امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
آساره خبر گزارش می دهد؛

خدام حرم امام رضا (ع) از اول دهه کرامت سفر خودشان را در سراسر ایران اسلامی آغاز کردند و لطف و عنایت امام رئوف حضرت رضا (ع) به استان ما هم ماموران خودش را به خرم آباد فرستاد و خدا را شاکریم که امام رضا (ع) نگاهش را از ما دریغ نکرد.

کد خبر: ۹۶۶۹
تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸

به گزارش آساره خبر؛ خدام حرم امام رضا (ع) از اول دهه کرامت سفر خودشان را در سراسر ایران اسلامی آغاز کردند و لطف و عنایت امام رئوف حضرت رضا (ع) به استان ما هم ماموران خودش را به خرم آباد فرستاد و خدا را شاکریم که امام رضا (ع) نگاهش را از ما دریغ نکرد.

  این بار کاروان زیر سایه خورشید قراربود به منزل کسی بروند که 9 سال در کما به سر می برد که به شهید زنده معروف است و تنها جانباز 100 درصد ایران اسلامی به شمار می آید.

  جمعی از مردم در منزل این شهید زنده لرستانی جمع شده بودند و چشم انتظار بودند تا خادمان حرم از راه برسند چشم های مهمانان سید نور خدا به در دوخته بود تا خدام حرم منور رضوی با قدومشان منزل سید نور خدا را نورانی تر کنند.

  شادی و گریه مهمانان به هم گره خورده بود شادی از این بابت که روز تولد امام رئوفشان بود و گریه برای این بود که امامشان مامورانی را فرستاده بود تا پرچم متبرک حرمش را به دست مهمانان سید نورخدا تبرک کنند.

  بالاخره انتظارات به پایان رسید خدام حرم رسیدند مهمانان سید نورخدا به احترامشان بلند شدند خادمان حرم با چهره نورانی مستقیم وارد اتاقی که سید در آن بستری بود رفتند حال و هوای عجیبی فضای اتاق آقا سید را فرا گرفته بود اتاق سید نورخدا که خود نورانی هست.

  یکی از خدام در بالای سر شهید زنده خطاب به آقا سید گفت: جذبه عشق چنان است که میان من و دوست ، اگر من نروم او زه پی ام می آید سید اگر نمی توانستی بروی زیارت امام رضا (ع) اما خادمان و پرچمش را فرستاده است که بگوید که لحظه ای از تو غافل نیست و تو را فراموش نکرده است و عنایت حضرت شامل حالت شده است چون هم سیدی و هم نور خدایی.

  حلواییان به شهید زنده لرستانی گفت: نوریان ماموریان را جاذبند امام رضا (ع) هم شمس وهم شموس هست ان شالله این ارتباط نوری را حتما دارید و حتما در معرض امام رضا (ع) هستید ما از شما التماس دعا داریم و می خواهم بگویم که تو سلام ما را خدمت امام رضا (ع) برسانید.

  خدام حرم رضوی بیان داشت: سید تو آبرومند در خانه اش هستید و الحمدالله انشالله سرسفره شهود امام رضا (ع) و باید مشهدی مشرب شد و به آن شهوده رسید شهید نظر می کنند به وجه الله خدا خواسته است که در این زمان ما به این دیدار برسیم.

  وی با اشاره به شهید دخان چی، خاطر نشان کرد: دخان چی شهید عملیات بدر هست ترکش به گردنش اصابت کرد و قطع نخاع شد ۱۷ سال در بستر افتاد ۲۰ کیلو از پوست و استخوان باقی نمانده بود هر کس می رفت به عیادتش یک بیت شعربراش خواند و می گفت چرا پا کوبم چرا دست نیازم مرا خواجه بی دست و پا می پسندد.

  حلواییان گفت: امام رضا (ع) خواسته است که شما را اینطوری پسندیده و یقینا شما به آن چیزی که امام رضا (ع) پسندیده راضی هستید ما هم بیایم محضر شما یک فیضی ببریم و یک نوری بگیریم الحمد الله چهره سید بسیار زیبا و نورانی است.

  خادم امام رضا(ع)  برای اینکه حال و هوای بغض آلود اطرافیان سید عوض شود این طور بیان داشت:   سادات که میوه باغ فدکند                      زیبا و قشنگ وخوشگل با نمک اند   چون وارث نور حضرت فاطمه اند            در ظلمت شب مثال ماه فلک اند   هستن ستاره سماوات علی                        در بین خلایق به مثال ملک اند

  و حلواییان خطاب به سید نورخدا گفت: تو فرشته خوی شدی زندگی و حیات طیبه شهادت در این دنیا نوش جانت این شهد شیرینی که علی بن موسی رضا (ع) برات خواسته است الحمد الله توفیقی شد که زیارت کردیم دل ما هم شاد شد و حال من هم به احسن و حال مبدل شد.

  زمانی که سخنان بسیار زیبا حاج آقا حسین حلواییان تمام شد اشک از چشمان سید حلقه زد و در این لحظه حاج آقا گفت: الحمد الله یقینا آقا سید متوجه شدند.

  وی تصریح کرد: آن کمایی که اطبا می گویند ما می گوییم مدهوش یاراست مدهوش به زمین افتاده آقا سید جلوه جمال یار بین مدهوشه نگاه به آن داستان حضرت موسی (ع) که حضرت ازتجلی حضرت حق نه بیهوش، مدهوش به زمین افتاد.  آقا سید هم حتما نظری از جمال مولا را رویت کرده است و مدهوش به زمین افتاده و می گوید من می نخورده مستم و انشالله سید از آن چیزی که نوشیدنی خدا هم به ما روزی بدهد.

  لحظه خداحافظی حاج آقا به سید گفت انشالله سر سفره دعای شما هم ما بنشینیم ما خادمان حرم ، مومنین و جوانان را دعا کن به دعای خیر شما ما هم آبرو در خانه امام رضا(ع) پیدا کنیم.

عکس و گزارش: کبری دریکوند 

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/55Crxy

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین