امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۵

عضو انجمن علمی شنوایی‌شناسی ایران جزییات و علت اینکه برخی کودکان دست‌وپاچلفتی لقب می‌گیرند، را توضیح داد.

کد خبر: ۹۴۳۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷

به گزارش آساره خبر؛ محسن احدی درباره سرگیجه در کودکان اظهار داشت: باید بدانید که بیماری‌های وستیبولار نه‌تنها در بزرگسالان، بلکه در کودکان نیز رخ می‌دهند و هرچند اعتقاد بر شیوع کمتر آنها در کودکان است، اما گزارشات مکرری از افزایش شیوع آنها در دوران کودکی منتشر شده و هر روز توجهات بیشتری را به خود جلب می‌کند.

وی ادامه داد: بیماری‌های وستیبولار می‌تواند موجب تأخیر رشد حرکتی کودک و مشکل بی‌تعادلی در وی شود به‌طوری که اطرافیان، وی را کودکی دست‌وپاچلفتی به شمار آورند.

احدی تصریح کرد: علاوه بر این، بیماری‌های وستیبولار موجب ضعف در کنترل حرکات چشم و حفظ ثبات دید می‌شوند که در نهایت منجر به مشکلات یادگیری و اختلال در خواندن این کودکان خواهد شد.

وی گفت: متأسفانه، علی‌رغم آگاهی روزافزونی که از بیماری‌های وستیبولار در کودکان ایجاد شده است، هنوز غربالگری این بیماری‌ها در کودکان اجرا نمی‌شود و در نتیجه، امکان انجام مداخلات درمانی و توانبخشی به‌موقع با دشواری روبه‌روست.

احدی خاطرنشان کرد: آیا از احساس سرگیجه و چرخش محیط به دورتان رنج می‌برید؟ آیا حرکت دادن سر یا بلند شدن از جا باعث گیجی و منگی‌تان می‌شود؟ آیا دچار سرگیجه هستید یا در حفظ تعادلتان به‌هنگام راه رفتن دچار مشکل شده‌اید؟ خواندن این گفت‌وگو را به شما توصیه می‌کنیم.

تسنیم

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/zGJxIW

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین