امروز: پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۶

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۹۸۸    عبارت مورد جستجو: حیا

پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: بی وضو زائر این خاک نباید چه کسی/ گفته این قوم نجس را که زیارت، آزاد؟/ الغرض معنی آزادی اگر این باشد/ وقت آن است بگوییم اسارت، آزاد ...

كد خبر : ۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


موج دوم:وزیر اسبق اطلاعات که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده است،گفت: من می‌آیم، محکم هم هستم، عقب‌نشینی هم نمی‌کنم و به نفع هیچ کس هم کنار نمی‌روم.

كد خبر : ۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم:"هدیه تهرانی" پس از بازی در سریال "قلب یخی" سکوت کاری خود را شکست.

كد خبر : ۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: بقای انقلاب، ابهت نظام مقدس جمهوری اسلامی و الگو شدن انقلاب در جهان به برکت خون شهدا است.

كد خبر : ۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸


موج دوم: تعلل بانکهای لرستان در پرداخت تسهیلات موجب سرگردانی جوانان برای دریافت وام ازدواج شده است تا این امر خیر همچنان پشت باجه بانکها معطل باقی بماند.

كد خبر : ۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۰


موج دوم: مناظره فرهنگي و اجتماعي نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري بر صحنه سيما برگزار مي شود.

كد خبر : ۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


موج دوم: سیدمحمد خاتمی در حال تدارک نامه‌ای است که در آن بنا دارد درباره برخی وقایع و اشتباهات جریان موسوم به اصلاحات در طول عمر سیاسی اش مطالبی را بیان کند.

كد خبر : ۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹


موج دوم: شهردار مركز لرستان از آغاز طرح پلاك كوبي و شناسنامه دار كردن درختان سطح معابر شهر خرم‌آباد خبر داد.

كد خبر : ۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۶


موج دوم: نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:‌ ماه مبارک رمضان ظرف وجودی قرآن کریم است.

كد خبر : ۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۸


آساره خبر: یک پژوهشگر حوزه بیداری اسلامی مشکل مرسی را افتادن در دام غرب و آمریکا دانست.

كد خبر : ۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳


آساره خبر: شهردار مرکز استان لرستان گفت: پروژه انتقال آب چشمه گلستان به دریاچه کیو خرم‎آباد با تمام توان پیش می‎رود.

كد خبر : ۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳


آساره خبر: حدود هزار نفر از دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، عصر امروز در نشستی صمیمانه و صریح با رهبر معظم انقلاب، به بیان دیدگاههای جامعه دانشجویی و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف علمی، دانشگاهی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی پرداختند.

كد خبر : ۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


آساره خبر: در دنیایی پا نهاده ایم که روز به روز همگان می کوشند تا با یاری جستن از نظام های ارتباطی گسترده ، تمرکز را با عدم تمرکز در آن واحد تحقق بخشند .

كد خبر : ۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۷


كد خبر : ۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


كد خبر : ۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: زيارت بهترين راه تقويت معنويت و ايجاد ارتباط با واسطه با پروردگار است. درزیارت، انسان علاوه برکسب آسایش روحی با دیدن مناظرجذاب و سیروسیاحت درمکان زیارتی به رشد وتوسعه صنعت گردشگری مذهبی کمک می کند

كد خبر : ۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: در هدیة الزائر ذکر شده شب بیست و سوم قدر افضل است از دو شب دیگر و از احادیث بسیار مستفاد مى‏ شود که شب قدر همین است[...]

كد خبر : ۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: روز قدس در پیش است. روز قدس، یک روزِ به معناى حقیقى کلمه، بین‌المللىِ اسلامى است؛ روزى است که ملت ایران می تواند با کمک ملتهاى مشتاق دیگر یک حرف حقى را فریاد کند که براى پنهان کردن آن حرف حق و خاموش کردن آن فریاد، شصت سال است که دستگاه استکبار دارد سرمایه‌گذارى می کند.

كد خبر : ۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به خطراتی که آرمان فلسطین را تهدید می کند از کشورهای اسلامی و عربی خواست آزادی فلسطین را اولویت نخست خود بدانند.

كد خبر : ۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آساره خبر: عضویت دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب در جامعه روحانیت مبارز، دلیلی در دست کسانی بود که می‌‌خواستند وی را یک اصولگرا بدانند. از سوی دیگر، حضور برخی نیروهای دولت اصلاحات در تیم انتخاباتی آقای روحانی و نقش آن‌ها در پیروزی انتخاباتی رئیس جمهور منتخب، دلیلی بود برای این که هواداران اصلاحات از انتخاب وی احساس خوشحالی کنند.

كد خبر : ۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان محاکم عمومی، انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح سراسر کشور موافقت فرمودند.

كد خبر : ۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: صبح که به قصد محل کارت، از خانه خارج می‎شوی، تمام حواست پیش مشکلات شهر و مردم است تا به گوش مسوولین برسانی و شاید بتوانی با قلم خود، مشکلی از آنها حل کنی.

كد خبر : ۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


آساره خبر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه تعامل بین دولت و مجلس بسیار کارگشا خواهد بود گفت: مجلس آگاه، پویا و پیگیر می‌تواند سلامت و موفقیت قوه مجریه را تضمین کند.

كد خبر : ۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: رشد قدی برای کودک کافی نیست و کودکان به رشد عضله، افزایش قدرت و توانایی ذهنی نیز نیاز دارند.

كد خبر : ۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور 85 محصول تولیدی در این استان را به عنوان محصولات دارای بیشترین سلامت غذایی تایید کرده است.

كد خبر : ۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه تعامل بین دولت و مجلس بسیار کارگشا خواهد بود گفت: مجلس آگاه، پویا و پیگیر می‌تواند سلامت و موفقیت قوه مجریه را تضمین کند.

كد خبر : ۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر:  نان به خودی خود دارای انواع ویتامین‌ها و مواد غذایی مفید برای بدن انسان است پس نباید عملکرد در فرآوری نان به گونه‌ای باشد که در جهت از بین بردن این خواص گام برداریم.

كد خبر : ۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه احیای سازمان مدیریت از برنامه‌های ما در ۱۰۰ روز آینده است، گفت: اصلاحیه بودجه ۹۲ تا ۲۰ شهریور ماه به مجلس ارائه می‌شود.

كد خبر : ۵۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: با اینکه دولت میزان افزایش نرخ اجاره بها را در سال 90 بین 7 تا 9 درصد اعلام کرده بود اما در شهرستان دلفان در سال90 شاهد رشد 25 تا 30 درصدی و در سال 91 شاهد رشد 60تا 80 درصدی نرخ اجاره بها بودیم.

كد خبر : ۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: شنیدن و خواندن حالات و رفتار علما و مراجع معظم شیعه، ما را برای نیکو ساختن شخصیت مان یاری می رساند.علمای وارسته نماد یک مسلمان واقعی هستند که باید به آنان تاسی نمود.

كد خبر : ۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: با اینکه دولت میزان افزایش نرخ اجاره بها را در سال 90 بین 7 تا 9 درصد اعلام کرده بود اما در شهرستان دلفان در سال90 شاهد رشد 25 تا 30 درصدی و در سال 91 شاهد رشد 60تا 80 درصدی نرخ اجاره بها بودیم.

كد خبر : ۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: وقتی فرسنگ‌ها از خانه و کاشانه‌ خود دور شوی به شوق زیارت خانه‌ محبوبت خدا، و آن وقت دریابی حرمت مؤمن نزد خدا از احترام کعبه نیز بالاتر است؛ و آنگاه عشق الهی مانع شود که تو پشت برادران ایمانی خود غیبت و بدگویی کنی. اگر تجربه‌ عشق و خدمت به دیگران نداشته باشی، تجربه‌ای از عبادت هم نخواهی داشت.

كد خبر : ۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: باید برای انتخاب لوازم ‏‌التحریر دانش‌آموزان دقت بیشتری کرد و از تهیه لوازم التحریری که ذهن دانش‌آموز را به سمت خیال‏ پردازی و بیراهه سوق می‌دهد خودداری شود.

كد خبر : ۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: متاسفانه توسط شکارچیان بی‌رحم یک قلاده پلنگ در منطقه هشتاد پهلو خرم‌آباد در لرستان کشته شد.

كد خبر : ۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: سردارعزیزالله محمدی در گفتگویی اختصاصی با ازناخبر، با بیان بیوگرافی و ابراز علاقه به موطن اصلی خود اظهار داشت: من خود متولد تهران هستم اما پدر و مادرم ازنایی و متعلق به یکی از روستاهای اطراف به نام روستای آقایی هستند.

كد خبر : ۶۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷


آساره خبر: ارتش سوریه در شرایط کنونى با تمرکز حملات خود به مخالفان در مناطقى چون حمص، حلب و حومه دمشق، استراتژى تهاجمى را براى پیروزى نهایى بر مخالفان در پیش گرفته است.

كد خبر : ۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۹


آساره خبر: احيای سازماني كه توسط احمدي‌ن‍ژاد و در دولت نهم منحل شد و مشكلات و بي‌نظمي اقتصادي به بار آورد كليد خورد.

كد خبر : ۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


آساره خبر: تشبیه افسانه ی ساری گلین ترک ها با سمیه ی کردستان تشبیه دو اسطوره است که در مقابل ظلم و جهالت مردانه قد علم کرده بودند و از حیثیت شان دفاع کردند تا برای ما درسی آموزنده باشد.

كد خبر : ۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه اندازی اولین آمبولانس ریلی کشور در این استان خبر داد.

كد خبر : ۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۶


آساره خبر: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: منافقین به اندازه قتل عام های هسته ای هیروشیما و کازاکی از ایران و عراق کشته گرفته اند اما امریکا و غرب واکنشی نشان ندادند ولی امروز که 52 نفر جانی در سزای جنایاتشان در دادگاه مردمی کشته شده اند غرب آنر ا به عنوان فاجعه تلقی می کند.

كد خبر : ۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۷


آساره خبر: سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود درباره تیم هسته‌ ای جدید برای مذاکرات ایران و 1+5، گفت: این که اعضای تیم چه کسانی هستند بحث دوم است و مهمتر از آن احقاق حق مسلم ایران در فناوری هسته ای و غنی سازی ، آن هم در خاک ایران است ، و تیم مذاکره کننده هم بر همین مبنا و رفع نگرانی ها در قالب یک جدول زمانبندی کار خود را دنبال خواهد کرد.

كد خبر : ۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


آساره خبر: لرستان با داشتن بیش از 848 هزار هکتار اراضی کشاورزی و حدود 800 هزار هکتار سطح زیر کشت، یکی از قطبهای مهم کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی در کشور است.

كد خبر : ۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸


آساره خبر: روحانی تأکید کرد: در صورت عزم سیاسی رهبران آمریکا و خودداری از دنبال کردن منافع گروه‌های فشار جنگ‌طلب، می‌توان به چارچوبی برای مدیریت اختلافات رسید.

كد خبر : ۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: فرهنگ هر جامعه از مهمترین ابزاری است که می تواند یک جامعه را به پیشرفت و یا به سقوط بکشاند.

كد خبر : ۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: روی صحبتم با کسانی نیست که در ایام هفته دفاع‌ مقدس و یا روز جانباز به دیدار ایثارگران عزیز می‌روند اما به شدت دلگیرم از کسانی که به جانباز به عنوان نماد تبلیغاتی برای عکس یادگاری نگاه می‌کنند و اهداف سیاسی‌شان.

كد خبر : ۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: حسین شریعتمداری نوشت: اگر درخواست مکالمه از سوی آقای روحانی بوده است، آیا نسبت دادن آن به آمریکایی‌ها با شعار «دولت راستگویان» در تناقض نیست؟! و چنانچه این درخواست از سوی آمریکایی‌ها بوده است، نشان‌دهنده آن است که دولت آمریکا حتی در حد و اندازه اعلام‌نظر درباره یک مکالمه تلفنی هم صداقت نداشته و قابل اعتماد نیست.

كد خبر : ۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: پرسیدن که عیب نیست. مخصوصا از کسانی که «دانستن را حق مردم» می‌دانند! و طی سه دهه گذشته بارها بر این «حق» اصرار ورزیده‌اند.

كد خبر : ۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


كد خبر : ۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا امشب پس از گفتگو با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید گفت که آمریکا با چشمان باز وارد مذاکره هسته ای با ایران شده است و از نزدیک با تل آویو دراینباره مشورت خواهد کرد.

كد خبر : ۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: دادستان ازنا در مورد مساله حجاب گفت: کار فرهنگی مهمترین اقدام برای مقابله با این معضل است و این که می گویند بد حجابان مسافر هستند صحیح نیست.

كد خبر : ۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۰


آساره خبر: کشورهای غربی همواره با کشف دغدغه‌های مردم کشورهای جهان سوم تلاش می‌کنند تا آنها را با خود همراه سازند، زیبایی و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های زنان امروزی است که راه حل واهی غرب برای رسیدن به این زیبایی سیگارهای لاغری است.

كد خبر : ۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


آساره خبر: عرشیان و فرشیان در شب شهادت جوادالائمه(ع) به بارگاه ملکوتی پدر بزرگوارش سرازیر می‌شوند زیرا همگان بر این باورند که ابن‌الرضا(ع) به حجره، غریبانه جان سپرد.

كد خبر : ۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: شهدای زن، می توان به عنوان الگوی سوم زن مسلمان به جهان معرفی کرد ضمن اینکه تقویت هویت بخشی به جوانان باید در رأس برنامه های حلقه های صالحین قرار گیرد.

كد خبر : ۱۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، درباره اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره رابطه با آمریکا از نگاه امام خمینی، اعلام کرد: اظهارات هاشمی در حذف شعار مرگ بر آمریکا حساسیت ها را برانگیخت. اظهار‌نظر شخصی ربطی به موسسه ندارد.

كد خبر : ۱۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


اشتهای سیری ناپذیر سرمایه داران در احیای زمین برای احداث هتل 5 ستاره در مجاورت گلزار شهدا، ورودی گلزار را مسدود و آرامگاه آینده والدین شهداء را تهدید می کند.

كد خبر : ۱۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۳


استاندار لرستان، به صورت سرزده از پروژه های عمران شهری در حال اجرای شهر خرم آباد بازدید و از نزدیک در جریان روند اجراء و فعالیت کاری این طرح ها قرار گرفت.

كد خبر : ۱۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۵


رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه مانعی نمی‌بیند، تاکید کرد که افراط گرایی از چند دهه پیش در سوریه وجود داشت اما پس از حمله آمریکا به افغانستان و عراق، بیش از پیش شدت گرفت.

كد خبر : ۱۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


محمدصالح فراهانی، پژوهشگر و کارشناس مسائل مذهبی گفت: غدیر خم از دو جهت حائز اهمیت است، یک به سبب ضرورت وجود امام و ولی در هدایت و تعالی جامعه اسلامی و دیگری به خاطر مشخص شدن ویژگی هایی است که یک امام و رهبر جامعه اسلامی باید داشته باشد.

كد خبر : ۱۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری درباره معاون اولی مشایی در دولت دهم گفت: به بنده گفته شد مفاد این نامه تا کنون اجرا نشده و شما آن را با مردم در میان بگذارید و بنده هم‌‌ همان پیام را انجام دادم.

كد خبر : ۱۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳


"سعیدمیر" سرپرست واحد جهاد دانشگاهی علمی-کاربردی استان لرستان؛ جوان ترین مدیر این مجموعه در استان، در مصاحبه ی اختصاصی با سفیر افلاک فعالیت های علمی و آموزشی این مرکز را تشریح کرد.

كد خبر : ۱۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳


محمد حسین بازگیر؛ مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: مهم ترین و اصلی ترین راهکار برای حفظ محیط زیست، فرهنگ سازی است. اگر باور و نگرش مردم نسبت به محیط زیست تغییر کند خود به خود آن چه را که بخواهیم اتفاق می افتد.

كد خبر : ۱۱۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


در گوشه ای از شهر خرم آباد زیر پل انقلاب سنگری دیگر برای شهدا بر پا شده است. به داخل آن که قدم می گذاری آرامشی وصف ناشدنی وجودت را فرا می گیرد چه شکوهی! شهدا نظاره گرت شده اند؛ با استکانی چایی و صلواتی به یاد شهدا و معصومین با "داریوش علمدار" کسی که شش سال است قاب عکس شهدا میهمان مغازه جوشکاری اش هستند هم کلام می شوم.

كد خبر : ۱۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


مدیر کل محیط زیست لرستان مهندس بازگیر گفت : در پی تعاملات زیست محیطی فیمابین نیروی انتظامی و دادگستری استان با اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان در روز جمعه مورخ 03/08/1392 در رودخانه خرم آباد واقع در نزدیکی بزرگراه پل زال از دو نفر متخلف تعداد 292 قطعه ماهی کشف و ضبط گردید.

كد خبر : ۱۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


رئیس‌جمهور با بیان اینکه ناچاریم بیش از ۷ میلیون تن گندم وارد کنیم، تأکید کرد: دولت همه توان خود را برای احیای کشاورزی بکار خواهد بست.

كد خبر : ۱۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


با ابلاغ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌ سرپرست و بدسرپرست توسط روحانی، ازدواج سرپرست و فرزندخوانده ممنوع است مگر به یک شرط.

كد خبر : ۱۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


مادر شهید ابوطالبی گفت: از زمانی که مجید به شهادت رسید، یک روز نبود که منتظر او نباشم. وقتی به خوابم آمد، در عالم خواب اتاقکی را به من نشان داد و گله‌مند بود که من در این اتاقک هستم؛ چرا به من سر نمی‌زنید.

كد خبر : ۱۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


این گزارش نگاهی است به مواضعی که مقامات آمریکایی از اوان شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا کنون در قبال دولت و ملت ایران اتخاذ کرده‌اند.

كد خبر : ۱۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


13 آبان روز استکبار جهانی، روز شناخت دشمن است، روش های دشمنی تبدیل شده و ترجمه شده را بشناسیم.

كد خبر : ۱۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


دانش آموزان امروزی ایران دانش آموزانی اند که تلاش شده برایشان آنچه که نیاز است فراهم شود. از مطالبه گری برای آموزش تا دغدغه های رفاهی  و تعیین وزیر با صلاحیت.

كد خبر : ۱۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ملت ایران پرورش یافته مدرسه بزرگ انقلاب است، گفت: این خیال باطلی است که آمریکا تصور کند ملت بزرگ ایران با افزایش تحریم‌ها ایران تسلیم می‌شوند.

كد خبر : ۱۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۳


دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: کرسی آزاد اندیشی جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان "چگونه می‎‌توان حسینی زیست" برگزار می‎شود.

كد خبر : ۱۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» فرمودند: چرا روی سر مادرشان دست نکشیدی؟ امام حسین«سلام‌الله‌علیه» فرمودند: مادر جان! او نماز نمی‌خواند.

كد خبر : ۱۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


اگر عاشورا را صرفا یک رخداد نپنداریم و به آن بصورت یک فرهنگ متعالی نگاه کنیم، خواهیم دید که از عمق وجود این فرهنگ می توانیم به" سبک زندگی عاشورایی" برسیم سبکی که در آن شاخصه هایی چون شناخت حق از باطل، ارجح کردن مرگ با عزت بر زندگی با خفت، زیر بار حرف ناحق نرفتن، ایثار، بصیرت، حجاب و عفاف، ولایتمداری و تسلیم بودن در برابر خواست خدا، جوانمردی و اخلاص دیده می شود. سبک زندگی عاشورایی یعنی یادمان باشد "کل یوم عاشورا ".

كد خبر : ۱۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


سید احمد میر عمادی در خطبه های نماز جمعه گفت: باید عزاداری سید‌الشهدا (ع) با شکوه‌ تر از گذشته برگزار شود چرا که این عزادار‌ی‌ ها مایع بقای اسلام است.

كد خبر : ۱۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۷


مسیحیان و پیروان برخی از ادیان مردگان خود را درون تابوت گذاشته و دفن می کنند. این کار برای آن ها نشانه ای از احترام به مردگان است و به تابوت احترام می گذارند.

كد خبر : ۱۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸


روز گذشته با ورود آخرین کاروان حجاج خانه خدا به کشور پرونده حج امسال بسته شد، اما موسم حج امسال را حجاج خانه خدا چگونه ارزیابی می‌کنند و آسیب‌ های آن از منظر حجاج چه مسائلی بوده است؟

كد خبر : ۱۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


سالیان نه چندان دور در حاشیه های رودخانه ماربوره اصلی ترین سرشاخه دز در حد فاصل روستاهای دربند و میانرودان و روبروی اشترانکوه بیشه زاری انبوه با درختان بید وحشی و گزبه شکل زیبایی چشمان هر بیننده ای راکه به این منطقه وارد می شد نوازش میکرد و علاوه بر ایفای نقش مهم خود در لطافت آب وهوای منطقه اشترانکوه به مامن و جایگاه مهمی برای حیات وحش تبدیل شده بود.

كد خبر : ۱۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰


اگر هم اتفاق مثبتی در نظام بانکی رخ داده به دلایلی خارج از دستورات و سیاست‌های تدوین شده برای این بخش بوده است....

كد خبر : ۱۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


وقتی صحبت از آسیب شناسی می شود نواقص و مزایای یک تابو یا رسم و آیین را به بوته نقد و بررسی می کشانند. آسیب شناسی رسوم، آیین ها و مناسک کار هر کسی نیست....

كد خبر : ۱۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


چندی پیش در حوالی میدان رسالت در منزلی مسکونی مجلس ختم یک بهایی با حضور تعدادی از اعضای فرقه بهائیت برگزار شد.

كد خبر : ۱۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


رئیس‌جمهور با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری، دستاوردهای قطعی توافق اولیه ایران با گروه ۱+۵ را به محضر ایشان و ملت شریف ایران تبریک گفت.

كد خبر : ۱۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۳


عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش "طلایه داران ایثار" با تأکید بر نقش بسیج جامعه زنان کشور در رفع معضلات و آسیب های اجتماعی گفت: 90 درصد از زنان ایرانی معتقد به حیا حجاب و شئونات زن اسلامی هستند از این رو باید در تقویت و عمق بخشی به ارزش های اسلامی تلاش کنیم که تحقق این امر حضور گسترده زنان مردم را می طلبد.

كد خبر : ۱۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۴


بیانیه پیشتازان رجعت به حجاب برتر، بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان.

كد خبر : ۱۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


همگان میل به شناخت زندگی بزرگان و مجاهدان کم نظیر دارند و در پی کشف عوامل ترقی و پیشرفت آنان هستند تا از تجربه آنان در رسیدن به کمالات استفاده کنند از این رو، بیان گوشه ای از فضایل و سیره عملی سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله، حضرت آیة الله العظمی خامنه ای، ذهن و جان تشنه شیفتگانش را سیراب کرده و درس بزرگی برای دوستداران فضیلتها و حقیقت هاست. در این مختصر، اشاره ای کوتاه به برخی از این فضایل خواهیم داشت .

كد خبر : ۱۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


اباصالح ما را دریاب... دنیا تاریک است، بیا و چراغانش کن.

كد خبر : ۱۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


ایرج کاظمی؛ استاددانشگاه و متخصص لرستان شناسی؛ درباره پوشش های سنتی معتقد است که در هر جای دنیا هر کشوری یک پوشش و لباس سنتی دارد برای مثال هندی ها و پاکستانی یک پوشش سنتی به نام "ساری" دارند. لباس های محلی و سنتی هر منطقه، نشان دهنده فرهنگ آن منطقه اند.

كد خبر : ۱۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


اغراق نیست اگر بگوییم كل اتفاقات دوران دفاع حادثه ها و حماسه ها رسالت اهل قلم است كه به تشریح جزء به جزء آن وقایع بپردازند.

كد خبر : ۱۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


اغراق نیست اگر بگوییم كل اتفاقات دوران دفاع حادثه ها و حماسه ها رسالت اهل قلم است كه به تشریح جزء به جزء آن وقایع بپردازند.

كد خبر : ۱۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی؛ امام جمعه مردم خرم آباد، در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید حوزه علمیه خواهران خرم آباد گفت: حوزه های علمیه از سرچشمه جوشان و زلال وحی همواره استفاده می کنند و این یک پشتوانه قوی برای حوزه های علمیه است.

كد خبر : ۱۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۵


ارسال پیام تسلیت برای در گذشت مقامات کشورها در عرصه بین المللی یک امر دیپلماتیک و کاملا معمولی و لازم است اما ادبیات بکار گرفته شده در این کار بایستی بر پایه و اساس همان دیپلماتیک و با اصول و قوانین سیاسی و رعایت ادبیات نوشتاری و گفتاری خاص باشد. 

كد خبر : ۱۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


در نظام هستی بی‌ نهایت فرشته وجود دارد که نه نامی از آنها ذکر شده و نه کسی را یارای شمارش آنها است؛ چراکه براساس روایات با هر قطره‌ بارانی که از آسمان فرو می‌ریزد فرشته‌ای پایین می‌آید تا آن‌را در جایی که خداوند به او دستور داده قرار دهد1".

كد خبر : ۱۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، تدوین مبانی تحول علوم انسانی، و صیانت از زبان زیبای فارسی، نکات مهمی را بیان کردند.

كد خبر : ۱۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۰


ناوهای هواپیمابر و غول‌پیکر آمریکایی در صورت درگیری با نیروی دریایی سپاه دارای کمترین شانس برای بقا هستند، زیرا در کنار تجهیزات و تسلیحات مرگبار نیروی دریایی سپاه، خلیج‌فارس نیز قدرت مانور را از آنها می‌گیرد.

كد خبر : ۱۴۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۱


مادری دلسوز در یک اقدام شجاعانه فرزندش را به دلیل نقص عضو در مقابل چشمان مستند سازان فرانسوی خورد.

كد خبر : ۱۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


وزیر امورخارجه کشورمان گفت: غربی‌ها می‌فهمند که باید با ایران از در احترام و تکریم وارد شوند و هر زمان احساس کنیم عهدشکنی وجود دارد برنامه به شکلی تنظیم شده است که ما می‌توانیم برگردیم و زمان زیادی نیاز ندارد.

كد خبر : ۱۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


روزنامه های صبح امروز عناوین مهم خود را به شرح زیر آورده اند که در ادامه خواهید خواند.

كد خبر : ۱۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


رئیس قوه قضائیه در آستانه سالگرد «حماسه ۹ دی» این رویداد را «حادثه‌ای عظیم» توصیف و اظهار کرد حرکت مردمی ۹ دی بساط فتنه را یکجا جمع کرد.

كد خبر : ۱۵۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵


می‌دانم که کار تمام شد؛ می‌دانم که با پنجه های قساوت، تو را از آغوش قلبم خواهند کشید. این دشمنی که پای جهالت بر زمین می‌کوبد و قلب دختران پیامبر را می‌لرزاند، دست از تو نخواهد شست و تشنگی‌اش جز به خون تو فرو نخواهد نشست.

كد خبر : ۱۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


بازگیر؛ مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: صبح روز پنج شنبه در پی تماس یکی از همیاران طبیعت (معلمی از شهر سپیددشت) با اداره کل محیط زیست لرستان، مبنی بر زخمی شدن یک قلاده پلنگ از سمت جاده سپیددشت به شول آباد، مسئول اداره محیط زیست خرم آباد به همراه محیط بانان خود را به منطقه مورد نظر که منطقه ای صعب العبور است می رسانند.

كد خبر : ۱۵۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


نهمین روز دی‌ماه سال هشتاد و اشک از حنجره‌مان به صراحت فریاد زدیم، اگر 22 بهمن 57 روز پیروزی جمهوری اسلامی است اما 9 دی 88 که در آن نمایان شد انقلاب اسلامی شکست ناپذیر است روز مهم‌تری است. 22 ‌بهمن مظهر ولایت‌پذیری ما و 9 آینه برائت ما از سران کفر و فتنه و نفاق و نشانه حرب ما با غریبه‌ها بود که شعار خود را از حلقوم بریده‌ها سر می‌داد.

كد خبر : ۱۶۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


نهمین روز دی‌ماه سال هشتاد و اشک از حنجره‌مان به صراحت فریاد زدیم، اگر 22 بهمن 57 روز پیروزی جمهوری اسلامی است اما 9 دی 88 که در آن نمایان شد انقلاب اسلامی شکست ناپذیر است روز مهم‌تری است. 22 ‌بهمن مظهر ولایت‌پذیری ما و 9 آینه برائت ما از سران کفر و فتنه و نفاق و نشانه حرب ما با غریبه‌ها بود که شعار خود را از حلقوم بریده‌ها سر می‌داد.

كد خبر : ۱۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۹


در توصیه‌های دینی ما اکیداً گفته شده که مراعات حالات اولیه‌ی میت را بکنید. که او خود را بیابد و در درک آن حالات و رفع سردرگمی و گیجی او را کمک بدهید.

كد خبر : ۱۶۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۱


صفر داغدار محرم و واقعه کربلا است که چهلم روز عاشورا را با خود دارد و سپس 28 صفر داغ رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) بر دل تازه می شود و آخرین سوگ این ماه شهادت امام رضا (ع) «پیشوای غریب» است

كد خبر : ۱۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


متن بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره بزرگداشت ده هزار شهید استان مازندران که در تاریخ 1392/9/25 برگزار شده بود، در مصلای شهرستان ساری منتشر شد.

كد خبر : ۱۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


مهرداد همیشه بین ما چند نفر برای این ‌که بچه‌ها را به سمت خانه‌ی خودشان سوق بدهد، پیشتاز بود. خانه‌شان پاتوق دائمی بود. مهرداد تک ‌پسر خانواده و قهرمان وزنه‌برداری بود.

كد خبر : ۱۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۳


امام زاده ای که مرکز شکل گیری شهر خرم آباد به حساب آمده و از جایگاهی ویژه برای جذب گردشگران معنوی استان به شمار می آید اکنون محصور در مشکلات ریز و درشتی است.

كد خبر : ۱۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اون روز موقع نماز ظهر و عصر کنار هم نشسته بودیم که بعد از سلام دادن نماز و وقت تقبل الله، تا دستم رو دراز کردم او دستم را به سختی فشرد که ناله‌ام بلند شد. اما به خنده گفت: نشکست که اینقدر سرو صدا می‌کنی.

كد خبر : ۱۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رییس کل دادگستری لرستان گفت: نظام داوری که در کشور ما به تازگی احیا شده است، یکی از تحولات جدید در سیستم قضایی است که امکان دسترسی مردم را به داوری های عادلانه فراهم نموده است.

كد خبر : ۱۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


امام زاده ای که مرکز شکل گیری شهر خرم آباد به حساب آمده و از جایگاهی ویژه برای جذب گردشگران معنوی استان به شمار می آید اکنون محصور در مشکلات ریز و درشتی است.

كد خبر : ۱۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


خداوند متعال، پاک بودن و پاک زیستن را در سرشت و نهاد بشر به ودیعت گذاشت.

كد خبر : ۱۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


بانوان در اوضاع اقتصادی اخیر بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

كد خبر : ۱۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


بانوان در اوضاع اقتصادی اخیر بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

كد خبر : ۱۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


25 درصد از گونه‌های جانوری در لرستان زندگی ‌می‌کنند و با توجه به سردی هوا بیشتر حیوانات وحشی و پرندگان به سمت منازل روستایی پناه می‌برند.

كد خبر : ۱۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۴


سامان دهی به وضعیت امام زاده زیدبن علی یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان خرم آباد است. مردم این شهرستان خواستار رسیدگی هرچه سریعتر یه وضعیت این امام زاده هستند.

كد خبر : ۱۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸


امان دهی به وضعیت امام زاده زیدبن علی یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان خرم آباد است. مردم این شهرستان خواستار رسیدگی هرچه سریعتر یه وضعیت این امام زاده هستند.

كد خبر : ۱۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸


شکوفه ها از امتداد انگشتان تو پا گرفتند و جویبارها در هر قدمت شکفتند تا عدالت و رحمت و مهربانی ات جهان را سرشار از خوبی، صلح و دوستی و مهربانی کند.

كد خبر : ۱۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۹


شکوفه ها از امتداد انگشتان تو پا گرفتند و جویبارها در هر قدمت شکفتند تا عدالت و رحمت و مهربانی ات جهان را سرشار از خوبی، صلح و دوستی و مهربانی کند.

كد خبر : ۱۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۹


مسابقات قرآن مرحله استانی به همت بسیج جامعه زنان سپاه استان در دارالقرآن بسیج برگزار شد.

كد خبر : ۱۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۱


مسابقات قرآن مرحله استانی به همت بسیج جامعه زنان سپاه استان در دارالقرآن بسیج  خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۱۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۲


استان لرستان از اوایل انقلاب تا کنون 16 مدیر ارشد استانی را در این استان تجربه کرده است و حال نوبت به مدیر بعدی رسیده تا لرستان را پیش ببرد.

كد خبر : ۱۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


رئیس جمهور گفت: اجلاس داووس و مصاحبه‌هایی که با تلویزیون سوئیس، سی‌ان‌ان و یورو نیوز داشتم و انعکاس اخبار و به طور کلی خود اجلاس بر ژنو ۲ سایه انداخت.

كد خبر : ۱۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


رئیس جمهور گفت: اجلاس داووس و مصاحبه‌هایی که با تلویزیون سوئیس، سی‌ان‌ان و یورو نیوز داشتم و انعکاس اخبار و به طور کلی خود اجلاس بر ژنو ۲ سایه انداخت.

كد خبر : ۱۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، با بیان اینکه سبک زندگی شهید سیده طاهره هاشمی بر گرفته از فرهنگ عاشورا است، فرهنگی که راه آرمان های اسلامی و دفاع از ولایت جان می بازد، گفت: همه نسل ها به وجود چنین نوجوانی می بالد می تواند به او تکیه کند و راست قامت بایستد.

كد خبر : ۱۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


دوره آموزشی فرماندهان پایگاههای مقاومت خواهران لرستان روز دوشنبه 92/11/07 در مکان پادگان حمزه سیدالشهداء(ع) با حضور 40 نفر از فرماندهان پایگاههای مقاومت برگزار شد.

كد خبر : ۱۷۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸


در پی گشت و کنترل یگانهای محیط زیست، پناهگاه حیات وحش ازنا و الشتر و نورآباد و اشترانکوه در مناطق تحت مدیریت محیط زیست توانستند 17 متخلف شکار و صید را به همراه ادوات شکار و صید کشف و ضبط نمایند.

كد خبر : ۱۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


دادگستری بخش کاکاوند با حضور رئیس کل دادگستری لرستان افتتاح شد.

كد خبر : ۱۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


كد خبر : ۱۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


روز 22 بهمن بسیاری از نیروهای انقلابی  شهر خرم آباد در بالای پارک صخره ای مستقر شده بودند و با تیر اندازی هوایی نیروهای ژاندارمری را وادار به تسلیم شدن می کردند و...

كد خبر : ۱۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار  هزاران نفر از مردم تبریز و شهرهای مختلف استان آذربایجان شرقی افزودند: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن و در پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریکایی حضوری متراکم تر و پرشورتر داشت و اعلام کرد، به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریکا نخواهد شد.

كد خبر : ۱۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


در پی ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جلسه ای با حضور سران قوا، چگونگی راههای اجرا و تحقق این سیاستها را مورد بررسی قرار دادند.

كد خبر : ۱۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۶


در پی ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جلسه ای با حضور سران قوا، چگونگی راههای اجرا و تحقق این سیاستها را مورد بررسی قرار دادند.

كد خبر : ۱۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۶


پا به بازار خرم آباد که می گذاری سرجمع ابتدا و انتهایش صد قدم نمی شود. همین صد قدم تو را می برد به سال های خیلی دور.

كد خبر : ۱۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


منابع آبی از دیرباز به عنوان نعمت های خدادادی در جوامع محسوب می شوند که این منابع محور توسعه و پیشرفت در دنیای کنونی نیز بحساب می آیند.

كد خبر : ۱۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


شاید شنیدن نام معلم، تخته سیاه و گچ هر کسی را به خاطرات دوران دانش آموزیش ببرد؛ یاد روزگار خوش مدرسه.

كد خبر : ۱۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


در آستانه‌ی هفته‌ی درختكاری، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی را درباره‌ی «اهمیت حفظ محیط زیست و جلوگیری از رفتار غلط با آن» منتشر كرد.

كد خبر : ۱۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


مدیر قلعه فلک‌الافلاک گفت: مجموعه تاریخی قلعه فلک الافلاک و موزه های مردم شناسی و باستان شناسی برای پذیرایی از گردشگران آماده است.

كد خبر : ۱۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۲۵ درصد تنوع حیات وحش کشور در لرستان وجود دارد.

كد خبر : ۱۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


آمریکا، انگلیس و فرانسه سردمداران خشونت علیه زنان هستند، زنانی که در 15 سالگی اولین تجاوز را تجربه می‌کنند تا طعم تلخ زندگی در مدرنیته را با تمام وجود حس کنند. هشتم مارس در غرب فقط یک شعار است، شعاری بزک‌شده به نام «روز جهانی زن»!

كد خبر : ۱۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


معاون فرهنگی اوقاف لرستان گفت: عزاداری در ایام فاطمیه حرمت نهادن به دین اسلام است .

كد خبر : ۱۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


در ایران یکم فروردین (هجری خورشیدی) آغاز نوروز و یادآور یکی از قدیمی ترین جشن های به جا مانده از دوران باستان است که امروزه هم در نقاط مختلف ایران به آن پرداخته می شود. در ایران و افغانستان نوروز شروع سال جدید و آغاز بهار است.

كد خبر : ۱۹۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


در حالی که دین مبین اسلام به عنوان کامل ترین نظام الهی، زن را بعنوان اصلی ترین کانون تربیت نیروی انسانی و محکم ترین ستون بنیان خانواده همواره مورد تکریم و تحسین قرار داده است و با توجه به شناخت عمیقی که از این دردانه ی هستی دارد برای رسیدن به اوج عزت و افتخار تمام حقوق عمومی و خصوصی وی را به بهترین وجه ارائه و معین کرده است[...]

كد خبر : ۱۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


دبیرخواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به کاترین اشتون گفت: تاکنون عکس های کودکان غلطان در خون را در فلسطین دیده اید یا شیون زنان فلسطینی را که اجساد کودکان معصوم خود را از زیر خروارها خاک بیرون می کشند شنیده اید؟

كد خبر : ۲۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


اینجا بهار می‌آید به میهمانی حماسه، به سرزمین ستره‌داران، دیار رزم‌آوران لر... دایه‌دایه وقت جنگه...
كد خبر : ۲۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


در ایران یکم فروردین (هجری خورشیدی) آغاز نوروز و یادآور یکی از قدیمی ترین جشن های به جا مانده از دوران باستان است که امروزه هم در نقاط مختلف ایران به آن پرداخته می شود. در ایران و افغانستان نوروز شروع سال جدید و آغاز بهار است.

كد خبر : ۱۹۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


استان لرستان مادر پل های تاریخی ایران میزبان مسافران نوروزی است.

كد خبر : ۲۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


راز فرار ایرانیان در روز 13 فروردین به طبیعت از سال های گذشته نیز همین است که مردم ایران با به یادآوری آن هولوکاست ایرانیان در زمان خشایار شاه روز 13 فروردین را نوعی نحسی برای خود می پندارند و برای فرار از این نحسی به طبیعت فرار می کنند.

كد خبر : ۲۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۳


امام جمعه موقت خرم آباد گفت: با توجه به نامگذاری سال 93 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، سران سه قوه باید تمام تلاش خود را برای تحقق مطالبات اقتصادی و فرهنگی مردم بکار گیرند.

كد خبر : ۲۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵


رییس شورای قضایی لرستان در شورای حقوق شهروندی با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان حق عمومی بیان داشت: طبیعت احساس دارد، درآموزه های دینی ما، به مردم توصیه شده از ظلم و ستیز با طبیعت و تغییرات مخرب بر محیط زیست دوری کنند، چرا که بی اعتنایی و دشمنی با طبیعت موجب قهر آن می گردد؛ خشکسالی، طغیان رودخانه ها، زلزله و رانش زمین نتیجه دشمنی با طبیعت است.

كد خبر : ۲۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


مادر سه شهید واضحی فرد گفت: هر سه پسرم در ایام فاطمیه به شهادت رسیده اند، آن هم در عملیات هایی که رمز آنها «یا زهرا» بوده است.

كد خبر : ۲۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: کسب اعتماد به نفس ملی و تقویت روحیه خودباوری، مهمترین دستاورد موفقیت های علمی در بحث بومی سازی فناوری هسته ای ایران است و به همین دلیل این فناوری در کشور اسلامی ما تعطیل بردار نیست.

كد خبر : ۲۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۹


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: بانوی اسلام فاطمه زهرا(س) برترین زنان جهان در لسان پیامبر (ص) معرفی شده است.

كد خبر : ۲۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) فرزند ختم رسل، خلق عظیم و رحمه للعالمین و همسر علی مرتضی و ام الائمه است.

كد خبر : ۲۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


در خجسته سالروز ولادت با سعادت بانوی برگزیده ی دو عالم حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و فرزند برومندش امام خمینی کبیر (ره) فضای حسینیه ی امام خمینی مملو از عطر دل انگیز فضائل و مناقب فاطمی شد.

كد خبر : ۲۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


یکی از پرسشنامه هایی که در مراحل تحقیقاتی داوطلبان سپاه باید آن را پر کنند در مورد وضع مالی داوطلب سوال می کند و اینکه چه مقدار هزینه ماهانه دارد و اوضاع خانوادگی اش چگونه است و چقدر بدهی دارد و حداقل نیازش در ماه چقدر است.

كد خبر : ۲۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


سوار بر موتور تریل به امامزاده عباس رفتم؛ عناصر لشکر 10 زرهی دشمن در روز اول عملیات بعد از تصرف مجدد امامزاده عباس تعدادی از بسیجی‌های ما را که اسیر گرفته و به روش سفاکانه‌ای به شهادت رسانده بودند.

كد خبر : ۲۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۴


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۶


مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان: آموزشکده محیط‎بانی زیر نظر دانشکده محیط زیست لرستان و در کنار زیست‌گاه سمندر لرستانی در منطقه کرکی راه‎اندازی می‌شود.

كد خبر : ۲۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۸


فرماندار شهرستان خرم آباد در جلسه ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر اين شهرستان خواستار احياي شوراي امر به معروف و نهي از منكر در ادارت و دستگاههاي اجرايي شد.

كد خبر : ۲۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


معاون اول رئیس جمهور در حالی کارخانه بایرافلاک ازنا را افتتاح کرد که این افتتاح حاشیه هایی را به دنبال داشت.

كد خبر : ۲۲۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۳


پزشک معالج آیت‌الله مهدوی‌کنی جزئیات جلسه تیم پزشکی با معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت را تشریح کرد.

كد خبر : ۲۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۷


فرماندار الیگودرز گفت: مردم الیگودرز در بحث پرداخت زکات در لرستان پیشگام هستند.

كد خبر : ۲۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۸


سردار سرتیپ حسین سلامی گفت: دشمن می خواهند در صورت امکان، شکاف ایجاد کرده و سپاه را نهادی قدرت طلب معرفی کنند؛ در حالی که سپاه فقط دغدغه پیشرفت، اعتلا و سرافرازی و سربلندی اسلام و انقلاب و نظام را دارد.

كد خبر : ۲۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


علیرضا حاجیعلی گفت :طرح تبلیغ چهره به چهره یاوران زکات در الیگودرز در حقیقت به عنوان یک کار اقتصادی و فرهنگی که  با عزم  ومدیریت اعضای ستاد اجرا شد.

كد خبر : ۲۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


فرماندار خرم‏ آباد گفت: احیای کارخانه‌های تعطیل لرستان نیازمند همت رئیس جمهور است.

كد خبر : ۲۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


با نگاهی به وضعیت استان لرستان می توان دریافت که سهم لرستان از سفرهای روسای جمهور دوره های قبلی از دوره سازندگی و اصلاحات  تا دوره عدالت به این استان فقط مصوباتی بوده اند که بر روی کاغذ پیاده شده اند و این سفرها ثمره ای برای مردم این دیار نداشته است.

كد خبر : ۲۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


گرچه اخباررسمی به نقل ازاستاندارلرستان،نماینده کوهدشت ورومشگان درمجلس شورای اسلامی وبرخی مسئولین ذیربط درامورآب حاکی ازنهایی شدن سدمعشوره وموافقت قطعی وزارت نیروباایجادسدمعشوره درکوهدشت است امامتاسفانه کمترین توجهی به حق مسلم مردم پلدخترنشده است.

كد خبر : ۲۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


یکی از عمده‌ترین مشکلات بیمارستان تأمین اجتماعی خرم آباد کمبود نیروی انسانی به ویژه پزشکان متخصص و کمبود شدید کادر پرستاری  است.

كد خبر : ۲۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


"سید نور خدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی است که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۶ سال است در کما به سر می برد و به لطف امام زمان(عج) هنوز نفس می کشد.

كد خبر : ۲۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


رئیس اوقاف شهرستان الیگودرزاز رونمایی از سنگ وضریح حضرت طغیان بن ابراهیم خبر داد .

كد خبر : ۲۳۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۱


از بین بردن حیا، عفت  و پاکدامنیِ نسل‌جوان ایران اسلامی، هدف اصلی دشمنان است؛ آن هایی که با به کارگیری امکانات مختلف و انواع و اقسام روش ها، صرف هزینه‌های بسیارسنگین، تلاش می کنند که فرهنگ بی هویت غربی را به جای فرهنگ ناب اسلامی ایرانی جایگزین کنند.

كد خبر : ۲۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۳


محور مواصلاتی خرم‌آباد به کوهدشت و بالعکس که از حاثه خیز ترین جاده های ارتباطی استان لرستان به شمار می‌آید فاقد پلیس راه است.

كد خبر : ۲۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۳


 وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف رشد روند نزولی صنعت و معدن در کشور خبر داد و گفت: بر اساس اقدامات انجام شده در دولت یازدهم طی سه ماهه نخست سال جاری شاهد روند افزایش تولید در بخش های عمده صنایع کشور بوده ایم.

كد خبر : ۲۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


نان و نمک عنوان برنامه رمضانی است که به همت برنامه سازان دوربین 7 از شبکه آموزش سیما پخش می شود.

كد خبر : ۲۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


افزایش چشمگیر شمار دانشجویان ستاره دار طی سال های گذشته که بیش از هر چیز نمود روشنی از دخالت سلیقه های سیاسی- جناحی در اداره ی نهادهای علمی بود، بسیاری از دانشجویان را از حق طبیعی و قانونی خود یعنی ادامه ی تحصیل محروم کرد.

كد خبر : ۲۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


حزب مشارکت در بیانیه‌ای نظام را به ایجاد آشوب و اغتشاش تهدید کرد و اعلام تأیید پیروزی احمدی‌نژاد را باعث به خطر افتادن جمهوریت نظام دانست!

كد خبر : ۲۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران با 290 نفر سرنشین در 12 تیر 67، آبروی نداشته آمریکا را در دنیا به باد داد؛ آن ها در دروغی آشکار اعلام کردند که اشتباها این هواپیما را به جای یک هواپیمای نظامی ساقط کرده اند.

كد خبر : ۲۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


تابستان از راه رسید و باز هم چگونگی پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است.

كد خبر : ۲۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاههای مختلف کشوری و لشگری، ضمن بیان نکاتی بسیار مهم در زمینه مسائل داخلی و خارجی، تلاش پیچیده و چند جانبه برای ایجاد اختلال در محاسبات مسئولان و دستگاههای جمهوری اسلامی را مهمترین هدف کنونی استکبار بویژه امریکا خواندند.

كد خبر : ۲۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهادی بالادستی در سال 1384 مصوبه ای را درباره گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تصویب کرد که اگر به بندهای مختلف آن توجه لازم شده بود، شاید امروز پدیده بدحجابی باعث کارت زرد مجلس به وزیر کشور درباره عدم برخورد با آنها نمی شد.

كد خبر : ۲۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مرحوم آیت الله محمدی گیلانی در دوران حیات خود همیشه ثابت قدم بود و جزو فدائیان انقلاب اسلامی محسوب می شد.

كد خبر : ۲۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا روز سه شنبه از جمهوری اسلامی ایران خواست کشورهای اروپایی را برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه خاورمیانه یاری دهد.

كد خبر : ۲۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


تغییرات پی در پی روسا در دانشگاه آزاد خرم آباد باعث ایجاد بحران منزلت و هویت برای آن شده است.

كد خبر : ۲۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر ماه مبارک رمضان برخی از توصیه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای استفاده‌ی هرچه بهتر و کامل‌تر از این فرصت گران‌بها را مرور می‌کند.

كد خبر : ۲۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


اعمال شب های قدر بر دو نوع است؛ یکی آنکه در هر سه شب باید انجام داد و دیگر اعمالی که مخصوص هر شب است و به همین مناسبت اعمال مخصوص شب بیست و سوم ماه رمضان را مرور می کنیم.

كد خبر : ۲۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


موضوع جنگ نرم چندین بار در فرمایشات امام خامنه ای «حفظه الله» مورد تأکید قرار گرفته است وهمگان را به فهم ودرک درست این جنگ فراخوانده وهمواره عنوان داشته اند که نظام اسلامی با جنگ نرم مواجه شده است.

كد خبر : ۲۵۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


مسئول پایگاه انتقال خون شهرستان الیگودرز گفت : در ماه مبارک رمضان امسال ، مردم الیگودرز 360 واحد خون اهدا نمودند  که از این تعداد 80واحد آن درشبهاب قدر بوده است.

كد خبر : ۲۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در ایام ماه مبارک رمضان «10 توصیه رهبر معظم انقلاب درباره آداب نماز» را منتشر کرد.

كد خبر : ۲۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


حدود هزار دانشجو از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه ای دیداری 2 و نیم ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه ها، مطالبات و دیدگاههای جامعه دانشجویی را با رهبر انقلاب اسلامی مطرح کنند و در سخنان و پاسخهای ایشان، به تأمل در اولویتها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.

كد خبر : ۲۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


عضوهیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی لرستان گفت:زنگ خطربرای زاگرس وزاگرس نشینان به صدا درآمده است.

كد خبر : ۲۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

كد خبر : ۲۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵


اردوی تیم فوتبال جوانان ایران از فردا (یکشنبه) با حضور 26 بازیکن آغاز می شود.

كد خبر : ۲۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


خدارا شکرکه مدینه چادری بود….که عاقل بود. که خوب مطلق نبود. که باوقار بود. مدیر بود. مدبر بود. در رفاه بود. بیمار بود. داغ دیده بود. عادی بود! و با همه این اوصاف چادری بود

كد خبر : ۲۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


رییس بسیج زنان کشور گفت: نتایج یک تحقیق نشان می دهد، نوع نگاه مردان نقش بسزایی در بدحجابی همسران خود دارند.

كد خبر : ۲۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس، سیمای زمینی آیات آسمانی و تفسیر آیه های آسمانی روی زمین و قبله گاه نصرت الهی است.

كد خبر : ۲۶۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که پروژه « داعش» بدون چشم انداز است، قابلیت ادامه در طولانی مدت را ندارد و محکوم به سقوط است هرچند به اندکی زمان نیاز دارد.

كد خبر : ۲۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


خطه‌ی کویر همواره مردان و زنانش را صبور، پرتلاش و امیدوار بار می‌آورد، فرزند واقعیِ کویر که باشی آفتاب نزده باید آستین همت را بالا بزنی و سوزش گرما را به جان بخری و برای چرخاندن چرخ زندگیت و به قولی درآوردن لقمه‌ای نان حلال عرق جبین بریزی.

كد خبر : ۲۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


خبرنگاری شغلی سخت و پر استرس و اگر نبود عشق نوشتن و رفع مشکلات مردم شاید بسیاری از افرادی که اکنون در این حرفه حضور دارند هرگز این شغل پر دغدغه را انتخاب نمی کردند.

كد خبر : ۲۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعدیل نیرو حقوق معلمان را ۲۵ درصد افزایش خواهد داد ، از بازنشست شدن پیش از موعد ۳۰ هزار نیروی این وزارتخانه خبر داد .

كد خبر : ۲۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: آقای اوباما برای پرت کردن حواس ملت‌ها از وقایع فلسطین راه دیگری پیدا کند؛ شاید هالیوود در این زمینه کمک بیشتری به آمریکا کند تا فرستادن چند هواپیما برای بمباران اربیل.

كد خبر : ۲۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


بدانید سوداگری غرب، برای آرامش زن نیست بلکه برای نیل به اهداف سخیف فرهنگ لیبرال است.

كد خبر : ۲۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


شبکه های فارسی وان و من و تو به صورت غیر مستقیم متلاشی کردن خانواده ها را امری عادی می پندارند.و نتیجه فیلم های مستهجن آنها خیانت به همسر و فرزندان می باشد.

كد خبر : ۲۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


چهره‏ های دانشگاهی گفتند: هرچند نتیجه استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مشخص نیست و ممکن است رأی نیاورد که در این صورت، مشکل چندانی به وجود نخواهد آمد، اما اگر استیضاح موجب تغییر وزیر شود، مسلماً فضای آموزش عالی با مشکل مواجه خواهد شد

كد خبر : ۲۷۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


تولیت آستان مقدس امام خمینی گفت: شرط موفقیت دیپلمات های کشورمان در عرصه خارجی پیوند آنان با مردم است.

كد خبر : ۲۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


فیلم "بابل پس از میلاد" از دیگر فیلم های موج موسوم به آثار آخرالزمانی به شمار می آید که چندی است به عنوان جریان اصلی سینمای آمریکا خود را مطرح ساخته است.

كد خبر : ۲۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت:  خونی که در راه خدا ریخته می شود پاک و مطهر است و شهداء مقام بسیار بزرگ  و والایی دارند و این در سایه مغفرت خدای باری تعالی است.

كد خبر : ۲۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سمن‌ها به ویژه سازمان‌های مردم نهادی که در سال‌های اخیر فعال بوده‌اند، گفت: سیاست‌های حمایتی را بررسی کردیم و قرار است شاخص‌هایی را برای حمایت سمن‌ها در نظر بگیریم که این شاخص‌ها در نخستین نشست منطقه‌ای ارائه می‌شوند

كد خبر : ۲۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۶


اسمش فوزیه است. شهرتش  شیر دل. ازدوم اردیبهشت 38 که به دنیا آمد،تا حالا که دانش آموز دبیرستانی است،گلوله ی سنگین نگرانی در سینه اش خانه کرده. نگرانی از  فقر،بیماری، نا امنی ،در به دری!

كد خبر : ۲۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


او با محاسنی خضاب شده به خون به دیدار حق شتافت. قایق آرام و بی‌صدا پیکر خسته او را با خود برد،‌ نیزارها نیز دست به آسمان بلند کردند،‌ تا غربت دل کاظم را به گوش برسانند.

كد خبر : ۲۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


«روزهای غمگینی داشتیم. چند روز پیش سیمین عزیز از بین ما رفت و حالا اکبر خواجویی دیگر در کنارمان نیست؛ آمدیم تا او را به خانه ابدی‌اش بدرقه کنیم.»این جملات بخشی از گفته‌های حسن فتحی در حیاط خانه سینما بود که در میان غم و اندوه و گریه‌های جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون ادا شد.

كد خبر : ۲۸۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


انتقاد و استیضاح حق مجلس است اما برخورد با متخلف با آرامی و طرح مسائل اخلاقی بهتر رفع اختلاف می‌کند تا با الفاظ نیش‌دار و مقابله کردن با یکدیگر.

كد خبر : ۲۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


محتوای برنامه های ماهواره ایی آنقدر نسل جوان را تحت تاثیرات منفی قرار می دهد که یکی از مضرات آن بی احترامی و بی حیایی فرزندان نسبت به والدین خود است.

كد خبر : ۲۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


خداوند انسان را از دو جنس زن و مرد آفرید؛ آنها را جانشین خود در زمین قرار داد و به ایشان آموخت که چگونه این بزرگی را حفظ کنند اما در این میان تیرها بر چشمان مردان و سنگ‌ها بر پیکره بلورین زنان کمین کرده‌اند.

كد خبر : ۲۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


شبکه های فارسی وان و من و تو به صورت غیر مستقیم متلاشی کردن خانواده ها را امری عادی می پندارند.و نتیجه فیلم های مستهجن آنها خیانت به همسر و فرزندان می باشد.

كد خبر : ۲۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


گزارش تصویری از تشیع دو شهید گمنام درمعمولان،همراه با سفرنامه مختصر.

كد خبر : ۲۸۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه بسیاری از شهدای برجسته اصناف و بازار شناخته‌شده نیستند، تصریح کردند: برگزاری کنگره شهدای اصناف و بازار یقیناً به احیای نام این آبرومندان نظام اسلامی و انقلاب اسلامی کمک خواهد کرد.

كد خبر : ۲۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


ظهور انقلاب اسلامی واندیشه های اصلاحی امام راحل(ره)هویتی تازه به زنان بخشید و حوزه زنان را با تحولات عظیمی روبرو ساخت بطورئیکه امروزه اراده ،تلاش،مقاومت،بویژه بیداری زنان مسلمان ایرانی الگویی ثانی برای زنان مسلمان جهان گردیده است.

كد خبر : ۲۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


رئیس سازمان غذا و دارو گفت: شایعات مربوط به استفاده از روغن پالم در شیرخشک، غیرواقعی و کذب است.

كد خبر : ۲۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اکنون توانسته‌ایم جبهه درگیری با قدرت‌های جهانی را تا شرق مدیترانه پیش ببریم، ما نبرد را در آن‌جا هم مدیریت می‌کنیم، این نشان دهنده قدرت الهی و پوشالی بودن قدرت دشمن است.

كد خبر : ۲۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


بار دیگر دست فیض الهی کریمه ای را به جهان عرضه کرد تا از این فیض کشور ایران زمین هم بهره ای ببرد آمد تا خط سبز امامت را استمرار ببخشد و با خود بهشت را به ارمغان آورد.ای بانو با آمدنت، عطر آشنای یاس، در نفس نسیم دوید و بغض دلتنگی‏مان در فراق مادرت زهرا (س)، در تازگی حضور تو ترک برداشت.

كد خبر : ۲۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


رئیس‌کل بانک مرکزی در خرم‌آباد گفت: پرداخت تسهیلات برای بنگاه‌های لرستان هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در مورد کمبود اعتبار وجود ندارد

كد خبر : ۲۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


سخنگوی دولت گفت: دولت یازدهم برای رفاه مردم، برنامه های خوبی را طراحی کرده است که این طرح ها در طی سه سال آینده اجرایی خواهد شد.

كد خبر : ۲۸۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


امام صادق(ع) فرمودند: کسی که به فکر گناه افتاد انجام ندهد؛ زیرا چه بسا بنده‌ای در حضور خدا مرتکب گناهی می‌شود و خدای بزرگ می‌فرماید: به عزت و جلالم قسم از این پس تو را نمی‌آمرزم.

كد خبر : ۲۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


هر چند در تمامی ادیان الهی به فرزندآوری و باروی سفارش شده و اتفاق نظری در این رابطه وجود دارد؛ ولی در رابطه با سقط جنین، اجماع نظر وجود ندارد!

كد خبر : ۲۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


خودش می‌گوید: «محشور شدن ما با حضرت آقا به سال 61 برمی‌گردد که ایشان رییس جمهور بودند و من مسئولیت حفاظت سپاه را برعهده داشتم.»

كد خبر : ۲۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


تبلیغات استفاده از "وایبر" بین اقشار مختلف چنان رونق دارد که می توان گفت: گاها اولین سؤال در گسترش دادن تعاملات،دوستی ها و یا حتی ارتباطات کاری و ...بین افراد به « آیا وایبر داری؟» تبدیل شده است! وایبر شبکه اجتماعی که گویی کاربران در آن سرگردان هستند.

كد خبر : ۲۹۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


شهادت، رهایی انسان از حیات مادی و یک تولد تازه است... شهادت مثل رهایی یک پرنده است از قفس... دوست دارم در برابر تمام عمرم، یک لحظه به عمر امام عزیز اضافه بشود چون امام با هر لحظه از عمر خودش می‌تونه جامعه‌ای رو هدایت کنه

كد خبر : ۲۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ایران جزء ۱۰ کشور دنیا است که دارای مالکیت دفاعی در حوزه سایبری بوده و بر این اساس استراتژی منحصر به‌فرد و برنامه‌های جامعی نیز تدوین کرده‌ایم.

كد خبر : ۲۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش فصلی خود با موضوع برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرد.

كد خبر : ۲۹۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


کارشناس و درمانگر مسائل خانواده با بیان اینکه امروزه استعمال سیگار از سوی زنان و دختران در حال افزایش است، گفت: متأسفانه در سطح شهر و بیشتر در مناطق مرفه نشین این مسئله مشهود است.

كد خبر : ۲۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


هر ساله تحت عناوین و برنامه‌های مختلف مردم با برپایی تظاهرات در خیابان‌ها نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به خصوص امریکا و اسرائیل نشان می‌دهند و با کمک‌های مادی و معنوی به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بر می‌خیزند؛ اما چرا در عرصه‌های اقتصادی به این شعارها جامه عمل پوشانده نمی‌شود؟! در این مقاله سعی شده تا حدودی به این موضوع پرداخته شود.

كد خبر : ۲۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


سرپرست هیات کاوش باستان‌شناسی تپه فرودگاه خرم‌آباد گفت: تپه فرودگاه خرم‌آباد دارای چهار دوره فرهنگی تاریخی است.

كد خبر : ۲۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


عوامل بازدارنده از یاد خدا، بسیار است، ولی مهم‌ترین آن‌ها، اموال و اولاد است که آیه 9 سوره منافقون به آن‌ها اشاره نموده است.

كد خبر : ۲۹۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


رئیس پژوهشکده بسیج زنان گفت: غلبه تماشای برنامه های رسانه های غربی و تأثیر پذیری از آموزش غیر رسمی از این طریق، موجبات کاسته شدن اعتبار مراجع سنتی تربیت فرزندان از خانواده، خویشاوندان و مدرسه را فراهم کرده است

كد خبر : ۲۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


بیایید برگردیم به سرآغاز ماجرا… آن روزی که پیشرفت های تکنولوژیکی بشر برای به خدمت گرفتن نیروی کار ارزان ، بهانه آزادی زنان را در پیش گرفت و

كد خبر : ۲۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


درست است که جامعه ما بیمار نیست؛ اما باید عمق تلاش‌های ویرانگر دشمن در ترویج مستقیم و غیرمستقیم نابهنجاری‌های اخلاقی با ابزار «مانکن‌های سیار» و «سایت‌های مسموم» را مشاهده کرد و افزون بر کار فرهنگی و اقناعی، به هنگام ضرورت از ابزار قهریه همچون ون و فیلتر هم غافل نشد.

كد خبر : ۲۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


فرض را بر این بگیریم که شخصی ، جلوی دیدگان ما عمل ناشایستی انجام داده و تمام مدارک و شواهد علیه او اقرار دارند و او تحت هر شرایطی محکوم است، آیا بازهم مجاز به علنی کردن آن و ریختن آبروی او هستیم؟!

كد خبر : ۳۰۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


مدیر کل دفتر اطلاعات آمار با جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال به آمار وقایع حیاتی طی پنج ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت آمار ولادت نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 3.8 درصد رشد، آمار وفات یک درصد کاهش و آمار ازدواج نیز 4.6 درصد کاهش داشته است.همچنین استان البرز بیشترین و خراسان شمالی کمترین آمار ولادت را به خود اختصاص داده اند.

كد خبر : ۳۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


کودکان در برخی مقاطع سنی در برابر تأثیرات مخرب طلاق آسیب پذیرترند؛ مثلاً پیش دبستانی ها و نوجوانان بیش از دبستانی ها مشکل پیدا می کنند...

كد خبر : ۳۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


باور کنید مثل اون شهدا و اون رزمندگان دیگه گیرمون نمیاد ، اگر هم پیدا بشن که تعدادشون اندکه ، اونا هم برا لباس مناسب پیدا کردن دردسر دارن ، تازه مورد تمسخر این مد جدیدی ها هم قرار میگیرن!!

كد خبر : ۳۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


آنچه از جمع‌بندی گزارش‌های حقوق بشری در مورد ایران به دست می‌آید آن است که آنها وقتی سخن از حقوق انسان‌ها در ایران به میان می‌آورند، در حقیقت از حقوق «اشرار» سخن می‌گویند و کاری به حقوق مردم عادی و میلیون‌ها ایرانی که باید از حداقل حقوق الهی و انسانی برخوردار باشند، ندارند.

كد خبر : ۳۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


یک محقق و پژوهشگر طب اسلامی گفت: در عصری که ما زندگی می‌کنیم مهمترین مقوله حیات جسم و روح که تغذیه است که تحت تأثیر فرهنگ غذایی غلط و کاملاً با برنامه ریزی جامع و مدون برای از بین بردن نسل صالح در ایران است.

كد خبر : ۳۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


نخبه المپیاد ریاضی لرستانی گفت: عامل اصلی بی حجابی و بد حجابی در دنیای امروز ماهواره و چشم به چشم های در درون خانواده هاست .

كد خبر : ۳۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور تاکید کرد:‌ اگر آموزش و پرورش بتواند به طرز هنرمندانه و با زیبایی حجاب و عفاف را هم به صورت حسی و هم عقلانی مطرح کند، یقینا در تبیین و انتقال این ارزشها موفق خواهد بود

كد خبر : ۳۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


محققان متوجه شدند که مهارت های ریاضی در دوران جنینی شکل می گیرد.

كد خبر : ۳۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


مادر،زنی فداکار، باتقوا و مدیر که حضورش در خانه، امیدبخش و اطمینان آفرین بود. تنهایی همیشگی ما، آن حیاط بزرگ و بی‌انتها که روزها قابل‌تحمل، اما شب‌هایی تاریک و ترسناک داشت، شهری دور و غریب که امید به یاری هیچ‌کس نیست، فقط دل‌شیر می‌خواست که مادر با تمام وجود معنایش می‌کرد.

كد خبر : ۳۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱


معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری معتقد است، وقتی می گوییم دفاع مقدس فقط یاد مردان مرور می شود در صورتی که زنان نیز نقش به سزایی داشتند با همسرم در خدمت محیط کاری در جبهه با آشنا شدم و هردو در عملیات فتح المبین در جبهه بودیم .

كد خبر : ۳۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


بدپوششی و بی حیایی رفتاری چون آتشی است که از سوی زنان و مردان، بر خرمن زندگیشان زده می شود و این در حالیکه است که در تقابلی سخت همدیگر را مقصر و منحرف می دانند.

كد خبر : ۳۰۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


اگر پس فردا آقای احمد شهید گزارشی مبنی بر جلوگیری از ورود دانشجویان بهایی به دانشگاههای کشور و یا برخورد با دراویش گنابادی و نعمت اللهی و بستگان شان بنویسند، جنابعالی نخستین مقام مسئول نظام خواهید بود که با سخیف ترین ادبیات به او و گزارشش حمله ور می شوید

كد خبر : ۳۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


مشاور استاندار در امور اقوام و عشایر لرستان گفت: ایل بزرگ بیرانوند استان لرستان حدود 400 هزار نفر جمعیت دارد.

كد خبر : ۳۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


یک کارشناس مسایل اقتصادی با تاکید بر برخی واقعیت های اقتصادی و اهدافی که برای آینده اقتصاد کشور پیش بینی شده است، افزود: حرکت ماشین اقتصاد نیاز به شتاب دارد و اقتصاد مقاومتی سوخت لازم برای سرعت بیشتر این ماشین را تامین خواهد کرد.

كد خبر : ۳۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


یک جراح سینه روش‌های تشخیص زودرس سرطان سینه و همچنین، توصیه‌های لازم و حیاتی در این زمینه را تشریح کرد.

كد خبر : ۳۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس با بیان اینکه صبوری ها و سعه صدری زن ایرانی در هیچ کجای دنیا دیده نشده است، گفت: زنان ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادند قوی ترین زنان جهان از نظر اعتقادی هستند.

كد خبر : ۳۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: با گسترش بدحجابی، اندیشه های انحرافی فرقه های مختلف در بدنه جامعه شیوع پیدا کرده و حرمت شکنی و سرکشی در برابر احکام الهی به امری عادی و حتی عرف جامعه تبدیل می شود.

كد خبر : ۳۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


کمتر مساله ای است که بتواند به اندازه لقمه حرام یا شبهه ناک، انسان را از درک سعادت محروم کند و در عین حال-و متاسّفانه- در این روزها، شاید کمتر مساله شرعی باشد که به این اندازه مورد غفلت واقع شده باشد.

كد خبر : ۳۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


عرفات، نام منطقه وسیعى است با مساحت حدود 18 كیلومتر مربع در شرق مكه معظمه، اندكى متمایل به جنوب كه در میان راه طائف و مكه قرار گرفته است. زائران بیت‏الله الحرام در روز عرفه - نهم ذى حجّه - از ظهر تا غروب در این منطقه حضور دارند. در نقلى آمده است كه آدم و حوّا(علیه السلام) پس از هبوط از بهشت و آمدن به كره خاكى، در این سرزمین همدیگر را یافتند و به همین دلیل، این منطقه «عرفات» و این روز «عرفه» نام گرفته است.

كد خبر : ۳۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


اکثر ما هنگام خوردن پرتقال، پوست آن را بی‌درنگ دور می‌ریزیم در حالی که نمی‌دانیم پوستِ پرتقال نزدیک به دو برابر گوشت این میوه ویتامین ث دارد.

كد خبر : ۳۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


یک زن 28 ساله که بر اثر حسودی دوست خود با یک ماده شیمیایی سوزانده شده بود بعد از دو سال ماسک سوختگی خود را برای اولین بار برداشت.

كد خبر : ۳۱۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تاکید بر اینکه باید مسیر توسعه خود را با سیاست‌های دوستدار کودک تنظیم کنیم، گفت: باید با حساس‌سازی مسئولان، نهادهای حاکم و جامعه مدنی بتوانیم در اعتلای وضعیت کودکان بکوشیم.

كد خبر : ۳۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


این تصاویر مربوط به مهمانی‌ها و اصطلاحاً دورهمی‌هایی است که در آنها خبری از عفت، حدود شرعی و انسانی نبوده و به شدت هر نوع حربم اخلاقی را دریده‌اند، به قدری که علیرغم افکت‌های تصویری به کار گرفته شده در این گزارش، همچنان از انتشار برخی از این تصاویر که هر روز آزادانه در صفحات اجتماعی موبایلی انتشار می‌یابند، معذوریم.

كد خبر : ۳۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


یک دکتر علوم قرآنی گفت: بدحجابى و دوری از عفاف نمونه بارزى از گناهان جنسى است كه به بسيارى از گناهان ديگر دامن مى‏زند و اگر از سوی مسئولین تدبیری اندیشیده نشود، نسل فردا رو به تباهی و اضمحلال پیش می رود.

كد خبر : ۳۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


در غدیر خم پیامبر خدا(ص) مرا چنین معرفی کرد: ای مردم، آیا می دانید که خداوند ولی و سرپرست من است و من ولی و سرپرست شما مؤمنان هستم; و من نسبت به جان های شما از خودتان سزاوارترم؟ همگی پاسخ دادند: چنین است ای پیامبر خدا.

كد خبر : ۳۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


در بسیاری از کشورها، نسبت زیادی از مرگ و میر مادران به دلیل عوارض ناشی از سقط های غیرقانونی و غیر بهداشتی است.

كد خبر : ۳۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


بانوی مبارز انقلاب الجزایر در نشستی صمیمی با رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور دیدار کرد و گفت: افتخار می کنم زنانه ایرانی چنین در عرصه های مختلف فعال هستند.

كد خبر : ۳۲۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


آیت الله حسن‌زاده آملی می‌‌گوید: «این نکته که می‌‌گویند ازدواج باعث کامل شدن دین می‌‌شود این نیست که یک راحتی را برای انسان فراهم می‌ کند که به واسطه آن ایمانش کامل شود؛ بلکه ازدواج با درگیری‌‌ها و تکالیفی که به همراه دارد انسان را درگیر می‌‌کند چنان که وی ممکن است از وظایف معنوی خود باز بماند چون حفظ ایمان و توجه به خداوند در این شرایط سخت ‌تر است. لذا این ایمان کامل ‌تر است چرا که انسان مجرد اگر فقط دغدغه مسائل جنسی را دارد یک شخص متاهل هزاران دغدغه دیگر هم دارد.»

كد خبر : ۳۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


یک کارشناس مذهبی و مدرس حوزه علیمه گفت: ولی فقیه موجب می شود مردم در عصر غیبت ازحیرت و سرگردانی خارج شده و خاتمیت و جامعیت اسلام مورد تردید قرار نگیرد.

كد خبر : ۳۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


 امامت امامان در طول تاریخ مطرح و تبیین شد، حقیقتی که از امیرمؤمنان آغاز می شود و به مهدی صاحب الزّمان(ع) منتهی می گردد. مخالفان نیز این را به خوبی فهمیده اند، لذا از همان آغاز تلاش کردند (و در حدّی موفق شدند) که داستان غدیر را تأویل نمایند، چرا که اگر فقط امامت امیرمؤمنان بود. ممکن بود به نوعی آن را پذیرا شوند، ولی آنچه ترس داشتند و دارند، ادامه کار، و تداوم امامت و ولایت در طول تاریخ است که سخت مخالفان را خلع سلاح می کرده است.

كد خبر : ۳۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


منشور حقوق و مسئولیت های زن در نظام جمهوری اسلامی ایران با الهام از شریعت جامع اسلام و نظام حقوق آن و با تکیه بر شناخت و ایمان به خداوند متعال و با حدف تبیین نظام مند حقوق و مسئولیت های زنان در عرصه های حقوق فردی، اجتماعی و خانوادگی تدوین شده است.

كد خبر : ۳۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۲


 آیت‌الله مهدوی‌کنی که 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند، صبح امروز دار فانی را وداع گفته و به ملکوت اعلی پیوستند.

كد خبر : ۳۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


صبح امروز (سه شنبه ۲۹ مهر ماه) متن بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی سرداران و ۲۵۰۰ شهید شهرستان نجف آباد که در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۱۰ برگزار شده بود، در این کنگره منتشر شد.

كد خبر : ۳۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


آیت‌الله مهدوی‌کنی پیش از آن‌که یک روحانی مبارز قبل از انقلاب و رجل سیاسی و مذهبی صاحب‌نام پس از انقلاب باشد، یک استاد مسلم علم اخلاق بود.

كد خبر : ۳۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۳۰


 مسئول تحلیل و بررسی حوزه صدیقه کبری (س) شهرستان خرم آباد گفت:  زنان و دختران نقش تربیتی زیادی در بنیان خانوداه دارند اگر توجه ویژه ای به سمت خانواده ها خصوصآ فرزندان را نداشته باشند از دست خواهند رفت.

كد خبر : ۳۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


خانواده تعریف صحیحی از یک "با هم بودن خوب" است. جامعه خوب از خانواده‌ای خوب شکل می‌گیرد. خانواده به عنوان مدرسه‌ای بی مثال تسهیل گر تربیت و پرورش روحی و فکری هر یک از اعضای آن است.

كد خبر : ۳۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


حوادث دلخراش اخیر در اصفهان و پروژه رسانه‌ای جریان ضدانقلاب علیه آمرین معروف و ناهیان از منکر، باعث جرات پیدا کردن اراذل و اوباش شده است؛ تا جایی که چند روز پیش مجددا این افراد به یک طلبه خرم‌آبادی حمله و وی را مجروح کردند.

كد خبر : ۳۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


این اسلام از زن می خواهد که با کسب آموزش های لازم آگاهی و شناخت؛ تحلیل درست از مسایل اجتماع داشته باشد و آن را در خانواده و اجتماع پیرامون خود نشر دهد تا هم خود عنصری فعال در عرصه حیات سیاسی و اجتماعی جامعه باشد و هم منشأ پرورش فکری مردان و زنان متفکر و آزادی خواه و حق طلب گردد.

كد خبر : ۳۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


"رباب بنت امرء القیس" یکی از شیر زنان شاعری است که با سرودن اشعار و فداکردن فرزند 6 ماهه اش در قیام عاشورا حماسه خلق کرد.

كد خبر : ۳۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) از برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در بیش از ۲۳۰ نقطه جهان و ۲۵۰۰ نقطه در ۳۲ استان کشور خبرداد وگفت: هدف از راه‌اندازی آن پرسش قرآنی «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» درباره کوچکترین شهید حماسه کربلاست.

كد خبر : ۳۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز شاهد در هم تنیده شدن صلح و جنگ هستیم. چهره جنگ‌ها تغییر کرده و خیلی از کشورها هر چند در ظاهر با یکدیگر تعامل دارند اما در باطن با یکدیگر می‌جنگند.

كد خبر : ۳۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حضرت زینب(س) که مظهر صبر و پایداری است با خطبه های خود، انگیزه قیام سالار شهیدان را که همان احیای اهداف جد بزرگوارش و رسوایی و ننگ کشتن فرزند پیامبر(ص) است را به رخ تماشاچیان می کشد تا قیام حسینی راهگشای همه مظلومان تاریخ شود.

كد خبر : ۳۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیزاده با بیان اینکه دشمنان با تزریق خوراک های مسموم در قالب سریال های زنجیره ای، تبلیغات رنگارنگ، تجمل گرایی به کیان خانواده ضربه وارد می کنند، گفت « ماهواره گرگ درنده ای است که به جان بنیان خانواده ها افتاده است».

كد خبر : ۳۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


 رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: دشمن برای شکستن قانون امر به معروف سرمایه گذاری کرده است که نمونه آن قضیه اسید پاشی در کشور.مشاهده می کنید.

كد خبر : ۳۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


گسترش و عادی سازی روابط دختر و پسر، پیام هایی است که برنامه ها ماهواره ای به درون رگ های غیرت و عزت نفس پیکره خانواده ها تزریق می کنند تا جایی که بمب هیجانات و التهابات جنسی در کاغذ کادویی زیبا به اسم همکلاسی، همکار و دوست اینترنتی، بر چهره عفت و حیای خانواده می ترکد.

كد خبر : ۳۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


هیأت ها نوین ساختار دو گانه واعظ / مداح در اجرای سنتی عزاداری محرم تغییر یافته است و این تغییر با پررنگ شدن نقش مداح یا ذاکر و در حاشیه قرار گرفتن واعظ یا روحانی قابل مشاهده است.

كد خبر : ۳۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


حضور بانویی به اسم "ام کلثوم"در کاروان حسینی امری قطعی و روشن است، اما مورخان درباره اینکه آیا "ام کلثوم" حاضر در صحنه کربلا دختر امام علی(ع) است یا یکی از بانوان حرم ایشان حرف و حدیث بسیاری دارند.

كد خبر : ۳۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه‌ای در خصوص بارورسازی ابرها در حوزه دریاچه ارومیه نداریم.

كد خبر : ۳۳۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


مهدیه مهدوی‌کنی به زاویه سیاسی آیت‌الله مهدوی کنی با آقای منتظری اشاره کرد و گفت: پدرم زمان مسئولیت وزارت کشور، سفری به اصفهان داشتند اما هیچ مقام رسمی به استقبال ایشان نیامد، در حالی که به عنوان وزیر باید استاندار یا فرماندار بیاید، اما به خاطر اینکه این‌ها می‌دانستند نظر پدرم مخالف با آیت‌الله منتظری است، نیامدند.

 
 

 

كد خبر : ۳۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


 جانشین مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع)  استان لرستان از برگزاری همایش رهروان زینبی خبر داد و گفت این همایش  توسط  اوقاف و امورخیریه و حوزه علمیه خواهران با همکاری بسیج جامعه زنان با هدف ترویج فرهگ حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نقش حضرت زینب(س)  در دفاع از ولایت استان خبر داد .

كد خبر : ۳۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


چندی قبل دکتر زهره طبیب زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه پزشکی شهید بهشتی  میهمان رجانیوز بود و به سوالات ما پاسخ داد.

كد خبر : ۳۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


کانون تربیت اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:‌طی سال‌های اخیر، گسترش فرهنگ عاشورا شتابی حیرت‌انگیز یافته و نه تنها در کشورهای اسلامی که در عرصه بین‌المللی هم نگاه استکبار ستیزان و مظلومان جهان را به خویش معطوف ساخته‌است.

كد خبر : ۳۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


کم اطلاعی درباره مسائل دوران بلوغ ممکن است، باعث شود دختر نوجوان احساس کند، این تغییرات نوعی بیماری است، به ویژه در این دوران دستخوش اختلالات از قبیل بی حوصلگی و گوشه گیری شده و عصبی، بهانه جو و پرخاشگر می شوند.

كد خبر : ۳۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


از طرفی دیگر برخی تبلیغات که رنگ و بوی تبلیغات ماهواره ای دارند برای جذب بیشتر مخاطب دست به هر نوع تبلیغی می زند از دوش گرفتن یک آقا در حمام تا دوچرخه سواری یک خانوم...

كد خبر : ۳۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


خداوند برای هر فصلی میوه‌ای مورد نیاز آن فصل آفریده و توصیه حکماء بر مصرف میوه در همان فصل رسیدنش است، یکی از میوه‌های با ارزش فصل پائیز که خداوند به ما ارزانی کرده انار است، این میوه بهشتی فوائد و خواص بسیاری دارد.

كد خبر : ۳۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: نسبت به عنصر حیات بخش امر به معروف و نهی از منکر غافلیم. نهادهای تعلیم و تربیت، خانواده، دانشگاهها، رسانه ها و.. باید تلاش کنند تا این اصل، خوب شناخته شود و برداشت های نادرستی که بعضا رایج است از بین برود.

كد خبر : ۳۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه‌ای در منزل شهید را تعریف می‌کند. او نقل زبان حال آقا در روز انفجار پادگان شهید مدرس را از زبان همسرشان روایت می کند.

كد خبر : ۳۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


آمریکا فهمیده که یکی از دشمنان رده اولش هستیم چون فهمیده که در مسائل فرهنگی بحمدالله به لطف سیدالشهدا (ع) تاثیرگذار بودیم می‌خواهند تخریب کنند در نواری دیگر که لطیفه می‌گفتند صدای شبیه ما را درمیاوردند آن هم دستگیر شد و مورد مواخذه قرار گرفت.

كد خبر : ۳۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی پیگیر موضوع اسیدپاشی در اصفهان هستند و چند نفر نیز به‌عنوان مظنون دستگیر شده‌اند.

كد خبر : ۳۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


بنا بر مصوبه هیات دولت به منظور احیاء و نوسازی و بهسازی مسکن در بافتهای فرسوده و ناکارآمد و سکونتگاههای غیر رسمی و تامین مسکن گروههای کم درآمد و زوج های جوان تا سقف 1.8 میلیون واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم حمایت های لازم صورت می گیرد.

كد خبر : ۳۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


هم‌زمان با بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، نشست بررسی موانع اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب و بررسی عملکرد وزارتخانه‌ها در زمینه گسترش حجاب در جامعه، در غرفه خبرگزاری فارس برگزار شد.

كد خبر : ۳۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


اگر خانمی زیباییش را به رخ دیگران کشید و دل مردی را ربود و خانواده ای را به سردی گرایش و سوق داد، بداند در آینده نزدیک زن زیباتر از او پیدا خواهد شد، دل شوهر و فرزند جوانش را می‌رباید و زندگی او را سرد خواهد کرد و با شعله شهوت و هوا و هوس زندگی او را آتش خواهد زد.

كد خبر : ۳۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲


بعضی گفته‌اند که باید در امر به معروف و نهی از منکر احتمال تأثیر وجود داشته باشد، من می‌گویم احتمال تأثیر همه‌جا قطعی است؛ پیداست که جوانان متمایل به امر به معروف و نهی از منکرند، بنابراین وظیفه ما مسئولان، قانونگذاران و مجریان است که راه و زمینه را برای این واجب الهی هموار و فراهم کنیم.

كد خبر : ۳۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


«من زنده‌ام» حتما یکی از کتاب‌های مهم تاریخ دفاع مقدس ماست؛ چرا که بخشی از آن دوران درخشان را روایت می‌کند که شاید حتی تصورش هم برای مخاطب ممکن نباشد؛ چه برسد به تحمل چهار ساله‌اش؛ کتابی که آنقدر تازه است و روایت نویی دارد که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و رهبر انقلاب هم تقریظی بر آن نوشتند.

كد خبر : ۳۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


برادر شهید بابایی گفت: مادرم همیشه می‌گفت «تکلیف نمی‌کنم پرچمی که پدرتان برای عزای امام حسین برافراشته است، نگه دارید اما تا آنجا که توان دارید این پرچم را با افتخار بالای خانه شهید بابایی حفظ کنید».

كد خبر : ۳۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


در کنار لوح‌ها، یادبودها و تندیس‌های افتخار که متعلق به شهید حسن طهرانی مقدم است دفتری قرار گرفته که نگهدارنده دست نوشته ها و یادگاری‌های مکتوبی برای دانشمند و پارسای بی ادعا سردار شهید حسن طهرانی مقدم نگاشته شده است.

كد خبر : ۳۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۶


 بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در بیانیه ای ویژگی مهم بسیج ، حضورداوطلبانه و احساس معنوی برای حضوردربسیج دانست و بسیج دارای تفکری است که تنها در مکتب شیعی ولایتمدار قابل تعریف می باشد.

كد خبر : ۳۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۶


دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: امیدواریم آمریکا درک کند که عامل مشارکت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای فشارها و تحریم‌ها نبوده است.

كد خبر : ۳۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


استقبال پر شور مردم در مراسم تشییع پیکر پاک مرتضی پاشایی خواننده جوان پاپ کشورمان علاوه بر این که گواهی می داد مرتضی دل مردم را سخت برده بود، حرکت خود جوشی شد که اجازه نداد این بار هم فرصت طلبان آن طرف آبی از این دست مراسمات به نفع دیدگاه ها و باورهای واهی خویش تبلیغات مسمومی داشته و چهره این هنرمند مردمی را مخدوش سازند.

كد خبر : ۳۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


تماشای یکی از شبکه های ماهواره ای که فیلم ها و سریال های خانوادگی را پخش می کرد، باعث شد تا آتش به زندگی ام بیفتد و شوهرم را از دست بدهم.

كد خبر : ۳۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابولفضل (ع) گفت: حضرت زینب (س)  عالمه ی غیر معلم بود و کسی به او درس نداده است و  در سن هفت سالگی در کوفه به درخواست اغنیان کوفه نسبت به آموزش تفسیر قرآن در کوفه تدریس کرد

كد خبر : ۳۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹


مادر یک شهید در فتنه۸۸ از فضاسازی رسانه‌ها برای عدم محاکمه سران فتنه ناراحت است. می‌گوید: ۴سال طول کشید تا ثابت شد، جانباز است. جانباز ۷۵درصد سپاه بود، اما بنیاد شهید فقط ۴۰ درصد به او داد. فراموش شدن او ظلم درحق همه شهدای فتنه است.

كد خبر : ۳۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


بالا رفتن سن ازدواج پدیده ای است که امروزه صدای همگان را درآورده است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که اکثر بزهکاری های اجتماعی و فساد ها، ناشی از عدم ازدواج جوانان و یا ازدواج های ناموفق است.

كد خبر : ۳۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


در آخرین روز از هفته بسیج صبح امروز نشست صمیمی پیشکسوت فرماندهان بسیجی در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۳۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۶


مدیر حوزه کمالیه خرم آباد گفت: کسانی که ناتوان هستن و کمک به نیاز دارند ما بسیجیان  باید بیشتر کمک کنیم و بسیجیان در این مسیر پیش رو باشند بسیجی بایستی دلاور و سلحشوری را از حضرت عباس الگو بگیرد.

كد خبر : ۳۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۶


دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با بیان اینکه سوء استفاده‌ها در شبکه‌های اجتماعی این فضا را برای خانم‌ها آسیب‌پذیرتر کرده است، گفت: آمار استفاده از اینترنت در کشور ما به دلیل دستپاچگی کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در مقایسه با سایر کشورها خیلی بیشتر است.

كد خبر : ۳۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


«عمّار یاسر» از اصحاب خاص پیامبر (ص) و از نخستین ایمان آورندگان، در مکه و در حدود ۴۴ سال قبل از بعثت به دنیا آمد. «عمار یاسر» در سن ۹۳ سالگی در جنگ صفین در رکاب امام علی(ع) در حالی به شهادت رسید که پیامبر درباره این یار با وفای خویش فرمود: «ای عمار! تو را گروه سرکش و نافرمان خواهند کشت».

كد خبر : ۳۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


رییس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: شخصیت اجتماعی زنان غربی، و مقایسه آنها با زنان با کرامت جمهوری اسلامی درس های بسیار بزرگی را به جامعه بشری می دهد.

كد خبر : ۳۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


مال حرام از بزرگترین عوامل هلاکت انسان و مهم‌ترین موانع رسیدن به سعادت است و بیش‌تر هلاک شدگان ، هلاک شده مال حرام هستند ، و اکثر مردمی که از فیوضات و سعادات محروم مانده‌اند، به واسطه حرام بوده است.

كد خبر : ۳۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


با بیان اینکه شبکه های اجتماعی و ماهواره ای پایگاهی برای حیازدایی و عفاف زدایی شدند، گفت:عفاف زدایی و حیازدایی بر افزایش طلاق، بی بندوباری، پاشیدگی بنیان خانواده تاثیرات مستقیم دارد.

كد خبر : ۳۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: لازم است به‌منظور افزایش سرانه مطالعه کتاب و گسترش فضای فیزیکی کتابخانه‌ها، نمایشگاه‌های تخصصی کتاب موردتوجه قرار گیرد.

كد خبر : ۳۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


بازیگر سینما و تلویزیون که چند وقتی است خودش چادری شده با حضور در محافل مختلف زنان ایرانی را به استفاده از حجاب «چادر» تشویق می‌کند که در آخرین اقدامش موفق شد شهربانو و سهیلا منصوریان، خواهران قهرمان ووشو را چادری کند.

كد خبر : ۳۷۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد که سال‌ها تعطیل و بلاتکلیف مانده بود ماه آینده افتتاح می‌شود و ازنظر اشتغال‌زایی موقعیت خوبی برای استان است.

كد خبر : ۳۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت:‌ یکی از آثار حضور در مسجد همدلی و انس مردم با یکدیگر است. همچنین در این مکان مقدس روح تعامل انسان‌ها زنده می‌شود.

كد خبر : ۳۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


یک دختر جوان ۲۳ ساله در جریان کمک کردن به ۲ دختر نوجوانی که در دستشویی رستوران مشهور ” مک دونالدز” مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند، توسط یکی از متجاوزین سرش به زمین اصابت کرد و کشته شد، صدها تن به خاطر ادای احترام برای فداکاری دختر جوان در شهر برلین و در دانشگاه او تجمع کردند تا یاد و خاطره او را زنده کنند. آنها از دولت آلمان برای “توگسی آلبایراک ” کشته شده درخواست نشان افتخار ملی را داشتند.

كد خبر : ۳۷۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


نقش این مایه حیاتی در فعالیت سلول‌های عصبی مغز انکارناپذیر است............

كد خبر : ۳۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


نتایج سه مطالعه نشان می دهد که مصرف سبزیجات سبز به سلامت قلب کمک می کند و خطر ابتلا به چاقی و دیابت را کاهش می دهد.

كد خبر : ۳۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه جامعه 30 میلیونی فضای مجازی در کشور تشکیل شده است، گفت: نباید قدرت این جامعه را در انتشار شایعات نادیده گرفت و عدم اطلاع رسانی صحیح از سوی رسانه‌ها و مسئولان به گسترش این وضعیت دامن می‌زند.

كد خبر : ۳۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


بخشنامه افزایش مدت زمان مرخصی زایمان فرهنگیان از 6 به 9 ماه ابلاغ شد اما مگر گفته نشده بود که وضعیت آموزش و پرورش با دیگر سازمان‌ها فرق دارد و باید طرح جدیدی برای مرخصی زایمان فرهنگیان ارائه شود؟

كد خبر : ۳۷۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


«آنتوان بارا» نویسنده مسیحی کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت»گفت:مسیحیان عرب به اهل بیت (ع) احترام می‌گذارند و در بیشترخانه‌های مسیحیان عکس حضرت علی (ع) وجود دارد چون آنها معتقد هستند که شباهت زیادی به حضرت مسیح(ع) دارد...

 

كد خبر : ۳۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مادر شهید تازه تفحص شده «هاشم خلیلی» می‌گوید: صبری که خدا به مادر شهدای گمنام می‌دهد خاص است. ما در برابر این‌ها و دیگر مادران شهدا که سه چهار شهید دادند هیچ ایم. آن‌ها که چند شهید دادند از ما مقاوم‌ترند.

كد خبر : ۳۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مرجع تقلید شیعیان جهان با تاکید بر اینکه ایران مهد پرورش هزاران «قاسم سلیمانی» است، گفت: امروز شاهدیم که آمریکا و اروپا در آرزوی یکبار دیدن «قاسم سلیمانی» هستند.

كد خبر : ۳۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


مدير كل تبليغات اسلامي كردستان گفت: در حال حاضر وضعيت حجاب متناسب با شان نظام اسلامي نيست و مديريت اين حوزه نيازمند برنامه ريزي بهتر است.

كد خبر : ۳۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


دختری که در فیس بوک و اینستاگرامش عکس مستهجن به نمایش می گذارد و از لایک های پسران، تعریف و تمجید هایشان به وجد می آید، یک بیمار است و باید درمان شود . او اعتماد به نفس کاذبی پیدا می کند و با همین اعتماد به نفس نیز پیش می رود حرف های دروغین دیگران را برای خود دروغینش به راحتی باور می کند و در پایان چنان می شود که نباید بشود.

كد خبر : ۳۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


روزنامه اشپیگل است بعد از مرگ «توگسی آلبایراک» در آلمان می‌نویسد: «اشتباه است که بگوییم نشان دادن شهامت مدنی (امر به معروف و نهی از منکر) کار غلطی است؛ ارزش کارهای خوب نباید به خاطر کردار انسان‌های بد از بین برود».

كد خبر : ۳۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳


مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده در نشست بررسی کتاب "ترسیم زن و خانواده از نگاه مقام معظم رهبری"، گفت: جمهوری اسلامی ایران، می تواند با ارائه الگوی زن اسلامی ایران در نسخه ای تمام عیار به جهان سلامت خانواده را احیا کند که در صورت تحقق این امر قدرت نرم ایران اسلامی نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.

كد خبر : ۳۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


«شیار 143» دومین فیلم سینمایی بلند «نرگس آبیار» است که تاکنون مورد توجه و تمجید بسیاری از مردم و منتقدان سینما واقع شده است؛ این در حالی است که برخی نیز نقاط ضعف فیلم را کم نمی دانند.

كد خبر : ۳۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.

كد خبر : ۳۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


شفاعت اهل بیت علیهم السلام در عالم برزخ شامل حال افراد گنهكار و گرفتار نمی شود و شفاعت ایشان مختص به روز قیامت است.

كد خبر : ۳۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


امروزه برای بسیاری از مخاطبان صدا و سیما این مهم غیر قابل انکار است که اغلب تبلیغات صدا و سیما در راستای تبلیغ یک وسیله یا ماده خوراکی حیاتی نیست.

كد خبر : ۳۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن این حرکت بی رحمانه به دست گروه تروریسمی داعش، سنت تاریخ را بار دیگر به گوش کر آنان می خواند که راستی خون های به ناحق ریخته شده این زنان و دختران بی گناه بزودی دامن سرکردگان، آموزش دهندگان، حامیان و به وجودآورندگان آنان را خواهد گرفت

كد خبر : ۳۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


امر به معروف، یک مرحله گفتن و یک مرحله عمل دارد. مرحله عمل، یعنی اقدام با دست و با زور. این مرحله، امروز به عهده حکومت است و باید با اجازه حکومت انجام بگیرد و لاغیر، اما گفتن با زبان بر همه واجب است و همه باید آن را بدون ملاحظه انجام دهند.

كد خبر : ۳۸۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


هیچ گاه امام رضا (ع) در سخن بر کسی جفا نورزید و نیزسخن کسی را پیش از تمام شدن قطع نکرد هرگز نیازمندی را که می‌توانست نیازش را برآورده سازد رد نمی‌کرد.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


آمده بود که بِبَرد ولی بُردنش(!). عازم مشهد شده بود که برای نابودی تشیع، توشه‎ای با خود به عربستان سعودی ببرد ولی غافل از اینکه صدای نقاره‎خوان های حرم سلطان علی بن موسی ‏الرضا(ع) دلش را خواهد بُرد.

كد خبر : ۳۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


روند پرونده هسته‌ای نشان می‌دهد اگر دست مخالفان افراطی این پرونده باز باشد و دانشگاه جولانگاه اظهارات این اشخاص قرار گیرد، هر چند سمت سابق نمایندگی مردم را ندارند اما همچنان سخن از برچیدن فعالیت هسته‌ای خواهند زد، فعالیتی که رئیس جمهور در راس آن بوده و افراد خبره ای مثل محمدجواد ظریف هدایت آن را بر عهده دارند.

كد خبر : ۳۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


با نضج گرفتن مکاتب اجتماعی در سده‌های اخیر، توجه به منزلت زن و حفظ کرامت این مقام که نیمی از پیکره‌ی جامعه‌ی بشری را تشکیل می‌دهد، بیش‌تر گردیده است.

كد خبر : ۳۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


با مرور متن تعدادی از این آگهی ها که کم هم نیستند؛ به وضوح می بینیم برخی شهروندان به صراحت از دختران و زنان جوان می خواهند با آنها همخانه شوند.

كد خبر : ۳۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


دکتر اسلامی گفت: طبق آمار، سالانه 14 هزار نوزاد در کشور به دلایل مختلف‌ از جمله عدم احیای درست فوت می‌کنند.

كد خبر : ۳۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


متخصصان سلامت به زنان حامله هشدار دادند که از مصرف هر نوع تن ماهی اجتناب کنند.

كد خبر : ۳۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۴


رئیس سازمان ثبت احوال کشور در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به نکاتی از جمله اینکه ۱۴ درصد خانواده‌های ایرانی فاقد فرزند هستند و میلی به فرزندآوری ندارند، کاهش ولادت‌ها و ازدواج‌ها در دهه کنونی و افزایش میزان طلاق و فوتی‌ها اشاره کرد.

كد خبر : ۳۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۵


سهام بنت محمد، ۴۳ سال دارد و از تونس آمده؛ می‌گوید: «وقتی وارد ایران شدم، احساس غرور کردم که روی زمینی پا می‌گذارم که روزی امام خمینی(ره) بر آن زندگی می‌کرده است.

كد خبر : ۳۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناسان برای حل این معضل راهکارهای بسیاری ارائه می دهند که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم. به قوانین اسلامی می رسیم؛ دستوراتی که در آخرین کتاب آسمانی سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) برای داشتن رابطه عاشقانه به زن و شوهر توصیه شده است.

كد خبر : ۳۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


بخشی از سخنان آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به کسانی که می گویند  حصر، بدون محاکمه قضایی و رأی قاضی مشروعیت ندارد

كد خبر : ۳۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: در جشنواره تسنیم شهرداری تهران توجه ویژه‌ای به برنامه‌های فرهنگی خاص بانوان در شهر تهران دارد.

كد خبر : ۳۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


فضای مجازی و دنیای شبکه ای اینترنتی، شاهد رشد قارچی و تکثیر معنادار سایت های فارسی زبانی است که ابزار تبلیغ سبک زندگی هستند اما نه سبک زندگی ایرانی-اسلامی بلکه سبک زندگی غربی برای ایرانیان مسلمان! این سایت ها از 8 جناح، به سبک زندگی ایرانی-اسلامی حمله ور شده اند.

كد خبر : ۳۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


یکی از مهم ترین مواد مغذی برای سلامت جنین اسید فولیک است.

كد خبر : ۳۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


گاهی برخی از انسان‌ها در برداشت از مفاهیمی در گذر زمان دچار مشکل می‌شوند. یکی از آن مفاهیم تأمل ‌برانگیز ارث در جهان امروز است.

كد خبر : ۳۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


استاد حوزه و دانشگاه به ریشه‌های بدحجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: بی‌حجابی نخست از محیط خانواده شروع می‌شود و فرزندان از رفتار و اعمال پدر و مادرشان الگو می‌گیرند و در گام بعد محیط بیرونی، دوستان، همسالان و همکاران بر فرد تأثیر می‌گذارند و چه بسا دختری با چادر وارد دانشگاه شده و در ترم‌های آخر، چادر را کنار می‌گذارد.

كد خبر : ۴۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


آمریکایی ها اعتراف کردند که تحریم ها و شکنجه‌های اقتصادی که آمریکا بر مردم ایران روا می دارند در حمایت از فتنه گران و فتنه 88 اعمال شده است.

كد خبر : ۴۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


خدمات رسانی عراقی‌ها به زائران امامان معصوم(ع) همه ساله با صحنه‌های عجیبی و شگفت‌آوری همراه است که نمی‌توان تفسیر منطقی برای آن ارائه کرد.

كد خبر : ۴۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


مدیرکل ثبت‌احوال لرستان گفت: واقعه ولادت در خرم‌آباد ۶.۴ درصد افزایش داشته درصورتی‌که این آمار در استان ۴.۹ افزایش داشته است.

كد خبر : ۴۰۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


خانم مولاوردی درحالی نسبت به کمرنگ بودن نقش زنان اعتراض دارد که در این سالها کارهایی که از ایشان دیده ایم چندان چنگی به دل نمی زند و به گفته خود ایشان محدود به نامه نگاری شده البته گاهی هم خبرسازی های جنجالی ...

كد خبر : ۴۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰


آتش‌بازیهای شب سال نو در شهرهای سیدنی، لندن و نیویورک آغاز می شود، گوگل لوگوی صفحه جستجو را به این مناسبت تغییر خواهد داد، بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا در هنگام مواجهه با یکدیگر سال نو را تبریک می‌گویند و ..

كد خبر : ۴۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


سال 2014 مملو از تحولات گسترده و پیچیده در عرصه سیاست داخلی و خارجی آمریکا بود. سیطره جمهوری­‌خواهان بر کنگره آمریکا، انتشار گزارش شکنجه‌­های وحشیانه سیا، افزایش بی‌­سابقه تنش میان مسکو و واشنگتن تا شکل‌دهی به ائتلاف مبارزه با داعش بخشی از این تحولات را تشکیل می­دهد.

كد خبر : ۴۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


این استاد حوزه و دانشگاه در برنامه "هفت" گفت: سینما برای دین بیشتر از سخنرانی به درد می‌خورد؛ درد ما این است چرا حرف‌های روی منبر فیلم نمی‌شود؟. این سینماست که با روحانیون دست نداده و ارتباط خوب برقرار نکرده است.

كد خبر : ۴۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


آیت‌الله بهجت خطاب به یکی از مخالفان وحدت: تو مطمئنی که اگر در سقیفه‌ی بنی‌ساعده بودی همان کاری را که عمر کرد، نمی‌کردی؟/ خاطره تلخ آیت‌الله مرعشی نجفی در مورد پاسخ وهابیون به مراسم عمرکشان/ تاریخ مرگ خلیفه دوم چه روزی است؟/ حدیث «رفع‌القلم» بهانه‌ای برای گناه/ بررسی شخصیت «ابولولو» و شبهات پیرامون وی/ آیا لعن در مجلس خصوصی اشکال دارد؟/ نکاتی مهم درباره «تبری و تقیه»/ نظرا مراجع تقلید درباره این مراسم چیست؟/ لینک دانلود  «نهم ربیع؛ جهالت‌‌ها و خسارت‌ها»

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


قبل از اینکه به خواستگاری بروید ، جلوی آینه بایستید و خوب به خودتان نگاه کنید ، چقدر این تصویر رو به رو را می شناسید؟

كد خبر : ۴۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


بنی صدر گفت که من اصولا عادت ندارم به زنم بگویم که شما برو در اتاق دیگر بنشین و یا جدا از ما غذا بخور و نمی‌توانم او را مجبور کنم که تو حتما باید یک نوع حجاب خاصی را داشته باشی.

كد خبر : ۴۰۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


می‌ خواستم چیزی که بیانگر عمق علاقه‌ ام باشد به شما هدیه بکنم، در میان امور مادی، عزیزترین چیزم همین گردنبند بود. این گردنبند یادبود شب ازدواجم است که به شما هدیه می کنم

كد خبر : ۴۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مدح و تمجید "گلرویی" از برهنه نگاری های" فراهانی" خط سیر یک پروژه دنبال دار" حیا زدایی" است که چندی پیش "مسیح علی نژاد" در برابر ساختار شکنی های شاهین نجفی و برهنه شدنش در کنسرت تورنتو، آن را پیموده و البته با واکنش منفی ایرانیان نجیب مواجه شده بود.

كد خبر : ۴۰۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


باید بدانید که برخی از مواد غذایی که روزانه مصرف می‌کنیم در صورت افراط می‌توانند باعث بروز سنگ کلیه شده و مانع از فعالیت درست کلیه‌ها شوند.

كد خبر : ۴۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


از جمله دستورات اسلام کسب روزی حلال است. تلاش برای کسب روزی حلال باعث می‌شود که انسان در قیامت با چهره‌ای نورانی خداوند را ملاقات کند.

كد خبر : ۴۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: کاربران شبکه های اجتماعی، غافل از این هستند که این فضا در اصل خانواده های مجازی می شوند متشکل از یک زن و یک مرد با انبوهی از شریکان احساسی و عاطفی که قرار است، جای نفر مقابل آنها را در دنیای واقعی پر کنند !!!

كد خبر : ۴۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


معاون اطلاعات داخلی وزیر اطلاعات گفت: دشمنان به اسم شیعه ۱۷ شبکه ماهواره‌ای ایجاد کردند که دفاتر آنها در داخل کشور توسط نظام جمهوری اسلامی تعطیل شده است.

كد خبر : ۴۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


فرمانده کل سپاه پاسداران در پیامی به مجمع عالی بسیج پیشکسوتان عنوان کرد: پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت باید در همه عصره‌ها حارض باشند و از مکر جهانخواران غافل نماند.

كد خبر : ۴۱۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


لباس‌هایی هستند که مردم آنها را می‌پوشند تا به چشم بیایند و مردمی هستند که می‌خواهند لباس‌هایی بپوشند که به چشم نیایند. لباس‌هایی که به چشم می آیند و مردمی که می خواهند به چشم نیایند؛ جنگی جامعه شناختی که سالیان سال است بین مردم و لباس‌هایشان برقرار است؛ پیروز میدان این جنگ نابرابر هم کسی جز صاحبان اصناف، طراحان و دارندگان کارگاه‌های تولیدی نبوده است.

كد خبر : ۴۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


بی مبالغه باید گفت که بدون جهان رنگ‌ها، سردی و افسردگی و بی نشاطی در همه جا رخ می‌نمود. در سایه تأثیر متنوع رنگ‌هاست که ره‌آوردهای متناوب روانی در انسان و سایر موجودات تظاهر پیدا می‌کند و روح جنبش و تکاپو دمیده می‌شود و از این رهگذر، یکسویی و یکنواختی از فضای زندگی مادی رخت بر می‌بندد و دلپذیر می‌شود.

كد خبر : ۴۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مسئول حوزه کمالیه خرم اباد  گفت: آنچه انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندایمان به خدای متعال بود.

كد خبر : ۴۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


رضاخان هفدهم دی‌ماه 1314 قانون کشف حجاب در ایران را تصویب کرد و زنان ایرانی باید پوشش‌هایی مثل چادر، روبند و روسری را کنار می‌گذاشتند؛ حالا بعد از 79 سال میراث‌داران رضاخان آزادی را فقط در عدم پوشش می‌بینند و نوع اعتراض خود را به هر شکل ممکن تا کسب هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایش در دنیا پیش می‌برند.

كد خبر : ۴۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


شهید کاظمی را تا زمان شهادت، خیلی‌ها نمی‌شناختند، مردی که هیچ‌گاه خود را گرفتار پیچ و خم دنیا نکرد و دعای روز و شبش، شهادت بود.

كد خبر : ۴۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


حجاب، مسئله اى فطرى است که از دیرباز در فرهنگ ملى و باستانى ما وجود داشته است. بى حجابى و کشف حجاب، از سال هاى بسیار دور مورد توجه استعمار جهانى بود؛ زیرا آنها فرهنگ ریشه دار ملت هاى اسلامى را هدف قرار داده بودند.

كد خبر : ۴۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


اینکه از قدیم الایام، مردان به عنوان خواستگارى نزد زنان مى‌رفته‌اند و از آن‌ها تقاضاى همسرى مى‌کرده‌اند، از بزرگترین عوامل احترام زن بوده، طبیعت، مرد را مظهر طلب و عشق آفریده و زن را مظهر مطلوب بودن و معشوق بودن قرار داده است.

كد خبر : ۴۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شب است و چراغ هاى آسمان خاموش. بر بلنداى کوه هاى مکه ستاره اى در حال ظهور است. از دوردست ها صداىهلهله مى آید باران نور آن چنان مى بارد که اگر چشم دلى باشد و گوش جانى، غلغله فردوسیان به وضوح شنیده خواهد شد.

كد خبر : ۴۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


شاید تصور کنید که ماشین های لباسشویی به دلیل قدرت بالایی که در شست و شو و آبکشی لباس ها دارند قادرند هرگونه قارچ یا باکتری را به طور کامل از بین ببرند اما باید بدانید که استفاده نادرست از...

كد خبر : ۴۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) از برگزاری اجلاس هم‌اندیشی سازمان‌های مردم‌نهاد در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد و گفت: این همایش 25 دی ماه و با حضور 90 سازمان مردم‌نهاد برگزار خواهد شد.

كد خبر : ۴۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


فضای مجازی این روزها در پی اهانت غرب به ساحت مبارک پیامبر مهربانی‌ها، حضرت محمد(ص)، پر است از اقدامات خودجوش شاعران در اعتراض به این نوع اقدامات. شاعران نیز با زبان شعر و انتشار بیانیه‌ای این نوع اقدامات را محکوم کردند.

كد خبر : ۴۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


یک استاد دانشگاه گفت: اصول و ارزش های اجتماعی ما بر احترام به پدر و مادر، تقدس ازدواج، تولید نسل، حیا و عفاف و.. بنا نهاده شده است که همین عناصر حیات بخش فرهنگی به صورت مشخص مورد هجوم برنامه های ماهواره ای قرار گرفته اند.

كد خبر : ۴۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


موقعیت‌های استرس‌زا در مردان واکنش جنگ و گریز ایجاد می‌کند اما محققان نشان داده‌اند که زنان بعد از حس کردن یک تهدید، به طور غریزی واکنش تمایل یا دوستی را از خود نشان می‌دهند. این یعنی برای ایجاد اتحاد استراتژیک، از واکنش فیزیکی خودداری می‌کنند.

كد خبر : ۴۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


کیفر شایعه، دنیوی و اخروی است. کیفر دنیوی، حد و مذمت و نکوهش است و کیفر اخروی عذاب قبر در برزخ و دخول در آتش قیامت است.

كد خبر : ۴۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


مرد جوان با بالا رفتن از تیر چراغ‌برق، خود را به پشت‌بام خانه‌های ویلایی می‌رساند و وقتی از تنها بودن زنان در خانه مطمئن می‌شد، نقشه شومش را عملی می‌کرد.

كد خبر : ۴۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


سرانجام سیاه نظام برده‌داری جنسی غرب، مجوز روحانی برای فروش خانه مسکونی دولتی در تهران ، تذکر دوم به «وطن امروز» و ارسال پرونده به دادگاه، توکلی: ظریف نباید به فرانسه می‌رفت و ...از جمله خبر ویژه روزنامه های سه شنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

كد خبر : ۴۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


رویکرد عوامل تربیتی به آدمی رویکردی کیفی است نه کمی، یعنی به سن بستگی ندارد بلکه خردسال بیشتر مستعد یادگیری عوامل تربیتی صحیح است، و در این میان نقش عامل تربیتی اصلی یعنی مادر بسیار پر رنگ تر و اثرگذار تر می باشد.

كد خبر : ۴۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه در اسلام هراسی به وجود آمده صهیونیسم نقش کلیدی دارد، تصریح کرد: این اسلام هراسی با همکاری لابی صهیونیستی و احزاب افراطی دست راستی اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد، که لابی صهیونیستی در تشدید این اسلام هراسی نقش مستقیم و مستمری دارد.

كد خبر : ۴۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


دوست دارید بدانید تا چه میزان ابراز عشق و محبت به همدیگر در حضور فرزندانتان بی‌اشکال است؟

كد خبر : ۴۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


مسئول  دفتر هماهنگ کننده عفاف و حجاب استان لرستان گفت: در کشور متاسفانه  ساختار شغلی  فرزند آوری تعریف نشده است.

كد خبر : ۴۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


رهبر معظم انقلاب، در پیامی برای جوانان اروپا و آمریکای شمالی نوشتند:حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم.

كد خبر : ۴۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


آیت الله علی خامنه ای با اطلاع از این که بهترین راه برای تماس با جوانان اروپا و آمریکای شمالی از طریق توئیتر است، از این شبکه اجتماعی برای انتشار نامه سرگشاده خود بهره گرفت.

كد خبر : ۴۳۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


قرآن کریم درباره پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: «و لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه»؛ از این رو سیره و سنت رسول امین اسلام که برخی را اشاره می کنیم، می تواند گره از بسیاری از مشکلات مادی و معنوی انسان ها باز کند.

كد خبر : ۴۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


با انتشار گزارش اعلام سوء استفاده از تصاویر زنان و دختران محجبه در شبکه‌های اجتماعی یکی از کمپین‌ها تعداد قابل ملاحظه‌ای از پست‌های خود را که در آن زنان و دختران محجبه با هدف ترویج حجاب تصاویر خود را منتشر کرده بودند حذف کرد.

كد خبر : ۴۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه تحولات یمن را دنبال می‌کنیم، گفت: خواهان پایبندی همه طرف‌ها به موافقتنامه صلح هستیم و معتقدیم چنانچه این موافقتنامه اجرا شود راهی است برای خروج از بحران جاری.

كد خبر : ۴۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


خیلی خوشحال هستم که شهداء ما رادعوت کردند.

كد خبر : ۴۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰


مدیر پروژه طرح همسان‌گزینی از رونمایی از سایت همسان‌گزینی در یک ماه آینده خبر داد.

كد خبر : ۴۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


به نظر می‌رسد که این روزها وقتی اخبار مربوط به طلاق گرفتن بعضی و ازدواج یا نامزد کردن بعضی دیگر را می‌شنوید، تعجب می کنید. واقعیت این است که ازدواج برای همه آدم ها مناسب نیست.

كد خبر : ۴۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


مبارز علیه رژیم شاهنشاهی با بیان اینکه امام دکتر چمران را خیلی دوست داشت خیلی او را دعا می‌کرد، گفت: اما در پاسخ به ادعای ابراهیم یزدی در مصاحبه با خبرنگاری، که خود را نماینده امام معرفی کرد دستو داد بر در و دیوار بنویسند امام سخنگو ندارد.

كد خبر : ۴۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


برخی از جوانان از دعا کردن به درگاه الهی و توسل به اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین در مورد امر ازدواج غفلت می کنند.

كد خبر : ۴۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


راهپیمایی 15 دقیقه یی وزیران امور خارجه ی ایران و آمریکا در پیاده روی شهر ژنو با هیاهو و حاشیه هایی همراه بوده است. البته بسیاری از تحلیلگران این پیاده روی را نه خطای دیپلماتیک بلکه رسم و عرف دیپلماسی می دانند.

كد خبر : ۴۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


یکی از آسیب‌هایی که ازدواج را در نسل جوان به خطر می‌اندازد، نادیده گرفتن خانواده طرفین و استفاده از روش‌های جدیدی مانند دوست‌گیری از طریق تلفن همراه، چت و در جاهایی همچون محیط کار، دانشگاه و ... است که قرآن کریم نیز در آیه ۲۵ سوره مبارکه نساء چنین آغازی برای زندگی را نهی کرده است.

كد خبر : ۴۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت، بدون شعار دادن جوانمردی را به مخاطب یادآوری می‌کند. به ما توجه می‌دهد که به اطرافمان نگاه کنیم و تا آنجا که می‌توانیم، دست دیگران را بگیریم. فیلم می‌تواند سمبل و نمادی از یارانه‌های اعطایی دولت نیز تلقی شود. زیرا مدیران این طرح نمی‌توانند و نتوانسته‌اند نیازمند واقعی را از غیر آن تشخیص دهند.

كد خبر : ۴۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


تا روی صندلی جاگیر شدم دیدم عوامل فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» روی صحنه آمده اند. دختری چادری نظرم را جلب کرد. صدای خنده تمسخر آمیز چند نفر که پشت سرم نشسته بودند، نظرم را جلب کرد.

كد خبر : ۴۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۵


یکی از کارشناسان مذهبی لرستان گفت: در ازدواج سنتی نقش خانواده پر رنگ بوده است

كد خبر : ۴۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سالیانه ۸۰۰ هزار واقعه ازدواج در کشور رخ می دهد، گفت: متأسفانه ۲۰ درصد ازدواج ها در ۵ سال اول در کشور به طلاق می انجامد و حدود سالانه ۵۰ هزار زن مطلقه جوان وارد کشور می شوند.

كد خبر : ۴۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


از آغازین روزهای زندگی بشر در این دنیای پهناور، تا یکی - دو قرن قبل، تمایل به باروری و داشتن فرزند، یکی از خواسته های طبیعی بشر، و تمایل به مادر شدن یکی از طبیعی ترین و معقول ترین خواسته زنان بود.

كد خبر : ۴۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


یک کارشناس بهداشت خانواده با بیان این که آمار سقط جنین در جوانان مجرد افزایش پیدا کرده گفت : متاسفانه روزانه شاهد مراجعه کنندگانی هستیم که با مشکل بارداری ناخواسته مواجه اند و راحت ترین کار را سقط جنین می دانند.

كد خبر : ۴۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


فرمانده سپاه استان لرستان گفت: عظمت و پیشرفت  جمهوری  اسلامی از برکت  امام(ره) و رهبری است و هرچه داریم در سایه اندیشه این عزیزان است

كد خبر : ۴۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۹


مرگ ماهی فیلمی پر بازیگر است که بازیگران حرفه ای اگر چه بازی های زیبایی را رقم زده اما کوچکترین کمکی به پیشبرد هدف اصلی فیلم که همانا انتقال پیام کمرنگ شدن محبت بین اعضای خانواده است، نداشته اند. گویی در این فیلم کارگردان پیاز داغ رخنه مدرنیته در بدنه خانواده ایرانی را کمی زیاد کرده است!

كد خبر : ۴۵۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


در زمان نخست وزیری هویدا، زندگی و فعالیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بهائیان علنی شد دیگر مجبور نبودند دین خود را از سایر هموطنانشان پنهان کنند.

كد خبر : ۴۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


رعایت حیا به منزله روح پوشش است و پوشش بدون حیا کالبد بدون روحی است که زن را از دست یابی به کمالی که قرار است با رعایت حجاب اسلامی به آن برسد وامی‌دارد.

كد خبر : ۴۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


با توجه به این پیشینه، آنچه رخ داده، ادامه تلاش های شهاب مرادی برای احیای نام مبارک حضرت خدیجه(س) در میان جامعه اسلامی است.

كد خبر : ۴۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب گفت: آمریکا برای مشوه کردن چهره اسلام داعش را ساخت. اینها خلبان اردنی را آتش می‌زنند، سر ژاپنی‌ها را بریدند تا به دنیا بگویند، بازگشت به اسلام موجب توحش است.

كد خبر : ۴۵۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱


رییس قوه قضاییه گفت: مردم ایران با اتکا به خون شهدا و راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که شکست ناپذیرند.

كد خبر : ۴۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸


نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: سازمان ملل متحد ۱۴ سال قبل در خصوص فاجعه زیست محیطی در خوزستان هشدارهای لازم را داده بود. چرا خانم ابتکار که در آن زمان سکاندار سازمان محیط زیست بود، هیچ‌گونه اقدامی در این خصوص انجام نداد؟

كد خبر : ۴۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۹


«ای پیامبر! به همسران و دختران خویش و بانوان با ایمان بگو که روپوش خود را برگیرند تا به عفاف و حُریّت شناخته شوند و مورد آزار و تعرّض هوسرانان قرار نگیرند و خداوند، آمرزنده و مهربان است»

كد خبر : ۴۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


وقتی اسلام چندین آیه از قرآن را به هشدار در خصوص یک گناه کبیره جنسی اختصاص می دهد و وقتی همان گناه به وسیله قانون و رسانه غربی به شدت تبلیغ و حتی عادی و طبیعی جلوه داده می شود، آیا باید سکوت کرد؟

كد خبر : ۴۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


دانش‌آموز مقیم آمریکا اعلام کرد نامه رهبر انقلاب می‌تواند آغازگر فصل جدیدی از توجه جوانان اروپایی به اسلام باشد.

كد خبر : ۴۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


امروزه ورود همزمان چند بیمار یا زن باردار به اتاق متخصص زنان برای معاینه در حضور دیگران به معضلی تبدیل شده است،درحالیکه یک متخصص در هر ساعت موظف به ویزیت ۴ تا ۶بیمار است،ولی هم اکنون ۱۵ بیمار ویزیت می‌کنند که می‌توان از آنان شکایت کرد.

كد خبر : ۴۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


پایش را که از ماشین پایین گذاشت، چشمش افتاد به حجله‌ رسول، درست سر خیابان. بغض کرد. عروس را از ماشین پیاده کرد. همه کف میزدند. کل می‌ کشیدند اما...

كد خبر : ۴۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


حجت‌الاسلام حامدرضا معاونیان با بیان اینکه مرحوم منذر به دفاع حکیمانه از حقیقت حفظ شعائر دینی پرداخته است و اولین برکات شعائر دینی این است که امنیت حسینی ایجاد می‌کند، گفت: شب گذشته یک کره‌ای روایتی جالب از مسلمان شدنش بیان کرد.

كد خبر : ۴۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، وضعیت زن ایرانی را در برخی عرصه‌ها "مثال‌زدنی" توصیف کرد و لزوم تلاش بیشتر برای معرفی الگوی اسلامی-ایرانی زن به جهان را مورد تاکید قرار داد.

كد خبر : ۴۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


کارشناس آمریکایی معتقد است نامه رهبر انقلاب توانایی کامل مبارزه با اسلام‌هراسی را داشته و نقش مهمی در قضاوت‌های آتی درباره اسلام خواهد داشت.

كد خبر : ۴۶۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


امام خمینی(ره) در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نمی‌کردند ، هر طوری که دوست داشتم ، زندگی می‌کردم . به رفت‌وآمد با دوستانم کاری نداشتند. به احمد جان خیلی سفارش مرا کردند ، به او گفتند : خیلی مواظب مادرت باش. من نتوانستم تلافی کنم و تو تلافی کن.

كد خبر : ۴۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


بچه شاداب ترین میوه خوشِ زندگی است؛ و عالی ترین ثمرة زندگی و معطر ترین گل از گلستان بشریت است.

كد خبر : ۴۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


مشاور اوباما معتقد است: زنانی که حجاب را رعایت می‌کنند آن را تنها با تقوا همراه نمی‌دانند بلکه همراه آن "اعتماد به نفس" و "کرامت" را می بینند.

كد خبر : ۴۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


سرپرست فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه معاونان فرهنگی قوه قضاییه پشتیبان ومدد کار زنان وکودکان آسیب دیده ومورد ستم واقع شده اند گفت: نباید یک لحظه نسبت به حقوق این افراد غلفت کنیم

كد خبر : ۴۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


معصومه آباد می گوید: زمانی که یادداشت‌های سردار سلیمانی را دریافت کردم به صورت پاورقی در تمام فضاهای کتاب نوشته شده بود.

كد خبر : ۴۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


یک عضو هیات علمی گروه مامایی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد که برای ایجاد تحول در مامایی نباید منتظر انجام کارهای فوق‌العاده بود.

كد خبر : ۴۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


آیت‌الله ضیاءآبادی از اساتید اخلاق می‌گوید: زنی که با تنی خسته و روحی آشفته و احیاناً عواطفی آلوده و ناسالم بر اثر برخورد با نامحرمان به خانه بر می‌گردد، چگونه می‌تواند محیط خانه را آسایشگاه کاملی برای شوهر و آموزشگاه سالمی برای فرندانش بسازد؟

كد خبر : ۴۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


یک روانپزشک و استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت آموزش های مهارت زندگی قبل از ازدواج گفت: خیانت همسران در هیچ کجای دنیا پذیرفته شدنی نیست و انتخاب غلط همسر زمینه را برای بروز خیانت زوجین فراهم می کند.

كد خبر : ۴۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


خانم مه لقا ملاح فعال محیط زیستی است که ۶۰ سال است هیچ زباله ای تولید نکرده است.

كد خبر : ۴۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


یک عضو جامعه مدرسین گفت: ایام فاطمیه فرصتی برای معرفی و تبیین فضائل شخصیتی بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) برای عموم مردم بویژه نسل جوان است.

كد خبر : ۴۷۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


عضو اسبق کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسیاری از ناهنجاری های رفتاری و اجتماعی الگو برداری شده از برنامه های ماهواره ای است، گفت:در بسیاری از برنامه های ماهواره ای روابط غلط و خارج از عرف بین زن و مر د به عنوان تمدن و پیشرفت مطرح می شود.

كد خبر : ۴۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


تیروئید غده‌ای مهم است که نقشی حیاتی در عملکردهای بدن دارد. همین غده دچار اختلالاتی مانند پرکاری یا کم‌کاری می‌شود و روی وزن، خلق‌وخوی و ... تاثیر می‌گذارد.

كد خبر : ۴۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


با مطالعه این نوشتار وضعیت‌های خطرناک را بشناسید تا هنگام مواجهه با آنها بتوانید معقولانه و منطقی، برای رفع و رجوع آنها گام بردارید. بخش های بعدی این مطلب را در روزهای بعد بخوانید.

كد خبر : ۴۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


پایگاه خبری المانیتور در گزارشی در باره نقش زنان در جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نوشت: زنان حضور پررنگی درفعالیت های سیاسی و اجتماعی، بسیج عمومی، جذب نیروهای جدید و برگزاری انتخابات دارند.

كد خبر : ۴۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز به همت کادر جوان و انقلابی و بومی کشورمان دقت موشک‌های ساحل به دریا صفر شده و وقتی شلیک می‌شوند پاشنه ناو را مدنظر قرار خواهند داد.

كد خبر : ۴۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


هنگامی که خدا روحی را قبض می‌کند ، روح را به شکلی همانند آنچه در دنیا داشته ،به بهشت می‌فرستد.

كد خبر : ۴۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


تصویری که قرآن از جهنم ترسیم می‌کند، چهره موجودی حیات‌مند و برخوردار از شعور است. جهنمی که می‌بینید، حرف می‌زند و «هل من مزید» می‌طلبد! اینک این سوال مطرح است که آیا این ویژگی‌هایی که قرآن به دوزخ نسبت داده، حقیقی است یا مجاز؟

كد خبر : ۴۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


«اسرائیل می بیند رهبر عالی ایران کسی را برای جنگ علیه داعش اعزام کرده که فرماندهی نیروها را بر عهده می گیرد. این مسئله باعث شد تا آمریکا به ایران روی آورد و اسرائیل برای اجرا کردن نقشه هایش نتواند ایران را به حمایت از تروریسم متهم کند.»

كد خبر : ۴۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


«پادگان شفیع خانی» که میعادگاه رزمندگان لرستان در دوران ۸ سال دفاع مقدس است و به دوکوهه لرستان معروف است به دلیل بی‌توجه‌های مسئولان تخریب و به فراموشی سپرده شده است.

كد خبر : ۴۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم کفو بودن خانواده ها شرط لازم و نه کافی برای ازدواج است چر ا که همطرازی شخصیت فرهنگی و اجتماعی خانواده ها، همگرایی بیشتری را در زندگی مشترک ایجاد خواهد کرد.

كد خبر : ۴۷۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حتما لازم نیست رییس باشم، کافی است عضو خبرگان باشم. انسان در خبرگان می‌تواند صحبت کند و نظرش را بدهد و اگر بخواهم، تاثیرگذار هم خواهم بود.

كد خبر : ۴۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


در اواخر زمستان از این جهت که هنوز سرماى زننده آن گاهى ما را تعقیب مى‏ کند بدن نسبت به ماه‌هاى بعد محتاج به حرارت بیشترى است

كد خبر : ۴۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


سالروز راهیان نور دانشجویی گرامی باد

كد خبر : ۴۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


بعد از آنکه قلب مناطق آلوده به مین در مناطق مهران تمام شد قصد کرده بود که 1 ماه به کوشک اهواز برود. در پایان یک ماه ماموریتی که در آنجا هم با مین‌های ضد نفر و ضدتانک دست و پنجه نرم کرده بود و وقتی که قرار بود به خانه برگردد، شهید شد.

كد خبر : ۴۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


زن ایرانی، زنی است که می سازد، با کمی ها و کاستی ها و حرمت نگه می دارد، حرمت خانه ی عشق را می داند که اگر آشیانه اش خراب شود، انگار کل جامعه و کشورش خراب شده.

كد خبر : ۴۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


شهیده لرستانی مقاله ای را با موضوع نگرشی به گذشتۀ انقلاب، آغاز کرد ولی دست اجل هرگز به وی  اجازه نداد آن را به پایان برساند.

كد خبر : ۴۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


یک دانشجوی نیجری می‌گوید: پس از انتشار نامه آیت الله خامنه‌ای بسیاری از دوستانم در تلاش برای کسب اطلاعات درباره اسلام بودند چرا که حرف‌های ایشان کاملاً منطقی بود.

كد خبر : ۴۸۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


در بخشی از پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: حرکت بی‌بدیل انقلابی و معنوی میلیون‌ها جوان در بستر عملیات فرهنگی راهیان نور برای حفظ هویت اسلامی ایرانی دفاع مقدس، فتح الفتوح دیگری از معجزه‌ انقلاب و رهبری ولایت فقیه است.

كد خبر : ۴۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


ماجرای تحدید نسل و کنترل جمعیت به نظر می‌رسید بعد از سخنان مقام معظم رهبری و اخیراً دکتر مرندی، وزیر بهداشت اسبق، برچیده شود اما هنوز هم کبک‌هایی هستند که در توفان دلهره‌های جمعیتی سر در برف تحدید نسل فرو می‌برند.

كد خبر : ۴۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


شخصی که خود را سخنگوی داعش معرفی کرده است در پیامی 37دقیقه‌ای از برنامه‌ریزی برای حمله به کاخ سفید، برج ایفل و ساعت "بیگ بن" خبر داد.

كد خبر : ۴۸۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه مهم ترین وظایف زن در خانه و خانواده ایفا می شود، گفت: بیمه زنان خانه دار، اقدام مهمی مجلس شورای اسلامی بود چرا که وقتی زنان بداند در خانه دارای بیمه و آتیه مالی او تأمین است خود را به هر شغلی مشغول نمی کند.

كد خبر : ۴۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


نقش زنان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان این تکنولوژی شایان توجه است و نوع مواجهه‌ای که زنان با اینترنت دارند و استفاده‌ای که از آن می‌کنند و آسیب‌هایی که ممکن است برای آنها در این فضا به وجود آید می‌تواند مورد توجه و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

كد خبر : ۴۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


جلسه ستاد احیاء امربه معروف  و نهی از منکر استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه و معاونان استاندار و کلیه مدیران کل ادرات استان در خرم آباد بر گزارشد

كد خبر : ۴۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: انتظار ما از مسئولان این است که آمران به معروف و ناهیان از منکر را در جامعه حمایت  و پشتیبانی کنند.

كد خبر : ۴۸۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به تقارن هفته نخست نوروز با ایام فاطمیه گفت: شایسته است ثواب دید و بازدیدهای نوروزی و صله رحم را به پیشگاه حضرت زهرا(س)‌ هدیه کنیم.

كد خبر : ۴۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


نتیجه عمل به سیاست های غربی و پذیرفتن فرهنگ غربی، سرازیر شدن میلیون ها زن و دختر به بازار کار بود که نتیجه آن تزلزل شدید در نهاد مقدس خانواده، به ویژه تربیت فرزند و از آثار شوم آن کاهش شدید و نگران کننده جمعیت بود.

كد خبر : ۴۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


علامه جعفری تأکید می‌کردند که من دو چیز را به خانوم‌ها سفارش می‌کنم، اگر اینها را رعایت کنند من بهشت را به آن‌ها تضمین می‌کنم...

كد خبر : ۴۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


در حالی که در روزهای گذشته مقامات غربی بارها با خوشبینی از رسیدن به توافق هسته‌ای گفتند از نیمه دیشب تاکنون اظهارنظرهای آن‌ها رنگ بدبینی به خود گرفته است. برخی تحلیلگران این اظهار خوشبینی و بدبینی و ایجاد فضای بیم و امید را بازی مذاکره‌کنندگان غربی می‌دانند.

كد خبر : ۴۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱


سرجمع، توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است.جز در موضوع اراک، این توافق در هیچ موضوع دیگر، حتی به طور تلویحی به خطوط قرمزی که تیم مذاکره‌کننده خود برای خود ترسیم کرده بود پایبند نیست و با هیچ فرمولی نمی‌توان از حیث معادله داده- ستانده آن را یک توافق متوازن دانست.

كد خبر : ۴۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: نظارت جدی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی نسبت به رعایت پوشش مناسب در فیلم‌های سینمایی باید صورت گیرد.

كد خبر : ۵۰۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


در گرماگرم مذاکرات لوزان، خبر آمد که خبرنگار ایسکانیوز و مدیر روابط عمومی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی به کشور سوئیس پناهنده شده است!

كد خبر : ۵۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


محمد، برایم آغاز مردانگی بودی همان طور که پایانش از جان شیرین تر، چیزی نداشتی که در کف بگیری و برای معشوقت، آیینت، سرزمینت ارزانی کنی.

كد خبر : ۵۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


یک روانشناس گفت: تغییرات زیستی و هورمونی، نگرانی در زمینه سلامت جنین و استرس‌پذیری بیشتر زنان باردار منجر به بروز استرس در این دوران می‌شود که یادگیری روش‌های درست مهارت‌های زندگی نقش موثری در پیشگیری از عواقب ناشی از آن دارد.

كد خبر : ۵۰۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۷


سالروز ولادت حضرت زهرا (س) فرصت مغتنمی است در جهت ترویج معارف فاطمی در جامعه و حرکت کار ساز در سراسر جهان است.

كد خبر : ۵۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


آذر سال ها است خواب به چشمش نیامده. خودسوزی یکی از اطرافیانش را به چشم دیده و کاری از دست برنیامده و خواب از چشمش رمیده.

كد خبر : ۵۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


امام خامنه‌ای فرموده‌اند: اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم، درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم، بدانید که آینده این کشور تضمین شده است. یکی از مهمترین وظائف زن خانه‌داری است.

كد خبر : ۵۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به سبب مسئله‌ای حسابی از دست همسرتان عصبانی شده باشید.

كد خبر : ۵۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۳


عضو اسبق کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زن و مرد از نظر ساختار آفرینش و استعداد با هم متفاوت هستند گفت: همین تفاوت ها دلیلی برای گزینش های جنسیتی برای اشتغال زن و مرد شده است و حتی در دین مبین اسلام نیز با توجه به این موارد برخی از مشاغل مانند قضاوت را برای زن تجویز نکرده است.

كد خبر : ۵۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴


دختران عزیزم : وحیده ، منصوره ، سیده زهرا و فرزند پسرم سید محمد امین ، باید تا آخرین لحظات حیات  مبارزه و دشمنی با نظامهای فاسد و پوسیده به اشکال گوناگون بر خیزید.

كد خبر : ۵۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


شخصیت سیاسی امام خمینی (ره) در سال های مختلف حیات ایشان بویژه پس از انقلاب سبب شده بود وجهه بارز شخصیت اجتماعی و رفتارهای خانوادگی رهبر فقید جمهوری اسلامی کمتر معرفی شود.

كد خبر : ۵۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


مدیرکل اطلاعات آمار و جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال ضمن تحلیل آمار ازدواج در کشور، از افزایش میانگین سنی ازدواج و همچنین تاخیر در ازدواج جوانان خبر داد

كد خبر : ۵۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اجازه دادن به این که یک بازرس بتواند به پادگان ما سربزند همچون اشغال سرزمین است به همین منظور بیان این موضوعات حتی در سطح گفتگو نیز به معنای تحقیر ملی خواهد بود.

كد خبر : ۵۱۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


آقایان وخانم‌های مسئولی که امروز دغدغه‌شان حضور بانوان در ورزشگاه‌هاست باید به این سوال پاسخ بدهند برای ارتقای سطح فرهنگی ورزشگاه‌ها چه کرده‌اند؟!

كد خبر : ۵۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رعنا رحیمی، طراح سیستم هوازدایی برای انجام تست سولفور خورنده روغن ترانسفورماتور، با بیان اینکه، خانه داری و اشتغال یک فرصت است و ما باید فرصت های را تبدیل به مزیت کنیم، گفت: کنون چهره زن در جامعه ایران در حال استیفای حقوق خود از اجتماع است و پیشرفت های زیادی را تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

كد خبر : ۵۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری با بیان اینکه برای حضوز زنان در جامعه اسلامی، حفظ حریم ها مطرح است، گفت: زن و مرد در کنار یکدیگر با حفظ حریم ها می توانند به فعالیت بپردازند و در سازندگی جامعه کوشا باشند .

كد خبر : ۵۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


امروز صبح، ده ها بانوی بسیجی با اجتماع در مقابل درب دفتر سازمان ملل متحد در تهران، اعتراض خود را به ادامه تجاوزات رژیم سعودی به خاک یمن، اعلام کرده و ضمن انزجار از اینگونه اقدامات ضد بشری و نسل کشی مسلمانان، صدای آزادخواهی، ملل مسلمان و حمایت خود را از زنان و وکودکان یمنی به گوش سازمانی عریض و طویل اما ناکارآمد به نام ملل متحد رسانیدند.

كد خبر : ۵۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


اعتراضات و تحرکات با نام «احیای حقوق زنان» در حالی است که تاریخ گواه این مدعاست که زنان نقش مؤثر و تاثیرگذاری بر تحقق و پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و در آزمون‌های سختی نظیر هشت سال جنگ تحمیلی نیز به راحتی نمی‌توان از نقش تعیین کننده آنان عبور کرد. به عبارت دیگر، زمانی که کشورهای امروزِ مدعیِ احترام به حقوق زنان، به آنها با عینک «بردگی جنسی» و یک «کالای جنسی» می‌نگریستند، جمهوری اسلامی اهمیت خاصی برای زنان حتی در صفوف ابتدایی انقلابش قائل بود.

كد خبر : ۵۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


موضوع و سرفصل حجاب و پوشش و نقش آن در پایداری جامعه ایرانی، تاریخی دیرینه دارد.

كد خبر : ۵۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


پس از گذشت روزها از برگزاری همایش بانوی انقلاب، هنوز حواشی این برنامه نقل محافل سیاسی و شبکه های اجتماعی است.

كد خبر : ۵۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


آیت‌الله‌العظمی عبدالله جوادی آملی با بیان اینکه ایام البیض و ۲۷ رجب فرصت خوبی برای خودسازی و معرفت‌شناسی است، اظهار کرد: بهره‌مندی از این روزها موجب می‌شود انسان از بوی بد گناه فرار کند.

كد خبر : ۵۲۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


اعتکاف، در لغت به معنای توقف در جایی است و در اصطلاح فقهی، عبارت است از ماندن در مسجد به قصد عبادت خداوند، با شرایطی که خواهد آمد.

كد خبر : ۵۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


وزیر بهداشت، گفت: استفاده از تجارب دانش آموختگان مامایی نقش موثری در کاهش مخاطرات و ارتقاء سلامت مادران، کودکان و خانواده‌ها دارد.

كد خبر : ۵۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


نوشتار حاضر درصدد است یکی از تجربه‌های تولید و مصرف کالای ایرانی در تاریخ معاصر ایران را به‌مثابه‌ی تجربه‌ای برای اقتصاد مقاومتی بکاود و از این رهگذر، رهگشایی معرفتی برای مخاطبین ایجاد کند.

كد خبر : ۵۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


در این چند سال اخیر، چادر با فرهنگ‌های جدیدی همراه شده که برخی از آنها اساسا فرقی با بدحجابی ندارد. حتما شما هم دیده‌اید دخترانی که چادر را بخشی از تیپ خود می‌دانند و گویا با استفاده از چادر می‌خواهند چهره خود را قاب بگیرند.

كد خبر : ۵۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حضرت  امام (ره) حق حیات معنوی به گردن همه ما دارند .

كد خبر : ۵۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴


گرچه نمک برای بدن مهم بوده، اما باید مصرف آن را محدود کرد. مصرف بیش از حد آن، فشار خون را بالا برده و به کلیه ها آسیب می زند.

كد خبر : ۵۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


امام خامنه ای پاسخ به درخواست رئیس قوه قضاییه به مناسبت ولادت حضرت مولی‌الموحدین امیرالمومنین علی‌علیه‌السلام با شرایط عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان موافقت کردند.

كد خبر : ۵۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵


روزنامه جوان در مطلبی به نقد اظهارات دیروز خانم ابتکار که گفته بود: «مردم باید با ریزگردها کنار بیایند. هیچ مسئولی نمی‌تواند قول برطرف شدن آنها را بدهد.» پرداخته است.

كد خبر : ۵۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


65 سازمان مردم نهاد در اعتراض به پیام تبریک وزیر امور خارجه کشورمان به وزیر جدید امور خارجه عربستان، نامه ای سرگشاده خطاب به محمد جواد ظریف نوشتند.

كد خبر : ۵۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


متأسفانه ما بعد از سه سال که مقام معظم رهبری بابت ‌کاهش رشد جمعیت مکرر تذکر دادند، هنوز در خانه‌های بهداشت، بهورزان یا کارمندانی را داریم که به‌دنبال کمتر کردن بچه‌های خانواده‌ها هستند و این مسئله اصلاً از ذهن ‌شان پاک نشده است.

كد خبر : ۵۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


محاکمه نفر دوم منافقین در فرانسه شوک سختی به مهره‌های نفاق وارد ساخته است.

كد خبر : ۵۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


منطقه گردشگری گلدشت بروجرد به‌ صورت غیرمجاز به تصرف سودجویان درآمده و با قلع‌ و قمع درختان ویلاسازی رونق یافته است.

كد خبر : ۵۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به این پرسش که «راه‌های رفع عاق والدین چیست؟» پاسخ داده‌اند.

كد خبر : ۵۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


زنان پرورش دهنده نسلی هستند که منتظر ظهور است. لذا نباید وظیفه مهم مادری را کوچک و ناچيز تصور كرد چرا كه نقش زنان در پرورش نسلي كه يار و ياور امام عصر باشد اگر نگوييم به اندازه مردان، چه بسا بسيار خطیرتر و مهم تر از آنان است.

كد خبر : ۵۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اجرای پروتکل الحاقی توسط دولت نیز نیازمند تایید و تصویب مجلس است چه رسد به بازرسی ها و نظارت های ویژه از اماکن نظامی و دولت نمی تواند در مذاکرات به صورت مستقل این حق را به طرف مقابل بدهد.

كد خبر : ۵۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


آنچه از پی می‌آید خاطرات بابایی از کردستان و حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای است که پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای آن را منتشر کرده است.

كد خبر : ۵۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


مسئول دفتر گفت:" این سرباز تازه از مرخصی برگشته ولی دوباره تقاضای مرخصی داره". فرمانده گفت:" خب! پسر جان تو تازه از مرخصی آمدی نمیشه دوباره بری".

كد خبر : ۵۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: آمریکاها وسلطه گرایان سه سیاست داشتند  یکی اختلاف افکنی  دوم جنگ افروزی و سوم فقر آفرینی است که سیاست آمریکا بر این سه اصل استوار است.

كد خبر : ۵۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۲


اشتغال زنان باعث افزایش چشم و هم چشمی در خانواده ها و تحمیل هزینه های سنگین به خانواده شده که این امر باعث می شود…

كد خبر : ۵۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


این روزها گویا دیگر کسی از طلاق و اتفاقات پس از آن هراسی ندارد. نه تنها هراس ندارند، بلکه برای جدایی خود جشن هم می‌گیرند و به بهانه «آزادی»اش همه محله و فامیل را نیز به صرف شربت و شیرینی میهمان می‌کند!

كد خبر : ۵۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


سونامی جشن‌های پر‌حاشیه در دانشگاه‌ها چندی است که اوج گرفته و هر از چند گاهی از گوشه و کنار خبرهایی به گوش می‌رسد. هر روز هم در یک دانشگاه، فرقی هم نمی‌کند دانشگاه آزاد باشد یا دولتی...

كد خبر : ۵۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: بدحجاب با به استهزا کشیدن حجاب و استفاده ابزاری از آن برای زیباتر کردن و جلوه بخشیدن به خود، بیشترین بدعت‌ها و ناهنجاری‌ها را در سطح جامعه به وجود می‌آورد.

كد خبر : ۵۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


اولین بزرگداشت ملّی آئین نذر فرهنگی با هدف احیاءارزش ها و بستر سازی برای تولید علم و تعمیق بخشی به نگاه نذر و ابعاد گسترده آن برگزار می شود .

كد خبر : ۵۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


طلاق؛ منفورترین حلال خداست. حلالی که باید به عنوان آخرین راه پیش روی زن و مرد متاهل قرار بگیرد اما این روزها اخبار خوشی از این حلال منفور به گوش نمی رسد.

كد خبر : ۵۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


یادگار  امام(ره)  با تاکید بر عدم افراط و تفریط در میان مومنان گفت: این که زنان را به خاطر برخی محسنات یا مستحسناتی که در ذهن خودمان قرار دارد، از حضور در عرصه ای که خداوند اجازه داده است محروم کنیم ایجاد نقصان در دین است.

كد خبر : ۵۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابولفضل (ع) استان لرستان گفت : 10 هزار زائر لرستانی در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به تهران اعزام می شوند.

كد خبر : ۵۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


چند سالی است که دخترانی که چادر می‌پوشند اما آرایش هم می‌کنند، لاک هم می‌زنند یا در برخی موارد موهای خود را نیز به زیباترین شکل در کنار چادر به نمایش می‌گذارند! در کوچه و خیابان دیده می شوند، ضدفرهنگ حجاب که عفاف را با خود به ارمغان نمی آورد.

كد خبر : ۵۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


برنامه های ماهواره‌ای در تغییر الگوی حجاب زن مسلمان ایرانی، نقش مهمی دارند که این امر باید توسط خانواده ها کنترل و پیشگیری شود.

كد خبر : ۵۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


دستور کار جدید جلسات دورهمی زنانه جریان ضد انقلاب که با محوریت محمد نوری‌زاد برگزار می‌شود به آتنا فرقدانی اختصاص پیدا کرده است و در این جلسات که پیش از این برای برگزاری مراسمات ختم و چگونگی بهره برداری از کشته‌سازی‌ها برنامه‌ریزی شده است، آتنا فرقدانی به عنوان جدیدترین سوژه مورد بررسی قرار گرفته است.

كد خبر : ۵۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


بیش‌ترین نیاز و ضرورت حیاتی در شرایط کنونی، ایجاد و حفظ وحدت در میان نیروهای انقلاب است. باتوجه به قابلیت و ظرفیت بسیار بالای زنان، باید با تجمیع توانمندی‌های آن‌ها تلاش کرد تا به نتایج بهتری دست یابیم.

كد خبر : ۵۴۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


پوشش نامتعارف نمانیده زن پارلمان اروپا، جز بی‌ادبی به ساحت رئیس مجلس شورای اسلامی نیست!قطعاً دستور‌العملی که به نماینده پارلمان اروپا یاد می‌دهد، روسری حداقل‌ترین پوشش زن مسلمان است از قبال نحوه حضور زنان در کشورهای اسلامی ساده‌لوحانه عبور نکرده‌ است.

كد خبر : ۵۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۸


شبکه‌های مختلف سیما برای ماه مبارک رمضان سریال‌های متنوعی را در نظر گرفته‌اند که از این میان ۲ سریال از فضای مفرح برخوردار است.

كد خبر : ۵۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


در جامعه امروزی، متاسفانه اینکه یک زن یا دختر مانتویی بدحجاب باشد چندان عجیب نیست، اما حساسیتها زمانی برانگیخته می‌شود که طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که موج بدحجابی‌ها، به جامعه دختران و زنان چادری رسیده است.

كد خبر : ۵۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


استان لرستان پس از حوضه آبریز دریای خزر دومین حوضه پرباران ایران است که به دلیل خروج سالانه ۱۲ میلیارد مترمکعب آب به‌شدت با بحران کم آبی روبه‌رو است.

كد خبر : ۵۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


طرح موضوع ورود زنان در ورزشگاه ها،اظهارنظرهایی خارج از چارچوب مصالح عمومی و عرف مذهبی است که جز حاشیه‌سازی و درگیر شدن دولت در موضوعات کم اهمیت و البته بی سرانجام، نتیجه دیگری در پی ندارد.

كد خبر : ۵۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


بانوی تازه مسلمان ژاپنی، گفت: مسئله اقتصادی و مشکلات آن ربطی به تحریم‌های اقتصادی غربی‌ها ندارد تنها با یک برنامه ریزی کوچک و ملی می‌توانیم مشکلات را برطرف سازیم. این عزم ملی و جهادی می‌خواهد تا به دست خودتان گره‌های کوراقتصادی باز شود.

كد خبر : ۵۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


لجبازی و یکدندگی خصوصیتی آزاردهنده است که می تواند از کودکی همراه انسان باشد و در بزرگسالی نه تنها خانواده و دوستان را آزار دهد، بلکه زندگی مشترک را هم با مشکل جدی مواجه سازد.

كد خبر : ۵۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سامانه همسان گزینی می تواند سالانه سبب ۱۰۰هزار ازدواج شود گفت: این سامانه دختران و پسران را به هم معرفی نکرده بلکه شبکه معتمدین ازدواج است.

كد خبر : ۵۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


چنانچه پرچمداران عرصه فرهنگ نتوانند طی سالیان آتی با برنامه‌ریزی مناسب، فکری به حال حجاب زنان جامعه اسلامی نمایند، نه تنها وضعیت حجاب از این هم بدتر خواهد شد، بلکه دیگر نه از حرمت چادر چیزی باقی خواهند ماند و نه از حیای زن ایرانی!

كد خبر : ۵۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می فرماید و غبارها را می زداید.

كد خبر : ۵۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


به نکات بسیار مهم پیام امام خامنه ای در پی حضور باشکوه مردم در بدرقه شهدا، دقت کردید؟!آنجا که فرمودند:(سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را، که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید...)

كد خبر : ۵۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران بخشی از روایات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این الگوی ایثار و ازخودگذشتگی، تقدیم عاشقان می شود.

كد خبر : ۵۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


یکی از فعالان حوزه تولید محصولات حجاب گفت: انبوه دانشگاه ها و آموزشگاه های طراحی لباس نمی توانند نیازهای طراحی تولیدکنندگان حجاب را برطرف کنند و شکاف بین فضای آکادمیک و صنعتی باعث شده است تا تنوع در طراحی پوشاک حجاب در آستانه به بن بست رسیدن باشد.

كد خبر : ۵۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


تیم ملی والیبال کشورمان در حالی توانست آمریکایی‌ها را با دو شکست پیاپی و تاریخی به کشورشان بازگردانند که برخی موضع گیری های سیاسی اما به ظاهر اجتماعی و حق طلبانه، تا حد زیادی این موفقیت چشمگیر جوانان ایرانی را تحت الشعاع قرار داد.

كد خبر : ۵۶۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


توجه به کودکان و محبت به آنها در دوران کودکی و نوجوانی از جمله مهم ترین موارد تربیتی در فرزندان به خصوص دختران می باشد، چراکه این موضوع در بهره مندی فرزندان از اعتماد به نفس و ایمان مناسب به آنها کمک بسیاری می کند.

كد خبر : ۵۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


مادر زندانی ایرانی در آمریکا که ۲۲ سال است برای آزادی پسرش که به اتهام ساختگی در انتظار مرگ به سر می‌برد، تلاش می‌کند، می‌گوید: فرزندم خواهان ترحم و دلسوزی نیست، او به دنبال عدالتی گمشده است.

كد خبر : ۵۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


در آن زمان که چادر از سر بانوان ایرانی می کشیدند زنان ماندن در منازل را به بی عفت شدن و بی حجابی ترجیح دادند حال این روز ها در سایه غفلت مسئولین، فیسبوک و اینستاگرام مرزها را شکسته و حجاب ها را برداشته است.

كد خبر : ۵۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


فرزند ارشد شهید بهشتی که ۲۵ سال از دوران زندگی پدر را درک کرده، از خاطرات شهید سخن می‌گوید؛ از ماجرای درگیری‌های شهید بهشتی با "رجوی" و بنی‌صدر گرفته تا انتقامی که سرانجام از شهید مظلوم گرفته شد.

كد خبر : ۵۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


یک جامعه شناس گفت: یکی از خلاءهای اصلی در روابط خانوادگی، نبود آموزش مهارت‌های زندگی با توجه به زندگی نوین و تغییرات زندگی شهری است.

كد خبر : ۵۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


اگر چشمهایشان کلام وحی را بر صفحه کتاب آسمانی نمی بیند اما این کلام را بر صفحه قلب و جانشان به ثبت رسانده اند و عاشقانه از نقش این کلام بر لوح جانشان سخن می گویند ، اگر نوری بر دیده هایشان ندارند اما با نور قرآن قرابتی پیوسته و پایدار دارند.

كد خبر : ۵۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


عامل اسیدپاشی به مادر و دختر ۸ ساله در کوهدشت تصور می‌کرد زن برادرش عامل اصلی طلاق وی از همسرش است. این مرد کینه‌جو در حالی که ظرف اسیدی در دست داشت، مخفیانه وارد خانه برادرش شد و به جنایتی اسیدی دست زد.

كد خبر : ۵۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: زنان بدلیل تفاوت های جسمی و روحی و گرایش بیشتر به زیبا جلوه کردن، بیشتر در معرض تجمل گرایی قرار دارند.

كد خبر : ۵۶۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


کشیدن قلیان یکی از مواردی است که متاسفانه در میان بسیاری از خانواده های لرستانی باب شده و به یک پای ثابت مهمیانی ها و تفریح های خانوادگی تبدیل شده است.

كد خبر : ۵۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


شب نوزدهم اول شبهای قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی بخوبی و فضیلت آن نمیرسد.

كد خبر : ۵۷۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


از طرفی هرچند در گفتمان نیمه‌سنتی خواستگاری اهمیتش کم و دکانش بی‌رونق شده است، و هرچند روابط پیش از ازدواج در این رویکرد شکل‌گرفته است، همچنان هم‌راستا با گفتمان سنتی، فرزندان در این الگو نیز سنت و نماینده آن، خانواده، را ارج می‌نهند و اگر با گذر زمان اندک خال عیبی بر آنان می‌بینند، با درایت خویش مرتفع و تعدیلش می‌کنند، بی‌آنکه در این میان نه خانواده آسیب ببیند و نه سنت قوتش تضعیف شود.

كد خبر : ۵۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


مسئله این‌جاست که عموماً رسانه‌ها و به‌تبع آن برنامه ماه عسل نیز در مصاحبه‌ با زنانی که در شغل‌های عجیب و سخت مشغول به کارند، این مسئله را چنان بازنمایی می‌کنند که گویی این زنان از سر تفریح، خودی نشان‌دادن و یا مقابله با مردان و نمایش توانمندی‌های خود به سراغ این کار رفته‌اند.

كد خبر : ۵۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مراسم افطار المومنین به همت  سپاه حضرت ابوالفضل(ع) ناحیه خرم آباد با هدف احیای حسنه افطاری برگزارشد.

كد خبر : ۵۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶


 استاندار لرستان گفت: به فرموده امام (ره) روز قدس روز حیات و روز زندگی اسلام است.

كد خبر : ۵۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹


زنان مسلمان الگوی واقعی خود را در حجاب و چادر پوشیدن فاطمه زهرا می دانند و برای چادر پوشیدن خود و رعایت حجاب هدفی اینگونه دارند که چادر من سند زهرایی بودنم را امضاء می کند.

كد خبر : ۵۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


یکی از اصلی ترین آسیب هایی که امروزه به جان جلسات روضه زنانه افتاده، مبحث قدیمی چشم و هم چشمی است که اتفاقا و بنابر اذعان اکثر کارشناسان مسایل خانواده و روان‌شناسان، این پدیده شوم اخلاقی بیشتر در بین زنان رایج است.

 

كد خبر : ۵۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


در برهه‌ای از زمان به سر می‌بریم که مدرن شدن جامعه حقیقت تلخی را به بار آورده و آن چیزی نیست جز ایجاد فاصله مادران با فرزندانشان و متمرکز شدن تمام فکر و مشغله‌شان بر مسایل بیرون از خانواده.

كد خبر : ۵۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


اگر این روزها احساس می کنید که فشار کاری زیادی تحمل می کنید یا با استرس های مختلف زندگی روبرو هستید؛ بهتر است به فکر راه حلی طبیعی باشید.

كد خبر : ۵۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


 امام گم شده بود . دوستان و همراهان دنبالش می گشتند و او را پیدا نمی کردند.

كد خبر : ۵۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هر قطعنامه‌ای که در تضاد با خطوط قرمز کشورمان باشد هیچ اعتباری ندارد و امیدواریم شورای امنیت سازمان ملل وقت خود را برای تصویب چنین پیش‌نویسی به بطالت نگذراند.

كد خبر : ۵۸۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


در پی مرگ مغزی خانم حبیبی بانوی ازنایی ، پس از انتقال به بیمارستان و تحت مراقبت های درمانی چند روزه ، پس از تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده، اعضای وی به بیماران نیازمند اهدا شد، اعضای بدن این مادر فداکار به چند نفر زندگی تازه ای بخشید.

كد خبر : ۵۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


نامزد بودم بعد از اینکه نامزدی‌ام را به هم زدم این کار را کرد. از اول می‌گفتم ما به هم نمی‌خوریم اصرار کردند نامزد کنید

كد خبر : ۵۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


پدیده مدگرایی در عصر حاضر از سوی بسیاری از جوانان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این نسل مدهای غربی را شیک‌پوششی می‌دانند.

كد خبر : ۵۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


وقتی این روحیه و این ویژگی‌ها در دختران جوان ما غلبه کند و تداوم یابد، پس از گسست پیوند‌های زناشویی و طلاق هم غالب آن‌ها نه احساس رضایت و خوشی دارند، نه فرصتی برای ازدواج و روابط عاطفی رسمی پیش روی خود می‌بینند.

كد خبر : ۵۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


واژگونی پی‌درپی تریلرهای نفتکش‌ها در محور لرستان، خوزستان - کرمانشاه علاوه بر هدر رفت هزاران لیتر سوخت خسارت میلیاردی به محیط‌زیست و جاده‌های لرستان زده است.

كد خبر : ۵۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


اولین میزگرد  سایت آساره خبر با موضوع « راهکارهای  ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برگزار شد . و در  این میز گرد موضوعاتی مانند عملکرد رسانه و دیگر نهاد ها  و سازمانها در امر ترویج حجاب و عفاف مورد برسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱


این کار باید از طریق NGOها و بدون دخالت حکومت صورت گیرد. زنان باید از طریق NGOها آماده‌سازی نهادی در نظام جمهوری اسلامی که یک نظام نهادی است، ایجاد کنند و امیدواریم زنان نقش برجسته‌ای داشته باشند. این کار از بطن مذهب هم استخراج می‌شود. پیامبر ما به زنان رسمیت بخشید؛ درحالی‌که قبل از آن زنان حقوق رسمی نداشتند. پیامبر بیعت با زنان را پایه‌گذاری کرد؛ درحالی‌که اروپا در نیمه دوم قرن بیستم به زنان حق رأی داد.

كد خبر : ۵۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


منصوره؛ با وجود سن کمی که داشت دارای خصلتهای والایی بود،از لحاظ اخلاقی و روحیات معنوی نسبت به همسالان خود سر آمد بود.

كد خبر : ۵۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس درباره سکوت مسئولان دولتی در زمینه فرآورده‌های خون‌های آلوده فرانسه گفت:‌ توصیه می‌کنیم آقایان صدایشان درآید و برای (فابیوس) فرش قرمز نیندازند زیرا مسببین این خیانت بزرگ باید از ایران عذرخواهی کنند.

كد خبر : ۵۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


چه رخ داد که غرب، برای جهان نسخه منحوس تنظیم خانواده را پیچید. برای فهم این قضیه می بایست به واقعه اجتماعی بزرگی که در اوایل نیمه دوم قرن بیستم از آمریکا شروع شد و مانند طوفانی مخرب تمام کشورهای صنعتی را درنوردید، اشاره کرد و آن نیست مگر فاجعه انقلاب جنسی.

كد خبر : ۵۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


یک استاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه زنجان گفت: متاسفانه در حوزه انتخاب حجاب صحیح دینی دچار فقر رنگی شده‎ایم؛ در حالی ‌که یکی از مهم‌ترین مسیرهای جذب جوانان و افراد جامعه به حجاب عمل به مرزهای دین اسلام است.

كد خبر : ۵۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


امروز امواج ماهواره بدون کنترل وارد خانه‌های ایرانیان شده و بسیاری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی را حذف کرده و ناهنجاری‌های مد نظر غرب را درخانواده‌های ایرانی جایگزین می‌کند که مدیران فرهنگی باید با راهکارهای اصولی دراین عرصه وارد عمل شوند.

كد خبر : ۵۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


در یادداشت پیش‌رو از واقعیاتی علمی درخصوص آنچه «تنظیم خانواده» خوانده می‌شود، پرده برخواهیم داشت که نگاه شما را تغییر می‌دهد. با ما همراه باشید با چند نکته درباره‌ عملکرد وزارت بهداشت در حوزه جمعیت و باروری که پیش از این نمی‌دانستید!

كد خبر : ۵۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


گاهی آن‌قدر نگاهشان را بر خود خیره می‌بینی که گیج و سردرگم به خودت نگاهی می‌اندازی، ولی جز سیاهی چادرت چیزی نمی‌بینی! پس چه شده؟ چرا این‌گونه به من خیره می‌شوند؟ آیا برای این نگاه‌های هرزه فرقی نمی‌کند که چه بر تن داشته باشی؟

كد خبر : ۵۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


  زنجیره انسانی برای حمایت از جنگلهای استان لرستان با حضور پررنگ و گسترده مردم و سازمان های مردم نهاد تشکیل شد.

كد خبر : ۵۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


در بیانیه بسیج جامعه زنان در محکومیت جنایت سوزاندن نوزاد فلسطینی آمده است: سال‌هاست به اشغال و اشغال‌گری عادت کرده است، صاحب ادعای حقی نداشته شده است، نسل‌کُشی می‌کنند و کسی معترضشان نمی‌شود، کودک‌کشی شیوه‌شان شده و به آن شناخته شده‌ است، چشم دیده‌بان حقوق بشر در برابر جنایاتش همیشه کور است!.

كد خبر : ۵۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


خانم‌هایی که در سنین پس از یائسگی قرار دارند و در گذشته دارای شکستگی استخوان بوده‌اند یا رتبه تست BMD آن‌ها 5/2- یا پایین‌تر از آن است

كد خبر : ۵۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


آیا می شود برای انتشار عکس محجبه خانم ها در فضای مجازی اثرات مذهبی مثل تبلیغ حجاب در نظر گرفت؟

كد خبر : ۵۹۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


یک روانشناس گفت: آرایش غلیظ به عنوان یک اهرمی برای جبران عقده‌های روانی برخی از بانوان به کار برده می‌شود ابتدا تسکین دهنده حس دیده نشدن و سپس عادت و در نهایت به وابستگی شدید این گروه به مواد آرایشی تبدیل می‌شود.

كد خبر : ۵۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


 امام کاظم علیه السلام :

حیا از ایمان و ایمان در بهشت است و بد زبانى از بى مهرى و بد رفتارى است و بد رفتارى در جهنم است.

كد خبر : ۵۹۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


گسترش تبلیغات اینترنتی برای انجام جراحی‌های زیبایی و حتی تاتوی چشم و پوست جاهای مختلف بدن، ارائه تاتوهای سه بعدی و ... نشان دهنده اوج این حماقت در زیباتر شدن است، آیا کسی که سعی دارد با خالکوبی قلب، ستاره، ابتدای اسم فرد مورد علاقه خود در سفیدی چشمش، زیبا و متفاوت باشد؛ فردی عاقلی است و باید او را انسانی سالم پنداشت!؟

كد خبر : ۵۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور جنگ نرم را یک جنگ جهانی، نامید و اظهار کرد: «در حقیقت نمی توان با یک پدیده جهانی صرفاً مقابله ملّی کرد و منتظر نتیجه قطعی ماند، بلکه ما موظف هستیم که جهانی فکر کنیم، منطقه‌ای برنامه‌ریزی کنیم و ملی عمل کنیم.»

كد خبر : ۵۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۵۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


نماینده ولی فقیه در تیپ 57 ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر بانوان می خواهند عاشق و پایبند به خانواده باشند و مشکل ازدواج را حل کنند تنها راه حل این است که حجاب و عفاف را سرلوحه زندگیشان قراربدهند.

كد خبر : ۵۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


در کشور من لبنان این همه مردم شهید می‌شوند، من که بهتر از آنها نیستم، من هم می‌خواهم مبارزه کنم و این راه جنگیدن من است و با توکل به خدا از چیزی نمی‌ترسم.

كد خبر : ۵۹۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


 نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: هدف آمریکا از مذاکرات هسته ای  دو دستگی درجامعه است  است سپاه  نباید اجازه بدهد در داخل جامعه چند دستگی به وجو دبیاد .

كد خبر : ۵۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


یکی از سبک‌های زیبای زندگی امام جعفرصادق(ع) که امروزه باید به آن توجه خاصه نشان داد، توجه ایشان به دادن حق الزحمه کارگر در اول وقت فراغت از کارش است.

كد خبر : ۵۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


رضا اسماعیلی اخیراً همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، سروده‌های جدید خود را با محتوای معارف شیعی در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است

كد خبر : ۵۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


کارشناسان توصیه می کنند؛ اگر روزانه 4 لیوان آب را بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب و با شکم خالی بنوشید؛ از ارزش‌های تغذیه‌ای این ماده حیاتی بهره مند می‌شوید.

كد خبر : ۵۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


شهر به شهر و روستا به روستای استان مازندران در شب و روز شهادت امام صادق(ع) میزبان پیکرهای شهدای غواصی بودند که در شهرت بی نامی و قدرت نهان در دستان بسته، بار دیگر فضای نگین سبز ایران را با نام و یاد ایثار و ایستادگی بهاری کردند.

كد خبر : ۶۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


چندی پیش یک مادر آشتیانی در بیمارستان امام سجاد(ع) پس از به دنیا آمدن نوزاد جان خود را از دست داد، این در حالی که ماجرای فوت این مادر آشتیانی در محافل عمومی پیچیده است، خانواده متوفی قصور کادر پزشکی را دلیل اصلی فوت این مادر می دانند و از کادر پزشکی بیمارستان شکایت کردند.

كد خبر : ۶۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


یک استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه دین گفت: قرآن به صورت تدریجی و در مراحل گوناگون و با نشان دادن نمونه‌ها نحوه کرامت به دختران را نشان داده است و در شش سال ابتدایی بعثت پیامبر اکرم(ص) نگاه جاهلیت مردم آن زمان را مذمت کرده است.

كد خبر : ۶۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


شاید اگر از برخی دختران حاضر در شبکه‌های اجتماعی بپرسیم حاضرید در یک جمع عمومی با حضور چند نفر اینگونه سخن بگویید و یا با این ظاهر به اصطلاح محجبه حاضر شوید قطعاً پاسخ محکم «نه» را خواهیم شنید.

كد خبر : ۶۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


مردم لرستان از دیرباز جشن عروسی را با ویژگی های خاص آئینی منطقه برگزار و از این مراسم به عنوان یک خاطره بسیار شیرین و به یاد ماندنی یاد می کنند.

كد خبر : ۶۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از کتاب رهبر احیاگر خاطره جالبی از نظر رهبر معظم انقلاب درباره سلاح هسته‌ای و موشک‌های ایرانی روایت کرد.

كد خبر : ۶۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


روزهـا گذشت و همچنان دلبــری می کرد در خیابان

كد خبر : ۶۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


«گول نخورید و نجیب بمانید» مدهای که از زیر دست خیاطان غربی بیرون می آیند برای این طراحی می شوندکه به تو بقبولانند که ارزش مندترین سرمایه تو،جذابیت جسمی توست.

كد خبر : ۶۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون "حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست" نشان از تغییرات اساسی و تسهیل شرایط فرزند خواندگی دارد؛ تغییراتی که برخی از آنها جای بحث و بررسی بیشتری را می‌طلبد.

كد خبر : ۶۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


شاید باورتان نشود مردی که روزهای اول زندگی مان ابراز عشق و علاقه می کرد، خیلی راحت سعی داشت کارهای خودش را مانند آن چه از فیلم های کثیف یاد گرفته بود عادی نشان دهد.

كد خبر : ۶۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


گفت: امروز وظیفه ماست که به زنان جهان الگویی ارزشمند ارائه کنیم و با ارائه الگوی شایسته بتوانیم زنان را در کل جهان و جهان اسلام هدایت ویژه ای داشته باشیم و اگر مسئولیتی قبول می کنیم در راستای اصلاح جامعه باشد.

كد خبر : ۶۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


زمانی نه چندان دور سخن از تنش زدایی راندند و روزگاری نیز بر طبل گفت و گوی تمدن ها کوفتند اما فرسنگ ها فرهنگ میان آنچه ما می خواستیم و آنچه آنها دوختند تفاوت بود ...

كد خبر : ۶۱۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


مرد افیونی به دلیل مصرف پنهانی مواد، زن جوان را زیر مشت و لگد گرفته و او را به آغوش مرگ فرستاد.

كد خبر : ۶۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


روزگاری ما هم اسلامی بودیم اما با هجمه غربی‌ها و عدم مقابله متولیان فرهنگی ذهن‌ها مسموم شد و رفتارها غربی، نام بی‌غیرتی را گذاشتند روشنفکری و کودکان به جای ائمه اطهار هیولاهای غربی را به عنوان الگوی زندگی انتخاب کردند.

كد خبر : ۶۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


به بهانه حضور سیاسی زنان مسلمان محجبه در اروپا "ماهینور اوزدمیر" از بلژیک و "آنا استامو" دو سیاستمدار اروپایی از نقش حجاب در فعالیت های سیاسی و اسلام هراسی در اروپا سخن می‌گویند.

كد خبر : ۶۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


برقراری رابطه ی موازی خارج از چارچوب زندگی زناشویی یا به عبارت دیگر خیانت، یکی از دلایل شایع طلاق در ایران مطرح شده است که بنابر نظر کارشناسان به کمک آموزش، مشاوره و ایجاد فضای صمیمی، می توان از گسسته شدن زندگی جلوگیری کرد و اعتماد از دست رفته میان زوج را بازگرداند.

كد خبر : ۶۱۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


وقتی آمریکا و کشورهای غربی غافل از اینکه خانواده های خود دچار بحران اخلاقی هستند، برای فروپاشی خانواده های ایرانی تلاش می کنند و برای جنگ نرم علیه ایران هزینه های گزافی را متحمل می شوند، راه اندازی سایت اشلی مدیسون و هک این سایت خیانت همسران متاهل، پرده از رسوایی خانواده های غربی بر میدارد و وجهه مستهجن زندگی غربی هویدا می شود.

كد خبر : ۶۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


مهدی ناظمی اردکانی گفت: شورای فرهنگ عمومی وضعیت پوشش و ‌آرایش را از سال 1386 تا سال 1392 سنجیده است که بر اساس آن بیش از ۵۰ درصد مردان و زنا آرایش و پوشش مناسبی ندارند.

كد خبر : ۶۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانیم دوست داشتن و عشق نیاز مداوم به تمرین و بازآموزی دارد. عشق بین زن و مرد، مانند نهالی است که اگر از آن مراقبت نشود، خشک خواهد شد پس به این اکتفا نکنید که یک بار ابراز علاقه برای همیشه کافی است. باید روزانه به این نهال رسیدگی شود.

كد خبر : ۶۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


کارنامه معاونت امور زنان در دوره شهیندخت مولاوردی دارای حاشیه‌ها و کشمکش‌های فراوانی است که بیشتر این موارد به موضع جناحی و نگرش فمینیستی جریان متبوع وی باز می‌گردد.

كد خبر : ۶۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


وزارت کشور سعودی از عضویت ۴۶ زن سعودی در گروه تروریستی داعش در سوریه خبر داد.

كد خبر : ۶۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


یک نوزاد که به همراه خانواده خود از سواحل ترکیه راهی یونان شده بود، نتوانست سختی‌های مسیر را تحمل کند و جسد بیجانش به ساحل یونان رسید.

كد خبر : ۶۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


زندگی لهوي فرد را غیرقابل‌پیش‌بینی تربیت می‌کند. از ویژگی‌هاي زندگی‌هاي جدید، تصمیم‌هاي ناگهانی است. تولید هیجان در این سبک، بسیار دلپذیر است و غالباً هیجان‌ها با تصمیم ناگهانی محقق می‌شوند. زندگی لهوي به شدت نیازمند این هیجان است، زیرا در این زندگی آرمان وجود ندارد و فاقد نقطه وصل- به‌ویژه وصل به حقیقت مطلق- است. به همین دلیل فرد به شدت در معرض ابتلا به روزمرگی است و براي فرار از این روزمرگی، به تنوع‌طلبی هیجان‌آور روي می‌آورد.

كد خبر : ۶۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


مسئول  گروه جهادی عمار گفت: خدمات رسانی و کمک به روستا های از وظایف  اصلی اردو های جهادی  هست و از افتخارات ما محسوب می شود.

كد خبر : ۶۲۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


در این چند سال اخیر، چادر با فرهنگ‌های جدیدی همراه شده که برخی از آنها اساسا فرقی با بدحجابی ندارد. حتما شما هم دیده‌اید دخترانی که چادر را بخشی از تیپ خود می‌دانند و گویا با استفاده از چادر می‌خواهند چهره خود را قاب بگیرند.

كد خبر : ۶۲۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


مروز ایران اسلامی با پرچم «آرمیتا» میدان جدیدی از مبارزه با توحش مدرن غربی و حق طلبی اسلام ناب محمدی (ص) را آغاز نموده است.

كد خبر : ۶۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


این روزها شبکه های اجتماعی را باید به عنوان یکی از اصلی ترین علاقمندی‌های جامعه جوان برشمرد. شبکه‌هایی که حالا دیگر نمی تواند فریب «مجازی» بودنشان را خورد و به جرات می توان گفت به حقیقتی در جامعه امروزی تبدیل گشته‌اند.

كد خبر : ۶۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


زوجین باید باور و اطمینان داشته باشند که هرگز از هم جدا نخواهند شد و وصلت آنها دایمی است، حضرت زهرا(س) در اولین روز زندگی مشترکشان با علی(ع) به ایشان گفتند:ای علی من امروز از خانه پدرم به خانه شما منتقل شدم و روزی هم از این خانه به قبر و لحد پای خواهم گذاشت.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.

كد خبر : ۶۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


در ماه های اخیر و با شدت گرفتن فعالیت در شبکه های اجتماعی شاهد گسترش روز افزون انتشار تصاویر زنان مدلینگ برای تبلیغ کالاهای مختلف اقتصادی و مکان های گردشگری هستیم.

كد خبر : ۶۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


آماده‌سازی کلاس اولی‌ها برای تجربه کردن نخستین حضور در مدرسه، نقش بسیار مهمی را در کاهش اضطراب آنها دارد. روش‌های مختلفی وجود دارد که مادران می‌توانند در فرصت باقی مانده تا بازگشایی مدارس با به کارگیری آنها، ترس کودک از مدرسه را کاهش دهند.

كد خبر : ۶۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. چهار کلمه است که هرکدام از این چهار کلمه یک عمقی دارد، یک مغزی دارد، یک شرحی دارد .... «سپاه»، «پاسداری»، «انقلاب» و «اسلام». اینها چهار کلمه است که اسم شما و عنوان شما از اینها تشکیل شده

كد خبر : ۶۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


اسلام حجاب را برای محدودیّت و حبس زن نیاورده، بلکه برای مصونیّت او توصیه کرده است، زیرا اسلام راضی به حبس، رکود و سرکوبی استعدادهای زن نیست، بلکه ...

كد خبر : ۶۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


حجت الاسلام مرادی گفت: حضرت موسی(ع) در یک صحنه کاملا طبیعی و در شرایطی عادی به دور از تصنّع و تملّق، برخورد عفیفانه و توانایی و امانت داری خود را بروز داد و این خود ملاکی در شناسایی خصوصیات و روحیات و بلکه عادات رفتاری همسر آینده است.

كد خبر : ۶۳۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: در 6 ماهه اول سال دومیلیارد و نهصد و هفتاد میلیون تومان به اقتصاد مقاومتی اختصاص داده شد.

كد خبر : ۶۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


رقاصه های آینده ایران در مراکز آموزشی همین کشور رشد می‌کنند و عجیب نیست کودکی که از سنین پایین آموزش رقص ببیند و با جنس مخالف خود به رقص های غربی بپردازد در آینده نگهدارنده ی حجاب فاطمی نباشند و رفتارشان رنگی از حیا نداشته باشد.

كد خبر : ۶۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


ی‌حجابی معضل جامعه امروز است که پیامدهایی مانند کاهش ازدواج و افزایش طلاق را به دنبال دارد.

كد خبر : ۶۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


نمازگزاران لرستانی در محکومیت سوء مدیریت  آل سعود در حادثه مناوجنایات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی راهپیمایی کردند.

كد خبر : ۶۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان  ؛  قطعنا مه ای را به منظور حادثه تلخ و قربانی شدن جمع کثیری از  حجاج در منا را صادر کرد.

كد خبر : ۶۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


در نشست تخصصی زن و دفاع مقدس، زنان رزمنده و فعال در هشت سال دفاع مقدس بیان کردند: فعالیت های هنری در خصوص انعکاس حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، راضی کننده نیست، چرا که ناگفته های زیادی از زنان در 8 سال دفاع مقدس باقی مانده است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


مرد روحانى گفت: «من که از پدر شهید بودن شما خبر نداشتم؛ اسم شهیدتان را هم نمى دانستم. شهید شما به خوابم آمد و گفت اسم من عباس فخارنیاست...»

كد خبر : ۶۳۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


کبد به عنوان بزرگ‌ترین عضو بدن از اهمیت بالایی برخوردار است و از این‌رو حفظ سلامت آن می‌تواند تاثیر به‌سزایی روی سلامت افراد داشته باشد.

كد خبر : ۶۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


معمولا سادات و بزرگان در این روز پول نو عیدی می دهند، در حالیکه بهتر است در این روز برای کودکان هدیه های ماندگار تهیه شود.

كد خبر : ۶۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


دامنه واکنش ها به اقدام جنجالی وزیر امورخارجه کشورمان به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز کشیده شد. و چهرهای سیاسی و فرهنگی کشورمان با انتقاد از کم کاری ظریف در پیگیری فاجعه منا این اقدام وی را به شدت مورد تقبیح و شماتت قرار دادند.

كد خبر : ۶۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


10 روز از فاجعه منا گذشته است، عربستان هنوز نتایج بررسی‌های خود از چگونگی این رخداد تلخ را اعلام نکرده است. مسؤولان جمهوری اسلامی ایران نیز به وطن بازنگشته‌اند تا نتایج علل وقوع این فاجعه را تشریح کنند.

كد خبر : ۶۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


بی تردید بازیگران سینما و تلویزیون یکی از گروه های الگو در جامعه هستند که رفتار آن ها می تواند در شکل گیری نگرش مردم به یک موضوع، موثر باشد و چنانچه این موضوع نماد اجتماعی برتر فرهنگ اسلامی، یعنی حجاب، باشد اهمیت آن دو چندان می شود.

كد خبر : ۶۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت:  جمهوری اسلامی در حوزه دیپلماسی تلاش می‌کند مشکلات حل شود و اگر حل نشود از روش‌های مختلف دیگر استفاده می‌کند

كد خبر : ۶۴۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳


راه یافتن ماهواره به ضرر زندگی روستایی است، دختران و پسران جوان روستایی وقتی تصاویر جذاب و زندگی پر زرق و برق شهری را در رسانه‌ها می‌بینند، هوس زندگی شهری آنان را مجذوب ساخته و تشویق به فرار می‌شوند.

كد خبر : ۶۴۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی قابل تبدیل شدن به جمهوری اسلامی نیست، گفت: باید مراقب نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن باشیم.

كد خبر : ۶۴۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


همسر شهید سردار همدانی با بیان اینکه روز آخری که سردار عازم سوریه بودند از ایشان قول گرفتم که شهید شدند مرا شفاعت کنند، گفت: شهید همدانی در وصیت نامه خود چندین صفحه ولایت پذیری و اطلاعت از رهبری را گوشزد کردند و همیشه تابع رهبری و عاشق ایشان بودند.

كد خبر : ۶۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


طرح نهضت دختران ما زنده یم با محوریت احساس مسئولیت و عطوفت عفت و شجاعت یک دختر جوان ایرانی در خرم آباد برگزارشد.

كد خبر : ۶۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


تصویر وصیتنامه کوتاه «سردار شهید حسین همدانی» منتشر شد.

كد خبر : ۶۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: زنان غربی از ایستادگی زنان و دختران ایرانی در مقابل هجوم فرهنگی دشمن درس گرفته اند.

كد خبر : ۶۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


عصاره لیمو نه تنها سلول های سرطانی را نابود می کند بلکه سلول های سالم را نیز آلوده نمی نماید.

كد خبر : ۶۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


دادگاه خانواده در تهران و شهرستان‌ها تشکیل می‌شود و بر حسب تعداد جمعیت می‌تواند یک شبعه یا بیشتر داشته باشد تعداد شعب دادگاه را رئیس قوه قضاییه معین می‌کند در شهرهایی که بیش از یک شعبه دارند، معمولا شعب دادگاه در یک محل متمرکز و حوزه قضایی واحدی را به نام مجتمع قضایی خانواده تشکیل می‌دهند و یا هر شعبه در یک نقطه شهر تشکیل می‌شود

كد خبر : ۶۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


آسیب‌هایی که مجالس حسینی را مورد تهدید قرار داده و می توانند اهداف قیام امام حسین(ع) را به انحراف کشیده و مسیر عزاداری را تغییر دهند را می توان به سه دسته تقسیم کرد؛ آسیب های اغراضی، آسیب های گفتاری و آسیب های کرداری

كد خبر : ۶۵۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


معاون اجتماعی ناجا گفت: در سال جاری نیز، افزایش کشف حجاب و بی‌بند و باری نداشتیم اما در برخی از نقاط، تجری و بدحجابی وجود دارد

كد خبر : ۶۵۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸


مردم استان لرستان برای عرض ارادت به امام حسین(ع)، در روز عاشورا سرتاپای خود را آغشته به گِل کرده خاکی‌ترین آیین عاشورایی جهان را به نام "گل مالی" در استان لرستان به وجود آورده‌اند و این آیین چند صد ساله مردم لرستان است.

كد خبر : ۶۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


امروز زنان و دختران لرستان به یاد اسارت حضرت زینب (س)با پای برهنه و نقابی بر صورت به عزا داری پرداختند.

كد خبر : ۶۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱


برخی از مواد آرایشی که به دلیل داشتن سرب زیاد به لوازم آرایشی 24 ساعته معروف هستند و به خاطر ماندگاری زیاد مورد توجه بانوان قرار دارند از عوامل مهم در ابتلای زنان به سرطان و نازایی محسوب می‌شوند.

كد خبر : ۶۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


شایان توجه اینکه مداحی اهل بیت (ع) مسئولیت بسیار بزرگ است که شئون و ابعاد مختلفی دارد، ذکر مصیبت و ستاندن اشک برای مرحله آخر است و از لحاظ اهمیت پس از شناخت و معرفت قرار دارد چرا که اگر ممدوح خود را نشناسید، حتی در گریه بر ایشان نیز حق مطلب را ادا نخواهید کرد.

كد خبر : ۶۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


یک کارشناس ارشد شیعه شناسی گفت: زنانی که درعاشورا حضور داشتند از بهترین زنان عصر خویش بودند، حضرت زینب (س) و بانوان حرم که با نقش حمایتی همه جانبه خود به بهترین نحو امام حسین علیه السلام را در هدف خود یاری نمودند .

كد خبر : ۶۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


مقوله زنان خیابانی با آرایش‌های عجیب وغریب که جلوه‌گرانی حرفه‌ای و حتی تأثیرگذار بر افکار عمومی هستند یکی از بارزترین نمادهای نفوذ فرهنگ مبتذل و شکسته خورده غربی در حوزه زنان است که اینکه با دسیسه رسانه‌های غربی به عنوان الگوی آزادی و پیشرفت زنان در جامعه ما رخنه کرده است

كد خبر : ۶۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


بی بندوباری دریایی با عمق بسیار است که هر چه در آن غور کنی بیشتر تو را از ساحل امنیت دور می‌کند! ساحلی که ابتدا از آن به اندازه یک تن به آب زدن، دور شده‌ای و اما در طولانی مدت امواج سهمگینش تو را به ورطه نابودی و غرق شدن در فساد می‌کشاند و در این بین زنان مجرد و متأهل هر دو به یک اندازه قربانی هستند.

كد خبر : ۶۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


خانم‌ دکتر نفیس‌ صدیق‌، معاون دبیر کل و مدیر کل اجرایی‌ صندوق‌ جمعیت‌ سازمان ملل‌ که یک زن پاکستانی و به اصطلاح مسلمان است، در آبان ماه سال ۱۳۶۸ –یعنی ۴ ماه پس از آن که مقام معظم رهبری گفته‌اند که کشور می‌­تواند دو برابر این جمعیت را داشته باشد-، به تهران می‌­آید و در یکی از سخنرانی­‌هایش می­‌گوید: "گفتگوهایی‌ که‌ متعاقب‌ سرشماری‌ سال‌ ۱۳۶۵ در سال‌ ۱۹۸۸ با دولت‌ ایران‌ صورت‌ گرفت‌ به‌ آن‌ منجر شد که‌ دولت در برنامه نخست توسعه، کنترل جمعیت را در نظر بگیرد."

كد خبر : ۶۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


یا احداث سد شفارود که متوقف شده بود در دولت جدید قرارداد فاینانس خارجی آن منعقد نگردید و ساخت آن آغاز نشد؟ آیا سدهای لاسک و عزیز کیان با حجم تخریبی وسیع جنگل‌های هیرکانی بدون مجوز محیط زیست در حال تجهیز کارگاه نیستند؟

كد خبر : ۶۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


چندی است که در سایه کم توجهی و غفلت مسئولان فرهنگی شاهد گسترش روز افزون تورهای گردشگری غیر مجاز با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی همراه با برنامه های رقص ، آواز و بی بندوباری به صورت مختلط هستیم که متاسفانه گاه همراه با پدیده شوم کشف حجاب همراه می شود.

كد خبر : ۶۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


چندی است که در سایه کم توجهی و غفلت مسئولان فرهنگی شاهد گسترش روز افزون تورهای گردشگری غیر مجاز با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی همراه با برنامه های رقص ، آواز و بی بندوباری به صورت مختلط هستیم که متاسفانه گاه همراه با پدیده شوم کشف حجاب همراه می شود.

كد خبر : ۶۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷


تشکل سیاسی غیر قانونی منتسب به جریان فتنه با برگزاری نشست سراسری در پوشش نهاد خیریه و بدون اخذ مجوز قانونی، سازماندهی و بازسازی چهره‌های مسئله دار سیاسی در حوزه زنان را کلید زد.

كد خبر : ۶۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


هماخاکپاش،گفت:زن بودن بسیار حس زیبا و سراسر آرامش است،متاسفانه برخی از خانم‌ها ارزش زن بودن و آن حیا و مقاومتی که یک زن باید در جامعه داشته باشد را فراموش کرده‌اند.

كد خبر : ۶۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


پسرم که شهید شد نمی­دانستم کجاست؟کجا دفن شده؟خیلی بی تاب بودم. چند وقت پیش خوابش را دیدم. لباس دامادی تنش بود. گفتم:پسرم داماد شدی؟.گفت:آره من با شهید حاجیه ساعد ازدواج کردم. قبرم کنار قبر حاجیه است. رفتم بهشت زهرا، خیلی سئوال کردم. گشتم دیدم پسرم قطعه 24دفن است کنار قبر دختر شما. نزدیک شهید چمران.

كد خبر : ۶۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


ای کاش بودی تا حسینیه غریب و خاموش جماران باز هم از تکبیرها و فریاد علیه مستکبران و شعار حیاتبخش مرگ بر آمریکا پر می شد.

كد خبر : ۶۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


سیلاب در شهرستان کوهدشت، درگذشت سه تن از اعضای یک خانواده را به دنبال داشت.

كد خبر : ۶۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


همیشه در اطراف زندگیمان انسان هایی پیدا می شود که تلاش و زحمت آن ها برای رسیدن به دارایی های کلان در مسیر درست مثال زدنی است.

كد خبر : ۶۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


هشت سال در دولت اصلاحات و اینک دو سال و اندی از ریاست معصومه ابتکار در سازمان محیط‌زیست در دولت تدبیر و امید می‌گذرد و حالا سیل انتقادات از داخل و خارج این سازمان به نحوه مدیریت خانم‌رئیس سرازیر شده است.

كد خبر : ۶۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه نسبت به اجرای آیات قرآن کریم در جامعه باید تلاش بیشتری صورت بگیرد، گفت: متاسفانه مسئولان توجه کمی نسبت به سخنان علمای جهان اسلام دارند.

كد خبر : ۶۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


ستاره فتوحی همسر شهید دشتبان زاده می‌گوید: مهدی به من می‌گفت با توجه به جانبازی‌ام می‌توانم در خانه کنار شما و بچه‌ها باشم. ولی در عین حال من به او می‌گفتم باید زکات این علم و تجربه‌ای که آموختی را هم بدهی و حیف است که فقط در یک شرکت معمولی کار کنی.

كد خبر : ۶۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


ضرب آهنگ تند طلاق درجامعه یکی از دغدغه های خانواده ها و مسئولان است،معضلی که با آموزش های پیش ازازدواج می توان به نحو چشمگیری آن رامهار کرد.

كد خبر : ۶۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی کشور : بحث الزامات الگوی تعالی دختران در دست طراحی و مباحثه است و به‌زودی نتیجه آن در قالب کتابی به چاپ رسیده و در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۶۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


توجه و التزام شیعه به احترام و پاسداشت ائمه اطهار و جاری کردن سبک زندگی آن حضرات در تمام مراحل و ابعاد زندگی‌شان است. این پاسداشت چه با حزن و اندوه مصیبت شهادت آن بزرگواران باشد و چه در شادی میلاد وجود مبارکشان؛ مهم شناخت و تأسی از مکتب آن بزرگواران است از آنجایی که ماه صفر در نزد شیعیان ماه اندوه آل الله است، پس نگه داشت این سنت یک عرف مهم محسوب می شود.

كد خبر : ۶۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: دعوای مستکبران با ما فقط جنگ سیاسی نیست بلکه جنگ علمی نیز هست  چرا که دشمن همیشه به دنبال نفوذ کردن بوده و نخبگان ما را فراری دادند.

كد خبر : ۶۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲


عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت روسیه در نوسازی بافت فرسوده و همچنین تأمین اعتبارات شهرداری ها سهم 90 درصدی دارد.

كد خبر : ۶۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


مدیر طرح و برنامه شبکه الکوثر گفت:رسانه‌ها بلندگوی جهانی هستند و قطعا در خصوص خانواده ازطریق برنامه‌های رسانه‌ای باید حیات طیبه را نشر داد و درست زیستن و دوری از سبک‌های غلط زندگی و ...را متذکر شد.

كد خبر : ۶۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با اشاره به اینکه بالغ‌بر 400 نفر درپروژه کشت و صنعت و دامپروری مشغول به کار است، بیان کرد: بر اساس فازهایی که سرمایه گذار در نظر گرفته  می توان حدود دو هزار نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرد.

كد خبر : ۶۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸


مراسم اربعین حسینی در سالهای گذشته و در کنار هم قرار گرفتن میلیون‌ها انسان با هدفی مشترک، باعث گردید که دوست و دشمن بر بی نظیر بودن این حرکت اعتراف و بر عظمت آن تعظیم نمایند.

كد خبر : ۶۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


پدرم می‌گفت «قبل از تیراندازی دو آیه می‌خواندم، یکی آیه "وجعلنا من بین ایدیهم.. و یکی دیگر آیه "ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رما " است».

كد خبر : ۶۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


دانشجوی فعال سیاسی گفت: جنبش دانشجویی ادامه دهنده راه حیات فکری ،علمی، خود سازی، مسائل معرفتی،فرهنگی ،سیاسی شهدای دانشجو باشد  و تا زمانی که استکبار بگوید مبارزه هست ما هم می گوییم ما هستیم.

كد خبر : ۶۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


اگرزنان کارتون خواب به مرور زمان با اعتیادی که گریبانگیر آنهاست،جزفحشا راهی رابرای ارتزاق پیدا نکنند،خواه ناخواه به پدیده فرزندان زنان و مردان کارتون خواب می‌رسیم که بخش اعظمی از آنها به گروه‌های سازمان یافته تکدی گر به قیمت‌های نازل فروخته می‌شوند وراحت‌ ترین راه برای کنترل واستفاده ازاین نوزادان آرام کردن آنهاباموادمخدراست،موادی که برخی از این کودکن شکم مادر به آن ها اعتیاد دارند.

كد خبر : ۶۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


نماینده ولی فقیه در استان گفت: انتخاباتی که در پیش است  اگر  این اصل که برای خدا قدم برداریم همه مسائل حل است و اگر خدا حاکم باشد به تکلیف خود عمل کردیم .

كد خبر : ۶۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


طی 10 سال گذشته 20 میلیون نفر را در نیجریه شیعه کرد و امسال هم مراسم اربعین باشکوهی در نیجریه برگزار کرد که بالغ بر پنج میلیون نفر در آن شرکت کرده بودند. و دیروز صبح بالاخره حکومت باطل نتوانست حق بودن این عالم مجاهد را دوام آورد و در هجوم وحشیانه به خانه اش او را ربود و همسر و فرزندش را به شهادت رساند. و او کسی نبود جز حجت الاسلام ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه

كد خبر : ۶۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳


 مخارج زندگی بانوی بروجردی که از طریق فروش ترشیجات میلیونی شد.

كد خبر : ۶۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


از جمله کارهای ایشان در لبنان ایجاد ارتباط با طوایف و جمعیت‌های لبنانی چون حزب‌اله ، حزب امل و سنی‌ها و شیعه‌ها و مسیحیان بود. به طوری که در اولین ماه ورودشان به لبنان بیش از 1700 ملاقات انجام دادند که بنابر قول کارمندان محلی سفارت ایران قبلا هیچ سابقه‌ای نداشته است.

كد خبر : ۶۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


در سال های گذشته، ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری، و به عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی، جنسی و افزایش جمعیت محسوب می شود، در کشور ما دستخوش تحولات چشمگیری شده است.
كد خبر : ۶۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


شلوارهای پاره،فاق کوتاه،زنجیرهای بلند آویزان شده بر روی شلوار،رنگ های جیغ،موها و ریش های عجیب و غریب،نمونه ای از مدل های رایج شده در میان برخی از جوانان است،براستی علت گرایش به چنین شکل و شمایلی چیست؟

كد خبر : ۶۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


انیمیشن «شاهزاده روم» نمونه ای موفق از تلفیق فرهنگ و باورهای دینی با ابزار مدرن است. این انیمیشن پس از موفقیت در جشنواره فیلم فجر، در کشور لبنان به نمایش عمومی درآمد و توانست به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال های اخیر آن کشور تبدیل شود.

كد خبر : ۶۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


«معتمد عباسی» که در حل مسأله درمانده بود، بناچار به دنبال امام حسن عسکری علیه ‏السلام فرستاد و آن گرامی را از زندان به دربار خلیفه آوردند...

كد خبر : ۶۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹


مردم استان لرستان شب یلدا را «شُو چله» می‌نامند و این شب را با آداب‌ و رسوم خاصی برگزار می‌کنند.

كد خبر : ۶۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰


آقای رئیس جمهور، شما بازی را با وقت اضافه‌اش حساب نکرده‌بودید. تیم آمریکا در وقت‌های اضافه خوب گل می‌زند و الان حداقل بنابر جدول بندی شما سه به سه برابر هستیم! این هم نتیجه‌ای کاملا خوشبینانه است.

كد خبر : ۶۹۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


رفتار مهرآميز پيامبر با زنان خود تا بدان حد است که در منابع آمده است: وقتي انجشه؛ ساربان، هنگام بازگشت كاروان به مدينه، شترهاي حامل زنان را با شتاب به جلو مي‌راند، آن حضرت خود را به ساربان رساند و فرمود: «اي انجشه! در حركت‌دادن اين شيشه‌هاي شكننده احتياط را رعايت كن!»

كد خبر : ۶۹۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


این همه تاکید و قلم فرسایی برای داوطلبی که به لحاظ قانونی با 531 داوطلب ثبت نام شده دیگر هیچ تفاوتی ندارد برای چیست؟! چرا باید برای ایشان اتاقی اختصاصی در نظر گرفته شود در حالیکه در منش خمینی بزرگ هیچ کس حتی فرزندان و منتسبان به وی نباید از نظر قانون نظام جمهوری اسلامی هیچ تمایز و تفاوتی با دیگران داشته باشند.

كد خبر : ۶۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


زنان فقرزده،زمان و انرژی بیشتری را صرف تولید و یافتن غذا می‌کنند آنها در صورت داشتن کار در آمدزا ساعات بیشتری کار می‌کنند یا زمان بیشتری را در بازار به کسب می پردازند،زنان معمولا به دلیل نداشتن آموزش ومهارت لازم ناگزیر از پذیرش هر کاری هستند این کارها اغلب خطرناکترین،کمرشکن ترین و نامطلوب‌ترین کارها هستند و پیامد چنین کارهایی برای سلامت زنان و خانواده‌های آنها ممکن است فاجعه آمیز باشد.

كد خبر : ۷۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


مسئول دفتر هماهنگی بنیاد ملی حجاب و عفاف استان لرستان گفت: حجاب ثمره خون شهدا و عصاره ای  ازاحکام و مبانی اعتقادی عفت و حیا در جامعه اسلامی است.

كد خبر : ۷۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


فرماندارخرم آباد گفت: در طی 9 ماهه ی اول سال 94 تعداد 8321 واقعه ولادت به ثبت رسیده است، که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 1/9 درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۷۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


این یک واقعیت غیرقابل انکار است که خانم‌ها بر اساس تصمیم‌هایی که می‌خواهند بگیرند نیاز به محیط‌هایی برای فکر کردن دارند، گاهی باید خلوت کنند و گاهی می‌تواند در محیطی پر سر و صدا اقدام به تصمیم‌گیری کنند. بدون شک محیطی که در آن کمتر حواس پرت شود، برای تفکر عمیق مناسب‌تر است.

كد خبر : ۷۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۰


یکی از روایت‌های جالب در مورد شهادت امیر این است که آیت الله محمدعلی اراکی بازگو می‌کند ومی گوید که در خواب امیرکبیر را دیده است که جایگاه رفیعی در عالم برزخ داشته است.

كد خبر : ۷۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۰


نتایج یک نظر سنجی که در مرکز افکار سنجی دانشجویان انجام شده است نشان می‌دهد پوشش غالب زنان در جامعه چادر است.

كد خبر : ۷۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


دیشب را به یاد روزهای آشنایی از لحظه های شروع همسفری با تو نخوابیدم، چشم هایم را بستم تا چهره مهربان و با حجب و حیایت را در شب خواستگاری تجسم کنم، یادم نمی رود بعد چند ساعت حرف زدن و به توافق رسیدن شرط آخر زندگی را گفتی و مهر خاموشی بردهانم زدی...

كد خبر : ۷۰۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


برای آموزش، ترویج، گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف، به بهره‌گیری از همه توانایی‌ها و امکانات موجود در نهادهای مختلف کشور نیازمندیم.

كد خبر : ۷۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


گاهی اوقات با بی تفاوتی و رضایت به بی حجابی و تبرج و عشوه گری همسرمان زمینه را برای از دست دادن کانون گرم خانواده فراهم می نماییم.

كد خبر : ۷۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۶


بانوی لرستانی، با وجود سختی ها و از کار افتادگی شوهرش، از تلاش برای زندگی دست بر نداشته و با فروش ترشی، زندگی را نقش می زند.

كد خبر : ۷۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۶


در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، زنان و مطالبات آنها در صدر شعارهای تبلیغاتی نامزدها و حتی برخی از احزاب قرار می گیرد اما امسال این روند، تغییر چهره خاصی داشته است، تغییراتی که خواهان تغییر چهره مردانه مجلس هستند! سوال اینجاست که آیا شعارهای تبلیغاتی تاکنون مشکلی از زنان را حل کرده است؟

كد خبر : ۷۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷


بخش عظیمی از مشکلات موجود در سیاست گزاری حوزه زنان و خانواده ما که دولت و مجلس شورای اسلامی را با عدم هماهنگی و عدم تفاوق رو به رو کرده است، عدم بینش یکسان مجلس و دولت نسبت به زنان است.

كد خبر : ۷۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


کودکان شما در سنین پایین نیازی به فضای کاملا خصوصی و بزرگ ندارند.

كد خبر : ۷۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


«این زن بزرگوار به جده معروف شد؛ ولی تنها «جده بودن» سبب شهرتش نشد، مقامی دارد، عظمتی دارد، جلالتی دارد، شخصیتی دارد که نوشته‌اند بعد از امام عسکری علیه‌السلام «مَفْزَعُ الشّیعه» بود؛ یعنی ملجأ شیعه، این بزرگوار بود.

كد خبر : ۷۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


زاهدترین مردم کسی است که محرمات را ترک کند.

كد خبر : ۷۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


سبز، آبی، خاکستری و قهوه ای، رنگ های کلی چشم هستند و هر کدام می توانند روشن تر و یا تیره تر باشند. تحقیقات نشان داده است که رنگ چشم با سلامتی و روحیات افراد در ارتباط است.

كد خبر : ۷۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


یک روان شناس گفت: امروزه تعریف خانواده درمقایسه با گذشته تفاوت بسیاری یافته زیرا در گذشته خانواده متشکل از پدر، مادر، خواهر، برادر و نهایتا پدر بزرگ و مادر بزرگ بود اما امروزه یک مهمان ناخوانده به نام «تکنولوژی مدرن» نیز به نهاد خانواده‌ ورود کرده است.

كد خبر : ۷۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


بام لرستان بزرگترین مجموعه تفریحی گردشگری غرب کشور این روزها هوایش ابری است.

كد خبر : ۷۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱


استاندار لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه عمران شهری در خرم‌آباد و بروجرد تعریف می‌شود که اجرای این پروژه‌ها به قرارگاه خاتم‌الانبیا سپرده می‌شود.

كد خبر : ۷۱۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


آن چه که شاید این روزها در بسیاری از مغازه ها شاهد آن هستیم وجود مانکن هایی است که هیچ چیز آن‌ها تناسبی با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما ندارد.

كد خبر : ۷۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


لایک ها و استیکرها در فضای مجازی بین زن و مرد تبادل می شود، مردی که برای سفره آرایی و دست پخت هم گروهی اش در فضای مجازی لایک ها و نظرات زیبایی می گذارد از کنار سفره واقعی چیده شده در خانه اش بدون ابراز نظری می گذرد و این می شود که زن می گوید: شوهرم مثل سابق دوستم ندارد.

كد خبر : ۷۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


مادر شهید سبحانی فرد گفت: مسئولین  در راه رضای خدا قدم بردارند  همان طوری که شهدای ما در راه رضای خدا قدم برداشتند.

كد خبر : ۷۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


برنامه هم اندیشی کافه نقد ویژه فصل زمستان فرهنگسرای رسانه اصفهان شب گذشته با حضور نویسنده مجموعه کیمیا و استاد جامعه شناسی دانشگاه اصفهان به منظور نقد و بررسی سریال تلویزیونی کیمیا برگزار شد.

كد خبر : ۷۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


راه‌های زیادی برای جوان ماندن پوست و به تأخیر انداختن پیری پوست وجود دارد که استفاده از آب مناسب و تغذیه و ورزش از جمله آن‌هاست.

كد خبر : ۷۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


کارشناس امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: هدف از تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته استان بازتولید نگرش ارزشی اسلام و ارائه الگو از هویت زن مسلمان، شناسایی، رصد و اولویت‌دهی به آسیب‌ها و نیازهای فرهنگ دینی بانوان استان، زمینه‌سازی جهت هدایت و اثربخشی بانوان فرهیخته و فعال بومی عرصه فرهنگ دینی استان است.

 

كد خبر : ۷۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


دین و اعتقادات به هیچ وجه یک مساله کاملا شخصی نیستند. چون روی سبک زندگی ما اثر می گذارند.

كد خبر : ۷۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


پوشش به عنوان جزء جدایی ناپذیر حیات انسانی و مصداق اصلی حجاب، امری کاملاً مشهود است. چنانچه در این راستا برای حجاب کارکردهایی در دو حوزه فردی و اجتماعی وجود دارد که بررسی آن ها در این دو حوزه ضروری به نظر می رسد.

كد خبر : ۷۱۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


طب سوزنی چین یک روش درمانی باستانی است که به مدت هزاران سال از آن استفاده می‌شده است اما امروزه سودجویان در آرایشگاه‌ها و منازل مسکونی نیز از این روش درمانی پول به جیب می‌زنند.
كد خبر : ۷۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸


ما بانوان حاضر در عرصه های گوناگون این نظام برخواسته از اراده مردم و جان گرفته از عطر شهیدان وطن، شورای نگهبان را از هر گونه اغماض و چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می داریم و هر گونه تبعیض در احراز صلاحیت ها، من جمله عدم توجه به شرط شرکت در آزمون علمی را برای افراد،مطلوب آینده نظام و ملت نمی دانیم.

كد خبر : ۷۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


در بیانیه اعتراض بانوان فعال سیاسی به قرادادهای جدید نفتی آمده است:بنابر آنچه از تعریف اقتصاد مقاومتی داریم و با توجه به الگوی جدید قراردادIPC باید گفت که انعقاد قرارداد نفتی با شرکت‌های خارجی و شریک کردن شرکت‌های خصوصی نه تنها باعث تضعیف شرکت ملی نفت شده؛بلکه ذات آن با اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد.

كد خبر : ۷۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


دختر اولین شهید مدافع حرم «محرم ترک» دلنوشته‌ای را در مراسم چهارمین سالگرد شهادت پدرش قرائت کرد.

كد خبر : ۷۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


مسئول امور تجاری مجمع کمپانی‌های آرایشی فرانسه با تاکید بر اینکه سیاست‌های نفوذ فرهنگی فرانسوی‌های تدریجی انجام خواهد شد؛ به تغییراتی بنیادین در ساختار کشور در آینده نیز امیدوار است!

كد خبر : ۷۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


مسئول امور خانواده و جمعیت سوریه بعد از بازدید باغ موزه دفاع مقدس گفت:من به هیروشیما هم رفته‌ و خیلی تحت تأثیر قرار گرفته‌ام، ولی اینجا – ایران؛ باغ موزه دفاع مقدس- این تأثیر بیشتر بود، آن چیزی که من در کتاب‌ها در مورد فرهنگ ایران، در مورد تعصب مردم ایران به سرزمینشان خواندم را در اینجا دیده و با آن زندگی کردم.

كد خبر : ۷۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


با وجود اینکه در آن‌ زمان دور تا دور خانه ما در محاصره عوامل ساواک بود، باز هم جمعیت فراوانی در مجلس شرکت می کردند. تمام خانم‌های اهواز برای شرکت در جلسه به خانه ما می‌آمدند. درست دو ماه بعد از این جلسات، امام خمینی آزاد شدند.

كد خبر : ۷۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


زهره نجفی همسر شهید میثم نجفی می‌گوید: یک دفعه گفتم: «آقا میثم در این موقعیت می‌خواهی بروی؟ اجازه بده بچه به دنیا بیاید.» که گفت: «زهره! دلت می‌آید این حرف را بزنی؟ دلت می‌آید حضرت زینب(س) دوباره اسیری بکشد؟» بعد از این حرفش دیگر هیچ چیز نگفتم.

كد خبر : ۷۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


بانوان فعال سیاسی و اجتماعی با صدور بیانیه ای در اعتراض به سخنان هاشمی مبنی بر رد صلاحیت سیدحسن مصطفوی، با بیان اینکه کار شورای نگهبان قضاوت بر پایه قوم و خویشی نیست، مسیر بررسی ها و قضاوتش مُّر قانون است.

كد خبر : ۷۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


اضافه وزن و چاقی به عنوان فاکتور خطر اصلی فشار خون بالا در کودکان به شمار می آید.

كد خبر : ۷۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


اگر زنان مسلمان سعی می کنند در کنار پوشش و حجاب خود بین فرهنگ اسلامی و مدهای پسندیده شده در جامعه، ارتباط و تعادل برقرار کنند و ببن پوشش و سلیقه های جدید با معیارهای دینی، توازن ایجاد کنند، آنگاه تولید کنندگان پوشاک زنان در داخل و خارح از کشور آن را در عرضه تولیدات خود رعایت می کنند.

كد خبر : ۷۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


جای بسی تعجب و تاسف است که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که بانی برگزاری چنین همایشی است فراموش می کند که نام مقدس «خانواده» را نیز به همراه دارد! چرا باید سخنرانی در این همایش دعوت شود و مقاله ای ارایه دهد که با کمال صراحت خانواده را از مهم ترین موانع خودشکوفایی زنان معرفی کند؟!
كد خبر : ۷۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹


رحیم پور ازغدی با بیان اینکه حجاب قبل از اینکه تکلیف زن باشد، حق زن است، گفت:کم شدن حضور زن در خانه و فرزندان زمینه ساز بسیاری از مشکلات خواهد شد.
كد خبر : ۷۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹


هر چقدر به زمان برگزاری انتخابات هفتم اسفند 94 نزدیکتر می شویم، با سخنان افراطی و ساختار شکنانه و منافقانه جریان فتنه سال 88 مواجه می شویم.

كد خبر : ۷۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


رئیس جمهور با اشاره به تحریم های غرب علیه سیستم بانکی کشور گفت: ما داشتیم به ۵۰-۶۰ سال پیش برمی گشتیم اما کاری کردند که ما به قبل از آن برگشتیم، رفتیم به سراغ صراف و صرافی ها.

كد خبر : ۷۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


وقتی در فرد مقابل چیزی را می بینیم که در خودمان نیز وجود دارد، به طرف او جذب می شویم.

كد خبر : ۷۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


کارشناس پرستاری گفت: مردی بعد از 9 ساعت که مرگ او را اعلام کردیم زنده شد، نزدیک به 9 ساعت از خانواده بیمار خبری نشد من هم درحالی‌که برای گرفتن جواز فوت او نزد پزشک رفتیم یکی از کارآموزان با کنجکاوی بالای سر جسد رفته بود و همان‌جا گفت که فرد زنده است.

كد خبر : ۷۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


سرپرست گروه بررسی مسائل زنان ـ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: زنان خانه‌دار بزرگ‌ترین گروه زنان جامعه هستند اما در سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری حداقل توجه به این گروه کلان کشوری می‌شود.

كد خبر : ۷۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: منشأ 25 درصد از گرد و خاک موجود کشور از تالاب جازموریان است که بحث احیای این تالاب در دستورکار محیط زیست قرار گرفته است.

كد خبر : ۷۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


یک روان‌شناس گفت: برخلاف تصور عام، دوره نامزدی صرفاً برای تفریح و خوش‌گذرانی نیست، بلکه می‌تواند دوره‌ای مهم و حیاتی برای کسب و ذخیره اطلاعات برای آغاز یک زندگی چند ساله باشد

كد خبر : ۷۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۹


در روایتی از امام جعفر صادق(ع) درباره این سخن رسول‌الله(ص) که «فاطمه سرور زنان اهل بهشت است» پرسیده شد: «آیا فاطمه برترین زن زمان خویش است؟» امام، مریم را سرور زنان زمان خویش و فاطمه را سرور همه زنان بهشت از آغاز تا فرجام جهان معرفی کرد.

كد خبر : ۷۳۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


انتخابات امسال حضور حداکثری،حفظ هوشیاری، بصیرت و در نهایت انتخاب اصلح از ساز وکارهای تعیین‌کننده می‌باشند رهبر انقلاب به همگان توصیه نمودند به فهرست های ارائه شده توسط متدینین و انقلابیون اعتماد کنند برای این مهم سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از اهمیت ویژه ای برخوردارا ست.

كد خبر : ۷۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


یک روز مسئول خانم‌ها آمد و گفت اجرتان با حضرت زهرا(س). امروز به چند نفر نیاز داریم که بروند میدان مین. سریع چند دختر هجده نوزده ساله داوطلب شدند.

كد خبر : ۷۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


بعد از ماجرای کشف حجاب تعدادی معدود از بازیگران داخلی و ترک وطن آنها، بسیاری از رسانه های فارسی زبان ضد ایرانی بلندگو به دست گرفتند و سعی کردند این بازیگران را هنرپیشه هایی جلوه دهند که در ایران صاحب سبک و حرفه ای بودند.

كد خبر : ۷۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۴


تغییر مداوم نمایندگان و عدم ثبات در معرفی نمایندگان مردم به این نهاد عالی قانونگذاری، انتخاب نمایندگان ضعیف و فاقد شرایط لازم و کافی برای نمایندگی سبب شده است که سطح تأثیرگذاری نمایندگان این خطه در روند تصویب قوانین در مجلس شورای اسلامی بسیار پایین باشد.

كد خبر : ۷۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


یکی از کاندیدای زن خرم آباد مجلس دهم شورای اسلامی با وقاهت تمام احکام و دستورات الهی را زیر سوال برده فقط صرف بالا بردن آراء خود.

كد خبر : ۷۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


خانواده یکی از استوار‌ترین و مهم ترین بناها در اسلام و محبوب‌ترین‌ نهاد نزد خدای متعال است، اما چه بسا به سبب عدم رعایت حق الناس موجب سلب اعتماد و تنفر از یکدیگر شده و بنیان آن متلاشی شود.

كد خبر : ۷۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


آیا واقعا تأسف بار نیست که بشنویم و ببینیم تعدادی از دختران و پسران جوان این مملکت با همه سختی هایی که وجود دارد، مراسم عقد خود را برگذار کرده اند اما برخی از این عزیزان به خاطر تأمین نبودن جهیزیه که معلوم نیست این رسم از کدام قانون ، شرع و عرفی نشأت می گیرد در آرزوی سر و سامان گرفتن و به خانه خود رفتن مانده اند.

كد خبر : ۷۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


بدون شک فصل «انقلاب اسلامی» یکی از خواندنی‌ترین و درخشان‌ترین فصلهاست. و در این عرصه، هستند مردان و زنانی که دلهایشان، گنجینه شنیدنی‌ترین قصه‌هاست. روایتی که می‌خوانید، روایتی زنده از انقلاب است. روایتی زنده از روزهای مبارزه و التهاب، قصه‌ای از زبان مردی که سرنوستش را با سرنوشت روزهای خون و قیام، گره زده بود.این گفتگو با آیه ا... واعظ طبسی است مردی که هر چند در سحرگاه روز جمعه به دیار باقی شتافت اما برگی با ارزش در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

كد خبر : ۷۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


باید توجه داشت که با در نظرگرفتن تمام پیامدهای منفی تجرد دختران به لحاظ فردی و اجتماعی، درنظر گرفتن این پدیده به عنوان آسیب و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای کم‌کردن از وجه آسیب‌گون آن، یکی از ضرورت‌های مهم به‌شمار می‌رود و قطعاً این اهتمام معاونت امور زنان در توجه به این امر، امری پسندیده است، اما بایستی نکات مذکور در این طرح لحاظ شده و مورد تدقیق و بررسی بیشتری قرار گیرد.

كد خبر : ۷۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پیش نیازها شناخت عمیق زوجین از یکدیگر است و منشا اصلی محتوای این شناخت نیز به شاخص‌ها و ویژگی‌های انتخاب همسر معطوف می‌شود.

كد خبر : ۷۴۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


ابتکار با تاکید بر اینکه طبیعی است درصدی از کارهایم به فعالیت‌های سیاسی و بین‌المللی مربوط باشد، افزود: شاید تنها یکی دو درصد از فعالیت‌ها مربوط به فعالیت‌های سیاسی آن هم در راستای فعالیت دولت بوده است، در حالی که منتقدین معتقدند اگر از دولت و سیاست‌های رئیس جمهور هم حمایت صورت گیرد، برخورد سیاسی انجام شده است.

كد خبر : ۷۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


روند بيدارگری زنان مسلمان در طول تاريخ پرفراز و نشيب اسلام ادامه يافت تا به دوران استعمار غرب رسيد. در اين زمان نيز تاريخ اسلام شاهد زنان مبارزی بود که محرّک مردان در مبارزه با استعمارگران بودند. برای مثال مي‌توان از زنان ايران، عراق، ليبي، الجزاير، اندونزی و ... نام برد.

كد خبر : ۷۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


به فرمان امام خمینی (ره) و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در آذر ماه سال 58 ، 22 اسفند ماه روز شهید نام گذاری شد.

كد خبر : ۷۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


مدیر مدرسه علمیه صدر خواجو گفت: طبق وصیت حضرت زهرا(س) به امیرالمومنین مبنی بر دفن شبانه، اعلام نوعی مبارزه با کودتاگران و قاصبین ولایت امیرالمومنین بود.

كد خبر : ۷۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


از طریق یکی از اقوام که همکار این آقاست با ایشان آشنا شده ام. در طی چند ماهی که با ایشان صحبت کردم از اخلاق، طرز بیان، مسئولیت پذیری و آرامش بسیار خوشم آمده است.

كد خبر : ۷۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


 آداب و رسوم نوروز در کل کشور یک ریشه دارد ولی به تبع در هر منطقه ای به فراخور ادبیات، ‌موقعیت جغرافیایی،‌ خلق وخوی رفتاری و نوع زندگی مردم آیین نوروزی متمایزی بوده است.

كد خبر : ۷۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۹


وقتی نزدیک‌های منزل‌شان رسیدیم، مادرش جارویی را که در دست داشت، بالا آورد و با صدای بلند و به زبان محلی گفت «پسر! خوش آمدی، پسرم! خوش آمدی.»

كد خبر : ۷۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


شهرستان دورود یکی از مراکز گردشگری لرستان است که با دارا بودن طبیعت بکر و زیبا به پایتخت طبیعت ایران نام‌گذاری شده و دریاچه گهر در این شهرستان مانند نگینی در قلب اشترانکوه جلوه‌نمایی می‌کند.

كد خبر : ۷۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵


حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به عنوان شخصیتی پر نفوذ در منطقه شناخته شده است.

كد خبر : ۷۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ولادت حضرت زهرا (س) سرفصل نگاه معرفتی به مقام زن و خانواده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است.

كد خبر : ۷۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


 رئیس بسیج جامعه زنان گفت: انتظار داریمدر موضوع عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جدی گرفته شود و بخشنامه وزارت کشور برای رعایت حجاب در ادارات اجرایی شود.

كد خبر : ۷۶۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


کبری خزعلی مطرح کرد: یکی دیگر از اولویت‌هایی که دولت باید مد نظر قرار دهد تقویت ستاد ملی زن و خانواده است و برنامه ریزی برای تحقق اهدافی که برای این ستاد پیش بینی شده بود چراکه کارهای تخصصی زیادی برای راه اندازی این ستاد صورت گرفته و مایه افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

كد خبر : ۷۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


انسانی که معلمی را فقط در سر کلاس رفتن، حقوق ماهیانه گرفتن و درس گفتن خلاصه نکرد، بلکه درس مهربانی و ایثار را با از دست دادن جان خویش تعلیم داد. آن هم نه فقط برای چند دانش آموز محروم روستای نوکجوی سیستان و بلوچستان، بلکه با نجات جان سه دانش آموز، در کلاسی به وسعت انسانیت معلمی کرد و بهترین درس ها را آموخت.

كد خبر : ۷۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


سوم رجب مصادف است با سالروز شهادت امام علی النقی ـ علیه‌السّلام ـ امام دهم شیعیان جهان است که در نیمه ذی حجه سال 212 هـ. ق در شهر صریا (حومه مدینه) به دنیا آمد. پدرش امام جواد ـ علیه‌السّلام ـ و مادر گرامی‌اش سمانه نام دارد.

كد خبر : ۷۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


احادیث دینی به ما گزارش داده اند که روابط اجتماعی در واپسین سال های پیش از ظهور امام زمان(عج) شکل ویژه ای به خود خواهد گرفت، سمت و سوی روابط در آن روزگار به گونه ای خواهد بود که افزون بر تأمین نکردن منافع و مصالح اخروی انسان ها، با منافع زندگی دنیایی و اجتماعی اسنان نیز ناسازگار است.

كد خبر : ۷۷۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


حضرت رسول اکرم(ص) که همواره مهربانی با کودکان از عادتشان بود به طرق زیر برای کودکان شخصیت و احترام قائل بودند.

كد خبر : ۷۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


تاریخ تجاوز و نقض حقوق بشر در آمریکا امروزی نیست، بلکه مادرزادی است!بلافاصله بعد از اعلام استقلال، جنگ‌هایی را علیه ملت‌های مختلف شروع کردند. از سال1776 تا الان یعنی در 239 سال، ارتش آمریکا به 70 ملت حمله کرده است و فقط 21 سال استراحت کرده و جنگ اساسی (Major War) نداشته است.

كد خبر : ۷۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


 نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:متولیان امر سلامت، ‌سلامت نسل جوان را باید مدنظر داشته باشند چراکه اگر نسل جوان ما سلامت داشته باشد، ازنظر روحی و معنوی و جسمی جامعه‌ای سالم داریم .

 

كد خبر : ۷۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱


یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما نتوانیم گرایش جوانان به حجاب و بی‌زاری از بی‌حجابی را گسترش دهیم قطعاً هرگز نمی‌توانیم در مقابل دسیسه‌های دشمن درباره ترویج بی‌حیایی بین جوانانمان کاری از پیش ببریم.

كد خبر : ۷۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴


طی روزهای اخیر یکی از مسئولان از ورود مد و لباس ایتالیایی به کشور ایران خبر داد که این مساله بر خلاف قانون مصوبه مجلس است و هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی و اسلامی ندارد.بر اساس سند چشم‌انداز باید کارگروه مد و لباس کشور مطابق آرمان و اهداف انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی چند دهه‌ای داشته باشد تا در عرصه پوشاک قالب مد و لباس روز دنیا در جامعه ما رخ‌نمایی نکند.

كد خبر : ۷۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


سال 95 در حالی از سوی رهبری نامگذاری گردید که باز هم مقوله اقتصاد در راس همه کارها قرار گرفت.

كد خبر : ۷۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


«آیلا» دخترک آذری همانند نامش «هاله ماه»؛ در سوسوی روشنایی سحرگاه از میان مه و سکوتی مهیب، وارد سه گنبدی می‌شود که نمادیست برای زنان «اجاق کور» که آرزوی فرزندی را بر دل دارند، نماد دستی که بر دیوار ۸قرنی مقبره‌ای، درد بی‌اولادی را به رخ می‌کشاند.

كد خبر : ۷۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با برشمردن ویژگیهای اصلاح طلبان واقعی گفت: اصلاح طلب واقعی کسی است که آرمان امام راحل و رهبر انقلاب را زنده نگه دارد.

كد خبر : ۷۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹


حول و حوش ساعت یک بعداز ظهر، حلیمه خانم خود را برای اقامه نماز ظهر آماده می کرد که ناگهان وضعیت قرمز شد. منزل آنها در مجیدیه شمالی بود و سطح بلند تپه های عباس آباد به آنها اجازه اشراف به منطقه را می داد، نه تنها صدای انفجار نزدیک بود که حتی از پنجره می شد تشخیص داد دود و آتش از محل خانه پدری بلند شده است.

كد خبر : ۷۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


وقتی با کسی آشنا می شویم و تصمیم می گیریم که با او نامزد و در نهایت ازدواج کنیم شاید شک و تردید به سراغمان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه می توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم؟

كد خبر : ۷۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


همسر شهید مدافع حرم کجباف گفت:در اثنایی که منظر تمام شدن سخنرانی فائزه هاشمی و طرح سوال خود از وی بودم، یکی از محافظان او ناگهانی از پشت با تمام قوا مرا هل داد گویی که قصد پایین انداختن مرا از سن داشت!

كد خبر : ۷۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


حقوق سالیانه ی یکی از آموزگاران لرستان، 600 هزار تومان است كه همين مبلغ هم، پس از چند ماه بار واريز مي‌شود. با وجود نامهربانی هایی که بر روزگار آموزگار رفته، برای سوادآموزان، اما"یار مهربان" است

كد خبر : ۷۸۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


رییس كمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در تفکر  دینی ما اقتصاد ابزار است و برای پیشرفت اقتصادی  ما حق نداریم فرهنگ را از بین ببریم.

كد خبر : ۷۸۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵


وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: شهدای ما مرزهای جغرافیایی را درنوردیدند که دشمن جرات و جسارت نکند که به مرزهای ما وارد شوند، ما باید دشمن را به چالش بکشیم و در مسائل فکری و فرهنگی نیز ما باید دشمن را مورد هجمه قرار دهیم.

كد خبر : ۷۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶


پرواز بر بال تهجد، داستان زندگی سربازی در مسیر معرفت وایمان است، پدری مهریان، همسر وظیفه شناس، فرزندی دُردانه که برای دفاع از حریم اهل بیت، پرستویی مهاجر شد و قربانگاه نبل و الزهراء سوریه به وصال حق دست یافت.

كد خبر : ۷۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


رفتارها و پرخاشگری فرزندش تا مغز استخوانش را می‌سوزاند. پسرش گرفتار اوتیسم است. زندگی برایش جهنم شده. اصرار مادر برای بهزیستی هیچ تأثیری ندارد. همین جهنم، تنها دخترش را از او می گیرد.

كد خبر : ۷۸۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


 شاید نام " پدر بلوط ایران" را بسیار شنیده باشید؛ فردی که بیش از 30 سال از عمر خود را بدون هیچ چشم داشتی برای حفاظت از جنگل ها و درختان بلوط صرف کرده است.

كد خبر : ۷۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


آنچه امروزه در بیشتر عروسی‌های ما ایرانی‌ها مشاهده می‌شود در کنار هزینه‌های سرسام آور این سنت حسنه، موارد آلوده به گناه و مزاحمت‌های آن‌هاست که ناراحت کننده‌تر است. این در صورتی است که ازدواج امر مقدسی است که بر اساس آن، زن و مرد به آرامش می‌رسند.

كد خبر : ۷۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


شاید تا همین چند سال پیش، یکی از سخت‌ترین روزها و لحظه‌های زندگی‌ات، آن وقت‌هایی بود که فیلم دوربین عکاسی‌تان را پیش عکاس‌باشی...

كد خبر : ۷۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


مِهر خداوندى از آنِ كسى بادكه فرزند خود را در نيكو شدنش يارى دهد، بدين گونه كه از خطايش درگذرد و براى او دعا كند تا رابطه‏ اش با خدا برقرار باشد.

كد خبر : ۷۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


مسئول بسیج جامعه عشایری کشور از برگزاری کنگره 10 هزارشهید عشایری کشور خبر داد.

كد خبر : ۷۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸


استاندار لرستان گفت: فتیله سیاسی را  پایین بکشیم و از توان افراد از هر جناح و گروهی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان باید استفاده بکنیم.

كد خبر : ۷۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


مولایم...! بی تو دفتر دلمان پر است از مشق های انتظار و من با دلم می خواهم آن روز که می آیی زیباترین مدال ایثار را تقدیم نگاه تو کنم.

كد خبر : ۷۹۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶


شهنار دانستی مادر حامد ولیزاده، منتخب نخست سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، گفت: وقتی پسرم قرائت قرآن داشت فضای منزل را برای او طوری محیا می‌کردم که کسی مزاحم او نشود، از همان ابتدا تا امروز گاهی که پسرم قرآن را قرائت می‌کند اشک از چشمان من جاری می‌شود چرا که قرائت قرآن او برای من بسیار لذت بخش است.

كد خبر : ۷۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


واژگونی تانکرهای نفت کش در پلدختر به سریالی دنباله دار تبدیل شده که هر روز در جاده پلدختر به خرم آباد و پلدختر به اندیمشک اکران می شود.

كد خبر : ۷۹۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


مد روز در سبک اروپایی اواخر دوره قاجار به ایران آمد در زمان سلطنت ناصرالدین شاه به واسطه نفوذ دخترش تاج السلطنه که تحصیل کرده بود و از آزادی زنان ایرانی پشتیبانی می کرد این مسئله تسهیل شد به طوری که می توان تاج السلطنه را اولین طراح مد لباس های ایرانی – اروپایی دانست.

كد خبر : ۷۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


دخترانی را می شناسم که به دخترانه هایشان چوب حراج نزدند

كد خبر : ۷۹۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


مینواصلانی گفت: زن در وراي نگاه ابزاري که غرب توانسته بود، بدون معارض در بيش از يک قرن با یکه تازي آن را به کرسي بنشاند و هويتش را در حد يک ابزار، يک موجود بي خاصيت و صرفا در خدمت سودجويان و منافع مادي شهوت پرستان ، پايين بياورد با نگاه توحيدي امام خميني(ره) توانست هويت خود را بازيافته و آن را پرورش دهد.

كد خبر : ۷۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲


تعداد فرزندانی که برای امام موسی‌کاظم علیه‌السلام ذکر کرده‌اند بین 27 تا 56 فرزند است. به روایت تاریخ، در میان دختران ایشان، که شمارشان کم هم نیست؛ نه‌تنها حضرت فاطمه‌معصومه سلام‌الله‌علیها، که سایر دخترانشان نیز ازدواج ‌نکرده‌اند. در حقیقت باید گفت که ادامه نسل امام کاظم علیه‌السلام از پسران ایشان است.

كد خبر : ۷۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵


فرمانده سپاه لرستان گفت: وقتی خبر موافقت شهید  را برای دفاع از حرم به او دادند شیرنی در بین دوستان پخش کرد.

كد خبر : ۷۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


فرمانده سپاه استان گفت: شهید رضا رستمی مقدم پاسداری خوش اخلاق ، مردم دار، خیر  و انقلابی بودند که خصیصه عمومی همه شهدا است و همه شهدا همین گونه هستند.

كد خبر : ۷۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶


امام خمینی تاکید زیادی بر مبارزه با صهیونیسم و همچنین آزادی فلسطین داشت. چرا مسئله فلسطین دارای چنین اهمیتی در اندیشه های ایشان است؟ فلسطین چه جایگاهی در نظام فکری بنیانگذار جمهوری اسلامی داشت؟

كد خبر : ۸۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


عضو بیت امام در نوفل لوشاتو با اشاره به جعل سند بی‌بی‌سی‌ علیه امام گفت امام خمینی (ره) امریکا را جز به «شیطان بزرگ» و «دشمن اصلی اسلام» خطاب نمی‌کردند و دیدگاه ایشان نسبت به امریکا «اظهرمن‌الشمس» است.

كد خبر : ۸۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


بیماری های خود ایمنی به بیماری هایی گفته می شود که در آن سیستم ایمنی، بافت های سالم بدن را به عنوان یک عامل خارجی فرض می کند و به آن ها حمله می کند.

كد خبر : ۸۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


مسئول دفتر ستاداحیاء امر به معروف و نهی از منکر بانوان استان گفت: بانوان ستون اصلی فرهنگ و انتقال فرهنگ جامعه محسوب می شوند و می توانند نقش تعیین کننده ای در زمینه امر به معروف و نهی از منکر باشند.

كد خبر : ۸۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶


مردم لرستان با آداب و رسوم خاصی که برگرفته از تاریخ کهن این دیار است؛ زیبایی فرهنگ خود را با آیین هایی همچون پختن حلوای شب 21 ماه رمضان و سنت کاسم سادر ماه مهمانی خدا جلوه گر می کنند.

كد خبر : ۸۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸


نوشیدن چای سبز، با توجه به فواید زیاد آن برای بدن بسیار خوب است، اما با توجه به تأثیرات آن آیا در دوران بارداری نیز مجاز است؟

كد خبر : ۸۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹


مسئول دفتر هماهنگی بنیاد ملی حجاب و عفاف استان لرستان گفت: طبق آمار رسمی کشوراستان لرستان  از لحاظ رعایت عفاف وحجاب وجزء سه استان برتر معرفی شده است و لذا این استان در حوزه  عفاف و حجاب  مشکل حادی ندارد .

كد خبر : ۸۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹


ناسا سیاره ای موسوم به «کپلر- 452 بی» کشف کرده است که تا حد زیادی به کره زمین شباهت دارد.

كد خبر : ۸۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


چمران، باعزت زیست، مردانه جنگید و عارفانه شهید شد و مصداق کامل شیران روز و زاهدان شب و نمونه‌ی کامل از خودگذشتگی و ایثار بود و روحی لطیف داشت، عارفی وارسته و عابدی متعبد بود؛ دست نگاشته‌ها و مناجات‌هایش گواه این مدعاست. این عارف رسته از حصار تنگ نفسانیات و قیودات مادی رزمنده‌ای بود در خط مقدم نبرد و فرماندهی توانا که با تدابیر جنگی عملیات‌های بزرگی را رهبری می‌نمود.

كد خبر : ۸۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


«امام حسن مجتبی (ع )»نخستین  فرزند حضرت علی (ع) و بانوی اسلام حضرت زهرا بود که خداوند متعال این فرزند را در شب نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرت به آنها عطا کرد.

كد خبر : ۸۰۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱


بدپوششی و بی حیایی رفتاری چون آتشی است که از سوی زنان و مردان، بر خرمن زندگیشان زده می شود و این در حالیکه است که در تقابلی سخت همدیگر را مقصر و منحرف می دانند.

كد خبر : ۸۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


تجمع زنان در قسمتی از میدان شهر برای پیدا کردن کار، چیزی نیست که هر وجدان بیداری به سادگی بتواند از کنار آن عبور کند.

كد خبر : ۸۰۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


«هدف اصلی از راه‌اندازی گروه‌های تروریستی تکفیری و اقدامات آنها در عراق و سوریه حمله به ایران بود اما قدرت نظام جمهوری اسلامی موجب شد آنها در همان عراق و سوریه زمین‌گیر شوند».

كد خبر : ۸۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶


مادر فرمانده جواد گفت: فرزندم جواد در عید سعید فطر پارسال   بعد از اتمام نماز دستانش را به آسمان بلند گرد و گفت یا رب العالمین عید سال بعد من به شهادت رسیده باشم انشالله .

كد خبر : ۸۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰


برخی از روستاهای شهرستان کوهدشت، یکی از چندین و چند روستای استان لرستان است که هنوز با فهرستی از محرومیت و وعده‌های بر زمین مانده مواجه است و نگاه امید به آینده دارد.

كد خبر : ۸۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳


زنان لر طبق آئین دیرینه در روزهای عزاداری و شب‌های قدر، حلوای نذری می‌پزند و م‍ق‍د‌ار‌ی‌ ‌از این ح‍ل‍و‌ا‌ی‌ ن‍ذر‌ی‌ را به‌عنوان شیرینی عید فطر در جای خنک نگهداری می کنند، شیر زنان لر بر این باور هستند که  این حلوا مقدس است.

كد خبر : ۸۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴


با وجود اینکه در مورد رعایت پوشش اسلامی در دانشگاه‌ها قانون و آیین نامه وجود دارد اما عدم اجرای آن دانشگاه‌ها را دچار مشکلاتی کرده است که در آینده آثار زیان بار آن خود را بیشتر هم نشان خواهد داد...

كد خبر : ۸۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳


رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم‎آباد گفت: در شرایطی که برداشت‎های متفاوتی در دنیای رسانه‌ به خصوص در فضای مجازی در خصوص نامگذاری یکی از پل‎های شهر خرم‎آباد ایجاد شده و متاسفانه دستمایه برخی بحث‌های غیرمنطقی شده است، لازم می‎دانم تمام ماجرا عنوان و قضاوت به مردم سپرده شود.

كد خبر : ۸۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷


کتاب «دلنوشته های بابا زهرا» به قلم مادرش کبری حافظی چندین پیش به چاپ رسیده است و مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت.

كد خبر : ۸۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


جنبش زنان(فمنیست) با احساس ناامنی از تناقضات حاصله از رویکرد های متفاوتِ دینی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بازخورد نگرش اومانیستی خود، تحت تاثیر یک احساس خاص دچار تجلی رفتاری شده که عواقب آن تاکنون دست از دامان این جنبش برنداشته و تغییرات ساختاری برای مواجه با ظلم های که به زنان روا داشته می شده به جای از بین بردن ظلم تبدیل به تغییر ظلم می گردد.

كد خبر : ۸۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


کارشناس مذهبی گفت: سبک به معنی یک روش خاص یک  مفهوم است و برای پیاده  کردن زندگی ایرانی اسلامی،  زنان ما باید حضرت زهرا(س)  را  الگو قرار دهند.

كد خبر : ۸۱۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


عملیات مرصاد پنجم مردادماه 1367  رمز «یا صاحب الزمان (عجل‌الله تعالی وجه الشریف) ادرکنی» برای مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری اشغال شده انجام گرفت  این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد.

كد خبر : ۸۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴


«تحلیل محتوای سریال‌هاي ماهواره‌اي نشان مي‌دهد كه اهداف و نتایج عملكرد اين شبكه‌ها در رابطه با روابط زن و شوهر بدین ترتیب است: نمایش تعارض میان عشق و ازدواج، سرد و بی روح نشان دادن روابط زن و مرد پس از عقد ازدواج، نمایش مشکلات متعدد در رابطه زن و مرد بواسطه ازدواج و انتظارات ناشی از آن، ایجاد شک و بدبینی نسبت به همسر و رواج آن در مخاطبان، عادی سازی و رواج خیانت به ویژه از ناحیه زن نسبت به شوهر، عادی سازی طلاق و قبح زدایی از آن.»

كد خبر : ۸۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵


سبک مدیریت کشور ما که بر اساس اسلام ناب بنا نهاده شده و آرمان‌های والای آن بر دستورات قرآنی و آموزه‌های دینی استوار است، تجمل‌گرایی و دریافت حقوق و مزایای نجومی را نمی‌پذیرد

كد خبر : ۸۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰


حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال 173 هـ ق،  25 سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.

كد خبر : ۸۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


برگزاری جشن سینمایی حافظ با حضور برخی هنرمندان زن با پوشش های نامناسب و زننده، تصاویر تعدادی از ایشان در کنار همسرانشان به صورت گسترده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر و حاشیه ساز گردید.

كد خبر : ۸۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


به راستی استفاده از لباس‌هایی که نه تنها دور کننده نگاه نامحرمان نیست؛ بلکه چشم‌ها را خیره کرده و نگاه را در جستجوی لذایذ جنسی بدن زن به چراگاه شیطان می‌برد! چنین لباسی آیا حجاب است؟

كد خبر : ۸۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۷


با استمرار آتش سوزی ها در شهرستان کوهدشت، داغ بلوطستان و نیروهای مردمی برای خاکسترنشینی جنگل ها تازه شده و فداکار مرد کهنسالی در حین مهار آتش سوزی مراتع از شهرستان کوهدشت بر اثر شدت جراحات سوختگی ناشی از مهار آتش از دنیا رفت.

كد خبر : ۸۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


آتش به روستای کَلسرخ، هجوم می آورد و نیروهای مردمی برای مهار آتش به منطقه می روند؛ اما «رشید نامداری گراوند» در شعله های آتش، جان خود را از دست می دهد و حالا قهرمان محیط زیست نام گرفته است.

كد خبر : ۸۲۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


جدیدا برخی از تولیدی ها لباس های نامتعارف و نوشته دار را یا در لابه لای اجناس فروشگاه ها قرار می دهند و یا به عنوان اشانتیون به آنها هدیه می دهند و این فروشگاه ها هم این اجناس را در مغازه های خود در معرض دید قرار داده و به فروش می رسانند.

كد خبر : ۸۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: الگوی مصرف انرژی در کشور ایران 5 برابر کشورهای اروپایی است.

كد خبر : ۸۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


روزهایی که عباس در سوریه از اسلام دفاع میکرد، مادر مشغول تدارک مراسم جشن عقد او بود. همه ی خریدها را انجام داده و حتی نقل را برای پاشیدن بر سر عروس و داماد مهیا کرده بود . نقلی که نثار پیکر عباس شد.

كد خبر : ۸۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


در قران کریم تاکید شده که زنان مانند دوران جاهلیت تبرج و خودنمایی نکنند، یکی از نمودهای خودنمایی زنان در روزگار امروز دوچرخه سواری است.

كد خبر : ۸۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۴


علی بابایی قاضی دادگستری تهران، با بیان اینکه آسیب‌های ناشی از فضای مجازی یکی از معضلات جدید و در عین حال بیشمار دادگاه‌های خانواده است که در حقیقت این نوع پرونده‌ها به ارتباطات ناسالم در فضای مجازی بر می‌گردد، گفت: قانونگذار ما این نوع تخلفات را پیش بینی نکرده است و به همین خاطر دعواهای ناشی از فضای مجازی در رابطه با زوج‌های جوان از سوی قضات و دستگاه اجرایی نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

كد خبر : ۸۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷


چنانچه بخواهیم در مساله بی حجابی به دنبال مقصر باشیم باید بگویم در این میان همه به نوعی مقصر هستیم و نمی توان تنها یک فرد خاص یا یک نهاد را مقصر جلوه داد، چرا که ما به طاغوت فرهنگی کم توجهی کردیم

كد خبر : ۸۲۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷


مسوول دفتر امور خواهران ستادعالی کانون‎های فرهنگی مساجد کشور گفت: طبق نظر بزرگان، انسان گرفتار روزمرگی با مرگ خلاقیت مواجه است و ابتلای به روزمرگی مانعی در برابر بروز ایده‎های نو است.

كد خبر : ۸۲۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


پروژه تغییر در سبک زندگی زنان ایرانی با برنامه‌هایی مانند «من و تو پلاس»، سریال‌های شبکه جم و برنامه‌هایی مانند آکادمی موسیقی «من و تو» که برای نمونه پوشش ساپورت را ترویج کرد، در نبود برنامه‌سازی موفق داخلی در حال رشد است.

كد خبر : ۸۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹


کیمیا علیزاده در حالی پرچم پر افتخار ایران اسلامی را بر دوش گرفت و مدال برنز مسابقات المپیک را کسب کرد که حجاب اسلامی اش برای ایرانیان از مدال طلا هم بیشتر ارزش داشت و پاسخ محمکی به یاوه گویی کسانی بود که حجاب را محدودیتی برای زنان ایرانی تلقی می کنند.

كد خبر : ۸۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


عده ای در کافه ای نشسته اند و تعطیلات آخر هفته را به خنده و مستی مراوادات دوستانه می گذرانند که کرگدنی از مقابل دیدگانشان می گذرد. عبور کرگدن از میانه شهر برای چند لحظه باعث تعجب شهروندان مشغول خوشگذرانی می شود ولی پس از آن دوباره به خوشگذرانی و زندگی عادی خود بر می گردند.

كد خبر : ۸۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


جوان‌ترین بانوی قالیباف لرستانی از سه سال پیش با راه‌اندازی یک کارگاه برای هشت نفر از جوانان هم استانی‌اش ایجاد شغل کرد.

كد خبر : ۸۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱


معاون مؤسسه تحقیقات حجامت ایران با اشاره به اثبات اثرات درمانی «حجامت» در طب نوین گفت: علت اینکه مردم به حجامت و روشهای طب سنتی روی آورده‌اند، خسته شدن آنها از عوارض دارویی و اثبات قدرت درمان حجامت برای خود بیماران و عموم مردم بوده است.

كد خبر : ۸۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱


هنگامی صفحه حوادث جراید و مطبوعات را رصد می کنیم بیشتر شاهد خودکشی افراد مجردی هستیم که بخاطر بیکاری و افسردگی دست به این عمل وحشتناک می‌زنند.

كد خبر : ۸۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲


مسئول ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر بروجرد گفت: تالاری که در بروجرد اقدام به برگزاری جشن عروسی مختلط کرده بود، تعطیل شده و طی چند روز آینده پلمپ می شود.

كد خبر : ۸۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


ساکنان لرستان سابقه ای بسیار طولانی زندگی کردن در کنار هم دارند؛ این فرایند هویت یابی آنان هزاران سال است که شکل گرفته و اگر دگرگونی صورت گرفته است این دگرگونی برای همه ی آن ها است.

كد خبر : ۸۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


چند نام آشنا و خبرساز، روی وایت برد اتاق دکتر منافی 70 ساله، عضو هفت دوره دولتهای اول انقلاب، نقش بسته است که خودش می گوید: از برخی از این ها خوشم نمی اید، نوشته ام تا مبادا فراموششان کنم.

كد خبر : ۸۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


یک کارشناس مذهبی اعتیاد افراد به دنیای مجازی را عاملی جهت فروپاشی کانون گرم خانواده عنوان کرد و گفت: وقتی اعضای خانواده به فضای مجازی اعتیاد پیدا می کنند؛ از محبت و درک یکدیگر غافل می شوند که این امر زمینه تنش و جدایی را ایجاد می کند.

كد خبر : ۸۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به هزینه‌های گزاف و برنامه‌ریزی‌های فراوان علیه ایمان و اعتقادات مردم گفتند: دشمن از طریق تولید و ترویج شبهات و همچنین تولید محتوای ضد عفت و حیا، به‌دنبال انحراف جوانان مؤمن و سالم از اصل دین و دریدن پرده‌های حیا است و امروز این کار در بستر فضای مجازی انجام می‌شود.

كد خبر : ۸۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶


مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه های لرستان گفت: 50 نوعروس در حال انتظار برای دریافت جهیزیه شعبه خرم آباد مراجعه کردندو 400 نوعروس دیگر در صف  انتظار دیگر شعبات استان هستند.

كد خبر : ۸۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶


برای تک‌تک لحظه‌های زندگی‌ام خط قرمز داشتم؛ حتی وقتی وارد فضای اجرا شدم با این‌که برایم فضایی به‌شدت دوست‌داشتنی بود، همان‌جا برای خودم خط قرمز تعریف کردم که مثلاً پوششم و اخلاقم و منشم چیست و چه مواردی برایم مهم هستند.

كد خبر : ۸۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۹


علائم عدم تعادل هورمونی اساسا در دوران بلوغ و به ویژه در زنان در دوران عادت ماهانه، دوران بارداری، پس از زایمان و در دوران یائسگی تجربه می‌شود.

كد خبر : ۸۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳


یک زوج هنرمند در استان لرستان، در مراسم روز عروسی خود از نمادهای فرهنگ و تاریخ لرستان، برای احیای سنت های کهن این استان استفاده کردند.

كد خبر : ۸۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳


کارشناس اجتماعی گفت: برخی از ما به‌ طورکلی انتظار داریم که دختران در کارها همراهی‌مان کنند و پسران، تنبل و بیکاره باشند، دختران را همیشه تشویق می‌کنیم که به مادران‌شان کمک کنند اما ازپسران، انتظار کمک نداریم .

كد خبر : ۸۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴


کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی می‌گوید: گردشگری منافع بسیاری برای زنان دارد به طوری که فرصت‌های کارآفرینی بسیاری در صنایع دستی، تولید محصولات غذایی و راهنمایی تور ایجاد می‌نماید.

كد خبر : ۸۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۸


رئیس سازمان نشر و آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، گفت: زن مسلمان ایرانی در دوران دفاع مقدس مفهوم الهی و حقیقی خود را به نمایش گذاشت امروز برای حفظ این سیر رو به تعالی، باید کلیه اقشار جامعه با تمام توان تلاش و مجاهدت نمایند.

كد خبر : ۸۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۸


داماد اعدامی که به اتهام قتل خواهرزاده‌اش هشت سال زندانی بود سرانجام با همکاری یک خیر موفق به پرداخت دیه ۲۰۰ میلیونی شد و یک شب مانده به عید غدیر از زندان آزاد شد.

كد خبر : ۸۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۰


بانوی جهادگر دوران دفاع مقدس گفت: واقعا در زمان جنگ، پشت جبهه با خط مقدم تفاوتی نداشت همه چه زن و چه مرد از دل و جان برای میهن اسلامی شان مایه می‌گذاشتند. بیشتر مجروحینی که به عقب آورده می‌شد توسط خانم‌های بسیجی و امدادگر درمان و پرستاری می‌شدند و زنان دیگری هم در امور فرهنگی و خیاطی و آشپزی به رزمندگان اسلام کمک می‌کردند که نقش اصلی و بسیار پررنگی را زنان در دوران جنگ ایفاء کردند.

كد خبر : ۸۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


«پس از آن که آقای روحانی تلاش کرد که آزمایش های موشکی را محدود نماید، سپاه پاسداران نشان داد که هنوز به وظایف خود عمل می کند...»

كد خبر : ۸۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۱


وقتی صحبت از حیا و عفاف می شود ذهن ها خود به خود به حجاب خانم ها کشیده می شود در حالی که مسئله ای که از این حلقه مفقوده فراموش شده مسئله ایست به نام غیرت و تعصب دینی مردانه.

كد خبر : ۸۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳


استاندار لرستان در طول یک سال گذشته همواره از برخورد با مدیران ناکار آمد در لرستان خبر داده و حتی در برخی موارد از کم کاری و ناکار آمدی برخی مدیران هم به شدت انتقاد کرده است که به بررسی روند این موضوع پرداخته می شود.

كد خبر : ۸۴۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳


این زن پس از فریب شیطانی نامزد خواهرش، او را مأمور قتل کرد.

كد خبر : ۸۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


چند شب پیش که می‌خواستم از مسجد به سمت خانه حرکت کنم، وارد خیابان طیب شدم و دیدم دو نفر مرد برای یک زن مزاحمت ایجاد کرده‌اند و برای آن که به آن زن کمک کنم، ماشین را متوقف کرده و از خودرو پیاده شدم .

كد خبر : ۸۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵


پرستاردوران دفاع مقدس گفت: وظیفه زنان در جنگ نرم این است که  جوانان را از لحاظ  اعتقادی آگاه  کنند و مراقب باشند که دشمن از لحاظ اعتقادی بر ما غالب نشود و چرا که دشمن این بار اعتقادت ما را هدف گرفتند.

كد خبر : ۸۵۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵


آن پسر هرزه و بی خانواده فیلمی از وضعیت برهنه و آشفته من در آن خانه کذایی را برایم فرستاد و تهدید کرد که اگر مبلغ سه میلیون به حسابش واریز نکنم تمام عکس و فیلم ها را در فضای مجازی و حقیقی پخش می کند.

كد خبر : ۸۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷


مسئول خواهران بسیج دانشجویی لرستان، گفت: نهضت دخترانه ما زنده ایم" در هفته سوم مهرماه امسال در دانشگاه های استان برگزار می شود.

كد خبر : ۸۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸


کودک یک ساله دورودی تمام عمر خود را با درد و رنج گذرانده است و برای زنده ماندن به کمک خیرین و نیکوکاران نیازمند است.

كد خبر : ۸۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲


حاج منصور ارضی در جمع عزاداران امام حسین(ع) گفت: گریه بر امام حسین(ع) به صورت تصنعی و یا سنتی نیست بلکه به شکل فطری است. چرا که وقتی ما در این دنیا نبودیم ولی جزو مخلوقات بودیم بر امام حسین علیه السلام گریسته ایم.

كد خبر : ۸۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳


دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر لرستان با بیان اینکه گویا دستگاه فرهنگی استان مأمور ترویج منکر و تجاوز به ارزشهای انقلاب است و ضمن تأکید بر لزوم برخورد قانونی با مسببان این بی حرمتی ها از مدیرکل ارشاد استان خواست از مردم و خانواده شهدا عذر خواهی کند.

كد خبر : ۸۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۶


پولی که برای صنایع دستی خرج می‌شود، بلافاصله و مستقیم در جامعه محلی گسترده می‌گردد. این فرصتی است برای جایگزین کردن از کشورهای دیگر که بازار را احاطه کرده‌اند اما نماینده فرهنگ بومی آن کشور نیستند و عموماً کمکی به اقتصاد آن نمی‌کنند.

كد خبر : ۸۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸


یک مبلغ و کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از راه های جلوگیری از آسیب های فرهنگی عزاداری در ایام محرم، تقویت و رونق مجالس و هیأت های خانگی بانوان است. متاسفانه چند سالی است که برخی دختران و زنان ما با ارایش‌های آنچنانی و با قصد سرگرمی و گذراندن وقت، پشت سر موکب های عزاداری مردان حرکت می‌کنند.آیا این عزاداری مورد قبول حضرت زینب (س ) است؟! این موارد از مهمترین آسیب های عزاداری بانوان محسوب می شود.

كد خبر : ۸۵۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۹


 مانور امر به معروف و نهی از منکر ویژه ماه محرم از صبح امروز به مدت دو روز در بروجردآغاز شده است.

كد خبر : ۸۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۰


این زن پس از فریب شیطانی نامزد خواهرش، او را مأمور قتل کرد.

كد خبر : ۸۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲


امیر عباس نوزاد 9 ماهه مشهدی که با ضایعات مغزی به دنیا آمده بود فوت شد، اما این ماجرا سنگ‌محکی بود برای وعده‌ها و عیار‌سنجی صداقت گفته‌های مسئولان، آنها که قول پیگیری و رسیدگی به روند درمان و پرداخت هزینه‌ها امیر عباس را داده بودند اما...

كد خبر : ۸۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


مادر شهید دهه کرامت گفت: زیبایی سجاد طوری بود که همه به او می گفتند یوزارسیف؛واکنون دیگر یوزارسیف من شهید شده و به نزد پروردگارش برگشت انالله و انا الیه راجعون.

كد خبر : ۸۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶


جمعی از طلاب و روحانیون شهرستان خرم آباد طی نامه ای به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان خواستار برکناری مسئول فرهنگ ارشاد لرستان شدند.

كد خبر : ۸۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


در پایان مراسم یادواره شهدای دهه کرامت فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد با مادر شهید امانی دیدار کرد.

كد خبر : ۸۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


کار به جایی رسید که قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از نماینده یونسکو درخواست کرد برای هماهنگی بیشتر، زمینه تربیت ایرانیان را در یونسکو فراهم کند و بعد از آن به کشور باز گردند! براستی چنین اظهاراتی از موضع ضعف و خود کم بینی آن هم از سوی مسئولین کشور چه موضوعیتی دارد؟! آیا اجازه دسترسی یونسکو به اطلاعات آموزشی و تربیتی فرزندانمان را نمی توان مصداق کامل نفوذ در حوزه فرهنگی، آموزشی و علمی دانست که بارها و بارها در فرمایشات و هشدارهای مقام معظم رهبری مورد انذار قرار گرفته است!

كد خبر : ۸۶۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸


یکم آبان سالگرد شهادت حاج سید مصطفی خمینی است، «مرگ مشکوکی» که انقلابیون آن را شهادت نامیدند و مراسم چهلم آن زنجیره‌ای از اعتراضات را رقم زد که به انقلاب بهمن 1357 انجامید.

كد خبر : ۸۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱


مدیر کل پزشکی قانونی لرستان گفت: طی 6 ماه اول امسال 102 پرونده تقاضا برای صدور مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی لرستان تشکیل شده است در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل 85 مورد بوده است.

كد خبر : ۸۶۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳


امروزه مفهوم جاسوسی بسیار تغییر کرده، شاید دیگر کمتر به حضور فیزیکی یک مامور مخفی برای چندین سال در یک کشور باشد.

كد خبر : ۸۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳


سازمان بسيج دانش آموزي استان لرستان در  روز برگزاری طرح نهضت ما زنده ایم، بیانیه اي را صادر كرد.

كد خبر : ۸۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴


 بنابر گفته مسئولان ذی ربط زمان گفت وگو در بین خانواده های ایرانی به ویژه در بین همسران به یک ربع در شبانه روز کاهش یافته است. بین والدین و فرزندان که باید بیشترین دقایق گفت وگو وجود داشته باشد شاهد کمترین گفت وگوهای چهره به چهره هستیم، حتی دانشگاه ها هم در این عرصه عقب نیفتاده و دیگر دانشجویان زانوی تلمذ در برابر استاد نمی زنند و پشت میزها به هر شکل که دوست داشته باشند سر کلاس مجازی حاضر می شوند. آن وقت هست که این پدیده نامبارک یعنی زندگی مجازی پیامدهایی غیرقابل جبران را به وجود می آورد.

كد خبر : ۸۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴


بانی مجلس عزاداری امام حسین(ع) با اشاره به برگزاری مراسم های خاص در ختم روضه اش می گوید: در یک مراسم خاص به نام گلریزان به حضرت علی اصغر(ع) متوسل می شویم.

كد خبر : ۸۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


چوقا در واقع این لباس ،كت دراز و بي آستيني است که در استان هاي لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختياري، کهگیلویه و بویر احمد ،گيلان و برخي از نقاط پشتكوه در استان اصفهان به صورت عبا روي لباس هاي ديگر خود مي پوشند.

كد خبر : ۸۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


یک مدرس دوره‌های پیش از ازدواج، تعهد و علاقه را دو بازوی مهم در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شبکه‌های مجازی برشمرد و افزود: وقتی زن و شوهری به هم علاقه مند هستند و از احساس با هم بودن رضایت کامل دارند و در کنار این علاقه به هم تعهد اخلاقی داشته باشند دیگر لزومی نمی‌بینند که وقت خود را صرف اموری کنند که نه تنها هیچ منفعتی ندارد بلکه بسیار هم آسیب رسان است.

كد خبر : ۸۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲


گرایش به پوشش و عفاف یک گرایش فطری در میان زنان و مردان است، اما میزان و شکل آن رابطة مستقیمی با اخلاق و فرهنگ جوامع داشته و دارد، اسلام نیز برای حجاب ظاهر حدود و شرایطی را قرار داده است که در این مقاله سعی در بررسی و تحلیل این موضوع مهم در جامعه اسلامی کرده ایم.

كد خبر : ۸۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۴


آیا چون دزدان میلیاردی در جامعه وجود دارند پس کیف قاپ ها را رهایشان کنیم؟ یا چون در جامعه قاتل وجود دارد، ما مجاز هستیم که مثلا دست یک نفر را بشکنیم؟ شاید یک کیف قاپی، در کل جامعه تأثیری نداشته باشد اما برای همان یک نفری که مالش را از دست داده بسیار رنج آور خواهد بود.

كد خبر : ۸۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۶


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: آمریکا و اروپا باید بدانند ملت ایران به آمریکا و اتحادیه اروپا اجازه تأسیس لانه جاسوسی و مرکز اختلاف‌افکنی در داخل کشور را نخواهند داد.

كد خبر : ۸۷۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸


کارشناس مذهبی گفت: گرچه سعادت نداشتیم در پیاده روی اربعین  حسینی (ع) حضور داشته باشیم ولی خدمت کردن به زائرین  هم کمتر از زیارت نیست و این خدمت در این موکب  قابل وصف نیست و این خدمت  را با کلام نمی توانیم بازگو کنیم.

كد خبر : ۸۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹


همزمان با پنجمین روز از هفته بسیج مراسم عطر افشانی و غبار روبی قبور مطهر شهدای لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۸۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴


فرشته روح افزا در نشست "خشونت علیه زنان" با ارائه تصاویر دلخراشی از حملات صهیونیستی به کشورهای غزه، یمن، سوریه و عراق گفت: چرا در این روز که به نام خشونت علیه زنان است از حقوق این افراد صحبت نمی شود؟ چرا در گروه های نارنجی این مسائل دیده نمی شود؟ شکنجه ای که به کودکان در غزه، سوریه، عراق و افغانستان می شود، چرا خشونت محسوب نمی شود؟

كد خبر : ۸۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


هرگاه باری تعالی خواست به کسی خیر دهد او را عفیف می کند. این مساله حجاب و محرم و نامحرم و نگاه کردن و نگاه نکردن، همه به خاطر این است که قضیه عفاف دراین بین سالم نگاه داشته شود. اسلام به مساله عفاف زن اهمیت می دهد. البته عفاف مرد هم مهم است عفاف مخصوص زنان نیست مردان هم باید عفیف باشند.

كد خبر : ۸۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۰


اسلام زن را بعنوان مسئله مهم زندگی و متمم حیات انسانی در مسائل اجتماعی، اخلاقی و قانونی خود جا داده و او را به عنوان عضو موثر جامعه دانسته است.

كد خبر : ۸۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲


زناني كه دشواري‌ هاي ازدواج و زندگي مشترك را به سبب خودكفايي مالي يا هر دليل ديگر تحمل نمي ‌كنند، فضيلت هاي بزرگي را از دست مي ‌دهند كه جبران ‌پذير نيست.

كد خبر : ۸۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳


اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس توانستند موافقت برخی از مراجع را برای تغییر قانون و افزایش سن ازدواج دختران کسب کنند.

كد خبر : ۸۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۷


زمانی که اهمیت کافی به صنایع دستی بومی در لرستان داده نشود آن‌ها به سمت کلیشه‌های بی‌معنا، نمونه‌های ارزان قیمت یا تقلیدی حرکت می‌کنند.

كد خبر : ۸۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت با تشریح تصور غلط خانم‌ها درباره سقط جنین گفت: برنامه ریزی برای جلوگیری از سقط‌های غیرقانونی صرفاً در دست وزارت بهداشت نیست و نیاز است مراجع دینی و حوزه‌ها نیز از لحاظ فرهنگی کار کنند.

كد خبر : ۸۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


آرایش اصلی و آراستن حقیقی انسان، از باطن شروع می شود که در صورت دسترسی به کمالات باطنی و سلامت قلب و پاکی درونی، منتج به نتایج عالی تری خواهد شد که خود مکمل آرایش ظاهر نیز هست.

كد خبر : ۸۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: اوج بصیرت مردم  در ماجرای فتنه 88 بود که با حضور خود در راهپیمایی  9 دی  به نمایش گذاشتند.

كد خبر : ۸۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹


 نام اولین شب زمستان یا شب یلدا در زبان لری را « اول قاره »  می‌نامند، این شب در لرستان با آیین سنت‌های کهن و بومی برگزار می‌شود.

كد خبر : ۸۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۳۰


بانوی فعال فرهنگی طی اقدامی قابل تحسین در جهت گسترش فرهنگ حجاب در جامعه به مشتریان بی بضاعت با اقساط بسیارپایین چادر ارائه می دهد.

كد خبر : ۸۸۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱


هستند کسانی که از سنت مهریه برای نهادینه کردن یک فرهنگ مثبت و دوستانه در جامعه استفاده می کنند و به جای نگاهی خودخواهانه به این آیین و درخواست مهریه مادی، مهریه ای معنوی انتخاب می کنند.

كد خبر : ۸۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۲


اگر بزرگواری همچون عیسی(ع) زندگی خود را در مسیر منجی بشریت صرف کردند و حتی قوای خود را در این راستا به کار گرفتند، ما نیز زندگی خود را در این مسیر صرف کنیم که اگر غیر از این باشد، ما صرفاً به انبیاء(ع) اعتقاد پیدا کرده‌ایم نه ایمان.

كد خبر : ۸۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵


 مدیر یکی از آرایشگاه های شهر خرم آباد گفت:اتحادیه صنف آرایشگران هیچ گونه مدرکی را برای انجام تاتو به آرایشگران صادر نکرده و لذا انجام هر گونه فعالیت در این زمینه غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

كد خبر : ۸۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش‌وپرورش لرستان گفت:در مراکز یادگیری محلی که در استان احیا شده است به آموزگاران نهضت سواد آموزی در کنار  آموزش سواد و خواندن،  مهارت سبک زندگی  اسلامی ایرانی آموزش اده می شود.

كد خبر : ۸۹۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


مادر شهید حسین غلام کبیری می گوید: « من تا جایی که توانسته ام در راهپیمایی ها چه قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردم، اما روز 9 دی من با قاب عکسی که از حسینم در دست داشتم اولین نفر در صف اول راهپیمایی بودم، بعد از شهادت فرزندم، بچه های محل همه عضو بسیج شدند. این یعنی راه حسین همچنان ادامه دارد...

كد خبر : ۸۹۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷


رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به اینکه قوانین ما همچنان با عدالت جنسیتی فاصله دارد، گفت:دولت‌ها در برابر مسئولیت‌های اختصاصی خود در برابر زنان بی‌تفاوتند.

كد خبر : ۸۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸


امام موقت جمعه خرم آباد گفت: ۹ دی معجزه گری ایمان مردم به منصه ظهور گذاشت  و قوی ترین و آخرین ضربه محکمی را به دشمنان نظام اسلام وارد کرد.

كد خبر : ۸۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰


این روزها مخلوقات باوفایی که روزی نجس محسوب می شدند و فقط در خدمت آسایش انسان ها بودند، بازیگر مهمی در زندگی برخی از ایرانی ها شده اند. اگر تا چند سال پیش فقط دختران و پسران پولداری که والدینشان هوای اروپایی زیستن داشتند، در آغوش خود سگ نگهداری می کردند؛ امروزه در خیابان های پایین شهر هم جولان سگ ها در آغوش جوانان بدجوری خودنمایی می کند؛ سگ هایی که قیمتشان از چند هزار تا چندین میلیون تومان هم می رسد.

كد خبر : ۸۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳


مهم‌ترین هدف شبکه‌های ماهواره‌ای، هدف قرار دادن خانواده‌هاست. این شبکه‌ها برای تمام اعضای خانواده، برنامه تولید و پخش می‌کند.

كد خبر : ۸۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴


امام جمعه الشتر غفلت متولیان فرهنگی را عامل افزایش معضلات اجتماعی همچون بی‌حجابی عنوان و بیان داشت: متولیان فرهنگی، کجای کار هستند؟ متأسفانه باید گفت که گرفتار شدن مدیران در روزمرگی باعث شده تا به مطالبات جامعه پرداخته شود.

كد خبر : ۸۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۷


عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا زمانی که مسئله اشتغال در جامعه به خصوص برای مردان حل نشود، نمی‌توان به حل و رفع معضلات و چالش‌هایی نظیر طلاق، اعتیاد، کارتن خوابی، کودکان کار و یا زنان روسپی امیدوار بود.

كد خبر : ۸۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


بنای اصلی زوجین بر پاکی و تقوا نهاده شده است. این پاکی شامل رفتارها و گفتارهای نیکو، برکناری از عوامل ریا و فریب و سایر اصول اخلاقی و انسانی است. باید توجه داشت که تقوا برای یک زن شرافتمند امری ضروری است; زیرا زن و شوهر سرمایه اصلی شان اسلام است و اساس اسلام نیز تقوا و خودنگه داری،

كد خبر : ۹۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


حجاب و عفاف موضوعی فراموش شده در دانشگاه های بروجرد شده و آنچه امروز در دانشگاه دیده می شود دانشجویانی با پوشش های نامناسب و آرایش های غلیظ است که وارد محیط آموزشی می شوند و بدحجابی بیداد می کند.

كد خبر : ۹۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴


مسئولان متوجه باشند که خطر نفوذ از طریق آژانس‌های سازمان ملل به مراتب بیشتر از سفارت کشورهای غربی است، چرا که برای این کار از مواهبی چون حساسیت کمتر نهادهای امنیتی، پیاده نظامی آماده و دسترسی‌هایی بی‌حد برخوردارند؛ مواهبی که هیچ سفارتی ندارد.

كد خبر : ۹۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵


دشمن این روزها تلاش دارد تا در جنگ نرم به وسیله شبکه های ماهواره فکر جوانان را منحراف کند و بدحجابی را ترویج دهد و در این میان غفلت متولیان حجاب و عفاف به خوبی دیده می شود.

كد خبر : ۹۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱


رضا شاه پهلوی از 12 خرداد تا 14 تیر 1313 سفری به ترکیه نمود بسیاری از رجال اهمیت این سفر و آثار آن در سرعت بخشیدن به روند تجددخواهی و کشف حجاب اشاره کرده اند. رضاشاه در نطق ضیافت شام آتاتورک، سیاست های اسلام زدایی وی را عامل اساسی پیشرفت کشور ترکیه برشمرد.

كد خبر : ۹۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳


سقط جنین ازمنظر الهیات اخلاقی با برگزاری کرسی ترویجی، عرضه و نقد ایده علمی از سوی استادهای حوزه علمیه و با حضور بانوان طلبه روز دوشنبه در قم بررسی شد.

كد خبر : ۹۱۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


کنار تخت پدری که حالا دیگر سال هاست بی هیچ حرکتی به فراتر از سقف ها خیره شده ؛ ایستاده است و می گوید دلم برای خنده های پدر تنگ شده کاش فقط برای لحظه ای لبخند دوباره اش را می دیدم.

كد خبر : ۹۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


با رونق گرفتن مُد و مُدگرایی که تاریخچه آن در ایران به 85 سال پیش - 1931 میلادی- بر می گردد، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مفهومی جدیدی تحت عنوان « مُداسلامی یا فشن اسلامی» پا به میدان پوشش و آرایش مردم گذاشت که حامیان این پدیده آن را رشته ای هنری – ترکیبی از هنر و جذابیت - با حضور مدل زنده ایرانی، تعریف می کنند که اصول حرفه ای مدلینگ را با قوانین و ضوابط اسلامی و ملی رعایت می کند

كد خبر : ۹۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱


وقتی مادر بیرون می رود و بچه شیرخواره در بازی های بچه گانه خود بدون توجه به عاقبت شیطنت های خود به طرف زغال های آتش گرفته می رود و داغ سنگینی را بر پیشانی خود می گذارد که تا بزرگسالی حسرت آن روز را می خورد.

كد خبر : ۹۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱


پدر، به این روزها که فکر می‌کند ناگهان می‌گوید: الان هم در خانه‌ای موقت ساکن هستیم، اگر صاحب‌خانه، خانه‌اش را بخواهد، تکلیف مهتاب چه می‌شود؟

كد خبر : ۹۱۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲


چند روزی است که اسفند از راه رسیده، آخرین ماه زمستان، کم کم صدای پای بهار به گوش می رسد، بهاری که همه به استقبال آن می روند و یکی از رسوم در آستانه نوروز تمیز کردن منزل و خانه تکانی است.

كد خبر : ۹۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


زبان جزء جدایی‎ناپذیر زندگی بشر است؛ آدمی در قالب و زنجیره زبان به تفکر و اندیشه می‎پردازد، با زبان ارتباطات اجتماعی‎اش را برقرار و تنظیم می‎کند، در قالب زبان احساسات و عواطفش را بروز داده و موجبات آرامش و نشاط خویش و اطرافیانش را فراهم می‎آورد.

كد خبر : ۹۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین فرمودند: اولویّت نخست جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان، یعنی موضوع فلسطین و ایجاد فضای همدلی برای تحقّق هدف والای حمایت از مردم فلسطین و مبارزات حق‌طلبانه و عدالت‌جویانه‌ی آنان است.

كد خبر : ۹۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


مناسبات و اهداف اقتصادی جامعۀ غرب، پس از انقلاب صنعتی بر پایه اقتصاد و سودآوری بیشتر، استوار شده بود. در آن زمان، سرمایه‌داران کارخانه‌های بسیاری برای تولید درآمد تأسیس کرده بودند و به نیروی انسانی ارزان ـ که از مهم‌ترین مؤلفه‌های کسب سود است ـ نیاز داشتند. کودکان و زنان ارزان‌ترین نیروهای کار بودند. در چنین شرایطی سرمایه‌دار غربی برای به دست آوردن کارگر ارزان مقدمات کار را فراهم کرد.

كد خبر : ۹۱۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح لرستان گفت: مدیری که در یک سازمان برخورد ناشایست با آمران به معروف و ناهیان از منکر را در دستور کار خود قرار داده و یا اجازه اجرایی شدن این فریضه را ندهد تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

كد خبر : ۹۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴


 کارشناس مسائل اقتصادی کشور گفت: زنان می توانند نقش پررنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی داشته باشند و  بوسیله  ابزار های اطلاع رسانی سطح توانمندی خود را در زمینه اقتصاد مقاومتی نشان دهند .

كد خبر : ۹۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷


اواخر تیرماه سال 95 بود که معاون وزیر بهداشت در یک نشست دولتی، خبر از تشکیل ایجاد مراکز بهداشتی برای زنان روسپی را داد.اولین سوالی که درباره اظهارات وی به ذهن متبادر می شود این است که آیا براستی قرار است شغل "فاحشگی" در کشور به رسمیت شناخته شود؟! یعنی هر زنی می تواند این شغل را برای خود برگزیند و به کسب درآمد مشغول شود و هر بار هم با مراجعه به چنین مراکزی از سلامت خود مطمئن شود!

كد خبر : ۹۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷


فرهنگ بدحجابی مانند چاقویی دو لبه ای برای زنان عمل کرده و آنان را دائم در جنگی علیه خانواده به جان هم انداخته است و خود غافل از آن هنوز برای خرید چند دقیقه‌ای از فروشگاه محل ساعتی را پشت میز آرایش می‌گذرانند تا علاوه بر دل خود! برای رهگذران نیز متناسب با سلیقه و مد امروزی آرایش کرده باشند. به نظر می رسد برخی از زنان نه برای داشتن ظاهری آراسته و نه برای دل خودشان که برای تحریک جنس مخالف پا به خیابان ها می گذارند و فستیوال خیابانی از بدپوششی را به نمایش می گذارند.

كد خبر : ۹۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹


رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.

كد خبر : ۹۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹


در عصر حاضر یکی از مسائلی که مادران به عنوان اولین و مهم‌ترین مربی فرزندانشان با آن روبرو هستند چالش‌های ویژه تربیتی دخترانشان است؛ این مسأله زمانی مهم‌تر جلوه می‌کند که بستر تربیتی دختران را که جامعه است در کنار وسایل ارتباطی جدید که هر کدام به نوبه خود می‌توانند تأثیرات زیادی در آگاهی‌های دختران و به دنبال آن ایجاد توقعات مختلف بگذارد، قرار دهیم.

كد خبر : ۹۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴


معمولا بزرگ‌ترین دغدغه‌ی افراد، بخصوص خانم‌ها، این است که فرمولی طلایی برای جوان ماندن پوست صورت خود پیدا کنند و طراوت و شادابی دوران جوانی‌شان را حفظ کنند.

كد خبر : ۹۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۵


رئیس دادگستری بروجرد گفت: بروجرد در استان لرستان رتبه اول را در طلاق دارد که نیاز است برای کاهش آمار نگران کننده طلاق برنامه ریزی صورت گیرد.

كد خبر : ۹۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶


فمنیسم در ایران مورد تنش و بحث‌های گوناگونی قرار گرفته است و برخی از نویسندگان و چهره‌های سیاسی در این مورد مبحث‌های مختلفی نقل کرده‌اند. در ایران بیشتر رویکردهای فمنیستهای تشابه گرا مورد توجه و تبلیغ قرار گرفته است و رویکردهای فمینیستی تفاوت گرا شبیه اخلاق مراقبت، فمینیسم طرفدار خانواده، فمینیسم اجتماعی، فمینیسم مادرانه کمتر مورد توجه بوده‌اند.

كد خبر : ۹۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷


بیداری یک جامعه اسلامی از بیداری فرزندان آن جامعه و از تمام عناصر تشکیل‌دهنده آن آغاز می‌شود و اگر به ساختار جامعه خویش نگاهی بیندازیم حتماً درخواهیم یافت که همانا خانواده عنصر تشکیل‌دهنده واقعی همه جوامع است و نیز می‌دانیم که زن دریچه اطمینان خانواده است.

كد خبر : ۹۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۰


یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در رفتار و فرهنگ جامعه، مسأله کنترل و نظارت اجتماعی است. اصل کنترل اجتماعی مفهومی مهم در جامعه شناسی است. امروزه دانشمندان غربی به ویژه اندیشمندان اجتماعی، به طور جدی آن را مطرح و پیگیری می کنند و در سه دهه اخیر مسأله کنترل اجتماعی بسیار جدی در حوزه فکر و اندیشه صاحب نظران تعقیب می شود.

كد خبر : ۹۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضاییه، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و فرا رسیدن عید نوروز با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان موافقت کردند.

كد خبر : ۹۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴


سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی استان در فصل بهار ۹۶ با همکاری استانداری خبر داد.

كد خبر : ۹۲۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱


محسن رضایی در نامه‌ سرگشاده‌ای به حسن روحانی، مباحثی را در خصوص عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی و اقتصاد مطرح و از دوگانه جنگ و ضد جنگ مطرح شده در ادبیات اخیر رییس جمهور انتقاد کرد.

كد خبر : ۹۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱


استان لرستان بواسطه داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد و متعدد دارای ظرفیت های بی بدیلی در حوزه گردشگری است.

كد خبر : ۹۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


روحانی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از بیانات راهگشای ‏معظم‌له در نخستین روز سال نو که مایه دلگرمی همه خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد، قدردانی کرد.

كد خبر : ۹۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


بروجرد- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد بازدید کرد.

كد خبر : ۹۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: :نام‌گذاری سال که  نیاز اصلی کشور یعنی اقتصاد، اشتغال و رفع بیکاری در جامعه است لذا تحقق شعار سال با انتخاب فرد اصلح در انتخابات اتفاق می افتد.

كد خبر : ۹۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۱


مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام شیخ بابایی با حضور جمعی از مسئولین استانی در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.

كد خبر : ۹۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶


ترسیم زنان در فیلم های تازه تولید، گویای آن است که بازنمایی خانواده و به طور خاص زن در سینمای ایران، درحال انحراف از معیار است و به یک بازنگری و آسیب شناسی جدی نیاز دارد.

كد خبر : ۹۳۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


مسئول سازمان و گردشگری راهیان نور سپاه استان گفت: استقبال خواهران نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر بوده است و ما به حمد الله توانستیم تعدا د 9 هزار وسیصد و پنجاه نفر خواهر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام کنیم.

كد خبر : ۹۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴


خانم مولاوردی! در راستای بندهای مختلف سیاست های کلی خانواده چه کردید؟ کدام یک را در دستور کار خود قرار داده اید و برای تحققش تلاش کرده اید؟ مثلا در محور قرار دادن خانواده در قوانین و مقررات، نفی تجرد در جامعه، فرهنگ سازی و تقویت تعاملات اخلاقی، ایجاد بیمه خاص بیوگان و زنان سالخورده و بی سرپرست، ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان ، تحکیم خانواده از طریق نقش مادری.

كد خبر : ۹۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶


داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: بیمه زنان خانه‌دار حتماً باید اجرایی شود و همچنین بیمه زنان روستایی و عشایری حتماً باید اجرایی شود.

كد خبر : ۹۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱


خیانت همواره در سایه سار ارتباط دهی مستقیم با جنس مخالف نیست. خیانت حتی ناخواسته و بواسطه همین صفحاتی که برای کودکان ساخته می‌شود به وجود می‌آید.

كد خبر : ۹۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲


ماجرای بعثت حضرت پیامبر، با نقل‌های متفاوتی روایت شده است.

ماجرای بعثت حضرت پیامبر، با نقل‌های متفاوتی روایت شده است.

كد خبر : ۹۳۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۵


رئیس سازمان تأمین اجتماعی استان لرستان گفت: شهرداری بروجرد با حدود ۵۰ میلیارد تومان بدهی، بدهکارترین شهرداری استان لرستان به سازمان تأمین اجتماعی است.

كد خبر : ۹۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶


صنایع دستی، چیزی بیش از یک سوغات است و بخش پویای دنیای امروز گردشگری به شمار می‌آید اما متأسفانه باید گفت صنایع دستی لرستان وارد زندگی روزمره نشده است و این اقلام به صورت اشیای لوکس استفاده می شود.

كد خبر : ۹۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳


کار اورژانس اجتماعی تلفیقی از مداخله در بحران‌های فردی چون خودکشی، خانوادگی مثل خشونت علیه همسران و اجتماعی مثل کودک‌آزاری و کمک به زنان و دختران فراری و بدون پناهگاه است.

كد خبر : ۹۴۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵


طبق چه استدلالی مسئولین می‌توانند توجیه کنند متعهد به اجرای سندی شوند که شعارش «دگرگون ساختن جهان ما» است یعنی ما بعد از گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی باید کمک کنیم تا جهان مطابق میل غربی‌ها دگرگون شود!؟ و این موضع یعنی پذیرش چشم و گوش بسته اهداف توسعه پایداری اگر جوابگوی نیازهای جامعه بود امروز این‌گونه شاهد متلاشی شدن بنیان خانواده در غرب نبودیم که بخواهیم نسخه‌های ورشکسته آن را برای خانواده‌های ایرانی بپیچیم.

كد خبر : ۹۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: معلم نقش حیات‌بخشی دارد و حیات جامعه به معلم بستگی دارد، علم و معلم وسیله‌ای هستند برای ارتباط انسان باخدا چراکه معلم  است که انسان را به معراج می‌رساند.

كد خبر : ۹۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸


نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برخی با «سایه جنگ» هم تجارت می‌کنند، گفت: در دولت کار و کرامت وزیر زن هم خواهیم داشت.

كد خبر : ۹۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰


رئیس جمهور آینده هر که باشد، باید گوش به امر ولایت باشد و بس، چرا که مردم ما ثابت کرده اند با مسئولی که در خط انقلاب و امام و رهبری نباشد، عقد اخوت نبسته اند! رئیس جمهور آینده هر که باشد، باید با فساد و رانت و ویژه خواری در عمل مبارزه کند حتی اگر دامنه اش در نزدیکان و کابینه اش باشد.

كد خبر : ۹۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۳۰


دوستی های اجتماعی کلاه گشاد شرعی ست که در خود سنت های زیبای انتخاب همسر، حرمت آشنایی پسر و دختر و بسیاری از مناسبات فرهنگی اجتماعی ما که بر پایه سنت های ایرانی –اسلامی ست از بین می برد و دختر و پسر را به قهقرایی می کشاند که جوانان غربی در آن دست و پا می زنند؛ مردابی که مملو از جسد خانواده های متلاشی شده است.

كد خبر : ۹۴۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۳۱


معاون سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به اینکه طرح برابری جنسیتی مورد نظر سازمان ملل در سطح منطقه در حال اجراست اعلام کرد: ریاست نهاد زنان سازمان ملل با رأی گیری مخفیانه به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران اعطا شده تا با استفاده از مقبولیت ایران در منطقه اهداف برابری جنسیتی دنبال شود.

كد خبر : ۹۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه طبق قانون باید مستمری مددجویان ۳ برابر می‌شد، گفت: امیدواریم دولت این روند را اصلاح کند.

كد خبر : ۹۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹


دشمن به فکر خدشه‌دار کردن از راه زر و زور، تزویر، نفاق و هجمه فرهنگی است و تنها راه مقابله با هجمه دشمن ، بصیرت و تربیت فرهنگی است.

كد خبر : ۹۵۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳


معاون تدوین رصد و پایش شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده پذیرش سند ۲۰۳۰ را باعث خدشه‌دار شدن اقتدار ایران در منطقه دانست و گفت: با قبول این سند باید ریز گزارش فعالیت‌هایمان را به سازمان ملل بدهیم و طبق خط و مشی آن‌ حرکت کنیم.

كد خبر : ۹۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که یکی از تروریست‌ها زنده دستگیر شده و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است.

كد خبر : ۹۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸


مدیرکل تامین اجتماعی استان لرستان از برقراری بیمه بیکاری برای ۳ هزار و ۱۰۰ کارگر در سطح استان لرستان خبر داد.

كد خبر : ۹۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰


چه در عرصه فرهنگی و چه در عرصه ی امنیتی و نظامی، کشور نیازمند صدای واحد است، نیازمند اقتدار و مقاومت است، اقتداری بر خواسته از اسلام علوی و به تعبیر حضرت امام اسلام ناب محمدی(ص). در سایه ی این اسلام است که استکبار و فرزندانش- التقاط و التحاد- نابود می شود و گرنه با خوانش هایی مانند اسلام رحمانی و اسلام مذاکره چیزی جز خسارت محض نصیب مان نمی شود.

كد خبر : ۹۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۴


در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایشان را زیاد دیده‌ایم، اما کمتر از روزمرگی‌ها و زندگی‌شان شنیده‌ایم، زنان نینجاکار می‌گویند که صبورترین و آرام‌ترین آدم‌هایی هستند که دیده‌اید!

كد خبر : ۹۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۳۱


حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای  است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۹۶۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰


عضو کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران گفت: حج  یک فریضه واجب است که باید به هر صورتی البته با شرایط حفظ کرامت و عزت  و جان حجاج  انجام بگیرد،حج مال سعودی ها نیست خانه خداست و همه مسلمانان  خواه خارج و داخل از مکه در حضور خانه خدا مساوی هستند.

كد خبر : ۹۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵


با وجود این که از زمان اجرای تئاتر موهن در هفته دفاع مقدس موج عظیمی از انتقادات، واکنش ها و بیانیه ها ازسوی طیف ها و اقشار مختلف بر روی درگاه های خبری مبنی بر محکومیت آن منتشر شد اما بعد از گذشت 10ماه هنوز کوچکترین برخوردی با مسببان آن صورت نگرفته است.

كد خبر : ۹۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸


امام جمعه موقت خرم آباد گفت: گرامیداشت راه شهدا فقط به تجلیل از اسم شهدا نیست بلکه ادامه دادن آرمان و راه شهداست، راه شهدا و زندگی کردن دراه شهدا همان اسلام است و زنده نگه داشتن اسلام به عملکرد درست ماست.

كد خبر : ۹۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: به مناسبت سالروز حضرت معصومه (س) و روز دختر در سراسر استان همایشی تحت عنوان همایش گوهر علم و عفاف برگزار می شود.

كد خبر : ۹۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲


کارشناس مذهبی گفت: نامگذاری روز دختر در سالروز ولادت با سعادت کریمه اهل بیت فاطمه معصومه (س) نشان عظمت و عزت آنها است بنابر این دختران ایران زمین زندگی کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

كد خبر : ۹۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳


استاندار لرستان از راه‌اندازی مرکز ناباروری با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان لرستان خبر داد.

كد خبر : ۹۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳


مدیر فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور همزمان با روز دختر در اشاره به الگوی سوم زنان جهان گفت: به اعتقاد من، 90 درصد معیارهایی که مقام معظم رهبری برای الگوی سوم مطرح کردند، در جریان تربیت دختران جامعه است و اگر ما از این موضوع غفلت کنیم نمی توانیم امیدوار باشیم که بعد از شکل گیری خانواده و ازدواج دختر ما، الگوی سوم داشته باشیم.

كد خبر : ۹۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴


اهمیت فرزندآوری آنقدر زیاد است که بخش مهمی از کتابهای معتبر روایی را به خود اختصاص داده است. صدها روایت مخصوص اهمیت فرزندآوری، نام گذاری، تربیت، عقیقه، حقوق، دعاها و... در کتب روایی از معصومین (ع) نقل شده است. با نگاهی به این روایات ضرورت توجه بیشتر به موضوع «فرزند» روشن می گردد

كد خبر : ۹۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴


زبان محاوره فارسی‌ام ضعیف است و فکر نمی‌کنم بتوانم فارسی اجرا کنم. برای مجری‌گری باید زبان کاملتر باشد و باید به کلاس‌های زبان فارسی بروم.

كد خبر : ۹۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۸


خدام حرم امام رضا (ع) از اول دهه کرامت سفر خودشان را در سراسر ایران اسلامی آغاز کردند و لطف و عنایت امام رئوف حضرت رضا (ع) به استان ما هم ماموران خودش را به خرم آباد فرستاد و خدا را شاکریم که امام رضا (ع) نگاهش را از ما دریغ نکرد.

كد خبر : ۹۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴


زنگ های تفریح حال و هوای بوفه های مدارس دیدنی است، گاهی میان وعده هایی در بوفه ها عرضه می شود که سلامتی دانش آموزان را تهدید می کند و توجهی به ممنوعیت فروش مواد خوراکی مضر مانند ساندویچ و چیپس نمی شود.

كد خبر : ۹۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷


دو دختر نوجوان ایرانی با ثبت رکوردی تاریخی، برای نخستین بارمقتدرانه قهرمان جهان می شوند، اما کاربران شبکه های اجتماعی از توییتر و اینستاگرام گرفته تا تلگرام و ... که گاه برای کشف حجاب یک بازیگر یا بی حجاب بودن یک ورزشکار رکوردی بی سابقه از بازدید به راه می اندازند این بار سکوت عجیبی در پیش گرفتند.

كد خبر : ۹۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸


عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر ضرورت تعامل بیش‌تر مجلس شورای اسلامی با نهادهای مدنی و سازمان‌های مردم نهاد گفت: نهادهای مدنی سبب یکپارچگی اجتماعی می‌شوند.

كد خبر : ۹۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


تصدی 30 درصدی پست های مدیریتی، حضور زنان در ورزشگاه ها، حمایت از فیلم هایی که به بزرگنمایی خشونت علیه خانواده می پردازد، از پر رنگ ترین اقدامات در پرونده ی معاون تازه نفس اما کهنه کار رئیس جمهور در امور زن و خانواده است .

كد خبر : ۹۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


گویا حکم مسجل مراجع تقلید در خصوص قبح عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها به مذاق برخی روشنفکرنماها خوش نیامده است و همچنان دنبال ادامه ابراز این مطالبه هستند.

كد خبر : ۹۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


قالیبافان زیادی در شهرستان بروجرد مشغول به بافت فرش های دستبافی هستند که با هزار زحمت و هزینه های بالای مواد اولیه، فرش هایی را زیبا و بی نظیر می بافند اما بازار فرش دچار رکود شده و این دسترنج هنرمندان بازار فروش ندارد.

كد خبر : ۹۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳


جشنواره دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در سالن ابن سینای مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۹۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷


زن جوانی الیگودرزی که توسط فرزندش از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود با امداد رسانی سریع بالگرد اورژانس هوایی از مرگ حتمی نجات یافت.

كد خبر : ۹۷۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹


با توجه به این ولنگاریسم فرهنگی موجود و نبود نظارت بر محتوای تبلیغات تلویزیونی بیم آن می­رود که با چنین احاطه و تسلطی که سرمایه­ داران بر رسانه ملی دارند بعد از مدتی برای تبلیغ و فروش بیشتر پای ساپورت­های بدن نما و مانتوهای تنگ را هم به تلویزیون باز کنند و از آنتن رسانه ملی برای منافع خود سوءاستفاده ببرند 

كد خبر : ۹۷۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۰


خانواده نهادی دارای کارکردهایی چون تولید نسل، ایجاد آرامش و سبکبار کردن یکدیگر است.

كد خبر : ۹۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶


پروژه ۱۷ ساله کتابخانه مرکزی خرم‌آباد که قرار بود ناجی سرانه فضای کتابخانه‌ای در لرستان باشد حالا در آخرین حواشی با آب‌گرفتگی مواجه شده است.

كد خبر : ۹۷۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۸


می خواهند بدحجابی را عادی سازی کنند، پول می گیرند و برهنه در خیابان راه می روند و عده ای دیگر هم تقلید می کنند.

 

كد خبر : ۹۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷


یک زن بالغ روزانه نیاز به حدود 310 میلیگرم منیزیم و بعد از 30 سالگی خود نیاز به 320 میلیگرم منیزیم به طور روزانه دارد. زنان باردار نیاز به 40 میلیگرم اضافی دارند. 

كد خبر : ۹۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰


در نگاهی به گذشته خانواده های ایرانی و یا کرمانی خانه های بزرگ را می بینیم که دارای اتاق های متعدد و وسیع با حیاطی گسترده که جای بازی فرزندان خانه بود، با گذر زمان نه تنها خانه ها کوچک شد بلکه از تعداد اتاق ها و وسعت حیاط نیز کاسته شد اما جالبتر آنجاست که نگاه جدید بر تعداد فرزندان خانه نیز اثر گذاشت و روز به روز خانواده ها خواستار فرزند کمتری شدند.

كد خبر : ۹۷۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۶


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین