امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در شش ماه نخست سال جاری 818 فقره پرونده همسر آزاری اعم از زن آزاری و شوهر آزاری در پزشکی قانونی لرستان تشکیل شد

کد خبر: ۸۶۹۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹

به گزارش آساره خبر، دکتر حمیدرضا نظیفی از ارجاع 818 مورد همسر آزاری طی شش ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی استان خبر داد و افزود: این آمار در مقایسه نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.    وی بیان کرد: با توجه به اینکه در اغلب موارد مربوط به همسر آزاری زوج یا زوجه به محاکم قضایی و پزشکی قانونی مراجعه نمی‌کنند، آمار دقیقی از میزان همسر آزاری در دست نیست و بر اساس آمار مراجعه‌کنندگان به مراکز پزشکی قانونی استان در شش ماه نخست امسال، از 818 مورد همسر آزاری ثبت‌شده 814  مورد زنان و چهار مرد شاکی بودند.

دکتر نظیفی با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته نیز 818 مورد پرونده همسر آزاری در مراکز پزشکی قانونی لرستان ثبت شد، تصریح کرد: از مراجعین همسر آزاری در شش ماه نخست سال گذشته نیز 806 زن و 12 مرد شاکی بوده‌اند.    وی با اشاره به کاهش شوهر آزاری بیان کرد: در حالی این موضوع امسال با کاهش مواجه بوده که به طور معمول مردان بابت آن به پزشکی قانونی و دستگاه قضایی مراجعه نمی‌کنند.

عضو شورای قضایی استان لرستان افزود: همسر آزاری به شکل‌های مختلف در جوامع بروز می‌کند و در هر خانواده‌ای با هر شرایط و موقعیت اجتماعی ممکن است نمونه‌ای از همسر آزاری وجود داشته باشد.

  نظیفی اضافه کرد: همچنین شوهر آزاری بیشتر در قالب پرخاش کلامی بروز می‌کند و به طور طبیعی در این حالت پزشکی قانونی نمی‌تواند مرجعی برای تشخیص و تشکیل پرونده باشد.

وی گفت: از آنجایی که افراد آزاردیده برای انجام معاینات و تعیین نوع صدمه‌ها به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند، این امر زمینه مناسبی را جهت انجام بررسی‌های علمی یافتن راه‌حل‌های مناسب در زمینه رفع مشکلات ناشی از همسر آزاری در این سازمان فراهم ساخته است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان همسر آزاری را یک پدیده و معضل اجتماعی دانست و افزود: با بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، مهارت‌های زندگی، بهبود شرایط زندگی و نیز توجه به سنت‌ها و احادیث بزرگان دینی و ترویج فرهنگ دینی در امر ازدواج و روابط خانوادگی و اجتماعی می‌توان موارد همسر آزاری را به حداقل رساند.

 خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/د

لینک کوتاه: goo.gl/vHdhDs

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین