امروز: شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴

جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۱۱۰۴    عبارت مورد جستجو: ازدواج

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، در سخنان مهمی ضمن برشمردن برخی از واقعیات جهانی به تبیین «وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی» در شرایط حساس و پیچیده کنونی پرداختند[...]

كد خبر : ۱۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۸۵/۱۰/۱۱


موج دوم:حجت الاسلام قرائتی با انتقاد از برخی رفتارها و صحبت‌های نسنجیده مسئولان گفت: چگونه می‌شود برای درگذشت یک رئیس‌جمهور غیر مسلمان واژه مقدس "شهید" را به کار برد.

كد خبر : ۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


موج دوم: تعلل بانکهای لرستان در پرداخت تسهیلات موجب سرگردانی جوانان برای دریافت وام ازدواج شده است تا این امر خیر همچنان پشت باجه بانکها معطل باقی بماند.

كد خبر : ۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۰


موج دوم: مسوول سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: رییس جمهور آینده باید برنامه جامعی برای مقابله با بحران جمعیت در کشور داشته باشد و سیاست‌های کاهش جمعیت را تغییر دهند.

كد خبر : ۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


موج دوم: مناظره فرهنگي و اجتماعي نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري بر صحنه سيما برگزار مي شود.

كد خبر : ۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


موج دوم: آخرین بار به پدرش گفت «بابا من رفتم خط»، وقتی خداحافظی کرد مادر مشغول کار بود که گفت «مامان من دارم می‌روم، خداحافظ»؛ مادر تا به پایین برسد او رفته بود اصلاً نفهمید علیرضا چطور پوتین‌هایش را پوشید. فقط شنید که «سه ماه دیگر بر می‌گردم».

كد خبر : ۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


موج دوم: سنت پخش سریال‌های ماه مبارک رمضان، امسال نیز پابرجاست و در نهایت سه سریال تلویزیونی برای بعد از افطار مخاطبان رسانه ملی تدارک دیده شده است.

كد خبر : ۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۵


آساره خبر: مديركل ثبت احوال استان لرستان گفت: براساس آمارهاي موجود، در سال ۹۱ به طور متوسط روزانه ۶۱ واقعه ازدواج و طي هر ساعت سه ازدواج در سطح اين استان به ثبت رسيده است.

كد خبر : ۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


كد خبر : ۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: بر اساس اعلام رسمی سازمان ثبت احوال کشور، هر ساعت ۱۶ طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که این رقم از آنجا نگران‌کننده است که در سال ۹۱ هم آمار طلاق نسبت به سال گذشته‌اش بیش از ۷ درصد رشد داشته است.

كد خبر : ۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: عيسي فرهادي روشن دل پلدختري كه از ناحيه هردوچشم نابينا است ولي با وجود اين محدوديت به صورت استثنايي فعاليت هاي فني را به خوبي انجام مي دهد.

كد خبر : ۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


آساره خبر: سند برنامه‌های راهبردی سازمان بسیج جامعه زنان در حوزه زنان و خانواده به دفتر حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور دولت یازدهم ارسال شد.

كد خبر : ۳۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


آساره خبر: آمارهای نهادهای ناظر بین‌المللی می‌گوید ایران، دومین مصرف‌کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین واردکننده لوازم آرایشی در جهان است و 1/2 میلیارد دلار صرف خرید لوازم آرایشی در کشور می‌شود که این میزان رقم پایینی نیست.

كد خبر : ۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


آساره خبر: در این کارگروه از همه اقشار زنان فعال دعوت شده بود؛ چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا؛ از مینو مرتاضی لنگرودی گرفته تا انسیه خزعلی، و حالا حسن روحانی است که باید نسبت به لیست انتخاب شده توسط کارگروه زنان نظر دهد و یکی از گزینه‌ها را به عنوان معاون امور زنان انتخاب کرده و کلید ساختمان نوفل لوشاتو را به او تحویل دهد.

كد خبر : ۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: هفدهم مرداد ماه سال77؛ اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران هستم، گروه طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند.

كد خبر : ۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


آساره خبر: فرار از خانه با یک تصمیم غلط آغاز می‌شود اما یک دنیا پشیمانی و حسرت را در دل جوانان و به ویژه‌ دختران جای می‌دهد.

كد خبر : ۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: بعد از ۹ سال هنوز هم می‌ترسم. این کار برایم عادی نشده.خانواده‌ام نمی‌دانند. به خاطر فرزندانم مجبورم.دخترم از شغلم هراس دارد ولی چاره‌ای نیست باید مرده بشورم.

كد خبر : ۵۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان الشتر گفت: سبک زندگی ما، دغدغه ی مقام معظم رهبری است و برطبق احادیث و روایات باید تکلف در زندگی را کنار گذاشت.

كد خبر : ۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶


آساره خبر: با اینکه دولت میزان افزایش نرخ اجاره بها را در سال 90 بین 7 تا 9 درصد اعلام کرده بود اما در شهرستان دلفان در سال90 شاهد رشد 25 تا 30 درصدی و در سال 91 شاهد رشد 60تا 80 درصدی نرخ اجاره بها بودیم.

كد خبر : ۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: با اینکه دولت میزان افزایش نرخ اجاره بها را در سال 90 بین 7 تا 9 درصد اعلام کرده بود اما در شهرستان دلفان در سال90 شاهد رشد 25 تا 30 درصدی و در سال 91 شاهد رشد 60تا 80 درصدی نرخ اجاره بها بودیم.

كد خبر : ۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷


آساره خبر: وقتی فرسنگ‌ها از خانه و کاشانه‌ خود دور شوی به شوق زیارت خانه‌ محبوبت خدا، و آن وقت دریابی حرمت مؤمن نزد خدا از احترام کعبه نیز بالاتر است؛ و آنگاه عشق الهی مانع شود که تو پشت برادران ایمانی خود غیبت و بدگویی کنی. اگر تجربه‌ عشق و خدمت به دیگران نداشته باشی، تجربه‌ای از عبادت هم نخواهی داشت.

كد خبر : ۵۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹


آساره خبر: رئیس ستاد اقامه نماز کشور، گفت: برخی از فرودگاه‌ها به علت بی‌برنامه‌گی در  پروازها نماز را قربانی می‌کنند.

كد خبر : ۶۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


آساره خبر: جنگ که شروع شد ایرانیان از هر گروه و حزب و صنفی، سلاح همت دست گرفتند و به دفاع از مام وطن، مردانه جلوی هجوم دشمن را گرفتند.

كد خبر : ۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


آساره خبر: اين فداكاري هاى بزرگ در كنار حضور مستمر رزمندگان ملت ما در جبهه‏هاى گوناگون كارزار انقلابى، توانسته است اسلام را سربلند، و دست بيگانگان را از ميهن كوتاه، و ايران را بلندآوازه و آبرومند سازد. اين مجاهدت ها توانسته است راه ملت ايران را به سوى هدف هاى متعالى اسلام بگشايد و در دنياى تاريك و اسير ماديت و شهوت، دريچه ا ‏يى به معنويت به روى او باز كند و به او عزت و شخصيت ببخشد.

كد خبر : ۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


آساره خبر: امام جمعه خرم آباد گفت: سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل ثابت کرد که ایران محور ثبات در منطقه و بدنبال صلح است و نمی خواهد که پای متجاوزین در منطقه باز شود.

كد خبر : ۹۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


آساره خبر: پرداخت تسهيلات کارگشايي به مددجويان يکي از اقدامات حمايتي کميته امداد در راستاي ارائه خدمات به محرومين است.

كد خبر : ۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


آساره خبر: گزارش‌های میدانی رسانه‌های آمریکایی از وضعیت این کشور پس از تعطیلی دولت فدرال حاکی از آن است که مردم در وضعیت شوک و حیرانی به سر می‌برند.

كد خبر : ۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


كد خبر : ۱۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۸


سوءاستفاده از برخی تسهیلات ازدواج آسان، عدم وحدت رویه مسئولان و دستگاه‌ها در ترویج ازدواج آسان، تعیین اولویت مشکلات اقتصادی یا فرهنگی، تأثیر دوستی‌های خیابانی و اینترنتی بر سرانجام ازدواج، از اهم موضوعات مطرح شده در مناظره امروز بود.

كد خبر : ۱۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۰


وام ازدواج یکی  از تسهیلات دولت برای تشویق جوانان به امر ازدواج است. اما این طرح نیز در یکی دو سال گذشته با بن بست مواجه شد و بسیاری از زوج های جوان همچنان در صف انتظار برای دریافت وام ازدواج هستند.

كد خبر : ۱۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


پیکر سید مصطفی را در آب فرات غسل دادند و در ایوان طلای مرقد حضرت امیر (ع) دفن نمودند. نقل است که امام پس از شهادت وی به همسر بزرگوارشان فرمودند:...

كد خبر : ۱۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۱


كد خبر : ۱۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۵


با ابلاغ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌ سرپرست و بدسرپرست توسط روحانی، ازدواج سرپرست و فرزندخوانده ممنوع است مگر به یک شرط.

كد خبر : ۱۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به همایش ملی «تغییرات جمعیتی و نقش آن در تحولات مختلف جامعه» با اشاره به اهمیت موضوع جمعیّت و ضرورت فرهنگ سازی برای اقناع نخبگان در ارتباط با نیاز کشور به افزایش جمعیت، خاطر نشان کردند[...]

كد خبر : ۱۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۹


مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام‌ نور لرستان از برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور تا دی ماه امسال خبر داد.

كد خبر : ۱۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۱


یک دهه قبل از انقلاب اسلامی، شعار فرزند کم تر- زندگی بهتر با هدف کنترل جمعیت به صورت گسترده مورد تبلیغ قرار گرفت؛ اما ...

كد خبر : ۱۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴


یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروزی بشر، مسئله حجاب است. حجابي كه در هجوم تجددگرايي و غرب‌زدگي نيمي از اصالت آن از بين رفته و نيم ديگر هم در ميان فلسفه ‌بافي‌ها و تعاريف جديد، مدام رنگ عوض كرده و هر روز غريب‌تر و مهجورتر مي‌شود. اما واقعا حجاب چيست؟ 

كد خبر : ۱۳۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروزی بشر، مسئله حجاب است. حجابي كه در هجوم تجددگرايي و غرب‌زدگي نيمي از اصالت آن از بين رفته و نيم ديگر هم در ميان فلسفه ‌بافي‌ها و تعاريف جديد، مدام رنگ عوض كرده و هر روز غريب‌تر و مهجورتر مي‌شود. اما واقعا حجاب چيست؟

كد خبر : ۱۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


کا‌ترین مارگارت اشتون، بارونس اشتون اوآپهولاند معروف به «کتی اشتون» متولد ۲۰ مارس ۱۹۵۶ است.

كد خبر : ۱۳۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


این مرد 65 ساله که «سینگ» نام دارد از سال 1974 تاکنون حمام نرفته و حتی اعضای خانواده‌اش هم از بودن در کنار او احساس ناراحتی می‌کنند. علاوه بر این، موهای این مرد حدود دو متر ارتفاع دارد.

كد خبر : ۱۳۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۹


محبوبه قویدل حیدری یکی از بانوان اسوه همایش "طلایه داران ایثار" با اشاره به تنوع موجود در برنامه های بسیج اظهار داشت: در بسیج برای هر قشری برنامه های بسیار مفید و متنوعی پیش بینی شده است و با استفاده از پتانسیل های موجود در این نهاد می توان پله های ترقی را راحت تر پیمود وی مهم دلیل موفقیت خود را استحکام اراده و تلاش خستگی ناپذیر دانست .

كد خبر : ۱۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۲


اعراب یمنی به این موضوع اعتقاد دارند که حضور زن‌ها در مراسم ازدواج چندان کار صحیح و منطقی به نظر نمی‌رسد و به همین جهت در مراسم اصلی ازدواج عروس خانوم ها حضور پیدا نمی‌کنند.

كد خبر : ۱۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


بچه‌ها از ابتدا یاد می‌گیرند: بابا نان داد! این جمله چنان در مغز آنها فرو می‌رود که انگار بابا باید تا آخرین قطره خون خود سرپا بایستد و به هر قیمتی شده است

كد خبر : ۱۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


اشتون ۵۶ ساله برخلاف تصور همه در خانواده ای از قشر کارگر انگلیس متولد شد. اشتون با مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی در سال ۱۹۷۷ از کالج بدفورد لندن، فارغ التحصیل شد و بعد از آن به سرعت رفت دنبال بزرگترین علاقمندی زندگی اش؛ مبارزه برای خلع سلاح های هسته ای.

كد خبر : ۱۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان لرستان گفت: ازدواج‌های عقلانی و منطقی قابل ستایش است.

كد خبر : ۱۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


«نامه فرناندا لیما به عزت‌الله ضرغامی» عنوان مطلب طنزی است که به قلم امیر وفایی در روزنامه قانون روز دوشنبه منتشر شده است.

كد خبر : ۱۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


«نامه فرناندا لیما به عزت‌الله ضرغامی» عنوان مطلب طنزی است که به قلم امیر وفایی در روزنامه قانون روز دوشنبه منتشر شده است.

كد خبر : ۱۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


زنی در دادگاه خانواده مدعی شد شوهرش دائم پای اینترنت و فیس‌بوک بوده و او را فراموش کرده است و فیس‌بوک مانند هوو برایش شده چرا که انگار شوهرش با فیس بوک ازدواج کرده است.

كد خبر : ۱۴۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۹


در تقارن ایام اربعین حسینی و سنت شب نشینی طولانی ترین شب سال، آموزش عملی نگه داشتن حرمت این ایام در کنار برگزاری مراسم سنتی، از فعالیت هایی که باید برای کودکان این آینده سازان جامعه اسلامی انجام شود.

كد خبر : ۱۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰


مرتضی حیدری ، مجری صدا و سیما، متولد سال ۱۳۴۷ ازدواج کرد، وی دانش آموخته مقطع کارشناسی در رشته فیزیوتراپی است.

كد خبر : ۱۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


مرکز آمار ایران در جدید ترین شاخص های نیروی کار در پاییز سال جاری، از بیکاری 18.9 درصدی مردم لرستان خبر داد که کماکان بالاترین رتبه کشور را به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


رضا شاه که ریشه‌دار بودن تفکر دینی و مبانی ارزشی حاکم بر جامعه ایرانی را مانعی جدی بر سر راه فرآیند مدرن‌سازی می‌پنداشت؛ در دی ماه سال 1307 هجری شمسی، قانون لباس های متحدالشکل را در مجلس شورای ملی به تصویب رسانید و از آن پس ابتدا درباریان، دولتمردان و سپس کارمندان دولت مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی شده و با مظاهر بی حجابی در مجامع عمومی ظاهر شدند.

كد خبر : ۱۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


سالروز شهادت دانشمندبسیجی شهید مصطفی احمدی روشن در 21 دی ماه 1390 را گرامی می داریم.، روح و یادش گرامی باد...

كد خبر : ۱۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


خداوند متعال، پاک بودن و پاک زیستن را در سرشت و نهاد بشر به ودیعت گذاشت.

كد خبر : ۱۶۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰


بانوان در اوضاع اقتصادی اخیر بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

كد خبر : ۱۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


بانوان در اوضاع اقتصادی اخیر بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

كد خبر : ۱۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: افزایش موالید و به طور کلی نرم رشد افزایش جمعیت در کل کشور آهنگ کندی به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۷۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


مدیر کل ثبت احوال لرستان گفت: افزایش موالید و به طور کلی نرم رشد افزایش جمعیت در کل کشور آهنگ کندی به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۶


باراک اوباما برای پنجمین بار در دوران ریاست‌جمهوری خود به کنگره رفت و نطق سالانه خود را ایراد کرد؛ نطقی که بخش‌ عمده‌ای از آن به مسائل اقتصادی اختصاص یافت. اوباما در این سخنرانی به مسأله ایران نیز اشاره کرد و گفت که در شرایط کنونی تحریم‌های کنگره را علیه تهران وتو خواهد کرد.

كد خبر : ۱۷۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


عضو شورای شهر خرم آباد گفت: این روزها گلایه اکثر زوجهای جوان از وضعیت پرداخت وام ازدواج می باشد که با مراجعه به سایتها و بانکها مشکلات زیادی از قبیل طولانی بودن نوبت آنها، پاس کاری کردن بین بانکها  و... باعث گردیده که وام ازدواج برای جوانها به رویا و آرزو تبدیل شود.

كد خبر : ۱۸۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۰


ولنتاین افسانه ای جعلی و ساختگی است که توسط غربی ها ساخته شده است و اکثر جوان ها بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط می دانند که در روز ولنتاین باید برای کسانی که دوست دارند هدیه بخرند...

كد خبر : ۱۸۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


ولنتاین افسانه ای جعلی و ساختگی است که توسط غربی ها ساخته شده است و اکثر جوان ها بدون اطلاع از اینکه اصلا این ولنتاین خوردنی یا پوشیدنی است، فقط می دانند که در روز ولنتاین باید برای کسانی که دوست دارند هدیه بخرند...

كد خبر : ۱۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


هر کسی از جبهه می‌آمد به سراغش می‌‌رفتیم تا خبر از احمد بگیریم اما کسی از او خبر نداشت. عموهای احمد هم به پادگان دوکوهه رفتند تا ببینند آیا اسمی، نشانی از او پیدا می‌کنند، و دریغ از یک نشانی.

كد خبر : ۱۹۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


شهید محمد علی رهنمون مسئول بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد سال 1334 و معاون درمانی کل سپاه. در خانواده ای متدین و اهل تقوی در یزد دیده به جهان گشود و با تربیت اسلامی والدین رشد یافت.

كد خبر : ۱۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


به مناسبت هفتمين سالگرد شهادت سردار رشيد اسلام شهيد محمدحنيفه درستي به ديدار خانواده آن سردار رفته و با آنها به گفت و گو نشستيم.

كد خبر : ۱۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳


یک روانشناس لرستانی معتقد است: کسی می تواند ازدواج کند که بتواند علاوه بر خود، دیگری را نیز ببیند. افراد خود محور و خود شیفته قادر به خوشبخت کردن دیگران نیستند، باید از خود گذشتگی داشت تا به خوشبختی مشترک رسید.

كد خبر : ۱۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


یک روانشناس لرستانی معتقد است: کسی می تواند ازدواج کند که بتواند علاوه بر خود، دیگری را نیز ببیند. افراد خود محور و خود شیفته قادر به خوشبخت کردن دیگران نیستند، باید از خود گذشتگی داشت تا به خوشبختی مشترک رسید.

كد خبر : ۱۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، در سخنان مهمی ضمن برشمردن برخی از واقعیات جهانی به تبیین «وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی» در شرایط حساس و پیچیده کنونی پرداختند

كد خبر : ۱۹۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


شما همکار عزیز در طول سال به کارهای تربیتی رسمی و شناخته شده مشغولید، می‌توانید از این فرصت‌ها کارهای غیر رسمی ولی گاهی عمیق‌تر از رسمی در لابلای تفریح و دید و بازدید انجام دهیم.

كد خبر : ۱۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶


آمریکا، انگلیس و فرانسه سردمداران خشونت علیه زنان هستند، زنانی که در 15 سالگی اولین تجاوز را تجربه می‌کنند تا طعم تلخ زندگی در مدرنیته را با تمام وجود حس کنند. هشتم مارس در غرب فقط یک شعار است، شعاری بزک‌شده به نام «روز جهانی زن»!

كد خبر : ۱۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


شهید حمزه قبادی بارها در مدرسه به خاطر دورد نفرستادن به شاه تبیه شدند، اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشتند.

كد خبر : ۲۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


جوانی که تا دیروز در دنیای مجردی، دنیایی پر از خواسته هایی تنها برای خود داشت اکنون با وارد شدن به زندگی با نام متاهلی باید سندی را در قبال زندگی جدید خود امضا کند و  پای تمام شادی ها و غم های زندگی خود بماند.

كد خبر : ۲۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


عیدی دادن در خانواده هاي سنتي ایرانی داراي اهميت و مفهومي در خور توجه است و اين باور وجود دارد كه گرفتن عيدي از دست كسان مورد احترام از نظر سني، منزلتي و خويشاوندي تبرك و خوش یمن است.

كد خبر : ۲۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


عیدی دادن در خانواده هاي سنتي ایرانی داراي اهميت و مفهومي در خور توجه است و اين باور وجود دارد كه گرفتن عيدي از دست كسان مورد احترام از نظر سني، منزلتي و خويشاوندي تبرك و خوش یمن است.

كد خبر : ۲۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۱


رئیس‌جمهور در مورد برنامه سال جدید دولت یازدهم گفت: بحث اجرای یارانه را در مرحله جدید پیشِ‌رو داریم که از فروردین ماه آغاز و ان‌شاء‌الله در اردیبهشت همه مراحل آن عملیاتی و اجرایی می‌شود.

كد خبر : ۲۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶


شهیده زهرا آسترکی در تقوا و پرهیزگاری سرآمد خانواده بود؛ با اینکه سواد نداشت در محافل نورانی قرآن شرکت می کرد و توانست روخوانی قرآن را یاد بگیرد. آرزویش این بود پسری داشته باشد تا برای دفاع از دین و میهن به جبهه بفرستد و در راه اعتلای دین حق، جانش را فدا نماید.

كد خبر : ۲۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹


معاون برنامه ریزی استانداری لرستان گفت: مشکل اینترنت در لرستان از بعدازظهر روز گذشته برطرف شده است.

كد خبر : ۲۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۱


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: جایگاه مادری،استادی و مربی گری زن از هرجایگاه ریاست و مسئولیتی بالاتر است و مادران چهره های ماندگار فرهنگی جامعه هستند.

كد خبر : ۲۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۳


زندگی خود را در کنار مزار شهدا آغاز کردیم  تا به برکت شهدا زندگی پر برکتی داشته باشیم.

كد خبر : ۲۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۶


صدای دار قالی بلند و بلندتر می شود. تار و پودهای رنگارنگ و نقش ها زندگی زنان قالیباف را به هم می بافد. نور اتاق کم است. مرضیه کنار پنجره ایستاده است. فرشی که پای دارش نشسته؛ دوازده متری است و او هر روز رج هایش را گره می زند.

كد خبر : ۲۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت : اندیشه ها و خط انقلاب اسلامی امام راحل در بیانات مقام معظم رهبری قابل پیگیری است در این راستا، با حفظ وحدت وآرامش، نظام جمهوری اسلامی به بالندگی و پیشرفت خواهد رسید.

كد خبر : ۲۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۷


از وعده نبود داس در دولت تا تغییر در زندگی مردم در 100 روز همه این ها می توانست نشان از برنامه ریزی اصولی در این دولت باشد و اینکه شایسته سالاری می تواند به خوبی جای بازی های سیاسی را بگیرد اما این تغییرات در حال حاضر به گونه دیگر در حال رقم خوردن است.

كد خبر : ۲۲۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۹


برای رفتن به جبهه می خواهی اینقدر خسارت وارد کنی؟ حجت الله در جواب گفت: هنوز ندیدی به خاطر اینکه به شما ثابت کنم در کار خدا دخالت نکنید خودم را می اندازم زیر ماشین تا گوشت چرخ کرده برایتان بیاورند!

كد خبر : ۲۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


ایران اسلامی برای توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور مردم در همه عرصه ها است و دولت وظیفه دارد شرایط و تسهیلات لازم را برای حضور ایرانیان داخل و خارج کشور فراهم آورد.

كد خبر : ۲۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


در کشورهای قوس بحران چون دولت ها منابع و امکانات را در اختیار دارند و نیازی به مالیات ندارند، پاسخگو هم نیستند و حکومت های دموکراتیک نیز در این جوامع پایدار نشده اند.

كد خبر : ۲۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


یکی از عمده‌ترین مشکلات بیمارستان تأمین اجتماعی خرم آباد کمبود نیروی انسانی به ویژه پزشکان متخصص و کمبود شدید کادر پرستاری  است.

كد خبر : ۲۳۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


"سید نور خدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی است که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۶ سال است در کما به سر می برد و به لطف امام زمان(عج) هنوز نفس می کشد.

كد خبر : ۲۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:شیوه های کنونی افزایش جمعیت که اخیرا اعلام شده، به هیچ وجه نمی تواند موثر باشد به همین منظور باید تغییرات اساسی در این شیوه ها انجام گیرد.

كد خبر : ۲۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


حضور بازیگران ایرانی در جام جهانی فوتبال دربرزیل باحواشی خاصی همراه بود از ازدواج سام درخشانی ونرگس محمدی(سام ونرگس) تا شلوارک پوشیدن برخی آقایان فرهنگی درغربت وعکس های مبتذلی که برخی درصفحات مجازی منتشر کرده اند.

كد خبر : ۲۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۹


بازدید رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) در تهران با حاشیه هایی همراه بود.

كد خبر : ۲۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۰


رئیس کمیته امداد خرم آباد گفت: کمیته امداد شهرستان خرم آباد در خردادماه امسال بیش از ۹ میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت حمایت خود پرداخت کرده است.

كد خبر : ۲۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


یک کارشناس مذهبی، نقش پدر در خانواده را همچون پیامبر در جامعه دانست و گفت: خانواده بستر ولایت پذیری است.

 

كد خبر : ۲۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۲


شماری از کارشناسان و مسوولان دست اندرکار حوزه امور اجتماعی خراسان جنوبی می گویند: طلاق در جامعه دلایل متعددی دارد که مهم ترین آن ها تاثیر برنامه های ضد ارزشی و مخرب شبکه های ماهواره ای بر این پدیده است.

كد خبر : ۲۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۴


دهم رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) است، نخستین بانویی که به اسلام ایمان آورد و پیامبر(ص) را در مسیر سخت رسالت الهی همواره یار و یاور بود.

كد خبر : ۲۴۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهادی بالادستی در سال 1384 مصوبه ای را درباره گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تصویب کرد که اگر به بندهای مختلف آن توجه لازم شده بود، شاید امروز پدیده بدحجابی باعث کارت زرد مجلس به وزیر کشور درباره عدم برخورد با آنها نمی شد.

كد خبر : ۲۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸


مسر شهید «علی انصاری» و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(ع) گفت: شهید انصاری همواره آرزو داشت تا در مبارزات لبنان به شهادت برسد و از شهدای لبنانی محسوب شود.

كد خبر : ۲۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


حدود هزار دانشجو از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عصر امروز با حضرت آیت الله خامنه ای دیداری 2 و نیم ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه ها، مطالبات و دیدگاههای جامعه دانشجویی را با رهبر انقلاب اسلامی مطرح کنند و در سخنان و پاسخهای ایشان، به تأمل در اولویتها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.

كد خبر : ۲۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۲


خدارا شکرکه مدینه چادری بود….که عاقل بود. که خوب مطلق نبود. که باوقار بود. مدیر بود. مدبر بود. در رفاه بود. بیمار بود. داغ دیده بود. عادی بود! و با همه این اوصاف چادری بود

كد خبر : ۲۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


خطه‌ی کویر همواره مردان و زنانش را صبور، پرتلاش و امیدوار بار می‌آورد، فرزند واقعیِ کویر که باشی آفتاب نزده باید آستین همت را بالا بزنی و سوزش گرما را به جان بخری و برای چرخاندن چرخ زندگیت و به قولی درآوردن لقمه‌ای نان حلال عرق جبین بریزی.

كد خبر : ۲۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۴


ازدواج های نوجوانان و خردسالان، مساله ای است که کارشناسان و قانونگذاران نظرها و دیدگاه های گوناگونی در مورد آن ارایه کرده اند.

كد خبر : ۲۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۸


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر پیشتازی حوزه های علمیه و روحانیت در زمینه فرهنگ سازی برای افزایش جمعیت و کاهش سن ازدواج در کشور، مسأله افزایش جمعیت مسلمان به ویژه شیعیان را برای بقای اسلام، فرهنگ اهل‌بیت(ع) و تداوم و استحکام انقلاب امری لازم ارزیابی کرد.

كد خبر : ۲۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


به نظرم اسلام در کشورهای عربی کامل نبود، درحالی‌که ایران شرایط خیلی بهتری برای شناخت اسلام دارد.

كد خبر : ۲۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰


در سایت رسمی رهبرمعظم انقلاب، جدیدترین فتاوای ایشان در خصوص مسائل مختلف درج شده است که برخی از آنها بدین شرح است:

كد خبر : ۲۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


حجت‌الاسلام والمسلمین غرویان با تأکید بر این‌که باید نهضت ملی برای ازدواج آسان در کشور ایجاد شود، گفت: بنده از طریق رسانه شما به  قرائتی که شخصیت مناسبی در کشور است پیشنهاده می‌کنم همانگونه که نهضت ملی نماز و سواد آموزی را به راه انداختند درباره ازدواج آسان نیز جلودار شده و آن را پیگیری کنند.

كد خبر : ۲۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


در میان گفته های پیرزن خرمشهری نکته ای نهفته بود که دقایقی سکوت کردیم. وقتی که گفت من در دوران جنگ اسیر بودم آب سردی بود که انگار روی پیکر گرم و خسته مان ریخته شد. ناخوداگاه سرم را پایین انداختم.

كد خبر : ۲۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۶


معضل پیری جمعیت و کمبود نیروی جوان از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که جوامع امروزی به آن دچار شده‌اند.

كد خبر : ۲۷۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸


خداوند انسان را از دو جنس زن و مرد آفرید؛ آنها را جانشین خود در زمین قرار داد و به ایشان آموخت که چگونه این بزرگی را حفظ کنند اما در این میان تیرها بر چشمان مردان و سنگ‌ها بر پیکره بلورین زنان کمین کرده‌اند.

كد خبر : ۲۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


پاوه و روستاهای اطرافش هرچند در اولین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستخوش التهاباتی بودند که ضد‌انقلابیون رقم زدند

كد خبر : ۲۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


جشن میلاد حضرت معصومه(س) به همت بسیج جامعه زنان کشور در حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج سراسر کشور برگزار خواهد شد.

كد خبر : ۲۸۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴


بار دیگر دست فیض الهی کریمه ای را به جهان عرضه کرد تا از این فیض کشور ایران زمین هم بهره ای ببرد آمد تا خط سبز امامت را استمرار ببخشد و با خود بهشت را به ارمغان آورد.ای بانو با آمدنت، عطر آشنای یاس، در نفس نسیم دوید و بغض دلتنگی‏مان در فراق مادرت زهرا (س)، در تازگی حضور تو ترک برداشت.

كد خبر : ۲۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


رئیس‌کل بانک مرکزی در خرم‌آباد گفت: پرداخت تسهیلات برای بنگاه‌های لرستان هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در مورد کمبود اعتبار وجود ندارد

كد خبر : ۲۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸


سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه طی دهه‌های گذشته دشمنان برای تمام جنبه‌ها از جمله غذای ما نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: هم‌اکنون بسیاری از محصولات کشاورزی که ما مصرف می‌کنیم منجر به عقیم‌سازی و ناباروری می‌شود.

كد خبر : ۲۸۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


یک خواننده زن انگلیسی از طریق حساب کاربری خود در توییتر، از پیوستن خود به داعش خبر داد و هدف خود را ˈجدا کردن سر از تن کافران و آویختن آن بر دیوارهای شهر رقهˈ(سوریه)! عنوان کرد.

كد خبر : ۲۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۱


سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) از مجلس و دولت خواست تا با اختصاص بسته حمایتی برای ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار مقدمات کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم کنند.

كد خبر : ۲۹۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۲


آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: مجلس خبرگان و ولایت فقیه دستاورد عظیم اسلام و نشات گرفته از غدیر خم است.

كد خبر : ۲۹۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۳


همه دختران و پسرانی که سر سفره عقد می نشینند، تصمیم می گیرند که یک زندگی رویایی را شروع کنند

كد خبر : ۲۹۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۶


ختلاف بین هووها باعث شد که نوعروس ۱۹ ساله  خرم آبادی، ۳‌ ماه پس از ازدواج با شوهر ۶۰ ساله‌اش او را در خواب به قتل برساند.

كد خبر : ۲۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


این روزها آمار مذموم‌ترین حلال خدا در جامعه هر روز بیشتر می‌شود و طلاق به آفتی تبدیل شده است که بی‌صدا پایه‌های آرامش خانواده‌ها را می‌خورد و آنها را در مسیر سقوط قرار می‌دهد، اما چرا قبح طلاق در جامعه از بین رفته است؟

كد خبر : ۲۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


حجت‌الاسلام قرائتی گفت: دولت و ملت باید کمک کنند تا بحث نماز و ازدواج حل شود. اگر این دو مقوله حل شود همه چیز درست می شود.

كد خبر : ۲۹۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه بیمه‌ها باید در پوشش هزینه‌های درمان ناباروری ورود پیدا کنند، گفت: امروزه بیمه‌ها زیر بار چنین حمایتی نمی‌روند و همین امر درمان زوجین نابارور را با مشکل مواجه ساخته است.

كد خبر : ۲۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


بیایید برگردیم به سرآغاز ماجرا… آن روزی که پیشرفت های تکنولوژیکی بشر برای به خدمت گرفتن نیروی کار ارزان ، بهانه آزادی زنان را در پیش گرفت و

كد خبر : ۲۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۹


مدیر کل دفتر اطلاعات آمار با جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال به آمار وقایع حیاتی طی پنج ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت آمار ولادت نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 3.8 درصد رشد، آمار وفات یک درصد کاهش و آمار ازدواج نیز 4.6 درصد کاهش داشته است.همچنین استان البرز بیشترین و خراسان شمالی کمترین آمار ولادت را به خود اختصاص داده اند.

كد خبر : ۳۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


کودکان در برخی مقاطع سنی در برابر تأثیرات مخرب طلاق آسیب پذیرترند؛ مثلاً پیش دبستانی ها و نوجوانان بیش از دبستانی ها مشکل پیدا می کنند...

كد خبر : ۳۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


ازدواج سفید پدیده‌ای که دختر و پسر به عنوان هم‌خانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، بی آنکه میان آن‌ها پیوند زن و شوهری باشد.

كد خبر : ۳۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


با ازدواج شرایط زندگی افراد تغییر می کند از جمله این شرایط نقش های فرد در زندگی جدید است.

كد خبر : ۳۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۶


رئیس بسیج جامعه زنان کشور خطاب به بان کی مون: وارد جبهه خطرناک غرب در جنگ "علیه هویت زن" نشوید و تعریف متعفن «حقوق زن در اندیشه های غربی» را به رخ «حقوق و جایگاه متعالی زن مسلمان ایرانی» نکشید. چشمان خود را باز کنید، چرا که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به یمن نگاه و اندیشه های متعالی امام خمینی (ره) هر روز شاهد حضور پرنگ زن ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و کسب کرسی های علمی هستیم و آنچه که عیان است، چه حاجت به بیان است؟

كد خبر : ۳۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۹


مدیر سازندگی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: هدف و انگیزه افراد خیر در درجه اول رضای خدا و قرب الهی است .

كد خبر : ۳۰۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


کارشناسان می‌گویند: رضایت زنان از ازدواج مهمتر از رضایت مردان است و تاثیر بیشتری بر تداوم زندگی زناشویی دارد.

كد خبر : ۳۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰


بنیانگذار آسیب شناسی اجتماعی در ایران گفت: 90 درصد «ازدواج سفید» را در کشور بیوه های جوان تشکیل می دهند.

كد خبر : ۳۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


هفته پیش خبر عروج سید محمود موسوی جاسمی منتشر شد. او سال‌های طولانی را در آمریکا، صرف تبلیغ مبانی اسلام کرده بود و در این راه به اتهام واهی فعالیت‌های تروریستی و ارتباط با جمهوری اسلامی، چند سال را در زندان و حبس خانگی گذراند.

كد خبر : ۳۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


شما یک روسپی را می بینید، زن معتاد را می بینید اما چرا زنان خاموش آرام دیده نمی شوند؟ به آن‌ها یک عمر یاد دادند نجیب باش، با آبرو باش، با نداری شوهر بساز و آنها در سینمای ایران نیستند. این مهم‌ترین گزاره بخش دوم گفتگو با میلانی است.

كد خبر : ۳۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۶


کبری خزعلی با بیان اینکه تمایل مردم به فرزندآوری نیازمند سیاست‌های تشویقی مشخصی است، افزود: مشکلات اقتصادی و ضعف برهنگی خانواده هایی که برنامه ریزی نشده صاحب چند فرزند می‌شوند آنها را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو می کند.

كد خبر : ۳۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


دکتر مهدی فیض ، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی رسانه ها را در بحث سطح توقعات دختران دخیل می داند و می گوید: رسانه ها به طور جدی بحث ازدواج آسان و کم توقع را تبلیغ نمی کنند ؛در حقیقت تبلیغ مستقیم از زوایایی لازم است اما قطعا کافی نیست

كد خبر : ۳۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


این روز‎ها خاطرات زیادی از مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی نقل می‎شود، اما برخی از آن‎ها را با ادبیات خود ایشان خواندن، طعم دیگری دارد.

كد خبر : ۳۳۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷


یک جراح سینه روش‌های تشخیص زودرس سرطان سینه و همچنین، توصیه‌های لازم و حیاتی در این زمینه را تشریح کرد.

كد خبر : ۳۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


بار ها و بار ها از دختران در رسانه های گوناگون خواسته ایم که نیاز ها را کم کرده و با مهریه های کم به خانه بخت بیایند در عوض توقع های فراوانی را در جهزیه او داشتیم اما مشکل این جاست که یک دختر هم اکنون اگر هیچ هم نخواهد و فقط بخواهد خیلی عادی لباس بپوشد و غذا بخورد باز هم حقوق های کم این دوران کفاف نخواهد داد.

كد خبر : ۳۱۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: پدیده نو ظهور زنانه شدن سالمندی در معاونت امور زنان ریاست جمهوری بررسی می‌شود و امیدوار هستیم هرچه زودتر بتوانیم برنامه‌های اجرایی مناسبی را تدوین کنیم.

كد خبر : ۳۱۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹


وزارت کشور رژیم صهیونیستی در گزارش خود، رایج‌ترین و محبوبترین نامی‌ که صهیونیستها برای دختران انتخاب می کنند را «تامار» معرفی کرد.

كد خبر : ۳۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۲


مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، در تشریح سیاستهای جمعیتی این وزارتخانه به تامین خدمات باروری سالم و افزایش بارداری های ارادی و برنامه ریزی شده اشاره کرد.

كد خبر : ۳۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: ما جانبازان از نظر مادی شاید مشکل چندانی نداشته باشیم اما برای ما مشکلات روحی زیادی وجود دارد من پرتوقع نیستم همیشه به داشته‌هایم قانعم اما از مسئولان بنیاد می‌خواهم به مسائل روحی جانبازان رسیدگی کنند.

كد خبر : ۳۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


یک زشک ایتالیایی که از تخصص کم نظیری در زمینه کلیه برخوردار است در مؤسسه آموزشی بانو مجتهده امین به اسلام مشرف و پس از آن در‌‌ همان محل به عقد یک تازه مسلمان درآمد.

كد خبر : ۳۲۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


نحوه زندگي هر فرد با ديگري متفاوت است و هنگامي که شما به عنوان عروس وارد خانواده همسرتان مي شويد طبيعي است که تفاوت هاي زيادي را مشاهده کنيد.

كد خبر : ۳۲۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


چنگایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی می‌گوید: قطع نخاع‌‌های گردنی با آنها که از ناحیه کمر قطع نخاع شده‌اند یک فرق بزرگ دارند، ما گردنی‌ها درد را نمی‌فهمیم مثلاً اگر پا یا کمرم که حسی ندارد، درد بگیرد این درد را به‌صورت تعرق و لرز می‌فهمم.

كد خبر : ۳۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


آیت الله حسن‌زاده آملی می‌‌گوید: «این نکته که می‌‌گویند ازدواج باعث کامل شدن دین می‌‌شود این نیست که یک راحتی را برای انسان فراهم می‌ کند که به واسطه آن ایمانش کامل شود؛ بلکه ازدواج با درگیری‌‌ها و تکالیفی که به همراه دارد انسان را درگیر می‌‌کند چنان که وی ممکن است از وظایف معنوی خود باز بماند چون حفظ ایمان و توجه به خداوند در این شرایط سخت ‌تر است. لذا این ایمان کامل ‌تر است چرا که انسان مجرد اگر فقط دغدغه مسائل جنسی را دارد یک شخص متاهل هزاران دغدغه دیگر هم دارد.»

كد خبر : ۳۲۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


امروز یکی از معضلات اجتماعی در جامعه ایران موضوع بی حجابی و یا بدحجابی توسط زنان در سطح جامعه است موضوعی که امروز کم کم به یک معضل اجتماعی بدل شده و بسیاری از نهادهای فرهنگی را برای حل آن به تکاپو واداشته است.

كد خبر : ۳۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷


امروز یک رنگ مد می‌شود و فردا رنگی دیگر، لباس‌ها کوتاه، آستین‌ها بریده و شلوارها پاره می‌شوند، موها به اصطلاح فشن می‌شود و...

كد خبر : ۳۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹


این دو دختر 15 و 17 ساله هم اکنون در شهر رقه سوریه که کنترل آن به دست داعش افتاده زندگی می کنند. آنها در قالب جهاد نکاح به ازدواج تروریست هایی از چچن در آمده و حامله شده اند.

كد خبر : ۳۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


یک روانشناس گفت: تحقیقات نشان می دهد افرادی که دوست دختر یا پسر های بیشتری داشته اند، بعد ازدواج رضایت کمتری از زندگی شان دارند و مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد . این تجربه برخلاف تصور بیشتر جوانان ماست.

كد خبر : ۳۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


باید این واقعیت را پذیرفت که در کشور ما هم موضوع دوست‌یابی و ازدواج‌ اینترنتی چندی است که در بین عموم مطرح شده است، تا جایی که چندین سایت نیز در این رابطه با عنوان همسریابی ‌اینترنتی بوجود آمده است و اقدام به عضو‌یابی می‌کنند.

كد خبر : ۳۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


خوشا به حال آنان که پروازشان اسیر هیچ قفسی نشد ، و هیچ بالی اسیر پروازشان نساخت ... خوشا به حال آنان که از رهایی رهیدند ، و بال و بال جانشان نشد.

كد خبر : ۳۲۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


بانوی نقره ای پرتاب وزنه ایران در بازی های آسیایی درباره چگونگی حضورش در ایران و انتخاب پیراهن تیم ملی ایران سخن گفت.

كد خبر : ۳۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی می‌شناسد، از آن‌ها تصویری در ذهن ندارد. خواسته یا ناخواسته، پشت پرده، نقش‌های سیاسی و اجتماعی‌شان را ایفا می‌کنند.

كد خبر : ۳۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


لاله افتخاری، در نشست زنان و توازن مشارکت های اقتصادی و استراتژی های جمعیتی،گفت: فرهنگ سازی و آموزش به خانواده ها مؤثرترین راه جلوگیری از کاهش جمعیت است و باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا اشتباهات وجود آمده در بحث جمعیت را جبران کنیم.

كد خبر : ۳۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸


 آیت‌الله مهدوی‌کنی که 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند، صبح امروز دار فانی را وداع گفته و به ملکوت اعلی پیوستند.

كد خبر : ۳۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


یک جامعه شناس گفت: نبود الگو در خانواده سبب بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

كد خبر : ۳۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


یک روانشناس گفت: هدف اصلی ازدواج، عشق ورزی و در نهایت رسیدن به آرامش است، این در حالیست که در حال حاضر برخی افراد اهداف دیگری را از ازدواج دنبال می‌کنند و برخی از آنها به دنبال فرار از واقعیت‌های زندگی خود با ازدواج هستند. به عنوان نمونه‌ فردی معتاد ازدواج می‌کند تا به این وسیله برای ترک اعتیاد خود ترغیب شود. بنابراین هدف اصلی ازدواج کمرنگ شده است.

كد خبر : ۳۳۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


خانواده تعریف صحیحی از یک "با هم بودن خوب" است. جامعه خوب از خانواده‌ای خوب شکل می‌گیرد. خانواده به عنوان مدرسه‌ای بی مثال تسهیل گر تربیت و پرورش روحی و فکری هر یک از اعضای آن است.

كد خبر : ۳۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


مطالعات کارشناسی و تجارب افراد نشان می‌دهد که بسیاری از ما در مورد زندگی زناشویی، شناخت صحیحی نداریم در حالی که حساسیت ازدواج و انتخاب همسر بسیار بیشتر از تصور اغلب جوان‌هاست.

كد خبر : ۳۳۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


گودرزی، جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس که در ۱۹ سالگی از ناحیه دو پا جانباز شده است؛ به روایت ایام جانبازی‌اش در ماه محرم و مشکلات جانبازان هم صنف خودش می‌پردازد. او ضمن روایت‌ها و خاطرات گلایه‌هایی نیز از مسئولان دارد.

كد خبر : ۳۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


این روز‎ها خاطرات زیادی از مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی نقل می‎شود، اما برخی از آن‎ها را با ادبیات خود ایشان خواندن، طعم دیگری دارد .

كد خبر : ۳۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵


وهب و هانیه کاروان امام حسین(ع) را در حالی همراهی کردند که تنها 9 روز از ازدواجشان می گذشت در حقیقت وهب و هانیه ماه عسل خود را در کربلا کنار اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان ارجمندشان گذراندند؛هانیه یگانه زنی بود که در کربلا در راه دفاع از حریم امام حسین‏ (ع) به شهادت رسید.

كد خبر : ۳۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶


حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیزاده با بیان اینکه دشمنان با تزریق خوراک های مسموم در قالب سریال های زنجیره ای، تبلیغات رنگارنگ، تجمل گرایی به کیان خانواده ضربه وارد می کنند، گفت « ماهواره گرگ درنده ای است که به جان بنیان خانواده ها افتاده است».

كد خبر : ۳۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


رباب دخترامرءالقیس مادر حضرت سکینه(س) است و این مادر و دختر در کربلا حضور داشتند تا جایی که در پیشبرد نهضت اباعبدالله الحسین(ع) نقش مهم ایفا کردند.

كد خبر : ۳۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷


یک کارشناس حوزه خانواده گفت: در برخی استان‌ها از هر سه ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۳۴۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۸


رئیس ثبت احوال بروجرد گفت: امسال ۳ هزار و ۱۶۸ نوزاد در بروجرد متولد شده که این آمار نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۳۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۷


کم اطلاعی درباره مسائل دوران بلوغ ممکن است، باعث شود دختر نوجوان احساس کند، این تغییرات نوعی بیماری است، به ویژه در این دوران دستخوش اختلالات از قبیل بی حوصلگی و گوشه گیری شده و عصبی، بهانه جو و پرخاشگر می شوند.

كد خبر : ۳۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸


در روزهای اخیر ده ها کودک به اسارت داعش درآمده بودند و همواره توسط این گروهک تروریستی شکنجه شده اند.

كد خبر : ۳۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹


بعضی ها می گویند بعد از ازدواج طرف مقابل را عقایدش را عوض می کنم، که این حرف از ریشه اشتباه است...

كد خبر : ۳۴۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه‌ای در منزل شهید را تعریف می‌کند. او نقل زبان حال آقا در روز انفجار پادگان شهید مدرس را از زبان همسرشان روایت می کند.

كد خبر : ۳۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۰


یک جامعه‌شناس نسبت به افزایش میزان طلاق‌های صوری در کشور هشدار داد.

كد خبر : ۳۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


هم‌زمان با بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، نشست بررسی موانع اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب و بررسی عملکرد وزارتخانه‌ها در زمینه گسترش حجاب در جامعه، در غرفه خبرگزاری فارس برگزار شد.

كد خبر : ۳۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


زینب طهرانی مقدم می‌گوید: نگاه پدرم این بود که تا ما قدرتمند نشویم همه به ما زور می‌گویند و نمی‌توانیم تفکراتمان را بگوییم. اگر ابزار قدرت دستمان باشد تازه می‌توانیم حرفمان را بزنیم.

كد خبر : ۳۴۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


«من زنده‌ام» حتما یکی از کتاب‌های مهم تاریخ دفاع مقدس ماست؛ چرا که بخشی از آن دوران درخشان را روایت می‌کند که شاید حتی تصورش هم برای مخاطب ممکن نباشد؛ چه برسد به تحمل چهار ساله‌اش؛ کتابی که آنقدر تازه است و روایت نویی دارد که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و رهبر انقلاب هم تقریظی بر آن نوشتند.

كد خبر : ۳۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


یک استاد دانشگاه با تشریح رصد جمعیت «زیر حد جانشینی» ۸۰ کشور جهان گفت: باید ازدواج‌ها زودتر صورت پذیرد،بنابراین سازمانها باید به فکر امکانات لازم، تربیت نسل و کیفیت جمعیت باشند،البته سیاست‌های جمعیتی را نیز باید استراتژیست‌ها بنویسند.

كد خبر : ۳۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۴


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: یکی از راهکارههای افزایش جمعیت تشویق جوانان به ازدواج آسان و اسلامی است.

كد خبر : ۳۵۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


«آسایش و آرامش»محبوب همگان است وآنان که در وسط آرامشند،دنیایشان نیز گوشه ای از بهشت است. از این رو نوشتم «آسایش و آرامش».

كد خبر : ۳۵۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


برادر شهید بابایی گفت: مادرم همیشه می‌گفت «تکلیف نمی‌کنم پرچمی که پدرتان برای عزای امام حسین برافراشته است، نگه دارید اما تا آنجا که توان دارید این پرچم را با افتخار بالای خانه شهید بابایی حفظ کنید».

كد خبر : ۳۵۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


اکثر دخترانی که مورد تعرض تروریست ها قرار گرفتند آنچه برای آنان اتفاق افتاد را برای غریبه ها مطرح نمی کنند. این اتفاقات باعث شد حدود 150 دختر ایزدی دست به خودکشی بزنند.

كد خبر : ۳۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


در ادامه تسهیل روند پرداخت وام ازدواج در شبکه بانکی، بانک مرکزی به 17 بانک و صندوق قرض الحسنه تاکید کرد که موانع دیگر موجود در مسیر متقاضیان را تا حد امکان برطرف کنند.

كد خبر : ۳۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


تماشای یکی از شبکه های ماهواره ای که فیلم ها و سریال های خانوادگی را پخش می کرد، باعث شد تا آتش به زندگی ام بیفتد و شوهرم را از دست بدهم.

كد خبر : ۳۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸


بالا رفتن سن ازدواج پدیده ای است که امروزه صدای همگان را درآورده است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که اکثر بزهکاری های اجتماعی و فساد ها، ناشی از عدم ازدواج جوانان و یا ازدواج های ناموفق است.

كد خبر : ۳۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۳


مسئول بسیج جامعه زنان استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه جنگ نرم دشمن، بیشتر قشر زنان را نشانه گرفته است، اظهار داشت: زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه می توانند پرچمدار این جنگ در برابر دشمن باشند؛ همچنین وظیفه ما بسیجیان در این عرصه بسیار سنگین تر و خطیر است.

كد خبر : ۳۶۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴


رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده گفت: هنری کیسینجر، استراتژیست و سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی اعلام کرد جمعیت زمین باید ۴میلیارد نفر کم شود و این کار را باید از مسلمانان شروع کرد.

كد خبر : ۳۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵


«همباشى» یا «ازدواج سفید» چگونه پا در رسانه‏‌هاى ایران نهاد؟ این ‏بار نیز پاى رسانه‏‌هاى ضددین و ضدانقلاب در میان است. تابوشکنى و حرمت‏‌زدایى از اذهان جامعه مسلمان نسبت به این سبک زندگى مشترک، هدف اصلى چنین رسانه‏‌هایى است.

كد خبر : ۳۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


مال حرام از بزرگترین عوامل هلاکت انسان و مهم‌ترین موانع رسیدن به سعادت است و بیش‌تر هلاک شدگان ، هلاک شده مال حرام هستند ، و اکثر مردمی که از فیوضات و سعادات محروم مانده‌اند، به واسطه حرام بوده است.

كد خبر : ۳۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱


در اتاقش نشسته، لپ تاپش را روی پایش گذاشته و با ورود به شبکه‌های اجتماعی، شروع به گفتن حرف‌های قشنگ می‌کند، این هم نوعی دلبری از نوع مدرن است.

كد خبر : ۳۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳


برای همین شک نداشتم که حتما پشت این کار یه دلیل منطقی هم هست که دانش من بهش قد نمیده .

كد خبر : ۳۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۶


یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه جامعه 30 میلیونی فضای مجازی در کشور تشکیل شده است، گفت: نباید قدرت این جامعه را در انتشار شایعات نادیده گرفت و عدم اطلاع رسانی صحیح از سوی رسانه‌ها و مسئولان به گسترش این وضعیت دامن می‌زند.

كد خبر : ۳۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


معاون اجتماعي نيروي انتظامي افرادي را که تن به "ازدواج سفيد" مي دهند، را افرادي "داراي اعتماد به نفس پايين"، "وابسته"، "مسئوليت گريز"، "كم مهارت" و اغلب "فاقد شجاعت اجتماعي" مي داند.

كد خبر : ۳۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


قائم مقام انجمن شاعران ایران در متنی که در اختیار ایسنا قرار داده است به پخش مستندی با عنوان «ازدواج سفید» از شبکه بی‌. بی‌. سی. انتقاد کرد

كد خبر : ۳۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، گفت: سالانه ۴۱۰ هزار فرصت فرزند آوری در میان زنان هرگز ازدواج نکرده ، ۱۰ هزار فرصت در اثر فوت همسر و ۲۰ هزار فرصت بر اثر طلاق از بین می رود.

كد خبر : ۳۷۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹


یک جامعه‌شناس گفت: ریشه بسیاری از ‏اختلافات و مشکلات درون خانواده‌ها بر اثر پخش برنامه‌ها و تاثیرات مخرب ماهواره‌های غربی و شبکه‌های فارسی زبان است که جوانان از این برنامه‌ها الگوگیری می‌کنند.

كد خبر : ۳۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰


مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده در نشست بررسی کتاب "ترسیم زن و خانواده از نگاه مقام معظم رهبری"، گفت: جمهوری اسلامی ایران، می تواند با ارائه الگوی زن اسلامی ایران در نسخه ای تمام عیار به جهان سلامت خانواده را احیا کند که در صورت تحقق این امر قدرت نرم ایران اسلامی نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.

كد خبر : ۳۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


اصل همتایی فرهنگی از مسائل مهم در انتخاب همسر است و یکی از مسائلی که در دانشگاه‌های ما مشکل‌ساز شده این است که دانشجوی ما نمی‌داند باید با همتای خود ازدواج کند.

كد خبر : ۳۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


هر چند نرخ باروری کل در اکثر کشورهای دنیا پایین آمده، اما شتاب این کاهش در ایران سریع تر است، بگونه ای که ایران دومین کشور اسلامی است که پایین ترین نرخ باروری را بعد از کشور آلبانی بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ دارا است.

كد خبر : ۳۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


دبیر کارگروه حقوق معاونت امور زنان ریاست جمهوری با اشاره به طرح جایگزینی بیمه زنان خانه‌دار به عنوان بخشی از شروط ضمن عقد به جای مهریه گفت: لحاظ کردن بیمه زنان خانه‌دار به عنوان یکی از شروط ضمن عقد مغایر قانون نیست.

كد خبر : ۳۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


دوستی هایی که سرمنشأ آن ها ارتباطات اینترنتی است هیچ گاه به سرانجام مشخصی نخواهند رسید؛ بحث تنها بر سر دوستی ها و روابط پنهانی دختران و پسران نیست بلکه در خوشبینانه ترین حالت شما از دوستان هم جنس اینترنتی خود نیز جز یک اسم و نهایتا یک عکس چیزی نمی دانید و این برای شروع ، شاید کافی باشد اما برای ادامه دادن هر گز.

كد خبر : ۳۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


شما هم شاید با زوج‌های جوان بسیاری در ارتباط باشید که از بچه‌دار شدن ترس دارند و این ترس تا حدی در زندگی آنها رخنه کرده که از هر صحبتی در مورد بچه دارشدن امتناع می‌کنند.

كد خبر : ۳۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


گریز از خانه و استقلال طلبی، یکی از دلایل ادامه تحصیل دختران مهاجر است. این روزها شاهد رشد تعداد دختران هستیم که برای دوری از خانه، تحصیلات تکمیلی را انتخاب می کنند. بیبشتر خانواده های ایرانی معتقدند تحصیل آنها دیلی موجه دوری از خانه پدری بعد از گزینه ازدواج است و به این ترتیب، دختران را با نظارت به شهری دیگر برای ادامه تحصیل می فرستند.

كد خبر : ۳۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن این حرکت بی رحمانه به دست گروه تروریسمی داعش، سنت تاریخ را بار دیگر به گوش کر آنان می خواند که راستی خون های به ناحق ریخته شده این زنان و دختران بی گناه بزودی دامن سرکردگان، آموزش دهندگان، حامیان و به وجودآورندگان آنان را خواهد گرفت

كد خبر : ۳۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


تک فرزندی 19 درصد خانواده های ایرانی،پیامدهای ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، کمک دو میلیاری بهزیستی به ۴ میلیون مراجعه کننده و ... ازجمله اخبار حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی در این هفته بوده است.

كد خبر : ۳۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


فرهنگ‌های غلط در جامعه یکی از مهم‌ترین موانع ازدواج است، برای رسیدن به ازدواج آسان باید موانع سر راه ازدواج شناسایی شوند، یکی از مشکلات سر راه ازدواج آسان بالا بودن مهریه‌هاست که لازم است در زمینه پایین آوردن مهریه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

كد خبر : ۳۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۷


این بانوی ۴۸ ساله الجزایری می گوید: کوبانی را مانند میهنم الجزایر دوست دارم و حاضرم تا آخرین نفس از آن بجنگم.

كد خبر : ۳۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۹


یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: برای اقدامی چون ازدواج یک دلیل کافی نیست و ترکیبی از چند دلیل موجب ترغیب افراد به ازدواج می‌شود، اما باید از دلایل نادرست اجتناب کرد.

كد خبر : ۳۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


دانشگاه برای برخی بیش از زندگی علمی و پژوهشی بار زندگی مجردی را به همراه دارد.

كد خبر : ۳۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


آمده بود که بِبَرد ولی بُردنش(!). عازم مشهد شده بود که برای نابودی تشیع، توشه‎ای با خود به عربستان سعودی ببرد ولی غافل از اینکه صدای نقاره‎خوان های حرم سلطان علی بن موسی ‏الرضا(ع) دلش را خواهد بُرد.

كد خبر : ۳۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: با همکاری وزارت بهداشت قرار است جهاددانشگاهی بسته خدمت مشاوره پس از ازدواج را نهایی کند تا این طرح در سه یا چهار شهر از جمله تهران اجرا شود.

كد خبر : ۳۸۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه طلاق جامعه را متزلزل می‌کند، گفت: متأسفانه در جامعه ما آمار طلاق و ازدواج بسیار به هم نزدیک شده است، وظیفه داریم علت طلاق را بررسی و از آن جلوگیری کنیم.

كد خبر : ۳۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱


یک پژوهشگر روانکاوی گفت: فردی که تصمیم می‌گیرد خود را به خاطر ازدواج با دیگری کاملا عوض کند،عزت نفس پایینی دارد و خود را بی‌ارزش می‌داند. این وضعیت یک اختلال است و چنین فردی گزینه مناسبی برای ازدواج نیست

كد خبر : ۳۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: تلاش می‌کنیم پس از برگزاری نخستین جشنواره ازدواج و خانواده، مقدمات لازم را برای تصویب برگزاری دائمی این جشنواره در شورای عالی انقلاب فرهنگی فراهم کنیم.

كد خبر : ۳۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


کارگاه مهارت‌های ارتباط با همسر(زوج‌درمانی) به همت مرکز خدمات تخصصی مشاوره و روانشناسی جهاددانشگاهی استان مرکزی برگزار می‌شود.

كد خبر : ۳۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس دلیل سرعت انتشار شایعات در شبکه‌های اجتماعی مانند وایبر را نادیده گرفتن ارزش‌های اخلاقی دانست و گفت: اگر سرعت آن کنترل نشود عاقبت غم‌انگیزی در انتظار جامعه خواهد بود.

كد خبر : ۳۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


هاشمی با اشاره به اینکه طرح بشیر،ویژه طلاق یکی از طرح های سازمان بهزیستی است که از اواخر دی ماه به صورت کشوری اجرایی خواهد شد ،گفت : این طرح می تواند در کاهش طلاق نقش بسزایی را ایفا کند.

كد خبر : ۳۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


«امروزی بودن» که به نوعی به عنوان فرهنگ والا و برتر به جامعه معرفی می شود زندگی فرهنگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد بدون اینکه سوال شود آیا این فرهنگ، واقعا امر فرهنگی است؟

كد خبر : ۳۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


با مرور متن تعدادی از این آگهی ها که کم هم نیستند؛ به وضوح می بینیم برخی شهروندان به صراحت از دختران و زنان جوان می خواهند با آنها همخانه شوند.

كد خبر : ۳۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


بـاتـوجه به خونریزی‌های ماهانه، همه خانم‌ها در سنین باروری که دوره‌های قاعدگی دارند باید از نظر دریافت آهن و نیز احتمال کم خونی بررسی شوند.

كد خبر : ۳۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳


ازدواج یک شراکت همه جانبه است.دو نفر که با هم ازدواج می کنند ،باید در تمام شرایط از هم حمایت کنند.

كد خبر : ۳۹۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۴


رئیس سازمان ثبت احوال کشور در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به نکاتی از جمله اینکه ۱۴ درصد خانواده‌های ایرانی فاقد فرزند هستند و میلی به فرزندآوری ندارند، کاهش ولادت‌ها و ازدواج‌ها در دهه کنونی و افزایش میزان طلاق و فوتی‌ها اشاره کرد.

كد خبر : ۳۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۵


نمي شود به هر کس که آرايش مي کند برچسب بيمار رواني زد؛ اما زماني که آرايش کردن و نکردن سبب ايجاد اضطراب و افسردگي يا رفع آن شود و احساس نياز به آرايش فرد را اندوهگين کند و اختلال کارکرد شغلي، تحصيلي، يا روزانه به وجود آيد، مي توان به عنوان نوعي مشکل رواني آن را بررسي کرد.

كد خبر : ۳۹۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناسان برای حل این معضل راهکارهای بسیاری ارائه می دهند که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم. به قوانین اسلامی می رسیم؛ دستوراتی که در آخرین کتاب آسمانی سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) برای داشتن رابطه عاشقانه به زن و شوهر توصیه شده است.

كد خبر : ۳۹۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


در این مطلب روی صحبتمان با افرادی ست که قصد ازدواج دارند یا در شرف ازدواجند در انتخابشان دقت لازم را به خرج دهند و بیشتر در زمینه پختگی و با تجربه بودن فرد مقابلشان دقت کنند.

كد خبر : ۳۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


رئيس مرکز درمان ناباروري ابن سينا، بيماري هاي بدخيم را از عوامل مهم تهديد کننده قدرت باروري دانست و افزود: استفاده از تکنيک جديد انجماد بافت تخمدان، از جمله روش هاي حفظ باروري زنان است.

كد خبر : ۳۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


وضعیت و جایگاه لرزان زنان قجری در خانواده و اجتماع، به ضعف و انفعالشان دامن می زد و به سبب نداشتن چشم اندازی برای تغییر به وضعیتی بهتر، محیط و شرایط زندگی شخصی و اجتماعی خود را سرنوشتی محتوم بشمار می آوردند.

كد خبر : ۳۹۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


رئیس سازمان ثبت احوال این بار در مورد تعداد اعضای خانواده هشدارهایی را مطرح کرد که دوراز واقعیت نیست و به زودی در بطن زندگی های اجتماعی رقم می خورد این درحالی است که خانواده ها از تعداد اعضای خود کاسته اند تا شاید زندگی بهتری را در پیش بگیرند.

كد خبر : ۳۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


یک روانکاو گفت: قول‌ها و وعده‌هایی که دختر وپسر پیش از ازدواج به یکدیگر می‌دهند باید به واقعیت نزدیک باشد چون اگر برپایه و اساس درستی بیان نشود، بنیان زندگی را متزلزل می‌کند.

كد خبر : ۳۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


کارشناس مذهبی رابطه­ ای از جمله ازدواج پنهانی دختر و پسر در دانشگاه و خیابان، را غلط خواند و گفت: چرا که این نوع ازدواج‌­ها سه آفت را در پی خواهد داشت که یکی از آن­ها از بین بردن آرامش است.

كد خبر : ۳۹۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


فضای مجازی و دنیای شبکه ای اینترنتی، شاهد رشد قارچی و تکثیر معنادار سایت های فارسی زبانی است که ابزار تبلیغ سبک زندگی هستند اما نه سبک زندگی ایرانی-اسلامی بلکه سبک زندگی غربی برای ایرانیان مسلمان! این سایت ها از 8 جناح، به سبک زندگی ایرانی-اسلامی حمله ور شده اند.

كد خبر : ۳۹۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


مدیر گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت:‌ یکی از عواملی که سبب می‌شود سن ازدواج در جامعه کاهش یابد فرهنگ سازی صحیح ازدواج است و اینکه افراد بدانند فلسفه ازدواج چیست؟

كد خبر : ۳۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


«عبدالسلام» پدر «مروِنا» می‌گفت "مردم این ملک، افغان‌ها را برای کارهای سخت می‌خواهند و مانند انسان‌های درجه دوم با آن‌ها رفتار می‌کنند" چنانکه وقتی شنید صابر کارگر ایرانی عاشق دختر نوجوان او شده با حالتی پریشان که شاید ناشی از نفرت از جامعه پناه‌دهنده است، فریاد برآورد که "عاشق چیِ دختر ما شده‌اند؟ عاشق بیچارگی و پریشانی او ؟!" (دیالوگ فیلم چند متر مکعب عشق)

كد خبر : ۳۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


در سیستم آموزش و پرورش همسانی بسیاری در برخورد با دختر و پسر وجود دارد در صورتی که آنها با یکدیگر تفاوتهایی دارند که باید دیده شود و هر کدام در کانالی جداگانه قرار گیرند.

كد خبر : ۳۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


مرد شيادي که از طريق فضاي مجازي با فريب دادن و اغفال دختران جواني که در شرف ازدواج بودند اقدام به انتشار عکس‌ها و فيلم‌هاي خصوصي آنها کرده و از اين طريق از طعمه هاي خود کلاهبرداري مي کرد شناسايي و دستگير شد.

كد خبر : ۳۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


ایران یک کشور اسلامی است و بر اساس قانون، مردان می‎توانند با چهار زن ازدواج کنند. اما در حقیقت، در ایران 99 درصد مردان تنها یک همسر دارند.

كد خبر : ۴۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


یک کارشناس امور خانواده با بیان اینکه مردم در آغاز استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب هیجان به سراغ آنها می‌روند، گفت: اما این آغاز راه است و سرانجام آن در میان نوجوانان اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و در میان متأهلین بد‌بینی است.

كد خبر : ۴۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


هر فردی در طول زندگی خود با رویدادهایی مواجه می‌شود که زندگی او را تغییر خواهد داد و فرصت موفقیت یا شکست را پیش روی او قرار می‌دهد.

كد خبر : ۴۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


مدیرکل ثبت‌احوال لرستان گفت: واقعه ولادت در خرم‌آباد ۶.۴ درصد افزایش داشته درصورتی‌که این آمار در استان ۴.۹ افزایش داشته است.

كد خبر : ۴۰۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


در نظر گرفتن هزینه‎هایی جهت آموزش سیره علوی در میان نسل جوانان به‌ویژه آموزش عالی و آموزش و و پرورش می‎تواند راهکارهای خوب و مثبتی ارائه دهد

كد خبر : ۴۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۰


مهم ‌ترین خطراتی که این روزها سلامت‌مان را تهدید می کند بشناسیم.

كد خبر : ۴۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


آتش‌بازیهای شب سال نو در شهرهای سیدنی، لندن و نیویورک آغاز می شود، گوگل لوگوی صفحه جستجو را به این مناسبت تغییر خواهد داد، بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا در هنگام مواجهه با یکدیگر سال نو را تبریک می‌گویند و ..

كد خبر : ۴۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


سال 2014 مملو از تحولات گسترده و پیچیده در عرصه سیاست داخلی و خارجی آمریکا بود. سیطره جمهوری­‌خواهان بر کنگره آمریکا، انتشار گزارش شکنجه‌­های وحشیانه سیا، افزایش بی‌­سابقه تنش میان مسکو و واشنگتن تا شکل‌دهی به ائتلاف مبارزه با داعش بخشی از این تحولات را تشکیل می­دهد.

كد خبر : ۴۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


هرکس با شنیدن یازدهم دی ماه یاد چیزی می افتد. اما برای من یازدهم دی یعنی سید مجتبی علمدار؛ آخر یازدهم دی ماه هم روز ولادت پربرکتش بود و هم شهادت غمبارش

كد خبر : ۴۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱


کارشناس مشاوره خانواده گفت: به دلیل رشد سریع جسمی و تغییرات مشهود در اندام های بدن نوجوان در دوران بلوغ بعضی از رفتارهای هیجانی و عدم کنترل او طبیعی است.

كد خبر : ۴۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


یک روانشناس گفت: آشنایی‌های پیش از ازدواج لازم است، اما باید هدف‌دار باشد وافراد بسنجند که هر کدام چه ویژگی‌هایی می توانند برای یک شراکت عمده داشته باشند

كد خبر : ۴۰۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


متأسفانه در جامعه ما تا حدی این اخلاق شکل رایج و عمومی دارد، باید آن را بپذیریم. مثلا می‌گویند از این آدم خوشم می‌آید و از فلانی خوشم نمی‌آید. این یک روحیه است. نمی‌فهمم چه می‌شود که ما از یکسری از آدم‌ها خوشمان می‌آید و از یکسری دیگر نه! به‌نظر من عادی این است که برای طیفی از افراد احساس بی‌تفاوتی کنیم. به نظرم کسانی که به هر دلیل از من خوششان نمی‌آید سوژه‌ای پیدا کردند و رهایش هم نمی‌کنند، به نظرم این مساله از جایی مدیریت می‌شود.

كد خبر : ۴۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان گفت: در حال حاضر بودجه دستگاه‌های دولتی و عمومی در حوزه جوانان شفاف نیست و برنامه‌های تخصیصی(برنامه‌هایی که در آن بودجه خاصی برای اقدامات حوزه جوانان پیش‌بینی شده است) و اختصاصی برای جوانان تعریف نشده است.

كد خبر : ۴۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


آیت‌الله بهجت خطاب به یکی از مخالفان وحدت: تو مطمئنی که اگر در سقیفه‌ی بنی‌ساعده بودی همان کاری را که عمر کرد، نمی‌کردی؟/ خاطره تلخ آیت‌الله مرعشی نجفی در مورد پاسخ وهابیون به مراسم عمرکشان/ تاریخ مرگ خلیفه دوم چه روزی است؟/ حدیث «رفع‌القلم» بهانه‌ای برای گناه/ بررسی شخصیت «ابولولو» و شبهات پیرامون وی/ آیا لعن در مجلس خصوصی اشکال دارد؟/ نکاتی مهم درباره «تبری و تقیه»/ نظرا مراجع تقلید درباره این مراسم چیست؟/ لینک دانلود  «نهم ربیع؛ جهالت‌‌ها و خسارت‌ها»

كد خبر : ۴۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


«معصومه عصری» همسر جانباز ۷۰ درصد قطع دو پایی است که پس از مجروحیت با او ازدواج کرده است. او ازدواج‌ دهه۶۰ با جانبازان را روایت می‌کند. روحیه انقلابی را در خود آنقدری پرورش داده است که ازدواج با یک جانباز «اولویت اصلی» زندگی‌اش باشد

كد خبر : ۴۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


شك كردن‌هاي همسرتان به‌خاطر عشق زيادش به شماست يا اشتباه‌هایی كه خودتان هر روز مرتكب مي‌شويد.

كد خبر : ۴۰۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


قبل از اینکه به خواستگاری بروید ، جلوی آینه بایستید و خوب به خودتان نگاه کنید ، چقدر این تصویر رو به رو را می شناسید؟

كد خبر : ۴۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


سمینار آموزشی شفا با موضوع «درمان روان با اسماء الهی با تمرکز بر دو اختلال افسردگی و اضطراب»، ظهر ۱۲ دی‌ماه با سخنرانی حسین اقبالی‌نسب، روانشناس با تخصص خانواده درمانی و با حضور گسترده مردم علاقه‌مند در سالن سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

كد خبر : ۴۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


می‌ خواستم چیزی که بیانگر عمق علاقه‌ ام باشد به شما هدیه بکنم، در میان امور مادی، عزیزترین چیزم همین گردنبند بود. این گردنبند یادبود شب ازدواجم است که به شما هدیه می کنم

كد خبر : ۴۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


 مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: یک میلیون و 20 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

كد خبر : ۴۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


دغدغه‌ی افزایش جمعیت در حالی یکی از مهمترین بحث‌های داغ کشورهای سکولار و لائیک شده که در ایرانِ اسلامی هنوز افکار کنترل جمعیتی پرسه می‌زند.

كد خبر : ۴۱۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: به افرادی که در ایام هفته وحدت ازدواج می‌کنند به صورت خارج از نوبت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت می‌شود.

كد خبر : ۴۱۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


مروز حتی تصورش هم سخت است؛ اینکه سر سفره عقد بنشینی بدون اینکه بدانی کسی که کنارت نشسته، چه شکلی است. اینکه فقط بدانی جنسش مخالف تو است و قرار است بقیه روزهای عمرت را کنارش بگذرانی؛ همین!

كد خبر : ۴۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


معاون اطلاعات داخلی وزیر اطلاعات گفت: دشمنان به اسم شیعه ۱۷ شبکه ماهواره‌ای ایجاد کردند که دفاتر آنها در داخل کشور توسط نظام جمهوری اسلامی تعطیل شده است.

كد خبر : ۴۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تخصیص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به حوزه جوانان در لایحه بودجه سال 94 دیده نشده است، گفت: البته دو تبصره 16 و 21 در این لایحه پیش‌بینی شده است که اختصاص به مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان دارد.

كد خبر : ۴۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


سالانه 160 هزار رویداد ازدواج در کشور اتفاق می افتد که یک چهارم آن به طلاق می انجامد.

كد خبر : ۴۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


طبق مشاهدات و آمار ، ماه ها یا سال ها از ازدواج آنها گذشته و هنوز قادر به روابط جنسی کامل نیستند که از لحاظ علمی این مورد از نوع واژینیسموس اولیه می باشد.

كد خبر : ۴۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به طرح شب‌های فرهنگی لرستان، اظهار کرد: این طرح که متناسب با ایام سال و مناسبت‌ها و فصول مختلف اجرا می‌شود بنا دارد فرهنگ اصیل اسلامی و لری استان لرستان را برای مردم معرفی کند.

كد خبر : ۴۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


یک متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه درد شکمی که از مشکلات دستگاه تناسلی زنان است با دردهای شکمی دختران فرق می کند، تأکید کرد: گرم کردن موضع درد و یا آرام کردن آن با مسکن ها همیشه پاسخ گو نیست چرا که درد از علایم مهم تشخیص بیماری است و اگر بیمار با خوردن مسکن آن را ساکت کند، مشکلش از چشم پزشکان مخفی می ماند.

كد خبر : ۴۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵


گر بخواهیم ام المسایل و ام الموانع ازدواج را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم «ارتباط دختر و پسر» بیشترین آسیب را به ازدواج می زند.

كد خبر : ۴۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس گفت: نرخ زاد و ولد در سیستان و بلوچستان حدود 3.5 برابر متوسط کشوری است.

كد خبر : ۴۱۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


کارشناسان در کنار عواملی چون صداقت و صمیمیت بر چند عامل مهم دیگر به عنوان اصول تداوم زندگی مشترک تاکید دارند.

كد خبر : ۴۱۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: متاسفانه سن ازدواج در زوج‌های جوان به نسبت دهه 60 حدود 10 سال افزایش یاقته است.

كد خبر : ۴۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


«همه چیز آن جا است» سریال پربیننده این شب های تلویزیون است. یک مشخصه بارز هم دارد و آن شباهت روایی با سریال های فارسی زبان ماهواره است. این تاثیر پاشنه آشیل است یا مزیت؟ روایت شهرام شاه حسینی ، کارگردان «همه چیز آن جا است» را بخوانید.

كد خبر : ۴۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


یک استاد حوزه گفت: در دنیای پیشرفته غربی، جای یک الگوی الهی، خالی است و این امتیاز مسلمین به خصوص شیعیان است که الگوی آسمانی را در دست داشته و پیشرفت در علوم مختلف را دراین مسیر منور و متعالی فرازمانی پیش ببرند.

كد خبر : ۴۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۷


همسایه‌های زنی ١٧ساله به‌نام بهار، آذر یک‌سال قبل به اورژانس خبر دادند بهار دچار آسیب‌دیدگی شده و وضعیت خوبی ندارد. وقتی تکنیسین‌های اورژانس به محل رسیدند اعلام کردند این زن جانش را از دست داده ‌است.

كد خبر : ۴۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: خوشبختانه در سال گذشته در بروجرد علاوه بر افزایش نرخ موالید با افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق مواجه بوده ایم.

كد خبر : ۴۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


اینکه از قدیم الایام، مردان به عنوان خواستگارى نزد زنان مى‌رفته‌اند و از آن‌ها تقاضاى همسرى مى‌کرده‌اند، از بزرگترین عوامل احترام زن بوده، طبیعت، مرد را مظهر طلب و عشق آفریده و زن را مظهر مطلوب بودن و معشوق بودن قرار داده است.

كد خبر : ۴۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


مشاوره خانواده و درمانگر اختلالات جنسی در یادداشتی، یکی از آمار نسبتا بالا و شایع ترین اختلالات جنسی در زنان بی‌میلی جنسی یا سرد مزاجی می داند که به بررسی این موضوع پرداخته است.

كد خبر : ۴۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


من و حمید به کمترین چیزها راضی بودیم؛ به همین خاطر بود که خریدمان، از یک دست آینه وشمعدان و حلقه ازدواج بالاتر نرفت! برای مراسم، پیشنهاد کردم غذا طبق رسم معمول تهیه شود که به شدت مخالفت کرد!

كد خبر : ۴۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابو الفضل (ع) استان لرستان اظهار داشت: یکی از دغدغه های ما منویات رهبری است که عمل به آنها بر همه ما فرض است.

كد خبر : ۴۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


مسئول  دفتر هماهنگ کننده عفاف و حجاب استان لرستان گفت: امروز به جای افزایش جمعیت از واژه تناسب جمعیت  استفاده کرد.

كد خبر : ۴۲۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


آیت‌الله سیدجواد شهرستانی از اجازه آیت‌الله العظمی سیستانی در خصوص استفاده نیمی از سهم امام و سادات برای هزینه در اموری چون خیریه ازدواج خبر داد.

كد خبر : ۴۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


تاکنون چند اثر درباره زندگی و خاطرات شهید احمدی روشن نوشته شده‌اند. در لابه‌لای سطرهای هر یک از این آثار، ویژگی‌های مختلفی از شهید روایت می‌شود

كد خبر : ۴۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


مراسم جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در رایزنی فرهنگی ایران در سنگال، امسال با تشرف یک دانمارکی به دین مبین اسلام و ازدواج وی با دختر ایرانی، همراه بود.

كد خبر : ۴۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


 کارشناس علوم تربیتی گفت: با توجه به جنگ نرم به ازای هر یک میلیون نفر دشمن گودالهای را ایجاد کرده که خودمان آن را نمی بینیم.

كد خبر : ۴۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


ماجرای سعید پورحیدر که اخیراً بی‌بی‌سی وی را روزنامه‌نگار منتقد جمهوری اسلامی خوانده و مدعی بازداشت وی شده است، حقایقی عجیب را درباره ضدانقلاب، بی‌بی‌سی و ... آشکار می‌کند.

 

كد خبر : ۴۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


مرکز آمار ایران آخرین آمار ازدواج و طلاق را اعلام کرد که بر اساس آن، در سال ۱۳۹۰، ۳۷.۸ درصد از مردان مناطق شهری و ۳۸.۶ درصد از مردان نقاط روستایی کل کشور هرگز ازدواج نکرده بوده‌اند. این نسبت در مورد زنان مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۳۰ و ۳۰.۵ درصد بوده است.

كد خبر : ۴۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


باید مهریه رو یه جوری سنگین بگیرَن که واقعا ضمانتی بشه برایِ حفظ زندگی ، روش های قبلی که دخترخانما اتخاذ کرده بودند متاسفانه جواب نداده ، ولی من به فکر یه راه حل تازه افتادم که انشاالله جواب میده ، دختر خانم ها بیائید از امروز مهریه ها رو سنگین بگیرید اما نه سنگین مادی که سنگین معنوی

كد خبر : ۴۲۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


بعد از فوت پدر، مادرم و ما چهار دختر چرخه زندگی را بدست گرفتیم و بر زمینهای کشاورزی پدرم مشغول کار شدیم همین باعث شد ما زنان کوچک، سخت کوش و متبحر در کشاورزی شویم.

كد خبر : ۴۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


فاطمه هبر خطاب به مولاوردی گفت: بر اساس این تفاهم نامه در ۱۲ بند تعهد ایجاد شده و شما می‌فرمایید من یک صفحه مطلب به آنها ندادم، با این حال هم شما طبق نص تفاهم‌نامه، خلاف تفاهم‌نامه عمل کرده‌اید. بنابراین تفاهم‌نامه‌ای که تعهد ایجاد کند باید به تایید مجلس برسد .

كد خبر : ۴۲۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳


دوران نامزدی هرچند به عنوان بهترین دوره زندگی مشترک شناخته می شود، یکی از دوران های حساس یک رابطه است

كد خبر : ۴۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


نه‌تنها يك جمله بلكه يك كلمه هم براي ويران كردن يك رابطه كافي است. مهم نيست كه چند سال از عمر آن رابطه گذشته و مهم نيست كه چقدر عمق دارد، گاهي كلمات مي‌توانند آنقدر ويرانگر باشند كه همه پل‌هاي پشت سر شما را خراب كنند.

كد خبر : ۴۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


سعی کرد بر غم توی دلش غلبه کند؛ با لبخند جوابش را داد: «مثل همیشه مواظبم تا بیایی.» اما مثل اینکه حرفش را نشنیده باشد، ادامه داد: «زهرا جان! اگه خواستی ازدواج هم کنی، مانعی نداره...»

كد خبر : ۴۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


زن از جنبه مادى نیازمند به مرد و مرد از جنبه روحى نیازمند زن آفریده شده است، زن بدون اتکاء به مرد نمى‌تواند نیازهاى فراوان مادى خود را که چندین برابر مرد است، رفع کند، از این رو اسلام همسر قانونى زن را نقطه اتکاء او معین کرده است.

كد خبر : ۴۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


یک استاد دانشگاه گفت: اصول و ارزش های اجتماعی ما بر احترام به پدر و مادر، تقدس ازدواج، تولید نسل، حیا و عفاف و.. بنا نهاده شده است که همین عناصر حیات بخش فرهنگی به صورت مشخص مورد هجوم برنامه های ماهواره ای قرار گرفته اند.

كد خبر : ۴۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


مبحث پیر شدن تدریجی نفوس کشور را نمی توان از مبحث کاهش آمارازدواج ، افزایش آمار طلاق و افزایش سن ازدواج جدا دانست .

كد خبر : ۴۳۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


رئیس هیأت مدیره بنیاد فرهنگی اجتماعی زنان از برگزاری نشست تخصصی خانواده پویا خبر داد و گفت: این نشست 6 بهمن ماه برگزار می‌شود و در آن سرفصل‌هایی مانند ازدواج، جمعیت، عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۴۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


«ترانه شکیل» دختر ایرانی الاصلی که در انگلستان زندگی می کرد، چند ماه پیش بدون اینکه به کسی بگوید به همراه فرزند نوزاد خود انگلستان را به مقصد سوریه ترک کرد.

كد خبر : ۴۳۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۹


یک استاد دانشگاه با بیان اینکه نگرانی‌های مسکن و اشتغال باعث به تأخیر افتادن ازدواج جوانان می‌شود، گفت: دولت می‌تواند تمهیداتی بیندیشد که مسکن رایگان به مدت 10 سال برای زوج‌هایی که مشکل مسکن دارند، فراهم شود.

كد خبر : ۴۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


همانگونه که ازدواج سفید را رابطه مشترک دختر و پسر بدون ازدواج تعریف کرده اند، نکاح معاطاتی هم به ازدواج بدون بیان صیغه عقد گفته می شود.

كد خبر : ۴۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مدیر کارگروه تعالی جمعیت و خانواده بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بزرگترین اشتباه ما در اجرای سیاست کنترل جمعیت این بود که چنان فرهنگی بر جامعه حاکم شد که فرزند زیاد داشتن به ضدارزش و فرزند کم داشتن، کم‌کم به ارزش تبدیل شد.

كد خبر : ۴۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


یک روانپزشک گفت: اعتقاد به عوض کردن، افراد بعد از ازدواج از بزرگترین اشتباهات رایج در بین جوانان و آغاز بسیاری از مشکلات و کشمکش هاست، چرا که هیچ گاه نمی توان رفتار شخص را تغییر داد بلکه تنها شاید بتوان برخی از خلقیات او را تلطیف کرد.

كد خبر : ۴۳۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


مرد جوان وقتی دید که نمی‌تواند به سلیقه خودش لباس بپوشد و همسرش مرتب لباس‌های او را انتخاب می‌کند، به دادگاه خانواده رفت تا برای همیشه از همسرش جدا شود.

كد خبر : ۴۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


«مرتب گوشی موبایلش در دستش بود و با وایبر چت می‌کرد. دیگر نتوانستم این وضعیت را تحمل کنم و کنترلم را از دست دادم.» این بخشی از اعترافات تازه دامادی است که مرتکب قتل نوعروسش شده است.

كد خبر : ۴۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


دوست دارید بدانید تا چه میزان ابراز عشق و محبت به همدیگر در حضور فرزندانتان بی‌اشکال است؟

كد خبر : ۴۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


 

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابو الفضل (ع) استان لرستان اظهار داشت: ازدواج حلال و به موقع و فرزند آوری از عوامل با اهمیت  سنت رسول الله (ص)است.

كد خبر : ۴۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


زندگی فاصله ی بین تولد تا مرگ است که انسان با قدم گذاشتن به دنیا مراحل مختلفی را پشت سر می گذارد که یکی از مهم ترین مراحلش ازدواج است که با توجه به تصمیم خودمان شخصی را برای وارد شدن به دنیای تنهاییمان انتخاب می کنیم.

كد خبر : ۴۳۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز ترویج سبک ازدواج سفید را مجرایی برای گریز از هنجارهای اجتماعی دانست و بر ضرورت تحکیم پایه های خانواده با ازدواج پایدار و ماندگار تأکید کرد.

كد خبر : ۴۳۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


یک کارشناس مسائل خانواده گفت:آگاهی بخشی از پیامده های برنامه های ماهواره، چرایی و چگونگی حضور در شبکه های اجتماعی و نیز مشاوره های قبل از ازدواج و تداوم آن تا 5 سال اول زندگی از مهم ترین راهکارهای حفظ کانون خانواده ها است.

كد خبر : ۴۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


با انتشار گزارش اعلام سوء استفاده از تصاویر زنان و دختران محجبه در شبکه‌های اجتماعی یکی از کمپین‌ها تعداد قابل ملاحظه‌ای از پست‌های خود را که در آن زنان و دختران محجبه با هدف ترویج حجاب تصاویر خود را منتشر کرده بودند حذف کرد.

كد خبر : ۴۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۵


بالا رفتن سن ازدواج در کشور موضوعی است که در سالهای اخیر به معضلی اساسی تبدیل شده است که این امر علاوه بر نتایج منفی که در پی دارد می تواند آینده ایران را با چالش های جدی مواجه کند.

كد خبر : ۴۳۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


این نوع دوست‌ها دوست ندارند غم، نگرانی، سختی‌ها و تعهّدات خانوادگی را تحمّل کنند و فقط فکر لذّت‌اند، زندگی مشترک هم آمیزه‌ای از غم‌ها و شادی‌هاست.

كد خبر : ۴۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان لرستان گفت: 18 میلیارد ریال کمکهزینه ازدواج به مددجویان لرستانی اهدا شد.

كد خبر : ۴۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


حجت الاسلام ملک محمدی، عضو کمسیون فرهنگی مجلس هشتم، گفت: چنانچه شکل گیری زندگی مشترک از جنبه های قانونی لزوم مشاوره را مبنای خود قرار دهد و متون آموزشی تغییراتی متناسب با شرایط جامعه داشته باشد در کم شدن اختلافات بسیار مؤثر خواهد بود.

كد خبر : ۴۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


مدیر پروژه طرح همسان‌گزینی از رونمایی از سایت همسان‌گزینی در یک ماه آینده خبر داد.

كد خبر : ۴۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


به نظر می‌رسد که این روزها وقتی اخبار مربوط به طلاق گرفتن بعضی و ازدواج یا نامزد کردن بعضی دیگر را می‌شنوید، تعجب می کنید. واقعیت این است که ازدواج برای همه آدم ها مناسب نیست.

كد خبر : ۴۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۲


یک روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: سبک زندگی ایرانی به دور از تمام بی بندوباری ها است و افراد در سایه چنین زندگی می توانند به آرامش و سعادت دست یابند.

كد خبر : ۴۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۳


برخی از جوانان از دعا کردن به درگاه الهی و توسل به اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین در مورد امر ازدواج غفلت می کنند.

كد خبر : ۴۴۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


یکی از آسیب‌هایی که ازدواج را در نسل جوان به خطر می‌اندازد، نادیده گرفتن خانواده طرفین و استفاده از روش‌های جدیدی مانند دوست‌گیری از طریق تلفن همراه، چت و در جاهایی همچون محیط کار، دانشگاه و ... است که قرآن کریم نیز در آیه ۲۵ سوره مبارکه نساء چنین آغازی برای زندگی را نهی کرده است.

كد خبر : ۴۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


44زوج ایثارگر الیگودرزی درروز15بهمن 93 مراسم جشن ازدواجشان را همزمان با یادواره 8شهید گلگون کفن این شهرستان برگزار می کنند.

كد خبر : ۴۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


استاندار لرستان با حضور در منزل شهیدان فضل الله وحجت الله قلایی ،تک فرزند ذکور شهید فضل‌الله یاراحمدی وخانواده شهید انوشیروان‌رضایی‌دیدار کرد.

كد خبر : ۴۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت، بدون شعار دادن جوانمردی را به مخاطب یادآوری می‌کند. به ما توجه می‌دهد که به اطرافمان نگاه کنیم و تا آنجا که می‌توانیم، دست دیگران را بگیریم. فیلم می‌تواند سمبل و نمادی از یارانه‌های اعطایی دولت نیز تلقی شود. زیرا مدیران این طرح نمی‌توانند و نتوانسته‌اند نیازمند واقعی را از غیر آن تشخیص دهند.

كد خبر : ۴۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


یكي از خواهران دو قلو كه به منظور ازدواج با تروريست ها در سوريه از منزل خود در منچستر در شمال انگليس فرار كرده است، عكس هايي را هنگام آموزش استفاده و حمل سلاح و به گفته خود دفاع از خويش در شبکه اجتماعي توئيتر منتشر كرد

كد خبر : ۴۴۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۵


یکی از کارشناسان مذهبی لرستان گفت: در ازدواج سنتی نقش خانواده پر رنگ بوده است

كد خبر : ۴۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای استانها با بیان اینکه آیا تهاجم فرهنگی به تجاوز فرهنگی تبدیل نشده است، گفت: جشن طلاق و ازدواج سفید یک سونامی اجتماعی علیه نظام مقدس خانواده است.

كد خبر : ۴۴۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سالیانه ۸۰۰ هزار واقعه ازدواج در کشور رخ می دهد، گفت: متأسفانه ۲۰ درصد ازدواج ها در ۵ سال اول در کشور به طلاق می انجامد و حدود سالانه ۵۰ هزار زن مطلقه جوان وارد کشور می شوند.

كد خبر : ۴۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


از آغازین روزهای زندگی بشر در این دنیای پهناور، تا یکی - دو قرن قبل، تمایل به باروری و داشتن فرزند، یکی از خواسته های طبیعی بشر، و تمایل به مادر شدن یکی از طبیعی ترین و معقول ترین خواسته زنان بود.

كد خبر : ۴۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


یک کارشناس بهداشت خانواده با بیان این که آمار سقط جنین در جوانان مجرد افزایش پیدا کرده گفت : متاسفانه روزانه شاهد مراجعه کنندگانی هستیم که با مشکل بارداری ناخواسته مواجه اند و راحت ترین کار را سقط جنین می دانند.

كد خبر : ۴۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۸


یک متخصص زنان و زایمان از «اندومتریوز» یا کیست، تنبلی تخمدان و چاقی به عنوان مهم ترین دلایل عدم باروری در بانوان نام برد و گفت: علاوه بر درمان های رایج برای این بیماری ها بهتر است بانوان با بارداری در زمان های مناسبت، تغییر در سبک زندگی، تغذیه و رژیم های درست غذایی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

كد خبر : ۴۵۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


«عماد مغنیه» در حالی به فیض شهادت نائل آمد که هنوز مردم به خوبی او را نشناخته و اسرار زیادی از او همچنان پنهان مانده است و فقط مادر این شهید بزرگوار است که می تواند گوشه ای از ویژگی های اخلاقی و روحیه شجاع او را به تصویر بکشد.

كد خبر : ۴۵۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


عضو کمسیون فرهنگی مجلس هشتم وضع قانون و آگاهی رسانی عمومی در خصوص پیامدهای استفاده از محصولات اینترنتی و شبکه های ماهواره ای را مهم ترین راه برای کاستن آسیب های اجتماعی، خانوادگی و فردی این رسانه ها دانست.

كد خبر : ۴۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۶


از آنجا که از هر دو ازدواج یکی به طلاق می انجامد، هرگونه کمک و مساعدتی که بتواند روابط را از این شرایط خارج کند و نجات دهد ارزشمند و ذی قیمت است.

كد خبر : ۴۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


یکی بود و آن یکی خدا بود. قصه از زمانی شروع شد که ریاضی نماها (ترکیبی جدید بر وزن تماشاچی نما) یک تساوی جدید کشف کردند...

كد خبر : ۴۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


ما _ بحمدالله _ امروز همه دست اندر کارهایمان کاخ نشین نیستند، دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم...

كد خبر : ۴۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷


وقتی اسلام چندین آیه از قرآن را به هشدار در خصوص یک گناه کبیره جنسی اختصاص می دهد و وقتی همان گناه به وسیله قانون و رسانه غربی به شدت تبلیغ و حتی عادی و طبیعی جلوه داده می شود، آیا باید سکوت کرد؟

كد خبر : ۴۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


یک زن انگلیسی که به همراه نوزادش پس از سفر به سوریه به اجبار به ازدواج تروریست‌ های داعش درآمده بود، پس از بازگشت در لندن دستگیر شد.

كد خبر : ۴۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۲


روزی عاشق هم بودند و گرمای عشق شان زبانزد خاص و عام بود، اما امروز انگار همه جا سرد است و زن و شوهر انگار در بیگانگی دنیای یکدیگر گم شده‌اند و اعتماد دیروز جایش را به بی اعتمادی و خیانت داده است.

كد خبر : ۴۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


پرفسور باهر بنیانگذار مکتب رفتارشناسی با اشاره به اهمیت هم کفو بودن زوج های جوان برای ادامه زندگی گفت: هرگز بر پایه تغییر شخصیت کسی با او ازدواج نکنید چرا که هیچ فردی تغییر نمی کند مگر خودش بخواهد.

كد خبر : ۴۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۳


یک مبلغ سعودی با اشاره به اقدام داعش در فریب دادن جوانان از طریق شبکه‌های اجتماعی، تأکید کرد که ازدواج زنان در این گروه به صورت شرعی صورت نمی گیرد.

كد خبر : ۴۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


عبارت "ازدواج سفید" را که جستجو می‌کنیم، متوجه می‎شویم که عبارت مزبور ابتدا توسط رسانه‌های بیگانه و دین‎ستیز مورد استفاده قرار گرفته است.

كد خبر : ۴۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: کمیته امداد لرستان ۲ هزار و ۱۳۵ فرصت شغلی با هزینه ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ ایجاد کرده است.

كد خبر : ۴۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴


امام خمینی(ره) در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نمی‌کردند ، هر طوری که دوست داشتم ، زندگی می‌کردم . به رفت‌وآمد با دوستانم کاری نداشتند. به احمد جان خیلی سفارش مرا کردند ، به او گفتند : خیلی مواظب مادرت باش. من نتوانستم تلافی کنم و تو تلافی کن.

كد خبر : ۴۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۶


کارشناسان عمده مشکلات سر راه ازدواج جوانان را مورد قرار داده است.

كد خبر : ۴۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


کم‌کم به هفته‌های آخر سال نزدیک می‌شویم و این روزها با تمام زیبایی که به خاطر آمدن بهار با خود به همراه دارد، با حس و حال عجیبی آمیخته است که نمی‌توان منکر رگه‌های پنهان اضطراب در آن شد.

كد خبر : ۴۶۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


در موقعيت‌هاي مناسب عاطفي، با لحني آرام به او تذكر دهيد و هرگز در اين مورد با او مشاجره نكنيد.

كد خبر : ۴۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷


مدیر آبشار عاطفه ها گفت: با همت موسسه آبشار عاطفه ها شهرستان خرم آباد 100 نوع عروس لرستانی صاحب جهیزیه شدند.

كد خبر : ۴۶۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


ازدواج مهم ترین بخش از زندگی هر دختر و پسری است.

كد خبر : ۴۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: پیوست فرهنگی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای شبکه‌های مجازی به منظور تحکیم بنیان خانواده باید از تمام دستگاه‌ها مطالبه شود.

كد خبر : ۴۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


علل تاخیر و یا گریز جوانان به خصوص دختران جوان از ازدواج را مى توان دلایل عدیده ای دانست .

كد خبر : ۴۶۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون عالی زنان بسیج با اشاره به برگزاری اجلاس «پکن+20» گفت: شنیده شده که قرار است 180 نفر برای شرکت در این اجلاس به نیویورک اعزام شوند، بهتر است مشخص شود هزینه اعزام این افراد از کدام محل تأمین می‌شود؟

كد خبر : ۴۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰


امام صادق علیه‌السلام فرمود: اگر امیرالمومنین(ع) با حضرت فاطمه(س) ازدواج نکرده بود در روی زمین تا روز قیامت هیچ همسر و همتایی در میان بنی آدم برای او نبود.

كد خبر : ۴۶۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


چند روز دیگر به برگزاری نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک مانده است اما مسافران این همایش بین‌المللی از کشورمان بیش از ۱۰۰ نفرند که حضور این افراد در این نشست ابهام‌برانگیز است.

كد خبر : ۴۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


به همراه دارد

آیت الله ابراهیم امینی در پیامی به نخستین جشنواره ملی ازدواج و خانواده جوان، ازدواج به موقع و تشکیل خانواده را یک نیاز طبیعی دانست و تصریح کرد: اگر ازدواج طبق معیارهای صحیح انجام گیرد، منافع فراوانی را به همراه دارد.
كد خبر : ۴۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در اطرافمان زنانی زندگی می کنند که به دلایل زیادی همچون فقر و اعتیاد همسر و یا اعضای خانواده، مجبورند بار زندگی خود و خانواده را به دوش بکشند و شجاعانه برای تامین مخارج زندگی تلاش کنند.

كد خبر : ۴۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از مسئولان و دولتمردان را به فکر انداخته و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان هم در زمینه حرفه‌ای خود آن را بررسی و پژوهش می‌کند، افزایش میانگین سن ازدواج و بی‌رغبتی جوانان ایرانی برای تشکیل خانواده است.

كد خبر : ۴۷۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


یک روانپزشک و استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت آموزش های مهارت زندگی قبل از ازدواج گفت: خیانت همسران در هیچ کجای دنیا پذیرفته شدنی نیست و انتخاب غلط همسر زمینه را برای بروز خیانت زوجین فراهم می کند.

كد خبر : ۴۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


ملاک همسرداری در درجه اول، امور معنوی انسانها است.

كد خبر : ۴۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


در نشستی که با عنوان «زنان پس از پیروزی انقلاب» برگزار شد؛ الهه کولایی استاد دانشگاه و عضو بنیاد باران و فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس در مورد وضعیت زنان در کشور و همچنین دلایل نپوستن ایران به کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان به مناظره پرداختند

كد خبر : ۴۷۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


اسفند، ماه تکان دهنده ای است. هرکس یک جور تکانی به یک جایی می دهد. احتیاط کنید! این تکان ها مسری است. اگر نوبت بعضی از تکان ها به شما برسد، باید به ناگزیر بروید وسط!

كد خبر : ۴۷۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲


با مطالعه این نوشتار وضعیت‌های خطرناک را بشناسید تا هنگام مواجهه با آنها بتوانید معقولانه و منطقی، برای رفع و رجوع آنها گام بردارید. بخش های بعدی این مطلب را در روزهای بعد بخوانید.

كد خبر : ۴۷۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی ومهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه سن متعارف ازدواج در مردان 20 تا 34 سال است گفت: در مجموع و براساس آمار یک چهارم ازدواج های مردان ایرانی بالای سن 30 سالگی انجام می شود.

كد خبر : ۴۷۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


هیچ نخلی با ریسه‌های تزیینی و دل‌فریب‌اش، نتوانسته جای نخل‌های سوخته‌ی جنوب را بگیرد و حالا مردم با «آب و آینه و قرآن» آمده بودند و ایمان داشتند به فرزندان جنگ.

كد خبر : ۴۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد و اعضا به بررسی ادامه دستور جلسه قبل درباره راهکارهای افزایش ازدواج جوانان و پیشگیری از رشد نرخ طلاق پرداختند.

كد خبر : ۴۷۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳


یک متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه ضعف عمومی بدن، مهم‌ترین دلیل ناباروری مردان است، خوردنی‌های درمان ناباروری را تشریح کرد.

كد خبر : ۴۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه‌ای، از مخاطبان خود خواست مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۳ را انتخاب کنند.

كد خبر : ۴۷۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خرم آبادگفت :بیش از شش میلیارد ریال کمک هزینه تامین جهیزیه از ابتدای سالجاری تاکنون به نوعروسان خرم آبادی تحت پوشش این نهاد اهداء شد.

كد خبر : ۴۷۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم کفو بودن خانواده ها شرط لازم و نه کافی برای ازدواج است چر ا که همطرازی شخصیت فرهنگی و اجتماعی خانواده ها، همگرایی بیشتری را در زندگی مشترک ایجاد خواهد کرد.

كد خبر : ۴۷۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی درباره دغدغه‌های شخصی و حرفه‌ای اش پس از ازدواج، دنیای بارداری و حضورش در دو فیلم و سریال جدید سخن گفته است.

كد خبر : ۴۷۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸


مدیر گروه فقه حقوق پزشکی جامعه المصطفی(ص) گفت: قرآن مومنان را به فرزندآوری به منظور تقویت نسل و پرورش انسان‌های صالح و سالم در جامعه تشویق کرده است.

كد خبر : ۴۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


اي علي، زنا شش پيامد دارد: سه پيامد در دنيا و سه ديگر در آخرت. پيامدهاي دنيايش اينست كه آبرو را مي برد، مرگ را شتاب مي بخشد و روزي را مي بُرد.

كد خبر : ۴۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


خبرنگار و مستند ساز آمریکایی از اینکه بخشی از مردم ایران روش‌های غربی را در زندگی پیاده می‌کنند، ابراز تاسف کرد.

كد خبر : ۴۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹


مدیرکل اطلاعات و آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۴ میلیون و ۷۸۱ هزار جوان تحصیلکرده در کشور هرگز ازدواج نکرده اند، گفت: ۷۹۱ هزار نفر آنان از سن ازدواج گذشته اند.

كد خبر : ۴۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه مهم ترین وظایف زن در خانه و خانواده ایفا می شود، گفت: بیمه زنان خانه دار، اقدام مهمی مجلس شورای اسلامی بود چرا که وقتی زنان بداند در خانه دارای بیمه و آتیه مالی او تأمین است خود را به هر شغلی مشغول نمی کند.

كد خبر : ۴۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


 ازدواج در ایران به معنی پیوند دو فرد نیست؛ پیوند دو خانواده است. به همین دلیل باید قبل از ازدواج درخصوص خانواده شریک انتخابی‌تان حساسیت به خرج دهید.

كد خبر : ۴۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳


کارشناسان اعلام کردند در نتیجه عواملی به ویژه مشکلات اقتصادی و بیکاری سن ازدواج در بین جوانان عربستانی بالا رفته و طی دو دهه گذشته تعداد دختران مجرد در این کشور ۱۵ برابر شده است.

كد خبر : ۴۸۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


از همان آغازین ایام ورود جعبه جادو به منازل، این پرسش مطرح شد که آیا تلویزیون نقشی در تغییر ساختار خانواده داراست یا نه؟ این پرسش، پرسشی است نه راجع به محتوای تلویزیون؛ بلکه در مورد چیستی خود آن.

كد خبر : ۴۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


همسر شهید مصطفی احمدی روشن گفت: ایشان ملاک هایی داشت؛ مثلا من موافق سادگی زیاد زندگی نبودم و فکر می کردم ایشان خلاف من نظر دارند اما بعد که صحبت کردیم متوجه شدم اشتباه است و ایشان هم گفتند هیچ وقت اسلام دنبال سادگی بیش از حد نیست.

كد خبر : ۴۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵


مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: حضور بیش از حد در شبکه‌های مجازی یکی از دلایل کاهش تمایل افراد برای پیگیری جدی امر ازدواج است؛ چرا که با برقراری ارتباط‌ات متعدد نیازهای عاطفی، اطلاعاتی و ارتباطی خود را ارضا می‌کنند و همین امر انگیزه آنان را برای برخورداری از ارتباطات باثبات و متعهدانه کاهش می‌دهد.

كد خبر : ۴۸۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش بین‌المللی «خانواده در ادیان ابراهیمی» با همکاری واتیکان خبر داد.

كد خبر : ۴۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


به ساواک که گرفته بودش و دستبند زده بود به دست هایش، گفته بود :" مرا بکشید ولی چادرم را برندارید".

كد خبر : ۴۸۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


نتیجه عمل به سیاست های غربی و پذیرفتن فرهنگ غربی، سرازیر شدن میلیون ها زن و دختر به بازار کار بود که نتیجه آن تزلزل شدید در نهاد مقدس خانواده، به ویژه تربیت فرزند و از آثار شوم آن کاهش شدید و نگران کننده جمعیت بود.

كد خبر : ۴۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


خیلی وقت است که به ازدواج فکر می‌کنی. ازدواج دیگر یک رویا یا یک امید نیست، برای تو حالا یک کابوس است. انگار بختکی است که افتاده است روی زندگی‌ات و دارد فرصت همه کار را از تو می‌گیرد.

كد خبر : ۴۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


علامه جعفری تأکید می‌کردند که من دو چیز را به خانوم‌ها سفارش می‌کنم، اگر اینها را رعایت کنند من بهشت را به آن‌ها تضمین می‌کنم...

كد خبر : ۴۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


پدیده افشای اطلاعات مربوط به اهالی رسانه و هنر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، پدیده جدیدی نیست، اما به نظر می‌رسد که در روزهای اخیر، این موضوع ابعادی متفاوت یافته است.

كد خبر : ۴۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۹


یک روانشناس گفت: با ازدواج کردن فرزند کوچک‌تر موقعیت‌های بهتری برای فرزند بزرگ‌تر فراهم می‌شود اما در غیر این صورت، فرزند کوچک‌تر هم موقعیت‌های ازدواجش را از دست خواهد داد.

كد خبر : ۴۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


پرفسور باهر، با بیان اینکه ازدواج یک حق خصوصی و طلاق یک حق عمومی است، گفت: شما می توانید مادامی که به گناه نیفتید، ازدواج نکنید اما اگر ازدواج کردید، تصمیمتان برای طلاق دیگر فقط به خود شما بستگی ندارد؛ چون خانواده یک نهاد اجتماعی کوچک است و به هم ریختن آن نیاز به نظر تخصصی دارد و به همین دلیل یک حق عمومی است.

كد خبر : ۴۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


حجاب اسلامی یکی از مقولاتی است که در دنیای امروز توجه زیادی به آن می‏‌‏شود و وقتی ‏دلایل رعایت آن را از زبان زنان تازه مسلمان می‌شنویم، ارزش واقعی آن بیشتر مشخص ‏می‏‌‏شود.‏

كد خبر : ۴۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


ما جامعه مهربانی بودیم در روزگارهای درخشان اوج زندگی معنوی، اما امروز بر کوه هایی از ترفندهای شیطان زندگی می کنیم باید جنگید،باید روش های نو را بدست آورد، نمی شود با ملاحظه نگاه جهانی از فرهنگ اسلامی پاسداری نمود. باید حرکت کرد و ایمان داشت که خداوند راه های جهاد را در متن جهاد یاد می دهد. آری باید به ساحل دشمن زد و قایق ها را شکست. اما چیزی که از همه مسئولین محترم انتظارمی رود، روش های اداره این جنگ است و اینکه سختی این چنگ را باید عمیقا درک نمود.

كد خبر : ۴۹۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


یکی از شاخصه‌های هوش اجتماعی است که تطابق فرد با زندگی اجتماعی را بیشتر می‌کند و انعطاف‌ناپذیری باعث کوتاه شدن عمر زندگی مشترک می‌شود.

كد خبر : ۴۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


مرکز آمار ایران اعلام کرد: ۱۴.۶ درصد جوانان در آستانه‌ ازدواج ساکن نقاط شهری و ۹.۸ درصد از جوانان نقاط روستایی طالب یک فرزند هستند.

كد خبر : ۵۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


یكی از دردسرهای شایع بارداری ویار است كه به‌خصوص در ماه‌های اول به طرز شدیدی خود را نشان می‌دهد.

كد خبر : ۵۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶


حدود۳۱ درصد جوانان اعتقاد دارند که اگر بیش از دو فرزند بیاورند مردم آنها را سرزنش می‌کنند و یا حدود ۲۹ درصد از آنها بر این باورند که بچه دار شدن سخت است.

كد خبر : ۵۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» گفت: خیرخواهی را می‌توان به آیینه‌­ای تعبیر کرد که ملت و دولت در برابر یکدیگر خواهند داشت و لذا باید نقد مشفقانه نسبت به هم داشته باشند.

كد خبر : ۵۰۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


دكتر الهام‌السادات هاشمیان نایینی، متخصص زنان و زایمان از دانشگاه تهران، به شما می‌گوید كه علت بیشتر نازایی‌ها چیست و چطور می‌توانید از بروز آن پیشگیری كنید.

كد خبر : ۵۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


رئیس بسیج جامعه زنان از تهیه ۷ هزار جهیزیه به مبلغ ۳ میلیون تومان برای هر جوان در هفته زن خبر داد.

كد خبر : ۵۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹


به قدری ابعاد وجود این انسیّه‌ی حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ی نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که حقیقتاً متحیّر می‌مانیم.

كد خبر : ۵۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


خیلی جالب است که دقیقا بر خلاف تصورات بسیاری از مردمانی که مطالعه و فهم دینی ندارند و بر این باورند که اسلام با زیبایی منافات و تضاد دارد، دستورات اسلامی کاملا با فطرت زیبا دوست بشر همخوانی دارد،

كد خبر : ۵۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۰


به نظر می‌رسد برخی از تجربیات زندگی بین زوج‌ها به ویژه در سال‌های اول زندگی مانند حس ناشی از درد، تجربه‌ناپذیر است. اجازه دهید با یک مثال ماجرا را کمی تبیین کنم.

كد خبر : ۵۰۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


زن و مرد به هیچ عنوان شبیه هم نیستند. هر چقدر هم که بخواهیم در مورد برابری آنها حرف بزنیم و بحث کنیم، در آخر به این می رسیم که طرز فکر زن و مرد با هم فرق دارد.

كد خبر : ۵۰۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت: عمده دلیل سرپرست خانوار شدن زنان در استان مرکزی، طلاق است.

كد خبر : ۵۰۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


امام خامنه‌ای فرموده‌اند: اگر ما توانستیم در زمینه زن و خانواده و مادر و همسر درست فکر کنیم، درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم، بدانید که آینده این کشور تضمین شده است. یکی از مهمترین وظائف زن خانه‌داری است.

كد خبر : ۵۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


بیشتر کسانی که موفقیت هایی در صحنه اجتماع و حتی در صحنه علمی داشتند، مرهون خانم هایشان که با آنها همکاری کردند هستند. در واقع مردان موفق، مرهون بانوان خود هستند.

كد خبر : ۵۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: حرف های برجسته اسلام در حوزه زن و خانواده به خاطر برخورداری از غنای محتوایی، برای هدایت دنیای محروم و زنان مظلوم بسیار ضروریست.

كد خبر : ۵۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


در حالی که علت های بسیار متفاوتی برای نگهداری سگ توسط افراد در رسانه ها منتشر می شود، بر آن شدیم با مصاحبه ای با یکی از این افراد، علت نگهداری سگ توسط وی را ریشه یابی نماییم.

كد خبر : ۵۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


خاطره خواندنی یک زوج جوان فرانسوی از حضور در بین داعشیان و نحوه فرارشان.

كد خبر : ۵۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


مدیرکل ثبتاحوال لرستان از آمار جالب طلاق طی سال گذشته در این استان خبر داد

كد خبر : ۵۱۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


امروزه شرایط زندگى مشترك، گونه جدیدى از روابط زناشویى را بوجود آورده است چراکه سنت و مدرنیته در كنار هم راهى نو باز كرده اند.

كد خبر : ۵۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


مدیرکل اطلاعات آمار و جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال ضمن تحلیل آمار ازدواج در کشور، از افزایش میانگین سنی ازدواج و همچنین تاخیر در ازدواج جوانان خبر داد

كد خبر : ۵۱۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات در حوزه جوانان وجود دستگاه‌های متولی متعدد در حوزه جوانان است که هماهنگی میان آنها سخت است و شورای عالی جوانان می‌تواند این مشکل را حل کند.

كد خبر : ۵۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


راز ناپدید شدن پسربچه ۳ساله پس از گذشت ۳۰ساعت با دستگیری زوج کودک ربا فاش شد.

كد خبر : ۵۱۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


مدیر کل آمار و اطلاعات جمعتی سازمان ثبت احوال کشور از رشد ۵.۳ درصدی طلاق و کاهش ۶.۵ درصدی ازدواج در کشور خبر داد.

كد خبر : ۵۱۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


ادیا مفتونی می‌گوید در نمازخانه دانشگاه شریف همسرش را برای نخستین بار دیده، بدون تصمیم قبلی مِهر این جانباز در دلش جا گرفته و در دومین دیدار از ایشان درخواست ازدواج کرده، او هم پذیرفته است. مهریه‌اش تنها مُهر کربلاست.

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


تقریبا سه سال پیش بود که «لادن طباطبایی»، بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون، با دنیای بازیگری خداحافظی کرد اما فروردین امسال، اهمیت آگاهی‌بخشی درباره یک موضوع خاص باعث شد بار دیگر او را در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ببینیم. آن موضوع، اوتیسم بود؛‌ همان بیماری‌ای که دخترش «سُها» با آن درگیر بود

كد خبر : ۵۱۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱


چقدر سخت است جدا شدن دو انسانی که از اول با صدها امید و آرزو کانونی را تشکیل داده اند باید بدانیم که در نظر دین مقدس اسلام نیز طلاق بسیار مذموم است.

كد خبر : ۵۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


رعنا رحیمی، طراح سیستم هوازدایی برای انجام تست سولفور خورنده روغن ترانسفورماتور، با بیان اینکه، خانه داری و اشتغال یک فرصت است و ما باید فرصت های را تبدیل به مزیت کنیم، گفت: کنون چهره زن در جامعه ایران در حال استیفای حقوق خود از اجتماع است و پیشرفت های زیادی را تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

كد خبر : ۵۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲


افزایش مشارکت زنان در نیروی کار ،اغلب عامل افزایش طلاق در نظر گرفته می شود.

كد خبر : ۵۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


هبر انقلاب در جلسات مختلفی خصوصی و عمومی خود، همواره به نقش و اهمیت خانواده تاکیده کرده و سخنانی را در این خصوص ایراد می‌کنند. گروه ایمان جهادی با استخراج و گردآوری این بیانات، آنها را در قالب یک جلسه مطول تنظیم و در قالب کتاب منتشر کرده است.

كد خبر : ۵۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


همیشه سرعت و سبقت غیرمجاز در جاده‌ها و تلفات ناشی از آن به سوژه اول رسانه‌ها تبدیل می‌شود اما این بار باید زنگ هشدار سبقت و سرعت غیرمجاز خانواده‌ها در رسیدن به زندگی تجملاتی به صدا درآید؛ سرعتی که تلفات آن تزلزل خانواده‌هاست.

كد خبر : ۵۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


او ۶ پسر و چهار دختر داشت که همه پسرهایش از اعضای گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس هستند؛ در این میان، ۳ پسر به نام‌های نضال، محمد و رواد شهید شده‌اند.

كد خبر : ۵۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۰


آمار استفاده از لوازم آرایشی در ایران، آمار قابل توجهی است. طبق آماری که یک موسسه آمارگیری سال ها قبل گرفته، زنان ایرانی سالی دو میلیارد دلار خرج لوازم آرایشی می کنند. همچنین رییس سازمان غذا و دارو می گوید ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی را در دنیا دارد.

كد خبر : ۵۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مسئله مهم پس از ازدواج، اشتغال و مسکن است.

كد خبر : ۵۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


سعید نصر برای سال‌ها خلبان پروازهای رهبر انقلاب بوده و طی یک سفر با ایشان، در مورد مسئله ورود زن به هواپیمایی به عنوان خلبان سوال می‌کند که آقا پاسخ می‌دهند که منعی ندارد.

كد خبر : ۵۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


"توماس اردبرینک" خبرنگار نیویورک‌تایمز داستان عاشق شدنش در تهران و ازدواجش را با "نیوشا توکلیان" می‌گوید: "همه‌اش در یک بیابان در وسط ایران شروع شد. من یک ژورنالیست جوان بودم و عاشق نیوشا شدم، یک عکاس ایرانی، و تصمیم گرفتم به تهران نقل مکان کنم.

كد خبر : ۵۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳


کارشناسان حوزه اجتماعی عوامل زیادی را به عنوان دلایل تغییر ذائقه و سبک زندگی مردم برمی‌شمرند اما یکی از مهمترین آنها بحث اشتغال زنان است. بحثی که طی سالیان اخیر نظریه های زیادی را به خود معطوف کرده و بعضا حتی چالش های گوناگونی را نیز به بار آورده است.

كد خبر : ۵۲۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


مدیر کل اطلاعات و آمار جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال تعداد افراد مجرد قطعی بالای ۵۰ سال را ۱۵۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: یک میلیون و۳۰۰ هزار فرد بالای سن متعارف نیز در کشور هرگز ازدواج نکرده اند.

كد خبر : ۵۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶


اهالی بلوار لادن مشهد اوایل بامداد روز یکشنبه 13 اردیبهشت ماه با صحنه‌ای عجیب روبه‌رو شدند. آنها زن جوانی را دیدند با پوشش بسیار نامناسب و در حالی که رفتارش عادی به نظر نمی‌رسید در حال قدم زدن بود.

كد خبر : ۵۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷


وقتی ساواک طیبه را دستگیر و به دست هایش دستبند زده بودند، گفته بود: مرا بکشید ولی چادرم را برندارید.
كد خبر : ۵۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


معاون شوراي فرهنگي اجتماعي زنان با بيان اينکه با توجه به مشکلات حوزه زنان افزايش تعداد نمايندگان زن مجلس بسيار خوب است، گفت: در سهميه‌بندي جنسيتي به شايستگي افراد توجه نمي‌شود و زناني بايد حضور داشته باشند که توانمندي آن را دارند.

كد خبر : ۵۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹


حالا این گل پسر ما گیریم ازدواج کرد، اما کجاست شغل؟؟؟کجاست درآمد؟؟؟...خب دختر مردم به یک امیدی وارد خانه بخت می شود و اگر ببیند اوضاع خوب نیست و ماندن در خانه پدرش به نفع او است طلاق می گیرد..

كد خبر : ۵۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰


متأسفانه ما بعد از سه سال که مقام معظم رهبری بابت ‌کاهش رشد جمعیت مکرر تذکر دادند، هنوز در خانه‌های بهداشت، بهورزان یا کارمندانی را داریم که به‌دنبال کمتر کردن بچه‌های خانواده‌ها هستند و این مسئله اصلاً از ذهن ‌شان پاک نشده است.

كد خبر : ۵۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


محاکمه نفر دوم منافقین در فرانسه شوک سختی به مهره‌های نفاق وارد ساخته است.

كد خبر : ۵۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


مردي ۲۷ساله ام، ۵سال است ازدواج کرده ام، همسرم نمي تواند بچه دار شود ولي خودم سالم هستم. لطفا راهنمايي کنيد.

كد خبر : ۵۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


اگر تعدد زوجات خوب است پس چرا پیامبرصلى الله علیه وآله و حضرت على‏علیه السلام در زمان خدیجه و حضرت زهراعلیها السلام همسر دیگرى اختیار نکردند؟ آیا حکم جواز چندهمسرى، با توجه به مخالفت خانم‏ها، با فطرى بودن احکام اسلام سازگار است؟

كد خبر : ۵۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲


طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، 23 درصد مردم کشور از مشکلات جدی سلامت روان رنج می برند که شایع ترین اختلالات روان در کشور نیز استرس، اضطراب و افسردگی است.

كد خبر : ۵۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


زن جوان زمانیکه دید شوهرش منشی شرکتش را عوض نمی‌کند راهی دادگاه خانواده شد.

كد خبر : ۵۳۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


مسئله خانواده، مسئله بسيار مهمي است؛ پايه اصلي در جامعه است، سلول اصلي در جامعه است.

كد خبر : ۵۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


دنیای امروز، زنان زیادی را به‌عنوان ستاره‌هایی درخشانی در دل خود جا داده است. سوپراستارهایی که گوی سبقت را از مردان ربوده اند و با فتح منظومه قدرت در کشورشان، عملاً جامعه را متقاعد کرده اند که در سياست توانمند هستند! زنان سیاستمداری این روزها در اروپا و آمریکا شمالی، حکمرانی مي‌کنند و تعدادی از آنها خوشبختانه آن‌قدر موفق و قوی هستند که شهروندان کشورشان زبان به ستایش آنها گشوده‌اند.

كد خبر : ۵۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


یک مشاور خانواده گفت: سازگاری و آستانه تحمل زنان امروز کمتر شده است.

كد خبر : ۵۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸


عاشق شدن هم اصول و قواعد و خطوط قرمزی دارد. در این مقاله با خطوط قرمز عاشقی آشنا شوید.

كد خبر : ۵۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس سایبری کشور از شناسایی و دستگیری گرداننده یک سایت غیر‌قانونی همسریابی خبر داد

كد خبر : ۵۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


امیرالمومنین(علیه السلام) می‌فرمایند: برای هر کسی مقدار خاصی روزی مشخص شده (که البته راه‌هایی برای افزایش اون هست) و اگه کسی بخواد از راه حرام به روزی بیش‌تری برسه، به همون مقدار از حلالش کم می‌شه.

كد خبر : ۵۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


عشق اینترنتی دختر جوان و پسر جواهر‌فروش، به قتل برادر دختر انجامید. این پسر صبح دیروز، وقتی در جایگاه متهم حاضر شد، اتهام قتل را قبول و انگیزه‌اش از این جنایت را آزارهای برادر دختر مورد علاقه‌اش نسبت به او، عنوان کرد.

كد خبر : ۵۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰


طلاق عاطفی به سردی رابطه میان زن و شوهر گفته می‌شود که در این رابطه، ضعف ارتباط عاطفی زن و شوهر منجر می‌شود به سردی تمامی روابطی که یک زوج می‌توانند با هم داشته باشند، مانند رابطه روحی، جسمی، عاطفی و حتی گفتاری.

كد خبر : ۵۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


افزایش آمار طلاق، فوت همسر،کاهش سن بیوه شدن و. .. ،از جمله دلایلی است که باعث افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار شده و افزایش نرخ بیکاری زنان بر مشکلات و آسیب این قشر افزوده است.

كد خبر : ۵۳۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


از امام صادق عليه السلام شنيدم كه مى‏ فرمود: كسى كه با قصد ثروت و دارايى زنى با او ازدواج كند خداوند متعال او را درمانده آن دارايى خواهد كرد.»

كد خبر : ۵۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


استحکام عقیده‌ و توجه به عدم استماع صوت قرآن زنان توسط نامحرم، «هاجر مهرعلیان» را بر آن داشت تا در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن، تقاضای خروج مخاطبان آقا را از سالن مسابقات داشته باشد.

كد خبر : ۵۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


اگر بگوییم برخی از دختران و زنان به نوعی وابسته لوازم آرایشی خود هستند، شاید سخنی به گزاف نگفته باشیم؛ این دسته از زنان محال است جایی بروند و آرایش را فراموش کنند!

كد خبر : ۵۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


اشتغال زنان باعث افزایش چشم و هم چشمی در خانواده ها و تحمیل هزینه های سنگین به خانواده شده که این امر باعث می شود…

كد خبر : ۵۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


با وجود افزایش سن ازدواج، هم‌چنان بیش‌ترین میزان ازدواج متعلق به دختران ۲۴-۲۰ ساله و پسران ۲۹-۲۵ ساله است.

كد خبر : ۵۳۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی و اجتماعی گفت: متاسفانه پس از طلاق در بین زنان، فقط 10 درصد آنان به ازدواج مجدد روی می آورند.

كد خبر : ۵۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


ارزش‌های فرهنگی سهم معناداری در پیش‌بینی تمام ملاک‌های انتخاب همسر زنان به‌استثنای ملاک ثبات هیجانی و پختگی عاطفی دارند. بیشترین ضریب تعیین مربوط به ملاک‌های آینده مالی خوب، تحصیلات و هوش، موقعیت اجتماعی خوب و نداشتن رابطه جنسی قبلی است.

كد خبر : ۵۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷


کارشناس برنامه‌های فرهنگی صداوسیما گفت: در حال حاضر 6 میلیون پسر و 5 میلیون دختر مجرد در کشور داریم.

كد خبر : ۵۴۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم، گفت: با همکاری همه دستگاه ها در زمینه های همسریابی، کاهش طلاق و تحکیم خانواده برنامه ریزی شده است.

كد خبر : ۵۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹


شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند.

كد خبر : ۵۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


توصیه همسر شهید به تیم مذاکره کننده هسته ای:«ببینند حضرت آقا چه می گوید، در جهت و خطی که ایشان می گویند قدم بردارید. نه جلوتر، نه عقب تر»

كد خبر : ۵۴۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰


مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: از ۵۲ هزار متقاضی دریافت وام ازدواج، فقط ۴۴ هزار نفر وام دریافت کردند و حدود ۸ هزار نفر در صف انتظار قرار دارند.

كد خبر : ۵۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


طلاق؛ منفورترین حلال خداست. حلالی که باید به عنوان آخرین راه پیش روی زن و مرد متاهل قرار بگیرد اما این روزها اخبار خوشی از این حلال منفور به گوش نمی رسد.

كد خبر : ۵۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


افرادی که افسردگی در آنها وجود دارد قبل از اقدام به ازدواج نزد مشاور بروند.

كد خبر : ۵۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲


اگر سری به متخصصان زنان و زایمان و مراکز درمان ناباروری بزنید یا نگاهی به اطرافیانتان بیندازید، حتما زوج‌هایی را می‌بینید که از نداشتن فرزند و مشکل ناباروری رنج می‌برند.

كد خبر : ۵۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


عدم پذیرش مردان جهت ازدواج با زن مطلقه، علل عاطفی شکست در ازدواج و عدم روحیه مناسب برای آغاز زندگی جدید از مهم‌ترین عوامل ازدواج نکردن زنان مطلقه است.

كد خبر : ۵۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: ازدواج اولی‌ها،‌کمک هزینه یک ماه حقوق خود را براساس میانگین حقوق و مزایای 2 سال قبل از ازدواج به طور بلاعوض را از تامین اجتماعی دریافت می‌کنند.

كد خبر : ۵۴۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله، به برخی از راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه اشاره کرد.

كد خبر : ۵۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


برنامه های ماهواره‌ای در تغییر الگوی حجاب زن مسلمان ایرانی، نقش مهمی دارند که این امر باید توسط خانواده ها کنترل و پیشگیری شود.

كد خبر : ۵۴۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶


از پله‌های دادگاه بالا می‌روند، تصمیم سختی برای آینده خود گرفته‌اند، سعید و زهره سر ناسازگاری را با هم پیش گرفته‌اند.

كد خبر : ۵۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


دلایل تأخیر در ازدواج جوانان در برنامه پایش مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

كد خبر : ۵۴۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


پسر کم سواد در سایت‌های همسریابی به اغفال دختران و زنان ساده‌لوح می‌پرداخت و به کلاهبرداری‌های میلیونی دست می‌زد.

كد خبر : ۵۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹


رئیس دانشگاه الزهرا گفت: راحت‌طلبی زنان باعث کاهش فرزندآوری شده است.

كد خبر : ۵۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۰


در جامعه امروزی، متاسفانه اینکه یک زن یا دختر مانتویی بدحجاب باشد چندان عجیب نیست، اما حساسیتها زمانی برانگیخته می‌شود که طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که موج بدحجابی‌ها، به جامعه دختران و زنان چادری رسیده است.

كد خبر : ۵۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳


همسر شهید مجید شهریاری گفت: خیلی اوقات صبح‌های جمعه با اینکه بُعد مسافت هم داشتیم، دکتر مقید بود نماز صبح جمعه را در امام‌زاده صالح(ع) تجریش به‌جماعت اقامه کند.

كد خبر : ۵۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


طرح موضوع ورود زنان در ورزشگاه ها،اظهارنظرهایی خارج از چارچوب مصالح عمومی و عرف مذهبی است که جز حاشیه‌سازی و درگیر شدن دولت در موضوعات کم اهمیت و البته بی سرانجام، نتیجه دیگری در پی ندارد.

كد خبر : ۵۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


مینو اصلانی در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه‌ها و اصرار مسئولان در این زمینه، اظهار داشت: هنوز هیچ‌کس نمی‌داند چرا موضوع پیش پا افتاده‌ای مانند حضور زنان در ورزشگاه‌ها به این میزان مهم شده است. مگر دغدغه امروز جامعه این است.

كد خبر : ۵۵۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


خشونت خانوادگی علیه زنان ودختران در سایه ضعف حمایت های قانونی از این قشر در عربستان سعودی روز به روز گسترش می یابد.

كد خبر : ۵۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با اشاره به نقش مهم زنان در جامعه گفت: توانمندسازی زنان ، توانمندسازی بشریت است.

كد خبر : ۵۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه به دلیل عدم تخصیص اعتبار به‌صورت متمرکز و حتی غیرمتمرکز به حوزه زنان هیچ‌کدام از طرح‌های این حوزه ضمانت اجرایی ندارد.

كد خبر : ۵۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


حضانت را نباید با ولایت یا حتی تربیت یکی دانست؛ ولایت به معنای قدرت و اختیاری است که قانون برای اداره امور کودک به پدر و جد پدری می‌دهد تا براساس مصلحت کودک عمل کنند.

كد خبر : ۵۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


لجبازی و یکدندگی خصوصیتی آزاردهنده است که می تواند از کودکی همراه انسان باشد و در بزرگسالی نه تنها خانواده و دوستان را آزار دهد، بلکه زندگی مشترک را هم با مشکل جدی مواجه سازد.

كد خبر : ۵۵۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۵


معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سامانه همسان گزینی می تواند سالانه سبب ۱۰۰هزار ازدواج شود گفت: این سامانه دختران و پسران را به هم معرفی نکرده بلکه شبکه معتمدین ازدواج است.

كد خبر : ۵۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه طرح افزایش مرخصی زایمان زنان 74 هزار زن اخراجی از کار داشته است، گفت: این نشان می‌دهد که طرح مذکور همه‌جانبه نبوده است.

كد خبر : ۵۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۶


زیباخواهی و آرایشگری، بیش از آنچه در فطرت مردان وجود دارد، در نهاد و سرشت زنان نهفته و با خمیره ایشان عجین است، از این رو، دستورات اسلام نیز مطابق و همگام با نهاد و سرشت آنان تنظیم شده است.

كد خبر : ۵۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


چنانچه پرچمداران عرصه فرهنگ نتوانند طی سالیان آتی با برنامه‌ریزی مناسب، فکری به حال حجاب زنان جامعه اسلامی نمایند، نه تنها وضعیت حجاب از این هم بدتر خواهد شد، بلکه دیگر نه از حرمت چادر چیزی باقی خواهند ماند و نه از حیای زن ایرانی!

كد خبر : ۵۵۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان گفت: در حال حاضر با وجود جوانان متدین و دانشگاه‌های اسلامی در سطح کشور، وضعیت ظاهری دانشگاه‌ها در حد ایده‌آلی قرار ندارد.

كد خبر : ۵۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالبه زنان حضورشان در ورزشگاه به عنوان یک ورزشکار است نه تماشاچی، گفت:دغدغه امروز زنان ما تأمین سند امنیت زنان است.

كد خبر : ۵۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


بحث برسر بایدها و نبایدهای اشتغال بانوان، مزایا و معایب اشتغال بانوان و حتی نوع اشتغال آنان بین جامعه شناسان بازاری گرم دارد. به هر حال همیشه نمی‌توان نیمه خالی لیوان را دید و قطعا این حضور اجتماعی برای زنان با برنامه‌‌ریزی دقیق می‌تواند مزایایی را به همراه داشته باشد.

كد خبر : ۵۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


کارشناس امور زنان و خانواده گفت: معاون رئیس‌جمهور در بیانیه خود به چه کسی و از چه چیزی شکایت دارد؟ در حقیقت این بیانیه سرپوشی بر روی ناکارآمدی آنها در حوزه زنان است.

كد خبر : ۵۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱


يکی ديگر از کارکردهای مثبت شبکه های خويشاوندی مجازی، فراهم شدن ارتباطات و تعاملات بسيار با افراد فاميلی است که قبلا به دليل محدوديت زمانی و مکانی امکان ارتباط و تعامل با آنها هموار نبود يا افرادی از فاميل که معمولاً تنها تعامل با آنها در حد ديد و بازديد عيد و مراسم محدود شده بود.

كد خبر : ۵۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


نادیده گرفتن خطوط قرمز در حالی که دستگاه های نظارتی به خصوص وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی نظارتی ندارند

كد خبر : ۵۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۲


برای تازه عروس ها این که همسرشان روز به روز عاشق تر شود، موضوع بی اهمیتی نیست. آن ها دوست دارند با تک تک حرف ها و رفتارهای شان یک قدم به همسرشان نزدیک تر شوند اما همیشه ماجرا این طور پیش نمی رود. گاهی هر قدم رو به جلوی زن، مرد را ده ها قدم به عقب می راند.

كد خبر : ۵۶۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳


«افرادی که تن به ازدواج سفید می دهند، افرادی دارای اعتماد به نفس پایین، وابسته، مسوولیت گریز، کم مهارت و اغلب فاقد شجاعت اجتماعی هستند.»

كد خبر : ۵۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


یک متخصص روانشناسی گفت: وضعیت اقتصادی جوانان و نداشتن کار مناسب و درآمد کافی برای شروع یک زندگی سبب می‌شود جوانان اعتماد بنفس لازم را برای ازدواج نداشته باشند و ترجیح دهند بعد از به دست آوردن استقلال مالی قدم در این راه بگذارد.

كد خبر : ۵۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


یک جامعه شناس گفت: یکی از خلاءهای اصلی در روابط خانوادگی، نبود آموزش مهارت‌های زندگی با توجه به زندگی نوین و تغییرات زندگی شهری است.

كد خبر : ۵۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۷


رهبرانقلاب «اقتدار» را از عوامل استقلال دستگاه قضایی برشمردند و بیان داشتند: اقتدار طلبی قوه قضاییه، قدرت طلبی متعارف سیاسی و جناحی نیست بلکه به معنای قاطعیت و ایستادگی بر سر حرف حق است.

كد خبر : ۵۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


از دیدگاه اسلام حجاب سبب تحکیم روابط افراد خانواده و برقراری صمیمیت و همچنین موجب سلامتی اجتماع می گردد و آرامش روانی در برابر هیجانات و التهابات بنیان کن ایجاد می کند. حجاب و نقش آن در استحکام پیوند خانوادگی از جمله اهداف متعالی اسلام است که بایستی در کانون خانواده ایجاد شود.

كد خبر : ۵۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


یک کارشناس فرهنگی، خانواده را بهترین راهکار برای مقابله با هجمه های فرهنگی عنوان کرد و گفت: اگر هر خانواده ای بتواند فرزندان خود را در مقابل هجمه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دشمن حفظ کند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

كد خبر : ۵۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


عامل اسیدپاشی به مادر و دختر ۸ ساله در کوهدشت تصور می‌کرد زن برادرش عامل اصلی طلاق وی از همسرش است. این مرد کینه‌جو در حالی که ظرف اسیدی در دست داشت، مخفیانه وارد خانه برادرش شد و به جنایتی اسیدی دست زد.

كد خبر : ۵۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


یک استاد دانشگاه "ازدواج زودهنگام" را از پیامدهای اصلی محرومیت‌های تحصیلی دختران و از مهم‌ترین دلایل فحشا، روسپیگری، اعتیاد، ترک تحصیل و... در بین زنان و دختران دانست و وضعیت اشتغال و تحصیل زنان و دختران در جامعه و سیاست‌های کلان جامعه در این خصوص را تشریح کرد.

كد خبر : ۵۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


آیا به راستی حضور بانوان در فضای غیراخلاقی ورزشگاه‌ها خواست اکثریت قریب به اتفاق زنان ایرانی است؟ اگر به حوزه ورزشی هم نگاه کنیم آیا می‌توانیم بگوییم حضور زنان در ورزشگاه‌ها اولویت اصلی به حساب می‌آید؟

كد خبر : ۵۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: زنان بدلیل تفاوت های جسمی و روحی و گرایش بیشتر به زیبا جلوه کردن، بیشتر در معرض تجمل گرایی قرار دارند.

كد خبر : ۵۶۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


روستاهایی که طلاب و مبلغان ما از سر زدن به آنها خودداری می‌کنند، مورد طمع وهابیون واقع می‌شوند. فکر نکنید که طلاب وهابی فقط در مناطق مرزی مثل سیستان و بلوچستان و کردستان فعال هستند، به هیچ وجه این طور نیست. طمع آنها به 30 کیلومتری تهران رسیده است.

كد خبر : ۵۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


اعلام رسمی سازمان بهزیستی مبنی بر رشد چشمگیر شمار زنان سرپرست خانوار زنگ خطر آسیبی اجتماعی را به صدا درآورد؛ موضوعی که برخی کارشناسان و مسوولان را به فکر ارایه ی راهکاری مناسب برای گریز از زنانه شدن فقر واداشته است

كد خبر : ۵۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


دیگر خوشحالی همیشگی در چهره اش دیده نمی شود، دو ماه از طلاقش می گذرد اما چهره اش نشان می دهد که روزهای سختی را گذرانده. انگار همین دیروز بود که خبر ازدواجش را به من می داد و می گفت که چقد خوشحال است.

كد خبر : ۵۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱


یک کارشناس حوزه زنان گفت: اگر به زنان در اجتماع ظلم نشود و بانوان آرامش روانی داشته باشند یقینا کل جامعه از این موضوع سود برده و به تعالی می رسد.

كد خبر : ۵۷۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


روزی از روزها ماه مبارک رمضان بود وطبق معمول عباس صبح قبل از رفتن به محل کار به خانه ما آمد، چهره‌اش را غم و اندوه پوشانده بود و ناراحت به نظر می‌رسید. وقتی دلیل آن را جویا شدم، با افسردگی گفت: نمی‌دانم چه کار کنم؟ به من دستور داده‌اند که امروز را روزه نگیرم!

كد خبر : ۵۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


رئیس سابق سازمان بهزیستی پارسال در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که متوسط سن دختران فراری کاهش یافته است؛ حالا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با پذیرش جدی بودن موضوع فرار دختران از خانه، از راه‌اندازی مرکزی برای پذیرش و نگهداری از این دختران در تهران خبر داده است.

كد خبر : ۵۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


مسئول سازمان مردم‌نهاد خیریه آبشار عاطفه‌های امام رضا (ع) لرستان گفت: درماه مبارک رمضان 2 تن برنج از طرف سازمان آبشار عاطفه های امام رضا(ع) کشور اهداء شد و در بین نمایندگی آبشار عاطفه ها ی شهرستانهای استان توزیع شد.

كد خبر : ۵۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


سردبیر نشریه علمی پاسخ توجه بیشتر مراکز تاثیرگذار به ویژه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای فرهنگ سازی در زمینه رشد جمعیت را خواستار شد.

كد خبر : ۵۷۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


یک مشاور خانواده با اشاره به راهکارهای انتخاب درست و پیامدهای انتخاب نادرست در ازدواج گفت: یک انسان با انتخاب صحیح می‌تواند در نهایت به سکون و آرامش مورد نظر قرآن دست پیدا کند.

كد خبر : ۵۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


از طرفی هرچند در گفتمان نیمه‌سنتی خواستگاری اهمیتش کم و دکانش بی‌رونق شده است، و هرچند روابط پیش از ازدواج در این رویکرد شکل‌گرفته است، همچنان هم‌راستا با گفتمان سنتی، فرزندان در این الگو نیز سنت و نماینده آن، خانواده، را ارج می‌نهند و اگر با گذر زمان اندک خال عیبی بر آنان می‌بینند، با درایت خویش مرتفع و تعدیلش می‌کنند، بی‌آنکه در این میان نه خانواده آسیب ببیند و نه سنت قوتش تضعیف شود.

كد خبر : ۵۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


یک کارآفرین نمونه کشور درباره موضوع سکوت در خانواده‌ها می‌گوید: سکوت شاید در بسیاری از فضاها مقدس است اما در فضای خانواده ، پلیدی است و شگون ندارد و نگران کننده است.

كد خبر : ۵۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴


در زمان خلیفه دوم، زنی در شش‌ماهگی کودکی به‌دنیا آورد و شوهرش نزد خلیفه آمد و شکایت کرد که همسر من شش ماه پس از عروسى با من، بچه آورده است؛ زن نیز پذیرفت. همگان به زن و رابطه پیش از ازدواج او شک کردند و خلیفه دستور داد سنگسارش کنند.

كد خبر : ۵۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


مسئله این‌جاست که عموماً رسانه‌ها و به‌تبع آن برنامه ماه عسل نیز در مصاحبه‌ با زنانی که در شغل‌های عجیب و سخت مشغول به کارند، این مسئله را چنان بازنمایی می‌کنند که گویی این زنان از سر تفریح، خودی نشان‌دادن و یا مقابله با مردان و نمایش توانمندی‌های خود به سراغ این کار رفته‌اند.

كد خبر : ۵۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


پدیده تلخ و رایج طلاق افزون بر اینکه معلول چندین آسیب اجتماعی است، به خودی خود ماهیت علت شدن در چرخه آسیب های اجتماعی دیگر را نیز دارد.

كد خبر : ۵۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


كد خبر : ۵۷۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶


یک کارشناس اجتماعی می گوید:  90 درصد مردم که با هم زندگی می کنند طلاق عاطفی در آنها اتفاق می افتد و متاسفانه در کشور ما هر یک ساعت 18 طلاق رخ می دهد

 که علت آن را می توان  ماهواره دانست.

كد خبر : ۵۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶


بانوی طلبه آفریقایی از کشور ساحل عاج مدیر واستاد مدرسه عالی معارف اسلامی این کشور می باشد که تحصیلات خود را در رشته علوم قرآنی و حدیث در قم و گرگان گذارنده است.

كد خبر : ۵۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰


تحمل سختی‌ها برای رضای خدا و شناخت حضرت زهرا(س) بود که در مکزیک توانستم با تأسی از ایشان راه اسلامی را ادامه دهم و سختی‌ها را تحمل کنم، سختی‌هایی چون نگاه و خنده مردم به خاطر حجابم و یا اخراج از محل کارم.

كد خبر : ۵۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


براساس اعلام مرکز آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور، واقعه ازدواج در سه ماهه نخست سال جاری 9،7 درصد و آمار طلاق 17،5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

كد خبر : ۵۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


فکر نکنید ما بی‌خیال از کنار بدحجاب‌ها عبور می‌کنیم. حرص می‌خورم یاد لحظاتی می‌افتم که پسرم با دیدن بدحجابی غیرتی می‌شد. در این سال‌ها با حیا زندگی کردیم و حرف نزدیم اما با مهربانی بنویس «خون پسرم برای حجاب و غیرت به زمین ریخته شده است.»

كد خبر : ۵۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


هميشه همه جا شنيده‌ايم كه آقا بايد به خواستگاري خانم برود و خانم‌ها نبايد در اين مورد پيش‌دستي كنند ولي واقعا اين تفكرات چقدر درست است؟ آيا به راستي يك خانم نمي‌تواند از يك آقا خواستگاری کند؟

كد خبر : ۵۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


مدرس حوزه و دانشگاه گفت: با رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان و به ویژه بانوان در زمینه حفظ حجاب، جامعه از بسیاری خطرات حفظ خواهد شد و مهم​تر از همه اینکه با حفظ حجاب، کیان خانواده به عنوان اصلی​ترین نهاد اجتماع، در معرض خطر قرار نمی​گیرد.

كد خبر : ۵۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


دوازده نفر از نمایندگان طی نامه‌ای از رئیس جمهور درخواست کردند با تمهیداتی شرایطی را برای وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان ایجاد کند و فراهم کردن تسهیلات اشتغال برای آینده جوانان را مورد توجه قرار دهد.

كد خبر : ۵۷۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


در یکی از کوچه ‌پس کوچه‌های محله طبرسی دوم مشهد، خانواده‌ای چهار نفره زندگی می‌کنند که مادر خانواده با وجود اینکه هنوز ۲۵ سال دارد اما با عشق و علاقه‌ای که به زندگی‌اش دارد، دست و پای همسرش هم شده است.

كد خبر : ۵۷۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲


متاسفانه برخلاف تاکید و سفارش دین اسلام افزایش مهریه در جامعه ما رونق زیادی پیدا کرده است و جالب اینکه این افزایش در تمام طبقات اقتصادی از طبقات پائین گرفته تا متوسط و بالا یک روند صعودی دارد.

كد خبر : ۵۷۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده در دولت دهم با بیان اینکه اعتقادی به زنانه شدن فقر ندارم در عین حال گفت: البته تاثیراتی که زنان از کاهش درآمد و تبعیض در بازار کار می‌پذیرند به مراتب بیشتر از مردان است.

كد خبر : ۵۷۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


5 ساله بود که ساقی پدر می شود.پدری که اعتیاد به تریاک داشت و مریم 5 ساله هم برایش از عوها تریاک می گرفت و هم بساط فراهم می کرد.به شفاف می گوید: آنقدر پای بساط پدر نشسته بود که به بوی تریاک اعتیاد پیدا کرده بود...

كد خبر : ۵۷۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴


رئیس دانشکده حضرت زینب(س) گفت: موضوع حجاب مسئله‌ای تک عاملی نیست و یکی از عوامل مهم بیدحجابی در جامعه ما تغییر ذائقه آقایان در انتخاب دختران برای ازدواج است.

كد خبر : ۵۷۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


مدیر گروه مطالعات زنان دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه متأسفانه خانواده‌ها نسبت به فرزندان ازدواج‌کرده خود بی‌تفاوت شد‌ند، راهکار جلوگیری از ایجاد زمزمه‌های طلاق توافقی بین همسران را مطرح کرد.

كد خبر : ۵۷۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


نامزد بودم بعد از اینکه نامزدی‌ام را به هم زدم این کار را کرد. از اول می‌گفتم ما به هم نمی‌خوریم اصرار کردند نامزد کنید

كد خبر : ۵۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


بیشتر افراد وقت زیادی را صرف می کنند تا بتوانند «فرد ایده آل» خود را پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید توصیه می کنیم با چشمانی باز پیش روی تان را نگاه کنید.

كد خبر : ۵۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


ساعت يادگيري كمتر در طول روز، براي كودكاني كه صبحانه نمي‌خورند. محققان مي‌گويند حاصل گرسنگي براي كودكان، كم شدن قدرت يادگيري، مشكلات رفتاري و بروز خشم است؛ پس براي جلوگيري از همه اين مشكلات، كودك‌تان را تنها يك‌ربع زودتر از خواب بيدار كنيد و هر روز قبل از مدرسه رفتن او را پاي ميز صبحانه بنشانيد.

كد خبر : ۵۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


پدیده مدگرایی در عصر حاضر از سوی بسیاری از جوانان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد این نسل مدهای غربی را شیک‌پوششی می‌دانند.

كد خبر : ۵۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


افزایش تمایل برخی زنان و دختران به زندگی مجردی در طول سال های اخیر به دلیل زیر سوال بردن نهاد خانواده و مغایرت با ارزش های فرهنگی و اجتماعی چندان مورد پذیرش عرف جامعه نیست.

كد خبر : ۵۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


وقتی این روحیه و این ویژگی‌ها در دختران جوان ما غلبه کند و تداوم یابد، پس از گسست پیوند‌های زناشویی و طلاق هم غالب آن‌ها نه احساس رضایت و خوشی دارند، نه فرصتی برای ازدواج و روابط عاطفی رسمی پیش روی خود می‌بینند.

كد خبر : ۵۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰


کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت مردی را که برای تامین هزینه مواد مخدر، یک زن ۳۹ ساله را مقابل چشمان فرزندانش به قتل رسانده بود، دستگیر کردند.

كد خبر : ۵۸۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که به ازای هر ۴/۴ ازدواج، یک مورد به طلاق می انجامد افزود: حدود ۵۰ درصد از طلاق‌ها در جامعه طی ۵ سال نخست ازدواج اتفاق می‌افتد.

كد خبر : ۵۸۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


چه رخ داد که غرب، برای جهان نسخه منحوس تنظیم خانواده را پیچید. برای فهم این قضیه می بایست به واقعه اجتماعی بزرگی که در اوایل نیمه دوم قرن بیستم از آمریکا شروع شد و مانند طوفانی مخرب تمام کشورهای صنعتی را درنوردید، اشاره کرد و آن نیست مگر فاجعه انقلاب جنسی.

كد خبر : ۵۸۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


سیلاب یکشنبه هفته گذشته در منطقه کن سولقان یکی از حوادثی بود که شاید با اطلاع رسانی‌ها و هشدارها می‌شد تلفات این حادثه را کم کرد اما متأسفانه کوتاهی‌ها باعث شد که مادری با گذشت 9 روز از وقوع سیلاب هنوز چشم به راه آمدن پسرش باشد.

كد خبر : ۵۸۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


پیامبر صلی الله علیه و آله در بیست (یا پانزده) سالگی همراه عموهای خود در چهارمین جنگ از جنگ های فجار شرکت کرد. این نبرد بین طایفه قریش و قبیله هوازن واقع شد.

كد خبر : ۵۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


امروز امواج ماهواره بدون کنترل وارد خانه‌های ایرانیان شده و بسیاری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی را حذف کرده و ناهنجاری‌های مد نظر غرب را درخانواده‌های ایرانی جایگزین می‌کند که مدیران فرهنگی باید با راهکارهای اصولی دراین عرصه وارد عمل شوند.

كد خبر : ۵۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


هفتصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده برگزار شد و در این جلسه مصوب شد مشکلات زنان سرپرست خانوار و بیمه زنان خانه‌دار توسط شورا پیگیری شود.

كد خبر : ۵۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


خانواده مظفر از شش برادر حاضر در عملیات مرصاد، سه شهید را تقدیم انقلاب کردند تا برگ زرین دیگری از کتاب فرزندان خمینی رقم بخورد.

كد خبر : ۵۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


مگر ازدواج هم می‌تواند آسان باشد؟ آن هم به آسانی آب خوردن؟!

كد خبر : ۵۸۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


در یادداشت پیش‌رو از واقعیاتی علمی درخصوص آنچه «تنظیم خانواده» خوانده می‌شود، پرده برخواهیم داشت که نگاه شما را تغییر می‌دهد. با ما همراه باشید با چند نکته درباره‌ عملکرد وزارت بهداشت در حوزه جمعیت و باروری که پیش از این نمی‌دانستید!

كد خبر : ۵۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


چیزی که در این مدت مشخص است این است که مولاوردی در شعار و صحبت کردن و وعده دادن هم‌جهت با خواسته‌های زنان بوده است اما در عمل مسیر مشخصی را طی نکرده اند که قابل ارزیابی باشد.

كد خبر : ۵۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


یک دکترای مدرسی معارف اسلامی گفت: محبت والدین یکی از راههای تقویت عزت نفس در کودکان است اما متاسفانه در زندگی امروزه بسیار کم رنگ شده است و والدین صرفا با تهیه ی لوازم بازی کودکانه سعی در پر کردن این نیاز مهم هستند.

كد خبر : ۵۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰


معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: شرایط فرزندخواندگی تسهیل شده است و از این پس خانواده‌های دارای فرزند نیز می‌توانند فرزندخوانده بپذیرند.

كد خبر : ۵۹۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


یک روانشناس گفت: آرایش غلیظ به عنوان یک اهرمی برای جبران عقده‌های روانی برخی از بانوان به کار برده می‌شود ابتدا تسکین دهنده حس دیده نشدن و سپس عادت و در نهایت به وابستگی شدید این گروه به مواد آرایشی تبدیل می‌شود.

كد خبر : ۵۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: نام‌گذاری اماکن مهم و پروژه‌های استانی و ملی لرستان به نام شهدا پیگیری و اجرایی شود.

كد خبر : ۵۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲


گسترش تبلیغات اینترنتی برای انجام جراحی‌های زیبایی و حتی تاتوی چشم و پوست جاهای مختلف بدن، ارائه تاتوهای سه بعدی و ... نشان دهنده اوج این حماقت در زیباتر شدن است، آیا کسی که سعی دارد با خالکوبی قلب، ستاره، ابتدای اسم فرد مورد علاقه خود در سفیدی چشمش، زیبا و متفاوت باشد؛ فردی عاقلی است و باید او را انسانی سالم پنداشت!؟

كد خبر : ۵۹۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


کار آفرین نمونه لرستانی؛ رمز موفقیت من در درجه اول توکل و امید به خدا ونگاه مثبتم به زندگی و در درجه دوم صبوری و پشتکار زیاد بوده است.

كد خبر : ۵۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳


حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۵۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


نماینده ولی فقیه در تیپ 57 ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگر بانوان می خواهند عاشق و پایبند به خانواده باشند و مشکل ازدواج را حل کنند تنها راه حل این است که حجاب و عفاف را سرلوحه زندگیشان قراربدهند.

كد خبر : ۵۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در فراخوانی از مادرانی که به دلیل اجرای افزایش قانون مرخصی زایمان از کار اخراج شده‌اند، دعوت کرد تا مدارک خود را به این شورا ارسال کنند.

كد خبر : ۵۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


شهید صارمی با ایفای رسالت خود در عرصه خبرنگاری ‌برگی زرین در تاریخ تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رساند و به‌ افتخار این شهید والامقام این روز برای همیشه تاریخ به یادگار می‌ماند.

كد خبر : ۵۹۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷


خبرنگاری از آن شغل‌هایی است که اگر یکی از اعضای خانواده هم مشغولش باشد همگی درگیرش می‌شوند چه برسد به اینکه دو عضو اصلی خانواده هر دو مشغول دنیای خبر و خبرنگاری باشند.

كد خبر : ۵۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


کارشناس ارشد روانشناسی گفت: وجود باورهایی مانند کراهت طلاق در خانواده، ترس از تنهایی، ترس از دست دادن فرزندان، ترس از بی‌احترامی جامعه یا حتی امید به بهبود زندگی از جمله موانع فکری بر سر راه طلاق قانونی خواهند بود.

كد خبر : ۵۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


نشانه دیگر اینكه وقتی با فرد خسیس به گردش می‌روید یا در رفت و آمدهای دوران نامزدی هستید، او معمولا كم‌هزینه‌ترین محل‌ها را انتخاب می‌كند و سعی دارد قانع‌تان كند كه این صرفه‌جویی لازم است.

كد خبر : ۵۹۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


اولین عامل شروع هر زندگي مشترك وجود بلوغ جسمي و جنسي و بلوغ عقلي و فكري است و افراد خواهان ازدواج باید به سنی برسند که بتوانند صميميت عاطفي و جنسي را در يك رابطه مبتني بر تعهد تجربه كنند.

كد خبر : ۵۹۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


میرمحمدی گفت: تصمیم گیری بانوان کشور برای استفاده از محصولات داخلی برای منزل از مهمترین اقداماتی است که ازعهده هیچ قشری جز خود بانوان برنمی آید.

كد خبر : ۵۹۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت:۹۸درصد از خانم‌های تازه ازدواج کرده در تهران گوشی موبایل همسر خود را چک می‌کنند و دائما از او می‌پرسند:"کی بهت زنگ زد؟"، "به کی پیامک دادی؟" که این موضوعات متأسفانه یکی از عوامل مهم طلاق در ایران است.

كد خبر : ۵۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹


حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی گفت: راحت طلبی و سست شدن اعتقادات خانواده ها در تربیت فرزندان موجب شده است بیشتر خانواده ها به جای فرزندآوری به فرزند گریزی روی آورند.

كد خبر : ۵۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱


با نگاهی اجمالی و رجوع به دفاتر اسناد کشور با آماری روبرو می‌شویم که زنگ خطری را به صدا در می‌آورد. منحنی رشد بی رویه طلاق و کاهش ازدواج شرایط را برای یک بحران اجتماعی جدی در جامعه فراهم می کند.

كد خبر : ۵۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲


امکان یا عدم‌امکان کاهش یا افزایش میزان مهریه مسئله‌ای است که وکلا و حقوقدانان درباره آن اختلاف نظر دارند اما هیئت عمومی دیوان عدالت اداری رأیی را بر اساس نظر فقهای شورای نگهبان صادر و حداقل تکلیف دادگاه‌ها را مشخص کرده است.

كد خبر : ۶۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


صرف بهترین سال‌های عمر برای ثمربخش‌بودن، نیاز به استفاده از مهارت‌های آموخته‌شده دارد، اما مشکل آن‌جاست که ساختار اشتغال در کشور ما و در بسیاری از دیگر کشورها کورجنس است. در این وضعیت زنان و مسایل خاصی که فقط و فقط به آن‌ها مربوط است، در نظر گرفت نمی‌شود. بارداری از آن جمله است.

كد خبر : ۶۰۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


مدیر کل جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: سالانه 440 هزار فرصت فرزند آوری در کشور از دست می‌رود که 410 هزار فرصت در زنان ازدواج نکرده است و 10 هزار فرصت مربوط به افراد فوت شده و 20 هزار فرصت مربوط به افرادی است که طلاق می‌گیرند.

كد خبر : ۶۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


یک استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه دین گفت: قرآن به صورت تدریجی و در مراحل گوناگون و با نشان دادن نمونه‌ها نحوه کرامت به دختران را نشان داده است و در شش سال ابتدایی بعثت پیامبر اکرم(ص) نگاه جاهلیت مردم آن زمان را مذمت کرده است.

كد خبر : ۶۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


یک استاد دانشگاه گفت: نتخاب‌های احساسی و یا انتخاب هایی که امروزه در شبکه‌های مجازی باب شده است و از شکل دوستی نهایتا به ازدواج ختم می‌شود همه و همه از جمله موارد اختلاف‌زا در بعد از ازدواج محسوب می‌شود .

كد خبر : ۶۰۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان از افزایش آمار طلاق در این استان طی چهار ماه نخست امسال خبر داد.

كد خبر : ۶۰۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


الگوی جوان ایرانی غالبا در سالهای گذشته ائمه معصومین علیهم السلام که از بزرگترین انسانهای هستی هستند بوده ، اما هرچه جلوتر می رویم رنگ و بوی انسانیت که تنها معنای آن رسیدن به کمال است کم شده است.

كد خبر : ۶۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷


«گول نخورید و نجیب بمانید» مدهای که از زیر دست خیاطان غربی بیرون می آیند برای این طراحی می شوندکه به تو بقبولانند که ارزش مندترین سرمایه تو،جذابیت جسمی توست.

كد خبر : ۶۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون "حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست" نشان از تغییرات اساسی و تسهیل شرایط فرزند خواندگی دارد؛ تغییراتی که برخی از آنها جای بحث و بررسی بیشتری را می‌طلبد.

كد خبر : ۶۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


معاون پیشگیری بهزیستی لرستان گفت: کارگروه مشاوره و ازدواج به‌منظور کاهش نرخ طلاق در لرستان آغاز به کار کرد.

كد خبر : ۶۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی بر لزوم آگاهی‌دهی در حوزه آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها تاکید کرد.

كد خبر : ۶۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گردهمایی روز ملی دختران گفت:‌ یکی محورهای مهم و اساسی که هم‌اکنون به عنوان دغدغه مطرح است بحث هویت دینی دختران است که باید ببینیم در کجا قرار داریم و باید چه کارهایی انجام دهیم.

كد خبر : ۶۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


در صورتی که خانمی آماده بچه دار شدن باشد به بانک مراجعه می کند و این تخمک به کمک اسپرم همسر فرد، بارور و به جنین تبدیل خواهد شد. این جنین سه تا پنج روز کشت داده می شود و وقتی به کیفیت مناسب رسید، داخل رحم منتقل می شود.

كد خبر : ۶۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


شاید باورتان نشود مردی که روزهای اول زندگی مان ابراز عشق و علاقه می کرد، خیلی راحت سعی داشت کارهای خودش را مانند آن چه از فیلم های کثیف یاد گرفته بود عادی نشان دهد.

كد خبر : ۶۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


پس از تأسیس مؤسسه بیت‌الأحزان حضرت زهرا(س) در آنجا حفظ کل قرآن را به پایان رساند. پس از آن برای توسعه حفظ قرآن به نورآباد استان فارس مهاجرت کرد و در آنجا موفق به تربیت ۲۰ حافظ کل قرآن و چندین حافظ چند جزء قرآن کریم شد.

كد خبر : ۶۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


مسئولان پژوهشگاه رویان از اقدامات جدید برای تشخیص و درمان زود‌هنگام ناباروری خبر دادند.

كد خبر : ۶۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیه در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


متاسفانه محل کار برخی زوجی محلی برای درد و دل و گفتمان نامربوط با جنس مخالف شده است و هر یک به نوعی نیاز گفتمان روزمره خود را که باید با همسر قانونی خود تامین کنند متاسفانه از طریق ارتباط ناسالم پاسخ می دهند.

كد خبر : ۶۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


پدیده دختران فراری معضلی که در جوامعی که به سمت مدرنیته در حال حرکت هستند به وفور دیده می شود.

كد خبر : ۶۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳


جشن بزرگ ازدواج همراه اهدا جهیزیه به 200 نوعروس لرستانی  به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رضا (ع) در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۶۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی از محکم ترین و متداول ترین پیوندهی اجتماعی  زندگی زناشوئی است.

كد خبر : ۶۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


مدیر کل آبشار عاطفه ها کشور  گفت: موسسه آبشار عاطفه ها  امسال در سه گام 8 هزار جهیزیه به نوعروسان لرستانی اهدا خواهدکرد.

كد خبر : ۶۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


تا همین چند دهه اخیر عروس و دامادها با واژه ای به نام آزمایش قبل از ازدواج آشنا نبودند اما امروزه انجام آزمایش قبل از ازدواج جزو ضروریات است.

كد خبر : ۶۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


مرد افیونی به دلیل مصرف پنهانی مواد، زن جوان را زیر مشت و لگد گرفته و او را به آغوش مرگ فرستاد.

كد خبر : ۶۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


یکی از مسائلی که به شدت بنا به دلایل گوناگون شاهد رشد روزافزون آن در جامعه می باشیم آمار طلاق می باشد که مشکلات عدیده ای برای جامعه ایجاد کرده است.

كد خبر : ۶۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


مشاور شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: باید بودجه‌های فرهنگی را در مسیر سبک زندگی اسلامی و طبق فرمایشات رهبری قرار دهند که متأسفانه آمار بالایی از نقش و تأثیرگذاری مسئولان فرهنگی کشور در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی وجود ندارد.

كد خبر : ۶۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


وزارت ورزش و جوانان عملکرد دوساله خود در حوزه جوانان را منتشر کرد اما در این گزارش جای خالی دغدغه‌های اساسی حوزه جوانان مانند اشتغال به چشم می‌خورد شاید یکی از دلایل عدم موفقیت حوزه جوانان در وزارت ورزش بی ثباتی مدیریتی در حوزه جوانان است.

كد خبر : ۶۱۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷


به بهانه حضور سیاسی زنان مسلمان محجبه در اروپا "ماهینور اوزدمیر" از بلژیک و "آنا استامو" دو سیاستمدار اروپایی از نقش حجاب در فعالیت های سیاسی و اسلام هراسی در اروپا سخن می‌گویند.

كد خبر : ۶۱۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


برقراری رابطه ی موازی خارج از چارچوب زندگی زناشویی یا به عبارت دیگر خیانت، یکی از دلایل شایع طلاق در ایران مطرح شده است که بنابر نظر کارشناسان به کمک آموزش، مشاوره و ایجاد فضای صمیمی، می توان از گسسته شدن زندگی جلوگیری کرد و اعتماد از دست رفته میان زوج را بازگرداند.

كد خبر : ۶۱۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


دانشیار و مسئول فنی مرکز فوق تخصصی مادر ساری با اشاره به اینکه به طور متوسط و براساس استاندارد جهانی بین 15 تا 20 درصد افراد جامعه دچار نازایی هستند، گفت: برخی دلایل در بروز نازایی موثر است.

كد خبر : ۶۱۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت با اشاره به تقبل هزینه‌های مشاوره‌های جنسی از راه‌اندازی ۱۲ کلینیک جنسی از مهر امسال در ۱۲ دانشگاه کشور خبر داد.

كد خبر : ۶۱۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹


رییس جهاد دانشگاهی همدان گفت: در کتاب «دختر شینا» توکل و ایمان به خدا موج می‌زند.این کتاب بیانگر عبادت و ایمان به خدا، نجابت، پایبندی به خانواده، از خود گذشتگی، تربیت صحیح فرزندان در شرایط سخت و همچنین صرفه‌جویی بوده که متاسفانه در خانواده‌های امروز به ندرت یافت می‌شود.

كد خبر : ۶۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


برای پیشگیری از طلاق عاطفی باید بدانیم دوست داشتن و عشق نیاز مداوم به تمرین و بازآموزی دارد. عشق بین زن و مرد، مانند نهالی است که اگر از آن مراقبت نشود، خشک خواهد شد پس به این اکتفا نکنید که یک بار ابراز علاقه برای همیشه کافی است. باید روزانه به این نهال رسیدگی شود.

كد خبر : ۶۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


کارنامه معاونت امور زنان در دوره شهیندخت مولاوردی دارای حاشیه‌ها و کشمکش‌های فراوانی است که بیشتر این موارد به موضع جناحی و نگرش فمینیستی جریان متبوع وی باز می‌گردد.

كد خبر : ۶۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۱


«لب‌های سربی» به مصرف بی‌رویه لوازم آرایشی در کشور توسط بانوان انتقاد دارد؛ زیرا مواد خطرناکی مانند سرب و فلزات سنگین در این لوازم، از حساسیت‌های پوستی تا احتمال شیوع سرطان و بیماری‌های پوستی را بیشتر می‌کند.

كد خبر : ۶۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


دختری ۱۸ ساله با مراجعه به مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان گلستان داستان عشق کامپیوتری خود و سرانجام ازدواج خود را تشریح کرد.

كد خبر : ۶۱۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ازدواج برخی از دختران پیش از رسیدن به سن قانونی گفت: در یکی دو سال اخیر آمار نگران کننده‌ای از ازدواج دختران پیش از رسیدن به سن قانونی و ثبت آنها به دست ما رسیده است و حتی شاهد ازدواج دختران کمتر از 10 سال نیز بوده‌ایم. در این شرایط از وزارت دادگستری خواسته‌ایم گزارشی درباره ازدواج دختران در زیر سن قانونی به ما ارائه دهد.

كد خبر : ۶۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴


مشاور معاونت امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان عناوین هفته ازدواج ( 24 تا 30 شهریورماه) را اعلام کرد.

كد خبر : ۶۱۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


زندگی لهوي فرد را غیرقابل‌پیش‌بینی تربیت می‌کند. از ویژگی‌هاي زندگی‌هاي جدید، تصمیم‌هاي ناگهانی است. تولید هیجان در این سبک، بسیار دلپذیر است و غالباً هیجان‌ها با تصمیم ناگهانی محقق می‌شوند. زندگی لهوي به شدت نیازمند این هیجان است، زیرا در این زندگی آرمان وجود ندارد و فاقد نقطه وصل- به‌ویژه وصل به حقیقت مطلق- است. به همین دلیل فرد به شدت در معرض ابتلا به روزمرگی است و براي فرار از این روزمرگی، به تنوع‌طلبی هیجان‌آور روي می‌آورد.

كد خبر : ۶۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


یک جامعه‌شناس با بیان اینکه ازدواج‌هایی که با چانه‌زنی شروع شود به طلاق می‌انجامد، گفت: معیارهای ازدواج دختران و پسران تغییر کرده و امروز بیشتر به دنبال مادیات هستند.

كد خبر : ۶۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


«آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟»، پاسخ این پرسش نوستالژیک که ذهن ها را به یاد موضوعات زنگ انشا دوران دبستان ارجاع می دهد، می توان اکنون در زندگی مشترک یوسف و آمنه جست.

كد خبر : ۶۲۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


معاون رییس جمهور با اشاره به پیشنهاد کارت منزلت مادرانه،گفت: مادران دارای کودک زیر ۵ سال دارنده این کارت می توانند از تخفیف ویژه در وسایل ایاب و ذهاب عمومی و خرید خوار بار و وسایل کودک برخوردار شوند.

كد خبر : ۶۲۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷


کارشناس باروری سالم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: استفاده نادرست از تلفن همراه احتمال ناباروری را افزایش می دهد.

كد خبر : ۶۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


اگرچه تغییر در زندگی و اشخاص در بسیاری از موارد زیان که ندارد هیچ بلکه مفید و لازم است، مثل تغییر اذهان عمومی نسبت به پیشرفت و هدفمند کردن زمان اما در مواردی هم این مسئله بسیار تأسف برانگیز است.

كد خبر : ۶۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸


خداوند به من و همسرم لطف کردند و خطبه عقدمان را مقام معظم رهبری قرائت کردند، جزو بهترین لحظات زندگی من است. حضرت آقا، چند دقیقه‌ای ما را نصیحت کردند به خصوص من را...

كد خبر : ۶۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


یک جامعه شناس با اشاره به کاهش گرایش به ازدواج گفت: برای افزایش ازدواج، باید واسطین خود جوش محلات تقویت شوند. یعنی مثل گذشته که واسطه‌هایی در محل‌ها بودند و جوانان را شناخته و به خانواده‌ها معرفی می‌کردند هم، امروز وجود داشته باشند.

كد خبر : ۶۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در شمال و جنوب شهر تهران نیز وضعیت آمار طلاق با یکدیگر متفاوت است به گونه‌ای که نسبت طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج در شمیرانات ۵۷ و ری ۲۳ درصد است.

كد خبر : ۶۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


ماجرا از این قرار است که در اتوبانی مرزی بین آلمان و دانمارک، یک پلیس دانمارکی با یک اتوبوس حامل پناهجویان سوری برخورد می‌کنند که بصورت غیرقانونی وارد حریم مرزی دانمارک شده‌اند.

كد خبر : ۶۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


این کارشناس و مشاوره ازدواج با تأکید بر اینکه قبل از ازدواج چشم‌ها را باز کنید و بعد از ازدواج چشم‌ها را ببندید افزود: برای به اینکه دختران و پسران یک ازدواج موفق داشته باشند به سه شناخت مهم "شناخت از خود"، "شناخت از جنس طرف مقابل" و "شناخت از طرف مقابل " را نیاز دارند.

كد خبر : ۶۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲


زوجین باید باور و اطمینان داشته باشند که هرگز از هم جدا نخواهند شد و وصلت آنها دایمی است، حضرت زهرا(س) در اولین روز زندگی مشترکشان با علی(ع) به ایشان گفتند:ای علی من امروز از خانه پدرم به خانه شما منتقل شدم و روزی هم از این خانه به قبر و لحد پای خواهم گذاشت.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) با عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است، در حالی که انتظار می‌رفت شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم اما گلایه‌های جوانان و حرکت منفعل وزیر جوانان حکایت از ناکارآمدی حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان دارد.

كد خبر : ۶۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


معاون علم و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشارکت ۱۵ درصدی زنان در شرکت های دانش بنیان گفت: این عدد همچنان پایین است و بالا بردن این میزان مشارکت نیازمند پذیرش خطرحضور نیروی انسانی خلاق و جوان و فرهنگ سازی در عرصه کارآفرینی است.

كد خبر : ۶۲۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


دو پسر که در شبکه‌های اجتماعی زنان و دختران جوان را به بهانه ازدواج فریب می‌دادند، دستگیر شدند

كد خبر : ۶۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


یک استاد قرآن با استناد به آیه 27 سوره قصص، گفت: در کشور ما رسم است که خانواده پسر به خواستگاری دختر می‌روند در حالیکه فرهنگ قرآن راهکار دیگری برای ازدواج موفق بیان کرده که اگر شما به پسر خوبی برخوردید که می‌تواند داماد شما شود، از او این درخواست را بکنید.

كد خبر : ۶۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


آلاينده‌هاي زيست محيطي تبديل به يكي از بحران‌هاي مهم قرن بيست و يكم شده‌اند كه مانند وصله ناجوري سيماي اين قرن را بر هم زده‌اند. آمار ترسناكي كه از رشد روز افزون اين آلاينده‌ها ارائه مي‌شود، مي‌تواند برق را از سر هر شهروند معمولي بپراند، اما از سوي ديگر هشدارها و تذكرهايي كه درباره تاثير منفي اين آلاينده‌ها بر سلامت افراد داده مي‌شود، گاهي چنان نگران‌كننده هستند، كه مي‌توانند از نظر رواني براي جامعه آزار‌دهنده باشند.

كد خبر : ۶۲۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


بهناز ضرابی‌زاده معتقد است که «دختر شینا» یکی از هزاران روایت ناگفته از مردانگی زنان در جنگ است؛ زنانی که جنگ به خانه‌های آنها رسید، اما «زندگی» را حفظ کردند. 

كد خبر : ۶۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


این روزها برگزاری مراسم جشن عروسی، با توجه به نزدیک شدن ماه محرم به اوج خود رسیده است ، مراسمی که زمانی نماد ، فرهنگ عامیانه قوم لک بود ، پا به پای تحولات فرهنگی و اجتماعی جامعه ، متحول شده و به سمت مدرنیته شدن پیش رفته است .

كد خبر : ۶۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


من آزاد شدم، از لوازم آرایشی که پوست مرا خراب می کرد، به چشمانم حساسیت می داد.

كد خبر : ۶۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


خانواده اش مخالفت کردند و بیشتر از همه خودش؛ می گفت: «مهریه را باید پرداخت کرد و اگر در حد توان من نباشد، اساسا این ازدواج درست نیست.»

كد خبر : ۶۲۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


نحوه مدیریت زندگی و تصمیم گیری بین زن و شوهر در زندگی مشترک باید به طور کامل مشخص و واضح باشد.

كد خبر : ۶۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


اسلام حجاب را برای محدودیّت و حبس زن نیاورده، بلکه برای مصونیّت او توصیه کرده است، زیرا اسلام راضی به حبس، رکود و سرکوبی استعدادهای زن نیست، بلکه ...

كد خبر : ۶۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


رئیس کمیته امداد الیگودرز گفت: کمیته امداد امام خمینی الیگودرز به 19 نفر از عروس و دامادهای الیگودرزی جهیزیه اهدا کرد.

كد خبر : ۶۳۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۸


حجم زیادی از زنان که تصمیم گرفته اند شاغل شوند و چون جایی برای کار پیدا نکردند و شدند" فروشنده" فروشندگانی با اصطلاح با روابط عمومی بالا و مزایای اندک، شغلی که نیازمند نظارت و توجه جدی در حیطه امور بانوان است.

كد خبر : ۶۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


حجت الاسلام مرادی گفت: حضرت موسی(ع) در یک صحنه کاملا طبیعی و در شرایطی عادی به دور از تصنّع و تملّق، برخورد عفیفانه و توانایی و امانت داری خود را بروز داد و این خود ملاکی در شناسایی خصوصیات و روحیات و بلکه عادات رفتاری همسر آینده است.

كد خبر : ۶۳۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹


فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: در 6 ماهه اول سال دومیلیارد و نهصد و هفتاد میلیون تومان به اقتصاد مقاومتی اختصاص داده شد.

كد خبر : ۶۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰


ی‌حجابی معضل جامعه امروز است که پیامدهایی مانند کاهش ازدواج و افزایش طلاق را به دنبال دارد.

كد خبر : ۶۳۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱


محمد از جبهه آمد با همان لباس خاکی جبهه و با پای شکسته با عصای زیر بغل پله ها را بالا آمد و کنارم نشست. تازه دختر دار شده بودم. قنداق دخترم را توی بغل گرفت و گفت: «سعی کن دخترت را مثل حضرت زینب(س) بزرگ کنی.»

كد خبر : ۶۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴


در نشست تخصصی زن و دفاع مقدس، زنان رزمنده و فعال در هشت سال دفاع مقدس بیان کردند: فعالیت های هنری در خصوص انعکاس حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، راضی کننده نیست، چرا که ناگفته های زیادی از زنان در 8 سال دفاع مقدس باقی مانده است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


به مواد مخدر، الکل، سیگار. بیکاری، فقر و ناکامی در زندگ و روش نادرست همسرگزینی، هم تراز نبودن زوجین از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و ازدواج های اجباری، زودهنگام، نابجا و نداشتن سازگاری و رضایت زناشویی از مهم ترین دلایل خشونت علیه زنان است.

كد خبر : ۶۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


یک مشاور ازدواج با اشاره به علل کاهش گرایش به ازدواج، گفت: انگیزه‌های ازدواج فقط به دلیل عدم امکانات، از بین نرفته و در حال حاضر سوالی برای جوانان مطرح است که چه ضرورتی دارد با ازدواج کردن خودم را گرفتار کنم، به عبارتی تشکیل خانواده را گرفتاری می‌دانند.

كد خبر : ۶۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


بی تردید بازیگران سینما و تلویزیون یکی از گروه های الگو در جامعه هستند که رفتار آن ها می تواند در شکل گیری نگرش مردم به یک موضوع، موثر باشد و چنانچه این موضوع نماد اجتماعی برتر فرهنگ اسلامی، یعنی حجاب، باشد اهمیت آن دو چندان می شود.

كد خبر : ۶۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲


یک جامعه شناس با بیان اینکه در حال حاضر سن بیوه شدن در کشور ما به ۱۶ سال رسیده است، گفت: سنت‌های غلط جوانان را از ازدواج دور کرده است.

كد خبر : ۶۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


راه یافتن ماهواره به ضرر زندگی روستایی است، دختران و پسران جوان روستایی وقتی تصاویر جذاب و زندگی پر زرق و برق شهری را در رسانه‌ها می‌بینند، هوس زندگی شهری آنان را مجذوب ساخته و تشویق به فرار می‌شوند.

كد خبر : ۶۴۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


مدیرکل ثبت احوال استان لرستان گفت : در 6 ماه نخست امسال  به ازاء هر 6 ازدواج یک  طلاق در استان به ثبت رسیده است .

كد خبر : ۶۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


باید گفت خانواده گر چه از شدت حمله‌هایی که به آن می‌شود، زخمی و لرزان است، سرسختانه به بقای خود ادامه می دهد. علت این امر نیز مخدوش بودن مواضع نظری و عملی دشمنان آن است اما فقط بقای خانواده با این وضعیت، برای حفظ جامعه‌ای زنده و پویا کافی نیست،

كد خبر : ۶۴۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


چند روان شناس و آسیب شناس اجتماعی، تعهد، صمیمت، صداقت و سلامت جنسی زوجین را از جمله عوامل داشتن خانواده ای شاد عنوان کردند.

كد خبر : ۶۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


یک کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر لزوم آموزش مهارت های زندگی مشترک به ویژه مهارت عاطفی و کلامی به جوانان در شرف ازدواج، از مهم ترین لوازم یک زندگی سالم، را آگاه‌سازی خانواده‌ها دانست و گفت:مهارت کلامی، حلقه گمشده زندگی زوج‌های جوان است.

كد خبر : ۶۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


حجت‌الاسلام والمسلمین زائری که اظهارنظرهای چند وقت اخیرش درباره برخی موضوعات نظیر حجاب، موافقان و مخالفان زیادی پیدا کرده بود، حالا درباره خاطره جنجالی اکبر عبدی در یک برنامه زنده تلویزیونی، یادداشتی منتشر کرده است.

كد خبر : ۶۴۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


روز به روز سن ازدواج در جامعه افزایش یافته است و عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا جوانان رغبت کمتری به ازدواج داشته باشند اما در این میان زوج‌هایی دیده می‌شوند که زندگی خود را از صفر آغاز و به صد رسیدند.

كد خبر : ۶۴۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


«عذرا خدادادی» همسر جانباز 70 درصد «محمدجواد وفائی‌فرد» یکی از اهالی این شهر است که می‌توان او را اسوه زنان مقاومت دانست. او در اوج جوانی با جانبازی از دیار خود ازدواج کرد.

كد خبر : ۶۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


یک کارشناس امور زنان با بیان اینکه چند درصد خانم‌ها دغدغه رفتن به خارج از کشور را دارند که برای آن دغدغه اجازه همسر را داشته باشند؟، گفت: اعتراض به قانون «خروج زنان از کشور» بخش دیگری از سریال فرافکنی‌های معاونت امور زنان است.

كد خبر : ۶۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


دکتر ندا ملکی گفت: فرزندم چادر را برای پوشش در اجتماع انتخاب کرد.

كد خبر : ۶۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


مسئله انتخاب همسر و اینکه فرد انتخاب شده از جانب دختر و پسر مقبول واقع شود نقش مهمی در زندگی آینده زوجین خواهد داشت.

كد خبر : ۶۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


دادگاه خانواده در تهران و شهرستان‌ها تشکیل می‌شود و بر حسب تعداد جمعیت می‌تواند یک شبعه یا بیشتر داشته باشد تعداد شعب دادگاه را رئیس قوه قضاییه معین می‌کند در شهرهایی که بیش از یک شعبه دارند، معمولا شعب دادگاه در یک محل متمرکز و حوزه قضایی واحدی را به نام مجتمع قضایی خانواده تشکیل می‌دهند و یا هر شعبه در یک نقطه شهر تشکیل می‌شود

كد خبر : ۶۴۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


بازیگر نقش «ابوطالب» در فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» گفت: بازی در این نقش برایم همچون عبادت بود؛ مجیدی قبل از آغاز فیلمبرداری، اتفاقاتی را که در انتظارمان بود، برایم بازگو کرد؛ آنقدر که گفتم دیگر دارید مرا می‌ترسانید.

كد خبر : ۶۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


یک استاد جامعه شناسی نتایج تکان‌دهنده تحقیقی که درخصوص تن فروشی زنان صورت گرفته است را ارائه کرد.

كد خبر : ۶۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


عضو هیئت علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی MS گفت: در زنانی که دیر ازدواج می‌کنند، دیر باردار می‌شوند، کمتر صاحب فرزند و یا اصلاً صاحب فرزند نمی‌شوند، خطر ابتلا به بیماری MS بیشتر است.

كد خبر : ۶۵۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹


کتاب ناهید و عروسک ویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان در زمینه زندگی ناهید فاتحی کرجو شهید شاخص سال های گذشته بسیج جامعه زنان کشور به چاپ رسید.

كد خبر : ۶۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


مقوله زنان خیابانی با آرایش‌های عجیب وغریب که جلوه‌گرانی حرفه‌ای و حتی تأثیرگذار بر افکار عمومی هستند یکی از بارزترین نمادهای نفوذ فرهنگ مبتذل و شکسته خورده غربی در حوزه زنان است که اینکه با دسیسه رسانه‌های غربی به عنوان الگوی آزادی و پیشرفت زنان در جامعه ما رخنه کرده است

كد خبر : ۶۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴


بی بندوباری دریایی با عمق بسیار است که هر چه در آن غور کنی بیشتر تو را از ساحل امنیت دور می‌کند! ساحلی که ابتدا از آن به اندازه یک تن به آب زدن، دور شده‌ای و اما در طولانی مدت امواج سهمگینش تو را به ورطه نابودی و غرق شدن در فساد می‌کشاند و در این بین زنان مجرد و متأهل هر دو به یک اندازه قربانی هستند.

كد خبر : ۶۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


عضو انجمن روانشناسان ایران گفت: ماهواره مار خوش  خط خالی که  سمش فلج کننده زندگی است  و  باعث  می شود که طلاق عاطفی اتفاق بیفتد.

كد خبر : ۶۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


زن نگران به اطراف نگاه می کند. صورتش را با یک عینک آفتابی بزرگ پوشانده و به بهانه آفتاب، روسری اش را جلو آورده است که شناخته نشود. چشمان نگرانش را به درب خانه ای دوخته که به او گفته شده همسرش در کنار زنی جوان تر در آن به سر می برد.

كد خبر : ۶۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


یک زن تبعه روسیه از جمهوری اینگوش که بر اثر تبلیغات اینترنتی مبلغان داعش خانواده خود را ترک کرده و از مسیر ترکیه به این گروه تروریستی پیوسته بود، پس از فرار، از وجود اردوگاه ویژه ازدواج برای تروریست ها با حضور صدها زن خارجی خبر داده است.

كد خبر : ۶۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


عضو انجمن روانشناسان ایران گفت: خانواده های که می خواهند طلاق عاطفی در زندگیشان حذف شود ماهواره را در خانه جمع کنند.

كد خبر : ۶۵۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹


معصومه ابراهیمی فرزند دختر شینا، گفت: کتاب دختر شینا سرشار از زندگی عاشقانه مادر و پدرم است، این کتاب می تواند برای زوج های جوان آموزنده باشد که با عشق و علاقه به یکدیگر می توانند مشکلات زندگی را پشت سر بگذارند.

كد خبر : ۶۵۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: یکی از مهمترین تکالیف هر زن و شوهر در سال‌های اول ازدواج این است که توقعات خود از همسر را به طور واقع بینانه‌ای مدیریت و نقطه‌ تعادل این توقعات را پیدا کنند.

كد خبر : ۶۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


پسرم که شهید شد نمی­دانستم کجاست؟کجا دفن شده؟خیلی بی تاب بودم. چند وقت پیش خوابش را دیدم. لباس دامادی تنش بود. گفتم:پسرم داماد شدی؟.گفت:آره من با شهید حاجیه ساعد ازدواج کردم. قبرم کنار قبر حاجیه است. رفتم بهشت زهرا، خیلی سئوال کردم. گشتم دیدم پسرم قطعه 24دفن است کنار قبر دختر شما. نزدیک شهید چمران.

كد خبر : ۶۵۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


همیشه در اطراف زندگیمان انسان هایی پیدا می شود که تلاش و زحمت آن ها برای رسیدن به دارایی های کلان در مسیر درست مثال زدنی است.

كد خبر : ۶۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


یک عضو هیات علمی دانشگاه‌ اردبیل گفت: بیشترین هجمه دشمن به سبک زندگی اسلامی - ایرانی است و سعی دارد با تبلیغ تنوع طلبی در ازدواج، باعث افزایش طلاق درجامعه شوند.

كد خبر : ۶۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


اگر عروسی را به معنای برگزاری جشنی همراه با ارگ و موسیقی و اختلاط زن و مرد و شکستن حریم محرم و نامحرم هاست، چنین مراسمی در غیر محرم و صفر نیز حرام است.

كد خبر : ۶۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


سال های پیش، دختران و پسران بعد از رفتن به خانه بخت با تمام بدی ها و سختی های پیش رو می ساختند و به ندرت کسی بعد از ازدواج به طلاق فکر می کرد. آن روزها بود که خانواده ها به فرزندانشان گوشزد می کردند که با لباس سفید به خانه بخت خواهی رفت و با کفن سفید هم بر می گردی! اما حالا...

كد خبر : ۶۶۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴


پهلوانی گفت: برخی می‌گویند دختران توقع شان بالا رفته و تمایلی به ازدواج ندارند، اتفاقا در میان افراد دانشگاهی که با آنها ارتباط داریم، دختران تمایل زیادی دارند ازدواج کنند، اما به نوعی خواستگار وجود ندارد و خانم‌ها اظهار می‌کنندکه آقایان بیشتر به آنها پیشنهاد دوستی و روابط نامشروع می‌دهند.

كد خبر : ۶۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


عباس سلامی جانباز بسیجی از فرهنگیان بازنشسته استان مازندران که برای دومین بار به کربلا عزیمت می کند.

كد خبر : ۶۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


آيا نمي شد هر دوطريق ازدواج در اسلام تحت يك عنوان مي آمد منتهي شرايط و قيود هر كدام مشخص مي شد تا بعضاً در جامعه ايجاد تضاد نكند؟

كد خبر : ۶۶۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


رئیس کمیته امداد بروجرد گفت: طی هفت ماهه نخست امسال 86 نوعروس تحت پوشش بروجردی کمک هزینه جهیزیه دریافت کردند.

كد خبر : ۶۶۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷


رئیس اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت با تشریح علت مرگ در بین مردان و زنان دنیا و ایران از اجرای طرح یاوران سلامت در 6 استان کشور خبر داد.

كد خبر : ۶۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸


ستاره فتوحی همسر شهید دشتبان زاده می‌گوید: مهدی به من می‌گفت با توجه به جانبازی‌ام می‌توانم در خانه کنار شما و بچه‌ها باشم. ولی در عین حال من به او می‌گفتم باید زکات این علم و تجربه‌ای که آموختی را هم بدهی و حیف است که فقط در یک شرکت معمولی کار کنی.

كد خبر : ۶۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


ضرب آهنگ تند طلاق درجامعه یکی از دغدغه های خانواده ها و مسئولان است،معضلی که با آموزش های پیش ازازدواج می توان به نحو چشمگیری آن رامهار کرد.

كد خبر : ۶۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


وقتی زوج ها بدون رضایت والدین وارد زندگی مشترک می شوند مشکلی برای شان پیش می آید که به آن «پیله زناشویی» می گویند.

كد خبر : ۶۶۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌در شرایط فعلی ضرورتی نداشت که تسهیلات 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو پرداخت شود چرا که خرید خودرو جزو گرفتاری‌ها و مشکلات مردم نیست.
كد خبر : ۶۶۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


بیکاری معضلی که این روزها جوانان پلدختر را  به کام مرگ می فرستد و جنوبی ترین شهر لرستان در حسرت کارخانه سیمان،پالایشگاه نفت و کشاورزی مکانیزه برای اشتغالزایی مانده است.

كد خبر : ۶۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


در حال حاضر شاهد اشتغال فراوان تعداد کثیری از زنان و فروشندگی در مغازه‌های مختلف هستیم که این امر ممکن است به دلیل مشکل اقتصادی و یا بهانه حضور در عرصه فعالیت‌های اجتماعی باشد.

كد خبر : ۶۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


این روزها بحث بر سر افزایش اعتیاد زنان، افزایش زنان کارتون‌خواب، افزایش خیانت زنان، روسپی‌گری، داغ است، این افراد برای رسیدن به چنین مرحله‌ای یک گام برنداشته‌اند بلکه اولین گام را اشتباه بر داشته‌اند و در اکثر مواقع اولین گام در تأثیرپذیری از برنامه‌های ماهواره و با حضور در فضای مجازی بوده است.

كد خبر : ۶۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروزه در برخی از ازدواج‌های آسان و مذهبی خانم‌ها مهریه طلب نمی‌کنند و این درست نیست چرا که مهریه حق زن است و در حد متعارف باید طلب شود.

كد خبر : ۶۷۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶


یک زن مسلمان آمریکایی گفت: زنان مسلمان در آمریکا به راحتی نمی توانند شغل داشته باشند و باید در این راه سختی های زیادی را تحمل کنند، وضعیت زنان خصوصا زنان مسلمانان در آمریکا به دلیل حجاب مناسب نیست، تبعیض بسیار زیاد است.

كد خبر : ۶۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


سر و وضعی مناسب ندارد با قبول اینکه اسمش را نیاوریم داستان زندگی اش را برایمان می گوید، قصه اعتیاد والدین، آزار جنسی در نوجوانی و ازدواج های ناموفق، گویی همه این اشارات برایم تازگی ندارند! اما به راستی فرار از خانه و کارتن خوابی به عنوان کوتاه ترین راه برای دور شدن از مشکلات برای این زن 18 ساله ایمن تر راه بود است؟!

كد خبر : ۶۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷


افراد بدبین معمولا به سختی درمان می شوند. چون آنها به درمانگرشان هم شک دارند.

كد خبر : ۶۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: برخی کسانی که حرف ازدواج ساده را مطرح می کنند، برای فرزندانشان در هتل های مجلل و شیخ نشین های خلیج فارس مراسم های ازدواج میلیاردی برگزار می کنند.

كد خبر : ۶۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱


مسئول بسیج جامعه زنان استان؛ گفت: هفته بسیج  فرصت مغتنمی است تا بار دیگر هویت زن مسلمان بسیجی که محور خانواده اسلامی است به عنوان الگوی جهانی معرفی شود.

كد خبر : ۶۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳


مادرم قرآن را بوسید و به طوری که اشک در چشمانش حلقه زده بود داوود را در آغوش گرفت و گفت که هر چه خدا بخواهد همان می شود و اگر من جلوی تو را بگیرم، نمی توانم جوابگوی ائمه معصومین و حضرت زینب(س) باشم. ان شاء لله شهادتت مبارک باشد.

 

كد خبر : ۶۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷


تقدیم کردن " نشان ملی" روسیه به خانواده های پر جمعیت، در کاخ کرملین آن هم از سوی پوتین، رییس جمهور روسیه نشان از اهمیت فوق العاده ای است که این کشور برای افزایش جمعیت آن هم در دل خانواده های سالم قایل است.

كد خبر : ۶۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸


مسیر غلط همان قدر که برای تبدیل شدن یک خانواده "مستحکم" به خانواده از هم "گسیخته" کوتاه هست به همان اندازه پیوند و تبدیل خانواده "از هم گسیخته "به خانواده" مستحکم" سخت و طاقت فرسا خواهد بود. طلاق و جدایی عاطفی، غیبت اجباری یکی از زوجین و بحث های مکرر بر سر جدایی از مهم ترین علل گسیختگی خانواده است.

كد خبر : ۶۷۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


رییس سابق مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت ورزش و جوانان گفت: متاسفانه والدین و جوانان بیشتر بعد اقتصادی و مادی خانواده و ازدواج را در نظر می گیرند و از بعد معنوی ازدواج که بحث مسایل فرهنگی و اجتماعی است غافل شده اند.

كد خبر : ۶۷۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه برخی مواد طرح جامع جمعیت، تبعیض ناروا علیه زنان است، گفت: در طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، در زمینه اشتغال و استخدام زنان تبعیض وجود دارد.

كد خبر : ۶۷۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳


اگرزنان کارتون خواب به مرور زمان با اعتیادی که گریبانگیر آنهاست،جزفحشا راهی رابرای ارتزاق پیدا نکنند،خواه ناخواه به پدیده فرزندان زنان و مردان کارتون خواب می‌رسیم که بخش اعظمی از آنها به گروه‌های سازمان یافته تکدی گر به قیمت‌های نازل فروخته می‌شوند وراحت‌ ترین راه برای کنترل واستفاده ازاین نوزادان آرام کردن آنهاباموادمخدراست،موادی که برخی از این کودکن شکم مادر به آن ها اعتیاد دارند.

كد خبر : ۶۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


درخواست دیدن اندام زن از طرف خواستگار به شیوه های گاها نامتعارف یکی از معضلات و موانع در امر ازدواج است، چیزی که عرف و شرع نیز به دلیل اهمیت موضوعی به آن پرداخته است. در این مطلب میزان جواز نگاه مردان به زنی که با او قصد ازدواج را دارد از دریچه شرع پرداخته ایم.

كد خبر : ۶۸۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ بیمه ازدواج جوانان به زودی رونمایی می‌شود. مشاوره و آموزش پیش از ازدواج، حمایت‌های اقتصادی برای خرید جهزیه و مهریه بخشهایی از این بیمه است و ۸۰ درصد خانواده‌ها به راحتی می‌‌توانند آن را تهیه کنند.

كد خبر : ۶۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


مسئول بسیج جامعه زنان با بیان اینکه تولد های نامشروع پاکی نسل جوامع غربی را از بین برده است، گفت: در یکی دو سال اخیر بعضی از مسئولان امور زنان آگاهانه یا غیرآگاهانه به نفوذ دشمن در مباحث زن و خانواده کمک کرده اند.

كد خبر : ۶۸۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳


یک روانشناس گفت:متاسفانه برخی والدین به غلط تصور می کنند که در انتخاب خواستگار برای دخترشان باید تمامی نقش‌ها را به عهده بگیرند در حالی که این یک اقدام غلط از سوی والدین است و والدین باید یک مشاور و ناظرخوب برای دختر دم بختشان باشند.

كد خبر : ۶۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴


کارشناس مسائل اجتماعی گفت: جلوه دیگری از پدیده شوم طلاق که برگرفته از فرهنگ غلط غربی بوده و امروز بیشتر در بین زوجین جوان رواج پیدا کرده، طلاقی است که به عنوان طلاق توافقی تعریف شده است و طلاق عاطفی نیز دستاورد موبایل و تبلت برای خانواده‌هاست

كد خبر : ۶۸۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


 مخارج زندگی بانوی بروجردی که از طریق فروش ترشیجات میلیونی شد.

كد خبر : ۶۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵


در سال های گذشته، ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری، و به عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی، جنسی و افزایش جمعیت محسوب می شود، در کشور ما دستخوش تحولات چشمگیری شده است.
كد خبر : ۶۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


تحلیل پیش رو نگاهی متفاوت به حضور زنان در دستگاه دیپلماسی دیگر کشور‌ها و فضای بین‌الملل است که مقدمه‌ای خواهد بود برای بومی‌ساختن ارزش‌ها جهت دست‌یابی به مدلی استاندارد برای ایران اسلامی.

كد خبر : ۶۸۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


طرح ازدواج سبز یکی از چندین طرحی است که وزارت ورزش و جوانان ارایه داده است. این طرح نه به دلیل اهمیت ازدواج و تلاش برای تشویق جوانان، بلکه به دلیل تفاهم‌نامه با معاونت محیط زیست، سبز نامیده می‌شود و هدف آن اصلاح الگوهای اجتماعی و محیط زیستی پیشنهاد شده است.

كد خبر : ۶۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


انیمیشن «شاهزاده روم» نمونه ای موفق از تلفیق فرهنگ و باورهای دینی با ابزار مدرن است. این انیمیشن پس از موفقیت در جشنواره فیلم فجر، در کشور لبنان به نمایش عمومی درآمد و توانست به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال های اخیر آن کشور تبدیل شود.

كد خبر : ۶۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸


سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از کاهش ۶/۲ درصدی ازدواج در نقاط شهری و افزایش ۱۱ درصدی آن در نقاط روستایی خبر داد.

كد خبر : ۶۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


رابطه شما وقتی توجیه دارد که هدفی برای آن تعیین شده باشد. این هدف، ازدواج است.

كد خبر : ۶۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


احترام متقابل یکی دیگر از مهارت های زندگی زناشویی است که در زندگی این زوج آسمانی بسیار به چشم می خورد .

كد خبر : ۶۹۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در نه ماه گذشته سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار ازدواج 3.4 درصد کاهش و آمار طلاق 4.2 درصد افزایش را نشان می دهد.

كد خبر : ۶۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


معاون سابق وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اعطای وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو گفت: وام ۲۵ میلیونی خودرو فقدان بصیرت مسئولان را آشکار کرد چرا که قطعاً فرزندان ما از آهن‌پاره‌هایی که در انبارها هستند ارزش بالاتری دارند.

كد خبر : ۶۹۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲


مسائلی همچون علاقه و محبت بین زوجین در تمام طول زندگی مشترک باید پررنگ بماند.

كد خبر : ۶۹۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳


میان‌ کارتون‌خواب‌های بوستان محله حقانی، زنان ودختران و پسران جوانی به چشم می‌خورند که دغدغه درس و دانشگاه ندارند و کار با آبرو و خانه برایشان بی معنی است.اما وقتی چشمانشان به دوربین می‌افتد با چشمانی از حدقه بیرون زده، توبیخت می‌کنند که از چه عکس می‌گیری، ما آبرو داریم،ما زن و بچه یا شوهرداریم.

كد خبر : ۶۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵


اگر تا الان ازدواج نکرده اید، به این معنی نیست که دیگر شانس ازدواج ندارید.

كد خبر : ۶۹۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵


مردی یمنی که همسرش را از دست داده با روشی ابتکاری به دنبال یافتن همسر است.

كد خبر : ۶۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال گفت:  سه استانی که از رشد بیشتری در ثبت طلاق روبرو بودند به ترتیب استان کرمان با ۳ هزار و ۷۳۱ مورد، کهگیلویه و بویراحمد با هزار و ۹۴ مورد و سیستان و بلوچستان با هزار و ۳۸۱ مورد بوده است

كد خبر : ۶۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


آمارهای موجود در دفاتر ثبت اسناد و جمعیت کیفری زندان‌ها نشان می‌دهد که مهریه زیاد نه تنها عامل خوشبختی و استحکام زندگی نشده، بلکه عامل مهمی در تزلزل زندگی زوج‌های جوان است.

كد خبر : ۶۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


رفتار مهرآميز پيامبر با زنان خود تا بدان حد است که در منابع آمده است: وقتي انجشه؛ ساربان، هنگام بازگشت كاروان به مدينه، شترهاي حامل زنان را با شتاب به جلو مي‌راند، آن حضرت خود را به ساربان رساند و فرمود: «اي انجشه! در حركت‌دادن اين شيشه‌هاي شكننده احتياط را رعايت كن!»

كد خبر : ۶۹۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹


مجری جوان دهه ۶۰، حالا دختری ۲۹ ساله دارد که ازدواج کرده و پسر ۲۷ ساله‌اش، دانشجوست. الهه رضایی، مجری محبوب دهه شصتی‌ها، چندان به شهرت فکر نمی‌کند برای همین تلاش نمی‌کند به هر قیمتی شده، آنتن داشته باشد.

كد خبر : ۶۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۰


دبیر علمی اولین کنگره چالش های بالینی در زنان، مامایی و نازایی گفت: سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری است و می توان با تمهیداتی از بروز آن به سادگی پیشگیری کرد.

كد خبر : ۶۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


یک جامعه‌ شناس گفت: زنان در جامعه ما اغلب از محرومیت رنج می‌برند و این محرومیت باعث می‌شود که آنان گاهی دست به اعمال خشونت‌آمیز بزنند.

كد خبر : ۶۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


همسر شهید حیدری: ارتباط حاجی با مردم سوریه آنقدر صمیمی شده بود که پیرهای محله می خواستند دست های حاجی را ببوسند، حتی یک زن سنی که در آن روستا زایمان کرد اسم پسرش را به نام اسم حاجی " اسماعیل" گذاشت.

كد خبر : ۶۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


یک مرد ایده‌ال همسرش را شریک زندگی می‌داند و خود را در کنار او حس می‌کند نه در مقابلش.

كد خبر : ۶۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۵


زنان فقرزده،زمان و انرژی بیشتری را صرف تولید و یافتن غذا می‌کنند آنها در صورت داشتن کار در آمدزا ساعات بیشتری کار می‌کنند یا زمان بیشتری را در بازار به کسب می پردازند،زنان معمولا به دلیل نداشتن آموزش ومهارت لازم ناگزیر از پذیرش هر کاری هستند این کارها اغلب خطرناکترین،کمرشکن ترین و نامطلوب‌ترین کارها هستند و پیامد چنین کارهایی برای سلامت زنان و خانواده‌های آنها ممکن است فاجعه آمیز باشد.

كد خبر : ۷۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶


در سه سال گذشته سالانه بین 35 تا 40 ازدواج در دفترخانه من ثبت می‌شود و با کاهش آمار ازدواج دائم مواجه‌ایم، همچنین ماهانه حدود 10 ازدواج موقت (بدون ثبت) انجام می‌شود؛ درحالی‌که در طول چهار سالی که دفتر تأسیس شده، بالاترین آمار ازدواج دائم، هشت ازدواج در ماه بوده است.

كد خبر : ۷۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


دختر با لباس سفید عروسی می‌رود خانه بخت و با لباس سفید مرگ هم بیرون می‌آید» این ضرب المثلی است که قدیمی ها بیشتر و بهتر به آن اعتقاد داشتند تا جوانان امروزی! کسانی که با وجود محرومیت و امکانات کم، سطح توقعات خود را متناسب با نگاه واقع بینانه تنظیم کرده و همراه با شریک زندگی خود، دنیایی از مهر و صفا را زیر یک سقف بوجود آورده و یار و مونس هم در غم‌ها و شادی‌ها می‌شدند.

كد خبر : ۷۰۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷


فرماندارخرم آباد گفت: در طی 9 ماهه ی اول سال 94 تعداد 8321 واقعه ولادت به ثبت رسیده است، که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 1/9 درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۷۰۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


مسئول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه حضور زنان در مجلس آینده بستگی به رای مردم دارد وقابل پیش بینی نیست،گفت: ما زمانی می توانیم پیش بینی کنیم که بخواهیم این اتفاق انجام شود وبرای آن برنامه ریزی کنیم که متاسفانه بعضی از القاب، گروه ها وحزب ها به دنبال آن هستند

كد خبر : ۷۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


دقت به برخی از خصوصیات در خواستگار مهم بوده و بی‌توجهی به آن موجب تخریب زندگی مشترک می‌شود.

كد خبر : ۷۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۱


سال ۵۸ در خدمت شهید بهشتى بودیم، عدّه‌‏اى از مهمانان خارجى هم حضور داشتند و با وی گرم صحبت بودند. تا صداى اذان بلند شد، شهید بهشتى از حضّار معذرت‌خواهى کرد و گوشه‌‏اى سجّاده‌‏اش را انداخت و مشغول نماز شد.

كد خبر : ۷۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


کیوان آشتیانی، کارشناس ارشد روانشناسی، و عضو انجمن روانشناسان بالینی با بیان اینکه رفتار‌های افراطی از سوی والدین را در برخی موارد عامل بروز معضلات اجتماعی در جوانان است، گفت:طبق پرونده‌ها و شواهد علت برخی از مشکلات جوانان مثل اعتیاد، دزدی، فرار از خانه، و ...فشار‌ها و رفتارهای افراطی برخی از والدین بوده است.

كد خبر : ۷۰۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


افراد موفق، تصویر ذهنی درستی از ازدواج موفق دارند. آن‌ها می دانند از دو نفرگی‌شان چه چیزی را باید بخواهند و چه چیزهایی مال قصه هاست، چه چیزهایی عشق میانشان را می کشد و چه کارهایی، به رابطه شان قوام بیشتری می دهد

كد خبر : ۷۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۲


معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از اینکه مسائل اصلی جامعه را فراموش کرد‌ه‌ایم، گفت: مشکلات زنان غربی را به عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم.

كد خبر : ۷۰۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


زنان همواره در طول تحولات مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس، نقش ویژه ای داشته اند، و کتابهای کفش های سرگردان، از چنده لا تا جنگ، دیدار زخم ها، کنار رود خین و پوتین های مریم، خاطران این قشر را روایت می کند

كد خبر : ۷۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


"کیمیا" زن سرسختی که برخی اوقات کنجکاوی های نابجا و تعقیب و گریز، تنها مؤلفه انقلابی بودنش است! تفسیر ناقصی از زن دهه 50 است که خودسرانه عمل می کند، عاشق می شود، تصمیم به ازدواج می گیرد، قهر می کند، طلاق عاطفی می گیرد و دوباره به سوی خانه بر می گردد و بار دیگر تصمیم به جدایی را به عمل تبدیل می کند.!

كد خبر : ۷۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳


بررسی استراتژی‌های گروه اصلاح‌طلب جهت بسترسازی حضور سیاسی زنان را می‌توان در دو قالب پیش‌گفته بررسی کرد، اما به جهت درهم‌آمیختگی این دو، این امر در یک مقوله و به عنوان بررسی‌های ساخت‌های قالبی صورت گرفته و معرفی افراد نیز در بررسی محتوای همان قالب انجام خواهد شد.

كد خبر : ۷۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴


لایحه بودجه 95 صبح امروز توسط رییس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی‌‌ تقدیم شد تا بهارستان‌نشینان بررسی این لایحه را در دستور کار خود قرار دهند.

كد خبر : ۷۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


یکی از رایج ترین اشتباهات دوره آشنایی یا ازدواج این است که افراد، همه سوالات شان را از یکدیگر نمی پرسند.

كد خبر : ۷۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


بخش عظیمی از مشکلات موجود در سیاست گزاری حوزه زنان و خانواده ما که دولت و مجلس شورای اسلامی را با عدم هماهنگی و عدم تفاوق رو به رو کرده است، عدم بینش یکسان مجلس و دولت نسبت به زنان است.

كد خبر : ۷۰۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸


پدر برای دختر نوعی «تایید» است و روابط بین آن دو برای هر دو طرف اهمیت و برتری خاصی دارد.

كد خبر : ۷۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


همسر شهید مدافع حرم "علی اکبر سیاح"، گفت: شهید سیاح در دیدار با رهبر مقام معظم انقلاب نیز از ایشان خواسته بودند که برایشان دعا کنند که شهید شوند.

كد خبر : ۷۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹


تناسب سن ازدواج در کشور رو به تغییر است و برخلاف دهه‌های گذشته در این دوره بزرگ بودن عروس نسبت به داماد دیگر در بین خانواده ها مخفیانه و پرحاشیه نیست. یک کارشناس امور فرهنگی در این باره می گوید: این تغییرات رفتاری به خاطر دگرگونی در سبک زندگی ایرانی - اسلامی به وجود آمده است.

كد خبر : ۷۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


تفاهم زن و شوهر،عبارت است از همدیگر را فهمیدن و درک کردن .

كد خبر : ۷۱۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰


بسیاری از جوانان برای حفظ آبروی خود اقدام به ازدواج می کنند که دلایل این مساله عجیب است

كد خبر : ۷۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


یک زن تمایل دارد تا در زندگی به کسی تکیه کند. یک زن هر قدر مستقل، به تکیه‌گاه احتیاج دارد.

كد خبر : ۷۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۳


لایک ها و استیکرها در فضای مجازی بین زن و مرد تبادل می شود، مردی که برای سفره آرایی و دست پخت هم گروهی اش در فضای مجازی لایک ها و نظرات زیبایی می گذارد از کنار سفره واقعی چیده شده در خانه اش بدون ابراز نظری می گذرد و این می شود که زن می گوید: شوهرم مثل سابق دوستم ندارد.

كد خبر : ۷۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴


برنامه هم اندیشی کافه نقد ویژه فصل زمستان فرهنگسرای رسانه اصفهان شب گذشته با حضور نویسنده مجموعه کیمیا و استاد جامعه شناسی دانشگاه اصفهان به منظور نقد و بررسی سریال تلویزیونی کیمیا برگزار شد.

كد خبر : ۷۱۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


روزی برای به دست آوردن آرش خودم را به آب و آتش می زدم. هر کاری که از من می خواست انجام می دادم تا این که مورد سوء استفاده قرار گرفتم و برای ازدواج با او دست به دامان قانون شدم اما امروز با گذشت 4 سال از آن ماجرا دوباره به قانون متوسل شدم تا بتوانم حق و حقوقاتم را از او بگیرم اما...

كد خبر : ۷۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵


دین و اعتقادات به هیچ وجه یک مساله کاملا شخصی نیستند. چون روی سبک زندگی ما اثر می گذارند.

كد خبر : ۷۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


بزرگ بودن عروس یک آسیب در نظام خانواده محسوب نمی شود.

كد خبر : ۷۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


متخصص زنان و زایمان گفت: یکی از عفونت های شایع در زنان عفونت قارچی است که علت آن بیشتر رعایت نکردن بهداشت فردی است

كد خبر : ۷۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶


درحالی که آمارها و نمودارهای جمعیت شناسی همگی خبر از پیری قریب الوقوع جمعیت کشور ایران می دهند و سیاست های نظام جمهوری اسلامی برپایه تشویق مردم بر افزایش جمعیت قرار گرفته است، اما هنوز اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته است.
كد خبر : ۷۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸


یک متخصص علوم شناختی و توانبخشی، تنها راه مقابله با افزایش تولد کودکان با فلج مغزی را پیشگیری از تولد این کودکان با مراقبت های بیشتر بهداشتی در دوران قبل و حین بارداری و پس از تولد دانست.
كد خبر : ۷۲۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸


کیمیا گرچه بازنمودی از شخصیت یک زن مسلمان ایرانی است، اما نمی توان او را شخصیت تراز زن انقلابی دانست. چه اینکه، حداقل انتظاری که از یک زن انقلابی می توان داشت، تأثیرگذاری و جریان سازی در زندگی خود و محیط پیرامون خویشتن است. این درحالی است که کیمیا یک زن منفعل و صرفا تأثیرپذیر است.

كد خبر : ۷۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


فاطمه رهبر گفت: در مورد تفاهمنامه‌ای که معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد امضا شد بسیاری از اطلاعات در مورد جامعه زنان کشور فروخته شد در صورتی که مجلس از امضای این تفاهمنامه خبر نداشت.

كد خبر : ۷۲۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


اگر نمایندگان ما بر مسائل به خوبی نظارت داشته باشند و قانون‌های درستی را وضع کنند، مشکلات در جامعه حل خواهد شد.

كد خبر : ۷۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


محاسن ازدواج با مردان کوچکتر از نظر سنی کمتر و آسیب روانشناختی بیشتر دیده میشود، اما دال بر نفی آن نیست چه بسا زندگی هایی باشند که در آن افراد احساس خوشبختی می نمایند زیرا از نظر فکری و اعتقادی و روحی باهم همسو هستند.

كد خبر : ۷۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


استاندار لرستان گفت: نمودار ازدواج ما نسبت به طلاق علیرغم مشکلات اقتصادی بالا یا نرخ بیکاری بالا در کشور رتبه ششم است  که در 9 ماه اول سال 94 نرخ ازدواج در کشور رتبه هفتم راداریم.

كد خبر : ۷۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


زهره نجفی همسر شهید میثم نجفی می‌گوید: یک دفعه گفتم: «آقا میثم در این موقعیت می‌خواهی بروی؟ اجازه بده بچه به دنیا بیاید.» که گفت: «زهره! دلت می‌آید این حرف را بزنی؟ دلت می‌آید حضرت زینب(س) دوباره اسیری بکشد؟» بعد از این حرفش دیگر هیچ چیز نگفتم.

كد خبر : ۷۲۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴


اولین دیدار برای ازدواج می‌تواند به خاطره‌انگیزترین و شیرین‌ترین خاطره ابتدای آشنایی شما باشد به شرطی که با اشتباهات خود آن را خراب نکنید.

كد خبر : ۷۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


احساسی که خانواده شما به طرف مقابل تان دارند به مرور می تواند روی رابطه شما اثر بگذارد.

كد خبر : ۷۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵


مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران گفت: براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390، بیش از 60 درصد خانوارهای معمولی در کشور ساختار هسته‏ای (سرپرست و همسر و فرزندان ازدواج نکرده) دارند.

كد خبر : ۷۲۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


مردها حساسیت زیادی به زیبایی خانم ها دارند. زن ها بیشتر به قد و درآمد مردها اهمیت می دهند.

كد خبر : ۷۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


هفته گذشته اتفاقی در اصفهان افتاد که در نوع خود بی نظیر بود؛ بی نظیر نه از بابت نفس رویداد، بلکه از جنبه زمانی. جنینی که به مدت ۱۴ سال در فریزر به صورت منجمد نگاهداری شده بود، پای به این دنیا گذاشت و آتریسا نام گرفت.

كد خبر : ۹۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷


این جامعه شناس تاکید کرد: در جامعه ما با آمدن ماهواره، اولین شوک به ما وارد شد؛ چون برنامه‌های آن متناسب با باورهای موجود در جامعه نبود و شوک دوم اینترنت بود که با این فن‌آوری برای اولین‌بار، بحث تعامل پیش آمد و مخاطب برخلاف گذشته تبدیل به مخاطبی فعال شد که می‌توانست به تولید محتوا بپردازد.

كد خبر : ۷۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


رحیم پور ازغدی با بیان اینکه حجاب قبل از اینکه تکلیف زن باشد، حق زن است، گفت:کم شدن حضور زن در خانه و فرزندان زمینه ساز بسیاری از مشکلات خواهد شد.
كد خبر : ۷۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹


همان طور که از اسم ازدواج موقت استنباط می شود، این موضوع مشمول قانون زمان می شود.
كد خبر : ۷۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰


در این خواستگاری ها، افراد بیشتری در انتخاب همسر به دختر و پسر کمک می کنند.

كد خبر : ۷۳۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱


رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد:در عاشورا امسال از سوی برخی از مسئولان سخنانی مبنی بر محترم‌شمردن زنان خیابانی و حقوق آنان گفته می‌شود که قلب انسان را به درد می‌آورد.

كد خبر : ۷۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


سوره نساء چون احکام ازدواج با زنان و حقوق آنان، در آن آمده است، سوره زنان نامیده شده است.

كد خبر : ۷۳۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


افرادی که طاقت رویارویی با مشکلات در زندگی را نداشته و به راحتی تسلیم مشکلات می شوند.

كد خبر : ۷۳۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴


اما دلم برای دختر خردسال با آن موهای دم‌خرگوشی‌‌اش سوخت. تقلای این طفلک معصوم برای دیدن آقا دیدنی بود. قبل از آغاز مراسم خود را به صندلی آقا رساند و مدتی روی آن نشست.

كد خبر : ۷۳۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


وقتی در فرد مقابل چیزی را می بینیم که در خودمان نیز وجود دارد، به طرف او جذب می شویم.

كد خبر : ۷۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵


ولنتاین از لفظ تا عمل یک فرهنگ وارداتی است، فرهنگی که ریشه ای در جامعه ایرانی-اسلامی ندارد،اگر قرار بر عشق ورزیدن است، مکتب اسلام بر پایه محبت وعشق بنا شده است و در آن فرصتهای زیاد تاریخی برای عشق ورزی وجود دارد از عشق ورزی همسران به هم تا خواهر و بردار ..با تقویم اسلام می شود هر روز را روز عشق نامگذاری و زندگی را عاشقانه سپری کرد.

كد خبر : ۷۳۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶


شهین تسلیمی بازیگر سریال تلویزیونی« غیرعلنی » در پاسخ به این سوال که از نقش مادر مهربان در سریال و فیلم‌ها خسته نشده اید گفت: اگر من خسته شده باشم اما مردم این نقش را دوست دارند و وقتی من را در بیرون می‌بینند به من می‌گویند شما خیلی مادر «مهربونی» هستید.

كد خبر : ۷۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۷


سرپرست گروه بررسی مسائل زنان ـ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: زنان خانه‌دار بزرگ‌ترین گروه زنان جامعه هستند اما در سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری حداقل توجه به این گروه کلان کشوری می‌شود.

كد خبر : ۷۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸


یک روان‌شناس گفت: برخلاف تصور عام، دوره نامزدی صرفاً برای تفریح و خوش‌گذرانی نیست، بلکه می‌تواند دوره‌ای مهم و حیاتی برای کسب و ذخیره اطلاعات برای آغاز یک زندگی چند ساله باشد

كد خبر : ۷۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۹


قانون حمایت از خانواده ملزم کرده است که تمام مراجعان برای طلاق توافقی به دادگاه درخواست می‌دهند به مشاوره مراجعه کنند. به این معنا که دیگر طلاق توافقی بدون مراجعه به مشاوره امکان ثبتش وجود ندارد.

كد خبر : ۷۳۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


عروس و داماد هنوز یک ماه از ازدواجشان نگذشته بود که آمده بودند جبهه. داماد سنگری شده بود و عروس در پشتیبانی و امداد فعالیت می کرد.

كد خبر : ۷۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲


آیا واقعا تأسف بار نیست که بشنویم و ببینیم تعدادی از دختران و پسران جوان این مملکت با همه سختی هایی که وجود دارد، مراسم عقد خود را برگذار کرده اند اما برخی از این عزیزان به خاطر تأمین نبودن جهیزیه که معلوم نیست این رسم از کدام قانون ، شرع و عرفی نشأت می گیرد در آرزوی سر و سامان گرفتن و به خانه خود رفتن مانده اند.

كد خبر : ۷۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


باید توجه داشت که با در نظرگرفتن تمام پیامدهای منفی تجرد دختران به لحاظ فردی و اجتماعی، درنظر گرفتن این پدیده به عنوان آسیب و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای کم‌کردن از وجه آسیب‌گون آن، یکی از ضرورت‌های مهم به‌شمار می‌رود و قطعاً این اهتمام معاونت امور زنان در توجه به این امر، امری پسندیده است، اما بایستی نکات مذکور در این طرح لحاظ شده و مورد تدقیق و بررسی بیشتری قرار گیرد.

كد خبر : ۷۴۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


هنگام سرقت تغییر جنسیت می‌دهند. زن که باشند مرد می‌شوند و مرد باشند زن. زنان مردنما بیشتر جیب‌بری می‌کنند و اتوبوس‌های شهری و قطارهای مترو پاتوق آنهاست.

كد خبر : ۷۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


در ازدواج مدرن دو طرف به هم حق می دهند که تعریف جدیدی از زندگی مشترک داشته باشند.

كد خبر : ۷۴۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۵


یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پیش نیازها شناخت عمیق زوجین از یکدیگر است و منشا اصلی محتوای این شناخت نیز به شاخص‌ها و ویژگی‌های انتخاب همسر معطوف می‌شود.

كد خبر : ۷۴۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶


در بخش اول این مقاله به بررسی قوانین حقوقی کودکان خارج از نکاح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پرداختیم و در این مقاله نظام حقوقی حقوق کودکان نامشروع در کشورهای انگلستان، ایتالیا و فرانسه را مورد بررسی قرار می دهیم، قوانینی که از جهاتی باعث شده است تا تعداد کودکان حرام زاده در این کشورها زیاد باشد.

كد خبر : ۷۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹


در متون گوناگون برادران اهل سنت با احترام هرچه تمام‌تر از دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) یاد شده است، هرچند که ممکن است در مواردی با دیدگاه شیعیان یکسان نباشد.

كد خبر : ۷۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


ازدواج سفید پیوندی است میان زن ومرد تا بدون هیچگونه تعهد قانونی وشرعی و فقط بر اساس رفع نیازهای غریزی با یکدیگر زندگی کنند.

كد خبر : ۷۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


از طریق یکی از اقوام که همکار این آقاست با ایشان آشنا شده ام. در طی چند ماهی که با ایشان صحبت کردم از اخلاق، طرز بیان، مسئولیت پذیری و آرامش بسیار خوشم آمده است.

كد خبر : ۷۵۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


یک روانشناس و مشاور خانواده، ناآمادگی و ترس جوانان از ازدواج را مهمترین مانع در ازدواج عنوان کرد و گفت: امروزه جوانان تنوع طلب و ایده آل گرا شده اند.

كد خبر : ۷۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


مرد خانواری که در یاسوج زندگی می‌کند، برای کار به عسلویه می‌رود و بیشتر مدت سال را در عسلویه است و ممکن است ماهی یکی دو روز به خانواده‌اش سر بزند، در عسلویه فهرست‌برداری و سرشماری می‌شود، اما خانواده او در یاسوج سرشماری می‌شوند و این خانوار جزو خانوارهایی قرار می‌گیرد که زن‌سرپرست هستند. پس نباید فکر کنیم در خانوارهای زن‌سرپرست، همسر فوت شده یا زن طلاق گرفته است.

كد خبر : ۷۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


با گشت و گذار در بازار پر طمطراق جهیزیه در پایتخت و محاسبه سر انگشتی قیمتها می توان گفت که باید ۱۲ میلیون در جیب داشته باشی تا بشود یک جهیزیه آبرومندانه و حداقلی تهیه کرد.

كد خبر : ۷۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


ازدواج فاميلي علاوه بر مزايايي كه دارد معايب متفاتي را ممكن است به صورت نهفته درخود داشته باشد اما نكته اين است تا چه حد ميتوان به اين اما و اگرها مطمئن بود؟!

كد خبر : ۷۵۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵


مدیر مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های لرستان  گفت: موسسه خیریه آبشار عاطفه‌های لرستان  50 سری جهیزیه در آخرین مرحله از اهدای جهیزیه به نو‌عروسان نیازمند اهدا کرد.

كد خبر : ۷۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷


«عماد آرزو داشت برای زیارت امام رضا(ع) به ایران برود و در حال پس‌انداز برای زیارت عتبات عالیات بود. او یک فرشته پاک بود و خداوند پاداش او را با شهادت داد».

كد خبر : ۷۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲


برای جلوگیری از ایجاد اختلافات، سعی کنید نیازهای روانشناختی همسرتان را بشناسید.بدون شک بهترین زمان برای نزدیک شدن عاطفی همسران با یکدیگر، تعطیلات عید نوروز است.

كد خبر : ۷۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۴


زنان مطلقه به واسطه تجربه هایی که از زندگی اول خود کسب کرده اند توانایی مدیریت بهتری در روابط زندگی مشترک دارند.

كد خبر : ۷۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰


اظهارات و فعالیت های سیاسی مولاوردی در طول سال 94 کم نبودند و همین دلیلی شد تا فعالیت برای بهبود شرایط زنان در جامعه نادیده گرفته و نیاز های اصلی زنان در مجموعه کل کشور گم شود.

كد خبر : ۷۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


امروزه متاسفانه بحث ازدواج به نوعی تجارت تبدیل شده است و تا بگومگویی پیش می‌آید زوج‌ها گزینه طلاق را انتخاب می‌کنند

كد خبر : ۷۶۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱


اضطراب قبل از ازدواج امری طبیعی است و هر جوانی، آن را بسته به شرایط زندگی تا به زمان ازدواجش تجربه خواهد کرد.

كد خبر : ۷۶۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


همسر شهید هسته‌ای رضایی‌نژاد می‌گوید: من قبل از به دنیا آمدن آرمیتا فکر می‌کردم کارم ارجحیت دارد، واقعاً تصورم این بود، اما الآن اولویت اولم آرمیتا و آرامش روانی او است. آدم ایده‌آل‌گرا و مادر سختگیری هستم.

كد خبر : ۷۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


شهیدان صفر و قربان جعفرزاده از شهدای شهرستان شهیدپرور نور، طی وصیتنامه و نامه‌های خود به مادر و همسرشان از فریب مردم توسط دشمنان نظام ابراز نگرانی کرده و سفارش‌هایی را به بانوان داشتند.

كد خبر : ۷۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲


 رئیس بسیج جامعه زنان گفت: انتظار داریمدر موضوع عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جدی گرفته شود و بخشنامه وزارت کشور برای رعایت حجاب در ادارات اجرایی شود.

كد خبر : ۷۶۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶


کبری خزعلی مطرح کرد: یکی دیگر از اولویت‌هایی که دولت باید مد نظر قرار دهد تقویت ستاد ملی زن و خانواده است و برنامه ریزی برای تحقق اهدافی که برای این ستاد پیش بینی شده بود چراکه کارهای تخصصی زیادی برای راه اندازی این ستاد صورت گرفته و مایه افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

كد خبر : ۷۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


در این گزارش سعی شده است تا اقدامات پیشگیری کننده از بروز مشکلات زناشویی در با نگاهی به تجربیات زنان مطلقه مورد بررسی قرار بگیرد، زنانی که اکنون بعد از سپری کردن دوره طلاق با نگاهی به گذشته می توانند مشکلات خود را با راه حل هایی کوچک قابل حل ببینند، مشکلاتی بهه کوچکی شکلات.

كد خبر : ۷۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷


شهید شمسه اولین شهید مدافع حرم بروجردی همیشه می گفتند من سرباز ولایتم، شما نیز سرباز ولایت باقی بمانید و همیشه به رعایت حفظ حجاب و خواندن نماز اول وقت تاکید زیادی داشتند.

كد خبر : ۷۶۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان از آغاز شناسایی سایت‌های همسریابی غیرمجاز در کشور خبر داد و گفت: برخی افراد با هدف تغییر در وضعیت مالی خود اقدام به راه اندازی این سایت‌ها کرده‌اند که به زودی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

كد خبر : ۷۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲


تزریق نطفه مرد به رحم زن نامحرم چه حکمی دارد؟ فرزندی که از رحم اجاره‌ای زاده می‌شود، مشروعیت دارد؟ اینها سئوالاتی هستند که تأمل در آنها بسیار راهگشا می نماید.

كد خبر : ۷۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی گفت: دومین کلمه مثبت بعد از نام خدا در پنج قاره کلمه مادر است.

كد خبر : ۷۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


ازدواج مردان سالمند با زنان و دختران جوان و فرزند‌آوری آنان در مناطق محروم بالا رفته که می‌تواند آسیب‌هایی به همراه داشته باشد.

كد خبر : ۷۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶


در رابطه زناشویی هر یک از طرفین برای خود هویت و شخصیت مستقل و جداگانه ای دارند.

كد خبر : ۷۷۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶


معاون فرهنگی ورزش و جوانان لرستان گفت: تسهیلات ازدواج  با پیگیری‌های مجدانه ما ظرف سه ماه پایانی سال 94پرداختی همه بانک‌های عامل استان از دی‌ماه مبلغ 791 هزار و 890 میلیون ریال بوده است.

كد خبر : ۷۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶


اگر زمان گذشته ملاک اخلاقی اولین معیار و مالی دومین معیار بود الان معیارمالی اولین معیار واخلاقی دومین معیار است.

كد خبر : ۷۷۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد کشور، برای یک روز آینده هم نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد و این وضعیت برای خانواده‌ها تنش‌زا است.

كد خبر : ۷۷۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از اقدام این وزارتخانه برای فراهم کردن زمینه پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج خبر داد.

كد خبر : ۷۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱


طرح امنیت اخلاقی نامحسوس با توجه گستردگی آن که بنابر گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، فقط در موضوع پوشش خلاصه نمی شود بلکه در همه موضوعات و آسیب های اجتماعی ست، قابل تقدیر است. به نظر می رسد ناراحتی اکثر منتقدان از کم شدن و توبیخ شدن افرادی با شکل و شمایل خارج از عرف نظام اسلامی و مردان و زنانی است که چون مانکن در خیابان رژه می روند.

كد خبر : ۷۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵


چرا زنان دست به خیانت می زنند و مهم ترین علت ها یا انجام این کار توسط آنان چیست.

كد خبر : ۷۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶


علیمردانی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها وام‌های کلان و ارزان با بازپرداخت درازمدت به کارمندان و مدیران خود پرداخت می‌کنند اما چرا برای پرداخت وام‌های ضروری همچون وام ازدواج دست و دلشان می‌لرزد.

كد خبر : ۷۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸


معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران لرستان از جذب اساتید مشاور در مدارس علمیه استان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: براساس جمعیت طلاب مدارس تعداد جذب اساتید متفاوت است.

كد خبر : ۷۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹


كارهای دور از انتظار شوهرتان انجام بدهيد، طوری كه او هرگز نتواند آن را باور كند!

 

كد خبر : ۷۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹


حول و حوش ساعت یک بعداز ظهر، حلیمه خانم خود را برای اقامه نماز ظهر آماده می کرد که ناگهان وضعیت قرمز شد. منزل آنها در مجیدیه شمالی بود و سطح بلند تپه های عباس آباد به آنها اجازه اشراف به منطقه را می داد، نه تنها صدای انفجار نزدیک بود که حتی از پنجره می شد تشخیص داد دود و آتش از محل خانه پدری بلند شده است.

كد خبر : ۷۸۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲


وقتی با کسی آشنا می شویم و تصمیم می گیریم که با او نامزد و در نهایت ازدواج کنیم شاید شک و تردید به سراغمان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه می توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم؟

كد خبر : ۷۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


ارزشمندترین بنیاد اجتماعی نزد خداوند، خانواده است؛ به طوری که زمینه‌های پیوند پاک و مقدس ازدواج را می‌توان در آیین اسلام و سنت نبوی و سیره ائمه هدی(ع) به خوبی مشاهده کرد. 

كد خبر : ۷۸۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


یک مدیر نمنونه مدرسه شهرستان پاکدشت که از خیرین موفق ازدواج است، گفت: من از سال 1378 این کار را شروع کردم و حاصل اولین ازدواجی که من بانی آن بودم دو فرزند با سنین هشت و پانزده سال بوده است و خوشبختانه هیچکدام از مواردی که تا به حال معرفی کرده‌ام منجر به طلاق نشده است.

كد خبر : ۷۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


نامزد انتخابات ریاست جمهوری  گفت: 500 هزار جوان آماده دریافت وام در نوبت هستند اگر یکی از بدهکاران بانکی وام هایش را برگرداند مشکل وام جوانان حل خواهد شد.

كد خبر : ۹۴۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳


معاون امور فرهنگی کمیته امداد ازدواج جوانان تحت پوشش را از دغدغه ها و اولویت های این نهاد برشمرد و گفت: در حال حاضر 700 هزار جوان در آستانه ازدواج تحت پوشش کمیته امداد هستند.

كد خبر : ۷۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰


نحوه بازنمایی الگوهای روابط مدرن در رسانه ملی همیشه صورتی هدفمند داشته اند، به طوری که هیچ وقت با بازنمایی مثبت و خوب نمایی همراه نبوده اند و بر خلاف گفتمان سنتی، ایماژ غالب آن به شدت منفی و ویرانگرانه به تصویر کشیده شده است.

كد خبر : ۷۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱


پرداختن به بحث‌هایی از جمله خشونت علیه زنان در کشور به عنوان مسئله‌ای بنیادین، تمرکز بر ورود و حضور زنان در ورزشگاه‌ها با سرفصل خواسته شماره یک اکثریت جامعه زنان یا پرداختن به حق زنان روسپی در کشور با بی‌توجهی به نیازها و خواسته‌های جدی زنان و مادران و خانواده‌های ایرانی از مصادیق بارز نفوذ در حوزه زنان و خانواده است.

كد خبر : ۷۸۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲


برخی از اسرار را که جز خانواده شما کسی از آن اطلاع ندارد نباید در جلسات اول بیان کنید.

كد خبر : ۷۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


وقتی مادرشوهرتان کاری برای‌تان انجام می‌دهد، تشکر کنید و همواره سپاسگزار رفتارهای خوب او باشید.

كد خبر : ۷۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


آنچه امروزه در بیشتر عروسی‌های ما ایرانی‌ها مشاهده می‌شود در کنار هزینه‌های سرسام آور این سنت حسنه، موارد آلوده به گناه و مزاحمت‌های آن‌هاست که ناراحت کننده‌تر است. این در صورتی است که ازدواج امر مقدسی است که بر اساس آن، زن و مرد به آرامش می‌رسند.

كد خبر : ۷۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵


همه مشكلات از اين جا شروع شد كه سياست هاي جمعيتي كشور كه در اواخر دهه 60 با جديت به كار گرفته شد در اوايل دهه 70 به اهداف مورد نظر رسيده بود و بايد طي بازنگري هاي مجدد متوقف مي شد، اما متاسفانه اين روند تاكنون تداوم يافته و باعث شده كه نرخ رشد جمعيت كشورمان در حال حاضر به 29/1درصد برسد، در حالي كه اين رقم در اوايل دهه 60، 2/3درصد بود.

كد خبر : ۷۹۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱


مدیر حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، مهمترین نقش زن همسر و مادر بودن است که با حضور اجتماعی او در تضاد یا تناقض نیست اگر که روش درست هماهنگی این موارد را پیدا کند.

كد خبر : ۷۹۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴


مهم‌ترین پیامد تک فرزندی کاهش رشد اجتماعی کودک است، چرا که روابط اجتماعی در خانواده‌های کم جمعیت نسبت به سایر خانواده‌ها کمتر است.

كد خبر : ۷۹۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


مرد ايده‌آل مردی است كه در تصميم‌گيری های خود همسرش را نيز شريك كند.

كد خبر : ۷۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵


یک مرد قابل اعتماد، کسی است که هویت خود را می شناسد.

كد خبر : ۷۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


هر چهار دقیقه یک طلاق! باورش سخت است، اما این حقیقتی است که این روزها جامعه ایرانی را درگیر کرده است.

كد خبر : ۷۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


حامیان و چهره‌های برجسته اصلاحات در طول تاریخ فعالیت این جریان سیاسی توهین‌های بی‌شرمانه بسیاری نسبت به مقدسات داشته اند که می‌توان اوج آن‌ها را حرمت‌شکنی در عاشورای حسینی سال 88 دانست، اقداماتی که هرچند از سوی مردم به شدت محکوم شده است اما جز موارد انگشت‌شماری، برخورد قانونی قاطع و مناسبی با آ‌ن‌ها نشده است.

كد خبر : ۷۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


انگیزه‌هایی که جزء این سه دسته باشند، برای ازدواج کاملاً نادرست و حطرناک هستند.

كد خبر : ۷۹۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


ازدواج سفید، پدید ه ای است که دختر و پسر به عنوان هم خانه با یکدیگر زندگی می کنند، بی آنکه میان آن ها پیوند رسمی ازدواج و رابطه زن و شوهر باشد .

كد خبر : ۷۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹


یک کارشناس اعتیاد پژوه گفت: طبق آمار مرکز بهزیستی کشور حدود ۷۵ درصد از دختران برای اولین بار در خانه سیگار کشیدن را امتحان و تجربه کرده اند و در پرسش کارشناسان جواب داده اند که عامل اصلی برای روی آوردن به سیگار به نوعی ژست و بزرگ شدن و رهایی از مشکلات و همچنین کنجکاوی بوده است.

كد خبر : ۷۹۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


مد روز در سبک اروپایی اواخر دوره قاجار به ایران آمد در زمان سلطنت ناصرالدین شاه به واسطه نفوذ دخترش تاج السلطنه که تحصیل کرده بود و از آزادی زنان ایرانی پشتیبانی می کرد این مسئله تسهیل شد به طوری که می توان تاج السلطنه را اولین طراح مد لباس های ایرانی – اروپایی دانست.

كد خبر : ۷۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


تنها برخي از مردانی هستند  كه دست به خشونت‌ مي‌زنند، که دچار اختلالات رواني هستند

كد خبر : ۷۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


من همیشه نیمه پُر لیوان را می بینم از اینکه فرزندانی سالم دارم، مشکلاتم طوری است که به مقداری پول حل می شود، خدا را سپاس گذارم، معتقدم که خدا دستم را گرفته و به او توکل دارم او مرا تنها نمی گذارد و آبرویم را حفظ کرده است من حتی برای خواهرم هم درد و دل نمی کنم چون کسی شرایط ما را درک نمی کند.

كد خبر : ۷۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱


تعداد فرزندانی که برای امام موسی‌کاظم علیه‌السلام ذکر کرده‌اند بین 27 تا 56 فرزند است. به روایت تاریخ، در میان دختران ایشان، که شمارشان کم هم نیست؛ نه‌تنها حضرت فاطمه‌معصومه سلام‌الله‌علیها، که سایر دخترانشان نیز ازدواج ‌نکرده‌اند. در حقیقت باید گفت که ادامه نسل امام کاظم علیه‌السلام از پسران ایشان است.

كد خبر : ۷۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵


معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان از هجمه نفوذ فرهنگی در حوزه زنان خبر داد و گفت: همنوایی برخی افراد با بهائیان و از سوی دیگر تبلیغ سقط جنین توسط یک بازیگر کشورمان مواردی است که نشان‌دهنده هجمه نفوذ فرهنگی به کشور است.

كد خبر : ۸۰۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸


برخی از مشکلاتی که ممکن است زوجین در دوران عقد با آن روبه رو شوند و راه حل‌های آنها بیان می شود.

كد خبر : ۸۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


همسر شهید خبرنگار ایل بیگی گفت: شهید ایل بیگی به سبک زندگی بسیار اهمیت می داد و همیشه به من و فرزندان توصیه می کرد که فراموش نکنید رفتارهای شبانه روزتان را چه در زندگی شخصی چه اجتماعی بررسی کنید و آن را بر پایه و اساس قرآن تنظیم کنید که ماه مبارک رمضان ماه تغییر سبک زندگی انسانهاست.

كد خبر : ۸۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


سرزمین لرستان از دیرباز تاکنون مهد پرورش مردان و زنان بزرگی بوده است و صفاتی نظیر جنگاوری ، شجاعت و سخاوت از ويژگی های بارز آنها است.

كد خبر : ۸۰۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳


مدیرکل ثبت‌احوال لرستان گفت: در سال گذشته در استان به ازای هر هزار نفر ۲۰.۷درصد نوزاد متولدشده است، لذا این استان  در خصوص ثبت ولادت رتبه ۱۳ کشور را به خود اختصاص داده است.

كد خبر : ۸۰۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴


معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: در سه‌ماهه نخست سال دو هزار و 940 فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شده و طبق برنامه‌ریزی که صورت گرفته است حدود 10 هزار فقره تسهیلات ازدواج را تا پایان شهریورماه پرداخت  خواهیم کرد.

كد خبر : ۸۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


رئیس دادگستری پلدختر گفت:علت اصلی تشکیل پرونده های قضایی در دادگستری پلدختر،بدهی های بانکی،تصادفات و اختلافات خانوادگی است که از این تعداد پرونده های ورودی هم 25درصد به صلح و سازش ختم می شود.

كد خبر : ۸۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


مادر فرمانده جواد گفت: فرزندم جواد در عید سعید فطر پارسال   بعد از اتمام نماز دستانش را به آسمان بلند گرد و گفت یا رب العالمین عید سال بعد من به شهادت رسیده باشم انشالله .

كد خبر : ۸۰۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰


یک کارشناس ارشد روانشناسی با تاکید بر اینکه اکثر تک فرزندان قبل از آنکه به سن بلوغ برسند با مشکلات خود ارضایی روبه رو می شوند، گفت: کودکانی که تک فرزند نیستند می توانند از خواهر و برادر بزرگتر مهارت های لازم را برای برخورد با مشکلات بلوغ زو رس کسب نمایند در صورتی که تک فرزندان نه دوست و نه خواهر و نه برادری دارند که از آنها مهارت کسب کنند و همین امر نوجوان را با مشکلاتی روبرو کند.

كد خبر : ۸۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲


درحین عملیات درمنطقه قمیش شهید رضائی می گفت: براساس وعده خداوند که درعالم خواب به من الهام شده قبل از تولد فرزندم مجتبی شهید می شوم

كد خبر : ۸۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳


هر انساني، با هر نظام فكري ، افعال اختياري‏اش را به منظور رسيدن به اهدافي كه آن‏ها را پسنديده و خوب تشخيص داده ، انجام مي‏دهد، حجاب و بي‏حجابي نيز از اين چارچوب برون نيست .

كد خبر : ۸۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳


آرامشی که از زندگی زناشویی به دست می‌آید به خاطر این است که این دو جنس مکمل هم و مایه‌ی شکوفایی و نجات و پرورش یکدیگر هستند.

كد خبر : ۸۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰


کارگردان مستند" بی مرز با حجاب"، گفت: هدف من از این برنامه این است که بچه های جامعه متدین را از انحراف نجات دهیم، من نمی خواهم غیرمححبه را محجبه کنم، من می خواهم محجبه ها حجابشان را کنار نگذارند و این کف هدف برنامه من است.

كد خبر : ۸۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱


"تفکیک جنسیتی"؛ شاید بتوان این موضوع را یکی از جنجالی ترین موضوعات چند سال اخیر در حوزه های اجتماعی کشور برشمرد. موضوعی که موافقان و مخالفان زیادی را با خود همراه کرده و هرازچندگاهی به بهانه ای بازارش داغ می شود.

كد خبر : ۸۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳


مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: زن در نگرش اسلام برای تامین معاش زندگی مسئولیت ندارد، اما در عین حال اشتغال به کار زنان از دیدگاه اسلام حرام نیست.

كد خبر : ۸۱۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶


مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه در طی چند دهه گذشته نهاد خانواده تغییرات چشمگیری داشته است گفت: فقر و نابرابری تنها عوامل تاثیر گذار در طلاق نیستند.

كد خبر : ۸۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


گفته می‌شود در پی تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت امور زنان ریاست جمهوری و وزارت بهداشت قرار است زنان روسپی یا به قول عده‌ای «کارگران جنسی» کارت سلامت بگیرند و به نوعی یک شغل به مشاغل رسمی کشور اضافه شود!

كد خبر : ۸۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰


پریسا ممتحنی فرزند حسین ممتحنی (حمید سبزواری) به مناسبت چهلمین روز درگذشت این شاعر متعهد گفت:ما همه دسته جمعی برای شرکت در مراسمات حضرت امام حاضر بودیم به پدر گفتیم با ما نمی آیید؟ او گفت نه، شما بروید من کار مهمی دارم. وقتی ما در مراسم بودیم شعر «ای دریغا» از رادیو پخش شد که متوجه شدیم پدر آن زمان که ما برای شرکت در مراسم آماده می شدیم در حال سرودن این شعر بوده است.

كد خبر : ۸۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


 

پیروی از رویه‌های به دور از سبک زندگی اسلامی، نه تنها کمکی به اهداف و فلسفه اسلامی ازدواج نخواهد کرد بلکه آثار مخرب و غیرسازنده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

كد خبر : ۸۱۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


«تحلیل محتوای سریال‌هاي ماهواره‌اي نشان مي‌دهد كه اهداف و نتایج عملكرد اين شبكه‌ها در رابطه با روابط زن و شوهر بدین ترتیب است: نمایش تعارض میان عشق و ازدواج، سرد و بی روح نشان دادن روابط زن و مرد پس از عقد ازدواج، نمایش مشکلات متعدد در رابطه زن و مرد بواسطه ازدواج و انتظارات ناشی از آن، ایجاد شک و بدبینی نسبت به همسر و رواج آن در مخاطبان، عادی سازی و رواج خیانت به ویژه از ناحیه زن نسبت به شوهر، عادی سازی طلاق و قبح زدایی از آن.»

كد خبر : ۸۱۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵


کارشناس اجتماعی گفت: دکان تن فروشی و روسپی گری دکانی است که اگر باز شود دکان خانواده تعطیل می‌شود و حتی خانواده‌هایی که تا کنون در سلامت زندگی کرده‌اند نیز با تهدیدات اخلاقی زیادی مواجه می‌شوند.

كد خبر : ۸۱۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶


طلاق توافقی که این روزها درباره آن زیاد می‌شنویم از چه‌زمانی در ایران به‌صورت رسمی و قانونی شکل گرفت؟ ظهور طلاق توافقی با تصویب قانون حمایت خانواده همراه بود.

كد خبر : ۸۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰


چیزی که امروزه دختران ما به آن احتیاج دارند بسته های کادو و هدیه های نقدی نیست! امروزه دختران ما گمشده ای به نام هویت دارند که متأسفانه این کالا در هیچ مغازه ای حتی با گران ترین قمیت ها هم یافت نمی شود! هویت، هدیه ای است که والدین با تربیت و نوع رفتار خود برای فرزندانشان به ودیعه می گذارند و به طور قطعی در این هویت یابی نقش پدران مغفول مانده است

كد خبر : ۸۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳


حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال 173 هـ ق،  25 سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.

كد خبر : ۸۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


بانوی شیعه انگلیسی، پس از آنکه برای دیدن خانواده اش به پاکستان سفر کرد، به اتهام شیعه بودن، توسط یکی از اعضای خانواده خود مورد سوء قصد قرار گرفت و به شهادت رسید.

كد خبر : ۸۲۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۵


امیرجهانی؛نوجوان محجوب 17ساله مبتلا به EB که نگاه معصومانه اش حرف ها برای گفتن دارد؛چندماهی بعد از تولد خانواده متوجه بیماری اش می شود اما همه پی گیری ها و حتی تهران رفتن ها راه به جایی نمی برد تا این که کم کم انگشتان دستانش از بین می رود،زخم های بدنش هر روز بیش تر می شود و امروز 17سال است که با EBدست و پنجه نرم می کند.

كد خبر : ۸۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


خواهر شهید محمود صارمی و اولین خانم خبرنگار بروجرد گفت: نقشه راه  در عرصه خبرنگاری خون برادر شهیدم بود و 18 سال است راه برادرم را با با توکل به خدا  ادامه داده ام تا بتوانم در این عرصه اطلاع رسانی نقش خود را ایفا کنم.

كد خبر : ۸۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


مطابق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال 2008 تعداد 373372 مورد زایمان سزارین غیر ضروری با هزینه ی برآوردی به میزان بیش از 108 میلیون دلار آمریکا در ایران اتفاق افتاده است. در کشور ایران میزان شیوع زایمان به روش سزارین از دهه ی 60 تا کنون باروند افزایشی همراه بوده و به خصوص سزارین های تکراری رشد صعودی داشته است.

كد خبر : ۸۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶


آمارها می گوید روزانه ۵ازدواج میان اتباع خارجی با ایرانی ثبت قانونی می شود اما آمارهای غیررسمی عددی بیش از این را نشان می دهد که متاسفانه فرزندان حاصل از این ازدواج قربانیان این اتفاق هستند.

كد خبر : ۸۲۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸


معی از پزشکان با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت تاکید کردند: در وزارتخانه شما نام کنترل جمعیت به سلامت باروری تغییر کرده است و تشویق‌ها برای تحدید نسل، همچنان پابرجاست.

كد خبر : ۸۲۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹


دوست و داماد خانواده شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی گفت: وقتی که به ازدواج شهید ابراهمی پور می پردازم، سریال شوق پرواز در ذهنم تداعی می شد! حالا نمی خواهم بگویم؛ زندگی عاشقانه حسین و همسرش کپی زندگی شهید بابایی و همسرش است ولی واقعا در مدت زمانی که با هم بودند، عاشقانه زندگی کردند.

كد خبر : ۸۲۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


نعمت الله سعیدی فرمانده گروهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) دردوران دفاع مقدس بود که قبل از شهادتش نام فرزندش را خود انتخاب کرد.

كد خبر : ۸۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱


روزهایی که عباس در سوریه از اسلام دفاع میکرد، مادر مشغول تدارک مراسم جشن عقد او بود. همه ی خریدها را انجام داده و حتی نقل را برای پاشیدن بر سر عروس و داماد مهیا کرده بود . نقلی که نثار پیکر عباس شد.

كد خبر : ۸۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳


مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از راه‌اندازی ۶۰ مرکز مشاوره ازدواج تا پایان شهریورماه خبرداد و گفت: اسامی مراکز مشاوره ازدواج مجاز بر روی سایت وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به آنها درگیر مراکز مشاوره غیرمجاز نشوند.

كد خبر : ۸۲۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۴


کارشناس خانواده گفت: یکی از پرفشارترین استرس‌هایی که هر شخصی در زندگی تجربه خواهد کرد، استرس برای انتخاب همسر است.

كد خبر : ۸۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: عدم دسترسی به منابع و موقعیت‌ها برای زنان یک چالش بزرگ است.

كد خبر : ۸۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


رئیس بسیج جامعه زنان با بیان اینکه برنامه پنجم توسعه در حوزه زنان به خوبی شکل گرفته بود، گفت: این برنامه به دلیل قرار گرفتن بین ۲ دولت و تغییر سیاست‌ها آنگونه که باید اجرا نشد.

كد خبر : ۸۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


پروژه تغییر در سبک زندگی زنان ایرانی با برنامه‌هایی مانند «من و تو پلاس»، سریال‌های شبکه جم و برنامه‌هایی مانند آکادمی موسیقی «من و تو» که برای نمونه پوشش ساپورت را ترویج کرد، در نبود برنامه‌سازی موفق داخلی در حال رشد است.

كد خبر : ۸۲۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹


زمانی که احمد شاه مسعود مشغول مبارزه بود ابوحامد هم کنارش می‌جنگید و حتی در یک عملیات فرمانده شد. شاه مسعود وقتی از منطقه تحت فرماندهی او که موفق شده بود دیدن کرد پرسید فرمانده این منطقه چه کسی است؟

كد خبر : ۸۳۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


عربستان سعودی از بیش از یک سال پیش وارد جنگ سختی بر ضد ملت یمن شده و مصیبت‌های زیادی به اهالی یمن تحمیل کرده است، این جنگ برای عربستان فقط بدنامی به دنبال داشته و باعث ورود این کشور به درگیری‌های دیگر نیز شده است...

كد خبر : ۸۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰


بخشی از فیلم ازدواج بسرعت در فضای مجازی پخش می‌شود. ازدواج مرد 80 ساله با دختر 19 ساله. یکی دو تا عکس هم هست. بینندگان نچ نچ می‌کنند و ابروها را با تعجب بالا می‌اندازند.

كد خبر : ۸۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱


یک واقعیت تلخ و پررنگ در جامعه، وجود شرایطی است که اغلب برای جوانان حتی پس از ازدواج و تشکیل خانواده امکان استقلال فراهم نمی کند.

كد خبر : ۸۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱


پرخاشگري به عنوان يك آسيب اخلاقي اگر كنترل نشود مي تواند عواقب زيانباري داشته باشد. برای کنترل پرخاشگری در ابتدا باید بدانیم دقيقا پرخاشگري چيست. برخی پرخاشگري را رفتاري مي دانند كه به ديگران ، حیوانات، اشیاء .. به صورت مستقیم یا بالقوه آسيب می رساند و بعضی افراد بین پرخاشگری و شجاعت و جرأت تمایزی قائل نیستند.

كد خبر : ۸۳۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲


ازدواج سنتی یا مدرن،، هر دو این ازدواج ها مزیت ها و معایبی دارند. تشخیص این که کدام یک از این ازدواج ها بهتر است، کار ساده ای نیست. در واقع باید شرایط فردی و خانوادگی خود را بسنجید.

كد خبر : ۸۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲


شب گذشته معاون رئیس جمهور در حوزه ی بانوان در یرنامه متن، حاشیه حضور پیدا کرد که متاسفانه دغدغه هایش چیزی جز اصلیات بود.

كد خبر : ۸۳۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۴


براساس نظر کارشناسان و فعالان عرصه اجتماعی از میان دو عامل فرهنگی و اقتصادی تأخیر در ازدواج جوانان، قدرت بازوی فرهنگی در سد کردن راه ازدواج قوی تر و مؤثرتر است

كد خبر : ۸۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


یک جامعه شناس، مقوله های ضدفرهنگی چون بازار آزاد رابطه جنسی، همباشی های سیاه، طلاق و چشم و هم چشمی را از عوامل ضدفرهنگی تأخیر در ازدواج دانست و گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد، بیش از 94% پسرانی که با دختران رابطه جنسی داشتند بر این عقیده بودند« با دخترانی که با آنها روابط جنسی دارند، ازدواج نخواهند کرد.»

كد خبر : ۸۳۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


دکتر خزعلی، رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با بیان اینکه وظیفه تطبیق و ارتباط بندهای برنامه با سیاست های کلان نظام جزو وظایف دولت است، گفت: وقتی می خواهیم برنامه را با سیاست ها، تطبیق بدهیم، عملا در مجموعه برنامه های ابلاغی و احکام اجرای برنامه، این تطبیق و هم پوشانی مشاهده نمی شود، یعنی ما به ازای سیاست های کلان، برنامه های مناسبی را نمی توانیم ببینیم.

كد خبر : ۸۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷


ساعت24-زن و شوهر جوان در جست‌وجوی «ماجرا» زندگی مشترک خود را آغاز کرده بودند، اما پس از 10 سال به آخر خط رسیدند. آنها در دادخواست طلاقشان «نداشتن تفاهم و امکان سازش» را علت جدایی اعلام کرده بودند.

كد خبر : ۸۳۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


جهیزیه کابوس ازدواج های امروزی برای خانواده دختر است، این مقوله که در ابتدا یک هدیه از جانب بزرگترها برای آغاز زندگی جوان ها بود اکنون یک بار سنگین بر دوش پدر و مادر دختر شده است. اما به راستی برای حل این بدعت اجتماعی نقش مسئولان فرهنگی، وزارت ورزش و جوانان، دانشگاه ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، صدا وسیما و از همه مهم تر ان جی او ها و سازمان های مردم نهاد چیست و چه میزان توانسته اند در این زمینه مؤثر واقع شوند.

كد خبر : ۸۳۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


مسئول مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های سلسله گفت: ۲۸ جهیزیه به نوعروسان توسط خیرین مردمی مؤسسه آبشار عاطفه‌ها به نیازمندان اهدا شد.

كد خبر : ۸۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کم شدن زمان گفت‌وگو در خانواده و صنعتی شدن سبک زندگی سبب رشد آسیب‌ها در جهان شده و یکی از مهم‌ترین اهداف ما پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌ها و کاهش معلولیت‌ها در جامعه است.

كد خبر : ۸۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


ازدواج سفید و ازدواجهای موقت بدون فکر همه و همه خطری است که هرچه جامعه شناسان و روانشناسان از آن می گویند نتیجه کمتری حاصل می شود عده ای این اظهارات را دون شان جامعه می دانند و برخی هم معتقدند جاذبه های زندگی و روابط آزاد مانع از تاثیر گذاری این مباحث می شود

كد خبر : ۸۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


عملکرد به شدت منفی احمد شهید در قبال ایران که محصول اتکای او به منابعی چون منافقین و گروه‌های تجزیه‌طلب بوده، به شدت اعتبار گزارش‌های او را زیر سوال برده است، اما برحسب قراین موجود، قرار نیست این روند تعدیل شود و جایگزین او روندی منصفانه‌تر را در پیش بگیرد.

كد خبر : ۸۳۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


امام جمعه موقت خرم‌آباد رسیدگی به موضوع حقوق‌های نجومی را از مطالبات مقام معظم رهبری و مردم عنوان کرد و گفت:قوای 3 گانه باید در این زمینه هماهنگی داشته باشند.

كد خبر : ۸۳۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


خطیب جمعه الشتر گفت: فرهنگ ازدواج آسان باید در جامعه ترویج شود چرا که بالا رفتن سن ازدواج موجب افزایش فساد در جامعه خواهد شد.

كد خبر : ۸۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۲


یکی از مهم ترین اتفاقات تاریخ شیعه ازدواج بانوی دوعالم حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و امیرمؤمنان حضرت علی (علیه السلام) است.

كد خبر : ۸۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.

كد خبر : ۸۳۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳


«آزیه تی» یعنی اگر عزیزی یا عزیزانی فوت کردند بازماندگان و اقوام نزدیک او، باید مدت مدیدی (شش ماه تا یک سال) عزادارانه زندگی کنند و در آن مدت از انجام دادن هر کاری که بوی خوشحالی و تفریح می دهد اجتناب شود.

كد خبر : ۸۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳


روانشناس اسلامی گفت: اگر کسی بخواهد به آرامش برسد و خانه‌ای از مهر و مودت و محبت بنا کند باید به جای تجملات و هزینه‌های گزاف و تالار و جهیزیه‌ها و مهریه‌های سنگین به سنت‌های دیگری عمل کند که باعث استواری بنای خانه و خانواده می‌شود.

كد خبر : ۸۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳


معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به این که هم اکنون عدم هماهنگی و جزیره‌ای عمل کردن را در متولیان حوزه خانواده شاهد هستیم، گفت: طبق برنامه ششم توسعه نرخ رشد طلاق باید ۵ درصد کاهش یابد.

كد خبر : ۸۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴


احکام شرعی گفتگو  با نامحرم در فضای مجازی بر اساس استفتائات چند تن از مراجع عظام تقلید خواندنی است.

كد خبر : ۸۳۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴


«دخترم را با دست‌های خودم بدبخت کردم. خیال می‌کردم زودتر شوهر کند و به خانه بخت برود بهتر است... اما حالا نمی‌دانم چطور باید طلاق دختر سیاه بختم را بگیرم؟»

كد خبر : ۸۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴


توصیه به ازدواج با شریک زندگی مناسب بر اساس معیارهای تضمین‌کننده سلامت افراد است. از هر کسی بپرسید که بهترین معیارهای ازدواج چیست، همه را به جز سلامت مطرح می‌کند.

كد خبر : ۸۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


همایش تجلیل از خیران، فعالان و مروجین ازدواج آسان در خرم آباد برگزار شد.

كد خبر : ۸۴۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


در همایش «پیوندهای آسمانی» که با هدف ترویج سنت حسنه ازدواج برگزار شد، فعالان و مروجین حوزه ازدواج آسان معرفی و تجلیل شدند.

كد خبر : ۸۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶


حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی گفت: اصل معنویت در خانواده‌ها کم‌رنگ شده است به خاطر همین هم از هر چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود.

كد خبر : ۸۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۰


متأسفانه برخی از زنان بعد از ازدواج فرزندانشان، بیشتر به مشایعت با داماد و عروس و نوه ها می پردازند و شوهر خود را فراموش می کنند. این مسئله ممکن است به انحراف جنسی در دهه 50 سالگی به بعد و یا اعتیاد شوهر منتهی شود.

كد خبر : ۸۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۱


فرشته روح افزا، قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان این موضوع که اسناد پشتیبان برنامه ششم توسعه نوشته و ارائه نشده است، گفت: وقتی سندی نوشته می شود ولی اسناد پشتیبان آن ارائه نمی شود یعنی اینکه هدف این است که ما چیز دیگری بنویسیم و کار دیگری بکنیم و این مبهم نگاری را داشته باشیم که کسی توانایی ارزیابی ما را نداشته باشد و بعدها در خصوص اجرایی نشدن برنامه کسی نتواند به ما خورده بگیرد.

كد خبر : ۸۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳


ازدواج سفید پدیده ای است وام گرفته از غرب که امروز زمزمه‌های از رواج این پدیده در جامعه ما به گوش می‌رسد ازدواجی که در ادامه همخانگی دو فرد روزهای سیاه و تلخ را رقم می‌زند.

كد خبر : ۸۴۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴


انتخاب « عاصمه جهانگیر» زن فعال حقوق بشری، به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران تنها ویترین زیبایی از ماجراست، آنچه که در پشت چهره این زن خودنمایی می کند، حقیقتی تلخ و ناگوار کننده است که حکایت از ضدیت وی با قوانین مسلم اسلام در حوزه «زنان و خانواده» و حمایت بی چون و چرای وی از فرقه ضاله «بهائیت» در ایران دارد که عواقب نگران کننده ای را به دنبال خواهد داشت.

كد خبر : ۸۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴


شاید تصور خیلی‌ها بر این باشد که مهریه فقط در زمان طلاق زوجین مطالبه می‌شود اما مهریه را نه تنها در حین زندگی مشترک بلکه پس از مرگ شوهر نیز می‌توان درخواست کرد.

كد خبر : ۸۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵


سحر قریشی یکی از معدود ستارگانی است که طی سال‌های گذشته از طریق تلویزیون به جامعه بازیگری معرفی شد

كد خبر : ۸۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


آمارها حاکی از آن است که نرخ رشد جمعیت در استان لرستان رو به کاهش و هشدار پیری جمعیت را نشان می‌دهند.

كد خبر : ۸۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


داماد اعدامی که به اتهام قتل خواهرزاده‌اش هشت سال زندانی بود سرانجام با همکاری یک خیر موفق به پرداخت دیه ۲۰۰ میلیونی شد و یک شب مانده به عید غدیر از زندان آزاد شد.

كد خبر : ۸۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۰


بررسی های آماری نشان می دهد میزان مشارکت اقتصادی زنان همچنان روند نزولی دارد. نرخ اشتغال زنان 10 ساله و بالاتر، طی سال های اخیر روند کاهشی داشته که به تبع آن، نرخ بیکاری زنان 10 ساله و بالاتر، دارای روند افزایشی بوده است و این سناریو برای زنان جوان نیز تکرار می شود.

كد خبر : ۸۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۲


این زن پس از فریب شیطانی نامزد خواهرش، او را مأمور قتل کرد.

كد خبر : ۸۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم به تبیین روش جدید درمان ناباروری توسط مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم پرداخت و این روش را انقلاب در درمان نازایی عنوان کرد.

كد خبر : ۸۵۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


انتشار تصویری از یک حاجیه بی حجاب از مراسم حج امسال واکنش های تندی را در برخی کشورهای مسلمان به دنبال داشته است.

كد خبر : ۸۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


پرستاردوران دفاع مقدس گفت: وظیفه زنان در جنگ نرم این است که  جوانان را از لحاظ  اعتقادی آگاه  کنند و مراقب باشند که دشمن از لحاظ اعتقادی بر ما غالب نشود و چرا که دشمن این بار اعتقادت ما را هدف گرفتند.

كد خبر : ۸۵۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵


یک روان درمانگر تحلیلی گفت: برای یک انتخاب درست لازم است که فرد نسبتا مستقلی باشیم و بتوانیم تا حدی به نیازهای خودمان رسیدگی کنیم. به این باور برسیم که طرف مقابلمان هم فرد مستقلی است و او درمانگر ما نیست.

كد خبر : ۸۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷


آن پسر هرزه و بی خانواده فیلمی از وضعیت برهنه و آشفته من در آن خانه کذایی را برایم فرستاد و تهدید کرد که اگر مبلغ سه میلیون به حسابش واریز نکنم تمام عکس و فیلم ها را در فضای مجازی و حقیقی پخش می کند.

كد خبر : ۸۵۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷


چگونه از ازدواج قبلی زن یا مردی که خود را مجرد معرفی می‌کند، باخبر شویم؟، این سئوالی است که کارشناسان قضایی به آن پاسخ داده‌اند.

كد خبر : ۸۵۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸


خطبه عقدشان توسط امام (ره)خوانده شد. وقتی که امام(ره) به فاطمه گفتند من وکیلم که تو را به عقد همسرت در بیاورم، فاطمه گفت: به شرط اینکه برایم دعا کنید شهید شوم و امام فرمودند دعا می کنم اجر شهید را ببرید.

كد خبر : ۸۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰


نقش زنان در پیشگیری از نفوذ اعتیاد به خانواده، به مراتب بیشتر از مردان است، زیرا مادر نه تنها شریک زندگی و حامی پدر خانواده است؛ بلکه تنها پناهگاه فرزندان به خصوص فرزندانی است که دارای پدر معتاد هستند.

كد خبر : ۸۵۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱


روند تلخ صعود طلاق در زندگی زوج ها همچنان ادامه دارد، زوج هایی که به دلایل مختلف از جمله عدم آشنایی و شناخت کافی بعد از مدتی از هم جدا می شوند به طوری که از ابتدای سال جاری تا کنون طلاق در بروجرد پنج درصد افزایش و ماهانه حدود 70 طلاق ثبت شده است.

كد خبر : ۸۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲


مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی - آموزشی ستاد اربعین با اشاره به حضور گسترده بانوان در مراسم اربعین حسینی از نخستین حضور مبلغان زن، راویان زن واقعه عاشورا و کربلا، پاسخگویان به سوالات و شبهات، برپایی تجمع زنان عاشورایی و اربعینی ها در مراسم راهپیمایی اربعین امسال خبر داد.

كد خبر : ۸۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هویت زنان اسلامی تجلی یافته از مکتب حضرت زهرا(س) است گفت: زنان ایرانی و تمام زنان دنیا از مکتب حضرت زهرا(س) درس بگیرند تا به کمال و سعادت برسند.

كد خبر : ۸۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


محقق مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: کفویت مهمترین ملاک انتخاب همسر است و علما در تعریف کفویت آن را هم‎سانی خانوادگی، مالی، اقتصادی و فرهنگی معنا کرده‎اند

كد خبر : ۸۵۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


ملیحه محمودی ، کارشناس ومدرس قرآن : جوانان ما زندگي و ازدواج هاي آسان وسهل را قبول مي كنند اما پدر مادرها مخالف زندگي آسانند .

كد خبر : ۸۵۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷


ناصر چند بار از من خواسته بود با او ازدواج کنم اما من به او می‌گفتم، همسر و فرزند دارم و این ازدواج عملاً امکان‌پذیر نیست، ناصر چند بار گفته بود که باید مانع ازدواجمان را از راه بردارد و حتی یک بار نیز پیشنهاد داد که پژمان را با سم به قتل برسانیم.

كد خبر : ۸۵۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸


این زن پس از فریب شیطانی نامزد خواهرش، او را مأمور قتل کرد.

كد خبر : ۸۵۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲


رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: با رواج «ازدواج سفید» یا «روابط فراخانوادگی» در بین جوانان،نشانه‌های آسیب آن را از ۱۰ سال پیش در مراجعه به دفاتر مشاوره دیده‌ایم بطوری که میزان مراجعه افراد بیشتر شده است

كد خبر : ۸۶۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


سایت فارسی دویچه وله ی آلمان که معمولا اخبار و عکس های سیاهی از جامعه دینی و علی الخوص زنان در ایران منتشر می کند این بار اقدام به لیست کردن به قول خودش"20 ممنوعیت عجیب و غریب برای زنان در ایران" کرده است.
كد خبر : ۸۶۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


با توجه به اینکه سیاست امروز جامعه ما باید تشویق جوانان به ازدواج و فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان باشد و با عنایت به این موضوع که سن ازدواج هر ساله بالا و بالاتر می رود آیا هزینه کردن برای برگزاری همایش ها، سمینارها و کنفرانس ها در راستای بررسی و تقبیح ازدواج کودکان و فراخوان جهت ارائه مقاله و عکس و ..رواست؟! آیا این دست حرکات آب در زمین خودی ریختن و گزک دست دشمن دادن جهت اعمال تحریم های بیشتر حقوق بشری با استناد بر فعالیت های داخل کشور نیست؟!

كد خبر : ۸۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷


استفاده نادرست و بی رویه از فضای مجازی، سردی، خستگی و حس بی رغبتی نسبت به کانون خانواده را به همراه دارد.
كد خبر : ۸۶۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹


تلاش برای یافتن همسر یا رفع نیازهایی که خداوند در نهاد هر انسانی قرار داده، امری طبیعی است؛ اینکه شبکه های پیام رسان و فضای مجازی راه را برای رفع این نیازها باز گذاشته اند، در نگاه اول امری عجیب و درعین حال شرعی به نظر می رسد اما جای اخلاق کجاست؟ این امر به ظاهر راه اندازی شده برای جلوگیری از گناه، چه تبعاتی به دنبال دارد؟
 
كد خبر : ۸۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹


به نتیجه رسیدیم که حجاب تنها یک روسری یا چادر نیست که بر روی سر یک زن قرار می‌گیرد، چون غرب برای محوکردن آن با تمام قوا به میدان آمده است. در ایران و بین مسئولین فرهنگی چنین دیدگاهی نسبت به حجاب نیست و نهایتا آن را یک حکم فردی به حساب می‌آورند.

كد خبر : ۸۶۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰


یکم آبان سالگرد شهادت حاج سید مصطفی خمینی است، «مرگ مشکوکی» که انقلابیون آن را شهادت نامیدند و مراسم چهلم آن زنجیره‌ای از اعتراضات را رقم زد که به انقلاب بهمن 1357 انجامید.

كد خبر : ۸۶۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱


نیروهای مسلح عراق در مناطق آزاد شده استان الانبار به اسنادی درباره ازدواج شبه نظامیان عضو گروه تروریستی داعش با دختران نابالغ دست یافته اند که هدف آنها دریافت پاداش بیشتر بوده است.

كد خبر : ۸۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲


در میان گستره آسیب های اجتماعی، آسیب های مربوط به زنان و خانواده بسیار پرخطر و البته با اهمیت است چراکه در صورت بروز این آسیب ها اقشار مختلف و رده های سنی متفاوت در جامعه از آن متضرر می شوند.

كد خبر : ۸۶۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲


 بنابر گفته مسئولان ذی ربط زمان گفت وگو در بین خانواده های ایرانی به ویژه در بین همسران به یک ربع در شبانه روز کاهش یافته است. بین والدین و فرزندان که باید بیشترین دقایق گفت وگو وجود داشته باشد شاهد کمترین گفت وگوهای چهره به چهره هستیم، حتی دانشگاه ها هم در این عرصه عقب نیفتاده و دیگر دانشجویان زانوی تلمذ در برابر استاد نمی زنند و پشت میزها به هر شکل که دوست داشته باشند سر کلاس مجازی حاضر می شوند. آن وقت هست که این پدیده نامبارک یعنی زندگی مجازی پیامدهایی غیرقابل جبران را به وجود می آورد.

كد خبر : ۸۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴


رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان گفت: رسانه‌ها تلاش کنند که الگوی زن ایرانی اسلامی در دوران دفاع مقدس را به دنیا معرفی کنند.

كد خبر : ۸۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


بازیگر فیلم «معراجی ها» با بیان اینکه نباید در زندگی خصوصی بازیگران سرکشی کرد، گفت: صحت داشتن طلاق مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی مرا متاثر خواهد کرد.

كد خبر : ۸۶۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶


از میان ۷ هزار زندانی فلسطینی، بیش از ۴۷۰ تن از آنان به حبس ابد محکوم شده‌اند و زنان مسلمان فلسطینی علی رغم تمام مشکلات، همچنان تمایل به ازدواج با این اسرا دارند.

كد خبر : ۸۶۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۷


یک کارشاس برنامه ریزی سلامت درباره راهکارهایی برای مشکل زوجین نابارور گفت: می‌توان در ابتدای ازدواج مباحث آموزشی در نظر گرفت و بیمه ناباروری را نیز ایجاد کرد یعنی زوجین که دچار ناباروری می‌شوند بتوانند از شرایط این بیمه برای درمان استفاده کنند.

كد خبر : ۸۶۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۷


بررسی‌ها نشان می‌دهد، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کارهایی را به عنوان اقدام و گزارش عملکرد ارائه می‌کند که در مقام عمل اصلاً اقدام محسوب نمی‌شود. پیگیری قوانین اجرا نشده و برنامه‌های معوق مانده در حوزه زنان، مسئله ازدواج ، سونامی طلاق، بحران اعتیاد زنان و عدم حمایت کافی از زنان سرپرست خانوار، وضعیت نامطلوب حجاب و عفاف همگی از مشکلات اساسی زنان است که پیگیری نشده از طرفی سیاسی‌کاری و برگزاری همایش‌های شبه تبلیغاتی و ایراد سخنرانی های حزبی که فقط آب به آسیاب دشمن می‌ریزد، برگزاری جلسات هم‌اندیشی برای حمایت از روسپی‌ها و دیدار با پاپ و ده‌ها فعالیت غیرضروری دیگر هیچ کمکی به بهبود اوضاع زنان نمی‌کند!

كد خبر : ۸۶۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۸


دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با بیان اینکه معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در نشستی خود را قائل به ارائه گزارش به نهادهای بین‌المللی دانسته است گفت: دستگاه‌های نظارتی باید مراقبت کنند سیاه نمایی‌های دوران اصلاحات تکرار نشود.

كد خبر : ۸۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲


مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در شش ماه نخست سال جاری 818 فقره پرونده همسر آزاری اعم از زن آزاری و شوهر آزاری در پزشکی قانونی لرستان تشکیل شد

كد خبر : ۸۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶


اکنون جمعیت عربستان طبق آمار های رسمی این کشور نزدیک به 32 میلیون نفر رسیده است و این در حالی است که جمعیت عربستان در سال 2010 حدود 27 میلیون نفر بوده است.

كد خبر : ۸۶۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶


تاثیر برنامه های ماهواره بر افکار عمومی و عملکرد مخاطبان به ویژه از نظر تربیتی و جامعه پذیری امر روشنی است . کانال های ماهواره ای موجب می شوند زنان و دختران جوان،با دیدن فیلم ها و سریال های شبکه های فارسی زبان، مطابق حس همزاد پنداری، به تقلید از نوع پوششبرای خود بر می گزینند و از رفتارهای آنان پیروی می کنند یکی از جامعه شناسان معتقد است که عوامل مختلفی کنترل رفتار انسان را در دست دارد که سبب بروز چنین رفتارهای نابهنجارانه می شود.

كد خبر : ۸۷۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸


یک مدرس دوره‌های پیش از ازدواج، تعهد و علاقه را دو بازوی مهم در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شبکه‌های مجازی برشمرد و افزود: وقتی زن و شوهری به هم علاقه مند هستند و از احساس با هم بودن رضایت کامل دارند و در کنار این علاقه به هم تعهد اخلاقی داشته باشند دیگر لزومی نمی‌بینند که وقت خود را صرف اموری کنند که نه تنها هیچ منفعتی ندارد بلکه بسیار هم آسیب رسان است.

كد خبر : ۸۷۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲


هاجر حسنی آسیب شناس ۳۲ ساله است. او دو سال پس از ازدواج با شوهر جراحش از او جدا شد چرا که می گوید همسرش دیگر علاقه ای به رابطه جنسی با او نداشت و با پرستاران و همکاران زن خود ارتباط داشته است.

كد خبر : ۸۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲


آیا چون دزدان میلیاردی در جامعه وجود دارند پس کیف قاپ ها را رهایشان کنیم؟ یا چون در جامعه قاتل وجود دارد، ما مجاز هستیم که مثلا دست یک نفر را بشکنیم؟ شاید یک کیف قاپی، در کل جامعه تأثیری نداشته باشد اما برای همان یک نفری که مالش را از دست داده بسیار رنج آور خواهد بود.

كد خبر : ۸۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۶


هر جواني طبعاً به ازدواج و تشکيل خانواده علاقه دارد اما در اين راستا با مشکلات متعددي مواجه مي شود.

كد خبر : ۸۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱


سخن گفتن از بسیج جامعه زنان کشور با بیش از 9 میلیون عضو در سراسر کشور متشکل از بانوانی فرهیخته، فرهنگی، توانمند در عرصه اقتصاد مقاومتی، ورزش، هنر و... نقل فعالیت‌هایی است که مسیر را برای پیشبرد اهداف نظام به ویژه در زمینه خانه و خانواده هموار می‌کند.

كد خبر : ۸۷۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲


اگر روزی بخواهم از تهران بروم و جایی را برای زندگی انتخاب کنم، بی شک به بروجرد برمی گردم چرا که همه شهرم را دوست دارم.

كد خبر : ۸۷۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳


بانوی بسیجی لرستانی توانسته  است با هنر دستش در زمینه گلیم بافی گامی ارزنده در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی بردارد.

كد خبر : ۸۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳


در این وانفسا که آمار ازدواج در حال سقوط است، چند نفری هم که دل شیر دارند و مشکلات را شکلات فرض کرده اند و تصمیم به ازدواج گرفته اند با نوسان شدید قیمت سکه و دلار قلبشان می لرزد.

كد خبر : ۸۷۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴


مسولیت فرزند در ازدواج موقت به عهده ی پدر است اما باید توجه داشت که این موضوع اختصاص به ازدواج موقت ندارد .

كد خبر : ۸۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶


نمایندگان مردم درمجلس با تاکید بر ضرورت ارتقا امنیت زنان در برابر خشونت، معتقدند قوانین مدنی باید در این زمینه اصلاح شود تا پیش از برخورد کیفری بتوان از بروز خشونت جلوگیری کرد البته ‌آنها تعیین تکلیف لایحه تامین امنیت زنان را در این زمنیه بسیار موثر می‌دانند.

كد خبر : ۸۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹


استاد حوزه علمیه قم گفت: آمار رشد طلاق کشور به6/4 دهم درصد و رشد ازدواج به 5/6 دهم  درصد رسیده است و این نشان دهنده این است که طلاق از ازدواج سبقت گرفته است.

كد خبر : ۸۸۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳


تاریخچه ازدواج سفید از کشورهای غربی بخصوص آمریکا نشأت می گیرد و در زمان کوتاهی به دیگر کشورها منجمله ایران منتقل شده است. طبق آمار بیش از هفتاد درصد زوج ها در آمریکا به این شیوه زندگی می کنند. شایان توجه اینکه حتی در این کشورهای به اصطلاح پیشرفته هم این سبک زندگی منجر به شکست شده است ، چنانچه خود اعتراف کرده اند که داشتن چنین ارتباطات غیرمشروعی جزء اشاعه فساد و بیماری های مهلک از جمله ایدز و سرخوردگی و افسردگی ثمری دیگر ندارد، قابل ذکر اینکه ادامه و استمرار این سبک زندگی جوامع غربی را تهدید می کند.

كد خبر : ۸۸۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


فرشته روح افزا در نشست "خشونت علیه زنان" با ارائه تصاویر دلخراشی از حملات صهیونیستی به کشورهای غزه، یمن، سوریه و عراق گفت: چرا در این روز که به نام خشونت علیه زنان است از حقوق این افراد صحبت نمی شود؟ چرا در گروه های نارنجی این مسائل دیده نمی شود؟ شکنجه ای که به کودکان در غزه، سوریه، عراق و افغانستان می شود، چرا خشونت محسوب نمی شود؟

كد خبر : ۸۸۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


آنچه در زمینه ازدواج و تأخیر آن در جامعه مغفول مانده است، بحث نگاه به ازدواج " معلولان" است، به نظر می رسد این قشر نه تنها در بخش هایی نظیر اشتغال، خدمات شهری و .. نادیده گرفته می شوند بلکه در بحث ازدواج نیز کسی به فکرشان نبوده و نیست!

كد خبر : ۸۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴


ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر معظم انقلاب در شهریور ماه سال جاری و تأکید بر تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران در حالی صورت گرفته است که ۱۱ سال از ابلاغ «قانون تسهیل ازدواج» می‌گذرد.

كد خبر : ۸۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۵


هیچ چیز برای یک خانم رنج‌ آورتر از این نیست که ببیند موهایش روز به روز کمتر میشود، اما تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می‌کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده‌اند.

كد خبر : ۸۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶


اولین دختر محمدرضا شاه که پیش از انقلاب به عنوان دختر محجبه شاه معروف شده بود را بشناسید.

كد خبر : ۸۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷


‌مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: بانک ملی و پست بانک بیشترین منابع خود را در اختیار جوانان قرار دادند.

كد خبر : ۸۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷


در گزارش قبلی از جایگاه زن در انقلاب اسلامی و نهاد خانواده سخن به میان رفت و در ادامه عملکرد دولت های سازندگی و اصلاحات درباره رویکردشان به مساله زنان و خانواده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در این شماره قصد داریم پرونده 8ساله دولت احمدی نژاد را در این حوزه مورد کنکاش قرار دهیم.

كد خبر : ۸۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱


«می میت تو» اسم برمیایی‌اش است. معنایش چیزی معادل «فرزانه»، اسمی است که ما با آن می‌شناسیمش. متولد سال ۱۹۷۹ میلادی است. یعنی حدود ۱۳۵۸ شمسی. خانواده‌اش مهاجر بودند. پدر از هند و مادر از پاکستان. پدر اهل سنت و تاجر او همه زمینه‌های معنوی و مادی را برای رشد پنج فرزندش فراهم کرده بود.

كد خبر : ۸۸۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲


شاید گفتن این درد دل ها پس از سال ها دیر باشد اما این جملات را می نویسم تا شاید مرهمی بر دلی باشد که سال‌هاست که شکسته شده است.

كد خبر : ۸۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲


زناني كه دشواري‌ هاي ازدواج و زندگي مشترك را به سبب خودكفايي مالي يا هر دليل ديگر تحمل نمي ‌كنند، فضيلت هاي بزرگي را از دست مي ‌دهند كه جبران ‌پذير نيست.

كد خبر : ۸۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳


استاد اقتصاد دانشگاه الزاهرا با بیان این که نرخ باروری زنان ایرانی از خاورمیانه پایین تر است گفت: این عدم توازن تهدید جدی امنیتی برای ایران به وجود آورده است.

كد خبر : ۸۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۴


طلاق عاطفي معمولا از شكايت و گله‌گذاري زوج‌ها نسبت به هم شروع مي‌شود. انتظاراتي كه گفته مي‌شود ولي برآورده نمي‌شود درواقع نيازهاي 2طرف از يكديگر تامين نمي‌شود. به نيازها و خواسته‌هاي ديگري اهميت داده نمي‌شود طوري كه انگار زن و شوهر يكديگر را مي‌بينند ولي صداي هم را نمي‌شنوند و اين مرحله آغازين شروع طلاق عاطفي است.

كد خبر : ۸۸۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۵


اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس توانستند موافقت برخی از مراجع را برای تغییر قانون و افزایش سن ازدواج دختران کسب کنند.

كد خبر : ۸۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۷


دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای اصلاح ماده 1041 قانون مدنی گفت: برای همه نمی‌توان یک نسخه پیچید در اقلیم‌های گرمسیر برخی می‌توانند در سن 13 سالگی و حتی پایین‌تر آمادگی ازدواج داشته باشند و در صورتیکه‌ شرایط ازدواج برای او فراهم نشود ممکن است به فساد بیفتد.

كد خبر : ۸۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


چند تن از مراجع تقلید به پرسشی هایی با موضوع معاشرت پاسخ گفته اند.

كد خبر : ۸۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹


دختر جوان در حالی که بشدت اشک می ریخت، مدعی شد که از جنوب کشور به کرج سفر کرده اما..

كد خبر : ۸۸۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۳۰


استاندار لرستان گفت: 79 میلیارد تومان وام ازدواج در سال 94 پرداخت‌شده که امسال به 194 میلیارد تومان رسیده و حدود 130 میلیارد تومان دیگر تا پایان امسال باید پرداخت شود.

كد خبر : ۸۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱


وقتی صحبت از حقوق مالی زن به میان می‌آید همه افراد بر این باورند که زنان جز مهریه حقوق مالی دیگری ندارند. این کاملا درست است که مهریه یکی از شناخته شده‌ترین حقوق زنان به شمار می‌رود، ولی این تنها حقوق مالی آنان نیست.

كد خبر : ۸۸۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱


مسئول مرکز اردویی نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: در بیستمین دوره ازدواج دانشجویی برای ۲۵ هزار زوج دانشجو برنامه ریزی شده است که امیدواریم تا پایان سال این دوره برگزار شود.

كد خبر : ۸۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۲


همسر شهید مدافع حرم محمد شالیکار گفت: ۴۵ روز پیش یک مشکلی برایم پیش آمد و بعد از ظهر داخل اتاق حاج محمد خوابم برد که خواب دیدم ایشان به منزل ما آمد و یک زیارت عاشورا در دست دارد و گفت این زیارت عاشورا را چهل روز بخوان حاجتت برآورده می‌شود.

كد خبر : ۸۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۳


نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: انتظار می رود والدین مقدمات ازدواج فرزندانشان را مهیا کرده و بانک ها نیز تسهیلات ازدواج را آسانتر پرداخت کرده تا از زنگ خطری که پیشروی ماست جلوگیری به عمل آوریم.

كد خبر : ۸۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۳


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دین مبین اسلام ازدواج موقت را به عنوان راهکاری برای جلوگیری از فساد و تباهی در جامعه گذاشته است و در این نوع ازدواج تعهد و مسئولیت طبق قرارداد ازدواج ایجاد می‌شود.

كد خبر : ۸۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴


به جز حاکمیت اسلام و قوانین و آموزه های آن در نظام حقوقی، اجتماعی و سیاسی و .. جامعه و بعلاوه درخشش الگوهای بی نظیر اسلامی برای زنان جامعه و فعالیت زنان فرهیخته نه شرقی نه غربی در کشور ما، صاحبان افکار فمینیست ایرانی باید توجه داشته باشند که علت شکست افکار التقاطی شان از درون خود آنهاست چیزی که غرب یک بار آن را در نوعی دیگر تجربه کرده و اینکه آنها تجربه تلخ غربیان را مزه مزه می کنند.

كد خبر : ۸۹۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴


دبیر ستاد ازدواج دانشجویی استان لرستان از ثبت نام 458 زوج دانشجوی لرستانی برای شرکت در بیستمین مراسم ازدواج دانشجویی خبر داد.

كد خبر : ۸۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴


یک کارشناس مسائل اجتماعی، با بیان اینکه خشونت علیه مردان بیشتر جنبه عاطفی، روانی و کلامی دارد، گفت: هر چه مرد از نظر اقتصادی ضعیف تر بوده و به زن یا خانواده همسرش وابستگی بیشتری داشته و یا دچار سوء رفتارهایی مانند اعتیاد باشد، خشونت روانی علیه او بیشتر نمود و بروز دارد.

كد خبر : ۸۹۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵


افزایش دو برابری آمار زنان معتاد در کشور در ظرف مدت زمان کوتاه واقعا یک هشدار جدی و زنگ خطری است که احتیاج دارد سریعتر به این معضل اجتماعی رسیدگی شود و علل و عوامل و انگیزه های آن شناخته شود و آنگاه راه کارهای مناسب ارائه شود .

كد خبر : ۸۹۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


رئیس اداره ثبت احوال بروجرد گفت: در 9 ماهه امسال632 مورد طلاق و 2هزارو 397 مورد نیز ازدواج به ثبت رسیده که این آمار نسبت به مدت مشابه نشان از افزایش 9 درصدی طلاق و کاهش 6 درصدی ازدواج داشته است.

كد خبر : ۸۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


ماده ۱۱۱۵ قانون مدنی می‌گوید: اگر بودن زن با شوهر در یک منزل متضمن خوف ضرر بدنی مالی یا شرافتی برای زن باشد زن می تواند منزل علیحده اختیار کند و مادام که زن در بازگشتن به منزل معذور باشد نفقه به عهده شوهرش خواهد بود.

كد خبر : ۸۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶


رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به اینکه قوانین ما همچنان با عدالت جنسیتی فاصله دارد، گفت:دولت‌ها در برابر مسئولیت‌های اختصاصی خود در برابر زنان بی‌تفاوتند.

كد خبر : ۸۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸


امام موقت جمعه خرم آباد گفت: ۹ دی معجزه گری ایمان مردم به منصه ظهور گذاشت  و قوی ترین و آخرین ضربه محکمی را به دشمنان نظام اسلام وارد کرد.

كد خبر : ۸۹۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰


این روزها مخلوقات باوفایی که روزی نجس محسوب می شدند و فقط در خدمت آسایش انسان ها بودند، بازیگر مهمی در زندگی برخی از ایرانی ها شده اند. اگر تا چند سال پیش فقط دختران و پسران پولداری که والدینشان هوای اروپایی زیستن داشتند، در آغوش خود سگ نگهداری می کردند؛ امروزه در خیابان های پایین شهر هم جولان سگ ها در آغوش جوانان بدجوری خودنمایی می کند؛ سگ هایی که قیمتشان از چند هزار تا چندین میلیون تومان هم می رسد.

كد خبر : ۸۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳


گروه اجتماعی: ثمره ازدواج، فرزند صالح است کمااینکه قرآن کریم در آیات مربوط به داشتن فرزند آن‌جا که موقعیت و جایگاه فرزند را برای انسان می‎شمارد گاهی از فرزند به‌عنوان «زینت زندگی دنیا» نام می‎برد و در بعضی دیگر از آیات آن‌را «فتنه»؛ یعنی مایه دردسر و آزمایش می‌داند.

كد خبر : ۸۹۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳


همسر شهید سید رحمان نور الحسینی گفت: از دست اندرکاران می خواهم  که یک دیدار رهبری برای ما مهیا کنند تا انشالله  آرزوی 25 ساله ما را برآورده کنند.

كد خبر : ۸۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰


مدیر کمیته امداد شهرستان سلسله گفت: ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال کمک‌هزینه خرید جهیزیه به ۱۰۱ نوعروس شهرستان سلسله پرداخت شد و ۱۶۵ نفر دیگر در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند.
كد خبر : ۸۹۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲


کارشناس طلب سنتی گفت: مسئله مزاج یکی از مسائلی است که در تعیین انتخاب همسر باید درکنار مسائل دیگر مانند ایمان، شرایط خانوادگی و... نظر گرفته شود.

كد خبر : ۸۹۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵


کارشناس مسائل مذهبی و اجتماعی گفت: تقلیدهای بی‌حساب و کتاب و کورکوانه از فرهنگ غرب، تبعات زیادی را به دنبال دارد که از جمله آنها می‌توان به مشکلات موجود در عرصه ازدواج اشاره کرد.

كد خبر : ۸۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵


کمبود شغل و بالا بودن نرخ بیکاری از مهمترین مشکلات در جوامع مختلف بشما می‌رود چرا که این معضل به تنهایی می‌تواند منشاء مشکلات اجتماعی زیادی باشد که هر یک از آنها به تنهایی می‌تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی بوده و جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

كد خبر : ۸۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۵


رئیس کمیته امداد بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون370 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به200 مددجوی کمیته امداد بروجرد اهدا شده است.

كد خبر : ۸۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


عدم آموزش مهارتهاي زندگي و برخورد با مشکلات،عدم اعتماد به نفس، مشکل يادگيري، عدم خودباوري، دوستی نادرست، پوچي گرايي، افسردگي و اضطراب، خشونت رواني و فيزيکي در خانه و مدرسه، ارتباط با جنس مخالف از مهمترين مواردي است که دانش آموزان را به سمت و سوي خودآزاري و حتي در مراحل پيشرفته خودکشي مي کشاند.

كد خبر : ۸۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


معاونت  آماد و پشتیبانی  سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت : سپاه پاسداران و کمیته امداد امام خمینی(ره)  در اقدامی مشترک جهیزیه 1300  نوع عروس لرستانی  به مبلغ 60 میلیارد ریال تامین کردند.

كد خبر : ۹۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۷


در سالهای اخیر نرخ طلاق در کشور از مرز هشدار عبور کرده و با افزایش نگران کننده‌ایی همراه بوده است به گونه‌ایی که نرخ طلاق در سال 95 نسبت به سال 85 بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

كد خبر : ۹۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸


یک کارشناس ارشد حقوق جزا معتقد است: بزه‌کاری و بزه‌دیدگی هرچند می‌تواند به عوامل بسیار وابسته باشد اما در مرحله نخست این خانواده و مادران هستند که کودک را به مسیر صحیح و ناصحیح هدایت می‌کنند.

كد خبر : ۹۰۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹


استاندار لرستان گفت: طبق مرکز آمار نرخ بیکاری بانوان در لرستان 22.9 درصد و  این نرخ در استان ما نگران کننده است .

كد خبر : ۹۰۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰


فراهم کردن شرایط دور کاری، کم کردن ساعت کاری بانوان و حتی در برخی از مشاغل " پاره وقت " کار کردن، تعطیلی مادران همراه با فرزندان زیر 15 سال، فراهم کردن شرایط برای نگهداری فرزندان در نزدیک ترین مهدکودک ، امتیاز قائل شدن برای بانوان شاغلی که بیش از دو فرزند دارند .. از راه کارهای مؤثر برای استفاده بهینه از توانمندی زنان در عرصه اقتصادی و مشارکت های اجتماعی و همچنین حفظ بنیان خانواده آنها است.

كد خبر : ۹۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) الیگودرز  از اهدای 251 فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در 9 ماهه سال جاری خبرداد.

كد خبر : ۹۰۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


ازدواج سفید عد‌‌‌م پایبند‌‌‌ی به ارزش‌های اجتماعی، سنت‌ها و آد‌‌‌اب و رسوم است که جامعه‌ای  بی قید‌‌‌ و بند‌‌‌ و هرج و مرج طلب را به وجود می آورد.

كد خبر : ۹۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲


بنای اصلی زوجین بر پاکی و تقوا نهاده شده است. این پاکی شامل رفتارها و گفتارهای نیکو، برکناری از عوامل ریا و فریب و سایر اصول اخلاقی و انسانی است. باید توجه داشت که تقوا برای یک زن شرافتمند امری ضروری است; زیرا زن و شوهر سرمایه اصلی شان اسلام است و اساس اسلام نیز تقوا و خودنگه داری،

كد خبر : ۹۰۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در کشور ما مشکلات عدیده‌ای پیش روی زنان جوان است که مهم‌ترین مشکلات کشور در این حوزه بیکاری، تورم، فقر و مشکلات اقتصادی، اعتیاد و تحقق نیافتن عدالت اجتماعی است.

كد خبر : ۹۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


می‌خواهید ازدواج کنید فقط به این خاطر که وقتی هوا دو نفره می‌شود شما یک نفرید؟ این دلیل هم کافی نیست. اگر طرف مقابل برای‌تان مناسب نباشد و ازدواج کنید به هر حال تنها خواهید شد منتها فرقش این است که آن زمان، قلبی شکسته هم در سینه دارید!

كد خبر : ۹۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۳


طرحی برای رفع نگرانی مجامع غربی نه حل مشکلات جنسیتی جامعه جوان ایرانی! نوشته می شود. از سوی دیگر در حالیکه در ابتدای طرح، به نام تعدادی از متخصصین و روحانیون به عنوان مشاور اشاره شده است که این افراد اذعان داشته ­اند که تنها در یکسری جلسات شرکت کرده اند و هیچ یک از نظرات آنان در طرح نیامده و به این مسئله اعتراض هم دارند! دکتر کاظم فروتن ارولوژیست درباره قرار گرفتن نامش در بین مشاوران طرح می گوید: نام بنده جز مشارکت کنندگان طرح آورده شده ولی حتی یک نظر بنده نیز آورده نشده است. و تصمیم دارم طی نامه ای که به وزارت کشور ارائه خواهم داد متذکر شوم که نام بنده را از طرح حذف نمایند.

كد خبر : ۹۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵


مسئولان متوجه باشند که خطر نفوذ از طریق آژانس‌های سازمان ملل به مراتب بیشتر از سفارت کشورهای غربی است، چرا که برای این کار از مواهبی چون حساسیت کمتر نهادهای امنیتی، پیاده نظامی آماده و دسترسی‌هایی بی‌حد برخوردارند؛ مواهبی که هیچ سفارتی ندارد.

كد خبر : ۹۰۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵


در زمان قوم لوط، شیطان به صورت یک جوان زیباروی به پیش قوم لوط رفت و از آنان خواست که با او لواط کنند( چون اگر شیطان می خواست با آنان لواط کند، قبول نمی کردند.) ایشان هم این عمل را با او انجام دادند طبق قوانین شرع مقدس اسلام اگر لواط با مردی قبل از ازدواج صورت بگیرد خواهر، مادر ودختر…لواط دهنده بر لواط کننده حرمت ابدی پیدا می کنند.

كد خبر : ۹۰۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶


شهرستان بروجرد به گواه آمار ارائه داده‌شده از سوی دادگستری استان لرستان صدرنشین آمار طلاق در این استان است به‌گونه‌ای که ماهانه ۶۴ طلاق در این شهرستان ثبت می‌شود.

كد خبر : ۹۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶


کشور فرانسه، از ناباروران در ۳ سطح قانونی، زیرساختی و درمانی، حمایت های قابل توجهی می‎کند، این حمایت‎های ویژه منجر به این شده است که در سال ۲۰۱۴، حدود ۲۲ هزار نوزاد از طریق ۱۴۰ هزار دوره درمان ناباروری متولد شده‌اند.

كد خبر : ۹۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۷


مهربانی، رأفت و رحمت از خصایص فاطمه (س) در زندگی بود، چه آن زمان که در شکم خدیجه برایش همدمی دلسوز و یاری غار برای تنهایی اش محسوب می شد و چه آن زمان که ام ابیهای پدر لقب گرفت و چه زمانی که در کسوت همسری مهربان و دلسوز برای علی علیه السلام عاشقانه زیست و ولاتمدارانه جان فشانی کرد و چه در روز قیامت که بهای اشک بر حسینش را شفاعت شیعیان قرار می دهد. فاطمه رأفتی که مایه رحمت الهی است.

كد خبر : ۹۰۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰


اولین همایش ازدواج آسان عصر امروز در سالن شهدای بسیج مهندسین کشاورزی استان با حضور بانوان مهندس بسیجی برگزار شد.

كد خبر : ۹۰۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲


فرمانده سپاه استان لرستان گفت: با توجه به اینکه مشکلات زیادی  در دوران انقلاب وجود داشت اما زنان ما خم به ابرو نیاوردند و فداکاری های این بانوان قابل تقدیر است.

كد خبر : ۹۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴


مدیرعامل موسسه افلاك انديشان آينده سبزخرم آباد گفت: كارگاه توليدي خياطي زنان بدسرپرست و بي سرپرست در یکی از مناطق محروم استان با سرمايه 60 میلیون ریال در خرم آبادراه اندازی شده است.

كد خبر : ۹۱۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰


 در مهریه‌های بیش از 110 سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد.

كد خبر : ۹۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰


در مراسمی با حضور امام جمعه،نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس و جمعی از مسئولان محلی مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) پلدختر برگزار شد.

كد خبر : ۹۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱


تکنولوژی رفته رفته جایگزین ارتباط با دوستان و اعضای خانواده شده و افراد به جای هم صحبتی و مشاوره از یکدیگر وقت خود را با دوستان مجازی در فضایی مجازی می گذرانند، فضایی که اگر انسان بدون آگاهی وارد آن شود آسیب های جبران ناپذیری را متحمل می شود.

كد خبر : ۹۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


طاهری با اشاره به شواهدی که نشان می دهد در ترکیه، پاکستان، لبنان و چند کشور دیگر بازگشت به سبک زندگی اسلامی و حجاب رخ داده است، بیان کرد: یکی از اثرات انقلاب بیداری زنان کشورهای اسلامی و غیر اسلامی است که تحت تاثیر غربزدگی قرارگرفته بودند. همانطور که انقلاب ما باعث بیداری در جهان اسلام شد، زنان ایرانیِ متحول شده نیز به عنوان الگو و نماد مقاومت برای زنان مسلمان و غیرمسلمان جهان شدند.

كد خبر : ۹۱۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


وام ۸۰ میلیونی ازدواج به شرط سپرده گذاری و کسب امتیاز لازم مهمترین خبری بود که هفته گذشته از سوی مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام شد و واکنش های جالب و متعددی از سوی مردم به همراه داشت.

كد خبر : ۹۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


یک جامعه شناس با اشاره به لزوم بیمه شدن خدمات مشاوره ازدواج گفت: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که مشاوره‌های پیشگیری از طلاق نباید خارج از چارچوب‌های اعتقادی باشد چرا که وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است.

كد خبر : ۹۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


فروردین ماه 95، مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی را مکلف به افزایش و پرداخت وام ازدواج به مبلغ ۱۰ میلیون تومان کرد.

كد خبر : ۹۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶


طی سالهای اخیر روند بیکاری افزایش یافته و جوانان زیادی در به در دنبال کار می گردند، جوانانی هم بعد از سالها کار بیکار می شوند و همین شده که روز به روز بر آمار بیکاری افزوده شود، از سوی دیگر اخباری از اشتغال چند هزار نفری در بروجرد اعلام می شود در حالی که روز به روز بیکاری در این شهر زیاد می شود.

كد خبر : ۹۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲


مادر با خوراندن تریاک به پسر ۲ ساله و دختر ۴ ماهه اش آن‌ها را معتاد کرده تا صدای گریه‌های آن‌ها آزارش ندهد.

كد خبر : ۹۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲


به خانواده شوهرم محبت میکنم چون اونام الان خانواده منن نه بخاطر حفظ شوهرم بلکه بخاطر دل خودم باهاشون خیلی رابطه ام خوبه

كد خبر : ۹۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


مجمع سالانه سازمان بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با حضور مسئول شورای راهبردی سپاه استان برگزار شد.

كد خبر : ۹۱۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴


عضو هیات علمی موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور با اشاره به روند رو به رشد فاصله ازدواج تا تولد اولین فرزند در زوج‌های ایرانی، گفت: عواملی نظیر مشکلات اقتصادی به ویژه نداشتن منزل و شغل ثابت همسر، اشتغال به تحصیل و مشکلات ترکیب کار یا تحصیل با فرزندآوری، منجر به فاصله‌گذاری بیشتر میان ازدواج تا اولین تولدها در کشورمان شده است.

 

كد خبر : ۹۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴


رئیس ثبت احوال بروجرد گفت: به ازای هر پنج ازدواج یک طلاق در بروجرد ثبت می شود که نشان دهنده افزایش آمار طلاق است.

كد خبر : ۹۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴


اواخر تیرماه سال 95 بود که معاون وزیر بهداشت در یک نشست دولتی، خبر از تشکیل ایجاد مراکز بهداشتی برای زنان روسپی را داد.اولین سوالی که درباره اظهارات وی به ذهن متبادر می شود این است که آیا براستی قرار است شغل "فاحشگی" در کشور به رسمیت شناخته شود؟! یعنی هر زنی می تواند این شغل را برای خود برگزیند و به کسب درآمد مشغول شود و هر بار هم با مراجعه به چنین مراکزی از سلامت خود مطمئن شود!

كد خبر : ۹۱۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷


ارتباط هر یک از همسران با اعضای خانواده یا فامیل وی تا زمانی که مشکلی در حریم زندگی مشترک ایجاد نکند، حریم شخصی فرد است؛ بنابراین تا جایی که ممکن است، هر یک از طرفین باید سعی کنند درگیری مستقیم با اعضای خانواده یا فامیل همسر نداشته باشند.

كد خبر : ۹۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸


فرهنگ بدحجابی مانند چاقویی دو لبه ای برای زنان عمل کرده و آنان را دائم در جنگی علیه خانواده به جان هم انداخته است و خود غافل از آن هنوز برای خرید چند دقیقه‌ای از فروشگاه محل ساعتی را پشت میز آرایش می‌گذرانند تا علاوه بر دل خود! برای رهگذران نیز متناسب با سلیقه و مد امروزی آرایش کرده باشند. به نظر می رسد برخی از زنان نه برای داشتن ظاهری آراسته و نه برای دل خودشان که برای تحریک جنس مخالف پا به خیابان ها می گذارند و فستیوال خیابانی از بدپوششی را به نمایش می گذارند.

كد خبر : ۹۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹


بایدتوجه داشت که شروع زندگی مشترک یک سری مهارت ها و انگیزه های لازم را برای آغاز یک زندگی نیاز دارد و شناخت کامل زوجین گام ابتدایی برای تضمین و تداوم یک زندگی سالم است.

كد خبر : ۹۱۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹


یکی از سؤالاتی که مطرح می‌شود این است که آیا شبکه‌های اجتماعی باعث طلاق عاطفی شده یا این که طلاق عاطفی زوجین باعث روی آوردن آنها به شبکه‌های اجتماعی شده است؟ بسیاری از اوقات وقتی مرد نقش و حضور زن را در خانه نادیده می‌گیرد و به او توجه نمی‌کند، زن برای دیده شدن و شنیده شدن به اینستاگرام پناه می‌برد. درواقع، چون توجهی از سوی همسر خود دریافت نمی‌کند، به سمت استفاده زیاد از شبکه‌های اجتماعی می‌رود.

 

كد خبر : ۹۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹


در طی چند دهۀ اخیر برخی تغییرات امکاناتی را در اختیار زنان گذاشته‌اند که نسل‌های گذشتۀ آنان هرگز از آن بهره‌مند نبوده‌اند؛ از جمله تغییر دیدگاهشان در تصمیم‌گیری برای ازدواج‌کردن یا نکردن. نائاما شنهاو، دانشجوی دکتری در دانشگاه یو.سی.دِیویس، در پژوهشی این موضوع را بررسی کرده است. به عقیدۀ او امروز ازدواج‌کردن دیگر به‌اندازۀ سابق فرصتی برای بهبود وضع اقتصادی نیست.

 

كد خبر : ۹۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰


با هزاران امید و آرزو در ۱۷ سالگی لباس عروسی بر تن کردم و به قول قدیمی ها به خانه امید رفتم.

كد خبر : ۹۲۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۳


یک مدرس دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه خانواده در کشور دچار بحران است، گفت: در موضوع خانواده اخلاق مقدم است و قانون تنها جایی وارد می‌شود که اخلاق زیر پا گذاشته شود.

كد خبر : ۹۲۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴


محمدرضا رستمی در حاشیه برگزاری چهارمین گردهمایی معاونان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در شیراز در جمع خبرنگاران افزود: در حال بررسی زمینه‌های همکاری در کارگروهی مشترک با بانک مهر ایران هستیم و از طریق دولت این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا درصدی از منابع جاری دولت از طریق بانک مهر ایران مدیریت شود.

كد خبر : ۹۲۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴


رئیس دادگستری بروجرد گفت: بروجرد در استان لرستان رتبه اول را در طلاق دارد که نیاز است برای کاهش آمار نگران کننده طلاق برنامه ریزی صورت گیرد.

كد خبر : ۹۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶


فمنیسم در ایران مورد تنش و بحث‌های گوناگونی قرار گرفته است و برخی از نویسندگان و چهره‌های سیاسی در این مورد مبحث‌های مختلفی نقل کرده‌اند. در ایران بیشتر رویکردهای فمنیستهای تشابه گرا مورد توجه و تبلیغ قرار گرفته است و رویکردهای فمینیستی تفاوت گرا شبیه اخلاق مراقبت، فمینیسم طرفدار خانواده، فمینیسم اجتماعی، فمینیسم مادرانه کمتر مورد توجه بوده‌اند.

كد خبر : ۹۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷


صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) گزارش داد: خشونت های شدید علیه کودکان در سوریه در سال 2016 رکورد زد و با کشته شدن دستکم 652 کودک سوری در جنگ تقریبا شش ساله در این کشور، بدترین سال را برای این قشر رقم زد.

كد خبر : ۹۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳


یکی از ملاک‌های مهم و اصلی در انتخاب همسر، مسأله فرزندآوری است.

كد خبر : ۹۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱


بایدتوجه داشت که شروع زندگی مشترک یک سری مهارت ها و انگیزه های لازم را برای آغاز یک زندگی نیاز دارد و شناخت کامل زوجین گام ابتدایی برای تضمین و تداوم یک زندگی سالم است.

كد خبر : ۹۲۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲


کتاب «مطلع عشق» گزیده‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی به زوج‌های جوان و خانواده‌ها است که از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است.

كد خبر : ۹۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


کوه نوابی‌نژاد، چهره ماندگار مشاوره و روانشناسی به چالش‌های ازدواج در کشور و تاثیرات متقابل خانواده در شکل‌گیری هویت فردی اشاره کرد و گفت: مشاوره به دنبال تحکیم ازدواج پایدار در کشور است.

كد خبر : ۹۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۴


رئیس اداره ثبت احوال بروجرد گفت: طی یک سال گذشته با ثبت 873 مورد طلاق، آمار طلاق در بروجرد هفت درصد افزایش و ازدواج چهار درصد کاهش یافته است.

كد خبر : ۹۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۶


مقام معظم رهبری فرمودند: اگر می‌بینید همسرتان به چیزها تجملاتی و آرایش‌های گوناگون خیلی اهمیت می‎دهد، یادش بدهید که اینجوری نباشد. اگر می‎بینید همسرتان به این چیزهای بی‎خودی پایبند است، یادش بدهید که پایبند نباشد. شما هم شوهرتان را یاد بدهید.

كد خبر : ۹۳۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۹


وزیر ورزش و جوانان گفت: مشکلات مربوط به جوانان شامل مسکن، اشتغال، تحصیل، ازدواج و پر کردن اوقات فراغت می‌شود که پرداختن به آن‌ها نیازمند یک عزم و اراده عمومی است و ابزار و اقتدار آن در اختیار وزارت ورزش و جوانان نیست.

كد خبر : ۹۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴


تولد مبارك امام جواد (ع) نه تنها پايان بخش دلهره هاي شيعيان وافشاي نيت فرصت طلبان و سود جوياني چون فرقه واقفيه بود، بلكه آغاز فصل نويني از تاريخ ائمه اطهار است .

كد خبر : ۹۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


ترسیم زنان در فیلم های تازه تولید، گویای آن است که بازنمایی خانواده و به طور خاص زن در سینمای ایران، درحال انحراف از معیار است و به یک بازنگری و آسیب شناسی جدی نیاز دارد.

كد خبر : ۹۳۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


امروزه به علت تجمل گرایی و اشراف گری در بعضی از خانواده ها آمار ازدواج تنزل کرده است چون عده ای از ازدواج کردن گریزان شده اند و به همین دلیل سن ازدواج بالا رفته است از سوی دیگر آمار طلاق بیشتر شده که یکی از دلایل آن چشم و هم چشمی و بالا رفتن توقع زوجین از یگدیکر است.

كد خبر : ۹۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۹


فروتن گفت: بهتر بودن ازدواج فرد طلاق‌گرفته با فرد مجرد یا مطلقه را شرایط تعیین می‌کند. در بحث ازدواج، الگویی به نام همسان‌همسری و الگویی به نام ناهمسان‌همسری داریم. همسان‌همسری یعنی اگر فردی مطلقه است با یک فرد مطلقه دیگر ازدواج کند اما ناهمسان‌همسری می‌گوید که اگر شما مطلقه هستید، با فردی مجرد ازدواج کنید.

كد خبر : ۹۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲


خانم مولاوردی! در راستای بندهای مختلف سیاست های کلی خانواده چه کردید؟ کدام یک را در دستور کار خود قرار داده اید و برای تحققش تلاش کرده اید؟ مثلا در محور قرار دادن خانواده در قوانین و مقررات، نفی تجرد در جامعه، فرهنگ سازی و تقویت تعاملات اخلاقی، ایجاد بیمه خاص بیوگان و زنان سالخورده و بی سرپرست، ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان ، تحکیم خانواده از طریق نقش مادری.

كد خبر : ۹۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶


مدیر کمیته امداد الیگودرز گفت: 333 زوج  تحت پوشش کمیته امداد شهرستان در سال گذشته  از خدمات ازدواج این نهاد  به ارزش 11میلیارد و900 میلیون ریال بهره مند شدند.

كد خبر : ۹۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹


 این روزها برگزاری کنسرت به یکی از دغدغه های برخی از مسئولان و متولیان فرهنگی تبدیل شده به طوری که انگار اجرای کنسرت مهمتر از مشکلات جوانان شده، مسئولان توجه داشته باشند که مشکل جوانان بروجرد بیکاری و ازدواج است نه کنسرت.

كد خبر : ۹۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰


داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: بیمه زنان خانه‌دار حتماً باید اجرایی شود و همچنین بیمه زنان روستایی و عشایری حتماً باید اجرایی شود.

كد خبر : ۹۳۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱


به نظر می رسد که معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یازدهم ، با با تمرکز بر مسائل غيرضروري و حاشيه اي، نامشخص باقي گذاشتن سياست هاي کلان، نقشه راه و وضعيت مطلوب؛ تلاش کرد با اولويت بندي کردن هاي مطالبات و خواسته هاي زنان بر اساس جدول فمينيستي، زن مسلمان ايرااني را با نسخه فرسوده و باطل غربي به قهقهراي زن اروپايي بکشاند! و همین امر باعث تذکر اخیر مقام معظم رهبری در این خصوص شد.

كد خبر : ۹۳۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳


مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: 16 درصد طلاق‌های ثبت شده در استان، یک سال اول زندگی رخ داده است.

كد خبر : ۹۳۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴


مدیرکل ثبت احوال لرستان از ثبت هر شبانه‌روز 52 ازدواج در استان خبر داد.

كد خبر : ۹۳۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶


مدیر کل ورزش و جوانان لرستان از پرداخت ۳۱۳ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در این استان طی سال گذشته خبر داد.

كد خبر : ۹۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷


صداقت در رفتار و کردار همیشه از ملاک های ازدواج زوجین محسوب شده، به طوری که نداشتن این فاکتور می تواند از شخصی سلب اعتماد کند و حتی تا مرز منحل شدن زندگی دو طرف منجر شود.

كد خبر : ۹۳۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸


فعال حقوق زنان با بیان اینکه پرداختن به امور زنان در زمان انتخابات تنها برای رأی آوری بیشتر است، گفت: مطالبه زنان پایان دادن به استفاده ابزاری از مسائل آنان است؛ اینکه دولت‌ها با واحد معاونت امور زنان، نان این امور را می‌خورند دیگر بس است.

كد خبر : ۹۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹


امام علیه السلام کتاب‌های زیادی نگاشته اند اما کتاب رساله حقوق از جمله کتب زیبا و پرمفهوم حضرت در موضوعات مختلف است که یکی از بندها به حق زن بر شوهر اشاره شده است. در این رساله از زبان حضرت اینگونه نگاشته شده است: اما حق کسی که به جهت ازدواج رعیت تو محسوب می‌شود: بر تو آن است که بدانی خداوند متعال قرار داده است او را تسکین دهنده و آرامش بخشنده و نگه دارنده و انیس برای تو...

كد خبر : ۹۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲


نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: 500 هزار جوان آماده دریافت وام در نوبت هستند اگر یکی از بدهکاران بانکی وام هایش را برگرداند مشکل وام جوانان حل خواهد شد.

كد خبر : ۹۴۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳


استاندار لرستان گفت:  نزدیک به ۴۷ هزار نفر وام ازدواج  پرداخت شده است در حال حاضر یازده هزار زوج لرستانی در نوبت وام ازدواج هستند.

كد خبر : ۹۴۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴


فرشته روح افزا گفت:در حوزه زنان يک نوع نگاه کاملاً غيرمتخصصانه وجود دارد و در انتخابات تب اين مقوله بالا مي گيرد! نمونه بارز اين نگاه غيرمتخصصانه و غيردلسوزانه به حوزه زنان « ستاد ملي زن و خانواده» است . در حالي که برنامه عمل اين ستاد در دولت گذشته به صورت تخصصي و جامع و به دور از نگاه سياسي و جناحي نوشته شداما دريغ از برگزاري يک جلسه چه در دولت قبلي و چه در دولت فعلي.

كد خبر : ۹۴۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶


مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: 333 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به 47 هزار نفر زوج لرستانی در سال 95 پرداخت شده است.

كد خبر : ۹۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۹


روزی که دخترم به دنیا آمد او را دیدم و به او شیر دادم اما از یک روز بعد خانواده همسرم به من گفتند دخترم باید در بخش بیمارستان بماند و او را دیگر به من نشان ندادند ... چند روز بعد از زایمان مادر و خواهر شوهرم به من گفتند که دخترم فوت شده اما .

كد خبر : ۹۴۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۱


مسئول آبشار عاطفه های استان لرستان گفت: به کمک خیرین خرم آباد ۵۰ جهیزیه برای نوعروسان این شهرستان تهیه و در قالب دو برنامه  به آنها اهداء شد.

كد خبر : ۹۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳


نماینده سابق مردم تبریز در مجلس هفتم گفت:چرا کشور فرانسه وسایل آرایش را بر ما تحریم نمی کند برای اینکه می خواهد با فرهنگ بانوان کشورمان بازی کند و فرهنگ در ایران را می خواهد تضعیف کند.

كد خبر : ۹۴۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۵


یکی از مهمترین انتظارات جوان توجه به مشکلات این قشر و تلاش برای حل آنهاست که در دولت یازدهم مشکلات جوانان حل نشد و همچنان جوانان در صف های طولانی وام ازدواج هستند.

كد خبر : ۹۴۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷


دوستی های اجتماعی کلاه گشاد شرعی ست که در خود سنت های زیبای انتخاب همسر، حرمت آشنایی پسر و دختر و بسیاری از مناسبات فرهنگی اجتماعی ما که بر پایه سنت های ایرانی –اسلامی ست از بین می برد و دختر و پسر را به قهقرایی می کشاند که جوانان غربی در آن دست و پا می زنند؛ مردابی که مملو از جسد خانواده های متلاشی شده است.

كد خبر : ۹۴۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۳۱


برنامه «دورهمی» از جمله برنامه‌های جذاب و پرمخاطبی است که طی دوران پخش خود از ابتدا تاکنون مراحل بلوغ خوبی داشته، چنانکه عوامل آن در هر دوره سعی کرده‌اند نقاط ضعف آن را برطرف کنند.

كد خبر : ۹۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه طبق قانون باید مستمری مددجویان ۳ برابر می‌شد، گفت: امیدواریم دولت این روند را اصلاح کند.

كد خبر : ۹۵۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹


خانواده "حسین زاده" قریب سه دهه است در حوزه هنر طراحی و مد و پوشاک اسلامی در قالب مؤسسه پژوهشی - فرهنگی « شمس نهان اصفهان» فعالیت می کنند. آنها توانسته اند در این زمینه به موفقیت های زیاد داخلی و بین المللی دست پیدا کنند. آقای "حسین زاده" معتقد است مُدبومی، مُدی است که از منابع و رفرنس های تاریخی و قومی کشور خودمان الهام گرفته و ازلباس اقوام و تاریخ پوشش ایرانی – اسلامی نشأت می گیرد و این مهم نیاز به حمایت جدی دستگاه ها و هم افزایی آنها دارد.

كد خبر : ۹۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶


زمزمه هایی مبنی بر وزارت تعدادی از زنان فرهیخته در دولت جدید تدبیر و امید به گوش می‌رسد و از جمله وزارت خانم شهیندخت مولاوردی بر وزارتخانه ی آموزش و پرورش! فارغ از صحت یا کذب بودن این خبرها ضروری است مروری بر عملکرد و نوع گفتمانی که در دوره معاونت خانم مولاوردی بر سپهر موضوعی زن و خانواده در کشور ایجاد شده است، داشته باشیم تا معلوم شود ایشان در یک معاونت چند مرده حلاج بوده تا اینکه بخواهد سکان دار وزارتخانه ی مهمی مانند آموزش و پرورش شود.

كد خبر : ۹۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹


مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان لرستان گفت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۹۱ فقره ازدواج و سه هزار و ۵۱۳ فقره طلاق ثبت شد که متاسفانه ما نسبت به سال قبل کاهش ازدواج و افزایش طلاق داشتیم.

كد خبر : ۹۵۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۳۱


رئیس دادگستری بروجرد گفت: مشاوره قبل از ازدواج ضعیف است و نظارت بر مشاوره ها ضعیف است به طوری که برخی مراکز مشاروه طلاق به مراکز درآمدی تبدیل شده اند.

كد خبر : ۹۵۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳


رئیس ثبت احوال بروجرد گفت: 822 مورد ازدواج طی سه ماهه اول امسال در بروجرد صورت گرفته که در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته آمار ازدواج کاهش یافته است.

كد خبر : ۹۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳


معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان طی فراخوانی از فعالین اجتماعی دعوت کرد تا طرح‌ها و پروژه‌های خود در حوزه ازدواج و خانواده جوانان را ارائه کنند.

كد خبر : ۹۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷


رییس انجمن جمعیت شناسی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود در نسلی که در حدود سال ۱۳۶۰ به دنیا آمده‌اند، آمار کسانی که ازدواج نمی کنند به حدود ۱۵ درصد افزایش یابد.

كد خبر : ۹۵۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷


کمک هزینه ازدواج که هدف از پرداخت آن ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج است از ســوی ســازمان تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان واجد شرایط پرداخت می‌شود و هدیه و شادباشی است که این سازمان به بیمه‌شدگانی که تشکیل خانواده جدید می‌دهند، می‌پردازد.

كد خبر : ۹۵۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۸


شما هم وقتي برايتان خواستگار مي آيد يا به خواستگاري مي رويد، مته به خشخاش مي گذاريد که مدرک طرف زيادي پايين است و کلاس ندارد؟! شايد هم فکر کنيد خيلي مدرکش بالاست و ممکن است جلويش کم بياوريد!

كد خبر : ۹۵۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۸


حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای  است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۹۶۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰


وی ادامه داد: این نحوه آموزش سال‌ها در مدارس امریکا بوده است که با این وجود طبق آمارهایی که می‌دهند 58 درصد دانش‌آموزان تحت آزار جنسی قرار دارند و 25 درصد هم تحت تجاوز جنسی قرار گرفتند. آمارها نشان می‌دهد با همین آموزشی که در مدارس امریکا انجام می‌شود، از هر 5 دختر یک دختر گزارش داده که تحت تجاوز جنسی قرار گرفته است.

كد خبر : ۹۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸


چند سالی است که بحث عمل های جراحی برای زیباتر به نظر رسیدن در کشور ما رایج شده اما امروزه تعداد افرادی که بدون توجه به آسیب های آن روی به زیبایی گرایی می آورند بسیار افرایش یافته است.

كد خبر : ۹۶۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱


مدیر فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور همزمان با روز دختر در اشاره به الگوی سوم زنان جهان گفت: به اعتقاد من، 90 درصد معیارهایی که مقام معظم رهبری برای الگوی سوم مطرح کردند، در جریان تربیت دختران جامعه است و اگر ما از این موضوع غفلت کنیم نمی توانیم امیدوار باشیم که بعد از شکل گیری خانواده و ازدواج دختر ما، الگوی سوم داشته باشیم.

كد خبر : ۹۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴


اهمیت فرزندآوری آنقدر زیاد است که بخش مهمی از کتابهای معتبر روایی را به خود اختصاص داده است. صدها روایت مخصوص اهمیت فرزندآوری، نام گذاری، تربیت، عقیقه، حقوق، دعاها و... در کتب روایی از معصومین (ع) نقل شده است. با نگاهی به این روایات ضرورت توجه بیشتر به موضوع «فرزند» روشن می گردد

كد خبر : ۹۶۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴


زبان محاوره فارسی‌ام ضعیف است و فکر نمی‌کنم بتوانم فارسی اجرا کنم. برای مجری‌گری باید زبان کاملتر باشد و باید به کلاس‌های زبان فارسی بروم.

كد خبر : ۹۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۸


این روزها مراسم عروسی با هزینه هایی سرسام اور برگزار می شود که تنها چشم و هم چشمی در این مراسم خودنمایی می کند، مراسمی که قرار است یک عمر خاطره برای زوج ها به دنبال داشته باشد، گاهی با چاشنی اسراف برگزار می شود.

كد خبر : ۹۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴


مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: تا پایان سال گذشته 10 هزار و 219 نفر در استان متقاضی وام ازدواج بودند، که این تعداد طی شش ماهه نخست سالجاری و در حال حاضر به سه هزار و 639 نفر رسیده که با کاهش 65 درصدی مواجه بوده است.

كد خبر : ۹۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸


دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور سقف وام ازدواج برای هر یک از زوجین را همان ۱۰ میلیون تومان فعلی پیشنهاد کرده است.

كد خبر : ۹۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


تصدی 30 درصدی پست های مدیریتی، حضور زنان در ورزشگاه ها، حمایت از فیلم هایی که به بزرگنمایی خشونت علیه خانواده می پردازد، از پر رنگ ترین اقدامات در پرونده ی معاون تازه نفس اما کهنه کار رئیس جمهور در امور زن و خانواده است .

كد خبر : ۹۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


زنان با اشتغال درجامعه به طور طبیعی بسیاری از فرصت های شغلی و بخش قابل توجهی از مشاغل را به خود اختصاص می دهند و به ویژه در کارهای مردانه که نیروی کار مرد برای آن ها وجود دارد،به بیکاری مردان می انجامد.

كد خبر : ۹۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹


یک روز تصمیم گرفتم که شروع به خواندن فقط قرآن کنم تا بعد از آن بفهمم که این دین درباره چه چیزی است.

كد خبر : ۹۷۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


گویا حکم مسجل مراجع تقلید در خصوص قبح عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها به مذاق برخی روشنفکرنماها خوش نیامده است و همچنان دنبال ادامه ابراز این مطالبه هستند.

كد خبر : ۹۷۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲


شاید تا به حال متوجه شده باشید که زن و شوهرها هر چه بیشتر با هم زندگی می کنند بیشتر شبیه هم می شوند. همه زوج ها چیزهای مشترک زیادی دارند حتی اجزاء صورت مشابه. اما بعضی از آن ها به اندازه خواهر برادرها به هم شباهت دارند. و اما نظر دانشمندان درباره این موضوع چیست؟

كد خبر : ۹۷۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹


سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به ثبت بیش از یک میلیون ولادت در ۹ ماهه اول امسال گفت: فراوان‌ترین اسامی در ۹ ماهه ابتدایی امسال برای پسران امیرعلی و برای دختران فاطمه بوده است.

كد خبر : ۹۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۴


رئیس اداره ثبت احوال پلدختر گفت: در ۹ ماهه امسال ۵۲۳ واقعه ازدواج و ۳۸ واقعه طلاق در شهرستان پلدختر ثبت‌شده است.

كد خبر : ۹۷۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۶


خانواده نهادی دارای کارکردهایی چون تولید نسل، ایجاد آرامش و سبکبار کردن یکدیگر است.

كد خبر : ۹۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶


عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور در خصوص موظف بودن مسئولین به پاسخگویی گفت: اگر در مورد نبود امکانات و آینده روشنی برای جوانان در مباحث خانواده، ازدوام، اشتغال و... قوانینی اجرایی نشده سوالی هست باید از معاونت امور زنان ریاست جمهوری که شماره آن را به راحتی می توان از 118 هم دریافت کرد، پرسیده شود.

كد خبر : ۹۷۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹


فاطمه صلواتی گفت: چه روز باشکوهی بود آن روز، از زن و مرد، پیر و جوان دور امام جمع شده و به سخنان ایشان گوش سپرده بودند، آن روز، روز فراموش نشدنی زندگی من است.

كد خبر : ۹۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹


مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: چهار هزار و ۲۰۰ زوج این استان در صف دریافت تسهیلات ازدواج هستند.

كد خبر : ۹۷۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰


یکی از وکلای رئیس جمهور آمریکا به یک هنرپیشه سابق فیلم‌های مستهجن حق السکوت پرداخت کرده است.

كد خبر : ۹۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳


رئیس اداره حمایت های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: یک هزار و 571 کودک نیازمند تحت حمایت سه هزار و 334 حامی درطرح ایتام و محسنین کمیته امداد شهرستان بروجرد قرار گرفته اند.

كد خبر : ۹۷۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴