امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
نماینده ولی فقیه در استان لرستان:

نماینده ولی فقیه در استان گفت:آمریکا در برابر قدرت ایران اسلامی احساس ضعف و ناتوانی می‌کند؛ و جرات حمایت از تجاوز و متجاوزان را ندارند و به دنبال سود منفعت های خود و تجارت سلاح هستند.

کد خبر: ۹۴۹۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰

به گزارش آساره خبر؛ آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان صبح امروز در مراسم گرامیداشت سوم خرداد ماه که در پادگان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد ضمن تبریک سوم خرداد ماه و گرامیداشت  یاد و خاطر شهدای آزادسازی خرمشهر گفت:ما  اگر تاریخ 8 ساله دفاع مقدس را مرور کنیم می‌توانیم این دوران را به دو مقطع تقسیم کنیم، که  دوره اول مربوط به آغاز جنگ و شروع تجاوز بعثی‌های عراق به میهن اسلامی تا آزادی سازی خرمشهر است و دردوره دوم از آزادی خرمشهر تا پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان داشت: سیاست و استراتژی ایران اسلامی در مقطع اول استراتژی نظامی بوده است، که در مقطع دوم سیاست و استراتژی ایران اسلامی سیاست سیاسی، محکومیت متجاوز و پیروزی کامل ایران اسلامی بوده است.

میر عمادی  فتح خرمشهر را اوج افتخار رزم رزمندگان میهن اسلامی دانست و گفت: فتح خرمشهر تحقق وعده‌های الهی، نصرت و پیروزی مومنان بوده است.

وی  به آیات قرآن شاره کرد و افزود: آیات قرآن مبنی بر یاری خداوند به مومنان است لذا  پیام فتح خرمشهر این بود که جبهه نور قوی، نفوذ ناپذیر و غالب است چون قدرت لایزال الهی را پشتیبان خود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: تجربه ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس  حماسه ها آفریدند و امروز هم مردم ایران ثابت کردند که در تمام صحنه ها حماسه ساز هستند ؛ وفتح خرمشهر یکی از حماسه آفرینی‌های های مردم ایران بوده است  که سیلی محکمی بر متجازوان، مستکبران و زورگویان عالم زد.

امام جمعه خرم آباد افزود: : آن روز که خرمشهر فتح شد مردم در عرصه نظامی حماسه آفریدند و امروز نیز در عرصه سیاسی حماسه می‌آفرینند؛حماسه سازی‌های ملت ایران به پشتوانه الهی و نیروی قوی ایمان به خدا، اعتماد و اطمینان به خدا از موفقیت‌های بزرگی بوده است که یکی پس از دیگری را  کسب کرده است.

میر عمادی  از دوره اول انتخابات ریاست جمهوری با 10 میلیون نفرشروع شد اما امروزمی بینیم که  بیش از 40 میلیون نفر در این انتخابات شرکت داشته است و این یک حماسه بی‌نظیردر تاریخ  بوده است.؛امروز در عرصه سیاسی نیز رأی مردم ایران از 10 میلیون به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است و این نشان دهنده این است که مردم ایران پای انقلابشان، نظامیان و رهبرشان ایستاده‌اند.

 وی بیان داشت: اگر دشمن در31 شهریوری به سرزمین ایران تجاوز کرد و با نیروی اندکی در برابر متجاوزان ایستادگی شد،اما در پایان جنگ و در عملیات مرصاد همه مردم با هم متعهد شدند و در برابر نفاق، شرک، کفر و ظلم ایستادند.و در عرصه سیاست نیز همین گونه بوده است.

آیت الله میرعمادی مهمترین درس فتح خرمشهر را ایستادگی، مقاومت، پایداری و ایثار دانست و افزود: سعودی ها مثل عربستان بدانند ،که یک بار در سال 59 در حمایت از رژیم صدام تمام توان را به کار گرفتید و همین قراردادهای بزرگ تسلیحاتی را با آمریکا بستید. از سلاح‌های سبک گرفته تا سنگین شیمیایی در اختیار صدام قرار دادید ولی نتیجه‌اش چیزی جز رسوایی برای شما نبود.

امام جمعه خرم آباد  خطاب به دشمنان ایران اسلامی گفت: امروز نیز مطمئن باشید که شما با این ترفندها و شیطنت‌ها در برابر اراده قوی ملت ایران ناچیز هستید و این را بدانید که امروز نیرویهای  مسلح و بسیجیان ما بیش از هر زمان دیگر از آمادگی دفاعی لازم بیشتری برخوردار هستند.

وی به سفر ترامپ به عربسالت اشاره کرد و یاد آور شد: امروز آمریکا و رئیس جمهور آمریکا باید برای بلعیدن میلیاردها دلار از عربستان سعودی خوش رقصی کند و چقدر برای عرستان ننگ است که بعد از آنکه این همه قرار دادهای که بسته شد رئیس جمهور آمریکا به آنها بگوید شما باید خودتان دشمن را ازخود دفع کنیدو این پیام روشنی برای آل سعود هست بدین منظور که آمریکا در برابر قدرت ایران اسلامی احساس ضعف و ناتوانی می‌کند.و پیام دیگر این صحبت رئیس جمهور آمریکا این است که آنها جرات حمایت از تجاوز و متجاوزان را ندارند و به دنبال سود منفعت های خود و همچنین به دنبال  تجارت سلاح هستند.

میر عمادی یاد آور شد: کشوری که مردم‌اش با 40 میلیون رأی رادر داخل صندوق می‌اندازند بدین معنا است که یران اسلامی 40 میلیون نیروی مسلح و آماده به کار برای دفاع از انقلاب ، نظام و رهبری دارد.

وی گفت:  فتح خرمشهر برای ما درس است ونشان از ایمان به خدای متعال، وحدت، ناامیدی از غیر خدای متعال، اتحاد و انسجام ملی سبب پیروزی است ؛ ما به جز خدای متعال به کسی دلبسته نیستیم و با داشتن خدای متعال یعنی همه قدرت را در اختیار داریم.

امام جمعه خرم آباد افزود:: حاکمان آل سعود باید، عملیات مرصاد و سایر عملیات‌ها را به یاد آورند، فتح خرمشهر را در ذهنشان مرور کنند،و تصویراسارت  نیروهای دریایی آمریکایی در خلیج فارس را جلوی چشمان خود مجسم کنند همان کسانی که در برابر قرت ایران اسلامی گریه کردند؛ حاکمان آل سعود باید تصویر همان بسیجی ایران را که پرچم ایران را به دست گرفت و بیش از 19 هزار عراقی را به اسارت گرفت و به صف کشید را به یاد آورند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: راحت طلبان و دنیا طلبان آل سعود نیازی به گلوله ندارند فقط با یک ترقه پا به فرار می‌گذارند.؛ مردم ایران اسلامی غیور و نیرومند هستند و  فتح خرمشهربرای ما  مایه افتخار و درس بزرگی برای همیشه در  تاریخ رقم زد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:goo.gl/n3CG7M

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین