امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۹۷    عبارت مورد جستجو: ازدواج جوانان

موج دوم:حجت الاسلام قرائتی با انتقاد از برخی رفتارها و صحبت‌های نسنجیده مسئولان گفت: چگونه می‌شود برای درگذشت یک رئیس‌جمهور غیر مسلمان واژه مقدس "شهید" را به کار برد.

كد خبر : ۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم: تعلل بانکهای لرستان در پرداخت تسهیلات موجب سرگردانی جوانان برای دریافت وام ازدواج شده است تا این امر خیر همچنان پشت باجه بانکها معطل باقی بماند.

كد خبر : ۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۰


آساره خبر: حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان الشتر گفت: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

كد خبر : ۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


محبوبه قویدل حیدری یکی از بانوان اسوه همایش "طلایه داران ایثار" با اشاره به تنوع موجود در برنامه های بسیج اظهار داشت: در بسیج برای هر قشری برنامه های بسیار مفید و متنوعی پیش بینی شده است و با استفاده از پتانسیل های موجود در این نهاد می توان پله های ترقی را راحت تر پیمود وی مهم دلیل موفقیت خود را استحکام اراده و تلاش خستگی ناپذیر دانست .

كد خبر : ۱۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


یک روانشناس لرستانی معتقد است: کسی می تواند ازدواج کند که بتواند علاوه بر خود، دیگری را نیز ببیند. افراد خود محور و خود شیفته قادر به خوشبخت کردن دیگران نیستند، باید از خود گذشتگی داشت تا به خوشبختی مشترک رسید.

كد خبر : ۱۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


یک روانشناس لرستانی معتقد است: کسی می تواند ازدواج کند که بتواند علاوه بر خود، دیگری را نیز ببیند. افراد خود محور و خود شیفته قادر به خوشبخت کردن دیگران نیستند، باید از خود گذشتگی داشت تا به خوشبختی مشترک رسید.

كد خبر : ۱۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


زندگی خود را در کنار مزار شهدا آغاز کردیم  تا به برکت شهدا زندگی پر برکتی داشته باشیم.

كد خبر : ۲۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


ایران اسلامی برای توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور مردم در همه عرصه ها است و دولت وظیفه دارد شرایط و تسهیلات لازم را برای حضور ایرانیان داخل و خارج کشور فراهم آورد.

كد خبر : ۲۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:شیوه های کنونی افزایش جمعیت که اخیرا اعلام شده، به هیچ وجه نمی تواند موثر باشد به همین منظور باید تغییرات اساسی در این شیوه ها انجام گیرد.

كد خبر : ۲۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


شماری از کارشناسان و مسوولان دست اندرکار حوزه امور اجتماعی خراسان جنوبی می گویند: طلاق در جامعه دلایل متعددی دارد که مهم ترین آن ها تاثیر برنامه های ضد ارزشی و مخرب شبکه های ماهواره ای بر این پدیده است.

كد خبر : ۲۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۴


حدود هزار دانشجو از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه ای دیداری 2 و نیم ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه ها، مطالبات و دیدگاههای جامعه دانشجویی را با رهبر انقلاب اسلامی مطرح کنند و در سخنان و پاسخهای ایشان، به تأمل در اولویتها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.

كد خبر : ۲۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر پیشتازی حوزه های علمیه و روحانیت در زمینه فرهنگ سازی برای افزایش جمعیت و کاهش سن ازدواج در کشور، مسأله افزایش جمعیت مسلمان به ویژه شیعیان را برای بقای اسلام، فرهنگ اهل‌بیت(ع) و تداوم و استحکام انقلاب امری لازم ارزیابی کرد.

كد خبر : ۲۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


حجت‌الاسلام والمسلمین غرویان با تأکید بر این‌که باید نهضت ملی برای ازدواج آسان در کشور ایجاد شود، گفت: بنده از طریق رسانه شما به  قرائتی که شخصیت مناسبی در کشور است پیشنهاده می‌کنم همانگونه که نهضت ملی نماز و سواد آموزی را به راه انداختند درباره ازدواج آسان نیز جلودار شده و آن را پیگیری کنند.

كد خبر : ۲۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه طی دهه‌های گذشته دشمنان برای تمام جنبه‌ها از جمله غذای ما نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: هم‌اکنون بسیاری از محصولات کشاورزی که ما مصرف می‌کنیم منجر به عقیم‌سازی و ناباروری می‌شود.

كد خبر : ۲۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


ازدواج سفید پدیده‌ای که دختر و پسر به عنوان هم‌خانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، بی آنکه میان آن‌ها پیوند زن و شوهری باشد.

كد خبر : ۳۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


مدیر سازندگی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: هدف و انگیزه افراد خیر در درجه اول رضای خدا و قرب الهی است .

كد خبر : ۳۰۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


لاله افتخاری، در نشست زنان و توازن مشارکت های اقتصادی و استراتژی های جمعیتی،گفت: فرهنگ سازی و آموزش به خانواده ها مؤثرترین راه جلوگیری از کاهش جمعیت است و باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا اشتباهات وجود آمده در بحث جمعیت را جبران کنیم.

كد خبر : ۳۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: یکی از راهکارههای افزایش جمعیت تشویق جوانان به ازدواج آسان و اسلامی است.

كد خبر : ۳۵۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


بالا رفتن سن ازدواج پدیده ای است که امروزه صدای همگان را درآورده است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که اکثر بزهکاری های اجتماعی و فساد ها، ناشی از عدم ازدواج جوانان و یا ازدواج های ناموفق است.

كد خبر : ۳۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.

كد خبر : ۳۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


فرهنگ‌های غلط در جامعه یکی از مهم‌ترین موانع ازدواج است، برای رسیدن به ازدواج آسان باید موانع سر راه ازدواج شناسایی شوند، یکی از مشکلات سر راه ازدواج آسان بالا بودن مهریه‌هاست که لازم است در زمینه پایین آوردن مهریه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

كد خبر : ۳۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تخصیص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به حوزه جوانان در لایحه بودجه سال 94 دیده نشده است، گفت: البته دو تبصره 16 و 21 در این لایحه پیش‌بینی شده است که اختصاص به مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان دارد.

كد خبر : ۴۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


سالانه 160 هزار رویداد ازدواج در کشور اتفاق می افتد که یک چهارم آن به طلاق می انجامد.

كد خبر : ۴۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به طرح شب‌های فرهنگی لرستان، اظهار کرد: این طرح که متناسب با ایام سال و مناسبت‌ها و فصول مختلف اجرا می‌شود بنا دارد فرهنگ اصیل اسلامی و لری استان لرستان را برای مردم معرفی کند.

كد خبر : ۴۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: خوشبختانه در سال گذشته در بروجرد علاوه بر افزایش نرخ موالید با افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق مواجه بوده ایم.

كد خبر : ۴۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


آیت‌الله سیدجواد شهرستانی از اجازه آیت‌الله العظمی سیستانی در خصوص استفاده نیمی از سهم امام و سادات برای هزینه در اموری چون خیریه ازدواج خبر داد.

كد خبر : ۴۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


 کارشناس علوم تربیتی گفت: با توجه به جنگ نرم به ازای هر یک میلیون نفر دشمن گودالهای را ایجاد کرده که خودمان آن را نمی بینیم.

كد خبر : ۴۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


رئیس هیأت مدیره بنیاد فرهنگی اجتماعی زنان از برگزاری نشست تخصصی خانواده پویا خبر داد و گفت: این نشست 6 بهمن ماه برگزار می‌شود و در آن سرفصل‌هایی مانند ازدواج، جمعیت، عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۴۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


یک استاد دانشگاه با بیان اینکه نگرانی‌های مسکن و اشتغال باعث به تأخیر افتادن ازدواج جوانان می‌شود، گفت: دولت می‌تواند تمهیداتی بیندیشد که مسکن رایگان به مدت 10 سال برای زوج‌هایی که مشکل مسکن دارند، فراهم شود.

كد خبر : ۴۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر پروژه طرح همسان‌گزینی از رونمایی از سایت همسان‌گزینی در یک ماه آینده خبر داد.

كد خبر : ۴۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


کارشناسان عمده مشکلات سر راه ازدواج جوانان را مورد قرار داده است.

كد خبر : ۴۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


مدیر آبشار عاطفه ها گفت: با همت موسسه آبشار عاطفه ها شهرستان خرم آباد 100 نوع عروس لرستانی صاحب جهیزیه شدند.

كد خبر : ۴۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


به همراه دارد

آیت الله ابراهیم امینی در پیامی به نخستین جشنواره ملی ازدواج و خانواده جوان، ازدواج به موقع و تشکیل خانواده را یک نیاز طبیعی دانست و تصریح کرد: اگر ازدواج طبق معیارهای صحیح انجام گیرد، منافع فراوانی را به همراه دارد.
كد خبر : ۴۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از مسئولان و دولتمردان را به فکر انداخته و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان هم در زمینه حرفه‌ای خود آن را بررسی و پژوهش می‌کند، افزایش میانگین سن ازدواج و بی‌رغبتی جوانان ایرانی برای تشکیل خانواده است.

كد خبر : ۴۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد و اعضا به بررسی ادامه دستور جلسه قبل درباره راهکارهای افزایش ازدواج جوانان و پیشگیری از رشد نرخ طلاق پرداختند.

كد خبر : ۴۷۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


خیلی وقت است که به ازدواج فکر می‌کنی. ازدواج دیگر یک رویا یا یک امید نیست، برای تو حالا یک کابوس است. انگار بختکی است که افتاده است روی زندگی‌ات و دارد فرصت همه کار را از تو می‌گیرد.

كد خبر : ۴۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


مدیرکل اطلاعات آمار و جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال ضمن تحلیل آمار ازدواج در کشور، از افزایش میانگین سنی ازدواج و همچنین تاخیر در ازدواج جوانان خبر داد

كد خبر : ۵۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


همیشه سرعت و سبقت غیرمجاز در جاده‌ها و تلفات ناشی از آن به سوژه اول رسانه‌ها تبدیل می‌شود اما این بار باید زنگ هشدار سبقت و سرعت غیرمجاز خانواده‌ها در رسیدن به زندگی تجملاتی به صدا درآید؛ سرعتی که تلفات آن تزلزل خانواده‌هاست.

كد خبر : ۵۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: از ۵۲ هزار متقاضی دریافت وام ازدواج، فقط ۴۴ هزار نفر وام دریافت کردند و حدود ۸ هزار نفر در صف انتظار قرار دارند.

كد خبر : ۵۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله، به برخی از راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه اشاره کرد.

كد خبر : ۵۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


دلایل تأخیر در ازدواج جوانان در برنامه پایش مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


مینو اصلانی در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه‌ها و اصرار مسئولان در این زمینه، اظهار داشت: هنوز هیچ‌کس نمی‌داند چرا موضوع پیش پا افتاده‌ای مانند حضور زنان در ورزشگاه‌ها به این میزان مهم شده است. مگر دغدغه امروز جامعه این است.

كد خبر : ۵۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سامانه همسان گزینی می تواند سالانه سبب ۱۰۰هزار ازدواج شود گفت: این سامانه دختران و پسران را به هم معرفی نکرده بلکه شبکه معتمدین ازدواج است.

كد خبر : ۵۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


رهبرانقلاب «اقتدار» را از عوامل استقلال دستگاه قضایی برشمردند و بیان داشتند: اقتدار طلبی قوه قضاییه، قدرت طلبی متعارف سیاسی و جناحی نیست بلکه به معنای قاطعیت و ایستادگی بر سر حرف حق است.

كد خبر : ۵۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


دوازده نفر از نمایندگان طی نامه‌ای از رئیس جمهور درخواست کردند با تمهیداتی شرایطی را برای وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان ایجاد کند و فراهم کردن تسهیلات اشتغال برای آینده جوانان را مورد توجه قرار دهد.

كد خبر : ۵۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که به ازای هر ۴/۴ ازدواج، یک مورد به طلاق می انجامد افزود: حدود ۵۰ درصد از طلاق‌ها در جامعه طی ۵ سال نخست ازدواج اتفاق می‌افتد.

كد خبر : ۵۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


چه رخ داد که غرب، برای جهان نسخه منحوس تنظیم خانواده را پیچید. برای فهم این قضیه می بایست به واقعه اجتماعی بزرگی که در اوایل نیمه دوم قرن بیستم از آمریکا شروع شد و مانند طوفانی مخرب تمام کشورهای صنعتی را درنوردید، اشاره کرد و آن نیست مگر فاجعه انقلاب جنسی.

كد خبر : ۵۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


معاون پیشگیری بهزیستی لرستان گفت: کارگروه مشاوره و ازدواج به‌منظور کاهش نرخ طلاق در لرستان آغاز به کار کرد.

كد خبر : ۶۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


مشاور معاونت امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان عناوین هفته ازدواج ( 24 تا 30 شهریورماه) را اعلام کرد.

كد خبر : ۶۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


یک جامعه شناس با اشاره به کاهش گرایش به ازدواج گفت: برای افزایش ازدواج، باید واسطین خود جوش محلات تقویت شوند. یعنی مثل گذشته که واسطه‌هایی در محل‌ها بودند و جوانان را شناخته و به خانواده‌ها معرفی می‌کردند هم، امروز وجود داشته باشند.

كد خبر : ۶۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) با عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است، در حالی که انتظار می‌رفت شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم اما گلایه‌های جوانان و حرکت منفعل وزیر جوانان حکایت از ناکارآمدی حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان دارد.

كد خبر : ۶۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


یک کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر لزوم آموزش مهارت های زندگی مشترک به ویژه مهارت عاطفی و کلامی به جوانان در شرف ازدواج، از مهم ترین لوازم یک زندگی سالم، را آگاه‌سازی خانواده‌ها دانست و گفت:مهارت کلامی، حلقه گمشده زندگی زوج‌های جوان است.

كد خبر : ۶۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


روز به روز سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است و عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا جوانان رغبت کمتری به ازدواج داشته باشند اما در این میان زوج‌هایی دیده می‌شوند که زندگی خود را از صفر آغاز و به صد رسیدند.

كد خبر : ۶۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


یک کارشناس امور زنان با بیان اینکه چند درصد خانم‌ها دغدغه رفتن به خارج از کشور را دارند که برای آن دغدغه اجازه همسر را داشته باشند؟، گفت: اعتراض به قانون «خروج زنان از کشور» بخش دیگری از سریال فرافکنی‌های معاونت امور زنان است.

كد خبر : ۶۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌در شرایط فعلی ضرورتی نداشت که تسهیلات 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو پرداخت شود چرا که خرید خودرو جزو گرفتاری‌ها و مشکلات مردم نیست.
كد خبر : ۶۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


رییس سابق مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت ورزش و جوانان گفت: متاسفانه والدین و جوانان بیشتر بعد اقتصادی و مادی خانواده و ازدواج را در نظر می گیرند و از بعد معنوی ازدواج که بحث مسایل فرهنگی و اجتماعی است غافل شده اند.

كد خبر : ۶۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ بیمه ازدواج جوانان به زودی رونمایی می‌شود. مشاوره و آموزش پیش از ازدواج، حمایت‌های اقتصادی برای خرید جهزیه و مهریه بخشهایی از این بیمه است و ۸۰ درصد خانواده‌ها به راحتی می‌‌توانند آن را تهیه کنند.

كد خبر : ۶۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


کارشناس مسائل اجتماعی گفت: جلوه دیگری از پدیده شوم طلاق که برگرفته از فرهنگ غلط غربی بوده و امروز بیشتر در بین زوجین جوان رواج پیدا کرده، طلاقی است که به عنوان طلاق توافقی تعریف شده است و طلاق عاطفی نیز دستاورد موبایل و تبلت برای خانواده‌هاست

كد خبر : ۶۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


در سال های گذشته، ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری، و به عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی، جنسی و افزایش جمعیت محسوب می شود، در کشور ما دستخوش تحولات چشمگیری شده است.
كد خبر : ۶۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


طرح ازدواج سبز یکی از چندین طرحی است که وزارت ورزش و جوانان ارایه داده است. این طرح نه به دلیل اهمیت ازدواج و تلاش برای تشویق جوانان، بلکه به دلیل تفاهم‌نامه با معاونت محیط زیست، سبز نامیده می‌شود و هدف آن اصلاح الگوهای اجتماعی و محیط زیستی پیشنهاد شده است.

كد خبر : ۶۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


معاون سابق وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اعطای وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو گفت: وام ۲۵ میلیونی خودرو فقدان بصیرت مسئولان را آشکار کرد چرا که قطعاً فرزندان ما از آهن‌پاره‌هایی که در انبارها هستند ارزش بالاتری دارند.

كد خبر : ۶۹۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


دختر با لباس سفید عروسی می‌رود خانه بخت و با لباس سفید مرگ هم بیرون می‌آید» این ضرب المثلی است که قدیمی ها بیشتر و بهتر به آن اعتقاد داشتند تا جوانان امروزی! کسانی که با وجود محرومیت و امکانات کم، سطح توقعات خود را متناسب با نگاه واقع بینانه تنظیم کرده و همراه با شریک زندگی خود، دنیایی از مهر و صفا را زیر یک سقف بوجود آورده و یار و مونس هم در غم‌ها و شادی‌ها می‌شدند.

كد خبر : ۷۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


لایحه بودجه 95 صبح امروز توسط رییس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی‌‌ تقدیم شد تا بهارستان‌نشینان بررسی این لایحه را در دستور کار خود قرار دهند.

كد خبر : ۷۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


تناسب سن ازدواج در کشور رو به تغییر است و برخلاف دهه‌های گذشته در این دوره بزرگ بودن عروس نسبت به داماد دیگر در بین خانواده ها مخفیانه و پرحاشیه نیست. یک کارشناس امور فرهنگی در این باره می گوید: این تغییرات رفتاری به خاطر دگرگونی در سبک زندگی ایرانی - اسلامی به وجود آمده است.

كد خبر : ۷۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


آیا واقعا تأسف بار نیست که بشنویم و ببینیم تعدادی از دختران و پسران جوان این مملکت با همه سختی هایی که وجود دارد، مراسم عقد خود را برگذار کرده اند اما برخی از این عزیزان به خاطر تأمین نبودن جهیزیه که معلوم نیست این رسم از کدام قانون ، شرع و عرفی نشأت می گیرد در آرزوی سر و سامان گرفتن و به خانه خود رفتن مانده اند.

كد خبر : ۷۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


یک روانشناس و مشاور خانواده، ناآمادگی و ترس جوانان از ازدواج را مهمترین مانع در ازدواج عنوان کرد و گفت: امروزه جوانان تنوع طلب و ایده آل گرا شده اند.

كد خبر : ۷۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


با گشت و گذار در بازار پر طمطراق جهیزیه در پایتخت و محاسبه سر انگشتی قیمتها می توان گفت که باید ۱۲ میلیون در جیب داشته باشی تا بشود یک جهیزیه آبرومندانه و حداقلی تهیه کرد.

كد خبر : ۷۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


 رئیس بسیج جامعه زنان گفت: انتظار داریمدر موضوع عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جدی گرفته شود و بخشنامه وزارت کشور برای رعایت حجاب در ادارات اجرایی شود.

كد خبر : ۷۶۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


کبری خزعلی مطرح کرد: یکی دیگر از اولویت‌هایی که دولت باید مد نظر قرار دهد تقویت ستاد ملی زن و خانواده است و برنامه ریزی برای تحقق اهدافی که برای این ستاد پیش بینی شده بود چراکه کارهای تخصصی زیادی برای راه اندازی این ستاد صورت گرفته و مایه افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

كد خبر : ۷۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از اقدام این وزارتخانه برای فراهم کردن زمینه پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج خبر داد.

كد خبر : ۷۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


معاون امور فرهنگی کمیته امداد ازدواج جوانان تحت پوشش را از دغدغه ها و اولویت های این نهاد برشمرد و گفت: در حال حاضر 700 هزار جوان در آستانه ازدواج تحت پوشش کمیته امداد هستند.

كد خبر : ۷۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰


مهم‌ترین پیامد تک فرزندی کاهش رشد اجتماعی کودک است، چرا که روابط اجتماعی در خانواده‌های کم جمعیت نسبت به سایر خانواده‌ها کمتر است.

كد خبر : ۷۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


براساس نظر کارشناسان و فعالان عرصه اجتماعی از میان دو عامل فرهنگی و اقتصادی تأخیر در ازدواج جوانان، قدرت بازوی فرهنگی در سد کردن راه ازدواج قوی تر و مؤثرتر است

كد خبر : ۸۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


یک جامعه شناس، مقوله های ضدفرهنگی چون بازار آزاد رابطه جنسی، همباشی های سیاه، طلاق و چشم و هم چشمی را از عوامل ضدفرهنگی تأخیر در ازدواج دانست و گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد، بیش از 94% پسرانی که با دختران رابطه جنسی داشتند بر این عقیده بودند« با دخترانی که با آنها روابط جنسی دارند، ازدواج نخواهند کرد.»

كد خبر : ۸۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


جهیزیه کابوس ازدواج های امروزی برای خانواده دختر است، این مقوله که در ابتدا یک هدیه از جانب بزرگترها برای آغاز زندگی جوان ها بود اکنون یک بار سنگین بر دوش پدر و مادر دختر شده است. اما به راستی برای حل این بدعت اجتماعی نقش مسئولان فرهنگی، وزارت ورزش و جوانان، دانشگاه ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، صدا وسیما و از همه مهم تر ان جی او ها و سازمان های مردم نهاد چیست و چه میزان توانسته اند در این زمینه مؤثر واقع شوند.

كد خبر : ۸۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


خطیب جمعه الشتر گفت: فرهنگ ازدواج آسان باید در جامعه ترویج شود چرا که بالا رفتن سن ازدواج موجب افزایش فساد در جامعه خواهد شد.

كد خبر : ۸۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


توصیه به ازدواج با شریک زندگی مناسب بر اساس معیارهای تضمین‌کننده سلامت افراد است. از هر کسی بپرسید که بهترین معیارهای ازدواج چیست، همه را به جز سلامت مطرح می‌کند.

كد خبر : ۸۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


بررسی های آماری نشان می دهد میزان مشارکت اقتصادی زنان همچنان روند نزولی دارد. نرخ اشتغال زنان 10 ساله و بالاتر، طی سال های اخیر روند کاهشی داشته که به تبع آن، نرخ بیکاری زنان 10 ساله و بالاتر، دارای روند افزایشی بوده است و این سناریو برای زنان جوان نیز تکرار می شود.

كد خبر : ۸۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۲


با توجه به اینکه سیاست امروز جامعه ما باید تشویق جوانان به ازدواج و فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان باشد و با عنایت به این موضوع که سن ازدواج هر ساله بالا و بالاتر می رود آیا هزینه کردن برای برگزاری همایش ها، سمینارها و کنفرانس ها در راستای بررسی و تقبیح ازدواج کودکان و فراخوان جهت ارائه مقاله و عکس و ..رواست؟! آیا این دست حرکات آب در زمین خودی ریختن و گزک دست دشمن دادن جهت اعمال تحریم های بیشتر حقوق بشری با استناد بر فعالیت های داخل کشور نیست؟!

كد خبر : ۸۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


تاریخچه ازدواج سفید از کشورهای غربی بخصوص آمریکا نشأت می گیرد و در زمان کوتاهی به دیگر کشورها منجمله ایران منتقل شده است. طبق آمار بیش از هفتاد درصد زوج ها در آمریکا به این شیوه زندگی می کنند. شایان توجه اینکه حتی در این کشورهای به اصطلاح پیشرفته هم این سبک زندگی منجر به شکست شده است ، چنانچه خود اعتراف کرده اند که داشتن چنین ارتباطات غیرمشروعی جزء اشاعه فساد و بیماری های مهلک از جمله ایدز و سرخوردگی و افسردگی ثمری دیگر ندارد، قابل ذکر اینکه ادامه و استمرار این سبک زندگی جوامع غربی را تهدید می کند.

كد خبر : ۸۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر معظم انقلاب در شهریور ماه سال جاری و تأکید بر تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران در حالی صورت گرفته است که ۱۱ سال از ابلاغ «قانون تسهیل ازدواج» می‌گذرد.

كد خبر : ۸۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۵


در گزارش قبلی از جایگاه زن در انقلاب اسلامی و نهاد خانواده سخن به میان رفت و در ادامه عملکرد دولت های سازندگی و اصلاحات درباره رویکردشان به مساله زنان و خانواده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در این شماره قصد داریم پرونده 8ساله دولت احمدی نژاد را در این حوزه مورد کنکاش قرار دهیم.

كد خبر : ۸۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱


کارشناس مسائل مذهبی و اجتماعی گفت: تقلیدهای بی‌حساب و کتاب و کورکوانه از فرهنگ غرب، تبعات زیادی را به دنبال دارد که از جمله آنها می‌توان به مشکلات موجود در عرصه ازدواج اشاره کرد.

كد خبر : ۸۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵


ازدواج سفید عد‌‌‌م پایبند‌‌‌ی به ارزش‌های اجتماعی، سنت‌ها و آد‌‌‌اب و رسوم است که جامعه‌ای  بی قید‌‌‌ و بند‌‌‌ و هرج و مرج طلب را به وجود می آورد.

كد خبر : ۹۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


وام ۸۰ میلیونی ازدواج به شرط سپرده گذاری و کسب امتیاز لازم مهمترین خبری بود که هفته گذشته از سوی مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام شد و واکنش های جالب و متعددی از سوی مردم به همراه داشت.

كد خبر : ۹۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


محمدرضا رستمی در حاشیه برگزاری چهارمین گردهمایی معاونان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در شیراز در جمع خبرنگاران افزود: در حال بررسی زمینه‌های همکاری در کارگروهی مشترک با بانک مهر ایران هستیم و از طریق دولت این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا درصدی از منابع جاری دولت از طریق بانک مهر ایران مدیریت شود.

كد خبر : ۹۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴


امروزه به علت تجمل گرایی و اشراف گری در بعضی از خانواده ها آمار ازدواج تنزل کرده است چون عده ای از ازدواج کردن گریزان شده اند و به همین دلیل سن ازدواج بالا رفته است از سوی دیگر آمار طلاق بیشتر شده که یکی از دلایل آن چشم و هم چشمی و بالا رفتن توقع زوجین از یگدیکر است.

كد خبر : ۹۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: بیمه زنان خانه‌دار حتماً باید اجرایی شود و همچنین بیمه زنان روستایی و عشایری حتماً باید اجرایی شود.

كد خبر : ۹۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱


مدیر کل ورزش و جوانان لرستان از پرداخت ۳۱۳ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در این استان طی سال گذشته خبر داد.

كد خبر : ۹۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷


یکی از مهمترین انتظارات جوان توجه به مشکلات این قشر و تلاش برای حل آنهاست که در دولت یازدهم مشکلات جوانان حل نشد و همچنان جوانان در صف های طولانی وام ازدواج هستند.

كد خبر : ۹۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷


برنامه «دورهمی» از جمله برنامه‌های جذاب و پرمخاطبی است که طی دوران پخش خود از ابتدا تاکنون مراحل بلوغ خوبی داشته، چنانکه عوامل آن در هر دوره سعی کرده‌اند نقاط ضعف آن را برطرف کنند.

كد خبر : ۹۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹


معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان طی فراخوانی از فعالین اجتماعی دعوت کرد تا طرح‌ها و پروژه‌های خود در حوزه ازدواج و خانواده جوانان را ارائه کنند.

كد خبر : ۹۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷


این روزها مراسم عروسی با هزینه هایی سرسام اور برگزار می شود که تنها چشم و هم چشمی در این مراسم خودنمایی می کند، مراسمی که قرار است یک عمر خاطره برای زوج ها به دنبال داشته باشد، گاهی با چاشنی اسراف برگزار می شود.

كد خبر : ۹۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴


دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور سقف وام ازدواج برای هر یک از زوجین را همان ۱۰ میلیون تومان فعلی پیشنهاد کرده است.

كد خبر : ۹۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین