امروز: سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۵
مسئول بسیج دانش آموزی استان لرستان:

مسئول بسیج دانش آموزی استان لرستان گفت: ۲۵۱ دانش آموز دختر  در دوره ی آموزشی طرح ولایت ویژه دانش آموزان لرستانی در دانشگاه پردیس آیت الله کمالوند شرکت کردند.

کد خبر: ۹۶۵۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴

سید زین العابدین حسینی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان لرستان در رابطه با برگزاری طرح ولایت ویژه دانش آموزان دختر به آساره خبر گفت: طرح ولایت بسیج دانش آموزی نشات گرفته از دانش آموز محوری در بسیج دانش آموزی است و همچنین توانمند سازی مدیر در رسته بسیج  به منظور کمک به مدیر مدرسه و اعضای تربیتی وآموزشی مدرسه است.

وی گفت: با تدبیری که  سردار کشکولی فرمانده سپاه استان اندیشیدند  برای طرح ولایت این بود که دانش آموزان  را برای مسئولیت فرماندهی بسیج دانش آموزی در مدارس مقطع پیشگامان و یا همان دوره دوم دبیرستان باید تربیت کرد که هر سال این طرح به حمدالله بر گزار می شود.

حسینی خاطر نشان کرد : طرح ولایت در استان لرستان  با حضور ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان  در دو مرکز آغاز به کار کرد که تعداد برادران در این طرح  ۲۴۹ نفر است و تعداد خواهران ۲۵۱ نفراست که این دوره  در دو مرکز دانشگاه پردیس فرهنگیان آیت الله کمالوند ویژه دختران و دهکده مقاومت بسیج برای دانش آموزان پسردر نظر گرفته شده است .

مسئول بسیج دانش آموزی استان  بیان داشت: دوره آموزشی طرح ولایت بسیج دانش آموزی  در استان  از 31 تیر ماه آغاز شده است و تا 12 مرداد ادامه خواهد شد.

حسینی هدف از طرح ولایت را تربیت فرمانده و مدیر آینده در مدارس هست که انشالله دانش آموزان تربیت شده در طرح ولایت به مدیرمدرسه کمک خواهد کرد  و همچنین این دانش آموزان به عنوان فرمانده در مدیریت بسیج دانش آموزی مدرسه به کار گماشته می شوند.

وی تصریح کرد: بزرگترین درسی که دوره های طرح ولایت به همه ما یاد داده می شود  پا گذاشتن روی نفس است و همین طور، ساده زیستی و تمسک به فرهنگ غنی ائمه هدی است و تبیعت محض از ولایت مطلقه فقیه که توانسته است جوانان ما را به سر منزل مقصود خود برساند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان  در پایان گفت: جای  بس افتخار است که دانش آموزان ما به میدان می آیند و حماسه سیزده آبان 57 را  به تبعیت و فرمان حضرت امام  خلق می کنند و یا در دفاع مقدس با تقدیم ۳۶ هزار دانش آموز به انقلاب و میهن اسلامی  است و در سال ۵۹ تا ۶۷ اعزام  ۵۵۰ هزار دانش آموز به جبهه داشتیم  وامروز هم خوشبختانه دانش آموزان بسیجی ما در دوران بازسازی چه در اردوهای جهادی و چه زیبا سازی و مرمت فضا سازی مدارس خدمت می کنند و دانش آموزان عزیز بسیجی ما در کنار درس و مشق در کنار اقشار و نظام حضور فعال و پویا در زمینه پیشرفت کشور دارند.

گفت و گو : کبری دریکوند

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/DTfXJM

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین