امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰

مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام شیخ بابایی با حضور جمعی از مسئولین استانی در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.

کد خبر: ۹۳۲۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶

به گزارش آساره خبر؛ مراسم بزرگداشت عالم حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی بابایی ظهر امروز در حوزه کمالیه خرم آباد  با حضورجمعی از مسئولین استانی و همچنین مردم برگزار شد، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری امام جمعه پلدختر گفت: هر کجا وهر طوری که  زندگی کنیم باید منتظر مرگ باشیم هر گونه که باشد چه مسیر الی الله باشد و یا مسیر انحراف به هر حال باید پرودگار عالم را ملاقات کنیم.

  وی گفت: آن چیزی که زمینه ملاقات با خدا را به وجود می آورد مرگ است  یعنی زمانی که یک انسان قبض روح می شود و روح از بدن جدا می شود آن وقت است که پرو دگار عالم را ملاقات می کنیم؛ و این مرگی که از آن فرار می کنند چاره ندارد و یک رورز سراغ  ما و شما را خواهد گرفت  لذا وقتی که روح از بدن جدا شد باید  در برابر پرودگار عالم پاسخگو باشیم.

  حجت الاسلام و المسلمین سوری  تصریح کرد: کسانی که در سیر الی الله هستند فضیلت بیشتری دارند و در واقع به استقبال مرگ می روند ما  در عالمی زندگی می کند که با دید باز  به استقبال مرگ می روند یکی از این افراد اهل علم هستند اینگونه افراد برای شناخت پرودگار تلاش زیادی  در سن جوانی کردند.

  امام جمعه پلدختر به سخن امام صادق (ع) اشاره کرد و افزود: امام صادق (ع )می فرمایند: رحمت بر آن کسانی که به عنوان مشعل هدایت راه را برای مردم روشن می کنند و به واسطه اعمالشان دیگران را به ما اهل بیت دعوت می کنند.

    وی عنوان داشت: مقام اهل علم و کسانی که در راه مکتب تشیع زحمت  کشیدند و سعی آنها بر این بوده است تا مکتب حق را ترویج کنند  این افراد دارای مقام بالای هستند.

   حجت الاسلام و المسلمین سوری افزود: تفکر قلم و نوشته عالم می تواند باعث زنده نگهداشتن او شود لذا عالم کسی  را که در راه ترویج تفکر شیعه قدم برداشته است  قابل تکریم است چه در قید حیات باشد و چه نباشد چون بر اساس فرمایشات معصومین سخن گفته است.

امام جمعه پلدختر خاطر نشان کرد: مجاهد و رزمنده  در راه حق و کسانی که انقلابی هستند و در دفاع از انقلاب جان خود را فدا می کنند و با خون و مجاهدت خود سعی می کنند که فرهنگ حق ترویج ادا شود و فرمایش ولی فقیه زمان را روی زمین نماند و اینها در جبهه های حق دفاع کنند این افراد اجرشان قابل قیاس نیست در دنیا اجر دنیوی برای آنها کم است.

  وی به خدمات حجت اسلام بابایی اشاره کرد و افزود: حجت اسلام بابایی از جمله کسانی بودند که خدمات بسیاری  ارزنده ای در شهرستا ن پلدختر  از جمله احداث حوزه علمیه امام صادق (ع) ، مسجد های متعددی و خدمات دیگری در ترویج فرهنگ حق تشیع انجام دادند.

  امام جمعه پلدختر به شجاعت حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی بابایی پرداخت و گفت: این عالم بزرگوار جز عرفایی بزرگ بودند قبل از انقلاب فعالیت های زیادی در راستای دفاع از امام انجام دادند واین روحانی مبارز در استان لرستان کناربزرگانی چون  شهید رحیمی در راه اسلام فعالیت داشتند .    حجت الاسلام و المسلمین سوری گفت: انتظار می رود در چنین مراسمی هایی که به نام عالم است و کسانی که به دین خدمت کرده اند و در استقرار انقلاب و تفکر امام زحمت کشیدند باید از آنها به عنوان علم و عالم یاد شود نه اینکه افرادی بیایند با حرف های سیاسی که در شان اینچنین جلساتی هم نیست به عنوان دید سیاسی استفاده کنند .

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/jHrrlw

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین