امروز: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۱

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۴۶    عبارت مورد جستجو: تولد نوزاد

آساره خبر: پزشکان یکی از بیمارستان های کشور چین اعلام کردند در این بیمارستان نوزادی متولد شده که خون او به رنگ صورتی است.

كد خبر : ۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


مطالعات محققان آمریکایی نشان می دهد که عادت های غذایی قبل از بارداری، مهمترین عامل تعیین کننده سلامتی در دوران بارداری است.

كد خبر : ۳۲۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


تحقیقات پزشکان حاکی از آن است که قرار گرفتن در معرض اشعه ها در دوران بارداری، اثرات بدی روی جنین در حال رشد دارد. اما با این وجود، تأثیر دقیق این اشعه ها هنوز معلوم نیست و بر این اساس زنان باردار تا حدامکان کمتر در معرض امواج الکترومغناطیسی که در رایانه، تلفن همراه و دستگاه های ماکروویو وجود دارد، بگیرند.

كد خبر : ۳۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


آمار جهانی نشان می‌دهد زنان ایرانی شاغل که از مرخصی زایمان استفاده می‌کنند به لحاظ امنیت شغلی و حفظ درآمد درمقایسه با زنان آمریکایی وضعیت مطلوب‌تری دارند.

كد خبر : ۳۸۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


بسیاری از متخصصان علوم تغذیه به دنبال راه های درمانی کم هزینه و مؤثر برای پیشگیری و درمان ناباوری هستند و در این میان اصلاح رژیم غذایی، دریافت کافی آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و موا معدنی را روش مناسبی برای کمک به باروری می دانند.

كد خبر : ۴۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


می توان به جرأت گفت که بارداری و فرزندآوری، یکی از شیرین ترین تجربه های زندگی هر زنی است. این دوران آنقدر حائز اهمیت است که حتی در آموزه های دینی ما برای شروع و ورود به این دوران عمل به دستوراتی توصیه شده است که توجه به تغذیه پیش از بارداری و در دوران حاملگی، یکی از همین توصیه هاست.

كد خبر : ۴۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


آمارها بیانگر این حقیقت است که دلیل بیشترین تمایل بانوان باردار به زایمان از طریق سزارین ترس از مراحل زایمان طبیعی به ویژه درد ناشی از آن است که کسانی که هم زایمان طبیعی و هم زایمان سزارین را تجربه کرده اند بر این نکته متفق القول هستند که اگر با زایمان طبیعی آشنایی داشتند قطعا تمایلی برای انجام سزارین پیدا نمی کردند.

كد خبر : ۴۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


دانه کدو تنبل داراي طيف گسترده اي از مواد مغذي اعم از منيزيم، منگنز، مس، پروتئين و روي است.

كد خبر : ۵۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


یک متخصص زنان و زایمان، سقط جنین، کنده‌شدن جفت، تولد نوزاد با وزن پایین و محدودیت رشد جنین را از شایع‌ترین عوارض استعمال دخانیات در مادران باردارعنوان کرد.

كد خبر : ۵۳۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


کارشناس مسئول مادران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در سال‌های اخیر به علت عدم آگاهی مردم از عوارض زایمان سزارین، نگرش منفی و باور اشتباه بانوان درباره زایمان طبیعی و البته گاه فشار خانواده، باعث شده که زایمان سزارین، افزایش یابد.

كد خبر : ۵۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


خون بندناف یک منبع با ارزش و غنی از سلول‌های بنیادی، بلوک‌های ساختمانی خون و سیستم ایمنی است که امروزه والدین زیادی در سراسر دنیا به کمک بانک‌های خون، آن را به عنوان پشتوانه‌ سلامت فرزندان خود در آینده حفظ و نگهداری می‌کنند.

كد خبر : ۵۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


ناقض‌هایی که در رابطه با اجرای قانون مرخصی زایمان پدران وجود داشت، موجب شد دیوان عدالت اداری در تاریخ 1393/12/4 رأیی در خصوص ابطال مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان همسر صادر کند. در این رأی آمده است: شرط استفاده از مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان، اشتغال همسر آن‌هاست.

كد خبر : ۵۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


مسوول برنامه تغذیه زنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زنان نیازهای تغذیه ای ویژه ای در ماه مبارک رمضان دارند که این نیازهای تغذیه ای در طول ساعات بعد از افطار تا سحر باید تامین شود.

كد خبر : ۵۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


مراکزی هستند که با وجود مجوز و فعالیت قانونی خود، فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که نتیجه آن برای جامعه ناگوار است.

كد خبر : ۵۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


معاون وزیر بهداشت از مصونیت سکته‌ها و سرطان‌ها در بزرگسالی با تغذیه شیر مادر در نوزادی خبر داد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون نواقص بسیار زیادی در بیمارستان‌ها در زمان تولد نوزاد وجود دارد.

كد خبر : ۵۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


رسانه اصلاح طلب نوزاد دار شدن مهناز افشار را ربط داده به کمپین طنازانه خویش و البته به واسطه ادعاهای ایشان و همسرشان در علاقه به اصلاح طلبی به خود اجازه داده که با وی شوخی کند.

كد خبر : ۶۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


یک دختر ۱۱ ساله که پس از تجاوز بچه‌دار شده و اجازه سقط به او داده نشده بود، روز پنجشنبه ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) نوزادی به دنیا آورد و به این ترتیب بار دیگر موضوع تعدی به کودکان در این کشور فقیر آمریکای جنوبی در کانون توجه‌ها قرار گرفت.

كد خبر : ۶۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


عضو بسیج جامعه پزشکی اصفهان از پیشرفت علمی کشور در زمنیه اصلاح ژنتیکی نسل آینده به روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی هستیم.

كد خبر : ۶۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


معاون پیشگیری بهزیستی لرستان گفت: کارگروه مشاوره و ازدواج به‌منظور کاهش نرخ طلاق در لرستان آغاز به کار کرد.

كد خبر : ۶۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


تا همین چند دهه اخیر عروس و دامادها با واژه ای به نام آزمایش قبل از ازدواج آشنا نبودند اما امروزه انجام آزمایش قبل از ازدواج جزو ضروریات است.

كد خبر : ۶۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از مجموع 29 هزار و 414 فرد مبتلا به ویروس ایدز در کشور، حدود 450 نوزاد ، این ویروس را از مادر گرفته اند.

كد خبر : ۶۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


کارشناس باروری سالم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: استفاده نادرست از تلفن همراه احتمال ناباروری را افزایش می دهد.

كد خبر : ۶۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در گذشته گزارش ولادت 3 تا 4 نوزاد معتاد در هر ماه به دست ما می‌رسید ولی متأسفانه آمار ولادت نوزادان کارتن‌خواب به‌شدت افزایش یافته و به‌طور میانگین 2 تولد در هرروز گزارش می‌شود.

كد خبر : ۶۴۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


برخی از مواد آرایشی که به دلیل داشتن سرب زیاد به لوازم آرایشی 24 ساعته معروف هستند و به خاطر ماندگاری زیاد مورد توجه بانوان قرار دارند از عوامل مهم در ابتلای زنان به سرطان و نازایی محسوب می‌شوند.

كد خبر : ۶۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


اگر گریه همراه با استفراغ باشد باید برای این مسئله والدین فرزند خود را نزد پزشک معالج برای معاینه ببرند.

كد خبر : ۶۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸


 
برای داشتن بارداری موفق و تولد فرزندی سالم پس از سن 40 سالگی باید به نکاتی چند توجه نمود.
كد خبر : ۶۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


یک متخصص علوم شناختی و توانبخشی، تنها راه مقابله با افزایش تولد کودکان با فلج مغزی را پیشگیری از تولد این کودکان با مراقبت های بیشتر بهداشتی در دوران قبل و حین بارداری و پس از تولد دانست.
كد خبر : ۷۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸


وقتی مادر برای فرزند خود لالایی می‌خواند به طور ناخودآگاه او را با ریتم و کلام آشنا می‌کند.

كد خبر : ۷۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


ازدواج فاميلي علاوه بر مزايايي كه دارد معايب متفاتي را ممكن است به صورت نهفته درخود داشته باشد اما نكته اين است تا چه حد ميتوان به اين اما و اگرها مطمئن بود؟!

كد خبر : ۷۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش احتمال تولد نوزاد پسر مصرف انواع دانه‌های روغنی و آجیل است.

كد خبر : ۷۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


زنان بارداری که در دوره حاملگی قرص استامینوفن مصرف می‌کنند بیشتر احتمال دارد که کودک آنها در آینده به مشکلات رفتاری مبتلا شود.

كد خبر : ۸۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


متخصص بیماری‌های عفونی از تولد نوزاد سالم از پدر و مادر مبتلا به ایدز خبر داد و گفت: زوج‌های مبتلا به ایدز با دریافت داروهای لازم، می‌توانند شانس ابتلای جنین خود به ایدز را بسیار کاهش دهند.

كد خبر : ۸۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳


قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد زنان و همچنین جوانان نگران کننده است.

كد خبر : ۸۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵


عکس عجیب از تصاویر منتشر شده از نوزاد دوسر در یکی از بیمارستان های مکزیک در شبکه های اجتماعی بار دیگر موضوع نوزادان عجیب الخلقه را سر زبان ها انداخت.

كد خبر : ۸۹۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۳


به گفته کارشناسان و متخصصان زنان و نازایی، اخیراً مواردی از زنانی که رحم‌ خود را اجاره‌ داده‌اند و پس از آن دچار مشکلات جسمانی و نقص عضو شده‌اند، دیده شده که شیوه‌های نوین باروری را با تردید مواجه می‌کند؛ بررسی این موضوع براساس قواعد فقهی، ایجاب می‌کند که اگر به هر دلیلی احتمال بروز آسیبی برای مادر یا جنین وجود داشته باشد، باید از انجام این کار پرهیز کرد.

كد خبر : ۹۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴


کشور فرانسه، از ناباروران در ۳ سطح قانونی، زیرساختی و درمانی، حمایت های قابل توجهی می‎کند، این حمایت‎های ویژه منجر به این شده است که در سال ۲۰۱۴، حدود ۲۲ هزار نوزاد از طریق ۱۴۰ هزار دوره درمان ناباروری متولد شده‌اند.

كد خبر : ۹۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۷


قدر مسلم این است تمام زنان کارتن خواب، معتاد یا تن فروش نیستند بلکه ممکن است بنابر دلایلی، زنی مجبور شود کارتن خواب شود. بازدید از کمپ­های شهرداری که مخصوص افراد کارتن خواب آماده شده این را ثابت می­کند. چرا معاونت زنان ریاست جمهوری بررسی این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است؛ در حالیکه مشکلات و مسائل دیگری در این حوزه نیاز به تحلیل و پیگیری و قانونگذاری و اجرای دقیق دارد که مغفول مانده است.

كد خبر : ۹۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰


طبق گزارش جدید محققان آمریکایی، زنان باردار آلوده به ویروس زیکا ۲۰ برابر بیشتر نوزاد مبتلا به برخی نقایص را به دنیا خواهند آورد.

كد خبر : ۹۲۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴


بررسی‌ها روی 160 زن نشان می‌دهد مادرانی که هم در دوران بارداری و هم پس از تولد برای فرزندانشان لالایی می‌خوانند، بچه‌های آرام‌تری دارند که کمتر گریه و بی‌تابی می‌کنند.

كد خبر : ۹۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۹


مادر این نوزاد به علت تغییر شکل شدید فرزندش و شبیه موجودات فضایی بودن وی، حاضر به شیر دادن به او نیست.

كد خبر : ۹۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۶


امروزه تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات دخانی سیگار و قلیان و ... بیش از پیش، زنان را هدف هجوم تبلیغات فریبنده و جذاب خود قرار می‌دهند؛ زیرا زنان علاوه بر اینکه خود می‌توانند در شمار مصرفکنندگان جدید درآیند، الگوی مناسبی نیز برای سیگاری شدن سایر اعضای خانواده خواهند بود.

كد خبر : ۹۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۷


امروزه تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات دخانی سیگار و قلیان و ... بیش از پیش، زنان را هدف هجوم تبلیغات فریبنده و جذاب خود قرار می‌دهند؛ زیرا زنان علاوه بر اینکه می‌توانند الگوی مناسبی نیز برای سیگاری شدن سایر اعضای خانواده باشند.

كد خبر : ۹۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹


عصر دیروز  در طی عملیات امداد رسانی نوزادی بر فراز آسمان ودر داخل بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز  به دنیا آمد.

كد خبر : ۹۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:مادران برای افزایش شیر در روز‌های نخست تولد نوزاد، باید مایعات بیشتری مصرف کند.

كد خبر : ۹۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰


نقش مهم پدر، با بارداری مادر پررنگ تر می‌شود. هر قدر هم که نقش مادر در روزهای بعد از تولد مهم باشد، حتما پدر را از همان بدو تولد به کودک نزدیک کنید و این امکان را برای هر دو ایجاد نمایید تا ارتباط روحی و عاطفی عمیقی میانشان شکل بگیرد.

 

كد خبر : ۹۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۳


رئیس اداره ثبت احوال پلدختر گفت: در ۹ ماهه امسال ۵۲۳ واقعه ازدواج و ۳۸ واقعه طلاق در شهرستان پلدختر ثبت‌شده است.

كد خبر : ۹۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۶


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین