امروز: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۴
همایش روز جهانی غذا با حضور مسئولان استانی در لرستان برگزار شد.
کد خبر: ۸۶۱۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷

به گزارش آساره خبر، همایش روز جهانی غذا ظهر امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان، معاون غذا و دارو استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، مشاور استاندار در امور اقتصادی، مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان و جمعی از صنعتگران و تولیدکنندگان استان در  تالار ابن‌سینا خرم‌آباد برگزار شد.

رضا سپهوند معاون غذا و دارو استان لرستان در این جلسه اظهار داشت: هدف از برگزاری روز جهانی غذا کاهش مصرف قند، نمک، چربی و اسیدهای چرب ترانس فرآورده‌هایی است که در واحدهای تولیدی و فرآوری تولید می‌شود.

وی افزود: از دیگر اهداف گرامی داشت روز جهانی غذا آگاهی بخشی به مردم است، یکی از نشانه‌های سالم بودن محصول نشانگر رنگی است که برگرفته از چراغ راهنمایی و رانندگی است که رنگ سبز میزان قند، نمک و چربی قابل‌قبول است، رنگ زرد احتیاط و رنگ قرمز به معنای زیادی قند، نمک و چربی است و به مصرف‌کننده اطلاع می‌دهد برای سلامتی مضر است.

معاون غذا و دارو استان لرستان عنوان کرد: باید همکاری همه‌جانبه‌ای صورت گیرد، اگر در هدف‌گذاری‌های کشور تولیدکنندگان همکاری نکنند برنامه‌ها اجرایی نخواهد شد، لازم است تولیدکنندگان انجمنی تشکیل و از این طریق با ما ارتباط و فعالیت بیشتری داشته باشند.

تسنیم

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/zt5AQ1

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین