلام کرد: ۱۴.۶ درصد جوانان در آستانه‌ ازدواج ساکن نقاط شهری و ۹.۸ درصد از جوانان نقاط روستایی طالب یک فرزند هستند.

كد خبر : ۵۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


یكی از دردسرهای شایع بارداری ویار است كه به‌خصوص در ماه‌های اول به طرز شدیدی خود را نشان می‌دهد.

كد خبر : ۵۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


در گرماگرم مذاکرات لوزان، خبر آمد که خبرنگار ایسکانیوز و مدیر روابط عمومی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی به کشور سوئیس پناهنده شده است!

كد خبر : ۵۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


پوران درخشنده که به تازگی برای اکران فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» راهی استرالیا شده بود‌، گفت: آنچه آرزو داشتم برای این فیلم در کشور خودمان اتفاق بیفتد‌ در استرالیا رخ داد.

كد خبر : ۵۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن، همایش بزرگداشت بانو خدیجه ثقفی با عنون همایش بانوی انقلاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


رئیس بسیج جامعه زنان از تهیه ۷ هزار جهیزیه به مبلغ ۳ میلیون تومان برای هر جوان در هفته زن خبر داد.

كد خبر : ۵۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


آذر سال ها است خواب به چشمش نیامده. خودسوزی یکی از اطرافیانش را به چشم دیده و کاری از دست برنیامده و خواب از چشمش رمیده.

كد خبر : ۵۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


به قدری ابعاد وجود این انسیّه‌ی حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ی نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که حقیقتاً متحیّر می‌مانیم.

كد خبر : ۵۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


خیلی جالب است که دقیقا بر خلاف تصورات بسیاری از مردمانی که مطالعه و فهم دینی ندارند و بر این باورند که اسلام با زیبایی منافات و تضاد دارد، دستورات اسلامی کاملا با فطرت زیبا دوست بشر همخوانی دارد،

كد خبر : ۵۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


زن و مرد به هیچ عنوان شبیه هم نیستند. هر چقدر هم که بخواهیم در مورد برابری آنها حرف بزنیم و بحث کنیم، در آخر به این می رسیم که طرز فکر زن و مرد با هم فرق دارد.

كد خبر : ۵۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


امام خامنه‌ای فرموده‌اند: اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم، درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم، بدانید که آینده این کشور تضمین شده است. یکی از مهمترین وظائف زن خانه‌داری است.

كد خبر : ۵۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


بسیج جامعه زنان کشور در بیانیه ای به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) دولتمردان را به در پیش گرفتن رویه ای فاطمی در اداره امور و پایداری و استقامت در برابر هجوم اشرار عالم خاصه در مساله هسته ای دعوت کرد.

كد خبر : ۵۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


سرمربی تیم ملی نونهالان و نوجوانان دختر گفت: تیم ملی نونهالان و نوجوانان دختر در رشته پونسه در مسابقات آسیایی که در چین تایپه برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

كد خبر : ۵۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


استاندار لرستان گفت: پالایشگاه نفت پلدختر سا‌ل‌ها است که کلنگ زده شده و اجرای آن مطالبه عمومی مردم این شهرستان است.

كد خبر : ۵۰۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان پلدختر گفت: ۶ ماهی‌گیر متخلف خوزستانی در منطقه پاعلم شهرستان پلدختر دستگیر شدند.

كد خبر : ۵۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم آباد گفت: ارزش زن مسلمان معدن برکت الهی است و منبع خیر و برکت در رزق و روزی است.

كد خبر : ۵۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


زهره الهیان با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی حوزه زنان مولود نامبارک دور شدن از سبک زندگی فاطمی است، گفت: برای به ثمر نشستن این سبک زندگی متعالی مسیر طولانی در پیش داریم که نیازمند برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه است.

كد خبر : ۵۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


دختران عزیزم : وحیده ، منصوره ، سیده زهرا و فرزند پسرم سید محمد امین ، باید تا آخرین لحظات حیات  مبارزه و دشمنی با نظامهای فاسد و پوسیده به اشکال گوناگون بر خیزید.

كد خبر : ۵۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


خاطره خواندنی یک زوج جوان فرانسوی از حضور در بین داعشیان و نحوه فرارشان.

كد خبر : ۵۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


مشاور امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زنان مدیریت ایجاد همدلی و همزبانی را در خانواده بر عهده دارند، محبت و مودت را لازمه رشد معنوی و کسب معرفت در بین اعضای خانواده دانست.

كد خبر : ۵۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


بانوی تازه مسلمان‌شده آمریکایی گفت: من عاشق امام حسین (ع) هستم و به نظر من هر خارجی با هر زبانی داستان کربلا را بخواند، متأثر می‎شود، من هر روز با زبان آمریکایی با امام رضا (ع) حرف می‌زنم و خادم افتخاری ایشان هم هستم.

كد خبر : ۵۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


دختران معمولا در شروع زندگی از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. آنها سریعتر صحبت می کنند، اجتماعی می شوند و دانش آموز نمونه کلاس هستند.

كد خبر : ۵۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


سرمربی تیم نوجوانان بانوان تکواندو گفت: در شرایطی موفق شدیم در رقابت‌های قهرمانی آسیا به عنوان نایب قهرمانی برسیم که حتی یک مسابقه برون مرزی نیز نداشتیم.

كد خبر : ۵۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


بانوان ایرانی با استعدادی که دارند به حق توانسته‌اند اثبات کنند که از پس هر کاری بر می‌آیند.

كد خبر : ۵۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


تقریبا سه سال پیش بود که «لادن طباطبایی»، بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون، با دنیای بازیگری خداحافظی کرد اما فروردین امسال، اهمیت آگاهی‌بخشی درباره یک موضوع خاص باعث شد بار دیگر او را در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ببینیم. آن موضوع، اوتیسم بود؛‌ همان بیماری‌ای که دخترش «سُها» با آن درگیر بود

كد خبر : ۵۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


خبر شهادت فرزند می تواند سخت ترین خبری باشد که به یک پدر داده می شود. اما حاج اسماعیل رضایی در یک روز خبر شهادت دو فرزند خود را دریافت کرد.

كد خبر : ۵۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


عضو جمعیت زنان مسلمان نواندیش بابیان اینکه برخی گروه ها باافراط و تفریط موکدات امام راحل را نادیده می گیرند، گفت: اینها راه به جایی نمی برند زیرا ۳۰ سال پیش راهمان را پیدا کردیم.

كد خبر : ۵۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


اعتیاد پدیده ای است که هر گوشه ای از زمین برای خود جا باز کند زندگی خفقان می گیرد. ایران نیز مجزا از این زمین نیست و اعتیاد سایه سنگینش را بر زندگی زنانی که با آن درگیر شده اند گسترانده است و هر از چندی مرگی را در خاموشی برای آنها رقم می زند.

كد خبر : ۵۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رعنا رحیمی، طراح سیستم هوازدایی برای انجام تست سولفور خورنده روغن ترانسفورماتور، با بیان اینکه، خانه داری و اشتغال یک فرصت است و ما باید فرصت های را تبدیل به مزیت کنیم، گفت: کنون چهره زن در جامعه ایران در حال استیفای حقوق خود از اجتماع است و پیشرفت های زیادی را تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

كد خبر : ۵۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


باید خدمات مشخصی برای زنان تعریف شود. از سوی دیگر، سیستم ارجاع ما مشکل دارد. مراکز درمانی زیادی وجود دارد که اگر یک مرد معتاد تصمیم به ترک گرفت، او را به آن مراکز ارجاع دهیم تا بستری شود، اما این امکان برای زنان کمتر است. همچنین، شهرداری تهران گرم‌خانه‌های زیادی راه‌اندازی کرده که اکثر آنها برای مردهاست و کمتر گرم‌خانه‌ای برای زنان پیدا می‌شود. 

كد خبر : ۵۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۳


مدیر کل امور بانوان استان لرستان گفت: اگر احداث پارک بانوان در زمان مدیریت من بود قطعا اجازه این کار را نمی دادم چرا که این پارک از لحاظ موقعیت مکانی و فضا برای بانوان مناسب نیست.

كد خبر : ۵۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


آرزوهای سوخته ی دختران لرستان در پس آسیب های اجتماعی به یادگار می ماند و آن ها را به ققنوس هایی تبدیل می کند که بعد از مرگ خود هیچ زندگی و زایشی دوباره را فریاد نخواهد کشید.

كد خبر : ۵۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


امروز صبح، ده ها بانوی بسیجی با اجتماع در مقابل درب دفتر سازمان ملل متحد در تهران، اعتراض خود را به ادامه تجاوزات رژیم سعودی به خاک یمن، اعلام کرده و ضمن انزجار از اینگونه اقدامات ضد بشری و نسل کشی مسلمانان، صدای آزادخواهی، ملل مسلمان و حمایت خود را از زنان و وکودکان یمنی به گوش سازمانی عریض و طویل اما ناکارآمد به نام ملل متحد رسانیدند.

كد خبر : ۵۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


ستاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اسلام با مشارکت زن در عرصه سیاسی و اجتماعی مخالف نیست، گفت: دین برای مشارکت زنان در عرصه‌های حساس سیاسی مانند مناصب حکومتی محدودیت قائل شده و مباحث روان‌شناختی هم به صراحت نشانگر همین نکته است.

كد خبر : ۵۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


سه عضو یک تیم فوتسال روستای افرینه از توابع شهرستان پلدختر بر اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست دادند.

كد خبر : ۵۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


موضوع و سرفصل حجاب و پوشش و نقش آن در پایداری جامعه ایرانی، تاریخی دیرینه دارد.

كد خبر : ۵۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


پیغمبر اکرم (ص) فرمودند:   دختران فرزندان خوبی هستند ، آن ها مهربان و کمک کار زندگی خانوادگی و برکت زندگی شما و دلسوز شما  می باشند.

كد خبر : ۵۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


دختر جوانی است که می‌گوید جیب‌هایش همیشه پر از در بطری است! او مردم یک شهر را درگیر ایده‌ای خیرخواهانه کرده است: هم زمین را از آلودگی و پلاستیک و زباله تمیز می‌کنند و هم به معلولان کمک می‌رسانند.

كد خبر : ۵۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


او ۶ پسر و چهار دختر داشت که همه پسرهایش از اعضای گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هستند؛ در این میان، ۳ پسر به نام‌های نضال، محمد و رواد شهید شده‌اند.

كد خبر : ۵۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


آمار استفاده از لوازم آرایشی در ایران، آمار قابل توجهی است. طبق آماری که یک موسسه آمارگیری سال ها قبل گرفته، زنان ایرانی سالی دو میلیارد دلار خرج لوازم آرایشی می کنند. همچنین رییس سازمان غذا و دارو می گوید ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی را در دنیا دارد.

كد خبر : ۵۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


در پی انتشار اخبار و شایعات گسترده مبنی بر سوءقصد به الهام چرخنده و مضروب‌ شدن این بازیگر سینما و تلویزیون، وی ضمن تعجب از بروز این شایعه به شدت آن را تکذیب کرد.

كد خبر : ۵۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


در این چند سال اخیر، چادر با فرهنگ‌های جدیدی همراه شده که برخی از آنها اساسا فرقی با بدحجابی ندارد. حتما شما هم دیده‌اید دخترانی که چادر را بخشی از تیپ خود می‌دانند و گویا با استفاده از چادر می‌خواهند چهره خود را قاب بگیرند.

كد خبر : ۵۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


"توماس اردبرینک" خبرنگار نیویورک‌تایمز داستان عاشق شدنش در تهران و ازدواجش را با "نیوشا توکلیان" می‌گوید: "همه‌اش در یک بیابان در وسط ایران شروع شد. من یک ژورنالیست جوان بودم و عاشق نیوشا شدم، یک عکاس ایرانی، و تصمیم گرفتم به تهران نقل مکان کنم.

كد خبر : ۵۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


حضرت زینب (س) در  خانه ای زندگی می کرد که پیامبر بزرگ آن بود،و محل نزول کلام الهی بود.

كد خبر : ۵۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴


همواره در تربیت فرزندان این موضوع که والدین به چه میزان امکانات را برای رشد و بالندگی آنها فراهم کنند، به عنوان یک دغدغه اصلی مطرح بوده است.

كد خبر : ۵۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


دیگه وقتش شده بود که براش آستین بالا بزنیم خیلی دلمون می خواست داماد شدنش را ببینیم.

كد خبر : ۵۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


کارشناسان حوزه اجتماعی عوامل زیادی را به عنوان دلایل تغییر ذائقه و سبک زندگی مردم برمی‌شمرند اما یکی از مهمترین آنها بحث اشتغال زنان است. بحثی که طی سالیان اخیر نظریه های زیادی را به خود معطوف کرده و بعضا حتی چالش های گوناگونی را نیز به بار آورده است.

كد خبر : ۵۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


اهالی بلوار لادن مشهد اوایل بامداد روز یکشنبه 13 اردیبهشت ماه با صحنه‌ای عجیب روبه‌رو شدند. آنها زن جوانی را دیدند با پوشش بسیار نامناسب و در حالی که رفتارش عادی به نظر نمی‌رسید در حال قدم زدن بود.

كد خبر : ۵۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷


معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور عصرچهارشنبه در حاشیه همایش مددکاری اجتماعی و مسوولیت اجتماعی در تهران ابزار امیدواری کرد، روند پرداخت یارانه در کشور ساماندهی و هدفمند شود.

كد خبر : ۵۲۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷


فائزه رضایی در سال 91 و 92 به عنوان معلم نمونه منطقه ای و در سال 93 ، 94 به عنوان معلم نمونه استانی شناخته شد و وی  این موفقیت را مدیون مادر می داند.

كد خبر : ۵۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷


فرماندار شهرستان مهاباد جزئيات مرگ مشكوك مهماندار هتل تاراي مهاباد را شرح داد.

كد خبر : ۵۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


در طبخ، پوست مرغ مصرف نشود، چرا كه از نظر تغذيه‌اي، پوست داراي چربي بالايي است و اسيد چرب اشباع و كلسترول بالايي دارد.

كد خبر : ۵۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


حادثه ای که در مهاباد روی داده یک مسئله سیاسی نبوده، گفت: این موضوع به غلط توسط برخی رسانه ها، احزاب و گروهک های معاند بزرگ نمایی شده است.

كد خبر : ۵۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰


حالا این گل پسر ما گیریم ازدواج کرد، اما کجاست شغل؟؟؟کجاست درآمد؟؟؟...خب دختر مردم به یک امیدی وارد خانه بخت می شود و اگر ببیند اوضاع خوب نیست و ماندن در خانه پدرش به نفع او است طلاق می گیرد..

كد خبر : ۵۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰


معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان ریاست جمهوری از تهیه اطلس شیوع آسیب‌های روانی اجتماعی دختران دوره دوم متوسطه در 8 استان کشور خبر داد.

كد خبر : ۵۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰


متأسفانه ما بعد از سه سال که مقام معظم رهبری بابت ‌کاهش رشد جمعیت مکرر تذکر دادند، هنوز در خانه‌های بهداشت، بهورزان یا کارمندانی را داریم که به‌دنبال کمتر کردن بچه‌های خانواده‌ها هستند و این مسئله اصلاً از ذهن ‌شان پاک نشده است.

كد خبر : ۵۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


محاکمه نفر دوم منافقین در فرانسه شوک سختی به مهره‌های نفاق وارد ساخته است.

كد خبر : ۵۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


الناز حبیبی چهره آشنایی دارد او نه به‌واسطه سریال سربه‌راه كه در ایام عید از شبكه پنج پخش می‌شد كه به‌خاطر سال‌ها حضورش در سینما و تلویزیون چهره شناخته شده‌ای است.

كد خبر : ۵۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


فرد كلاهبردار و شیادی كه با اغفال زنان و دختران مبلغ 400 میلیون ریال از آنان اخاذی كرده بود، در شهرستان "فسا" استان فارس شناسایی و دستگیر شد.

كد خبر : ۵۳۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


تجاوز رفتاری به حقوق خصوصی افراد در منظر و ملاءعام مزاحمت خیابانی نامیده می‌شود.

كد خبر : ۵۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


به مناسبت برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، تصاویری قدیمی از دیدار رهبر معظم انقلاب با فرزندان شهدا در قالب پوستر برای اولین بار در فضای نمایشگاه کتاب نصب و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

كد خبر : ۵۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


با حمله عربستان به یمن در اواخر ماه مارس میلادی، این کشور که در حالت عادی یکی از فقیرترین کشورهای جهان بوده و از مشکلاتی چون سوءتغذیه حاد و نرخ بالای بیکاری رنج می‌برد و جزو یکی از اصلی‌ترین دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی بین‌المللی به‌شمار می‌رفت.

كد خبر : ۵۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


دخترها موجوداتی شیرین، دوست داشتنی و در عین حال بسیار آسیب پذیر هستند.

كد خبر : ۵۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


مسئله خانواده، مسئله بسيار مهمي است؛ پايه اصلي در جامعه است، سلول اصلي در جامعه است.

كد خبر : ۵۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


زنان پرورش دهنده نسلی هستند که منتظر ظهور است. لذا نباید وظیفه مهم مادری را کوچک و ناچيز تصور كرد چرا كه نقش زنان در پرورش نسلي كه يار و ياور امام عصر باشد اگر نگوييم به اندازه مردان، چه بسا بسيار خطیرتر و مهم تر از آنان است.

كد خبر : ۵۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


یک مشاور خانواده گفت: سازگاری و آستانه تحمل زنان امروز کمتر شده است.

كد خبر : ۵۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


"نادر" مردی هوسران بود و دائم دختران و زنان به ویژه بی‌بضاعت را مورد نیت شیطانی خود قرار می‌داد و حتی به زنان متاهل و دختران فامیل نیز رحم نمی‌کرد،هیچکس از "نادر" رازی نبود و به خاطر فساد اخلاقی از او بیزار بودند.

كد خبر : ۵۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


عاشق شدن هم اصول و قواعد و خطوط قرمزی دارد. در این مقاله با خطوط قرمز عاشقی آشنا شوید.

كد خبر : ۵۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


امیرالمومنین(علیه السلام) می‌فرمایند: برای هر کسی مقدار خاصی روزی مشخص شده (که البته راه‌هایی برای افزایش اون هست) و اگه کسی بخواد از راه حرام به روزی بیش‌تری برسه، به همون مقدار از حلالش کم می‌شه.

كد خبر : ۵۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


عشق اینترنتی دختر جوان و پسر جواهر‌فروش، به قتل برادر دختر انجامید. این پسر صبح دیروز، وقتی در جایگاه متهم حاضر شد، اتهام قتل را قبول و انگیزه‌اش از این جنایت را آزارهای برادر دختر مورد علاقه‌اش نسبت به او، عنوان کرد.

كد خبر : ۵۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


رئیس دانشکده پلس زن با بیان اینکه طراحان لباس باید در هرچه مورد قبول تر شدن طراحی های اسلامی تلاش کنند، گفت: در این خصوص کاربردی بودن طرح ها، نکته مهمی است که در استقبال بانوان مؤثر است.

كد خبر : ۵۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


اگر بگوییم برخی از دختران و زنان به نوعی وابسته لوازم آرایشی خود هستند، شاید سخنی به گزاف نگفته باشیم؛ این دسته از زنان محال است جایی بروند و آرایش را فراموش کنند!

كد خبر : ۵۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


با وجود افزایش سن ازدواج، هم‌چنان بیش‌ترین میزان ازدواج متعلق به دختران ۲۴-۲۰ ساله و پسران ۲۹-۲۵ ساله است.

كد خبر : ۵۳۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


این روزها گویا دیگر کسی از طلاق و اتفاقات پس از آن هراسی ندارد. نه تنها هراس ندارند، بلکه برای جدایی خود جشن هم می‌گیرند و به بهانه «آزادی»اش همه محله و فامیل را نیز به صرف شربت و شیرینی میهمان می‌کند!

كد خبر : ۵۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


کارشناس برنامه‌های فرهنگی صداوسیما گفت: در حال حاضر 6 میلیون پسر و 5 میلیون دختر مجرد در کشور داریم.

كد خبر : ۵۴۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


یک کارشناس ارشد علوم قرآنی با بیان اینکه مادران نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ‌ حجاب و عفاف در فرزندان خود دارند، گفت: در این زمینه نظارت بر طراحی و دوخت لباس‌های عرضه شده در بازار به انتخاب مناسب خانواده‌ها کمک می‌کند.

كد خبر : ۵۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


سونامی جشن‌های پر‌حاشیه در دانشگاه‌ها چندی است که اوج گرفته و هر از چند گاهی از گوشه و کنار خبرهایی به گوش می‌رسد. هر روز هم در یک دانشگاه، فرقی هم نمی‌کند دانشگاه آزاد باشد یا دولتی...

كد خبر : ۵۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


با آنکه ۱۰ سال است از روش غیر طبیعی تعیین جنسیت جنین در کشور می‌گذرد اما هنوز قانون یا آیین‌نامه‌ مدونی برای فعالیت مراکز ناباروری در سطح کشور وجود ندارد.

كد خبر : ۵۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


توصیه همسر شهید به تیم مذاکره کننده هسته ای:«ببینند حضرت آقا چه می گوید، در جهت و خطی که ایشان می گویند قدم بردارید. نه جلوتر، نه عقب تر»

كد خبر : ۵۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


افرادی که افسردگی در آنها وجود دارد قبل از اقدام به ازدواج نزد مشاور بروند.

كد خبر : ۵۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابولفضل (ع) استان لرستان گفت : 10 هزار زائر لرستانی در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به تهران اعزام می شوند.

كد خبر : ۵۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


همان‌طور که روایاتی داریم که مردانی برای یاری حضرت (عج) زنده می‌شوند، روایتی هم داریم که نشان می‌دهد زنانی از طول تاریخ، برای یاری ایشان زنده می‌شوند؛ مثلاً آرایشگر خانواده فرعون که در دوران بنی‌اسراییل است یا زنانی مانند نسیبه، ام‌ایمن، دختر رشید قجری؛ یعنی بانوانی که در طول تاریخ مجاهدت‌های عجیبی داشته‌اند، در روایات آمده است که زنده می‌شوند و رجعت می‌کنند.

كد خبر : ۵۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


مدیرگروه مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: سواد و تحصیلات مادران منجر به افزایش نرخ سلامت و بهداشت خانوار، ارتقاء سطح تغذیه خانواده و همچنین افزایش سطح تحصیلات و وضعیت تربیتی فرزندان می‌شود. بنابراین بی‌سوادی در بین مادران نه تنها بر بعد تربیتی فرزندان بلکه بر ابعاد مهمتری همچون سلامت و بهداشت فرزندان و آینده آموزشی آنان تاثیرگذار است.

كد خبر : ۵۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


عدم پذیرش مردان جهت ازدواج با زن مطلقه، علل عاطفی شکست در ازدواج و عدم روحیه مناسب برای آغاز زندگی جدید از مهم‌ترین عوامل ازدواج نکردن زنان مطلقه است.

كد خبر : ۵۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


چند سالی است که دخترانی که چادر می‌پوشند اما آرایش هم می‌کنند، لاک هم می‌زنند یا در برخی موارد موهای خود را نیز به زیباترین شکل در کنار چادر به نمایش می‌گذارند! در کوچه و خیابان دیده می شوند، ضدفرهنگ حجاب که عفاف را با خود به ارمغان نمی آورد.

كد خبر : ۵۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


برنامه های ماهواره‌ای در تغییر الگوی حجاب زن مسلمان ایرانی، نقش مهمی دارند که این امر باید توسط خانواده ها کنترل و پیشگیری شود.

كد خبر : ۵۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


مدیرکل سازمان زمین‌شناسی لرستان گفت: سه ژئوپارک لرستان امسال ثبت ملی شده که بنا داریم ژئوپارک دره شیرز کوهدشت را به عنوان ژئوپارک برتر ایران به ثبت جهانی برسانیم.

كد خبر : ۵۴۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


دستور کار جدید جلسات دورهمی زنانه جریان ضد انقلاب که با محوریت محمد نوری‌زاد برگزار می‌شود به آتنا فرقدانی اختصاص پیدا کرده است و در این جلسات که پیش از این برای برگزاری مراسمات ختم و چگونگی بهره برداری از کشته‌سازی‌ها برنامه‌ریزی شده است، آتنا فرقدانی به عنوان جدیدترین سوژه مورد بررسی قرار گرفته است.

كد خبر : ۵۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


یک دکترای جامعه شناسی، گفت: فراگیر شدن پدیده جلب توجه یکی از مهم ترین دلایل گرایش زنان و دختران به استعمال سیگار است.

كد خبر : ۵۴۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


پسر کم سواد در سایت‌های همسریابی به اغفال دختران و زنان ساده‌لوح می‌پرداخت و به کلاهبرداری‌های میلیونی دست می‌زد.

كد خبر : ۵۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


رئیس دانشگاه الزهرا گفت: راحت‌طلبی زنان باعث کاهش فرزندآوری شده است.

كد خبر : ۵۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


آگهی های بازرگانی فارغ از تبلیغ کالا یا خدمات خاص، تولید «انگاره» و «الگو» هم می کنند؛ همین جاست که بسیاری نسبت به تصویرسازی از زن ایرانی در تبلیغات بازرگانی که او را بیشتر در خانه و آشپزخانه و به دور از فعالیت های اجتماعی نشان می دهد، ابراز نگرانی می کنند.

كد خبر : ۵۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان  لرستان گفت: نهضت فرهنگی ما زنده‌ایم، در استان لرستان اجرا می‌شود.

كد خبر : ۵۵۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۱


سینمای امروزی، دیگر بر سر گذاشتن چادر را نوعی عقب افتادگی می‌داند و همین امر را جلوه می‌دهد، حتی این بی عفتی به تدریج در ادبیات گفتاری این افراد به اصطلاح الگو، تاثیر زیادی گذاشته است .

كد خبر : ۵۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


در جامعه امروزی، متاسفانه اینکه یک زن یا دختر مانتویی بدحجاب باشد چندان عجیب نیست، اما حساسیتها زمانی برانگیخته می‌شود که طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که موج بدحجابی‌ها، به جامعه دختران و زنان چادری رسیده است.

كد خبر : ۵۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س)، کسانی که چندی پیش در کنار فرزندان کوچکشان حضور داشتند و طعم محبت یک پدر را برایشان معنا می‌کردند اما امسال با حضور آسمانی خود پیام‌آور حقانیت اسلام در تمام تاریخ هستند.

كد خبر : ۵۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


گزارش میدانی از یک روز حضور در کنار کودکان کار تهرانی گویای سوء استفاده تمام قد از کودکان است که این اواخر به دلالی مواد مخدر نیز پرداخته و یا جاساز مواد بوده اند.

كد خبر : ۵۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


استان لرستان پس از حوضه آبریز دریای خزر دومین حوضه پرباران ایران است که به دلیل خروج سالانه ۱۲ میلیارد مترمکعب آب به‌شدت با بحران کم آبی روبه‌رو است.

كد خبر : ۵۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


طرح موضوع ورود زنان در ورزشگاه ها،اظهارنظرهایی خارج از چارچوب مصالح عمومی و عرف مذهبی است که جز حاشیه‌سازی و درگیر شدن دولت در موضوعات کم اهمیت و البته بی سرانجام، نتیجه دیگری در پی ندارد.

كد خبر : ۵۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


مینو اصلانی در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه‌ها و اصرار مسئولان در این زمینه، اظهار داشت: هنوز هیچ‌کس نمی‌داند چرا موضوع پیش پا افتاده‌ای مانند حضور زنان در ورزشگاه‌ها به این میزان مهم شده است. مگر دغدغه امروز جامعه این است.

كد خبر : ۵۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


خشونت خانوادگی علیه زنان ودختران در سایه ضعف حمایت های قانونی از این قشر در عربستان سعودی روز به روز گسترش می یابد.

كد خبر : ۵۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


یک نماینده مجلس در خصوص حضور زنان در استادیوم ورزشی با بیان اینکه این امر تنها خواسته مسئولان است نه خواسته واقعی زنان جامعه ایران، گفت: حضور زنان در ورزشگاه‌ها با فرهنگ دینی کشور منطبق نیست.

كد خبر : ۵۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


یک فلوشیپ مسمومیت ها با ابراز تأسف از اینکه استعمال سیگار بین زنان و دختران در حال افزایش است، گفت:مضرات سیگار در زنان بیش از مردان است.

كد خبر : ۵۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه به دلیل عدم تخصیص اعتبار به‌صورت متمرکز و حتی غیرمتمرکز به حوزه زنان هیچ‌کدام از طرح‌های این حوزه ضمانت اجرایی ندارد.

كد خبر : ۵۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


مشاورعالی وزیر ورزش و جوانان همایش نخبگان ورزشی بانوان کشور را مصداق بارزی برای همدلی و همزبانی توصیف کرد و گفت: امروز در سالگرد حماسه مردمی 24 خرداد و دومین سال انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور خوشحالیم از برگزاری همایشی که مصداق بارز همدلی است.

كد خبر : ۵۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


حضانت را نباید با ولایت یا حتی تربیت یکی دانست؛ ولایت به معنای قدرت و اختیاری است که قانون برای اداره امور کودک به پدر و جد پدری می‌دهد تا براساس مصلحت کودک عمل کنند.

كد خبر : ۵۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


مترجم اسپانیولی کتاب «دا» از اتمام مراحل برگردان این کتاب تا پایان سال جاری خبر داد. این ترجمه از سوی حوزه هنری انجام خواهد شد.

كد خبر : ۵۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


فرار از خانه به رفتاری اطلاق می‌شود که طی آن نوجوانان بدون اجازه والدین خانه را ترک می‌کند این پدیده در قانون جرم‌انگاری نشده و نمی‌توان برایش مجازات تعیین کرد، این عمل نوعی انحراف است که اغلب منجر به جرایم دیگر می‌‌شود.

كد خبر : ۵۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سامانه همسان گزینی می تواند سالانه سبب ۱۰۰هزار ازدواج شود گفت: این سامانه دختران و پسران را به هم معرفی نکرده بلکه شبکه معتمدین ازدواج است.

كد خبر : ۵۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


زیباخواهی و آرایشگری، بیش از آنچه در فطرت مردان وجود دارد، در نهاد و سرشت زنان نهفته و با خمیره ایشان عجین است، از این رو، دستورات اسلام نیز مطابق و همگام با نهاد و سرشت آنان تنظیم شده است.

كد خبر : ۵۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


چنانچه پرچمداران عرصه فرهنگ نتوانند طی سالیان آتی با برنامه‌ریزی مناسب، فکری به حال حجاب زنان جامعه اسلامی نمایند، نه تنها وضعیت حجاب از این هم بدتر خواهد شد، بلکه دیگر نه از حرمت چادر چیزی باقی خواهند ماند و نه از حیای زن ایرانی!

كد خبر : ۵۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


یک جامعه شناس با اشاره اینکه عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها گرامیداشت مقام زن محسوب می‌شود، گفت: فضای ورزشگاه‌ها برای زنان تنش‌زا بوده و عدم حضور آنان یک محدودیت نیست.

كد خبر : ۵۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان گفت: در حال حاضر با وجود جوانان متدین و دانشگاه‌های اسلامی در سطح کشور، وضعیت ظاهری دانشگاه‌ها در حد ایده‌آلی قرار ندارد.

كد خبر : ۵۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


مسوول برنامه تغذیه زنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زنان نیازهای تغذیه ای ویژه ای در ماه مبارک رمضان دارند که این نیازهای تغذیه ای در طول ساعات بعد از افطار تا سحر باید تامین شود.

كد خبر : ۵۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


بحث برسر بایدها و نبایدهای اشتغال بانوان، مزایا و معایب اشتغال بانوان و حتی نوع اشتغال آنان بین جامعه شناسان بازاری گرم دارد. به هر حال همیشه نمی‌توان نیمه خالی لیوان را دید و قطعا این حضور اجتماعی برای زنان با برنامه‌‌ریزی دقیق می‌تواند مزایایی را به همراه داشته باشد.

كد خبر : ۵۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


 بار ديگر ماه مبارک رمضان ماه ميهماني خدا فرا رسيد تا مردم خدا جو و مؤمن با وارد شدن در اين ضيافت الهي سرمايه خوشبختي دنيا و آخرت خود را تضمين نمايند .

كد خبر : ۵۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


آماری که توسط ایشان ارایه شده است، این تصور را ایجاد می‌کند که آیا دستگاه دیگری غیر از معاونت زنان و خانواده متولی امور زنان است یا همین معاونت باید در جهت جلوگیری از افزایش این آمار و آسیب‌های اجتماعی تلاش کند؟

كد خبر : ۵۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


مدیر کل امور زنان وزارت آموزش و پرورش، گفت: طرح «آسیب شناسی روح و روان دختران دانش آموز» با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری به صورت پایلوت در ۸ استان در حال اجراست.

كد خبر : ۵۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


تهیه کننده «تا آمدن احمد» گفت: وضعیت زندگی همسران شهدا درکلمه نمی گنجد باید داخل زندگی این افراد شد و تلاش های آنان را در جهت ارتقا سطح کیفی زندگی خود مشاهده کرد، زندگی همین زنان به دور از شعارنمایی به راحتی می تواند سرمشق زندگی دختران این سرزمین شود.

كد خبر : ۵۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


نادیده گرفتن خطوط قرمز در حالی که دستگاه های نظارتی به خصوص وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی نظارتی ندارند

كد خبر : ۵۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


بعضی از نوجوانان از گرسنگی کشیدن و تشنگی در ماه رمضان می‌ترسند. ما به عنوان بزرگ‌تر وظیفه داریم بینش درست و کافی را درباره ماه رمضان و روزه گرفتن به فرزندانمان بدهیم تا روزه گرفتن آنها با فهم و ان‌شاء الله با برکت بیشتری همراه شود.

كد خبر : ۵۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص در حوزه زنان معضلی نیست که بتوان از کنار آن به‌راحتی گذشت، مقوله‌ای که گریبان خانواده را نیز می گیرد.

كد خبر : ۵۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


گره خوردن واژه حجاب با نام زنان شاید مهمترین عاملی باشد که بر غفلت از پوشش مردان جامعه دامن زده است. هر بار که درباره حجاب و عفاف صحبت به میان آید ناخودآگاه جامعه زنان در جایگاه مخاطب قرار می گیرد در شرایطی که بر اساس موازین شرعی و عرفی مردان هم باید حد و حدودی را درباره پوشش خود رعایت کنند.

كد خبر : ۵۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


تیم ملی والیبال کشورمان در حالی توانست آمریکایی‌ها را با دو شکست پیاپی و تاریخی به کشورشان بازگردانند که برخی موضع گیری های سیاسی اما به ظاهر اجتماعی و حق طلبانه، تا حد زیادی این موفقیت چشمگیر جوانان ایرانی را تحت الشعاع قرار داد.

كد خبر : ۵۶۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


مدیر عامل سازمان رفاه شهرداری تهران گفت: کارتن‌خوابی به سمت زنانه شدن پیش می‌رود.

كد خبر : ۵۶۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


توجه به کودکان و محبت به آنها در دوران کودکی و نوجوانی از جمله مهم ترین موارد تربیتی در فرزندان به خصوص دختران می باشد، چراکه این موضوع در بهره مندی فرزندان از اعتماد به نفس و ایمان مناسب به آنها کمک بسیاری می کند.

كد خبر : ۵۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


«افرادی که تن به ازدواج سفید می دهند، افرادی دارای اعتماد به نفس پایین، وابسته، مسوولیت گریز، کم مهارت و اغلب فاقد شجاعت اجتماعی هستند.»

كد خبر : ۵۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


یک متخصص روانشناسی گفت: وضعیت اقتصادی جوانان و نداشتن کار مناسب و درآمد کافی برای شروع یک زندگی سبب می‌شود جوانان اعتماد بنفس لازم را برای ازدواج نداشته باشند و ترجیح دهند بعد از به دست آوردن استقلال مالی قدم در این راه بگذارد.

كد خبر : ۵۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


مادر زندانی ایرانی در آمریکا که ۲۲ سال است برای آزادی پسرش که به اتهام ساختگی در انتظار مرگ به سر می‌برد، تلاش می‌کند، می‌گوید: فرزندم خواهان ترحم و دلسوزی نیست، او به دنبال عدالتی گمشده است.

كد خبر : ۵۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال در جلسه کمیته فنی درخواست بازی دوستانه با چند کشور را داشت.

كد خبر : ۵۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


فرزند ارشد شهید بهشتی که ۲۵ سال از دوران زندگی پدر را درک کرده، از خاطرات شهید سخن می‌گوید؛ از ماجرای درگیری‌های شهید بهشتی با "رجوی" و بنی‌صدر گرفته تا انتقامی که سرانجام از شهید مظلوم گرفته شد.

كد خبر : ۵۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


سیره عملی پدرم قاطعیت و صراحت در  پیروی کامل از ولایت فقیه بود  و در مقابل اوامر رهبر انقلاب از هیچ اطاعتی فرو گذار نمی کرد به اطاعت از ولایت فقیه اما و اگر و چرا نداشت.

كد خبر : ۵۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رسول خدا(ص) فرمود: آن موقع که من به مقام محمود مبعوث می‌شوم، برای مرتکبین به گناهان کبیره قیام می‌کنم و خدا هم شفاعت من را نسبت به آن‌ها می‌پذیرد.

كد خبر : ۵۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


اگر چشمهایشان کلام وحی را بر صفحه کتاب آسمانی نمی بیند اما این کلام را بر صفحه قلب و جانشان به ثبت رسانده اند و عاشقانه از نقش این کلام بر لوح جانشان سخن می گویند ، اگر نوری بر دیده هایشان ندارند اما با نور قرآن قرابتی پیوسته و پایدار دارند.

كد خبر : ۵۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


عامل اسیدپاشی به مادر و دختر ۸ ساله در کوهدشت تصور می‌کرد زن برادرش عامل اصلی طلاق وی از همسرش است. این مرد کینه‌جو در حالی که ظرف اسیدی در دست داشت، مخفیانه وارد خانه برادرش شد و به جنایتی اسیدی دست زد.

كد خبر : ۵۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر شناخت دشمن  و پیشنهاد معظم له برای هفتم تیر تا دوازدهم تیر با عنوان  "هفته حقوق بشر آمریکایی" سایت "حرف تو" موج سایبری در همین راستا برگزار مینماید.

كد خبر : ۵۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


یک استاد دانشگاه "ازدواج زودهنگام" را از پیامدهای اصلی محرومیت‌های تحصیلی دختران و از مهم‌ترین دلایل فحشا، روسپیگری، اعتیاد، ترک تحصیل و... در بین زنان و دختران دانست و وضعیت اشتغال و تحصیل زنان و دختران در جامعه و سیاست‌های کلان جامعه در این خصوص را تشریح کرد.

كد خبر : ۵۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


آیا به راستی حضور بانوان در فضای غیراخلاقی ورزشگاه‌ها خواست اکثریت قریب به اتفاق زنان ایرانی است؟ اگر به حوزه ورزشی هم نگاه کنیم آیا می‌توانیم بگوییم حضور زنان در ورزشگاه‌ها اولویت اصلی به حساب می‌آید؟

كد خبر : ۵۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


روستاهایی که طلاب و مبلغان ما از سر زدن به آنها خودداری می‌کنند، مورد طمع وهابیون واقع می‌شوند. فکر نکنید که طلاب وهابی فقط در مناطق مرزی مثل سیستان و بلوچستان و کردستان فعال هستند، به هیچ وجه این طور نیست. طمع آنها به 30 کیلومتری تهران رسیده است.

كد خبر : ۵۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


مروز، توانمندی‌های بانوان برای انجام فعالیت‌های سخت و مشکل به اثبات رسیده و زنان بسیاری در مشاغلی مشغول به کارهستند که تا کمتر از یک دهه قبل اشتغال در آنها کاملا مردانه بود ولی بانوان با غیرت مردانه خود ثابت کرده‌اند که از پس سخت‌ترین کارها هم بر می‌آیند و بدون منت گلیم‌شان را از آب بیرون می‌کشند.

كد خبر : ۵۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


اعلام رسمی سازمان بهزیستی مبنی بر رشد چشمگیر شمار زنان سرپرست خانوار زنگ خطر آسیبی اجتماعی را به صدا درآورد؛ موضوعی که برخی کارشناسان و مسوولان را به فکر ارایه ی راهکاری مناسب برای گریز از زنانه شدن فقر واداشته است

كد خبر : ۵۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


فرزند شهید؛  نامه پدر قبل از اینکه به حرم  امام حسین (ع) برسد به دست خود امام حسین (ع) رسید و پدرم را به سعادتش که شهادت بود رساند.

كد خبر : ۵۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


یک کارشناس حوزه زنان گفت: اگر به زنان در اجتماع ظلم نشود و بانوان آرامش روانی داشته باشند یقینا کل جامعه از این موضوع سود برده و به تعالی می رسد.

كد خبر : ۵۷۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


رئیس سابق سازمان بهزیستی پارسال در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که متوسط سن دختران فراری کاهش یافته است؛ حالا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با پذیرش جدی بودن موضوع فرار دختران از خانه، از راه‌اندازی مرکزی برای پذیرش و نگهداری از این دختران در تهران خبر داده است.

كد خبر : ۵۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


کشیدن قلیان یکی از مواردی است که متاسفانه در میان بسیاری از خانواده های لرستانی باب شده و به یک پای ثابت مهمیانی ها و تفریح های خانوادگی تبدیل شده است.

كد خبر : ۵۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: سیگار کشیدن دروازه ورود به مصرف مواد مخدر است و نوجوانان سیگاری چه دختر و چه پسر، نسبت به دیگر افراد جامه مستعد روی آوردن به این دست مواد افیونی هستند.

كد خبر : ۵۷۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


سال 1388 در مسابقاتی که در پیست موتورسواری پارک کوهسار تهران برگزار شد، شرکت کردم و موفق شدم قهرمان شوم. مادرم هم دوم شد. آن مسابقات تنها مسابقاتی بود که توسط یک باشگاه خصوصی برگزار شد.

كد خبر : ۵۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


تیم تیراندازی دختران نخستین مدال کاروان ورزشی ایران را در بیست وهشتمین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان در کره جنوبی کسب کردند.

كد خبر : ۵۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


زنگ خطر اجتماعی معضل اعتیاد به صدا درآمده و از یک خانواده تا یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده است.

كد خبر : ۵۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


سردبیر نشریه علمی پاسخ توجه بیشتر مراکز تاثیرگذار به ویژه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای فرهنگ سازی در زمینه رشد جمعیت را خواستار شد.

كد خبر : ۵۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


یک مشاور خانواده با اشاره به راهکارهای انتخاب درست و پیامدهای انتخاب نادرست در ازدواج گفت: یک انسان با انتخاب صحیح می‌تواند در نهایت به سکون و آرامش مورد نظر قرآن دست پیدا کند.

كد خبر : ۵۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


کارشناس حوزه زنان و دختران گفت: خشونت علیه زنان،فقط ضرب و شتم نیست و انتشار این گونه متن ها خشونت بزرگی است وخشونت کلامی مخرب تر از انواع خشونت ها است که همه درآن گناهکاریم.

كد خبر : ۵۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


از طرفی هرچند در گفتمان نیمه‌سنتی خواستگاری اهمیتش کم و دکانش بی‌رونق شده است، و هرچند روابط پیش از ازدواج در این رویکرد شکل‌گرفته است، همچنان هم‌راستا با گفتمان سنتی، فرزندان در این الگو نیز سنت و نماینده آن، خانواده، را ارج می‌نهند و اگر با گذر زمان اندک خال عیبی بر آنان می‌بینند، با درایت خویش مرتفع و تعدیلش می‌کنند، بی‌آنکه در این میان نه خانواده آسیب ببیند و نه سنت قوتش تضعیف شود.

كد خبر : ۵۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


آیین معنوی نخستین شب ازشب های قدر همزمان با شب ضربت خوردن مولای متقیان امیر المومنین حضرت علی (ع) با حضورگسترده مردم متدین و ولایتمدار در جای جای  استان لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۵۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مادر سردار سرافراز شهید مهدی نوروزی؛ شیر دلاور سامرا گفت: فرزندم مهدی از همان طفولیت فردی شجاع و نترس بود و همیشه هم خادم پدر و مادر بود و در راس همه اینها ولایتمداری و عشق به رهبری در وجودش همیشه روزافزون بود.

كد خبر : ۵۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مسئله این‌جاست که عموماً رسانه‌ها و به‌تبع آن برنامه ماه عسل نیز در مصاحبه‌ با زنانی که در شغل‌های عجیب و سخت مشغول به کارند، این مسئله را چنان بازنمایی می‌کنند که گویی این زنان از سر تفریح، خودی نشان‌دادن و یا مقابله با مردان و نمایش توانمندی‌های خود به سراغ این کار رفته‌اند.

كد خبر : ۵۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


پدیده تلخ و رایج طلاق افزون بر اینکه معلول چندین آسیب اجتماعی است، به خودی خود ماهیت علت شدن در چرخه آسیب های اجتماعی دیگر را نیز دارد.

كد خبر : ۵۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


هر سال وضع اسرائیل در روز قدس بدتر می شود و جهان شاهد اعتراض همگانی اسلام به موجود غریبه ای به نام صهیونیسم می شود. باور کنید همه شعارها را می شنوند و عکس ها را می بینند؛ اما به آنها حق بدهید که سکوت کنند. آن محقق اسرائیلی به حقیقت ماجرا اشاره کرده است که:" آخرش ترس، اسرائیل را خواهد کشت"

كد خبر : ۵۷۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶


بانوی طلبه آفریقایی از کشور ساحل عاج مدیر واستاد مدرسه عالی معارف اسلامی این کشور می باشد که تحصیلات خود را در رشته علوم قرآنی و حدیث در قم و گرگان گذارنده است.

كد خبر : ۵۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰


 بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و زنده نگهداشتن شهدای مسجد گوهر شاد حمایت همه جانبه خود را  در راستای تبیین  وترویج فرهنگ عفاف وحجاب  که موجب حفظ امنیت ، وسلامت  وآرامش روانی جامعه می باشد اعلام می دارد.

كد خبر : ۵۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


تنوع گرایی و تحول در پوشش خوب است، نوگرایی زیباست به شرط آن‌که متأثر از فرهنگ وارداتی غرب، به عنوان قبله نمای مُدگرایی نباشد

كد خبر : ۵۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


براساس اعلام مرکز آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور، واقعه ازدواج در سه ماهه نخست سال جاری 9،7 درصد و آمار طلاق 17،5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

كد خبر : ۵۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


فرزند شهید؛ پدرم خیلی آرزوی رفتن به خانه خدا را داشت وگفت گویا پدرم دیدن خداوند را درخانه  ابدی خودش  ترجیح داد.

كد خبر : ۵۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


هميشه همه جا شنيده‌ايم كه آقا بايد به خواستگاري خانم برود و خانم‌ها نبايد در اين مورد پيش‌دستي كنند ولي واقعا اين تفكرات چقدر درست است؟ آيا به راستي يك خانم نمي‌تواند از يك آقا خواستگاری کند؟

كد خبر : ۵۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدرس حوزه و دانشگاه گفت: با رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان و به ویژه بانوان در زمینه حفظ حجاب، جامعه از بسیاری خطرات حفظ خواهد شد و مهم​تر از همه اینکه با حفظ حجاب، کیان خانواده به عنوان اصلی​ترین نهاد اجتماع، در معرض خطر قرار نمی​گیرد.

كد خبر : ۵۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


یکی از اصلی ترین آسیب هایی که امروزه به جان جلسات روضه زنانه افتاده، مبحث قدیمی چشم و هم چشمی است که اتفاقا و بنابر اذعان اکثر کارشناسان مسایل خانواده و روان‌شناسان، این پدیده شوم اخلاقی بیشتر در بین زنان رایج است.

 

كد خبر : ۵۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


متاسفانه برخلاف تاکید و سفارش دین اسلام افزایش مهریه در جامعه ما رونق زیادی پیدا کرده است و جالب اینکه این افزایش در تمام طبقات اقتصادی از طبقات پائین گرفته تا متوسط و بالا یک روند صعودی دارد.

كد خبر : ۵۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده در دولت دهم با بیان اینکه اعتقادی به زنانه شدن فقر ندارم در عین حال گفت: البته تاثیراتی که زنان از کاهش درآمد و تبعیض در بازار کار می‌پذیرند به مراتب بیشتر از مردان است.

كد خبر : ۵۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


کیانا دارابی دختر ۶ ساله خرم‌آبادی بر اثر تزریق آمپول پنی‌سیلین فلج شد و اکنون خانواده‌اش برای هزینه‌های درمان او با مشکلات مالی فراوانی مواجه شده‌اند.

كد خبر : ۵۷۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


5 ساله بود که ساقی پدر می شود.پدری که اعتیاد به تریاک داشت و مریم 5 ساله هم برایش از عوها تریاک می گرفت و هم بساط فراهم می کرد.به شفاف می گوید: آنقدر پای بساط پدر نشسته بود که به بوی تریاک اعتیاد پیدا کرده بود...

كد خبر : ۵۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


ماجرای آشنایی یک دختر و پسر واتس آپی که به گروگانگیری برای اخاذی ۷۰۰ میلیون تومانی تبدیل شد.

كد خبر : ۵۷۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


رئیس دانشکده حضرت زینب(س) گفت: موضوع حجاب مسئله‌ای تک عاملی نیست و یکی از عوامل مهم بیدحجابی در جامعه ما تغییر ذائقه آقایان در انتخاب دختران برای ازدواج است.

كد خبر : ۵۷۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


نامزد بودم بعد از اینکه نامزدی‌ام را به هم زدم این کار را کرد. از اول می‌گفتم ما به هم نمی‌خوریم اصرار کردند نامزد کنید

كد خبر : ۵۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


مردی ٢٠ آذر سال ٨٧ به مأموران پلیس خبر داد همسرش به قتل رسیده ‌است. او به پلیس گفت برای انجام کاری از شهر خارج شده ‌بود که دخترش با او تماس گرفت و گفت مادرش در را باز نمی‌کند و زمانی که خود را به خانه رساند، جسد همسرش را پیدا کرد.

كد خبر : ۵۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


تمام تلاش يک جامعه‌شناس در این است که يک پدیده آسیب‌‌رسان را در متن خودش بررسی کرده و فهم دقیقی از آن به‌دست آورد تا کنترل پدیده آسیب‌‌رسان و به‌تبع آن برنامه‌‌ریزی دقیق امکان‌پذير شود.

كد خبر : ۵۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


بیشتر افراد وقت زیادی را صرف می کنند تا بتوانند «فرد ایده آل» خود را پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید توصیه می کنیم با چشمانی باز پیش روی تان را نگاه کنید.

كد خبر : ۵۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


یک منبع آگاه از بازداشت 50 دختر و پسر در یک پارتی مختلط در یک پارتی در باغی در حومه شهر دزفول خبر داد.

كد خبر : ۵۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر آزمون سراسری در گروه‌های پنج‌گانه آزمایشی را اعلام کرد.

كد خبر : ۵۸۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


پدیده مدگرایی در عصر حاضر از سوی بسیاری از جوانان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این نسل مدهای غربی را شیک‌پوششی می‌دانند.

كد خبر : ۵۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


افزایش تمایل برخی زنان و دختران به زندگی مجردی در طول سال های اخیر به دلیل زیر سوال بردن نهاد خانواده و مغایرت با ارزش های فرهنگی و اجتماعی چندان مورد پذیرش عرف جامعه نیست.

كد خبر : ۵۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


وقتی این روحیه و این ویژگی‌ها در دختران جوان ما غلبه کند و تداوم یابد، پس از گسست پیوند‌های زناشویی و طلاق هم غالب آن‌ها نه احساس رضایت و خوشی دارند، نه فرصتی برای ازدواج و روابط عاطفی رسمی پیش روی خود می‌بینند.

كد خبر : ۵۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


واژگونی پی‌درپی تریلرهای نفتکش‌ها در محور لرستان، خوزستان - کرمانشاه علاوه بر هدر رفت هزاران لیتر سوخت خسارت میلیاردی به محیط‌زیست و جاده‌های لرستان زده است.

كد خبر : ۵۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


اولین میزگرد  سایت آساره خبر با موضوع « راهکارهای  ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برگزار شد . و در  این میز گرد موضوعاتی مانند عملکرد رسانه و دیگر نهاد ها  و سازمانها در امر ترویج حجاب و عفاف مورد برسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱


کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت مردی را که برای تامین هزینه مواد مخدر، یک زن ۳۹ ساله را مقابل چشمان فرزندانش به قتل رسانده بود، دستگیر کردند.

كد خبر : ۵۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


دو خانواده مصری مراسم عقدی برگزار کرده بودند که دختر 5 ساله را به عقد پسر 8 ساله درآورده بودند.

كد خبر : ۵۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


از خودم می پرسم چرا؟! این همه وقت گذاشتن و وسواس داشتن برای کاری که چه بخواهم چه نخواهم نهایت موفقیتش این می شود که دلی را که متعلق به من نیست بلرزانم؟ ارزش من آیا واقعا...

كد خبر : ۵۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


مدت هاست که دسترسی آسان به اینترنت و وجود شبکه های اجتماعی واتساپ، وایبر و تانگو و ... صمیمت را از کانون گرم خانواده دور کرده و زندگی‌ها را تحت تأثیر قرار داده، حتی برای برخی از افراد از نان شب هم واجب‌تر شده است.

كد خبر : ۵۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


منصوره؛ با وجود سن کمی که داشت دارای خصلتهای والایی بود،از لحاظ اخلاقی و روحیات معنوی نسبت به همسالان خود سر آمد بود.

كد خبر : ۵۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


دانش آموز عشایر شهر نصرآباد با تلاش و کوشش بسیار و در سایه محرومیت های زندگی و شهر توانست به موفقیت در کنکور علوم انسانی سال ۹۴ نائل شود.

كد خبر : ۵۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


صفحات شخصی اینستاگرام در حالیکه می‌تواند راهی برای نشر فرهنگ ایرانی اسلامی به سراسر جهان باشد اما این روزها پر شده است از عکس‌هایی از جشن تولد و سنگ قبر سگ‌های بازیگرانی که سگ‌بازی را به عنوان یک پز اجتماعی انتخاب کرده‌اند.

كد خبر : ۵۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


پیامبر صلی الله علیه و آله در بیست (یا پانزده) سالگی همراه عموهای خود در چهارمین جنگ از جنگ های فجار شرکت کرد. این نبرد بین طایفه قریش و قبیله هوازن واقع شد.

كد خبر : ۵۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


امروز امواج ماهواره بدون کنترل وارد خانه‌های ایرانیان شده و بسیاری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی را حذف کرده و ناهنجاری‌های مد نظر غرب را درخانواده‌های ایرانی جایگزین می‌کند که مدیران فرهنگی باید با راهکارهای اصولی دراین عرصه وارد عمل شوند.

كد خبر : ۵۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


بعد از برگزاری جشن هایی با حضور خوانندگان و مربیان رقص زن اینبار چشم پوشی از مراسم های دیسکوی زنانه خبرساز شد.

كد خبر : ۵۸۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


حضرت علی (ع) : روزی من و فاطمه خدمت حضرت رسول (ص) رفتیم و آن حضرت را بسیار گریان یافتیم، سبب گریه را از رسول الله پرسیدیم حضرت فرمودند: یا علی شبی که مرا به آسمان بردند، زنانی چند از امت خود را در عذاب شدید دیدم پس از حالت آنها تعجب کردم و از شدت عذاب آنها گریستم.

 

كد خبر : ۵۸۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


طرح عفاف و حجاب در آخرین روزهای تیر ماه از سوی نمایندگان خانه ملت به تصویب رسید. طرحی که می بایست با در نظر گرفتن تمامی ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این مساله سال‌ها پیش به تصویب رسیده و به اجرا گذاشته می‌شد.

كد خبر : ۵۸۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


مگر ازدواج هم می‌تواند آسان باشد؟ آن هم به آسانی آب خوردن؟!

كد خبر : ۵۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در حال حاضر زنان جوان سه استان کشور از جمله لرستان ، ایلام و چهار محال و بختیاری با بیکاری بالای 80درصدی مواجه هستند.

كد خبر : ۵۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: زمان آن رسیده که نیروی انسانی را یک سرمایه بدانیم و نیمی از این سرمایه را بلااستفاده نگه نداریم.

كد خبر : ۵۸۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


گاهی آن‌قدر نگاهشان را بر خود خیره می‌بینی که گیج و سردرگم به خودت نگاهی می‌اندازی، ولی جز سیاهی چادرت چیزی نمی‌بینی! پس چه شده؟ چرا این‌گونه به من خیره می‌شوند؟ آیا برای این نگاه‌های هرزه فرقی نمی‌کند که چه بر تن داشته باشی؟

كد خبر : ۵۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


با بچه‌هایی روبه ‌رو شده‌ام که از طریق تلفن تهدید می‌شده و او نمی‌دانسته چه کار کند درحالی ‌که تهدیدهای سایبری، جرم تلقی می‌ شود.

كد خبر : ۵۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


سال‌هاست برای رفع مشکلات فرهنگی از جمله پوشش بانوان ایرانی دغدغه‌ای داشته‌ایم. کارگردان جوان و خوش‌ذوق این برنامه توانسته گوشه‌ای از این دغدغه را برای نخستین بار در تاریخ صداوسیما به شکل مناسب پاسخ دهد.

كد خبر : ۵۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


فاطمه ؛ خوشا به سعادتت حاجی چقدر دلم می خواست من نیز همانند تو در جنگ مبارزه می کردم  و مانند شهدا که باده شهادت را نوشیده اند من نیز شهید شوم.

كد خبر : ۵۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: شرایط فرزندخواندگی تسهیل شده است و از این پس خانواده‌های دارای فرزند نیز می‌توانند فرزندخوانده بپذیرند.

كد خبر : ۵۹۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج جامعه زنان لرستان از همایش تبیین  الگوی سوم مبانی تفکر بسیجی، نهضت من زنده ام  با هدف ترویج  فرهنگ افزایش جمعیت ، و آگاه سازی خانواده ها خصوصا زنان به عنوان پرچمداران مقابله با جنک نرم خبر داد.

كد خبر : ۵۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


مرد جوان زمانیكه دید همسرش بعد از به دنیا آمدن فرزندشان، سركار می رود، تصمیم به جدایی گرفت.

كد خبر : ۵۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


یک روانشناس گفت: آرایش غلیظ به عنوان یک اهرمی برای جبران عقده‌های روانی برخی از بانوان به کار برده می‌شود ابتدا تسکین دهنده حس دیده نشدن و سپس عادت و در نهایت به وابستگی شدید این گروه به مواد آرایشی تبدیل می‌شود.

كد خبر : ۵۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


گسترش تبلیغات اینترنتی برای انجام جراحی‌های زیبایی و حتی تاتوی چشم و پوست جاهای مختلف بدن، ارائه تاتوهای سه بعدی و ... نشان دهنده اوج این حماقت در زیباتر شدن است، آیا کسی که سعی دارد با خالکوبی قلب، ستاره، ابتدای اسم فرد مورد علاقه خود در سفیدی چشمش، زیبا و متفاوت باشد؛ فردی عاقلی است و باید او را انسانی سالم پنداشت!؟

كد خبر : ۵۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور جنگ نرم را یک جنگ جهانی، نامید و اظهار کرد: «در حقیقت نمی توان با یک پدیده جهانی صرفاً مقابله ملّی کرد و منتظر نتیجه قطعی ماند، بلکه ما موظف هستیم که جهانی فکر کنیم، منطقه‌ای برنامه‌ریزی کنیم و ملی عمل کنیم.»

كد خبر : ۵۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


کارشناس امور رسانه و فضای مجازی اظهار داشت: تا دو ماه دیگر تلگرام تبدیل به خانه فساد می شود و در آن فقط ترویج فساد و فحشا صورت می گیرد زیرا که در لایه های اعتقادی مردم رخنه کرده و جوانان را هدف قرار داده است .

كد خبر : ۵۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۵۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


نمایشگاه  «همایش دختران زهرایی» در بوستان  خرم آباد برگزارشد.

كد خبر : ۵۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


نماینده ولی فقیه در تیپ 57 ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر بانوان می خواهند عاشق و پایبند به خانواده باشند و مشکل ازدواج را حل کنند تنها راه حل این است که حجاب و عفاف را سرلوحه زندگیشان قراربدهند.

كد خبر : ۵۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


به مناسبت  روز قشر بسیج جامعه زنان  «همایش  دختران زهرایی »در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۵۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


در کشور من لبنان این همه مردم شهید می‌شوند، من که بهتر از آنها نیستم، من هم می‌خواهم مبارزه کنم و این راه جنگیدن من است و با توکل به خدا از چیزی نمی‌ترسم.

كد خبر : ۵۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


فرمانده انتظامی بروجرد گفت: قاتل مادر و دختر بروجردی با قرص برنج اعضای خانواده خود را مسموم که همسر و دخترش در همان لحظه فوت کردند و پسرش راهی بیمارستان شد.

كد خبر : ۵۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


یک متخصص طب سنتی گفت: غذاهای گرم احتمال پسر‌دار شدن را افزایش خواهد داد با توجه به این که مصرف غذاهای سرد هم در تعیین دختر شدن جنسیت جنین موثر است.

كد خبر : ۵۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


نویسنده «دختر شینا» با اشاره به دیدار خود و خانواده شهید حاج ستار ابراهیمی با رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در این دیدار فرمودند که کتاب خوبی بود. واقعاً همسران شهدا اجر فراوانی دارند و نصف اجر شهدا متعلق به همسر و خانواده آنها است.

كد خبر : ۵۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


سرمربی تیم ملی کشتی آلیش دختران ترکمنستان معتقد است دختران ایرانی در همه اوزان رقابت‌های آسیایی خوب ظاهر شدند.

كد خبر : ۵۹۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


پدر سمیه؛  مادر سمیه بعد از 6 ماه که از بیمارستان  به خاطرمجروح شدن بمباران  هوایی مرخص شد وبه خانه بازگشت و فهمید که سمیه شهید شده  بار دیگر راهی بیمارستان شد.

كد خبر : ۵۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


خبرنگاری از آن شغل‌هایی است که اگر یکی از اعضای خانواده هم مشغولش باشد همگی درگیرش می‌شوند چه برسد به اینکه دو عضو اصلی خانواده هر دو مشغول دنیای خبر و خبرنگاری باشند.

كد خبر : ۵۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


روحانی شهید شیخ شعاعی در دلنوشته ای خطاب به دختر و همسرش اینچنین نوشته است:به دخترم دروغ نگویید! نگویید من به سفر رفته ام، نگویید از سفر باز خواهم گشت، نگویید زیباترین هدیه را برایش به ارمغان خواهم آورد، به دخترم واقعیت را بگویید، بگویید بخاطر آزادی تو هزاران خمپاره دشمن سینۀ پدرت را نشانه رفته اند.

كد خبر : ۵۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


یکی از سبک‌های زیبای زندگی امام جعفرصادق(ع) که امروزه باید به آن توجه خاصه نشان داد، توجه ایشان به دادن حق الزحمه کارگر در اول وقت فراغت از کارش است.

كد خبر : ۵۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


کارشناس ارشد روانشناسی گفت: وجود باورهایی مانند کراهت طلاق در خانواده، ترس از تنهایی، ترس از دست دادن فرزندان، ترس از بی‌احترامی جامعه یا حتی امید به بهبود زندگی از جمله موانع فکری بر سر راه طلاق قانونی خواهند بود.

كد خبر : ۵۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


اولین عامل شروع هر زندگي مشترك وجود بلوغ جسمي و جنسي و بلوغ عقلي و فكري است و افراد خواهان ازدواج باید به سنی برسند که بتوانند صميميت عاطفي و جنسي را در يك رابطه مبتني بر تعهد تجربه كنند.

كد خبر : ۵۹۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت:۹۸درصد از خانم‌های تازه ازدواج کرده در تهران گوشی موبایل همسر خود را چک می‌کنند و دائما از او می‌پرسند:"کی بهت زنگ زد؟"، "به کی پیامک دادی؟" که این موضوعات متأسفانه یکی از عوامل مهم طلاق در ایران است.

كد خبر : ۵۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


رئیس شورای شهر پهله گفت: چشمان دختر ایلامی تولید شیشه می‌کند

كد خبر : ۶۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


یک دختر ۱۱ ساله که پس از تجاوز بچه‌دار شده و اجازه سقط به او داده نشده بود، روز پنجشنبه ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) نوزادی به دنیا آورد و به این ترتیب بار دیگر موضوع تعدی به کودکان در این کشور فقیر آمریکای جنوبی در کانون توجه‌ها قرار گرفت.

كد خبر : ۶۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: به مناسبت سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) وروز دختر همایشی تحت عنوان «گوهر علم و عفاف» در سراسر استان برگزار می شود 

كد خبر : ۶۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


ديرزمانى است كه بحث از حقوق زنان در كانون توجه انديشمندان، حقوق دانان، سياست مداران، به خصوص طرف داران جنبش زنان قرار گرفته است.

كد خبر : ۶۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


فاطمه ابراهیمی نژاد بهترین بازیکن مسابقات فول کنتاکت کیک بوکسینگ بانوان گفت: امروزه دختران ایرانی به خصوص در عرصه ورزش با پوشش و حجاب برتر در میادین بین المللی خوش درخشیده است به همه ثابت کرده که دختران ایرانی با هر نوع پوشش میتوانند جایگاه نخست را از آن خود کند.

كد خبر : ۶۰۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


«آنا ژورژولیانی» از گرجستان با فارسی دست و پا شکسته‌ای که بلد است می‌گوید: «چادر برای من تجربه‌ای خاص است. تا حالا حتی به آن دست نزده بودم و الان روی سرم انداخته‌ام».

كد خبر : ۶۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، دختران لرستانی  مورد تکریم قرار گرفتند.

كد خبر : ۶۰۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


اسلام‏ نمی‏‌خواهد زن به صورت چنین موجود مهملی در آید که کارش استهلاک ثروت و ...

كد خبر : ۶۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


یک کارشناس مسائل مذهبی، گفت: خداوند برای هدایت بشر در مسیر زندگی او را همراه با یک الگو، تنها نگذاشته و در این زمینه خداوند به زنان هر عصر نگاه ویژه ای داشته است.

كد خبر : ۶۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


وقتی بخواهید پرواز کنید، می‌توانید بیکرانه‌هایی را ببینید که حتی در تصویر بصری این مردم هم نمی‌گنجد. بال، لازمه پرواز است، همچون «ظرافت» که الزامی است برای وجود «دخترانه» هر دختر.

كد خبر : ۶۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


دبیر  امر به معروف و نهی از منکر حوزه کوثر ولایت سپاه ناحیه خرم آباد گفت : قلب شخصیت زن مسلمان حجابش است وقتی که خانم ها حجاب داشته باشند می توانند مهارت و توانا هایشان در جامعه مطرح کنند.

كد خبر : ۶۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


یک استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه دین گفت: قرآن به صورت تدریجی و در مراحل گوناگون و با نشان دادن نمونه‌ها نحوه کرامت به دختران را نشان داده است و در شش سال ابتدایی بعثت پیامبر اکرم(ص) نگاه جاهلیت مردم آن زمان را مذمت کرده است.

كد خبر : ۶۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


شاید اگر از برخی دختران حاضر در شبکه‌های اجتماعی بپرسیم حاضرید در یک جمع عمومی با حضور چند نفر اینگونه سخن بگویید و یا با این ظاهر به اصطلاح محجبه حاضر شوید قطعاً پاسخ محکم «نه» را خواهیم شنید.

كد خبر : ۶۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


یک استاد دانشگاه گفت: نتخاب‌های احساسی و یا انتخاب هایی که امروزه در شبکه‌های مجازی باب شده است و از شکل دوستی نهایتا به ازدواج ختم می‌شود همه و همه از جمله موارد اختلاف‌زا در بعد از ازدواج محسوب می‌شود .

كد خبر : ۶۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


يکي از اعضاي اصلي باند خشن زورگيري که با طرح نقشه هايي شوم، دختران و زنان جوان را با ايجاد رابطه دوستي اغفال کرده و با کشاندن آنان به مکان هاي خلوت تفريحي، اقدام به زورگيري مي کرد. با تلاش ماموران کلانتري خلق آباد در حالي دستگير شد که تحقيقات پليس براي به دام انداختن ديگر همدستان وي همچنان ادامه دارد

كد خبر : ۶۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


روزهـا گذشت و همچنان دلبــری می کرد در خیابان

كد خبر : ۶۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان از افزایش آمار طلاق در این استان طی چهار ماه نخست امسال خبر داد.

كد خبر : ۶۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


آدرس مغازه رو که گرفتم عصر یه روز گرم تابستانی و توی شلوغی جمعیت بازار خودم رو اونجا رسوندم، مقابل مجتمع تجاری که رسیدم خیالم راحت شد بالاخره از اینجا حتما مانتو مورد نظرم رو پیدا می کنم و می خرم.

كد خبر : ۶۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون "حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست" نشان از تغییرات اساسی و تسهیل شرایط فرزند خواندگی دارد؛ تغییراتی که برخی از آنها جای بحث و بررسی بیشتری را می‌طلبد.

كد خبر : ۶۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


اصلا اگه این دخترا نبودن کی می خواست برای بیرون رفتن یک ساعت جلو آینه وایسته خودشو بزک کنه...

كد خبر : ۶۰۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته دولت به لرستان سفر می‌کند.

كد خبر : ۶۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


یک دختر چینی در حاشیه دیدار علما، صاحب‌نظران و میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام و اجلاس اتحادیه‌ رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با رهبر معظم انقلاب، خطاب به امام خامنه‌ای نامه‌ای نوشت.

كد خبر : ۶۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گردهمایی روز ملی دختران گفت:‌ یکی محورهای مهم و اساسی که هم‌اکنون به عنوان دغدغه مطرح است بحث هویت دینی دختران است که باید ببینیم در کجا قرار داریم و باید چه کارهایی انجام دهیم.

كد خبر : ۶۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


از مسائل ابتدایی که ذهن بشر را به خود مشغول ساخته است مسئله شغل و اشتغال می‌باشد. تفکر غربی، جایگاه زن در اجتماع را بر اساس فعالیت زنان در زندگی اقتصادی و اشتغال آنان می‌شناسد. در کشورهای غربی از مشکلاتی که برای زنان قلمداد می‌شود پایبندی به رکن خانواده می‌باشد.

كد خبر : ۶۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


در صورتی که خانمی آماده بچه دار شدن باشد به بانک مراجعه می کند و این تخمک به کمک اسپرم همسر فرد، بارور و به جنین تبدیل خواهد شد. این جنین سه تا پنج روز کشت داده می شود و وقتی به کیفیت مناسب رسید، داخل رحم منتقل می شود.

كد خبر : ۶۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


گروه هنر: عصر چهارشنبه، ۲۸ مردادماه خادمان امام رضا(ع) در قالب کاروان «زیرسایه خورشید» وارد لرستان شدند.

كد خبر : ۶۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


با توجه به افزایش مشارکت های اجتماعی بانوان؛ وجود سلیقه های مختلف در نسل جوان؛ جهت ترویج و ارائه الگوهای برتر و تسهیل در تهیه حجاب برتر آدرس و اطلاعات برخی از فروشگاه های حجاب در تهران و شهرستانها در زیر ارائه شده است.

كد خبر : ۶۰۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


پس از تأسیس مؤسسه بیت‌الأحزان حضرت زهرا(س) در آنجا حفظ کل قرآن را به پایان رساند. پس از آن برای توسعه حفظ قرآن به نورآباد استان فارس مهاجرت کرد و در آنجا موفق به تربیت ۲۰ حافظ کل قرآن و چندین حافظ چند جزء قرآن کریم شد.

كد خبر : ۶۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


پدیده فرار از خانه نه تنها دختران را درگیر خود کرده است بلکه گروهی از پسران نیز با این معضل دست به گریبانند.

كد خبر : ۶۰۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


چند سالی است که در ایران موضوع «مد» به صورت جدی در بین عموم مردم مطرح شده و بحث های زیادی را نیز به دنبال آورده است؛اما همچنان ابهام ها و پرسش های زیادی در این رابطه وجود دارد که انگار فردی قادر به پاسخگویی به آنان نیست.

كد خبر : ۶۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


فائزه هاشمی می‌گوید درحوادث تیرماه ۷۸ به شکل خانوادگی در کوی دانشگاه حضور داشت. او همچنین می‌گوید برای آموزش زبان انگلیسی به انگلیس رفته و حضورش بر سر قبر شاه نیز در حاشیه سفر ورزشی‌اش به مصر بوده است.

كد خبر : ۶۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


رسانه‌ها با توجه به برنامه‌های دولت، مطالبات و نیازهای جامعه می‌توانند کمک زیادی به جریان سازی در ارتقای جایگاه اجتماعی زنان داشته کنند.

كد خبر : ۶۰۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیه در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


مواردی بسیاری بر وزن نوزاد در هنگام تولد تاثیرگذار هستند ولی دانشمندان برای نخستین بار با استفاده از تلفیقی از تحقیقات جامعه شناسی و پزشکی موفق به کشف ارتباط وزن نوزاد در هنگام تولد شده اند.

كد خبر : ۶۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


هر‌چند اسلام حق کار برای زنان را به رسمیت شناخته و در کنار آن استقلال مالی و دستمزد عادلانه را نیز مورد تأکید قرار داده است، اما با توجه به ضرورت حفظ بنیاد خانواده، اهمیت کار زنان در خانه و سازگاری طبیعت و ویژگی‌های زیستی زنان با آن، ترجیح می‌دهد در تقسیم کار، زنان کارهای خانه و تربیت اولاد را به عهده گیرند

كد خبر : ۶۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


متاسفانه محل کار برخی زوجی محلی برای درد و دل و گفتمان نامربوط با جنس مخالف شده است و هر یک به نوعی نیاز گفتمان روزمره خود را که باید با همسر قانونی خود تامین کنند متاسفانه از طریق ارتباط ناسالم پاسخ می دهند.

كد خبر : ۶۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیته در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


در بسیاری از اماکن عمومی در شمال کشور برخی از بانوان روسری خود را طوری استفاده می‌کنند که موهایشان از پشت و جلو بیرون زده و در برخی مواقع هم اصلا روسری بر سر ندارند و این یعنی گام به گام به پیش تا اینکه برداشتن حجاب اسلامی عادی شود.

كد خبر : ۶۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی از محکم ترین و متداول ترین پیوندهی اجتماعی  زندگی زناشوئی است.

كد خبر : ۶۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: استکبار جهانی با دینی که بخواهد منافعش را به هم بزند مخالف است.

كد خبر : ۶۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


روزگاری ما هم اسلامی بودیم اما با هجمه غربی‌ها و عدم مقابله متولیان فرهنگی ذهن‌ها مسموم شد و رفتارها غربی، نام بی‌غیرتی را گذاشتند روشنفکری و کودکان به جای ائمه اطهار هیولاهای غربی را به عنوان الگوی زندگی انتخاب کردند.

كد خبر : ۶۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


یکی از مسائلی که به شدت بنا به دلایل گوناگون شاهد رشد روزافزون آن در جامعه می باشیم آمار طلاق می باشد که مشکلات عدیده ای برای جامعه ایجاد کرده است.

كد خبر : ۶۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


خانم مولاوردی نمره‌ 50 از 100 که خودتان به عملکرد دو ساله تان دادید، خیلی خیلی با ارفاق بوده است و نه تنها منتقدان اولیه بلکه کسانی هم که دو سال پیش به شعارها و رویکردها و رویه‌های شما امید و دل بسته بودند اکنون ناامید و در برخی از مواقع منتقدند.

كد خبر : ۶۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


جوانان تنها با این عقیده که هدف و حرکتشان نوعی کمال طلبی، ارضای حس زیبایی و تنوع است ناخواسته آب در آسیاب دشمن می ریزند. هیچ کس مخالف پوشیدن لباس‌های رنگی و تمیز بودن نیست اما استفاده از پوشش‌ و آرایش های غیرمتعارف نه تنها برای خود فرد آسیب دارد، بلکه منجر به بروز برخی ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود.

كد خبر : ۶۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


کتاب «بانوان بهشت» در مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد رونمایی شد.

كد خبر : ۶۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


شبکه‌هاي اجتماعي مجازي با راهبرد مشخص و با هدف يکسان سازي فرهنگي به عنوان خطری خاموش در کمین بانوان ایران زمین محسوب می شود.

كد خبر : ۶۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


«خداوند به زنان مهربان‌تر است تا مردان، و خداوند هرکس زنی را که میان او و آن زن پیوند خویشاوندی وجود دارد خشنود کند، در روز قیامت خشنود می‌گرداند.»

كد خبر : ۶۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


یک جامعه شناس، علت اصلی آرایش‌های نامتعارف زنان را از خود بیگانگی فرهنگی دانست و گفت: از خود ریختگی فرهنگی، کم شدن نظام ارزش‌های سنتی ، تهاجم فرهنگی و هجوم شبکه‌های ماهواره‌ای از مهم‌ترین دلایل روایج اینگونه آرایش ها در جامعه است.

كد خبر : ۶۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


یک جامعه شناس به عوارض ناشی از اعتیاد به شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از عوارض اعتیاد به این شبکه‌ها، خیانت خانوادگی است که گاهی بر اثر به وجود آمدن عشق‌های کاذب، منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۶۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


آیت الله رمضانی گفت: باید شرایطی را فراهم نمایید تا دختران جامعه ما بیایند و در رابطه با حجاب و عفاف بحث کنند و سوالات و ابهامات خود را مطرح نمایند ، ما اعتقاد نداریم که اینها عناد دارند ، بلکه معتقدیم اینها متعلق به این نظام هستند و به دنبال پاسخ درست برای پرسش های خود می گردند.

كد خبر : ۶۱۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


رییس جهاد دانشگاهی همدان گفت: در کتاب «دختر شینا» توکل و ایمان به خدا موج می‌زند.این کتاب بیانگر عبادت و ایمان به خدا، نجابت، پایبندی به خانواده، از خود گذشتگی، تربیت صحیح فرزندان در شرایط سخت و همچنین صرفه‌جویی بوده که متاسفانه در خانواده‌های امروز به ندرت یافت می‌شود.

كد خبر : ۶۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


تلاش هاي گروه جهادي ثامن الحجج(ع) با برگزاري كلاسهاي صنايع دستي و اصول خانه داري موجب وحدت بيشتر بانوان مسلمان تشيع و تسنن روستاي بجد در خراسان جنوبي شد.

كد خبر : ۶۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


فائزه که با دعوت منیژه موسوی، فعال سیاسی و از کاندیداهای شکست خورده انتخابات شورای شهر تبریز به این شهر سفر کرده بود در محل منزل یکی از زوج های اصلاحاتی تبریز در یکی از محلات لوکس تبریز حاضر شده و دیداری با برخی فعالان این جریان داشت.

كد خبر : ۶۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور در سالن اجلاس سران برگزار شد. دختر شهید رضایی نژاد به همراهش مادرش یکی از میهمانان این کنگره بودند.

كد خبر : ۶۱۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


شهیده  زمانی ، دارای اخلاقی نیکو و پسندیده و با گذشت بود و در تمام امور تا آن جا که می توانست به خانواده و اهالی روستا کمک می نمود .

كد خبر : ۶۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


کارنامه معاونت امور زنان در دوره شهیندخت مولاوردی دارای حاشیه‌ها و کشمکش‌های فراوانی است که بیشتر این موارد به موضع جناحی و نگرش فمینیستی جریان متبوع وی باز می‌گردد.

كد خبر : ۶۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


«لب‌های سربی» به مصرف بی‌رویه لوازم آرایشی در کشور توسط بانوان انتقاد دارد؛ زیرا مواد خطرناکی مانند سرب و فلزات سنگین در این لوازم، از حساسیت‌های پوستی تا احتمال شیوع سرطان و بیماری‌های پوستی را بیشتر می‌کند.

كد خبر : ۶۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


جناب خان شخصیتی عروسکی است که ابتدا در مجموعه نمایش خانگی کوچه مروارید در نقش لبو فروش جنوبی و سپس در سری دوم مجموعه خندوانه به عنوان یک استندآپ کمدین ظاهر شد. صدا پیشگی این عروسک به عهدهٔ محمد بحرانی و عروسک گردانی بر عهدهٔ مهدی برقعی و حامد ذبیحی می‌باشد.

كد خبر : ۶۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


دختری ۱۸ ساله با مراجعه به مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان گلستان داستان عشق کامپیوتری خود و سرانجام ازدواج خود را تشریح کرد.

كد خبر : ۶۱۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ازدواج برخی از دختران پیش از رسیدن به سن قانونی گفت: در یکی دو سال اخیر آمار نگران کننده‌ای از ازدواج دختران پیش از رسیدن به سن قانونی و ثبت آنها به دست ما رسیده است و حتی شاهد ازدواج دختران کمتر از 10 سال نیز بوده‌ایم. در این شرایط از وزارت دادگستری خواسته‌ایم گزارشی درباره ازدواج دختران در زیر سن قانونی به ما ارائه دهد.

كد خبر : ۶۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: انفجار شدید در یک منزل مسکونی دختر جوان را به کام مرگ کشید.

كد خبر : ۶۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


یک جامعه‌شناس با بیان اینکه ازدواج‌هایی که با چانه‌زنی شروع شود به طلاق می‌انجامد، گفت: معیارهای ازدواج دختران و پسران تغییر کرده و امروز بیشتر به دنبال مادیات هستند.

كد خبر : ۶۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


بانوی فرمانده شهرستان کوهدشت به مرگی شهادت گونه از دنیا رفته است. زیارت عاشورا می خوانند. صدای زیارت عاشورا با گریه بلندتر می شود. بانوی فرمانده دیگر نیست.

كد خبر : ۶۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


«آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟»، پاسخ این پرسش نوستالژیک که ذهن ها را به یاد موضوعات زنگ انشا دوران دبستان ارجاع می دهد، می توان اکنون در زندگی مشترک یوسف و آمنه جست.

كد خبر : ۶۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


معاون اجتماعی پلیس خراسان شمالی سرگذشت یک دختر فراری که مهمان خانه مجردی بود را تشریح کرد.

كد خبر : ۶۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


یک کارشناس امور زنان با بیان اینکه نباید به دنبال این باشیم که به زنان هویت مردانه بدهیم چون تقلید از مردان باعث بحران هویت در میان زنان می‌شود، گفت: بحران هویت علت گسترش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد در میان دختران است.

كد خبر : ۶۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


فائزه هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با سایت ضد انقلاب ایران وایر،نسبت به نظامی مقدس جمهوری اسلامی توهین کرد و آن را با رژیم پهلوی مقایسه کرد.

كد خبر : ۶۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


اين تصاوير در سرزمينهاي اشغالي به طور وسيعي منتشر شده است.

كد خبر : ۶۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


معاون رییس جمهور با اشاره به پیشنهاد کارت منزلت مادرانه،گفت: مادران دارای کودک زیر ۵ سال دارنده این کارت می توانند از تخفیف ویژه در وسایل ایاب و ذهاب عمومی و خرید خوار بار و وسایل کودک برخوردار شوند.

كد خبر : ۶۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


رفتم مانتو بخرم سر جم نیم متر نبودا... و فاقد هر گونه چفت و بی نوار بودا و آستین تا آرنج، بلندی تا زیر ناف تازشم دکمه هم نداشت و به فروشنده گفتم آقا اینا چیه؟ فروشنده گفت: میدونین که قضیه چیه!؟ مده مد!!!

كد خبر : ۶۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


در این چند سال اخیر، چادر با فرهنگ‌های جدیدی همراه شده که برخی از آنها اساسا فرقی با بدحجابی ندارد. حتما شما هم دیده‌اید دخترانی که چادر را بخشی از تیپ خود می‌دانند و گویا با استفاده از چادر می‌خواهند چهره خود را قاب بگیرند.

كد خبر : ۶۲۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


 به اکثر کشورهای جهان رفته‌ام و حتی به زنان مسیحی و یهودی گفته‌ام که آیا شما دوست دارید شوهرانتان 98 درصد شما را دوست داشته باشند و 2 درصد زنی دیگر را؟ و تمام آنها ...

كد خبر : ۶۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


خداوند به من و همسرم لطف کردند و خطبه عقدمان را مقام معظم رهبری قرائت کردند، جزو بهترین لحظات زندگی من است. حضرت آقا، چند دقیقه‌ای ما را نصیحت کردند به خصوص من را...

كد خبر : ۶۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


یک جامعه شناس با اشاره به کاهش گرایش به ازدواج گفت: برای افزایش ازدواج، باید واسطین خود جوش محلات تقویت شوند. یعنی مثل گذشته که واسطه‌هایی در محل‌ها بودند و جوانان را شناخته و به خانواده‌ها معرفی می‌کردند هم، امروز وجود داشته باشند.

كد خبر : ۶۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


مروز ایران اسلامی با پرچم «آرمیتا» میدان جدیدی از مبارزه با توحش مدرن غربی و حق طلبی اسلام ناب محمدی (ص) را آغاز نموده است.

كد خبر : ۶۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


در چند سال اخیر حضور دختران آقای هاشمی در رسانه‌ها چند برابر شده است و اظهارنظرهای جنجالی رنگارنگی از سوی این دو خواهر، نسبت به موضوعات مختلف مطرح‌شده است؛ از تهمت‌های متنوع به جمهوری اسلامی ایران گرفته تا آشنایی با بهائیان و منافقین و تعریف و تمجید از آنها.

كد خبر : ۶۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


نهادهای آمریکایی به تازگی دو کتاب با مضامین ایران‌هراسانه به چاپ رسانده‌اند. یکی از این کتاب‌ها علیه بسیج تدوین شده است که در آن با هدف دامن زدن به تبلیغات منفی در خارج از کشور علیه این نهاد مردمی، ادعاهای دروغی مطرح شده و کتاب دوم هم علیه قدرت‌یابی روزافزون سپاه در جهان است.

كد خبر : ۶۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


این روزها شبکه های اجتماعی را باید به عنوان یکی از اصلی ترین علاقمندی‌های جامعه جوان برشمرد. شبکه‌هایی که حالا دیگر نمی تواند فریب «مجازی» بودنشان را خورد و به جرات می توان گفت به حقیقتی در جامعه امروزی تبدیل گشته‌اند.

كد خبر : ۶۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


ماجرا از این قرار است که در اتوبانی مرزی بین آلمان و دانمارک، یک پلیس دانمارکی با یک اتوبوس حامل پناهجویان سوری برخورد می‌کنند که بصورت غیرقانونی وارد حریم مرزی دانمارک شده‌اند.

كد خبر : ۶۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


این کارشناس و مشاوره ازدواج با تأکید بر اینکه قبل از ازدواج چشم‌ها را باز کنید و بعد از ازدواج چشم‌ها را ببندید افزود: برای به اینکه دختران و پسران یک ازدواج موفق داشته باشند به سه شناخت مهم "شناخت از خود"، "شناخت از جنس طرف مقابل" و "شناخت از طرف مقابل " را نیاز دارند.

كد خبر : ۶۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


ظاهراً حجاب در ایران گرانتر از خارج است؛ چه چادر و چه مانتو؛ پس بگو چرا بعضی از دخترها هی آستین یا پایین شلوارشان آب می‌رود!

كد خبر : ۶۲۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


نشست مجمع عمومی «انجمن بین المللی زنان مدافع ارزش‌های انسانی جنگ» با حضور فاطمه مباشری نماینده سرلشکر فیروزآبادی در سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و فاطمه قربان، مدیر برنامه ریزی، مالی و اداری سازمان برگزار شد.

كد خبر : ۶۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


«از هندی ها متنفرم. آن ها مردمی حیوان صفت با دین درّندگان هستند. آن ها خود مقصر قحطی بودند که مثل خرگوش توله می زاییدند.» وینستون چرچیل

كد خبر : ۶۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


معاون شورای عالی فرهنگی اجتماعی زنان، خاطر نشان کرد: اینکه یک خانم که با نگاه های مختلف بمباران شود، به تبع وابستگی و دلبستگی عاطفی پیدا کرده و نهایتاً سرخوده و گریان رها گردد، دروغ بزرگی است که فمنیسیم آن را احساء حقوق زنان می داند.

كد خبر : ۶۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۳


زوجین باید باور و اطمینان داشته باشند که هرگز از هم جدا نخواهند شد و وصلت آنها دایمی است، حضرت زهرا(س) در اولین روز زندگی مشترکشان با علی(ع) به ایشان گفتند:ای علی من امروز از خانه پدرم به خانه شما منتقل شدم و روزی هم از این خانه به قبر و لحد پای خواهم گذاشت.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


دو پسر که در شبکه‌های اجتماعی زنان و دختران جوان را به بهانه ازدواج فریب می‌دادند، دستگیر شدند

كد خبر : ۶۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


در ماه های اخیر و با شدت گرفتن فعالیت در شبکه های اجتماعی شاهد گسترش روز افزون انتشار تصاویر زنان مدلینگ برای تبلیغ کالاهای مختلف اقتصادی و مکان های گردشگری هستیم.

كد خبر : ۶۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی از هم‌اکنون می‌توان صدای پای «آژانس توسعه ملی آمریکا» را در برنامه‌ریزی و جریان‌سازی پشت پرده انتخابات آن هم در جامعه زنان به وضوح مشاهده کرد.

كد خبر : ۶۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


دادستان تهران با اعلام اینکه وضعیت ظاهری شهر تهران مناسب نیست به رئیس بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی برای جمع‌آوری زنان تن فروش با یک طرح برنامه ریزی شده اقدام نموده و آنان را تحت پوشش قرار دهد.

كد خبر : ۶۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


یک استاد قرآن با استناد به آیه 27 سوره قصص، گفت: در کشور ما رسم است که خانواده پسر به خواستگاری دختر می‌روند در حالیکه فرهنگ قرآن راهکار دیگری برای ازدواج موفق بیان کرده که اگر شما به پسر خوبی برخوردید که می‌تواند داماد شما شود، از او این درخواست را بکنید.

كد خبر : ۶۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


بیکار بیکار که نه... تا چهار سال قبل ما یه پامون اینور بود یه پامون اونور... تایلند، پاتایا، آنتالیا... می‌رفتیم... دیرین دیرین... آره و اینا، برگشتنی هم چهار تا خرت و پرت می‌آوردیم  زندگیمون می‌چرخید... اما الان خیلی زور بزنیم یکی در میون باید بریم همین کیش و قشم و... اما خوب میشه ایشالا آقا... خوب میشه... دیگه خوب میشه... بیکاری تموم شد! هورا!

كد خبر : ۶۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۶


اصلاح‎‌طلبان طی سال‌های اخیر و انتخابات متعدد، سهم‌خواهی برای حضور بیشتر زنان در عرصه‌های سیاسی و مدیریت کلان را به عنوان یکی از اصلی ترین شعائر انتخاباتی خود برگزیده‌اند. شعارهایی که در روزهای داغ انتخاباتی و تبلیغاتی مدام تکرار می‌شود اما خیلی زود در "افق محو می شوند"!

كد خبر : ۶۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


بهناز ضرابی‌زاده معتقد است که «دختر شینا» یکی از هزاران روایت ناگفته از مردانگی زنان در جنگ است؛ زنانی که جنگ به خانه‌های آنها رسید، اما «زندگی» را حفظ کردند. 

كد خبر : ۶۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


ماجرای تعقیب و گریز دو جاسوس انگلیسی و آلمانی به صورت داستان جذاب و کوتاه توسط خانم پروین نخعی مقدم از نویسندگان و شاعر از خطه خراسان جنوبی به رشته تحریر در آمده است. کتاب"رد پای روباه، مأموران MI6 در ایران" حکایت از روحیه عجیب و تلاش این جاسوس انگلیسی برای رسیدن به اهداف شوم دولت بریتانیاست.

كد خبر : ۶۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


خانواده اش مخالفت کردند و بیشتر از همه خودش؛ می گفت: «مهریه را باید پرداخت کرد و اگر در حد توان من نباشد، اساسا این ازدواج درست نیست.»

كد خبر : ۶۲۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


نحوه مدیریت زندگی و تصمیم گیری بین زن و شوهر در زندگی مشترک باید به طور کامل مشخص و واضح باشد.

كد خبر : ۶۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


اسلام حجاب را برای محدودیّت و حبس زن نیاورده، بلکه برای مصونیّت او توصیه کرده است، زیرا اسلام راضی به حبس، رکود و سرکوبی استعدادهای زن نیست، بلکه ...

كد خبر : ۶۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


لوازم آرایشی و بهداشتی ناسالم و قاچاق، خطرات جبران ناپذیری بر سلامت مردم دارد بطوریکه مضرات استفاده از این لوازم به دلیل استمرار در مصرف روزانه، می‌تواند به مراتب بیشتر از داروهای قاچاق، سلامت مردم را تهدید کند.

كد خبر : ۶۳۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


حجم زیادی از زنان که تصمیم گرفته اند شاغل شوند و چون جایی برای کار پیدا نکردند و شدند" فروشنده" فروشندگانی با اصطلاح با روابط عمومی بالا و مزایای اندک، شغلی که نیازمند نظارت و توجه جدی در حیطه امور بانوان است.

كد خبر : ۶۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


یک نهاد مسئول از هاشمی رفسنجانی خواسته تا جلوی اقدامات فائزه گرفته شود تا مبادا در آینده از سوی فائزه آسیبی متوجه هاشمی رفسنجانی شود.

كد خبر : ۶۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


حجت الاسلام مرادی گفت: حضرت موسی(ع) در یک صحنه کاملا طبیعی و در شرایطی عادی به دور از تصنّع و تملّق، برخورد عفیفانه و توانایی و امانت داری خود را بروز داد و این خود ملاکی در شناسایی خصوصیات و روحیات و بلکه عادات رفتاری همسر آینده است.

كد خبر : ۶۳۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


نکند رفتار ما با بازماندگان شهدای در راه خدا، همان رفتاری باشد که با بازماندگان شهدای کربلا شد؟!

كد خبر : ۶۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


کارشناسان می‌گویند: بیش از 80 درصد دانش‌آموزان دختر ایرانی بعلت کمبود حرکت‌های بدنی به اختلالات ساختار قامتی مبتلا هستند.

كد خبر : ۶۳۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


«من در در پارک "آب و آتش" زنان جوانی را می‌دیدم که با چهره‌های آرایش کرده و "پوشش"های رنگارنگ خود، رژه می‌رفتند و مانند طاووسی که دم با شکوه خود را باز می‌کند، به دنبال جلب توجه مردها بودند. آن چه احتمالاً موجب ناراحتی این زنان می‌شد، این بود که به جز من، عمدتاً کس دیگری به آنها توجهی نمی‌کرد.»

كد خبر : ۶۳۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


یک ذره جلو رفتیم با تیربار ما را زدند «محمدرضا مبارز درجا شهید شد، حتی یک آخ هم نگفت. مغزش روی لباس من پاشید و تکه بزرگی از مغزش روی لباس من افتاد.» در آن درگیری شدید بدن شهید"محمدرضا مبارز" مانند سپر جلوی گلوله ‌ها را می گرفت و خدا می‌خواست ما زنده بمانیم.

كد خبر : ۶۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


روز عرفه (نهم ذي‌الحجه) سال 60 هجري «مسلم بن عقيل» فرستاده امام حسين (ع) به كوفه به شهادت رسيد.

كد خبر : ۶۳۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


ی‌حجابی معضل جامعه امروز است که پیامدهایی مانند کاهش ازدواج و افزایش طلاق را به دنبال دارد.

كد خبر : ۶۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


جانباز بالای 70 درصد دفاع مقدس : ماهر کاری را می کنیم برای رضای خدا باشد و اگر هم رنج می کشیم چون این رنج در راه خدابوده اما شیرین است
كد خبر : ۶۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


در نشست تخصصی زن و دفاع مقدس، زنان رزمنده و فعال در هشت سال دفاع مقدس بیان کردند: فعالیت های هنری در خصوص انعکاس حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، راضی کننده نیست، چرا که ناگفته های زیادی از زنان در 8 سال دفاع مقدس باقی مانده است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


پس از اعلام خبر درگذشت هما روستا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون شبکه‌های اجتماعی از پیام‌های تسلیت چهره‌های سینمایی پر شده است.

كد خبر : ۶۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


مادر سردار شهید محمود شیرمحمدی و شهید مسعود شیرمحمدی 35 سال است که هر جمعه صبحانه هایی را که نذر سلامتی امام زمان(عج) کرده است بر سر مزار شهدای گمنام می برد و چون مادری مهربان از زائران این شهدا با صبحانه های متبرک پذیرایی می کند

كد خبر : ۶۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


العجل غریب آشنا   کربلا شده، منا

كد خبر : ۶۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


مدیرکل ثبت احوال استان لرستان ؛ از کاهش 6 دهم درصدی ولادت در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

كد خبر : ۶۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


یکی از مصادیق زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، رفتن به سراغ خانواده هایشان و شنیدن سخنان ایشان است.

كد خبر : ۶۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه اظهارات معاون امور زنان مبنی بر اصلاح قانون "اجازه همسر برای خروج" مغایر با احکام دینی و مسائل فقهی است، گفت:معاون امور زنان باید در خصوص اظهارات این چنینی باید عذرخواهی کند.

كد خبر : ۶۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


یک مشاور ازدواج با اشاره به علل کاهش گرایش به ازدواج، گفت: انگیزه‌های ازدواج فقط به دلیل عدم امکانات، از بین نرفته و در حال حاضر سوالی برای جوانان مطرح است که چه ضرورتی دارد با ازدواج کردن خودم را گرفتار کنم، به عبارتی تشکیل خانواده را گرفتاری می‌دانند.

كد خبر : ۶۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


از چشم‌هایش می‌توان خواند، چشم‌های پر از پرسش و اضطراب، می‌شود این پیام را به‌وضوح شنید از لب‌هایی که خشک شده از استرس بی‌خبری، می‌توان کلمات را شنید که در سکوت پژواک می‌شود؛ حاجی سلام، حجکم مقبول، خوش آمدی به وطن، قدم بر چشم گذاشتی، اما کو همراهت، هم‌کاروانت، شما که از ابتدا با هم ذوق پرواز به خانه خدا را داشتید.

كد خبر : ۶۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


بی تردید بازیگران سینما و تلویزیون یکی از گروه های الگو در جامعه هستند که رفتار آن ها می تواند در شکل گیری نگرش مردم به یک موضوع، موثر باشد و چنانچه این موضوع نماد اجتماعی برتر فرهنگ اسلامی، یعنی حجاب، باشد اهمیت آن دو چندان می شود.

كد خبر : ۶۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


مدیر گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مراجعات مکرر به این دانشگاه و پرسش در مورد بیماری شپش گفت: شستن موها با سرکه یا آغشته کردن آنها به سس مایونز یکی از راه های درمان شپش یا بیماری پدیکولوزیس است.

كد خبر : ۶۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


مریم کاتبی از جمله بانوان امدادگر دوران دفاع مقدس است که به توصیه شهید فیاض‌بخش به غرب کشور اعزام شد و به پیشنهاد متوسلیان مأموریت یافت تا به بازرسی بدنی از زنان کومله و دموکرات بپردازد.

كد خبر : ۶۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


نویسنده کتاب «دختر شینا» با اشاره به اینکه تا پیش از این در عرصه داستان بیشتر مشغول بوده گفت: «قدم‌خیر»، قدم خیر و پربرکتی برای من داشت که موجب شد وارد این عرصه شوم.

كد خبر : ۶۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


راه یافتن ماهواره به ضرر زندگی روستایی است، دختران و پسران جوان روستایی وقتی تصاویر جذاب و زندگی پر زرق و برق شهری را در رسانه‌ها می‌بینند، هوس زندگی شهری آنان را مجذوب ساخته و تشویق به فرار می‌شوند.

كد خبر : ۶۴۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


مشاور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس گروه برنامه ریزی بانوان گفت: زندگی آگاهانه و اشراف بر احساسات،‌ شناخت فردی، اجتماعی و اشراف داشتن به ارزش‌ها، اعتقادات و اصول زندگی سالم ما را در حل بسیاری از معضلات یاری خواهد بخشید.

كد خبر : ۶۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


بنابر آمار اعلام شده هزینه یک سال حج ایران برابر ۲۳۹ میلیون دلار است در حالیکه در همین یکسال هزینه واردات لوازم آرایش به ایران برابر ۱/۵ میلیارد دلار است. یعنی ۶ برابر هزینه حج.

كد خبر : ۶۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


رئیس دانشگاه لرستان از تشکیل کمیته نظارت بر خوابگاه های دانشجویی این استان خبر داد.

كد خبر : ۶۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


همسر شهید سردار همدانی با بیان اینکه روز آخری که سردار عازم سوریه بودند از ایشان قول گرفتم که شهید شدند مرا شفاعت کنند، گفت: شهید همدانی در وصیت نامه خود چندین صفحه ولایت پذیری و اطلاعت از رهبری را گوشزد کردند و همیشه تابع رهبری و عاشق ایشان بودند.

كد خبر : ۶۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


منابع پزشکی از شهادت یک زن باردار فلسطینی و دختر خردسال دو ساله وی در حمله هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه، خبر دادند.

كد خبر : ۶۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


نخستین فستیوال کویرنوردی دانشجویان دختر خراسان جنوبی در کویر همت آباد در حالی برگزارشد که حاشیه های قابل تاملی داشت.

كد خبر : ۶۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


روز به روز سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است و عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا جوانان رغبت کمتری به ازدواج داشته باشند اما در این میان زوج‌هایی دیده می‌شوند که زندگی خود را از صفر آغاز و به صد رسیدند.

كد خبر : ۶۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


زنان ایزدی آزاد شده از چنگال گروه تروریستی داعش فاش کردند که عناصر این گروه پس از ربودن، به کنیزی گرفتن از آنان به عنوان برده جنسی سوء استفاده کرده، سپس چند ماه پس از بارداری آنها را وادار به سقط جنین می‌کردند.

كد خبر : ۶۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


داود کریمی، مهدی همت، مهدی باقری و مهدی دستواره می‌آیند، همه به تازه وارد سلام می کنند و به آغوشش می‌کشند. محمد همدانی حالا فرزند شهید جدید جمع است. مهدی دستواره تا که می‌گوید خدا صبر بدهد، مهدی همت تلخ می‌خندد: مگر سی سال صبر داد که امروز بدهد؟

كد خبر : ۶۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


«عذرا خدادادی» همسر جانباز 70 درصد «محمدجواد وفائی‌فرد» یکی از اهالی این شهر است که می‌توان او را اسوه زنان مقاومت دانست. او در اوج جوانی با جانبازی از دیار خود ازدواج کرد.

كد خبر : ۶۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


شهید همدانی گفت: «آقای حمیدزاده من همه کسانی را که در طی این سال‏ها همکار و یا همنشین‌‏ام بودند حلال کردم و کینه و کدورتی از کسی به دل ندارم، وقت تنگ است و فرصتی برای این کینه کدورت ها نیست.»

كد خبر : ۶۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


طرح نهضت دختران ما زنده یم با محوریت احساس مسئولیت و عطوفت عفت و شجاعت یک دختر جوان ایرانی در خرم آباد برگزارشد.

كد خبر : ۶۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: زنان غربی از ایستادگی زنان و دختران ایرانی در مقابل هجوم فرهنگی دشمن درس گرفته اند.

كد خبر : ۶۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


خبر شهادت سرداران مدافع حرم، حاج همدانی و یارانش که به گوشمان رسید، دوباره دلمان هوایی شد، انگار دلمان هوای کاروان حسین(ع) را کرد، که مدافع زینب(س) و رقیه(س) باشیم. دلمان خواست که دوباره مدافع حرم باشیم.

كد خبر : ۶۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


یک کارشناس امور زنان با بیان اینکه چند درصد خانم‌ها دغدغه رفتن به خارج از کشور را دارند که برای آن دغدغه اجازه همسر را داشته باشند؟، گفت: اعتراض به قانون «خروج زنان از کشور» بخش دیگری از سریال فرافکنی‌های معاونت امور زنان است.

كد خبر : ۶۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


زن جوان با تعجبی گفت: جالبه! پس چرا تلویزیون پخش نمی‌کنه. میدونید چیه، واقعیتش من خودم رهبر رو دوستشون دارم ولی خوب هر کسی یه چیزی میگه دیگه؛ از طرفی هم این گشت ارشادی ها طور دیگه برخورد میکنن.البته قبول دارم بعضی از خانم ها انگار اومدن سالن عروسی نباید اینطوری بشه.

كد خبر : ۶۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


مراسم عزاداری مردم لرستان با صدای ساز، دهل و آهنگ حزن‌انگیز "چمرونه" آغاز می‌شود و مردم این دیار در روز عاشورا به نشانه عزا خود را آغشته به گل می‌کنند.

كد خبر : ۶۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۶۴۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


گروهی از دختران ایزدی نام "دختران خورشید" بر خود نهاده‌اند و می‌خواهند از تروریست های داعش انتقام بگیرند.

كد خبر : ۶۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


مسئله انتخاب همسر و اینکه فرد انتخاب شده از جانب دختر و پسر مقبول واقع شود نقش مهمی در زندگی آینده زوجین خواهد داشت.

كد خبر : ۶۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


قانون «خروج زنان از کشور بدون اجازه همسر» مدتی است به موضوع بحث برخی رسانه‌های بیگانه تبدیل شده است تا بازهم صدای خود را بلند کنند که حقوق زنان در ایران تضییع می‌شود اما هم‌صدایی برخی مسئولان با این رسانه‌ها در حالیکه موضوعات اساسی حوزه زنان بر زمین مانده است، جای تأمل دارد.

كد خبر : ۶۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


امروز زنان و دختران لرستان به یاد اسارت حضرت زینب (س)با پای برهنه و نقابی بر صورت به عزا داری پرداختند.

كد خبر : ۶۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱


دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی، گفت: اطلاق کردن «اجباری» به وضعیت اشتغال زنان از سوی خانم مولاوردی یک شعار در آستانه انتخابات است و اگر برای حل مشکلات مالی زنان و خانواده‌ها به دنبال چاره‌جویی هستند، با بسترسازی ایجاد شغل برای مردان، زنان را از هرگونه نیاز به اشتغال اجباری آسوده سازند.

كد خبر : ۶۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


برخی از مواد آرایشی که به دلیل داشتن سرب زیاد به لوازم آرایشی 24 ساعته معروف هستند و به خاطر ماندگاری زیاد مورد توجه بانوان قرار دارند از عوامل مهم در ابتلای زنان به سرطان و نازایی محسوب می‌شوند.

كد خبر : ۶۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


حضور رهبر انقلاب در منزل شهید همدانی با حاشیه هایی همراه بود کافی است چند نفر از بچه‌های زبل هیئت مسجد بو ببرند که آقا قرار است بیایند اینجا تا کار بکلی از روند خودش خارج شود.

كد خبر : ۶۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


کتاب ناهید و عروسک ویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان در زمینه زندگی ناهید فاتحی کرجو شهید شاخص سال های گذشته بسیج جامعه زنان کشور به چاپ رسید.

كد خبر : ۶۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


مقوله زنان خیابانی با آرایش‌های عجیب وغریب که جلوه‌گرانی حرفه‌ای و حتی تأثیرگذار بر افکار عمومی هستند یکی از بارزترین نمادهای نفوذ فرهنگ مبتذل و شکسته خورده غربی در حوزه زنان است که اینکه با دسیسه رسانه‌های غربی به عنوان الگوی آزادی و پیشرفت زنان در جامعه ما رخنه کرده است

كد خبر : ۶۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


بی بندوباری دریایی با عمق بسیار است که هر چه در آن غور کنی بیشتر تو را از ساحل امنیت دور می‌کند! ساحلی که ابتدا از آن به اندازه یک تن به آب زدن، دور شده‌ای و اما در طولانی مدت امواج سهمگینش تو را به ورطه نابودی و غرق شدن در فساد می‌کشاند و در این بین زنان مجرد و متأهل هر دو به یک اندازه قربانی هستند.

كد خبر : ۶۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


خانم‌ دکتر نفیس‌ صدیق‌، معاون دبیر کل و مدیر کل اجرایی‌ صندوق‌ جمعیت‌ سازمان ملل‌ که یک زن پاکستانی و به اصطلاح مسلمان است، در آبان ماه سال ۱۳۶۸ –یعنی ۴ ماه پس از آن که مقام معظم رهبری گفته‌اند که کشور می‌­تواند دو برابر این جمعیت را داشته باشد-، به تهران می‌­آید و در یکی از سخنرانی­‌هایش می­‌گوید: "گفتگوهایی‌ که‌ متعاقب‌ سرشماری‌ سال‌ ۱۳۶۵ در سال‌ ۱۹۸۸ با دولت‌ ایران‌ صورت‌ گرفت‌ به‌ آن‌ منجر شد که‌ دولت در برنامه نخست توسعه، کنترل جمعیت را در نظر بگیرد."

كد خبر : ۶۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


این روزها بیش از پیش شاهد گرایش افراطی برخی جوانان به مدهایی گاه ناهنجار و نازیبا هستیم؛ گرایشاتی که اغلب واکنش‌هایی را از سوی جامعه و خانواده به همراه دارد. حال باید باید از خود بپرسیم تا به حال این برخوردها و واکنش‌ها تا چه حد توانسته‌اند در گرایش جوانان به سمت چنین مدهایی که با فرهنگ ایرانی اسلامی‌ در تضاد هستند مقابله کنند.

كد خبر : ۶۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


زن نگران به اطراف نگاه می کند. صورتش را با یک عینک آفتابی بزرگ پوشانده و به بهانه آفتاب، روسری اش را جلو آورده است که شناخته نشود. چشمان نگرانش را به درب خانه ای دوخته که به او گفته شده همسرش در کنار زنی جوان تر در آن به سر می برد.

كد خبر : ۶۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


مسئول بسیج دانش آموزی لرستان: اولین کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهرستان بروجرد به مناطق عملیاتی جنوب کشوراعزام می شوند.

كد خبر : ۶۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


چندی است که در سایه کم توجهی و غفلت مسئولان فرهنگی شاهد گسترش روز افزون تورهای گردشگری غیر مجاز با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی همراه با برنامه های رقص ، آواز و بی بندوباری به صورت مختلط هستیم که متاسفانه گاه همراه با پدیده شوم کشف حجاب همراه می شود.

كد خبر : ۶۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


چندی است که در سایه کم توجهی و غفلت مسئولان فرهنگی شاهد گسترش روز افزون تورهای گردشگری غیر مجاز با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی همراه با برنامه های رقص ، آواز و بی بندوباری به صورت مختلط هستیم که متاسفانه گاه همراه با پدیده شوم کشف حجاب همراه می شود.

كد خبر : ۶۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان از راه اندازی محلی برای نگهداری زنان معتاد در استن خبر داد

كد خبر : ۶۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


معصومه ابراهیمی فرزند دختر شینا، گفت: کتاب دختر شینا سرشار از زندگی عاشقانه مادر و پدرم است، این کتاب می تواند برای زوج های جوان آموزنده باشد که با عشق و علاقه به یکدیگر می توانند مشکلات زندگی را پشت سر بگذارند.

كد خبر : ۶۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


پسرم که شهید شد نمی­دانستم کجاست؟کجا دفن شده؟خیلی بی تاب بودم. چند وقت پیش خوابش را دیدم. لباس دامادی تنش بود. گفتم:پسرم داماد شدی؟.گفت:آره من با شهید حاجیه ساعد ازدواج کردم. قبرم کنار قبر حاجیه است. رفتم بهشت زهرا، خیلی سئوال کردم. گشتم دیدم پسرم قطعه 24دفن است کنار قبر دختر شما. نزدیک شهید چمران.

كد خبر : ۶۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


رئیس آموزش وپروش شهرستان گفت :  820 نفر از دانش‌آموزان دختر شهرستان الیگودرز در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

كد خبر : ۶۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


سیلاب در شهرستان کوهدشت، درگذشت سه تن از اعضای یک خانواده را به دنبال داشت.

كد خبر : ۶۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


همیشه در اطراف زندگیمان انسان هایی پیدا می شود که تلاش و زحمت آن ها برای رسیدن به دارایی های کلان در مسیر درست مثال زدنی است.

كد خبر : ۶۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


اگر عروسی را به معنای برگزاری جشنی همراه با ارگ و موسیقی و اختلاط زن و مرد و شکستن حریم محرم و نامحرم هاست، چنین مراسمی در غیر محرم و صفر نیز حرام است.

كد خبر : ۶۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


ارائه محصولات جانبی مثل عروسک یا طراحی روی لوازم التحریر همزمان با عرضه محصول فرهنگی مثل انیمیشن و برنامه کودک ایرانی، اقدامی درست و به ظاهر کوچک است که سالها، با غفلت از تاثیرات فراتر از متن یک اثر فرهنگی، جدی گرفته نمی‌شد.

كد خبر : ۶۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


فرزند یکی از شهدای منطقه شیعه نشین قطیف عربستان در نامه‌ای خطاب به تروریست‌های تکفیری وهابی چنین گفت : ما خداوند را می‌پرستیم، چرا ما را می‌کُشید.

كد خبر : ۶۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


با تلاش سربازان گم نام امام زمان (عج) و دستور مقام قضایی پنج نفر از عوامل مرتبط با پروژه نفوذ دشمن در کشور که در مطبوعات فعال بودند، بازداشت شدند.

كد خبر : ۶۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


سال های پیش، دختران و پسران بعد از رفتن به خانه بخت با تمام بدی ها و سختی های پیش رو می ساختند و به ندرت کسی بعد از ازدواج به طلاق فکر می کرد. آن روزها بود که خانواده ها به فرزندانشان گوشزد می کردند که با لباس سفید به خانه بخت خواهی رفت و با کفن سفید هم بر می گردی! اما حالا...

كد خبر : ۶۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص کاهش میانگین سن اعتیاد در بین دختران هشدار داد.

كد خبر : ۶۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵


مدیرکل بحران استان لرستان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر وارد شدن خسارت ناشی از بارش باران در لرستان اعلام‌نشده است.

كد خبر : ۶۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


پهلوانی گفت: برخی می‌گویند دختران توقع شان بالا رفته و تمایلی به ازدواج ندارند، اتفاقا در میان افراد دانشگاهی که با آنها ارتباط داریم، دختران تمایل زیادی دارند ازدواج کنند، اما به نوعی خواستگار وجود ندارد و خانم‌ها اظهار می‌کنندکه آقایان بیشتر به آنها پیشنهاد دوستی و روابط نامشروع می‌دهند.

كد خبر : ۶۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


عباس سلامی جانباز بسیجی از فرهنگیان بازنشسته استان مازندران که برای دومین بار به کربلا عزیمت می کند.

كد خبر : ۶۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


استاد میرلوحی نویسنده کتاب " گشت ارشاد در آمریکا " گفت:اگر زنی به قصدشنا کردن به دریا می‌رفت،حق نداشت که با یک پوشش دو تکه ظاهرشود و دامن او نیزحداکثر می‌توانست تا 15 سانتی‌متر، بالاتر از زانویش باشد.درغیر این صورت، گشت ارشاد که آنها را «پاسداران اصول اخلاقی» می‌نامیدند، با آنها برخورد می‌کردند.

كد خبر : ۶۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


مجتمع آموزشی غیر دولتی دخترانه باغ مینوی کوهدشت در نظر دارد به‎منظور همدردی با قربانیان و بازماندگان سیل اخیر این شهر و به ویژه خانواده محمدی و دختر خردسال آدرینا مسابقه نقاشی با موضوع "آدرینا دختر شهر" را برگزار کند.

كد خبر : ۶۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


دختر شهید رحیمیان ثابت ، داغ و فاجعه منا تک‌تک اعضای خانواده من هر کدام پیری زود‌رس گرفتند و 10 سال از عمر این عزیزان کم شد.

كد خبر : ۶۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


سوره مهر الکترونیک در نظر دارد تا کتاب‌های چند رسانه‌ای «دختر شینا» و «فرنگیس» را تا پایان سال تولید و عرضه کند.

كد خبر : ۶۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


ستاره فتوحی همسر شهید دشتبان زاده می‌گوید: مهدی به من می‌گفت با توجه به جانبازی‌ام می‌توانم در خانه کنار شما و بچه‌ها باشم. ولی در عین حال من به او می‌گفتم باید زکات این علم و تجربه‌ای که آموختی را هم بدهی و حیف است که فقط در یک شرکت معمولی کار کنی.

كد خبر : ۶۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


وقتی زوج ها بدون رضایت والدین وارد زندگی مشترک می شوند مشکلی برای شان پیش می آید که به آن «پیله زناشویی» می گویند.

كد خبر : ۶۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


با یک حساب سر انگشتی بر اساس آماررشد میزان مصرف سیگار در بین جوانان به ویژه دختران سیر صعودی داشته است.

كد خبر : ۶۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


هر چند که همه‌ی ما در ضمیر ناخودآگاه‌مان بارها به "مرگ" اندیشیده‌ایم، اما بی‌گمان از شنیدن اين واژه، احساس ناخوشایندی داریم و تمایل آن‌چنانی برای بحث در مورد لحطظه‌ي پايان زندگي خويش نداريم.

كد خبر : ۶۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


بیکاری معضلی که این روزها جوانان پلدختر را  به کام مرگ می فرستد و جنوبی ترین شهر لرستان در حسرت کارخانه سیمان،پالایشگاه نفت و کشاورزی مکانیزه برای اشتغالزایی مانده است.

كد خبر : ۶۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


با گذشت چند روز از زمان مرگ دختر جوانی که به دلیل نامعلومی از طبقه پنجم ساختمان سقوط کرده بود به دستور بازپرس کشیک مرد همسایه به عنوان تنها مظنون دستگیر و برای توضیحات بیشتر به اداره آگاهی منتقل شد.

كد خبر : ۶۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


این روزها بحث بر سر افزایش اعتیاد زنان، افزایش زنان کارتون‌خواب، افزایش خیانت زنان، روسپی‌گری، داغ است، این افراد برای رسیدن به چنین مرحله‌ای یک گام برنداشته‌اند بلکه اولین گام را اشتباه بر داشته‌اند و در اکثر مواقع اولین گام در تأثیرپذیری از برنامه‌های ماهواره و با حضور در فضای مجازی بوده است.

كد خبر : ۶۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروزه در برخی از ازدواج‌های آسان و مذهبی خانم‌ها مهریه طلب نمی‌کنند و این درست نیست چرا که مهریه حق زن است و در حد متعارف باید طلب شود.

كد خبر : ۶۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


بانوي كارآفرين نابينا مي‌گويد: "تكليف انسان هايي كه نقص عضو ندارند كه روشن است، آن ها اساسا حق ندارند كه به موفقيت نرسند. اما مي‌خواهم به افرادي كه مانند خودم از نعمت ديدن محرومند تاكيد كنم كه اگر استعدادهاي دروني خودشان را بيابند، با توكل برخدا به هر هدفي كه اراده كنند، خواهند رسيد."

كد خبر : ۶۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی کشور : بحث الزامات الگوی تعالی دختران در دست طراحی و مباحثه است و به‌زودی نتیجه آن در قالب کتابی به چاپ رسیده و در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۶۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


یک زن مسلمان آمریکایی گفت: زنان مسلمان در آمریکا به راحتی نمی توانند شغل داشته باشند و باید در این راه سختی های زیادی را تحمل کنند، وضعیت زنان خصوصا زنان مسلمانان در آمریکا به دلیل حجاب مناسب نیست، تبعیض بسیار زیاد است.

كد خبر : ۶۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


سر و وضعی مناسب ندارد با قبول اینکه اسمش را نیاوریم داستان زندگی اش را برایمان می گوید، قصه اعتیاد والدین، آزار جنسی در نوجوانی و ازدواج های ناموفق، گویی همه این اشارات برایم تازگی ندارند! اما به راستی فرار از خانه و کارتن خوابی به عنوان کوتاه ترین راه برای دور شدن از مشکلات برای این زن 18 ساله ایمن تر راه بود است؟!

كد خبر : ۶۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


 حاشیه‌نشینی پدیده‌ای که با اسکان غیررسمی و بدون مجوّز گروه بزرگی از مردم در مکانی در کناره شهرها ایجاد می‌شود.

كد خبر : ۶۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸


افراد بدبین معمولا به سختی درمان می شوند. چون آنها به درمانگرشان هم شک دارند.

كد خبر : ۶۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸


یک روانشناس عمومی با بیان اینکه حرکات و رفتار والدین می‌تواند در ایجاد انگیزه و علاقه کودکان برای مطالعه کتاب مؤثر باشد، گفت: اگر والدین می‌خواهند فرزندانشان عادت‌های خوب را بیاموزند، باید الگوی کتابخوانی را با حرکات رفتاری از سنین 3 تا 4 سال به طور مستمر در خانواده اجرا کنند.

كد خبر : ۶۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


براساس اطلس جامعی که معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری منتشر کرده است، شهرستان اشنویه بیشترین آمار بیسوادی زنان آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده و جزء بیستم از 40 شهر برتر کشور از لحاظ آمار بیسوادی زنان است.

كد خبر : ۶۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


مسئول بسیج جامعه زنان استان؛ گفت: هفته بسیج  فرصت مغتنمی است تا بار دیگر هویت زن مسلمان بسیجی که محور خانواده اسلامی است به عنوان الگوی جهانی معرفی شود.

كد خبر : ۶۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳


در پی مشکلات روز افزون زنان مغربی که به امید یافتن کار به عربستان می روند، دولت مغرب کارکردن زنان مغربی در منازل عربستان را ممنوع کرد.

كد خبر : ۶۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴


من از کودکی دختر لجباز و کنجکاوی بودم. از دوران نوجوانی تا جایی که به یاد دارم پوشش اسلامی را رعایت نمی‌کردم. مادرم اما همیشه سعی می‌کرد تا مرا متقاعد به داشتن حجاب برتر کند اما دوست داشتم خودم مسیر زندگی‌ام را انتخاب کنم.

كد خبر : ۶۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


یک کارشناس امور مهدویت و خانواده، حضور زنان آگاه در هر جامعه را از جمله برکات آن جامعه دانست و گفت: امروز با وجود شبکه های ماهواره‌،شبکه‌های مجازی دشمن با به دام انداختن اندیشه زنان و دختران سعی در گمراه نمودن فکری آنان دارد و زنان آگاه می توانند با عملکرد درست خود، دشمنان را در اهداف خود ناکام بگذارند.

كد خبر : ۶۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري لرستان، حجاب را از ضروريات دين و متعلق به همه زمان ها و مكان ها دانست و گفت: حجاب و عفاف تقويت كننده امنيت است.

كد خبر : ۶۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


مسیر غلط همان قدر که برای تبدیل شدن یک خانواده "مستحکم" به خانواده از هم "گسیخته" کوتاه هست به همان اندازه پیوند و تبدیل خانواده "از هم گسیخته "به خانواده" مستحکم" سخت و طاقت فرسا خواهد بود. طلاق و جدایی عاطفی، غیبت اجباری یکی از زوجین و بحث های مکرر بر سر جدایی از مهم ترین علل گسیختگی خانواده است.

كد خبر : ۶۷۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


فائزه هاشمی رفسنجانی می‌گوید که اگر پدرش (آیت‌الله هاشمی رفسنجانی) تجدید فراش کند عکس‌العملش خطرناک خواهد بود!

كد خبر : ۶۷۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱


زنان شهدای حرم، ایثارگری را به نحوی متفاوت به تصویر کشیده‌اند، زنانی که از عزیزان خود برای حفظ جان و خاک ملت مسلمان دیگری می گذرند و آنها را زمانی فدای حریم اهل بیت می‌کنند که دستگاه‌های کفر و ظلم به هر صورتی در صدد پایمال کردن خون و بزرگی عمل آنها هستند.

كد خبر : ۶۸۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


لاله افتخاری در نامه سرگشاده به همسر رئیس جمهور ترکیه نوشت:آنگاه که عکس یادگاری فرزندتان را به همراه سرکردگان داعش و سکوت جنابعالی را دیدم شگفت‌زده شدم.

كد خبر : ۶۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


متأسفانه مشکلات اقتصادی و چند شیفته کار کردن پدران، تغییر سبک زندگی از ارتباط چهره به چهره به ارتباطات مجازی را به دنبال داشته، تا جایی که برخی از پدران به این نتیجه رسیده اند که برای خانواده‌هایشان به عنوان یک منبع درآمد و نزدیک ترین باجه بانکی تعریف شده‌اند!

كد خبر : ۶۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


اگرزنان کارتون خواب به مرور زمان با اعتیادی که گریبانگیر آنهاست،جزفحشا راهی رابرای ارتزاق پیدا نکنند،خواه ناخواه به پدیده فرزندان زنان و مردان کارتون خواب می‌رسیم که بخش اعظمی از آنها به گروه‌های سازمان یافته تکدی گر به قیمت‌های نازل فروخته می‌شوند وراحت‌ ترین راه برای کنترل واستفاده ازاین نوزادان آرام کردن آنهاباموادمخدراست،موادی که برخی از این کودکن شکم مادر به آن ها اعتیاد دارند.

كد خبر : ۶۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


گفتن واقعیت بعضی وقت‌ها هزینه دارد.من حاضر هستم این هزینه را بپذیرم اما تلاش کنم واقعیت را به گوش مردم برسانم نه دروغ‌هایی را که رسانه‌های غربی می‌خواهند به خورد مردم بدهند.

كد خبر : ۶۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸


درخواست دیدن اندام زن از طرف خواستگار به شیوه های گاها نامتعارف یکی از معضلات و موانع در امر ازدواج است، چیزی که عرف و شرع نیز به دلیل اهمیت موضوعی به آن پرداخته است. در این مطلب میزان جواز نگاه مردان به زنی که با او قصد ازدواج را دارد از دریچه شرع پرداخته ایم.

كد خبر : ۶۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸


نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت: ما دنبال آن هستیم مشکلات زنان و دختران را در بحران ها پر رنگ کنیم و به همین علت این موارد را پیگیری می کنیم.

كد خبر : ۶۸۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۰


انجمن دانش‌‌آموزان مسلمان در ایالات متحده اقدامی فرهنگی را با عنوان «یک مایل راه‌پیمایی با حجاب او» برای دانش‌‌آموزان دختر غیرمسلمان در ایالات متحده آمریکا اجرا کرده است.

كد خبر : ۶۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۱


تحقیقات متعددی نشان داده است زنان جوانی که برنامه‌ غذایی‌شان سرشار از میوه و سبزی است، 20 سال بعد امکان گرفتگی و سخت شدن رگ‌هایشان بسیار کمتر خواهد شد.

كد خبر : ۶۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


بعد از ظهر دوم آذرماه دو دختر جوان به نام‌های «مریم» و «فریبا» در حالی که مضطرب و نگران به نظر می‌رسیدند به کلانتری 208 ترمینال جنوب مراجعه کردند و به مأموران گفتند توسط راننده یک دستگاه سواری 206 ربوده شده‌اند و با داد و فریادی که به راه انداخته‌اند متهم آنها را در ترمینال جنوب پیاده کرده و متواری شده است.

كد خبر : ۶۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


زنان به دلیل تمایل بیشتر به صحبت کردن و ارتباط‌گیری با دیگران، استقبال بهتری از شبکه های اجتماعی داشته‌اند، فارغ از جنبه‌های مثبت و منفی حضور مردم ایران در شبکه‌‌های موبایلی، در این گزارش قصد داریم امنیت زنان ایرانی در این نرم‌افزارها به ویژه تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

كد خبر : ۶۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


یک روانشناس گفت:متاسفانه برخی والدین به غلط تصور می کنند که در انتخاب خواستگار برای دخترشان باید تمامی نقش‌ها را به عهده بگیرند در حالی که این یک اقدام غلط از سوی والدین است و والدین باید یک مشاور و ناظرخوب برای دختر دم بختشان باشند.

كد خبر : ۶۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: ما به دنبال الگوی زن مسلمان هستیم و می‌خواهیم شرایطی را ایجاد کنیم که سایر کشورها نیز با حفظ حجاب در ورزش حضور پیدا کنند.

كد خبر : ۶۸۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴