امروز: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۴
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان:

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر لرستان با بیان اینکه گویا دستگاه فرهنگی استان مأمور ترویج منکر و تجاوز به ارزشهای انقلاب است و ضمن تأکید بر لزوم برخورد قانونی با مسببان این بی حرمتی ها از مدیرکل ارشاد استان خواست از مردم و خانواده شهدا عذر خواهی کند.

کد خبر: ۸۵۷۲
تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰

به گزازش آساره خبر، به نقل از منار سرهنگ علی حسن پازدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی الغدیر خرم آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امر به معروف و نهی از منکر و با بیان اینکه این شهدای گرانقدر جان خود را برای نجات جامعه اسلامی فدا کردند عنوان کرد:در بیان اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر همین بس که امام حسین(ع)هدف از قیام و خروج خود را احیای این فریضه الهی اعلام  کردند و در این راه جان خود،فرزندان و بهترین یارانشان را فدا کردند.

وی افزود:بر همین اساس در مکتب حیات بخش اسلام سازوکاری برای مسئله امر به معروف و نهی از منکر فراهم شده و امیدواریم از این فریضه الهی در جهت به سامان کردن جامعه اسلامی گامهای مثبتی برداریم.

از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت قضایی می شود 

دبیر ستاد امر به معروف  ونهی از منکر با اشاره به اینکه مهمترین اقدام این ستاد در سال گذشته پیگیری و تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بود اظهار داشت:این قانون قریب به 37 سال در انتظار تصویب مجلس بود که در سال گذشته با حمایت و پیگیری این ستادبه تصویب مجلس و سپس شورای نگهبان رسید و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد تا کسانی که از روی احساس تکلیف جان خود را در این راه از دست می دهند و یا  مجروح می شوند مورد حمایت دستگاه قضایی قرار بگیرند.

 

وی با بیان اینکه مسئولیت این ستاد در استان بر عهده نماینده ولی فقیه و در شهرستان ها با ائمه جمعه است گفت:درحال حاضر این ستاد در تمامی شهرستان های استان فعال بوده و گام های بلندی را در جهت به سامان کردن جامعه برداشته است.

200 هزار مورد تذکر لسانی به خاطیان داده شد 

سرهنگ پازدار سالم سازی اماکن تفریحی،تفرجگاه ها و اماکن سیاحتی را از مهمترین اقدامات انجام گرفته سال گذشته در ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر استان دانست و خاطر نشان کرد:در این راستا سال گذشته در ایام تعطیلات نوروز و تابستان با همکاری سپاه و نیروی انتظامی لرستان بیش از 200هزار مورد تذکر لسانی به خاطیان و ناقضان ارامش عمومی داده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با اشاره به اینکه آموزش یکی دیگر از اولویت های مهم مطرح شده در این ستاد است عنوان کرد:در این زمینه نیز با استفاده از ظرفیت عظیم بسیج بیش از 300جلسه با عنوان فقه بازار با مؤسسات و اتحادیه های مختلف و 30جلسه و همایش عمومی در سراسر استان برگزار شد.

وی در ادامه تلاش برای کاهش گناه در جامعه را از مهمترین وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان دانست و  تصریح کرد:تلاش می شود با اقدامات سریع و به موقع ضمن کاهش گناه در جامعه از تبدیل شدن آن به یک رویه عمومی جلوگیری شود چرا که در استان ولایتمدار و شهیدپروری چون لرستان نباید عمل به گناه زیاد باشد.

سرهنگ پازدار با اشاره به اینکه استفاده از تذکر لسانی و اقتاع سازی را از دیگر اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواند و بیان کرد:سال گذشته نشست های هم اندیشی آسیب های اجتماعی برگزار و بر اساس آسیب های بومی هر منطقه تصمیمات ویژه ای اتخاذ شد.

ابراز رضایت از عملکرد دستگاه قضایی استان 

وی با ابراز رضایت از عملکرد دستگاه قضایی استان در راستای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت:پس از تصویب قانون حمایت از آمران به معروف م ناهیان از منکر برابر دستور مقام قضایی در هر شهرستان شعبه خاصی برای رسیدگی و تظلم خواهی تیم های امر به معروف و نهی از منکر فعال است.

دبیر ستاد ار به معروف و نهی از منکر استان همچنین از تمام مردم ولایتمدار استان برای شرکت در فعالیت های این ستاد دعوت و اظهار داشت:تمامی کسانی که دغدغه این انقلاب و ارزش ها و اصول آن را دارند با حضور در این ستاد می توانند به دفاع از ارزش های انقلاب کمک کنند.

وی با تأکید بر تشکیل شوراهای امر به معروف وونهی از منکر در ادارات استان بیان کرد:را ه اندازی این شوراها در ادارات استان کمک شایانی به تحقق اهداف این ستاد در استان می کند.

گویا دستکاه متولی فرهنگ در استان مأمور ترویج منکر و تجاوز به ارزشهای انقلاب اسلامی است 

سرهنگ علی حسین پازدار در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ماه سراسر حزن و اندوه محرم استان لرستان شاهد یک فاجعه فرهنگی در دستگاه متولی فرهنگ بود عنوان کرد:در یک اقدام سخیف و ولنگاری فرهنگی به تمامی شهدا و خانواده های شهدا بی احترامی شد گویا این دستگاه فرهنگی مأمور ترویج منکر و تجاوز به ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی افزود:اجرای نمایش دفاع مقدسی که در واقع ضد دفاع مقدس است است و تمام ارزش های این واقعه عظیم تاریخی را خدشه دار و به همه رزمندگان سلام توهین کرد باعث شد غیرت مردان شجاع و عفت ستودنی زنان ایرانی به سخره گرفته و به خانواده های شهدا اهانت شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با تأکید بر اینکه ادبیات رزمندگان دفاع مقدس ادبیات عفت و عصمت بود گفت:آیا گفتمان دفاع مقدس در بین نیروهای مسلح و رزمندگان ما به شکلی بود که در این تئاتر به نمایش گذاشته شد؟

وی ادامه داد:شهدای ما عفت کلام داشتند و اهل نماز شب،خشوع،خضوع و اهل انس با قرآن بودند و نمایش این اهانت ها در حوزه دفاع مقدس نمی گنجد.

سرهنگ پازدار ضمن دعوت مردم شهید پرور لرستان به بیداری و آگاهی عنوان کرد:اگر مردم لرستان این نمایش را ببینند قلبشان جریحه دار می شود چرا که شهدا و رزمندگان ما اهل و عیال خود را رها و به دنیا پشت کردند تا با فداکردن جان خود و پشت پا زدن به دنیای فانی اسلام و کشور خود را نجات دهند.

وی افزود:در پی اجرای این نمایش افراد دلسوزی که به مدیر ارشاد مراجعه و با آرامش اشکالات کار را تذکر می دهند با پاسخ غیر منطقی این مقام مسئول که این کار کار فرهنگی است نه  سرهنگی مواجه می شوند.

وی پاسداران را پاسدار حریم انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان کرد:در استانی که شش هزار و 300 شهید را تقدیم انقلاب کرده است نباید چنین کارهایی انجام شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه حضور یک دختر بالغ و به سن تکلیف رسیده بدون پوشش مناسب در این نمایش توهین به دختران عفیف ایران اسلامی است اظهار داشت:این عمل شما چه فرقی با کشف حجاب رضا خان دارد؟ وچه اصراری دارید که با ارزش های انقلاب ما بازی کنید در حالی که برای تثبیت این حجاب در ایران پنج هزار نفر در مسجد گوهر شاد مشهد به خاک و خون کشیده شدند.

با مسببان اهانت به شهدا برخورد شود/مدیر ارشاد عذرخواهی کند 

وی افزود:از مقام قضایی تقاضا داریم با مسبب و یا مسببان این اقدام موهن برخورد کند و این این افراد باید در حضور مردم و در ملأ عام از خانواده های معظم شهدا و رزمندگان اسلام عذرخواهی کنند.

وی با تأکید بر لزوم عذرخواهی مدیرکل ارشاد لرستان از خانواده معظم شهدا و مردم لرستان تصریح کرد:اگر این مقام مسئول جسارت انجام این کار را ندارد باید این میز و منصب را که به برکت خون شهدا،رزم رزمندگان و عفت بانوان ایرانی تصاحب کرده است واگذار کند تا از این پس کسی به خود این اجازه را ندهد که به ارزش های انقلاب اهانت کند.

وی ادامه داد:در موارد دیگری این مدیر جسارت های دیگری را نیز انجام داده بود اما بنا به دلایلی مصون ماند اما اجازه نمی دهیم که وی احساس کند در حاشیه امن قرار دارد.

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/eLx7mP

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین