امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۴
معاون وزیر کشور:

معاون وزیر کشور گفت:بخشی از نیروهای لایق و شایسته فعلی شهرداری‌ها  تبدیل وضعیت ی شوند و تکلیف نیروهای موجود در بهترین حالت ممکن مشخص و با برگزاری آزمون‌هایی مانع از انبساط نیرو در شهرداری‌ها شد.

کد خبر: ۹۶۱۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲

به گزارش آساره خبر؛ هوشنگ خندان‌دل معاون وزیر کشور ظهر امروز در همایش توجیهی منتخبین دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرهای استان لرستان که در سالن آمفی‌تئاتر استانداری برگزار شد، اظهار داشت:یکی از مشکلات جدی در کشور را موضوعاتی از قبیل توصیه اعضای شوراهای شهر به شهرداری‌ها این است که اقدامات مصداق‌هایی از مداخله در امور اجرایی تلقی می‌شود و قانون‌گذار اجازه کار را به اعضای شوراها نمی دهد.

خندان دل گفت: بزرگ‌ترین خسارتی که برای ما به وجود خواهد آورد بی‌اعتمادی مردم است، اعتماد مردم با درست‌کاری به دست می‌آید لذا اگر این حس در مردم وجود بیاید استفاده نادرست  در بیت‌المال ،منابع و عزل و نصب‌ها و معاملات ایجادشود به‌مرور اعتماد مردم سلب خواهد شد.

معاون وزیر کشور موضوع نیروی انسانی را بسیار مهم دانست و افزود: اقدامی که سه سال پیش آغاز شد و تلاشبر این بود که در تطبیق با نیازهای فعلی شهرداری‌ها یک ساختار سازمانی جدید برای همه شهرداری‌ها تدارک دیده شود و ساختار کلان اعلام شده دربخشی از نیروهای لایق و شایسته فعلی شهرداری‌ها  تبدیل وضعیت در این ساختار قرار بگیرند و تکلیف نیروهای موجود در بهترین حالت ممکن مشخص و با برگزاری آزمون‌هایی مانع از انبساط نیرو در شهرداری‌ها شد.

وی درتوصیه خود به منتخبان شورای پنجم  عنوان داشت: در شروع  کارتان اسیر خواست‌های فردی و تمایلات انفرادی دیگران قرار نگیرید که بخواهند دستور به‌کارگیری فردی را بدهند که این کار چند تخلف را شامل می شود از جمله مداخله در اجرا، بی‌عدالتی و جفا در حق مردم  و ترتیب‌های سختی پیش‌بینی‌شده است تا تخلفات برای حفظ حقوق عمومی مردم مقابله شود.

 عکس: کبری دریکوند

 انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/exDVqK

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین