امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز شهر خرم‌آباد تأکید کرد و گفت:مسئولان برای برطرف کردن مشکلات شهری خرم‌آباد چاره‌اندیشی کنند.
کد خبر: ۸۷۱۸
تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴

به گزارش آساره خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد، تقوا را سبب آراستگی انسان دانست و اظهار داشت: امام سجاد (ع) در حدیثی سفارش کردند که با چهار گروه (دروغ‌گو، فاسق، بخیل و احمق) همنشینی نکنید.

وی افزود: امام سجاد (ع) فرمودند انسان دروغ‌گو دور را نزدیک و نزدیک را دور نشاند می‌دهد و شما فریب می‌خورید، با انسان فاسق هم‌نشینی نکنید چرا که فاسق شما را به یک‌لقمه‌نان یا کمتر می‌فروشد، با انسان بخیل همنشین نشوید زیرا بخیل در هنگام نیاز انسان را تنها می‌گذارد و با انسان احمق همنشین نشوید چراکه انسان احمق به‌جای سود به شما ضرر می‌رساند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم؛ در فرهنگ تشیع اربعین به امام حسین (ع) اختصاص دارد از این‌ رو مستحب است انسان در روز اربعین امام حسین (ع) را زیارت کند.

وی پیاده‌روی اربعین را یک سنت حسنه و از شعائر الهی دانست و بیان کرد: امسال از 70 کشور دنیا پیاده به زیارت امام حسین (ع) می‌روند که این‌ یک حرکت بسیار ارزشمند والهی است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به شکل‌گیری ستادهای مردمی اربعین حسینی گفت: هم‌اکنون موکب‌های فراوانی در مسیر برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین حسینی برپا شده است.

وی به بازدید نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استاندار، فرمانده سپاه استان و مسئول ستاد اربعین از موکب‌های مردم لرستان در کربلا و نجف اشاره و خاطرنشان کرد: جوانان این دیار به‌عنوان خادم امام حسین (ع) با عشق کارهای خالصانه‌ای برای زائران اباعبدالله الحسین (ع) انجام می‌دهند.

برپایی دو موکب در کربلا و نجف برای پذیرایی از زائران لرستانی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: دو مکان مناسب در شهر نجف برای زائران لرستانی در نظر گرفته‌ شده است و در کربلا نیز مدرسه بسیار خوبی برای اسکان زائران تدارک دیده‌ شده است.

وی افزود: از جوانان بسیجی و هیئتی این استان که در موکب‌های نجف و کربلا به‌صورت شبانه‌روزی به زائران امام حسین (ع) خدمت‌رسانی می‌کنند کمال تشکر و قدردانی می‌کنیم.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: به کسانی که توفیق زیارت امام حسین (ع) را نداشته‌اند توصیه می‌شود که حداقل به زائران امام حسین خدمت کنند.

وی بیان کرد: امروز اجتماع میلیونی اربعین در کربلا به‌عنوان مظهر قدرت و وحدت امت اسلامی در دنیا است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در رابطه با مرگ دانشجوی ایلامی که در جریان سیلاب خرم‌آباد  اتفاق افتاد، گفت: به دلیل باران و تگرگی که در شهر خرم‌آباد رخ داد حادثه تلخی پیش آمد که یک دختر دانشجو کشته و دانشجوی دیگر مصدوم شد.

وی ضمن تسلیت به خانواده قربانی این حادثه عنوان کرد: مردم لرستان و به‌ویژه شهر خرم‌آباد از این حادثه دلخراش متأثر شدند.

لزوم چاره‌اندیشی مسئولان برای رفع مشکلات شهر خرم‌آباد

آیت‌الله میرعمادی به پیگیری مسئولان برای بررسی این حادثه و شناسایی مقصر اشاره کرد و گفت: مسئولان باید چاره‌جویی برای رفع مشکلات شهر خرم‌آباد داشته باشند چراکه یک روز شاهد سیلاب، روز دیگر آتش‌سوزی، طوفان، زلزله و ترافیک شهری هستیم.

وی بیان کرد: مسئولان واقعاً باید برای مشکلات این شهر چاره جویی کنند و از این اتفاقات درس عبرت بگیرند و شایسته نیست مسئولان با یکدیگر اختلاف کنند و همدیگر را متهم کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: مشکلات شهر خرم‌آباد بارها از همین تریبون نماز جمعه اعلام‌شده است اما مسئولان منتظر هستند یک حادثه اتفاق بیفتد، یک نفر از دنیا برود سپس اقدامی انجام دهند پس تا فرصت هست باید کار انجام شود.

وی اظهار داشت: مشکلات شهری خرم‌آباد فراوان است و باسیل و کوچک‌ترین حادثه‌ای شهر قفل می‌شود و ترافیک چندساعته‌ای به وجود می‌آید.

لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز شهر خرم‌آباد

آیت‌الله میرعمادی عدم دفع سطحی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز را ازجمله مشکلات شهر خرم‌آباد دانست و افزود: نقاط حادثه‌خیز شهر خرم‌آباد باید شناسایی شود چراکه حادثه خبر نمی‌کند.

وی عنوان کرد: وضعیت خیابان‌ها، جداول و مراکز عمومی شهر خرم‌آباد مطلوب نیست و مسئولان باید برای رفع مشکلات اقداماتی انجام دهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: مسئولان و رسانه‌های استان باید توجه داشته باشند که در زمان حادثه کاری نکنند که به حیثیت، غیرت، امنیت و سرمایه‌گذاری در این شهر آسیب برسد.

وی تصریح کرد: برخی از رسانه‌های استان تصور می‌کنند با انتشار دادن فیلم این حادثه خدمتی به مردم کرده‌اند، نه این خدمت نیست بلکه خیانت است و نباید کاری انجام دهیم که آبروی شهرمان را ببریم.

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: پخش کردن فیلمی که کسی برای نجات کمک نمی‌کند هنر نیست بنابراین رسانه‌ها و مسئولان در این راستا باید توجه و چاره‌جویی کنند.

اظهار تأسف از حواشی به وجود آمده در حادثه سیلاب شهر خرم‌آباد

وی با اظهار تأسف از حواشی به وجود آمده برای این حادثه تلخ، افزود: باید گفت حواشی به وجود آمده متأسفانه به دست رسانه‌های خودمان به وجود آمد که برای همه ناگوار بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان یکی از مشکلات شهر خرم‌آباد را نبود بستر لازم برای ورود گردشگر دانست و عنوان کرد: مسئولان در این زمینه پیگیری لازم انجام نمی‌دهند و تنها در ایام عید به فکر آن می‌افتند.

وی در رابطه با نتیجه انتخابات آمریکا نیز بیان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده بودند دونالد ترامپ در این انتخابات پیروز شد.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: انتخابات اخیر آمریکا، انتخاباتی بود که وضعیت افتضاحی در آمریکا به وجود آورده است چراکه دوران رقابت انتخاباتی دو کاندیدا رفتارهای نامتعارفی از خود نشان دادند و الفاظ زشت و رکیکی به همدیگر گفتند.

مشخص شدن چهره واقعی سیاست‌مداران آمریکا  در انتخابات اخیر

وی اظهار داشت: در این انتخابات چهره واقعی سیاست‌مداران آمریکا برای مردم روشن شد، چهره‌هایی دروغ‌گو و چهره‌هایی که نشان داد دارای فساد اخلاقی و مالی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: مذاکرات کاندیداهای آمریکا نشان داد که ادعای دموکراسی و حقوق بشر آن‌ها همه دروغ است و این بسیار مهم است در انتخاباتی چهره واقعی سیاست‌مداران آمریکا برای مردم روشن شود چراکه خود تائید می‌کردند فساد مالی و اخلاقی داشته‌اند.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: نتیجه انتخابات آمریکا برای کشور ما توفیقی ندارد چراکه سیاست‌مداران آمریکا پیرو سیاست‌های پول‌داران و صهیونیست‌ها هستند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا برای ما شیطان بزرگ و عهدشکن است، گفت: این رئیس‌جمهور نیز بدتر به دنبال سلطه‌گری است و حتی اروپایی‌ها نیز احساس خطر کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: سیاست ایران در برابر آمریکا روشن و واضح است و تا زمانی که آمریکا درست از سطله گری برندارد برای کشور ما فرقی نمی‌کند که چه کسی رئیس‌جمهور باشد.

وی مناسبت دیگر را روز کتاب و کتاب‌خوانی دانست و اظهار داشت: مسئله کتاب‌خوانی یک مسئله ملی  و دینی است و باید نسبت به ترویج آن اقدام شود به‌طوری کتاب‌خوانی باید به‌عنوان غذای روح رواج پیدا کند.

آیت‌الله میرعمادی آسیب‌های اجتماعی را یکی از نگرانی‌های مقام معظم رهبری دانست و افزود: متأسفانه شاهد رشد آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، خشونت، طلاق و بیکاری هستیم که مسئولان باید برای مقابله با این آسیب‌ها برنامه‌ریزی لازم داشته باشند.

تسنیم

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین