امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
سبک زندگی؛
كارهای دور از انتظار شوهرتان انجام بدهيد، طوری كه او هرگز نتواند آن را باور كند!

 

کد خبر: ۷۷۹۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹

به گزارش آساره خبر، 

شوهر خود را مردي دوست‌داشتني جلوه دهيد؟!

 

يكي از مباحثي كه همواره در روابط زناشويي مطرح بوده و هست، برقراري روابطي صميمي، عاشقانه و مستحكم است و اين‌كه چگونه مي‌توان به آن تداوم بخشيد؟

 

اساسا براي اين‌كه زن‌ها و شوهرها(همسران) بتوانند به اين مقوله دست يابند، نيازمند مجموعه‌اي از اطلاعات، راهكارها و توصيه‌هاي روان‌شناسي هستند كه خوشبختانه علم نوين روان‌شناسي روابط بين زن و مرد، به خوبي توانسته براي اين فرايند، پاسخي مناسب و ايده‌آل بيابد.

 

چگونه و از چه طريق مي‌توان از اين راهكارها استفاده كرد؟

آنچه مي‌خواهيم در اين بحث براي‌تان شرح دهيم، از اين قرار است «خانم‌ها چگونه مي‌توانند شوهران خود را نزد ديگران مرداني دوست‌داشتني و محبوب جلوه بدهند؟» پس توصيه مي‌كنيم كه با ما باشيد تا در ادامه مطلب به اين راهكارها و توصيه‌ها دست يابيد.

 

بايد اذعان داشت كه خانم‌ها شايد نتوانند خود را در زمينه كار، شغل و درآمد ارتقا بدهند، اما اين توانايي را دارند كه شخصيت شوهر خود را از لحاظ اجتماعي و فرهنگي بالا برده، او را به مردي دوست‌داشتني، مهربان، محبوب و ايده‌آل مبدل كنند!

 

اين توصيه‌ها را جدي بگيريد

توصيه اول: از ويژگي‌هاي شخصيتي او (شوهرتان) همواره در نزد دوستان تعريف كنيد!

توضيح براي خانم‌ها!: مردي كه در جامعه و كارش، امكان رشد و پيشرفت داشته باشد، به همسري نيازمند است كه او را در برابر ديگران، مردي دوست‌داشتني معرفي كند.

 

توصيه دوم: شما بايد با روش‌ها و شيوه‌هاي خاص، شوهر خجالتي خود را به صحبت كردن تشويق كنيد.

توضيح ضروري: معمولا ديده مي‌شود كه مردي در كار و شغل خود، فردي كاملا موفق، كامياب، بي‌عيب و نقص است، اما در برقراري ارتباط با همكاران، دوستان، بستگان، آشنايان و به طور كلي مردم به نوعي بي‌روح، بي‌حوصله، منزوي، گوشه‌گير، كم‌حرف، كمرو و تنها به نظر مي‌رسد!

 

به عبارت ديگر، او نه مي‌تواند سخنان كوتاه و زيبا بر زبان جاري كند و نه اين‌كه قادر است از خود كلامي دلنشين بسازد!

بنابراين توصيه ما اين است كه يك زن باهوش، با تدبير و نيز خوش برخورد، مي‌تواند بهترين دوست، رفيق، همدم و مونس واقعي چنين مردي باشد! زيرا چنين زني مي‌تواند كاري كند كه شوهرش به هيچ‌وجه احساس شرمساري، خجالت يا ناراحتي و كمرويي نكند.

 

توصيه سوم: يك كار غافلگيركننده و هيجان‌انگيز براي شوهرتان انجام بدهيد.

توضيح ضروري: خانم‌ها بايد توجه داشته باشند كه اين كار اندكي خطرناك است. البته نبايد از چيزي بترسيد! چون ممكن است شوهر شما اهل ماجراجويي نباشد و وحشت‌زده بشود! پس مراقب باشيد.

 

اما اگر او (شوهرتان) فردي ماجراجو است، بسيار از آن لذت برده، فرداي آن روز نيز ممكن است منتظر صحنه غافلگيركننده ديگري از جانب شما باشد!

 

پيشنهاد ديگر اين است كه كارهاي دور از انتظار شوهرتان انجام بدهيد، طوري كه او هرگز نتواند آن را باور كند!

 

توصيه چهارم: نسبت به ساير خانم‌ها، سعي كنيد فردي متفاوت‌تر باشيد!

توضيح ضروري: همه شما خانم‌ها به نوعي داراي جذابيت‌هايي هستيد كه مي‌توانيد از طريق آنها شوهرتان را به سمت خود جذب كنيد. اما براي اين‌كه او را نزد ديگران جذاب نشان بدهيد، بايد تغيير اندكي در رفتار خود خلق كنيد. حالا اين سوال مطرح مي‌شود كه «شما چگونه مي‌توانيد متفاوت‌تر باشيد؟» اگر شوهر شما به عنوان مثال جمله‌اي را به شما گفت كه توانست بر روح و روان شما تاثير مثبتي بگذارد، آن را به خاطر بسپاريد و همواره از آن جمله در بين جمع و دوستان خود به نيكي ياد كنيد! به نوعي كه با بيان اين جمله مي‌توانيد نشان دهيد كه نسبت به ساير خانم‌ها ريزبين‌تر، حساس‌تر و متفاوت‌تر هستيد. پس اين نكته را فراموش نكنيد.

 

توصيه پنجم: شما مي‌توانيد استعدادهاي دروني شوهرتان را از هر نظر جلوه‌گر سازيد.

توضيح ضروري: بايد به شما خانم‌ها اين نكته را يادآوري كنيم كه بهترين و ساده‌ترين راه شناساندن شوهرتان به مردم آن است كه استعدادهاي او را كه در زندگي زناشويي به شما نشان داده است، در مهماني‌هايي كه در خانه ترتيب مي‌دهيد، در حضور دوستان و بستگان او به نمايش بگذاريد.

 

البته در صورتي كه مورد علاقه و پسند ديگران نيز قرار بگيرد. اساسا تحقيقات روان‌شناسي نشان داده‌اند كه اداره، محل كار، دفتر و به طور كلي محيط كاري مرد، هرگز به او اين اجازه را نداده و نمي‌دهد كه هر آنچه را در افكار و ذهنيات و همچنين دل او مي‌گذرد، براي شما بگويد يا نشان بدهد، ولي مهماني‌هاي دوستانه و جشن‌هاي خانوادگي و فاميلي، بهترين شرايط زماني و مكاني است براي نشان دادن اين واقعيت! پس هرگز اين موقعيت‌هاي حياتي را از دست ندهيد.

 

توجه... توجه... توجه

خانم‌ها حتما توجه داشته باشند كه بي‌اهميت و حقير جلوه دادن شوهر به مفهوم بزرگي و محبوبيت زن نيست!

 

خانم‌هاي باتدبير، عاقل و تيزهوش، همواره سعي مي‌كنند با محبوب جلوه دادن شوهر خود، موقعيت و وضعيت اجتماعي خود را مستحكم‌تر و بادوام‌تر كنند. زماني كه يك زن در كوچك و حقير كردن شوهر خويش از خود حساسيت و تلاش بيش از حد نشان مي‌دهد، نتيجه آن اين مي‌شود كه ديگران و اطرافيان با خود بينديشند: «حتما اين زن خودش نيز مشكلي دارد كه به اين شكل شوهرش را كوچك، ناچيز، حقير و ضعيف نشان مي‌دهد!»

 

پس يادتان باشد كه هميشه زن نزديك‌ترين فرد به شوهر خويش است كه بدون شك، رونق، شادابي، كاميابي و موفقيت ازدواج به دست اوست. شوهري كه در مناسبات اجتماعي و در بين مردم از محبوبيت خاصي برخوردار است، اساسا از حاصل وجود خويش خوشحال و شادمان به نظر مي‌رسد و اين رضايت به او كمك خواهد كرد تا در كار و شغل خويش موفق و پيروز باشد.

 

خانواده سبز

انتهای پیام/ د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین