امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۰
مدیر کمیته امداد شهرستان سلسله:
مدیر کمیته امداد شهرستان سلسله گفت: ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال کمک‌هزینه خرید جهیزیه به ۱۰۱ نوعروس شهرستان سلسله پرداخت شد و ۱۶۵ نفر دیگر در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند.
کد خبر: ۸۹۸۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳

به گزارش آساره خبر؛ علی‌اشرف جهانیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال  تاکنون دو میلیارد و 20 میلیون  ریال کمک‌هزینه ازدواج توسط کمیته امداد شهرستان سلسله  به 101  نوعروس تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه با تعاملی که با مؤسسات عام‌المنفعه و خیران در سطح شهرستان صورت گرفت و اعتبارات تخصیصی کمیته امداد،  101  نفر کمک‌هزینه ازدواج دریافت کردند و 165 نفر دیگر در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند افزود: کمیته امداد در جهت ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج، تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان شرایط ازدواج را برای جوانان فراهم کرده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان سلسله عنوان کرد: به زنان سرپرست خانوار خدمات مختلفی توسط مشاوره کمیته امداد و اساتید حوزه و دانشگاه درزمینهٔ های بهداشت خانواده، مباحث دینی و اخلاقی، روش‌های همسرداری، عفاف حجاب به‌صورت رایگان برای نوعروسان وزنان سرپرست خانوار برگزار می‌شود که تأثیر خوبی در ترویج ازدواج آسان بین خانواده‌های تحت حمایت داشته است.

وی بیان کرد: برای تداوم زندگی مشترک نوعروسان تحت حمایت، همسران نوعروسان تحت حمایت درصورتی‌که شغلی نداشته باشند می‌توانند به کمیته امداد مراجعه و در صورت دارا بودن شرایط از تسهیلات قرض‌الحسنه این نهاد جهت اشتغال استفاده کنند.

جهانیان تصریح کرد: آمار طلاق بین مددجویان تحت حمایت نسبت به افراد جامعه درصد پایین‌تر است که این نتیجه خدمات و آموزش‌هایی است که به‌صورت رایگان قبل و بعد از ازدواج در اختیار نوعروسان تحت حمایت درزمینهٔ های مختلف  قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/vqJf0p

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین