امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
از فراکنی روحانی تا عمل:

برجام و دوران پسابرجام عناوین مهم سیاسی و اقتصادی ایران که دولت تدبیر و روحانی با حساسیت خاصی آن را دنبال می کند و در هر سخنرانی آن را بعنوان موفقیت ملت ایران عنوان می کند .

کد خبر: ۷۸۴۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵

به گزارش آساره خبر، به نقل از بیان روز،حسن روحانی رئیس جمهور در دوازدهم اردیبهشت ماه به مناسبت روز کار گر در جمع کارگران به بیان مطالبی در خصوص برجام و مواضع مخالفان پرداختند.

تحریم های ضالمانه غربی ها به خصوص آمریکایی ها بر علیه ملت ایران دردی همیشگی که بر زخم های ملت ایران در دوران انقلاب و دفاع مقدس گذاشته شده است و امروز با فراموش کردن حوادث آن زمان، به راحتی دولتمردان ما وارد تله ای با عنوان"برجام"می شوند که از قبل آمریکایی ها در قالب یک برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت آن را پهن کرده اند.

"رهبر انقلاب بارها در سخنرانی هایی که داشته اند به دستگاه دیبلماسی کشور اعلام کردند: رهبر انقلاب با اشاره به این واقعیت که در دیدگاه آمریکائیها گفتگو به معنای مذاکره برای رسیدن به راه حل منطقی نیست و از نظر آنها گفتگو بمعنای وادار کردن طرف مقابل برای قبول حرفشان است، بنابراین ما همواره این نوع گفتگو را تحمیلی می دانیم و جمهوری اسلامی ایران نیز زیر بار تحمیل نمی رود، با تاکید مجدد بر خوشبین نبودن به چنین گفتگوئی افزودند: البته من مخالفتی هم ندارم ."

حالا که دنیا این پیش بینی رهبر انقلاب ایران در خصوص آینده مذاکرات ایران را پذیرفتند ولی برخی ها در داخل تلاش دارند به حرکات اشتباه خود اصرار کنند ، برجام و دوران پسابرجام را تنها راه برون رفت مشکلات به خصوص مسائل اقتصادی عنوان کنند.

این در حالی که آمریکا در قطعنامه ها وبیانیه های متعددی در دوران پسا برجام عهد شکنی کرد و در اقدامی که ناقض برجام در سرقتی آشکار دومیلیارد دلار از دارایی های بلوکه شده ایران در نزد بانک های خود به غارت برد.

همچنان دولتمردان ما به جای پیگیری توطئه های دشمنان و عهدشکنی هایی که انجام می دهند به دنبال انتقاد از منتقدین برجام هستند و آنها را "بد دل"عنوان می کنند.

افزایش قیمت و گرانی کالا و اجناس نتیجه شیطنت های پسا برجامی آمریکا در ایران است که اثرات منفی آن همچنان ادامه دارد.

آمریکا از یک طرف در میزه مذاکره در مقابل ملت ایران دم از خوبی می زند ولی از آن طرف از طریق نوکران سعودی خود در منطقه با استفاده از نقطه ضعف اقتصادی ایران که وابسته به نفت ،دست به شیطنت می زنند.

رئیس جمهور در جمع کارگران عنوان کردند:" روزی که می‌خواستیم با 6 قدرت جهانی به توافق برسیم، باز هم بدبین‌ها و بدگمان‌ها گفتند که درست است که به توافق رسیدید، اما قابل اجرا نیست و آن روزی که به روز اجرا و برجام رسیدیم، باز هم همان‌ها چنین گفتند که آنان به آنچه به شما وعده داده‌اند، عمل نخواهند کرد و شما در این مذاکرات به موفقیت نرسیدید. چرا کار یک ملت بزرگ را کوچک می‌شمارید؟"

مذاکره با شش قدرت جهان اصلا برای ملت ایران سند افتخاری نیست زیرا کشور ایران با این کشورها در زمینه های مختلف سیاسی،دینی و فرهنگی با هم در تعارض هستند و این کشورها در دوران تحریم کارنامه خوبی نزد ملت ایران ندارند که حالا مذاکره با آنها موفقیتی برای ما حساب شود.

مذاکرات و آمدن ورفتن های بیهوده اروپایی ها به ایران به معنای رونق اقتصادی و ارتقا سطح معیشت مردم نیست و در عمل این اقدامات با تهدیدهای آمریکایی ها نتیجه نداده است.

به نظر می رسد کمی باید دولتمردان واقع بینانه با مسائل برخورد کنند به دلیل کاهش قیمت نفت و مسائل ومشکلات اقتصادی در دوران پسا برجام بسیاری از واحدهای تولید خوابیده شده است  و برتعداد بیکاران هر روز افزوده  می شود.

پس برجام و دوران پسا برجام گلی بر سرملت ایران نزده که این چنین برخی از سیاسیون از از آن تمام قد دفاع می کنند.

به جای این فرافکنی ها به توصیه های رهبر انقلاب در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی توجه کنید و اینقدر با تخریب دولت قبلی و دادن آمارهایی که در واقع تاثیری در زندگی مردم نداشته ،وقت خود وملت را نگیرید.

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین