امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷

سبک زندگی غیردینی، تضعیف کننده بنیان خانواده‌ها است و در مقابل، تکیه بر دستورات قرآنی، زندگی انسان را برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی تضمین می‌کند.

کد خبر: ۸۳۹۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸

به گزارش آساره خبر، به نقل از وبلاگ حرف لر به طور کلی، سبک زندگی اسلامی بر مبنای عبودیت است.زندگی انسان باید بر محور طاعت پروردگار و نیز مطابق دستورات قرآنی باشد، افزود: همه معضلات فردی و اجتماعی با تمسک به دستورات قرآن حل می‌شوند و قطعاً دوری از قرآن نتیجه‌ای جز گمراهی از راه حق را به دنبال ندارد.

 آموزه‌های دینی، ابزار کامل هدایت انسان‌ها بوده و حاکم بر اعتقادات و ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی در راستای جهت‌دهی به رفتارهای بشر هستند.

سبک زندگی اسلامی محقق نمی‌شود مگر آنکه به بازخوانی آموزه‌های اسلامی پرداخته و با تکیه بر منابع اسلام، سبک زندگی متناسب با فرهنگ دینی جامعه کنونی را تعریف و ترویج نمائیم.

 سبک زندگی خانوادگی در دین مبین اسلام مانند درختی است که ریشه آن را اندیشه‌ها و اعتقادات تشکیل داده و وظایف خانواده‌ها، ساقه و شاخه‌های آن هستند.

 مبنا قرار دادن الگوهای سبک زندگی اسلامی، متضمن انتخاب و استفاده از ابزارها و امکانات متناسب با این الگوها است، تصریح کرد: جامعه‌ای که دین را محور قرار داده و تمدن خود را با تکیه بر دستورات قرآنی و آموزه‌های دینی در مسیر سعادت جاودان قرار دهد، اگرچه در ظاهر به لحاظ آسایش و رفا اجتماعی با مظاهر تمدنی دنیا یکسان باشد اما ساختار تشکیل آن و عقبه معرفتی آن با سایر تمدن‌ها تفاوت خواهد داشت.

 بهترین راه رسیدن به زندگی اسلامی، متمسک شدن به قرآن و دستورات معصومین علیهماالسلام است، ابراز داشت: سبک زندگی غیردینی، تضعیف کننده بنیان خانواده‌ها است و در مقابل، تکیه بر سیره و روش معصومین علیهماالسلام و دستورات قرآنی، زندگی انسان را برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی تضمین می‌کند.

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین