امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
وضعیت حجاب این بار در زمستان؛

این روزها سردترین روزهای زمستان در پی هم می گذرند، مدل های عجیب و البته ترویج دهنده بدحجابی دیده می شود، ویترین های فروشگاه بی حجابی و بدحجابی را تبلیغ می کنند و برخی از دختران به جای روسری از کلاهی که برای بانوان حجاب نیست استفاده می کنند.

کد خبر: ۸۸۵۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰

به گزارش آساره خبر؛ بدحجابی تنها مختص فصل یا زمان خاصی نیست چرا که در زمستان و تابستان، مناسبت های مختلف ایام سال، بها ر و پاییز افراد بدحجاب از فرصت استفاده کرده و سعی می کنند تا با استفاده از مدل های عجیب و غریب در خیابان حاضر شوند و به نوعی ست لباس های فصل را نمایش دهند.

 این روزها که سرمای هوا در همه جا محسوس است و همه سعی می کنند تا با پوشش مناسب از این سوز و سرما در امان باشند عده ای مدام به دنبال ست لباس های زمستانی هستند، برایشان فرقی نمی کند پالتو کوتاه باشد یا بلند، چسان و بدون دکمه باشد یا شنل مانند، فقط به مُد و رنگ و جدید بودن آن فکر می کنند.

 بدحجابی و بی حجابی معظلی است که این روزها در همه جا دیده می شود، کم نیستند فروشگاه هایی که لباس های جدید و به روز را بر تن مانکن هایی می کنند که از پشت شیشه الگویی برای خریدار هستند و بیشتر این مُدها برگرفته از الگوهای غربی است که توسط شبکه های ماهواره ای برای ترویج بی حجابی تبلیغ می شود.

 در هر یک از فروشگاه ها مانکن هایی دیده می شود که جدید ترین مدلها را از پشت شیشه و با ژست های مختلف به نمایش گذاشته که این پوشش ها هیچونه سنخیتی با فرهنگ و پوشش اسلامی ندارند و فقط و فقط بد حجابی و بی حجابی را ترویج می دهند.

 پوشیدن چکمه هایی که ارتفاع آنها گوی سبقت را از هم گرفته امروز در خیابانها دیده می شود و همچنین متاسفانه برخی از دختران به جای پوشیدن روسری از کلاه استفاده کرده و این به نوعی ترویج بی حجابی است.

 پالتوهای بسیار کوتاه به همراه کلاه و شلوارهای تنگ و چسبان این روزها فراوان بر تن جوانانی است که پیوسته به دنبال مُد هستند. متاسفانه هر ساله مُدل های جدیدی از پوشش های نامناسب تبلیغ و ترویج داده می شود و به نام مدل های جدید به جوانان معرفی می شود و این مانکن ها بی حجابی و پوشش نامناسب را ترویج می دهند.

 پشت پرده همه این پوشش های نامناسب، بدحجابی و الگوهای غربی شبکه های ماهواره ای و دشمنانی هستند که قصد دارند با جنگ نرم بتوانند فکر و ذهن جوانان را به سمت بی حجابی سوق داده و با کمرنگ کردن مسائل اعتقادی و دینی به اهداف شوم خود برسند.

 دشمنان همه تلاش خود را به کار گرفته تا فرهنگ غربی را تحمیل کرده و روز به روز به هر بهانه ای مدل های جدید غرب را وارد بازار می کنند و برخی از جوانان از آنها استقبال می کنند.

 در این میان طراحان پوشاک داخلی می توانند مدل هایی زیبا و متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی را طراحی کرده و در جامعه ترویج دهند تا جوانان از این نوع پوشش های استفاده کنند.

 سرهنگ"علیرضا دلیری" فرمانده انتظامی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: پلیس امنیت اخلاقی مرتبا در شهر گشت زنی هایی را انجام می دهند و به افرادی که پوشش نامناسب دارند تذکر داده می شود.

 وی اضافه کرد: نمی توان در مورد بی حجابی از خشونت و زور استفاده کرد و بهتر است که با تذکر وارد عمل شد و از فواید حجاب صحبت کرد تا فرد خود متوجه تاثیرات نامطلوب بدحجابی شود.

 به گفته وی به نظر می رسد برای ترویج حجاب و عفاف باید اقدامات فرهنگی بیشتری صورت بگیرد که در این راستا برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف و برگزاری جلسه هایی در مدارس از مهمترین اقدامات در این راستا بوده است.

 دلیری به نقش خانواده ها در ترویج حجاب اشاره کرد و افزود: خانواده ها بیشترین نقش را در ترویج حجاب و عفاف دارند و می توانند فرزندان خود را از دوران کودکی با حجاب و فواید آن آشنا کنند اما مدارس، دانشگاه و سایر دستگاه های فرهنگی می توانند در این راستا نقش آفرینی نمایند.

 فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: دشمن امروز قصد دارد تا از طریق جنگ نرم بتواند جوانان را از نظر اعتقادی تضعیف کند اما باید جوانان را از خطرات بد حجابی و بی حجابی آگاه کرد.

 به گزارش بازتاب بروجرد به نظر می رسد مسئولان مربوطه برای جلوگیری از پوشش های نامناسب در سطح شهر و افرادی که به نوعی با پوشش خود بی حجابی را ترویج می دهند باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشند و برخورد لازم صورت گیرد.

 

منبع خبر: بازتاب بروجرد
انتهای پیام/د
لینک کوتاه:goo.gl/NUcQBW

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین