امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵

جمعی از بانوان متدین، فرهیخته و انقلابی مشهد ظهر امروز ضمن قدردانی از عملکرد آیت‌الله مکارم شیرازی در موضع‌گیری و تبیین سند2030، پیگیری لغو اجرا و محاکمه امضاکنندگان پنهانی این سند را خواستار شدند.

کد خبر: ۹۵۰۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳

به گزارش آساره خبر؛ جمعی از بانوان متدین، فرهیخته و انقلابی مشهد روزگذشته  به‌منظور قدردانی از موضع‌گیری مسؤولانه آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در واکنش به امضای سند ۲۰۳۰ در دفتر این مرجع عالیقدر تجمع و پیگیری قاطعانه لغو اجرای سند مزبور را خواستار شدند.

براساس این گزارش، بعضی از این بانوان به صورت کفن‌پوش حاضر شده و برخی دیگر با پلاکاردهایی در دست، اعتراض خود را نسبت به امضای سند 2030 توسط مسؤولان دولتی اعلام کردند.

رئیس دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در نیشابور در این مراسم با بیان اینکه تولی و تبری از فروع دین ما به شمار می‌رود، اظهار داشت: انسان مسلمان و پیرو مکتب اهل بیت‌(ع) باید نسبت به دوستان خدا تولی و در مقابل دشمنان خداوند تبری داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی‌فر،  ادامه داد: غیرت دینی نسبت به حلال و حرام خدا از مسلمانی است که حضرت امام(ره) این اسلام را اسلام ناب نامیدند.

وی با بیان اینکه بر اثر همین تولی، تبری و پیام عاشورا بوده که اسلام، امروز به دست ما رسیده است، گفت: بنابراین حرکت شما به عنوان یکی از مظاهر کامل ولایتمداری و دوست‌داری حلال خدا، قابل تقدیر است.

نقش‌آفرینی برجسته زنان در طول تاریخ

رئیس دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در نیشابور، افزود: بانوان در طول تاریخ نقش اساسی در رساندن پیام اسلام و حمایت از انبیا و اولیاء الهی ایفا کرده‌‌اند، اگر آن عواطف، حمایت و ثروت حضرت خدیجه(س) نبود، پیامبر(ص) به چنین موفقیتی دست نمی‌یافت.

حجت‌الاسلام موسوی‌فر با اشاره به نقش‌آفرینی بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: امام راحل، نقش‌ بانوان در انقلاب اسلامی را بیشتر از مردان می‌دانستند، در دوران دفاع مقدس نیز اگر مادران و همسران شهدا و رزمندگان حمایت و پشتیبانی لازم را نداشتند، جنگ 8 ساله با موفقیت به پایان نمی‌رسید.

وی یادآور شد: اینکه مردم به صحنه بیایند و احساسات ملی و مذهبی خود را ابراز کنند، زمینه‌ای فراهم می‌کند تا رهبر معظم انقلاب نیز بتواند با قدرت و پشتوانه ملی از اسلام و خون شهدا دفاع کنند.

موضع‌گیری جدی نسبت به کشف حجاب و رقص مختلط به بهانه جشن‌های ریاست‌جمهوری

در ادامه فاطمه زواشکیانی، پزشک مشهدی به نمایندگی از بانوان متدین و انقلابی مشهد مقدس بیانیه این جمع را قرائت کرد.

در این بیانیه، ضمن قدردانی از عملکرد آیت‌الله مکارم شیرازی در موضع‌گیری و تبیین زوایای سند 2030، پیگیری مطابات رهبری و لغو سند ذلت‌بار 2030 به صورت کامل طبق اصل 170 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درخواست شده است.

محاکمه امضاکنندگان پنهانی سند 2030 براساس نادیده گرفتن اصل 77 قانون اساسی و عدم اطلاع‌رسانی به نمایندگان مردم از دیگر مواردی است که در بیانیه مذکور به آن اشاره شده است.

بانوان انقلابی مشهد در بند سوم این بیانیه موضع‌گیری جدی نسبت به کشف حجاب و رقص‌های مختلط خیابانی در کشور اهل بیت‌(ع) و  مشهد توسط عده‌ای فرصت‌طلب به اسم جشن‌های ریاست‌جمهوری را خواستار شده‌اند.

بند چهارم و پایانی این بیانیه همچنین بر ضرورت صیانت از آراء مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری 96 تأکید و عنوان می‌کند: متخلفان دولتی باید به صورت علنی مجازات و از هرگونه بدعت و ناهنجاری در راستای اعتمادسازی مردم نسبت به جمهوری اسلامی ایران جلوگیری شود.

در پایان این تجمع، بانوان انقلابی مشهد با امضای طوماری اعتراض خود نسبت به امضای سند2030  را اعلام کردند.

صبح توس

انتهای پیام/

لینک کوتاه:goo.gl/5ZcT9v

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین