امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۹۹    عبارت مورد جستجو: حضرت زینب(س)

مهمترین تحولات سوریه طی روز گذشته را باید در خودکشی شماری از اعضای جبهه النصره در تلعرن، حمله خمپاره‌ ای به حرم حضرت زینب (س) و رد اتهامات آمریکا درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه توسط روسیه ملاحظه کرد.

كد خبر : ۱۲۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸


چهل منبر از رسومات خاص و منحصر بفرد مردم خرم آباد است. این مراسم، ویژه روز تاسوعا می باشد.

كد خبر : ۱۲۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰


وقتی صحبت از آسیب شناسی می شود نواقص و مزایای یک تابو یا رسم و آیین را به بوته نقد و بررسی می کشانند. آسیب شناسی رسوم، آیین ها و مناسک کار هر کسی نیست....

كد خبر : ۱۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


اون روز موقع نماز ظهر و عصر کنار هم نشسته بودیم که بعد از سلام دادن نماز و وقت تقبل الله، تا دستم رو دراز کردم او دستم را به سختی فشرد که ناله‌ام بلند شد. اما به خنده گفت: نشکست که اینقدر سرو صدا می‌کنی.

كد خبر : ۱۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


پیکرهای مطهر سه شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) که به تازگی توسط گروههای تروریستی در سوریه به شهادت رسیده اند روز پنجشنبه در مشهد تشییع شد.

كد خبر : ۲۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


این اسلام از زن می خواهد که با کسب آموزش های لازم آگاهی و شناخت؛ تحلیل درست از مسایل اجتماع داشته باشد و آن را در خانواده و اجتماع پیرامون خود نشر دهد تا هم خود عنصری فعال در عرصه حیات سیاسی و اجتماعی جامعه باشد و هم منشأ پرورش فکری مردان و زنان متفکر و آزادی خواه و حق طلب گردد.

كد خبر : ۳۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حضرت زینب(س) که مظهر صبر و پایداری است با خطبه های خود، انگیزه قیام سالار شهیدان را که همان احیای اهداف جد بزرگوارش و رسوایی و ننگ کشتن فرزند پیامبر(ص) است را به رخ تماشاچیان می کشد تا قیام حسینی راهگشای همه مظلومان تاریخ شود.

كد خبر : ۳۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


رباب دخترامرءالقیس مادر حضرت سکینه(س) است و این مادر و دختر در کربلا حضور داشتند تا جایی که در پیشبرد نهضت اباعبدالله الحسین(ع) نقش مهم ایفا کردند.

كد خبر : ۳۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


حضور بانویی به اسم "ام کلثوم"در کاروان حسینی امری قطعی و روشن است، اما مورخان درباره اینکه آیا "ام کلثوم" حاضر در صحنه کربلا دختر امام علی(ع) است یا یکی از بانوان حرم ایشان حرف و حدیث بسیاری دارند.

كد خبر : ۳۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۳۴۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰


 جانشین مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع)  استان لرستان از برگزاری همایش رهروان زینبی خبر داد و گفت این همایش  توسط  اوقاف و امورخیریه و حوزه علمیه خواهران با همکاری بسیج جامعه زنان با هدف ترویج فرهگ حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نقش حضرت زینب(س)  در دفاع از ولایت استان خبر داد .

كد خبر : ۳۴۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۱


مردم لرستان در عاشورای حسینی  به یاد قیام کربلا و حضرت زینب(س) بر سر و صورت خود گل مالیدند.

كد خبر : ۳۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۴


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ دشمنان کسانی را اجیر کردند تا شعار «نه غزه نه لبنان» سر بدهند ولی نتیجه این شد که امروز جوانان ما عکس حاج‌قاسم را روی سینه‌شان قرار می‌دهند.

كد خبر : ۳۶۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


«آنتوان بارا» نویسنده مسیحی کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت»گفت:مسیحیان عرب به اهل بیت (ع) احترام می‌گذارند و در بیشترخانه‌های مسیحیان عکس حضرت علی (ع) وجود دارد چون آنها معتقد هستند که شباهت زیادی به حضرت مسیح(ع) دارد...

 

كد خبر : ۳۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


دبیر همایش ملی سبک زندگی حضرت زینب (س) در دانشگاه آزاد خرم‌آباد گفت: 70 مقاله به دبیرخانه همایش ملی سبک زندگی حضرت زینب(س) در خرم‌آباد ارسال شده است.

كد خبر : ۳۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


حوزه علمیه حضرت زینب(س) یزد در وبلاگ این حوزه در بیانیه ای منتشر کرد : امت 9 دی همچنان پابرجاست و هرگز این امت نخواهند گذاشت که چند نفر بر اهداف عالیه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی غلبه کنند و بدانید آن چه نباید بشود اگر بی تدبیری کنید،خواهد شد و آن کوس رسوایی سران فتنه است.

كد خبر : ۴۰۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


مراسم نخستین سالگرد شهادت مدافعان حرم حضرت زینب(س) ،شهید «اکبر شهریاری» و شهید «محمودرضا بیضایی» برگزار می‌شود.

كد خبر : ۴۳۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که زنان در اجتماع همراه مردان تاریخ ساز به فعالیت پرداخته‌ و ماندگارشده‌اند گفت: رشادت حضرت زینب(س) در کربلا، نمایان‌گر نقش جهادی زن از دیدگاه اسلام است.

كد خبر : ۴۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


مادر شهید محسن کمالی می‌گوید: محسن همیشه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) بی‌قرار بود، حتی چندماه قبل از شهادت به زیارت امام حسین(ع) رفت تا از خود حضرت برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) اجازه بگیرد.

كد خبر : ۵۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


حضرت زینب (س) در  خانه ای زندگی می کرد که پیامبر بزرگ آن بود،و محل نزول کلام الهی بود.

كد خبر : ۵۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴


ادواره شهدای تیپ «فاطمیون» مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مادران و خانواده‌های شهدای گمنام فاطمیون و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سالن همایش‌های صداو سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

كد خبر : ۵۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


زنان پرورش دهنده نسلی هستند که منتظر ظهور است. لذا نباید وظیفه مهم مادری را کوچک و ناچيز تصور كرد چرا كه نقش زنان در پرورش نسلي كه يار و ياور امام عصر باشد اگر نگوييم به اندازه مردان، چه بسا بسيار خطیرتر و مهم تر از آنان است.

كد خبر : ۵۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


توصیه همسر شهید به تیم مذاکره کننده هسته ای:«ببینند حضرت آقا چه می گوید، در جهت و خطی که ایشان می گویند قدم بردارید. نه جلوتر، نه عقب تر»

كد خبر : ۵۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س)، کسانی که چندی پیش در کنار فرزندان کوچکشان حضور داشتند و طعم محبت یک پدر را برایشان معنا می‌کردند اما امسال با حضور آسمانی خود پیام‌آور حقانیت اسلام در تمام تاریخ هستند.

كد خبر : ۵۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


مراسم ترحیم شهید علی امرائی که دوم تیرماه سال جاری در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و نبرد با تروریسم تکفیری در کشور سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد در شهرستان بروجرد برگزار می شود.

كد خبر : ۵۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


مادر سردار سرافراز شهید مهدی نوروزی؛ شیر دلاور سامرا گفت: فرزندم مهدی از همان طفولیت فردی شجاع و نترس بود و همیشه هم خادم پدر و مادر بود و در راس همه اینها ولایتمداری و عشق به رهبری در وجودش همیشه روزافزون بود.

كد خبر : ۵۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مدرس حوزه و دانشگاه گفت: با رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان و به ویژه بانوان در زمینه حفظ حجاب، جامعه از بسیاری خطرات حفظ خواهد شد و مهم​تر از همه اینکه با حفظ حجاب، کیان خانواده به عنوان اصلی​ترین نهاد اجتماع، در معرض خطر قرار نمی​گیرد.

كد خبر : ۵۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


یکی از اصلی ترین آسیب هایی که امروزه به جان جلسات روضه زنانه افتاده، مبحث قدیمی چشم و هم چشمی است که اتفاقا و بنابر اذعان اکثر کارشناسان مسایل خانواده و روان‌شناسان، این پدیده شوم اخلاقی بیشتر در بین زنان رایج است.

 

كد خبر : ۵۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


رئیس دانشکده حضرت زینب(س) گفت: موضوع حجاب مسئله‌ای تک عاملی نیست و یکی از عوامل مهم بیدحجابی در جامعه ما تغییر ذائقه آقایان در انتخاب دختران برای ازدواج است.

كد خبر : ۵۷۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


یک کارشناس مسائل مذهبی، گفت: خداوند برای هدایت بشر در مسیر زندگی او را همراه با یک الگو، تنها نگذاشته و در این زمینه خداوند به زنان هر عصر نگاه ویژه ای داشته است.

كد خبر : ۶۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


رییس دانشکده حضرت زینب(س) با بیان اینکه اصلاح قانون "اجازه همسر برای خروج" بدون در نظر گرفتن مبانی دینی و اندیشه های اسلامی است، گفت: به معاون امور زنان توصیه جدی می کنیم که در تمامی اموری که مربوط به مسائل زنان و خانواده است رویکردی دینی را نصب العین خود کند.

كد خبر : ۶۴۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


و چه زیبا در وصیتنامه ات نوشتی که « دشمنان نمی دانند و نمی فهمند که ما برای شهادت مسابقه می دهیم و وابستگی نداریم و اعتقاد ما این است ما از سوی خدا آمده ایم و به سوی او می رویم....»

كد خبر : ۶۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


همسر شهید سردار همدانی با بیان اینکه روز آخری که سردار عازم سوریه بودند از ایشان قول گرفتم که شهید شدند مرا شفاعت کنند، گفت: شهید همدانی در وصیت نامه خود چندین صفحه ولایت پذیری و اطلاعت از رهبری را گوشزد کردند و همیشه تابع رهبری و عاشق ایشان بودند.

كد خبر : ۶۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


رئیس سابق سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس گفت: ایشان وقتی دوشنبه بعد از دیدار با مقام معظم رهبری از بین ما می‌رفتند که به سوریه برگردند، انگار که نور از صورتشان فوران می‌کرد...

كد خبر : ۶۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


"طوعه" نخستین زن عاشورایی است که قبل از قیام کربلا وفاداری خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان داد، زمانی که کوفیان بی وفایی خود را به مسلم بن عقیل ، نماینده امام حسین(ع) نشان دادند، این بانو صداقت و وفای خود را به نمایش گذاشت و به مسلم پناه داد، بدون آنکه ترسی به دل راه دهد.

كد خبر : ۶۴۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


محمد مهدی عسگرپور کارگردان سریال «نفس گرم» گفت: تجربه فضای این سریال برای خودم خاص بود، چون کاری است که قصه‌های محور اصلی آن مربوط به زنان می شود و بیشتر یک کار زنانه است تا مردانه.

كد خبر : ۶۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


رئیس دانشکده حضرت زینب(س)، گفت: اگر مسئولان حوزه زنان به شاخص های نفوذ فرهنگی اشراف پیدا کنند در اولویت بندی مسائل زنان تجدید نظر خواهند کرد.

كد خبر : ۶۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی کشور : بحث الزامات الگوی تعالی دختران در دست طراحی و مباحثه است و به‌زودی نتیجه آن در قالب کتابی به چاپ رسیده و در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۶۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


مادرم قرآن را بوسید و به طوری که اشک در چشمانش حلقه زده بود داوود را در آغوش گرفت و گفت که هر چه خدا بخواهد همان می شود و اگر من جلوی تو را بگیرم، نمی توانم جوابگوی ائمه معصومین و حضرت زینب(س) باشم. ان شاء لله شهادتت مبارک باشد.

 

كد خبر : ۶۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


یک کارشناس امور مهدویت و خانواده، حضور زنان آگاه در هر جامعه را از جمله برکات آن جامعه دانست و گفت: امروز با وجود شبکه های ماهواره‌،شبکه‌های مجازی دشمن با به دام انداختن اندیشه زنان و دختران سعی در گمراه نمودن فکری آنان دارد و زنان آگاه می توانند با عملکرد درست خود، دشمنان را در اهداف خود ناکام بگذارند.

كد خبر : ۶۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


مراسم اربعین حسینی در سالهای گذشته و در کنار هم قرار گرفتن میلیون‌ها انسان با هدفی مشترک، باعث گردید که دوست و دشمن بر بی نظیر بودن این حرکت اعتراف و بر عظمت آن تعظیم نمایند.

كد خبر : ۶۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


یک پژوهشگر دینی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) بعد از شهادت امام حسین(ع) قیام امام حسین(ع) را مشارکت کرد، گفت:حضرت زینب(س) بعد از شهادت امام حسین(ع) قیام وی را مدیریت کرد تا به هدف نهایی یعنی بیدار کردن افکار عمومی برسد.

كد خبر : ۶۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱


استاد حوزه‌های علمیه قم گفت: گروه‌های تکفیری، القاعده و داعش در یک برنامه‌ریزی سیاسی پدید آمدند تا جلوی زیبایی‌های اسلام و نهضت امام حسین(ع) را بگیرند.

كد خبر : ۶۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱


فاطمیون یکی از نیروهای فعال شیعه و مبارز افغانستانی است که برای دفاع از حرم قهرمان کربلا عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری و حضرت رقیه سلام الله علیهما در مقابل نیروهای داعش در سوریه حضور دارند.

كد خبر : ۶۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


به مناسبت گرامی داشت یاد شهید، حاج مجید صانعی، سلسله خاطرات این شهید گرانقدر در ویژه نامه ای منتشر خواهد شد که بخش دوم آن را در ادامه می خوانید.

كد خبر : ۶۹۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


همسر شهید مدافع حرم "علی اکبر سیاح"، گفت: شهید سیاح در دیدار با رهبر مقام معظم انقلاب نیز از ایشان خواسته بودند که برایشان دعا کنند که شهید شوند.

كد خبر : ۷۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


مادر شهید سبحانی فرد گفت: مسئولین  در راه رضای خدا قدم بردارند  همان طوری که شهدای ما در راه رضای خدا قدم برداشتند.

كد خبر : ۷۱۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


دختر اولین شهید مدافع حرم «محرم ترک» دلنوشته‌ای را در مراسم چهارمین سالگرد شهادت پدرش قرائت کرد.

كد خبر : ۷۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


زهره نجفی همسر شهید میثم نجفی می‌گوید: یک دفعه گفتم: «آقا میثم در این موقعیت می‌خواهی بروی؟ اجازه بده بچه به دنیا بیاید.» که گفت: «زهره! دلت می‌آید این حرف را بزنی؟ دلت می‌آید حضرت زینب(س) دوباره اسیری بکشد؟» بعد از این حرفش دیگر هیچ چیز نگفتم.

كد خبر : ۷۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


را درمان نمی کند و تنها تریبون در اختیار افرادی قرار داده که تفکرات مغایر با روح انقلاب و اندیشه های امام خمینی (ره) و امام خامنه ای را در بحث زن و خانواده ترویج کنند.

كد خبر : ۷۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


پرستاران فرشتگانی هستند که امید را نوید می دهند و با دستان پر از مهر در اوج صبوری برای تسکین درد و رنج بیمار تلاش می کنند.

كد خبر : ۷۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


ولنتاین از لفظ تا عمل یک فرهنگ وارداتی است، فرهنگی که ریشه ای در جامعه ایرانی-اسلامی ندارد،اگر قرار بر عشق ورزیدن است، مکتب اسلام بر پایه محبت وعشق بنا شده است و در آن فرصتهای زیاد تاریخی برای عشق ورزی وجود دارد از عشق ورزی همسران به هم تا خواهر و بردار ..با تقویم اسلام می شود هر روز را روز عشق نامگذاری و زندگی را عاشقانه سپری کرد.

كد خبر : ۷۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


«حشد الشعبی»، «فاطمیون»، «حوثی‌ها»، «زینبیون»،‌«کتائب اهل‌الحق»، «حزب الله» «کتائب سیدالشهدا» و ... تنها بخشی از گروه‌هایی است که با لبیک به ندای خمینی راه او را در کنار نائبش خامنه‌ای پیش گرفته‌اند.

كد خبر : ۷۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


مادر شهید جمال‌الدین محمدی گفت: چهار پسر دارم که یکی به شهادت رسید و فدای سر حضرت زینب(س) شد و راضی ام که بقیه آنها را نیز در همین راه فدا کنم.

كد خبر : ۷۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت روز درختکاری گفت: امسال به طور ویژه ده‌ها هزار نهال در سراسر کشور به یاد و خاطره‌ شهدای فاجعه منا غرس می‌شود.

كد خبر : ۷۴۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت:  شهدا سند وفاداری  ملت ایران هستند و امنیت امروز را مدیون خون این شهدا هستیم.

كد خبر : ۷۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


مسئله دفاع از حرم اهل بیت(ع) موضوع بهانه‌ای برای شاعران دغدغه‌مند انقلاب است تا اشعاری در این زمینه را در تاریخ ثبت کنند. منصور نظری در این راستا در کنار دیگر شاعرانی که ابیات متعددی را به ساحت مقدس این شهدا تقدیم می‌کند.

كد خبر : ۷۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۶


شهیدان صفر و قربان جعفرزاده از شهدای شهرستان شهیدپرور نور، طی وصیتنامه و نامه‌های خود به مادر و همسرشان از فریب مردم توسط دشمنان نظام ابراز نگرانی کرده و سفارش‌هایی را به بانوان داشتند.

كد خبر : ۷۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم بروجردی همیشه می گفتند من سرباز ولایتم، شما نیز سرباز ولایت باقی بمانید و همیشه به رعایت حفظ حجاب و خواندن نماز اول وقت تاکید زیادی داشتند.

كد خبر : ۷۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: پس از گذشت ۳ ماه از اجرای برجام، که برخی مسئولان سخنان دیگری می‌گویند، رئیس بانک مرکزی واقعیت‌ها را پیرامون اقدام آمریکا درباره تحریم‌ها گفت.

كد خبر : ۷۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳


"محرم ترک" اولین ایرانی شهید در دفاع از حرم حضرت زینب(س) بود.

كد خبر : ۷۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


محرم ترک یکی از فرماندهان ایرانی است که در همان روزهای اول درگیری به سوریه رفت و نامش بعنوان اولین شهید مدافع حرم ایرانی ثبت شد. 

كد خبر : ۷۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹


فرمانده سپاه ولی عصر خوزستان گفت: فرمانده دلیر خرم آباد ی در دوران دفاع مقدس در مقابل متجاوزین جانانه ایستاد و امروز هم در مقابل تکفیری های  مردانه جنگید و جان عزیز خودش   را در این راه فدا کرد.

كد خبر : ۸۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹


 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت:  حضرت زینب (س) در رساندن پیام عاشورا الگو همه هست  و رسالت پیام این بانو    الگوی خبرنگاری است

كد خبر : ۸۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹


روزهایی که عباس در سوریه از اسلام دفاع میکرد، مادر مشغول تدارک مراسم جشن عقد او بود. همه ی خریدها را انجام داده و حتی نقل را برای پاشیدن بر سر عروس و داماد مهیا کرده بود . نقلی که نثار پیکر عباس شد.

كد خبر : ۸۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


زمانی که احمد شاه مسعود مشغول مبارزه بود ابوحامد هم کنارش می‌جنگید و حتی در یک عملیات فرمانده شد. شاه مسعود وقتی از منطقه تحت فرماندهی او که موفق شده بود دیدن کرد پرسید فرمانده این منطقه چه کسی است؟

كد خبر : ۸۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


"سردار رضا رستمی مقدم" از پاسداران تیپ ابوالفضل العباس"ع" لرستان و فرمانده گردان فاطمیون در سوریه مشخص شد.

كد خبر : ۸۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی - آموزشی ستاد اربعین با اشاره به حضور گسترده بانوان در مراسم اربعین حسینی از نخستین حضور مبلغان زن، راویان زن واقعه عاشورا و کربلا، پاسخگویان به سوالات و شبهات، برپایی تجمع زنان عاشورایی و اربعینی ها در مراسم راهپیمایی اربعین امسال خبر داد.

كد خبر : ۸۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳


سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد گفت: همایش زینبی با هدف ترویج فرهنگ حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نقش حضرت زینب(س)  در دفاع از ولایت برگزار  می شود.

 

كد خبر : ۸۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هویت زنان اسلامی تجلی یافته از مکتب حضرت زهرا(س) است گفت: زنان ایرانی و تمام زنان دنیا از مکتب حضرت زهرا(س) درس بگیرند تا به کمال و سعادت برسند.

كد خبر : ۸۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


یک مبلغ و کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از راه های جلوگیری از آسیب های فرهنگی عزاداری در ایام محرم، تقویت و رونق مجالس و هیأت های خانگی بانوان است. متاسفانه چند سالی است که برخی دختران و زنان ما با ارایش‌های آنچنانی و با قصد سرگرمی و گذراندن وقت، پشت سر موکب های عزاداری مردان حرکت می‌کنند.آیا این عزاداری مورد قبول حضرت زینب (س ) است؟! این موارد از مهمترین آسیب های عزاداری بانوان محسوب می شود.

كد خبر : ۸۵۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۹


مراسم عزاداری تاسوعای حسینی صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور بانوان لرستانی در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۰


بازیگر سینما و تلویزیون گفت: با تمام سختی های راهی که انتخاب کردم از پا نخواهم نشست تا شاید بتوانم در برابر برخی از دختران شیعه که تحت عنوان هنرمند و بازیگر به خارج از کشور می روند و عریان می شوند الگویی برای مردم شوم.

كد خبر : ۸۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۴


رئیس شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان ستاد اربعین گفت: ارتباط گرفتن با استانها یکی از اهداف اولیه این شورا بوده و ستاد اربعین شهرستان ها و همه دستگاهایی که در این زمینه فعالند، ملزم به ارتباط و هماهنگی با شورا هستند.
كد خبر : ۸۶۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱


بانی مجلس عزاداری امام حسین(ع) با اشاره به برگزاری مراسم های خاص در ختم روضه اش می گوید: در یک مراسم خاص به نام گلریزان به حضرت علی اصغر(ع) متوسل می شویم.

كد خبر : ۸۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


همزمان با نزدیک شدن به فصل زمستان و سرد شدن هوا، جمعی از مادران و خواهران شهدای باقرشهری با حضور در مصلی بزرگ باقرشهر برای مدافعان حرم حضرت زینب(س) شال و کلاه گرم بافتند.

كد خبر : ۸۶۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶


مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: مراسم خطبه خوانی حضرت زینب ( س)  با حضور بانوان در بقاع ها و حسینیه های  استان برگزار خواهد شد.

كد خبر : ۸۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱


به همت بسیج جامعه پزشکی لرستان مراسم خطبه خوانی حضرت زینب (س) فردا همزمان با فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان برگزار می شود.

كد خبر : ۸۷۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹


همزمان با هفته بسیج 10  مهد قرآن و پیش دبستانی به همت بسیج جامعه زنان در سطح استان لرستان افتتاح شد.

كد خبر : ۸۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲


سخن گفتن از بسیج جامعه زنان کشور با بیش از 9 میلیون عضو در سراسر کشور متشکل از بانوانی فرهیخته، فرهنگی، توانمند در عرصه اقتصاد مقاومتی، ورزش، هنر و... نقل فعالیت‌هایی است که مسیر را برای پیشبرد اهداف نظام به ویژه در زمینه خانه و خانواده هموار می‌کند.

كد خبر : ۸۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲


یادواره شهدای مدافع حرم به مناسبت روز دانشجو با حضور خانوداه شهید رستمی در دانشکده فنی و حرفه ای پسران برگزار شد.

كد خبر : ۸۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۵


همسر شهید مدافع حرم محمد شالیکار گفت: ۴۵ روز پیش یک مشکلی برایم پیش آمد و بعد از ظهر داخل اتاق حاج محمد خوابم برد که خواب دیدم ایشان به منزل ما آمد و یک زیارت عاشورا در دست دارد و گفت این زیارت عاشورا را چهل روز بخوان حاجتت برآورده می‌شود.

كد خبر : ۸۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۳


فرمانده تیپ 57 سپاه حضرت ابوالفضل(ع)گفت:مادران  شهدا می خواهیم که راه فرزندان خود را زینب گونه ادامه بدهند و همانند بانوی کربلا حضرت زینب صبر را پیشه راه خودشان کنند.

كد خبر : ۹۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳


جشن بزرگ میلاد بانوی کربلا حضرت زینب(س) با حضور پرشور بانوان لرستانی در حسینیه عاشقان ثار الله خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۹۰۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶


مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه ها لرستان گفت: با توجه به اینکه  میلاد بانوی کربلا حضرت زینب (س) مصادف شد با ایام دهه فجر به حمد الله توانستیم در این ایام مبارک جهیزیه  40 نوعروس ایتام لرستانی را تامین کنیم.

كد خبر : ۹۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷


مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه استان گفت:در زمان انقلاب اسلامی زنان قدر شناس امام بودند چرا که امام همانند  پیامبر به زن شخصیت هویت و عزت بخشید.

كد خبر : ۹۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸


دختر شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم استان لرستان از دیار بروجرد گفت: یک سال از آخرین دیدار با پدر مهربانم می گذرد، پدری که همیشه می گفت کاش در روز عاشورا بودم و به امام حسین(ع) خدمت می کردم اما پدرم راه حسین(ع) را ادامه داد و در دفاع از حرم عمه سادت به آرزویش که شهادت بود، رسید.

كد خبر : ۹۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰


بیداری یک جامعه اسلامی از بیداری فرزندان آن جامعه و از تمام عناصر تشکیل‌دهنده آن آغاز می‌شود و اگر به ساختار جامعه خویش نگاهی بیندازیم حتماً درخواهیم یافت که همانا خانواده عنصر تشکیل‌دهنده واقعی همه جوامع است و نیز می‌دانیم که زن دریچه اطمینان خانواده است.

كد خبر : ۹۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۰


شهید "ماشاالله شمسه" نخستین شهید مدافع حرم که افتخار بروجرد شد، امروز اولین سالگرد شهادت شهید شمسه است که پس از 2 ماه نبرد با دشمنان و دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسید.

كد خبر : ۹۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۳


میلاد حضرت علی(ع) روز پدر است، روزی برای تشکر از زحمات پدران اما در این میان فرزندان شهدا بیشتر از همیشه دلتنگ پدران خود هستند و با حضور بر سر مزار پدر شهید این روز را به پدران خود تبریک می گویند.

كد خبر : ۹۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲


حضرت زینب(س) پیام آور نهضت عاشورا و اسوه صبر و بردیاری است که پس از واقعه عاشورا ندای مظلومیت کاروان کربلا را به همه دنیا رساند و با سخنرانی ها خود در واقع به بیدارگری پرداخت، نام کربلا با نام حضرت زینب(س) عجین شده است.

كد خبر : ۹۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴


مراسم پرفیض دعای کمیل و عزاداری حضرت زینب(س) با نوای گرم حاج صادق آهنگران در حسینیه ثارالله خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۹۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵


مستند "ما تا ابد سربازیم" روایتی از زندگی سراسر حماسه سردار شهید مدافع حرم "رضا رستمی مقدم" است که  در خرم آباد تولید می شود.

كد خبر : ۹۳۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶


مسئول روابط عمومی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان گفت: مراسم اولین سالگرد شهادت دو سردار لرستانی مدافع حرم، با حضور قشر مردم و مسئولین استانی و نظامی برگزار می‌شود.

كد خبر : ۹۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲


نورالدین مدهنی از مدافعان حرم گفت: امروز به پشتوانه ایستادگی مدافعان حرم است که توانستیم تا کنون در مذاکرات بین المللی در مقابل استکبار ایستادیم  و به حمد الله  امنیت کشور ما در منطقه به واسطه رزمندگان مدافعین حرم تامین شده است.

 

كد خبر : ۹۴۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۶


پدر شهیده لرستانی درحادثه تروریستی تهران گفت: مهدیه آرزوی دفاع از حرمین شریفین را داشت حتی برای اعزام به سوریه به سپاه مراجعه کرد و گفته بود که اگر امکانش هست خانم‌ها را هم برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه بفرستند.

كد خبر : ۹۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰


از گذشته تا کنون دشمنان همواره در تلاش بودند تا با ترویج بدحجابی و بی حجابی برای انحراف جوانان و گسترش فرهنگ غرب به اهداف خود برسند و امروز با تبلیغات مسموم و مُدگرایی به دنبال ترویج بی حجابی هستند.

كد خبر : ۹۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۷


همسر شهید مدافع حرم بروجردی گفت: سالروز ولادت حضرت زینب(س) حال و هوای دیگری داریم و عشق به حضرت زینب(س) سبب شد تا همسرم جان خود را تقدیم کند و امروز افتخار می کنم که همسر مدافع حرم هستم.

كد خبر : ۹۷۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین