امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
معاون میراث فرهنگی لرستان:

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: لرستان از جمله چهار استانی است که در جشنواره‌ «سفره‌ی ایرانی، فرهنگ گردشگری» در شیراز شرکت کرده است.

کد خبر: ۸۸۶۲
تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶

به گزارش آساره خبر؛ دیانوش چراغی اظهار داشت: جشنواره «سفره‌ی ایرانی، فرهنگ گردشگری» بین استان های منظقه هفت کشور و با حضور استان‌های لرستان، فارس، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد در باغ ملی شیراز در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه این استان ها از نظر فرهنگی و غداهای محلی اشتراکات فراوانی دارند، عنوان کرد: این جشنواره از تاریخ 25 تا 27 آذرماه بوده و معرفی فرهنگ سفره‌ی ایرانی و نیز غذاهای محلی و سنتی به‌ عنوان یکی از پتانسیل‌های گردشگری به گردشگران هدف آن است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با اشاره به اینکه یک سیاه چادر در این جشنواره برای عرضه غذاهای محلی لرستان و نیز پخت نان محلی برای گردشگران برپا شده است، ادامه داد: علاوه برعرضه غذاهای بومی، غرفه های معرفی صنایع دستی والبسه محلی لرستان و همچنین غرفه فروش سوغات لرستان دایر است.

چراغی با بیان اینکه غرفه جاذبه های گردشگری لرستان با توزیع سی دی، بروشور، کاتالوگ و پوستر رایگان بین بازدیدکنندگان در حال فعالیت است، تصریح کرد: اجرای مراسم آیینی و موسیقی سنتی لرستان نیز از برنامه‌های غرفه‌ی استان لرستان است که با استقبال گسترده‌ي بازدیدکنندگان و مسئولان استان فارس روبه ‌رو شده است.

وی با بیان اینکه مسابقه‌ی آشپزی غذاهای محلی بین گروه‌های داخلی هر استان به امروز در مجتمع گردشگری سرزمین سبز در شیراز در حال برگزاری است، افزود: شرکت کنندگان در این مسابقه باید یک نوع غذای محلی، دسر، پیش غذا و دمنوش تهیه کنند که با داوری داوران استانی و ملی نفرات برتر انتخاب شده و به جشنواره‌ کشوری آشپزی غذاهای محلی و سنتی راه می‌یابند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه این نمایشگاه جشنواره‌ای، هم‌زمان با ایام میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) برپا شده است، خاطرنشان کرد: نشست‌های تخصصی مرتبط با صنایع دستی، غذاهای محلی و خوراک ایرانی نیز در این جشنواره برپاست.

منار

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین