امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان:

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان گفت: طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی و واحدهای صنفی آرایشگری‌های زنانه به مدت ۳ ماه در استان لرستان آغاز شد.

کد خبر: ۸۹۳۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۴

به گزارش آساره خبر؛ بهرام براری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: تبیین و تشریح طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع لوازم‌آرایشی، بهداشتی و تجهیزات یک‌بارمصرف پزشکی و همچنین نظارت بر خدمات واحدهای صنفی آرایشگری‌های زنانه از 24 آذرماه در استان لرستان آغاز و تا سه ماه ادامه خواهد داشت.

وی اهداف این طرح را در مرحله نخست پیشگیری، فرهنگ‌سازی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان دانست و اظهار داشت: در مرحله عملیاتی و اجرایی طرح، همه دستگاه‌های نظارتی که به نحوی بر عرضه و فعالیت واحدهایی که به‌نوعی خدمات‌رسانی می‌کنند نظارت دارند با تعزیرات حکومتی استان همراهی و مشارکت خواهند داشت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح هماهنگی با اصناف و اتحادیه صنف آرایشگران زنانه، اتحادیه صنف فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی و حوزه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان انجام‌شده است.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح نظارت‌های لازم انجام و باعرضه کنندگان لوازم‌آرایشی، بهداشتی و تاریخ‌مصرف گذشته، عدم نصب نرخ نامه، قاچاق و گران‌فروشی برخورد می‌شود.

براری با بیان اینکه با تغییر ارائه خدمات سایر صنوف در آرایشگاه‌ها ازجمله لوازم بهداشتی، پوشاک، کیف و کفش برخورد قانونی می‌شود تصریح کرد: آرایشگاه‌های زنانه حق دخالت در امور بهداشتی و پزشکی را نداشته و با هرگونه خدمات مانند تاتو، لیزر، پاک‌سازی پوست، بوتاکس، برداشتن خال و زگیل و سوراخ کردن گوش که از مصادیق خدمات پزشکی به شمار می‌رود و انجام آن در آرایشگاه زنانه تخلف است برخورد می‌شود.

وی بابیان اینکه نداشتن گواهی‌نامه مهارت حرفه‌ای آرایشگران و استفاده نکردن از موارد استریل و یک‌بارمصرف در واحدهای خدمات صنفی و آرایشگری تخلف است خاطرنشان کرد: عدم ارائه فاکتور در راستای ارائه خدمات از دیگر تخلفاتی است که مورد رصد گشت‌های نظارتی قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان گفت: بر فعالیت داروخانه‌ها در بخش عرضه و فروش دارو و مکمل‌های دارویی، لوازم و وسایل آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی اعمال نظارت می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون، فروش دارو در داروخانه‌ها و نسخه‌پیچی لزوماً بایستی تحت نظر مسئول فنی باشد که این شخص پزشک داروساز است بنابراین هرگونه فروش دارو و نسخه‌پیچی بدون مسئول فنی تخلف و مستلزم برخورد قانونی است.

براری افزود: سامانه پیامکی 135 دریافت اخبار و اطلاعات تخلفات مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی به‌زودی در سطح کشور و در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود که دغدغه شهروندان در راستای ایجاد ارتباط با سازمان تعزیرات حکومتی از این طریق مرتفع می‌شود.

تسنیم

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/fAZNfv

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین