امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰
سبک زندگی شهدا؛

همسر شهید خبرنگار ایل بیگی گفت: شهید ایل بیگی به سبک زندگی بسیار اهمیت می داد و همیشه به من و فرزندان توصیه می کرد که فراموش نکنید رفتارهای شبانه روزتان را چه در زندگی شخصی چه اجتماعی بررسی کنید و آن را بر پایه و اساس قرآن تنظیم کنید که ماه مبارک رمضان ماه تغییر سبک زندگی انسانهاست.

کد خبر: ۸۰۳۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲

به گزارش آساره خبر؛ تقویت اراده، تزکیه نفس، دوست داشتن های بی دلیل و ... همه و همه در ماه خدا بیشتر و مستحکم تر انجام می شود.

 

انگار ضرباهنگ زندگی در این ماه مبارک تغییر کرده  و ما را به معبود و خالق خود نزدیک تر می کند، اما در این میان هستند افرادی که بیشتر به این رفتارهای خداپسندانه نزدیکتر می شوند و عاشقانه در راه خالق خود قدم بر می دارند.

 

شهید خبرنگار "محمود ایل بیگی" از شهدای رسانه ای است که در 2 اسفند 1341 در شهرستان کبودرآهنگ همدان به دنیا آمد. در دو سالگی در تهران اقامت کردند و پس از طی کردن مدارج علمی و کسب مدرک کارشناسی ارتباطات و خدمت سربازی، در سازمان صدا و سیما استخدام و بعنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر در این سازمان مشغول به فعالیت شد.

 

شهید ایل بیگی تمام توانشان را برای پاسداری و حفاظت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذاشته بود و به گفته همسرش همیشه می گفت: "اگر می خواهی اصحاب رسانه شوی باید بدانی که رسانه ای همیشه در راه رساندن و رسیدن است. باید بالغ شوی بعد رسانه ای شوی وگرنه از قافله رسانه ای ها عقب می مانی".

 

و این یعنی همان تقرب در راه خدا و تزکیه نفس، به مناسبت ماه مبارک رمضان با " سهیلا زارع تیموری "همسر این شهید بزرگوار گفت و گویی انجام داده ایم که به شرح ذیل می باشد:

 

ادامه دادن راه شهدا، پیروی کردن از سبک زندگی و سیره شهدا از اهداف و اولویت های این شهید بزرگوار بود و همیشه به حال شهدا غبطه می خورد.

 

در حینی که بسیار شوخ و خندان بود اما بسیار باتقوا و اهل خانواده بود. در هر شرایطی راحتی ما را در نظر می گرفت و بسیار به تربیت بچه ها اهمیت می داد.

 

بسیار به سبک زندگی اسلامی و خدا پسندانه اهمیت می داد و همیشه می گفت: فراموش نکنید رفتارهای شبانه روز خودتان را  چه در زندگی شخصی چه اجتماعی بررسی کنید  و ان را بر پایه و اساس قرآن تنظیم کنید به خصوص در ماه مبارک رمضان که ماه تغییر سبک زندگی انسانهاست.

 

خیلی اوقات شهید به ما توصیه می کردکه شاید شما از خیلی چیزها خوشتان بیاید اما اگر دیدید بر خلاف قران و فرمایشات ولی فقیه است از ان دور شوید تا در اخرت گرفتار شیطان و جهنم نشوید.

 

با نزدیک شدن به ماه رمضان خوشحالی در چهره این شهید موج می زد و می گفت: روزه دار باید هنگام افطار، حس شادیِ رسیدن به خالقش را داشته باشد و سعی کند هر آنچه را او خواسته انجام دهد و بر همین اساس سبک زندگی خود را تعریف و اجرا کند.

 

شهید ایل بیگی با هر کس مانند خودش برخورد می کرد و به فرزندان اهمیت بسیاری می داد احترام خاصی برای همه قائل بود بزرگ تر و کوچک تر هم نداشت.

 

نزد شهید فقرا و تنگدستان از اهمیت زیادی برخوردار بودند اگر در حد توانشان بود تا آنجا که می توانست به همه کمک می کرد و خرج نیازمندان  رامی داد و اگر متوجه می شد که کسی نیازمند است و ناراحت این موضوع می باشد تا حل شدن مشکل وی راحت نمی شد.

 

در ماه رمضان شهید حس و حال خاصی داشت و زمانی که این ماه مبارک به انتها نزدیک می شد از فرط ناراحتی زمان نماز شب ها خود برای اتمام این ماه گریه می کرد.

 

به خواندن قران در ماه مبارک رمضان و ختم آن در این ماه اهمیت ویژه ای می داد ، همیشه سعی بر این داشت که روزه خود را با خرما و مایعات گرم بازکند و بر این موضوع که سوپ یاآش سر سفره باشد تاکید می کرد.

 

 ایشان توصیه بر این داشتند که همیشه نمازرا اول وقت وقبل از افطار خوانده شود و در زمان افطار همه باید سر سفره حاضر می شدند.

 

 زندگی با شهید برای من  دائما خاطره بود، ابتدای ازدواج مان بود من افطاری فقط سوپ درست کرده بودم چون ما معمولا شام را جدا صرف می کردیم. دم افطار دیدم همسرم به همراه عمویم به منزل آمدند من که دلهره داشتم که شام درست نکرده ام دیدم شهید می خندد و با کلی خرید به آشپزخانه آمدند.خیلی به میهمانی دادند در ماه رمضان اهمیت می دادند و معمولا هم یک نوع غذا بیشتر اجازه نمی دادند درست کنم.به من می گفتند شاید یکی نداشته باشد که دو نوع غذا درست کند سفره افطار باید مستمر و ساده باشد.

 

ادامه دادن راه شهدا، نگاه به زندگی شان و پیروی از هدف هایشان است. آنچه آنان برایش خون دادند، بلاشک ارزشی والا دارد.

 

شهید حاج محمود ایل بیگی در 15 آذر 1384 به همراه 103 تن از دوستان خود در سانحه هوایی و سقوط هواپیمای سی 130 آسمانی شد و به آرزوی دیرینه خود رسید.

بسیج رسانه

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین