امروز: شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۵

دفتر رئیس جمهوری فرانسه درخواست زنان تروریست فرانسوی دستگیر شده در سوریه و عراق برای بازگشت به کشورشان را رد کرد.

کد خبر: ۹۷۸۴
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵

به گزارش آساره خبر؛ به نقل از یورونیوز، به‌تازگی شبه‌نظامیان کرد در مناطق سوریه و عراق شماری از تروریست فرانسوی‌تبار را دستگیر کردند. این موضوع برای پاریس اکنون به موضوعی بغرنج تبدیل شده است.

در آغاز ماه جاری میلادی، نزدیک به 40 تروریست فرانسوی همراه با بیست کودک دستگیر شدند. زنان تروریست نیمی از این افراد را تشکیل می دهند. در این میان امیلی کونیگ، دختری که نقش موثری در جذب زنان برای پیوستن به داعش داشته درخواست بازگشت و محاکمه در فرانسه را کرده است. در همین حال یک زن بیست و دو ساله به همراه کودکان 10 ماهه و دو ساله خود از رئیس جمهوری فرانسه درخواست کرده تا با بازگشت آنها به فرانسه و محاکمه  در این کشور رضایت دهد. وی تقاضای خود را از طریق وکیل فرانسوی خود به الیزه ابلاغ کرده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاسخ الیزه به این درخواست منفی بوده است.

رئیس دفتر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در پاسخ به وکیل این زن تروریست نوشته است: «سیاست دولت فرانسه درباره تروریست‌های فرانسوی بازداشت شده در خاک سوریه روشن است: مقام‌های محلی صلاحیت دادگاهی کردن آنها را دارند. مقام‌های محلی باید درخصوص مسئولیت این افراد در اعمال جنایت در این نواحی تصمیم‌گیری کنند».

در همین حال، وکلای برخی از تروریست‌های زن دستگیر شده توسط شبه‌نظامیان کرد از دولت فرانسه شکایت کرده‌اند. به گفته وکلای مدافع این افراد، «کردستان سوریه» وجود قانونی نداشته و فاقد نهاد مجریه است. آنها همچنین تاکید کرده‌اند که موکلانشان از هرگونه حق و یا حقوق شهروندی فرانسه بی بهره‌اند.

 

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین