امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
گفتگوی تفصیلی آساره خبر با داور زن بین المللی کشتی سنتی

تهمینه ورزش ایران گفت: من تحت هیچ شرایطی کشتی رژیم غاصب اسرائیل را داوری نمی کنم  حتی به قیمت از دست دادن درجه داوری بین المللی که بیست و پنج سال برایش زحمت کشیدم.

کد خبر: ۸۸۳۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱

گفتگوی آساره خبر با  اولین زن کشتی گیر استان لرستان و اولین داور زن بین المللی کشتی های سنتی؛

تهمینه ورزش ایران: هیچگاه بازی یک اسرائیلی را داوری نمی کنم

من تهمینه سلاحورزی هستم ، اولین زن کشتی گیر استان در سال 83 که مقام اول را در کشور کسب کردم و مفتتح رشته کشتی آلیش استان در سال 83 و گراپلینگ در سال 93 وتا کنون هم بیش از 8 دوره تیم آلیش قهرمانی کشور مقام های اول ودوم را کسب نمودیم.

وی گفت: به حمد الله چهارنفر از ورزشکارانی که زیر نظرخودم بودند مقام جهانی کسب نمودند.

سلاحورزی افزود:در دو دوره مسابقات گراپلینگ که زیر نظر فدراسیون بر گزار شد درهر دو دوره به ترتیب تیم استانمان مقام  اول ودوم را کسب نمودند.

 این داور بیان داشت: پنج دوره مربی تیم ملی بودم که حتی تیم من  در جهان مقام دوم آلیش رو کسب نمودند ودر گراپلینگ یکی از ورزشکارانم مقام سوم جهانی را کسب کرد؛ علاوه بر اینکه در آلیش به صورت انفرادی مقام اولرا آوردم  در مقام های انفرادی عنوان های اول تا سوم را در رشته جودوشکر  خدا  دارم وتیم من  در رشته جودوردارای چند دوره قهرمان است .

سلاحورزی  به  رشته های  دیگرخود اشاره کرد و بیان داشت: به حمد الله در رشته  تیر اندازی مقام دوم کشوری با کلت بادی را دارم ودر نهج البلاغه مقام اول استان و همچنین در شطرنج مقام اول استانی در هنرهای دستی سه بار مقام استانی را کسب نمودم در طناب کشی مقام دوم استانی ودر رانندگی مقام سوم استانی را کسب نمودم.

تهمینه ورزش ایران: هیچگاه بازی یک اسرائیلی را داوری نمی کنم

این ورزشکار عنوان داشت: کارت مربیگری و داوری در رشته های آلیش ،گراپلینگ، جودو، دفاع شخصی ودان دو جودو و به  مدت 4 سال هم مسئول آزمون کمربند جودو بودم.

وی گفت: افتخار فعالیت در حلقه بسیج ورزشکاران وبسیج دانشگاه را دارم و عضو امراین  به معروف ونهیان ازمنکرهستم

داور بین المللی گفت: در حال حاضر دبیر ریاضی وتربیت بدنی ناحیه دو آموزش وپر ورش خرم آباد هستم گفتنی است که الان دانشجوی ارشد تربیت بدنی گرایش به فیزیولوژی و تعادل بدنی هستم و دارای سه فرزندم.

وی افزود: از سال 83 تا اکنون نائب رئیس انجمن کشتی  آلیش ودوساله گراپلینگ هم بهش اضافه شده است که شد کشتی های سنتی .

این بانوی لرستانی بیان داشت: من ازهمان ابتدا که ورزشم را در دوران راهنمایی شروع کردم و با تشویق وهمکاری خانواده ام بخصوص مادرعزیزم ورزش را ادامه دادم و یکی از مسببین من درپیشرفت ورزش و تحصیلم در حال حاضر همسرم هست  وی از کسایی بود که من را تشویق می کرد الان هم اگر به این مقام رسیدم حمایت های و تشویق های همسرم بوده است .

تهمینه ورزش ایران: هیچگاه بازی یک اسرائیلی را داوری نمی کنم

این داور بین المللی تصریح کرد: من حدودا 25 ساله که به صورت حرفه ایی ورزش می کنم وال جودو کار کردم که درسال 83 دوره مربیگری آلیش رو به عنوان تنها نماینده لرستان در تهران گذراندم  ودر همان سال مسابقات در کاشان بر گزار شد و من به عنوان اولین بانوی زن لرستانی مقام اول کشتی آلیش را کسب کردم و بعد ازآن موقع به عنوان مربی کار کردم وتیم من  تا الان بیش از 8 دوره قهرمان شدند ؛ خودم چند دوره مربی تیم ملی شدم وتیم من هم در جهان مقام دوم را کسب کردند و ورزشکارای  خودم در آلیش و گراپلینگ و چند  نفر دیگر از شاگردانم مقام جهانی وآسیایی را دارند تا کنون توانسته ام  چندین داور بین المللی و مربی ملی تحویل جامعه ورزش بدهم و در گراپلینگ هم که دوسال بر گزار شده است تیمم در هر دوسال به ترتیب مقام اول ودوم را کسب نمودند ودوسال هم دوره داوری بین المللی کشتی های سنتی  (آلیش و گراپلینگ) را طی کردم.

بانوی ورزشکار لرستانی ادامه داد: آخرین داوری که کردم مسابقات جهانی کشتی گراپلینگ که در بلاروس برگزارشد که در این کشورمسابقات جهانی کشتی گراپلینگ جوانان روز جمعه نهم آبان ماه امسال بود که رژیم غاصب  صهیونیزم با روسیه بازی داشت  که من این بازی را داوری نکردم .

بانوی لرستانی  خاطر نشان کرد : وقتی دیدم طرف روسیه رژیم غاصب است که می خواهد کشتی بگیرد لذا در آن لحظه فقط به حرف رهبرم که فرمودند:  تحت هر شرایطی رژیم غاصب اسرائیل رو به رسمیت نشناسید و مدام این حرف رهبری برام تداعی می شد در آن لحظه بود که تصمیم گرفتم که این بازی را داوری نکنم در حالی که آن لحظه هر اتفاقی ممکن بود برام بیفتد قابل ذکر است در  (قانون داوری نکردن: این که می توانند  درجه داوری بین المللی را ازت بگیرند) ولی اصلا دیگر برام مهم نبود که دیگر هر اتفاقی برام پیش بیاد حتی گرفتن درجه داوری بین المللی که زحمات 25 ساله را متحمل شدم برای من در آن لحظه اطاعت امر ولی در آن شرایط مهم بود و به خود می بالیدم که در این شرایط در اطاعت از امر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسابقه کشتی گیر صهیونیست را داوری نکردم من خودم را سرباز وفادار به ولایت و رهبری می دانم و این برای من مهم است نه درجه داور بین الملی .

 تهمینه ورزش ایران: هیچگاه بازی یک اسرائیلی را داوری نمی کنم

وی نظرش را در مورد تیم موی تای ایران که در کنار رژیم غاصب اسرائیل ایستاده و عکس یادگاری گرفته است گفت: اگر من بودم تحت هیچ شرایطی به عنوان یک فرد ایرانی سر سکو نمی رفتم  که سرود رژیم غاصب اسرائیل را گوش دهم  وآن رژیم را به رسمیت بشناسم ما باید تحت هر شرایطی مطیع فرمان رهبر انقلاب اسلامی کشورمان  امام خامنه ای باشیم.

تهمینه سلاحورزی داور بین المللی کشتی از انتظارش به مسئولین گفت: چون خودم پیشکسوت ومفتتح کشتی های سنتی در استان هستم و می دانم  که استان ما در این رشته یکی ازقطبی های مثبت این رشته در کشور است  که پتانسیلی در بدن ورزشکارانمان  هست که می توانند پیشرفت کنند وروی سکوهای بین المللی بایستند. حال از مسئولین استان انتظار دارم که نهایت همکاری رو نسبت به بانوان کشتی گیرمان داشته باشند.

داور بین المللی از خاطراتشان به ما گفت: خاطرات زیاد است ولی به دو سه تا اشاره می کنم من با توجه به اینکه دو ماه بود بار دار بودم که مسابقه آلیش  شروع شد و من به همرا ه تیم به مسابقه رفتم و خدا را شکرکه تیمم در رشته آلیش (کشتی) مقام دوم جهانی را کسب نمود اما دیگر کسی نفهمید که من باردار بودم و اینا خاطراتی شیرینی هست وقتی می بینیم که ورزشکارانی که زیر نظرخودم بودند مقام جهانی و بین المللی کسب می کنند باعث خوشحالی است .

وی از تلخترین خاطراتش در حالی که بغض کرده بود و اشکش درآمد به ما گفت: یکی از تلخترین خاطرات من از دست دادن مادرم بود من برای مسابقه  به بجنورد رفته بودم در آن موقع مسابقات المپیاد دانشجوی در سال 88  که مصادف شده بود با نیمه شعبان  و من در این روز مادرم را از دست دادم در حالی که خودم نمی دانستم  و هیچ کس از تیم به من نگفت که مادرت به رحمت خدا رفته اما شور و اضطرابی سراسر وجودم را گرفته بود و دل شوره زیاد داشتم اما با این وجود من کشتی را گرفتم و مقام هم کسب کردم بعد از تمام شدن مسابقه مسئول تیم که آقای ططری که در حال ح حاضر رئیس دانشگام پیام نور خرم آباد است همراه ما بود قضیه را فهمیده بود اما به من چیزی نگفتند تا اتمام مسابقه وقتی خبرمرگ مادرم را به من دادند دنیا روی سرم خراب شد راه هم طولانی بود و در آن روز متاسفانه بلیط هواپیما گیر نیامد و با اتوبوس به خرم آباد برگشتم دو روز هم راه بود تا رسیدم وقتی به منزل رسیدم جای خالی مادر را دیدم خیلی برام سخت و تلخ بود این خاطره تلخ همیشه در ذهنم است.

تهمینه ورزش ایران: هیچگاه بازی یک اسرائیلی را داوری نمی کنم

تهمینه از آرزویش به ما می گوید: آرزوی قلبی من این است که به دیدار مقام معظم رهبری بروم و حرف های دلم را با رهبر عزیزم در میان بگذارم امیدوارم که دست اندراکاران امر زمینه ای را فراهم کنند تا با حضرت آقا دیداری داشته باشم.

این بانوی لرستانی در پایان گفت: همین بس است که دشمنان از چادر ما می ترسند و بانوان باید قدر حجاب خودشان را بدانند وانشالله که دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی از روی زمین محو شوند بالاخص رژیم صهیونیزم خون خوار انشالله.

قابل ذکر  است این بانوی غیرتمند لرستانی که داور بین‌المللی کشتی‌ و نائب رئیس هیئت کشتی لرستان، در اطاعت از امر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسابقه کشتی گیر صهیونیست را داوری نکرد اما متاسفانه حرکت بسیارارزشمنده تهمینه سلاحورزی داور بین المللی کشتی گراپلینگ در مقابل ورزشکار رژیم اشغالگر قدس در رقابت های جهانی، بعد از گذشت دو ماه رسانه ای شد.

گفت و گو : کبری دریکوند

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/4NTjpM

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین