امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
امام جمعه موقت خرم آباد در تشیع شهید گمنام :

امام جمعه خرم آباد گقت: نور چراغ شهدا هستند که  راه درست را به ما نشان می دهند و  مبادا ما به یک جایی برسیم به یک باوری که خودمان را از شهدا جدا بدانیم و از آنها دور باشیم.

کد خبر: ۹۶۳۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

حجت الاسلام قاسم متقی نیا،امام جمعه موقت خرم آباد در حاشیه تشییع شهید گمنام خرم آباد در گفت و گو با آساره خبر؛ گفت:  شهدا و خانواده هایشان حقیقتا به تعبیر بزرگان برای ما چراغ هدایت هستند که روشنایی راه را به ما نشان می دهند.

 

وی گفت: این نور چراغ شهدا هستند که  راه درست را به ما نشان می دهند و  مبادا ما به یک جایی برسیم به یک باوری که خودمان را از شهدا جدا بدانیم و از آنها دور باشیم.

 

امام جمعه موقت خرم آباد عنوان داشت: کسانی که در طول تاریخ در مقابل انبیاء و ائمه ایستادند دقیقا دچار خود بزرگ بینی شده بودند و خودشان را از انبیا و از ائمه برتر می دانستند و همین اینها لقب سحر و جادو به پیامبر می دادند و گفتند که ما بهتر می فهیمم و ما تشخیص بهتر می دهیم.

 

حجت الاسلام متقی نیا یادآور شد: در بعضی ها از نوشتار ها و گفته ها دیده می شود که گفتند شهدا در تشخیصشان اشتباه کردند و ما درست می گوییم این باورغلطی است که به شهدا می دهند این  زنگ خطری است که از هر زبانی و تریبونی که این حرف مطرح می شود باید بدانیم که آن زبان ها تریبونی گمراهی است.

 

وی خاطر نشان کرد:  مبادا در یک هاله سکوت غفلت رو به جلو برویم و از راه شهدا دور شویم.

 

حجت الاسلام متقی نیا بیان داشت: خدای متعال شهدا و ذخیره هایی را دارد که بعد از هر مدتی برای اینکه ما را از غفلت ها بیدار کند یک زنگ بیدار باشی را برای ما به صدا در می آورد؛ حضور جاوید الاثرها در شهر ها و استان ها و مکان های که حضور دارند به عنوان شهدای گمنام و شهدایی که تازه  تفحص شدند پیام شان این است که خدا به هدایت ما امیدوار است و خدا هنوز می خواهد راه را به ما نشان بدهد به وسیله  علامت ها، نشانه ها و نشان گری ها که ما راه به هدف می رساند.

 

وی افزود:  یادمان نرود با توجه به  فضایی که الان در آن قرار  داریم باید بدانیم همه کسانی که مسئولیت دارند باید مواظب باشند که چه مسئولیتی به عهده دارند چه آن کسی که مسئولیت یک نفر را به عهده دارد و چه آن کسی که مسئولیت میلیونها نفر را عهده دار است.

 

امام جمعه موقت خرم آباد تصریح کرد: یادمان نباید برود که اولین اولویت ما زنده نگهداشتن یاد ، راه ، نام و هدف شهداست هر ماه  و هر ساله پایان دوره خدمت خودمان را با شاخص وصیت نامه شهدا تطبیق بدهیم ببینیم آیا از شهدا دور شده ایم یا خیر.

 

گفت و گو: کبری دریکوند

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/PW6bPD

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین