امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
جاشین بسیج جامعه زنان کشور مطرح کرد:

جانشین بسیج جامعه زنان کشور گفت: آنچه تاکنون توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح و پیگیری شده است، مطالبات دسته دوم و کم اهمیتی بوده است.

کد خبر: ۸۵۳۰
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱

به گزارش آساره خبر،  حوزه زنان و خانواده یکی از حوزه‌هایی است که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با چالش‌ها و حاشیه‌های فراوانی روبرو بود؛ حاشیه‌هایی که باعث شد متن مشکلات بسیاری از زنان جامعه تحت الشعاع قرار گیرد و امروز با گذشت بیش از سه سال هنوز شاهد هستیم که مهمترین خواسته‌های حوزه زنان بر زمین مانده است به گونه‌ای که بسیاری از کارشناسان حوزه زنان معتقدند این معاونت بیش از آنکه به فکر امور زنان و حل مشکلات آنها باشد درگیر مسائل سیاسی شده است.

مینا بیابانی، جاشین بسیج جامعه زنان کشور بیمه زنان خانه دار و زنان سرپرست خانوار را یکی از مهمترین مسائل زنان در حوزه مسئولیتی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برشمرد و اظهار داشت: متأسفانه آن سهمی از بودجه هم که در دولت دهم برای این منظور در نظر گرفته شده بود در این دولت حذف گردید.

بیابانی در ادامه بیان داشت: متأسفانه تا کنون هیچ فعالیت قابل توجهی که منجر به اجرایی شدن بیمه زنان خانه دار و سرپرست خانوار شود، از سوی این معاونت دیده نشده است .

وی با اشاره به پدیده زنانه شدن فقر، خاطر نشان کرد: پدیده زنانه شدن فقر یکی از مسائلی مهم در حوزه زنان است که معاونت امور زنان چند سالی است که آن را مطرح می کنند با این وجود تا کنون، افدام قابل توجهی که منجر به کاهش این آسیب ها شود، در این خصوص انجام نشده است.

جانشین بسیج جامعه زنان کشور با بیان این مطلب که در گزارش خانم مولاوردی به چند و جون اقداماتی که در جهت رفع آسیب های اجتماعی انجام شده، اشاره ای نشده، تصریح کرد: در حال حاضر با روند رو به رشد آسیب های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده مواجه هستیم.

بیابانی با تأکید بر اینکه دولت و به خصوص معاونت امور زنان به عنوان متولی حل مشکلات و معضلات حوزه زنان باید با اختصاص بوجه کافی و تدوین برنامه های مناسب این آسیب ها را کاهش دهد، بیان داشت: کاهش ساعت کاری زنان شاغل دارای شرایط خواص و افزایش مدت مرخصی زایمان زنان شاغل از جمله مسائل مهم حوزه زنان و خانواده است که تا کنون در این زمینه نیز کاری اساسی انجام نشده است.

وی پرداختن به مسأله حجاب را یکی دیگر از وظایف حوزه مسئولیتی معاونت امور زنان دانسته و ابزار داشت: این موضوع که خود منشأ بسیاری از آسیب اجتماعی در حوزه زنان و خانواده است که متأسفانه تا کنون در گزارشات و فعالیت ها معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری جایگاهی نداشته است.

جانشین بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه آنچه تا کنون که توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری طرح و پیگیری شده است، مطالبات دسته دوم و کم اهمیت بوده است، تصریح کرد: متأسفانه مطالبات مهم و اساسی حوزه زنان و خانواده مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته و تنها در این مباحث تفاهم نامه هایی منعقد شده و طرح ها و لوایحی برای بررسی ارجاع داده شده است.

 

بیابانی در پایان با انتقاد مجدد از عملکرد سه ساله معاونت امورز زنان، خاطر نشان کرد: این معاونت در چند سال اخیر بجای اینکه پاسخگوی مطالبات جامعه مدنی باشد بیشتر طرح مسئله کرده و مسائل درجه دوم و کم اهمیت را در اولویت قرار داده است و به مسائل اصلی حوزه زنان و خانواده کمتر به طور جدی پرداخته است.

گوهرشاد نیوز

انتهای پیام/د

لینک کوتاه: goo.gl/stiIJZ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین