امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹
جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)استان لرستان :

جانشین فرمانده سپاه استان لرستان گفت: فاع مقدس یک گنجینه ای از رشادت ها ، ایثار گری ها ، مظلومیت ها ، محدودیت ها و محرومیت ها ، ایستادگی ها، تنهایی ها و در عین حال عزت و اقتدار که در نتیجه پیروزی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

کد خبر: ۹۶۲۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

به گزارش آساره خبر؛ حبیب توکلی جانشین فرمانده سپاه استان ظهر امروز در ستاد هفته دفاع مقدس که در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل استان بر گزار شد اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که به برکت خون شهدا و مجاهدات های فروان لشگریان مخلص جمهوری اسلامی ایران در منطقه توانسته است که تاثیر گذار باشد و در زمینه های مختلفی نقش های زیادی را یفا کرده است.

وی گفت: دفاع مقدس یک گنجینه ای از رشادت ها ، ایثار گری ها ، مظلومیت ها ، محدودیت ها و محرومیت ها ، ایستادگی ها   ، تنهایی ها و در عین حال عزت و اقتدار و در نتیجه پیروزی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

توکلی تصریح کرد: با توجه به اینکه 37 سال از دفاع مقدس می گذرد اما ملت شریف ایران اسلامی همچنان دفاع مقدس را گرامی وبه آن ارج می نهند؛ و امروز با اینکه 37 سال از این واقعه بزرگ می گذرد ولی به حمد الله  اثرات آن را در کشورهای دیگر مشاهده می کنیم .

جانشین فرمانده سپاه استان عنوان داشت: الگوی که امام برای ملت های آزاده تحت ستم ارائه کرد این بود  اگر می خواهید در مقابل مستکبران بایستید ودشمن  بر شما مسلط نشود راهی جز ایستادگی و مجاهدت  ندارید .

 

وی افزود: اگر دیدید که مسجد جامعه خرمشهر به دست رزمندگان توانای شما از چنگال دشمن آزاد شد  امروزدر ادامه رزمندگان حریم ولایت مساجد حلب، موصل را از پایگاههای دشمن آزاد کردند  و انشالله روزی را شاهد خواهیم بود که مسجد الاقصی هم از چنگال رژیم صهیونیستی آزاد شود  و به آغوش ملت های مسلمان برگردد.

توکلی تصریح کرد : هفته دفاع مقدس یک فرصتی است برای تجلیل از ایثارگری ها رزمندگان ، شهدا و آحاد اقشار مختلف ایران اسلامی که در دفاع مقدس حضور داشتند.

این مسئول خاطر نشان کرد: دفاع مقدس خلق جاودان را به دشمنان فهماند که با سلاح و تجهیزات در برابر اراده پولادین مردم که با توسل به ائمه  اطهار و فرماندهی از دست سید الشهدا هست نمی توانند با هیچ سلاحی به پیروزی برسند.

جانشین فرمانده سپاه یادآور شد: دفاع مقدس امسال مصادف شده است با آغاز ماه محرم که یک تقارن و یک پیوندی بین  کربلای حسینی با کربلای خمینی ایجاد شده است لذا نهایت بهره برداری از این دو تقارن را باید به عمل آورد.

توکلی افزود: دفاع مقدس با حضور اقشار جامعه به پیروزی  رسیده است بنا براین برای تفسیرو تصویر کشیدن دفاع مقدس همه اقشار باید متولی این امر باشند.

وی بیان داشت:   در سپاه 22 قشر وجو دارد   که با  همه اصناف  و اقشار مردم درارتباط هست لذا در این راستا چه کسی باید نقش برجسته دلاور مردان جنگ را به تصویر بکشد ما در حوزه زنان چه کسی باید نفش زنان را دفاع مقدس به تصویر بکشد که در این زمینه بسیج جامعه زنان  متولی این امر است  که باید نقش ارزنده خواهران را در پشت جبهه و یا  خود جبهه به تصویر بکشاند و یا دیگر اقشاری مثل طلاب ، دانش آموزی ، دانشجویی ، پزشکی و... نقششان را در دفاع مقدس به تصویر بکشند ودلاوردی مردی هایشان را تفسیر کنند.

این مسئول اظهار داشت: وظیفه رسانه این است که باید همه واقعیت ها دفاع مقدس را به تصویر بکشد و دفاع مقدس همه اش پیروزی نبوده است شکست هم بوده است  لذا بیان شکست ها و تلخی ها از زیبایی ها دفاع مقدس استو باید به تصویر کشیده شود.

وی به دستاوردهای دفاع  مقدس اشاره کردو افزود: تسلیحات و محدویت های که در دوران دفاع مقدس وجود داشت و امروز همه بر این باوریم که دشمن دست از دشمنی با ایران اسلامی بر نمی دارد و سال های دراز بین جبهه حق و باطل ادامه خواهد داشت  این  باتلاش خودتان هست که توانستید تسلیحات  و تجهیزات را تامین کنید و امروز هم در حوزه صنایع دفاعی نیازی به کشورهای بیرون از مرزها به حمد الله نداریم .

جانشین سپاه به نقش لرستان در دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: استان لرستان با توجه به جمعیتی که دارد و به عنوان استان های رده دوم از دفاع مقدس پشتیبانی کرد که استان ما و چند استان دیگر آسیب های زیادی دیدیم و قبل از تهاجم دشمن به جمهوری اسلامی ایران لرستان اولین استان های بود که در بحث ها حضور پیدا کردند و در چندین عملیات استان لرستان شرکت داشت و بنا براین دوستان بایستی نقش لرستان در دفاع مقدس را کامل و به خوبی به تصویر بکشاند.

سردار توکلی افزود: دفاع مقدس فقط مختص به نیروهای مسلح نیست و نیروهای مسلح به تنهایی نمی تواند رشادت ها  دلاوری ها رزمندگان  را اجرا کندو به تصویر بکشاند لذا برای بهره مندی  بیشتر از دفاع مقدس حضور همه اقشار در زمینه دفاع مقدس می طلبد حضور داشته باشند تا دفاع مقدس را با شور و نشاط برگزار کنیم.

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/YbAQVt

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین