امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
"بیابانی" در افتتاحیه دوره توانمندسازی مدیران:

جانشین مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه زنان،خواص جامعه ما هستند، تصریح کرد: زنان نقش ارزنده ای را در تربیت نسل دارند از این رو وظیفه آنان بسیارخطیر و مهم است و باید دائما بصیرت خود را ارتقاء بدهند.

کد خبر: ۸۸۴۲
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۶

به گزارش آساره خبر؛ مینا بیابانی، جانشین مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور در جلسه افتتاحیه چهارمین دوره توانمندسازی مدیران و مسئولان اقشار سازمان بسیج در سطح کشور که شب گذشته در سالن غدیر مرکز آموزشی ولایت قم برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در این دوره گفت: حضور این تعداد از مدیران در یک مکان فرصت مغتنمی است که از تجربیات و انتقال این تجربیات به استان ها برای مواجهه با تهاجم فرهنگی بهره برداری شود.

وی افزود: دشمنان دریافته اند که تا زمانی که افراد دین باور و ولایت مدار در کشور زندگی می کنند نخواهند توانست به کشور آسیب برسانند بنابراین سالهاست که با تهاجم فرهنگی سعی دارند باورهای ما را خدشه دار کنند و زمینه نفوذ را ایجاد کنند.

جانشین مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه زنان، خواص جامعه ما هستند، تصریح کرد: زنان نقش مهم و ارزنده ای را در تربیت نسل دارند از این رو وظیفه همه ما و زنان جامعه بسیار خطیر و مهم است و باید دائما بصیرت و آگاهی خود را ارتقاء بدهیم، پس قدر این ایام را بدانید و تا می توانید دانسته ها و آگاهی های خود را افزایش دهید.

وی در پایان نیز گفت: ان شالله با قدرت و همت بیشتر و معنویات خود سعی کنید که همانند گذشته پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا بتوانیم در مسیر  الی الله، انقلاب اسلامی به دست امام زمان(عج) برسانیم.

در ادامه آیت الله احدی با بیان اینکه چند ویژگی در جهاد کبیر مورد توجه است، گفت: تزکیه نفس اصل اول این جهاد است و رسیدن به زهد ثمره آن است و کسانی که به این مقام رسیده اند به مقام تلویح که اصل بیست و هشتم از اصول عرفان است، دست پیدا کرده اند درحالیکه کسانی که با این مفاهیم آشنایی ندارند تصور می کنند جهاد کبیر یعنی جنگ و کشورگشایی، که این فهم نادرست از اسلام است زیرا جهاد متن صراط است.

وی پیراستگی از ظلم را ویژگی دیگر افراد مورد توجه حضرت رسول(ص) دانسته و گفت: این افراد هیچوقت به خود یا دیگری ظلم نمی کنند همانطور که حضرت علی(ع) فرمودند حاضرم پایم را با زنجیر ببندند و روی خار بگردانند اما یک دانه کاه از مورچه نگیرم! این فرهنگ ماست.

آیت الله احدی در پایان نیز گفت: مربیان و فرمانده های بسیج باید در کنار انس به قرآن و نهج البلاغه، هفته ای یک بار نیز در کلاس های اخلاق شرکت کنند تا بتوانند شبهاتی که در ذهن جوانان ایجاد می شود را مستند به این مفاهیم پاسخ دهند و این کار بسیار اثرگذار خواهد بود.

این جلسه افتتاحیه با معرفی برنامه های دوره توسط مسئول معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج جامعه زنان کشور به پایان رسید.

دوره «توانمندسازی مدیران و مسئولان اقشار بسیج سراسر کشور» با حضور بیش از 400 خواهر بسیجی، به مدت 4 روز، با مشارکت 11 قشر سازمان بسیج و در قالب 3 کلاس مختلف ویژه مسئولان بسیج جامعه زنان کشور و اقشار مختلف، مدیران فرهنگی، آموزش و نیروی انسانی و شباب برگزار خواهد شد.

همچنین زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران نیز در خلال برگزاری این دوره انجام خواهد شد.

انهای پیام/

منبع: خبرگزاری بسیج

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین