امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۵۹۴    عبارت مورد جستجو: اشتغال

موج دوم:نماینده کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در نظر داریم در مجمع سرگروهی مخصوص استان تشکیل که امتیاز هیأت دولت را داشته باشد.

كد خبر : ۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم: سید عزت‌ا... ضرغامی اعلام کرد که مناظره‌های انتخاباتی امسال به صورت دسته‌جمعی برگزار می‌شود ليكن به گزارش يك منبع غير معتبر با توجه به لو رفتن سوالات مورد نظر در اين نشستها كه قرار است با همراهي هر هشت كانديداي انجام شود گويا مناظره ها بعد از انتخابات انجام خواهد شد. به گزارش روابط عمومي...

كد خبر : ۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


موج دوم: آخرین همایش انتخاباتی ولایتی عصر دیروز در سالن شهید افراسیابی و با حضور تعدادی کثیری حامیان این کاندیدای ریاست جمهوری برگزار شد.

كد خبر : ۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: کامران شکری سالاری، ورزشکاری که با گذشت نزدیک به یک سال از کسب نقره پارا المپیک؛ بیکاری، از معلولیت بیشتر آزارش می دهد.

كد خبر : ۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


موج دوم: کامران شکری سالاری، ورزشکاری که با گذشت نزدیک به یک سال از کسب نقره پارا المپیک؛ بیکاری، از معلولیت بیشتر آزارش می دهد.

كد خبر : ۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


موج دوم:  لوازم مورد نیاز برای جهاد اقتصادی

كد خبر : ۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


آساره خبر: بر اساس اعلام رسمی سازمان ثبت احوال کشور، هر ساعت ۱۶ طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که این رقم از آنجا نگران‌کننده است که در سال ۹۱ هم آمار طلاق نسبت به سال گذشته‌اش بیش از ۷ درصد رشد داشته است.

كد خبر : ۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: زيارت بهترين راه تقويت معنويت و ايجاد ارتباط با واسطه با پروردگار است. درزیارت، انسان علاوه برکسب آسایش روحی با دیدن مناظرجذاب و سیروسیاحت درمکان زیارتی به رشد وتوسعه صنعت گردشگری مذهبی کمک می کند

كد خبر : ۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: نایب رئیس کانون سنگ کشورگفت: در حال حاضر بیش از 7 هزار نفر در حوزه سنگ در استان مشغول به فعالیت هستند.

كد خبر : ۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


آسار ه خبر: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دولت دهم گفت؛ پس از طی دوران بارداری و پایان مرخصی زایمان، زنان شاغل می‌توانند به شغل سابق باز گردند و این یک اجبار برای بخش خصوصی و دولتی است.

كد خبر : ۴۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


آساره خبر: در این کارگروه از همه اقشار زنان فعال دعوت شده بود؛ چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا؛ از مینو مرتاضی لنگرودی گرفته تا انسیه خزعلی، و حالا حسن روحانی است که باید نسبت به لیست انتخاب شده توسط کارگروه زنان نظر دهد و یکی از گزینه‌ها را به عنوان معاون امور زنان انتخاب کرده و کلید ساختمان نوفل لوشاتو را به او تحویل دهد.

كد خبر : ۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: منوچهر ابراهیمی از تولید 500 متر مربع فرش دستباف در 4 ماه اول امسال توسط فرش بافان دلفانی خبر داد که بالاترین میزان تولید فرش دستباف در استان لرستان طی مدت فوق است.

كد خبر : ۴۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه تعامل بین دولت و مجلس بسیار کارگشا خواهد بود گفت: مجلس آگاه، پویا و پیگیر می‌تواند سلامت و موفقیت قوه مجریه را تضمین کند.

كد خبر : ۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: جلسه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم هم‌اینک در حال برگزاری است.

كد خبر : ۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه تعامل بین دولت و مجلس بسیار کارگشا خواهد بود گفت: مجلس آگاه، پویا و پیگیر می‌تواند سلامت و موفقیت قوه مجریه را تضمین کند.

كد خبر : ۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


آساره خبر: وزير پيشنهادي تعاون، كار و رفاه اجتماعي : تنها راه عبور كشور از شرايط كنوني، ايجاد اشتغال است.

كد خبر : ۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان چگنی از افتتاح 8 پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی در هفته دولت خبر داد.

كد خبر : ۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: هيئت دولت عصر امروز (يکشنبه) به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني تشکيل جلسه داد و در این جلسه یکی دیگر از مصوبات دولت احمدی‌نژاد لغو شد.

كد خبر : ۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴


آساره خبر: اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها می‌باشد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است[...]

كد خبر : ۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: مخاطب محلی ازتلویزیون محلی انتظار یک برنامه کاملا محلی دارد واگراین خواسته وی توجه نشود به دلیل کثرت مجراهای ارتباطی نیازش را ازطریق کانالی دیگر برآورده می کند.اماصحت وسقم اطلاعات وعینی بودن ومشهودبودن یک واقعه جزبا دوربین محلی برای مخاطب محلی میسر نمی شود.

كد خبر : ۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۰


آساره خبر: دکتر روحانی در اولین گفت و گوی تلویزیونی با مردم اظهار داشت: دولت در سرفصل‌های مختلف به دنبال راه‌حل‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت برای حل مشکلات است.

كد خبر : ۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰


آساره خبر: لرستان با داشتن بیش از 848 هزار هکتار اراضی کشاورزی و حدود 800 هزار هکتار سطح زیر کشت، یکی از قطبهای مهم کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی در کشور است.

كد خبر : ۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸


آساره خبر: رئيس دبيرخانه شوراي مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: بیش از 16 هزار پایگاه مجازی در راستای ترویج استفاده از مواد مخدر در قالب های مختلف از جمله مکمل های ورزشی فعالیت می کنند.

كد خبر : ۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


آساره خبر: استاندار لرستان گفت: بنده ظرفیت‌های، چالش‌ها و فرصت‌های استان لرستان را به خوبی می‌شناسم و با توجه به این شناخت کمر خدمت به مردم لرستان را بسته‌ام.

كد خبر : ۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷


آساره خبر: استاندار لرستان گفت: حل مشكلات اين استان با استفاده از توان مردم و بخش خصوصي امكانپذير است به همين منظور فرصت مناسبي براي ورود بخش خصوصي به فضاي كار و توسعه اين استان فراهم خواهد شد.

كد خبر : ۹۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۸


آساره خبر: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر وزارت نیرو دستور توقف سدسازی را کتبا پس نگیرد، چیت چیان اولین وزیری خواهد بود که در دولت یازدهم استیضاح می شود.

كد خبر : ۹۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


رئیس کل دادگستری لرستان در بازدید از زندان های مرکزی، بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت شهرستان خرّم آباد: مسئله فقر بدترین درد جامعه است.

كد خبر : ۱۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت:320 تعاونی در حوزه بانوان فعال هستند و جزء مشاغل خانگی و تعاونی های فعال به حساب می آیند؛ که در صورت حضور 7 تا 9 نفر عضو در هر تعاونی داشته باشد خود آمار توجهی می باشد.

كد خبر : ۱۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۲


مشاور استاندار در امور بانوان با اشاره به مشکل بیکاری در استان گفت: بحث اشتغال و بیکاری یکی از معظلات کشور می باشد که به طبع استان ما به خاطر نبود زیر ساخت های اقتصادی مثل کارخانه ها در سطح استان از معظل بیکاری بیشترین رنج را می برد.

كد خبر : ۱۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۵


نماینده الیگودرز در مجلس گفت: عملیات اجرایی فاز اول راه‎آهن ازنا- الیگودرز- اصفهان آغاز خواهد شد.

كد خبر : ۱۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


"سعیدمیر" سرپرست واحد جهاد دانشگاهی علمی-کاربردی استان لرستان؛ جوان ترین مدیر این مجموعه در استان، در مصاحبه ی اختصاصی با سفیر افلاک فعالیت های علمی و آموزشی این مرکز را تشریح کرد.

كد خبر : ۱۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳


استاندار لرستان با اشاره به کاهش میزان اعتبارات ملی استان در سال جاری نسبت به سال گذشته، گفت: با هدف زمینه سازی برای افزایش سهم استان از اعتبارات ملی، ستاد ویژه پیگیری اعتبارات ملی در استان تشکیل شده است.

كد خبر : ۱۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


استان لرستان، هرچند جزء استان های صنعتی و پیشرفته کشور محسوب نمی شود اما همین تعداد اندک کارخانه و واحد تولیدی در آن، باعث آلودگی شده است.

كد خبر : ۱۱۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


استاندار لرستان گفت: با توجه به نرخ بالای بیکاری استان و بروز مشکلات ناشی از آن برای مردم، ضروری است هر چه سریعتر روند برنامه ها و فعالیت های مرتبط با اشتغالزایی در سطح استان ساماندهی و به صورت کاملا کارشناسی اجرا شوند.

كد خبر : ۱۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


9 روز دیگر وعده رئیس جمهور برای تغییر در معیشت مردم و ارائه آمارها و برنامه ها و راهکار ها به پایان می رسد، در 91 روز گذشته در حوزه اقتصادی چه اتفاقی رخ داده است؟

كد خبر : ۱۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


یک دهه قبل از انقلاب اسلامی، شعار فرزند کم تر- زندگی بهتر با هدف کنترل جمعیت به صورت گسترده مورد تبلیغ قرار گرفت؛ اما ...

كد خبر : ۱۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر نقش فرهنگ به عنوان توانمند ساز و محرک برنامه توسعه براى دوران پس از سال ٢٠١٥، ایده "هم افزایى فرهنگى" را مطرح کرد.

كد خبر : ۱۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶


سالیان نه چندان دور در حاشیه های رودخانه ماربوره اصلی ترین سرشاخه دز در حد فاصل روستاهای دربند و میانرودان و روبروی اشترانکوه بیشه زاری انبوه با درختان بید وحشی و گزبه شکل زیبایی چشمان هر بیننده ای راکه به این منطقه وارد می شد نوازش میکرد و علاوه بر ایفای نقش مهم خود در لطافت آب وهوای منطقه اشترانکوه به مامن و جایگاه مهمی برای حیات وحش تبدیل شده بود.

كد خبر : ۱۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰


محبوبه قویدل حیدری یکی از بانوان اسوه همایش "طلایه داران ایثار" با اشاره به تنوع موجود در برنامه های بسیج اظهار داشت: در بسیج برای هر قشری برنامه های بسیار مفید و متنوعی پیش بینی شده است و با استفاده از پتانسیل های موجود در این نهاد می توان پله های ترقی را راحت تر پیمود وی مهم دلیل موفقیت خود را استحکام اراده و تلاش خستگی ناپذیر دانست .

كد خبر : ۱۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


رییس کل دادگستری لرستان در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان، اظهار داشت: دو عامل از جمله حمایت از مالکیت های معنوی و موانع خارجی منجر به کاهش رتبه کسب و کار در کشور و به ویژه در استان لرستان شده است.

كد خبر : ۱۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


کلاج، ترمز، گاز، کلاج، گاز ....این یعنی با پاهای معلول هم می‌شود، رانندگی کرد و آدم‌ها را مسیر به مسیر برد و با صد تومن و دویست تومن روزی زن و بچه در آورد، حتی اگر پاهای معلولش را نتوان از زیر فرمان دید.

كد خبر : ۱۴۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: طی شش ماهه اول سال جاری 9706نفر از مددجویان کمیته امداد لرستان تحت پوشش بیمه مشاغل قرار گرفته اند.

كد خبر : ۱۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۴


دومین نمایشگاه ملی اشتغال و توسعه کار آفرینی امسال نیز با استقبال مراکز علمی و کاربردی سراسر استان روبه رو شده است.

كد خبر : ۱۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: تاکنون براي احداث اين سد، 41 ميلیارد و 500 تومان هزینه شده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

كد خبر : ۱۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵


فرماندار پلدختر بر صدور مجوز بهره برداری از  معادن شهرستان تاکید کرد.

كد خبر : ۱۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


مرکز آمار ایران در جدید ترین شاخص های نیروی کار در پاییز سال جاری، از بیکاری 18.9 درصدی مردم لرستان خبر داد که کماکان بالاترین رتبه کشور را به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


اسمش علی آباد است اما دریغ از ذره ای آبادانی! از آباد بودن فقط اسم آن را یدک می کشد؛ نشانی از آبادانی در آن به چشم نمی خورد.

كد خبر : ۱۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


فرماندار شهرستان پلدختر از اختصاص یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار توسط بنیاد برکت به منظور حمایت از فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در لرستان خبرداد.   

كد خبر : ۱۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


مشاوررییس جمهور پیشنهاد داد که یک میلیون شغل زنانه در کشور ایجاد شود و از شهرداری‌ها خواسته شود که به مشاغل خانگی پروانه دهند.

كد خبر : ۱۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹


امروزه با وجود ممنوعیت عرضه بدن نسخه قرص هایی همچون متادون و ترامادول در داروخانه ها شاهد فروش آزادانه این مواد مخدر بسیار خطرناک در برخی عطاری های سطح شهرستان بروجرد هستیم.

كد خبر : ۱۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۵


 نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود جمعیت 72 میلیون نفری ایران هم اکنون به 80 میلیون نفر یارانه پرداخت می شود.

كد خبر : ۱۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۵


در لرستان نام پتروشیمی که به میان می‌آید ناخودآگاه آنچه که به ذهن خطور می‌کند امتیاز واگذار شده پتروشیمی به استان مرکزی در سال‌های گذشته است.

كد خبر : ۱۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۵


در ماه های سرد پاییز و زمستان هرساله شاهد بارش برف در نقاط مختلف لرستان هستیم، به طوری که در برخی از ارتفاعات استان، بارش برف به بیش از یک متر می رسد که این خود نشان از آن دارد که استان، شرایط اقلیمی مناسبی را برای برخی رشته های ورزشی اشتغالزا مانند اسکی دارد.

كد خبر : ۱۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه های سنگ خرم آباد برای سرمایه در گردش خود، مشکل نقدینگی دارند که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

كد خبر : ۱۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۱


باراک اوباما برای پنجمین بار در دوران ریاست‌جمهوری خود به کنگره رفت و نطق سالانه خود را ایراد کرد؛ نطقی که بخش‌ عمده‌ای از آن به مسائل اقتصادی اختصاص یافت. اوباما در این سخنرانی به مسأله ایران نیز اشاره کرد و گفت که در شرایط کنونی تحریم‌های کنگره را علیه تهران وتو خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


معاون توسعه و منابع انسانی استاندار لرستان گفت: مطالبه ما از مسئولین می بایست توسعه اقتصادی باشد و خودمان هم در این مسیر گام برداریم، چراکه راهی جزء توسعه اقتصادی در لرستان وجود ندارد.

كد خبر : ۱۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند.

كد خبر : ۱۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۱


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: امسال بیش از ۴ هزار نفر از مددجویان لرستان برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

كد خبر : ۱۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان؛ از ایجاد 400 فرصت شغلی با بهره برداری از طرح پتروشیمی کوهدشت خبر داد.

كد خبر : ۱۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


در دنیای امروز که رسانه‌ها  نقش کلیدی در اتفاقات و تاثیرگذاری‌ها ایفا می‌کنند همگرایی عاملی می‌شود برای هم‌افزایی و بی‌شک چند دست بهتر از یک دستِ بی‌صداست.

كد خبر : ۱۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت:  بیش از 2300 اثر تاریخی ـ فرهنگی در لرستان به ثبت ملی رسیده و تعدادی از این آثار در شرف ثبت جهانی است.

كد خبر : ۱۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


در پی ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جلسه ای با حضور سران قوا، چگونگی راههای اجرا و تحقق این سیاستها را مورد بررسی قرار دادند.

كد خبر : ۱۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۶


در پی ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جلسه ای با حضور سران قوا، چگونگی راههای اجرا و تحقق این سیاستها را مورد بررسی قرار دادند.

كد خبر : ۱۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۶


نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت متوقف شدن پروژه‌های سدسازی در لرستان وزیر نیرو را استیضاح می‌کنیم.

كد خبر : ۱۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از تصویب 9 طرح تولیدی و صنعتی در کارگروه اشتغال این استان خبر داد.

كد خبر : ۱۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


شما همکار عزیز در طول سال به کارهای تربیتی رسمی و شناخته شده مشغولید، می‌توانید از این فرصت‌ها کارهای غیر رسمی ولی گاهی عمیق‌تر از رسمی در لابلای تفریح و دید و بازدید انجام دهیم.

كد خبر : ۱۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از تولید هشت تنی پتروشیمی خرم‎آباد خبر داد.

كد خبر : ۱۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


نماینده مردم خرم آباد گفت: تعیین و تکلیف پروژه های نیمه کاره، حوزه گردشگری، حوزه دانشگاه ها، حوزه کشاورزی و دامپروری، حوزه صنایع تکمیلی مثل دارویی و صنایع پتروشیمی از مواردی است که می تواند به سرعت در بحث اشتغال زایی موثر باشد.

كد خبر : ۲۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۵


مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی لرستان گفت: ۲۶۰۰ تعاونی فعال در لرستان مشغول به فعالیت هستند. 
كد خبر : ۲۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۶


شاید دانستن درباره مشکلات حوزه زنان تنها از زبان خود زنان قابل درک‌تر و ملموس‌تر باشد، بخصوص زنانی که پله‌های موفقیت را یکی یکی طی کرده‌ و در حال حاضر از دشواری‌ها، کمبودها و نیازهای زنان جامعه اطلاع دارند.

كد خبر : ۲۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۶


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نخستین دقایق آغاز سال نو، با تشریح اوضاع مهم سال قبل، چارچوب کلی و افق پیشِ‌روی ملت و مسئولان جمهوری اسلامی را در سال ِ پیشِ‌رو ترسیم می‌کنند.

كد خبر : ۲۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در لرستان ۲۶۰۰ تعاونی وجود دارد که در زمینه های صنعت و معدن و کشاورزی فعالیت دارند.

كد خبر : ۲۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


رئیس‌جمهور در مورد برنامه سال جدید دولت یازدهم گفت: بحث اجرای یارانه را در مرحله جدید پیشِ‌رو داریم که از فروردین ماه آغاز و ان‌شاء‌الله در اردیبهشت همه مراحل آن عملیاتی و اجرایی می‌شود.

كد خبر : ۲۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


رییس شورای قضایی لرستان در شورای حقوق شهروندی با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان حق عمومی بیان داشت: طبیعت احساس دارد، درآموزه های دینی ما، به مردم توصیه شده از ظلم و ستیز با طبیعت و تغییرات مخرب بر محیط زیست دوری کنند، چرا که بی اعتنایی و دشمنی با طبیعت موجب قهر آن می گردد؛ خشکسالی، طغیان رودخانه ها، زلزله و رانش زمین نتیجه دشمنی با طبیعت است.

كد خبر : ۲۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


فرماندار خرم آباد گفت: انصراف از دریافت یارانه در مرحله دوم هدفمندی یارانه سبب رونق تولید ملی، توسعه صنعتی و افزایش اشتغال زایی برای جوانان می شود.

كد خبر : ۲۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: فعالیت‌‎های زندان‎های استان در سال گذشته موجب ایجاد زمینه نظم، امنیت و کاهش آسیب‎های  اجتماعی زندانیان شده است.

كد خبر : ۲۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


فرماندار شهرستان دلفان گفت: توسعه بخش کشاورزی و دامپروری و صنایع تبدیلی موجب اشتغال می شود و همچنین جذب سرمایه گذاران می تواند موجب توسعه شود، ما مسائل سیاسی را در شهرستان کمرنگ تر کرده ایم که بتوانیم به بحث اقتصاد و رفاه و اشتغال برسیم.

كد خبر : ۲۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۵


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: انصراف خانواده های پردرآمد در فاز دوم هدفمندی از دریافت یارانه، بطور یقین کمک جدی و فراوانی به اقشار آسیب پذیر در مناطق محروم جامعه است.

كد خبر : ۲۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


برنامه‌های بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر، هدیه ویژه به زنان ایرانی همزمان با آغاز هفته زن، ارائه لایحه بیمه زنان خانه دار به دولت، برداشتن سهمیه بندی جنسیتی در کنکور امسال، بررسی راهکارهای جایگزین برای حضور بیشتر زنان در محل کار پس از زایمان، بررسی وضعیت یارانه زنان بدسرپرست از مهمترین محورهای نشست خبری معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده است.

كد خبر : ۲۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


فرماندار شهرستان دلفان گفت: توسعه بخش کشاورزی و دامپروری و صنایع تبدیلی موجب اشتغال می شود و همچنین جذب سرمایه گذاران می تواند موجب توسعه شود، ما مسائل سیاسی را در شهرستان کمرنگ تر کرده ایم که بتوانیم به بحث اقتصاد و رفاه و اشتغال برسیم.

كد خبر : ۲۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عدم انصراف مردم از یارانه یا نشان دهنده این است که اوضاع اقتصادی مناسب نیست و یا مردم به صرف کردن این هزینه ها در بخش تولید کم اعتماد هستند.

كد خبر : ۲۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۸


رئیس جمهور با اشاره به حضور زنان در عرصه های مختلف از قبیل نهضت تنباکو و نهضت اسلامی گفت: نقش زنان در نهضت اسلامی کمتر از مردان نبود.

كد خبر : ۲۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


معاون هماهنگ کننده سپاه استان گفت:بدون تردید مهمترین راهکار وبرنامه سپاه استان لرستان درراستای اطاعت از منویات وشعار مقام معظم رهبری در سال جدید، ایجاد اشتغال وخدمت به مناطق محروم استان است.

كد خبر : ۲۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳


وزیر تعاون گفت:بحث درمان و اشتغال از الویت های اصلی دولت تدبیر و امید است وگام نهادن در راه اشتغال برنامه ریزی می خواهد.

كد خبر : ۲۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۹


نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت : اندیشه ها و خط انقلاب اسلامی امام راحل در بیانات مقام معظم رهبری قابل پیگیری است در این راستا، با حفظ وحدت وآرامش، نظام جمهوری اسلامی به بالندگی و پیشرفت خواهد رسید.

كد خبر : ۲۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۷


فرماندار خرم‏ آباد گفت: احیای کارخانه‌های تعطیل لرستان نیازمند همت رئیس جمهور است.

كد خبر : ۲۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۶


ایران اسلامی برای توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور مردم در همه عرصه ها است و دولت وظیفه دارد شرایط و تسهیلات لازم را برای حضور ایرانیان داخل و خارج کشور فراهم آورد.

كد خبر : ۲۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


در کشورهای قوس بحران چون دولت ها منابع و امکانات را در اختیار دارند و نیازی به مالیات ندارند، پاسخگو هم نیستند و حکومت های دموکراتیک نیز در این جوامع پایدار نشده اند.

كد خبر : ۲۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


با نگاهی به وضعیت استان لرستان می توان دریافت که سهم لرستان از سفرهای روسای جمهور دوره های قبلی از دوره سازندگی و اصلاحات  تا دوره عدالت به این استان فقط مصوباتی بوده اند که بر روی کاغذ پیاده شده اند و این سفرها ثمره ای برای مردم این دیار نداشته است.

كد خبر : ۲۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


رئیس جمهور درجمع مردم شهرستان خرم آبادکفت: اولین قدم دولت آبادانی استان و اشتغال جوانان است

كد خبر : ۲۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل اخیر عراق و تهاجم گروه تروریستی داعش به شرهای این کشور گفت: به همه ابرقدرت‌ها و مزدورانشان و آدم‌کشان و تروریست‌ها اعلام می‌کنیم که ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

كد خبر : ۲۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


گرچه اخباررسمی به نقل ازاستاندارلرستان،نماینده کوهدشت ورومشگان درمجلس شورای اسلامی وبرخی مسئولین ذیربط درامورآب حاکی ازنهایی شدن سدمعشوره وموافقت قطعی وزارت نیروباایجادسدمعشوره درکوهدشت است امامتاسفانه کمترین توجهی به حق مسلم مردم پلدخترنشده است.

كد خبر : ۲۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


استاندار لرستان گفت: 80 درصد از طرح ها و مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان نهایی شده و 20 درصد مابقی ظرف 10 روز آینده نهایی خواهد شد.

كد خبر : ۲۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۲


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:شیوه های کنونی افزایش جمعیت که اخیرا اعلام شده، به هیچ وجه نمی تواند موثر باشد به همین منظور باید تغییرات اساسی در این شیوه ها انجام گیرد.

كد خبر : ۲۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


مدیر کل امور مالیاتی لرستان گفت: در استان لرستان بیش از 85 درصد درآمدها، مربوط به وصول مالیات است، که این تأثیر بسزایی و بالایی در رشد اقتصاد و خدمات دارد.

كد خبر : ۲۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۴


یکصد و هشتاد و ششمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار شد و طرح های جدید سرمایه گذاری خارجی به ویژه دو طرح مرتبط با سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور به تصویب رسید.

 

كد خبر : ۲۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۴


معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی از برنامه های مشخص این وزارتخانه برای کاهش اثرات تورمی قانون هدفمندی یارانه ها بر بنگاه ها و بخش های حمل و نقل و خانوارها خبر داد.

كد خبر : ۲۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۴


پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه‌گیر... زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق مى‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى‌کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود."

كد خبر : ۲۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


رئیس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان گفت: ۵۰ درصد بیکاران لرستان فاقد هرگونه مهارت هستند و آموزش‌های مهارتی ارائه شده, از سوی آموزش فنی و حرفه ای می تواند عامل مهمی در حل مشکل اشتغال لرستان داشته باشد.

 

كد خبر : ۲۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۶


مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان گفت: توسعه بخش کشاورزی در لرستان از طریق کشت مکانیزه انجام که خوشبختانه در لرستان کشت ذرت به طور ۱۰۰ درصدی مکانیزه انجام می شود.

كد خبر : ۲۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اگر قرار باشد که مبلغ یارانه افزایش یابد این کار باید در قالب کارت های هوشمند و کالایی و نه پرداخت نقدی صورت گیرد.

كد خبر : ۲۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


در حالی که نرخ بیکاری زنان 20 تا 24 ساله در مناطق شهری کشور 54.1 درصد است، این میزان برای مردان در همین گروه سنی 23.8 درصد می باشد.

كد خبر : ۲۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


اورانیوم 2 درصد را که از آبشار نخست خارج می شود می توان به آبشار دوم تزریق کرده و اورانیومی با غنای حدود 10 درصد دریافت کرد.

كد خبر : ۲۵۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰


مرکز آمار ایران میانگین نرخ بیکاری بهار سال 93 را 10.7 درصد اعلام کرد که این نرخ برای مردان 9 و برای زنان 19.4درصد است.

كد خبر : ۲۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


مساله اصلی اقتصاد کشور چیست؟ کاهش شاخص بازار سهام، اجرا نشدن درست طرح هدفمندی یارانه ها، رکود اقتصادی یا سایه سیاست بر اقتصاد؟ همان مذاکرات هسته ای که نه فقط سیاستمداران بلکه دست اندرکاران خرد و کلان اقتصاد هم بدقت آن را پیگیری می کنند.

كد خبر : ۲۶۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


خطه‌ی کویر همواره مردان و زنانش را صبور، پرتلاش و امیدوار بار می‌آورد، فرزند واقعیِ کویر که باشی آفتاب نزده باید آستین همت را بالا بزنی و سوزش گرما را به جان بخری و برای چرخاندن چرخ زندگیت و به قولی درآوردن لقمه‌ای نان حلال عرق جبین بریزی.

كد خبر : ۲۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون ۳۵۱ هزار برگ سهام عدالت بین کارگران توزیع شده است که این روند در حال اجرا است.

كد خبر : ۲۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


رییس جمهوری با بیان اینکه سیاست خارجی امروز جمهوری اسلامی ایران با دیروز متفاوت است و دیگر تهدید و تحریم ملت بزرگ ایران تاثیرگذار نیست، گفت: همانطور که رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه ممنوع است.

كد خبر : ۲۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


دبیر انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با اشاره به مشکلاتی که خبرنگاران با آن دست به گریبانند، گفت: با شرایط فعلی، خبرنگاران در واقع ایثار می‌کنند.

كد خبر : ۲۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۶


واحدهای تولیدی و صنعتی بروجرد دارای مشکلات زیادی هستند.

كد خبر : ۲۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


در سایت رسمی رهبرمعظم انقلاب، جدیدترین فتاوای ایشان در خصوص مسائل مختلف درج شده است که برخی از آنها بدین شرح است:

كد خبر : ۲۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


نماینده مردم خرم‎آباد در مجلس گفت: ایجاد شهرک صنعتی در بیرانشهر در دستورکار است

كد خبر : ۲۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


بزرگترین و مجهزترین مجتمع تفریحی و علمی غرب کشور در منطقه ای کوهستانی به نام مدبه کوه در خرم آباد در حال ساخت است.

كد خبر : ۲۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۲


 استاندار لرستان گفت: پرواز عسلویه به خرم آباد مهر ماه امسال دایر می شود.

كد خبر : ۲۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: افزایش سن بازنشستگی باید به صورت تدریجی انجام شود، تجربه اصلاحات موفق در دیگر کشورها نشان داده که روند اصلاحات تدریجی صورت گرفته است.

كد خبر : ۲۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


استاندار لرستان گفت: به مناسبت هفته دولت 514 پروژه با اعتباری بالغ بر 417 میلیاردتومان به بهره‌برداری می‌رس

كد خبر : ۲۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


توسعه صادرات غیرنفتی که به عنوان یکی از راهکارهای دولت برای خروج از رکود تورمی مطرح است از جمله ارکان اصلی اقتصادی کشور شناخته می شود که این موضوع نه تنها از دیدگاه ارزآوری آن بلکه از نظر ایجاد اشتغال در داخل کشور از اولویت ویژه ای برخوردار است.

كد خبر : ۲۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


با توسعه مسافرت‌های جاده‌ای و افزایش ساخت آزاد راه و بزرگ راه در لرستان و افزایش رهگذران این نوع حمل ونقل زمینی، نیاز و ضرورت وجود مجتمع های خدماتی رفاهی در استان لرستان بیش از پیش احساس می‌شود.

كد خبر : ۲۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


در بيشتر نوشته هاي جامعه شناختي درباره ي کار، کار بي مزد- يعني کاري که بدون پرداخت مستقيم و خارج از حوزه ي يک "شغل" خاص انجام مي شود- دست کم تا اين اواخر، هرگز مورد توجه قرار نمي گرفت. بحث مارکس درباره ي کار بيگانه شده کاملاً بر کار کارگر در مؤسسه ي اقتصادي متمرکز است و بيشتر بحثهاي جامعه شناسي صنعتي از آن زمان به بعد از او سرمشق گرفته اند. کار بي مزد، به ويژه کار زنان در حوزه ي خانگي، تا اندازه ي زيادي ناديده گرفته مي شد، با وجود اين، اين گونه کار به همان اندازه براي اقتصاد ضروري است که اشتغال مزدبگيري. برآورد شده است که کار خانگي از نظر ارزش تقريباً معادل يک سوم کل توليد سالانه در يک اقتصاد امروزي است.

كد خبر : ۲۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، همه دولتمردان را به حفظ و تقویت جهت‌گیری و روحیه انقلابی رعایت خطوط قرمز ، سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه و ... توصیه کردند.

كد خبر : ۲۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی تاکید کرد: بعد از ۴۰ سال نرخ تورم در کشور را یک‌رقمی خواهیم کرد. همچنین امسال از رکود خارج و به رشد اقتصادی می‌رسیم.

كد خبر : ۲۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مأموریت بسیج مأموریتی است که در هیچ سازمان دیگری شاهد آن به لحاظ گستردگی و پراکندگی جغرافیایی نیستیم.

كد خبر : ۲۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شواری اسلامی گفت: امروز نیاز اصلی جوانان اشتغال است که باید با مدیریت جهادی موضوع را در دستور کار قرار دهیم.

كد خبر : ۲۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


وزیر نفت با اشاره به اینکه نوک حمله تحریم ها به سمت صنعت نفت است، گفت: کشورهای غربی و آمریکا خواسته اند با تحریم صنعت نفت کشور را دچار مشکل کنند اما همچنان به سمت هدف ها پپیش می رویم.

كد خبر : ۲۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دانش فنی تولید چادر مشکی خریداری شده است، از راه اندازی واحد تولید چادر مشکی ˈحجاب شهرکردˈ تا اواسط سال آینده خبر داد.

كد خبر : ۲۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه بیمه‌ها باید در پوشش هزینه‌های درمان ناباروری ورود پیدا کنند، گفت: امروزه بیمه‌ها زیر بار چنین حمایتی نمی‌روند و همین امر درمان زوجین نابارور را با مشکل مواجه ساخته است.

كد خبر : ۲۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


قبل از طلوع آفتاب از خواب برمی‌خیزد، خانه را تمیز می‌کند، شیر گاو را می‌دوشد، به حیوانات موجود در طویله آب و غذا می‌دهد، به خانه برمی‌گردد صبحانه اهل خانه را آماده می‌کند، بعد از خوردن صبحانه بار و بندیلش را می‌بندد و راهی مزرعه یا باغ می‌شود...

كد خبر : ۲۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


نمایشگاه عملکرد اقتصادمقاومتی سپاه ناحیه خرم آباد در روز چهارشنبه 19شهریور ماه با حضور محمدرضا نقدی؛ رییس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

كد خبر : ۳۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


آنچه از جمع‌بندی گزارش‌های حقوق بشری در مورد ایران به دست می‌آید آن است که آنها وقتی سخن از حقوق انسان‌ها در ایران به میان می‌آورند، در حقیقت از حقوق «اشرار» سخن می‌گویند و کاری به حقوق مردم عادی و میلیون‌ها ایرانی که باید از حداقل حقوق الهی و انسانی برخوردار باشند، ندارند.

كد خبر : ۳۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


در حالی که نرخ بیکاری زنان جوان 15تا 24ساله در کشور 43.4 درصد است 19 استان کشور هم از نرخ بیکاری بالای 40 درصد زنان جوان برخوردار هستند.

كد خبر : ۳۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۶


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت های بالا در لرستان افزود: در استان لرستان ظرفیت های بالایی وجود دارد ولی به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نشده است.

كد خبر : ۳۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی سیاستهای کلی «علم و فناوري» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.

كد خبر : ۳۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


رئیس بسیج جامعه زنان کشور خطاب به بان کی مون: وارد جبهه خطرناک غرب در جنگ "علیه هویت زن" نشوید و تعریف متعفن «حقوق زن در اندیشه های غربی» را به رخ «حقوق و جایگاه متعالی زن مسلمان ایرانی» نکشید. چشمان خود را باز کنید، چرا که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به یمن نگاه و اندیشه های متعالی امام خمینی (ره) هر روز شاهد حضور پرنگ زن ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و کسب کرسی های علمی هستیم و آنچه که عیان است، چه حاجت به بیان است؟

كد خبر : ۳۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


بنیانگذار آسیب شناسی اجتماعی در ایران گفت: 90 درصد «ازدواج سفید» را در کشور بیوه های جوان تشکیل می دهند.

كد خبر : ۳۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


صداقت، عدالت، رفع محرومیت، اشتغال، ریشه کنی اعتیاد و شفافیت موجب سربلندی و عزت ملت شریف ایران و شادی روح شهداء، آرامش جانبازان ،اسراء، رزمندگان و دیگر اقشار جامعه می شود.

كد خبر : ۳۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


مدیر و موسس آموزشگاه بوستان شهرستان خرم آباد گفت: هدف ازتاسیس آموزشگاه بوستان ویژه خواهران کمک  به اقتصاد کشورو استان  است.

كد خبر : ۳۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


کبری خزعلی با بیان اینکه تمایل مردم به فرزندآوری نیازمند سیاست‌های تشویقی مشخصی است، افزود: مشکلات اقتصادی و ضعف برهنگی خانواده هایی که برنامه ریزی نشده صاحب چند فرزند می‌شوند آنها را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو می کند.

كد خبر : ۳۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


یک کارشناس مسایل اقتصادی با تاکید بر برخی واقعیت های اقتصادی و اهدافی که برای آینده اقتصاد کشور پیش بینی شده است، افزود: حرکت ماشین اقتصاد نیاز به شتاب دارد و اقتصاد مقاومتی سوخت لازم برای سرعت بیشتر این ماشین را تامین خواهد کرد.

كد خبر : ۳۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی از احداث کارخانه سیمان در بخش کوهنانی خبر داد.

كد خبر : ۳۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


حجت‌الاسلام عباس‌ولدی گفت:بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست‌ کاهش جمعیت این بود که در تبلیغاتمان تند رفتیم و فرزند زیاد داشتن را به ضدارزش و فرزند کم داشتن را به ارزش تبدیل کردیم. حالا این فرهنگ شکل گرفته و به‌راحتی هم ترمیم نمی‌شود.

كد خبر : ۳۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۸


جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: ما جانبازان از نظر مادی شاید مشکل چندانی نداشته باشیم اما برای ما مشکلات روحی زیادی وجود دارد من پرتوقع نیستم همیشه به داشته‌هایم قانعم اما از مسئولان بنیاد می‌خواهم به مسائل روحی جانبازان رسیدگی کنند.

كد خبر : ۳۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


چنگایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: قطع نخاع‌‌های گردنی با آنها که از ناحیه کمر قطع نخاع شده‌اند یک فرق بزرگ دارند، ما گردنی‌ها درد را نمی‌فهمیم مثلاً اگر پا یا کمرم که حسی ندارد، درد بگیرد این درد را به‌صورت تعرق و لرز می‌فهمم.

كد خبر : ۳۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


در حالی که نرخ بیکاری جوانان از بهار تا تابستان 93 معادل 1.9 درصد کاهش یافته اما نرخ بیکاری زنان جوان 0.2 درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۳۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


معمولا خانم های باردار در سه ماهه اول، به دلیل شرایطی که از نظر جسمی دارند، ممکن است خیلی تمایلی به غذا خوردن نداشته باشند یا ترجیح بدهند صبح ها دیرتر از خواب بیدار شوند، در حالی که نظم وعده های غذایی هم موضوع مهمی است که در دوران بارداری باید مورد توجه قرار گیرد.

كد خبر : ۳۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


لاله افتخاری، در نشست زنان و توازن مشارکت های اقتصادی و استراتژی های جمعیتی،گفت: فرهنگ سازی و آموزش به خانواده ها مؤثرترین راه جلوگیری از کاهش جمعیت است و باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا اشتباهات وجود آمده در بحث جمعیت را جبران کنیم.

كد خبر : ۳۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


 آیت‌الله مهدوی‌کنی که 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند، صبح امروز دار فانی را وداع گفته و به ملکوت اعلی پیوستند.

كد خبر : ۳۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


مدیرکل دفتر مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد ستاد مبارزه با موادمخدر کشور از برگزاری همایش" نقش مشارکت اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر در 31 استان کشور خبر داد.

كد خبر : ۳۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۳۰


مدیر کل اموربانوان استانداری لرستان گفت: کار گروه بانوان و خانواده تنها کار گروهی است در سطح استان که مسائل مربوط به بانوان استان را با حضور اعضاء به بحث گذاشته برنامه های اجرایی در خصوص بانوان تدوین و در قالب مصوبه به دستگاههای اجرایی ارسال می گردد.

كد خبر : ۳۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


گودرزی، جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس که در ۱۹ سالگی از ناحیه دو پا جانباز شده است؛ به روایت ایام جانبازی‌اش در ماه محرم و مشکلات جانبازان هم صنف خودش می‌پردازد. او ضمن روایت‌ها و خاطرات گلایه‌هایی نیز از مسئولان دارد.

كد خبر : ۳۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


«چندین بار است که پادشاه عربستان  هاشمی را دعوت کرده و ایشان هنوز نپذیرفتند که بخواهند تاریخی برای سفر تعیین کنند".

كد خبر : ۳۴۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


یشکسوت شاعری و ذاکری اهل بیت(ع) می‌گوید: این عمل برای شیطان است که مداح خودش را آماده کند تا برای پول روضه‌های دروغ بخواند. کسی که تقوا داشته باشد قبل از ماه محرم خودش را برای «عاشورا» آماده می‌کند.

كد خبر : ۳۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


فرماندار خرم آباد از اجرای موفقیت آمیز طرح اردوهای جهادی ویژه بانوان روستایی شهرستان خبر داد.

كد خبر : ۳۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: یکی از راهکارههای افزایش جمعیت تشویق جوانان به ازدواج آسان و اسلامی است.

كد خبر : ۳۵۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


فرمانده نمونه پایگاه خضرا حوزه صدیقه کبری(س) سپاه ناحیه خرم آباد گفت: بسیجی دیروز هدفش دفاع از انقلاب به وسیله جنگ سخت و بسیجی امروز هدفش حفظ ارزشهای انقلاب به وسیله جنگ نرم است .

كد خبر : ۳۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از حمایت این نهاد از تولید کنندگان در بخش مد و لباس با الگوی ایرانی اسلامی خبرداد.

كد خبر : ۳۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴


رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده گفت: هنری کیسینجر، استراتژیست و سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی اعلام کرد جمعیت زمین باید ۴میلیارد نفر کم شود و این کار را باید از مسلمانان شروع کرد.

كد خبر : ۳۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


«همباشى» یا «ازدواج سفید» چگونه پا در رسانه‏‌هاى ایران نهاد؟ این ‏بار نیز پاى رسانه‏‌هاى ضددین و ضدانقلاب در میان است. تابوشکنى و حرمت‏‌زدایى از اذهان جامعه مسلمان نسبت به این سبک زندگى مشترک، هدف اصلى چنین رسانه‏‌هایى است.

كد خبر : ۳۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


ساره جوانمردی معتقد است که ورزش برای او به منزله وسیله ای برای اثبات توان مندی هایش به جامعه و همین طور تغییر نگرش اطرافیان نسبت به افراد دارای معلولیت به شمار می رود و حالا خوشحال است که توانسته از این ابزار برای دست یابی به هدفش استفاده کند.

كد خبر : ۳۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲


نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده به خوبی اقتدار نظام اسلامی ایران را حفظ و به جهانیان ثابت کرد.

كد خبر : ۳۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد که سال‌ها تعطیل و بلاتکلیف مانده بود ماه آینده افتتاح می‌شود و ازنظر اشتغال‌زایی موقعیت خوبی برای استان است.

كد خبر : ۳۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت‌وگویی تشریح کرد بودجه ۸ میلیاردی معاونت امور زنان ریاست جمهوری صرف چه اموری شده است.

 

كد خبر : ۳۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در فضای جهانی عاملی که منجر به تولید قدرت می شود علم و فناوری است.

كد خبر : ۳۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


مدیرعامل موسسه خیریه صدیقین گفت : برخی کشورها از جمله فنلاند در کاهش آسیب و خشونت علیه زنان و کودکان موفق عمل کرده اند.

كد خبر : ۳۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


هر چند نرخ باروری کل در اکثر کشورهای دنیا پایین آمده، اما شتاب این کاهش در ایران سریع تر است، بگونه ای که ایران دومین کشور اسلامی است که پایین ترین نرخ باروری را بعد از کشور آلبانی بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ دارا است.

كد خبر : ۳۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


گندم به عنوان یکی از کالاهای اساسی با یک میلیارد و 299 میلیون دلار و به سهم ارزشی 3.79 درصد لقب عمده‌ترین کالای وارداتی کشور را به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۳۸۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


دبیر کارگروه حقوق معاونت امور زنان ریاست جمهوری با اشاره به طرح جایگزینی بیمه زنان خانه‌دار به عنوان بخشی از شروط ضمن عقد به جای مهریه گفت: لحاظ کردن بیمه زنان خانه‌دار به عنوان یکی از شروط ضمن عقد مغایر قانون نیست.

كد خبر : ۳۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


امروزه برای بسیاری از مخاطبان صدا و سیما این مهم غیر قابل انکار است که اغلب تبلیغات صدا و سیما در راستای تبلیغ یک وسیله یا ماده خوراکی حیاتی نیست.

كد خبر : ۳۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


گریز از خانه و استقلال طلبی، یکی از دلایل ادامه تحصیل دختران مهاجر است. این روزها شاهد رشد تعداد دختران هستیم که برای دوری از خانه، تحصیلات تکمیلی را انتخاب می کنند. بیبشتر خانواده های ایرانی معتقدند تحصیل آنها دیلی موجه دوری از خانه پدری بعد از گزینه ازدواج است و به این ترتیب، دختران را با نظارت به شهری دیگر برای ادامه تحصیل می فرستند.

كد خبر : ۳۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


یک شبکه تلویزیونی روسی گفت: صدها نفر از زنان اروپایی به گروه تروریستی داعش پیوسته اند و دلیل عمده این مساله بحران اخلاقی و ضعف مردان اروپایی است که زنان این قاره را به داعش متمایل کرده است.

كد خبر : ۳۸۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


فرهنگ‌های غلط در جامعه یکی از مهم‌ترین موانع ازدواج است، برای رسیدن به ازدواج آسان باید موانع سر راه ازدواج شناسایی شوند، یکی از مشکلات سر راه ازدواج آسان بالا بودن مهریه‌هاست که لازم است در زمینه پایین آوردن مهریه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

كد خبر : ۳۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بکارگیری و اشتغال بانوان اتباع خارجی بعنوان خدمه و یا عناوین دیگر در منازل، غیر قانونی است.

كد خبر : ۳۸۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر شاهد تغییراتی در الگوی مصرف و افزایش و شیوع مصرف در بین کودکان زیر 18 سال هستیم.

كد خبر : ۳۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


رئیس سازمان ثبت احوال این بار در مورد تعداد اعضای خانواده هشدارهایی را مطرح کرد که دوراز واقعیت نیست و به زودی در بطن زندگی های اجتماعی رقم می خورد این درحالی است که خانواده ها از تعداد اعضای خود کاسته اند تا شاید زندگی بهتری را در پیش بگیرند.

كد خبر : ۳۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


استاندار لرستان گفت: دستگاه‌های مربوط به ساماندهی امور جوانان در لرستان موظف هستند تا یک ماه آینده برنامه‌های سال ۹۴ را اعلام کنند تا در اعتبارات سال آینده لحاظ شود.

كد خبر : ۴۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


نرخ بیکاری جوانان بیش از ۲ برابر نرخ عمومی و بیکاری زنان حدود ۳ برابر مردان شده، تعداد بیکاران مطلق ۲.۵ میلیون و همچنان ۴۰ میلیون نفر در کشور غیرفعال هستند و فاصله نرخ بیکاری استان‌ها نیز ۱۰ درصد است.

كد خبر : ۴۰۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


عباسی ولدی، کارشناس امور خانواده و جمعیت می‌گوید: اگر ما به زندگی نگاه مصرف‌گرایانه داشته باشیم هراندازه هم که از نظر اقتصادی قوی شویم، پولمان را خرج مصرف بیشتر می‌کنیم نه اینکه انگیزه‌ بیشتری برای فرزندآوری پیدا کنیم.

كد خبر : ۴۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان گفت: در حال حاضر بودجه دستگاه‌های دولتی و عمومی در حوزه جوانان شفاف نیست و برنامه‌های تخصیصی(برنامه‌هایی که در آن بودجه خاصی برای اقدامات حوزه جوانان پیش‌بینی شده است) و اختصاصی برای جوانان تعریف نشده است.

كد خبر : ۴۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


سمینار آموزشی شفا با موضوع «درمان روان با اسماء الهی با تمرکز بر دو اختلال افسردگی و اضطراب»، ظهر ۱۲ دی‌ماه با سخنرانی حسین اقبالی‌نسب، روانشناس با تخصص خانواده درمانی و با حضور گسترده مردم علاقه‌مند در سالن سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

كد خبر : ۴۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


 مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: یک میلیون و 20 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

كد خبر : ۴۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: پارک بانوان در شهرستان های سلسله و دلفان احداث می شود.

كد خبر : ۴۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که 50 درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه بانوان است از امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت کار و معاونت امور زنان ریاست جمهوری در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

كد خبر : ۴۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


اطلاعات رسمی منتشر شده از دفتر سرشماری رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که طی سال گذشته ۶۳۵ شهرک نشین این رژیم از خود سلب تابعیت کرده‌اند.

كد خبر : ۴۱۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تخصیص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به حوزه جوانان در لایحه بودجه سال 94 دیده نشده است، گفت: البته دو تبصره 16 و 21 در این لایحه پیش‌بینی شده است که اختصاص به مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان دارد.

كد خبر : ۴۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


شيرينی باسواد شدن را فقط كسی درك می كند كه مدت مديدی در ظلمت بی سوادی سپری كرده باشد و حالا نادر نجفی شهروند موفق زنجانی و چهره موفق سواد آموزی با تمام وجود زيبايی و لذت آن را لمس می كند.

كد خبر : ۴۱۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


سالانه 160 هزار رویداد ازدواج در کشور اتفاق می افتد که یک چهارم آن به طلاق می انجامد.

كد خبر : ۴۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


داره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اعطای تسهیلات از تولیدکنندگان در بخش مد و لباس با الگوی ایرانی ـ اسلامی حمایت می‌کند.

كد خبر : ۴۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به طرح شب‌های فرهنگی لرستان، اظهار کرد: این طرح که متناسب با ایام سال و مناسبت‌ها و فصول مختلف اجرا می‌شود بنا دارد فرهنگ اصیل اسلامی و لری استان لرستان را برای مردم معرفی کند.

كد خبر : ۴۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


علیرغم اینکه در کشورهای توسعه یافته نرخ مشارکت زنان در بازار کار رقم بالایی است اما درکشور ما این رقم 10 درصد بوده و امید آن می رود که این رقم به زودی به طور قابل توجهی افزایش یابد.

كد خبر : ۴۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشارکت کنونی زنان در این وزارتخانه 13 درصد است؛ اما تلاش می کنیم این مشارکت تا سال 1404 در سطوح سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و اجرا در بخش‌های مختلف مزدبگیری، حمایتی و سرمایه‌گذاری به 30 درصد افزایش پیدا کند.

كد خبر : ۴۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


رئیس سازمان بهزیستی از توسعه طرح حمایتی کودک و خانواده ویژه کودکان خیابانی خبر داد و گفت: این طرح بزودی در ۱۸ استان دیگر کشور اجرایی خواهد شد.

كد خبر : ۴۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


رئیس هیأت مدیره بنیاد فرهنگی اجتماعی زنان از برگزاری نشست تخصصی خانواده پویا خبر داد و گفت: این نشست 6 بهمن ماه برگزار می‌شود و در آن سرفصل‌هایی مانند ازدواج، جمعیت، عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۴۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


یک استاد دانشگاه با بیان اینکه نگرانی‌های مسکن و اشتغال باعث به تأخیر افتادن ازدواج جوانان می‌شود، گفت: دولت می‌تواند تمهیداتی بیندیشد که مسکن رایگان به مدت 10 سال برای زوج‌هایی که مشکل مسکن دارند، فراهم شود.

كد خبر : ۴۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


رییس کمیسیون توسعه توان اقتصادی و بازرگانی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: نرخ مشارکت بانوان در فعالیت های اقتصادی همچنان پایین تر از 13درصد و با سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی تفاوت چندانی نکرده است.

كد خبر : ۴۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


سرانجام سیاه نظام برده‌داری جنسی غرب، مجوز روحانی برای فروش خانه مسکونی دولتی در تهران ، تذکر دوم به «وطن امروز» و ارسال پرونده به دادگاه، توکلی: ظریف نباید به فرانسه می‌رفت و ...از جمله خبر ویژه روزنامه های سه شنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

كد خبر : ۴۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


رویکرد عوامل تربیتی به آدمی رویکردی کیفی است نه کمی، یعنی به سن بستگی ندارد بلکه خردسال بیشتر مستعد یادگیری عوامل تربیتی صحیح است، و در این میان نقش عامل تربیتی اصلی یعنی مادر بسیار پر رنگ تر و اثرگذار تر می باشد.

كد خبر : ۴۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: دهکده مقاومت در لرستان راه‎اندازی می‏‌شود.

كد خبر : ۴۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


هدف ما این است با آموزش و ایجاد بازار کار و اشتغال، بانوان سرپرست را به جایی برسانیم تا دیگر خودشان به یک خودکفایی لازم برسند که اکنون نمایشگاه شهر ری یکی از اهدافی بود که دنبال کردیم.

كد خبر : ۴۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


مولاوردی معاون امور بانوان ریاست‌جمهور بار دیگر از زنانی صحبت به میان آورد که آمار بیکاری آنان 82 درصد است، زنانی که سرپرست خانواده بوده و نیازمند توجه جدی دولت هستند این در حالی است که به نظر می‌رسد فعالیت‌های مولا وردی تنها در جهت کشف آمار بوده و اعتقادی به کار اجرایی ندارد.

كد خبر : ۴۳۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


خرید طلا یکی از رسوم غیرقابل کتمان ایرانیان در هنگام هدیه دادن و یا راهی برای پس انداز بانوان بوده و هرگز نمی توان منکر خرید طلا در خانواده ایرانی شد این درحالی است که اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر از برچسب هایی خبر داده است که مانع از تقلب و قاچاق این فلز گرانبها می شود.

كد خبر : ۴۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


دکتر"حسین راغفر" اقتصاددان گفت: خانوارهای مردسرپرست 38 درصد و زن سرپرست 49 درصد دچار فقر هستند و مطالعات 30 ساله در زمینه فقر نشان می دهد که از سال 63 تا 92 همواره افزایش فقر در حوزه زنان گسترش بیشتر یافته است

كد خبر : ۴۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


در جامعه ای که اکنون در آن زندگی می کنیم نیاز به داشتن درآمد امری ضروری قلمداد می شود و قشر تحصیل کرده جامعه که بسیاری از آن ها را خانم ها تشکیل می دهند؛ انتظار دارند بعد از فراغت از تحصیل به کاری شایسته و مناسب با تحصیل خود مشغول شوند.

كد خبر : ۴۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


مدیر کمیته امداد شیراز از پرداخت بیش از ۲۵ میلیارد ریال حق بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار در شیراز خبر داد.

كد خبر : ۴۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


کارشناس ویژه فضای سایبری سپاه با تاکید بر اشراف اطلاعاتی کامل بر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی، به بیان جزئیات جدیدی از فعالیت‌های باند فساد در شبکه‌های اجتماعی که اخیرا دستگیر شدند پرداخت.

كد خبر : ۴۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان در بخش خصوصی برای استفاده قانون افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه مشکل دارند چون مصوبه هیات وزیران شامل این بخش نمی‌شود. امیدواریم بتوانیم در چارچوب سیاست‌های کلی جمعیتی راهکاری برای این مساله پیدا کنیم.

كد خبر : ۴۴۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


نگاهی به آمار اخیر منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حکایت از وضعیت نامناسب حضور زنان در بازار کار دارد به طوری که در بسیاری از استانها نرخ بیکاری زنان جوان بیش از 50 درصد و این نرخ در استان ایلام برابر با 87.7 درصد است.

كد خبر : ۴۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


زنی که در خارج از خانه کار می کند نیمی از قوای بدنی اش صرف کارهایی می شود که ربطی به اداره منزل ندارد. بنابراین تقریباً خسته به منزل وارد می شود و در بعضی از موارد که کارش سخت تر باشد نیاز به استراحت کامل دارد.

كد خبر : ۴۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در نشست تخصصی عدالت جنسیتی در گفتمان انقلاب اسلامی، بر بازنگری و بررسی قوانین و مفاهیم چگونگی حضور زنان در اجتماع و اشتغال آنان تأکید کرد.

كد خبر : ۴۴۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: سازمان ملل متحد ۱۴ سال قبل در خصوص فاجعه زیست محیطی در خوزستان هشدارهای لازم را داده بود. چرا خانم ابتکار که در آن زمان سکاندار سازمان محیط زیست بود، هیچ‌گونه اقدامی در این خصوص انجام نداد؟

كد خبر : ۴۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۹


یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان آنکه از 70 میلیون جمعیتی که یارانه می گیرند حداقل 40 میلیون نفر واجد شرایط نیستند، گفت: تهیه لیست یارانه بگیران نیز کار شواری نیست به طوری که می توان پس از انجام اقدامات لازم حدود 30 میلیون نفر را شناسایی و حذف کرد.

كد خبر : ۴۵۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


یک کارشناس امور زنان با انتقاد از عملی نشدن طرح‌های حوزه زنان گفت: باید طرح‌های حوزه زنان از حرف به عمل برسد و از سوی دیگر مسئولان می‌توانند الگوی خانواده سالم و پایدار ایرانی را به سایر جوامع ارائه دهند.

كد خبر : ۴۵۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: کمیته امداد لرستان ۲ هزار و ۱۳۵ فرصت شغلی با هزینه ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ ایجاد کرده است.

كد خبر : ۴۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


در محیط و شرایطی که زندگی می کنم هوای نفس و آمال و آرزوها بر من تسلط فراوانی دارند و مرا اسیر خود ساخته اند و سبب آن شده اند که مرا از حرکت به سوی الله و حرکت در مسیر استعداد خود باز داشته و می دارند.

كد خبر : ۴۶۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، وضعیت زن ایرانی را در برخی عرصه‌ها "مثال‌زدنی" توصیف کرد و لزوم تلاش بیشتر برای معرفی الگوی اسلامی-ایرانی زن به جهان را مورد تاکید قرار داد.

كد خبر : ۴۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


دادستان عمومی شهرستان خرم آباد از اعدام مفسد اقتصادی که بسیاری از مردم خرم آباد را فریب داده بود خبر داد.

كد خبر : ۴۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


یک دکترای فقه و حقوق مبانی اسلامی توانمندسازي زنان‌ را ايجاد زمينه‌هاي عدالت اجتماعي در جامعه دانست و گفت:تواناسازی نه به معنای تفوق و برتري جنسيتي‌است،زيرا چه مرد سالاري و يا زن سالاري و يا تفوق يکي بر ديگري آثاری نامطلوب در پی دارد.

كد خبر : ۴۶۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


خوزستان هنوز با بحران ریزگردها دسته و پنجه نرم می‌کند. تصاویر روز یکشنبه نشان می‌دهد که ریزگردها دست از سر اهوازی‌ها بر نمی‌دارد اما در همین حین ابتکار به متینگ سیاسی می‌رود و درباره رفع حصر نه رفع ریزگردها سخن می‌گوید.

كد خبر : ۴۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


بیش از 100 استاد و پژوهشگر اقتصادی کشور طی بیانیه مشترکی در سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، توصیه های علمی خود برای تحقق اهداف این سیاست ها را مطرح کردند.

كد خبر : ۴۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در اطرافمان زنانی زندگی می کنند که به دلایل زیادی همچون فقر و اعتیاد همسر و یا اعضای خانواده، مجبورند بار زندگی خود و خانواده را به دوش بکشند و شجاعانه برای تامین مخارج زندگی تلاش کنند.

كد خبر : ۴۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


رییس فراکسیون رفاه و تأمین‌اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در ارزیابی اسفند ماه حتما تورم صفر درصد نیست و نباید این موضوع را بیان کرد.

كد خبر : ۴۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


کارشناس امور زنان کشورمان دغدغه‌های موجود در پکن+۲۰ را مطرح کرد.

كد خبر : ۴۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


خبرنگار و مستند ساز آمریکایی از اینکه بخشی از مردم ایران روش‌های غربی را در زندگی پیاده می‌کنند، ابراز تاسف کرد.

كد خبر : ۴۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


کمیسیون مقام زن یکی از اولین نهادهایی است که توسط شورای اقتصاد اجتماعی ملل متحد از سال 1946 شکل گرفته است و یکی از کمیسیون های فرعی کمیسیون حقوق بشر می باشد. در سال 1947 به عنوان یک کمیسیون مستقل کار خود را در سازمان ملل آغاز کرد و پیشنهادات خود را به شورای اقتصادی اجتماعی ارائه می‌دهد.

كد خبر : ۴۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱


نقش زنان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان این تکنولوژی شایان توجه است و نوع مواجهه‌ای که زنان با اینترنت دارند و استفاده‌ای که از آن می‌کنند و آسیب‌هایی که ممکن است برای آنها در این فضا به وجود آید می‌تواند مورد توجه و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

كد خبر : ۴۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


از همان آغازین ایام ورود جعبه جادو به منازل، این پرسش مطرح شد که آیا تلویزیون نقشی در تغییر ساختار خانواده داراست یا نه؟ این پرسش، پرسشی است نه راجع به محتوای تلویزیون؛ بلکه در مورد چیستی خود آن.

كد خبر : ۴۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


مدیر برنامه ملی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم مرکز بیماری های غیرواگیر از آسیب دیدگی چشمی سالانه 3000 نفر و تخلیه چشم 15 مجروح چهارشنبه سوری خبر داد.

كد خبر : ۴۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


نتیجه عمل به سیاست های غربی و پذیرفتن فرهنگ غربی، سرازیر شدن میلیون ها زن و دختر به بازار کار بود که نتیجه آن تزلزل شدید در نهاد مقدس خانواده، به ویژه تربیت فرزند و از آثار شوم آن کاهش شدید و نگران کننده جمعیت بود.

كد خبر : ۴۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


یکی از شاخصه‌های هوش اجتماعی است که تطابق فرد با زندگی اجتماعی را بیشتر می‌کند و انعطاف‌ناپذیری باعث کوتاه شدن عمر زندگی مشترک می‌شود.

كد خبر : ۴۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


شهید از روحیۀ بالایی برخوردار بود و اعتقاد شدیدی به حضرت امام (ره) داشت و در تمام امور تابع امر ایشان بود.

كد خبر : ۵۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن، همایش بزرگداشت بانو خدیجه ثقفی با عنون همایش بانوی انقلاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود.

كد خبر : ۵۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت: عمده دلیل سرپرست خانوار شدن زنان در استان مرکزی، طلاق است.

كد خبر : ۵۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


امام خامنه‌ای فرموده‌اند: اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم، درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم، بدانید که آینده این کشور تضمین شده است. یکی از مهمترین وظائف زن خانه‌داری است.

كد خبر : ۵۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


عضو اسبق کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زن و مرد از نظر ساختار آفرینش و استعداد با هم متفاوت هستند گفت: همین تفاوت ها دلیلی برای گزینش های جنسیتی برای اشتغال زن و مرد شده است و حتی در دین مبین اسلام نیز با توجه به این موارد برخی از مشاغل مانند قضاوت را برای زن تجویز نکرده است.

كد خبر : ۵۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴


رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از آمارهای ارائه شده توسط جوامع بین المللی و همچنین منتقدین در حوزه زنان در ایران، مغرضانه و برای تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی ایران است.

كد خبر : ۵۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات در حوزه جوانان وجود دستگاه‌های متولی متعدد در حوزه جوانان است که هماهنگی میان آنها سخت است و شورای عالی جوانان می‌تواند این مشکل را حل کند.

كد خبر : ۵۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


بانوان ایرانی با استعدادی که دارند به حق توانسته‌اند اثبات کنند که از پس هر کاری بر می‌آیند.

كد خبر : ۵۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


معاون وزیر کار با پُررنگ دانستن میزان فعالیت زنان در بازارهای کار برخی استان ها مانند تهران، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی گفت: در عین حال، نرخ مشارکت زنان در بازار کار ایران پایین است.

كد خبر : ۵۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با استناد به سرشماری‌های سال 90 گفت: از 21 میلیون خانوار ایرانی 12.5 درصد زن سرپرست بوده و در حال حاضر در میان خانوارهای تحت پوشش این نهاد نیز حدود 190 هزار خانوار، زن سرپرست هستند.

كد خبر : ۵۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رعنا رحیمی، طراح سیستم هوازدایی برای انجام تست سولفور خورنده روغن ترانسفورماتور، با بیان اینکه، خانه داری و اشتغال یک فرصت است و ما باید فرصت های را تبدیل به مزیت کنیم، گفت: کنون چهره زن در جامعه ایران در حال استیفای حقوق خود از اجتماع است و پیشرفت های زیادی را تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

كد خبر : ۵۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


مدیر کل امور بانوان استان لرستان گفت: اگر احداث پارک بانوان در زمان مدیریت من بود قطعا اجازه این کار را نمی دادم چرا که این پارک از لحاظ موقعیت مکانی و فضا برای بانوان مناسب نیست.

كد خبر : ۵۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


آرزوهای سوخته ی دختران لرستان در پس آسیب های اجتماعی به یادگار می ماند و آن ها را به ققنوس هایی تبدیل می کند که بعد از مرگ خود هیچ زندگی و زایشی دوباره را فریاد نخواهد کشید.

كد خبر : ۵۲۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری با بیان اینکه برای حضوز زنان در جامعه اسلامی، حفظ حریم ها مطرح است، گفت: زن و مرد در کنار یکدیگر با حفظ حریم ها می توانند به فعالیت بپردازند و در سازندگی جامعه کوشا باشند .

كد خبر : ۵۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


ستاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اسلام با مشارکت زن در عرصه سیاسی و اجتماعی مخالف نیست، گفت: دین برای مشارکت زنان در عرصه‌های حساس سیاسی مانند مناصب حکومتی محدودیت قائل شده و مباحث روان‌شناختی هم به صراحت نشانگر همین نکته است.

كد خبر : ۵۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


اعتراضات و تحرکات با نام «احیای حقوق زنان» در حالی است که تاریخ گواه این مدعاست که زنان نقش مؤثر و تاثیرگذاری بر تحقق و پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و در آزمون‌های سختی نظیر هشت سال جنگ تحمیلی نیز به راحتی نمی‌توان از نقش تعیین کننده آنان عبور کرد. به عبارت دیگر، زمانی که کشورهای امروزِ مدعیِ احترام به حقوق زنان، به آنها با عینک «بردگی جنسی» و یک «کالای جنسی» می‌نگریستند، جمهوری اسلامی اهمیت خاصی برای زنان حتی در صفوف ابتدایی انقلابش قائل بود.

كد خبر : ۵۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


افزایش مشارکت زنان در نیروی کار ،اغلب عامل افزایش طلاق در نظر گرفته می شود.

كد خبر : ۵۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


یک استاد جامعه شناس با تأکید بر اینکه نگاه جامعه به زن باید تکریم گونه باشد و توانمندی های آنان محترم شمرده شود، گفت: زنان ثابت کرده اند می توانند دوشادوش مردان در کنار وظایفی چون مادري و همسري در عرصه های مختلف، از عهده مسئولیت ها به خوبی برآیند.

كد خبر : ۵۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


آمار استفاده از لوازم آرایشی در ایران، آمار قابل توجهی است. طبق آماری که یک موسسه آمارگیری سال ها قبل گرفته، زنان ایرانی سالی دو میلیارد دلار خرج لوازم آرایشی می کنند. همچنین رییس سازمان غذا و دارو می گوید ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی را در دنیا دارد.

كد خبر : ۵۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع مشکلات کارگاه‌ها می‌تواند به رفع بیکاری کمک کند، گفت:‌ تا زمانی که سرمایه‌گذاری در این زمینه در کشور صورت نگیرد اشتغال ایجاد نخواهد شد.

كد خبر : ۵۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: حدود ۳۰۰‌ میلیون تومان برای احداث نمایشگاه صنایع‌دستی پیش‌بینی‌شده که به‌محض انجام موافقت‌نامه مبادله و گرفتن اعتبار، سازه‌های آن آماده می‌شود.

كد خبر : ۵۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری، به جزئیات تفاهم‌نامه ایران با ترکیه در زمینه امور زنان و خانواده اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه یک بیانیه همکاری است و میزان تعهداتی که به لحاظ حقوقی در برخی تفاهم‌نامه‌ها ایجاد می‌شود وجود ندارد.

كد خبر : ۵۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مسئله مهم پس از ازدواج، اشتغال و مسکن است.

كد خبر : ۵۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


کارشناسان حوزه اجتماعی عوامل زیادی را به عنوان دلایل تغییر ذائقه و سبک زندگی مردم برمی‌شمرند اما یکی از مهمترین آنها بحث اشتغال زنان است. بحثی که طی سالیان اخیر نظریه های زیادی را به خود معطوف کرده و بعضا حتی چالش های گوناگونی را نیز به بار آورده است.

كد خبر : ۵۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


معاون شوراي فرهنگي اجتماعي زنان با بيان اينکه با توجه به مشکلات حوزه زنان افزايش تعداد نمايندگان زن مجلس بسيار خوب است، گفت: در سهميه‌بندي جنسيتي به شايستگي افراد توجه نمي‌شود و زناني بايد حضور داشته باشند که توانمندي آن را دارند.

كد خبر : ۵۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


تجاوز رفتاری به حقوق خصوصی افراد در منظر و ملاءعام مزاحمت خیابانی نامیده می‌شود.

كد خبر : ۵۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


رئیس سازمان غذا دارو با اشاره به افتتاح نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران، گفت: تولید محصولات سلامت‌محور در کشور می‌تواند سهم قاچاق را کم‌تر و تولید ثروت را بیشتر کند.

كد خبر : ۵۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


بر اساس نتایج آمارگیری نیروی کار سال 92 مرکز آ‌مار ایران در بررسی شاخص‌های نیروی کار زنان، بیشترین سهم اشتغال زنان در بخش خدمات و کمترین میزان به ترتیب در بخش‌های کشاورزی و صنعت بوده است.

كد خبر : ۵۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


در حالی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین منابع ذخایر معدنی در جهان شناخته می شود که چندان از این ظرفیت و فرصت بهره نمی برد، چراکه درحال حاضر کمتر از 95 هزار نفر در معادن کشور مشغول به کار هستند.

كد خبر : ۵۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


طلاق عاطفی به سردی رابطه میان زن و شوهر گفته می‌شود که در این رابطه، ضعف ارتباط عاطفی زن و شوهر منجر می‌شود به سردی تمامی روابطی که یک زوج می‌توانند با هم داشته باشند، مانند رابطه روحی، جسمی، عاطفی و حتی گفتاری.

كد خبر : ۵۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


افزایش آمار طلاق، فوت همسر،کاهش سن بیوه شدن و. .. ،از جمله دلایلی است که باعث افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار شده و افزایش نرخ بیکاری زنان بر مشکلات و آسیب این قشر افزوده است.

كد خبر : ۵۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


سرمایه گذاران و بازرگانان بسیاری پس از ورود به شهرستان چگنی بعد از گذشت ساعاتی این شهرستان را بدون سرمایه گذاری رها می کنند.

كد خبر : ۵۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


اشتغال زنان باعث افزایش چشم و هم چشمی در خانواده ها و تحمیل هزینه های سنگین به خانواده شده که این امر باعث می شود…

كد خبر : ۵۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


یک فعال سیاسی گفت: در مقطع کنونی بیش از پیش نیازمند تدوین سند و منشوری جامع درباره ساز و کار فعالیت بانوان در کشور هستیم که با حفظ اصول و مبانی دینی و با توجه به ویژگی های دنیای معاصر نگاشته شود.

كد خبر : ۵۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم، گفت: با همکاری همه دستگاه ها در زمینه های همسریابی، کاهش طلاق و تحکیم خانواده برنامه ریزی شده است.

كد خبر : ۵۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: از ۵۲ هزار متقاضی دریافت وام ازدواج، فقط ۴۴ هزار نفر وام دریافت کردند و حدود ۸ هزار نفر در صف انتظار قرار دارند.

كد خبر : ۵۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله، به برخی از راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه اشاره کرد.

كد خبر : ۵۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


ناقض‌هایی که در رابطه با اجرای قانون مرخصی زایمان پدران وجود داشت، موجب شد دیوان عدالت اداری در تاریخ 1393/12/4 رأیی در خصوص ابطال مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان همسر صادر کند. در این رأی آمده است: شرط استفاده از مرخصی دو هفته‌ای تشویقی مردان در زایمان، اشتغال همسر آن‌هاست.

كد خبر : ۵۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان اینکه مهمترین عامل تولید، دانش، مهارت و فناوری است، گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای با ایجاد مهارت در افراد نقش بسیار مؤثری در ایجاد بسترهای توسعه و ارتقای توانمندی‌ زنان و مشارکت در فعالیت‌ اقتصادی دارد.

كد خبر : ۵۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


برخي از آموزه‌‌هاي ديني ما درباره تفكيك جنسيتي نقش‌ها حساس بوده و در بسياري موارد زنان را به فراگيري نقش‌‌هاي خانگي و مردان را به فراگيري نقش‌‌هاي بيرون از خانه تشويق مي‌كند، اما آموزه‌های دینی بسیاری نیز بر همکاری مردان در خانه به صورت عاطفی و مادی تأکید دارد.

كد خبر : ۵۴۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به وضعیت موجود، اکنون نرخ بیکاری زنان تقریبا دو برابر مردان است.

كد خبر : ۵۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


از پله‌های دادگاه بالا می‌روند، تصمیم سختی برای آینده خود گرفته‌اند، سعید و زهره سر ناسازگاری را با هم پیش گرفته‌اند.

كد خبر : ۵۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


دلایل تأخیر در ازدواج جوانان در برنامه پایش مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: لرستان نباید بیکار داشته باشد.

كد خبر : ۵۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تولید را ستون فقرات اقتصاد مقاومتی دانست و شاه بیت تولید در ایران را به کار انداختن ظرفیت های بلااستفاده عنوان کرد.

كد خبر : ۵۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


يك روز كه خسته و كوفته از مدرسه به خانه آمدم، سرم را گذاشتم روي ميز تحرير. در حالت خواب و بيداري شنيدم كه همسايه مان با شوهرش در حال دعوا و مشاجره است. بر سر چه چيز؟ بر سر اينكه پول ندارد به عنوان كادوي عيد لباسي براي مادرش بخرد. چرتم كه پاره شد، غم عجيبي دلم را گرفت. چرا زن و شوهر به خاطر بي پولي بايد در مقابل هم بايستند؟ چرا خداي ناكرده يك خانواده به دليل بيكاري و بي پولي بايد از هم بپاشد؟ تصميم گرفتم به زن همسايه مان قالي بافي آموزش دهم.

كد خبر : ۵۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


آگهی های بازرگانی فارغ از تبلیغ کالا یا خدمات خاص، تولید «انگاره» و «الگو» هم می کنند؛ همین جاست که بسیاری نسبت به تصویرسازی از زن ایرانی در تبلیغات بازرگانی که او را بیشتر در خانه و آشپزخانه و به دور از فعالیت های اجتماعی نشان می دهد، ابراز نگرانی می کنند.

كد خبر : ۵۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


بانوی تازه مسلمان ژاپنی، گفت: مسئله اقتصادی و مشکلات آن ربطی به تحریم‌های اقتصادی غربی‌ها ندارد تنها با یک برنامه ریزی کوچک و ملی می‌توانیم مشکلات را برطرف سازیم. این عزم ملی و جهادی می‌خواهد تا به دست خودتان گره‌های کوراقتصادی باز شود.

كد خبر : ۵۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه به دلیل عدم تخصیص اعتبار به‌صورت متمرکز و حتی غیرمتمرکز به حوزه زنان هیچ‌کدام از طرح‌های این حوزه ضمانت اجرایی ندارد.

كد خبر : ۵۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سامانه همسان گزینی می تواند سالانه سبب ۱۰۰هزار ازدواج شود گفت: این سامانه دختران و پسران را به هم معرفی نکرده بلکه شبکه معتمدین ازدواج است.

كد خبر : ۵۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه طرح افزایش مرخصی زایمان زنان 74 هزار زن اخراجی از کار داشته است، گفت: این نشان می‌دهد که طرح مذکور همه‌جانبه نبوده است.

كد خبر : ۵۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در حوزه اعتیاد زنان جای نگرانی است گفت: متاسفانه رشد اعتیاد در زنان از پنج درصد کل جمعیت معتادان کشور به 10 درصد در حال افزایش است.

كد خبر : ۵۵۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


سازمان جهانی کار اعلام کرد: در حال حاضر، ۵۳ میلیون نفر کارگر خانگی در جهان وجود دارد که ۸۳ درصد از آنها زن هستند.

كد خبر : ۵۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


یک زن کارآفرین امریکایی موفق شده است تا حجاب اسلامی را با فناوری بالا طراحی کند تا افراد محجبه بتوانند با راحتی و بدون تحمل گرما حجاب داشته باشند.

كد خبر : ۵۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


به نکات بسیار مهم پیام امام خامنه ای در پی حضور باشکوه مردم در بدرقه شهدا، دقت کردید؟!آنجا که فرمودند:(سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را، که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید...)

كد خبر : ۵۵۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


پژوهشگران ایتالیایی در مطالعات چهار ساله خود با بررسی مدارک پزشکی و شرایط اشتغال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دریافتند که ارتباط مستقیمی بین افزایش مشکلات روحی و عدم امنیت شغلی وجود دارد.

كد خبر : ۵۵۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالبه زنان حضورشان در ورزشگاه به عنوان یک ورزشکار است نه تماشاچی، گفت:دغدغه امروز زنان ما تأمین سند امنیت زنان است.

كد خبر : ۵۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


یک کارشناس مسائل زنان با اشاره به اینکه مطالبه زنان اصلاح نظام اشتغال است، گفت: ضرورت نظرسنجی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه، اقلیت زنان موافق حضور زنان در ورزشگاه هستند.

كد خبر : ۵۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


بحث برسر بایدها و نبایدهای اشتغال بانوان، مزایا و معایب اشتغال بانوان و حتی نوع اشتغال آنان بین جامعه شناسان بازاری گرم دارد. به هر حال همیشه نمی‌توان نیمه خالی لیوان را دید و قطعا این حضور اجتماعی برای زنان با برنامه‌‌ریزی دقیق می‌تواند مزایایی را به همراه داشته باشد.

كد خبر : ۵۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: توانمند سازی زنان و مشارکت آن ها در امور اقتصادی می تواند تاثیر مثبتی در بهداشت و سلامت روانی جامعه داشته باشد.

كد خبر : ۵۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان از بهره برداری پروژه انبار و بارانداز منطقه ویژه اقتصادی لرستان خبر داد.

كد خبر : ۵۶۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۱۵۲ میلیارد تومان برای رفع مشکل ۲۰ شهرک صنعتی لرستان نیاز است.

كد خبر : ۵۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


نور الرفاعی، عکاس ۳۲ ساله حرفه‌ای و مستقل مصری است که در دانشگاه قاهره در رشته معماری تحصیل می‌کند، اما عکاسی را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است. علاقه نور به سفر او را به سمت عکاسی مستند کشاند و عکس‌های او در کتاب داستان‌های مصور در کشورهای مصر، مراکش، ترکیه، هند و الجزیره استفاده شده‌اند.

كد خبر : ۵۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴


مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی گفت: خدمات این دفتر به زنانی که سرپرست خانواده را به دلایلی مانند فوت، از کارافتادگی و مفقودالاثری و یا طلاق از دست داده باشند و یا مجموع درآمد خانواده از 40 درصد حداقل دریافتی قانون استخدام کشوری کمتر باشد، هم‌چنین از هیچ‌یک از صندوق‌ها یا دستگاه‌های بیمه‌ای و حمایتی مستمری دریافت نکنند، ارایه می‌شود.

كد خبر : ۵۶۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


«افرادی که تن به ازدواج سفید می دهند، افرادی دارای اعتماد به نفس پایین، وابسته، مسوولیت گریز، کم مهارت و اغلب فاقد شجاعت اجتماعی هستند.»

كد خبر : ۵۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


یک متخصص روانشناسی گفت: وضعیت اقتصادی جوانان و نداشتن کار مناسب و درآمد کافی برای شروع یک زندگی سبب می‌شود جوانان اعتماد بنفس لازم را برای ازدواج نداشته باشند و ترجیح دهند بعد از به دست آوردن استقلال مالی قدم در این راه بگذارد.

كد خبر : ۵۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


یک استاد دانشگاه "ازدواج زودهنگام" را از پیامدهای اصلی محرومیت‌های تحصیلی دختران و از مهم‌ترین دلایل فحشا، روسپیگری، اعتیاد، ترک تحصیل و... در بین زنان و دختران دانست و وضعیت اشتغال و تحصیل زنان و دختران در جامعه و سیاست‌های کلان جامعه در این خصوص را تشریح کرد.

كد خبر : ۵۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


آیا به راستی حضور بانوان در فضای غیراخلاقی ورزشگاه‌ها خواست اکثریت قریب به اتفاق زنان ایرانی است؟ اگر به حوزه ورزشی هم نگاه کنیم آیا می‌توانیم بگوییم حضور زنان در ورزشگاه‌ها اولویت اصلی به حساب می‌آید؟

كد خبر : ۵۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


مدیر عامل شرکت الماس رنگین برنا از متقاضی شدن چندین فوق لیسانس برای رفتگری در شهر خرم آباد خبر داد.

كد خبر : ۵۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


لرستان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی یکی از اصلی‌ترین زیستگاه‌های گیاهان دارویی کشور به شمار می‌رود اما این ظرفیت کم‌نظیر بدون استفاده مانده است.

كد خبر : ۵۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استخدام نیمه‌وقت زنان یک نظر شخصی است و به دلیل این‌که تاکنون مقبولیتی در مجلس پیدا نکرده، مسکوت باقی مانده است.

كد خبر : ۵۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


مروز، توانمندی‌های بانوان برای انجام فعالیت‌های سخت و مشکل به اثبات رسیده و زنان بسیاری در مشاغلی مشغول به کارهستند که تا کمتر از یک دهه قبل اشتغال در آنها کاملا مردانه بود ولی بانوان با غیرت مردانه خود ثابت کرده‌اند که از پس سخت‌ترین کارها هم بر می‌آیند و بدون منت گلیم‌شان را از آب بیرون می‌کشند.

كد خبر : ۵۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


اعلام رسمی سازمان بهزیستی مبنی بر رشد چشمگیر شمار زنان سرپرست خانوار زنگ خطر آسیبی اجتماعی را به صدا درآورد؛ موضوعی که برخی کارشناسان و مسوولان را به فکر ارایه ی راهکاری مناسب برای گریز از زنانه شدن فقر واداشته است

كد خبر : ۵۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


زنگ خطر اجتماعی معضل اعتیاد به صدا درآمده و از یک خانواده تا یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده است.

كد خبر : ۵۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


سردبیر نشریه علمی پاسخ توجه بیشتر مراکز تاثیرگذار به ویژه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای فرهنگ سازی در زمینه رشد جمعیت را خواستار شد.

كد خبر : ۵۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس گفت: مدیران استان زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنند تا جوانان صاحب شغل شوند.

كد خبر : ۵۷۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


كد خبر : ۵۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶


مدیرگروه مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: در ایران زنان خانه دار بررسی نشده‌اند و شناختی از آنان نداریم بنابراین باورهای کلیشه‌ای درباره آنان وجود دارد .

كد خبر : ۵۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


دوازده نفر از نمایندگان طی نامه‌ای از رئیس جمهور درخواست کردند با تمهیداتی شرایطی را برای وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان ایجاد کند و فراهم کردن تسهیلات اشتغال برای آینده جوانان را مورد توجه قرار دهد.

كد خبر : ۵۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


در برهه‌ای از زمان به سر می‌بریم که مدرن شدن جامعه حقیقت تلخی را به بار آورده و آن چیزی نیست جز ایجاد فاصله مادران با فرزندانشان و متمرکز شدن تمام فکر و مشغله‌شان بر مسایل بیرون از خانواده.

كد خبر : ۵۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده در دولت دهم با بیان اینکه اعتقادی به زنانه شدن فقر ندارم در عین حال گفت: البته تاثیراتی که زنان از کاهش درآمد و تبعیض در بازار کار می‌پذیرند به مراتب بیشتر از مردان است.

كد خبر : ۵۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


5 ساله بود که ساقی پدر می شود.پدری که اعتیاد به تریاک داشت و مریم 5 ساله هم برایش از عوها تریاک می گرفت و هم بساط فراهم می کرد.به شفاف می گوید: آنقدر پای بساط پدر نشسته بود که به بوی تریاک اعتیاد پیدا کرده بود...

كد خبر : ۵۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


وقتی این روحیه و این ویژگی‌ها در دختران جوان ما غلبه کند و تداوم یابد، پس از گسست پیوند‌های زناشویی و طلاق هم غالب آن‌ها نه احساس رضایت و خوشی دارند، نه فرصتی برای ازدواج و روابط عاطفی رسمی پیش روی خود می‌بینند.

كد خبر : ۵۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال فجر و مسئول برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب گفت: هدف از نمایشگاه برطرف کردن نگاه اقتصادی به عفاف و حجاب و گسترش عفاف و حجاب در جامعه است.

كد خبر : ۵۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: جهت ترویج زایمان طبیعی و برخی همکاری ها برای افزایش باروری، 600 میلیارد تومان اعتبار به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال جاری تخصیص یافت.

كد خبر : ۵۸۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که به ازای هر ۴/۴ ازدواج، یک مورد به طلاق می انجامد افزود: حدود ۵۰ درصد از طلاق‌ها در جامعه طی ۵ سال نخست ازدواج اتفاق می‌افتد.

كد خبر : ۵۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


هفتصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده برگزار شد و در این جلسه مصوب شد مشکلات زنان سرپرست خانوار و بیمه زنان خانه‌دار توسط شورا پیگیری شود.

كد خبر : ۵۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعدیل نیرو در معاونت امور زنان ریاست جمهوری گفت: اگر واقعا شعار مسئولان این است که باید نهضت جذب زنان را داشته باشیم باید گفت آن نهضت پیشکش، افرادی که شاغل هستند را بیکار نکنید.

كد خبر : ۵۸۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در حال حاضر زنان جوان سه استان کشور از جمله لرستان ، ایلام و چهار محال و بختیاری با بیکاری بالای 80درصدی مواجه هستند.

كد خبر : ۵۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


چیزی که در این مدت مشخص است این است که مولاوردی در شعار و صحبت کردن و وعده دادن هم‌جهت با خواسته‌های زنان بوده است اما در عمل مسیر مشخصی را طی نکرده اند که قابل ارزیابی باشد.

كد خبر : ۵۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


گسترش تبلیغات اینترنتی برای انجام جراحی‌های زیبایی و حتی تاتوی چشم و پوست جاهای مختلف بدن، ارائه تاتوهای سه بعدی و ... نشان دهنده اوج این حماقت در زیباتر شدن است، آیا کسی که سعی دارد با خالکوبی قلب، ستاره، ابتدای اسم فرد مورد علاقه خود در سفیدی چشمش، زیبا و متفاوت باشد؛ فردی عاقلی است و باید او را انسانی سالم پنداشت!؟

كد خبر : ۵۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بسیاری از مشکلات را به بحث تحریم‌ها ارتباط می‌داد، وعده‌های دولت برای دوران بدون تحریم و پساتوافق از یاد مردم نرفته است.

كد خبر : ۵۹۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


کار آفرین نمونه لرستانی؛ رمز موفقیت من در درجه اول توکل و امید به خدا ونگاه مثبتم به زندگی و در درجه دوم صبوری و پشتکار زیاد بوده است.

كد خبر : ۵۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


شهید صارمی با ایفای رسالت خود در عرصه خبرنگاری ‌برگی زرین در تاریخ تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رساند و به‌ افتخار این شهید والامقام این روز برای همیشه تاریخ به یادگار می‌ماند.

كد خبر : ۵۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


نماینده مردم شهرستان خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت : آمار استخدام در دستگاه های دولتی لرستان در دو سال گذشته افزایش یافته است.

كد خبر : ۶۰۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


صرف بهترین سال‌های عمر برای ثمربخش‌بودن، نیاز به استفاده از مهارت‌های آموخته‌شده دارد، اما مشکل آن‌جاست که ساختار اشتغال در کشور ما و در بسیاری از دیگر کشورها کورجنس است. در این وضعیت زنان و مسایل خاصی که فقط و فقط به آن‌ها مربوط است، در نظر گرفت نمی‌شود. بارداری از آن جمله است.

كد خبر : ۶۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


ديرزمانى است كه بحث از حقوق زنان در كانون توجه انديشمندان، حقوق دانان، سياست مداران، به خصوص طرف داران جنبش زنان قرار گرفته است.

كد خبر : ۶۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


یک استاد دانشگاه گفت: نتخاب‌های احساسی و یا انتخاب هایی که امروزه در شبکه‌های مجازی باب شده است و از شکل دوستی نهایتا به ازدواج ختم می‌شود همه و همه از جمله موارد اختلاف‌زا در بعد از ازدواج محسوب می‌شود .

كد خبر : ۶۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان از افزایش آمار طلاق در این استان طی چهار ماه نخست امسال خبر داد.

كد خبر : ۶۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات انجام شده در معاونت امور زنان ریاست جمهوری بیشتر در حد مسائل روز کشور و شعارها و جلساتی بوده است که برگزار کردند اما خروجی شفافی وجود ندارد.

كد خبر : ۶۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


از مسائل ابتدایی که ذهن بشر را به خود مشغول ساخته است مسئله شغل و اشتغال می‌باشد. تفکر غربی، جایگاه زن در اجتماع را بر اساس فعالیت زنان در زندگی اقتصادی و اشتغال آنان می‌شناسد. در کشورهای غربی از مشکلاتی که برای زنان قلمداد می‌شود پایبندی به رکن خانواده می‌باشد.

كد خبر : ۶۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


پس از تأسیس مؤسسه بیت‌الأحزان حضرت زهرا(س) در آنجا حفظ کل قرآن را به پایان رساند. پس از آن برای توسعه حفظ قرآن به نورآباد استان فارس مهاجرت کرد و در آنجا موفق به تربیت ۲۰ حافظ کل قرآن و چندین حافظ چند جزء قرآن کریم شد.

كد خبر : ۶۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


رئیس بنیاد فرهنگی اجتماعی زنان گفت: به نظر می‌رسد سیاست و اهداف خاصی برای این دوره در حوز زنان در نظر گرفته شده است که ادامه سیاست‌های زمان اصلاحات است.

كد خبر : ۶۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱


هر‌چند اسلام حق کار برای زنان را به رسمیت شناخته و در کنار آن استقلال مالی و دستمزد عادلانه را نیز مورد تأکید قرار داده است، اما با توجه به ضرورت حفظ بنیاد خانواده، اهمیت کار زنان در خانه و سازگاری طبیعت و ویژگی‌های زیستی زنان با آن، ترجیح می‌دهد در تقسیم کار، زنان کارهای خانه و تربیت اولاد را به عهده گیرند

كد خبر : ۶۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


مجتمع پتروشیمی خرم‌آباد سال 1386 توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و با همکاری کنسریوم اسپانیایی "تکنی مونت و نارگان" بنیان‌گذاری شد.

كد خبر : ۶۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


خانم مولاوردی نمره‌ 50 از 100 که خودتان به عملکرد دو ساله تان دادید، خیلی خیلی با ارفاق بوده است و نه تنها منتقدان اولیه بلکه کسانی هم که دو سال پیش به شعارها و رویکردها و رویه‌های شما امید و دل بسته بودند اکنون ناامید و در برخی از مواقع منتقدند.

كد خبر : ۶۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


وزارت ورزش و جوانان عملکرد دوساله خود در حوزه جوانان را منتشر کرد اما در این گزارش جای خالی دغدغه‌های اساسی حوزه جوانان مانند اشتغال به چشم می‌خورد شاید یکی از دلایل عدم موفقیت حوزه جوانان در وزارت ورزش بی ثباتی مدیریتی در حوزه جوانان است.

كد خبر : ۶۱۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


تلاش هاي گروه جهادي ثامن الحجج(ع) با برگزاري كلاسهاي صنايع دستي و اصول خانه داري موجب وحدت بيشتر بانوان مسلمان تشيع و تسنن روستاي بجد در خراسان جنوبي شد.

كد خبر : ۶۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


کارنامه معاونت امور زنان در دوره شهیندخت مولاوردی دارای حاشیه‌ها و کشمکش‌های فراوانی است که بیشتر این موارد به موضع جناحی و نگرش فمینیستی جریان متبوع وی باز می‌گردد.

كد خبر : ۶۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی را برای یک دوره چهارساله منصوب کردند.

كد خبر : ۶۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ازدواج برخی از دختران پیش از رسیدن به سن قانونی گفت: در یکی دو سال اخیر آمار نگران کننده‌ای از ازدواج دختران پیش از رسیدن به سن قانونی و ثبت آنها به دست ما رسیده است و حتی شاهد ازدواج دختران کمتر از 10 سال نیز بوده‌ایم. در این شرایط از وزارت دادگستری خواسته‌ایم گزارشی درباره ازدواج دختران در زیر سن قانونی به ما ارائه دهد.

كد خبر : ۶۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


یک جامعه شناس با اشاره به کاهش گرایش به ازدواج گفت: برای افزایش ازدواج، باید واسطین خود جوش محلات تقویت شوند. یعنی مثل گذشته که واسطه‌هایی در محل‌ها بودند و جوانان را شناخته و به خانواده‌ها معرفی می‌کردند هم، امروز وجود داشته باشند.

كد خبر : ۶۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


یک عضو گروه تخصصی آموزشی علوم انسانی جهاددانشگاهی گفت: از 90 بند مطرح شده در گزارش عملکرد معاونت امور زنان، حدود 41 بند تحقق درصد نیافته است و این میزان نزدیک به 46 درصد کل برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد.

كد خبر : ۶۲۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در فعالیت های مسجدی و اجتماعی نباید آنان را از خانواده و وظایف آن بازدارد.

كد خبر : ۶۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


اصلاح‎‌طلبان طی سال‌های اخیر و انتخابات متعدد، سهم‌خواهی برای حضور بیشتر زنان در عرصه‌های سیاسی و مدیریت کلان را به عنوان یکی از اصلی ترین شعائر انتخاباتی خود برگزیده‌اند. شعارهایی که در روزهای داغ انتخاباتی و تبلیغاتی مدام تکرار می‌شود اما خیلی زود در "افق محو می شوند"!

كد خبر : ۶۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


مدیر کل روابط اموربین الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری گفت: آنچه را که تاکنون کشورهای در حال توسعه برای کارآفرینی و اشتغال زنان از ذهن گذرانده اند، مقامات دولتی ایران امروز آن را عملیاتی کردند .

كد خبر : ۶۲۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


حجم زیادی از زنان که تصمیم گرفته اند شاغل شوند و چون جایی برای کار پیدا نکردند و شدند" فروشنده" فروشندگانی با اصطلاح با روابط عمومی بالا و مزایای اندک، شغلی که نیازمند نظارت و توجه جدی در حیطه امور بانوان است.

كد خبر : ۶۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


رئیس کمیته امداد طلاق، زندانی شدن سرپرست خانواده و اعتیاد، تورم و مشکلات اقتصادی و خشکسالی را از دلایل افزایش افراد تحت پوشش کمیته امداد عنوان کرد و گفت: بهتر است قضات نگاه وسیع‌تری داشته باشند و در موارد خاص جایگزین دیگری به جای زندان در نظر بگیرند.

كد خبر : ۶۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱


مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: ۳۰ کارگاه آموزشی اشتغال‌محور در سال ۹۳ و چهار ماهه نخست سال ۹۴ در استان لرستان افتتاح شد.

كد خبر : ۶۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


یک جامعه شناس با بیان اینکه در حال حاضر سن بیوه شدن در کشور ما به ۱۶ سال رسیده است، گفت: سنت‌های غلط جوانان را از ازدواج دور کرده است.

كد خبر : ۶۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


روز به روز سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است و عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا جوانان رغبت کمتری به ازدواج داشته باشند اما در این میان زوج‌هایی دیده می‌شوند که زندگی خود را از صفر آغاز و به صد رسیدند.

كد خبر : ۶۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


یک استاد جامعه شناسی نتایج تکان‌دهنده تحقیقی که درخصوص تن فروشی زنان صورت گرفته است را ارائه کرد.

كد خبر : ۶۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: اجرای برجام تأکیدی بر حقانیت گفتمان ، منطق نظام و دولت ما در جهان است.

كد خبر : ۶۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸


دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی، گفت: اطلاق کردن «اجباری» به وضعیت اشتغال زنان از سوی خانم مولاوردی یک شعار در آستانه انتخابات است و اگر برای حل مشکلات مالی زنان و خانواده‌ها به دنبال چاره‌جویی هستند، با بسترسازی ایجاد شغل برای مردان، زنان را از هرگونه نیاز به اشتغال اجباری آسوده سازند.

كد خبر : ۶۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳


بی بندوباری دریایی با عمق بسیار است که هر چه در آن غور کنی بیشتر تو را از ساحل امنیت دور می‌کند! ساحلی که ابتدا از آن به اندازه یک تن به آب زدن، دور شده‌ای و اما در طولانی مدت امواج سهمگینش تو را به ورطه نابودی و غرق شدن در فساد می‌کشاند و در این بین زنان مجرد و متأهل هر دو به یک اندازه قربانی هستند.

كد خبر : ۶۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


کمپین «ایرانی، ایرانی بخر» جهت حمایت از اقتصاد کشور توسط جمعی از تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی به‌طور خودجوش فعالیت خود را آغاز کرده است و به تازگی در شبکه های اجتماعی نیز بازتاب فراوان داشته است.

كد خبر : ۶۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


منتجب‌نیا ماجرای «ربط آب خوردن به تحریم‌ها» را باور کرد؟! و القای فسادزدگی نظام علیرغم هشدار مقام معظم رهبری از جمله مطالب امروز بسته گزارش تحلیلی خبرگزاری فارس هستند.

كد خبر : ۶۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


استاد میرلوحی نویسنده کتاب " گشت ارشاد در آمریکا " گفت:اگر زنی به قصدشنا کردن به دریا می‌رفت،حق نداشت که با یک پوشش دو تکه ظاهرشود و دامن او نیزحداکثر می‌توانست تا 15 سانتی‌متر، بالاتر از زانویش باشد.درغیر این صورت، گشت ارشاد که آنها را «پاسداران اصول اخلاقی» می‌نامیدند، با آنها برخورد می‌کردند.

كد خبر : ۶۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


تصفیه خانه فاضلاب شهرک شماره 2 خرم آباد متاسفانه با وجود آمادگی برای افتتاح، چند ماهی است که در حسرت شروع به کار بلاتکلیف مانده است.

كد خبر : ۶۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


رئیس دانشکده حضرت زینب(س)، گفت: اگر مسئولان حوزه زنان به شاخص های نفوذ فرهنگی اشراف پیدا کنند در اولویت بندی مسائل زنان تجدید نظر خواهند کرد.

كد خبر : ۶۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


بیکاری معضلی که این روزها جوانان پلدختر را  به کام مرگ می فرستد و جنوبی ترین شهر لرستان در حسرت کارخانه سیمان،پالایشگاه نفت و کشاورزی مکانیزه برای اشتغالزایی مانده است.

كد خبر : ۶۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


در حال حاضر شاهد اشتغال فراوان تعداد کثیری از زنان و فروشندگی در مغازه‌های مختلف هستیم که این امر ممکن است به دلیل مشکل اقتصادی و یا بهانه حضور در عرصه فعالیت‌های اجتماعی باشد.

كد خبر : ۶۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


بیش از 20 سال از آغاز تصمیم و اراداه ملی جهت آزادسازی عرصه قلعه فلک الافلاک و تحویل آن به سازمان میراث فرهنگی می گذرد و تاکنون تنها 20 درصد از عرصه قلعه آزاد شده است که نسبت به روند اداری طولانی مدت آن مقدار بسیار اندکی است.

كد خبر : ۶۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


بانوي كارآفرين نابينا مي‌گويد: "تكليف انسان هايي كه نقص عضو ندارند كه روشن است، آن ها اساسا حق ندارند كه به موفقيت نرسند. اما مي‌خواهم به افرادي كه مانند خودم از نعمت ديدن محرومند تاكيد كنم كه اگر استعدادهاي دروني خودشان را بيابند، با توكل برخدا به هر هدفي كه اراده كنند، خواهند رسيد."

كد خبر : ۶۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


فرمانده سپاه استان  خمیر مایه بسیج را استکبار ستیزی مطرح کرد و گفت: ما باید روحیه استکبار ستیزی را  را به عنوان یک هنجار بسیجی و پاسداری حفظ کنیم و راه نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن را ببندیم.

كد خبر : ۶۷۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰


مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: هرگز با فضای پارک بانوان موافق نبودم و این فضای با توجه به  جمعیت و استقبال  بانوان محدود است.

كد خبر : ۶۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


مدیر عامل بنیاد آیه های ایثاربا اشاره به توطئه جنگ نرم دشمن علیه انقلاب اسلامی، گفت: جنگ نرم از دیگر ترفند های دشمنان برای انقلاب اسلامی است و در این خصوص روشنگری برای زنان از مهمترین زوایای بررسی این حمله به شمار می رود.

كد خبر : ۶۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴


 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری لرستان؛گفت: طبق برنامه ریزی ما زنجیره گوشت قرمز ما تا پایان امسال 90 درصد آن آماده است و مرغ داریها از انتهای 95 و اوایل 96 و گاو شیری اگر با برنامه ریزی پیش رویم از ابتدای 97 آغاز به کار می کنیم.

كد خبر : ۶۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با اشاره به اینکه بالغ‌بر 400 نفر درپروژه کشت و صنعت و دامپروری مشغول به کار است، بیان کرد: بر اساس فازهایی که سرمایه گذار در نظر گرفته  می توان حدود دو هزار نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرد.

كد خبر : ۶۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸


معاون سیاسی – امنیتی استاندار لرستان ؛ مردم با رأی دادن به دولت تدبیر و امید، مسیر جدید را برای اداره کشور ترسیم کردند و آن هم انتخاب مسیر عقلانیت، صداقت و شفافیت بود .

كد خبر : ۶۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


خانواده متزلزل، خانواده ای نابسامان و نامتعادل است که در آن هدف اصلی زندگی بازمانده و آرامش را از دست داده است،خانواده‌ متزلزل با تمام مشکلات قابل ترمیم است و با بهره‌گیری از شیوه‌های درمانی توانایی افراد برای غلبه بر مشکلات افزایش می‌یابد و به تدریج به الگوی خانواده سالم نزدیک می‌شود.

كد خبر : ۶۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


رییس سابق مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت ورزش و جوانان گفت: متاسفانه والدین و جوانان بیشتر بعد اقتصادی و مادی خانواده و ازدواج را در نظر می گیرند و از بعد معنوی ازدواج که بحث مسایل فرهنگی و اجتماعی است غافل شده اند.

كد خبر : ۶۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه برخی مواد طرح جامع جمعیت، تبعیض ناروا علیه زنان است، گفت: در طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، در زمینه اشتغال و استخدام زنان تبعیض وجود دارد.

كد خبر : ۶۷۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳


بررسی برخی از جریان های زنان به خوبی نشان می‌دهد که مسئولین آنها بده بستانی با همتایان غربی خود داشته‌اند که حالا درصدد برآورده کردن قول‌های خود حتی از طریق بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی در صدد جذب مخاطبان زن و تغییر چهره مجلس از مردانه به "زنانه" هستند.

كد خبر : ۶۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵


مردم فکر می‌کنند شاید دست کسانی که می‌گفتند شرایط کشور شبیه شعب ابوطالب است با آنها که همه چیز را به «برجام» ربط می‌دهند اما از گذاشتن مرهمی که دارند هم بر صورت یک کودک دریغ می‌کنند؛ در یک کاسه است.

كد خبر : ۶۸۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


سومین نمایشگاه عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی  و اشتغالزایی مشترک نگار نصر و جهاد کشاورزی استان  در خرم آباد بر گزار شد.

كد خبر : ۶۸۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳


یکی از رفتارهایی که کودکان و نوجوانان دچار شیدایی یا مانیا انجام می‌دهند دروغگویی و خیال‌پردازی است، البته ممکن است همه کودکان در سنین خاصی دروغ بگویند اما دروغ‌هایی که نشانه اختلال دو قطبی است خاص است و حالت بزرگنمایی دارد برای مثال ممکن است کودک بگوید که هر روز با امام زمان(عج) ملاقات دارد یا هر روز با کسی ملاقات می‌کند که دیگران قادر به دیدن او نیستند.

كد خبر : ۶۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت:زنان ایرانی با پشتکار و تلاش فراوان به رویاهای حضور در عرصه های جهانی ورزش قهرمانی جامه عمل پوشاندند.

كد خبر : ۶۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


مسئول شرکت نگار نصر لرستان:  از استقبال  بی نظیر بانوان  کار فرمای استان در نمایشگاههای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی خبر داد.

كد خبر : ۶۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


 مخارج زندگی بانوی بروجردی که از طریق فروش ترشیجات میلیونی شد.

كد خبر : ۶۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


در سال های گذشته، ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری، و به عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی، جنسی و افزایش جمعیت محسوب می شود، در کشور ما دستخوش تحولات چشمگیری شده است.
كد خبر : ۶۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


طرح ازدواج سبز یکی از چندین طرحی است که وزارت ورزش و جوانان ارایه داده است. این طرح نه به دلیل اهمیت ازدواج و تلاش برای تشویق جوانان، بلکه به دلیل تفاهم‌نامه با معاونت محیط زیست، سبز نامیده می‌شود و هدف آن اصلاح الگوهای اجتماعی و محیط زیستی پیشنهاد شده است.

كد خبر : ۶۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


میان‌ کارتون‌خواب‌های بوستان محله حقانی، زنان ودختران و پسران جوانی به چشم می‌خورند که دغدغه درس و دانشگاه ندارند و کار با آبرو و خانه برایشان بی معنی است.اما وقتی چشمانشان به دوربین می‌افتد با چشمانی از حدقه بیرون زده، توبیخت می‌کنند که از چه عکس می‌گیری، ما آبرو داریم،ما زن و بچه یا شوهرداریم.

كد خبر : ۶۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵


اسلام با اشتغال زنان در بیرون از خانه مخالفتی ندارد؛ به شرط آنکه، سلامت اخلاقی آنان به خطر نیفتد، حرمت و عفت آنان در معرض آسیب و خطر قرار نگیرد و کیان خانواده آسیب نبیند.

كد خبر : ۶۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵


زنان فقرزده،زمان و انرژی بیشتری را صرف تولید و یافتن غذا می‌کنند آنها در صورت داشتن کار در آمدزا ساعات بیشتری کار می‌کنند یا زمان بیشتری را در بازار به کسب می پردازند،زنان معمولا به دلیل نداشتن آموزش ومهارت لازم ناگزیر از پذیرش هر کاری هستند این کارها اغلب خطرناکترین،کمرشکن ترین و نامطلوب‌ترین کارها هستند و پیامد چنین کارهایی برای سلامت زنان و خانواده‌های آنها ممکن است فاجعه آمیز باشد.

كد خبر : ۷۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


زنان همواره در طول تحولات مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس، نقش ویژه ای داشته اند، و کتابهای کفش های سرگردان، از چنده لا تا جنگ، دیدار زخم ها، کنار رود خین و پوتین های مریم، خاطران این قشر را روایت می کند

كد خبر : ۷۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، زنان و مطالبات آنها در صدر شعارهای تبلیغاتی نامزدها و حتی برخی از احزاب قرار می گیرد اما امسال این روند، تغییر چهره خاصی داشته است، تغییراتی که خواهان تغییر چهره مردانه مجلس هستند! سوال اینجاست که آیا شعارهای تبلیغاتی تاکنون مشکلی از زنان را حل کرده است؟

كد خبر : ۷۰۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷


تناسب سن ازدواج در کشور رو به تغییر است و برخلاف دهه‌های گذشته در این دوره بزرگ بودن عروس نسبت به داماد دیگر در بین خانواده ها مخفیانه و پرحاشیه نیست. یک کارشناس امور فرهنگی در این باره می گوید: این تغییرات رفتاری به خاطر دگرگونی در سبک زندگی ایرانی - اسلامی به وجود آمده است.

كد خبر : ۷۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


رییس کانون زنان بازرگان لرستان تأکید کرد: زنان کارآفرین باید حقوق صنفی خود را مطالبه کنند.

كد خبر : ۷۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


لایک ها و استیکرها در فضای مجازی بین زن و مرد تبادل می شود، مردی که برای سفره آرایی و دست پخت هم گروهی اش در فضای مجازی لایک ها و نظرات زیبایی می گذارد از کنار سفره واقعی چیده شده در خانه اش بدون ابراز نظری می گذرد و این می شود که زن می گوید: شوهرم مثل سابق دوستم ندارد.

كد خبر : ۷۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


تردیدی نیست زنان در طول تاریخ، مورد بی مهری قرار گرفته اند و آنگونه که شایسته باشد در طول قرون مختلف به جایگاه آن ها اهمیت داده نشده و نقش کلیدی آن در خانواده نادیده گرفته شده است.

كد خبر : ۷۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


بزرگ بودن عروس یک آسیب در نظام خانواده محسوب نمی شود.

كد خبر : ۷۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: تأمین سرمایه برای خط تولید انبوه، دستاوردهای فن‌آوران و پژوهشگران لرستان موردتوجه نهادهای متولی قرار گیرد.
كد خبر : ۷۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


یک تکه پیراهن تنها اثر به جای مانده از پیکر شهیدان «هادی و مهدی مخلصی» در بمباران هوایی خرم آباد توسط هواپیماهای دشمن بعثی بود.

كد خبر : ۷۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


نبود کارگاه بسته بندی چاشنی های غذایی گیاهی مهمترین مشکل بانوی کارآفرین بروجردی است به طوری که همه تجهیزات برای بسته بندی وجود دارد اما نبود کارگراه مشکلاتی را ایجاد کرده که با راه اندازی این کارگاه زمینه اشتغال 20 نفر فراهم می شود.

 
كد خبر : ۷۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰


فاطمه رهبر گفت: در مورد تفاهمنامه‌ای که معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد امضا شد بسیاری از اطلاعات در مورد جامعه زنان کشور فروخته شد در صورتی که مجلس از امضای این تفاهمنامه خبر نداشت.

كد خبر : ۷۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


اگر نمایندگان ما بر مسائل به خوبی نظارت داشته باشند و قانون‌های درستی را وضع کنند، مشکلات در جامعه حل خواهد شد.

كد خبر : ۷۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


محاسن ازدواج با مردان کوچکتر از نظر سنی کمتر و آسیب روانشناختی بیشتر دیده میشود، اما دال بر نفی آن نیست چه بسا زندگی هایی باشند که در آن افراد احساس خوشبختی می نمایند زیرا از نظر فکری و اعتقادی و روحی باهم همسو هستند.

كد خبر : ۷۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: دو عنصر آموزش و مهارت از دغدغه‌های ما است، ارائه آموزش‌های گوناگون انجام‌شده که در این راستا  که چهار هزار و 312 از زنان تحت پوشش آموزش‌های مختلف فنی و حرفه‌ای را فراگرفته‌اند.

كد خبر : ۷۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳


مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: نرخ مشارکت بانوان ارسال 84 تا سال 92 به‌شدت کاهش پیداکرده درحالی‌که در سال 76 تا سال 84 از 8 درصد به 18 درصد رسید و در سال گذشته این نرخ به افزایش دودرصدی رسیده است .

كد خبر : ۷۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳


ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺍﻣﻮﺭ ﺑﺎﻧﻮﺍﻥ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﮐﺸﻮﺭ گفت: برخی از افراد فعالیت اجتماعی و اقتصادی را مساوی با اشتغال می‌دانند،و این  فعالیت و پویایی زنان به‌معنای شاغل تمام وقت بودن آن‌ها نیست بلکه بسیاری از عرصه‌های اجتماع ازجمله سمن‌ها نیازمند حضور و فعالیت زنان هستند.

كد خبر : ۷۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


شهردار خرم‌آباد گفت: پارک‌های خوبی در دست احداث است و نزدیک به 120 هکتار فضای سبز در شهر خرم‌آباد طراحی و جانمایی شده وانشالله برای سال آینده این پروژه‌ها به نتیجه می‌رسند.

كد خبر : ۷۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


در ماه‌های اخیر موضوعات گوناگونی مانند افزایش تعداد زنان در مجلس شورای اسلامی و سهم آنان در مناصب و هرم مدیریتی کشور و تاکید معاونت زنان و خانواده بر عدالت جنسیتی بحث‌برانگیز شده است.

كد خبر : ۷۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


اما نکته مهم و اساسی این است که سال‌هاست دشمنان ایران سعی می‌کنند با همین ترفند تفرقه‌افکنی کنند اما چرا هنوز با گذشت این همه مدت و رو شدن دست آن‌ها، هنوز هم برخی مسئولین در گفتار و رفتارشان طوری برخورد می‌کنند که گزک به دست دشمن می‌دهند؟

كد خبر : ۷۳۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱


سرپرست گروه بررسی مسائل زنان ـ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: زنان خانه‌دار بزرگ‌ترین گروه زنان جامعه هستند اما در سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری حداقل توجه به این گروه کلان کشوری می‌شود.

كد خبر : ۷۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


یک روان‌شناس گفت: برخلاف تصور عام، دوره نامزدی صرفاً برای تفریح و خوش‌گذرانی نیست، بلکه می‌تواند دوره‌ای مهم و حیاتی برای کسب و ذخیره اطلاعات برای آغاز یک زندگی چند ساله باشد

كد خبر : ۷۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۹


رئیس کمیته بانوان معدنکار خانه معدن ایران 27 درصد اعضای سازمان نظام مهندسی معدن، یک هشتم دارندگان کارت اشتغال و سه درصد شاغلان این بخش را بانوان اعلام کرد و افزایش شمار بانوان سرمایه گذار و کارآفرین کشور را در گرو تغییر دیدگاه ها و سیاست ها دانست.

كد خبر : ۷۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


سوالی که مدافعان حقوق زنان در ایران باید پاسخگو باشند این است که معیارهای مشارکت اجتماعی در معاهده «توسعه هزاره» با چه مقیاسی برآورد شده است؟ هماهنگ با تمدن ایران اسلامی یا تمدن غرب؟

كد خبر : ۷۴۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


مردان و زنان  شهید پرور لرستان با حضورشان در پای صندوق های رای  نشان دادند که هنوز پایبند به  ولایت و نظام  و انقلاب هستند.

كد خبر : ۷۴۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۷


مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری لرستان عنوان کرد: بحث اشتغال معضل اصلی جامعه است که راهکار آن اقتصاد مقاومتی، تکیه بر سرمایه  و علم مهندسان داخلی است.

كد خبر : ۷۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹


مدیرکل کمیته امداد استان لرستان؛ امروز در مجموعه امداد با بیش از 154 هزار نفر مددجویی که تحت چتر حمایتی کمیته امداد قرار گرفتند غریب به 500 نفر دانشجوی ارشد و دکترا در مجموعه حضور دارند که نشان از بالا بردن سطح تحصیلات  در استان دارد.

كد خبر : ۷۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: رهبری عزیز ما آنگونه که ما شناختیم مثل امام راحل زندگی شخصی خود را به شکلی تنظیم کرده‌اند که به فقرا نزدیک شده‌اند.

كد خبر : ۷۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


رئیس سازمان بسیج به زائران و گردشگران سفرهای راهیان نور توصیه کرد تا از خرید کالاهای وارداتی کم کرده و با خرید سوغات محلی به اشتغال جوانان این منطقه کمک کنند.

كد خبر : ۷۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: 90 نفر ازبانوان منطقه پشت بازار و گل سفید خرم آباد ضمن آموزش مشاغل خانگی شاغل می شوند.

كد خبر : ۷۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶


بهاره رهنما تازه ترین پست خود را در واکنش به شایعات اخیر درباره زندگی شخصی اش اختصاص داد.

كد خبر : ۷۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹


اظهارات و فعالیت های سیاسی مولاوردی در طول سال 94 کم نبودند و همین دلیلی شد تا فعالیت برای بهبود شرایط زنان در جامعه نادیده گرفته و نیاز های اصلی زنان در مجموعه کل کشور گم شود.

كد خبر : ۷۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، در پیامی به مناسبت آغاز سال 1395، امسال را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

كد خبر : ۷۶۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


جلسه دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان برگزار و در آن موضوعات مختلفی از جمله بیکاری و ارتباط آن با آسیب اجتماعی اعتیاد مطرح شد.

كد خبر : ۷۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد کشور، برای یک روز آینده هم نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد و این وضعیت برای خانواده‌ها تنش‌زا است.

كد خبر : ۷۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


کاندایدای مجلس شورای اسلامی خرم آباد و دوره چگنی گفت: برای زنان سرپرست خانوار باید قوانینی را تدوین و تصویب بکنیم که مجلس را متقاعد بکند که زنان بی سرپرست را تحت پوشش و حمایت دولت قرار بگیرد.

كد خبر : ۷۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


استادیار دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب گفت: برای پویایی اقتصاد داخلی کشور باید واردات مدیریت شود با توجه به دو برابری قیمت ارز و صدور نفت به خارج به مردم فشار زیادی وارد می‌شود بنابراین باید واردات مدیریت شده و از ورود کالاهایی باوجود مشابه داخلی جلوگیری شود.

كد خبر : ۷۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


وزیر نفت در مراسم افتتاح پتروشیمی لرستان گفت: امسال960 هزار تن به ظرفیت پلی اتیلن پتروشمی لرستان اضافه می شود و تا آخر سال تولید آن به دو میلیون تن می رسد.

كد خبر : ۷۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


معاون امور فرهنگی کمیته امداد ازدواج جوانان تحت پوشش را از دغدغه ها و اولویت های این نهاد برشمرد و گفت: در حال حاضر 700 هزار جوان در آستانه ازدواج تحت پوشش کمیته امداد هستند.

كد خبر : ۷۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰


پرداختن به بحث‌هایی از جمله خشونت علیه زنان در کشور به عنوان مسئله‌ای بنیادین، تمرکز بر ورود و حضور زنان در ورزشگاه‌ها با سرفصل خواسته شماره یک اکثریت جامعه زنان یا پرداختن به حق زنان روسپی در کشور با بی‌توجهی به نیازها و خواسته‌های جدی زنان و مادران و خانواده‌های ایرانی از مصادیق بارز نفوذ در حوزه زنان و خانواده است.

كد خبر : ۷۸۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بدون هیچ‌گونه تحمیل بودجه‌ای به دولت؛  لرستان هزار و 800 شغل ایجاد کرده است  که خود کاری کاملاً مردمی و بسیجی است.

كد خبر : ۷۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰


همه مشكلات از اين جا شروع شد كه سياست هاي جمعيتي كشور كه در اواخر دهه 60 با جديت به كار گرفته شد در اوايل دهه 70 به اهداف مورد نظر رسيده بود و بايد طي بازنگري هاي مجدد متوقف مي شد، اما متاسفانه اين روند تاكنون تداوم يافته و باعث شده كه نرخ رشد جمعيت كشورمان در حال حاضر به 29/1درصد برسد، در حالي كه اين رقم در اوايل دهه 60، 2/3درصد بود.

كد خبر : ۷۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱


 مدیر موسسه آبشار عاطفه ها استان گفت: مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های لرستان  در سال 95 در سه مرحله هشت هزار و 800 سری جهیزیه اهداء می‌کند درحالی‌که در سال 94 در سطح استان لرستان 400 سری جهیزیه به نوعروسان اهداء شد.

كد خبر : ۷۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳


مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: تأمین اجتماعی تنها سازمانی است که در کشور با 41 میلیون نفر تحت پوشش خودگردان است.

 

كد خبر : ۷۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳


مهم‌ترین پیامد تک فرزندی کاهش رشد اجتماعی کودک است، چرا که روابط اجتماعی در خانواده‌های کم جمعیت نسبت به سایر خانواده‌ها کمتر است.

كد خبر : ۷۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


استاندار لرستان گفت: فتیله سیاسی را  پایین بکشیم و از توان افراد از هر جناح و گروهی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان باید استفاده بکنیم.

كد خبر : ۷۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


گمانه‌زنی‌ها در مورد زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش در حالی این روزها قوت گرفته است که مادر این سردار رشید 10 روزی است در بیمارستان آریا بستری است. مادری که به گفته همرزمان حاج احمد از زنده بودن فرزندش قطع امید کرده است.

كد خبر : ۷۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


من همیشه نیمه پُر لیوان را می بینم از اینکه فرزندانی سالم دارم، مشکلاتم طوری است که به مقداری پول حل می شود، خدا را سپاس گذارم، معتقدم که خدا دستم را گرفته و به او توکل دارم او مرا تنها نمی گذارد و آبرویم را حفظ کرده است من حتی برای خواهرم هم درد و دل نمی کنم چون کسی شرایط ما را درک نمی کند.

كد خبر : ۷۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با هشدار نسبت به ایستایی و عقبگرد کشور در شاخص‌های بهداشت و آموزش گفت: در حوزه اقتصاد و سیاست دچار عدم تعادل جنسیتی هستیم.

كد خبر : ۷۹۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضعف مدیریت دولت باعث افزایش بیکاری جوانان در کشور شده است، گفت: تمایل دولت به واردات کمر تولید داخلی را شکسته است و دولت کم‌کاری‌ها و ضعف مدیریت خود را به پای تحریم‌ها می‌نویسد.

كد خبر : ۸۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵


نماینده ولی فقیه در استان گفت: کار گشایی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری بالا ترین عبادت در این استان و سرکار رفتن جوانان، شادکردن دل مسلمان یا نجات یک خانواده  از مشکلات بالاترین عبادت است.

كد خبر : ۸۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲


يکي از اهداف کارآفريني؛ رفع هميشگي نيازمندي نيازمندان و محروميت زدايي از اين قشر است و بنابرگفته مولاي متقيان، سستي و بي کاري عامل محروميت است و مهم ترين راه اکرام محرومان و اقشار کم برخوردار، بي نياز سازي هميشگي آنها از کمک هاي ديگران است چه اينکه پُر کردن دست خالي نيازمندان در اشتغال و کسب و کار آنهاست .

كد خبر : ۸۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵


کارگردان مستند" بی مرز با حجاب"، گفت: هدف من از این برنامه این است که بچه های جامعه متدین را از انحراف نجات دهیم، من نمی خواهم غیرمححبه را محجبه کنم، من می خواهم محجبه ها حجابشان را کنار نگذارند و این کف هدف برنامه من است.

كد خبر : ۸۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: زن در نگرش اسلام برای تامین معاش زندگی مسئولیت ندارد، اما در عین حال اشتغال به کار زنان از دیدگاه اسلام حرام نیست.

كد خبر : ۸۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶


اگر در سطح بازار و کارگاه های کوچک بگردیم، هستند افرادی که مشغول به تولید کالای باکیفیت ایرانی اند، کالاهایی که اکثر قریب به اتفاق آنها از مواد اولیه صد در صد ایرانی ساخته شده اند، اما به راستی چرا مردم ما اقبال کمتری نسبت به این کالاها دارند؟ این عدم اعتماد به کالای ایرانی در چه دهه ای و با چه سیاستی به صورت اپیدمی در ایران شکل گرفت در حالی که بسیاری از این کالاها در کشورهای دیگر بازار گرمی دارند؟!

كد خبر : ۸۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷


گفته می‌شود در پی تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت امور زنان ریاست جمهوری و وزارت بهداشت قرار است زنان روسپی یا به قول عده‌ای «کارگران جنسی» کارت سلامت بگیرند و به نوعی یک شغل به مشاغل رسمی کشور اضافه شود!

كد خبر : ۸۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


جنبش زنان(فمنیست) با احساس ناامنی از تناقضات حاصله از رویکرد های متفاوتِ دینی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بازخورد نگرش اومانیستی خود، تحت تاثیر یک احساس خاص دچار تجلی رفتاری شده که عواقب آن تاکنون دست از دامان این جنبش برنداشته و تغییرات ساختاری برای مواجه با ظلم های که به زنان روا داشته می شده به جای از بین بردن ظلم تبدیل به تغییر ظلم می گردد.

كد خبر : ۸۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


کارشناس اجتماعی گفت: دکان تن فروشی و روسپی گری دکانی است که اگر باز شود دکان خانواده تعطیل می‌شود و حتی خانواده‌هایی که تا کنون در سلامت زندگی کرده‌اند نیز با تهدیدات اخلاقی زیادی مواجه می‌شوند.

كد خبر : ۸۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶


بیمه قالی بافان زنان روستایی استان چند سالی است که در حال اجرا است اما در طی  قطع پرداخت حق بیمه برخی از قالی بافان موجب اعتراض بانوان استان شده  است .

كد خبر : ۸۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۷


مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده می گوید، باتوجه به سهم بالای اشتغال زنان در بخش غیررسمی، صندوق های بیمه ای برای پایداری مالی خود باید سازوکاری ایجاد کنند تا ورودی زنان فعال در این بخش به این صندوق ها افزایش یابد.

كد خبر : ۸۲۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۷


خواهر شهید محمود صارمی و اولین خانم خبرنگار بروجرد گفت: نقشه راه  در عرصه خبرنگاری خون برادر شهیدم بود و 18 سال است راه برادرم را با با توکل به خدا  ادامه داده ام تا بتوانم در این عرصه اطلاع رسانی نقش خود را ایفا کنم.

كد خبر : ۸۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در دولت یازدهم سعی کردیم بین کار و زندگی زنان توازن برقرار کنیم

كد خبر : ۸۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۲


مدیرعامل شرکت کوه افق کاوش گفت: عمده مشتریان ما افراد حقیقی و حقوقی هستند  که هم در داخل وهم در خارج از کشور طرفدار دارند  و به طور میانگین چیزی ماهیانه بالغ بر حداقل بالای 300 میلیون تومان  در آمد است.

كد خبر : ۸۲۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵


هاشمی رفسنجانی در اظهارات جدید خود گفته است: دریافت یارانه، کرامت انسان را مخدوش می کند و باید در آمد حاصل از فروش نفت مستقیما به مردم داده نشود و برای حفظ کرامت آنها صرف اشتغال زایی شود.

كد خبر : ۸۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹


عربستان سعودی از بیش از یک سال پیش وارد جنگ سختی بر ضد ملت یمن شده و مصیبت‌های زیادی به اهالی یمن تحمیل کرده است، این جنگ برای عربستان فقط بدنامی به دنبال داشته و باعث ورود این کشور به درگیری‌های دیگر نیز شده است...

كد خبر : ۸۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


پدر کیمیا علیزاده با اشاره به وابستگی دخترش به قرآن کریمی که ترجمه فارسی دارد و بسیار برایش محبوب است گفت: فرزندم فردی معتقد است و حجاب برایش اهمیت زیادی دارد.

كد خبر : ۸۳۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱


هنگامی صفحه حوادث جراید و مطبوعات را رصد می کنیم بیشتر شاهد خودکشی افراد مجردی هستیم که بخاطر بیکاری و افسردگی دست به این عمل وحشتناک می‌زنند.

كد خبر : ۸۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲


سهم بانوان این سرزمین از هیاهو های هفته ی دولت چقدر است؟چه میزان از وعده های دولت درخصوص زنان در این هفته محقق می شود؟

كد خبر : ۸۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۳


شب گذشته معاون رئیس جمهور در حوزه ی بانوان در یرنامه متن، حاشیه حضور پیدا کرد که متاسفانه دغدغه هایش چیزی جز اصلیات بود.

كد خبر : ۸۳۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۴


 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با توجه به تأکید بر شکل‌گیری کار گروهی و جمعی در حوزه بانوان که نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند در دولت فعلی 116 تعاونی برای بانوان با 941 نفر عضو تشکیل‌شده است.

كد خبر : ۸۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۴


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: تروریست یکی از اساسی‌ترین معظلات جامعه جهانی است .

كد خبر : ۸۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۵


آمارها نشان می ­دهد که زنان ایرانی قدمی مهم برای به دست آوردن جایگاه­ های اقتصادی کشور خود هستند و خوشبختانه وزارتخانه ­ها و سازمان­ های مسئول هم توانسته­ اند با همکاری یکدیگر قدم­ های موثراقتصادی را در این راه بردارند که البته نیازمند حمایت­ های بیشتر مسئولان ذیربط است.

كد خبر : ۸۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


یک جامعه شناس، مقوله های ضدفرهنگی چون بازار آزاد رابطه جنسی، همباشی های سیاه، طلاق و چشم و هم چشمی را از عوامل ضدفرهنگی تأخیر در ازدواج دانست و گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد، بیش از 94% پسرانی که با دختران رابطه جنسی داشتند بر این عقیده بودند« با دخترانی که با آنها روابط جنسی دارند، ازدواج نخواهند کرد.»

كد خبر : ۸۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: زنان لرستانی که کار آفرین هستند می توانند از طریق صندوق کار آفرین امید تسهیلاتی دریافت کنند.

كد خبر : ۸۳۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


مسئول مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های سلسله گفت: ۲۸ جهیزیه به نوعروسان توسط خیرین مردمی مؤسسه آبشار عاطفه‌ها به نیازمندان اهدا شد.

كد خبر : ۸۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کم شدن زمان گفت‌وگو در خانواده و صنعتی شدن سبک زندگی سبب رشد آسیب‌ها در جهان شده و یکی از مهم‌ترین اهداف ما پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌ها و کاهش معلولیت‌ها در جامعه است.

كد خبر : ۸۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


خطیب جمعه الشتر گفت: فرهنگ ازدواج آسان باید در جامعه ترویج شود چرا که بالا رفتن سن ازدواج موجب افزایش فساد در جامعه خواهد شد.

كد خبر : ۸۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.

كد خبر : ۸۳۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳


رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده گفت: در سال‌های پس از انقلاب برنامه‌های مختلفی در حوزه استحکام و تشکیل خانواده تدوین شده است، اما اغلب برنامه‌ها بر روی کاغذ باقی می‌ماند.

كد خبر : ۸۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴


استاد دانشگاه امام صادق با اشاره به اینکه رویکرد تصمیم‌گیرندگان و محاکم قضایی کشور باید خانواده محوری باشد نه خانواده ستیزی گفت: به طراحی پست‌های شغلی شناور برای به کارگیری زنان نیاز داریم.

كد خبر : ۸۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


توصیه به ازدواج با شریک زندگی مناسب بر اساس معیارهای تضمین‌کننده سلامت افراد است. از هر کسی بپرسید که بهترین معیارهای ازدواج چیست، همه را به جز سلامت مطرح می‌کند.

كد خبر : ۸۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه های لرستان گفت: 50 نوعروس در حال انتظار برای دریافت جهیزیه شعبه خرم آباد مراجعه کردندو 400 نوعروس دیگر در صف  انتظار دیگر شعبات استان هستند.

كد خبر : ۸۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶


فرشته روح افزا، قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان این موضوع که اسناد پشتیبان برنامه ششم توسعه نوشته و ارائه نشده است، گفت: وقتی سندی نوشته می شود ولی اسناد پشتیبان آن ارائه نمی شود یعنی اینکه هدف این است که ما چیز دیگری بنویسیم و کار دیگری بکنیم و این مبهم نگاری را داشته باشیم که کسی توانایی ارزیابی ما را نداشته باشد و بعدها در خصوص اجرایی نشدن برنامه کسی نتواند به ما خورده بگیرد.

كد خبر : ۸۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳


مدیر عامل گروه تخصصی  سپاسد گفت : سد رودبار لرستان نمونه ای ازمدیریت جهادی  قرارگاه خاتم الانبیاء می باشد که  طراحی وساخته آن  توسط متخصصان داخلی انجام  شده است .

كد خبر : ۸۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵


آمارها حاکی از آن است که نرخ رشد جمعیت در استان لرستان رو به کاهش و هشدار پیری جمعیت را نشان می‌دهند.

كد خبر : ۸۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی می‌گوید: گردشگری منافع بسیاری برای زنان دارد به طوری که فرصت‌های کارآفرینی بسیاری در صنایع دستی، تولید محصولات غذایی و راهنمایی تور ایجاد می‌نماید.

كد خبر : ۸۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۸


به همت یک بانوی کارآفرین ازنایی شرکت بسته بندی سبزیجات و مواد غذایی زیتون سبز ازنا آغاز به کار کرد.

كد خبر : ۸۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۹


مدیر موسسه آبشار عاطفه استان گفت: هدف موسسه آبشار عاطفه ها از نمایشگاه  مهر در انتظار مهربانی است پیشبرد و تحقق شعار سال که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است برگزارشده  است.

كد خبر : ۸۴۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۹


بررسی های آماری نشان می دهد میزان مشارکت اقتصادی زنان همچنان روند نزولی دارد. نرخ اشتغال زنان 10 ساله و بالاتر، طی سال های اخیر روند کاهشی داشته که به تبع آن، نرخ بیکاری زنان 10 ساله و بالاتر، دارای روند افزایشی بوده است و این سناریو برای زنان جوان نیز تکرار می شود.

كد خبر : ۸۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۲


استاندار لرستان در طول یک سال گذشته همواره از برخورد با مدیران ناکار آمد در لرستان خبر داده و حتی در برخی موارد از کم کاری و ناکار آمدی برخی مدیران هم به شدت انتقاد کرده است که به بررسی روند این موضوع پرداخته می شود.

كد خبر : ۸۴۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳


قهرمان المپیک ریو 2016 گفت: امیدوارم حضورم در این اردوی جهادی فتح بابی باشد برای سایر قهرمانان ملی که با حضور در چنین اردوهایی بتوانند انگیزه‌ای برای جوانان جهادگر ایجاد کنند و باعث دلگرمی محرومین شوند.

كد خبر : ۸۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


معاون فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب، با تأکید بر نقش مؤثر مادران در جبهه نرم و سخت گفت: زنان باید هویت خود را در جامعه پیدا کنند و تنها از طریق شناخت و اجرایی کردن هویت فاطمی می‌توانند به هویت خود برسند.

كد خبر : ۸۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰


نقش زنان در پیشگیری از نفوذ اعتیاد به خانواده، به مراتب بیشتر از مردان است، زیرا مادر نه تنها شریک زندگی و حامی پدر خانواده است؛ بلکه تنها پناهگاه فرزندان به خصوص فرزندانی است که دارای پدر معتاد هستند.

كد خبر : ۸۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱


یک کارشناس خانواده گفت: احساس تنهایی و انزوای بچه هایی که در خانواده های کم جمعیت رشد پیدا می کنند باعث گرایش آنها به سمت محیط های نا مناسب اجتماعی شده که گاهی این اتفاق آسیب های جدی را برای خانواده و اجتماع به همراه دارد.

كد خبر : ۸۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲


پولی که برای صنایع دستی خرج می‌شود، بلافاصله و مستقیم در جامعه محلی گسترده می‌گردد. این فرصتی است برای جایگزین کردن از کشورهای دیگر که بازار را احاطه کرده‌اند اما نماینده فرهنگ بومی آن کشور نیستند و عموماً کمکی به اقتصاد آن نمی‌کنند.

كد خبر : ۸۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸


استاندار لرستان گفت: ما در رابطه با اشتغال وارث آوار از بیکاری هستیم و توقع نداشته باشید بعد از 12 سال بیکاری ظرف یکی تا دو سال حل شود.

كد خبر : ۸۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


سایت فارسی دویچه وله ی آلمان که معمولا اخبار و عکس های سیاهی از جامعه دینی و علی الخوص زنان در ایران منتشر می کند این بار اقدام به لیست کردن به قول خودش"20 ممنوعیت عجیب و غریب برای زنان در ایران" کرده است.
كد خبر : ۸۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


با توجه به اینکه سیاست امروز جامعه ما باید تشویق جوانان به ازدواج و فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان باشد و با عنایت به این موضوع که سن ازدواج هر ساله بالا و بالاتر می رود آیا هزینه کردن برای برگزاری همایش ها، سمینارها و کنفرانس ها در راستای بررسی و تقبیح ازدواج کودکان و فراخوان جهت ارائه مقاله و عکس و ..رواست؟! آیا این دست حرکات آب در زمین خودی ریختن و گزک دست دشمن دادن جهت اعمال تحریم های بیشتر حقوق بشری با استناد بر فعالیت های داخل کشور نیست؟!

كد خبر : ۸۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


در میان گستره آسیب های اجتماعی، آسیب های مربوط به زنان و خانواده بسیار پرخطر و البته با اهمیت است چراکه در صورت بروز این آسیب ها اقشار مختلف و رده های سنی متفاوت در جامعه از آن متضرر می شوند.

كد خبر : ۸۶۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲


دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با بیان اینکه معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در نشستی خود را قائل به ارائه گزارش به نهادهای بین‌المللی دانسته است گفت: دستگاه‌های نظارتی باید مراقبت کنند سیاه نمایی‌های دوران اصلاحات تکرار نشود.

كد خبر : ۸۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲


فرشته روح افزا در نشست تخصصی اشتغال زنان بایدها و نبایدها که در غرفه طنین یاس در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد با بیان اینکه مدل امروزی اشتغال زنان ما در جوامع غربی وجود ندارد، گفت:ما مخالف شغل زنان نیستیم اما یک خانم نباید شبیه یک آقا کار کند که در اثر بی‌توجهی به همسر آمار طلاق بالا رود.

كد خبر : ۸۷۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۰


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: گزارش‌های آماری درزمینهٔ بیکاری بر اساس ثبت‌نام بیکاران در 15 مراکز کاریابی حدود 132 هزار نفر بیکار هستند.

كد خبر : ۸۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۴


نشست خبری هفته بسیج در لرستان با حضور  معاون هماهنگ کننده فرماندهی سپاه  حضرت ابوالفضل (ع) استان برگزار شد.

كد خبر : ۸۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵


روح افزا با اشاره به اینکه در اسلام نه تنها حقوق زن را برابر می بیند بلکه بالاتر فرض می کند، افزود: وقتی اسلام مسئله تربیتی زن را معادل قرآن می‌بیند، این سند چه هست که بخواهد با من زن مسلمان در خصوص سیاست‌های مساوات اقتصادی حرف بزند؟! چرا عده‌ای متوجه نیستند که اسلام آنقدر حرف‌های بالاتر دارد که این اندیشه‌های فمینیستی پوسیده غربی به درد این جامعه نمی‌خورد.
كد خبر : ۸۷۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹


سخن گفتن از بسیج جامعه زنان کشور با بیش از 9 میلیون عضو در سراسر کشور متشکل از بانوانی فرهیخته، فرهنگی، توانمند در عرصه اقتصاد مقاومتی، ورزش، هنر و... نقل فعالیت‌هایی است که مسیر را برای پیشبرد اهداف نظام به ویژه در زمینه خانه و خانواده هموار می‌کند.

كد خبر : ۸۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲


بانوی بسیجی لرستانی توانسته  است با هنر دستش در زمینه گلیم بافی گامی ارزنده در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی بردارد.

كد خبر : ۸۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳


خانواده و مدرسه مهم ترﻳﻦ ﻧﻬﺎﺩﻫﺎﻱ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﭘﺬﻳﺮﻱﻧﻮﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ، آﺳﻴﺐ ﭘﺬﻳﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﺧـﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻭ ﮐـﺎﻫﺶ ﺍﺛﺮﮔﺬﺍﺭﻱ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺑﺴﺘﺮ ﻣﻨﺎﺳﺒﻲ ﺑـﺮﺍﻱ ﮐﺠـﺮﻭﻱ ﻧﻮﺟﻮﺍﻧـﺎﻥﻓﺮﺍﻫﻢ ﻣﻲ ﮐﻨﺪ.

كد خبر : ۸۷۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۷


معاون عملیات نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت: بیش از۹۰ درصد صادرات و واردات کشور از طریق دریا صورت می گیرد  و ۱۰۰ درصد صادرات نفت نیز از طریق دریا انجام می شود.

كد خبر : ۸۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۱


تاریخچه ازدواج سفید از کشورهای غربی بخصوص آمریکا نشأت می گیرد و در زمان کوتاهی به دیگر کشورها منجمله ایران منتقل شده است. طبق آمار بیش از هفتاد درصد زوج ها در آمریکا به این شیوه زندگی می کنند. شایان توجه اینکه حتی در این کشورهای به اصطلاح پیشرفته هم این سبک زندگی منجر به شکست شده است ، چنانچه خود اعتراف کرده اند که داشتن چنین ارتباطات غیرمشروعی جزء اشاعه فساد و بیماری های مهلک از جمله ایدز و سرخوردگی و افسردگی ثمری دیگر ندارد، قابل ذکر اینکه ادامه و استمرار این سبک زندگی جوامع غربی را تهدید می کند.

كد خبر : ۸۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


آنچه در زمینه ازدواج و تأخیر آن در جامعه مغفول مانده است، بحث نگاه به ازدواج " معلولان" است، به نظر می رسد این قشر نه تنها در بخش هایی نظیر اشتغال، خدمات شهری و .. نادیده گرفته می شوند بلکه در بحث ازدواج نیز کسی به فکرشان نبوده و نیست!

كد خبر : ۸۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر معظم انقلاب در شهریور ماه سال جاری و تأکید بر تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران در حالی صورت گرفته است که ۱۱ سال از ابلاغ «قانون تسهیل ازدواج» می‌گذرد.

كد خبر : ۸۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۵


در گزارش قبلی از جایگاه زن در انقلاب اسلامی و نهاد خانواده سخن به میان رفت و در ادامه عملکرد دولت های سازندگی و اصلاحات درباره رویکردشان به مساله زنان و خانواده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در این شماره قصد داریم پرونده 8ساله دولت احمدی نژاد را در این حوزه مورد کنکاش قرار دهیم.

كد خبر : ۸۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱


استاد اقتصاد دانشگاه الزاهرا با بیان این که نرخ باروری زنان ایرانی از خاورمیانه پایین تر است گفت: این عدم توازن تهدید جدی امنیتی برای ایران به وجود آورده است.

كد خبر : ۸۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۴


استاندار لرستان گفت: 79 میلیارد تومان وام ازدواج در سال 94 پرداخت‌شده که امسال به 194 میلیارد تومان رسیده و حدود 130 میلیارد تومان دیگر تا پایان امسال باید پرداخت شود.

كد خبر : ۸۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱


افزایش دو برابری آمار زنان معتاد در کشور در ظرف مدت زمان کوتاه واقعا یک هشدار جدی و زنگ خطری است که احتیاج دارد سریعتر به این معضل اجتماعی رسیدگی شود و علل و عوامل و انگیزه های آن شناخته شود و آنگاه راه کارهای مناسب ارائه شود .

كد خبر : ۸۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


مریم محدث و عروسک‌هایش در فضای مجازی غوغا کرده‌اند، آنها با همدیگر یک تیم شده‌اند تا گوی سبقت را از عروسک‌های خارجی همچون لی لی، باربی و بسیاری دیگر از عروسک‌های خارجی وارداتی بربایند.

كد خبر : ۸۹۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲


مدیر کمیته امداد شهرستان سلسله گفت: ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال کمک‌هزینه خرید جهیزیه به ۱۰۱ نوعروس شهرستان سلسله پرداخت شد و ۱۶۵ نفر دیگر در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند.
كد خبر : ۸۹۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲


کمبود شغل و بالا بودن نرخ بیکاری از مهمترین مشکلات در جوامع مختلف بشما می‌رود چرا که این معضل به تنهایی می‌تواند منشاء مشکلات اجتماعی زیادی باشد که هر یک از آنها به تنهایی می‌تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی بوده و جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

كد خبر : ۸۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵


عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا زمانی که مسئله اشتغال در جامعه به خصوص برای مردان حل نشود، نمی‌توان به حل و رفع معضلات و چالش‌هایی نظیر طلاق، اعتیاد، کارتن خوابی، کودکان کار و یا زنان روسپی امیدوار بود.

كد خبر : ۸۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت:: با توجه به شعار سال که توسط مقام معطم رهبری دربحث اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل، استان لرستان به عنوان پالیوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است و اقدامات مفیدی در این زمینه  صورت گرفت.

كد خبر : ۹۰۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰


استاندار لرستان گفت: طبق مرکز آمار نرخ بیکاری بانوان در لرستان 22.9 درصد و  این نرخ در استان ما نگران کننده است .

كد خبر : ۹۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:شهامت و فداکاری آتش نشان ها بوده است که این آتش نشان های عزیز با فداکاری و ایثار جان شان را در خطر انداختند تا مردم کاسب آن ساختمان آسیب نبینند و لذا  این فداکاری و شهامت قابل تحسین است.

كد خبر : ۹۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۱


فراهم کردن شرایط دور کاری، کم کردن ساعت کاری بانوان و حتی در برخی از مشاغل " پاره وقت " کار کردن، تعطیلی مادران همراه با فرزندان زیر 15 سال، فراهم کردن شرایط برای نگهداری فرزندان در نزدیک ترین مهدکودک ، امتیاز قائل شدن برای بانوان شاغلی که بیش از دو فرزند دارند .. از راه کارهای مؤثر برای استفاده بهینه از توانمندی زنان در عرصه اقتصادی و مشارکت های اجتماعی و همچنین حفظ بنیان خانواده آنها است.

كد خبر : ۹۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


ازدواج سفید عد‌‌‌م پایبند‌‌‌ی به ارزش‌های اجتماعی، سنت‌ها و آد‌‌‌اب و رسوم است که جامعه‌ای  بی قید‌‌‌ و بند‌‌‌ و هرج و مرج طلب را به وجود می آورد.

كد خبر : ۹۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی  گفت: مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی 20 ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان است که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند. 

كد خبر : ۹۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


مشاور ارشد در منابع انسانی و سازمان های دولتی و خصوصی انتخاب شغل زنانه را از مهمترین ابعاد زندگی زنان دانست و ادامه داد: کار برای زنان می بایست طوری باشد که به بخش خانوادگی آنان آسیب وارد نکند و ظرافت های وجودی آنان در نظر گرفته شود چرا که زنان به عنوان مرکز خانواده نقش بسزایی در انسجام آن دارند .

كد خبر : ۹۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴


مسئولان متوجه باشند که خطر نفوذ از طریق آژانس‌های سازمان ملل به مراتب بیشتر از سفارت کشورهای غربی است، چرا که برای این کار از مواهبی چون حساسیت کمتر نهادهای امنیتی، پیاده نظامی آماده و دسترسی‌هایی بی‌حد برخوردارند؛ مواهبی که هیچ سفارتی ندارد.

كد خبر : ۹۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵


ذوالقدر گفت: «بازنشستگی زنان با 20 سال خدمت» در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز تایید شده است، این مطالبه خود زنان بوده است و ما تمام تلاش خود را کرده تا این طرح به تصویب برسد و اکنون منتظرنظر شورای نگهبان هستیم.

كد خبر : ۹۰۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶


الزامات اقتصاد مقاومتی،حمایت از تولید ملی،افزایش بهره‌وری،ترجیح فعالیت تولیدی بردسایر فعالیت ها و همچنین مصرف تولیدات داخلی به جای تولیدات خارجی از مولفه های اقتصاد مقاومتی است.‌      

كد خبر : ۹۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹


فعالیت اقتصادی بانوان در بستر کارخانه‌ها و مشاغل مختلف در شهرستان بروجرد همواره آسیب‌های جدی به این قشر وارد کرده به‌ گونه‌ای که حتی دریافت حداقل حقوق و مزایا برای آن‌ها را سخت و ناممکن ساخته است.

كد خبر : ۹۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲


اعظم احمدی کار آفرین برتر کشوری توانسته است با چرخ خیاطی اش خط تولید داخلی را بچرخد و اقتصاد مقاومتی را با دستانش عملی کند.

كد خبر : ۹۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹


کارآفرینان موتور توسعه اقتصادی یک کشور هستند و بسیاری از محققان تفاوت نرخ رشد را در كشورهای توسعه یافته بر اساس سطح كارآفرینی آنها بیان می کنند.

كد خبر : ۹۱۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹


مدیرعامل موسسه افلاك انديشان آينده سبزخرم آباد گفت: كارگاه توليدي خياطي زنان بدسرپرست و بي سرپرست در یکی از مناطق محروم استان با سرمايه 60 میلیون ریال در خرم آبادراه اندازی شده است.

كد خبر : ۹۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰


یک کارشناس بیمه ای با اشاره به مصوبه بازنشستگی ۲۰ ساله زنان بدون شرط سنی، گفت: اجرای این مصوبه باعث می‌شود نرخ مشارکت زنان در جامعه کاهش یابد.

كد خبر : ۹۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱


در مراسمی با حضور امام جمعه،نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس و جمعی از مسئولان محلی مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۹۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱


سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی سلسله گفت: بیش از ۱۰۰۰ بافنده گلیم در سطح شهرستان سلسله به گلیم بافی اشتغال دارند.

كد خبر : ۹۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از خروج 8هزار زن ازچرخه اشتغال با اجرای قانون بازنشستگی 20ساله زنان خبر داد و گفت: با اجرای این قانون نیروهای جوان جایگزین و وارد بازار کار می شوند.

كد خبر : ۹۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸


طی سالهای اخیر روند بیکاری افزایش یافته و جوانان زیادی در به در دنبال کار می گردند، جوانانی هم بعد از سالها کار بیکار می شوند و همین شده که روز به روز بر آمار بیکاری افزوده شود، از سوی دیگر اخباری از اشتغال چند هزار نفری در بروجرد اعلام می شود در حالی که روز به روز بیکاری در این شهر زیاد می شود.

كد خبر : ۹۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲


مناسبات و اهداف اقتصادی جامعۀ غرب، پس از انقلاب صنعتی بر پایه اقتصاد و سودآوری بیشتر، استوار شده بود. در آن زمان، سرمایه‌داران کارخانه‌های بسیاری برای تولید درآمد تأسیس کرده بودند و به نیروی انسانی ارزان ـ که از مهم‌ترین مؤلفه‌های کسب سود است ـ نیاز داشتند. کودکان و زنان ارزان‌ترین نیروهای کار بودند. در چنین شرایطی سرمایه‌دار غربی برای به دست آوردن کارگر ارزان مقدمات کار را فراهم کرد.

كد خبر : ۹۱۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


عضو هیات علمی موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور با اشاره به روند رو به رشد فاصله ازدواج تا تولد اولین فرزند در زوج‌های ایرانی، گفت: عواملی نظیر مشکلات اقتصادی به ویژه نداشتن منزل و شغل ثابت همسر، اشتغال به تحصیل و مشکلات ترکیب کار یا تحصیل با فرزندآوری، منجر به فاصله‌گذاری بیشتر میان ازدواج تا اولین تولدها در کشورمان شده است.

 

كد خبر : ۹۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: خط مقاومت امروز رژیم صهیونیستی را به افول برده و آن را ذلیل کرده است همان رژیم صهیونیستی که خودش را سد نفوذناپذیر می‌دانسته است.

كد خبر : ۹۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۶


یکی از سؤالاتی که مطرح می‌شود این است که آیا شبکه‌های اجتماعی باعث طلاق عاطفی شده یا این که طلاق عاطفی زوجین باعث روی آوردن آنها به شبکه‌های اجتماعی شده است؟ بسیاری از اوقات وقتی مرد نقش و حضور زن را در خانه نادیده می‌گیرد و به او توجه نمی‌کند، زن برای دیده شدن و شنیده شدن به اینستاگرام پناه می‌برد. درواقع، چون توجهی از سوی همسر خود دریافت نمی‌کند، به سمت استفاده زیاد از شبکه‌های اجتماعی می‌رود.

 

كد خبر : ۹۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹


مسائل و معضلاتی که در پی گرایش زنان، به مصرف مواد مخدر شکل می‌گیرد، گاهی آنقدر پیچیده می‌شود که تبعات سنگینی را به بار می‌آورد. زنان معتاد گاهی به دلیل بی‌پناهی و نداشتن توانایی در فراهم ساختن هزینه اعتیاد خود و مخارج روزمره به فروش نوزاد خویش اقدام می‌کنند.

كد خبر : ۹۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۳


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به رشد حضور زنان در بازار کار رسمی کشور گفت: در دولت یازدهم پست‌های مدیریتی زنان ۱۸۹ درصد افزایش داشته است.

كد خبر : ۹۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: خوشبختانه توانسته ایم  تا به امروز کمک هزینه جهیزیه به شش هزار و 604 نفر با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان مدد جویان را  پرداخت که از این تعداد هزار و 300 جهیزیه  موسسه خیریه حضرت رقیه (س)  را تامین کرده ایم.

كد خبر : ۹۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷


یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در رفتار و فرهنگ جامعه، مسأله کنترل و نظارت اجتماعی است. اصل کنترل اجتماعی مفهومی مهم در جامعه شناسی است. امروزه دانشمندان غربی به ویژه اندیشمندان اجتماعی، به طور جدی آن را مطرح و پیگیری می کنند و در سه دهه اخیر مسأله کنترل اجتماعی بسیار جدی در حوزه فکر و اندیشه صاحب نظران تعقیب می شود.

كد خبر : ۹۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳


محسن رضایی در نامه‌ سرگشاده‌ای به حسن روحانی، مباحثی را در خصوص عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی و اقتصاد مطرح و از دوگانه جنگ و ضد جنگ مطرح شده در ادبیات اخیر رییس جمهور انتقاد کرد.

كد خبر : ۹۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱


با وجود اینکه مسئولان از بهبود وضعیت اقتصادی کشور سخن به میان می آورند اما همچنان مردم با چالش های اقتصادی روبرو بوده و تنها راه برون رفت از بحران های اقتصادی و حل مشکلات موجود تسمک به اقتصاد مقاومتی است.

كد خبر : ۹۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر تلاش و کارآمدی هرچه بیشتر مدیران کشور، خاطرنشان کردند: در طول انقلاب اسلامی، هرگاه مدیریت انقلابی، فعال و پر تحرک داشتیم، کارها پیش رفته است و هر جا مدیریت‌های ضعیف، بی‌حال، ناامید، غیر انقلابی و بی‌تحرک داشتیم، کارها متوقف یا منحرف شده است.

كد خبر : ۹۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


روحانی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از بیانات راهگشای ‏معظم‌له در نخستین روز سال نو که مایه دلگرمی همه خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد، قدردانی کرد.

كد خبر : ۹۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نیاز جامعه در شرایط کنونی داشتن مدیران انقلابی است، و لذا برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مولد نیازمند به وجود مدیران انقلابی هست .

كد خبر : ۹۲۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۴


برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان سیاسی با اشاره به فرمایشان رهبر انقلاب در آغاز سال جدید، معتقدند سال گذشته یکی از بدترین سال‌ها برای تولید ملی و اشتغال بود و دولت در کلاس اقتصاد مقاومتی رفوزه شده است.

كد خبر : ۹۲۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۶


از زمان مطرح شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی همه دستگاه ها و سازمان های مرتبط تلاش کردند تا قدمی در این مسیر بردارند، اما تاکنون هیچ کدام نتوانسته در این زمینه به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. گمانه ها نشان می دهد که ثروت عظیم نفتی ایران، و دارا بودن مقام دوم در ذخایر ثابت شده گاز و چهارم در ذخایر نفتی جهان، موجب تکیه بر این منابع و تنبلی مسئولین در سیاست گذاری های اقتصادی شده و به همین دلیل تلاش چندانی برای اقتصاد بدون نفت صورت نگرفته است.

كد خبر : ۹۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۸


استاندار لرستان گفت: اگر ما می گوییم تولید اشتغال ، در استان گردشگری ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال هست و این  می تواند تحقق  شعار امسال را در پی داشته باشد.

كد خبر : ۹۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۸


اعمال تحریم های ظالمانه علیه نظام اسلامی، بیانگر این واقعیت است که در زمان کنونی نقطه جهش انقلاب اسلامی ایران به قله های پیشرفت، همان نقطه اقتصادی است. بی دلیل نیست که دشمنان نیز همه ی سرمایه و همت خویش را در همین امر متمرکز ساخته و برای به چالش کشیدن این نظام گذرگاه اقتصادی را برگزیده اند.

كد خبر : ۹۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹


متن کامل مرام‌نامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با جمع‌بندی نظرات و انجام کار کارشناسی در چهار بند منتشر شد.

كد خبر : ۹۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۰


نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: :نام‌گذاری سال که  نیاز اصلی کشور یعنی اقتصاد، اشتغال و رفع بیکاری در جامعه است لذا تحقق شعار سال با انتخاب فرد اصلح در انتخابات اتفاق می افتد.

كد خبر : ۹۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۱


وزیر ورزش و جوانان گفت: مشکلات مربوط به جوانان شامل مسکن، اشتغال، تحصیل، ازدواج و پر کردن اوقات فراغت می‌شود که پرداختن به آن‌ها نیازمند یک عزم و اراده عمومی است و ابزار و اقتدار آن در اختیار وزارت ورزش و جوانان نیست.

كد خبر : ۹۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴


رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: رشد اشتغال و تولید در کشور باید رشد سبز باشد  و ما باید رشد اقتصادی داشته باشیم اما رشدی که با حفاظت از محیط زیست همسان و همراه باشد.

كد خبر : ۹۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۷


خانم مولاوردی! در راستای بندهای مختلف سیاست های کلی خانواده چه کردید؟ کدام یک را در دستور کار خود قرار داده اید و برای تحققش تلاش کرده اید؟ مثلا در محور قرار دادن خانواده در قوانین و مقررات، نفی تجرد در جامعه، فرهنگ سازی و تقویت تعاملات اخلاقی، ایجاد بیمه خاص بیوگان و زنان سالخورده و بی سرپرست، ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان ، تحکیم خانواده از طریق نقش مادری.

كد خبر : ۹۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶


مدیر کل کمیته امداد لرستان گفت: ما در بخش اول سعی بر این داریم  که برای ۴۲ هزار زن سرپرست خانوار شغلی تحت عنوان شغل خانه داری در منزل ایجاد کنیم تا بتوانند موضوع فرزند پروری و تربیت صحیح فرزندان در خانه را هم دنبال کنند.

كد خبر : ۹۳۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷


به مناسبت هفته سلامت تیم‌های طلایه داران سلامت بسیج جامعه پزشکی لرستان جهت ارائه خدمات به مردم مناطق محروم استان و محله‌های آسیب پذیر شهری اعزام می‌شوند.

كد خبر : ۹۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰


مدیر کل فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا ارز کشور گفت: بانوان مدیران مصرف در خانواده‌ها هستند و اگر به آنهادر این زمینه آگاهی لازم داده شود قطعا اتفاقات خوبی در کشور رخ می دهد.

كد خبر : ۹۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰


داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: بیمه زنان خانه‌دار حتماً باید اجرایی شود و همچنین بیمه زنان روستایی و عشایری حتماً باید اجرایی شود.

كد خبر : ۹۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱


به نظر می رسد که معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یازدهم ، با با تمرکز بر مسائل غيرضروري و حاشيه اي، نامشخص باقي گذاشتن سياست هاي کلان، نقشه راه و وضعيت مطلوب؛ تلاش کرد با اولويت بندي کردن هاي مطالبات و خواسته هاي زنان بر اساس جدول فمينيستي، زن مسلمان ايرااني را با نسخه فرسوده و باطل غربي به قهقهراي زن اروپايي بکشاند! و همین امر باعث تذکر اخیر مقام معظم رهبری در این خصوص شد.

كد خبر : ۹۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳


برای آسیب‌های اجتماعی زنان سمینار برگزار می‌شود، اما این مسأله چه تأثیری بر کاهش این چالش‌ها داشته است؟ هر مسئولی که در نشست و مناسبتی ادعا می‌کند کاری برای بهبود وضعیت سلامت زنان به هر شکل انجام دادیم، تنها به مسایلی اشاره می‌کند که روی کاغذ نوشته شده است.

كد خبر : ۹۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت:اگر می‌خواهیم درد جامعه را درمان کنیم باید به فکر اشتغال و تولید باشیم .

كد خبر : ۹۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴


طی روزهای اخیر خبری مبنی بر برگزاری کنسرت بانوان در 14 و 15 اردیبهشت ماه منتشر شد که در همان روز انتشار صدای اعتراض ها بلند شد و انتقاداتی بر این کنسرت وارد شد.

كد خبر : ۹۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶


 کارگاه آموزشی«بانوان مدیران هزینه ای خانواده» به همت تبلیغات اسلامی و همکاری جهاد دانشگاهی در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۹۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: امنیت شغلی و معشیت کارگران دو مسئله بسیار مهمی هست که باید به آنها توجه شود  و از آن نباید غافل بود.

كد خبر : ۹۴۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱


استاندار لرستان گفت:  نزدیک به ۴۷ هزار نفر وام ازدواج  پرداخت شده است در حال حاضر یازده هزار زوج لرستانی در نوبت وام ازدواج هستند.

كد خبر : ۹۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴


فرشته روح افزا گفت:در حوزه زنان يک نوع نگاه کاملاً غيرمتخصصانه وجود دارد و در انتخابات تب اين مقوله بالا مي گيرد! نمونه بارز اين نگاه غيرمتخصصانه و غيردلسوزانه به حوزه زنان « ستاد ملي زن و خانواده» است . در حالي که برنامه عمل اين ستاد در دولت گذشته به صورت تخصصي و جامع و به دور از نگاه سياسي و جناحي نوشته شداما دريغ از برگزاري يک جلسه چه در دولت قبلي و چه در دولت فعلي.

كد خبر : ۹۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶


بانوی نخبه لرستانی گفت: امیدوارم در استان برای قشر بانوان نخبه شغل ایجاد شود و باروی کار آمدن دولت جدید به مشکلات جوانان رسیدگی  و همچنین بانوان نخبه را مورد توجه قرار دهد.

كد خبر : ۹۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸


نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برخی با «سایه جنگ» هم تجارت می‌کنند، گفت: در دولت کار و کرامت وزیر زن هم خواهیم داشت.

كد خبر : ۹۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰


مسئول امور هماهنگی طوایف و قبایل ستاد مرکزی دکتر محمدباقر قالیباف گفت: کاخ‎نشینان درد کوخ‎نشینان را نمی‎فهمند، کسی که دلش نمی‎خواهد خانه و زندگی او را مردم ببینند آیا این چنین فردی می‎تواند زندگی مردم فقیر را درک کند.

كد خبر : ۹۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰


صندوق بین المللی پول دولت یازدهم را پرخرج ترین دولت ایران معرفی کرد و از افزایش ۲ برابری ریخت و پاش هزینه ای در این دولت نسبت به دولت قبل خبر داد.

كد خبر : ۹۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۴


کلید اقتصاد ایران باز در دست روحانی است، او اکنون باید علاوه بر اینکه برنامه‌های پنج‌گانه در حوزه اقتصادی را به ثمر برساند، نیم نگاهی هم به اشتباهات گذشته‌اش داشته باشد.

كد خبر : ۹۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۳۱


جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت:آزاد سازی خرمشهر درس مقاومت امروز ما در برابر مستکبران است و باید از این واقع تاریخی درس بگیریم و  تحت فرمان ولایت فقیه می توان در برابر زورگویان و ظالمان مقاومت کرد و به پیروزی رسید.

كد خبر : ۹۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۳


معاون سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به اینکه طرح برابری جنسیتی مورد نظر سازمان ملل در سطح منطقه در حال اجراست اعلام کرد: ریاست نهاد زنان سازمان ملل با رأی گیری مخفیانه به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران اعطا شده تا با استفاده از مقبولیت ایران در منطقه اهداف برابری جنسیتی دنبال شود.

كد خبر : ۹۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸


وجود کودکان کار چه در عرصه تولید به عنوان فعالان اقتصادی کوچک و چه در عرصه خیابان ها همانند گل فروش و آدامس فروش این روزها به حقیقت تلخ و انکار ناپذیر شهرهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است؛ کودکانی که به جای چشیدن طعم شیرین زندگی روانه خیابان ها و کارگاه های سختی می شوند که گویی قرار است ره صد ساله مرد شدن را یک شبه بچشند.

كد خبر : ۹۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۰


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از اجرای طرح ساماندهی زنان معتاد متجاهر در سطح این استان خبر داد.

كد خبر : ۹۵۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۰


مدیرکل تامین اجتماعی استان لرستان از برقراری بیمه بیکاری برای ۳ هزار و ۱۰۰ کارگر در سطح استان لرستان خبر داد.

كد خبر : ۹۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰


حضرت آیت الله خامنه ای «دو قطبی شدن کشور» و «دو دستگی مردم» را تجربه ای خطرناک دانستند و افزودند: در سال ۵۹، رئیس جمهور وقت جامعه را دو قطبی، و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود.

كد خبر : ۹۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳


زمزمه هایی مبنی بر وزارت تعدادی از زنان فرهیخته در دولت جدید تدبیر و امید به گوش می‌رسد و از جمله وزارت خانم شهیندخت مولاوردی بر وزارتخانه ی آموزش و پرورش! فارغ از صحت یا کذب بودن این خبرها ضروری است مروری بر عملکرد و نوع گفتمانی که در دوره معاونت خانم مولاوردی بر سپهر موضوعی زن و خانواده در کشور ایجاد شده است، داشته باشیم تا معلوم شود ایشان در یک معاونت چند مرده حلاج بوده تا اینکه بخواهد سکان دار وزارتخانه ی مهمی مانند آموزش و پرورش شود.

كد خبر : ۹۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹


رییس شورای قضایی استان لرستان گفت: در رده سنی اطفال و نوجوانان از مجازات های جایگزین حبس در برخی جرایم استفاده شود و این مهم نیازمند مطالعه پژوهشی و کار کارشناسی است.

كد خبر : ۹۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴


معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان طی فراخوانی از فعالین اجتماعی دعوت کرد تا طرح‌ها و پروژه‌های خود در حوزه ازدواج و خانواده جوانان را ارائه کنند.

كد خبر : ۹۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷


رییس انجمن جمعیت شناسی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود در نسلی که در حدود سال ۱۳۶۰ به دنیا آمده‌اند، آمار کسانی که ازدواج نمی کنند به حدود ۱۵ درصد افزایش یابد.

كد خبر : ۹۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷


روستایی «کـرکیخـان» نام روستایی ییلاقی از توابع شهرستان بروجرد است؛ این روستا در کیلومترِ پنج محـور بروجـرد – ملایر،  واقع شده و از مناطق تفریحی- طبیعیِ شهرستان بروجرد به شمار می‌رود.

كد خبر : ۹۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴


بد حجابی یا بی حجابی افراد در جامعه بعنوان یکی از مهمترین معضلات جامعه اسلامی است که عوامل متعددی در سالهای اخیر در ترویج آن نقش داشته است که مهمترین آن کمرنگ شدن اعتقاد به فرهنگ حجاب در خانوادها  می باشد.

كد خبر : ۹۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱


مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: به وضعیت اختلالات اضطرابی کودکان استان خیلی خوش بین نیستیم چرا که براساس آمار وضعیت اختلالات اضطرابی کودکان هشداردهنده است.

كد خبر : ۹۶۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان مهمترین اهداف نشست فرهنگی زنان شاغل را شناخت شخصیت حقیقی فاطمه زهرا (س) با محوریت ولایت  تکریم و پاسداشت مقام کریمه اهل بیت فاطمه معصومه (ع) عنوان کرد.

كد خبر : ۹۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹


این روزها مراسم عروسی با هزینه هایی سرسام اور برگزار می شود که تنها چشم و هم چشمی در این مراسم خودنمایی می کند، مراسمی که قرار است یک عمر خاطره برای زوج ها به دنبال داشته باشد، گاهی با چاشنی اسراف برگزار می شود.

كد خبر : ۹۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴


شناخت نقاط قوت و شرایط روانی خانم‌ها در انتخاب شغل بسیار مهم است زیرا روحیه حساس آنها اجازه انجام هر کاری را نمی‌دهد.

كد خبر : ۹۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۵


دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور سقف وام ازدواج برای هر یک از زوجین را همان ۱۰ میلیون تومان فعلی پیشنهاد کرده است.

كد خبر : ۹۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


زنان با اشتغال درجامعه به طور طبیعی بسیاری از فرصت های شغلی و بخش قابل توجهی از مشاغل را به خود اختصاص می دهند و به ویژه در کارهای مردانه که نیروی کار مرد برای آن ها وجود دارد،به بیکاری مردان می انجامد.

كد خبر : ۹۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


در حالی از صنایع‌دستی لرستان به‌عنوان رتبه نخست تکنیک و فن در میان صنایع‌دستی ایران یاد می‌شود که همچنان این محصولات فرصتی برای عرضه در قالب ایجاد بازارچه‌ها پیدا نکرده‌اند.

كد خبر : ۹۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


یک مدیر نخبه و مدیر سرای محله گفت: اولین پایگاه و نمایشگاه دائمی عفاف و حجاب را در سطح کشور و در سرای محله قنات کوثر تهران دایر و چادر که یک حجاب برتر است را برای اولین بار با قیمت 23 هزار تومان به خواهران کشور عرضه بداریم.

كد خبر : ۹۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶


کارشناسان در همایش امنیت زنان در فضای عمومی با محوریت آزار خیابانی به تحلیل وضعیت آزار خیابانی زنان از دیدگاه جامعه‌شناختی، روان‌شناختی، حقوقی، اجتماعی و ارائه راه‌حل‌هایی بر بهبود وضعیت آن پرداختند.

كد خبر : ۹۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۸


امیر نصیری کارگردان مستند «حاصل فصل من» می‌گوید کشاورزان با تغییرات اقلیمی و آفات گیاهی کنار می‌آیند و با آن مبارزه می‌کنند اما وقتی دولت به محصول آنها بی‌محلی می‌کند و واردات زیاد می‌شود، آنها دیگر هیچ راهی برایشان باقی نمی‌ماند.

كد خبر : ۹۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۶


عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور در خصوص موظف بودن مسئولین به پاسخگویی گفت: اگر در مورد نبود امکانات و آینده روشنی برای جوانان در مباحث خانواده، ازدوام، اشتغال و... قوانینی اجرایی نشده سوالی هست باید از معاونت امور زنان ریاست جمهوری که شماره آن را به راحتی می توان از 118 هم دریافت کرد، پرسیده شود.

كد خبر : ۹۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹


وقتی از خشونت علیه زنان صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود، خشونت فیزیکی است. در صورتی که خشونت در این بحث محدود به آسیب جسمی نمی شود، بلکه دربرگیرنده کلیه آسیب ها اعم از جسمی، روانی، جنسی، محرومیت از حقوق قانونی و اجتماعی است.

كد خبر : ۹۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰


رئیس اداره حمایت های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: یک هزار و 571 کودک نیازمند تحت حمایت سه هزار و 334 حامی درطرح ایتام و محسنین کمیته امداد شهرستان بروجرد قرار گرفته اند.

كد خبر : ۹۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴


فتاح با تاکید بر اینکه همه باید از این خانواده های نیازمند حمایت کنیم، گفت: طبق پیشنهادی که به دولت و مجلس داده ایم می خواهیم تعداد زنانی را که تحت پوشش بیمه قرار داده ایم، افزایش دهیم.

كد خبر : ۹۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰


مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: با امضای تفاهمنامه میان این بانک و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند.

كد خبر : ۹۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۴


 امروزه بسیاری از زنان جامعه بنا به دلایلی از جمله فوت همسر ، طلاق ، اعتیاد همسر و یا در زندان بودن همسر، سرپرست خانواده ای را به عهده دارند که توانمندسازی آنها نقش مهمی بر سلامت کودکان و استحکام این خانواده ها خواهد داشت.

كد خبر : ۹۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۶


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین