امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
مسئول مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های سلسله خبر داد

مسئول مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های سلسله گفت: ۲۸ جهیزیه به نوعروسان توسط خیرین مردمی مؤسسه آبشار عاطفه‌ها به نیازمندان اهدا شد.

کد خبر: ۸۳۵۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

به گزارش آساره خبر،به نقل از لرسو؛ «عارفه مالمیر» در معرفی فعالیت‌های خیریه گفت: سازمان مردم نهاد خیریه آبشار عاطفه‌ها با داشتن ۲۲۰ نمایندگی و بیش از ۲۰۰ هزار نفر تحت حمایت در سراسر کشور بزرگترین خیریه غیردولتی محسوب می‌شود.

Image result for ‫اهدا جهیزیه‬‎

وی افزود: این سازمان اولین سازمان غیردولتی و فعال دارای پروانه و مجوز از وزارت کشور است که امور مختلفی از جمله کمک به نیازمندان، تهیه جهیزیه برای نوعروسانی که توان تهیه جهیزیه را ندارند، حمایت از یتیمان و بد سرپرستان، تأمین هزینه درمان بیماران خاص و افرادی که توان پرداخت هزینه درمان را ندارند و ساخت و تعمیر مسکن برای فقرا از جمله فعالیت‌های خیریه سازمان می‌باشد.

مالمیر با اشاره به زمان آغاز فعالیت مؤسسه آبشار عاطفه‌ها در سلسله تصریح کرد: هفت ماه از شروع فعالیت این مؤسسه در شهرستان می‌گذرد که با کمک خیرین و کمک‌های مردمی توانستیم ۲۸ جهیزیه به نوعروسان اهدا کنیم.

وی افزود: همچنین هزینه درمان چهار نفر از بیمارهای خاص، تأمین و ۷ خانوار بد سرپرست، ۱۳ نفر یتیم و نیز ۷ خانوار کم درآمد تحت حمایت خیرین مردمی قرار داده شد.

وی در ادامه سایر فعالیت‌های مؤسسه خیریه را معرفی کرد و ابراز داشت: تحت پوشش قرار دادن افراد از کار افتاده و مشاوره به خانواده‌ها نیازمند، از دیگر فعالیت‌های این مؤسسه است و خوشبختانه تاکنون ۳ نفر از افراد تحت حمایت مؤسسه موفق به خود اشتغالی شدند و توان تأمین معیشت خود را بدست آوردند.

*مسائل فرهنگی در اولویت هستند

مدیر آبشار عاطفه‌های سلسله درباره اهمیت توجه به مسائل فرهنگی خانواده‌های نیازمند، گفت: شاید مهم‌تر از همه حمایت‌های مادی مؤسسه، حمایت فرهنگی و حمایت عاطفی از افراد مددجو باشد.

وی تأکید کرد: ایجاد روحیه امید و تقویت بنیه فرهنگی اعتقادی از اولویت‌های مؤسسه خیریه شهرستان است.

مالمیر، ترویج ازدواج آسان را بسیار مهم دانست و گفت: مؤسسه آبشارعاطفه‌ها در طول سال در ۳ نوبت نیمه شعبان، ولادت حضرت زینب علیهماالسلام و ولادت امام رضا علیه‌السلام، اقدام به اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند می‌کند و هدف آن ترویج ازدواج آسان و حمایت از زوج‌های جوان می‌باشد که امیدواریم ازدواج آسان در سطح لرستان ترویج پیدا کند.

*نوعروسانی که بخاطر نداشتن جهیزیه خانه بخت نرفته‌اند!

مدیر مؤسسه آبشار عاطفه‌ها سلسله در ادامه گفت: امروزه بخاطر نداشتن جهیزیه، تعداد زیادی از نوعروسان در نوبت تأمین جهیزیه از سوی خیرین هستند که ما از همه مردم و خیرین تقاضا داریم تا قبل از فرا رسیدن ماه محرم، کمک کنند تا جهیزیه این نوعروسان را تأمین گردد.

وی خاطرنشان ساخت: امیدواریم با کمک خیرین تا قبل از محرم این نوعروسان راهی خانه بخت شوند؛ لذا خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقد خود را به مؤسسه جهت اهدا به نیازمندان تحویل دهند.

مالمیر به نزدیک شدن شروع سال تحصیلی در مهر ماه اشاره و بیان داشت: مؤسسه با نزدیک شدن به اول سال تحصیلی به دنبال تهیه لباس و لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند است و هم‌اکنون مؤسسه آمادگی دریافت کمک‌های خیرین جهت کمک به دانش‌آموزان نیازمند را دارد.

وی با اشاره به سایر فعالیت‌های مؤسسه گفت: از دیگر اقدامات ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای افراد تحت حمایت مؤسسه و همچنین اهداء تلویزیون به نیازمندان و تهیه بسته‌های حمایت غذایی برای خانواده‌های نیازمند و همچنین معرفی بیماران ناتوان از تأمین هزینه درمان به خیرین و بیمارستان‌ها جهت مداوا و درمان است.

مسئول مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌های سلسله در پایان از همه مردم و خیرین قدردانی کرد و خواستار توجه و کمک‌های مالی خیرین به مؤسسه  جهت کمک به نیازمندان شد.

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین