امروز: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۷
واکنش شدید نماینده ولی فقیه در لرستان به اجرای نمایش موهن به دفاع مقدس:

نماینده ولی فقیه در لرستان با انتقاد شدید از اجرای نمایش موهن به دفاع مقدس در استان گفت: در این تئاتر هنجار شکنی و بدترین اهانت ها به شهدا و ارزش های اسلامی صورت گرفته است و از مسئولان می خواهیم که مسببین توهین به شهدا مجازات شوند

کد خبر: ۸۶۶۴
تاریخ انتشار: جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶

به گزارش آساره خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه های نماز جمعه و در مصلای الغدیر این شهرستان  با انتقاد شدید از سخنان اخیر وزیر مستعفی ارشاد عنوان کرد: تا امام جمعه ای روشنگری می کند عده ای برنمی تابند و برای امام جمعه تعیین تکلیف می کنند که امام جمعه سفارش به تقوا کند و به خانه اش برود،آیا سزاوار است که بعضی افراد بر اساس گزارش های غلطی که به آنها داده می شود از موقعیت خود استفاده کنند و علیه امام جمعه جنگ روانی ایجاد کنند.

وی افزود: وزیر مستعفی ارشاد گفته است گاهی برای یک تئاتر امام جمعه استانی برافروخته می شود و با اینکه تئاتر را ندیده اما بر اساس گزارش های غلط نظر می دهد، ما از وزیر سوال می کنیم منظورتان کدام امام جمعه و کدام تئاتر است؟

 آیت الله میرعمادی با بیان اینکه یکی از تئاتر هایی که مورد بحث و نقد قرار گرفته تئاتری بوده که در خرم آباد نمایش داده شده و ما در این مورد موضع گیری که کردیم نصیحت بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه وزیر مستعفی ارشاد از کجا فهمیده که امام جمعه تئاتر را ندیده و برافروخته شده است؟ ادامه داد: آیا می خواهید سی دی تئاتر را برایتان بفرستیم؟ آیا امام جمعه بر اساس گزارشات غلط نظر می دهد یا وزیر سابق ارشاد بر اساس گزارش غلط اظهار نظر کرده است؟

وی با اشاره به اظهار نظر عجیب وزیر مستعفی ارشاد گفت: آقای جنتی گفته است این تئاتر در راستای تکریم شهدا بوده است.

آیت الله میرعمادی افزود: آیا تئاتری وقیح تر از این داریم؟ تئاتری که صحنه ها و سنگرهای مقدس جبهه را به میدان شهوت رانی جلوه داده است.

وی با انتقاد شدید از وجود برخی صحنه های مغایر با شئونات اسلامی در این نمایش عنوان کرد: آیا در تئاتری که دختر بالغ کشف حجاب می کند و موهایش تا وسط کمرش پیداست و جلوه گری می کند تکریم شهید است؟ 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امامان جمعه از روی علم حرف می زنند تصریح کرد: در این تئاتر هنجار شکنی و بدترین توهین ها و اهانت ها به شهدا و ارزش های اسلامی صورت گرفته است.

وی افزود: آنقدر صحنه های زشت و وقیح در این تئاتر وجود دارد که زبان آدمی از بیان این صحنه ها شرم دارد و این در حالیست که،کارگردان تئاتر مذکور  اعتراف می کند که توهین به شهدا شده و عذرخواهی می کند اما آقای وزیر و مدیرکل ارشاد می گویند توهین نشده است.

آیت الله میرعمادی با تأکید بر برخورد جدی با عاملان اهانت به شهدای گرانقدر دفاع مقدس تصریح کرد: از مسئولان می خواهیم مسببین توهین به شهدا مجازات شوند.

 

منبع: منار 

 

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/jWDNpR

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین