امروز: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
انتقاد نماینده ولی فقیه در لرستان از بی‌توجی مسولان به نماز جمعه؛

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ضمن انتقاد از عدم حضور مسولان در نماز جمعه بیان کرد :تا مطلبی در نماز جمعه گفته می‌شود امام جمعه را تحت فشار می‌گذارند در حالی که نماز جمعه محل روشنگری است

کد خبر: ۸۴۹۰
تاریخ انتشار: جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۹

به گزارش آساره خبر، به نقل از سفیر افلاک آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان خرم آباد ابتدا به آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار کرد: طبیعی است که آغاز سال تحصیلی نمادی از تلاش و کوشش علمی و فرهنگی است و این تلاش می تواند در پیشرفت کشور موثر باشد، چرا که یکی از پایه های اصلی پیشرفت در جوامع امروزی نظام آموزش و پرورش مناسب است.

وی افزود :در این راستا مسئولیت معلمان و آموزش و پرورش بسیار سنگین است ،و مسئله تقویت انگیزه تحصیلی در میان دانش آموزان و از اهمیت بالایی برخوردار است ، کما اینکه در حال حاضر انگیزه تحصیلی در بین دانش آموزان کم شده است و این موضوع وظیفه معلمان را سنگین تر می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: خانواده ها هم نقش اساسی و بسیار مهمی در امر تعلیم و تربیت دارند و در این زمینه باید داشته باشند و در حقیقت خانه و مدرسه مکمل یکدیگرند و باید دست در دست هم بدهند تا یک نظام آموزش و پرورش مناسب داشته باشیم.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: خوشبختانه در این روزها به مسائل دفاع مقدس پرداخته می شود اما  باز هم کم است چراکه دفاع مقدس دوره تاریخی بسیار مهم و فراموش نشدنی و بی نظیر در انقلاب اسلامی است.

آیت الله میر عمادی بیان داشت :هشت سال جنگ مشکلات فراوانی برای ملت ایران به وجود آورد ،اما دستاوردهای عظیمی هم داشت و در حقیقت امروز ما به خاطر دستاوردهای دفاع مقدس است که پیشرفت می کنیم و اگر در عرصه های مختلف علمی و نظامی و دیگر عرصه ها به موفقیت و پیشرفت رسیده ایم به خاطر دفاع مقدس است.

خطیب نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: امروز معتقدیم که اقتصاد مقاومتی با تفکر بسیجی و مدیریت جهادی عملی می شود و همان‌گونه که ما در عرصه نظامی به موفقیت و پیشرفت رسیده ایم در عرصه اقتصاد هم می توانیم موفق باشیم .

آیت الله میرعمادی هشت سال دفاع مقدس را تجربه عملی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود : دوران دفاع مقدس با مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی به پیروزی رسید و لذا امروز هم باید از این تجربه بزرگ برای موفقیت و پیشرفت استفاده کنیم.

امام جمعه خرم آباد در ادامه به پنجم مهرماه سالروز شکسته شدن حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه اشاره نمود و ضمن گرامیداشت این روز اضافه کرد: یکی دیگر از مناسبت های این هفته روز خانواده و تکریم بازنشستگان است که آن را گرامی میداریم .

وی عنوان داشت: خانواده در اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است و جایگاه محبت و صمیمیت و محل تربیت فرزندان به شمار می رود ، اما متاسفانه امروز خانواده‌ها دچار تزلزل هستند و می بینیم که دعواهای خانوادگی زیاد است.

آیت الله میرعمادی چند عامل را در بروز مشکلات در خانواده ها مهم دانست وعنوان کرد :علت اولین کمبود معنویت در خانواده ها و مسئله دوم هم کم حوصلگی می باشد و همچنین عامل سوم هم نبود عفو گذشت در خانواده ها است و در حقیقت اگر معنویت،سعه صدر و گذشت در خانواده ها وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات وجود نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در ادامه به اهمیت برگزاری نماز جمعه اشاره نمود و اظهار کرد: یکی از ویژگی های نماز جمعه روشنگری است و نماز جمعه منبر نظام اسلامی و نصیحت کننده دلسوز و خیرخواه است و مطلبی که امام جمعه در خطبه ها بیان می کنند یقینا از سر دلسوزی است.

وی اضافه کرد: برخی از مسئولان گاهی می گویند که چرا فلان مطلب در نماز جمعه گفته شد و امام جمعه چرا در این زمینه صحبت کرده است،در حالیکه مردم باید مطلع بوده و از حقایق آگاه باشند.

خطیب نماز جمعه خرم آباد ابرازداشت: اگر جلسات بی محتوایی برگزار شود حق مردم است که  آن را بدانند و این معنایی ندارد که امام جمعه ای را تحت فشار بگذارند که چرا فلان مطلب را گفته است.

آیت الله میرعمادی گفت: سنگر نماز جمعه، سنگر روشنگری است و اینطور نیست که در نماز جمعه به دلخواه مسئولی حرف زده شود ، بلکه این تریبون نظام اسلامی است و مسئولان باید به نصایح امام جمعه توجه کنند و حتما باید در نماز جمعه حضور یابند.

وی یادآور شد: نمیدانم چرا مسئولان در نماز جمعه حاضر نمی شود؟ و چرا امام جمعه را تحت فشار قرار می دهند؟! و اینها معنا ندارد ،چرا که مسئول باید به نماز جمعه بیاید و نصایح  را گوش دهد، اما به واقعه چند درصد مسئولین در نماز جمعه حاضرند؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان داشت :می بینیم که یک مسئول حقوق می گیرد و مسئولیت هم دارد اما با مردم نیست ، و می بینیم که وقتی جشن غدیر برگزار می شود و یا محرم می آید و یا جشن انقلاب برگزار می شود خبری از مسئول نیست!

وی به بی توجهی به مسئولان به حضور در نماز جمعه انتقاد کرد و خطاب به مسئولان بی‌توجه به نماز جمعه گفت: مسئولیت را کنار بگذار، کسی با تو کاری ندارد و نماز جمعه هم نیا، اما تا زمانی که مسئولیت داری باید جمعه بیایی و در کنار مردم باشی.

امام جمعه خرم آباد در پایان عنوان کرد: امیدواریم که خدای متعال به ما اخلاص بدهد و انشالله مسئولین هم در نماز جمعه شرکت کنند.

 

انتهای پیام/د

لینک کوتاه:goo.gl/fD8ncY

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین