امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در چند سال گذشته تلاش برای تهیه نقشه فرش لری افزایش یافته و امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد تحقق این هدف باشیم.

کد خبر: ۹۴۶۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

به گزارش آساره خبر؛ خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته شاهد ثبت جهانی برند فرش لری در سازمان تجارت جهانی هستیم که این اقدام در بهبود وضعیت صنعت فرش در آینده نزدیک بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی عنوان کرد: البته ثبت‌جهانی برند فرش لری تنها نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و به همین دلیل به دنبال تهیه طرح فرش لری هستیم تا بتوان بر اساس الگوهای مادر مورد نیاز را طراحی کرده و فرش‌های بافته شده در استان لرستان بر اساس الگوهای پایه بافته شوند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: بر همین اساس طرح فرش لری باید توسط طراحان چیره‌دست تهیه شود که در همین راستا اقدامات لازم برای شناسایی طراحان را نیز انجام داده‌ایم.

منصوری اظهار کرد: برای تهیه طرح فرش لری اعتبارات خاصی نیز توسط دولت در نظر گرفته شده و امیدواریم شرایط برای تخصیص آن‌ها مهیا شود.

وی عنوان کرد: البته انتخاب شرکت طراح نقشه و طرح فرش لری نیز بر اساس برگزاری مناقصات و مزایدات مورد نیاز صورت گرفته و طی هفته آینده شاهد شناسایی آن خواهیم بود.

این مسئول افزود: به نظر می‌رسد در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز طراحی نقشه فرش لری بتوان در مدت زمان 6 تا 8 ماه شاهد تحقق این هدف باشیم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: از سوی دیگر نقشه‌های پایه و اصلی طراحی شده باید به تایید مرکز ملی فرش ایران برسند.

منصوری ادامه داد: به هر حال تلاش زیادی برای بهبود وضعیت فرش دستباف در استان لرستان صورت گرفته و امیدواریم بتوان در ماه‌های آینده شاهد طراحی نقشه فرش لری و بهبود وضعیت صنعت فرش لرستان و تثبیت برند و جایگاه فرش لری بود.

فارس

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین