امروز: پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۸

امام محمد باقر(عليه السلام) در روز اول رجب سال 57 هجرى در مدينه منوّره ديده به جهان گشود، و بار ديگر خورشيدى در آسمان امامت و ولايت طلوع کرد.

کد خبر: ۹۳۰۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸

به گزارش آساره خبر؛ امام محمد باقر(عليه السلام) در روز اول رجب سال 57 هجرى در مدينه منوّره ديده به جهان گشود، و بار ديگر خورشيدى در آسمان امامت و ولايت طلوع کرد.

نام و كنيه این امام عزیز حضرت «محمّد» و كنيه آن بزرگوار «أبا جعفر» بود، و از طرف رسول گرامى اسلام ملقب به «باقر» شده بود.

  در بين مردم معروف به «باقر العلوم» نام گرفت که به معنى شكافنده علوم است؛ و علت هم آن بود كه در زمان آن حضرت زمينه مساعدى براى نشر علوم و معارف اسلامى پديدار شد كه تا زمان امامت فرزند بزرگوارشان يعنى امام صادق(عليه السلام) امتداد يافت.

  بيشتر رواياتى كه در دست است از اين دو امام بزرگوار است، و در زمان ايشان بود كه عده زيادى از محضرشان استفاده كرده و معارف اسلام و علوم آل محمد(صلى الله عليه وآله) را در سر تا سر دنياى اسلام منتشر كردند.

آساره خبر، ضمن تبریک و تهنیت میلاد باسعادت امام محمدباقر (ع)  تصاویر متحرکی  را به همین مناسبت گرد آوری کرده است که امیدواریم مورد توجه دوستداران آن حضرت  قرار بگیرد.

 

 

انتهای پیام/د

لینک کوتاه: goo.gl/Vq13rP

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین