امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
نماینده ولی فقیه در لرستان:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ایران در برجام به تعهدات خود عمل کرد ولی آمریکا به تعهدات خود  در این زمینه عمل نکرد.

کد خبر: ۸۵۲۹
تاریخ انتشار: جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۸

به گزارش آساره خبر، سید احمد میر عمادی نماینده ولی فقیه در استان در نماز جمعه ابن هفته اظهار داشت: ما اگر دو دو چیز را از خود دور کنیم با بالاترین درجه از تقوی خواهیم رسید یکی شبهات و دیگری شهوات است.

وی به روایات امام موسی کاظم (ع) اشاره کرد و گفت: امام موسی کاظم (ع) در وصیت خود به هشام فرمودند: دلهایتان را خانه تقوا و پرهیزکاری قرار دهید و اجازه ندهید دلهایتان جایگاه شهوت و خواهش های نفسانی باشد دل های شما جای هوی و هوس نیست و دلهایتان جای خدا است.

میر عمادی بیان داشت: نهم مرداد روز همبستگی  و هم دردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی است بزرگترین جنایات آل سعود و رژیم صهیونیستی کودک کشی است و این دو شجره معلونه کارشان کودک کشی است ؛رژیم آل سعود به دنبال کودک کشی در یمن است و زنان و کودکان بی گناه را به شهادت می رسانند تا کنون صدها کودک را در یمن شهیدشده است .

امام جمعه خرم آباد عنوان داشت: استکبار جهانی سعی می کند تا بر خیانت آل سعود و رژیم صهیونیستی سرپوش بگذارد  متاسفانه رهبران اسلامی در این زمینه سکوت کرده اند ولی آنچه که مهم است ملتهای مسلمان هرگز این کودک کشی را فراموش نخواهند کرد و اظهار هم دردی و همبستگی با مردم یمن و فلسطین می کنند. 

وی گفت : کودک کشان  در دادگاه عدل الهی مجازات خواهند شد و ما هم این جنایات را محکوم می کنیم.

  نماینده ولی فقیه در استان  ضمن تشکر از موضع گیری رئیس جمهور در سازمان ملل گفت :  از رئیس جمهور در سازمان ملل تشکر می کنیم وی  در برابر آمریکا از بدعهدی و اهمال کاری این کشور در رابطه با پیمانی که در موضوع برجام داشتند  سخن گفتند. 

 امام جمعه خرم آباد تصریح کرد:  آمریکا  از رژیم صهیونیستی تروریست و  آل سعود که حامی تروریست است  حمایت کرده است مذاکرات هسته ای و برجامی که دو طرف ایران و آمریکا آن را امضا کردند کشور ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرد اما آمریکا بر خلاف گفت های خود اقدام کرد و به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است.

میر عمادی نماینده ولی فقیه اظهار داشت : اگر کارهای  آمریکا به همین منوال پیش رود و به تعهداتش عمل نکند ولی با توجه  به اینکه ایران  به تعهد خود عمل کرده است، برجام یک خسارت محض خواهد دید ، خسارتی که ایران  آن را متحمل شده است لذا امیدواریم که مسئولین در این زمینه موضع گیری قاطعه ایاز خود نشان دهند  تا زمانی  که حق ایران اسلامی را از استکبار جهانی بگیرند. 

وی به ماه محرم و  آغاز امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: در محرم دل ها شکل می گیرند و ماه محرم ماه حزن و اندوه و ماه سید الشهدا است و ماه ابراز عشق به حسین ابن علی (ع) است و دل ها به عشق حسین در این ماه می تپد در روایت آمده است هرکس بر حسین گریه کند پاداش او بهشت است و هرکس در این ماه اندوه داشته باشد روز قیامت اندوه نخواهد داشت. 

میر عمادی گفت: فلسفه عزاداری برقراری پیوند عاطفی با اهل بیت و عصمت طهارت است و آشنایی با معارف دینی است عزاداری باعث بالا بردن محبت و معرفت می شود.  

وی به هئیت های مذهبی توصیه ای داشت و گفت: از مبلغین دین استفاده کنند و این مبلغان فلسفه عزدارای را بیاموزند و بانوان  در این ایام باید احکام و فلسفه محرم را یاد بگیرند  اگر بهره برداری در این زمینه صورت نگیر فردای قیامت باید پاسخ بدهیم. 

 امام جمعه خرم آباد به منکر های که در سطح شهر صورت می گیرد اشاره کرد و عنوان کرد:  تیر اندازی در مراسم عروسی چه معنا دارد و با وجود این تیراندازی ها چگونه انتظار داشته باشیم  گردشگران و سرمایه گذاران بیاند و جذب  شوند با  این اقدامات  حیثیت،و  سرمایه ی جوانان ما دچار آسیب می شوند.

نماینده ولی فقیه به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و ادامه داد: نیرو های انتظامی مجاهدان عرصه نظم و امنیت جامعه هستند برای برقرار کردن نظم و امنیت در جامعه جانشان را در طبق اخلاص می گذارند و در این زمینه جهاد می کنند . 

وی گفت: نیرو های نظامی و انتظامی قشر های هستند که در دروان دفاع مقدس و بعد از آن شهید تقدیم کردند چه در مقابل سوداگران مرگ چه در برابر قانون شکنان و حتی شهدای مدافع حرم از نیروهای انتظامی است. 

امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: استقرار امنیت در جمهوری اسلامی مدیون ایثار و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی است و با این اقتدار و ایثار امنیت را به جامعه به ارمغان آورده است. 

حجه الاسلام میر عمادی به مطالبات کشاورزان پرداخت و گفت: مسئولین به کشاورزان وعده سر خرمن می دهند مسئولین استان علی رغم های قول های که به کشاورزان دادند تا پایان شهریور مطالبات آنها را بپردازند ولی تا کنون متاسفانه نصفی از این مطالبات پرداخت شده است بایستی به موقع مطالبات کشاورزان داده شود تا موجب رضایت کشاورزان شوند لذا از مسئولین می خواهیم که این مطالبات را با جدیت تمام دنبال کنند و مطالبات آنها را به موقع پرداخت کنند 

انتهای پیام/د 

لینک کوتاه:goo.gl/KWQdQz  

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین