امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۵
کارشناس طب سنتی مطرح کرد:

کارشناس طلب سنتی گفت: مسئله مزاج یکی از مسائلی است که در تعیین انتخاب همسر باید درکنار مسائل دیگر مانند ایمان، شرایط خانوادگی و... نظر گرفته شود.

کد خبر: ۸۹۸۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶

به گزارش آساره خبر؛ دکتر حسین بازوند؛ کارشناس طلب سنتی در خصوص مزاج ها  و ارتباط آن ها با انتخاب همسر گفت: مشخص است که برای خوشبخت شدن زوجین، ایجاد تفاهم بیشتر، عشق و صمیمیت و تطابق جسمی و روحی باید زن و شوهر دارای مزاج یکسانی باشند. یعنی فرد گرم مزاج باید با فرد گرم مزاج و فرد سرد مزاج با فرد سرد مزاج ازدواج کند.

 

وی افزود: مسئله مزاج یکی از مسائلی است که در تعیین انتخاب همسر باید درکنار مسائل دیگر مانند ایمان، شرایط خانوادگی و... نظر گرفته شود.

 

بازوند با اشاره به خصوصیان افراد گرم مزاج و سرد مزاج اظهار کرد: افراد گرم مزاج فعال و پر جنب و جوش و سرد مزاجان افرادی کند و بی حال هستند؛ حال اگر زن و شوهر دارای مزاج مختلف باشند به سختی می توانند همدیگر را تحمل کنند.

 

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: تصور کنید زن و شوهر برای یک مهمانی دعوت شده اند؛ زن مزاج سرد و شوهر مزاج بسیار گرم داشته باشد؛ شوهر به علت گرم مزاج بودن فورا سر و وضع خود را مرتب و آماده رفتن می شود اما زن به علت سرد مزاج بودن بسیار کند عمل می کند حال اگر از این تضادها در زندگی زیاد باشد به مرور عشق و علاقه زوجین نسبت به هم کم خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: افراد صفراوی حافظه خوبی دارند و تیز هوش هستند؛ این افراد باید با هم سنخ خود یعنی افراد دارای مزاج گرم و خشک ازدواج کنند چون در صورت عدم رعایت تطابق مزاجی این افراد قادر به درک یکدیگر نیستند.

 

 بازوند دَموی مزاجان را دارای روحیه شاد و اجتماعی معرفی کرد و افزود: اگر چنین افرادی با یک فرد سوداوی سرد و خشک ازدواج کند به علت اینکه فرد سوداوی گوشه گیر و تمایلی به شرکت در اجتماعات ندارد این دو نفر به علت تقابل مزاجی که دارند نمی توانند با هم کنار بیایند.

 

این کارشناس طب سنتی در رابطه با خصوصیات بلغمی مزاجان نیز اظهار کرد: خونسردی و بی خیالی در حوادث و مشکلات از خصوصبات بلغمی مزاج ها است حال اگر یک فرد بلغمیو طرف مقابلش گرم و همیشه در اضطراب باشد؛ فرد گرم مزاج از بی خیالی طرف مقابلش خسته  و این وضعیت در دراز مدت به تنفر تبدیل می شود و متقابلاً  فرد سرد مزاج اضطراب و عجول بودن طرف مقابلش را سرزنش می کند.

 

وی گفت: البته بدون در نظر گرفتن مزاج نیز می توان به تفاهم رسید اما مزاج شناسی کار را بسیار آسان می کند و شناخت بهتر صورت می گیرد چرا که در مزاج شناسی از خصوصیات بدنی نیز می توان کمک گرفت و به حالات روحی افراد پی برد.

 سفیر افلاک

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین