امروز: پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۹
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: طی دو سال اخیر بیشترین مرگ و میر مادران مربوط به شهرستان نورآباد بوده است.

کد خبر: ۹۶۸۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷

به گزارش آساره خبر، پیمان آسترکی با بیان اینکه تأمین نیروی متخصص در نورآباد را در اولویت گذاشتیم چراکه با تأمین نیروی متخصص خود به خود سبب رونق بیمارستان شده و افزایش خدمات درمانی می‌شوند، اضافه کرد: سعی کردیم توزیع امسال با حساسیت بیشتری بر مبنای رعایت عدالت در درمان باشد. امسال سعی کردیم توزیع متخصص با حساسیت بیشتری و بر مبنای رعایت عدالت در درمان باشد.

https://cdn.isna.ir/d/2017/06/19/3/57507760.jpg?ts=1498045331768وی گفت: توزیع متخصص براساس کمبودهایی بوده که در شهرستان‌ها وجود داشته و هم از باب شناسایی نقاط ضعف مناطق بوده است.

آسترکی تصریح کرد: در بحث مرگ و میر مادران باردار در نورآباد با مشکلاتی مواجه بودیم به طوری که طی دو سال اخیر بیشترین مرگ و میر مادران را در این شهرستان شاهد بودیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: یکسال است به شدت در این شهرستان کار می‌کنیم در بحث تقویت رادیولوژی، ICU و متخصصین زنان ورود جدی پیدا کردیم تا نقطه ضعف‌ها را پوشش دهیم و براساس نیاز شبکه‌ها و رعایت عدالت در درمان توزیع متخصصین را در شهرستان‌های استان انجام دادیم.

وی با بیان اینکه در بحث توسعه، وضعیت درمانی در شهرستان دلفان قابل توجه بوده است، افزود: در این راستا بازسازی بیمارستان و اورژانس شهرستان دلفان در حال انجام است. اورژانس 200 متری آنها را به 2000 متر افزایش دادیم و کلینیک ویژه این شهرستان با 95 درصد پیشرفت فیزیکی آماده است. همچنین محل اسکان متخصص را برای استقرار دائمی آنها آماده کردیم.

ایسنا

انتهای پیام/ د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین