امروز: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۳
نورالدین مدهنی یکی از مدافعان حرم لرستانی:

نورالدین مدهنی از مدافعان حرم گفت: امروز به پشتوانه ایستادگی مدافعان حرم است که توانستیم تا کنون در مذاکرات بین المللی در مقابل استکبار ایستادیم  و به حمد الله  امنیت کشور ما در منطقه به واسطه رزمندگان مدافعین حرم تامین شده است.

 

کد خبر: ۹۴۹۶
تاریخ انتشار: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶

نورالدین مدهنی از همرزمان اولین سردارشهید مدافع حرم خرم آبادی حاج رضا رستمی مقدم در مورد شخصیت این شهید والا مقام به آساره خبر؛ گفت: شهید مدافع حرم حاج رضا رستمی مقدم نمونه بارز رزمنده جهادی چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن  برای دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بود.

مدهنی تصریح کرد: آنچه که این رزمنده دلاور لرستانی در طول سال ها از مکتب جهاد و شهادت آموخته بود دفاع از حرم بی بی حضرت زینب (س) بود و آنچه که  به منصه ظهور گذاشت این بود که  از تمام علایق مادی و دنیوی و حضور در جمع خانواده دل برید و در عرصه دفاع از حرم حضرت زینب(س) و حرمین آل الله به جهاد  فی سبیل الله برخواست.

 

همرزم شهید مدافع حرم لرستانی تصریح کرد: شهید حاج رضا  نسبت به رعایت مسائل شرعی و اعتقادی بسیار پایبند بودندتا آنجایی که حتی نسبت به ادای مستحبات رزمندگان  را نسبت به مستحبات توصیه می کردند .

وی ادامه داد: شهید قبل از شهادتش که صبح روز جمعه رخ داد در جمع رزمندگان مدافع حرم گفته بود اگر کسی غسل روز جمعه را به جا بیاورد در هر شرایطی اگر فوت و یا به شهادت برسد جنازه اش سالم خواهد ماند.

مدهنی تصریح کرد: بعدظهر روز جمعه همان روز مقعر حاج رضا در یک حمله انتحاری مورد هدف قرار می گیرد و به فیض شهادت نائل  آمد و کسانی که در گردان فاطمیون  به همراه حاج رضا شهید شده بودند پیگر خیلی از این عزیزان تکه تکه شده بود و  همه ما نگران  پیکر حاج رضا بودیم و گفتیم که پیکر حاج رضا هم تکه تکه شده باشد اما به صورت معجزه آسایی بعد از گذشت سه روز و سه شب که جنازه حاج رضا را از زیر آوار در آوردیم خدا را گواه میگیرم که جنازه حاج رضا صحیح و سالم بود و این  به خاطر همان پایبندی و اعتقادی بود که حاج رضا  به غسل روزجمعه داشت  و زمانی که بر بالینش رفتیم اینگار که حاج رضا در خواب طبیعی بود  و همه بچه ها متفق القول به حقانیت حرف حاج رضا یقین پیدا کردیم.

 همرزم شهید اهمیت حاج رضا به نماز اول وقت را از خصوصیات بارز این شهید دانست و افزود:  شهید به  اهمیت نماز اول وقت تاکید داشتند و  اگر هم در جایی که دسترسی نداشتند  از پشت بی سیم با پخش اذان بچه ها را به نماز اول وقت با خبر کردند.

مدهنی عنوان داشت: یکی از اقدامات ماندگاری که شهید رستمی انجام داده بود در سوریه این بود که  یکی از مساجد  آنجا را به نام حضرت زینب (س) نامگذاری کرد  و از آن روز به بعد این مسجد مامنی شد برای رزمندگان جهت برگزاری مراسمات مذهبی.

وی خاطر نشان کرد: رزمندگان چفیه ها را دور گردن می اندازند ولی شهید حاج رضا برعکس رزمندگان چفیه را به دور کمر بست  همین باعث شد  که  یکی از رزمندگان سوال کند و از حاج رضا پرسید که شما چرا چفیه را به دور کمر می بندید در جواب این رزمنده گفت یکی از خصلت های ما لرها داریم این است که در وقت کارزار سختی باشیم کمرمان را می بندیم و قدرتمان چندبرابر می شود و از آن روز به بعد رزمندگان به بچه ها حاج رضا لقب شیر بچه لرستان دادند.

این مدافع  حرم لرستانی در ادامه گفت: حضورافرادی مثل حاج رضا در عرصه های مختلف خیلی ارزش دارد  نبرد بین حق و باطل همیشه بوده است  هست و  در حال حاضر  هم که  دین اسلام توسط داعشیان در مسیر انحراف قرار دارد و  رزمندگانی مدافع حرم مانندحاج رضا رستمی که دارای اخلاق اسلامی بودند کیلومترها دور از وطن   می روند و برای دفاع از اسلام و مظلومین  جان خود را درطبق اخلاص می گذارند و به شهادت می رسند.

مدهنی پسر عموی شهید اولین مدافع حرم یاد آور شد: : شهدای مدافع حرم فرسنگ ها دور از خانواده هایشان برای  دفاع از اسلام و ولایت فقیه ادای تکلیف می کنند.

 وی در پایان تصریح کرد: امروز به پشتوانه ایستادگی مدافعان حرم  است که توانستیم تا کنون در مذاکرات بین المللی در مقابل استکبار ایستادیم  و به حمد الله  امنیت کشور ما در منطقه به واسطه رزمندگان مدافعین حرم تامین شده است.

گفت و گو: کبری دریکوند

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/zbH2fU

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین